Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz!

Szavak nélkül: Kép

Koalamaci
Koalamaci
 


Kedves ERazmusz!

Koszonom a tanacsot, es oszinte reszvetemKép

orsoly
orsoly
 


Kedves Erazmusz!

Fogadd együttérzésem. Kép

Monchy
Monchy
 

 
 

Kedves Erazmusz!

Kép

Gabó
Gabómanó
 


Kedves Erazmusz!

Szeretném megírni Neked a hormoneredményeimet (a ciklus 22. napján készült):
FSH: 3,2 U/l
LH: 7,9 U/l
Prolactin: 28,8ng/ml
Estradiol: 267 pg/ml
Progesteron: 24,3 ng/ml
Azt mondta az orvosom, hogy az elsõ kettõnek az aránya nem egészen ideális, de a petefészek szépen kompenzálja ezt (ez gondolom a progeszteron szintre vonatkozik). Bár teljesen megbízom az orvosomban, de szeretném megkérdezni a doktornõt, hogy ez lehet a hosszú (8 év, Marvelon) gyógyszerszedés következménye, vagy alkati dolog?
Akadályozza-e valamilyen módon a teherbeesést?
A hõmérõzés azt mutatja, hogy volt ovuláció, a ciklusaim teljesen rendben vabnnak, 28-29 naposak. Megyek majd ultrahangra is.
Egyébként 5 hónapja próbálkozunk, most fogom elkezdeni a Gynevacot. Nyáron többször visszatérõ hólyaghurutom volt, szerinted jó ez arra is?
Elõre is köszönöm a válaszodat.

Õszinte részvétem.
Kori
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Oszinte reszvetem.
Kép

Beszti
Beszti
 


Kedves Erazmusz! Öszinte részvétem!
Mamika
Mamika
 


Kedves Erazmusz, nagyon-nagyon sajnalom. Igaz, hogy a gyermekeink a legfontosabbak a vilagon - de legalabb ilyen fontos az edesanya es az edesapa.

Lella
Lella
 


Kedves Erazmusz!

Öszinte részvétem!

Mazsola
Mazsola
 


Lányok, megirná valaki Erazmusz e-mail cimét? Nem találom, és sajnos nincs több idöm végigolvasni mindent.

Köszi, Mazsola
Mazsola
 


Kedves Erazmusz!
Fogadd együttérzésünket.
Monique és férje
Monique
 


Kedves Erazmusz

Õszinte részvétem!
anyunyi (anyunyi)
 


Mazsola
A `megint megjott`-ben mar megirtam!!!!
gynevac@elender.hu
De nem tudom olvastad-e,hogy mostanaban `mas`gondjai vannak!!!!!!!!!!

Kriszti
kriszti
 


Kedves Erazmusz!

Sok erõt kívánok Neked a férjemmel együtt!

Kismókus - Kati
Kismókus
 


Kedves Erazmusz!

Öszinte részvétem!

Bébé
Névtelen
 


Erazmusz:fogadd részvétemet,nincs annál rosszabb dolog a világon amikor elveszítünk valakit..Kandi72
Kandi72
 


Kedves Erazmusz.
Fogadd õszinte részvétemet Kép.
léda (léda)
 


Kedves Erazmusz!

Fogadd õszinte részvétem.

Norci
Norci
 


Kedves Mindannyian!
Köszönöm, hogy olyan kedvesek, együttérzöek vagytok valamennyien!
Most csak bekukkantottam, és rohanok tovább, intézni az ügyeket.
Pucurnak írtam a másikba egy sort.
Üdv.: Erazmusz
Erazmusz
 


Drága Erazmusz!

Megrázott amit olvastam, fogadd öszinte részvétünket. Gondolom csak abban tudunk segíteni, hogy most egy ideig magadra hagyunk a bánatoddal.

Tisztelettel Lora
Lora
 


Drága Erazmusz!

Öszinte részvétem!Kép

Köszönöm az üzenetedet!

Pucur
Pucúr
 


Drága Erazmusz!
Fogadd õszinte együttérzésemet!

Ancsi
Ancsi
 


Kedves Erazmusz,
Nagyon sajnálom, és fogadd öszinte részvétemet.
Moni
mj
 


Velemenyt szeretnek kerni a hormon eredmenyeimrol.
A ciklusomra jellemzo,hogy nagyon pontos,kis ideig
tart es a mennyiseg is keves.A hormonvizsgalat a
ciklus 21-dik napjan tortent ,az adatok a kovetkezok
osztrogen 82 mg/ml
progeszteron 7.6 mg/ml
prolactin 219
FSH 6.3 iu/l
Névtelen
 


Kedves névtelen!

Ha 28 naposak a ciklusaid, akkor a progeszteron eredményed nem jo, nagyon alacsony! Legalább 21 mg/ml kellene lenni. A többihez nem tudok hozzászolni.

Pucur
Pucur
 


Kedves Erazmusz!

Koszonom a tajekoztatast. Nem hagytam abba a homerozest, es igazandibol en csak azon izgultam, hogy volt-e peteeresem, mert az elozo honapban nem volt. (A tuszoerest a doki UH-val nezte, csak a megrepedese volt szamomra ketseges.) Tehat csak a magasabb hot szerettem volna. Kép
A ho vegen meg jelenkezek (ha nem baj), a teljes gorbevel.

Beszti
Beszti
 


Drága Erazmusz!

Köszönöm, hogy figyelsz rám! Eddig nem akartalak zavarni, hiszen van elég problémád, de mégis kérdeznék valamit:
Closty és oradexon kombinácioja hozta meg a várva várt eredményt és a normális progeszteron eredményt. Azért nem számitottam igazán arra, hogy baba van a dologban, mert a derekam nagyon fájt. (még most is sokszor fáj) A válaszod ujboli reményt adott, ezért teszteltem mégegyszer ami pozitiv eredményt mutatott. Beszéltem az orvosommal és ö abbahagyatta velem fokozatosan az oradexont. A görcseimre pedig 3x2 Magne B6, reggelente szedem a Maltofer-t és azt javasolta, hogy idönként igyak vörösbort.
Kérdéseim:
Most, hogy abbahagytam az oradexont, nem fog leesni a progeszteron szintem? Ha igen, akkor azt honnan tudom meg, egy ujabb vetélésböl?
A vörösbor (napi kb. 1 dcl) nem árt a babának?
Lehet-e uszodába menni (nem szokott fertözésem lenni), szobabiciklizni, kirándulni? Vagy inkább az elöéletem miatt maradjak nyugton a fenekemen?

Válaszodat elöre is köszönöm!Kép

És vezess nagyon ovatosan!!!

Pucur
Pucúr
 


Kedves Erazmusz!
Tudom, hogy most egyéb dolgaid is vannak, és csak arra szeretnélek megkérni, hogy értékeld légyszíves a hormoneredményeimet:
(a 22. napon készült)

tesztoszteron: 3,1 nmol/l
prolactin: 436 mU/l
ösztradiol: folyamatban
LH: 11,2 U/l
FSH: 3,4 U/l
progeszteron: 51,3 nmol/l

Nagyon-nagyon köszönöm,
üdvözlettel:

Ancsi
Ancsi
 


Kedves Erazmusz!

Fogadd öszinte részvétem Kép ! Mire ezt olvasod már túl leszel a temetésen, talán kicsit meg is nyugszol. Ne törödj most velünk, inkább szedd össze magad lelkileg. A mi problémáink megvárnak.

Örülünk, hogy vagy nekünk, de azt hiszem mindenki nevében mondhatom, hogy most Te vagy a fontos. Most mi öntünk lelket beléd és mi vígasztalunk Téged (bár ne ilyen helyzetben kellene...).

Kata

Ui: köszönöm a magánba írt válaszod az UH-al kapcsolatban.
Kata
 


Keves Erazmusz!

Remélem a temetésen minden rendben ment, biztos nehéz lehet most neked, talán kicsit vigasztal, hogy együttérzünk veled.

Talán örülni fogsz neki, mert érzem, hogy Gynavec-rõl kialakult vélemény fontos neked, hogy az egyik ismerõsömnek a Környezetvédelmi Minisztériumban ajánlották ezt a szert.

Ha majd lesz egy kis idöd ird meg a högörbém értékelést, de egyáltalán nem sürgös.
Addig is probálj meg piheni, elöre köszönöm
Györgyi
Györgyi
 


Kedves Erazmusz!

Én csak most olvastam, hogy mi történt, nagyon sajnálom, fogadd õszinte részvétem! Kép

Ildi
másikildikó
 


Kedves Erazmusz,

Fogadd õszinte és mély együttérzésemet édesapád halála miatt.
üdvözlettel:
Breki
Breki
 


Kedves Lányok!
Még egyszer nagyon köszönöm az együtt érzéseteket!
Nagyon kedvesek vagytok!
Most értünk haza. Gyorsan írok néhány sort.

Névtelen (okt. 16.)
Azt hiszem, a mértékegységet nem jól írtad. Nem mg/ml hanam ng/ml. Igy valóban alacsony a 21. napon (>21ng/ml a jó).A prolactin jó, az FSH-t az LH-val együtt kellene tudni.

Pucur! Az Oradexon abbahagyása nem okoz progi csökkenést, de én biztonnság kedvéért minden esetben adok Duphastont akkor, ha a terhesséh Clostylbegyt szedése után következett be. (Általában 3x1-et). A Magne B6 jó. Maltofer szintén szükséges. Én ugyan bort nem szoktam itatni a mamákkal, de elképzelhetö, hogy az 1 dl vörösbor nem árt. Szóval minden oké, de jó lenne, ha szednél Duphastont. Nem mennék uszodába, mert az uszodák vize mind fertözött. Kutyát, macskát ne tarts a lakásban, se papagájt. Kirándulás: sétálva a kocsitól (ha van) néhány száz méterig. Szobabicikli: talán egy-egy keveset, nem megterhelve.

Ancsi!
A tesztoszteron a felsö határon, de elfogadható. Prolaktin jó. FSH-LH arány nem jó, ezért alacsony a progeszteron szint, aminek 64 fölött kellene lennie. Fokozni kéne a stimulációt (a petefészek stimulálását).

Györgyi!
Az ovuláció júliusban a 19, augusztusban a 16. napon volt. Mivelnyelv alatt mérted, nem igazán tudom értékelni a valószínü progeszteron szintedet. Hiányolom még róla azt, hogy a hónap napjai nem szerepelnek rajta, és hogy nem jelölted a sexeket. Mit jelent a gyógyszer rovatban az x? Görcsoldó? Nem emlékszem most: volt-e hormon mérésed? Ha a hormonok jók, akkor a 13. 16. és 19. napokon kellene szeretkezni, s mint ahogy korábban írtam: utána nem szabad reggelig felkelni, kispárnát tenni a popsi alá. (Többet ér, mint a gyertya állás!) Más megkötés, máskor nincs. Ha viszont a progeszteron nem jó, akkor elöbb azt kell rendezni. Ha görcsös a mensesed, feltétlenül Gynevac! (Igen, némelyik minisztériumban igen szeretik a Gynevac-ot. Csak az I. nöi klinikán negálják.) Küldd meg a további görbéidet is. Most is szájban méred?
Mindenkit szeretettel üdvözlök:
Erazmusz
Erazmusz
 


Erazmusz!
Nagyon köszönöm a válaszodat, sejtettem, hogy a progi nem lesz jó...Kép
Hamarosan a dokimmal is találkozok, remélem könnyedén lehet rendezni a problémát.
Te milyen gyógymódot javasolnál a kezelésemre?
Mennyi ideig tarthat?
És egy nagyon fontos dolog:
Addig ne is próbálkozzunk, amíg nem rendezõdik a progiszintem, vagy ha esetleg terhes lennék, akkor ez a baba sem maradna meg?

Elõre is köszönöm,
jó pihenést:
Ancsi
Kép
Ancsi
 


Erazmusz!

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat! A javasoltakat pedig megfogadom!KépKépKépKépKépKépKépKép

Pucurék
Pucúr
 


Kedves Erazmusz!

MIndket dokit akinel jartam a terhesseg felismerese ota, megkerdeztem arrol, hogy szedjek-e progeszteron-szintet tamogato gyogyszert. Mindketto azt mondta, hogy szerinte nem szukseges, ha letrejott ez a terhesseg, 8-9. heten jarok, akkor valoszinuleg megfelelo a szint. Te mit gondolsz errol? Mondjuk igazabol nem Closty utan estem teherbe, hiszen a Closty utan megnezett UH-val a doki felidoben, es nem latott dom,inans tuszot. Csak egy honappal kesobb erett meg az a pete ami vegul megtermekenyult. Ez is lehet a Closty hatasa, vagy ez a 2-3 petesejt egyike lehetett, ami PCO mellett egy evben kiszabadul? Szerinted kene megis progiszint-novelo gyogyszer?

Elore is koszonom a valaszt: orsoly
orsoly
 


Kedves Erazmusz!

Ne haragudj, hogy zargatlak, de nagyon kíváncsi lennék a véleményedre az okt. 11-én írt kérdéseimmel kapcsolatban.

Ha lesz egy kis idõd, kérlek válaszolj.

Elõre is nagyon köszönöm.

Kori
Névtelen
 


Szia Erazmusz,

NK vagyok megint. Kész a hormon eredményem, az orvos továbbra is tanácsolja a Clostyt. Van még egy kis gond a mellékvesék mûködésével, de azt mondta, hogy ez a babát és a teherbeesést nem befolyásolja, ne foglalkozzak vele. Szerinted?
tesztoszt 946 (200-790a normális)
fr.teszto 23,79 (12 alatt kéne lenni)
Mit jelent ez valójában? esetleg ultrahangon meg tudják nézni a mûködését. Azt kérdezte még, hogy nem szõrösödöm e? és hamar összejött e az elõzõ babánk. Hát elsõre összejött, és nem is szõrösödöm.
Várom bíztató válaszod
NK
Névtelen
 


NK vagyok
Bocs, kihagytam, hogy a PROG csak 2,3, de ebben a hónapban a 32. napra megjött ami nálam ideális
(Elõzõ hónap 38, azelõtt 44.)És a lényeg a Closty mellett teherbe lehetne esni?
NK
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm, hogy idöt szakitottál a válaszadásra. A gyógyszer rovatban az X a Meristint jelent. Elsõ 1-2 napban rosszul szoktam lenni, de gondolm ez a méhem miatt van. (Uternus bicornis). Régen sokkal rosszabb volt (hánytam, fel kellni sem tudtam). Hormon szintet nem mértek még nálam. A mostani ciklusom 38 napos volt, ugyhogy elmegyek az orvoshoz, hogy rendezze a dolgokat, ha lehet.
Köszönöm a tanácsokat, megprobálom betartani öket.
szia
Györgyi
Györgyi
 


Kedves Erazmusz

Eszter kért meg, hogy másoljam ide a történetét õ sajnos nem jut nethez.

"Azért gondolom, hogy nem maradt meg a baba, mert ... (leírom a történetet.) : Az ovi elõtti napon voltunk együtt a párommal. Tehát ebbõl lehetett elvileg baba. Amikor a fiammal terhes maradtam, megéreztem, így aztán nagyon nem volt furcsa, hogy most is voltak elõjelek. Persze kiszámoltam, hogy mikor kellett legyen a beágyazódás. Pont aznap este kezdett fájni a mellem. Úgy, ahogy a lányok is mondják. A bimbóim fájtak nagyon. Volt, hogy nem lehetett hozzáérni. A hõm is 1 tizeddel magasabb volt mint eddig a ciklusaim végén. Ja és borzasztóan álmos voltam, mint az elõzõ terhességem alatt végig. Bármikor el tudtam volna aludni. Kb 4 nap múlva kezdõdött, hogy állandóan wc-re kellett mennem, de nem olyan volt, mintha felfáztam volna. Múlt héten pénteken már tudtam, hogy meg fog jönni, szombaton kezdte. Hétfõn olyan rosszul lettem, mint még soha eddig. Alig értem be indulhattam haza. Eszméletlen görcseim voltak, hányingerem volt stb. Kedden pedig (bocsi a részletekért) jó tenyérnyi véres valami jött belõlem.
Ilyen eddig még nem volt."

Ha van idöd a véleményedet, kérlek a
molnarne.r eszter@mail.vpop.hu cimre küld el.

Djeszter nevében is köszönöm
Györgyi
Djeszter
 


Kedves Erazmusz!

A Cushing kórt szerencsére kizárták, és az alacsony progeszteron szinten kívül más hormonrendellenességet nem találtak nálam. Annak ellenére, hogy a prolaktin szintem normális, bromocriptint írtak fel, (fél szemenként emelni, másfélnél kontroll) mivel van a microadenoma.
Azt mondta a doktornõ, hogy progeszteron pótlást nem kaphatok, mert rontana a microadenoma állapotán. Voltam új nõgyógyásznál, aki arra jutott, hogy ha kizárunk egy betegséget (nem tudom, pontosan mi) terheléses cukor vizsgálat alapján, akkor progeszteron pótlás lesz, de nyugodtan kezdjem el a Bromocriptint, mert az is a kezelés része lesz. Nekem Õ volt meggyõzõ, de kicsit félek, hogy mégis ronthat a microadenomán.
Az volt még érdekes, hogy a méhnyak színe alapján azt mondta, hogy már megtörtént az ovuláció ebben a ciklusban.
Kérlek, írd meg errõl a véleményed ide, vagy a mailemre: nm13@freemail.hu
Monique
Monique
 


Kedves Erazmusz!

41éves nõ vagyok babát szeretnék,nagyon magas az FSH,LH értékem. Okozhatja-e Galactose Intolerancia?Ha igen, hol végzik ezt a vizsgálatot?Elöre is köszönöm!


Aliz
Aliz
 


Kedves Erazmusz

Azt szeretnem megtudni,hogy ha mensi elotti napokban barnas trutyi van az mindenkepp a progihiany jele?A hom se ment fel csak 37.1-ig maximum az is csak az utolso 2-3 napban,egyebkent 30 napra jott meg ami ugye nalam remekKép
Koszonom a valaszod elore is.

Kriszti
kriszti
 


Kedves Erazmusz!

Ugy gondoltam,én is elkezdem magamnak adatni a Gynevacot.Az elsõt beadattam nem is volt semmi probléma,rá 10-napra jött a következõ /ma/és iszonyúan fájt utána,alig tudtam felállni/ugy tudom ez normális/Rá egy órára hirtelen belázasodtam.Izomfájdalom és a lázon kivül nem volt semmi tünet.Okozhatta-e a Gynevac a lázat?10 nap múlva folytathatom a kúrát?Köszönettel:


Teddy
Teddy
 


Kedves Erazmusz!
Szeretnelek megkerni lazgorbem kiertekelesere, ha meg tudnad mondani, hogy
kb mikor fogant es melyik eselyesebb, a fiu vagy a lany.
A masik kerdesem az lenne, hogy kislanyom lassan masfel eves, folytathatom-e eddig megszokott
tevekenysegeimet (itt leginkabb az emelgetesere gondolok), vagy probaljam kimelni magam.
Arra gondoltam, hogy ha most ugy teszek mintha mi sem tortent volna akkor a baboca is alkalmazkodik
a helyzethez, talan jobban fog "kapaszkodni". De lehet, hogy teves az elmeletem.
1. 36,7
2. 36,7
3. 36,7
4. 36,6
5. 36,8 keveset aludtam
6. 36,5 keveset aludtam
7. 36,6
8. 36,6
9. 36,6
10. 36,6 XX
11. 36,6 XX
12. 36,6
13. 36,6
14. 36,6 X
15. 36,6 X
16. 36,9 X
17. 36,9 X
18. 36,9
19. 36,9 X
20. 36,9
21. 36,9
22. 36,9
23. 37,05
24. 36,95
25. 37
26. 37
27. 37
28. 37,2
29. 37,2
30. 37,2
31. 37,1
32. 37,2 + terhessegi teszt

X -nemi elet
a ciklusaim 28 naposak

Koszonom:
Rebi
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Most vagyunk tul az elso sikertelen lombikunkon. A stimulacio elotti Marvelon szedes alkalmaval kiujult a mehszajsebem. Ezt egyszer mar lezeresen mutottek (94-ben), azota panaszom nem volt ezzel kapcsolatban. Kerdesem, hogy a kiujult mehszajseb okolhato-e a sikertelenseg egyik okakent? Ettol a mehem is gyulladasban lehetett, ami miatt nem tudtak a babak megtapadni? Szeretnem megemliteni, hogy 1999 decemberetol adatom magamnak a Gynevacot felevente, illetve iden januartol havonta 1 alkalommal, majusig kaptam (ferjem is csinalt egy kurat).
Koszonom mielobbi valaszod!

Noemi
Noemi
 


Kedves Erazmusz!
Szeretném megkérdezni,hogy neked mi a véleményed ezekrõl az eredményekrõl...nem vizsgáztatni akarlak,csak kiváncsi lennék arra,hogy Te mit mondanál erre...röviden az elõzményeimrõl:-4 vetélés 5.terhességem az elsõ hormonkezelés elsõ insem. eredményére 98.nov.9.-én megszülethetett kisfiam!Most tesót szeretnénk!!!-ha minden jól megy ...ha megjön a 3.napon kezdem a hormonkezelést!
Eredményem:FSH 5,6.......LH 38,7.....Prolactin 8,2
és mindez a 66.napi vérvételen!
Várom véleményed...akár ide akár a net98@freestart.hu címre !
köszönöm és tisztelettel: Kandi72
Kandi72
 


Kedves Erazmusz!

25. hetes kismama vagyok. Eddig minden rendben volt, de kb. 1 hónapja gombás vulvovaginitisem alakult ki. A 6 napos Candibene hüvelytabletta kúra után 2-3 nappal úgy érzem, hogy talán ismét kezdenek kiújúlni a tünetek (fehéres, szagtalan folyás, viszketés, fõleg sex után). A nõgyógyászom asszisztense valamiféle savas hüvelykúpot ajánlott. A kérdéseim a következõk: kialakulhat-e a gomba miatt valamiféle felszálló fertõzés, okozhat-e ez vetélést vagy betegséget a kisbabánkon? Érdemes lenne-e esetleg újra kezdeni a kúrát esetleg a párom krémes kezelésével együtt? Menyire ragaszkodjam ahhoz, hogy mégegyszer lásson a nõgyógyászom kontrollon? ( A következõ kontroll csak 4 hét múlva lenne.)
Õszintén szólva már egy rémálmom is volt emiatt, nagyon szeretném a lehetõ legnagyobb biztonságban tudni a kislányunkat.
Köszönettel: Éva
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Néhány hónapja írtam, hogy szoptatás mellett kezdtük el a próbálkozást a tesóért. Veled egyet értve abbahagytuk a szopizást és nem is váratott magára sokat a siker. Vasárnap teszteltem: pozitív. Elõször is köszönöm a bíztatást! Elküldöm a hõgörbémet kiértékelésre.
1.36.6
2.36.6
3.36.6
4.36.6
5.36.6
6.36.7
7.36.6
8.36.6
9-13.36.7 12.nap X
14.37 X
15.36.8 X
16.36.8
17.37
18.37
19-22.37.1
23.37.2
24.37.1
25.37.1
26.37.2
27.37.2
28-31.37.3
31. pozitív teszt

A ciklusaim mostanában 27 naposak voltak.
Még egy kérdésem lenne: Dokihoz csak 3-4 hét múlva tervezek menni, kell addig valamit szedni /folsav, vas...?/.
Köszönöm!
Csilla
Csilla
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: