Új privát üzeneted érkezett!

Szia Eszter!

Még egy '72-es!

Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok!
Hat ha 72-es nincs is, itt egy 74-es...
Az en kisfiam 4 es fel honapos, Andrasnak hivjak, beceneve Moki.
O Egerben szuletett, de a testverkeje mar remelhetoleg Miskolcon fog.
Van koztetek olyan, aki a Semmelweisben szult Miskolcon? Milyen hely?
Mindenkinek minden jot, a babasoknak jo babazast, a pocakosoknak boldog varakozast. En imadtam pocis lenni, tehat irigylem oket (ide most jonne egy kis sarga vigyorgo fejecske, ha nem lennek bena, es be tudnam tenni... Egyebkent hogyan kell?)
Sok puszi mindenkinek!
Jutka
bolegajudit (bolegajudit)
 


Sziasztok!

Igaz már nem vagyok olyan uj közel fél éve "babázok", de azért irhatok?
Én '71 es vagyok van egy 5 éves kisfiam és szeretnénk még egy gyerkõcöt a közeljövõben.
Mindenkit régit és ujat üdvözlök.

Sziasztok Még egy Jutka
khjutka
 

 
 

Sziasztok Jutkák!
Szerintem egyáltalán nem baj, hogy nem 72-esek vagytok! Én pl. 70-es, szóval, jó öreg (de még inkább rolleres)! Írjatok sokat, sok helyre, várunk!
A mosoly egy : és rögtön utána ) a szomor pedig : és ( Ne lepödj meg, csak akkor látod, ha már elküldted az üzenetet! Kép
Üdv: Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Én nem mondtam, hogy mindenkinek '72-esnek kell lenni! Kép Csak furcsán összejöttek, mint ahogyan most írhatnám azt is, hogy: Még egy Jutka! Persze nem Jutkák is írjanak mindenfelé mindenfélét!Üdvözlöm a "jó öregeket"! Kép

Juca
Juca (juca)
 


Kedves Mindannyian!
Koszi a kedves fogadtatast! En mar eleg regota olvasgatom a Babanetet, de irni soha nem mertem, de aztan irtam, es most szinte minden este a neten logok. A parom varhat a sorara Kép
Azt hiszem, itt az ido, en is bemutatkozom:
Bolega Juditnak hivnak, mint mar irtam, a kisfiam Andras 4 es fel honapos. Szomolyan lakunk (B-A-Z megye, Emese! Bogacs a szomszed falu...), harom eve vettunk egy regi lepukkant paraszthazat es felujitottuk. En egyebkent Pest megyei vagyok, a ferjem meg Szolnok megyei, szoval e videken semmi rokon nics, igy kicsit nehez.
Informatikai cegeknel voltam fordito es tolmacs, a magyar munkaugyi helyzetet ismerve "termeszetesen" budapesti cegeknel, minden nap vonatoztam Mezokovesd-Bp es vissza. De jott Moki, es pa-pa vonatozas. Nem is tervezem, hogy valaha visszamegyek dolgozni, mert itt Borsodban meg gyerek nelkul sem kapsz konnyen allast, hat meg gyerekkel. Nekem mar tenyleg volt olyan, hogy amikor vonakodtam valaszolni arra a bizonyos kerdesre, megkerdeztek "Na lesz gyerek, vagy nem, mert akkor ezt most nem irjuk ala".
Szoval jojjenek csak sorra a babak!!! Sajna csaszarral szultem, igy allitolag harom a max. babaszam.
Szerintetek melyik topicba irjam meg a kerdesemet a miskolci Semmelweis korhazzal kapcsolatban? Nagyon-nagyon fontos lenne! KosziKép
(koszi Emese, probalom hasznalni a mosolygot, remelem sikerul is)
Pusszancs:
Jutka
bolegajudit (bolegajudit)
 


Sziasztok!
Én 78-as vagyok! Budapesten születtem a 11. kerületben, és a mai napig ott is élek.
cory
cory
 


Szia Judit!

Altattam én már 5. császárhoz is. Mondjuk már akkor a nőgyógyászok rendesen szorongtak, hogy mi lesz...

Egyik miskolci barátnőm szerintem a Semmelweisben szült, majd megkérdezem, hogy tud-e segíteni

Sziasztok
Snoopy
snoopy
 


Judit!

Olvasd el a SZülési esélyek császármetszés után topicot, meg másfele is lehet szemezgetni, vannak, akiknek sikerül normál szülni egy császár után, és akkor aztán nincs ilyen szûk limit!
Ildi (egy normál és utána egy császár, és összesen 3 gyerek után)
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Emese, Juca!

Köszönöm a kedves fogadtatást!

Djeszter
djeszter (djeszter)
 


Sziasztok!

Kedves fél névrokonom.Én is ugy tudom, hogy császárnál nem kell 3 gyeköc után leállni.Mindig csodálattal hallgatom a sok gyerekes anyukákat. Hogy birnak megbirkozni a sok gyerköccel. Igaz nekünk "csak" egy van de nem a legjobbik fajtából. Igen eleven , de az is igaz,hogy igen jo eszü a kismano.
Szerintem kérdezz rá a dokinál mi a helyzet császárügyben.
Jó hétvégét mindenkinek.
Sziasztok Jutka
khjutka
 


Kedves Snoopy!
koszi a a jo hireket! Ez fokent a paromnak jo hir, mert o nem akar haromnal megallni, es hat mi ugy tudtuk, hogy harom a limit. Elore is koszi a segitseget korhaz ugyben is. Most keszulok eppen dokit valtani, es gondolom jobb kicsit korabban elmenni hozza, nem csak akkor megismerni, amikor mar jon a baba.
Kedves Jutka!
Koszi a biztatast! Nalunk a helyzet az, hogy a ferjemnek van meg ket testvere, nekem meg egy ikertesom. Az apukamek tizen voltak, abbol hat nott fel. Szoval van indittatas. Titokban remenykedem ikrekben is, a csaladban rajtunk kivul tobb ikerpar is van (volt).
Kedves Ildi!
Koszi, meg is nezem a topic-okat. Nem emlekszem hogy hol, de mintha azt olvastam volna, hogy "gyujtod" a csaszaros sztorikat. (Ha rosszul emlekszem, es nincs szo ilyesmirol, akkor bocsi)Miert? csak azert kerdezem, mert nem tudom, az enyem erdekelne-e. Engem az egesz lelkileg nagyon megviselt, meg a babammal is nehezen alakult ki a kapcsolat miatta, pedig nem vagyok egy hisztis alkat. Szoval ha lehetne, nem csinalnam ujra, bar az biztos mas, ha az ember keszul ra, hogy benne van a pakliban.
Mindenkinek jo hetveget, jo babazast!
Sziasztok!
Jutka
bolegajudit (bolegajudit)
 


Sziasztok!

Ugy látom mindenki nyaral.Sehol senki hétvégén.Sajnos mi az idén nem nyaralunk, de még jövöre se.Pedig ugy elmenék Orfüre.Olyan szép.Ti már voltatk?
Igaz,hogy a kisfiam nem volt hajlando még fürdöruhára se vetközni a strandon.Amig mi fürdtünk Ö kint a parton vigyázott a ruháinkra. Gondolhatjátok milyen fürdés volt az nekünk. De azért jo volt egy kicsit kikapcsolodni.
Szoval mindenkinek jo nyaralást!
Sziasztok: Jutka
khjutka
 


Jutka!

Igen, "gyûjtöm" a sztorikat, bár nem direktbe papíron, inkább csak a fejemben. Meg a már említett topikban, ott mindenki el szokta mesélni, miért is lett császár. Sokszor érzem úgy laikusként, hogy elkerülhetõ lett volna a császár, hogy ha az illetõ esetleg máshol, más dokival szül És gyûjtöm a császár után normál szülõs sztorikat is. Nekem az elsõ normál volt, utána (ikrek) jött a czászár, mert az A baba nem jól feküdt. Még mindig nem dõlt el, lesz-e negyedik, de az õ gondolata magával hozza a szülés módjáról való gondolatokat, ismerve mindkettõt (és azzal együtt, hogy végül is problémamentes csaszim volt) hüvelyi szülésrõl álmodom...
Várlak a másik topicban, oszd meg velünk a gondolataidat, meg olvasd el, miket gyûjtöttünk ezügyben eddig! A topic:
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/165.html?992502748" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/165.html?992502748[/url]
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Én vadonatúj vagyok itt, de rendszeresen olvasom a fórumokat. Viszont most már nekem is lennének kérdéseim. Egyébként 27.hetes terhes vagyok és egyelőre úgy tűnik egészséges kislányt várok (de nagyon). Hol kell igényelni az anyasági segélyt, annak aki nem budapesti lakos? Mit kell elintéznem mielőtt elmegyek szülni?
köszi
Tikk
Tikk
 


sza Tikk!
Válaszolni ugyan nem tudok a kérdéseidre, de nagyon örülök neked és az új babának. Boldog babavárást és könnyû szülést kívánok.
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Szia, Tikk!
Szerintem a munkahelyeden érdeklödj segély-ügyben, ök tuti meg tudják mondani, hová kell fordulnod. Okosabb tanácsot sajna én sem tudok adni, de én is örülök, hogy itt vagy/tok! Kép
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Én is régi olvasó vagyok, meg néha-néha irogattam is. Most vagyok a 23.hétben, és van már egy 15 hónapos lányom is, Lili.

Tikk: szerintem a TB-nél tudnak segíteni.

Örülök, hogy rátok találtam!!!

Szilvi
Szilvi
 


Sziasztok,
Emese, itt üzenek neked, gondolom olvasod.
Kb. két hete írtam egy emilt, nem tudom, megkaptad-e. Válasz nem jött legalábbis. Tegnapig nem votlam gépközelben, anyukáméknál voltunk a gyerekekkel (Zoli meg Moszkvában).
Egyébként én is '70-es vagyok (és ráadásul ma van a születésnapom. Kezdem öregnek érezni magam
Kép)...
Jutka, az igazság az, hogy császárra tényleg hármat mondanak, de a léyneg: Te mennyit vállalsz. Nekem két császárom volt már, és igenis akarunk még, négy babáét szeretnénk. Hamradik még tutira lesz, aztán majd meglátuk. Emlékeztek még, régen császárra kettőt mondtak. Ma meg hármat. Akkor meg ki tudja, hol a határ?
Snoopy, tök jó, hiogy ezt írtaad, jó lenne, ha a császáros topikban (Szülési esélyek császármetszés után) írnál erről bővebben - az aneszteziológus szemével,m persze, de talán tudsz nőgyógyász szemmel is írni esetleg Kép?
legfyetek jók
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi az ötletet és a jó kívánságokat, de sajnos a munkahelyem az nem egy hagyományos normális munkahely. Magyarul minden össze-vissza és feketén és nem annyira tudnak tanácsot sem adni, csak hebegnek habognak, de már egész jó helyen járok info gyűjtésben, ha a végére érek, megoszthatom veletek ha gondoljátok!
Tikk
 


ja és mindenkinek kellemes napot kívánok!
Tikk
Tikk
 


Végre megvan az oldal címe, ahol el lesz helyezve a szülészettel, terhességgel kapcsolatos új oldal. Hogy mikor, az csak rajtunk áll. Rajtam az elkészítés miatt, rajtatok pedig a tartalmi része miatt. Ugye segítetek? A cím: [url=http://www.szuleszet.freesite.hu" TARGET="_top]Szülésröl, terhességröl és ami utána van[/url]. Várok komplett anyagokat, képeket, beszámolókat, akár egy-egy mondatnyi infot a lap szuleszet@freesite.hu címére.

Köszönök nektek mindent elöre is

Saci
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Sziasztok!

Sehol senki? Hol vagytok Lányok?
Ebben a nagy melegben az embernek nincs sok kedve semmihez.
Ti voltatok valamerre a nyáron? Mi még csak most megyünk. Horvátország a cél. Remélem jó lesz.

Djeszter
djeszter
 


Sziasztok!
Én '76-os vagyok és most kezdem felfedezni a Babanetet ami a chaten kivül van. Aki a chatről nem ismerne Bp mellett lakunk egy tanyán a párommal akit szintén a neten ismertem meg! Egy kicsi lányunk van Vivien róla láthattok képet az Ismerjük meg egymást rovatban. Ő 2000. nov. 7-én született Kistarcsán a Flór F. Kórházban.
Nagyon szeretem a babanetes társaságot és jó itt lenni veletek!

Mindenkinek sok pusszancs!!!

Szeretettel:

Daisy
daisy (daisy)
 


Sziasztok!

A meleget nagyon nehezen viselem. De most már féllábon is kibírok bármit Kép

cory
cory
 


Szia Cory!

Miért bírsz ki már bármit is féllábon?

Djeszter
djeszter
 


Szia Djeszter!

Mert már csak 3-4 hetem van a szülésig Kép

cory
cory
 


Sziasztok!
Az en kis Andraskamnak szepen de nem csondben jonnek a fogacskai. Ez mindkettonket megvisel, ezert hat itt az elmult napokban bizony hallgattam. De most "itt vagyok hat ujra megint, nehogy sirjon ertem senki" (bocs, ezt Dolak-Salitol loptam).
Koszi mindenkinek s csaszarral kapcsolatos valaszokat! Meg is nézem a topicot,amit Ildi emlitett!
Kedves Zsóka! koszi a biztatast! Nekem is van egy olyan erzesem, mint amit Ildi említ, hogy doki fuggo az egesz csaszar. Diohejban az en csaszimmal az volt a gond, hogy mint utolag kiderult, a doki vegig sejtette, hogy csaszar lesz, de kivarta a legutolso pillanatot, es a szules egyebkent csodalatos elmenye nekem azzal a jelenettel zarul, hogy lohalalaban tolnak a mutobe, a doki hajtogatja, hogy "ne nyomjon!" (Mokit fojtogatta mar a koldokzsinor) es en probalok nem nyomni, es csak pokoli felelmet erzek, hogy egeszseges lesz-e a gyerekem.
Kedves Tikk! Ha megirod, melyik megyeben laksz, akkor megirom az illetekes TB cimet es telefonszamat. Egyebkent ha a munkahelyed TB kifizetohely (ha ok fizetik neked pl. a tappenzt), akkor kutya kotelesseguk nekik elintezni! Akkor a TB veled nem is all szoba, ok kell, hogy intezkedjenek!
Szio Daisy! Irjal sokat! Varjuk!
Szia Cory! De jo neked! Kép Szoritok neked! Minden jot, bizots szuper lesz!
bolegajudit (bolegajudit)
 


Sziasztok,

én új vagyok itt, jövő márciusban fogok szülni....
nagyon tetszik ez az egész babanet, mert okos dolgok vannak fent és nem az a tipikus "könyvszerű" szöveg van, hanem élő emberkéktől kapod a tanácsot, akik már "túlestek" a megpróbáltatáson. nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok jó tanácsot..

Marcsi
Lardee
 


Cory!

Minden jót kivánok neked! És egy egészséges kisbabát.
Vigyázz nagyon magatokra!

Djeszter
djeszter
 


Sziasztok!
Ez most csak egy gyors bejelentkezes, tegnap jöttünk haza a nyaralasbol es meg rengerteg dolgom van! De ezt ismeritek ti is !!! :o)
Ha lesz egy kis idöm akkor vegig olvaslak titeket, szep a "termes" !
Köszi az e-mailt Emese, hamarosan megy a valasz is.
Üdv az ujaknak, es mindent bele!

Szia Mindenkinek Mobevik!

Bevelom, hogy hianyzott egy kicsit a Babanet!
Hamarosan jövök!
mobevik (mobevik)
 


Szia Mobevik!

Üdvözlünk újra köreinkben.
Remélem jól telt a nyaralás.

Szia

Djeszter
djeszter
 


Sziasztok!
Én is újra "itthon vagyok". Tegnap este - ügyeletben kicsit átfutottam a netet. Sok, de lehet gyõzni. A három héttel ezelõttiekhez már nem érdemes hozzászólni, az elmúlt egy hét elég... Illetve nem, de annyi ideje kinek van?----
Kinek megy elsõ osztályba kispulyája? Vagy menjek a koloknet-re?
Maminti
 


Cory!
Kitartás, most már a célegyenesbe vagy. És már meleg sincs annyiraKép
Jó egészséget a babának és Neked is!!
Problémamentes szülést: TMóni
tmóni (tmón
 


SZiasztok!

TMóni: köszi a bíztatást! Nekem 20 fok fölött már minden kánikulának tûnik Kép De most már nem sok! Kép

cory
cory
 


Sziasztok!
Jo hogy ujra "itt" lehetek! Kép

Maminti: Neked hogy telt a szabi? Egyszerre toppantunk vissza!

Mi remekül nyaraltunk, szuper volt az idö, remek a viz es jol ereztük magunkat! De hogy ne legyen tökeletes minden volt egy kis betegseg is. Viktor 3napig lazas volt es amint rendbe jött en lettem beteg! Most mar minden oke, es vegre itthon!
Hianyzott az agyikom! Kép

Cory: Most mar nincs olyan nagy meleg es este, ejszaka kimondottan kellemes! Kitartas!!!!!!
Eddig tavoli volt a szüles gondolata, de most mar elhiszed a dolgot , nem? Legalabbis nalam igy volt!

Most ennyi telett, Borzaszto faradt vagyok!
Üdv Mobevik!
mobevik (mobevik)
 


Szia Mobevik!

Még nem tartok ott, hogy elhiggyem KépKép
Chat-re nem jössz?

cory
cory
 


Sziasztok!

Aha, nekem is 3 hét volt...
Volt benne kertgazolástól elkezdve horvátországi egy héten át minden! Egyszóval: igazi nyaralás volt !! Egy-két hasraesés a betonon-tól eltekintve senkinek semmi baja...
Viszont lassan nyakunkon az isi kezdés. Fogalmam sincs, hogyan fogom ráncba szedni a nyáron elkényelmesedett bandát!

Maminti
Maminti
 


Sziasztok!

Cory: remelem hamarosan chetelek is, de meg mindig szalad a lakas es most raadasul meg vendegek is jönnek (este). Ja es ugyerzem hogy sohasem fogom kipihenni magamat!

Maminti: mi 2hetet voltunk Zalaegerszegen, de többet nem is birtam volna! Viktor teljesen lefarasztott! Nem is tudom hogy hogy birnam több gyerköccel!?? Minden tiszteletem a tiad!!
En is azon faradozom hogy kicsit rancba szedjem az "elkanaszodott" Viket!

Mobevik
mobevik (mobevik)
 


Sziasztok!

Mi még csak most megyünk nyaralni. Horvátországba készülünk. Már csak holnap leszek, aztán 2 hét pihi.
Szerencsére nálunk a suli csak jövőre kezdődik.

Djeszter
djeszter
 


Djeszter!!

Eszméletlenül irigyellek!!!! Jó pihit, integess a tengernek!

Mobevik !

A lányaim már "nagyok" (9, 7, a harmadik meg 5 és 1/2, de õ nincs is velünk mindig, mert a párom hozta a családba és amúgy a saját mamaájával él) és egyrészrõl egymást szórakoztatják, másrészrõl beindítottam az önállóság programot. (Szomjas vagyok ! Akkor menj inni! Fázom! Öltözz fel.) Olykor kicsit döcög még, mert ha egy mami megszokja, hogy mindent õ csinál a csimoták körül, akkor nehéz észrevenni, mikortól lenne önállóan is képes rá... Úgyhogy meg- meglepnek azzal, hogy milyen ügyesek is tudnak lenni, okítgatják egymást, stb. Még örülnek is annak, ha nem vagyok a közelben, egymásra hogyan szólnak rá... Édesek.

Úgyhogy fel a fejjel, bírnál Te egy óvodával is, ha kellene
Maminti
Maminti
 


Sziasztok! Úgy látom a legjobb helyre keveredtem!
72-es vagyok és miskolci.
Bolega Judit! Örülök, hogy más is jár a Babanetre B.A.Z. megyéből. Én a Semmelwisben szültem, 2 császár (a második életmentő műtét) szívesen venném, ha megoszthatnánk tapasztalatainkat, szerintem ez a kórház kifejezetten császár párti. Mi 5 gyerkőcöt szerettünk volna. Az első császárral, O.K. - legyen "csak" 3. De mivel a másodikat még ciffrábban jött a világra leálltunk (legalábbis most így gondoljuk)
Mindenkit üdvözlök!
Rita
ritaa (ritaa)
 


Szia Mindenkinek!

Rita üdv neked is es tenyleg a legjobb helyre keveredtel, csak gyere es irj, meselj batran.

Djeszter: neked jo nyaralast kivanok es erezzetek jol magatokat. Aztan majd meselj!

Maminti: tenyleg anyarosak lehetnek! Szuperül banhatsz velük, irigykedem is egy kicsit mert en neha magamat nem tartom valami szupi anyanak. Bar masok az elenkezöjet allitjak, föleg a parom, de en megis neha ketelkedem.
Hogy elbirnek egy ovival is, azt nem hiszem ! Föleg a masodik het közepen tuti hogy az ellenkezöjet allitottam volna. Bevallom hogy nem egyszer kihozott a sodrombol, kicsit megzakantam! De ott volt a nagypapi is (apukam) es ö segitet, egy kicsit levett a vallamrol! Jo volt!!
De most mar itthon minden oke es rendben van!!

Mobevik
mobevik (mobevik)
 


Sziasztok csajok!

Bocsi, teljesen reménytelen volt, hogy mindenütt járjak, ahol szeretnék. Elfelejtettem az igéretemet is a miskolci kórházzal kapcsolatban, de mostmár igérem nem fogom. Remélem még nem késő.
A csaszis topicban még nem jártam. Itt az ideje.

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

Daisy: mik a benyomasaid a kistarcsai korhazrol? MI meg most iparkodunk osszehozni a babat, de azert mar nezegetem a korhazakatKép Mivel ez van hozzank legkozelebb, erdekelne a velemenyedKép

Koszi: orsoly
orsoly
 


Szia Orsoly(a?),

engem is Kistarcsa foglalkoztat, mert a kórház mellett lakunk, ennek ellenére nem sokat tudok róla, eddig Surányi Tibor neve merült fel egy babanetes mama ajánlotta. Ennyit tudok, ha te többet akkor írd meg pls. kösz,mb
mb
 


Szia Orsoly, és mb!

Én 2 gyereket szültem a kistarcsai kórházban. Egyiket 1996-ban, a másikat idén áprilisban. Az 5 év alatt rengeteg dolog változott nem feltétlenül jó irányba. Nem ismerem a többi kórházat sem, így elég nehéz véleményt mondani.Egyébként nekem az ott dolgozókkal nem volt bajom, inkább magával a korházzal. Kényelmetlen ágyak, rossz kaja (bár a rokonok ellátják az embert). Mondjátok, hogy mire vagytok kíváncsiak, hátha tudok segíteni.
Eta
Egyébként még nem mutatkoztam itt be. 72-es vagyokKép gödöllői,de most Pesten lakom.
Na sziasztok.
Eta
 


Eta, gyere át a Kistarcsa topicba légyszi, már megnyitottam és ott van pár kérdés.By the way Törökös voltál?mb
mb
 


Szia mb!

Átmentem. Angolból nem vagyok valami jó, és jobban szeretem a magyar nyelvet. Az voltam.
Eta
Eta
 


Sziasztok!
Jol eltuntem, de Andrisnak jon a foga, nem adhatok neki sem Dentinoxot, sem Panadolt, tehat eleg nehezen viseljuk a dolgot mindketten. Ti ilyenkor mit csinaltatok? Szegeny nagyon megszenvedi...
Szia Rita! Csak nem a te történeted olvasható a hasonló cimu rovatban? Az az anyuka is miskolci, es eleg szornyu, ami vele tortent. Ha gondolod, add meg az emil cimed, vagy a telefonszamod es kereslek. Nem igazan akarok a korhazzal cseberbol vederbe pottyanni, es dokival sem. Elore is koszi!
Hat amikor meg pest megyei voltam, en is jartam kistarcsara, es biz' volt olyan erzesem, hogy mintha at abortuszt tartanak inkabb hivatasuknak, mint a terhesgondozast...
Szioka mindenkinek!
Jutka
bolegajudit (bolegajudit)
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron