Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz!

2002 január 4-i 08:27-es kérdésre már köszönöm, nem kell válaszolnod, mert azóta már jártam orvosnál, hisz ez elég régen volt.
Névtelen
 


Kedves ErazmuszKép
A laparoszkópiára vonatkozó kérdésem már tárgytalan. Remélem nincs semmi baj Veled.... Minden rendben van? Ugye nem esett bajod? Kérlek jelezd felénk, hogy minden okKép

Puszi: Doris
 
 


Sziasztok lányok!


Kriszti vagyok,már írtam a "Fogamzásgátlás" címü topikba is,de sajnos nem kaptam választ.Ti talán tudnátok segíteni.Ha valaki MERCILONt szed,lenne olyan kedves és leírná nekem a dobozon található összetételét?Hogy melyik hormonból mennyi van benne?...
Németben lakom,és az itteni orvosom nem ismeri ezt a nevü gyógyszert,így nem tudja felírni,viszont nekem nagyon jó volt.A mostanitól meg szó szerint döglõdöm.Ha meglenne az összetétel,akkor felírna valami hasonlót.


Nagyon köszönöm nektek.
Puszi.
Kriszti.
Kriszti
 

 
 

Kriszti
A neten megnéztem a Mercilon az organon terméke. Hívd fel öket, vagy emilen kérdezz rá, hogy ott ahol te élsz milyen néven forgalmazzák.
Sajnos többet segíteni nem tudok, de ha van kedved akkor egy keresöporgramba írd bele a Mercilon szót és nézd meg mindazon linket amit kiadott. Hátha így megtalálod amit keresel, mert szokás szerint odaírják a gyogyi másik neveit is.
Üdv,
Moni
mj
 


KrisztiKép
Ezt találtam magyar nyelven a Mercilonról:
[url=http://www.organon.hu/organonhun/index_fogamz.html" TARGET="_top]http://www.organon.hu/organonhun/index_fogamz.html[/url] de ezen a címen több dolgot is megtalálsz. Talán segít az ovosodnak is, hisz itt Te is kiválaszthatod a megfelelõ országot.
A többiektõl elnézést kérek, de másként nem sikerült.

Puszi: Doris


0,02 mg aethinyloestradiolum és 0,15 mg desogestrelum tablettánként.

Javallatok
Orális fogamzásgátlás.


Ellenjavallatok
Terhesség, súlyos májbetegség, Dubin-Johnson szindróma, Rotor szindróma; fennálló vagy kórelõzményben
szereplõ: cardiovascularis és cerebrovascularis elváltozások, thromboemboliás megbetegedések, májdaganatok,
emlõ,- vagy endometrium carcinoma, endometrium hypertrophia; lipidanyagcsere-zavarok, súlyos hypertonia, súlyos
diabetes mellitus, porphyria, ismeretlen eredetû hüvelyi vérzés, otosclerosis (mely a megelõzõ terhességek folyamán
súlyosbodott); kórelõzményben szereplõ idiopathiás terhességi icterus, súlyos terhességi pruritus, herpes
gestationis.


Adagolás
Naponta 1 tabletta (lehetõleg mindig azonos idõpontban) a menstruáció 1. napjától kezdve 21 napon át. Ezután 7 nap
szünetet kell tartani, ez idõ alatt menstruációszerû vérzés jelentkezik. A következõ 21 tabletta szedését a 7 napos
szünet utáni 8. napon (az elsõ tabletta bevételét követõen 4 héttel, a hét ugyanazon napján) kell elkezdeni.

Más orális fogamzásgátló szedésérõl történõ áttérés esetén is a fenti adagolást kell alkalmazni.

Szülés vagy abortusz után legkorábban az elsõ bifázisos ciklust követõ menstruáció 1. napján kell a tabletta
szedését elkezdeni. Az elsõ bifázisos ciklus az idõelõtti ovuláció következtében általában megrövidül. Ha a tabletta
szedése már az elsõ spontán vérzés jelentkezésekor elkezdõdik, lehet, hogy nem gátolja meg az idõ elõtti ovulációt,
ezért a ciklus elsõ 2 hetében nem teljesen biztos a fogamzásgátlás.

Ha a tabletta bevétele elmarad a szokott idõben, úgy azt 12 órán belül pótolni kell. Az utolsó tabletta bevételét követõ
36 órán túl már nem megbízható a fogamzásgátlás. Az idõelõtti vérzés elkerülése miatt azonban - az elfelejtett tabletta
kihagyásával - folytatni kell a szedést a megkezdett csomagból. Ez idõ alatt egyéb, nem hormonális fogamzásgátló
módszer alkalmazása javasolt.


Mellékhatások
Köztivérzés, a hüvelyváladék megváltozása, hüvelyi fertõzések (pl. candidiasis), mellfeszülés, hányinger, hányás,
cholelithiasis, cholestatikus sárgaság, thrombosis, vérnyomás emelkedés, chloasma, erythema nodosum, bõrkiütések,
kontaktlencse viselési panaszok, fejfájás, migrén, hangulat változások (ld. Figyelmeztetés), folyadék retenció, a
glükóztolerancia csökkenése, testsúlyváltozások.


Gyógyszerkölcsönhatások
Óvatosan adható együtt:

ampicilinnel, kloramfenikollal, neomicinnel, penicilin V-vel, szulfonamidokkal, tetraciklinekkel,
dihidroergotaminnal, trankvillánsokkal (csökkenhet a fogamzásgátló hatás, ezért más nem hormonális
fogamzásgátló módszer alkalmazása is javasolt),
antikoagulánsokkal, kumarin- vagy indandion származékokkal (prothrombinidõ meghatározás és szükség
esetén, az antikoaguláns adagjának módosítása válhat szükségessé),
triciklikus antidepresszánsokkal, maprotilinnel (növekedhet biohasznosulásuk, toxicitás veszélye).
orális antidiabetikumokkal, inzulinnal (adagjuk módosítása válhat szükségessé),
bromokriptinnel (amenorrhoea és / vagy galactorrhoea jelentkezhet),
hepatotoxikus hatású gyógyszerekkel (hepatotoxicitás fokozódás veszélye).


Figyelmeztetés
Alkalmazásának megkezdése elõtt általános orvosi- és nõgyógyászati vizsgálatot (elsõsorban vérnyomásmérés,
vizeletcukor meghatározás, májfunkció vizsgálat, emlõvizsgálat, citológiai kenet vizsgálat) kell végezni a kockázatot
jelentõ betegségek ill. a terhesség kizárása céljából.

Fokozott elõvigyázatosság szükséges szívelégtelenség, vesekárosodás, hypertonia, epilepszia és migrén fennállása
vagy kórelõzménye, diabetes mellitus, varicositas, phlebitis, otosclerosis, sclerosis multiplex, chorea minor, latens
tetania, jóindulatú méhdaganat, endometrisosis vagy mastopathia esetén, valamint olyan nõk esetén, akiknek
családjában fiatalkori thromboemboliás megbetegedések vagy véralvadási zavarok fordultak elõ.

Az alkalmazás idõtartama alatt kb. félévenként orvosi ellenõrzés szükséges.

Vírushepatitis lezajlása (májparaméterek normalizálódása) után kb. 6 hónap múlva lehet orális fogamzásgátlást
alkalmazni.

Nemi hormonokkal történõ tartós kezelés során ritkán jóindulatú, igen ritkán rosszindulatú májdaganatok kialakulását
észlelték, melyek egyes esetekben életveszélyes intraabdominális vérzésekhez vezettek. Ha súlyos fájdalmak
jelentkeznek a hasi terület felsõ részén és májmegnagyobbodás vagy intraabdominális vérzés jelei mutatkoznak,
májdaganat gyanúja merülhet fel. Szükség esetén a fogamzásgátló szedését le kell állítani.

Ösztrogén tartalmú orális fogamzásgátló alkalmazása során esetenként depresszió fordulhat elõ. Amennyiben ez a
triptofán anyagcsere zavarával jár együtt B6-vitamin adása hatásos lehet.

Szoptatás idején az ösztrogén komponens tejelválasztást csökkentõ hatása miatt alkalmazása megfontolandó.

A megvonásos vérzés kimaradása esetén a gyógyszer szedése csak a terhesség kizárása után folytatható.

Köztivérzések esetén a szedést folytatni kell, ezek a vérzések többnyire maguktól megszûnnek. Amennyiben a
köztivérzések nem szûnnek vagy ismétlõdnek, nõgyógyászati vizsgálatot kell végezni a szervi elváltozás kizárása
céljából.

A tabletta bevétele után 4 órán belül jelentkezõ hányás, hasmenés esetén a szedést folytatni kell, de más kiegészítõ
fogamzásgátló módszert is kell alkalmazni.

Az orális fogamzásgátlót szedõk esetében megnövekedhet a thromboemboliás megbetegedések, a cerebralis és
myocardialis infarktus és a subarachnoidalis haemorrhagia elõfordulásának valószínûsége. Ez a kockázat magasabb
a kor elõrehaladtával, de fõként dohányzók esetén. Ezért 30 év feletti nõknek a dohányzás teljes elhagyása javasolt.

Az adagolás azonnali leállítása szükséges:

elõször fellépõ vagy rosszabodó migrén jellegû, szokatlanul erõs fejfájások, akut látászavarok és
érzéskiesések, thrombosis vagy infarktus gyanúja esetén,
jelentõs vérnyomásemelkedés, icterus, ill. icterus nélküli hepatitis, generalizált pruritus jelentkezése,
epilepszia, ill. az epilepsziás rohamok gyakoribb elõfordulása esetén, valamint
tervezett mûtét (elõtte 6 héttel), hosszantartó immobilizáció (pl. balesetek után) és terhesség esetén.

Eltartása: 2-25 (C között, fénytõl és nedvességtõl védve.

Megjegyzés Csak vényre rendelhetõ.

KrisztiKép
Ha nem boldogulsz a nevemre kattintva látod az e-mail címem és akkor csatolatként elküldöm a címedre.

Puszi: Doris

Csomagolás 21, 3x21, tabletta (Organon)

OGYI-T. : 4857

Alk.elõírás OGYI-eng.száma: 7441/41/96


[ Mercilon® ]
 
 


Móni,Doris!


Fantasztikusak vagytok!Bevallom,nekem eszembe sem jutott az interneten keresni.
Nagyon-nagyon köszönöm.


Puszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Kedves Lányok!
Csak annyi történt, hogy egy kicsit összecsaptak a fejem fölött a hullámok. Most egész hónapban késõ éjszakákba nyúlóan statisztikákat kell gyártanom. Egy több ezer ágyas kórház egész éves teljes onkológiai jelentését kell megszerkesztenem, (ez több ezer beteget jelent) és már egy hete le kellett volna adnom, de még most sincs készen. Most azonban már elegem van a statisztikából, és megnéztem hogy vagytok. Hiányoztatok Ti is nekem. Közben egy kicsit beteg is voltam, de ez nem volt komoly.

Maszi!
A borsónyi mirigy tömörülésnek általában nincs jelentõsége. Javaslatom: havonta 1x, menses után néhány nappal tapintsd meg, gyakrabban nem. Ha nem változik a mérete, nem kell vele semmi mást tenni. Ha növekedést észlelsz, akkor el kell távolítani. Az se jelent rákot, csak a biztonság kedvéért kell eltávolítani, nehogy a belsejében valamikor meginduljon egy rosszindulatú sejt.

Kriszti!
Nem tudom, azóta vissza mentél-e Fábián doktorhoz? Úgy látszik, nagyon nehezen akar beindulni a hormon rendszered. A laser fenesztráció után be szokott indulni. Ha a Puregontól nem indult be, akkor más gyógyszer kombináció kell. Kíváncsi lennék a jelenlegi hormon értékeidre (bár a Margit kórház új egységeit nem ismerem, Fábián doktor megigérte, hogy elküldi, de úgy látszik elfelejtette, és én se forszíroztam). Írd meg e-mail-ben az újabb eredményeidet!

Erzsók28!
A december 31-én leírt hüvelykúp receptet írasd meg a házi orvosoddal (õ is megírhatja). Ezt a terhesség bármely idõszakában lehet használni, és nagyon jó a hüvelygyulladás megszûntetésére, akár gombás, akár bakteriális. Mint írtam, a hüvelygyulladás nagy probléma (fõleg a bakteriális) már a terhesség elején is, mert vetélést okozhat. A hüvelyi úton való szülést nem akadályozza a hüvelygyulladás.

Niki!
A Graciál tablettánál is, mint minden fogamzásgátlónál (kivéve a vas tartalmú TriRegolt) 7 napos szünetet kell tartani két 21 napos levél között.

Niki75!
Mint elõbb írtam, nem tudom az „új módszer” normál értékeit. De mivel az LH értéke több, mint kétszerese az FSH-nak, ez is arra utal, hogy a progeszteron ért6éke valószínûleg az új módszer szerint is alacsonyabb a szükségesnél. Ez a lényeg, tehát emelni kéne a progeszrteron értékét. (A tegezés nem baj, ebben a topicban ez így természetes).

Judit! (Névtelen)
Elõfordul, hogy a várható menses idejében egy kevés vérzés jelentkezik, anélkül, hogy ez valóban a terhesség veszélyeztetettségét jelentené. Remélem, nálad is így volt, és azóta zavartalanul növekszik a babád! Azért az ilyen tünetekkel célszerû jelentkezni az orvosnál.

Monique!
Az elzáródás okát nem lehet kideríteni, de általában korábban lezzajlott gyulladások okozzák. Néha endometriozis is okozza. De elõfordul, hogy az elzáródást lehet oldani, ha pl. kívülrõl szorítja össze valamilyen gyulladásos szál, vagy ha zsákszerû a hasüregi vége. Utóbbit azonban kétlem, mert akkor ezt leírták volna. Szóval talán lézeres laparoszkópiával lehetne oldani. Ez vonatkozik az endometriozisra is. Ebbõl a célból felkereshetnéd Fábián doktort a Margit kórházban.
Ha az eddigi tanácsaim alapján megkaptad a Gynevac-ot, az jó esélyt ad arra, hogy ne záródjon el a másik oldali.

Mági!
Nem igazán tudok tanácsot adni e bõr tünetekre. Valószínûleg összefügg a saját hormon szintjeiddel, ezért jelentkezik menstruációkor.
Ha babát szeretnél, mindenképpen javaslom a Gynevac kúrát elõtte, az immunrendszer stimulálásával lehet, hogy ezen a panaszon is segít. Itt is leírom, amit már máskor is írtam és még ebben a levélben is valószínúleg fogom még egyszer írni, hogy ha a kúra alatt bekövetkezik a terhesség: ne hagyd abba, annak érdekében, hogy a terhesség lehetõleg zavartalan legyen. A „tisztító kúrákhoz” nem értek, ezért arról nincs véleményem.
A formalin vagy thiomersal érzékenység nagyon ritka. Ha valaki nem tud róla, akkor rendszerint nincs is. Formalin gõzben sterilizálják általában a tamponokat, betéteket. Thiomersalra az érzékeny, aki higany érzékeny. Ha az oltás helyén tenyérnyi nem érzékeny piros folt keletkezik, az valószínûleg thimersal érzékenység miatt van, ekkor bõrgyógyászaton meg kell csináltatni az érzékenységi próbát, csak ezután szabad folytatni a kúrát. A piros folt 1 napon belül keletkezik, a próba 3 nap alatt készen van, tehát a következõ injekcióig eldõl, hogy szabad-e folytatni, vagy nem.

Szofi!
A lányok elég kimerítõen válaszoltak, idézetekkel együtt, a kérdésedre. Az IUD magyar neve, a 2spirál” nem is jó kifejezés ennek az eszköznek a megjelelölésére. IUD=intrauterine device=méhen belüli eszköz a helyes neve, ami nagyon sokszor egyáltalán nem spirál alakú. Csak a magyar szóhasználatban ezzel jelölik (régebben hurok volt a neve, mert az egyetlen nálunk kapható Szontágh féle méhen belüli eszköz hurok alakú volt). Szóval a MIRENA valóban méhen belüli eszköz, amiben kis mennyiségû hormon van, ami lassan oldódik ki belõle, biztonságos. Nincs olyan mellékhatása, mint a hormon tartalmú fogamzásgátló tablettáknak, amik az egész szervezetre hatnak, az egész saját hormonrendszert leállítják, és többféle enyhe vagy súlyos mellékhatást okozhatnak. Ez olyan kicsi hormont ad a szervezetbe, ami nem okoz mellékhatást. Azt állítják róla, hogy a gyulladások elõfordulását nem fokozza, hanem csökkenti. Saját tapasztalatom nincs róla az ára miatt. Úgy tudom, jelenleg 38 ezer ft körül van az ára. De utána valóban évekig nem kell vele törõdni. (Csak az éves rákszûrést nem szabad elhanyagolni!) Ha rászánod ezt a pénzt, és a férjed, vagy Te idegenkedtek az óvszertõl (amit azért ma már ismét sokan használnak, akik nem akarják a nõ szervezetét károsítani), akkor ezt a megoldást javaslom. Nem szülés után azonnal, hanem a 6 hetes kontrollnál. Addig viszont szíveskedjetek tartózkodni a szextõl!

Roxana!
Amint Móni idézte, a Gynevac nem okoz bajt a babának, sõt csökkenti a terhesség alatti problémákat (vetélés, koraszülés, méhen belüli sorvadás). Több ezer terhes asszony oltása során a laktobacillus vakcinára visszavezethetõ károsodása nem volt a babáknak, de a fenti szövõdmények száma felére csökkent a hatására! Örülnék, ha leírnád, hogy milyen elõzményeid voltak, ami miatt elkezdtétek a Gynevac kúrát?

Zsuzsa!
Nyilván már nem aktuális a válasz, de azért leírom, hogy a terhesség elsõ harmadában ellenjavallt a Sumetrolim adása. A terhesség alatt vigyázni kell, hogy ne legyen „felfázás”. Jól fel kell öltözni. A Nitrofurantoin a hugyutakban koncentrálódik, az alkalmasabb a hugyuti megbetegedés kezelésére terhességben. (Csak hányingert okoz.) A gyulladás viszont okozhat vetélést. Remélem, ez a terhességed sikerülni fog, de ha nem, akkor a következõ terhesség elõtt feltétlen kérd a Gynevac-ot a gyulladások megelõzésére!

Sien!
A Bromocryptin vagy serocryptin szedését napi ¼ tablettával kezdem 1 hétig, majd hetente ¼ tablettával emelem, amikor 1 tablettát eléár paciens, akkor méretem meg ismét a prolactin szintet. Ha még magas, tovább emelem ¼ talettával hetenként.

Doris!
Nem mindig végeznek újabb laparoszkópiás viszgálatot a kúra után. Hiszen az egy mûtét, altatással. Inkább ovuláció indukciót javasolnék, hormon meghatározásokkal, és igyekeznék mielõbb összehozatni a bébit. Csak akkor néznék újabb laparoszkópiát, ha legalább fél évig nem jön össze a baba (de csak akkor, ha minden egyéb meddõségi okot kizárnék!)
Köszönöm a külföldi Krisztinek írott válaszodat!

Kedves Ancsi!
Tudom, hogy régi topicos vagy, te hoztad létre ezt a topicot!
Igen, a prolactin egy kicsit magas, de valószínûleg az MR vizsgálat nem fog mutatni eltérést. Viszont a 3. Mérésnél mért progeszteron sokkal alacsonyabb a szükségesnél: egészséges terhességhez 64 nmol/l fölött kellene lennie. Ez alig az 1/3-a a szükségesnek. Emiatt lehet, hogy nem sikerül beágyazódni a petesejtnek. Ha létre jön is a terhesség, nagy valószínûséggel vetéléssel fejezõdik be. Peteérés inbdukáló kell (akkor is, ha a fenti érték alapján van peteérés). Clostylbegyt vagy Serophen. A prolactin csökkentésére Bromocryptin vagy Serocryptin. Az MR vizsgálatról kimerítõ leírást kaptál Brekitõl, melyet köszönök neki.
Nem az agyadat, hanem az agyalapi mirigyet kell kivizsgálni, ami különbözik az agytól, ez egy belsõ elválasztású mirigy, az összes belsõ elválasztású mirigy „karmestere”. Ez a hormonok fõ szabályozója.

Ágci!
A Continuin ma is az egyetlen csak progeszteron tartalmú tabletta, ami a szoptatást nem befolyásolaja. A szoptatás viszont nagyon fontos dolog! Modern az injekció, amit 3 havonta kell beadni. Lehet használni óvszert – sokan választják ezt, mivel ez nem károsítja semmilyen szempontból a nõ szervezetét. Lehet használni pesszáriumot – nagyon nehéz ma Magyarországon hozzájutni. Vannak hüvelykrémek és hüvelytabletták, ezek új dolgok. Van a fentebb leírt MIRENA méhen belüli eszköz, mely alacsony hormon mennyiséget bocsát ki közvetlenül a méh nyálkahártyára.

Andrea (Névtelen)!
Mercilon, vagy más fogamzásgátló tabletta mellett lehet óvszer nélkül nyugodtan nemi életet élni, de a következõkre figyelni kell:
1. hányás, hasmenés csökkenti a hatását
2. nyugtatók szedése csökkenti a hatását
3. antibiotikumok szedése csökkenti a hatását
4. ha nem ugyanabban az idõben szeded be, csökken a hatása
5. Ezekben az esetekben ajánlatos óvszert is használni a tabletta szedés folytatása mellett.

Heni és Forgi!
A gyakori keményedés nagyon veszélyes, különösen, ha meg is van rövidülve a méhnyak. (A megrövidülést a keményedések hozták létre.) Ilyenkor még a méhnek nem szabad készülni a szülésre, mert az koraszülést eredményez! Én ilyenkor szigorú fekvést rendelek el a terhesnek, minden féle házimunkát is megtiltok: csak pisilni és zuhanyozni szabad felkelni, még az ételt is hozzák neki az ágyba! Aki ezt nem hiszi el, nagyon sokszor rosszul jár! A koraszülés a baba halálával, vagy legalább is testi- szellemi károsodásával jár nagyon gyakran!

Bebizonyított tény, hogy a terhesség elõtti-terhesség alatti bakteriális hüvelygyulladás (bateriális vaginózis) szoros összefüggésben van a koraszüléssel. Nyugati szerzõk 30-50%-os koraszülés elõfordulást találtak az ilyen anyáknál. E hüvelygyulladás legjobb, legtartósabb gyógymódja a laktobacillus vakcináció (mely nálunk Gynevac, külföldön SolcoTrichovac illetve Gynatren néven van forgalomban). De az elõiratok nem ajánlják terhesség alatt adását. Nem azért, mert ártana a magzatnak, hanem azért, mert az eddig elvégzett vizsgálatokat nem tartják elégnek ahhoz, hogy ez ráírható legyen az elõiratra. Remélem, egyszer sikerül annyi vizsgálatot elvégezni, amit elégnek tartanak, és ezzel sok millió koraszülést megelõzni a Földön! Addig a következõ javaslatom van: a dec.31-i levelemben leírtam egy hüvelykúp receptjét, ami a terhesség bármelyik idõszakában adható, mert hatóanyagai nem szívódnak fel a keringésbe, csak a hüvelyben lokálisan hatnak, és megszûntetik a gyulladást. Csináltassátok meg e kúpokat és esténként tegyetek fel egyet egészen szülésig.
Közben gondoljátok végig: nincs-e kutya vagy macska a közelben? Ezek az állatok is okozhatják a hüvelygyulladást és a következményes koraszülést. Ha van: sürgõsen sziveskedjetek eltávolítani!
Magnéziumon kívül más gyógyszer is van a fájások (méhösszehúzódások) leállítására.

Azoknak, aki e-mail-ben kérték a választ, ezt megint nem tudom megtenni, mert már nagyon késõ van, 4 óra múlva kelnem kell, és utána kb. éjfélig egyfolytában dolgozni fogok.

Mindenkit szeretettel üdvözlök
Erazmusz
Erazmusz
 


ErazmuszKép

Köszi a választ és azt is, hogy idõt és energiát nem sajnálva Ránk segítesz NekünkKép Örülök, hogy jól Vagy és kitartást a statisztikák készítéséhezKép

Puszi: Doris
 
 


KrisztiKép
Nagyon szívesenKép Sikerült ráakadnod a kért információkara?

Puszi: Doris
 
 


Drága Erazmusz!
Nagyon köszönöm a válaszodat, bár most kicsit megrémültem.
Egy héttel ezelõtt pozitív lett a tesztem, voltam is UH-n, ahol csak egy 5 mm-es petezsákot láttak, azt mondta a doki, nagyon fiatal még, ezért a héten újra megyek hozzá, ha fejlõdött, akkor kapok Duphastont.
Remélem nem lesz késõ a gyógyszeres támogatáshoz!!
Az elõzõ két terhességem barnás váladékozással indult, és magzatelhalással fejezõdött beKép, viszont most még ilyen csúnya tünet nem jelentkezett, ezért bízom abban, hogy talán mégis magasabb lett a progeszteron-szint.

Nagyon köszönöm mégegyszer, hogy idõt szántál ránk!KépKép

Üdvözlettel:
Ancsi
Ancsi
 


AncsikaKép
Fel a fejjel!! Nincs még veszve semmiKépÚgy izgulok ÉrtetekKép

Puszi: Doris
 
 


Drága kedves Erazmusz Doktornõ!
Nagyon örülök, hogy ismét itt vagy. Már annyit írtam és kapkodtam ide- oda amíg te nem voltál, hogy azt sem tudom neked írtam-e a problémámrõl.Ha igen bocs az ismétlésért.A te véleményed számít és dönti el, hogy hogyan tovább. A többieknek adott javaslatok és tanácsok alapján adatom a gynevac-ot, a férjemnek is. (Elég nehéz volt kiíratni, több orvos is elutasított azzal, hogy ezt nem ismeri, nincs tapasztalata, s így nem írja ki, de végül sikerült.)Túl vagyunk 3 sikertelen inszem.-en. A zona pelucida vizsgálat alapján kiderült antitest termelésem van. Az orvos rögtön a ICSI-t javasolta. Nagyon megrettentem, mert nehezen tudom elhinni, hogy müködõ petefészkek, átjárható petevezeték, s minden más normális dolog melett csak így lehet gyerekem. (Az inszem-re azért volt szükség mert a férjemnek ologosospermiája van (12 millió/ml.)Kérdésem van-e más segítség, vagy vágjak bele a lombik programba. Idõm nincs,35 éves vagyok. A jövö hónapba még megismételjük a zona pelucida vizsgálatot, (az én kérésemre, akkor már 4 hónapja lesz annak, hogy kerüljük a spermával való kontaktust.
Egy kicsit hosszura sikeredett a levelem, bocs. Várom válaszod, Gabi
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Már régen olvasom a topic-ot, de csak most elõször írok. Kérném segítségét problémáim megoldásához.
Gyógyszerész ismerõsöm szerint a párhuzamosan szedett Femoden, ill Claritine szívritmuszavarokat okozhat. Ez igaz? Amennyiben igen, akkor nem értem, hogy a nagytekintélyû osztályvezetõ fõorvos úr, hogyan írhatta fel ezt a fogamzásgátlót.
Másik kérdésem a következõ lenne:
3 hónapja próbálkozunk egy bébi megalkotásával, de eddig nem jött össze. Évekkel ezelõtt ( 3 éve ) problémás menszesszel fordultam orvoshoz, aki egy eü. kaparással akarta megoldani a dolgot. A vérzések elõtt kb. egy héttel megindult egy barnás váladékozás, aminek idõtartam hónapról hónapra növekedett. Az eü. kaparás megtörtént, utána fogamzásgátlót szedtem, ami valószínû, hogy elfedte az elõzõekben említett tüneteket. Az utóbbi 3 hónapban ismét kezd kiújulni ez a dolog. Lehet, hogy emiatt nem tudok teherbe esni? Ön szerint keressem meg az orvosom, vagy próbálkozzunk még tovább?!
 
 


Nyuszat,
Nem tudom mikor lesz E-nek ideje válaszolni, de ha babát akartok, kérlek olvass vissza, mert erröl már sokat beszélgettünk. Nemcsak itt, hanem a ... megint megjött topikban is. A menzi elötti barnás folyás progreszteron hiánytól vagy krónikus gyulladástól lehet. E. ilyenkor Gynevac-ot javasol (párodnak is) és egy alapos hormonvizsgálatot. Jó lenne, ha a reggeli hödet mérnéd (ennek a technikáját is megtalálod, ha visszaolvasol) és amennyiben a peteérés után a höd nem éri el a 37 fokot és marad fenn tartósan, valószínüsithetö a progihiány.

És egy magánvélemény: Remélem nem ugyanahoz az orvoshoz mész vissza, aki kaparást csinálta. Nekem úgy tünik nem igazán érti a dolgát.

Üdv
Moni
mj
 


Drága Erazmusz,

örülök hogy megint itt vagy, és istápolsz bennünket. Kitartást a statiszkikákhoz!

Lora
Lora
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon szépen köszönöm válaszod,kicsit meg is ijedtem.Az az igazság,hogy a mirigytömörülést csak az orvosom vette észre,én nem is éreztem/érzem,pedig rendszeresen vizsgálom magam.Szóval,még egyszer köszönöm!Nagyon jó,hogy vagy nekünk!
maszi
maszi
 


Kedves Erazmusz,
UH-s papíromon a következõ található:
R. nagy uterus, endometrium 10mm. Graviditas nem látható. Adnextájak eltérés nélkül.
Nagyon örülnék neki, ha leírnád nekem, hogy ezek mit jelentenek.
Válaszod elõre is köszönöm: Lorella
 
 


Kedves Moni!
Köszi a válaszodat, utánanézek az írásoknak. Utána még biztos fogok kérdezni. Nem tudsz esetleg egy jó orvost ajánlani?

Elõre is köszi

Nyuszat
 
 


Kedves Erazmusz!

Válaszodat nagyon köszönöm,remélem a baba marad amíg kell.

Forgi
Forgi
 


Lorella,
Elöször is bocsánat Erazmusz, hogy megint itt kontárkodom KépMindenesetre annyit értek a leletedböl, hogy a méhnyálkahártya 10 mm, graviditás, vagyis terhesség nem látható.
Remélem segítettem.
Moni
mj
 


Kedves Erazmusz,
köszönöm a válaszát!
A vizsgálat után sikerült teherbe esnem, és most már azon izgulok, hogy minden rendben legyen a babával.
Mégegyszer köszönöm és további jó munkát kívánok Önnek!
Niki75
 


Kedves Erazmusz Doktornö!

Köszönöm szépen a válaszát, és minden jót kívánok Önnek!!

Erzsók28.
Erzsók28
 


Kedves Erazmusz!

Örömmel és megkönnyebbüléssel láttam, hogy megint itt van. Tanárként el tudom képzelni, hogy milyen az, amikor a sok feleslegesnek tûnõ papírmunkától az embernek nincs ideje és ereje arra, amit szívesen csinál. De hát ez vann...

Lenne egy kérdésem is: Korábban már írtam, hogy magas prolactin szintem miatt Bromocriptint szedek. Éppen Ön volt, aki megnyugtatoo, hogy nem lesz semmi baj. Most eltelt a három hónap, a szint normális, viszont a menzesz elõtt ill. a ciklus közben is sokszor van nagyon enyhe vérzésem. Az orvosom szerint ez attól lehet, hogy még mindig nincs ovulációm, ezért most 5 napig Norcolutot kell szednem (2X1), aztán, amikor megjön, akkor ezt a C-t az 5.naptól a 10-ig (2X1). Mi a véleménye?
Egyébként a múlt hónapban volt egy gombás fertõzésem, amire egy csomó féle szert kaptam, most pedig hólyaghurutom volt, amire antibiotikumot írtak fel. Félek,hogy ez viszont melegágya a gombáknak....
Még egy utolsó kérdés: a mai vizsgálatkor a doktor kis méhszájsebet diagnosztizált. Azt mondta, hogy irrigáljak, attól elmúlis valószínüleg. Nagyon megijedtem. Milyen gyakran használjam ezt a szert?

Elnézést a kérdészuhatagért, de úgy tûnik, csak Önnek van ránk ideje...

Elõre is hálás köszönet: Másikviki
másikviki (m&aacut
 


Kedves Erazmusz!

Én is csatlakozni szeretnék a kérdezõk sorába. Tudom, nem könnyû neked sem, hisz nagyon sokan vagyunk, de nagyon hálásak is ha választ kapunk kérdéseinkre.Én legalábbis nem érzem magam annyira egyedül...
Már egy hónapja hagytam abba a Minulet gyógyszer szedését, mivel ( 25 évesen)babát szeretnénk a férjemmel.
A menzesem a gyógyzer abbahagyása után már az elsõ hónapban
szinte idõ pontosan jelentkezett. Sajnos, ez a menstruáció, elnézést a kifejezésért alig ha piros, inkább barna-barnásnak mondható és egy kicsit olyan fura szagú is volt.
Kezdtem megörülni, hogy nem kell majd talán aggódnom, hogy 28 napra pontosan jön meg, de most aggódom, miért nem volt igazi menzesem..?
Ha tudna válaszolni kérdésemre, nagon hálás lennék, sajnos nõgyógyászaton voltam egy hónapja, ( nem mondtak semmit hogy gond lenne..) és nem szeretnék ezzel visszamenni.
Elõre is köszönöm, is jó munkát!

Lányok,
ha esetleg veletek is megesett ilyen, írjátok le ti is, már az is segítség számomra, ha ti is válaszoltok.
Köszönettel
M.B.
M.B.
 


Kedves M.B.Kép
Én is évekig szedtem Minulet-et és ua. volt a tapasztalatom, ami Neked. Én sajnos voltam olyan buta, és nem tulajdonítottam túlságosan nagy jelentõséget a dolognak ezért csak néhány hónappal késöbb fordultam orvoshoz. Nekem a komplett rákszûrés ill. alaposabb kivizsgálás alkalmával találtak egy kis problémát. Nem tudom van-e saját orvosod. Mindenképp jelezned kéne a Nõgyógyászodnak a tapasztalataidatKép Nem biztos, hogy gond van tehát nem ijesztegetni szeretnélek de ha az elsõ nõgyógyászatról el is hajtottak talán érdemes lenne megmutatnod Magad egy másik orvosnak is. Vidéki vagy Bp.-i vagy? Csak azért kérdem, mert ha jó orvosra lesz szükséged én javasolhatom a sajátomKép

Puszi: Doris
 
 


Kedves Erazmusz!

Szülés után a Continiun tablettát írta fel a nõgyógyászom, de egy kicsit tartok tõle, mert többen azt mondták, hogy felborította a hormonháztartásukat, és nem is teljesen biztonságos. Ráadásul én collitis ulcerosában szenvedek, és nem tudom, hogy azzal szedhetõ-e.
Hallottam egy Pharmatex nevû kúpról, azzal érdemes próbálkozni? Mennyire biztonságos?
Köszönettel
Ilda
 
 


Kedves Erazmusz,
Írtad korábban, hogy nem tudod a Margitos új módszeres értékeket. Ma reggel voltam Fábián doktor úrnál és sikerült kilopnom Kép egy ilyen papírt a kórházból. Itt van:

Progreszteron - nmol/l - follicul.f.: 0,86-12,4
- luteal f.: 24,4-81,4

Prolaktin - mIU/ml - norm: 46-622

FSH - mIU/ml - folic f.: 3-20
- cikls közepe: 9-26
- luteal f.: 1-12
- postmenop: 18-153

LH - mIU/ml - follic. f: 2-15
- ciklus közepe: 22-105
- luteal f.: 0,6-19
- postmenop: 16-64

Oestraidol - pg/ml - follic f.: 25-221
- preovulációs f.: 83-690
- luteal f.: 26-408
- postmenop.: 25-86

Testosteron - nmol/l - kisebb, mint 0,35-3,33

SHBG - nmol - 20-120 átlag : 55
FAJ - TT3x100/SHGB - norm.: Kisebb, mint 7,15
PCO, hisutism "nagyobb jel nyitva a PCO felé" 7,15

DHEA-S - ng/ml prepubertas: 0,2-1,63
érett kor: 1,9-10,57
terhes. terminusban: 0,62-6,15
postmenop: 0,3-1,65

HCG-béta - u/ml pozitiv 25 felett

TSH mIU/ml - norm: 0,2-5,1

Üdvözlettel,
Moni
mj
 


Kedves Erazmusz!
Ma léptem a 39. hétbe és az uh a baba súlyát 2500 g-ra tartja (múlt héten 2600 g volt), bár az orvosom nagyobbnak becsüli. Érdeklõdnék, nem túl kevés-e ez vagy még belefér az átlagba?
Sajnos hétfõtõl már nem leszek netközelben, ezért mielõbbi válaszodat õszintén megköszönöm, tudom, rengeteg az elfoglaltságod!
bogyeszka
 


BogyeszkaKép
Végre Rád akadtam ittKép A Margitos topic-ban hiába érdeklõdtem nem jelentkeztél..na nem bajKép Neked milyen az alkatod? Hány kiló vagy? Csak a babuci miatt kérdezemKép
Egyébként jól vagytok?

Puszi: Doris
 
 


Doris, pedig válaszoltam... :-o Jól vagyok köszi, rajtam egyébként bagatel 30 kg súlyfölösleg van, ez még a pocaklakóság elõtt jött fel rám, mivel 2 és fél éve leszoktam a cigirõl. A terhesség alatt olyan 6-7 kg jött fel, és persze a gesztációs diabétesz... Hétfõtõl egyébként a kórház vendége leszek... Kép
bogyeszka
 


Szia Erazmusz !
Kérlek írd le pontosan, hogy a nőgyógyászati rákszűrés során pontosan honnan történik a mintavétel.
Lehet, hogy furcsálod a kérdésem, de 13. hetes terhesen mentem először orvoshoz, elötte kifogástalan állapotban voltam. Akkor elvégezte az orvosom (akinél már 2x szültem) a rákszűrést, majd pár napra rá először halványbarna folyás, majd egyik nap nagyon kicsi vérzés volt, ami abba is maradt. Másnap mentem UH-ra, amikor azt mondta az orvosom, hogy nincsen életjelenség a babánál. Ma jöttem ki a kórházból, ahol műszeresen befejezték a terhességem.
Szeretném tudni, hogy lehetett-e a késői rákszűréstől, mert elötte tényleg semmi bajom nem volt, sőt a terhességem elején igen sokat utaztam, dolgoztam és mégis teljesen jól éreztem magam.
Kérlek válaszolj, ezt tudnom kell !
Köszi
Egy szomorú exkismama
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
16 hónapja szültem a kisfiamat, utána volt két spontán vetélésem. Az elsõ egészen az elején, nem kellett mûtét, a második missed ab. volt, a 12. héten vették észre, mûszeres bef. volt. A kontrollnál az orvosom Bromocriptint írt fel, amit már 2 ciklus óta szedek, és úgy veszem észre, használ, mert a szülésem óta most volt az elsõ "normális" vérzésem, eddig csak 2-3 napig tartott, elég gyengén. A hõmet is mérem, ebben a hónapban már tökéletes volt a görbe, az orvosom szerint. Tehát a kérdésem az, hogy szükségesnek tartasz-e egy hormonvizsgálatot, vagy elkezdhetünk már próbálkozni enélkül is? Mert a vizsgálatra egy utazás miatt csak márciusban kerülhetne sor, plussz még várni kell az eredményre is. Az orvosom azt mondta, hogy rám bízza, akarom-e a vizsgálatot, és ezért szeretném kikérni a Te véleményedet.
Köszönöm szépen
juci
 
 


Doris!

Nekem ma kéne elkezdenem a Minuletet. Mi lehet a gond vele? Hormonzavart okoz?

Válaszolj gyorsan! 1 napot csúsztatok...

Zsu
Zsu
 


Gracialt nem szed senki?
Névtelen
 


Szia ZsuKép
Nekem endometriosist állaított meg az orvosom mely nem a fog.gátlótól alakult ki de amig szedtem nem "tüntek fel" a tünetek. Viszont mikor abbahagytam úgy gondoltam hogy a vérzésem mennyiségi, minõségi...stb. válltozása azért történt, mert már nem szedem a gyógyszert ezért vártam néhány hónapot mire elmentem nõgyógyászhoz. Nem gondoltam, hogy ezek a válltozások fontosak lehetnek valamilyen szempontból. A Minulet tehát nekem tökéletesen jó volt és ismét mondom az endom nem a gyógyszertõl alakult ki pusztán "elfedte" a tüneteimet. Tökéletsen elégedett voltam a tablettával csak azt akartam írni M.B.-nek, hogy ha számára szokatlan tüneteket észlelt magán akkor legyen kitartó és keressen olyan orvost, aki hajlandó kivizsgálniKép Neki is pont akkor kerültek "felszinre" ezek a tünetei amikor elhagyta a gyógyszert.
Nyugodtan elkezdheted szedni de természetesen figyelj a tájékoztatóján szereplõ "mellékhatásokra" és ha ilyet észlelsz egyeztess az orvosoddalKép

Puszi: Doris
 
 


Kedves Doris, és többiek!

Nagyon köszönöm a válaszokat, de légyszíves írd meg mi az az endom...sajnos elfelejtettem pontosan nem tudom leírni.
Akkor el is megyek orvoshoz. Köszi a felajánlást,(remélem nincs szükségem váltani) de nekem egy nagyon super jó dokim van, aki foglalkozik is velem, ha elmegyek és át is vizsgál telyesen.Szakmailag és emberileg is profi. Õ a II-esen van a nevét is leírnám, mert megérdemli, de ez nem az a topic.Igen, vidéki vagyok. Kicsit félek, mi van ha nekem is ne talán találnának valami ilyesmit? Leírnád kérlek hogy veled mi történt pontosan?Ha gondolod, megadom az e-mail címemet.puszi!
Kedves Erazmus!

Azért válaszát várjuk, ha ideje engedi kérem legyen szíves csak pár sort írni, hogy mitõl lenne ez a fura elváltozás...

Köszönettel

M.B.
M.B.
 


Kedves Doris, és többiek!

Nagyon köszönöm a válaszokat, de légyszíves írd meg mi az az endom...sajnos elfelejtettem pontosan nem tudom leírni.
Akkor el is megyek orvoshoz. Köszi a felajánlást,(remélem nincs szükségem váltani) de nekem egy nagyon super jó dokim van, aki foglalkozik is velem, ha elmegyek és át is vizsgál telyesen.Szakmailag és emberileg is profi. Õ a II-esen van a nevét is leírnám, mert megérdemli, de ez nem az a topic.Igen, vidéki vagyok. Kicsit félek, mi van ha nekem is ne talán találnának valami ilyesmit? Leírnád kérlek hogy veled mi történt pontosan?Ha gondolod, megadom az e-mail címemet.puszi!
Kedves Erazmus!

Azért válaszát várjuk, ha ideje engedi kérem legyen szíves csak pár sort írni, hogy mitõl lenne ez a fura elváltozás...

Köszönettel

M.B.
M.B.
 


Elnézést kérek, nem tudom miért 2X küldtem el...
M.B.
M.B.
 


ErazmusKép
Bocsánat, hogy "belekontárkodtam" a rovatodbaKép
BogyeszkaKép
Szia-sziaKép Bocsika, akkor lehet, hogy elkerülte a figyelmemet a válaszod. Átmegyek a Margitos topicba, a többit majd ott dumcsizzuk kiKép Az orvosod megnyugtatott?
Nagyon drukkolok ám Nektek a jövõ hétenKép Ügyes légyKép
M.B.
Valamit talán félreértettem az elsõ leveledben és úgy tûnt, hogy a nõgyógyászatról "elhajtottak". BocsiKép A II.-en nagyon jó helyen vagyKép
Ha a nevemre kattintasz láthatod az e-mail cimemet. Ha írsz akkor szívesen válaszolok mert itt nem szeretném terhelni a többieketKép

Puszi: Doris
 
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!
Kérdésem a gynevac-al kapcsolatos. Az elsõ vakcina után csalánkiütés szerû, viszketõ tünetek jelentek meg a lábamon.
Nem foglalkoztam vele, még a gyanu sem merült fel, hogy a vakcinától van, de most hogy a másodikat is megkaptam az egész testemre kiterjedt, szörnyen viszket.
Lehet-e a vakcinától? Ha igen akkor mit csináljak, adathatom-e tovább?
Üdv.Gabi (ugyanaz aki a 29.-e kérdést tette fel)
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Nekem is lenne egy kérdésem. Closty és Duphaston szedése után 5. napja késik a mensim, viszont 5 napja a szokásos barna trutyis tünetek is megvannak. 2 napja teszteltem, negativ volt, a höm változo, ha hajnalban felébredek, 36,9, ha visszaalszom és rendes idöben mérem, 37,1.
Ez a barna folyás a Duphaston szedése mellett normális?

Köszönettel, Eni
Eni
 


Kedves Doris!

Már felhívtam az orvosom és megnyugtatott, hogy ha a következõ is ilyen lenne, menjek el és megnéz, de szerinte
minden ok és ez igy szokott lenni a nõk többségénél akik abbahagyták a gyógyszert.
Nagyon édi vagy hogy mindenkinek segítesz.
--tudom, nem ide tartozik, de olvastátok a topicot :
a HIETE-rõl, hogy ott mik nem történnek!..
Sajnos, elég nagy baj, hogy sokan igy látják a dolgokat..
Puszi
M.B.
M.B.
 


Szia M.B.Kép
Jól tetted, hogy felhívtad az orvosodKép Jobb félni mint megijedni és Õ mégiscsak szakemberKép Bocsánat, hogy megijesztettelek, de engem meglepett a saját panaszom és bántam, hogy nem "szaladtam" azonnal az orvoshozKép
Remélem a jövõ hónapban minden ok leszKép
Melyik topic-ra gondolsz? Bocsi de most nem esik le, hogy mi az a HIETE, azért nyomozgatok...Kép

Puszi: Doris
 
 


Doris!

Írtam neked e-mailt, remélem megkapod!
Köszi a biztatást!
M.B.
M.B.
 


Kedves doktornõ!

Kérlek légy szíves pár mondatban kiértékelni a hormoneredményeimet, ha idõd engedi.

FSH: 6,7 mIU/ml
LH: 10,3 mIU/ml
Prolaktin: 1354 mIU/L (ref.tart: 29,0-512,0)
Progeszteron: 17,2 nmol/l

A ciklusom 19. napján történt a vérvétel. (32 napra jött meg a mensim.) Van egy 30. napi vérvételem is, de annak sajna még nincs meg az eredménye.
További adatok erre a ciklusomra:
16. ciklusnapon az endometrium 9mm.
Ráadásul -kézi vizsgálattal- megállapította a doktor, hogy hátrahajló méhem van.

Az orvosom írt beutalót koponyaröntgenre és Bromocriptint írt fel a prolaktin szint lecsökkentésére, napi 2*1 szemmel(!). Mire mondtam neki, hogy szokott migrénes fejfájásom lenni, akkor azt mondta, hogy szedjek napi egy egész szemet így kezdésnek.
Utánaolvastam, hogy te a napi negyed szemet ajánlod kezdésnek és heti negyeddel emeled, míg el nem éri az egy egész szemet.
Kérdésem az lenne, hogy szakértõi szemmel a prolaktin szintem mennyire magas? Napi negyeddel kezdhetem én is? (félek az egész adagtól) És mikor kezdjem el szedni?
Nem alacsony a progeszteron szintem? (Azt olvastam, hogy az egészséges terhességhez minimum 64 nmol/l szint szükséges.)
Így, a ciklusadataim alapján milyen esélyem van a jövõben egy egészséges terhességre?
Nagyon hálás lennék a válaszaidért! Köszönöm és minden jót kívánok:
Vanda
Vanda
 


Doktornõ!
Bocsánat, még eszembe jutott valami, hátha fontos lehet. Egy múlt havi általános vérvételemkor(cégorvos által) a vércukorszintem "hipo"alacsony volt, reggeli, éhgyomorra vett vérmintából.
Sajnos a leletet nem láttam, és az orvos fogalmazott így. Érzem, hogy fáradt bágyadt vagyok, meló végén legszívesebben már aludnék.
Lehet, hogy mindez nincs összefüggésben a hormonjaimmal, de hátha.
Köszönöm!
Vanda
Vanda
 


Szia Vanda,
Én is magas 'prolaktinosok táborába' tartozoKép
Nem vagyok orvos, de én is a Bromot szedem, nekem is azt ajánlotta a dokim, hogy negyed szemmel kezdjek és napi kettõi kell eljutnom fokozatosan. Én kititráltam (kiszámitottam), mivel egy hónap múlva kell visszamennem kontrol vérvételre, és a dokim azt mondta, hogy a vérvétel elõtti 14 napon át már jussak el a napi kettõ szemig, én kb. 3 napon keresztül szedtem negyedeket, majd negyed szemekkel két naponta emeltem az adagot.
Lényeg:nekem hála, semmi bajom nincs a gyógyszertõl, bár az is igaz, mivel már két napja napi kettõt szedek ezt úgy osztom el, hogy reggel egy fél, és este a maradék 1 és 1/2, ui. igy tuti, ha rosszul is lennék tõle érts: szédülés és társai ha alszom úgysem érzem.
Bocs' Erazmusz, nem akartam belekotyogni, csak segíteni akartam Vandának.
Üdv:Breki
Breki
 


Vanda,
Ne ess pánikba az értéktõl, a témában minden fellelhetõ szakirodalmat beleértve az angolnyelvût is végigolvastam, és bár a jogi latint ismerem, azért az kihámozható volt, hogy a magas prolaktin igen jól karbantartható dolog és kezelés mellet a szint eredményesen csökkenthetõ. Ami viszont nem egyértelmû, az az ok, hogy mitõl... erre a szakirodalom leginkább a a stresszes életmódot citálja be, - ha az agyalapi mirigyen nincs elváltozás - ami akár hihetõ is.
Nagyon fontos, hogy ne borulj kétségek közé.
Ja egyébként a mellfájdalmak is ettõl vannak.

Breki
Breki
 


Breki! Kép
Köszi Kép Én is negyed szemmel akarom elkezdeni hétfõn (Ugye ciklustól függetlenül lehet elkezdeni a gyógyszer szedését? Hétfõn a 9. napon leszek). Ha elérem az egész szemet, akkor akarok visszamenni az orvoshoz.
Egyébként 4-én megyek a sella röntgenre is, remélem nem mutat semmi elváltozást.
Azt olvastam, hogy a magas prolaktin szint oka lehet: agyalapi mirigy daganat, ami mindig jóindulatú, vagy okozhatja a pajzsmirigy alulmûködés vagy a policisztás petefészek is. Most hogy mindez lehet-e közvetlenül a stressz következménye, - gondolom. (A pajzsmirigy alulmûködésnek nem tudom milyen "jelei" vannak.)

Vanda
Vanda
 


Sziasztok! Bocsi, hogy belekotyogok, de az alacsony pajzsmirigy mükõdés okozhat hajhullást, hízást, fáradságot, nyomottságot....
Sajnos tapasztalatból tudom. Nekem a menszeszem össze-vissza jött meg világ életemben, de a bébik egybõl sikerültek szerencsére.

Sziasztok
Andi2
andrea (andrea)
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: