Új privát üzeneted érkezett!

Cory!
Hát, az a szeptember eleje már nincs is olyan messze! Teljesen biztos, hogy fiú lesz? (Úgy értem, hogy csináltak-e genetikai vizsgálatot, vagy uh mutatta.) Remélem, azért nem nagyon fogtok elkenödni, ha esetleg mégis lány lesz! Mert hallottam már néhány olyan esetet, amikor a baba alaposan megtréfálta a szüleit! Kép
Remélem, jól viseled a terhességet meg persze ezt az össze-vissza idöt is!
Üdv és vigyázz Magatokra: Emese
(Ha van kedved, ide is írhatsz: capricornbt@axelero.hu)
Emese (emese)
 


Az indexes topic

[url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9038056&uq=403" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9038056&uq=403[/url]
Névtelen
 


Cory!

A chat-en találkoztunk már.
Az én fiamat is Donátnak hívják.
Jó választás, szép név és ritka is.

bigacsiga Kata

ui: Ha lány lett volna Donatella lett volna...
bigacsiga
 

 
 

Én meg pont azért nem szerettem meg az indexet, mert pont ott éreztem azt, hogy annyira összeszokott a csapat, hogy nehéz bekerülni közéjük.

És ez nem az én és nem az o hibájuk sem, mert egy bizonyos létszám fölött nagyon nehéz mindenki kérdésére válaszolni mindenkinek csak egy mondatot írni.

Cory!

Ugyan ez a helyzet lehetett veled is, hogy olyan sikan vannak a friss kismamában, hogy képtelenek mindinkinek mindenre válaszolni.

Talán próbáld meg többször beírni a kérdésedet, töbször jelen lenni és akkor felfigyelnek rád is.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Tmóni: milyen levél?? És bocs!

Andi: nekem meg pont az index nem jött be! Voltam találkozón is, és ott is ugyanúgy átnéztek rajtam, mint a topicban. Persze ott is, meg itt is van olyan hely, amit szeretek!!

Emese: csak az uh szerint fiú. Mi sem vesszük 100%-nak, mert tudjuk, hogy tévedhet. Ha kislány lesz mégis, akkor Emmának fogják hívni!

Bigacsiga: az a baj, hogy én csak esténként jutok ide, és így nehéz folyamatosnak lenni! Pont ezért próbálkoztam a találkozókkal. Az itteni chat-esekkel való találkozás nagyon bejött, de az indexes nem Kép

cory
cory
 


Cory!
Miután egyszer régen a chaten összefutottunk, és láttam az esküvöi képeteket, akkor jöttem rá, hogy a férjedet ismerem Nagykanizsáról.Megbeszéltük, leirtam minden beazonositásra alkalmas paraméteremet:pl.fénykép, iskoláim, tanáraim, aztán vártam, és várok most is a válaszra, kb. 4-5 hónapja!!!
Hát ennyi volt a levél!
Üdv: Tmóni
tmóni (tmón
 


Hello lányok!
Csak azt akartam írni, hogy az Ami a szülés elött van topic (Szülésröl topic alatt) és az Elsö napok, hetek topicba mindenkit szívesen fogadnak, biztosan van még több ilyen szívélyes topic is.
Látogassatok el oda is, engem nagyon kedvesen fogadtak.
Sziasztok,
Evey
Evey
 


Tmoni,
még jó, hogy valaki megadta az indexes topic cimet, mert tegnap én is kerestem a babaneten (pedig itt találtam elõször), és nem találtam meg. (?!) Cory, én nem is próbáltam meg becsatlakozni az indexen, csak olvasgattam, és azt élveztem. Az én gépem borzasztó lassan hozza be az indexet, és általában nincs is türelmem várni rá, de azért egyszer-kétszer jó volt.
Evey, a szülés elõtti topicot nagyon élveztem (emlékszel még?), jókat beszélgettünk, aztán én is próbáltam az elsõ napok, heteket, hát valahogy nem jött be. Rajtad kívül soha senki 'nem állt velem szóba', mi meg már 'régi ismerõsök' voltunk, ugyebár. Azt el tudom, fogadni, hogy ott már a négy-öt hónapos babáikkal összeszokott csapat van, õket az aktuális gondjaik érdeklik, de akkor talán már nekik is létre kellene hozni egy új topicot, mert jó lenne, ha az Elsõ napok, hetek tényleg szó szerint ez maradna, sokat segíthetne ugyanis a friss, elsõszülõ mamáknak. Azért jó veled itt-ott még összefutni, hogy vagytok? Andi
andi
 


Kedves Andi!

Sajnálom, hogy rossz tapasztalatot szereztél a topicban, mi tényleg próbálunk mindenkire odafigyelni!!!
Egyre többen vagyunk, és nagyon vegyes a társaság, friss anyukától a 4 gyermekesig mindenki megtalálható. Gondoltam már rá, hogy kezdünk kiöregedni a topicból, de tényleg olyan jól összejött a társaság, hogy nehéz lenne újat építeni. És az a szép az egészben, hogy az elso hetektol kezdve akár 7 éves gyermekekig mindenféle örömrol-és ürömrol lehet beszélgetni. Szerintem igazi társalgóvá vált, én imádom, és azt hiszem nem vagyok egyedül. Lehet, hogy már nem fedi a címet a társalgás...Majd kikérem a többiek véleményét, indítsunk-e egy másikat, bár nem szívesen tenném.
Tégy még egy próbát, jó?!

Üdv Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Tmóni: tudom már! Azért nem írtam, mert bíztam benne, hogy úgyis összefutunk a chaten, aztán meg elfelejtettem (szánom-bánom bûnömet). A férjemnek ismerõs voltál.
Most egy kicsit káosz az életünk. Még a baba születése elõtt vár ránk egy költözés. Pontosabban a férjemre vár, én csak aszisztálok mellette. Minden úszik ki az agyamból. Normális ez?

cory
cory
 


Cory!
Teljesen az!!!!! Most képzeld el, nekünk a második jön!!!!!Már nem is próbálom követni az eseményeket, majd csak lesz valahogy!!A lányommal együtt én is alszom, a lakás általában fut, azért estére próbálom magam összszedni, hogy a páromnak legyen meleg vacsora, de az sem mindig sikerül!
Ráadásul most az idő is öszre fordult, nincsi is kedvem semmihez!
Jók legyetek: TMóni
tmóni (tmón
 


Andi!
Én most az Elsõ napok hetek… topic védelmében írok. Igaz az elnevezés tényleg nem fedi már a valóságot, de ember illetve Évi legyen a talpán Kép aki a nyitáskor ki tud találni egy olyan univerzális nevet ami hosszú idõkre jó lesz. Elvégre havonta mégsem nyithatunk egy új topicot. Én úgy gondolom tényleg nagyon jó fej csajok gyûltek itt össze, kortól, babaszámtól és babaéletkortól függetlenül. Lehet, hogy most szentségtörés amit írok, de ha én most az öt hónapos kislányom mellett újra várandós lennék eszem ágában sem volna átmenni a Friss mamákhoz én bizony maradnék itt. Nem azért mintha úgy gondolnám, hogy ott nem aranyosak (mert tudom, hogy azok Kép Kép) csak egyszerûen én már úgy megszerettem az itteni lányokat, hogy inkább nekik írnám le a terhességem örömeit, gondjait. És tényleg mindenkit szívesen fogadnak, így történt velem is. Bár én is régi motoros vagyok, a Babanet kezdete óta jelen vagyok, csak akkor még az Ami a szülés elõtt van…-ba írtam Orsi néven, így mikor csatlakoztam az Elsõ napok, hetekhez az ottaniaknak én teljesen friss belépõ voltam. Ennek ellenére nagyon kedvesen fogadtak, elõször csak tanácsot adtak ha valami gondom volt, egyébrõl soha nem beszélgettek velem, de ez természetes mert még nem ismertek. Egyre többször látogattam el hozzájuk, és szerintem megszerettek ott (Évi! Ugye? Kép Kép Kép). Én legalábbis nagyon a szívembe zártam õket és nagyon élvezem, hogy nap nem múlik el anélkül, hogy ne beszélgetnénk. Valaki már írta itt elõttem, és szerintem is az a titok, hogy folyton jelen kell lenni, kérdezni, válaszolni (még akkor is ha konkrétan nem tõled kérdeznek) és beépülni. Nem nehéz ez, csak az elsõ kis kudarcok nem szabad, hogy kedvét szegjék az embernek! Természetes, hogy egy kialakult csapatba kicsit nehéz betörni, de egyáltalán nem lehetetlen (nekem is sikerült), és aztán milyen jó!
Szóval Andi! Gyere, gyere, gyere, gyere Kép!!!!!! Várunk rád Kép Kép Kép! Egyébként most készült el egy táblázat amiben te is benne vagy Kép! Gyere kukkants be és frissítsd az adataidat, aztán beszélgetünk egy jót! Nagyon kíváncsi vagyok rád! Remélem a fenti levelem egyetlen sorával sem bántottalak meg, ha igen nagyon bánom és bocsánat, nem akartam!

Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Kedves Evey és Orsi/Jázminmama,
dehogy bántottatok meg, de azért most jól esett, hogy írtatok! Mint mondtam, a topicot egyébként figyelemmel követem, minden nap elolvasom, csak az íráshoz nem volt kedvem, de most megint meghoztátok, majd megpróbálok becsatlakozni. Az is az igazsághoz tartozik, hogy nem sok idõt netezek mostanában, és talán több kellene ahhoz, hogy igazán a csapat részének tudjam magam érezni. Azért köszi mégegyszer! Andi
andi
 


Sziasztok!
Én is új vagyok és egyelőre felfedező kedvű csupa pozitiv élménnyel. Üdv mindenkinek!
Vanda
Vanda (zsemi)
 


Sziasztok!

Tmóni: akkor ez kanizsai szokás. Mármint a meleg vacsora, mert nálunk is van, de nem én fõzöm, hanem a férjem KépKép
VAnda: üdv a fedélzeten!

cory
cory
 


Szia, Vanda!
Üdv Neked itt a babaneten. Jó érzés ám, ha jó szívvel fogadják az embert! Én már csak tudom, pont így jártam 2 hónappal ezelött! Kép (Azóta látnátok csak a telefonszámlánmkat! Kép)
Írj sokat!

Emese
Emese (emese)
 


Cory!!
Az én férjem is főzne, de épphogy hazaér fürdetésre, meg altatásra. Napnyugtától napkeltéig övé a lányunk Kép
Most hogy a másodikat várjuk, néha azt is nehéz eldöntenem, hogy én mit kivánok enni, nemhogy neki mi lenne a szája ize. Szerencsére van a közelben gyros-os, kinai gyorsbüfé, meg pizzafutár is Kép
vigyázzatok magatokra!
Üdv: Tmóni
tmóni (tmón
 


Sziasztok!

Tmóni: az enyémnek szerencsés a munkahelye, és így értelmes idõben tud hazaérni. Így van ideje fõzni. Nincs is más esélye, mert én nem tudok fõzni Kép

cory
cory
 


Sziasztok!
Emese és Cory:
Köszi a kedves fogadtatást!
Nekem a baba (elsö és egyetlen) 5 hetes. Minden nap föznöm kell valamit, mert nálunk teljesen hagyományos "asszony dolga, ember dolga" felosztás van a családban. Ha neki kellene fözni, akkor inkább hazafelé beugrik a KFC-be és rántott csirke hegyekkel jön haza. Én szeretek fözni, bár mostanában kevés idöm jut rá és néha ezt-azt odaégetek... De meglepöen jól megy a házimunka ahhoz képest, hogy reggeltöl estig ketten vagyunk a lányommal és nincs segítségem.
Tmóni: nekem volt egy olyan rettenetes élményem egy kínai büfében, ami egy életre elvette a kedvem az ilyen jellegü kajától.
Pusszantás mindenkinek!
Vanda (zsemi)
 


Sziasztok!

Vanda: hogyhogy egyetlen?

cory
cory
 


Cory!
Ugy, hogy ö az elsö és még nincs testvérkéje. A szülés élménye még nagyon friss, nem merem állítani, hogy sok gyereket akarok. Fél év múlva visszatérünk erre, puszi:Vanda
Vanda (zsemi)
 


Szia Vanda!
Örülök, hogy írtál. Tényleg. A friss élmény már nem sokáig lesz friss, figyeld meg, nemsokára gondolkodni fogtok egy frissítésen. Jó, hogy a baba mellett van idöd ezt-azt csinálni. Késöbb, amikor már nem a kiságyban tölti élete nagy részét, sokkal jobban leköt majd. Nem elkeseríteni akarlak, de így lesz. Az odaégetés nálunk is elöfordul néha. Az én férjem szerencsére nem ragaszkodik a konvenciókhoz munka ügyben, na, de fözni azt nem szeret. (Egyszer vett egy csomag mélyhütött pacalt, azzal a felkiáltással, hogy azt ö fogja megfözni. Egy éve a mélyhütöben áll. De pl. mosogatni szokott.)
És nagymama sincs nálatok a közelben, aki néha be tudna segíteni?
Üdv Neked és írj!
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!
Én is föztem mindennap, amíg meg nem született a második gyermekem, most általában két napra fözök, vagy gyorsabb kajákat csinálok hétköznap, amikor egyedül vagyok itthon.
Jázminmama!
Jól gondoltad, hogy szeretünk, én biztosan, de a többiek is biztosan...
Andi!
Végre jelentkeztél! Most írtam neked az Elsö napok, hetekbe...
Sziasztok,
Evey
Evey
 


Sziasztok!

Vanda: Gratulalok a kis lurkohoz! Fiu, lany?
En szinte a szüles utan maris akartam meg egyet, de sajna meg mindig nem igazan gyöztem meg a ferjemet, hogy legyen meg egy!
Cory: Csak proba kerdese a fözes! En sem tudtam , de mostanaban mar nagyon ügyike vagyok. A parom imadja a föztöm, igaz meg nagyon sok mindent nem tudok, de probalkozom. Altalaban elsöre minden nagyon fincsi aztan nagy hanyatlas / 2. 3. nagyon rossz, szerintem a ferjem szerint nem annyira rossz :o)/ es utana mar nem igen rontom el! :o)

En sem regota irogatok ide a tarsalgoba es nekem is az a gondom hogy nem nagyon tudok "beugrani" a beszelgetesekbe. De talan itt alakul valami!
Olvaslak am benneteket csak addig nem igen volt idöm es türelmem irni! De ezutan jövök... :o)

Üdv mindenkinek es sziasztok.
Mobevik
mobevik (mobevik)
 


Szia, Mobevik!
Szerintem írj bátran és sokat. Ugyanis én pont úgy jártam, mit Te, hogy az elején nem nagyon írogattam, aztán meg csodálkoztam, hogy nem özönlenek a válaszok. Pedig jólesik ám az embernek, nem igaz? Kép Én kb. 2 hónapja vagyok itt, de elmondhatom, hogy igazán kedvesen fogadtak mindenhol. De tényleg jelen kell lenni. Ami nem is annyira nehéz, mert jól rá lehet kapni a babanetre. Kép Várunk!!!!!!!!
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Mobevik: én is úgy tervezem, hogy megtanulok fõzni, de még megvárom a költözést, mert most csak fõzõfülkénk van, és nem lehet rendesen kiszellõztetni, ha az ember valamit elront benne. Hogy arról ne is beszéljünk, hogy már nem férek be Kép

cory
cory
 


Szia Emese!
Engem is kedvesen fogadtak, fökeppen TE! :o)
Amit köszönök is neked, ha meg nem tettem volna.
Igen igen mar en is Függö vagyok! Pikk-pakk ra kap az ember lany a babanetezesre!
En jelen vagyok mostanabban allandoan, csak az nehez egy kicsiket hogy vissza is kell nezni, olvasni a regi irasokba is. Es az ugy egy kicsit tömeny!
Mobevik!
mobevik (mobevik)
 


Mobevik!
Na, megint itt vagyok! Örülök, hogy Te is! Kép
Írj Magadról valamit, jó lenne tudni Rólad egy-két dolgot!
A régi írásokat tényleg elég nehéz követni, én is csak akkor szoktam visszanézni, ha valami érdekes téma van. Van böven, úgyhogy van mit olvasni!
Írj sokat! (Ha van kedved, emilt is: capricornbt@axelero.hu)
Szia! Emese
Emese (emese)
 


Szia Cory!
En is fözöfülkeben kezdtem! A regi lakas nagyon kicsi volt, a konyhaablak mint olyan a folyosora nyilt (ha nyilt :o) es a raadas hogy nem volt fürdöszobank csak egy zuhanyozo fülkenk ami a konyhabol lett levalasztva! Kepzelheted! Ide született Viktor es az elsö szülönapja elött egy kicsivel költöztünk egy szep uj es nagyobb lakasba. Külön szobaja van a kis lurkonak es nagyon elvezi, persze mi is!
En elsönek levest csinaltam , mert azt nem lehet "nagyon" elrontani es nincs "szaga" ha elrontod megis! Aztan rizseshusit csinaltam , azt meg is örökitette a parom videon. (akkor vettük a kamerat) Szep kis latvany: a pocakom es en tömörödünk a konyhacskaban es utana ahogy "eszem" aztan jol bealudtam (megjegyzem allandoan aludtam) a raadas, hogy amint felebbredtem rögtön pisi es ujbol "ettem"!
Mobevik
mobevik (mobevik)
 


Emese!
En szivesen irok, de irj te is! :o)
Mire vagy kivancsi? Biztos arra amire en! Irj te is magadrol!
Na jo ennyit a mokabol!
Küldök e-mailt is!
Ma a metron ugy nezett egy idösebb nenike, hogy majdnem ok nelkül is lelkiismeretfurdalasom lett. Ugyanis Viktor homlokan egy ektelen negy lila folt van, es a szeme is teljesen be van lilulva. Illetve mar kezd sargulni! Szombaton a kis lüke elesett es a fejevel lebolintott egy keritest ami vasoszlopos volt! Szep mi? Jo egy honapja jar egyedül es meg nem teljesen stabbil a lelkem!
A nenike bizos masra gondolt mint hogy elesett a gyerek! ???
Mobevik
mobevik (mobevik)
 


Sziasztok!
Mobevik!
Ne izgulj az öreg nénike miatt, azoknak a 80%-a alapból néz olyan furcsán. Nekem tavaly Krisztián nekifutott egy kö virágtartónak és nagyon csúnyán feldagadt a szemöldökcsontja. Még a kórházba is be kellett menni, de hála istennek semmi baja nem lett. Most meg pár hónapja elesett a murván és beleállt egy kö a fejébe. Most se lett semmi baja, de sajna élete végéig ott lesz a nyoma. Ha csak fele olyan vásott lesz, mint a férjem volt, aki hét évesen felmászott a református templom tetöjére.... És most született nemrég még egy fiam.. Sajnos nem lehet mindent kivédeni.
Sziasztok,
Evey
Evey
 


Szia mindenkinek!

Emese!
Te vagy az, akinek 3 babája van, 5, 3 és 1 évesek? 2 fiú és egy lány? Gratulálok hozzájuk!
Lenne nagyi aki segít, csak tudod… lelkileg kikészítenek. Nincs valahol egy anyósos topic? Kiváncsi lennék, hogy mások hogy kezelik a kényes szitukat. Az én anyósom 67 éves és mozgáskorlátozott, ráadásul Miskolcon él. Vele tehát nincs különösebb alkalom az összetűzésre. A párom anyósa viszont csak 44 éves és bár ő is Miskolc mellett lakik a babánk születése után nálunk töltött pár napot. Rémálom volt! Hidegháborút vívtak a férjemmel és abszolút nem zavarta őket, hogy én vagyok az aki gyámolításra szorul, nekem kellett az ellentéteiket simítgatni. Végül Anyu hazament és bár a fizikai segítsége nagyon jól jött, de lelkileg kikészítettek.
Mobevik!
Nálunk pont fordítva van, a férjem tervezi a többi gyereket.A főzéssel detto így vagyok!
Mindenkinek!
A telefonszámla kordában tartására a Szilvy által fentebb írt megoldás nagyon jó! (Matáv Mindenkinek díjcsomag és Matávnet Otthon díjcsomag) Én is ezt használom, havi 8500 Ft-ból nagyon sokat lehet lógni a hálón. Kábelen még jobb lenne, de sajnos nincs kiépítve mindenhol. Érdeklődni kell pl. a UPC-nél.
Most sikerült végigolvasnom ezt a topicot az elejétől. Maga az olvasás is hosszú idő volt, de képtelenség mindenkit fejben tartani és mindenre válaszolni… Én megértem az öregeket. Csak itt, ebben az alig másfél hónapos topicban legalább 20-an írogatunk már. Ez két dolgot jelent szerintem: az egyik, hogy szükség volt rá és sokan megszólaltak, akik eddig nem mertek (többek közt én is hasonlóan N. Katihoz vagy Coryhoz), a másik pedig, hogy ez a bizonyíték arra, hogy a klikkesedés elkerülhetetlen. Szerintem maximum ennyi ember tud értelmes kapcsolatot fenntartani és a többi száztól csak alkalmi válaszokat lehet várni, de nem elvárni. A beilleszkedés titka szerintem is abban rejlik, hogy sokat kell írni. Pl. Dia neve szinte mindenhol felbukkan kedves segítő szándékkal és szinte régi ismerősnek tűnik. Eddig én 3X chateltem és Dia mindig bent volt. 2X csak figyeltem, de egyszer be is kapcsolódtam és rögtön figyelt rám.
Dia ha olvasod! Emléxel rám? Június 17-én éjjel chateltem W néven és aznapra voltam kiírva! Nagyon izgultam, mert nem jött a baba és nagyon jó volt a bátorításod! Azóta megszültem, szerencsére!
Én szeretnék nektek egy pár szóban bemutatkozni és ha gondoljátok ti is tegyétek meg, vagy adjátok meg, hogy hol lehet utánatok nézni! Nekem ne vessétek a szememre, hogy már százszor írtatok az egész életetekről!
Tehát: Zsólyominé Varga Vanda vagyok, 1977 június 20-án születtem, azaz 24 éves vagyok. Miskolc mellett, egy Mályi nevű üdülőfaluban éltem, de 3 éve a főváros népességét gyarapítom. Földmérő technikus vagyok. A férjem Zsolt (27) miskolci, de Pesten ismerkedtünk össze. Két éve élünk együtt, februárban házasodtunk össze. Most a XVII. kerületben béreljük egy családi ház tetőterét. 2001 június 20-án született meg kislányunk Boglárka. Az ő beceneve Zsemi, mert az apukája még a pocakban zsemle alakúnak találta, majd továbbfejlesztette. (Először Boginak szólította, de mivel nem volt tuti hogy lány és a pszichológusunk szerint identitászavart okozhat már magzati korban is ha más neműre számítunk, ezért semleges név kellett.) Róla raktam fotót az ismerkedős rovatba, de az alábbi helyen megcsodálhatjátok az életünk értelmét:
[url=Zsemikém]http://zsolyomibogi.fw.hu[/url]
Hát én ennyit szántam bemutatkozónak és örülnék ha én is ilyen formában képet kaphatnék rólatok. Az internetezős szokásaim pedig olyanok, hogy általában este 10 körül szörfölök egy kicsit, (van hogy közben szoptatok) és ha nagyon nyügi a gyerek akkor egész sokáig ücsörgök vele a gép előtt. Előfordulhat, hogy napokig nem tudok internetezni mert hulla vagyok vagy egyszerűen nincs időm. Ha tehát sokáig nem válaszolok valakinek, annak ez az oka, de nagyon fogok igyekezni, hogy sok és tartalmas barátságra tegyek szert köztetek!
Augusztus 7-től megyünk Bogácsra bababarát üdülőbe pár napra. Van olyan hely ahol ez már ki van vesézve? Majd rákeresek, de várom a véleményeteket, hogy mit érdemes vinni ill. egyáltalán lehet-e szerintetek kikapcsolódni ilyen pici baba mellett? (Nekem már az is elég, ha együtt lesz a család és a barátok kezébe nyomhatom néha Zsemikét) Volt már valaki ilyen helyen? Írjatok!

Puszi mindenkinek: Vanda
Vanda (zsemi)
 


Ui.: Ja, és valaki írja le nekem lécci, hogy hol kel átállítani a billentyüzetkiosztást és milyenre,h ne helyettesítsen be bizonyos karaktereket ilyen sületlenségeket!
Köszikösziköszi!
Csók: Vanda
Vanda (zsemi)
 


Akkor meg én leszek a huszonegyedik, aki kapcsolódik!
Csak keveredjetek meg "kisbarátnõk", hogy ki is ez, meg hol is olvastuk....

Szia, Vanda, Mobevik, Emese, Vanda !!

A homlokon és fejebúbján - lila foltokhoz annyit, hogy a tavaly nagycsopis Hannikám farsangra tündérnek készült. Lázár Ervin Négyszögletû kerek erdõjében a kicsi zöld tündért "Mamintinak" hívják, megvarruzk a szárnyait, horgoltam kalapt, volt zöld ruhája, minden.
Közben kiesett kb 3 foga, persze legelöl és farsang elõtt egy nappal belegyalogolt egy üvegablak sarkába, felrepedt egy picita szeme alja és hatalamas monoklija nõtt.
Mit ne mondjak, még jelmezben sem hasonlított tündérre. A nõvére azt mondta neki - aki nagy Harry Potter-es -, hogy "Nyugi, mond azt, hogy varázsolni próbáltál és nem sikerült, felrobbant!"
Aztán egy nagy huszárvágással letettük a tündérjelmezt és huligánnak öltözött!! Úgy, ahogy kell, kormosan, piszkosan, az este befont haját másnap nem fésültem ki, volt csúzlija és szakadt farmerja.
Ha egyszer fogom tudni hogy kell fényképet felrakni a netre, megmutatom !!

Egyébként van bemutatkozó topic "Adatok" címmel.
Hogy mégnagyobb kavart okozzak, most 3 hétig (! :-(( ) nem fogok net-ezni, mert szabira megyünk, otthon pedig nincs net. Hogy utána meg hogy jövök vissza a közepébe??....

Ma azért még egy sziára visszanézek,

Maminti
Maminti
 


Szia Vanda!

Itt ne lenne Anyós-após topik?? Persze hogy van: Házasság, család témán belül, Anyós-após.
A bemutatkozás valóban az Adatok topikban történik.
A billentyûzetkiosztásról sokan sokfélét írnak: kérdés mivel internetezel: Explorerrel vagy Netscape-pel? További kérdés: milyen betûket akarsz: eltekintesz az ékezetektõl, vagy ilyeneket szeretnél, mint az enyém.
Továbbiakat a válaszok után.
OFF: Mályi: Ronyák László? ON

Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok, jó nyaralást a nyaralóknak !!
Maminti
 


Sziasztok!
Kedves Juca!
Köszi az infokat! Megnéztem a kisfiadat és egy tündér! Viszont téged nem találtalak sehol, de nincs is most sok időm keresgetni sajnos. Exlorerrel nyomulok és szeretem az ékezeteket. Sajna nem ismerem az illetöt, ill. nem tudok róla, hogy ismerném! Megkérdezem az anyukámat, hátha ö rádöbbent, hogy kiröl van szó!
Szia Maminti!
Bár ezt már csak 3 hét mulva olvashatod, azért jó szabit neked! Nagyon jópofa ez a farsangos sztori! Nekem még csak egy hónapos, de elöre érzem, hogy én nagyon pánikolos anya leszek és frászt fogok kapni az ilyen sérülésektöl.
Pusszantás mindenkinek!
Vanda (zsemi)
 


Sziasztok, Rolleresek!
De jó, hogy ennyit írtatok, megpróbálok válaszolni, ha sikerül!

Maminti! Ezt az alkalmazkodást!!!! Jó, hogy így tudtok váltani tündérböl huligánra! Pláne, ha a gyereknek is sikerült megmagyarázni, hogy mégsem az igazi egy össze-vissza vert tündér! Gratulálok az ötletehez! Lázár Ervin egyébként nekem is nagy kedvencem, nagyon szeretem a meséit Kép
JÓ NYARASLÁST NEKTEK!!!!!

Vanda!
Igen, én vagyok a 3 gyerekkel! Köszi a gratulát, bár összehozni nem volt olyan nehéz, mint ami utána jön Kép
Köszi a bemutatkozásod! Megnéztem a fényképeteket is, nagyon aranyos kislányod van, én is gratulálok Neked/Nektek!
Pont a napokban jutottam el én is az Adatok c. topicba, meglepöen sok ember bemutatakozása van ott. Én is írtam oda, nézd meg, ha gondolod. Bár igaz, jó lenne, ha egy kicsit bövebben írnánk magunkról. Mit szólnátok, ha legalább mi, rolleresek megpróbálnánk alaposabban megismerni egymást? (Az elsö napok, hetek... topicban remekül müködik a dolog!) Na, ki kezdi?
Bogács: mi tavaly voltunk ott, szerintem jó kis hely. Nem tudom, Ti melyik részére mentek, mi a falu szélén lévö gyerektábor területén voltunk egy apartmanban. Ha Ti is oda mentek, szívesen leírom, mi van ott. A strandon egyáltalán nem voltunk, mert az üdülönek van saját medencéje, úgyhogy nem tudom, milyen a nagy strand, csak kívülröl láttuk. Írj, hogy hol lesztek!!!!
Ékezetek: az Explorerben fönt a Nézetben kell átállítani. Nézet - Kódolás - Közép-Európai (ISO). Cak az a rossz benne, hogy a gép nem jegyzi meg, így minden üzeneted ELÖTT át kell állítani. Én is utálom a rövid ékezeteket, de mindig csak akkor jut eszembe az átállítás, amikor már elkezdtem írni. Ha olyankor állítod át, akkor törli az egész szövegedet, és kezdheted elölröl. Inkább kijavítom mindet rövidre Kép
Nagyon várom a válaszodat, írj (már csak Bogács miatt is)!
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Maminti: nagyon jo es kellemes szabit kivanok neked. Sajna ezt mar csak utolag olvashatod, varunk vissza 3het mulva! / es varjuk azt a fotot!!/

Az idegenek velemenye es rosszalasa engem hidegen hagy, a serülesek es egyebek nalunk heti "program" , kezdek hozza szokni. Vagyis hozza szokni nem lehet, de egy fiunal ez nem hiszem hogy ritka dolog lenne. Es a parom se semmi gyerköcvolt, na meg persze engem se kellett felteni ( mindig azt mondtak rolam, hogy en keszültem fiunak es nem a batyam :o) )

Vanda: En is azt hittem hogy panikolos leszek, de a dolgok, törtenesek atalakitjak az embet. Most mar kezdem azt is megtanulni,hozzaszokni es alkalmazni, hogy ha a fiam elesik vagy hasonlo akkor ne kezdjek el aggodni es ne rohanjak oda es kapjam fel. Mert igy tuti siras es keserges lesz a vege , ellentetben azzal hogy ha mosolgok ra vagy nevetek, hogy nem törtent semmi es porold le magadat es menj tovabb, igy mindik Ö is csak nevet a dolgon. Ezt igen nehez ,de megtanulhato!
Mert persze hogy felted es aggodsz miatta, de maskepp nem tanulja meg a dolgokat.
Most Viktor 15honapos es elvezi a dolgot hogy 2labon egyedül jarja a vilagot! Es most egy hete hogy megtanulta vegre, hogy ha elesik akkor a kezet rakja elöre, mert akkor nem az orrara es nem az arcara esik! SIKERÜLT! Most mar az orran levö sebecske is gyogyul! :o)
Ha valamilyen temat ,topikot keresel csak kerdezz, megkeressük együt! En is sokszor csak kutakodok, keresek!
Vanda, majdnem egyszerre van a szülinapunk! En 74. junius 15.-en születtem.

Pussszantas mindenkinek!
Mobevik
mobevik (mobevik)
 


Ujbol en vagyok !
Emese: jo ötlet, hogy ismerjük meg egymast. En is ugylatom hogy kezdünk itt valamit össze"eszkabalni". Ugyhogy en elkezdem!
Becker Monika a szül.nevem most mar a ferjem reven Varga Monika. 2000.febr.24.-en volt az esküvönk, es igen gyorsan bonyolitotuk a dolgot. A ferjem (Bela) osztrak, de magyarbol lett osztrak. Becsben elünk es itt is született Viktor fiunk 2000.apr.7.-en (Mödlingben). Az esküvöt nem igy akkartuk "kutyafuttabban" csak igy alakult. Ez egy külön kis törtenet!
En 2000.marcius eleje ota vagyok itt es a nyelvl meg vannak problemaim, de azert haladok!
Egyepkent kereskedelmi vegzetsegem van, ora-ekszerben dolgoztam eladokent es a szüles elött mar bolt vezetökent. Szerettem a munkam, de nem valoszinü hogy ugyan azt folytatom,ujra kezdem majd. En 27eves vagyok, a ferjem 41eves.
Most igy hirelen ennyit tudtam ide kanyaritani, nyugodtan kerdezzetek!
Pusszancs, Mobevik!
mobevik (mobevik)
 


Evey!
Most látom csak, hogy itt is írtál! Olyan tök vagyok, nem raktam eddig össze, hogy az elsö napoknál, meg itt is írogatunk egymásnak, és Te ugyanaz vagy! SZIA!!!!!!Kép

Mobevik, Vanda!
Na, akkor leírom itt is, amit érdemes. (Bocs azoknak, akiknek már máshol leírtam!)
1970. július 7-én születtem, Bp-en, a XVIII. kerületben lakunk. Szülés elött tanító néni voltam abban a suliban, ahová általánosba is jártam. Nagyon szerttem, imádtam, hogy 25 gyerek tölem tanult meg írni-olvasni. Aztán 1996. március 31-én született az elsö fiam, Dani. Utána 1998. április 1-jén Gergö, majd 2000. márc. 8-án Lilla. A férjemtöl melléjük "kaptam ajándékba" egy kislányt is, aki az esküvőnkkor 8 éves volt, most nemsokára 16 (Kriszti). Az édesanyja akkor halt meg, amikor a kislány 5 éves volt. Azt hiszem, elég jól megvagyunk egymással. (Mobevik! Az én férjem is Béla, és szintén 14 évvel idösebb nálam! Kép) A nagyobbik fiam összel nagycsoportba, a kisebbik kiscsoportba megy, én meg már csak Lilivel maradok itthon. Ö viszont kitölti annyira a napjaimat, mint a két fiú együtt. Égedelem! Kép Nem tudom, mi lesz, ha lejár a GYED, nem tudom, érdemes-e visszamenni dolgozni. Lehet, hogy megpróbálkozom a föállású anyasággal, az a legkisebb gyerek 8 éves koráig tart. Pénzben szinte semmi, de többet ér az, hogy ha hazajönnek a gyerekek az iskolából, óvodából, várja öket itthon valaki. A suli meg továbbra is hiányozni fog Kép, de a sajátjaim azért sokkal fontosabbak Kép.
Hát, ennyi.
Puszi mindenkinek: Emese
Emese (emese)
 


Szia Vanda!

Köszi a kedves sorokat, asszem el is pirultam...Kép
Jó sok mindenbe belekotyogok, mi?

Emlékszem rád a chatröl, nem ez volt az a nagyon késöi chat??? Látod, csak három napot kellett várni. És három nap híján pont egy év van a gyerköceink között! (Bori a papája elsö szándéka szerint Bogi lett volna, de ezt asszem, már a chaten is elmeséltem neked.)

Meg akartam nézni a fotókat, de sajna nekem nem jöttek be... Majd kikeresem az albumotokat.

Puszi mindenkinek és csak hajrá, tessék próbálkozni, megenni úgysem tudunk senkit virtuálisan.Kép

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Csak most jutok a gép elé, ui. a drága kicsinyem nagyon cirkuszolt az utóbbi napokban.

Emese!
Köszi az infot az átállításról, próbáltam megkeresni, hogy hol lehet véglegesíteni, de eddig még sikertelenül.
Már tudom, hogy összehozni könnyebb a babákat, én még ezzel az eggyel sem bírok,hát még hárommal!Nagyon nagy bajban vagyok vele, mert nem akar elõírásszerûen mûködni, azaz:eszik, alszik... Nem alszik! És mivel még icipici, semmivel sem tudom lekötni, csak a cicivel. Ez meg nagyon gáz! Nem csünghet egész nap rajtam!Vagy igen?Annyi nevelési irányelv van, hogy én már belevesztem és kétségbe vagyok esve!Igazán kíváncsi lennék,te pl. hogy csdinálod 3 ilyen picivel?És a nagy lány meg serdül gondolom...
Én hamarabb vállaltam gyereket, mint ahogy megtaláltam volna a hivatásomat, így nincs hová visszamennem dolgozni. Szerintem csak akkor érdemes fõállású anyának lenni, ha a férjed el tud tartani és minimum egy olyan hobbid van, ami kitölti a napjaidat, úgy értem:gondolj magadra is amíg hazavárod õket!A tanítónõskódés szép hivatás és bármikor visszamehetsz, nem?
Még nem tudom pontosan, hogy hová megyünk Bogácson belül, mert a barátaink szervezik.Holnap megtudom és leírom.
Mobevik!
Ez a fedõnév a Mónika+Bála+Viktorból van, igaz? Igyekszem majd a tanácsodra gondolni elesés esetén, ha eljön az ideje! Az én bemutatkozásom fentebb van. Tök szupi, hogy ilyen közeli a szülinapunk!Nekem az 5 éves unokahugom júni 15-ei, és a lányommal egy napon ünneplünk. Holnap lesz a névnapja.
Dia!
Nem akartalak zavarba hozni! Jól emlékszel rám és köszönjük egy bölcs öreg motoros jókívánságait!

Csók mindenkinek!
Vanda
Vanda (zsemi)
 


Szia Vanda!
A kislanyodnak nagyon boldog Nevnapot kivanok!
A "fedönevet" kitalaltad! :o)

Viktornak eppen hogy csak eltünt az elözö "monoklija" a homlokarol, rögtön ujra "baleset" erte! Most neki ment egy beton oszlopnak a kis lüke es felhorzsolta a homlokat. Jobb oldalrol van a horzsolas es a jo pofi az hogy tegnap ismerösöknel voltunk garden-partizni es ott volt egy 22honapos kislany, akinek meg a bal oldalon volt felhorzsolva a homloka. Ugyhogy jo kis parositas volt! Egesz nap egymas "fenekeben" voltak. Nem akartak megvalni egy mastol!

Emese: megkaptam az e-mailedet, hamarosan valaszolok!

Sziasztok Mobevik!
mobevik (mobevik)
 


Sziasztok!
Na itt mindenki jol eltünt! De remélem vissza találtok elöbb vagy utobb!??
Èn most kb. 2hétig nem leszek, mert végre megyek a gyerköccel egy kicsit nyaralni! Zalaegerszeg-Ságodra megyünk.
Mindenkinek jo nyarat a hátralevö kis idöre!
Remélem lesz még jo idönk, na meg persze nektek is!!
Üdv. mindenkinek es puszi
Mobevik
mobevik (mobevik)
 


Sziasztok, én teljesen új vagyok itt, mindössze két napja fedeztem fel a babanetet, a chat negyon tetszik, visszajáró lettem, most ide is írok, elolvastam a MÁV-ban szültem topicot, én is ott fogok, de a sok rossz élménytől kicsit alábbhagyott a lelkesedésem, bár a Kisfalvy doktorral végtelenül megvagyok elégedve. ó elfelejtettem mondani, a baba kislány lesz, és november 20-ra várom! Mindekinek kellemes babavárást kívánok Marcsi
Marcsa
 


Szia, Marcsi! Kép
Üdv közöttünk! Várunk, írj minél többet (ne csak ide, a "rolleres" topicba)!
Gratulálok a kislányodhoz, elöre is! Ne aggódj, nem lesz semmi gond, az a lényeg, hogy az orvossal meg vagy elégedve!
Üdv: Emese
Emese (emese)
 


Vanda!
Mi van Bogáccsal? Kép
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Én is viszonylag új vagyok még itt, bár egy-két helyre már írogattam.
Mióta felfedeztem a babanetet azóta majdnem minden nap jövök. Rengeteg az olvasni való.
Magamról egyenlőre annyit, hogy 1972. 06. 11-én születtem. Vanda, Mobevik! Nagyon közel a Ti szüli napotokhoz. Van egy fiam: Dani. Ő 1995. 06. 20-án született.

Puszilok mindenkit

Sziasztok

Djeszter
djeszter (djeszter)
 


Szia, Djeszter!
Örülünk, hogy köztünk vagy. Kép Gyere gyakran!
Üdv: Emese
Emese (emese)
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: