AZ ŐSSEJTEK JÖVŐBENI ALKALMAZÁSI LEHETŐSÉGEI
Az orvosi szakirodalmat olvasva az őssejtek jövőbeni felhasználása további csodálatos lehetőségeket kínál a gyógyításban.

 Már igazolták, hogy az őssejtek a hasnyálmirigyben képesek inzulintermelő szigetsejtekké alakulni, ezért a fiatalkori cukorbetegek szervezetébe történő beültetésükkel kiküszöbölhető lesz a naponkénti injekciós inzulinkezelés. A német kutatók ígérete szerint ez a módszer pár éven belül a klinikai gyakorlatban is alkalmazható lesz.

Az őssejtekből sikerült bőrhámsejteket is produkálni, és ezáltal az égést szenvedett betegek igen nehezen megoldható bőrpótlását elvégezni.

Több kutatócsoport beszámolt már arról, hogy az őssejtekből előállított szívizom,- illetve érsejtek képesek voltak a koszorúérbetegség miatt elhalt szívizomzatban, tehát a hegszövetben értelepeket létrehozni és a szívizomsejtek működését elérni.

A jövőben az olyan jelenleg nem, vagy korlátozott hatékonysággal kezelhető betegségek, mint az Alzheimer- és Parkinson-kór, szklerózis multiplex, bizonyos izomsorvadások, stb. esetén is az őssejt terápiától várják az előrelépést.

Nagy jelentőségű lesz az agyi érkatasztrófák (agyvérzés, agyi értrombózis, embólia) után kialakuló agykárosodások kezelése őssejtekből előállított idegsejtek beültetésével. Több közlemény jelent már meg őssejtekből nyert idegsejteknek traumás-balesetes eredetű agy- és gerincvelő sérültekben történt terápiás alkalmazásáról, és a beavatkozásokat végző szakemberek következtetései a jövőt illetően igen bizakodóak voltak.

Az őssejt-kutatás sokat ígérő további eredményei alapján az őssejtek majdan sok más betegségben is hasznosíthatók lehetnek.