Miért érdemes előre megnézni a szülőszobát?

Azt hiszem ez volt az egyetlen dolog, ami nem volt kérdés számomra. A terhességet nagy részét nagyon nehezen kezeltem, értsd homokba dugtam a fejemet. Nem olvastam, nem hallgattam meg mások sztoriját, nem érdekelt, hogy mi is történik majd azon a bizonyos napon velem. Egyszer, valamikor a negyedik hónap környékén hallgattunk végig egy szülésznőt, nekem az akkor például még korai volt…

Féltem a szülőszoba meglátogatásától is. Nem szerettem volna sokkot kapni, majd azzal stresszelni magamat, hogy még mindig nem állok készen és mi lesz így velem…

A lényeg, hogy nagyon jól sült el. Nekem ez a program egy nagy erőt adott. A kiválasztott kórház a  II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika.
Az „idegenvezetőnk” a kórház egyik védőnője, aki körbevitt minket, nagyon segítő kész volt, minden kérdésünkre válaszolt.

Az első megálló: A SZÜLÉSZET – így van csupa nagybetűvel, hiszen, ahogy a védőnő fogalmazott ott egy csoda fog születni… Megnéztünk egy szobát. A várakozásaimat teljesen felülmúlta és kellemeset csalódtam. Próbálták úgy berendezni, hogy teljesen komfortos legyen, és a kismama számára könnyebben elviselhetőek legyenek a vajúdás órái. A sok műszer sem volt riasztó, lehet ez is csak az előadásmódnak volt köszönhető. Minden a baba és az anyuka biztonsága érdekében van ott. Nekem nem is kell ennél több.

A második állomás: az osztály. Ide kell majd jó esetben 3-4 napra berendezkedni, függően attól, hogy természetesen úton vagy császárral születik-e a baba. A TB által támogatott kórtermek 5 ágyasok, a pénztárcánk által támogatottak pedig 2 és 1 ágyasak. Mindegyiknek meg van az előnye és a hátránya. Sokat ezen sem gondolkoztam, megyek a kétágyasba. Újra idézném a védő nénit: „Maguk nagyobb nyaralást már úgysem terveznek…” Így van, nekem ez lesz a fittness-wellness 3 nap 2 éjszakára, úgyhogy a nyugalmam, és mindenki nyugalma érdekében befektetünk.

(képünk illusztráció)

A kórházi szokás, hogy a baba az anyukával van, de ha az anyuka pihenni szeretne, akkor a babát beviheti a megőrzőbe. Ez teljesen szimpatikus hozzáállás. A babákat legalább napi kétszer nézi meg orvos. A szülésznők, és ápolók pedig mindenben segítenek.

Ezen felül persze volt szó, érzéstelenítésről, fájdalomcsillapításról, császármetszésről, programozott- és sürgősségiről is, gátmetszésről-gátvédelemről. Tényleg egy teljeskörű felvilágosítást kaptunk 1,5 órában. Aki teheti, és hasonló kétségekkel küzd, vagy csak a kíváncsiság hajtja, menjen el apukával mindenképpen, mert ez egy plusz.

És ami a lényeg. A főbejáraton bemegyünk, föl a mozgólépcsővel, aztán balra, és már ott is a szülőszoba. Bízom benne, hogy odatalálunk és a csengőt is megtaláljuk majd a falon, nem pedig a zárt ajtón akarunk majd betörni,  egy Hahó, szülök!-felkiáltással.

Adrienn, 2015. augusztus 03.

 
 
 

Babanet hozzászólások  
(1 hozzászólás) 

2015 08 05. 20:24
A szülőszobákhoz jobbra kell menni,nem balra
→ válasz erre
X
EZT MÁR OLVASTAD?