Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz !

Új lány vagyok a topicon, "..a ma megint megjött"-be írogatok pár hete. A hormoneredményeimrõl szeretnélek megkérdezni.
A ciklus 9. és 26. napján készült a vérvétel, egyébként a 2. Clostylbegites hónapomban.:
A ciklus elsõ felében :FSH:6,4 , LH:7, EL:24,6 , PRG:0,5 Tst: 196
A ciklus 2. felében: EL: 121, PRG: 12,7
Az adatok ng/ml-ben vannak. Szerinted nem kevés ez a progeszteron szint ( fõleg stimuláltan) ? Az orvosom szerint ezzel a progeszteron szinttel idézem "simán teherbe lehet esni, bár még jobb lenne ha 18 lenne". Azt mondta, hogy peteérésem biztos, hogy volt látja a hormonokból, valamint a hõgörbémbõl. Én a tesztoszteront is nagyon sokallom, ez mitõl lehet ilyen magas, és okozhat e meddõséget kezeletlenül ?
Egyébként ciklusaim 28-30 naposak, de sajnos nekem is van barnás folyásom menstruáció elõtt. A Gynevac injekciókúrán túl vagyok, férjecske kivizsgálása is rendben lezajlott.
Szerinted kérjek még progi pótlást, vagy a Closty 2x1-es dózisban hozhat eredményt ?
Válaszodat elõre is köszönöm.

CatEye

Cat
Kép
 
 


Kedves Erazmusz!
A 3. inszemináció elõtt állok. A 13. napon (tegnap)voltam UH-on, ahol megállapították, hogy szép nagy tüszõim vannak, viszont a nyálkahártyám csak 3 mm-es, ami nagyon kevés a beágyazódáshoz (a múlt hónapban is ez volt az oka, hogy nem maradt meg a terhesség). Most kaptam Mikrofollin-t(napi 1/4 szem), de csak miután az UH kimutatta, hogy nagyon vékony a nyálkahártyám. A 16. napon lesz az inszeminációm.Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e esélyem még ebben a ciklusban arra, hogy a beágyazódáshoz megfelelõ vastagságúra "növesszem" a nyálkahártyámat?
Köszönöm:
Lujza
 
 


Kedves Erazmusz!
Szeretném megkérdezni, hogy 3 napig használtam Dalacin h.krémet, na már most ez után 4 nappal zöld!? váladék jön belölem ez mi lehet?Kapcsolatban lehet egymással vagy ez egy egész más dolog?
Kérlek segits!
Köszönettel: Jutka
 
 

 
 

Szervusz Erazmusz!
Nyugodtan válaszolhatsz itt a topicban is a PCOS-sel kapcsolatban, az a véleményem, hogy biztosan más is szenved a dologtól.
Nagyon várom válaszod.
Üdvözlettel:
Vikus
Névtelen
 


Kedves Barbara!
A vizelet szaga lehet a vitaminoktól. A folyás fokozódása valóban lehet a terhességtõl is ( kis mértékû fokozódás), de lehet rendellenes is, így virtuálisan ezt nem lehet eldönteni.

Franyo!
Véleményem szerint a barnás folyás soha nem normális, de az lehet, hogy a méhszáj egy kis gombás gyulladás miatt sérülékenyebb, és emiatt jelentkezik hüvelyi UH (vagy sex) után a barnás folyás. Ha magszûnt, akkor nem jelent különösebb problémát. Ha azóta még fokozódik, akkor bizony baj van.
A Douglas a hasüreg legmélyebb pontja, a méh és végbélközött elhelyezkedõ körülbelül zsákhoz hasonlítható üreg. Ha folyadék van a hasban, az oda csorog le.

Névtelen Sára!
Én a Kaáli Intézetet javasolnám, de engedd meg, hogy azt ne írjam le, hogy miért.

Névtelen Kanga!
Az elsõ kéthétben egyértelmûen a "minden vafgy semmi" törvénye érvényesül: a károsító hatások vagy a terhesség megszûnését okozzák, vagy nem ártottak neki. Amikor viszont már kiderült a terhesség (azaz 2 héten túl), az elsõ idõkben, de késõbb is veszélyes a magzatra a sugárzás, dohányzás.

Kateye!
A progeszteron a ciklus második felében valóban alacsony, a testosteron magas. Progeszteront 21 fölé kellene emelni, a Clostylbegyt erre alkamas lehet. Meg kell nézni ennek szedése után az értékét a ciklus 2. felében.

Lujza!
A 3 mm valóban nagyon kevés, nem hiszem, hogy meg lehet növeszteni 3 nap alatt kellõre. Szerintem hatásos lenne a petefészek stimulálása clomiphennel, a következõ ciklusban. Hol történik az inseminatio?

Khjutka!
A zöld váladék nem a Dalacin krémtõl van, hanem attól a gyulladástól, amit a Dalacin krémmel kellett volna megszüntetni, de úgy látszik, sikertelenül. Próbáltad már a Gynevac-ot? Ha igen, de fél évnél régebben, akkor meg kéne ismételni. Esetleg férjeddel együtt, egyszerre, egyetlen alkalommal, vacsora közben vegyetek be 4-4 db. Tinidazole tablettát is (recept köteles, és azt hiszem, csak nõgyógyász írhatja fel).

Vikus!
A problémád bonyolult. Van prolactinoma is és PCO is. A magas prolactin szint és MR vizsgálat prolactinomát jelent, a magas LH-FSH arány PCO szindromát jelez. (Valóban szinte csoda a két szülés.) Konzultáltam PCO gyógyszeres kezelésében járatos szakemberrel, aki azt mondta, hogy elõször minden képpen a prolactinomát kell megoldani illetve megszüntetni.
A magas prolactin szintet a prolactinoma hozza létre (más szóval az adenoma, illetve a cysta - ezek ugyanannak az elváltozásnak különbözõ nevei). Kérdés: ki látta ezt az Idegsebészeti Intézetben? Legyen sives megírni a nevét.
Szóval elõször a prolactin szintet kell normalizálni, utána lahat a PCO-val foglalkozni.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!
A Peolactinomával kapcsolatban annyit, hogy Budapesten a Czirják fõorvos, az Idegsebészeti Intézetben azt mondta, hogy ez egy picike prolactinoma, norprolaccal kell kezelni. Szombathelyen azt mondták, hogy veleszületett rendellenesség, az MRI elõszõr 4cm arachnoideális cystat,vagy cystadenomat állapított meg Gyõrben, a szombathelyi MRI-nél ugyanerre az elváltozásra azt mondták MRI készítése után, hogy semmi nincs, minden rendben. Egyébként egyszer volt 20-szoros a prolaktinszintem, a Bromocriptin szedése után visszament az eredeti állapotába. Most is néha emelkedett, de csak enyhén. És a mostani enyhe emlekedett prolaktinszintet már a PCOS-nek tudják be az orvosok. Szóval az igazság az, hogy ahány orvosnál jártam, mind mást mondott, fõleg a hipophizisemmel kapcsolatban. Pedig megjártam a nagyokat, és minden tiszteletem az Övék, mert iszonyú magas szakmai tudással rendelkeznek. Mindenesetre mindenhol megegyezett a vélemény, hogy ami a hipophizisben van nem kell megoperálni, mert 1 cm-nél jóval kisebb. És 1 év alatt semmit sem nõtt. Nem volt változás, ezért ilyenkor már nem foglalkoznak vele.
Sajnos a szoptatást úgy döntöttem, hogy elhagyom, és neki állok a Diane 35 szedésének, megpróbálok leadni legalább 15 kg-mot, de a szívem szakad meg a pici miatt, mert hiányzik neki a szopás, de én meg cudarul vagyok.
Mielõbb várom ezzel kapcsolatos válaszod, mert, ha lenne valami jó megoldás, még vissza tudom teljesen hozni a tejem, és csaj hétvégén fogok menstruálni, és akkortól kellene a Dianet szedni. A Diane szedését nõgyógyász írta elõ, és javasolta.
Elõre is köszönöm.
Vikus
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
A barnás folyás nem az UH után kezdôdött, hanem pont elôtte vettem észre elôször. Egyébként kb. hat napig tartott, mint egy menstruáció, csak hát persze jóval kisebb mennyiségì volt. Azt olvastam, hogy a terhesség korai idôszakában még kis vérzés is lehet. Nem lehet, hogy valami ilyesmirôl volt szó nálam? Mert pontosan úgy változott a mennyisége is, elsô két nap alig valami, harmadik nap picit több, és utána egyre kevesebb, mára pedig már elmúlt.
 
 


Kedves Erazmusz!

Olvastam, hogy mész nyaralni, de ha van idöd, kérlek nézd még meg a hormoneredményeimet. A ciklus 7. napján nézték.

Prolactin: 414.8 mU/l
FSH: 12.07 IU/l
LH: 3.38 IU/l
Östradiol: <18.35 pMol/l
Progresteron: 0.193 nMol/l
Testosteron: 0.169 nMol/l

Köszi, hogy leirtad a másik topicban a dolgokat a gyogyszerekkel kapcsolatban, Jim irása elég nagy zavart keltett.

Köszönöm,
Eni
Eni
 


Kedves Erazmusz!

Ha idõd engedi légyszíves nézz rá a kérdésemre.
az utolsó mensim június 20-án kezdõdõtt és kb. 5 napig tartott. Azóta ugyanolyan mensis görcseim vannak, mint a menzesz alatt, szinte egész nap. Mi lehet ennek az oka, talán felfáztam vagy ilyesmi? Elõre is köszönöm válaszodat.
Mazsola.
 
 


Tisztelt Erazmusz Doktorno,

maganban irtam meg a problemamat. Ha idod engedi, kerlek, valaszolj majd. Elore is koszonom szepen. Mikor mesz nyaralni, nem talaltam meg ebben a topicban.
Palma
Palma
 


Palma!

A "..ma megint megjött topic"-ban megtalálod!

Nikie
 
 


Kedves Erazmusz!

A nagy siettségben elfelejtettem irni, hogy kellemes nyaralást és sok pihenést kivánok. Kép

Eni
Eni
 


Kedves Erazmusz!

Én is új vagyok, és az a helyzet, hogy már évek óta id&#337;r&#337;l id&#337;re különböz&#337; hüvelyi fert&#337;zéseim vannak, el&#337;ször jönnek a baktériumok, aztán antibiotikum-kúra, majd ütemszer&#369;en érkezik a gomba. Legutóbb több gyógyszert (Lamisil ken&#337;cs, Mycosyst kúp +g-vel kezd&#337;d&#337; gyógyszer) is kellett szednem (a pasimnak is, Diflucan), de úgy t&#369;nik nem múlt el. Korábban persze a Candibene-t is szedtem, de úgy t&#369;nik, ez rendszeressé vált. Ez hajlam, és sosem lesz vége, vagy megszüntethet&#337;? (tünetek a szokásosak: folyás, viszketés, égés, végül fájás, has is).
Köszönöm válaszodat,
Dideki
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Tavaly májusban hagytam abba a fogamzásgátló szedését. (kb. 5 évig Tri-Regol, 1 évig Marvelon) Nehezen állt be a menszeszem. Február 4 óta már rendszeres, március óta beállt 28 naposra.
Olyan gondom lenne, hogy vérzés igazából csak az elsõ két napon van, majd kb. egy napig szinte semmi. Majd 2-3 napig kevés barna váladék/folyás van.
Szeretném tudni, hogy ennek mi lehet az oka. Érdemes ezzel orvoshoz fordulni? Mikor tavaly orvosnál voltam, hogy nem állt vissza rendesen a ciklusom az orvos azt mondta, hogy örüljek, hogy egyáltalán megjött, mert van akinek gyógyszer abbahagyása után fél évig meg sem jön.
Elõre is köszönöm válaszod
ÜdvözlettelKéplga
Olga
 


Erazmusz!
Köszönöm a válaszod már 7 honapja volt egy gynevac kurám de most ujbol elkezdek egy 5 hetes sorozatot DE most a férjemmel együtt!Kép
Köszönöm Jutka
 
 


Kedves Erazmusz! Többek között éppen a Te ajánlásaidra ma elkezdtem a Gynevac-kúrát. Az érdekelne, hogy ha nem adják be elég mélyen, befolyásolja-e a hatását? Fogalmam sincs, mennyire mélyre kaptam, csak eszembe jutott, hogy a biztonság kedvéért esetleg legközelebb rákérdezek, mekkora tûvel adják. Nem szeretném, ha hiába lenne.
Elõre is köszönöm a választ!
 


Szia Dideki!
Az Ideál magazin e havi számában vagy egy oldalas cikk "A nõi mikroflóra" címmel. Ha gondolod szívesen elküldöm, csak írj egy e-mail címet a címemre. Mikkel lehet helyreállítani stb.
Sõt egy telcsiszámot is találtam itt:
Krónikus nõgyógyászati fertõzések kezelése, normál mikroflóra-regeneráció:
315-2018, 315-2069.
Ágci (agi@pro.hu)

Kép
 
 


LányokKép
Erazmusz most tölti jól megérdemelt pihenését, így valószínûleg néhány napig (esetleg hétig) nem tud jelentkezni. Reméljük sikerül kipihennie MagátKép

Puszi: Doris
 
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm a válaszát. A biztonság kedvéért holnap megyek orvoshoz.
Kellemes nyaralást kívánok!
Barbi
Barbi
 


Kedves Erazmusz!
27 éves vagyok, eddig nem igazán volt rendszeres menstruációm, most kiderült, hogy sárgatest-hormon hiányom van. Lehetséges-e, hogy ennek a hormonnak a hiánya hizást, szõrösödést stb... okozott. Eddig szedtem gyógyszereket, de most az orvos abbahagyatta a hormonvizsgálatok miatt.
Ez a hormonhiány jól kezelhetõ? Útjába fog állni ez a gyerekvállalásnak?
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Nekem az a problámám, hogy most vagyok a 35. hétben (pontosabban 34. hét 3nap) és a babám súlya 1700g.
Nem túl kevés ez? Hétfõn voltam az orvonál (júl 8.) és azt mondta a doktornõ, hogy a lepény kicsit érettebb és a magzatviz is kevesebb az átlagosnál. Az lenne a kérdésem, hogy a lepény mennyire gyorsan érik meg, nem veszélyes ez a babára? Mit jelent az, hogy kevesebb a magzatviz?

Elõre is köszönöm a válaszát!
Petra
 


Kedves Erazmusz!

Egyszer már segített nekem, de most ismét szeretném a tanácsát kérni.

Összefoglalom az eddigieket: 28 napos ciklus, elõtte pár napig pecsételõ vérzés, 23. napon vérvétel: magasabb prolaktin (minden más rendben), orvos Bromokriptint ad, esténként felet. Van pozitív LH teszt. Babát szeretnénk.

Ez az elsõ ciklus, hogy szedem a B-t és az alábbi tüneteim vannak: 20. naptól alhasi fájdalom, több váladék, mint megszokott. 23. naptól pecsételõ vérzés, fáradékonyság (néha darabos, néha sötét). Ma vagyok a 26. napon és erõs hasfájásom van, gyanítom, hogy nemsokára megjön.
Az orvosom azt mondja, hogy a gyógyszer nem okozhatja, hogy hamarabb megjön, egy normális ciklust nem boríthat fel. azt javasolja, hogy várjunk még egy ciklust, hátha jobb lesz.

Kedves Erazmusz! Érzem, hogy nem vagyok egészséges, nagyon fárasztó az, hogy több, mint egy hétig tart ez az egész, mialatt végig feszült, fáradékony vagyok. Kb. fél éve van ez a problémám, elõtte rendesen menstruáltam.
Légy szíves tanácsot adni, hogy milyen vizsgálatokat tartanál szükségesnek. A fentiek alapján szerinted mi lehet a még probléma? Biztos lehet ezen segíteni valahogy...
Elõre is nagyon köszönöm.
Adél
 
 


Petra!
Nem szívesen szólok bele más munkájába, de amit leírtál, ha igaz, azt selenti, hogy a gyerek súlyos veszélyben van! Kórképet úgy hívják intrauterin retadáció (=diszmaturitás) Azonnal jelentkezz orvosodnál!
dr.Csákány M.György
Névtelen
 


Petra!
Nem szívesen szólok bele más munkájába, de amit leírtál, ha igaz, azt jelenti, hogy a gyerek súlyos veszélyben van! Kórképet úgy hívják intrauterin retadáció (=diszmaturitás) Azonnal jelentkezz orvosodnál!
dr.Csákány M.György
Névtelen
 


Petra!
Most jöttem haza. Én is azt javaslom, sürgõsen keresd meg a gondozó orvosodat, ha eddig még nem tetted meg, mert ez a súly meglehetõsen kevés , és a többi adat is a baba veszélyeztetettségére utal.
Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon megijesztettél. Én hétfõn voltam az orvosnál és most megyek megint holnap. Már hetente kell járnom. Én azt gondolom, hogyha nagyon érett lett volna a lepény és a baba veszélybe lenne akkor biztos megcsászározott volna a doktornõ. A baba különben a 30 hétben volt 1300g ami azt jelnti, hogy 4hét alatt 400g-t hizott. Ez annyira kevés?
Mindig figyelem és szerencsére nagyon sokat mocorog.
A doktornõ csináltatott labort és a szerencsére negativ és a vérnyomásomat is mindennap mérem és az is rendben van.
Remélem, hogy minden rendben lesz, majd irok az orvos után.

Petra
Petra
 


Kedves Erazmusz!

Remélem jó érezted magad a nyaralásod alatt! Kép

Szeretném újra a segítséged kérni. Kb 1 hónapja claritine tablettát szedek a napallergiámra. Az orvos azzal részmisztgetett, amikor felírta, hogy egyálltalán nem szabad teherbe esni mellette, mivel komoly következményei lehetnek. Nem tudtam megkérdezni tõle, hogy mire gondol, mivel az allergia rendelésen futószalagszerûen ment minden, mire kérdeztem volna, már behívta a következõt. Valóban ennyire súlyos a hatása a magzatra?
Bár még nem vagyok terhes, elötte abba fogom majd hagyni a gyógyszer szedését, de nekem most nagyon fontos szednem. 10 éve elöször tudok kimenni nyáron a napra hosszúújju ruha, kesztyû nélkül!
Mennyi idõt kell majd vajon kihagyni a fogamzás és a gyógyszerszedése között?
Bár védekezünk, de mi történik akkor, ha mégis babám lesz gyógyszerszedés közben? Állandóan ettõl félek, és ez kihat az együttlétünkre is a párommal.
Elõre is köszönöm a válaszod!

Üdvözlettel:
Gitta
 
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

Segítségét kérném: harmincéves vagyok, van egy gyermekem, aki természetes úton jött a világra. A doktorom a méhszájvizsgálatkor szekunder hámot látott, a tavalyi vizsgálati lapomon ép hám szerepel. Õ megnyugtatott és én bízom is benne, de azért kíváncsi lennék az Ön véleményére is. Jelenthet ez valamilyen problémát vagy rejt valamilyen kockázatot?

Köszönöm a válaszát:
Tükör
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a válaszod.

Kanga
Névtelen
 


Kedves Erazmusz,
Ev elejen en voltam az, akinek a fogamzasgatlo utan sehogy sem akart megjonni a menzesze, es nem akart mukodni a petefeszke, es Te javasoltad, hogy mikor menjek orvoshoz.

Azota 11 hetes KisGomboc van a hasamban (elso baba, 29 eves vagyok). Az eddigi hetek nem teltek esemenytelenul, a 6. heten verezni kezdtem, harom hetig ketnaponta/haromnaponta neztek UH-val vetelesgyanu miatt, de a baba a mult heten mar 45 mm volt. Kép
A verzes ellen Utregostan 100mg-os huvelykapszulat kaptam a 7. hettol kezdodoen, reggel 1, este 2 kapszula mertekben (ettol azonnal elmult a verzesem).
Az orvosom azt mondta mult penteken, egy het mulva hagyjam abba a hasznalatat.

KisGomboc a mult csutortoki UH szerint (merete alapjan) 11 het 1 napos volt, az utolso menzesztol szamitva pedig 11 het 5 napos. Az UH szerint nincs beverzes. Most fogalmam sincs, mikor is kene abbahagynom pontosan a gyogyszert, ezt egybol kellene vagy fokozatosan? Melyik napon? Tenyleg okozhat vetelest a gyogyszer abbahagyasa?

Kerlek, segits, eddig mar annyit aggodtam a baba miatt (es az orvosom szokasos missed ab. beutaloi sem tettek jot lelkileg), hogy megorulnek, ha emiatt vesztenem el a babat! KépKép

Koszonom szepen,
Gombóc
 
 


Kedves Erazmusz!
Remélem jol sikerült a nyaralásod! Kép

Szeretném megkérdezni mennyire általános az, hogy a ciklus második felében a 37 és afeletti értékek 15 - 16 napig tartanak? Nálam a mult honapban 16 nap volt a második szakasz e honapban pedig 15. Ez most jo vagy rossz?
A mult honapban voltam az orvosomnál és Ö azt mondta nem akrja biztosra állitani de mintha elkezdött volna valami csak nem maradt meg...

A Gynevac kurát elkezdtük a férjemmel ahogy ajánlottad. Kép
Köszönettel Jutka
 
 


Kedves Erazmusz!
Én egy hónapja szültem a második babámat császármetszéssel. Faros volt, és meglehetõsen nagy, ezért került sor a mûtétre. Kíváncsi lennék, mekkora babát engednek medencevégûen megszületni? Az elsõ baba fejvégû volt, õt vákuummal kellett kisegíteni, mert rosszul fordult a szülõcsatornában, az orvos nem tudta megfordítani. Az sem segített, hogy megpróbálták &#8222;kipasszírozni&#8221; belõlem. Ez is közrejátszott abban, hogy végül is császár lett a dologból. Pedig a 40. heti UH-ig még reménykedtem a sima szülésben, mivel megbeszéltük az orvossal, hogy erõs fájásokkal és jól tágulva megpróbáljuk megszülni. De mikor az utolsó UH adatait meglátta ( BPD 96mm, HC 348mm, AC 350mm, FL 72mm), azt mondta, ekkora gyereket nem szoktak engedni megszületni hüvelyi úton. Az UH-s asszisztensnõ is úgy kezdte, mikor mérte a babát, ugye felkészültem a császárra? Az UH szerint 3800-4000 g között volt a baba súlya.(3850-nel született). Tehát mekkorának kellett volna lenni a kisfiamnak, hogy elkerüljük a mûtétet? ( Nagyon csodálkozott mindenki-én is-, hogy ekkora gyereket szültem, mert nem vagyok valami nagy termetû &#8211; 162cm és alapállapotban 50kg körüli a súlyom. )
Válaszodat elõre is köszönöm, Panda

panda
Halásztelek
 
 


Petra!
Bizonyára csinálnak CTG vizsgálatot amikor bemégy a vizsgálatra, és ha be kellene avatkozni, azt észreveszik a CTG-rõl. Az UH méret csak egy adat, ha az orvosod minden adatot mérlegelve nem tartja indokoltnak a szülés indítást, akkor bizonyára nem is kell indítani. Egybõl nem is kell azonnal császármetszésre gondolni, hanem szülés indításra, ha valóban veszély van. Szóval megijedni nem kell, ha az orvopsod látja az eredményeket.

Gitta!
Tény, hogy Claritine-t nem szabad terhesen szedni. Akkor tervezd a terhességet, ha már nem kell szedni. Ha késne a mensesed, azonnal abba kell hagyni. Viszont amikor egyébként is abbahagyod, utána terhes lehetsz.

Tükör!
A szekunder hám is lehet ép hám, a két leírás nem zárja ki egymást. A szekunder hám nem jelent kockázatot semmire.

Gombóc!
12ét után kell abbahagyni az Utrogestant, célszerû fokozatosan, mondjuk 2 naponként csökkenteni 1-el. De a terhességi napok soha nem abszolutak, nincs jelentõsége, ha 4 nappal késõbb kezdõdik az a 12 hét. Én minden esetre célszerûnek tartanám ezzel együtt fokozatosan átállni Duphaston tablettára.

Jutka!Légy szives elküldeni e-mail-ben a görbéidet (hol méred?), csak úgy tudok véleményt mondani. Csak most volt annyi, vagy korábban is? Vagy korábban nem mérted?

Panda!
Mindíg az adott helyzetben lehet eldönteni, hogy mekkora gyereket lehet spontán hüvelyi úton megszülni. Az anya medence méreteitõl is függ, nemcsak a babától. Attól is, milyen alakulóképes a koponya. Faros szülésnél kisebb tud spontán megszületni, mint fejvégûnél. AQz elsõnél is bizonyára volt egy kis téraránytalanság, azért nem fordult jól a fej, és azért kellett vákumozni. A másodiknál veszélyben lett voolna a baba, hogy elakad az utóljára kijövõ feje.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz,
Koszonom szepen! Kép
Gombóc
 
 


Kedves Erazmusz!

Remélem jól nyaraltál! Egyszer már segítettél nekem, de most ismét szeretném a tanácsodat kérni.

Összefoglalom az eddigieket: 28 napos ciklus, el&otilde;tte pár napig pecsétel&otilde; vérzés, 23. napon vérvétel: magasabb prolaktin (minden más rendben), orvos Bromokriptint ad, esténként felet. Van pozitív LH teszt. Babát szeretnénk.

Ez az els&otilde; ciklus, hogy szedem a B-t és az alábbi tüneteim vannak: 20. naptól alhasi fájdalom, több váladék, mint megszokott. 23. naptól pecsétel&otilde; vérzés, fáradékonyság (néha darabos, néha sötét), 26. napon megjött.

Az orvosom azt mondja, hogy a gyógyszer nem okozhatja, hogy hamarabb megjön, egy normális ciklust nem boríthat fel. azt javasolja, hogy várjunk még egy ciklust, hátha jobb lesz.

Kedves Erazmusz! Érzem, hogy nem vagyok egészséges, nagyon fárasztó az, hogy több, mint egy hétig tart ez az egész, mialatt végig feszült, fáradékony vagyok. Kb. fél éve van ez a problémám, el&otilde;tte rendesen menstruáltam.
Légy szíves tanácsot adni, hogy milyen vizsgálatokat tartanál szükségesnek. A fentiek alapján szerinted mi lehet a még probléma? Biztos lehet ezen segíteni valahogy...
El&otilde;re is nagyon köszönöm.
Adél
 
 


Kedves Erazmusz!
5 héttel ezelõtt elvetéltem, elsõ terhesség (1 év próbálkozás után), a 7. terhességi hét végén, 4 napos vérzés után. A vérzés alatt MagneB6-ot kaptam, fél órával a vetélés elõtt az UH-n a magzat még élt és minden normálisnak látszott.
Még semmilyen vizsgálatom nem volt azóta, mivel az orvosom éppen szabadságon van. Ezzel kapcsolatban a következõket szeretném kérdezni:
Tudom, hogy a vetélés oka nagy valószínûséggel nem fog kiderülni, de néhány dolog kizárható. Te milyen vizsgálatokat javasolsz vetélés után?
Nem kellett volna progeszteron tartalmú gyógyszert kapnom, amikor a vérzés elkezdõdött?
Ha a hormoneredményeim jók lesznek, akkor biztos lehetek abban is, hogy ez a következõ terhesség alatt is így marad? Vagy terhességnél ingadozhat a hormonszint? Nem kellene esetleg a következõ terhesség elejétõl "megtámogatni" a beágyazódást?
Nagyon szeretnék megtenni mindent, hogy ha újra teherbe esek, ne veszítsük el a babát!
Elõre is köszönöm a választ!
 


Kedves Erazmusz!
Válaszodat köszönöm, én is erre gondoltam. Azért bízom abban, hogy az esetleges következõ babánál végre minden simán fog menni.
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a válaszod! Akkor valamennyire megnyugodtam, hogy ha idõben észreveszem, akkor nem okozhat kárt a babában! Így van, ugye???

Üdvözlettel:
Gitta
 
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a választ, megnyugodtam.

Tükör
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Májusban, 8 hetesen elvetéltem.(terhes 1 hó Clostilbegyt szedés után lettem). Aug-ban szeretnénk újra próbálkozni.
Eddig 2 orvosnál jártam, az egyik Clostilb. szedését (5 nap) , a másik a Bromocriptynét(1 hó)javasolja. Kérdésem: melyiket szedjem, ill. lehet-e a kettõt együtt?
Véleményük szerint a ciklus 2. felében se a Duphastont, se az Utrogestant ne szedjem, mert vetélést okoz és ezeket a gyógyszereket lombikosok szokták kapni.
Szerinted mit tegyek?
Úgy tûnik ahány orvos, annyi vélemény.

Elõre is köszönöm válaszod!

Kata
 
 


Kedves Erazmusz,

A segítségét szeretném kérni a következöben. Tegnap voltam orvosnál 30 hetes terhes és azt mondta,hogy a méhlepény jó állapotban van a magzatvíz is rendben van, de a külsö méhszáj nyitott a belsö zárt. Én megkérdeztem,hogy ez így rendben van-e és azt mondta,hogy nyugadjak meg ha gond lenne akkor Ö úgyis szólna. de semmi különös dolgot nem mondott,hogy mit csináljak vagy mit ne.
Ez a jelenség normálisnak mondható vagy nem?

Elöre is köszönöm a válaszod!
Réka
 
 


Kedves Erazmusz!

A feleségem kb. másfél évig a Tri-Regol nevû fogamzásgátló
készítményt használta, s most szeretnénk babát. Hallottam,
hogy ez után a gyógyszer után egy ideig veszélyes szülni,
mert károsodhat a baba. Kérdéseim:
- Mennyi a várakozási idõ, amíg nem javasolt a terhesség e
tabletta abbahagyása után?
- Milyen más védekezési módszert javasol erre az idõre?
(Sajnos a gumióvszer nem jöhet szóba, a megszakítást pedig
nem tartjuk elég biztonságosnak.)
- Mit lehet tenni, ha mégis a várakozási idõn belül
terhesség alakul ki?

Köszönettel:
Jokli Klopter
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Egy egyszerû kérdésem lenne hozzá, lehet, hogy badarságnak gondolod, de azért megkérdem.
Szabad-e alulról felfelé tusolni, beleértve a hüvelyt is, mert végül is a menstruáció alatt így lehet a legjobban tisztán tartani a hüvelyt vagy rosszul gondolom?
Elöre is köszönöm a válaszod!
fila
 
 


Kedves Erazmusz!
Újabb kérdésem merül fel a császármetszéssel kapcsolatban. 5 hete császároztak. De csak a napokban tûnt fel, hogy a heg fölötti részen, kb. 3-4 cm magasságig a bõröm teljesen érzéketlen. A heget orvosom javaslatára körömvirág krémmel kenem, és eközben vettem észre, hogy a var fölött nem érzek semmit. Utána kipróbáltam, hogy tûvel szurkáltam több helyen&#8211;persze nem döftem magamba a tût, csak annyira szúrtam meg, amit máshol érzek-, de így sem éreztem. Ez normális jelenség? Ha igen, meddig fog tartani? Különösebben nem zavar, csak jó lenne tudni, mitõl van.
Válaszodat elõre is köszönöm, Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kedves Erazmusz!
Újabb kérdésem merül fel a császármetszéssel kapcsolatban. 5 hete császároztak. De csak a napokban tûnt fel, hogy a heg fölötti részen, kb. 3-4 cm magasságig a bõröm teljesen érzéketlen. A heget orvosom javaslatára körömvirág krémmel kenem, és eközben vettem észre, hogy a var fölött nem érzek semmit. Utána kipróbáltam, hogy tûvel szurkáltam több helyen&#8211;persze nem döftem magamba a tût, csak annyira szúrtam meg, amit máshol érzek-, de így sem éreztem. Ez normális jelenség? Ha igen, meddig fog tartani? Különösebben nem zavar, csak jó lenne tudni, mitõl van.
Válaszodat elõre is köszönöm, Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kedves Erazmusz!
Jelenleg 27 éves vagyok, elõzményeim: 1999 volt egy sikertelen terhességem amit a 6-7.hétben meg kellett szakítani. Majd rá egy évre újra terhes lettem. Semmilyen gond és gyógyszerszedés nélkül megszületett a kisfiam most már 15 hónapja. Jelenleg pedig 2002 június 11-én volt az utolsó menstruáció idõpontom és a 35. napon pozitív lett a tesztem. Tegnap azaz a 39. ciklusnapon felkerestem az orvosom, aki egyõl felírt Duphastent, /a kisfiammal nem szedtem, akkor a terhesség elején még másik orvoshoz jártam/, kérdésem tényleg indokolt a szedése, ha közben gyógyszer nélkül is volt sikeres terhességem. Semennyire sem okoz gondot a gyógyszer, tehát nyugodtan, indokoltan szedjem a napi 1-et amit felírt?
A másik kérdésem ami aggaszt még, hogy a 39. napon /tegnap/ez azt írta a papíromra az orvosom:
In utero 4mm átm. GS . Grsv.s 3-4
Nem nagyon kevés ez a 4 mm a 39.napon, ha pontosan tudom azt is, hogy a fogamzás idõpontja csak július 21-én lehetett /vagyis akkor voltunk együtt cak a páromal/.
Miért 3-4 hét orvosilag nem a ciklus elsõ napjától számolják a terhsséget? Vagy ilyenkor a petezsák mérete alapjáni babakor kerül feltüntetésre?
Válaszodat elõre is köszönöm, Anett.
Anett
 


Sziasztok!
Örömmel tudatjuk Veletek, hogy a tavalyi nagysikerü
összejövetelünk példáján felbuzdulva idén is megrendezzük a Babanetes Találkozót!
Helyszín: Tizenkét Karátos Általános Iskola parkja, 1021, Bp. Hárshegyi u. 3
Az idõpont: 2002. július 27., szombat, reggel 9 órától este 6 óráig
További részletek:[url=http://www.babanet.hu/talalkozo2002.php" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/talalkozo2002.php[/url]
Minden babanetest szeretettel várunk!
Sziasztok,
Kiss Andrej(apa)
apa
 


Kedves Erazmusz!

A segítségedet szeretném kérni. Idõnként a szeméremajkaim között fehéres valami termelõdik. Jobban nem igazán tudom leírni, száraz, és ha végíghúzom az ujjam akkor teli van vele. Nem tudom mi lehet ez. Néha van, néha nincs. Nagyon remélem, hogy nem valami gomba. Nem ég, nem csíp, csak van. A tisztaságra pedig nagyon ügyelek.

Köszönettel:
Gigi
Gigi
 


Bocsánat!

A kérdésem az, hogy mi lehet ez, és mit lehet tenni ellene!

Gigi
Gigi
 


Kedves Erazmusz!

Még az a kérdésem is van, hogy tényleg nem ajánlatos-e fogamzásgátlót használni, ha kicsit rendszertelen a ciklus.
Nekem kábé 30-40 közötti, miért nem ajánlatos?

Válaszodat el&otilde;re is köszönöm. fila
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: