Terápiás kutyákkal teszik gördülékenyebbé a betegek ellátását a Semmelweis Egyetemen

Alig telik el úgy hét a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának sürgősségi osztályán, hogy ne látogatna el oda Barack, a golden retriever és Kókusz, a labradoodle.  »

Figyelj oda, hogy mit mondasz a gyerekednek!

Habár a szó elszáll, de az írás megmarad elv gyakran él, bizonyos esetekben érdemes kétszer is meggondolni, mielőtt hangosan kimond az ember egy-egy gondolatot, mert akár egész életünk végéig bánhatjuk meggondolatlanságunkat.... »

Pszichológiai teszt: Találd ki, melyik igazi család, melyik nem

Tudtad, hogy a kapcsolatok ugyanolyan fontosak testi egészségük szempontjából, mint az étkezés vagy a testmozgás? Egy tanulmány szerint a szociálisan elszigetelt felnőtteknek ugyanolyan eséllyel alakul ki szervezetükben... »

Hónapok óta nem aludtam, reszketek a kimerültségtől, hagyhatom sírni a babámat?

Te is gondoltál már arra, milyen jó lenne egy csodamódszer, ami néhány nap alatt megoldja a babád alvásproblémáit? Richard Ferber először pont 30 éve kiadott könyve pofonegyszerű megoldást kínál minden altatási nehézségre – a... »

Gyermekorvos 24 órában

A Svábhegyi Gyermekgyógyintézet gyermekorvosai 24 órában hívhatóak az ünnepek alatt. »

Allergia – a hajlam örökölhető

A gyermekkori allergiák kivizsgálásakor gyakran derül fény a családon belüli halmozódásra. A statisztikák szerint 50-80%-ban fordul elő gyermekeknél a betegség, hogy ha a szülők közöl az egyiknél, vagy mindkettőjüknél allergiás... »

Babára várva 35 év felett

Ma már nem ritka, hogy 30 felett, vagy akár 35-40 éves korukban vállaljuk az első gyermekünket. Ennek hátterében azonban nem feltétlenül az áll, hogy nagyvárosi nőként „karriert építünk”. Ha a várva várt fogantatás nem sikerül,... »

Gyermekrendelő, ahol biztosan nincs várólista!

Tüsszögés, hasfájás, bőrkiütés, köhögés, nehézlégzés, ….Ha a gyermek esetleg hetek óta köhög, vissza-visszatérően, a házi gyermekorvosi segítségen kívül a szakorvos - gyermektüdőgyógyásznak látnia kell! A kérdés az, hogy... »

„Itt van az ősz, itt van újra”

Dr. Móri István Péter fül orr gégész cikkét olvashatják. Szeptember van. Elmúlt a nyár, bánatosan emlékszünk vissza a vakációra, a szép nyári emlékekre. Megjött az ősz. A kis gyerekek izgulva, kíváncsian kezdik újra az... »

Haj - jaj, már megint beteg a gyermekem!

A babák, kisgyermekek immunrendszere még kevésbé védett a kórokozókkal szemben.  A közösséggel ismerkedő gyermekek az életük első szakaszában, sok esetben gyakran betegszenek meg. Az ősz eleji bölcsődei, óvodai napokban a... »

Hogyan derülhet ki, hogy a gyermek ételallergiás?

Hogyan derülhet ki, hogy a gyermek ételallergiás? Milyen tünetekkel jár, hogyan segíthetünk? Dr. Ragó Zsuzsanna, a Svábhegyi Gyermekgyógyintézet kutatás-fejlesztési vezetője beszél a tünetekről, a diagnózisról és a... »

Mit vásároljunk, mit készítsünk elő az újszülött gondozásához?

Néhány alapfogalom a választáshoz: célszerűség, tisztíthatóság, kényelem, megfelelő ár-érték arány, veszélytelenség. Ezek legyenek a döntések vezérlői akár az ágynemű, akár a babaruhák, akár a cumisüveg vagy éppenséggel a... »

7+1 fontos teendő az újszülött hazaérkezése előtt I.

Természetesen nem lehet mindenki számára minden tekintetben megfogadható és elfogadható tanácsot adni abban a kérdésben, hogy milyen is legyen a gyerekszoba. Ahány ház, ahány lakás, annyiféle méretű és elhelyezkedésű helyiség... »

Mit tegyünk szülőként, ha lúdtalpas a gyermekünk?

LÚDTALP, BEFELÉ DŐLŐ BOKA - A láb statikai eltérései Visszatérő vagy elhúzódó alsó végtagi enyhe izom és/vagy ízületi fájdalmat okozhatnak a láb statikai egyensúlyának megbomlásával járó állapotok, mint például a nagyfokú... »   1 hozzászólás

Dac, engedetlenség, dühroham

A címben felsorolt jelenségek kisded korban, 1,5 - 3 éves kor között gyakori eszközei a gyermekeknek, a melyek segítségével vágyaik tárgyát szeretnék elérni a környezetükkel szemben. Szinte minden gyermeknél előforduló jelenség. »

Fertőző szemölcsök kisgyermek és serdülő korban

A humán papilloma vírus (HPV) fertőzés igen elterjedt a népességben, különösen gyakori iskoláskorú gyermekek között. Mivel olykor tünetmentesen van jelen a szervezetben, így annak hordozása nagy jelentőségű a szemölcs... »

Ha megjelenik, ne késlekedjünk!

Ennek a típusú szemölcsnek a latin neve: molluscum contagiosum. A gyermekek egymást fertőzik, a fertőzés leggyakrabban uszodából ered, ezért nevezik a szülők „uszoda szemölcsnek”. Mivel igen gyakori, hogy már az óvodában... »

Lágyéksérv, köldöksérv - mit tehet a szülő?

Tudta, hogy a lágyéksérv fiúgyermekeknél és koraszülött babáknál gyakoribb? Vajon mi a teendő, ha szinte egy kisebb almanagyságú a gyermek köldöksérve? Hasznos tanácsok kismamáknak a Svábhegyi Gyermekgyógyintézet  csecsemő –és... »

Szemüveg vagy kontaktlencse? A színtévesztés nehézségei…

A szemüvegkeretek lassan még a kisebb gyermekek számára is divatcikké válnak. 2-3 évente más típusú keretek a divatosak. Ma már egészen kicsi kortól lehet szép kereteket választani, amelyeket a gyermekek szívesen hordanak. A... »

Okostelefon, tablet, laptop, számítógép képernyő, melyik az ideális, mennyi ideig és hogyan?

A technikai fejlődéstől nem lehet a gyereket elzárni, de szükséges korlátozni – hangsúlyozza Dr. Szekeres Márta, a Svábhegyi Gyermekgyógyintézet OptoKid Gyermek és Felnőtt Szemészeti Centrumának gyermekszemész főorvosa. A szem... »

   1 2 3 4 5 6   

X
EZT MÁR OLVASTAD?