Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Másikviki!
A ciklus közepi vérzés oka lehet egy enyhe krónikus gyulladás is. Erre utal a jelenlegi hólyaghurut is. Gynevac-ot kaptál-e? Ez jó a krónikus gyulladás gyógyítására.
Az antibiotikum valóban fellobbantja a gombát, és nem gyógyítja meg a krónikus gyulladást.
Valóban lehet az ovuláció hiánya miatt is a vérezgetés. Milyen az alaphõd? Írd meg. Ha valóban nincs ovuláció, vagy alacsony a progeszteron szint, akkor tényleg kell a Clostylbegyt.
A „méhszájsebet” nem fogja megszûntetni az irrigálás. Nem kell megijedni tõle, a méhszájseb nem igazi seb, hanem piros folt a méhszájon, csak mi nõgyógyászok magyarul így mondjuk. Mivel kellene irrigálnod? Gardó professzor szerint az irrigálás káros, és valószínûleg igaza is van. Csak bizonyos esetekben, és ritkán indokolt.
Üdvözlettel Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Nem értem ezeket a levelezõ programmokat! Kíváncsiságból küldtem most el csak egy választ, hát látom, hogy a hosszú õ és û már átmegy rendesen, de az idézõjel helyett megint csak hieroglifákat ír be. Nem tudom, miért jó ez neki?!
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Másikviki!
A ciklus közepi vérzés oka lehet egy enyhe krónikus gyulladás is. Erre utal a jelenlegi hólyaghurut is. Gynevac-ot kaptál-e? Ez jó a krónikus gyulladás gyógyítására.
Az antibiotikum valóban fellobbantja a gombát, és nem gyógyítja meg a krónikus gyulladást.
Valóban lehet az ovuláció hiánya miatt is a vérezgetés. Milyen az alaphõd? Írd meg. Ha valóban nincs ovuláció, vagy alacsony a progeszteron szint, akkor tényleg kell a Clostylbegyt.
A méhszájsebet nem fogja megszûntetni az irrigálás. Nem kell megijedni tõle, a méhszájseb nem igazi seb, hanem piros folt a méhszájon, csak mi nõgyógyászok magyarul így mondjuk. Mivel kellene irrigálnod? Gardó professzor szerint az irrigálás káros, és valószínûleg igaza is van. Csak bizonyos esetekben, és ritkán indokolt.

Kedves MB.
A fogamzásgátló tabletta abbahagyása után kell 2-3 hónap ahhoz, hogy helyreálljon a saját normális hormon rendszer. Valószínûleg ez az oka annak, hogy nem volt rendes, megszokott az elsõ gyógyszer nélküli menstruáció.

Kedves Ilda!
Szülés után általában Continuint írunk fel, mert ez az egyetlen fogamzásgátló tabletta, ami nem befolyásolja károsan a szoptatást. A szoptatás pedig nagyon fontos minél tovább! Mint minden hormon, befolyásolja ez is a hormonháztartást, de azért nem tudom, mit értett alatta az, aki azt mondta, hogy felborította a hormonháztartását. Lehetõségek még: Depo Provera ( injekció 3 havonta, és addig nincs vérzés, amíg ezt kapod), Óvszer – ez biztos nem károsít senkit, IUD (azaz méhen belüli eszköz) kb. 10 % terhesség következik be mellette, és 30% gyulladás – utóbbi miatt 9 év óta senkinek nem ajánlom. Van az általad említett Pharmatex kúp, hatásfoka legalább olyan, mint az IUD hatásfoka. Van még a MIRENA nevû hormont tartalmazó IUD, mely drága, de valószínûleg ez a legalkalmasabb fogamzásgátlás szoptatás alatt (korábban írtam róla én is és a lányok is). Saját tapasztalatom nincs róla.

Kedves Moni!
Kösz a táblázatot.
Mivel a nmol a molekulasúlyból következik, ezt nem igen befolyásolhatja a mérõmûszer milyensége, tehát erre is érvényesnek kell lennie, hogy a szükséges progeszteron érték a luteális fázisban 64 nmol/ l fölött van (Siklósi professzor tudománya szerint –és ez valóban megfelel az én tapasztalatomnak is).

Kedves Bogyeszka!
A 2500 g a 39. Héten nagyon az alsó határon van, de ha 1 hét alatt 2600-ról nem emelkedett, hanem csökkent 2500 g-ra, akkor az különösen nem jó. Indokolt, hogy a kórház vendége legyél, hogy alaposan tudjanak figyelni a babára. Diabéteszben azonban nem alacsonyabb, hanem túl nagy szokott lennia baba súlya.

Kedves Névtelen exkismama!
Rákszûréskor a méhszáj külsõ felszínérõl vesznek kenetet. Ez a mûvelet semmiképpen nem okozhatja a magzat elhalását. Okozhat ugyan közvetlenül utána egy kis vérzést, ha vérzékeny a méhszáj (de nem napokkal késõbb), de ez nem befolyásolja a baba állapotát. Azért, mert jól érezted magadat, attól fennállott az a körülmény, ami a magzat elhalását okozta. Ez sok minden miatt lehetett, pl. életképtelen fejlõdési rendellenesség miatt is. Minden 6-ik terhesség vetéléssel fejezõdik be!

Kedves Juci!
Én a 2 spontán vetélés miatt feltétlenül szükségesnek tartanám a hormon vizsgálatot, melyet a ciklus második felének közepén csináltatnék meg (amikor a hõ 37 fok fölött van), és feltétlenül progeszteron szint méréssel együtt. Inkább várj még 3 hónapot, mint hogy reszkírozd a következõ vetélést is!

Kedves Zsu!
Semelyik fogamzásgátló nem okoz hormonzavart addig, amíg szedik, de bármelyik okozhatja azt, hogy a szedés abbahagyása után hormonzavar marad vissza. Minden tabletta hormon, ami azt a hormonszintet adja a szervezetnek, amit a szedõje bevisz a szervezetébe. Tehát ilyenkor nem a saját hormonjaid adják a hormonháztartásodat, hanem a tabletta. Hogy késõbb mit okoz, vagy mit nem okozott, az csak akkor derül ki, ha abbahagyod.
Az endometriózist nem a fogamzásgátló tabletta okozza! Pontosan nem tudjuk, hogy mitõl keletkezik, de az a lényege, hogy a méhnyálkahártya sejtjei elkóborolnak máshová, és ott megtapadnak, és önálló életet kezdenek élni. Oly módon, hogy a petefészek hormonjainak változására ugyanúgy válaszolnak, mint a méhbe: a menstruáció alatt ott is vérzés keletkezik. Leggyakrabban a petefészekben, és ott egy vérrel telt cysta keletkezik, ez egyre nagyobb lesz. A mensesek közti idõben ez a vér elbomlik, a felszabaduló vastól sötét barna sûrû folyadék keletkezik (ez a csokoládé ciszta). A hashártyán is keletkezhetnek kis barna csomók ilyen módon. Általában a meddõség egyik okának tartják, bár keletkezhet terhesség endometriózis mellett is.
Az endometriozist is legjobb lézeres laparoszkópiával elpárologtatni, és utána fél éves gyógyszeres kezeléssel megakadályozni az újra kifejlõdését, majd gyorsan peteérés kiváltóval létrehozni a terhességet, mert gyakran kiújul.

Kedves Dorisz!
Nem baj az, ha Ti is adtok egfymásnak itt tanácsot, ha valamivel nem értek egyet, úgyis megírom.

Kedves Gabi!
Azt gondolom, hogy telefonon megbeszéltük a kérdést, mivel pénteken én nem vagyok itthon, de telefonon elértél.

Kedves Eni!
Ha még mindig nem jött meg a vérzésed, küldd el faxon vagy írd meg a teljes ciklusban mért hõmérsékletedet. Nem hinném, hogy terhes vagy.

Kedves Vanda!
A prolactin nagyon magas, a progeszteron alacsony. Bár utóbbiról azt gondolom, ha nem a 19. napon, hanem pl. a 25-en mérték volna, sokkal jobb eredményt kaptál volna. A 30. Napi se lesz jobb progeszteron vonatkozásában. (A 19. Nap korán, a 30. Nap késõn van mérve esetedben.) A Bromocryptint feltétlenül ¼ szemmel kezdve, és így fokozatosan emelve szedd, hogy ne legyen tõle hányiingered, és bírd szedni folyamatosan. Ha lecsökken a prolactin: feltétlenül szedd tovább, abba ne hagyd! (Korábban ezt is leírtam, hogy miért.) Ha a prolactin csökken, a progeszteron emelkedni fog. Ha nem eléggé: akkor Clostylbegytet vagy Serophent is kell szedni a Bromocryptinnel együtt, a szokásos módon (az 5-9 vagy 3-7 napon). Igy várható lesz az egészséges terhesség. Az alacsony vércukor szint nem függ össze a nõi hormonokkkal, de oka lehet a fáradtságnak.

Mivel a prolactint az agyalapi mirigy termeli, mindenképpen annak túlmûködése az oka. Akkor is, ha látható daganat nem mutatható ki az agyalapi mirigyben. Márpedig az esetek legnagyobb részében nem mutatható ki se Rtg-el, se MR vizsgálattal. (Azért kell megvizsgálni, mert azon ritka esetben, amikor mégis van daganat, akkor azt kezelni, azaz eltávolítani kell.) A polycystás petefészek (PCO) ismereteim szerint nem oka, hanem következménye lehet a prolactin túltermelésnek.

Üdvözlök mindenkit
Erazmusz.
Erazmusz (erazmusz)
 

 
 

Drága Erazmusz,

köszönöm a PCO-ról az írásodat a szomszéd topicban. Megpróbálom röviden leírni, hogy is állunk.
- 2000. júliusától nem szedem a Marvelont (elõtte 6 évig)
- 3 hónap védekezés, más módon
- 2001. júniusában elmentem dokihoz, és elkezdtem hõmérõzni a lányok tanácsára
- 1. progeszteron vizsgálatom kiderítette, hogy alacsony a szint (40,5 nmol/l)
- inni kezdtem macska karom tartalmú kombucha teát (elmúlott a menzesz elõtti barna izém, feljebb emelkedett a hõm)
- a hõgörbém alapján progi hiányra utaltál
- 2001. szept-ben csináltak egy laparoszkópiás mûtétet, kismedencei öblítést (szerencsére összenövést nem találtak)és tanácsodra gynevac kúra következett (férjemnek sajna nem)
- novemberig az orvosom tanácsára pihentettük a szervezetemet, + progi vizsgálat (24 nmol/l)
- dec. 2x1 closty 5.-9. napig
- jan. 2x1 closty 5.-9. napig, 13. napi Uh: 2,2 endometrium, egy 10,8 mm-es, és egy 10,3mm-es tüszõ
- 2002. jan-ban elmentünk a Pannon Reprodukciós Közp-ba. Nagyon kedves és figyelmes mindenki. 6. napi vérvétel, hüvelyi uh, tenyésztések, cytológiai vizsg, bakt. vizsg., a férjemnék spermatogramm.
Párom: normozops. (70 mill/80% jó mozgású)
Nálam: 6.nap uh: 5,5 endometrium 10,5 mm-es tüszõ (és megtudtam, hogy PCO-s vagyok)
13.nap uh: 7,5 endom., 12,5 mm-es tüszõ, + ellenanyag vizsgálat ok, nem termelek, de csak 1-2 spermium jutott fel
15.nap uh: 8,8 endom., 14 mm-es tüszõ
6.án újabb uh, majd 21.napi progeszteron vizsgálat. Febr. 12-én lesz megbeszélés, addigra minden vizsgálati eredményünk kész lesz. Az orvos szerint késõbb van peteérésem (így rövidebb a menzesz 2. szakasza), és valószínüleg nem tud megrepedni,ezért nem lettem még babás.

Még másfél hét, és akkor mindenre fény derül. Köszönöm a türelmedet, és a válaszaidat.

Lora
Lora
 


Kedves Erazmusz!

En sem nagyon ertem ezeket a karaktereket, nalam peldaul mukodik az idozojel ha beirom Kép
Elkepzelheto hogy ez az egesz, gep vagy Windows tipus fuggo.

Ajanlom az alabbi kodot aminek elvileg idezojelet kell kiadnia...

&#ASCCI;
A zarojelbe az ASCCI helyett a kovetkezo szamot kell irni: 34

Eleg korulmenyes de vegesetbe jol jonn Kép

Udv
Melinda
Melinda
 


Kedves Erazmusz!

Kozbe velem is trefalkozott a rendszer Kép nem engedte sehogyse beirni az idezojel kodjat vagy legalabbis mint a fenti uzenetembe zagyvasagot irt ki.

A lenyeg hogy az alabbi rovid kodsorazat idezojelet eredmenyez:

\char{34}

Remelem Kép
Melinda
 


Nalam most azert nem rakott idezojelet mert egy ellentetes zarojellel az elejen ami nem latszik kicseleztem. Kép Igy vegul is betudtam irni amit akartam Kép
Melinda
 


Drága doktornõ!
Köszönöm válaszait! Kicsit elkomorodtam, hogy milyen lavinát tud elindítani egy magas prolaktin szint.. Lecsökken a progeszteron szintem, - még kevesebb esélyek, és ráadásul PCO-t is okozhat, nem beszélve arról, hogy mi van ha találnak valamit a koponyartg során.
Az én orvosom is "beleesett" a szokásos hibába: 2*1 bromocriptin.. Tuti nem meddõség szakértõ.
Ha te nem lennél, bele sem merek gondolni, hová szökne fel az így is borzasztó magas prolaktin szintem. Kép
Remélem a gyógyszer segíteni fog, és a progeszteron szintem is fentebb megy ezáltal. Ebben reménykedem.
Egyébként nem az FSH szintnek kellene többnek lennie az LH-nál? Nekem pont fordítva! Ez is jelent valamit? Teljesen elszomorodtam.
Mégegyszer köszönöm Neked a választ!
Nagyon sok szeretettel üdvözöllek:
Vanda
Vanda
 


Nekem ír idézõjelet! Kép
"Szokták volt mondani: Ne várj nagy dolgokat az élettõl, apró hópelyhek az örömök!"
Vanda
 


Kedves Lora!
Azt gondolom,hogy nem igazi PCO, a 14 mm-es tüszö már nagyobb annál, mint a PCO-ban szokott lenni. Inkább a késöbbi tüszörepedés dg állhat. A 21.napi progeszteron kimutatja, hogy volt-e tüszörepedés. Csak az alacsony progi szintet kell majd feltornázni. Ha az meghaladja a 64 nmol/l-t, és nem jön össze a baba, akkor a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot kell megcsinálni. Vagy az már volt?

Kedves Vanda!
Nem kell elkomorodni, ezek kezelhetö állapotok. Az a jó, ha kiderül, hogy milyen eltérés van a normáltól, mert akkor lehet kezelni. Ha nem derül ki, akkor nem tudjuk kezelni.
Az FSH valóban magasabb az LH-nál általában, de ha az LH egy kicsit magasabb, az még nem baj, ha a progeszteron érték jó. Ha a progi alacsony, akkor kell stimulálni a petefészket.
Nem minden nögyógyász meddöség szakértö, csak ezt nem vallják be, azt gondolják, akkor kisebbek lesznek. Pedig hát nem mindenki ért mindenhez, söt! Azt hiszem, én meg szoktam írni nektek, ha valamiben nincs személyes tapasztalatom.

Mindenkit üdvözlök

Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz,

köszönöm a válaszodat. Igen, volt ilyen mûtétem, alig fél éve, és szerencsére semmiféle összenövést letapadást nem találtak. A petefészkemet megmutatta az Uh-os orvos, és tele volt apró fekete gömbökkel (kb 10-15db) a nagyobb méretû tüszõ mellett. Õ is azt mondta, hogy amíg nem lesz meg az összes vizsgálati eredmény, kár találgatni.

Kellemes napot, Lora
Lora
 


Kedves ErazmuszKép
Köszönjük a kitartó türelmed és a válaszaidatKép

Jó munkát: Doris
 
 


Kedves Erazmus!

Nagyon köszönöm a választ!
Már nem is aggódom, csak minden ok legyen a hormonszintemmel majd.
Minden jót kívánok Önnek!
M.B.
Doris!
Köszi neked is, és az e-mailt is megkaptam.
Még írok neked!
Puszi
M.B.
M.B.
 


Kedves Erazmusz,

Itt vannak az eredményeim, melyet a Margitban mértek. A vérvétel a 16. napon történt és a ciklusom 23 napos volt.

Prolactin (új módszer) 328 mIU/l
Progreszteron (Új módszer) 36,3 nmol/L
LH (új módszer) 5,5 uIU/ml
Testosteron (új módszer) 2.1 nmol/L
ösztraidol (új módszer) 87 pg/ml
FSH (új módszer) 4,4 mIU/ml

Ezek szerint a progi szintem alacsony annak ellenére, hogy a Margitban ez már jónak számít. A többiröl értékröl mi a véleményed?
Mit javasolsz? Szóljak Fábián doktornak, hogy ez a progiszint szerintem nem jó? Ezek alapján milyen gyogyi lenne javasolt?
Köszönöm,
Moni
mj
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm megnyugtató soraidat! Nagyon hálás(ak) vagyok(-unk), hogy idõt szakítassz ránk!
Ma reggel voltam azon a bizonyos koponyaröntgenen, ahol egy felvétel készült, oldalról. A lelet a következõ:
"A sella szabályos alakú, nagyságú, fala ép."
Se több, se kevesebb.
Továbbra is bizonytalan vagyok, mert bár a lelet oké, DE a fejem sokszor fáj, szemüveges vagyok (bár vészes romlás nem volt az utóbbi idõben), nem szokott kettõslátásom lenni,
azonban serdülõkoromban rendszeresen, azóta pedig kétszer volt szó szerint migrénes fejfájásom, mely látótérkieséssel és beszédlebénulással illetve egész napos hányással egészül(t) ki. (Borzasztó érzés, le is kopogom.)
A CT, esetleg az MR vizsgálat nem mutatna-e többet, mint a sella? Nem hagy nyugodni ez a nagyon magas prolaktin szint.
Ha idõd engedi, várom további soraidat!
Köszönöm!
Vanda
Vanda
 


Kedves Erazmusz!
A 33. hétben járok, elsõ gyermekünket várjuk, és kb. egy hónapja napjában többször is bekeményedik a hasam. Nem tudom, hogy mit tehetek ennek megszünése érdekében? Kóros, vagy, természetes folyamatról van szó? Vagy valamilyen vitaminhiányt jelez, esetleg?
Köszönöm válaszod:
Orsi
 
 


Kedves Erazmusz!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a duphaston meddig kell
szedni? Én az 5.héten kezdtem el szedni és még mindig szedem.Most vagyok a 13. hétben. Kicsit félek attól, hogyha abbahagyom akkor baj lesz mert már volt két vetélésem.
Elõre is köszönöm a válaszodat.
Petra
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Nem tudok kit megkérdezni, ezért fordulok hozzád.
A múlt héten a 7. héten megindult a vérzésem, és elment a kisbabánk. A vérzés magától megszûnt, ami után nem is vizsgáltak meg, ezért aggódom. (Ergam cseppeket kaptam.)Olyan tehetetlennek érzem magam. Ha magától megszûnik a vérzés mennyit kell várni a következõ próbálkozásig, és ezalatt esetleg én mit tudok tenni? Annyira vártuk ezt a kisbabát, és meg sem fordult a fejemben a pozitív teszt után, hogy nem érdemes hosszú távra tervezgetni (elsõ baba lett volna, 26 éves vagyok).
Köszönöm a válaszod:
Tus
Tus
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm szépen a válaszod. Högörbém sajnos nincs, nem mértem rendszeresen, csak kiváncsiságképpen méregettem (ráadásul digitális hömérövel) és nem irtam fel. De hihetetlenül ingadozott. 12. napi UH után a 14. napon tüszörepesztö szurit kaptam, de már napokkal elötte is 37 felett volt, és amikor meg kellett repednie, akkor sem esett le.
Egyébként még mindig nem jött meg, csak a barna folyással küzdök.
Még egyszer köszönöm, hogy igy törödsz velünk, nagyon jol esik.

Eni
Eni
 


Kedves Erazmusz doktornõ!
Ahogy megbeszéltük megcsináltattam a formalin és thiomersal tesztet, még két napig figyelik (mert három nap alatt fejlõdik ki a bõreakció), De én azt hiszem, hogy nem vagyok erre érzékeny mert még csak enyhén sem pirosodott be. Nagyon örülök így folytathatom a gynevac kúrát.
Hálás köszönet, és bocs,hogy zavartam telefonon, de annyira meg voltam ijedve pénteken...
Üdv. Gabi
Névtelen
 


Tisztelt Erazmusz Doktornõ!

28 éves vagyok, és elég gyakran van hüvelyi fertõzésem, elsõsorban bakteriális. Írt arról, hogy például az is okozhatja, hogy kutya vagy macska van a közelemben. Mik azok a további okok, amelyek feltehetõen elõsegítik a gyakori hüvelygyulladást? Azért kérdezem, hogy ezeket megpróbáljam elkerülni, így csökkentve az újrafertõzõdés veszélyét.

Válaszát elõre is köszönöm!

Tisztelettel: V. Mónika
VMónika
 


Kedves Moni!
Mint már többször írtam, a laboratóriumok által megadott progeszteron határértékek nem felelnek meg a valóban jó értéknek (Ez Siklósi professzor több éves munkájának eredménye alapján lett megállapítva.) Tehát nemcsak a Margitban, de egyetlen laborban sem adják meg jól a normál értéket. Van, ahol a felsö határ alacsonyabb, mint a szükséges alsó értéke. (Itt legalább van egy kis átfedés.) Ha Fábián doktorhoz jársz, szerintem lehetne mondani neki, hogy az értéked alatta van a Siklósi professzor által szükségesnek tartott szintnél,, és hogy szívesen szednél valami ovuláció indukáló gyógyszert. Megmondhatod neki, hogy én tanácsoltam ezt virtuálisan – remélem, nem haragszik meg érte. Sok beteget küldök hozzá, elég jó viszonyban vagyunk. Szerintem Clostylbegyt vagy Serophen kellene.

Kedves Vanda!
A koponya rtg csak a nagyon durva, súlyos hibákat, nagy daganatot mutatja ki, ami a csontokat is deformálja. Ma már a CT-t se tartják megfelelö vizsgálati módnak a hipofízis daganat kimutatására. (15 évvel ezelött Mo-on még nem volt más, mint röntgen, ma van). Csak az MR vizsgálatot tartják megfelelönek. Persze, lehet magas prolactin szint negatív MR vizsgálat mellett is, de azért jó lenne MR vizsgálatot is csináltatni.

Kedves Orsi 13!
Napi 2-3 bekeményedés ebben az idöben megengedett. Ha több van, azt meg kell szüntetni. Napi 3x1 MagneB6 jó szokott lenni. Vitaminhiány nem lehet az oka (a MagneB6-ból a magnézium az, ami görcsoldó hatású, nem a vitamin). Nem szabad szeretkezni, sokat kell pihenni, söt az is lehet, hogy állandóan feküdni kell, nem szabad semmit csinálni. Mindenképpen többször meg kell vizsgáltatni a méhszájat: nem nyílik-e, nem rövidült-e meg a nyakcsatorna?

Kedves Petra!
Én a Duphastont mindig a 36.hétig szedetem, és akkor is fokozatosan hagyatom abba. Lehet, hogy nem szükséges ilyen sokáig, de ha nem árt, akkor ne kísértsük az Istent! Egy szlovákiai betegem elmondta, hogy a nehezen besikerült terhessége alatt 20 hétig szedettek vele Duphastont, akkor abbahagyatták vele, hogy már nem kell. Kb. 1 hét múlva elkezdett görcsölni, bár addig semmi baja nem volt. Újabb 1 hét múlva megszületett az éretlen baba, természetesen nem volt még életképes! Érdemes volt abbahagyni a hormonpótlást? Nem!!!

Kedves Tus!
Azért legalább egy jó minöségü ultrahang vizsgálatot kellene csinálni, hogy látni lehessen: teljes egészében eltávozott-e a pete mellékrészeivel? Ha valóban nem kell megkaparni, mert semmi nem maradt benn, akkor1 hónap kihagyással ismét lehet próbálkozni. De érdemes lenne elötte progeszteron szint mérést végezni.

Kedves Eni!
Ha digitális hömérövel mérted, akkor nem tudok következtetést levonni belöle sajnos. Tedd azt, hogy holnaptól elkezdesz japán higanyos lázmérövel mérni, és naponta írd meg, hogy mennyit mértél. Néhány nap múlva talán tudok mondani belöle valamit.

Kedves névtelen Gabi!
Nem zavartál. Minden esetre a továbbiakban úgy adasd be, hogy adjon hozzá mindig 1 ampulla Suprastin injekciót is az orvos.

Kedves VMónika!
Okozhatja a gyakori szex, okozhatják azok az antibiotikumok, amiket éppen azért ír fel az orvos, hogy megszüntesse a gyulladást. Okozhatja a szex közben a végbélröl a hüvelybe felkent baktérium, vagy akár az orális szex is. Okozhatják közös fürdök, uszodák, még a Balaton is.

Mindenkit üdvözlök
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon köszönöm a gyors választ, és holnap máris lépek ez ügyben.
Jó pihenést:
Tus
Tus
 


Kedves Erazmusz!

Az utobbi honapokban sajnos eleg rendszertelen a menstruaciom. (A gyogyszer abbahagyasa utan fel evvel kezdodott.) Eddig E vitamint es Ligetszepe kapszulat kaptam, most e ketto melle meg Norcolutot irt fel az orvosom.
Azt szeretnem kerdezni, hogy ez segit a babasodasban, peteeresben, vagy csak a menzeszt probalja helyreallitani.
A masik kerdesem, mitol lehet az, hogy az egyik honapban rendesen 5 napos a verzesem, a masikban pedig 2-3 napig van szinte csak barna, keves folyas?

Valaszat elore is koszonom!

Andi
 
 


Kedves Erazmusz!
Hát a tegnap elsiettem azt a kijelentésemet, hogy nem vagyok érzékeny. Mára a thiomersal helyén pici piros göböcskék jelentek meg, olyanok amilyenek eddig is.
Még orvos nem látta, holnap kell visszamennem.
Ha tényleg érzékenység akkor is adathatom a gynevac-ot suprastinnal tovább? Nagyon szeretném, így lombik elõtt, biztos jót tenne.
Üdv. Gabi
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

31. hetes terhes vagyok, eddig problémamentes. Meddig tanácsos szexuális életet élni? Nem szeretnék a babának semmi károsodást okozni. Az orvosom azt mondta, nyugodtan lehet, de azt nem, hogy meddig. Mik azok a jelek, amiknél abba kell hagyni?

Elõre is kösz a választ

Abi
abi (abi)
 


Kedves Erazmusz!

Január 31-én kaptam vissza a pocakomba a lefagyasztott 2 embrióinkat (26-27 éjjel volt a tüszõrepedés).
4. naposak voltak a "gyerekek", csodaszépek. Hétvége óta rendszeresen húzódik a hasam, fájdogál a derekam. Hasonlóképp, mint mensikor, de ha mensi van, akkor csak elõtte 1-2 nappal. Most a hétvégére nem várom a vérzést. Néha mellfeszülés is van, de nem igazán erõs.
Szerinted mikor csináljak tesztet?
A hõm h.-ben 37.1 már napok óta.
Véleményed szerint jó a Medilab teszt?
Van esetleg másik, ami elõbb kimutatja, ha sikerült?
Nagyon várom válaszodat!
Szeretettel:
M.
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon köszönöm a múltkori gyors választ. A hólyaghurutom rendeben ma megjött, az 5. naptól beindul az elsõ Clost-s hónap, amihez igen nagy reményeket fûzök. Mivel a SOTE ARO-n nem igen foglalkoznak "normális" nõgyógyászati dolgokkal, és múltkor megállapították, hogy van egy méhszájsebem, elmentem egy "sima" nõgyógyászhoz, akit vki ajánlott. Annnyira érdekes volt, mert abszolút az Ön álláspontját képviselte. Õ is azt mondta, hogy nem érdemes irrigálni, helyette felírt egy Batrafen nevû krémet. Azt mondta még, hogy továbbra is mérjem csak a hõmet. A végén rákérdeztem a Gynevacra, nemcsak hogy hallott róla, de abszolút ajánlotta. Megkérdeztem hogy miért lehet, hogy több meddõséggel foglalkozó szakorvos (lsd infertility.hu)tilosnak tartja, erre abszolút osztotta az én nézetemet, miszerint szakmai féltékenység az oka. Ez egyszerûen szörnyû!!!!!
Fel is írta a Gynevacot, de elõtte azért szeretném tájékoztatni a klinikás orvosomat is, végül is õ kezel.

Egy kérdésem azért lenne: ma csak egy kicsit jött meg (délután már kellett használnom betétet), számolhatom akkor ezt az elsõ napnak? Azért lenne jó, mert ha holnapot veszem az elsõ napnak, akkor szombatra esne a 10., amikor nem lehet vérvételre menni. Ezt jó bonyolultan írtam, de ugye érti?

Köszönöm válaszát és mérhetetlen türelmét, önzetlenségét!
Másikviki
másikviki (m&aacut
 


Kedves Erazmusz!


Régen irtam már neked,lehet hogy emlékszel még rám.Van egy 3éves fiam és augusztusba volt egy elhallt terhességem.Mûtét után volt mindenféle kivizsgálás,hormonértékek is.Te javasoltad,hogy a köv terhességnél legyen progeszteron pótlás.Az elsõ engedélyezett hónapba kaptam clostyt,Profasit és Ultrogestánt/most is használom/.Rögtön sikerült is a terhesség!A 6-ik héten elkezdett egy kis barnás folyás lenni,rögtön rohantam az orvoshoz.Szerencsére norm életjelenségeg látszottak,meg a zsák mellet egy fekete folt/valami hematoma/Feküdnöm kell,azóta voltam mégegyszer uh-n norm életjelenségek,a folt még ott van de valamivel kisebb.Azt mondta az orvos hogy addig lesz barnás folyás amig ki nem tisztul onnan.Én azért izgulok,hogy ne hogy vetélés legyen a vége.Hogy lehetne megelõzni?Most 8hetes a baba.Meddig kell használni az Ulrtogestánt?Hogy tudnám elmulasztani a barna folyást? Remélem mihamarabb válaszolsz mert eléggé tehetetlennek érzem magam,nem tudom mit csináljak.Elõre is köszönöm!


Teddy
Teddy
 


Andi28!
A Norcolut nem segít a babásodásban, csak a vérzést váltja ki (hormon megvonásos vérzés), ez nem menstruáció. A menstruáció a peteérést követö vérzés – ez hiányzik. Peteérést kell kiváltani, és a menstruáció elött 6-8 nappal mért progeszteron értéket a szükségesre beállítani. Csak így jöhet létre baba. A hormonzavar lehet az oka annak is, hogy nem rendes a vérzés.

Névtelen Gabi!
Holnapra kiderül, mit mond a börgyógyász. Ha érzékenységet, akkor nem szabad a thiomersalt tartalmazó Gynevac-ot adni. Akkor meg kellene hozatni Németországból a Gynatren nevü, közel ugyanazokat a baktérium anyagokat tartalmazó vakcinát, de az nem tartalmaz thiomersalt. Van egy betegem, aki szintén thiomersal érzékeny volt. Gyulladások, P5-ös cytológia, mütét: súlyos dysplasia. Több. Mint 1 éve nem tudott terhes lenni. Meghozatta a Gynatren-t. Utána azonnal terhes lett és szült egy szép nagy babát. Tehát ebben az esetben ez a megoldás.

Abi!
Az utolsó 3 hónapban nem tanácsos. Kezd nyílni a méhszáj, és befertözödhet a lepény, a burok, a baba.

Névtelen M.
Adnak valami progeszteron készítményt? Ilyenkor szoktak adni pl Utrogestan kúpot. Ha igen, az is okozhatja a mellfeszülést és a 37,1 höt. Febr. 15 elött nem nagyon lehet számítani pozitív tesztre. A gyártók ugyan ezt írják, de nem szokott a valóságban pozitív lenni, csak a tüszörepedés után kb. 18 nappal.

Másikviki!
Elöre megmondom, mit fognak mondani az I. Nöi klinikán: Mi ebben nem hiszünk Avagy: ez kuruzslás… és hasonlók. Nem érdemes megmondani nekik. Valóban szakmai féltékenység. Szerintem érthetetlen, hiszen az ö eredményeik is javulnának, az ö pacienseik kezelése is eredményesebb lenne, ha használnák. Lévén, hogy törzskönyvezett, hivatalos, gyógyszertárban orvosi receptre kapható gyógyszer. De ezt egy ma már nyugdíjas föorvos is mondta nekem, aki jónak tartja, és valamikor velük dolgozott, hogy szakmai féltékenység. Szóval nem kéne tájékoztatni az orvosát, végül is neki igazán nem lényeges, hogy mitöl lesz sikere, de Neked nagyon fontos, hogy minél többet megtegyél a siker érdekében. Nagyon sokan választják ezt a megoldást!
Örülnék, ha e-mail-ben megírnád, hogy ki az a másik, sima nögyógyász.
Lehet ezt a napot venni az elsönek. Miért a 10.napon kell vérvételre menni?

Teddy!
Az Utrogestant a 12. hétig szokták adni, de én, mint írtam már sokszor, a progeszteron pótlást a 36.hétig adom, hogy a hormonszint esés ne okozzon bevérzést és vetélést vagy koraszülést. Az Utrogestan elhagyása elött fokozatosan át kéne térni a Duphastonra (3x1), és azt szedni tovább. A hematoma is lehet a csökkent progi szinttöl. Gynevac-ot kaptál-e a terhesség elött? Ha nem, jó lenne azt is megkapnod.
Lehet a bevérzés még esetleg mélyebben fekvö lepénytöl is. Ezt ilyenkor még nem tudják megállapítani, de a 12-13 hetes UH-n már igen, ha keresik. Ennek egyetlen gyógyszere a szigorú ágynyugalom!
Remélem, nem lesz komolyabb baj a babával

Mindenkit üdvözlök
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

2001. decemberében határoztuk el férjemmel, hogy babát szeretnénk. 2001. májusában hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Az utolsó menstruációm december 19-én kezdõdött, 31 napra érkezett. Azóta nem jött meg és terhes sem vagyok. (3 negatív tesztem van.) Már nem is számolom hol tartok, talán az 52. nap környékén. Semmit nem érzek magamon, hogy esetleg a közeljövõben meg kellene jönnie. Egy hete mérem a hõmérsékletemet, hátha ebbõl kitalálom, hogy hol tarthatok a ciklusomban. 36,8-ról lement 36,5-re és 3 napja emelkedik, ma reggel 36,75 volt - ezt én nem értem Kép
Kérdésem az lenne, hogy várjam-e meg a 60. napot, hátha akkor megérkezik vagy menjek orvoshoz, amilyen hamar csak tudok. Gyógyszert nem szívesen szednék. Szerintem csak pszichésen nem hajlandó megjönni, annyira görcsösen szeretnék babát, de így semmi esélyem rá. Kép Attól félek a legjobban, hogy nemcsak lelki okai vannak.

Bár tudom, hogy itt sokkal súlyosabb problémákkal keresnek meg ...

Elõre is köszönöm a segítséget!
Noémi
 
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a gyors választ.Irtad,hogy az Ultrogestánról át kéne térni fokozatosan a Duphastonra.Ezt pontosan mikor és hogy csináljam?Igen,a Gynevacot beadattam a terhesség elött.Ha elõl fekvõ méhlepény áll fent nálam akkor az egész terhességem végig kell-e feküdni?A progesteron értékem a 23.napon 52 volt /64 helyett/.Nem lehet,hogy a túl magas progi szint miatt van a bevérzés?Elöre is köszönöm a válaszod!

Teddy
Teddy
 


Kedves Erazmusz!

Koszonom a valaszt. Ez akkor azt jelenti, hogy semmi eselyem nincs ilyen korulmenyek kozott a babara? Felesleges peteerest figyelnem, ovulacios tesztet vennem, csinalnom?
On mit tanacsol?
Szedjem 3 honapig a Norcolutot (ahogy a nogyogyaszom mondta), es utana eleg konzultanom az orvosommal a folytatasrol?

Koszonom!

Andi
 
 


Kedves Erazmusz!
Voltam a bõrgyógyásznál akinek nagyon tetszett, azt mondta, hogy " ez egy szép pozitiv erzékenységi teszt". Azt mondta habár a thiomersal nem okoz akut tüneteket, de ekcémát igen, kuraszerûen nem javasolja a vakcina adását. És kiállítottak egy szép igazolást, hogy thiomersal érzékeny vagyok. Sírni tudnék, hogy miért pont velem történnek ilyen dolgok.
Köszönöm, hogy javasoltad a Német vakcinát, megpróbálom meghozatni. Ez vigasztal, hogy van megoldás.
Örök hálával tartozom és ezer köszönet, Gabi.
Még jelentkezem!
Névtelen
 


Tisztelt Erazmusz Doktornõ!

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszát. Viszont nem értem, hogy a gyakori szex, illetõleg az orális szex milyen módon okozhat gyakori bakteriális fertõzést. Hogyan lehet megelõzni, ha szexuális úton elõfordul? Elõfordulhat ping-pong fertõzés?

Válaszát elõre is köszönöm!

Tisztelettel: V.Mónika
VMónika
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon köszönöm a választ!
Nehezen telik az idõ, hogy úgy mondjam vánszorog, de megadom és kibírom (remélem) ez a "néhány" (hónapoknak tûnik) napot!
Igen kapok Utrogestant. 3x1-et. Ettõl viszont késhet is a vérzésem, ha jól tudom.
Olyan rossz ez a bizonytalanság...
M.
M.
 


Kedves Erazmusz!

Koszonom szepen az eddigi tanacsaidat, igyekeztem megfogadni oket, es lasd, 13.ciklusomban kismama lettem. ketto es fel honappal az utolso Gynevac injekcio beadasa utan... Veletlen? Nem hiszem. Ja igen, folyasom nincs, egyaltalan, egy egeszen elhanyagolhato valami csak. Koszonom a segitsegedet. Tovabbi sikeres munkat kivanok es jo egeszseget! Sok szeretettel udvozollek, Lella
Lella
 


Kedves Noémi,

Én hasonló cipőben jártam, mint te, és most 6. hetes terhes vagyok. Ha adsz egy e-mail címet, szívesen megírom neked, hogy nekem hogyan sikerült - bár lehet, hogy végül magától jött össze... Kép))
Elnézést a közbeszólásért!

Zita
ParaZita
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm gyors válaszát! Engem is megnyugtatna az MR vizsgálat, úgyhogy az orvosomtól, ha megyek hozzá kérni fogok egy beutalót.
Köszönöm Kép
Vanda
Vanda
 


Kedves Erazmusz!

Elövettem a jo öreg higanyost, 36,9 volt ma reggel.
Tegnap voltan a dokimnal, csinált egy tesztet és megvizsgált, azt mondta, szerinte valoszinüleg nem vagyok terhes. Azt mondta, hagyjam abba a duphastont, és a következö ciklusban ne szedjek semmit, majd utánna Clostyt.

Még egy kérdés, a másik topicon felmerült, hogy ez a barna trutyi tulajdonképpen mi miatt van, mármint miért barna. Csak progihiány vagy gyulladás miatt lehet? Akkor nekem miért van már 11 napja, ugy, hogy közben 3x1 duphastont szedtem?

Köszönöm, Eni Kép
Eni
 


Kedves Lányok!
Röviden írok, mert már elmúlt fél órával éjfél és reggel ismét utazom.

Noémi!
Ez mindenképpen hormonzavar, aminek oka lehet a korábbi fogamzásgátló, lehet psychés oka is, lehet, hogy már korábban is volt, mielött fogamzásgátlót szedtél. Nem volt tüszörepedés. Mindenképpen gyógyszeresen lehet beállítani. Ki kell vizsgáltatni hozzá értö orvossal.

Teddy!
Elöl fekvö lepénnyel feküdni kell, a mélyebben fekvövel is sokáig kell feküdni. 12-13 hét után térj át, úgy, hogy minden második nap eggyel több kúpot kicserélsz tablettára (ha kúpban kapod az Utrogestant), vagy a tablettát tablettára , ha tablettában kapod.
Mivel alacsonyabb volt a progeszteron, nem lehet túl magas progi miatt bevférzés. De egyáltalán nem okozhat magas progeszteron szint bevérzést. Ha a G-t beadattad, akkor gyulladás miatt se lehet .

Andi 28!
Norcolutot egyszer kell bevenni, azzal meghozni a vérzést, és utána ovuláció indukciót csinálni (peteérést., tüszörepedést kiváltó gyógyszert szedni), mert csak így lehet baba. Én Clostylbegytet vagy Serophent adok ilyen célra, de vannak injekciók is, amik erre valók.

Névtelen Gabi!
1 doboz 3 ampullát tartalmazó Gynatren inj-t kell felíratni. A János Kórház mellett van a Pharmafutár, az foglalkozik a külföldi gyógyszerek behozásával. Recept kell nekik. Ez a 3 ampulla 15 ezer ft (volt másfél éve). + valamennyi a szállításért. Ha meg van, feltétlenül keress meg telefonon vagy e-mailben, mert nem mindegy, hogyan adják be!

Vmónika!
A gyakori sex állandóan lúgosabb állapotban tartja a hüvelyt, ami kedvez a kórokozó baktériumok elszaporodásának. Ezen kívül apró hámhorzsolások keletkeznek a hüvelyfalon a gyakori dörzsöléstöl, ez is a kórokozók behatolásának kedvez. Az orális sex úgy okoz gyulladást, hogy a szájban van egy csomó olyan basktérium, és gomba is, ami a normális hüvelynek nem lakója élettanilag. A sexet alapvetöen ösidöktöl nem orálisan találta ki a természet, csak az ember ferdítette el (mint a homoszexualitást).Hogy lehet megelözni? Van egy régi közmondás: sok a jóból is megárt! Annyit kell csinálni, ami nem árt meg. Elöfordul a ping-pong fertözés.

M!
Valóban késhet is a vérzésed, de segíthet is. Légy türelmes és maximális pihenés!

Drága Lella!
Nagyon örülök, hogy sikerült áldott állapotba jutnod! Bizonyára nem véletlen, a Gynevac beadása alatt vagy utána 4 hónapon belül következik be a terhességek legnagyobb része. Öszintén gratulálok! Hiányzott, hogy régóta nem írtál se a babaneten, se e-mail-ben. Azt gondoltam, már nincs lehetöséged netezni. Írj késöbb is,hogy alakul a baba.

Eni!
Korábban is gondoltam, most biztos vagyok, hogy nem vagy terhes (Duphaston mellett is 37 fok alatti hömérséklet).. A Duphastonnal együtt is lehet alacsonyabb a progeszteron szint a szükségesnél. A Clostylbegyttel kell feltornázni a szükséges szintre. Szerintem is hagyd abba a Duphastont most

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Ismet koszonom a valaszt, meg ilyen kesoi oraban is szakit ram (rank) idot.
Most egy kicsit ossze vagyok zavarodva.
Nekem az orvosom ugy irta elo, hogy harom honapig szedjem a Norcolutot, a ciklus 12. napjatol 10 napon keresztul.
On hogy ertette azt, hogy egyszer kell beszedni?

Kerem nyugtasson meg, hogy ilyen rossz eredmenyek mellett is van eselyem arra, hogy babam (babaim) lehessenek.
Kicsit ketsegbe vagyok esve, mert az ido csak mulik es en egyre tehetlenebbnek erzem magam.

Elore is koszonom!

Jo hetveget!

Andi
 
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm, hogy megírtad, így a legegyszerûbb hozzájutni az oltsához. Már a tegnap érdeklõdtem, de nem tudott senki semmit mondani. Gondba voltam, hogy hogy tudom elhozatni. Intézkedem és hívlak mikor itt a vaccina.
Köszönöm.
Üdv. Gabi
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Megszeretném kérdezni, hogy ha valakinek méhszájsebe van az teherbe eshet-e? A betadin hüvelykupot használhatom-e? Valahol olvastam az írásai között, hogy az irregálás nem jó. Nekem Cickafarkfû, kamillavirág, vérehulló fecskefûvel történõ irregálást javasoltak.
A páromnak a spermájában gennyet találtak, lehet, hogy én fertõztem meg ezzel? Vagy pont fordítva. A genny megakadályozhatja a megtermekenyülést?

Nagyon szépen köszönöm segítségét

Szami
Szami
 


Kedves Erazmusz!

1 honapja hagytam abba a fogamzasgatlo szedeset, mert babat szeretnenk (elso baba lenne, 29 eves vagyok). Amikor legutobb 3 eve abbahagytam a fogamzasgatlo szedeset az orvos tanacsara 3 honapra, normalisan 29 napos ciklusom volt rogton. Most meg mar 10 napja nem jott meg...
Mi a teendom? Csak varjak es majd csak megjon vagy ez bizonyos ido utan kivizsgalast igenyel?

Koszonom szepen,
Gombóc
 
 


Drága Doktornõ!

Köszönöm gyors válaszát. Fogalmam sincs, hogy miért, de a 5.-9. napon kell szednem a Closti.-t, a 10. napon reggel vérvétel aztán UH. Biztos, hogy nem félreértés, mert fel is írták.
Szívesen elmondom nyílvánosan is, hogy Dr. Abkarovics Géza volt az a "normális" orvos, aki a Gynevacot ajánlotta. Egész fiatal még, és talán lelkesebb még, mint a többiek. Azért vagyok bizonytalan, mert egyrészt tudom, hogy nem ártana a szer, viszont valahol meg kell bíznom 100 %-ig a kezelõorvosomban. Ha viszont olyat teszek, amit õ kifejezetten ellenez, akkor neki lehet rossz érzése velem szemben.

A Clost-nak egyébként milyen mellékhatásaival számoljak. Nem vagyok túl finnnnyás, de tanár vagyok egy fõiskolán, és attól tartok, hogy esetleg az adott napokon nem tudom majd megtartani az elõadásokat, amit jó lennne elõre bejelenteni.

Köszönettel
Másikviki
másikviki (m&aacut
 


Kedves Erazmusz!

Most jártam itt elõször, és látom, hogy milyen rendi vagy, tanácsokat adsz.
Most én kérnék egyet, ha nem zavarlak. Idén leszek 46 éves. A mensim normális, annyiban eltérõ, hogy sokszor nem 28, hanem 26 napra érkezik, de többé-kevésbé pontosan, és ugyanannyi ideig szokott tartani hónapról hónapra.
Problémám most viszont a következõ: Január 21-én jött meg, három nap késéssel - ami még belefér, habár ritkán késik -, de 5 nap helyett eltartott 8-9 napig, nem erõsen. Ezt követõen 2-3 nap múlva újból jött, február 1-jén, de 5. napra nagyon erõs lett, amilyen nem szokott lenni. Most tartok a 9. napon, mintha kissé kezdene végre megnyugodni a dolog. A hasam görcsölget, fõleg a jobb petefészkem tájéka, ilyenkor lesugározva a combomhoz.
Kérdésem a következõ:
- Okozhatja-e stressz, hogy visszajött, és ilyen erõs? (ugyanis azon a napon, amikor visszajött, épp igen kiborultam legkisebb gyermekemet ért igazságtalanság miatt)
- Okozhatja esetleg a korom, tehát lehet, hogy belépek a "változó korba?" Olyat hallottam, hogy ilyenkor inkább elmarad, nem tudom, hogy jöhet-e sürübben és másképpen?
- És egy kicsit hülyén hangzó kérdés, amiben én sem hiszek: okozhatja-e esetleg a Supradyn drazsé, mivel azt pont január közepén kezdtem szedni?
- vagy netán petefészek-gyulladás? (fiatal koromban sürün volt)
Gondoltam cisztára is, vagy hasonlókra, de csak reménykedni tudok, hogy esetleg a stressztõl jött ez a dolog.
Muszáj-e most feltétlenül orvoshoz mennem, ha már úgy veszem észre tegnap óta, hogy kezd múlni, vagy megvárhatom-e azt, amikor esetleg még egyszer ez elõfordul?
Köszi a tanácsodat
Gabicsek
 


Andi 28!
Úgy értettem, hogy egyszer kell szedni a Norcolutot, hogy egy ciklusban 10 napig 2x1-et, abbahagyása után jelentkezik a vérzés, és utána lehet stimulálni a petefészket, akkor már nem adok többet Norcolutot. Hogy az orvosod milyen protokoll szerint dolgozik, azt én nem tudhatom. Lehet, hogy van valamilyen elméleti megfontolása, de az is lehet, hogy ezt is próbáljuk meg alapon. Minden esetre ha 3 hónapig ad Norcolutot, azalatt semmi módon nem tudsz terhes lenni. Ez csak a vérzésedet hozza meg. Söt, ha véletlenül találkoznának is a spermiumok a petesejttel és megtermékenyítik, a Norcolut megakadályozza a beágyazódást azzal, hogy megjön töle a vérzés. Szóval nem értem, miért adja az orvosod.
Egyébként a hormon eredményeket ki lehet javítani, és lehetnek babáid. Van azonban még egy javaslatom: ha egyszer lesz babád, utána ne szedj fogamzásgátlót többé! (Föleg, ha még akarsz több gyereket.)

Szami!
Méhszájsebtöl lehet terhes az ember. Már írtam, hogy az nem igazi seb, hanem piros folt a méhszájon, amit a nögyógyászok magyarul méhszájsebnek mondanak. A gyakori irrigálás, a Betadine hüvelykúp is azzal a veszéllyel jár, hogy kipusztítja a hüvelyfal úgynevezett normál kolonizációját. (Ezt állandóan hangsúlyozza Dr Gardó Sándor prof, a hüvelygyulladások és hüvely normál flóra nagy hazai szakértöje). Ez a flóra védi a hüvelyt a súlyos gyulladásoktól. Az antibiotikumoknak is ez a veszélye, hogy kipusztítja védö normál flórát.
A genny akadályozza a megtermékenyülést. Ez a férfi hugyutak, illetve prosztata gyulladásából származik. Legjobb gyógyszere a Gynevac. (Urológusok még ritkábban használják, mint a nögyógyászok, pedig erröl is jelentek már meg közlemények orvosi folyóiratokban.) Ha nem sikerül terhesnek lenni: én mindig adok Gynevac-ot a férfinek és nönek egyszerre. Jó eredménnyel. Olvassátok el a Gynevac honlapját!

Gombóc!
3 hónapot mindenképpen kell várni a fogamzásgátló abbahagyása után és óvszerrel védekezni, hogy ezalatt véletlenül se legyen terhesség, mert gyakori a fejlödési rendellenesség akkor, ha valaki ezalatt lesz terhes. Ha 3 hónap alatt nem rendezödik a ciklus, akkor fordulj orvoshoz.

Másikviki!
E-mail-ben írnék inkább!
A Clostylbegytnek általában nem szokott jelentös mellékhatása lenni. Néhány esetben, föleg nagyobb dózisnál, szokott szédülést okozni. A nagyobb dózis napi 3-4-5 tablettát jelent. Napi 2 nem hiszem, hogy gátolná az elöadások megtartását.

Gabicsek!
40 év fölötti elhúzódó vagy gyakori vérzés jelentkezésekor a szakma szabálya elöírja, hogy szövettani vizsgálat céljából méhkaparást kell végezni. (Fiatalabb korban viszont fölösleges és káros a méhkaparás!) Semmi értelme ilyenkor találgatni, hogy vajon mi okozhatta a rendellenes vérzést? Szövettani vizsgálattal meg kell határozni az okot. Akkor is, ha kezd elmúlni, mert valószínü, hogy ez az elmúlás is csak átmeneti és kezdödik újra. Szóval el kell menni nögyógyászhoz, és máris!
Erazmusz (erazmusz)
 


Lemaradt az aláírás:
Mindenkit üdvözlök
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon örülök, hogy ujra ilyen sokat vagy köztünk, köszönöm én is a munkádat.
Már régen irtam, mert szerencsére semmi baj nincs, a babám jól fejlödikKép, már beléptünk a 19. hétbe.
Most mégis lenne kérdésem.
A mai UH-n az orvosom mellsö falon mélyen fekvö, a belsö méhszájat részben takaró méhlepényt állapitott meg. Azt mondta, hogy ha ez igy marad, akkor császármetszés lenne a dologból. Szeretném megtudni, hogy mekkora esélye van, hogy a méh növekedésével feljebb húzodik. Természetesen nem szeretnék császármetszést.
Másik kérdésem a Gynevacra vonatkozik. Érdemes lenne még most is beadatnom?
(Válaszodat e-mailben is szivesen fogadom.)

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: