Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz!

10 hetes terhesen egyik éjjel véreset pisiltem, másnapra belázasodtam, görcsölt a vesém. Elmentem az urológiára, ahol vettek vizeletmintát és hüvelykenetet és kiderítették, hogy III. tisztasági fokú trichomonas. Mentem a nõgyógyászomhoz a leletekkel, de õ azt mondta, hogy nem lát a hüvelyben semmi olyat ami trichomonosra utalna, a bõvebb folyás természetes terhesség alatt és nem kell aggódni. Erõsködtem, hogy csíp, meg aztán volt már nekem ilyen jó párszor korábban, úgyhogy felismerem (azt hiszem), erre írt fel Klion kúpot, de csak a 12. hét után. Most kicsit megingott a bizalmam benne, kérlek írd meg a véleményed: valóban igaza lehetett a nõgyógyásznak, vagy azért mégiscsak a laborlelet az igazi (az urológián Augmentin-t írtak fel)?
A másik amit nem értek: férjemmel mindketten kaptuk a Gynevac-ot kb. fél évvel a terhesség elõtt, és nem értem akkor most miért jött vissza a trichomonasz (sem uszodában nem voltam, antibiotikumot sem szedtem). Mit javasolsz, hogy ezt a késõbbiekben elkerüljem?

Elõre is köszönöm:
Mathilda
 


Kedves Szilvi és Any!


Köszönöm az infókat, nagyon megnyugtattatok, úgyhogy már nem is aggódom (annyira) Kép Örök hálám!


Üdv, Koalamaci clipartsmile
Koalamaci
 


ErazmuszKép
Nagyon köszönöm az eddigi segítségedet és ezúton kívánnék Neked Kellemes Ünnepeket és jó pihenést - amennyiben módod lesz rá - a hétvégéreKép

Puszi: Doris
 
 

 
 

Kedves Erazmusz doktornõ!
Egy kérdéssel szeretnék hozzád fordulni:
Jelenleg 25 hetes terhes vagyok és néhány hete feliratkoztam a Babanaptáros hírlevelére. Nagyon tetszik, de ma az szerepelt benne, hogy a baba ezen a héten már 1 kg. Én múlt héten voltam UH vizsgálaton és ott 652gr-ot mértek. Nem tudom, hogy lehet-e ennyi eltérés, az UH-on azt mondták, hogy minden rendben van. Van okom aggodalomra?
Elõre is köszönöm a választ!
Üdv,
Ilke

KépKép
KépKép
 
 


Kedves Ilke!

Bocs, hogy beleszólok....
A babanaptáros hírlevélben a baba "valódi" kora szerint adják meg a méreteket. Tehát ha Te most az általános számítások szerint (utolsó rendes menstruáció) 25 hetes vagy, akkor a levelekben a 23. hetit kell nézned, amiben kb. 70 dkg-ot írnak. Ez pedig már a Te babád méreteinek is megfelel, mivel ez csak egy becslés.

üdv:
any
any
 


Any, köszi a megnyugtató választ!

Ilke

KépKép
KépKép
 
 


Kedves Erazmusz!

Annyit szeretnék még hozzátenni a fentiekhez (húgyúti fertõzés + trichomonasz), hogy kb. 2 héttel az eset elõtt a hüvelykenet eredmény ez volt: E.:+. Részben Döderlein, részben coccoid flora. Infl. med.(ac.+chr.) Ez mit jelent, és utalhat e a bekövetekezõ fertõzésre?

Köszönettel:
Mathilda
Mathilda
 


Kedves Erazmusz!

Szeretném abban a segítségedet kérni hogy a menszesz harmadik napján lehetséges-e a teherbeesés.
Mivel én úgy hallottam hogy nem ezért nem védekeztünk.
Válaszod elõre is köszönöm
M.....
Névtelen
 


Kedves névtelen M.....
ELVILEG lehetséges, hogy a menstruáció idõszaka alatt egy következõ tüszõ megreped, és megtermékenyül. Mi a "megint megjött" topicban azért küzdünk, hogy babánk legyen, és tudjuk, hogy azért nem megy egykönnyen.. A mensi alatti teherbeesésnek meg van az esélye, de elenyészõen kicsi!
Üdv
Vanda
Vanda
 


Kedves Erazmusz!
Néhány levéllel korábban én is kérdéssel fordultam hozzád, de közben peregtek az események, megcsináltattuk az amniocentézist, így most már csak a várakozás van hátra. Szerinted érdemes 3 hétnél hamarabb érdeklõdni az eredményrõl, vagy úgysem tudnak majd semmit mondani. A Szabolcs utcában bõ három hetet mondtak, de így is a 19. héten vettek mintát, tehát az már a 22. hét lesz.
Köszönöm! Dorka
Dorka
 


Kedves Erazmusz

Tegnap voltam orvosnál mivel már egy hete késik. Uh-val nézett meg de még nem látott semmit. Nagyon megijedtem mert már volt egy méhen kívüli terhességem, és nem szeretném, ha most is így lenne. Kaptam újabb idõpontot, hogy mégegyszer megnézze. Az endometrium vastagságát írták a leletben, ez mit jelent?
Névtelen
 


Kedves Erazmus!

Szeretném Önt megkérni arra, hogy írja fel nekem a Gynevac vakcinát.
Hová kellene mennünk, van-e valamilyen idõpont, amikor a rendelõjében megtalálhatnánk? Esetleg vállalná-e a beadását is az injekcióknak (úgy sejtem ezt jobb ha nem házilag intézzük el, bár a férjem nagyon jól beadja a lombik alatti stimuláló szurikat)?
Köszönöm válaszát!
Katica
Katica
 


Tudja valaki mit jelent, ha 7. hónapos terhességkor UH-n azt állapítják meg, hogy halványabban látszik a baba bélcsatornájának egy része?
Két kórházban is ugyanazt mondták, de nem magyarázták meg.

P.I.
P.I.
 


Kedves Névtelen,
Az endometrium = méhnyálkahártya, amibe a kis babicsek beágyazódik. Ennek a vastagsága a ciklus elsö felében növöget, (majd a mensivel leválik) ami jobb esetben eléri a 10-12 mm-t. Terhességnél persze mégvastagabb lesz. Mennyit írta, hány mm?
Üdv,
Moni
mj
 


Katica,
Írj a gynevac@elender.hu - ra. Sok sikert a következö lombikhoz.
Moni
mj
 


kedves erazmusz!

a görbém egyre több kétséggel tölt el... ha elküldeném neked az eddigieket, reagálnál rá valamit?

köszi mzsperx
mzsperx
 


kedves mindenki!
a dr.nõ privátban válaszol, vagy nem szokott válaszolgatni túl sûrûn, mert itt alig látok tõle 1-2 bejelentkezést?
jutka
 


Kedves Erazmusz Doktorno!

A 30.napon voltam laboron, a menstruaciom pedig a 33.napon jott meg. Kerlek elemezd, mely ertekek ternek el a normalistol.

Prolactin (uj modszer): 225 mIU/l ref.tart.: 59-619
FSH (uj modszer): 2.6 mIU/ml
Progeszteron (uj modszer): 22.1 nmol/l
LH (uj modszer): 3.4 UIU/ml
Testosteron (uj modszer): 2.2 nmol/l ref.tart.: 0.5-2.6
Thyreoidea stim. hormon: 2.30 UIU/ml ref.tart.: 0.35-5.5

A 11.napon pedig voltam UH-n, ami szerint mar volt tuszorepedesem. Szerinted mi okozhatta ezt a korai tuszorepedest? Nekem a ciklusaim altalaban 35 naposak. Az UH eredmeny a 11.napon:
Az uterus afv-ben, 25 mm AP. atm. A nyh. 4mm. A jobb ovarium: 24x25mm, benne 13mm-es tuszo. A bal ovarium: 40x27mm, benne a legnagyobb tuszo 12mm. Douglasban keves hasuri folyadek.

Sajnos a homet most nem mertem, de hetfon megmertem, es 37.1 volt. Ez a 24.napon volt. Ha a progeszteron alacsony, a homero is alacsony erteket mutat?

Valaszodat nagyon varom!
Minden jot kivanok Neked!

Edus
Edus
 


Kedves Erasmusz Doktornõ!

Egy a menstruáció 3. napján végzett vérvétel alapján magas a prolaktin szintem. Az eredmény 33,4 lett. Ez mit jelent? Még nincs gyermekünk, de hamarosan szeretnénk. Fog ez valami gondot okozni, illetve mitõl lehet?

Válaszát elõre is nagyon köszönöm!
Dodus
Dodus
 


Kedves Erasmus!
A barátnõmnek támadt egy kis gondja: 10 év vérzészavar után talált végre valakit, akit a hormonjai is érdekeltek.Oda jutottak, hogy szedje a brómkriptint. Nos, irtó rosszul van, alig bír dolgozni. A gyógyszertõl? /3 napja szedi/
Másik kérdése: mi van, ha teherbe esik közben? Merthogy errõl nem beszéltek a dokival, de a pakliban akár ez is benne van... Kösz, ha válaszolsz! zi
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Mostanában nagyon elfoglalt lehetsz, nagyon régen hallottunk felõled! Remélem minden rendben van, jól vagy, és sok-sok baba világra hozatalában segítkezel! Kép

Dodus, zi!
Bátorkodom nektek leírni kis infõimat, mert nekem is magas a prolaktin szintem, illetve kezeljük ezt a Bromocriptin gyógyszerrel. Alapjában a magas prolaktin gátolja az ovulációt, ezért kell kezelni, ha babát szeretnétek! A Bromocriptin 2,5mg nevezetû gyógyszer alkalmas erre (talán a serocriptin is, de azt nem támogatja a TB?). Zi! A barátnõd azért van rosszul, mert biztosan hirtelen nagy adagban kezdte el szedni a már említett gyógyszert! Sok orvos abba a hibába esik, hogy felír napi 2*1 szemet is, és aztán ott ölelgetheted a WC csészét, mert annyira rosszul leszel tõle! Szigorúan hozzá kell szoktatni a szervezetet: Erazmusz doktornõ a köv.képpen ajánlja (korábbi tanácsai között megtaláljátok): 1. hétig napi negyed szem (!) 2. hét napi fél szem, 3. hét napi 3/4 szem, 4. héten pedig egy egész szem. Eztán kontroll prolaktin szint ellenõrzés, és addig tartani kell az 1 szemet. Ha még mindig magas, emelni kell, de az is lehet, hogy túl leviszi a prol szintet a gyógyszer, ilyenkor csökkenteni kell az adagot.
A lényeg a fokozatosság és a folyamatos kontrollja!!
És addig kell szedni, míg terhes nem leszel, illetve a terhesség 12. hetéig kell fokozatosan (!! és nem hirtelen!!) elhagyni. Ennyi, ha bõvebben érdekel, gyertek át a "megint megjött" topicba!

Üdv
Vanda
Vanda
 


Sziasztok!
Véletlenül tévedtem ide, de talán a szerencse vezérelt.
Több mint 2 éve vagyok együtt a barátommal.
Én másfél éve szedek diane-35-öt. Az utóbbi idõben kértem a barátomat, hogy menjen el urológushoz, hogy megvizsgálja, mert egy ideje az elsõ együttlét után (ritkán lehetünk együtt), csípõs fájdalmam van, ami vizelet ürítés közben fokozódik, és elhúzódik (másnap is tart).
Sárgás folyásom is van, hol erõsödik, hol csökken. Voltam orvosnál e miatt, csináltam egy kisebb kezelést, de most megint van.
Én arra gyanakszom, mivel elég elhanyagolt uszodákba jár edzésre, hogy tõle kapok valamit. Azt sem tudom, normális-e, hogy nagyon erõs szaga van a nemiszervének - bár nem mindig, de általában.
Kedves Erazmusz, mivel mindenki tõled kér segítséget, én is ezt szeretném tenni.
Köszönök minden segítséget!

Üdv
Vanda
Névtelen
 


U.i:
Ne haragudjatok, hogy nem ide tartozik a kérdésem!
Ráadásul regisztrálni sem tudtam magam.
Ha mégis valaki tudna segíteni, a címem: vandis@freemail.hu
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
3 hete kaptam az elsõ Gynevac szurit. Este enyhe kiütésem lett, aztán semmi. Másnap este testszerte csalánkiütéses lettem. Két nap szünet, majd megint két nap kiütés, de csak késõ délután, este jöttek ki rajtam. Ez így ment 2 hétig, de már 4 napja tünetmentes vagyok. Az üzemorvos, aki beadta a szurit nem vállalta a felelõsséget, így azóta nincs szuri. Azt szeretném kérdezni, hogy kiváltahatott-e az injekció ilyen tüneteket és így, ilyen idõbeli eltolódásokkal? Esetleg okozhatta-e más ? Kb. 10 éve hasonló tüneteket produkáltam, kórházban végeztek egy héten át folyamatos allergia vizsgálatot, ahol rengeteg anyagra kimutatták az érzékenységemet. Utána egy ideig diétáztam, elmúlt. Azóta is eszem olyanokat, amiket elvileg nem lehetne, de eddig nem okozott problémát. Idegi kimerültsé esetén, erõs, tartós stressz hatására produkálhatok-e ilyen tüneteket? Erre gyanakszom még. Bocs, de elég hosszúra sikeredett...
Lujza
 
 


Szia "Vanda"!
Pont elõtted írtam egy tanácsot Dodusnak és zi-nek, amit biztos láttál és eléggé meglepõdtem, hogy teljesen pontosan a Vanda névvel jelentkeztél be.

Mivel gyakorló babanetes vagyok Kép, és a lelkiismeretem megszólalt, kötelességemnek érzem szólni, hogy ez az urológusos hozzászólás nem az enyém!!!!

A megint megjöttös Kép Vanda
Vanda
 


Kedves Lányok!
Nem lettem hûtlen, csak nagyon fáradt. Most egy jó ideje angol vendégeim is vannak, velük vagyok az egyéb feladataimon felül elfoglalva. Most az utólsó néhány kérdésre válaszolok. Tudom, az elõbbiek nagy része már nem is aktuális, de akinek igen, kérem jelezze, hogy visszatérjek rá.

mzsperx!
Küldd el a görbédet, igyekszem kielemezni.

Edus!
Hormon eredményeidrõl a következõt tudom mondani. A progeszteron szint alacsony, de az is lehet, hogy már a leszálló ágban volt mérve, ugyanis a menses elõtt 6-7 nappal mérve adja a csúcsot, aminek jó esetben 64 nmol/l fölött kell lennie. A többi jó.
Nem értek egyet az ultrahangos megállapítással, hogy a 11. napon már túl voltál a tüszõrepedésen. A tüszõrepedést 14-16 nappal követi a menstruáció, ha nincs megtermékenyülés, igy a 35 napos ciklus esetén kb. a 20. napon van a tüszõrepedés. Ha mérted volna folyamatosan az alaphõdet, akkor láthattad volna, hogy nem volt meg a tüszõrepedés. A 24. napon mért 37,1 megfelel annak, ha a 19-20. napon volt a tüszõrepedés. De csupán egyetlen hõmérõzés értékére nem lehet alapítani pontos megállapításokat. Mérd az alaphõdet a megadott kautélák szerint, és akkkor csináltass progeszteron mérést, amikor a hõ értéke már 3-4 nap óta a tetõn van.

Dodus!
A 33,4 (valószínûleg ng/ml, de a mértékegységet lehagytad) prolaktin szint mellett nem fog sikerülni terhesnek lenni. Vanda tökéletesen és pontosan leírta, mit kell szedni és hogyan, hogy ez a probléma megszûnjön. Fontos:1. a fokozatosan emelkedõ Bromocryptin adag, 2. a beállítás a többször ellenõrzött prolaktin szint mérésével, 3. nem szabad abbahagyni a pontos beállítást addig, mig bekövetkezik a terhesség, illetve a bekövetkezett terhességnél a 12. héten, fokozatosan csökkentve.
Ha gyógyszeresen nem lehet beállítani a prolaktin értékét, vagy az egyszer beállított érték késõbb ismét emelkedik, akkor MR vizsgálatot kell végezni a hypofízisrõl (=agyalapi mirigy), mert akkor esetleg annak a jóindulatú daganata okozza. Ha nincs daganat, akkor is arról van szó, hogy az agyalapi mirigy prolaktint termelõ sejtjei túlmûködnek.

Névtelen Zi!
Válaszom ugyanaz, mint Dodusnak: Vanda nagyon jól leírta, hogy mit kell tenni. Ha nem fokozatosan emeli a barátnõd a Bromocryptint, valóban nagyon rosszul van tõle, és nem tudja folyamatosan szedni.

Vanda!
Köszönöm, hogy besegítettél az infóba, nagyon jó!
Regisztráltasd magadat a szerkesztõnél, akkor fent zárójelben megjelenik a regisztrált neved, és akkor nem lehet összetéveszteni veled azt, aki szintén Vanda néven jelentkezik be.

Névtelen Vanda!
Inkább a Bõr és nemibeteg gondozóba, vagy a bõrklinikára kellene elmennie a barátodnak, mert az urológusok ebbõl a szempontból meglehetõsen inszufficiensek (=elégtelenek). A bõrklinikán csinálnak olyan tenyésztéseket, amik kimutathatják a probléma okát. Nem kell megijedni attól, hogy "nemibeteg gondozó", hiszen a panaszok éppen a nemi érintkezés után jelentkeznek, és bármilyen kórokozóról van szó (Chlamydia, gomba, Trichomonas, bármilyen gennykeltõ baktérium), a pontos kimutatása fontos.

Lujza!
Érzésem szerint ez a csalánkiütés mástól lehet (inkább tápláléktól), de egyet értek az üzemorvossal, hogy nem meri beadni. A Gynevac-ban 2 olyan anyag lehet, ami allergiát okozhat (ez a kisérõ lapján le is van írva): thiomersal és formalin. Ha valakinek bármilyen túlérzékenységi reakciója jelentkezik az oltás után (pl. láz, nagy piros folt, vagy az általad leírt csalánkiütés): felététlenül el kell menni a bõrgyógyászatra, és kérni ezekre az anyagokra érzékenységi vizsgálatot. Ez 3 nap alatt készen van. Ha nem mutat ki érzékenységet: be lehet adni a további oltásokat. Ha kimutat érzékenységet a vizsgálat: nem szabad folytatni az oltást. Ha thiomersal érzékenység van: a Nyugat-Európában kapható SolcoTrichovac (=Gynatren) vakcina beadható. Ez azonos a Gynevac-kal, de nem tartalmaz thiomersalt.
A stressz besegít az alimentáris érzékenység jelentkezésébe. Remélem, csak errõl van szó, és nem a vakcinára vagy érzékeny.

Mindenkit szeretettel üdvözlök: Erazmusz
Erazmusz
 


Úgy látszik, most nekem se sikerül a regisztrált üzenet elküldése. Nem tudom, miért, de 7 csillag helyett csak 3 csillag jelent meg a Jelszó ablakban, és ezzel a jelszóval nem volt hajlandó elküldeni a világhálóra az üzenetemet a masina. Valami új progarmmokat rakott fel a számítógépre a fiam, bizonyára ez az oka, de õ most nincs itthon. Igy jelszó nélkül voltam kénytelen elküldeni. Azért nyugodjatok meg, valóban én küldtem az üzenetet.
Üdv. Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!
Kedden kaptam meg a második Gynevac szurimat. Csütörtök reggelre egy nagy pirosfolt volt a helyén, ami fel volt dagadva és egy nagy gumót éreztem benne. Mára a pirosság és a dagadás elmúlt, csak a gumó maradt meg. Az elsõ szurinál az izomlázon kívül semmi más tünet nem volt. Most nem tudom, hogy ez is allergia lenne?
Válszodat elõre is köszönöm:
Panka

 
 


Kedves Panka!
Errõl inkább azt gondolom, hogy túl rövid tûvel adták be, és emiatt nem ment mélyen izomba, hanem a zsíros kötõszövetbe. Ilyenkor szokott ilyen tünet jelentkezni. A következõ oltásnál kérd meg az orvost, hogy hosszabb tûvel adja be (legalább 1 1/2 collossal). Jelentkezz, hogy ilyen körülmények között hogyan reagáltál a következõ injekcióra.
Üdvözöl Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm a bizalmat és az ötletet is a regisztráláshoz! Kép
További jó munkát kívánok!
Vanda

Vanda

Kép
 
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon köszönöm a válaszod!
Lujza
 
 


Kedves Ereazmusz,

Nagyon jó ujra hallani felõled, már kezdtünk aggódni.

Lenne egy kérdésem,nem életbevágó, csak kiváncsi vagyok.
Eddig minden eredményünk jó lett. A hõmérséklet görbém, párom sperma vizsgálata, hormonjaim, a petevezetékem átjárható. Gynevac kúrát tavaly júniusban csináltam végig.
Irányítottak az együttléteink, kispárna a fenekem alatt.
Sajnos ezidáig még nem sikerült babát összehoznunk.
Van esetleg valami javaslatod amit még lehetne tenni azért, hogy kisbabánk legyen? Gondoltam, hogy esetleg pszihológushoz kellene még elmennem.Mi errõl a véleményed?

Elõre is nagyon köszönöm válaszodat.
Alma
Alma
 


Bocsi, természetesen Erazmusz akart lenni.
Alma
Alma
 


Kedves Erazmusz!
Kb. egy hónapja megkerestelek egy problémámmal, nagyon gyorsan válaszoltál is. A dokim 1,2 literes napi folyadékbevitelre ítélt, amit Te sem ajánlottál nekem. Eddig nem is volt probléma, ittam amennyi jól esett. Most a 33. hétben viszont nagyon csúnyán dagad már a lábam. Estére szörnyû buci a lábfejem. A lábaim folyamatosan fájnak. Egész éjszakás felpolcolás után is reggel láthatóan fel vannak dagadva, a kezemmel egyetemben. Mindennap iszom a csalánteát, de látom nem segít. A kérdésem az lenne, hogy szedhetek-e valami vízhajtót? Jelenleg Human Folacidot, Aktiv Ferrint és Panagint szedek.
Elõre is köszönöm a válaszod, amit nagyon várok:

Üdvözlettel: Szabó Kinga
 


Kedves Erasmus!

Köszönöm a válaszodat. Az orvossal, aki a vizsgálatot felírta csak május közepén tudok beszélni (akkorra kaptam idõpontot tõle Kép ). Addig már nem bírtam volna ki úgy, hogy nem tudom mit jelent.

Vanda!

Neked is köszi a pontos leírást! Nem tudod, hogy mennyi idõ, míg beáll rendes szintre a prolaktin? Vagyis mielõtt babát szeretnénk mennyivel hamarabb kell elkezdeni a kúrát? És a babára nem káros ez a gyógyszer?
Te már nagyon profi vagy a témában Kép Te is orvos vagy, vagy az élet vitt rá?

Dodus
Dodus
 


Kedves Alma!
A Te eseted olyan, amikor az a valószínû, hogy ellenanyagot termel a szervezeted a spermiumokkal szemben. Legalább is a felsorolásból hiányzik az a vizsgálat, amikor az nézik meg, hogy a spermiumok keresztül tudnak-e jutni a méh nyakcsatornán (PCT test). Ezt még meg kell csinálni, ha ez így van, akkor nem sikerül spontán terhesnek lenni.

Kedves Kinga!
A tudomány jelenlegi állása szerint, amit az elmúlt évek tapasztalatai is alátámasztanak: nem szabad vízhajtót szedni! A dagadás ugyanis csak tünet, a vízhajtó a tünetet talán megszûnteti, de az okot nem! A vízhajtó úgy hat, hogy elõször a keringõ vérbõl csökkenti a folyadék mennyiségét, ezzel besûrûsödik a vér, és ezután szívja be az érrendszer a test szöveteibõl a folyadékot. Közben azonban romlik a méhlepény keringése, ennek következménye gyakran a magzat méhen belüli elhalása! Ha személyesen találkoznánk, elmondanék errõl néhány tragikus esetet, amelyeket saját magam láttam! Itt ezt nem teszem, de óva intelek a vízhajtástól! Sigorú só és fûszermentes diétát tarts, kell csinálni májfunkciós és vesefunkciós vizsgálatot, valamint vizelet fehérjét gyakran kell ellenõrizni. Milyen a vérnyomásod? Ha az nem magas, kisebb a baj, de egy tünettel is lehet ennek a betegségnek (terhességi toxikózis) súlyos következnménye, úgy hogy ezt nagyon komolyan kell venni! Fontos még az ágynyugalom is ebben a betegségben (tehát nemcsak éjszaka).

Kedves Dodus!
Gondolom, Vandának nincsarról nagy tapasztalata, hogy mennyi idõ aatt áll be a prolaktin szint. Én gyakran csinálom a bállítást, de nem tudnám ezt pontosan megmondani. Függ a kiinduló értéktõl, függ a szervezet válaszadó készségétõl, függ attól, hogy milyen gyorsan készülnek el a kontroll vizsgálatok. A kúrát mielõbb el kell kezdeni, mint ahogy a cukorbetegségben a magas vércukor csökkentését létrehozó gyógyszereket azonnal el kell kezdeni, amint kiderül, hogy magas a vércukor. A szoptatás befejezése után néhány hónappal ismét ellenõrizni kell, hogy helyreállt-e a normál állapot. Ha magas, akkor is kezelni kell, ha nem babaprojekthez kell. A babának nem árt a gyógyszer.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz
 


Dodus Kép
Nem, nem vagyok orvos, valóban az "élet vitt rá". Kép És Erazmusz már válaszolt is Neked Kép Kép
Üdv
Vanda

Vanda

Kép
 
 


Kedves Erazmusz,

Köszönöm szépen válaszod, beszélek az orvossal és megcsináltatom ezt a vizsgálatot is. Ha meglesz az eredménye megírom, s biztos bármi legyen is az eredmény,kérdésem biztosan lesz. Egyébként mikor kell ezt a vizsgálatot megcsináltatni, kötve van a ciklus napjaihoz, mint a hormonvizsgálatnál vagy bármikor lehet menni? Leírnád pontosan milyen is ez a vizsgálat?

Bocs, igazából nem is akartam kérdezni, csak megköszönni, hogy ilyen gyorsan válaszoltál, de hirtelen annyi kérdés tolult fel bennem.

Elõre is köszönöm válaszodat
Alma
Alma
 


Kedves Erazmusz!
Örülök, hogy újra itt vagy és van idõd válaszolni.
Már többször kérte és kaptam is tõled jó tanácsokat. Babát szeretnénk és ezzel kapcsolatosan a következõ kérdésem lenne.
Nekem tavaly októberben nézték a hormonjaimat, a prolactinom enyhén magas volt (28,8ng/ml). Az orvosom azt mondta, hogy ez olyan kis emelkedés a referenciatartományhoz (0,33-27.33)képest, hogy nem kell vele foglalkozni. Ez valóban így van? Kérjek kontrollt? Közben mindkettõnket sikeresen kikezeltek a chlamidyázisból, viszont a páromnak még mindig fvs volt a spermájában febr. végén, azóta Gynevacot kap(én már megkaptam tavaly(okt.-nov). Úgy tervezzük, hogy mostanában elmenne kontrollra, és ha még mindig van benne, akkor beszedné az andrológus által felírt Doxicyclint. HSG, PCT még nem volt. Nagyon kíváncsi lennék a véleményedre. Elõre is köszönöm, Levendula
Névtelen
 


Alma,
Bocsánat Erazmusz, hogy beleszólokKépKépKép

Úgy tudom kétfajta képpen mehet a vizsgálat:

1. A párod matyijait (spermák) mesterségesen összekeverik a méhnyak nyákkal és megnézik hogy reagálnak a spermák. Ha elpusztulnak, lelassulnak, vagy valami más akkor bizony itt a gond.

vagy a

2. A vizsgálatot együttlét (közösülés) után kb. 10-20 órával szokták csinálni, úgy hogy nögyógyász megnézi, hogy hány élö sperma van a méhnyaknál. Egyszerü vizsgálat.

Amennyiben + a vizsgálat, vagyis a matyik nem jutnak át, mert a méhnyaknyákban elpusztulnak akkor (i) a nö részéröl az ellenreakció kiiktatására adhatnak olyan gyogyit ami csökkenti az immunrendszer reakcióját, ezáltal bekövetkezhet a terhesség, mert a matyik átjutnak, (ii) több hónapos (talán 6 hónap) gumis közösülésre ítélhetnek, mely idö alatt kiiktatható az immunrendszer ilyen nemü reakciója, vagy (iii) inszemináció, ahol a spermákat közvetlenül a méhbe helyezik fel, vagyis nem kerülnek kontaktusba a méhnyaknyákkal.

Amennyiben gondolod látogass el a ... ma megint megjött topikbaKép

Üdv,
Moni
mj
 


Kedves Erazmusz!!

Lenne egy kérdésem. Ha elküldeném a hõgörbéimet kielemeznéd nekem??? És e-mail címre mehetne, vagy hova?

Köszi: Noémi
Névtelen
 


Alma,

Szeretném kiegesziteni Monit, en is voltam egy ilyen vizsgalaton, de a doki nem latott semmit, mert 2 nappal a peteeres utan mentem es mar nem volt eleg nyak.
Szoval peteeres alatt menj!

Nekem meg kellett volna ismetelnem a kovetkezo honapban, de kozben osszejott a babuci.
Neked is mielobb kivanom,
Udv,
Kakukkfu
 


Kedves Alma!
MJ válaszolt a kérdésedre. Én a 2. fajta vizsgálatot szoktam csinálni, 8-9 órával a szeretkezés után. Sajnos, a hozzád hasonló eseteknél 80-90%-ban az eredmény az, hogy nem jutnak fel a matyik. Ilyenkor az inszeminációt szokták csinálni leggyakrabban. A vizsgálatot feltétlenül a tüszõrepedés idõpontjában kell csinálni, amit a pontosan vezetett alaphõmérsékletbõl lehet elõre megjósolni. Fontos még, hogy a vizsgálat elõtt legyen 2 szeretkezés nélküli nap (ez alatt termelõdnek a spermiumok), és az ezt megelõzõ napon kell szeretkezni (azért, hogy csak a szeretkezés után keletkezõ fiatal, friss spermiumok feljutását figyeljük meg. Tehát ha pl. azt látjuk, hogy a tûszõrepedés a 14. napon van, akkor a 11. napon és a 14. napon kell szeretkezni, és utána 8-9 órával kell a nõgyógyásznak a vizsgálatot elvégezni.

Levendula!
Szerintem ez nem kicsi emelkedés. A labor normálértékei leginkább 25 ng/ml felsõ határt írnak, de a hozzá értõ szakemberek azt javasolják, hogy 20 felett már gyógyszerelni szükséges. Ehhez képest majdnem 50%-os az emelkedés! Ezzel együtt szokott járni az, hogy ugyanakkor a progeszteron pedig alacsony. Ezt mennyinek mérték és milyen ciklusnapon? Vagy talán nem is mérték? (Pl. Miskolcon nem szokás progeszteront mérni!) Legalább Mastodynont szükséges lenne adni! Ha a hormonok be vannak állítva, akkor meg kell nézni a PCT-t. Ha az jó, és nincs terhesség, akkor a HSG-t. Mit adtak Chlamydia ellen? 3 hetes Doxycyclin kúra férjjel együtt, sex tilalommal a leghatásosabb.

Noémi!
A hõmérséklet görbét ide is küldheted, vagy az e-mail-re is. A dátumot, a szeretkezések idõpontjait is.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz,

Nagyon köszönöm válaszod, nagyon izgulok, de mostmár sokkal okosabb vagyok.

Mégegyszer nagyon köszönöm

Alma
Alma
 


Erazmusz!

Köszi! És milyen mailra, mert szépen megszerkeztettem excellelKép))


Noémi
Névtelen
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

Röviden leírnám az esetünk és lenne néhány kérdésem is.
7 évig szedtem fog.gátlót, tavaly júliusban abbahagytam, mert kisbabát szeretnénk. Nem állt vissza azóta sem a ciklusom. Felváltva, vagy két hetet késett v. meg sem jött. Januárban UH-n megállapították, hogy a ciklushoz képest vékony a méhnyálkahártyám. Február óta vezetem a hõmérsékletemet is, az orvosom azt állapította meg, hogy valószínû nincs ovulációm. Márciusban hormonvizsgálatot csináltatott az orvosom a ciklus 19. napján.
Az alábbi eredmények lettek: FSH 6,6 Prol. 10,2, DAS 1,0, LH 12,5, Testoszt. 1,12, TSH 1,6 Prog. 0,36
Ezek után az orvosom Serophent írt fel (2*1 vérzés alatt) és Bromochriptint (1*1) írt fel. Ezeket a jövõ hónaptól fogom szedni.
Úgy tudom, hogy mind a két gyógyszer az ovulációt segíti. Kérdésem, hogy miért kell kétfajta? Valamelyik a nyálkahártya mesterséges vastagítására is jó?
Azt mondta az orvosom, hogy 3-4 hónapig szedhetem ezt a "koktélt". Ön szerint nem kellene valami ellenõrzés mellette? Kérjek-e UH-t, hogy változott-e valamit a nyálkahártya állapota?
Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerült a levelem.

Köszönettel
Hóvirág
Névtelen
 


Hóvirág,
Az adatok mellé Erazmusznak légyszives írjál mértékegységeket is mert nem fogja tudni.

Ha gondolod csatlakozz a lányokhoz a ... ma megint megjött topikban, ott is nagyon sok kérdésedre választ adhatunk, amit Erazmusztól és doktorainktól tanultunk.

Márcsak azért is csatlakozhatnál, hogy megtudd pl. a Bromo-t nem szabad elkezdeni úgy hogy egy nap egy szemet, mert olyan rosszul leszel töle (szédülés, ájulás, hányinger, stb), hogy egy életre elmegy a kedved töle és pl. azt, hogyha már elkezdted szedni akkor folyamatosan a terhesség 12. hetéig szedni kell.

És persze van még 1-2 ilyen nyalánkság a tarsolyunkban.

Üdv,
Moni
mj
 


Kedves Erazmusz!

Úgy látszik mi halmozottan hátrányos helyzetûek vagyunk...
Köszönöm, hogy írtál és válaszolnék a kérdéseidre: a 21. napon Progesteron: 24,3 ng/ml (ov. a 13-14 napon szokott lenni a görbém alapján).
Chlamydiára Sumamedet kaptunk 6 napig 2*1 szemet utána 2 héttel mindkettõnknél neg. volt a kontroll. A páromnak viszont genny volt a spermájában, ami Wilprafen, majd Ciprobay szedése után mérséklõdött, de még febr. végén még mindig volt. Az andrológus Doxicyclint adott neki, amit még nem szedett be, úgy gondoltuk elõbb megpróbáljuk a Gynevacot.
Szerinted szedje be a Doxicyclint is?
Az én prolactinommal mi legyen? Kérjek kontrollt, vagy próbáljak meg "beszerezni" Bromocriptint? A háziorvosom, aki belgyógyász is, nem csinálhat hormonvizsgálatot/írhat fel Mastodynt, Bromocriptint? Mostanában elég stresszes voltam, lehet, hogy azóta még feljebb ment. Kicsit el vagyok keseredve, mert ez már a 11. ciklus, hogy próbálkozuk és mindig felbukkan valami probléma. Még egyszer köszönöm, hogy foglalkozol velem/velünk.
Üdv.: Levendula
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

A friss kismamák tropicban ajánlottak téged a lányok nekem. Sajnos már nem vagyok közöttük. Valószínüleg vasárnap elhalt a babám. 12 hetes terhes voltam. Nem tudtak semmit mondani nekem, hogy mi okozhatta. Hozzá kell tennem, hogy a 8. hét óta 3x 4-5 napig tartó barnás vérezgetésem volt, amire semmilyen kezelést nem kaptam! Azt mondta az orvosom, majd elmúlik magától, sokaknál elõfordúl! Azt hiszem, már az elsõ esetnél orvost kellett volna váltanom! De késõ bánat...

Az lenne a kérdésem, hogy megállapították hogy Rh negatív a vércsoportom. A páromé Rh pozitív. Azt mondták a kórházban, hogy az elsõ terhességnél ez nem szokott problémát okozni. De a szobában feküdtek velem együtt ketten, akik szintén így jártak régebben (Rh-, elsõ baba elment). Most kinek higyjek? Tényleg nem okozhat ez vetélést? Vagy igen? A késöbbiekben mennyire kell féltenem a következõ babát? Kaptam ellenanyag injekciót is, az ugye megvédi a következõ babámat?

Elõre is köszönöm a válaszát! Nagyon várom, hogy Önnek mi a véleménye a dologról! Jó lenne megnyugodni végre.

Üdvözlettel:
Gitta
 
 


Kedves Erazmusz!

Akár e-mailban is jöhet a válasz! gitta_@freemail.hu

Köszönettel:
Gitta
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: