Új privát üzeneted érkezett!

Ágci

Az milyen body,ami állítható?Vhogy nem tudom elképzelniKépA patentos részén van két méret és akkorára patentolod,amekkora a baba?Kép

Anita
A kajákról bõvebben a Hozzátáplálás topikban érdeklõdhetsz!Kép
Nekem nyár végén született a fiam.Mivel az elsõ idõkben még nem túl jó a babák hõszabályozása,elég körültekintõnek kell lenni az öltöztetésnél.Tudod,se alúl,se túlKépÉrdemes többször megnézni a kis tarkóját,mert onnan jó információt kaphatszmhogy melege van-e vagy éppen fázik kicsit.Szerintem érdemes rétegesen öltöztetni,így könnyen le lehet kapni róla vmit,ha melege van.Lehet vinni vékony takarót,amivel betakarod,ha úhy ítéled meg,hogy kicsit fázik.Arra kell gondolni,hogy odabent 37 fok volt,nem könnyû az átállás.Kép

A kép az angolpólyáról nagyon jó,köszi ZsuzsiKépNálunk a kórházban ugyan nem volt felsõ része,csak a derekáig volt,így egyszerûbb volt öltöztetni.Kép

A kórházban felírják a dolgok nagy részét(popsikenõcs,alkohol?,hintõpor)Utána már a doki intézi.A bimbóvédõ olyankor kellhet,ha nagyon kisebesedik a cicid.Én ugyan nem használtam,de arra kell tenni,amelyikbõl szoptatsz.Sajna gyakori,hogy így nehezen fogadja el a bab a cicit.Elõször inkább a krémekkelkell próbálkozni és vigyázni,hogy jól kapja be a baba a cicit.Akkor nem is fog kelleni!A lényege az lenne,hogy amikor szopik a kicsi,akkor nem a melledet "dörzsöli" a kis szája,hanem a védõt.Kép

Üdv,Anyapoc

 
 


anyapoc,
nekünk is van állítható elöl patentos bodynk. képzeld el a bodyt függõlegesen kettévágva. Gondolom eddig OK. Kép Aztán pelus vonalban vízszintesen is. Itt a két szélén és középen találhatóak a patentok, amiket két egymástól kb egy méret távolságra, vízszintesen elhelyezett patenthoz is tudod csatolni. Hû, remélem érthetõ volt! Kép Ha nem, még próbálkozom szívesen! Kép

Nekünk a kórházban semmit sem írtak fel... Kép

Anita, összekeveredett benned a bimbóvédõ/bimbókiemelõ a tejfelfogóval (nem tudom, mi a szép neveKép) Az elõbbirõl anyapoc már írt, az utóbbiról pedig Te. Kép

Solya
 
 


Anyapoc,
Nemetorszagban most ez a slager: a Pucksack! Nem tudom magyarul van e neve, a budai Skala szupermarket reszen lattam 1800 forintert!

Kép

Zsuzsi
 

 
 

Zsuzsi!

Köszi a képeket, ari vagy , hogy feltetted õket.

Solya!

Jól látod, kicsit már összekeveredtemKép, annyi minden van, hogy nem is csodálkozom már rajtaKépés biztosan nagyon hasznos a body isKép

Köszi

Anita
 
 


Anita,
Ez a bimbovedo, amit szoptatashoz rakhatsz a cicidre, ha sebes, vagy faj:

Kép


Ez meg a bimbokiemelo-tejgyujto, amit ha lapos a mellbimbo feltehetsz szopi elott, hogy kiemelje, ill. az eppen "hasznalaton kivuli" cicin rajtamaradhat a szoptatas idejere, hogy abba csorogjon a tejci-ha csorog:

Kép

Zsuzsi
 


Zsuzsi!

Köszi szépen a képeket, mostmár tiszta a dologKép

Lenne még pár kérdésem, biztosan tudtok jó ötletekkel szolgálniKép:
- a terhességi csíkokra ti mit használtatok és mikortól ?
- a szüléd elõtt (ugyanis tartok tõle, hogy nem lesz elegendõ tejcsink), mit ajánlotok inni, vagy enni, vagy bármi, hogy több legyen a tej, ( lehet bugyuta kérdés...)
-a kiskádon gondolkodtam a minap, ugyanis láttam a tescóba egy édes kis formás kádat, de nem tudom mennyire fog abban a baba késõb elférni, habár ha már nagyobbacska akkor már a nagy kádban is fürödhet , szóval még ezt sem tudom eldönteniKép
-ja, igen még a pelusról is akartam kérdezni, ti milyen pelust vettetek elõszõr, mert késõb úgyis kikisérletezi az ember, de nem tudom milyen terméket vegyek elsõre, és abból is mennyit?
-még annyit, hogy láttam egy klasz 2 funkciós babakocsit, elfogadható áron a márkája azt hiszem : baby-goo volt, tudtok róla vmit?

Azt hiszem most ennyi lenneKép és mégegyszer bocsi, ha kicsit bugyuta kérdésekkel "fárasztalak" titeket.

Mindenkinek további szép napot:

Anita
 
 


Sziasztok!

SolyaKép

Nagyjából el tudom képzelni,kösziKépAzért remélem,nem izzadtál nagyon beleKépPedig aztán nem vagyok nagyon vizulális típus...Kép

Zsuzsa

Nekem nagyon tetszik ez a kis zsák.KépVégülis olyan,mint egy hálózsák,csak nem kell kötözgetni.Nem túl vastag az anyaga?Így elsõ ránézésre úgy tûnik.Denagyon praktikus!Zsip-zsup és már benne is a bébiKép

Anita

Véleményem szerint nincsenek bugyuta kérdések,ha az ember még vmit soha nem csinált.Kép
A tejtermelésrõl nyugodtan kérdezz a Szoptatás topikban.Az én magánvéleményem az,hogy elõre nem nagyon lehet befolyásolni a dolgot.Ha már szoptatsz,akkor igyál sok folyadékot,de ne túl sokat,mert az is rossz lehet.Van,aki esküszik a Laktoherb teára.Én is ittam,biztos,ami biztos,de ez sem garancia.Eleinte lehet a fejéssel is növelni a tejmennyiséget,de szerintem a legjobb,ha hagyod,hogy beálljon annyira,amennyit a Babád kíván.Ha kevesebb,akkor gyakrabban kell szoptatni.Egyébként a tejmirigyek száma adott,vagyis ha van elegendõa,kkor lesz elég tej is.Kép

Pelenka:Én Pamperst és Liberot használtam és használok,de mindenkinél más válik be ténylegKépÁllítólag(több helyrõl halottam) nagyon jók a babylove termékek is(DM,ha minden igaz)KépEleinte,amíg nagyon híg minden,ami kijön a Pindurból,szinte mindegy.legalábbis ez az én tapasztalatom.Kép

Babakocsi:Errõl a márkáról nem halottam ugyan,de érdemes nagyon megfontolni,fõleg,ha több babára tervezed.Bár szerintem tökéletes babakocsi nincsKép

Kiskád:Ha arról van szó,amire gondolok,akkor ez egy amolyan formatervezett,nem?Kép

Üdv,Anyapoc

 
 


Anyapoc,
Szerintem attol fugg, hogy milyen anyagbol legyen a pucksack, hogy melyik evszakban szuletik a baba. Nyarra eleg akar egy vekony pamutjersey, oszre tavaszra ketretegu vekonyabb anyag, telre pedig egy vastagabb, belulre pedig egy puha pamut. A dereka pedig sima passze-anyag. Csak tudnam mi kerul ezen annyiba, amennyiert aruljak! De en is praktikusnak tartom, raadasul baromi egyszeru megvarrni!

Az elso napokban mi a szulesznom javaslatara nem adtunk rugit a babara, csak betekertuk egy vastagabb pelusba- ez volt a pucksack alternativaja, mert mar nem volt idom megvarrni.

Kép

Pelusbol szerintem a DM-es Babylove vetekszik a nagy markakkal, erdemes legalabb kiprobalni! Nalunk a minibol is csak kb. 3 csomag fogyott el, aztan kezdett keves lenni a nedvszivo-teljesitmeny, es mindig atazott a bebi!

Kiskad: ha tudsz szerezni, legjobb az a bekebeli fajta, amiben meg minket is furdettek. Sajnos ma mar inkabb csak a kisebbeket lehet kapni, az meg egy ket honaposnak mar kicsi. Mire kezdene elvezni a kapalozast, rugdalozast vegiger benne, es minden rugasnal koppan a feje a masik oldalon.

Zsuzsi
 


Igy nez ki "kiteritve" a pucksack (kepek a nemet ebay-rol www.ebay.de):

Kép

Zsuzsi
 


Köszi Anayapoc, és köszi Zsuzsi!

Ismételten segítettetekKépJól néz ki ez a bizonyos pucksack, tényleg lehet, hogy én is "gyártok" itthon egy -két darabotKépOlyan sok ötleteitek vannak...
Meggyõztetetk a kiskád lesz a hagyományos, elvégre nem az a lényeg, hogy milyen mutatós, hanem , hogy élvezze a kicsi a benne töltött idõtKép
Majd jelentkezek ám még!Kép
Bízom benne Ti is!!
Szép napot:

Anita
 
 


Helló!

Anita!
Említve volt a bimbóvédõ... Azzal nem értek egyet (bocsi ZsuzsiKép). Azért nem értek vele egyet (nem az én tapasztalatom, hanem többeké a babaneten), hogy ha a sebes mellbimbóra rárakod a bimbóvédõt és azzal szoptatsz akkor több dolog is történik egyszerre. Begyógyul a sebed a babának nehezebb lesz szopnia és ha egy lusti babód lesz, az is elképzelhetõ, hogy nem veszi a fáradtságot, így akár tápszerhez is vezethet, ami nem baj, csak ha van tejed és egy bimbóvédõn múlik akkor miért kéne már a tápszer? Ha meg szépen szopizik a baba a bimbóvédõvel a cicid begyógyult a kímélt szoptatástól és lekerül a védõ, ugyanúgy ki fog sebesedni, mert újra éri az a nagyon erõs inger. Nekem is kisebesedett mindkét mellbimbóm, és elég sokáig gyógyult. Csillagokat is láttam sok százat, de megérte. A cici hozzászokott a búvárszivattyúzáshoz. De ha belegondolsz eddig max a párod becézõ ajka ért a bimbókhoz, most meg majd egy mohó kis búvárszivattyú lesz rajta akit csak az érdekel majd, hogy jól megtölthesse a pocakjátKép Szóval ezt a bimbóvédõs dolgot gondold átKép De a döntés a tied, nem akarok beleszólni, hiszen ez is csak egy véleményKépKépKép

puszi
sasha

Kép
 
 


Sasha,
Felreertettel, en a ket eszkoz lenyeget, es alkalmazasi teruleteit vazoltam fel (csak a kulonbseg erzekeltetese miatt) kb. 3 szoban, NEM JAVASOLTAM a hasznalatat! Teljesen igazad van, a szoptatasi tanacsadok nem tanacsoljak a hasznalatat, DE nekem van olyan baratnom, aki vegig bimbovedovel szoptatta mindket gyereket egy eves koron tul!
Mindezek tudataban en a kiiras utan levo egy het szabadidomben azert beszereztem az eszkozt-ott lapul a fiok melyen szerencsere.
Zsuzsi
 


ezek a példák nem szerencsések, hogy "nekem van olyan baratnom...." . Nekem is van olyan ismerõsöm, aki túlélte, hogy elütötte egy autó, de azért ha nem muszáj, ne ugráljunk autók elé, mert a statisztoka nem valószínûsíti, hogy mi is túléljükKép
Bea
 


Bea!
Szvsz. ha egy témáról, dologról írunk véleményt pro és kontra, infoval szolgálunk egymásnak, azzal senki nem bíztatja a másikat, hogy használja is, ne adj Isten "ugorjon autó elé" Kép

Ergo, az egyik legjobb infobázis a társalgók és utána mindenki szabadon dönthet a használatról illetve a nem használatról.

Hogy érdemleges hozzászólásom is legyen Kép A bimbóvédõt én sem tartom jónak, mert az említett bimbóvédõ (és minden cumiféle) zavart okozhat a baba szopási készségénél.

Errõl a szoptatási topicban lehet találni további véleményeket a szoptatási tanácsadóktól és a profi anyukáktól Kép
Abu
 


Konyorgom, valaki elolvasta mibol indult ki a vita??? Feltettem ket kepet, es elmagyaraztam, hogy mi lathato rajta es mire hasznalhato!!!
Es azt hiszem utoljara...
Kép

Zsuzsi
 


ZsuzsiKép
Ne csináld mááár!
Szerintem Anitának, és másnak is nagy segítség, hogyha valaki képekkel tudja illusztrálni azt, amirõl szó van. És aki olvasta, az tudja, mirõl van szó. Én is örültem volna anno, ha valaki megmutatja, mi-mire való...Mégha nem is használom, akkor is.Kép

Anita!
Szerintem is jobb, ha felkeresed szülés elõtt a gyerekdokit. Ugyanis, ha hétvégén, vagy pénteken engednek haza, ne akkor kelljen rohangálni a szükséges szerekért. Nemrég olvastam, hogy abban a kórházban, ahol én szültem, a doki nem szívesen írta fel a recepteket, de gonolom, ezt orvosa válogatja, és már megnézted a kórházad topicját is. És az sem rossz, hogy a kispapa nem álldogál a gyógyszertárban, lesz úgyis elég dolga.Kép

Még néhány apróság, ha már tudod, akkor bocsi!
Lázmérõ--digitális legyen, ne higanyos. Én kaptam valami csodalázmérõt ajándékba, csak érinteni kellett vele a babát...Nem volt megbízható.
Ami nekem kellett otthon már az elsõ napokban is, az az orrszívó porszívó volt, mert a fiam ugyan egészséges volt, de volt valami az orrában, amit a kórházban is állandóan le kellett szívni neki, mert szörcsögött.

Szerintem érdemes lenne benézned a használhatatlan tárgyak topicjába, és a babakocsikról is van topicKép

Ja, és lehet kapni a Cora-ban pucksack-ot, nevezzük babazsáknak, csak ráraktak vmi Walt Disney mintát, és emiatt kissé drága. De tényleg jóKép

Egyébként mikorra várható a baba?

Csi

Még valami: vigyél a hajókofferedbe egy picike zoknit is, vagy legalábbis legyen elõkészítve kispapának, mert sok baba nagy körömmel születik, és nem szabad levágni a körmüket, mert megsérülhet a körömágy, ráadásul össze is van nõve a köröm a bõrrel. Ilyenkor a csúnya karmolások ellen a kezükre szoktak húzni egy zoknit, ha nagyon nagy az a köröm.
Csi
 
 


Zsuzsi,
szerintem is szuper a profi segítséged! Anita úgyis tudja, miért, és az is aki követi a topicot! Kép
Nekem anno pl. nagyon jól jött volna, amikor a kórházban bimbókiemelésre ajánlották a bimbóvédõt. Kép Ahelyett, hogy vetettek volna egyet kispapával, a kórházban vettem egyet. Igaz, a célnak megfelelt. Kép Aztán otthon gyorsan el is hagytuk a használatát. Kép
Solya
 
 


Drága Zsuzsi!

Ne írj ám Nekem ilyeneket....."hogy utoljára...!!!!
Rengeteget segítettél nekem vele, és azt hiszem rengeteg köszönettel tartozom is érte.
Nagyon hasznos ötleteket írsz és a képek is nagyon jók. Pl: nálam így állt össze a kép amikor elküldted a fotókat, mert tényeleg nem tudtam hogyan is vannak ezek a dolgok.
Ne foglalkozz senkivel, arra kérlek, hogy ha lehetõséged van segíts nekemKép Így is tényleg csak hálálkodni tudok Neked, hogy még külön elfoglaltságot , és idõt szántál rámKép
Szóval várlak ám!!Kép Kép
Hidd el , semmi rosszat nem tettél SÕT!!!!!!
Nagyon örlülök, hogy segítesz!!!!!

Várom a további segítséged és a fotókat.Mert nagyon jókKép!

Köszi:

Anita
 
 


Koszi a biztatast Lanyok! Csak egy kicsit elkeseredtem a sok negativ megnyilvanulastol!
Anita, te mar ugyis profi-mama leszel, mire megszuletik a babad, mert annyira korbejarod a temat, hogy jobban nem is lehetne! Ugyi vagy!

Zsuzsi
 


Sziasztok!
A tejcsorgatóról itt is lehet olvasni. A bal oldali "recézett" ablakban a Kelléklista otthonszüléshez-re kell kattintani. Nem csak otthonszüléshez való dolgok vannak itt, nem kell megijedni!
Jó ez a topik, csak tudja az ember kiválogatni a rengeteg javaslatból azt, ami neki bejön.
Katicabogár

Kati


Sziasztok!
Már archivban van a téma - bocsi - amihez kicsit hozzászólnék: hálóing kontra "pizsi":

Sokat gondolkodtam a dolgon és kompromisszumos megoldásra jutottam:
Éjszakára hálóing, nappalra "civil" kisnadrág+ing.
A hálóing kényelmesebb, a civil cucc meg valóban elkerüli azt a "beteg-érzést".

Egyúttal szeretném megköszönni az ötleteket, nagyon sokat hasznosítani fogok közelgõ kórházas napjaimban (pl. szippantyús üdítõs flakon).

mikoo
 
 


En is hasznaltam bimbovedot. A korhaz ahol szultem, annyira alternativ volt, hogy szinte tiltottak az ilyesmit es egy ejszaka az ugyeletes csecsemos mutatta meg a hasznalatat, hozzateve, ne reklamozzam, hogy tole tudom Kép. Nekem az elso ket hetben nagyon jol jott, aztan fokozatosan elhagytuk. De szerintem ha egy gyerek nem szopik sokaig, akkor az nem a bimbovedo miatt van.

Mikoo tenyleg kenyelmesebbnek talalod a haloinget? En abban nem tudok meg aludni sem, reggelre a derekamon van az egesz, rem kenyelmetlen. Persze ha szereted... Kép
idike
 


Mikoo!

Egyre vigyázz, hogy csak az igazi szippantyús flaska a jó, amit kerékpáros-üvegnek hívnak, saját tapasztalatom szerint a másik/hazai utánzat/ pont az ellenkezõjét váltja ki: iszol, aztán rádömlik az egészKépEz igen látványos volt az én esetemben, amikor meggylevet ittam.
Azt hiszem, a San Benedetto gyártja azt az ízesített ásványvizet, aminek a szája valóban alkalmas a fekve iváshoz, mert van rajta levegõzõ lyuk is, ivás után a nyelveddel le tudod zárni.
Hú, ez egyre zavarosabb...Próbáld ki, majd rájössz, mirõl beszélekKép

Anita!
A PRO-MAMA címe megvan már? Szoptatási eszközöket árulnak.

Csi
 
 


Csi!

Nincs még....
Majd leírod?Köszike: Anita
 
 


Lányok!
Valaki írja le Anitának a Dorozsmai úton lévõ Pro-mama címét, mert kölcsönadtam a címet a mellszívóval együttKép

Anita!
Egyébként õk az Avent,és a Madela forgalmazói, tejszívót, sterilizálót, anyatejgyûjtõket kapsz itt, meg minden egyebet.

Csi
Névtelen
 


Anita

Nem tõlem kérdezted ha nem baj leírom a PRO-MAMA címét:
1142 Bp. Dorozsmai u. 52.
Tel/fax: 363-2903

Tina
 


Sziasztok!
Kicsit megkésve reagálok, de nézzétek el nekem, mert nem voltam net közelben...

Zsuzsi!
Nem írom le a teljes litániát, amit akartam, mert már többen megelõztek, de akkor sem hagyhatom szó nélkül Kép .
NE TÖRÕDJ a károgókkal. Rakdt csak a képeket és a magyarázatát, mert "friss" és "régi" mamik is tanulhatnak belõle és én is nagyon örültem volna,ha nem vettem volna meg egy csomó felesleges dolgot, illetve lemaradtam néhány hasznos dologról. Hogy kinek mi a véleménye egy-egy eszközrõl az ne legyen a Te problémád. Különben is - sajnos - már én is tapasztaltam, hogy hozzászólásomat feélre magyarázták (?), félreértelmezték (?).
És nem utolsó sorban köszönjük az illusztrációkat Kép

szia, Phaedra
 


Köszi mindenkinek mindent. Sajna nem tudok majd sokat gépközelbe lenni, mert a méhnyak rövidült és szigorú fekvésre vagyok ítélveKép
De azért írjatok, bármilyen hasznos tanácsok eszetekbe jutnak!


Anita
 
 


Anita

Kell egy laptop?KépKépKépVigyázz ám magadra!

Lányok!

tényleg nem írják fel a cuccokat a kórházban?Nekünk automatikusan hozták a zárójelentéssel együtt a recepteket!Nem semmi.Kép

Zsuzsi

Szabásmintát nem tudsz nekem kreálni a zsákhoz?Vagy annyi az egész,amit a képen látok?Arra gondoltam,hogy a felsõ részét lehetne helyettesítnei egy nagyon laza,vastag gumival.Vagy hasonló ez is?

Anyapoc

 
 


Anyapoc, ha jól láttam, sima passzé anyagból volt a zsák szája. Szerintem lehet kapni, vagy kötni, ha tudsz.

Én nem fogok szülni, nem kaphatnék mégis egy laptopot? Kép

Anita!
Vigyázz magatokra, már így is jó sok ötletet kaptál! Kép

Valahol mostanában olvastam, lehet, hogy pont itt?, Kép hogy az Avent mellszívó jobb, mint a Medela (bár én esküszöm rá), mert egy kézzel is lehet vele fejni. Kép

Solya
 
 


Ha jól tudom, a Medela már nem a Dorozsmain van, de megmondják, hog yhol. Azt hiszem a Fõ u-ban valahol.
Névtelen
 


Sziasztok!

Ildike! Szerintem télleg kényelmesebb, bár igaz, hogy csak a combig-érõ-tipust kedvelem. Én 32 évig pizsi-párti voltam, és egyszercsak megváltoztam valahogy: ma már kimondottan zavar, ahogy a pizsi alul "bevág".

Csi! Asszem értem, köszi, kipróbálom!

Én is, ééééén is kérek laptopot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mikoo
 
 


Solya
Én is megnéztem és asszem Zsuzsa is ezt írta és sima passzé.Egyszerûbb megkötni,azt hiszem,de még úgysincs itt az ideje.


Ezek a lusta kismamik!KépKépMindenkinek a laptop?
Meg még mi nem kéne?!!!KépKépNem jár ám az csak úgy!KépKép

A Medela nekem is bevált,de 5 hónap után véletlenül rájöttem hogyan kell kézzel fejni és sokkal kímélõbb és még mosogatni sem kellKép

Anyapoc

 
 


Anyapoc!

De azért én kérhetek ugye?
Csak annyira kelltem fel, hogy benézzek hozzátok!
mellszívót még nem vettem , szerintetek jó úgy ha apa veszi meg, ugyanis megmutattam már neki melyiket is kellKép...., mert az sem bizti, hogy lesz annyi tejem. Vagy elõszõr mindenkinek van,csak van akinél kevesebb?
Solya!
Vigyázok nagyon, hidd el , csak nehéz megállni az állandó fekvést.

Legyetek jók, köszi eddig is mindnet!Meg várom is a hozzászóllásokatKép
Amúgy nálatok nem volt gond a méhszáj rövidüléssel, ( tudom nem ez a topik, csak kérdezem)

Pusz: Anita
 
 


Anita!

Irgum-burgummmm!!!!
"mert az sem bizti, hogy lesz annyi tejem"
Annyi lesz pont, amennyi kell, -és kész! Nem aggódik a kismama badarságokon, hanem vicces filmeket néz, és alszik, mert alvásra sosem lesz elég idõd!
Érezd magad megfenyítve!Kép
NNNNA!
Névtelen
 


Ja, Csi voltam, a fenyítõ!
Névtelen
 


Anita!

Pont azért jó a gép, mert, ha esetleg lustább a baba az elején, akkor rá lehe segíteni fejéssel a tejtermelõdésre, ill. mellgyulladást is meg lehet elõzni vele. Csak nem kell túlzásba vinni, és, ha már rendesen eszik a gyerek, akkor szép lassan le lehet állni vele. Én legalábbis így használtam/használom.
rjuli
 


Anita!

Nekem a lányom születésénél már a kórházba be kellett hozatni a férjemmel a mellszívót. Nekem nagyon bevált az
Avent kézi. Már most is bekészítettem a kórházi csomagomban. Én nagyon sokáig használtam.

Tina
 


Anita

Sajna elfogyott...KépKépKép

Kellhet tényleg a mellszívó,de ha még nem akarod megvenni,akkor van ált. a kórházban is.Gépi is és kézi is.Nálunk segítenek is lefejni,sõt,ha ügyi vagy,kézzel is megtanulhatod.

Nem rossz,ha a maradékot kifejed és leadod,mert akkor azt kapja meg a baba éjjel,ha nem 24 órás a rooming in.
Viszont Csínek abszolute igaza van!!!!Ilyenre még csak gondolni sem szabad!!!Nagyon kevés olyan nõ van,akinek nincs teje.Ált kül. tévhitek és bizonytalanságok miatt lesz kevesebb,vagy megy el.Vagyis LESZ!!!Kép
Nekem pl. késõbb nem nagyon volt rá szükségem,mert mindig annyi volt,amennyit szopott a fiam.Azért a maradék10ml-ért meg nem kínoztam magam.Kép
Arra viszont tényleg figyelj,hogy ne vidd majd túlzásba,mert ha már kevesebbet akar a baba és mást is eszik,a felesleg miatt hamar begyulladhat a melled.Nekem van ilyen ismerõsöm,aki fejni kel fel éjjel,pedig a babája már rég átalussza az éjszakát.Kép
Na de nem akarlak ijesztegetni ám!

Anyapoc

 
 


Csí Anyapoc!

Köszi a bíztatást a tejet illetõen. csak tudod, sok helyen olvastam , hogy másoknál már van elõtej, nálam meg semmi. meg a cicim sem feszül annyira( esküszöm, menszeszkor feszült rendesen).
De persze úgy állok hozzá, hogy lesz!!!Kép Kép KépMinden esetre én nagyon sokáig szeretnék szoptatni!
Köszi nektek!
A mellszívót pedig megvesszük, csak az Avent Isis-ben is két féle típus van ( azt már nem tudom miben különböznek), és azon variálok melyik lehet a jobb.
 
 


Sziasztok,
Anita,
nekem sem volt elõtejem, és a 18 hónaposom még mindig szopizik. Az nem baj, attól még lesz tejed. A szülés után egyébként szinte mindenkinek van, és ha a kórházban még el is akarják rontani, sokmindent helyre leeht hozni. De hát minden rendben lesz!!!Kép
A többit a lányok már leírták.Kép
Az Aventban a kézi mellszívó a jó, és ahhoz még pótalkatrészt is tudsz venni. Úgy olvastam korábban az elektromoshoz nincs.
Anyapoc, hát bizony én is a "baba alszik, anya fej" témában voltam járatos, ugyanis volt olyan még így is, hogy reggelig 2x váltottam polót, mert az alvás igen jótékony hatással volt a tejtermelésemre. No, azért más miatt, csak hogy fejjek, fel nem kelnék.Kép
A fürdetõ meg popsikenõcsrõl: mi szombaton mentünk haza, és hétfõn már jött a dokinéni. Ha egy-két napig csak tiszta, meleg vízben mossátok le a picit, akkor sem lesz semmi baja.
Nálunk sem írták fel, ahol szültem. Mondjuk mi bespájzoltunk elõtte.Kép

Ágci

Kép
 
 


Anita,
én is azért mondtam, ha tudod, hogy írasd fel elõre a kencéket a babának, mert nálunk pl. a mi gyógyszertári popsikenõcsünket használtuk a kórteremben, mert a kórházban éppen nem volt készleten...
És tényleg ne aggódj a szoptatás miatt! Kép Minden OK lesz! Kép
Tessék többet pihenni! Hányadik héten jársz?
Solya
 
 


Anita

Te mármegint a gépnél ülsz?!!!ejnye-ejnye!Hát nem feküdni kell?KépKép
Amúgy Ágcihoz hasonlóan nekem sem volt elõtejem és a 9 ésfélhónapos fiam még 5-ször szopizik.Képszóval tényleg nem ettõl függ.Sõt,még a melleim sem túl nagyok és olyanok,mintha semmi nem lenne bennük.Kép

ÁgciKép

Nem irigyellek.De az én ismerõsömnek sajna a fejés miatt alakult így fõként.Na jó,elégszépen termelteamúgy is a tejet és ezért fejt(szoptatás után még legalább 300 ml-!),amibõlmásik babáknak is jutott.Próbáltam ösztönözni,hogy lassanként egyre kevesebbet fejjen,de nem fogalalkozott vele.
De Te most is fejsz még?!!Gondolom nem!

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Tuti ez a topic, bar meg ide nem irtam, de sokat tanultam am en is Kép
Lenne egy kerdesem is... tudtok olyasmirol, ami most pocaktarto, szules utan meg leszorito? Nem tudom a "hivatalos" megnevezeseket, de azert talan ertheto mire gondolok.

Koszi,
batkamano
batkamano
 


Batkamano!

A pocaktartó az olyan szerkezet, ami egy vastag gumicsíkból áll, ami kb.5cm, és ezt a poci fölött átvezetve tépõzárral rögzíted. Ehhez a gumihoz van varrva elõre egy rugalmas zsákszerû-valami, amibe belerakod a pocidat, így elvileg a derekad egészén oszlik el a súly, mert ez a "zsák"megemeli a pocakot. Lányom /is/ igen nagyra sikeredett(5200g), ezért kipróbáltam a pocitartót, de szerintem nem sokat ért.

A másik a hasszorító. A MÁVos topicban leírtam elég hosszan. Ha rákeresel az "anatómiai haskötõ" szóra, akkor megtalálod. Röviden: azt az orvos írhatja fel, CSÁSZÁR UTÁN nagyon-nagyon jó, de normál szülés után nem, mert nem engedi a hasizmokat dolgozni, így késõbb áll helyre a hasfal. Ott idéztem egy cikkbõl is, ahol leírtam azt, hogy mikor kell a hidegvizes törölközõ, meg ilyenek. Ha az anatómiai haskötõt megtalálod ott, akkor talán másold be ide is a cikket, nem messze vannak egymástól. Ha gondolod.

Csi
 
 


Batkamano,
Nekem volt (van) pocaktartom, altalanossagban azt mondanam, akkor vettem hasznat, ha egesz nap uton voltam, sokat setaltam. Akkor nagyon jo volt, egy kis tartast ad derektajon, es nem huzodott a pocim alja (eloszor Amszterdamban kaptam kolcson egyet varosnezeshez meg a kozepso fiammal, es most harmadszorra vettem egyet).

Szokas szerint egy keppel illusztralva (nem en pozolok rajta Kép )

Kép

Zsuzsi
 


Zsuzsi!
Csini vagyKép

Ez van nekem is, ANITA a márkája. Nekem sajna nem jött igazán be, de azért én is hordtam. És rosszul írtam, mert nem a poci fölött, hanem alatt megy az a vastag gumicsík.
Egyébként az enyémhez nincs bugyirész, gondolom, neked sem volt. Ezt csak azért mondtam, mert a Seiler-Brendonban hülyének nézett a nõci, mikor magyarázni kezdtem a bugyis hastartótKép
~5000Ft volt 2001 év vége felé.
ui:Látod, hogy milyen jó, hogy megint fel tudtál rakni egy képetKép
Csi
 
 


Anyapoc,
dehogy is, még csak az kéne. Szépen lassan leálltam róla. Már szerintem nincs is sok, cickó vissza régi formájukhoz, 80a már elég lenne. Az azért nem semmi 300 ml.
No, hát nekem annyi soha sem volt.
Ágci

Kép
 
 


Csi,
Koszi a bokot Kép!
Az enyemhez sincs bugyiresz, de jobb is igy!
Szerintem szules utanra erdemes egy hasszorito bugyi venni. Nem olyan gyogyaszati segedeszkozt, hanem egy alakformalot. Lehet, hogy csak nekem ilyen a pocim, de a szules utani hetekben meg annyira keplekeny es plotyi, hogy ha meg nagy nehezen be is tuszkolnam magam egy nadragba, a cipzarral mindig odacsipem. Na erre jo egy olyan magas, koldokig ero bugyi, ami egy kicsit meg "be is huzza" a pocit.

Zsuzsi
 


Sziasztok!
Csí, Zsuzsi!

Nekem volt mind a két féle bugyirész nélküli és bugyis, mint a képen. Az utóbbit én nagyon kedveltem, tényleg "könnyebb lett" tõle a pocak Kép

Phaedra
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron