Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Az orvosom nagyon ajánl egy újfajta spirált, és ezzel kapcsolatban érdekelne nagyon, hogy van-e köztetek valaki, aki ezt használja, vagy tudtok-e róla valamit. ('Mirena lud' van a receptre írva). Kb. másfél-két éve van forgalomban, azt mondja, õ kb. hatvanat helyezett fel ez idõ alatt. 100%-os védettséget biztosít, hét éven keresztül fejti ki a hatását, a méhnyakra helyezve hormonálisan 'elöregítiti' a méhnyakat. Bármikor levehetõ, de azért mégis csak akkor ajánlják, ha már nem akarsz több gyereket. A jó hír az lenne (mert igazából nekem a gyógyszerrel sincs gondom), hogy azoknak nagyon jó, akiknek hosszú és/vagy fájdalmas a menstruációja (nekem az). Ugyanis az alsõ hat hét után, miután a szervezet megszokta a spirált, havi egy napos lesz a vérzés csak, úgynevezett 'emlékeztetõ' vérzés, nem igazi menstruáció.
Szóval egyenlõre ennyit tudok, és még a gondolkozó stádiumban vagyok, úgyhogy nagyon érdekelne, ha valakinek már van tapasztalata ezzel a spirállal!Köszi! Andi
34 000 ft-ba kerül, ami három évi adag gyógyszer ára.
andi
 


Bocs, túl késõn vettem észre, hogy már van egy ilyen topic, pedig kerestem!!!!! Andi
andi
 


Szia Andi!
Hallottam egy újfajta minimikroszkópról, aminek segítségével megállapithatod, mikor vagy termékeny és mikor nem, így fog.gálásra is használhatod. Úgy tudom, most a nyár közepén , július végén aug. elején kezdik forgalmazni a patikákban. Mivel nagyon egyszerű leolvasni és elég egyértelmű a benne látható kép (a lencsén a megszáradt nyál páfránylevél-szerü képet ad, egy beépitett kis zöld lámpával kell megvilágítani)azt mondják, hogy 95%-os védelmet nyújt és akárhányszor megnézheted. Egyik barátnőmnél láttam ilyet Bécsben, ő mutatta, milyen is ez. Állítólag 10-11 ezer forint körüli lesz az ára, azért ez kevesebb, mint a 34 ezer.
Évi
 

 
 

Sziasztok!

Kedves Évi, ha nem haragszol, megkérhetnélek, hogy valahogy másként nevezd el magad?!
Én már pár hónapja fémjelzem az "Évi" nevet, bocsika! Így nem egyértelmu, hogy ki szólt hozzá a dolgokhoz! Köszi!

Évi
Évi (Évi)
 


Szia Évi,

ha nem haragszol, ellentmondanék neked több ponton. A minimikroszkóp évek óta kapható Magyarországon, én kb. 2 éve vettem, 1500 Ft-ért. Én is nagyon megörültem neki annak idején, mert egyik fogamzásgátlási mód sem felel meg nekem.

Mégis mindenkit óvok tőle, hogy fogamzásgátlásra használja, (főleg, ha semmiképp sem szeretne gyereket) hiszen ez az eszköz csak azt mutatja, hogy éppen a vizsgálat napján fogamzóképes vagy-e. Mint tudjuk, a spermák még 72 óráig életképesek, tehát ha az ovuláció csak másnap, vagy harmadnap következik be, akkor is létrejöhet megtermékenyítés.

Én márcsak tudom, kislányomat a természetes fogamzásgátló módszernek köszönhetem, ahol hőmérőzéstől kezdve mikrószkópozásig mindent bevetettem. Kép

Sziasztok

Tejbemami
Tejbemami
 


Szia (eredeti)Évi!
Rmélem, az Éva már megfelelő és nem lesz közöttünk keveredés! (Évikét vagy hasonló bárgyuságot azért mégsem akartam)

Tejbemami!

Valósziüleg félreérettél, én sem elsősorban fogamzásgátlás miatt említettem a mikroszkópot: egyszer a már régóta gyermeket váró párokról meg az új lehetöségekröl bszélgettünk, és ennek kapcsán került szóba a mikroszkóp, hogy elsösorban azoknak jó, akik már nagyon szeretnének gyereket, de eddig ezért-azért nem sikerült(feltéve, hogy egyik félnél sincs semmilyen komolyabb orvosi probléma).A fogamzásgátlás csakis másodlagos(!) lehet. Igazad van, a mikroszkóp által kimutatott termékeny napokon a 72 óráig életképes spermiumok miatt teherbe lehet esni, ezért ezeken a napokon más módszert kell használni. Azóta egyébként már láttam is egy ilyet, tényleg elég egyértelmüen mutatja kia terméktlen napokat, amikor biztosan nem lehet vki terhes. De mégegyszer hangsulyozom: Nem a fogamzásgátlás a célja, én sem használnám erre! Egyébként sokkal megbízhatóbb, mint az általad említett régi eszköz.
ÉviÉva
 


Kedves Éva!

Nem akartalak megbántani, ugye nem haragszol?

Köszi

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Fentebb olvastam, hogy írt valaki a VCF-ről, amit a Dm-ben lehet venni. Használta már valaki?
3 db film 990 Ft. Ha jó én is használnám!

Rita
Rita
 


Szia Andi! nekem holnap teszik fel azt a spirált, amiről te is beszéltél. Majd beszámoloka atapasztalatokról. Amúgy, ha rászánod magad, elég nehéz beszerezni. Vagy 10 nagy patikában érdeklődtünk, de mivel túl drága nem nagyon tartanak készletben, meg kell rendelni.
coeur
 


Felháborító! Ma elmentem az SZTK-ba, hogy felírassak tablettát. Az én orvosom két hónapra elutazott külföldre, így Őt nem tudom elérni.
Egy doktornő rendelt, aki elküldött a fenébe. Olyan rondán beszélt velem, hogy se nyelni, se köpni nem tudtam.
Először is lehordott, hogy miért nem a magánorvosomhoz mentem, akinél szültem. Mondom neki, hogy elutazott, s nem is jön egy darabig magánrendelni.... Ő nem ír fel semmit, majd a másik.
Mondom, hogy van egy kis folyás, hétvégi Balaton! Erre vizsgálat nélkül, egy papír darabkára felír kelletlenül egy krém nevet.
Tiszta hülyén éreztem magam. A fizetésemből, most meg a Gyed-emből vonják az SZTK-t. Ez meg a saját pénzemért, a nem magán rendelőjében nem hajlandó megvizsgálni, tablettával ellátni.
Azt mondta, hogy védekezzek másképpen. Ha meg terhes leszek, nem ő megy abortuszra! Persze nem szívesen vetetném el, de második császárom 7 hónapja volt, így biztos, hogy nem tudnám kihordani.
Bocs, de kihozott a sodromból!

Bombi
Bombi
 


Andi!

Ma felrakták a Mirena spirált , nem is volt különösebben kellemetlen, csak mint a rákszűrés. Az ár amúgy egy kicsit olcsóbb lett, most 29 ezer valamennyi. Tudom így se olcsó, de hát az az 5 ezer ft amivel kevesebb lett, jól jön másra is.

sziasztok
coeur
coeur
 


Szia Coeur!

Sajnos lebeszélt az orvosom a két császár miatt a spirálról.
Pedig ez lett volna a legkényelmesebb megoldás.

Köszi a beszámolót. Remélem nem lesz semmi problémád vele.

Szia
Andi2
andrea (andrea)
 


Coeur,
köszi, hogy gondoltál rám, majd írj a tapasztalatokról is!!
Andi2, most gondban vagyok, mert már többetektõl hallottam ezt, hogy császár miatt nem ajánlatos, de az én orvosom (tapasztalt nagyon) így is ezt javasolja, pedig nekem is két császárom volt! Hát mi legyen...? Andi
andi
 


Bombi,
szerintem is szomorú, amit írtál! Fogamzásgátlót egyébként a házi orvosoddal is írathatsz, nem kell a nõgyógyászhoz menni. Andi
andi
 


A babaponthun találtam két jó cikket:

spirál
[url=http://www.babapont.hu/babavar/fert/spiral.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/babavar/fert/spiral.html[/url]

ebben azy írják császár után is felteszik a spirált

tabletta
[url=http://www.babapont.hu/babavar/fert/tabletta.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/babavar/fert/tabletta.html[/url]#anc1
bigacsiga
 


Szeretnék érdeklődni, hogy hallottatok-e a MAYBE BABY-ről?

Fontos lenne, köszi!
Bea
 


Tudna valaki részletes informácival szolgálni a Contiunin megbízhatóságáról és mellékhatásairól?
Köszönöm:
Jamina
Jamina
 


Én szedem, harmadszor is. Nem éreztem mellékhatást, csak egy komponensü,pontosan kell beszedni, (azonos órában). Az orvosom azt ajánlotta, hogy szoptatás után szedjek majd mást.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


[url=http://www.hazipatika.com/topics/contrac/teszt" TARGET="_top]http://www.hazipatika.com/topics/contrac/teszt[/url]

Ma Magyarországon kölönbözõ fogamzásgátló módszerek, különbözõ fogamzásgátló tabletták állnak a nõk, a párok rendelkezésére, hogy tudatosan dönthessenek arról, mikor szeretnének gyermeket vállalni. A sokféle módszer, tabletta között azonban nem egyszerû a választás, és mi sem vagyunk egyformák. Így, kinek az egyik, kinek a másik módszer a legmegfelelõbb. A kor elõrehaladtával, vagy esetleges betegségek bekövetkeztével pedig egyénen belül is változik, mikor, melyik védekezési mód ajánlható.
Ahhoz, hogy Ön megtalálja, jelenleg melyik módszer felel meg leginkább Önnek, kérjük, gondolja végig a "fogamzásgátló választó" kérdéseit.
A teszt kitöltésével kapott eredményt, az Önnek javasolt fogamzásgátló módszert, módszereket azonban minden esetben egyeztesse nõgyógyászával.

[url=http://www.scheringclub.hu/" TARGET="_top]http://www.scheringclub.hu/[/url]

A Schering Club legfontosabb célja, hogy olyan ismereteket adjon, amely segíti a nôket eligazodni minden a szexualitással, családtervezéssel kapcsolatos kérdésben, különösképpen a fogamzásgátlás terén. A Schering Club szeretne az elérhetô legmegbízhatóbb információforrás lenni.


Kiscica
Kiscica
 


Köszönjük s PR-cikket!
Jutka
 


Sziasztok!
Nekem a Schering cég által gyártott Diane35 tablettát bõrgyógyász és nõgyógyász együtt írta elõ 17,5 éves koromban.(Elsõsorban hormonális eredetû pattanásaim ellen.) 9 hónap után mélyvénás trombozist kaptam, amivel egy hónapig feküdtem az István kórházban...azóta semmilyen fogamzásgátló gyógyszert nem használhatok...(az elmúlt 4 évben további 5!!!emberrõl /25év alatti/ hallottam, hogy ennek a kitünõ szernek köszönhetõen trombozist kapott...
Persze lehet, hogy ez csak egyedi érzékenység...de a bõrömnek elég jót tett -csak, hogy a dolog jó oldalát is nézzük-:-))
Eszter
 
 


Kedves Jutka!

Nem Pr cikknek szantam. En peldaul a tesztett kitoltottem es semmit nem hasznalhatok, de en eddig azt hittem csak orvosom kuloncsege miat nem javasol nekem semmi ujfajta szert. En joszandekbol es tajekozodas celjara linkeltem be. Pont azert amiert nekem semmit nem javasolt, feltetelezni mereszeltem, hogy nem csak reklam es minel tobb fogyaszto beszervezese a lenyeg.
Hanem valamifele modon targyilagos informacio forras. Nagyon sajnalom ha a linkkel valakinek valakiknek problemat okoztam.

Kiscica
Kiscica
 


Kedves Kiscica!
Én semmikép sem ellened akartam írni,csak tényleg ezt történt velem...és pont ezzel a gyógyszerrel.
Eszter
 
 


Kedves Kiscica!

Bocs, a PR-cikkel kapcsolatban nem kritikaként irtam a fentieket! A joszándékod felöl pedig nincs kétségem.
Jutka
 


Sziasztok!


Lányok,valaki tudna nekem segíteni?
Három hónapja szedem a Desmin 20 nevü fogamzásgátlót(nem tudom,otthon mennyire ismert),de sajnos nem jön be.Nagyon rosszul vagyok tőle.
Terhesség előtt a Mercilont írták föl,az jó volna újból.Sajnos a dokim nem ismeri,és szükségem volna az összetevőire,miből mennyi van benne.És akkor ahhoz hasonlót tudna fölírni.
Ha valaki tud segíteni,annak nagyon örülnék.

Előre is köszönöm.
Sziasztok.
Kriszti.
Kriszti
 


Kriszti!


Már bocs, de én egy kicsit gyanakodnék, ha kiderülne, hogy a dokim nem ismer egy gyógyszertKép Hasonló egyébként a Marvelon, csak a Mercilon annál eggyel újabb.
Ilda
 
 


Szia ,Ildikó!


Igen,ez nekem is furcsa,de mi Németben lakunk,és nem tudom,Mercilon itt van-e.Vagy hogy egyáltalán itt is forgalomban van-e?De mivel a dokim nem ismeri,valószínüleg nem német gyártmány.Vagy más néven forgalmazzák esetleg...
Azért lenne szükségem az összetételére,hogy ahhoz hasonló hormontartalmút tudjon felírni az itteniekbõl.Az itteni gyógyszereket meg egyáltalán nem ismerem,hogy legalább nekem lenne már ebben tapasztalatom.
Ha valaki be tudná másolni a hormontartalát,az arányokat,légyszíves segítsen!

Köszi.
Kriszti.
Kriszti
 


KrisztiKép
Erazmusz rovatában válaszoltam Neked. Szerintem az e-mail címen megtalálsz mindentKép

Puszi: Doris
 
 


Sziasztok!


Ti tudtátok, hogy a Continuin nem biztosít 100 százalékos védettséget?
Ilda
 
 


Persze, azért mondják azt, hogy csak addig haszn. amíg intenzíven szoptat valaki, mert így valamivel többet ér. De sok continuin mellett fogant baba van, azt hisziem itt a társalgóban is.
Ildi

Ildi
 
 


Szeretném a segítségeteket kérni! Hosszú idôre meg kell oldanom a fogamzásgátlást. Nagyon ronda leszek, de ebben a házasságpmban már nincs reális lehetôsége annak, hogy újabb gyermekeink legyenek (Nagyon boldogan élünk négy gyerkôccel), Viszont még elég fiatal vagyok, 30 éves, tehát nem tudom, hogy kb. 10 év múlva mit hoz az élet.
A gyógyszerszedést nem tartom jó megoldásnak. A petevezeték elköttetésén gondolkodom, de nem tudom, hogy milyen élettani hatásai vannak ennek. (Pár éve ki kellett venni az egyik petefészkemet és hosszú idôbe telt míg a szervezetem elgogatdta és regenerálódott- enne a megoldásnak nincsenek hasonló mellékhatásai?) Hallottam a méhbe ültethetô hormonadagolós spirálról, ami kicsit drága, de lehet, hogyha nem tudom rászánni magam a véglelges megoldásra, akkor ezt választom. Esetleg van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Ti mit tennétek a helyemben?
Névtelen
 


Szia kedves Névtelen!

Ez utóbbi megoldás ami nálunk is nagyon valószínû lesz, hogy ezt fogjuk alkalmazni. Az a neve hogy Mirena spirál, mely kis mûanyag szerkezet, mely rendszeresen adagolja a hormont, ami - mivel helyileg adagolja- lényegesen kevesebb hormont tartalmaz mint pl. a tabletták. Több nõgyógyász véleménye volt ezzel kapcsolatban egymástól függetlenül az, hogy ez közel olyan hatásfokú, mint a mûvi meddõvé-tétel. És mindemellett 7 éven keresztül maradhat fenn, és a fennléte alatt vérzés sincs, csak egy egynapos körüli emlékeztetõ vérzés. Az ára az valóban húzós (35.000.- körül van), viszont ha kiszámolod, a jobb gyógyszerekre már 2,5-3 év alatt kifizetsz ugyanennyit, csakhát ezt ugyebár egy összegben kell fizetni. Állítólag semmiféle mellékhatása sincs, és aki használha az maximálisan elégedett vele. Mindenesetre én már csak egy rendes vérzést várnék, és az orvosom rögtön fel is fogja tenni akkor (õ szerzi be mert a patikák a borsos ára miatt nem is tartják, max. csak megrendelni lehetne), csak hát mivel intenzíven szoptatok, lehet hogy erre még egy kicsit várni kell. Úgyhogy amikor már lesz ilyen tapasztalatom, akkor ha még érdekel, szívesen beszámolok róla.KépKépKép

Ilda. Így van, az én orvosom szerint rendszeres, gyakori szoptatás mellett biztonságos, viszont én is ismerek olyanokat akiknek a gyereke continuin mellett fogant. Egyébként én sem szedtem csak kb. két hétig, de a vérzésemet remekül felborította a hormontartalmánál fogva.

Sziasztok, egyébként ha van valakinek a Mirenával kapcsolatban személyes tapasztalata, akkor azt nagyon szívesen fogadnám!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Kedves négygyerekes Névtelen!
Megértem vacillálásodat a lekötéssel kapcsolatban. Én is így érzek. Mindamellett spirált biztosan nem akarok.
Viszont nekünk is van négy gyerkõc, úgyhogy utánpótlást se nagyonKép
Én olyanoktól szeretnék tapasztalatot, akik tablettát szednek (pl. TriRegol). Mióta, éreznek-e mellékhatást, esetleg váltottak-e ilyesmi miatt más módszerre vagy más tablettára.
Szóval minden, ami tabletta érdekel, mert 34 éves létemre nincs tapasztalatom....
Kösz:

Edóka
Edóka
 


Szia Edóka!
Nekem volt spirálom, normál, fél évet bírtam, és aztán SOS kikapták, mert mindenem begyulladt. A Marvelontól rosszul voltam és híztam a melleim is nõttek. Még a Rigevidonra emlékszem, az eléggé bírható volt, mellékhatás nem volt, akkor meg direkt jó volt,ha pl. nyaralás miatt el akartam tolni a menzesz idõpontját. A bõröm gyakran kiütéses volt tõle, abbahagytam. A háromkomponensüek nem jöttek be.
Hamarosan nekem is kéne valami megoldás, a harmadik csemete után leállunk, de mé csak32 vagyok, eszembe sem jutna elköttetni, azt nem lehet helyreállítani. A férjem azt mondta, ha lenne már itthon is férfiaknak való szer akkor õ szedné, vállalná. Addig is szedem a continuint. Meg van még az óvszer is, de attól azonnal allerigám lett.(latexallergia)
Mi van, ha erre a spirálosra(gyógyszeradagolós), is gyulladással reagál aszervezetem? Akkor kidobott pénz.
Van a Sheeringnek egy honlapja, ahol mindenfélék vanak, bár szerintem az orvosok is mind másra esküsznek, van amit nem is minden orvos ismer.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Zsomimama. A Scheringen beszéltem két nõgyógyásszal online pontosan a Mirenával kapcsolatban, mivel én is körül akarom járni a témát amennyire csak lehet. Õk mondták el hogy ez nagyon jó azoknak is akiknek fémallergiájuk van, mivel mûanyag az egész, és allergiát nem okoz. Rákérdeztem direkt, hogy milyen mellékhatásai lehetnek, egyöntetû volt a válasz, a dokim is azt mondta, hogy semmilyen. Elmondták még, hogy 0,25 ezrelék körüli azoknak a száma csak akik idõ elõtt levetetik, de tulajdonképpen ezekben az esetekben is általában vagy a páciens vagy az orvos "kapkodása" (õk fogalmaztak így) a fõ ok, és ilyenkor sem lenne tulajdonképpen a spirál eltávolítása. Én javasolnám neked hogy a Schering honlapján, azt hiszem minden nap este van fenn egy-egy nõgyógyász, valamelyiknél kérdezz rá a konkrét esetedre, hogy mit javasolna.Mindenesetre már én is szívesen beszélnék olyannal aki ezt a spirált rakatta fel és be is jött neki.

Szia,Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


[url=http://www.maybebaby.hu/magyar.htm" TARGET="_top]http://www.maybebaby.hu/magyar.htm[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Edóka, Zsomimama!

Mielõtt az elsõ gyerekekmmel terhes lettem (97) Rigevidont szedtem nagyon sokáig. Nem volt vele semmi bajom. A szülés után azt mondta a doki ez már elavult, felírta helyette a Triregolt. Azzal se volt bajom, azt kivéve, hogy sötétben nem lehetett bevenni, mert nem világitottak a tebletták, fordítva meg nem volt szerencsés. Kép Aztán újra szültem 2000-ben addigra az én dokimnak a triregol is korszerütlen lett és felírta Melaniát (Scheringen) helyette. Na ez már nem volt panaszmentes. Állandóan fájt a fejem, de olyan szinten, hogy még soha, és folyamatos hangulat változásom volt tõle. Amikor errõl panaszkodtam a dokinak azt mondta higgyem el nem etttõl van. Nem hittem el, a múlt nyáron fogtam és egy fejfájos nap a kukába dobtam. Azóta 10 kg lefogytam minden megerõltetés nélkül (nem is fogyókúráztam), nem fáj a fejem és nem csapong a hangulatom.
A spirálon én is gondolkodtam, hosszútávon megéri, ha bejön. És ha nem? Ez is úgy hat rám mint az ultrakönnyû fogamzásgátlójuk? Akkor buktam 35 ezret?

sziasztok

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Kata!

Hát igen, remélhetõleg nem úgy hat! Azt állítja minden megkérdezett nõgyógyász, hogy egyáltalán semmiféle mellékhatása sincs.
Egyébként most már olcsóbb, 29.500.- Ft.Nekem még nincs meg mert mostanában másféle orvoshoz rohangáltunk naponta, de most már folyamatban van a felírása, és ha lesz menzeszem akkor én fel fogom rakatni.

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Én olyat szeretnék kérdezni Tõletek, hogy változik-e a menstruáció lefolyása spiál után. vagyis hogy mik a tapasztalaitok ezzel kapcsolatban. Nekem most jött meg elõször, mióta felrakta az orvos, és az elsõ két nap áttlagos volt, tegnapra - 3.nap- viszont hihetetlenül megváltozott, annyra hogy szinte csak a gyerek pelusa segített,- de éjjel még azt is cserélni kellett- és még most is. KépKép
Kicsit neki vagyok keseredve, nem tudom hogy ez így természetes-e vagy nem. vagy a szervezetem reagál ilyen módón?

Elõre is köszi, ha tud valamelyikõtök segíteni nekem ezzel kapcsolatban

Hajni
 


Szia Hajni !
Igaz nekem nincs spiralom (de lehet hogy nemsokara lesz )
da a baratnomnek akinek volt 4 evig, mindig mondta hogy
a verzes ideje sokkal hosszabb es sokkal tobb a mennyiseg is ! Megmondom oszinten en egy kicsit ezert is tartok a spiraltol mert igy is kicsit vashianyos vagyok.
Szerintem azert ne idedjel meg vard meg a kovetkezot is.
Szia,
Csilla
LCsilla
 


Szia Hajni!
Nem tudom, milyen spirálod van, hormonos vagy sem. De a spirál alapvetõ hatása nem a fogamzás megelõzése, hanem a beágyazódás megakadályozása. Tehát megtermékenyülhetsz sokszor, és nagyon korai spontán AB szerûen kilökõdik a petesejt.
A korai spontán AB miatt pedig lehet erõs vérzés.
A hormonos spirál persze a fogamzást is akadályozza.
Remélem, nem írtam butaságot...
Mindenképpen beszélj az orvosoddal.

Szia:
Edóka
Edóka
 


Sziasztok!
Edóka, Csilla!

Nagyon szépen köszönöma válaszaitokat, most már múlófélben van, viszont 3 nap igen erõs volt.
Nekem sima spirálom van, nem hormonos.Azért választottam ezt, mert két kicsi lányunk van, és egyenlõre nem tervezünk harmadik babát..-van olyan nap mikor igenKépKép
Pici lány 3 hónapos, és hiába csak szopizik, menstruálok rendesen, ez is a spirál mellett szólt.
Várok még 1-2 hónapot, és ha marad ilyen nem valószínû hogy meghagyom, pedig számomra kényelmes.
Dokihoz jövõhéten kell mennem.

Mégegyszer köszike

Hajni
 


Hajni !
Es nem fajt mikor feltettel? Mit erzel? Es mit ereztel?
Ne haragudj hogy ilyen kerdesekkel zaklatlak de
en is nagyon gondolkozom a spiralon mert most pillanatnyilag nem engedhetjuk meg a 2.babat magunknak.
Koszi a valaszod,
Csilla
LCsilla
 


Lányok!
Visszaolvasva amit írtam "Tehát megtermékenyülhetsz sokszor, és nagyon korai spontán AB szerûen kilökõdik a petesejt."
Természetesen úgy értettem, hogy egy ciklusban 1x Kép termékenyülhetsz meg.

Edóka
Edóka
 


LCsilla!

Szia, dehogy haragszom..Kép
Én igazán semmit nem éreztem, de komolyan. Csak a kacsát, azonkívül semmit sem, és a dokim minden pillanatban mondta hogy mit csinál éppen.
Olyan volt nekem mint egy sima vizsgálat.

Mostmár csak arra leszek kíváncsi, milyen lesz a következõ mensi. Azt is hallottam, hogy általában az elsõ 3 hónap ilyen erõsbb, ztánna visszaáll a megszokottra.

Szivesen válaszoltam, ha tudtam
Szia
Hajni
 


Edoka, a TriRegol-t kerdezted regebben, en azt szedtem kislanyom szuletese utan, 4 even keresztul. Nem volt vele semmi gondom, persze rendesen szedtem. DE mikor szerettunk volna egy 2.gyermeket, abbahagyva szornyen elcsufitottak a pattanasok, pont egy even keresztul, s teherbe sem estemKép. Ok - nem talaltak. Eppen celozgattak az esetleges mellekhatasara a gyogyinak, amit anno szupi alacsony hormontartalmunak mondtak, ja es mellekhatas nelkulinek. Szoval nalam egy ev kellett ahhoz hogy a TriRegol abbahagyasa utan a szervezetem ujra regeneralva magat kismami lehessek. Ennyi a tapasztalatom.

Ti hogyan vedekeztetek a szoptatas alatt? En maximalis vedelmet nyujto modszer utan kutatok, ugyanis nem szeretnek semmikeppen egy 3.babat /egyelore biztosan nem/. Otlet?

Lella
 
 


Szia Lella!

A szoptatás alatt egyetlen egy gyógyszert lehet szedni a Continuint. S bár ugye azt mondják egyesek, hogy a szoptatás alatt nem lehet teherbe esni, épp a múltkor mondta a védõnõ, hogy akkortól kezdve, ha a babuci 8 órát vagy annál többet alszik, és így ilyenkor sokat kihagy az ember lánya a szoptatásnál, már ki kell egészíteni a tablettás védekezést is. A Pharmatex-rõl pedig azt mondta, hogy bár korszerû meg jó, de nem biztos, hogy mindenki bírja, tehát ezt is mindenképpen ki kell próbálni vmi mellé.
Ha azonban nem szeretnétek egyelõre 3.-t akkor szerintem a spirált megkérdezheted a dokidtól.
Ágci

Kép
 
 


Szia Agci!

Continuin- tudod, a lanykam kevesebb, mint egy havi continuin-szedes utan "ugy dontott", nem cicizik tovabb, s ezert sem tetszik, hogy ujra ezzel probalkozzam. Igaz, kapott mellette teat is, ami szinten hiba volt, nem tudom, a Continuin -mennyire okolhato- e temaban.

Mire gondolsz a Pharmatex-el kapcsolatban, hogyhogy -nem mindenki birja? Azert a kerdes, mert ezen mar en is gondolkodtam, csak a kivitelezese nem szimpi - megiscsak huvelykup meg huvelytabletta, vagy a tampon - valahogy olyan erzesem van, akadalyozza az oromszerzes muveleteitKépKép.

Lella
 
 


Szia Lella!

Igen, ezt már a tablettáról én is hallottam másoktól, biztos van benne vmi. Nálunk azt hiszem a kisfiamnak gyõzött az éhségérzete, vagy lehet, hogy nem annyira érzékeny rá.

Nos, a másik: esetleg csíphet, de ez nem általános. Hallottam már jót is rosszat is, saját tapasztalatom még nincs, most szeretném kipróbálni.
[url=http://www.pharmatex.co.hu" TARGET="_top]Nézd meg![/url]

Szia:
Ágci

Kép
 
 


Én szedtem Continuint mindhárom gyerkõcnél, és elég normálisan ciciztek kb. 1 évig mellette. Szerintem ez is egyéni adottságoktól is függ. Egyszer régebben elkeztem szedni a triregolt, és megnõttek a melleim 2 számmal, plusz, állandóan éhes voltam, fájt a fejem. Három hónap kínlódás után abba is hagytam.
Én nagyon régen a rigevidont szedtem, szerintem már nem is gyártják. Attól pl. semmi bajom nem volt. A spiráltól meg iszonyatos gyulladásaim, fél évig bírtam, majd az állandó lázas, gyulladt állapot eredménytelen kezelése után az orvos szerint utolsó pillanatban levette.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron