Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz !

Szeretném megkérdezni, hogy 2db RIGESOFT tabletta mekorra adag hormonnak felel meg? Máca
Névtelen
 


Kedves Doktornõ!

A terhesség 5. hetében ( p.é.+ 27 nap) normálisak-e a következõ hormon értékek:
1./ FSH 2 mIU/ml
2./ LH 16,2 mIU/ml
3./ prolactin 32 ng/ml
4./ progestero 25 ng/ml.
A progesteront pótolni kell-e a vetélés elkerülése érdekében? Nagyon köszönöm a válaszát elõre is! Üdvözlettel: Márti
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Két szülésem után elég kellemetlen aranyér problémám jött elõ, amire kenõcsöket kaptam két éve, de nem húzódott vissza sajnos. Mivel gyakorlatilag nem fájdalmas jelenleg, nem is igyekeztem hogy megmûtsenek. Most viszont a harmadik babámat várom és nagyon félek, hogy a szülés után megint nem tudok majd ülni, mert a második szülés után sem volt a gátammal semmi baj, de az aranyér komoly fájdalmakat okozott.
Kérdésem, a terhesség 9. hetében járok. Van-e valami megoldás ellene, illetve mûthetõ -e még ilyenkor, ha igen jár e köckázattal a babára? Nõgyógyász, urológus vagy belgyúgyász illetékes-e a témában? Válaszát köszönöm
Mónika
e-mail: kulcsarmoni@freemail.hu
Moncsi
 

 
 

Kedves Erazmusz!

Két évvel ezelõtt szültem elsõ gyermekemet, és jövõre tervezzük a másodikat. Az újabb terhesség elõtt szeretném mellbimbóimat "formába hozni". Nem laposak teljesen a bimbóim, de kis méretük miatt nem volt túl könnyû a szoptatás. Amikor teltek voltak a melleim, szinte teljesen elsimultak, és kisfiam nehezen, csak bimbóvédõ használatával tudott szopni.
Ezt szeretném a második babával elkerülni, és vettem egy AVENT Niplette bimbókiemelõt.
Kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e, hogy nekem nem célszerû ezt használnom, ugyanis olyan érzékenyek a melleim, hogy folyamatos hüvelyi vérzést vált ki nálam. Hó közben is vérezni kezdek tõle, ha a menses idelye alatt használom, akkor pedig nagyon felerõsödik a vérzésem.
Pedig még csak kb. 5-6 alkalommal használtam, mindig csak napi 1-1 órára mindkét mellemen.
Vagy huzamosabb használat esetén talán "megszokja" a mellem illetve a méhem ezt az ingerlést?
A választ elõre is köszönöm!
Feksi
medit@hu.inter.net
Feksi
 


Jó estét!

Azt szeretném tudni, hogy a Tri-regol a szedését megkezdve, kb hányadik naptól érezteti fogamzásgátló hatását.

Köszönettel: Tóth Lóránt
Névtelen
 


Kedves Doktornő,

Párommal babát tervezünk, és a baba egészsége érdekében elkezdtem kb. 1 hónapja az Elevitet szedni, de mivel nagyon erős székrekesédt okoz, abbahagytam. Kérdésem csupán annyi: mit szedhetnék helyette? VAGY Egyik ismerősöm mesélte, hogy neki egy bélmozgást segítő cseppet írtak fel ilyen esetre. Melyik megoldás jobb, ha a cseppes, milyen cseppert ajánlana?

Segítségét előre is megköszönve:

Vaczkóné Kovács Orsolya

Orsi
KépKépKép
 
 


Tóth Lóránt,

Erazmusz doktornö úgy tünik elfoglalt. Addig is amíg nem tud jönni: az elsö hónapban még nem lehet biztonsággal számítani a hatására, addig másfajta védekezést kell alkalmazni.

Erazmusz, hol vagy? Remélem, jól vagy, csak sok a dolgod.

Pálma
 
 


Kedves Doktorno!

Eloszor szedek fogamzasgatlo tablettat.Azert fordultam ilyen igennyel nogyogyaszhoz mert aknes a borom es ugy hallottam ill. olvastam hogy a DIANE35 tabletta ilyen panaszokat kezelo fogamzasgatlo.
Kifejezett keresem ellenere a nogyogyasz REGULON nevezetu tablettat irta fel nekem, mondvan ez a gyogyszer is megszunteti panaszaimat.
Elkezdtem szedni a tablettat a menstruaciom elso napjan es a kovetkezoket tapasztaltam.7 nap utan elmult a menstruaciom,de tovabbra is barnas szino folyadek tavozik a huvelyembol,es ez minden nap igy van.Azota eltelt 14 nap,de tovabbra is megmaradt a barnas valadek.Ezenkivul a melleim nagyon feszesek es olykor nagyon fajnak,es ez a fajdalom nem akar szunni,pedig korabban ilyet csak a menstruaciom ideje alatt tapasztaltam.
Ezek a tunetek nem arra utalnak,hogy talan a szervezetem nem birja ezt a tipusu gyogyszert?Mit tegyek?SZedjem meg vegig ebben a honapban aztan hagyjam abba es kerjek egy masik gyogyszert,esetleg azt amit eredetileg is szerettem volna??

Valaszat elore is koszonom.Ekome
Ekome
 


Icsilya,
nem vagyok orvos, de egy gyönyörû szép kisfiam van:
bármilyen terhesvitamin szerintem jó helyette. Vagy ha ezt akarod tovább szedni van egy ed b{Natur Care Orange} rostpor, gyógynövény boltban kapható, ezt akár kismamák is szedhetik. Normalizálja a bélmûködést.
És én nagyon ajánlom, hogy folsavat kezdjél el szedni.
Üdv:
Ágci

Kép
 
 


Lóránt!
A Tri-regol már egy viszonylag elavult fogamzásgátló! A barátnõd nyugodtan kérjen helyette egy alacsonyabb hormontartalmút!!!
Névtelen
 


Kedves Lóránt!
A Tri-Regol régóta hastználatban levõ, de nem elavult fogamzásgátló. A legtöbb jelenleg forgalomban levõ, és annál akár 10 évvel fiatalabb fogamzásgátló sem tartalmaz kevesebb hormont. Csak a nasgy külföldi gyógyszercégek marketing lehetõsége sokkal nagyobb, ezért tartják róla azt, hogy a többi jobb. Ezt a marketinget azonban a felhasználó hölgyeknek kell megfizetni (hasonlítsátok össze az árát!) Tri-regolból van egyedül olyan készítmény, ami a nõk vérszegénységét igyekszik megelõzni: a 7 napos szünet alatt nem szünet van, hanem vas tablettát ad 7 napig. Ennek az elõnye az is, hogy nem kell arra figyelni: mikor telik le a 7 nap, mikor kell elékezdeni a következõ levéllel, hanem a 28. tabletta után szedi a paciens a következõ 1. tablettát. Elõnye még a Tri-Regolnak (a Triodena, Triquilar tablettákhoz hasonlóan)hogy a nõk eredeti hormon összetételét legjobban utánozza, ezért a legkevesebb mellékhatás várható. Fõleg, hogy nem sorvad el a méhnyálkahártya hosszabb szedés során.
Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves névtelen Márti!
A hormon szintjei jók, nem kell progeszteron pótlást alkalmazni.

Kedves Pálma!
Valóban nagyon elfoglalt vagyok, ezért nem jöttem régóta mostanában, meg a Posta is tehet róla azzal, hogy megvonta a kedvezméányeket.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Köszi, amit a Tri-regolról írtál, mert én a terhességem elõtt azt szedtem 4 évig, és nagyon elégedett voltam vele. Csak most kicsit megijedtem, hogy lehet, hogy egy elavult gyógyi vált be nekem?!Kép Mert elõtte próbáltam a Marvelont és a Cilest-et is, de mindkettõnek volt mellékhatása.

Szeretném megkérdezni, hogy ha befejezem a szoptatást (most Continuint szedek - nekem ez is oké), akkor ugye visszatérhetek-e a jól bevált Tri-regolhoz, nem kell új gyógyszert keresni?

A Continuinnal kapcsolatban pedig azt kérdezném, hogy meddig hatékony? A menzeszem a múlt hónapban jött meg elõször szülés óta, de visszaállt a normális ciklusom, most is megjött 26 napra (25-27 napos a ciklusom).Eddig nem volt gondom ezel a gyógyszerrel, de már 9 hónapos a fiam, és kevesebbet szopik, mint régebben, úgyhogy nem tudom, ez mennyiben befolyásolja a hatékonyságát.

Válaszodat elõre is köszönöm.

Üdvözlettel Lina
Lina
 


Kedves Erazmusz!

Gondolom továbbra is nagyon elfoglalt vagy, de remélem azért néha majd ide is benézel.

Szept. 13-án írtam, azóta letelt a 2 hónap Clostilbegyt-tel és Duphaston-al. Visszamentem az orvosomhoz, csinált egy uh-t és egy alaphormont, aminek az eredménye, hogy magas a prolaktin szintem, 38 ng/ml, az ultrahangon pedig ezt írták:
"R nagy uterus afv-ben endometrium 6 mm. Bal oldali ovárium 40x23 mm-es, felsõ pólusában egy 21x14 mm-es, és néhány darab 5-6 mm-es folliculus látható, jobb oldali ovárium 32x27 mm-es, benne néhány kisebb apró folliculus. Douglasban kevés szabad folyadék."
Az orvos Bromocriptin-t adott, szedjem 2 hónapig, hõmérõzzek, az esélyes napokon akciózzunk és 2 hónap múlva menjek vissza. Ez így rendben van? Ha terhes leszek esetleg közben nem fogok megint sárgatest elégtelenség miatt elvetélni?

Válaszod elõre is köszönöm!
Leone

KépKép
 
 


Kedves Doktorno!

Az egesanyam testvere Hodzskin Koros /nem tudom pontosan leirni/ ezt a betegseget orokolheti-e az en gyerekem?
Koszonom a valaszat.
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
A Hodgkin kór nem öröklõdõ betegség.
Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

PCOS-ben szenvedek, idén márciusban szültem babát. Sajnos a PCOS 20 kg túlsúlyt eredményezett nálam, dupla nagyságúak a petefészkeim, magas a vérnyomásom, a pulzusom, és igen rosszul érzem a bõrömben ezért magam. Szóval mindkét petefészkem tele van cisztákkal, és azt mondta az orvosom, hogy ha szedem a Diane-35 tablettát, akkor a panaszaim megszûnnek. Õ azt mondja, hogy mindezeket a panaszokat ez a betegség okozza. Belgyógyászati kivizsgáláson is tanácstalanok voltak, mert igazi okot ezen kívül nem találtak. 1 és fél hónapja szedem a gyógyszert, és semmi javulás, sõt romlott az állapotom. Szeretném abban tanácsát kérni, hogy tud esetleg javasolni nekem PCOS-sel foglalkozó szakembert az ország bármely részérõl, aki esetleg megszabadíthatna ezen kínjaimtól, vagy ez már örökre így marad, mert nem élmény betaloccon élni. Ja míg terhes voltam, semmi gondom nem volt, nem híztam, és az értékeim is tökéletesek voltak, nagyon jól éreztem akkor magam.
Várom válaszát.
Elõre is köszönöm.
Viksafül
 
 


Kedves Erazmusz!

Szeretném megkérdezni, hogy a GBS pozítív eredménye jelent
-e veszélyt az anyára? Az anyát is kell kezelni, vagy csak a szülés alatt a babát védik az antibiotikummal?

ÜDV: Lívi
Névtelen
 


KEzdves Erazmusz!

Köszönöm a telefonszámot, nagyon hálás vagyok.
További munkájához sok sikert kívánok.

Minden jót kívánok.

Vikus
 
 


Kedves Erazmusz!

A következõ kérdésem van:
Párommal már csaknem egy éve nem védekezünk, de eddig sajnos semmi nem történt. A múlt hónapban történt valami furcsaság: 45 napra betegedtem meg, de a terhességet kísérõ tüneteim megvoltak már. Pl.: melleim nagyon feszültek és megnõttek, hányinger és valahogy furcsán éreztem magam. Lehetséges az, hogy a petécske megtermékenyült, esetleg be is akart épülni a méhembe, de aztán mégsem tudott? Egyébként a ciklusaim úgy kb. 30-32 naposak, de a melleim soha nem szoktak feszülni és nõni eddig. Ezért volt furcsa.
Azt is kérdezném, hogy az kihathatott-e a babásodásra, hogy mostanában nagyon sokat stresszeltem?
Válaszát elõre is köszönöm,
üdvözlettel: Móni
 
 


Kedves V.Moni!
A leírt tünetek valóban lehetnek egy megkezdõdött, de megszakadt terhesség tünetei, különösen, ha az utána következõ vérzés bõvebb volt a szokásosnál,és darabos.
Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Doktornõ,
Két kérdésem lenne: 1,
Ha a ciklus 11. napján (stimuláció után) a hüvelyi UH 13mm-es tüszõt mutatott az egyik petefészekben, és a 14.napon kaptam tüszõrepesztõ injekciót (Choriogonin), majd a 15. napon UH-on ezt állapították meg: 37mm AP uterus,endom 12mm, jobboldali p.fészek 36*19 mm: megrepedt tüszõ, balold: 34*22 mm nem mûködõ ovarium - akkor bekövetkezhet-e még terhesség a hónapban, jelenti e ez, hogy volt peteérés? Progeszteron szintet a 21 napon fognak nézni.
2, Ha az éves rákszûrésen P2 eredmény melet HPV vírust mutatnak ki, jelenthet -e ez vmilyen veszélyt, kell,e figyelni valamire, fõleg ha az ember kisbabát szeretne?
Köszönöm szépen a választ,
Kriszti
Névtelen
 


ELnézést kedves Erazmusz, csak egy kis infó Krisztinek, amíg jössz:

Kriszti Kép ITT írnak a HPV-rõl, és hogy nincs hatással a terhességre.

Nikie
 
 


Kedves Erazmus,
Egy 31 hetig hordott harmasterhesseg (csaszaros befejezes)utan 8 honappal ujbol terhes lettem. A baba merete miatt az orvos a csaszar mellett dontott. Kulfoldon elek, ahol teljesen mas az egeszsegugyi rendszer, aminek a kovetkezmenye, hogy az ugyeletes orvos vegezete a csaszart. A zarojelentesen komplikaciomentes szules van feltuntetve, holott a mutet kozben, kulonbozo ideges szovaltasok tortentek, a baba kivetele utan 1 oraval fejeztek be a mutetet. A ferjemmel kozvetlenul utana beszelt az orvos (tortenetesen a szuleszet foorvosa) és hatarozottan eltanacsolt a tovabbi gyermekvallalastol, mondvan, hogy sok helyen elrepedt a mehem.
A hosszu bevezeto utan a kerdesem a kovetkezo: van-e mod arra, hogy kideruljon mennyi heg van a mehemen, valamint ez mennyire veszelyeztet egy kovetkezo terhesseget. Mi meg szeretnenk gyereket vallalni, de a sok apro gyerekemert is felelos vagyok...
Koszonettel
Molnarka
 


Kedves Ildikó!
A szülés után eredeti állapotába visszafejlõdött méh ilyen irányú vizsgálatára nincsen mód. Ha a szülés után közvetlenül az operáló orvos ezt mondta a férjednek, akkor ez bizonyára így is van. Véleményem szerint nem szabad egy nagy rizikót vállalni, hanem fel kell nevelned egészségesen, okosra, szépre a 4 pici gyermekedet. Ez olyan nagy feladat, hogy ha ezt jól akarod véghezvinni, az kitölti teljesen az életedet!
Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Doktornõ!

Véleményét szeretném megkérdezni az akupunktúráról. A Fitt mamában is olvastam és egy ismerõstõl is hallottam, hogy a lombikprogramhoz "társítva" sikerült a 3. nekifutásra a baba. (persze tudom, hogy ez nem magyarázat.)
Önnek mi a véleménye?
Hamarosan megkezdjük a 4. programot. Eddig mindig rettentõ ideges voltam, és akupunktúrás "nyugtató" szúrásokat is kérnék majd a beültetés után. A transzferig peteérést serkentõ, és magát az érést segítõ szúrásokat kapnék, a transzfer után pedig sárgatesttermelést fokozó+nyugtató.
Elmentem, megkérdeztem aztért tudom, hogy ezek lennének. Önnek mi a véleménye? Valóban használhat? Vagy felesleges pénzkidobás?
Üdvözlettel:
Katus
Kati
 


Kedves Erazmusz!

A segítségét szeretném kérni. Korábban egész jól viseltem a fogamzásgátló szedést, bár, ha este vettem be reggel mindig hányingerem volt, de ezt meg tudtam oldani. Kb. 2 év viszont egy tabletta bevétele után abbahagytam a szedését és után megjött és nem is akart elállni, ami miatt gyógyszereket kaptam. Már nem emlékszem pontosan mit. Azóta viszont már a 4. fogamzásgátlónál tartok. Ez éppen Triodena, tartottam közben 4 hónap szünetet is, de mindig visszajön az, hogy iszonyatosan feszül a mellem, ha a párom hozzáér sírni tudnék a fájdalomtól, görcsöl a hasam és fáj a derekam. Próbálkozzak másikkal vagy keressek más megoldást? Milyen alternatív lehetõségek vannak? Én csak a Pharmatexet ismerem, ami egész jó csak kicsit körülményes.
Köszönettel:
Loncsi
Névtelen
 


Kedves Erazmus!!

Nagyon kétségbe vagyok esve, mert p3-as rákszûrésre az orvosom azt mondja automatikusan egészségügyi kaparást kell csinálni.
Kaptam antibiotikumos kúpot, az után is p3 lett. Az orvosom szerint szép a méhszáj, õ nem lát semmi rendelleneset.

1,5 éve szültem, semmi panaszom nincs, és nagyon szeretnénk még egy babát....
Mennyi idõvel a mûtét után lehetek biztonságosan terhes, és szerinted kell e ez a mûtét?


Köszi,

Zsorka
zsorka
 


Kedves Erazmusz,

Nem tudom, hogy emlékszel e rám. Nálunk volt minden eredmény jó, s mégsem sikerült teherbe esnem. Több mint egy év után végre sikerült, de sajnos a 12. héten toxoplasma fertõzést kaptam, s a baba meghalt. A történetem nem írom le még egyszer, a lányoknak a ma megint megjöttben elmeséltem. Az lenne a kérdésem, hogy ez a fertõzés mennyiben befolyásolja a következõ baba egészségét? A nõgyógyászom azt mondta, hogy a 12. héttõl gyógyszert kell majd szednem és addíg? A belgyógyász viszont azt mondta, hogy aki egyszer már áttesett rajta, az védett és nem lesz semmilyen kihatással a következõ babára.
Tudom, nagyon sok dolgod van, s nem is sürgõs a válasz, de szeretném, ha megnyugtatnál. Még egy kérdés. Miután megmûtöttek, szövetdarabok maradtak a méhemben és ez gyulladást okozott, 3 nap múlva mûtöttek újra. Mennyire befolyásolja ez a teherbeesés esélyét?

Elõre is nagyon szépen köszönöm válaszodat
Alma
Alma
 


Kedves Erazmusz!

Kérlek, mondd meg, hogy mit tudsz az ureaplazma baktériumról. Nálam találtak ilyet, szedtem rá antibiotikumot, de nem az egész elõírt adagot. A mostani kontroll szerint még mindig megvan, de csak minimális.
Veszélyes ez a baktérium?

Válaszodat elõre is köszönöm,
Móni
 
 


Kedves Erazmusz! Voltam nögyogyasznal, mert fajt az alhasam es feherfolyasom van. Ha pisilek nem faj. Neha mintha kisse nyilalna is belulröl, az orvos azt mondta, hogy gyulladasom van es ha a defluciant es antibiotikumot beszedem elmulik. Egy ideig jo is volt, utana a fajas ujra jelentkezett es a feherfolyas, de mar nem olyan nagy mennyisegben. Mi lehet a problemam??? Mit tegyek?? Kerlek valaszolj az email cimemre: Ursu888@hotmail.com Valaszodat nagyon varom! Orsi
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Erdeklodni szretnek, hogy a szules utani 6 hetes hazaseletmentesseg mire vonatkozik. En ugy gondolom a huvelyi szeretkezesre. Orgazmusom az lehet v. nem?
Koszonom elore is valaszt.

GP
Névtelen
 


Tisztelt Doktornõ!

Nagyon fontos lenne, ha mielõbb választ tudna adni kérdésemre. Az alábbi leletet kaptam. amiért kissé megijedtem, az az hogy az orvos azt mondta, hogy a teherbeesés egy kicsit nehezebb és hosszú idõfolyamat lesz.
Az alábbiak a leletek :
R-nagy uterus
Az endometrium vstagsága : 5mm
Jobb ov.21x36mm
Bal ov.21x35mm
Mlk.ov.állományában több apró foll.
A laborleleteim jok lettek ill.azt mondták, hogy ne aggódjak.
26 évesen már kisbabát szeretnék. Több évig a Minuletet szedtem, már több mint egy éve abbahagytma és semmi.Fél éves késéssel a Norcolut 20darabos szedésével megjött a menzeszem ami csak egy pár napig tartott. Nagyon erõs vérzés volt, fájdalmas és darabos. De csak egy napig. A Diane 35-t irta fel az orvos, amit már 20 napja szedek, remélhetõleg ettõl meg kellene jönnie rendesen. És utána megpróbálni teherbe esni.
Kérem, irja meg véleményét, Ön szerint ez igy lehetséges lesz? Mostani, vag.ultrahang kimutatott policystás o. syndromát. Tudom, mit jelent, de kell e vele komolyabban is foglalkozni ?Valószinû, nem vagyok terhes, igaz egy hete a terhességi teszt megijesztett, mert volt második halvány csík. Fontos megemlítenem, hogy már régóta nagyon erõs alhasi fájdalmaim vannak..
Elõre is köszönöm válaszát!
Stella
Névtelen
 


Kedves Erazmusz,
most fedeztem fel a weboldalatokat, e steljesen odavagyok erte, nagyon sokat tanulhat belöle az ember, es jo tudni, hogy masok is jarnak hasonlo cipöben. Egy kerdesem lenne, megpedig: harom eve szedek fogamzasgatlot, ket evig Mercilont szedtem, egy eve atalltam az orvosom javaslatara sulygyarapodas miatt egy alacsonyabb hormontartalmu keszitmenyre, ez egy nemet keszitmeny ( itt elek ) Leios. Az utolso mensim nov. 6-an jött meg, utanna nov. 25-en reggel a meloban elhanytam magam a kavetol, es azota fura femes iz van a szamban, meg edes is. A hasam 28-a ota görcsöl, alig tudtam töle aludni, mintha meg akarna jönni, neha szedülök is, es a hömersekletem allandoan 36,8-37,2 között mozog. Aztan a het elejen, hetfön dec. 2-an elkezdtem verezni, vagyis nem rendes ver volt, szoval nem mint a mensim, hanem sötet, alvadt ver, es tovabbra is huzodik a hasam, kemeny, duzzadt, es kellemetlen erzes meg ma is . Csinaltam tesztet, de negativ lett. Vagy azert, mert tul korai volt, vagy mert nem vagyok terhes. Aztan kedden abbamaradt ez a sötet ver, es nyalkas elenkpiros ver ürült egeszen tegnapig. Ma mar nincs semmi, de a hasam, mint mondtam meg mindig duzzadt es erzekeny, es a femes izt is erzem. Mi lehet a gond? Lehetek rehes a tabletta mellett, vagy mi a gond? Kerlek segits!!!
Ha lehet, akkor olyan gyorsan, ahogy csak lehet!
Köszönöm.
Motiot

KépKép
KépKép
 
 


Motiot,
esetleg addig nezz korul es kerdezd meg itt is a lanyokat a tapasztalataikrol.
Névtelen
 


Kedves Katus!
Az igazat megvallva nem értek az akupunkturához. Azt tudom, mert magam is próbáltam, hogy fogyni lehet a segítségével. Mivel a terhesség sikeréhez pszihés háttér is szükséges, elképzelhetõ, hogy segíthet az akupunktura. Ha placebo hatással, akkor is segíthet. Nem tudom, mennyibe kerül az akupunktura, de maga a negyedik IVF se kevés összeg, lehet, hogy ahhoz képest nem túl nagy költségtöbblet.

Kedves Loncsi!
A fogamzásgátló tabletta a legkényelmesebb családtervezés, de nem egy kaptafára vannak szabva a nõi szervezetek. Nem mindenki birja, különbözõ okokból. A három fázisúak (3 színûek) okozzák a legkevesebb mellékhatást. Ha ezt se birod, valószínûleg egyiket se fogod birni. Az IUD-t én 10 év óta nem javaslom, súlyos szövõdményei miatt. Sokan használnak óvszert. A hüvelypesszárium se ment ki Nyugaton a divatból, csak a magyar nõk idegenkednek tõle, mivel nem kényelmes a fel-le tétele. Pedig egészséges. Pharmatex-szel kombinálva meglehetõsen biztonságos is. A Pharmatex önmagában használva ennél kisebb macera. Én annak idején soha nem szedtem fogamzásgátlót, csak pesszáriumot használtam Timidon zselével (ez már nincs), az egészség kedvéért.

Kedves Zsorka!
Nem értem, a P3 rákszûrés miatt miért egészségügyi kaparást akar csinálni az orvosod. A 2xP3 feltétlenül szövettani vizsgálatot igényel, de nem méhkaparást, hanem plasztikát (a méhszáj rendellenes hámjának eltávolítását), melyet az utóbbi években legtöbb helyen egy aprócska ambuláns mûtéttel végeznek el (LOOP). A kaparás a méh belsejébõl vesz szövettani viszgálatot, pedig a P3 cytológia nem a méh belsejébõl származik, akkor se, ha a méhszáj külsején nem látunk rendellenességet. Akkor valószínûleg a méhszáj befelé hajló részén, a nyakcsatornán van a rendellenesség. A LOOP plasztika után 6 héttel terhes lehetsz, a méhkaparás után fél évvel lehet terhesség.

Kedves Alma!
A szakkönyvek azt írják, hogy a terhesség elõtt átvészelt toxoplazma általában nem okoz problémát a következõ terhességben. Az átvészeltség védettséget jelent. Én azért a László kórház szakembereivel megbeszélve adtam hasonló esetben 3 hónapig Rovamycin antibiotikumot a betegnek, majd ha újra terhes lesz, ismét a László kórház szakembereivel fogok errõl konzultálni, és valószínûleg végig adok a terhessége alatt ugyanezt (mert zavar az "általában" szó). De volt olyan terhesem, akirõl nem tudtam meg, csak késõbb, hogy korábban átvészelt toxoplazmózisa volt. Két egészséges gyermeket szült.

Kedves V.Mónika!
A szakemberek álláspontja nem egyezik meg az Ureaplazma kórokozó tulajdonságáról. Vannak, akik kórokozónak tartják, és vannak, akik nem, hanem a normál flóra részének. Én inkább az utóbbira szavazok, fõleg, ha kicsi koncentrációban van.

Kedves GP!
Orgazmus lehet - de hogyan? Írd meg magánban (erasm@freemail.hu)

Kedves Stella!
A polycystás ovarium syndroma miatt valóban nehezebb lesz a teherbe esés. Meg kell próbálni gyógyszeresen kezelni (ennek a Diane 35 nem elégséges gyógyszere, más is kell), és ha gyógyszeresen nem sikerül rendbe hozni, akkor lézer mûtéttel. (Margit kórház, Bp. III. kerület, dr Fábián Sándor fõorvos). Gyakran ez a meddõség oka.

Kedves Motiot!
Elõfordul fogamzásgátló szedése mellett néha terhesség. Az is elõfordul, hogy megtermékenyült egy petesejt, de nem életképes. Az produkálhat ilyen tüneteket. Viszont a fémes íz nem terhességi tünet, az valamilyen gyógyszer vagy étel hatása lehet.Ultrahangos vizsgálatot kellene csináltatni, az valószínûleg közelebb vinne a diagnózishoz.

Mindenkit üdvözlök
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz,
Nagyon szépen köszönöm válaszod, egy kicsit megnyugodtam. A teherbeesés esélyei végett se aggódjam?
Köszönöm még egyszer is
Alma
Alma
 


Kedves Alma!
A toxoplazmozis nem okoz meddõséget, hanem vetélést, méhen belüli elhalást, amint az történt is nálad. Tehát emiatt meddõségtõl nem kell tartani.
Üdv. Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Doktornõ!
Sajnos orvosom beteg, ezért fordulok Önhöz. Kihasználva nagylelkû jelenlétét itt a neten.
1 gyermekem már van, spontán fogant.
Most is szeretnénk, viszont valami történt a /eddig 28 napos/ciklusom kicsit felborult, 3 hónap alatt még nem lettem terhes. Ehhez hozzájárul, hogy egy furcsa émelygést érzek, amilyet a terhesség elején, a ciklus második felében pedig mellfeszülést. Tehát végül pont olyan, mintha terhes lennék, de mégsem vagyok az.Mitõl lehet ez? MIt tehetek, hogy azt a pár hetet kibírjam ezzel az émelygõ érzéssel, amíg az orvosom újra praktizálni kezd?
Válaszát elõre is megköszönöm.
Dörmi
Névtelen
 


Kedves Dörmi!
Lehet ez gyomorrontás is, a ciklus második felében természetes a mellfeszülés. Persze lehet egy korai terhesség is. B6 vitamin az émelygést általában csökkenti vagy megszûnteti, ha nem .+Daedalon. Ma mindkettõ recept nélkül kapható.
Üdv. Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz,

Bocs, azt hiszem kicsit homályos voltam. Nem a toxoplazmozis hatására gondoltam, hanem mint írtam kétszer kellet mûteni, mivel elsõ mûtétem után szövetdarabok maradtak a méhemben és 3 napig nagyon magas volt a lázam, s azt mondták, hogy gyulladástól. Ez nem okozhatott valamilyen problémát?
Köszönöm
Alma
Alma
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm, de az az igazságg, hogy ez az egész már kb július óta tart, én is mindig azt hittem,hogy korai terhesség de sajna nem az és mivel közben próbálkoztunk, hogy baba legyen mindig reménykedtem, hogy hátha csak terhes vagyok.Mellfeszülés is azóta van kb, elõtte nem volt. És a ciklusom is felborult fix 28 naposról most +-5 nap. Nem lehet, hogy valami hormonális zûrzavar?Az émelygés sajna elég erõs.
Köszön öm
Dörmi.
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Nekem lenne egy olyan próblémám, hogy idõnként gyógyszerszagú a vizeletem. Egy helyen azt hallottam, hogy ezt vizelet, és vérvizsgálatból nem is igazán lehet kimutatni, de azért csináltattam, csak a májfunkciónál (bilirubin) volt kisebb eltérés, de azt mondták, hogy az nem jelent semmit, lehet hogy csak olyat vacsoráztam. Az ÁNTSZ-nél meg azt mondták, hogy õk csak komolyabb mérgezéssel foglalkoznak. Kb. már három éve van ez nálam, és nincs benne semmi rendszer van mikor hetekig nem érzem, de van amikor egy héten többször is, hosszabb ideig. Folyadékot eleget iszok, és nem szedek gyógyszert.
Vica
 


Kedves Erazmusz!

A problémám az, hogy mindig barnás folyásom van a menstruáció elõtt, és két év alatt egyszer estem teherbe, ami vetéléssel végzõdött. Egy korábbi ciklusban Norcolutot kaptam ciklusbeállításra, akkor 37.1-ig ment fel a hõm. Természetes ciklusban sohasem volt még 37 sem. A hõmérsékleteket hüvelyben mértem. A két utolsó ciklusom értékei:
7.cn 36.4
8.cn 36.3
9.cn 36.4
10.cn 36.3
11.cn 36.4
12.cn 36.4
13.cn 36.5
14.cn 36.5
15.cn 36.6
16.cn 36.7
17.cn 36.7
18.cn 36.9
19.cn 36.9
20.cn 36.8
21.cn 36.9
22.cn 36.9
23.cn 36.9
24.cn 36.7
25.cn 36.5
26.cn 36.5

Köv. ciklus:
7.cn 36.6
8.cn 36.2
9.cn 36.4
10.cn 36.4
11.cn 36.4
12.cn 36.4
13.cn 36.4
14.cn 36.3
15.cn 36.4
16.cn 36.5
17.cn 36.6
18.cn 36.8
19.cn 36.7
20.cn 36.8
21.cn. 36.8
22.cn 36.8
23.cn 36.8
24.cn 36.8
25.cn 36.8
26.cn 36.8
27.cn 36.7
28.cn 36.7
29.cn 36.7
30.cn 36.4
A hõmérsékleteimbõl lehet hormongondra gyanakodni? Ezek alapján lehetett tüszõrepedésem? Kérlek, írd meg mit javasolsz az én esetemben. Elõre is köszönöm a választ.
Laura
Laura (laura2)
 


Kedves Erazmusz doktornõ!

Köszönöm, amit az akupunktúráról írt. Azt hiszem kipróbálom és meglátjuk az eredményt. Sikerült találnom egy "eredeti kínai fazont", szimpatikus is, hozzá fogok járni. Lehet, hogy a fejemnek is jót tesz, kicsit nyugtatásra is fog szúrni - ez pedig nem árt nálam, mert mindig idegeskedek a sikerért...
Az eredménytõl majd tájékoztatom.
Köszönettel:
Katus
Katus
 


Kedves Erazmusz doktornõ!

Nem tudok kihez fordulni a kétségeimmel,ezért nagyon megörültem,mikor rátaláltam erre a fórumra a neten, és már elõre meg is szeretném Önnek köszöni,hogy van valaki akire még igy virtuálisan is lehet számitani...
Tehát:A Kaáli intézetben most november végén vettünk részt az elsõ lombik bébi beültetésen,sajnos sikertelenül.Még nagyon nehéz ezt leirnom,mert még csak tegnap vált biztossá az eredmény. Lelkileg eléggé megvisel,de nem adjuk fel!
Tulajdonképpen nem velem van a probléma ,hanem a férjem spermaszáma volt alacsony,(10 millió alatti)ezért kelett a lombik bébi program,és ezért voltam annyira biztos,hogy elsõre sikerûlni is fog,mivel igy a feltételezett probléma ki lett küszöbölve.
A következõre már szeretnék alaposabban felkészülni:A beültetés elött volt bakteriális és gombás hüvelyfertõzésem is,amire mindketten szedtünk Diflucan kapszulát (1 hónap különbséggel 2-2 mindkettönknek),valamint Betadin kúpot,és Canesten kúpot. Én ezt elmondtam a Kaáli intézetben is,de különösebb jelentõséget nem tulajdonitottak neki.Lehet,hogy megmaradt valami ebbõl a fertõzésbõl,és ezért nem ágyazódtak be az embriók?A másik ami még aggaszt,hogy minden menzesz elött 2-3 napig barnás váladék van,és csak nehezen indul meg a vérzés.Ez nem utalhat sárgatest hormon elégtelenségre?(most is mielött megjött volna 2 napig csak erõs "barnázás" volt.)Sajnos én a hormon eredményeimrõl nem tudok semmit,mert semmi leletemet nem kaptam kézhez,legközelebb már el fogom kérni.A gynevac nekünk is jó lenne a következõ lombik elõtt?,és ha igen mennyivel elõtte kell megcsinálni egy ilyen kúrát?(a köv.lombik valószinüleg áprilisban lesz)
Még egy utolsó kérdés: ez a sok hormon amit adnak a stimuláláskor mennyire terheli meg aszervezetet,és mennyi idõ alatt tud kitisztulni,rendezõdni?
Hát ennyi... Tudom nem kevés, de nagyon örülnék neki,ha ezekre választ kaphatnék,ezért mégegyszer elõre is köszönöm!

Tisztelettel:Berta

Ui: Még egy dolog eszembe jutott!

Kedves Kata!

Légyszives ird meg ki az az akupunktúrör aki foglalkozik ilyesmivel,mert engem is nagyon érdekelne!
Köszönöm!
Berta
Berta
 


Most olvastam el,amit irtam és látom hogy tele van helyesirási hibával.Elnézést nagyon siettem,és amúgy se nagyon tudok gépelni. Szóval bocs érte!
Berta
 


Kedves Berta!
Irj magánban a freemail címemre, inkább ott válaszolok.
Üdvözlettel Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz doktornõ!
Babát szeretnénk a férjemmel. Most hagyom abba a Triodenát, illetve egy Fevarin nevezetû antidepresszánst. A pszichiáter szerint a Fevarin 1 hónap alatt kiürül maximálisan a szervezetbõl, illetõleg a Fevarin szedése nem okozhat bajt a kisbabánál. Természetesen mindent megtennénk, hogy egészséges kisbabánk szülessen. Mennyi idõt kell várni a teherbeesés elsõ lehetséges idõpontjáig? A Triodena mennyi idõ alatt ürül ki? Lehet-e baja a kisbabának idõ elõtti terhesség esetén? Mivel a Fevarin testsúlygyarapodást okozott (jelenleg már "csak" + 10kg), ezért jelenleg fogyókúrázni próbálok. Ez lehet-e valamilyen hatással a kisbabára? Ha nem sikerül lefogynom, akkor a terhesség során lehetséges-e, hogy a jelenlegi "tartalékokból" táplálkozik a kisbaba?
Nagyon köszönöm a választ,
Orsi
mosolya
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

Berta üzenetébõl az alábbira én is kíváncsi lennék, ugyanis hasonló tüneteim vannak.
"A másik ami még aggaszt,hogy minden menzesz elött 2-3 napig barnás váladék van,és csak nehezen indul meg a vérzés.Ez nem utalhat sárgatest hormon elégtelenségre?"

Elõre is köszönöm:
Hami
Hami
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron