Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz!

Válaszodat nagyon köszönöm. Budapesten lakom és szívesen elmennék hozzád vizsgálatra.
E-mail címem: kovtom@hotmail.com

Nagyon várom válaszod!
Üdvözlettel:
Panni
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Koszonom szepen, hogy valaszoltal kerdeseimre.
Most mar nagyon izgulok, hogy mi lesz, mert azt szeretnem, ha terhes leszek, minden rendben menjen. Remelem, nem lesz semmifele problema, amint lehet, elkezdjuk a Gynevac kurat.
A Gynevac-cal kapcsolatban lenne meg kerdesem; ha esetleg terhes vagyok, okoz-e valamifele problemat, ha ekkor adatom be, vagy sem?
Javasoltal egy kis petefészek serkentöt (Clostylbegyt vagy Serophen), hogy a tuszorepedes elobb tortenjen meg, mennyire tartod fontosnak ezek szedeset?

Nagyon varom valaszod!

Minden jot kivanok!

Szofi
Szofi
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm válaszodat! Idén januárban estünk át mindketten a férjemmel együtt a Gynevac kúrán (nekem ez már a 3. volt!) A kúra után májusig kaptunk havonta egy emlékeztetõ oltást, ahogyan említetted. Most folytathatjuk a havi adagot, vagy kezdjünk bele egy újabb kúrába?

Válaszod elõre is köszönöm, és azt is, hogz kitartasz melletünk, még ha oly fáradtságos is!

Üdv. Noémi
Noémi
 

 
 

Kedves Erazmusz!
Nagyon köszönöm válaszodat! Azóta 27+14=41.napon megjött a mensim, ami szintén bizonyítja a 27-28.napi peteérést. Áttértem popsiban való mérésre, remélve a görbe jobb kiértékelhetõségét.
Mégegyszer köszönöm!
Vanda
Vanda
 


Kedves Vanda!
Néztem a másik topicban a teljes ciklusod hömérséklweteit, valóban a 27.napon volt a peteérés.

Kedves Szofi!
Nem árt a terhességnek!
Szerintem érdemes lenne megpróbálni a Serophent az 5-6-7-8-9-napon, 1-1 tablettát, ha semmi képen nem sikerül hormon vizsgálattal ellenörizni a hormon szinteket. Ha normalizálja a ciklus hosszát, és egy kicsit magasabbra megy fel a hömérséklet a ciklus második felében, akkor célszrü igy folytatni addig, amíg létrejön a terhesség.
De tudni kell, hogy a sikertelenségnek még több oka is lehet, amiket mindent ki kéne vizsgálni, ha nem sikerül áldott állapotba kerülni!

Kedves Noémi!
Elég lenne a havi 1 emlékeztetö.

Kubuka!
Az inszeminációt nem mindenütt végzik, de elvégzik még Bp-en a Schöpf-Merey kórházban és a II. Nöi Klinikán is, Miskolcon is végeznek, a Szegedi Nöi Klinikán is. Ezen kívül még bizonyára több helyen is.

Mindenkit üdvözlök
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

November 02-án a mammográfiás szûrõvizsgálattal kapcsolatban kérdéssel fordultam Hozzád, amennyiben idõd engedi, szeretném ha válaszolnál rá, mivel a 35 év feletti kolléganõimet is érdekelné a fenti szûrõvizsgálat, nemcsak engem.

Válaszodat elõre is köszönöm, köszönjük.

B. T. Erzsébet
Névtelen
 


Bocsánat, elírtam október 02-án tettem fel a kérdést.

B.T. Erzsébet
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon szepen koszonom a valaszodat!

Udvozlettel,

Szofi
Szofi
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a válaszodat.
A torecant nem az orvosom nem akarta felírni, hanem a körzeti terhesgondozóban a doktorúr a táppénz miatti felülvizsgálaton.
Csütörtökön már óránként hánytam, ezért a saját orvosom azonnal "bezavart" a kórházba, csütrötök éjjel kaptam infúziót, azóta nem hánytam. Néha émelygek, de már nem hányok, remélem az infúzó hatására így is marad. Ha mégis újra kezdõdne, szerinted mi a teendõ?

(Ugyan az orvosommal holnap beszélek, de megnyugtató veled is konzultálni a problémáimról)

Válaszodért elõre is hálás köszönet:

Norci
Norci
 


Kedves Erazmusz!

Engem kifelejtettelKép Igaz, hogy jo sokat irtam november 15-en, de kerlek valaszolj nekem iiiiiisKép

Koszonettel: orsoly
orsoly
 


Kedves Erazmusz!
Hálásan köszönöm válaszodat.
Nem sikerült most sem a baba, sajnos. A ciklusaim különben 28 vagy 29 naposak. Már több mint 12 hónapja mérem az ébredési hõmérsékletet, de a kezelések ellenére a 17 v. 18. napon az addig fennt 37oC levõ hõm. leesik mindig 36,7-re 1-2 napra és azután ismét fennt van 27.-28. napig.
Mi lehet ennek az oka? Egyébként orvost kell váltanom, mert úgy érzem, hogy nem igazán figyel oda rám, vagy ennyi amit tud.... (a Humegonra célzok amit nem tudom miért adott nekem) de ehhez Pestre kell mennem, ugyanis Debreceni vagyok. A sok sikertelenség annyira megviselt, hogy tavaszig feladom.
Megegyszer köszönöm, Mazsola
névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Most kénytelen vagyok hozzád fordulni. Szombat és vasárnap éjszaka begörcsölt az epém. Ilyen még soha nem fordult elö. 4 orás fetrengés után megittam egy nospa-t (2ml), azután kezdett csak jobb lenni. Sajnos a hányás után sem lett jobb egy kicsivel sem, ezért kellet, hogy bevegyem. Nem volt otthon tájékoztato papir a nospárol, de sikerült utolag szereznem egyet és látom rajta, hogy kismamák nem szedhetik.
Kérdésem a következö: árthatott-e a babának az egyszeri nospa 10 hetes és 4 napos a mai nappal
másik, hogy mit tudsz javasolni ilyen esetekre, van olyan bogyo, amit kismamák is szedhetnek?

Elöre is köszönöm: Pucur
Pucúr
 


Kedves Erazmusz !
Terhességem 23-ik hetében vagyok, volt a 16-ik héten egy hüvelyi fertõzésem, amit egy ENTEROCOCCOS
nevû baktérium okozott, sok kellemetlen tünetet okozott.
A kérdésem az, hogy okozhatott -e valami problémát a picinek, és mennyire veszélyes ez a fertõzés ?
Amúgy antobiotikumos kezelés megvolt, de a fertõzés újra kiújúlhat esetleg ?
Nagyon aggódom a babáért, tudod, volt már egy vetélésem...
Nagyon köszönöm türelmedet, és várom válaszod.
Kinga
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Betöltött 20 hetes pocakos vagyok és két kérdésre szeretnék választ kapni.
1.Mostanában szinte minden nap megkérdezik, na rugdos már a baba? Én néha érzek egy-két gyenge buborékszerû mozgást, ill. "ütögetést" belülrõl - gondolom a pici jelentkezik. De fõleg arra lennék kíváncsi, mennyire "kell" ennyi idõs korban aktívnak lenni a babának? Van olyan nap, hogy egyáltalán nem érzem, s a többi napon is csak 1-2 mocorgást érzek. Rendben van ez így?
2.A 14. héten írt fel az orvosom Pimafucin hüvelykúpot, mert egy kis fertõzést észlelt nálam. ( candida van a kiskönyvemben írva ) Ez össz.6 db kúp volt, azóta nem voltam vizsgálaton (2 hét múlva megyek ) , de nyugtalanít, vajon elmúlt-e.Folyásom nincs, bár napjában 1-3 alkalommal sárgás, nyálkás ,zselés "valami" jön ki belõlem egyben. Egyéb tünet nincs. Mennyire veszélyes ez a fertõzés?
Az orvosom azt tanácsolta, hogy a szükséget figyelembe véve, öblögessek mégpedig úgy, hogy 1-1,5 l vízbe sima közönséges ételecetet ( 12 k.kanál ) tegyek, és ezt folyassam be.
Elõre is várom válaszodat, megbízom az orvosomban, de azért mégiscsak megnyugtató több véleményt hallani.
Köszönettel:Heni
 
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm válaszodat.
Szeretném Veled személyesen is felvenni a kapcsolatot, amennyiben lenne méd egy kis kis idõd és energiád rám is. Kérlek, írd meg, hogy ez hogyan lenne lehetséges: vvadasz@freemail.hu

Elõre is hálásan

másikviki
másikviki (m&aacut
 


Kedves Erazmusz,

az lenne a kérdésem, hogy 25 napos ciklus esetén, indukcio esetén (5-9 napig) mikorra kell idözíteni az akciokat? A 8,10,11 megfelelö?

Köszönettel, Lora
Lora
 


Kedves Erazmusz!

Csak egy rövid pár soros választ szeretnék kérni tõled a hormoneredményem elemzéseképpen, tudom, hogy nagyon el vagy havazva. Rövid történetem, hogy májusban hagytam abba 6 év után a Marvelon, mely után az 1. menzeszem magától, bár 40. napra megjött azután semmi. Gyógyszerszedés utáni vérzéskimaradásom van (post pill amm....) Kiderült hogy van egy kis cisztám (2,4cm) , ami ugye állítólag a gyogyszer abbahagyásának tudható be, s az elsõ Norculutos kezelésre eltûnt. Ezután megint nem jött meg magától, úgyhogy kaptam a mostani ciklusomban a Norculut után Serophent ahogy kell, 5-9. napig 1 szemet. Voltam a 23. napon UH-n, ami kimutatott egy érett petét. Fel is ment a hõm, bár ez már a ciklus 23. napján volt reggel, mikor a dokinál is voltam. Szóval íme a hormoneredmény, a dokim szerint volt tüszõrepedés a progeszteron szint alapján. Dokim is mondta, hogy ez egy pillanatnyi állapot, de jó. Kérdésem, hogy Serophen nélkül mikor állhat be a ciklus, hány ciklus kell hozzá kb., bár tudom, hogy ez nagyon egyénfüggõ.

Prolactin (új módszer): 155 mIU/1 ref tartomány: 59-619 V
Progeszteron (új módszer): 16.1 nmoI/I
Testosteron (új módszer):2,5 nmoI/I ref tartomány: 0,5-2,6 V

Segítségedet elõre is nagyon köszönöm!

Évici
Évici
 


Kedves Erazmusz!

BPD ügyben kérném segítségedet, kicsit megijedtem az utolsó UH vizsgálat alkalmával. 30 hét+2 naposan a BPD méret 74.9mm volt (Átnéztem az errõl szóló hozzászólásokat, amelyek alapján ez kb. 28. heti méretnek felel meg.) A szülés várható idõpontja a naptár szerint 2002. január 29-e, az eddigi 7 UH vizsgálat mindegyikén a gép ugyanazon 2002. február 2-i dátumot írta ki BPD alapján. Most viszont a BPD alapján február 15-öt.

Normálisnak tekinthetõ szerinted az, hogy most hirtelen 5 hét alatt (az utolsó UH óta) majdnem 11 nappal "kisebb ütemben" nõtt a BPD??? Mi okozhatja ezt a változást a növekedésében? Mikor lenne javasolt újra megvizsgálni?

Válaszodat nagyon köszönöm elõre is, üdvözlettel:
Miczko
Miczko
 


Kedves Erazmusz !

Meddõségi (?) kérdésben szeretnék hozzád fordulni.
Rövid elõzmények:
1,5 éve próbálkozunk. Elsõ körben peteérési problémák merültek fel, ezeket 3 hónapon keresztül szedett Serophene-nel megoldottuk.
Ezt követõen méhen kívüli terhességem lett, amit a 8.héten laporoszkópiás mûtéttel szakítottak meg. Egyben a bal oldali petevezetõ összenövéseit is megszüntették. A mûtétet követõ 7. héten HSG vizsgálatra került sor, ezen a kontrasztanyag sikeresen végighaladt mindkét oldali petevezetõmön. Ekkor azonban fény derült a méhem fejlõdési rendellenességére is: hypoplasias bicornis uterus. Az orvos azt mondta, hogy emiatt a vetélés lehetõségének valószínûsége megnövekszik, ám "minden terhesség" erõsíti a méhet...
Szeretném megkérdezni, hogy mit tehetek ebben a helyzetben? Van-e valamilyen gyógyszeres vagy mûtéti megoldás? Vagy csak a csodában bízhatunk, és abban, hogy azért valamelyik baba majdcsak megmarad...
névtelen
 


Pucúr!

Erazmusznak nem jó a gépek, ezért telefonról küldött egy mailt, hogy írjam meg neked, a babának nem ártott a nospa.

Norci
Norci
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

Nagyon szépen köszönöm, hogy rengeteg munkád közepette idõt szakítottál a görbéim kielemzésére. Nagyon hálás vagyok, próbáljuk betartani javaslataidat és próbáljuk türelemmel várni az eredményt. Egy kicsit azért össze is zavarodtam. Utolsó havi görbémnél, amit Te is láttál a 11.napon voltam UH-n, ahol az eredmény AZ uetrus hossza 94 mm Nyh:10 mm A j.o. ov-ban 15 mm-es tüszõ látható. Erre a nõgyógyászom azt mondta, hogy ebben a hónapban nem volt domináns tüszõm, igy nem is eshettem volna teherbe. Ha ez így van, miért volt jó a hõgörbém, a hõmérsékletbõl nem lehet megállapítani, hogy volt e domináns tüszõm? Ha nem lehet, akkor mibõl lehet megállapítani? Ha meg lehet állapítani, akkor hogy kell kinéznie? Minek kell másnak lennie?

Elõre is nagyon szépen köszönöm válaszodat

Alma
Alma
 


HELYESBÍTÉS: nov. 26 hétfõi íráshoz
Természetesen nem 12k.kanál, hanem 1 k.kanál ecetet javasolt az orvos 1-1,5 l vízbe, csak elírtam.
Köszönöm
 
 


Kedves Lányok!
Végre ismét jó a gépem, de idáig rendeltem, ma már nem tudok írni, nagyon fáradt vagyok. Talán holnap.
Üdv. Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz Doktorno !

Mit jelenthet, ket menstruacio kozti felidobe tortent verzes. /15.napon/
Terhessegem utan 3 honapja van meg csak menstruaciom, ideig "rendes" idokozokkel.
Nem tudom, most mi lehet a gond.
Nem jelentos verzes, de megiscsak van!
Lehet komoly dolog, vagy "csak" idoszakos hormonproblema?

Valaszat tisztelettel varom!
Reka
reka
 


Kedves Erazmusz!

Ez a masodik honap, hogy probalkozunk a babaval.
Most kellene megjonnie a menstruaciomnak, mar verezgetek, de nagyon gyengen es van egy dolog, ami nagyon aggaszt. Mar 4-5 napja, ha leulok, nyomast erzek a baloldali petefeszkemnel. Olyan erzes, mintha rosszul lenne felhelyezve egy tampon. Ma egy kicsit hanyingerem is volt.
(Eddig minden menstruaciokor gorcsoltem)
A ma reggel mert homersekletem 37 volt. Mit gondolsz, mi okozhatja ezt a nyomast a petefeszkemnel?

Nagyon varom valaszod!

Udvozlettel,

Edus
Edus
 


Kedves Erazmusz!

Sajnos nem tudom idõ hiányában végigolvasni a topicot.
Én nem baba-project-el kapcsolatban szeretnék tõled kérdezni.Nekünk már van egy 4 és egy 1,5 éves fiúnk,akik kalandos körülmények közt,de sikerültek.Most másfél évvel a
szülés után depressziós tüneteim vannak.(állandó álmosság
,bármin képes vagyok sírni,)De a leg rosszabb az,hogy nem
kívánom a szeretkezést.Nagyon szeretem a férjem,és három hónappal ezelõttig semmi probléma nem volt az ágyban.Azt szeretném megtudni,hogy okozhatja -e hormon zavar,mert régebben voltak ilzen problémáim.A ciklusom abszolút rendezetlen a szüllés óta is.
Nagyon megköszönném,ha a válaszodat a danyt@freestart.hu-ra
küldenéd el.
Üdvözlettel egy aggódó szeretõ és anya
Gabi-mami
 


Kedves Doktorno!

Mi az oka annak, hogy az elmult 2-3 ejszaka (tobb alkalommal is) arra ebredtem, hogy a mehem/hasam gorcsosen es fajdalmasan osszehuzodik? 10-15 percig faj, aztan elmulik, illetve visszaalszom. Mindig csak ejszaka, es nagyon kellemetlen. Nem varom a menstruaciomat, gyogyszert szedek. Koszonom
Szilvi
Szilvi
 


Kedves Erazmusz!
Másodszor is köszönöm a válaszod, de megint történt valami ami most már teljesen kiborított.
Csináltak "zona pelucida" vizsgálatot ami pozitív lett.
1:50, 1:100, 1:200 pos. 1:400 negativ.
Ez azt jelenti, hogy nincs más mód a teherbeesésre a lombikon kivül?
Valahol olvastam, hogy ha néhány hónapig nem leszünk együtt a férjemmel akkor ez az antigén termelés megszünik, s utánna elképzelhetõ a megtermékenyülés.Úgy gondolom, hogy egyetlen egyszer, a jó idõben kell együtt lenni, mert ez egyébként olyan mint az immunizálás?? Ez igaz-e s mennyi az
esély erre?
válaszod elõre is köszönöm, Mazsola
névtelen
 


Kedves Doktornõ!

Az endometriózissal kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Már nagyon régóta érzek a bal oldalamon alhasi fájdalmat. Mindig pontosan ugyanott, pontosan ugyanúgy, nyillaló, szúró fájdalmat. Nem igazán tudom mihez kötni, van úgy, hogy napokig nem fáj, de aztán mindig visszatér. Viszont menstruáció idején hasonló fájdalmat érzek, erõsebben. Már több nõgyógyásznál is voltam, mindegyik rendben talált mindent. Egyikõjük felvetette endometriózis lehetõségét, amit aztán elvetett, minden különösebb kivizsgálás nélkül. Viszont rám jól rámijesztett, mert utánaolvastam ennek a betegségnek, és azt olvastam, hogy meddõséget okozhat. 29 éves vagyok, jövõre szeretnénk kisbabát. Kérdésem az lenne, hogy az endometriózisnak egészen pontosan milyen tünetei vannak, és Ön mit javasolna, hogy járjak végére a dolognak. Azt is szeretném megtudni, hogy abban az esetben, ha mégis errõl lenne szó, akkor általában mi a szokásos gyógymód.

Válaszát elõre is nagyon köszönöm.

Reni
 
 


Kedves Erazmusz!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a beágyazodás kb. mikor van? Vettem ma egy tesztet, amin ez állt: Már a 3 napos terhességet kimutatja! ( a beágyazódás után)

Másik kérdésem, hogy 7 hete volt egy abortuszom. Azóta nem jött meg. Nem valószínû, hogy terhes vagyok, mert szünetet tartottunk és utána gumival védekeztünk, a teszt is negatív volt. Eleve össze-vissza jön meg nekem. Alacsony a pajzsmirigy müködésem is. Esetleg ez okozza a késést? A testsúlyváltozásnak is lehet köze a kimaradáshoz?

Köszönöm

Zsófia
Zsófia
 


Kedves Erazmusz!

Nem tudom, hogy emlékszel-e még rám. Szeptemberben elküldtem Neked két havi görbémet, amit ki is értékeltél akkor. Azt állapítottad meg a görbéim alapján, hogy valószínüleg sárgatest hormon-elégtelenségem van, s javasoltad, hogy a nögyógyászomat nyaggassam, hogy végeztesse el a vérvizsgálatokat, amit Ö csak akkor akart elvégeztetni, amikor már teherbe estem. Te akkor azt írtad, hogy nem értesz egyet vele, mert igenis terhesség elött kell ezt elintézni.
A menseseim 24-30 nap között alakulnak, és az ovuláció és menses közötti napok száma általában 8-9, s ezalatt is a hömérséklet kissé alacsony marad. Ez alapján valószínüsítetted a prog.-elégtelenséget, és feltételezted, hogy emiatt szakadt meg 10 hetesen a terhességem.
Azóta nögyógyászt váltottam, aki egyböl elvégeztette a vérvizsgálatokat és csinált egy HSG-t is. Szerencsére mindkét petevezetékem átjárható, a méhem mérete és elhelyezkedése is rendben van. Viszont -ahogyan Te is feltételezted- prog.-elégtelenségem van, és egy kicsit magas az ösztrogén-szintem is. Emellett volt egy méhszájsebem, amit az orvosom leégetett, s a következö menses után elöírt egy Gynoflor kúrát is. A második menses után kezdödik a Clostilbegyt-kúra -az orvos szerint elegendö kis adaggal kezdeni- , remélhetöleg hamarosan sikerülni fog, amire már olyan nagyon régóta vágyom. Ez a nögyógyász is azt mondta, hogy a prog. elégtelenség miatt szakadt meg a terhességem.

Szóval ezt történt, és csak azért írtam le, mert úgy éreztem, hogy valamiféle visszajelzéssel tartozom Neked.
Még egyszer köszönöm, hogy akkor szeptemberben kiértékelted a görbéimet.

Üdvözlettel: Monchy
Monchy
 


Kedves Erazmusz!

Egy szintén kismama ismerõsöm nevében kérdezek. A második beültetése végre sikerült és jelenleg a 22. héten tart. Nem szívesen kérdezem ugyan, mert olyan rossz érzésem van tõle, de megígértem neki. Az ember annyi rémtörténtetet hall és az a kérdése, hogy mibõl veheti észre, észre veheti-e, ha ne adj' Isten idõközben meghal a baba odabent? Gondolom a magzatmozgások sok mindent elárulnak, de azon kívül van-e valami, amire még tud figyelni?

Köszönettel, Koalamaci
Koalamaci
 


Kedves Erazmus Doktornõ!

Nagyon köszönöm a válaszodat!!

Zita8.
Zita8.
 


Kedves Kinga (nov.26)
Az enterococcus majdnem minden hüvelyváladékban megtalálható, ez önmagában nem baj. Ha aránya nagyobb a normálisnál, az a baj, tehát a védö laktobacillusokat kell erösíteni. Egyébként ha már volt egy vetélésed, akkor célszerü mellözni a sexet. Igy kisebb az esélye, hogy ismét elszaporodjon az enterococcus.

Kedves Heni! (Pékné)
Azóta bizonyára más eröteljesen mozog a baba. 20 hetes korban még csak ritkán lehet érezni a mozgást.
A Candida nem zavarja a terhességet, csak kellemetlen, ha viszketést, égést okoz. Ha ilyen nincs, akkor nem kell tartani töle.
Terhesség alatt nem igazán tartom helyesnek a hüvelyöblögetést. Nem terhesen néha jót tesz a tejsavas, vagy ecetes hüvelyöblítés, de nem gyakran. Viszont 1 literhez nem 1 kávéskanállal, hanem 1 evökanállal kell tenni az ecetböl.

Kedves Lora!
Valószínüleg a 8, 11, 12 nap a megfelelö, de pontosan az alaphömérséklet alapján lehet megállapítani.

Kedves Évici!
A progeszteron alapján valóban volt tüszörepedés. Azonban még ez az érték nem éri el a szükségest. (A többi hormon értéke jó.) Feltétlenül folytatni kell a Serophen szedését, ha terhességet akarsz, valószínüleg addig, amíg bekövetkezik a terhesség. (Gynevac-ot is kérj az orvosodtól, vagy a háziorvostól.) Persze, ha 3 hónap alatt nem jön össze, akkor részletes kivizsgálás kell (sperma vizsgálat, átjárhatósági vizsgálat, PCT teszt).

Kedves Miczko!
Az UH csak egy átlagos értéket ad meg, a szülési terminusra, és ez csak a terhesség elején elég pontos, 30 hétnél már 2 hetes eltérés is lehet. A mért érték attól is függ, hogy ki méri, legjobb, ha mindig ugyanaz a vizsgáló személy, akkor legkisebb a tévedés mértéke. Nem kell megijedni emiatt, bizonyára nem csökkent 5 hét alatt a növekedés üteme 11 napot. 2 hét mulva minden esetre érdemes ujra megnézetni, vagyis körülbelül most.

Kedves Névtelen (nov.27.)
Az uterus bicornis valóban olyan fejlödési rendellenesség, ami miatt növekszik a vetélés valószínüsége, de azért nem lehetetlen a terhesség kihordása. Volt egy ismerös egészségügyi dolgozó hölgy, akinek 2 spontán vetélése, majd 2 szülése volt, ezután IUD-t (spirált) akart feltetetni fogamzásgátlás céljából, de az nem maradt fenn, söt nem is lehetett feltenni – és ekkor derült ki, hogy uterus bicornisa van. Visszatérve a kérdésedre: nem nagyon lehet ezzel mit csinálni. A mütét elképzelhetö, de mivel a méh belsö felszínét kell megbontani, talán többet ártana, mint használna.

Kedves Alma!
A 15 mm-es tüszö bizonyára mégis a domináns tüszö volt, csak még 1-2 napig nött az UH vizsgálat után és akkor repedt meg, amit viszont bizonyít az, hogy megemelkedett a hömérséklet a ciklus második felében.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Drága Doktornõ!

Köszönöm a válaszodat, közben már a 16. napon vagyok, és furcsa dolgok történnek velem. Closty-t szedtem az 5-9. napig, 2x1-et. Eltolhatja a peteérésemet? Eddig a 10-11. napon volt a hömérsékleti min. és rá néhány napra pedig a fogamzóképesség (nyák, hõ). Most viszont a 14. napon volt a hö minimum, és most (16.nap) kezd jelentkezni a nyák, és a poci szurkálás. Ha jól érzem. Akkor valószínûleg a mesim is késõbb fog megjönni. Tehát 28 napra kitolta a ciklusomat. Gondolom lehet ilyen hatása ennek a bogyinak. A dokim azt mondta, hogy ha nem jön össze most, a köv. ciklusban nem emeli az adagot, de kapok steroidot, kis mennyisgében, hogy a stress csökkenjen. Ez megszokott dolog?

Köszönettel Lora
Lora
 


Tisztelt Erazmusz Doktornõ!

Szülés után tíz hónappal az orvosom felírt Tri-Regol fogamzásgátlót, amit a menstruáció elsõ napjától kell szedni a kezdetek kezdetén.
Kicsit bizonytalan vagyok, mert a szülés utáni menstruációim mindig úgy jelentkeznek, hogy egy-két napig pici vérzés van, -szinte még tampon se kell- és kb a harmadik-negyedik naptól lesz "igazi" vérzés. Teljesen bizonytalan voltam, hogy mikor van a kezdõ nap, ezért még a pici vérzések elején bevettem az elsõ bogyót.
Kérdésem, hogy jókor vettem-e be, ha nem mi a teendõ, illetve, hogy mikortól véd a gyógyszer a nem kívánt terhesség ellen?
Ja, és még egy, én régen is szedtem ezt a gyógyszert, semmi bajom nem volt a menstruáció alatt, de ezalatt a pár nap alatt mióta szedem, majd leszakad a derekam és elég fájdalmas görcseim vannak.

Köszönöm elõre is megtisztelõ válaszát,
Kriszta
Krisztocs
 


Kedves Erazmus!
Beszereztem a Maybe Baby szerkentyut, es csodak, csodaja, tudom hasznalni.
Olyan szep pafranyom volt rajta, magam is elcsodalkoztam.
Kozben leirnam, hogy az en ciklusom mindig oramu pontossagu, most 31 eves vagyok, eddig eletemben csak ketszer kesett , akkor is kicsit.
Most az tortent, hogy "pafrany napon" akcioztunk. Aztan nem jott meg, csak 4 nap kesessel. Most eleg furcsa A VERZESEM, BARNA SZINU, nem piros. Nem tudom, talan ez spontan veteles volt?
Megis, atlagosan hany honapot kell " keszulni", hogy a babacska osszejojjon egy "pafranyos" napon.
Bocsass meg, hogy idetlenul irtam, de igazaboil nagyon szomoru vagyok. Azt hittem csodas karacsonyi ajandekunk lesz.
Koszonom valaszodat:
Csincsilla
Csincsilla
 


Tisztelt Doktornõ!

Kb. 6 éve elkaptunk a férjemmel (akkor még barátom) egy csúnya gombás fertõzést, amit több hónap után tudtunk csak kikezelni. (A végén még méhszájsebem is lett, amit a rendelõben lézerrel mûtöttek.) (Elõtte és utána is voltam természetesen az éves ellenõrzésen, mindig találtak valamilyen fertõzést, gyulladást, de ezekrõl én nem tudtam a vizsgálatok elõtt soha, hogy gond van.) Kb. 5 1/2 éve (tehát ama bizonyos fertõzés óta ?? - nem tudom van-e összefüggés) a bõrömön - váll, mellkas, hát, rosszabb esetben popsi is - kis piros, kb. 1 mm-es "pattanások" jönnek ki, hol kevesebb, hol több. Ezek "beérnek" mint egy pattanás, ha elvakarom véletlenül, akkor terjednek. Egyébként semmilyen problémát nem okoz, nem viszket, nyom nélkül gyógyul.
Bõrgyógyásznál jártam már, megállapította, hogy allergiás vagyok a fahéjra és az illatanyagokra, de szerinte valami belsõ dolog okozza ezt az 5 év óta folyamatosan tartó bõrproblémát.
Mivel babát szeretnénk a férjemmel (a harmadik fogamzásgátló nélküli hónapban vagyunk) ezért szeretném mindenképpen kivizsgáltatni, nehogy gond legyen.
Azt szeretném megkérdezni, hogy okozhatja-e a problámát egy lappangó nõgyógyászati gyulladás (ami nem derül ki az éves szûrésekkor) vagy egy lappangó baktérium stb.? Olvastam a Gynevac vakcináról, használna-e esetleg? Javasolna-e a doktornõ egy belgyógyász által vezetett tisztító kúrát? Mi a véleménye?
Megtisztelõ válaszát várom.
Tisztelettel:
Ágnes
mági
 


Tisztelt Doktornõ!
A 12 óra 02-kor írt levelembõl kimaradt:

Azt a 6 évvel ezelõtti csúnya fertõzést az után kaptuk el, hogy mindketten egy igen erõs antibiotikum kezelést kaptunk. (Tél volt, be voltunk fizetve síelni, menni szerettünk volna, de lebetegedtünk. Ha jól emlékszem az én antibiotikum gyógyszerem szememkénti ára 200 ft volt darabja - 6 évvel ezelõtt.)Okozhatja-e ez?
Vagy esetleg allegriás lehetek a Cilest (ezt szedtem 5 évig) tabletta valamilyen adalékanyagára? Vagy csak "egyszerû" bõrgyógyászati allergia - pl. élelmiszer adalékanyag?

Válaszát várom, esetleg küldheti a sviragi@freemail.hu címre is.
Nagyon szépen köszönöm!
Ágnes
mÁgi
 


Kedves Doktorno!
Negy honapja szultem es szules utan nem ellenoriztek a verkepemet. Mivel egyebkent is hajlamos vagyok az anemiara es mostanaban furcsan ereztem magam -faradekonzsag, idonkent szedules- kertem a hazi orvosomat, hogy csinaltassunk egy labor vizsgalatot. Sajnos az eredmenyt nem lattam, de o azt mondta, hogy minden ok, csak a feherversejt szam mellett van egy csillag, mert alacsonz.De o ennek nem tulajdonitott jelentoseget es kezelest nem igenyel. Akkor viszont nem ertem mitol erzem magam idonkent rosszul...Kerdesem arra vonatkozik, hogy allhat-e valamilyen betegseg a hatterben? valaszat elore is koszonom!
Flora
flora
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

Köszönöm válaszod, nagyon megnyugtattál. Azóta voltam hormonvizsgálaton és mint a hõmbõl is kiderült, ahogy írtad minden a legnagyobb rendben van. Most a férjem kivizsgálása van soron, nem is volt olyan nehéz rávennem, remélem az õ eredményei is jók lesznek, sõt remélem mint minden hónapban mindig, hogy több vizsgálatra nem lesz szükségünk, mert jön a baba!

Mégegyszer is nagyon köszönöm válaszod.

Alma
Alma
 


Kedves Erazmusz!

Azzal kacsolatban fordulok hozzád, hogy egy másik topicban éppen az elöbb olvastam, hogy egy anyuka continuin mellett lett terhes. Én hat hete szültem (a harmadik babámat és többet már nem szeretnék) és múlt héten kezdtem el szedni a continuint. A nögyógyászom szerint - mivel szoptatok is - így a kettö megfelelö védelmet biztosít, de ezek után nem tudom. Mennyire biztonságos védelmet nyújt a continuin? Kérlek írj ezzel kapcsolatban, mert én olyan típusú vagyok aki nagyon könnyen teherbe-esik. Van valamilyen biztonságosabb megoldás szerinted? Esetleg a spirál? Bár nekem több ismerösöm is terhes lett spirál mellett.
Válaszodat elöre is köszönöm: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Kedves Erazmusz,
a segítségedet szeretném kérni a vérvizsgálat eredményem kiértékelésével kapcsolatban. Az eredmény megvan, de az orvosom szabadságon van és én már annyira kiváncsi vagyok...
Az értékek a következõk:
Prolactin (új módszer): 228 mIU/l Ref. tart: 59-619
FSH (új módszer): 2.9 mIU/ml
Ösztradiol (új módszer): 152 pg/ml
Progeszteron (új módszer): 31.1 nmol/l
LH (új módszer): 6.5 uIU/ml
Testosteron (új módszer): 2.6 nmol/l Ref. tart: 0.5-2.6

A vizsgálat a menstruáció elötti 4. nap történt.

Nagyon köszönöm elõre is a segítségedet!

Niki
Niki75
 


Kedves Erazmusz,
most vettem észre, hogy letegeztem a levelemben!
Elnézést!

Niki
Niki75
 


Kedves,Erazmusz!
A szomszedasszonyom neveben kerdezek(o nem tud magyarul)
Mar 6 eve hazasok,de meg nem sikerult a gyerek.Nemreg kiderult,hogy policisztas a petefeszke,a mehe hipoplazias,meg candidas vaginitisze is van.Ugyanakkor a ferjnel a spermiumok hipokineziasak.Egyelore Szovatara jarnak kezelesre(allitolag fizioterapiara?).Milyen komojabb kezeles ajanlott ilyen esetben,mi az elso lepes a probalkozasban?
Az o neveben is koszonom!
A valaszt kerem szepen ide:ibaratosi@personal.ro
Ramona
 


Kedves Erazmusz!
Mi lehet az oka a kontaktverzesnek ami a havi verzes utani elso kontaktus utan jelentkezik?Maskor nem fordul elo.
KOszonom!
cimem:ibaratosi@personal.ro (a valaszt kerem szepen ide)
Hilda
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon köszönném a mielõbbi választ. Ismételt panaszok miatt, tenyésztés sokadszor E. Coly-t mutatott ki. Augmentin szedését javasolta az orvos és ezzel párhuzamosan a gombásodás elkerülendõ Candibene hüvelytablettát 3 napon át. Nekem még a multkor javasoltad a Gynoflor tablettát /sajna a Gynovacot formalin-érzékenység miatt nem ajánlottad / és most van is itthon. Inkább azt használnám az antibiotikum mellé, csak azt nem tudom az jó-e a gombásodás megelõzésére, milyen dózisban célszerû szedni és mikor kell elkezdeni /értem ezalatt, hogy egyszerre az antibiotikummal, vagy utána.

Ameddig nem válaszolsz, nem kezdem el a kúrát. Köszönöm kedvességed és további jó munkát kívánok!

Üdv:Moncsi
Moncsi
 


Tisztelt Doktornõ!

A bágyazódás idejét szeretném tudni és azt, hogy a Gynevac kúp gombára is jó-e? Recept nélkül is lehet venni?

Köszönettel
Eszti
Eszti
 


Kedves Erazmusz!

Nov.1.-en volt az utolso menstruaciom. Otthon megcsinaltam a terhessegi tesztet es pozitiv. Lehetseges, hogy a ciklus 24. napjan teherbe estem? (az elozo terhessegem a 15. napon fogant) ezeket biztosan tudom. A mult heten beteg voltam es VivinC nevu gyogyszert szedtem 10db. laz es fajdalom csillapito
van benne:acido acetilsalicilico 0,330g, acido ascorbico 0.200g glicina, acido citrico anidro, sodio benzoato.
Lehete valamilyen karos hatasa a gyogyszernek?
Koszonettel Andrea
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Az elobb elfelejtettem leirni, hogy a ciklusom 32 napos.
Udvozlettel Andrea
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron