Természetes fájdalomcsillapító módszerek – 2. Fejezet

Létezik néhány olyan fájdalomcsillapító anyag, aminek elkerülése ajánlatos, mikor gyermeket hordasz a szíved alatt. Ilyen a petidin, a morfin, az aszpirin, az ibuprofen, melyek helyett algopyrin vagy paracetamol- tartalmú készítmények – alkalmi! – szedése ajánlott. Ám, ha kevésbé súlyos a helyzet, vagy csak kerülöd mindenféle kemikália alkalmazását, van számodra néhány hasznos alternatívánk a terhességi, a szülési fájdalmakra, és a fejfájásra is.

I.    Egyél és igyál – ilyen egyszerű 

Banálisan hangzik – ezért is ezzel kezdem  Az állapotodtól függetlenül is megeshet, hogy csupán a szomjúság gyötör, azért fáj a fejed, vagy az éhség miatt a gyomrod. Korábbi cikkünkben már ejtettünk róla néhány szót, hogyan változik várandósság alatt a szervezet víz-szükséglete (nagyjából 3-4 decivel kell növelned a szokásos mennyiséget, így minimum 2,5-3 liter víz fogyasztandó). Előfordulhat, hogy a várandósság elején elfeledkezel erről az extra-bevitelről; csupán csak ez az oka annak, hogy a fejed hasogat. A megnövekedett tápanyag-igényed sem biztos, hogy mindig kielégíted: ha a gyomrod jelezz; hallgass rá.

Aromaterápia – az érzékszervi dopping


II.    Aromaterápia – az érzékszervi dopping

Az aromaterápiás kezelés hangulatjavító, feszültségoldó hatásai mellett, képes enyhíteni a kéz- és lábduzzadást, és a derékfájást is. Nem mindegy azonban, milyen olajat választunk; mert vérzésmegindító hatásuk van (pl.: ánizs, borsmenta, ciprus, fahéj, szegfűszeg, szerecsendió, zsálya).  A különböző hangulatokra más és más illatok ajánlottak: 
Idegesség leküzdésére: kamilla, narancsvirág, rózsa, levendula.

  • Feszültség, stressz ellen: szantál, ilang-ilang.
  • Fáradtságra: grapefruit, narancs, levendula, bergamott.
  • Szülés alatt a kórház jellegzetes „szagának” elnyomására is alkalmas: kellemes illatot, hangulatot eredményez és megkönnyíti a vajúdást.

III.    Akupunktúra

Az akupunktúrás módszert számos esetben alkalmazza a gyógyászat; migrén, hátfájás vagy akár allergiás tünetek elmulasztására. Nagyon kedvező eredményeket értek el vele a meddőség kezelésében, de kifejezetten ajánlott a terhességet kísérő tünetek enyhítésére is (hányinger, émelygés, fejfájás). Sőt, a szülésfelkészítés során is bevethetik az apró kis  tűket: a test minden oldalán 4 pontot kezelnek: a térd alatt, a boka középső területén, a vádli felső-külső részén és a kis lábujj külső oldalán.

 IV.    Kiropraktika

Egy több ezer éves múltra visszatekintő gyógyászati eljárás, melyet alapos kórfelvétel, röntgen és vizsgálatok előznek meg, hiszen a kb. negyedórás fájdalommentes kezelés, a testünk egyik legfontosabb részére; a csigolyákra irányul. Az elmozdult csigolyákkal, megnyúlt szalagokkal és a sérült izomrészekkel dolgozik a kiropraktőr.     
A terhességi hátfájás kezelésének igen hatékony eszköze ez; hiszen tanulmányok szerint a kiropraktőr által kezelt kismamák 70%- ánál hosszú távon megszűntek a fájdalmak. Mielőtt kipróbálnád ezt a módszert, győződj meg róla, hogy a kiválasztott illető nem kuruzsló – illetve léteznek kifejezetten terhes nők kezelésére szakosodott szakemberek is.


Van még a tarsolyunkban néhány érdekesség a természetes fájdalomcsillapítókkal kapcsolatban; tarts velünk jövő héten is! smiley

 

Plézer Panna, 2016. szeptember 26.

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?