Új privát üzeneted érkezett!

névtelen: másmilyen a következõ? mert ha ugyanolyan, vedd be nyugodtan és pótold egy másik levélbõl. így ugyan egy levelet buksz, de máskor is jól jöhet, ha eltûnik egy bogyó!
mzs (bocs, hogy beledumáltam)
mzsperx
 


Kedves Erasmus, az az igazság, hogy ezeket én most már tudom, Zsú férje vagyok. A kérdésem inkább azzal kapcsolatos, hogy miért nem végeznek szûrést a nõgyógyászok. Amíg babánk a kórházban volt 2 másik GBS meningitisrõl hallottam egyidõben. Mindkettõ kollega gyermeke volt. És a mi babánk fenyegetõ koraszülése ellenére sem szûrték Zsút. No comment... Doki
Névtelen
 


Kedves Eraszmusz doktornõ!

Írtam pár napja a bilirubin szint miatt, de még nem írtál se nekem se Ilának ezzel kapcsolatban. Nagyon várom a választ.

Bubu
 
 

 
 

Kedves Erazmusz!

Az a Noémi vagyok, aki még novemberben zaklatott kérdéseivel az elsõ sikertelen lombikos próbálkozása után. Azóta sok minden történt: a második lombikra készülvén kiderült, hogy spontán sikerült megfogannia babánknak, akivel most töltjük a 12. hetet. Voltunk már a szokásos 12. heti UH-n is, ahol 59 mm a baba CRL-je. Volt még egy adat az UH-s leleten, ami nem tudom, hogy mi az, s orvosomhoz csak késõbb megyek: NT:2 mm. Mi ez az NT?

Válaszodat elõre is köszönöm:

Noémi
Noémi
 


Zsu férje, Doki!
Javaslom, hogy keress fel egy olyan ügyvédet aki orvosokkal szembeni kártérítési/életjáradé megítélésekben jártas.
Én dr. Ádám Ottót tudnám Neked ajánlani (õ egyben jogász és orvos is).
A tények teljes ismeretének hiányában két írányban is el lehet indulni. Az egyik büntetõ ügy, bár itt az ok-okozati összefüggés bizonyítása nehézkesebb (a szakmai követelmények megsértése és ebbõl eredendõ maradandó károsodás)a polgári ügy a könnyebb ui. itt a kártérítési kereset jobban bizonyítható.
Remélem segíthettem: a másik doki
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Már egy ideje látogatója vagyok a Babanet-nek, eddig még mint kívülálló, de most, hogy más is hasonló cipõben jár, szeretnék egy-két kérdést feltenni.
Elõször is 39 éves vagyok - talán egy kicsit késõnérõ típus - a gyerekvállaláshoz, mint mindenben -, de most jutottam el ide.
A következõkben szeretném kérni a tanácsaidat, segítségedet.
Az utolsó menstruációm 29. napon jelentkezett, azóta nem jött meg. Teszteredmény - negatív. Mit tegyek, várjam meg a 60. napot? Vagy irány az orvos. Ez lehet, hogy pszichés alapon van - nagyon-nagyon szeretnénk egy babát.
Az idõ sürget, és ugye, még nem reménytelen a dolog? Mit tanácsolsz? A válaszodat elõre is köszönöm:
diko
Névtelen
 


Kedves ERAZMUSZ!
A minap kerültem erre a topicra és olvasgatás közben megakadt a szemem az alábbi kérdés-válaszon:
„A 26. hetet kezdtem és hétfön kiderült, hogy a külsö méhszáj nyitva van. C:2100. Furcsa nyomást éreztem pár napja a hüvelyemnél, azért kerestem fel az orvosom. Kétszer már szültem, de ez az érzés számomra ismeretlen volt. Az UH-on minden rendben volt, egyeltalán nincs lent a baba, mint ahogy én éreztem. Az orvos pihenést és Magne B6 szedését írta elö.
Mindig leírom, így most is, hogy megbízom az orvosomban, de megnyugtató számomra, ha egy másik szakember is elmondja a véleményét.
Vagyis szerinted elég-e ez az orvosság, milyen adagban szedetnéd Te a betegeddel, és lehet-e ennek valami kellemetlen következménye, vagy nyugodjunk meg, mert a pihenés megoldja ezt a problémát? „


harmadik szülés elõtt nem szokott baj lenni, ha a külsõ méhszáj nyitva van, bár a leírás szerint kicsit meg is rövidült a nyakcsatorna. Én a MagneB6-ot 3x1 adagban adom. A pihenés általában elég, ha nem keményedik napi 3-nál többször a hasad. A sorozat vizsgálat mutatja meg,hogy szükséges-e a szigorú fekvés.

A kérdéseim a kövekezõk:
- a MagneB6-tól milyen hatást vársz ebben az esetben,
- vannak /lehetnek/-e a MagneB6-nak nõgyógyászati
szempontból mellékhatásai, okozhat-e erõs alhasi
görgyöket?
Várom válaszod, Cofi
 
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

A férjem megcsalt. Az együttlétünk óta égetõ-fájó érzést érzek a hüvelyem bemeneténél, és be is van gyulladva. Nagyon enyhe, sárgás folyásom van. Természetesen bejelentkeztem nõgyógyászhoz. Elmondása alapján óvszert használtak.
Abban kérem a segítségét, hogy milyen vizsgálatokat érdemes feltétlenül elvégeztetni.
Köszönettel:
Ági
Névtelen
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

Virágnak hívnak 20 éves vagyok. Nemrég rákszûrésen voltam, ahol P-2 lett az eredmény. Az van még a papíron beikszelve, hogy regeneratio, metaplasia. Mit jelent ez?

Válaszát elõre is köszönöm!

Virág
Névtelen
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

A múltkor írtam Neked a P2-3-as eredményem, méhszájsebem miatt. Január elején volt ez az eredmény, április elején kell visszamennem kontrollra. Viszont ma csináltam tesztet, terhes vagyok. Kétségbe vagyok esve, hogy most mi lesz??? Ha kis mûtéttel kivágják azt a részt, túléli-e a baba? És mikor menjek el az orvosomhoz? Minél elõbb, vagy csak április elején?
Az ígért hõgörbémet azért elküldöm majd, olyan hullámzó volt!
Nagyon várom válaszodat!
B26
B26
 


Kedes Erazmusz!
Március 2-an irtam neked, amire sajnos nem valaszoltal, de most ujabb kerdesem (is) lenne. 5 napig kellett Norcolut tablettat szednem, 3*1-et. A gyogyszer beszedese utan az 5. napon megjott a menzeszem, de meg soha eletemben nem volt ilyen keves a mennyisege (alig-alig valami, mintha csak szivarogna...) A hasam idonkent nagy gorcsolesbe kezd, de aztan alig valami "eredmeny".
Ennek koze lehet a cisztamhoz? Vagy ahhoz, hogy vekony a meh nyalkahartyam (az orvos az UH alapjan allapitotta ezt meg legutobb).
Ha ez a menzeszem elmulik, merjuk elkezdeni a babaprojektet vagy varjunk meg inkabb?

Koszonom szepen,
Gombóc
 
 


Kedves Erazmusz!


Nagyon köszönöm a válaszodat, a Pharmafutárt illetõen, de úgy néz ki most egy darabig nem kell a Gynevac mert újra babát várok KépKép

Kérdésem is ehhez kapcsolódna. Idõközben felírattam az általad ajánlott Nystatinos hüvelygolyókat bór nélkül de még nem kezdtem el, viszont égõ, csípõ érzésem van. Elkezdhetem most pár hetesen használni? Nem árt? Biztosan megint valami Enterococcus. Vagy ha megyek a dokimhoz csináltassak tenyésztést és addig várjak?


A másik kérdésem, hogy a lányomnál is volt, terhesség elsõ heteiben olyan görcsök mintha bármelyik pillanatban megjönne, nem tul kellemes. Ez élettani jelenség, vagy mi lehet? Ugyanis majrézok, mert az elsõ, vetéléssel végzödõ terhességemnél is éreztem.


Köszönöm kedvességed és válaszod.

Moncsi
Moncsi
 


Kedves Erazmusz Kép,

Ma a 28. napon, a pé után 13. nappal halványan pozitív lett Kép a tesztem, novemberben fejeztem be a Gynevac-kúrát Kép.

Itt van a görbém:

1 36,5 - mensi
2 36,7 - mensi
4 36,5 - mensi
4 36,7 - mensi
5 36,5 - mensi
6 36,7 - mensi
7 36,5 - akció
8 36,6 - semmi
9 36,5 - semmi
10 36,6 - bal oldali pf. bizsereg
11 36,4 - bal oldal égetõ érzés
12 36,6 - LH teszt halvány, tojásfehérje kevés, bal pf. szúrkál
13 36,6 - akció, LH teszt pozitív,tojásfehérje több, bal pf szúrkál
14 36,8 - semmi
15 36,6 - pé. akció, tojásfeh. sok, nagyon erõs szúrkálás balpf.
16 36,75 - kevés barnás maszat
17 36,7 - barnás-véres trutyi
18 36,7 - barnás trutyi
19 36,75 - kevés maszat (enyhén barna valmi)
20 36,9 - maszat
21 36,9 - semmi
22 36,75 - semmi
23 37 - akció
24 36,8 - semmi
25 36,9 - semmi
26 36,9 - akció
27 37 - semmi
28 37,05 - semmi, halvány pozitív terhességi teszt

Honap megyek Dr. Fábiánhoz, megmutatom neki a görbémet és rákérdezek a duphastonra vagy az ultrogestanra a pé utáni napokig tartó barnás-véres izéke és a hö nagyon lassú emelkedése miatt. Mit gondolsz, szükség van rá? Én úgy látom igen.

Köszönettel,
Moni
mj
 


Kedves Erazmusz!

Szeretnék tanácsot kérni. Leírom röviden az elõzményeimet.
26 éves vagyok
Triregol, majd Triodena szedése kb. 1,5 évig
Egyszer volt egy herpesz genitális fertõzésem.
2001. méhenkívüli (jobb petevezeték eltávolítása)
Röntgenes HSG szerint bal kürt nem átjárható
késõbb ultrahangos HSG vizsgálattal kiderül mégis átjárható
Immunológiai meddõséget állapítottak meg vérvizsgálat alapján.

2001. Dec. 29. utolsó menszes, két tesztet is csináltam, mindkettõ pozitív, terhességi tüneteim is voltak.
Február 10-én barnás folyással induló, erõs vérzéssel elvetéltem. Másnap elmentem reggel az orvoshoz, felpuhultnak érezte a méhemet, de ultrahangon nem látták már az embriót.
Febr. 12-én vérvétel eredmény minimális 2.5-ös HCG eredményt mutatott. A doktornõ szerint nem is voltam terhes.
Egy másik orvosi vélemény szerint már elõbb elhalt az embrió, és így nem volt tovább HCG termelés.
Valószínû, hogy a második igaz, mert terhességi teszt pozítivitását, ill. terhességi tüneteket, méh felpuhulást nem tudok produkálni, mégha nagyon is szeretnék gyermeket.
Nem volt küretem, mivel a doktornõ az ultrahangon mért 4 mm nyálkahártyára hivatkozott, hogy szerinte nem kell kikaparni. 5 napig tartott a vérzésem, de félek, nehogy maradjon szövetdarab bennem.

Kellett volna kaparást végezni?

Ill. arról a fajta immunológiai meddõségrõl szeretnék kérdezni, amikor az anya szervezete nem ismeri fel a magzatot, és „kidobja”. Milyen kezelési módja van, illetve terhesség elõtt lehet-e kezelni, hogy a korai terhességi problémákat is megelõzzük, vagy csak a terhesség alatt van mód a kezelésre? Budapesten melyik intézetbe lehetne fordulni ezzel a problémával?

Elõre is köszönöm a választ.
Üdvözlettel:
Mela
 
 


Tisztelt Erazmusz Doktornõ!

Szepa vagyok, 24 éves. Nagy örömömre pozitiv lett a terhességi tesztem. Azt szeretném megtudni, hogy a pozitiv teszt csak a jól megfogant terhességet mutatja ki, a méhenkívüli terhességet ugye nem mutatja ki?

Válaszát elõre is köszönöm! Szepa
Szepa
 


Kedves Lányok!
Megint el vagyok havazva, csak az utólsó kérdésekre tudok válsszolni.

Moni (MJ)
Szerintem is kellene Duphaston. Ártani nem fog, használni használhat! Ha valóban sikerült: szívbõl gratulálok!

Mela!
Szerinttem is egy korai terhesség volt, de olyan, ami egyáltalán nem életképes. Ilyen sokkal gyakrabban van,mint amirõl tudunk.
Nem kellett volna kaparást végezni.
Az immunológiai problma nem a magzatot dobja ki általában, hanem a spermiumot öli meg. Talán az I. Nõi Klinikán bõvebben fioglalkoznak ezzel.

Szepa!
A méhen kívüli terhesség is mutatja sajnos a pozitív terheségi tesztet.
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Ha van egy pici idõd akkor légy kedves válaszolni, mert a hûtõben lebzselnek a hüvelygolyók én meg nagyon tanácstalan vagyok. Meg a görcsök miatt is.

Köszönöm:Moncsi
Moncsi
 


Kedves Erazmusz!

Irtam emailt 2 hete, de ketszer visszajot es igy nem tudom, hogy megkaptad-e. Ha megkaptad akkor kuld egy sort legyszives ha nem irsza akkor elkuldom megegyszer.
Puszi:Angela
bagolyka
 


Kedves Erazmusz!

Irtam emailt 2 hete, de ketszer visszajott es igy nem tudom, hogy megkaptad-e. Ha megkaptad akkor kuld egy sort legyszives ha nem irsz akkor elkuldom megegyszer.
Puszi:Angela
bagolyka
 


Kedves Angela!
Nem jött meg az e-mail-od.
Üdv. Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Moncsi!
Irtam e-mailt, remélem, megkaptad.
Üdv. Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Anno amikor a görbémet elemezted, az akciózás és a peteérés között eltelt idõ miatt, kislányt sejtettél a pocimban.
Kérted, hogy ha valami érdemleges infóval tudok szolgálni ezügyben, akkor tájékoztassalak róla. Kedden már a harmadik UH volt amin kislányt láttak. Sõt most én laikus is annyira tisztán láttam, hogy tényleg kislány, hogy úgy döntöttem meg is írom Neked.

Természetesen feltétlenül megírom majd a szülés után is, hogy tényleg Dórika lett-e végül.

Kata
Kata007
 


Kedves Erazmusz!

A fogamzásgátló abbahagyása után 1 évig nem állt vissza a ciklusom, utóbbi idõben kb. 2 havonta menstruáltam. Legutóbbi ciklusom elsõ 5 napján napi 1 Clostylbegitet szedtem (mivel volt egy 2,5 cm-es cisztám, az orvos elõször csak napi 1-et javasolt). Bár 12. napi UH kimutatott több érõ tüszõt is, mensesem megint csak a 47. nap jött meg. Mi lehetett ennek az oka? Miért nincs hatással a ciklusomra a Clostylbegit?
Hõmérsékletem a mensest megelõzõ 2 hétben megemelkedett, végig 37 fok fölött volt, ezzel párhuzamosan mindkét mellem mindig fáj ezalatt a 2 hét alatt. Ezt mi okozhatja? (A fogamzásgátló szedése elõtt szabályos ciklusaim voltak és soha nem fájt a mellem.)

Elõre is köszönöm válaszod és hogy így törõdsz mindenkivel!
Panni
Panni
 


Kedves Erasmus!
Nem akar megjönni a menstruációm. Már a 36. napon vagyok. Ma reggel csináltam tesztet, de negatív lett. A hasam 5 napja fáj, a pattanásaim elõjöttek, de ezen kívül semmi. Egyre feszültebb vagyok a várakozás miatt. Eddig 28-30 napos ciklusaim voltak, bár az elõzõ hónapban késett hat napot. Nem tudom mi lehet velem. Fogamzásgátlót nem szedtem soha. Menjek el orvoshoz? Vagy várjak a következõ ciklusig? Végig gondoltam az elmúlt hónapot, semmi olyan dolog nem történt (feszültség, vagy egyéb) ami bezavarhatott volna, csak egy kisebb utazás, de azt sokat csinálom, és még sosem volt gond ebbõl.
Elõre is köszönöm, ha adsz tanácsot, mert két napja nem tudok normálisan koncentrálni e miatt.
Ja, cisztám volt már, de akkor is csak 5-6 napot késett, de akkor iszonyatos fájdalmat éreztem a petefészkemnél, és naagyon hányingerem volt.
Sugárka
 
 


Kedves Erazmusz!

Kb. 10 évig szedtem fogamzásgátlót, kb. fél éve hagytam abba, azóta nem akar rendezõdni a menstruációm. Szerinted menjek orvoshoz vagy várjak amíg magától rendezõdni fog? Szülni még nem akarok.

Köszönettel: Maci
Maci
 


Kedves Erazmusz.

Már többször olvastam ezen a fórumon, hogy egyes helyeken farfekvéses babánál megpróbálják a megfordítást.
Az én babám az utolsó héten fordult a fenekére és ez csak a kórházban derült ki, amikor 2 perces fájásokkal bementem szülni. Az én orvosom rögtön UH-ra küldött és megállapította,hogy szabályos farfekvésben helyezkedik el a baba és megmérte a csipõméretemet is.
Este 1/2 10-kor mentem be és a baba 0 óra 50 perckor már meg is volt, tökéletesen egészségesen, 9/10 APGAR-ral.
Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy mennyire természetes, hogy farfekvésnél ilyen gyors a szülés vagy csak nekem volt ilyen szerencsém? Egyébként elsõ baba volt.
És farfekvésnél általában meddig hagyják vajúdni az anyát? Elõre is köszönöm a válaszát.
Mazsola.
 
 


Most tartok az ovit koveto 23-napon... szerintetek mikor jonn a hanyinger rosszuletekkel koritve?

Valamint mikortol celszeru melltartot hordani?
Melinda
 


Nos azt hiszem eltevesztettem a kerdesemet Kép Azt hittem "a ma mar megint megjott" topikba vagyok Kép

Elnezest...
Melinda
 


Kedves Erazmusz!

3-4 hetes terhes vagyok.Igazából semmi problémám,csak szerintem nagyon aggódóm.Reggelre mindig erõssen megduzzad a mellem,de ez napközben enyhül.Ugye nem kell attól tartanom,hogy elveszítenem a babát?

Köszönöm
Cili
 
 


Kedves Erazmusz!

Két kérdésem lenne, az egyik, hogy igaz-e, hogy hüvelyben érdemes hõmérõzni, vagy mindegy, de mindig ugyanott, illetve érdemes-e egyáltalán, ha nem ugyanabban az idõben kelek föl minden nap?
A másik, hogy kb. egy éve nem védekezünk. Teljesen szabályos 26-28 napos ciklusaim vannak. A hüvelyváladék is arra utal, hogy kb. félidõben van peteérésem. Még soha nem volt pecsételõ vérzésem. Egyszóval, teljesen úgy tûnik, hogy hormonálisan minden rendben. Eddig kétszer, kb. fél éve és most, csináltam ovulációs tesztet az elõírásnak megfelelõen és mindkét alkalommal elõször a 13. most a 14. napon halvány második csík volt (ami negatív eredménynek számít), majd semmi. Mivel viszonylag sokat iszom és gyakran pisilek, azt gondoltam, talán nem elég koncentrált a vizelet, ezért most reggelente csináltam a tesztet, de ugyanaz az eredmény. Miért lehet ez?

Köszönöm a segítségét,
B. Zsuzsa
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Irtam neked e-mailt. Megkaptad?
Koszonom elore is a valaszod!

Andi
 
 


Kedves Erazmusz!

sajnos nem kaptam meg az emilt, pedig nagyon várom. Ha rákkatintasz a moncsira akkor ott megtalálod a címet, légyszives küldd el még1x.
Nagyon köszönöm:


Moncsi
Moncsi
 


Kedves B.Zsuzsa! Kép

Elnézést Erazmusz, hogy ide írok, de azt gondoltam, hogy ebben a dologban már teljes szívvel segíthetek Zsuzsának, hiszen egy párszor már megkérdezték Tõled, és úgyis ugyanezeket írnád:

Tehát az ÉBREDÉSI hõmérséklet mérésének szabályai a köv.:
- Szigorúan hagyományos higanyos -japán- hõmérõvel (a digitálist felejtsd el)
- minden reggel azonos idoben kell mérni (és ha ettol eltér valamelyik nap, pl. egy órával késobb méred, azt fel kell jegyezni)
- legalább három óra hossza alvás meglegyen
- mindenféle mozgás elott (se sokat mozgolódni, se pisilni, se felkelni, se szex, se inni, stb. A legjobb a párnádhoz készíteni a lázmérot.)
- 5 percig
- hüvelyben vagy popóban (a száj és hónalj nem jó, hiszen ott a szoba hõmérséklete teljesen befolyásolja a test hõjét)
- Utána még visszaalhatsz nyugodtan, pl. hétvége
Ez a szabályos mérés, és az így mért hobol tudnak csak az orvosok bármilyen szakvéleményt mondani.

Írod, hogy minden reggel máskor kelsz. Azt tanácsolom, jelölj ki magadnak egy idõpontot (pl. 5:30 vagy akármi) amely idõpont minden nap belefér az ébredésedbe és meg van elõtte a három óra nonstop alvás. Akkor mérd mindig, utána még nyugodtan visszaalhatsz.

Remélem segítettem!

Vanda
Vanda
 


Kedves Erazmusz!

köszönöm a múltkori válaszodat a gátseb problémámra és a sárga folyásra. 15 hete szültem, a 6 hetes kontrollon minden rendben volt, de most 4 hete problémám van. Idõközben voltam orvosnál és õ megállapította, hogy a méhszájam kinyílt és ezért van folyásom, ha még 3 hónapig így lesz, akkor meglézerez. Ezt nem teljesen értem, ez milyen technikát vagy mûtétet jelent? Ha ez történne, a következõ szülésemnél nem lesz nehezebb tágulnom? Mennyire jellemzõ ilyenkor, hogy kinyílik a méhszáj, van valamilyen természetes módszer (gyógynõvény), amivel ez megelõzhetõ?

Sajnos a gátsebem környéke, sõt a fél fenekem nagyon fáj, pedig a seb szépen meggyógyult, mégis úgy érzem, mintha az egész terület belenne gyulladva.:-( Mit csináljak? Mindenki azzal vigasztal, hogy ilyen elõfordul, a szülés után akár 6 hónapig is fájhat a gát. Akkor ezt a fájdalmat meg kell szoknom?
Köszönöm válaszodat elõre is!
zsu26
zsu26
 


kedves erazmusz!
lehhet,hogy nagyon butát kérdezek mmost Tõled.az a problémám,hogy az uszodábban elkaptam valamilyen lábgombbát és nem tudom,hogyha fürdõkádban fürdök,akkor estleg elterjedhet-e a gomba pl.a hüvelyemben is?
köszönöm elõre is :éva
éva
 


Kedves Erazmusz!

A lányok a "friss kismama " topicból hozzád fordítottak!
29. hétben vagyok és elkezdtem vizesedni. A dokim 1,2 l /napfolyadékbevitelre ítélt. A fél topicos banda "letámadott" ( nagyon kedvesek voltak !!!), hogy ez egy elavult nézet, nem szabad ilyet tenni, káros, stb...
Te mit javasolsz nekem? A három napos böjt után nem dagadt be a lábam, 2 kg-t fogytam,, az arcpuffadásom is lement, de nagyon nehezen bírom ezt a böjtöt! Kérlek írjál egy-két szót ezügyben , habár gondolom ezer jobb dolgod van! Elõre is köszönöm és jó munkát kívánok Neked!

Üdvözlettel: Szabó Kinga
 


Kedves Kinga!
Valóban elavult nézet a folyadék bevitel megszorítása. A vizesedést a sóbevitel megszorításával és fûszermentes ételekkel kell megszûntetni, emellett annyit lehet inni, amennyit kívánsz. Ha kevesebb a sóbevitel, eleve kevesebb Sótlanul kell enni az ételeket, illetve egy kicsit kálium sóval ízesíteni, nem nátrium sóval. Sok fehérjét fogyasztani és gyümölcsöt.

Éva! A fürdõkádból elõfordulhat, hogy bejut a hüvelybe a gomba. Canesten kenõccsel hamar elmúlik a láb gomba.

Zsu26!
Ezt a problémát sajnos nem tudom virtuálisan m,egoldani, ahoz látni kéne, hogy véleményt tudjak mondani.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

A fogamzásgátló abbahagyása után 1 évig nem állt vissza a ciklusom, utóbbi idõben kb. 2 havonta menstruáltam. Legutóbbi ciklusom elsõ 5 napján napi 1 Clostylbegitet szedtem (mivel volt egy 2,5 cm-es cisztám, az orvos elõször csak napi 1-et javasolt). Bár 12. napi UH kimutatott több érõ tüszõt is, mensesem megint csak a 47. nap jött meg. Mi lehetett ennek az oka? Miért nincs hatással a ciklusomra a Clostylbegit?
Hõmérsékletem a mensest megelõzõ 2 hétben megemelkedett, végig 37 fok fölött volt, ezzel párhuzamosan mindkét mellem mindig fáj ezalatt a 2 hét alatt. Ezt mi okozhatja? (A fogamzásgátló szedése elõtt szabályos ciklusaim voltak és soha nem fájt a mellem.)

Elõre is köszönöm válaszod és hogy így törõdsz mindenkivel!
Panni
Panni
 


Kedves B26!

Olvastam róla, hogy milyen problémáid vannak. Sajnos én is ilyen gondokkal küszködök. Szeretném ha írnál nekem a ritee@freemail.hu címre. Jó lenne megbeszélni Veled a tapasztalataidat. Lehet, hogy tudunk egymásnak hasznos információkat adni.
Köszi.
Rita
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

A 30. hét közepén járok. A 27. hét elején befogadtunk egy nimfa papagájt, aki berepült a nagymamámhoz. Nem fogdostam, de egyszer kénytelen voltam, hogy ne törje el a kis szárnyát. Persze õ nagyon megijedt és jól belém is csípett, kicsit vérzett az ujjam. Délután mentünk az állatorvoshoz megvizsgáltatni, kiderült, hogy nagyon beteg szegény és még aznap este meg is halt. Kép A terhesgondozóban megcsinálták a toxoplasma vizsgálatot, melyre tegnap visszarendeltek ismétlésre. A papír szerint Toxoplasma KKR 1:10. Azt mondták, hogy azért kell az ismétlés, hogy kiderítsék régi, vagy új fertõzésrõl van-e szó.

Úgy tudom elég komoly veszélyeket rejt a magzat számára az az élõsködõ, ami a toxoplasmózist kiváltja, ha az a terhesség alatt, vagy közvetlen elõtte következik be. Ha azonban észreveszik, antibiotikummal tudják kezelni. Azt viszont nem tudom, és ez lenne a kérdésem, hogy a végleges eredményig eltelõ hosszú idõ (eddig három hét, míg az új eredmény meglesz, újabb két hét) nem okozhat-e problémát? Ha esetleg új fertõzésrõl van szó és kezelnek is késõbb antibiotikummal, nem jön-e túl késõn a segítség? Azt is megköszönném, ha megmondanád, hogy mit is jelent az az 1:10 eredmény.

Válaszodat elõre is köszönöm!


Tisztelettel: Koalamaci
Koalamaci
 


... Azt még elfelejtettem mondani, hogy az állatorvos szerint a kis madár nagyon meg volt fázva és le volt gyengülve (szegény nem is evett semmit) és rühes volt. Hogy más baja volt-e, kívülrõl nem tudta megállapítani.

Koalamaci
Koalamaci
 


Kedves Erazmusz, a mai válaszokból valahogy kimaradtam, pedig már nagyon vártam, hogy írjál. (Talán azért, mert egyszerre két kérdést tettem föl).
A fontosabbat most újra feltenném. Köszönöm a segítséget! Kb. egy éve nem védekezünk. Teljesen szabályos 26-28 napos ciklusaim vannak. A hüvelyváladék is arra utal, hogy kb. félidõben van peteérésem. Még soha nem volt pecsételõ vérzésem. Egyszóval, teljesen úgy tûnik, hogy hormonálisan minden rendben. Eddig kétszer, kb. fél éve és most, csináltam ovulációs tesztet az elõírásnak megfelelõen és mindkét alkalommal elõször a 13. most a 14. napon halvány második csík volt (ami negatív eredménynek számít), majd semmi. Mivel viszonylag sokat iszom és gyakran pisilek, azt gondoltam, talán nem elég koncentrált a vizelet, ezért most reggelente csináltam a tesztet, de ugyanaz az eredmény. Miért lehet ez?

Köszönöm ,
B. Zsuzsa
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Sajnos nekem most szembe kell néznem ezzel a rendkívül szomorú helyzettel, hogy az ellenõrzõ AFP vizsgálat is alacsony értéket mutatott: 0,7 MOM és viszonylag magas BHCG szintet: 3,6 (a 16. héten vett minta szintén 0,7 MOM AFP, de akkor még 3,9 BHCG). Most a naptár szerint kedden (március 26-án töltjük a 18. hetet. A tarkóvastagságot a Szabolcs utcában mérték a 11. héten (az is éppen betöltve): 1,2mm (norm.) volt.
Mindkét idáigi UH normális méreteket mutatott a naptári számoláshoz képest, tehát idáig mindenki ragaszkodik ahhoz, hogy jó a számolás.
A súlyom most 69 kg, bár az AFP-t levevõknek véletlenül 67-te mondtam. Gondolom, ez nem befolyásolja túlságosan az értékeket.
Amúgy a ciklusom mindig hosszabb 28 napnál, általában 34, de a fogantatást megelõzõ két hónapban is 31 napos volt. Régebben még hosszabb ciklusaim voltak.
Õ lesz a második babánk. Kristóf májusban lesz kettõ éves, neki is a határértéken volt az AFP-je: 0,8 MOM, de a BHCG-je viszont jó volt: 2,7 MOM.

A saját orvosom még nem tudja, elutazott. Remélem, hétfõn tudok vele beszélni. Genetikai UH még nem volt.
Amúgy a vizsgálat elõtti napokban igen intenzív hasmenéses-hányásos vírusom volt, aminek következtében 3kg-ot fogytam, persze ennek nagy része hamar visszajött, gondolom vízveszteség volt. Lázam is volt. Vajon ez befolyásolhatja ezt a vizsgálati eredményt?
28 éves vagyok, a családban sehol sem fordult elõ semmilyen genetikai rendellenesség, sem más veleszületett betegség.
Köszönöm, ha tud vígaszt vagy érdemi információt adni!
Dorka
Dorka
 


Kedves Erazmusz!

Megint a tanácsodra lenne szükségem. Több mint egy év után végre kismama lettem. Az alacsony progeszteron szintemre elõször (6. hétig) duphastont szedtem (2x1), majd áttértem az utrogestan hüvelygolyóra (3x1). Most már betöltöttem a 9. hetet. Szerencsére jól vagyunk. Az orvosom a 12. hét után nem akar progeszteronpótlást adni, pedig ismer, végig õ volt az orvosom. Nem akarok összeveszni vele, mert nagyon rendes, és türelmes velem. De! Nem szeretném, ha emiatt valami baj lenne, vagy legrosszabb esetben elveszítenénk a bébit. Arra gondoltam, hogy a háziorvosommal feliratnám a duphastont, és tovább szedném a 36. hétig, ahogy te szoktad adni. Fõ a fejem a dolog miatt. Nem merem felhozni a nõgyógyásznak a témát. Szerinted mit tegyek?

Köszönettel, Lora
Lora
 


Kedves Erazmusz!


Ha nem haragszol, újabb kérdésekkel zargatnálak. Holnap töltöm be a 30. hetet.

1.
Mit jelent, ha a mai ultrahangnál azt mondták, hogy a magzat mindkét veséjében pangás látható. Az ultrahangos szülésznõ azt mondta, nem kell megijedni. 3 hét múlva menjek vissza kontrollra, de érdekelne, hogy mégis mit jelent, mitõl ne ijedjek meg?

2.
Már legalább 1 hónapja - de talán több is – rengeteget keményedik a hasam. Mikor legutóbb voltam a doktor bácsinál, mondtam neki. A manuális vizsgálatnál viszont nem talált semmi rendkívülit. A kezdetek óta szedek napi 3x1 MagneB6-ot, azt mondta szedjem tovább. Nem probléma mégis ez a sok keményedés? Néhány hete meg ráadásul olykor olyan "meg akar jönni" hasfájásom van. Ez normális terhességi tünet?


Továbbra is hálás köszönettel: Koalamaci
Koalamaci
 


Szia Koalamaci! Velem éppen ez tõrtént.Remélem nem haragszol, hogy bele szólok.Én most a 33. hétben vagyok és nekem is kb. a 30. héttõl kezdett el sûrûsödni a méhösszehúzódásom. Egy másfél hete pedig aludni nem tudtam, mert szinte egymás után jelentkeztek, amik fájásokkal is jártak. Ezek nekem is olyasféle menses görcsökhöz hasonlítottak, vagy nem is egészen görcsökhöz, hanem olyan volt mikor menses közben azt mondtam, hogy leszakad a méhem. Remélem érted mire gondolok. Másnap a védõnõm elküldött CTG-re, ott mindent rendben találtak a babával,de a az összehúzódások mégsem voltak normálisak. A Dokim pihenést rendelt el nehogy elõbújjon a babuci. Ha nem keményedik sûrûn akkor nem kell vele foglalkozni. Ez természetes a szülés közeledte felé! Ja és lehagytam, hogy a Dokim felírt egy vitamint Magne B6-ot és két még két gyógyszert haslazítónak.
Pihenek, jól vagyok és várom a babucim érkezését.
Szia: Szilvi
Szilvi
 


Kedves Szilvi!

Egyáltalán nem haragszom, hogy "beleszóltál", sõt! Köszi, hogy leírtad a saját tapasztalataidat. Nálam ennyire még nem durva, kifejezetten nem fáj, még csak inkább kellemetlennek nevezném. Ez a "méh leszakadás" ismerõs, de ez sem olyan vészes még, inkább ez is csak a kellemetlen kategória. De mikor én mondtam a dokinak, hogy sokat keményedek és megvizsgált, nem talált semmit és csak annyit mondott, hogy szedjem tovább a MagneB6-ot. Hát szedem. Nem küldött sehova tovább. Egyébként meddig "normális" a keményedés? Óránként legalább egyszer, olykor többször is, fõleg ha épp csinálok is valamit és nem kifejezetten pihenek, az még normális? Még egyszer köszi, és további boldog babavárást! Kép


Üdv, Koalamaci Kép
Koalamaci
 


Szia Koalamaci!
Ez az óránkénti keményedés akár többször is, szerintem normális.Hírtelen felállsz, hajolgatsz, vagy mozog a baba.
Lehet, hogy ha front van akkor is panaszkodsz,de ez is normális. A "friss kismamák topicja"-ban is hallani, hogy keményedik, szúr a has.
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok és Neked is boldog babavárást!
Szilvi
Szilvi
 


Szia Koalamaci!

Bocs, hogy én is beleszólok, de én meg a másik kérdésedre válaszolnék, mert ugyanez volt nálam is. A 27. heti UH-n azt mondták, hogy a baba mindkét oldali veséje tágult, valószínüleg pang. Ekkor 8mm körüliek voltak, és azt mondták, hogy a terhesség végén 10 mm-ig normális, tehát ezt nálam figyelni kell, mert messze még a 40. hét. Kérdéseimre megnyugtattak, hogy akkor sem biztos, hogy baj van, ha felé megy, de akkor majd figyelni a babánál ezt születése után. 2 hétre hívtak vissza. Izgultam rendesen, de ezen a 29. heti UH-n már mindkét vesét normális méretûnek írták.
Tudom, hogy ettõl nem lettél sokkal okosabb, csak egy tapasztalat... én is várom Erazmusz dr.-nõ válaszát, és persze aggódom, hogy a következõ UH-n normális lesz-e a mérete.

üdv:

any
any
 


Sziasztok!

Most ajánlották nekem ezt a "topicot", és gyorsan át is jöttem.

Kérném a hozzászólásokat ill.kedves Erazmusz válaszát.
Problémám a következõ:
Kb. 3 napja nagyon erõs alhasi görcsökkel tarkított ún. felfázás kínoz. Örökké pisilési ingerem van, mindig rohangászok, de aztán semmi, vagy 1-2 csepp, közben meg nagyon erõs szúró fájdalmat érzek.

Télen volt egy ugyanilyen, amikor elmentem orvoshoz és kiderült, hogy egy nagyon csúnya akut gyulladásról van szó.
Cyprobay-t kaptam rá, de nagyon rosszul voltam tõle, de beszedtem és rendbe is hozott.

Most ez újra elõjött, csak azt nem tudom, hogy mitõl?????
Úgy tudom és hallottam ( doki is mondta ), hogy ez bakteriális eredetû fertõzés.

Hogy lehet ezt megelõzni? Állandó párkapcsolatban élek, most szeretnénk kisbabát.
Nõgyógyászati panaszaim nemigen szoktak lenni.
De ez most komolyan aggaszt, mert gyakprlatilag alig pár hónap alatt már 2. jött elõ.

Elõre is köszönömKép

Ildi
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: