Új privát üzeneted érkezett!

Judit!

Próbáltad már azt a kimondhatatlan nevû kínai szûzteát? Még aránylag jó is, és nekem legalábbis amióta iszom nincs székrekedésem.
Ja, és meg is fizethetõ.

Edelweiss
edelweiss
 


Kedves Lányok!
Kissé kimerütem. Most próbálok válaszolni sorban.

Mara!
Úgy gondolom, hogy a vérömleny fáj még, az nem szívódott fel teljesen. Próbáld meg jegelni ezt a területet. A plasztikai mûtétnek nem ez az indikációs területe, úgy, hogy erre ne gondolj.

Gabó!
Miskolcon élsz? Tudom, hogy ott nem mérnek progeszteront. De ha Kazincbarcika nincs messze, vagy Ózd, és a házi orvosod ír hozzá beutalót, a laborban leveszik a vért hozzá, és Ózdon megcsinálják a progeszteront, elég gyorsan! (Most megnéztem a listát, és látom, hogy valóban Miskolcon élsz. Tehát Kazincbarcika nincs messze. És ott megcsinálják a progeszteront, ha van beutalód, akkor is, ha miskolci vagy.)
Én sose az endometrium vastagságot nézem, hanem a progeszteront. Annak kell megfelelö értékûnek lenni, akkor az endometrium is megfelelö.
A Duphaston szedése mellett rendszerint megjön a vérzés, ha nem jött össze a baba. Lehet, hogy néhány napot késik, de megjön magától. Hogy ne szedd túl sokáig hiába, mint Lella tette a nyáron, írd meg a höidet, megmondom belöle, hogy van-e baba vagy nincs.

Beszti! Remélem, rendben van a terhességed, és sikerült felíratni a Duphastont.

Névtelen!(okt.31-én)
Teljesen zavaros a görbe. Azt hiszem, nem jó a lázméröd. Olyankor szokott ilyen zavaros értékeket mutatni. Talán a 15. napon volt az ovuláció.

Kandi72!
Kíváncsi vagyok a további eredményekre.

Teddy!
Egyetlen probléma, ami minden progeszteron mérésnél: a normál érték nem annyi, mint amennyit normál értéknek meghatározott Siklósi professzor munkássága segítségével: 64 nmol/l fölött kell lennie ahhoz, hogy terhesség legyen, és ha van terhesség, ne következzen be vetélés. Erröl már sokszor írtam. A többi érték jó. Ha én kezelnélek, adnék 5 napig (az 5,6,7,8,9 napon) 1 tabletta Clostylbegytet, ez megemelné a szükséges szintre. Valószínüleg csak akkor jön létre újabb terhesség, ha kiürül a HCG.

Mukilány!
Saját tapasztalatom nincs a Mirena spirállal kapcsolatban, de a kongresszusokon azt mondják azok, akiknek van tapasztalata, hogy ez a legjobb fogamzásgátló. Az ára minden esetre a legnagyobb: 36 ezer forint körül van. Szoptatás alatt is alkalmazható. Nagyon kis mennyiségû hormon van benne, de azt nem tudom, hogy a gomba mennyire szereti.

Másikviki!
Úgy emlékszem, írtam Neked a másik topicba a bromocryptinröl. Nem igaz, hogy szedése alatt probléma lenne, ha bekövetkezik a terhesség. Azért adjuk, hogy a terhességet akadályozó magas prolactin szintet lecsökkentsük. Én a terhesség 2. hónapja végéig adom, és akkor is csak fokozatosan csökkentve (1/4 tablettánként 2-3 naponta) hagyatom abba. Bajt soha nem okozott!

Névtelen Márti!
Az alvadékos vérzés lehet esetleg egy belsö myoma göbtöl. Ultrahanggal meg kell nézetni, hogy nincs-e ilyen a méhedben. Ha nincs, és gyulladás sincs, akkor nem kell vele foglalkozni.

Szabó Zsófia!
Remélem, a görcsölés nem jelenti azt, hogy az óta nincs már meg a terhességed. Javaslok esténként inni 2-3 korty konyakot (de csakis ezt), ha még görcsöl a hasad éjjelente.

Noémi (Kanadában)!
Czeizel Endre szerint 3 hónap kell a hormonok kiürüléséhez, tehát az antibébi tabletta után ennyi idöt kell kihagyni, illetve mechanikus módszerekkel védekezni. Nekem volt olyan esetem, aki a tabletta abbahagyása után azonnal terhes lett, és olyan összetett fejlödési rendellenessége lett a babának, ami az élettel összeegyeztethetetlen, így azonnal meghalt, amikor megszületett. Jobb lenne, ha megtartanád Czeizel professzor tanácsát.

Arkos!
A görcsölés nem utal progi hiányra, cysta viszont lehet. De hát mástól is lehet, pl. felfázás. Az ovuláció valóban lehetett 2-án. Ha igen, akkor lehet töle terhesség is, azt csak akkor akadályozza meg a cysta, ha nem volt ovuláció. Ettöl még nem kell gyakran WC-re menni. De ezt így virtuálisan tényleg nem lehet megmondani, hogy mi az oka.

Éva!
Úgy gondolom, a Metrodin és Utrogestan mellett nem lehet hormonhiány, a barnás váladéknak más oka van. De ennek okát pontosan meghatározni virtuálisan nem lehet.
A nyák biztosan akkor nyújtható, amikor a petesejt kiszabadul, mert ez annak a hormonhatásnak az eredménye, illetve következménye. Viszont még sok oka lehet annak, ha a terhesség nem sikerül! (Kevés a spermium, vagy nem mozognak jól, vagy nem tudnak feljutni a méhbe és nem érik el a petesejtet, mert a szervezeted ellenanyagot termel velük szemben, vagy el van záródva a petevezetéked, vagy Chlamydia fertözés áll fenn, vagy endometriózis, vagy csak egyszerûen van valami kis krónikus gyulladásod neked, vagy a férjednek, vagy mindkettötöknek).

Panni!
A szájban mért höböl nem tudom még valószínûség szintjén se megmondani, hogy nincs-e petefészek mûködési elégtelenség Nálad. Ahogy azt sokszor leírta, popsiban kell mérni ahhoz, hogy jól lehessen értékelni, és nem a 20. naptól, hanem az elejétöl. De peteérésed valószínûleg van, erre utal a mellfeszülés, amit a peteérés után keletkezö sárgatest hormonja, a progeszteron okoz.

Másikviki!
Ne félj, a Bromocryptin nem árt!

Beáta 23!
Orvosi körben az inter a terhesség megszakítás rövidített neve. (interrupció). A spontán vetélés befejezése nem az. Az 5-6 hét tilalmi idö (sex és ülöfürdö vonatkozásában) minden méhüri beavatkozás után a fertözés veszélyének elkerülése céljából van. A fertözés súlyos következményekkel járna. Úgy jön meg a mûszeres befejezés után a menses, mint amilyen a rendes ciklusod. Ha az 28 napos, akkor 28 nap mulva. Ha rendszertelen, akkor nem lehet tudni, hogy mikor. Mivel legalább fél évig nem ajánlatos terhesnek lenni, ezért célszerû elkezdeni a fogamzásgátló tablettát.

Judit!
A következö javaslatom van. Minden reggel igyál egy pohár langyos vizet. Minden reggel ugyanabban az idöben menj ki székletre. Ha az egyik nap nem sikerül, az még nem nagy baj, de ha második nap sem sikerül, akkor dugj fel a popsidba 2 db felnött Glycerin végbélkúpot. Tartsd vissza legalább 15 percig. Ezután sikerülni fog. Ez nem árt a babának. Ezen kívül még nem árt a korpa tabletta (napi 3x2), vagy 3x1 evökanál étkezési korpa. Sok vízzel.

VMóni!
Ha Continuin szedés közben lettél terhes, az nem árt a babának. A gyógyszerek abbahagyása után veszélyes a terhesség.

Azt hiszem, most minden kérdésre válaszoltam, amit az utólsó 11 napban tettetek fel.

Mindenkit üdvözlök
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Most látom, hogy nem mindenre, de már le kell feküdnöm. Majd legközelebb!
Üdv. Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 

 
 

Kedves Erazmusz Doktorno!

Koszonom valaszat, holnap reggel kiis probalom! Kép

judit
judit
 


Kedves Erazmusz!
Nem tudom mi lenne velem nélküled! Nagyon sokat segítenek a tanácsaid. HOlnap (mert ma nincsnálam) leírom neked a hõmet és hátha kiolvasol belõle valami jót, bár a tesztem sajna negatív lett, de én addig bizakodó vagyok amíg meg nem jön.
A melleim rettenetesen feszülnek és érzékenyek minden rezzenésre. a mensis hasfájásom már elmúlt.(Ilyenkor szokott megjönni).
Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszodat és holnap küldöm a hõértékeket.

A kazincbarcikai progi mérést pedig meg fogom csináltatni. Nem tudom az én dokim ezt miért nem mondta. Neked nagyon köszönöm a tanácsot.

Üdvözlettel: Gabó
Gabómanó
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

Zita8. vagyok, október 01-jén tettem fel pár kérdést, kérem amennyiben ideje engedi válaszoljon rá. A Gynevac úgy tûnik hatásos, de félek a visszafertõzõdéstõl és a 10.11-i kérdésemben leírtaktól, hogyha például sikerül teherben esnem és netán elõkerül a hüvelyfertõzés, az veszélyezteti-e a babát stb..

Válaszát elõre is köszönöm: Zita8.
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Megnyugodtam attól, amit a Bromocriptinrõl írtál. Köszönöm a választ. Azóta megjött egy normális erõsségû menzesz (talán éppen a gyógyszer hatására). A kezdeti napok szédelgése után jól vagyok, csak azt veszem észre, hogy a gyógyszer az amúgy is alacsony vérnyomásomat még inkább leviszi (95-60). Viszont van egy problémám: mióta szedem a gyógyszert állandóan meg van duzzadva a hasam. Nem tudom, hogy mitõl lehet, de nagyon kellemetlen érzés, az ülésnél kifejezetten zavar. Érdemes ezzel visszamennem az orvoshoz és újabb órákat várni (SOTE I. ARO)?

Köszönöm szépen elõre is!
Másikviki
másikviki (m&aacut
 


Kedves Erazmusz doktornõ!
Sajnos már tárgytalan minden,mert nem sikerült a hormonkezelés sem és a PCO-mat 3.-szorra is megkéne mütetni!A ma megint megjött-ben nagyon részletesen leírtam,de ha gondolod e-mail-ban megírom szívesen!
Köszönöm,hogy érdeklõdtél felõlem is!-de sajnos ,már feladtam!!!
Kandi72
Kandi72
 


Kedves Erazmusz doktornõ !
Segítséget kérnék megjöttek a hormoneredményeim. Nagyon megköszönném, ha segítene az elemzésében.
Prolactin: 16,6
Progesteron: 1,94
Oestradiol: 0,49
FSH 9,44
LH 7,89
SE-Kortisol: 576
Testoseron: 2,47
A ciklus 4. napján történt a vérvétel.

Köszönöm elõre is segítségét

szamóca
Szami
 


Kedves Erasmusz Doktornõ!

29 éves vagyok, kb. 9 évig folyamatosan szedtem a Tri regolt, amelyet 3 alkalommal kb. 6-8 hónapra hagytam abba. A gyógyszert 19 évesen kezdtem el szedni, mivel a nõgyógyász szerint segít beállítani a menstruációs ciklust (ami rendszertetlen volt) és a pattanásokra is jó hatással van. Ennyi idõsen azonban már nem akartam szedni, ezért ez év áprilisában végleg abbahagytam, de elõtte elmentem egy nõgyógyászhoz, hogy ha lehetséges megelõzzem a rendszertelen menstruációt és a pattanásokat. A nõgyógyász bromocryptint írt fel, amit elkezdtem szedni, ennek következtében a menstruációm rendszeresen megjött, de a nyáron nagyon elkezdtem szõrösödni (még a gyógyszer szedése közben), ráadásul a bromocryptin abbahagyása után nem csak az arcomon, de a hátamon is pattanások jöttek elõ. A kérdésem az lenne, hogy nem lenne-e szükséges egy hormon vizsgálat, ha igen, akkor hova kellene elmennem.
Egy másik problémám, hogy a legutóbbi vizsgálaton azt mondta a nõgyógyász, hogy rendkívül kicsi a méhem! Ezt eddig még senki nem mondta. Igaz, hogy ennek semmi jelentõsége? Ennek megnézetésére és egyébként egy általános vizsgálatra ultrahangos vizsgálatot hol lehetne végeztetni, mivel magánrendelésen nem csinálnak ilyet, ha meg besétálok valahova, nem túlzottan készségesek.

Válaszát elõre is köszönöm.

Anni
Névtelen
 


Tisztelt Erazmusz Doktornõ!

Rákszûrésen voltam októberben, /évente egy alkalommal megyek/, és a vizsgálat eredményén az szerepelt P-II."egyéb: keratoasis". Mit jelent a keratoasis szó?

Tisztelettel: Nagy Kati
Névtelen
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

Mi is nagyon szeretnénk kisbabát, már 5 hónapja próbálkozunk, sajnos eddig sikertelenül. Már régóta olvasgatom a babanetet és szeretnélek megkérni, ha elfaxolnám neked 3 havi hõgörbémet, kielemeznéd-e? Tudom, hogy rengeteg a munkád és még a babanet is, de nagyon sokat segítenél vele. Ha gond van azért, ha nincs akkor pedig azért, hogy megnyugodjam.

Kérlek írd meg, hogy küldhetem-e!

Elõre is nagyon köszönöm

Alma
Alma
 


Kedves Erazmus!
Remélem tudsz segíteni.
terheléses cukor vizsgálat eredménye: 7,3 lett.
Állítólag ez a határérték.
Mit tanácsolsz?
Köszönöm. Chris(30. hetes kismama)
Chris
 


Kedves Erazmusz!
Egy ismerosom megbizasabol irok, ughogy nem biztos hogy mindent precizen es vilagosan
sikerul reprodukalnom, de azert megprobalom.
A terhessege 12-ik heteben volt egy eleg eros verzese, szerencsere a babat nem vesztette el.
Az elozmenyekrol annyit, hogy aznap a haziorvosanal volt aki a szokasos testsuly, vernyomas meres utan, eleg tulbuzgon megnyomogatta a hasat.
Ezenkivul meg tudni kell, hoyg kicsit nehezen jott ossze a terhesseg, az elejen
elofordult meg egy-ket kisebb pecsetelo verzes es gondolom ennek tudhato be, hogy
Alilestrenolt(ez egy hormontabletta, Romaniaban van forgalomban)irtak fel neki amit azota is szed, es 1 honapon keresztul pedig Skopantilt(gorcsoldo).
A 10-ik heten (bar nem tudom mit jelent ott a 10.ik, lehet, hogy nem ugyanazt mint nalunk)
az ultrahang, fejlett, jo szivmukodesu, mozgo magzatot mutatott, 21 mm-es fejjel és 45 mm-es hosszal
A verzest kovetoen a korhazban, gorcsoldo-nyugtato injekciot kapott, amitol aztan a verzes elallt, par nap utan mar csak gorcsoldo tablettakat kapott es masfel het utan(kb 13.-14.ik het) hazaengedtek azzal, hogy
magzat el, eletkepes, a feje 30 mm-es, es gorcsol a meh. Az uh.-on azt a helyet ahol allitolag a placenta "le akart" valni nem talaltak.
A kerdesem az lenne, hogy okozhatta-e a hasnyomogatas a verzest, vagy valami mas?
Kell-e valamilyen gyogyszert szednie annak erdekeben, hogy ez tobbszor ne forduljon elo?
Celszeru-e inkabb fekudnie vagy visszaalhat minden a regiben, visszamehet-e dolgozni,
ellathatja-e a normalis napi teendoit.
Ilyen korulmenyek kozott ezt mar veszelyeztetett terhessegnek nevezik?
Koszonettel:
Eva
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Regebben irtam neked a rendszertelen menstruaciom es a szamomra valoszinuleg karos hatassal levo fogamzasgatlo ugyeben. Idokozben sikeresen felterkepeztem egy honap hoadatait az altalad leirt tanacsokat kovetve. A ciklusaim altalaban 33-40 naposak, az alabbi ciklus 40-napos volt.

Ciklusnap
1..36,4 11..36,45 21..36,55 31..36,85
2..36,6 12..36,45 22..36,55 32..37,0
3..36,5 13..36,45 23..36,35 33..36,9
4..36,5 14..36,65 24.. 34..36,85
5..36,5 15..36,65 25..36,8(*1) 35..37,1
6..36,6 16..36,5 26..36,4(*2) 36..37,05
7..36,6 17..36,4 27..36,5(*3) 37..37,1
8..36,6 18..36,65 28..36,6 38..37,1
9.. 19..36,4 29..36,7 39..36,9
10..36,3 20..36,55 30..36,95 40..36,75(*4)

*1 elozo este alkoholt ittam
*2 zseleszeru atlatszo nyujthato valadek nagy mennyisegben...27-28 ciklus napon is talaltam meg kisebb mennyisegben.
*3 mellfeszules es duzzadas egeszen a 39-ciklusnapig.
*4 megjott (ciklus vege)

Mi a velemenyed a ciklusrol?
Amennyiben Nogyogyaszhoz kell fordulnom szeretnek hozzad menni. Mit kell ez ugyben lepnem?

Koszonok mindent

Melinda
Melinda
 


Kedves Erazmusz!

A program kicsit osszekutyulta a tablazatomat vagy nem akarta tudomasul venni a szokozoket. Ezert ismetelten elkuldom a tablazatot remelem kicselezve az elozo problemat.

1..36,4___11..36,45____21..36,55_____31..36,85
2..36,6___12..36,45____22..36,55_____32..37,0
3..36,5___13..36,45____23..36,35_____33..36,9
4..36,5___14..36,65____24..00000_____34..36,85
5..36,5___15..36,65____25..36,8(*1)__35..37,1
6..36,6___16..36,5_____26..36,4(*2)__36..37,05
7..36,6___17..36,4_____27..36,5(*3)__37..37,1
8..36,6___18..36,65____28..36,6______38..37,1
9..0000___19..36,4_____29..36,7______39..36,9
10..36,3__20..36,55____30..36,95_____40..36,75

*1 elozo este alkoholt ittam
*2 zseleszeru atlatszo nyujthato valadek nagy mennyisegben...27-28 ciklus napon is talaltam meg kisebb mennyisegben.
*3 mellfeszules es duzzadas egeszen a 39-ciklusnapig.
*4 megjott (ciklus vege)

Udvozlettel Melinda
Melinda
 


Kedves Erazmusz!

Eloszor is nagyon remelem, hogy nem hagysz itt bennunket, es tovabbra is segiteni tudsz nekunk tanacsaiddal. Hidd el, nagy szukseg van Rad! Mar 3 eve, hogy babat szeretnenk, s ez ido alatt en is sokat tanultam, mint mindenki, aki hasonlo cipoben jar. Eleinte csak olvastam hozzaszolasaidat, s mivel "tanulmanyaim" egybevagtak a lanyoknak szolo valaszaiddal, rogton ereztem, hogy Hozzad bizalommal fordulhatok. A neten feltett orvosoknak szolo kerdesekkel es azok valaszaival mar soxor befurodtem es nem csak en, pedig 1-2 nagyon neves orvos is volt kozottuk. Persze, ez a virtualis orvoslas nem konnyu feladat, de a fogalmazas sem mindegy, foleg, hogy van/lenne ideje atgondolni azt az illetonek. Mivel orvosaim tavol vannak, ezert zaklattak en is kerdesekkel, amit lehet, hogy tudnom is kellett volna, de ennyi probalkozas es kudarc utan az ember mar mindenbe probal belekapaszkodni.

Mivel meg nem volt idod valszolni a napokban feltett kerdesemre, ezert most meg kiegeszitenem 1-2 dologgal. Szoval 24 napra jott meg a verzesem, de eleg keves mennyiseggel, de azert nem pecsetelo verzes, a 2. vagy 3. napon normalisan, aztan csitult, azt hittem mulik. De nem! Ma, amikor igazabol kellett volna megjonnie derekfajasra ebredtem ez mar ez gyanus volt, delutanra pedig normalis mennyisegben beindult, de olyan nyakos az egesz. Ez vajon gyulladasra utal? Es, hogy igy szorakozik velem, az mitol lehet, es most akkor mi a ciklusom elso napja. (En a 24. napon megjott verzest gondolom annak)

Remelem tudsz idot szakitani es valaszolsz mindannyiunknak es azt is, hogy a tobbiek sem haragudnak meg azert, mert ilyen hosszura sikeredett hozzaszolasom, de nem tudtam megallni szo nelkul (pedig nem vagyok nagy topicolo)!

Udvozollek: Noemi
Noemi
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon köszönöm a válaszod. Gondolom, hogy nem lehet egy élmény az éjszaka kellõs közepén mások ciklusait elemezgetni, de azért elküldöm neked kiegészítve a múltkori ciklusom -még szájban mért-hõmérsékletértékeit. (Mostantól már nem szájban mérem!!)

1..0000___11..36,3____21..36,3_____31..36,8
2..36,7___12..36,5____22..36,3_____32..36,6
3..36,6___13..36,3____23..36,3_____33..36,8
4..36,6___14..36,4____24..36,7_____34..36,8
5..36,3___15..36,5____25..36,7_ _35..37
6..36,6___16..36,5_____26..36,7__ 36..37,1
7..36,5___17..36,5_____27..36,8__ 37..37
8..36,5___18..36,4____28..36,8_____38..37,1
9..36,4___19..0000_____29..0000____39..36,9
10..36,5__20..36,4____30..36,8_____40..36,9

41. nap 36,8 és meg is jött. Mellfeszülésem 29. naptól 40-ig volt. Szerinted van valamilyen hormonális rendellenességem? Mi okozhatja, hogy a fogamzásgátló (Marvelon) abbahagyása óta (9 hónap) nem áll vissza a ciklusom? Szerinted szükséges Clostylbegyt kezelés ahhoz, hogy teherbe essek?

Elõre is köszönöm válaszod és türelmed!

Üdvözlettel: Panni
Névtelen
 


Kedves Alma!
Küldheted, amint lesz idöm rá, kielemezem.
Üdv. Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Chris!
Terheléses vagy reggelizés utáni cukor? Nem mindegy!
Répa cukor mentes diétát tartsál.
Üdv. Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Eva!
Ismerösödnél valószínüleg mélyen fekvö lepény van, ez szokott ebben az idöben vérezni. Nem valószínü, hogy a nyomkodástól volt, anélkül is bekövetkezett volna. (12 hetesen nem is lehet kívülröl megnyomni.)
Mindenképpen veszélyeztetett terhes, ne menjen dolgozni, feküdjön szigorúan, és szigorú sex tilalmat tartson be! Nyugtatót lehet szedni, és sokat aludni.
Többieknek máskor válaszolok.
Üdv.Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

Faxot elküldtem, remélem megkaptad! A hõt hüvelyben mértem, igaz nem mindig sikerült azonos idõben és rögtön felébredés után mérni, néha párom megelõzött, de azért remélem sikerül kielemezned a rendelkezésre álló adatokból is.

Elõre is nagyon köszönöm

Alma
Alma
 


Kedves ERazmusz!

Koszonom a magyarazast a masik topicban.

Szeretnek valamit kerdezni a PCO-val kapcsolatban, amit nem ertek. Ez allitolag velemszuletett rendellenesseg. Nekem viszont 24 eves koromig minden rendben volt a ciklusommal, 30-31 napokra mindig megjott, egyszer sem maradt ki. Aztan egy evig szedtem fogamzasgatlot, majd azt elhagyva ket honapig teljesen normalisan megjott. Ezutan kezdtuk a babaprojektet, es azota rendszertelen a ciklusom. Ez tenyleg lehet PCO?

A masik kerdes: PCO-nal egyaltalan elkepzelheto-e hogy nincs hormonalis problema? ES ha veletlenul megis kiszabadul a petesejt, akkor eleg-e a progeszteron, vagy ennel a betegsegnel tutira nem ok? Ugyanis most nem ertem, hogy ha nekem PCO miatt nincs peteeresem minden honapban, akkor a progeszteronom sem lehet rendben, ugye?

Meg egy utolso kerdes: haziorvos kiirhat-e nekem hormonvizsgalatot? Es ha igen, mit irassak ki vele, mit nezzunk meg?

Elore is koszonom: orsoly
orsoly
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon koszonom gyors valaszod, most kicsit meg vagyok ijedve, nem szamitottam, hogy ennyire sulyos a helyzet. Csak azt nem ertem, ezt hogy nem veszik ott eszre? Semmi figyelmeztetes, hogy vigyazzon mert veszelyeztetett terhes. Ha Te nem valaszolsz, akkor jovo heten vigan bement volna dolgozni. Meg egyszer nagyon koszonom a magam, baratnom es a picur neveben is.
Eva
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Az ígért görbém, bár már annyira lemet, hogy sejtem, hogy nem lehet belõle baba, de azért elküldöm hátha látsz belõle valami hasznosat.

36.9
36.9
36.9 closti
36.9 closti
36.9 closti
37.0 closti
36.9 closti
36.9
36.8
36.9
36.8
36.8 Profasi 5000
36.9 akció
36.9
37.0 akció
37.1
37.1 akció
37.2
37.0
37.2
37.2
37.2
37.2
37.1
37.3
37.3
37.2
37.1
36.9
37.0

Köszönöm a véleményedet. Az elõzõ görbéim teljesen mást mutattak. A duphastont a profasi utáni naptól szedtem, de nekem a hõ leesése és egyéb tünetek bizonyossá tették, hogy nincs baba ezért abbahagytam tegnap a duphaston szedését.

Üdvözlettel: Gabó
Gabómanó
 


Kedves Erazmus!
Köszönet a válaszért.
Én nem tudom, hogy hivatalosan hogyan hívják amit én csináltam. Reggel éhgyomorra levettek vért, enni kellett 1 zsemlét és innom 2 dl. tejet majd az elsõ vérvételtõl számítva 1+1/2 óra múlva vettek le megint vért.
Kismama vagyok és ez nekünk az egyik kötelezõ vizsgálat, én úgy tudom.
Ezer köszönet. Chris
Chris
 


Kedves Erazmus!
Segítség!!! Örülök, és fantasztikus orvosnak és embernek tartalak ezért amit itt a babaneten teszel a lányokért.
Nekem is van kérdésem. A kétségbeesésem most már nagyon elhatalmasodott.
Röviden: Serophen 2x1, az 5.naptól humegon injekció 3 db. majd a 13. nap profasi 2x5000.
(Uh-ná 4 db, tûszõ volt látható.) A 14. nap inszem.
De nagyon rosszul voltam és már a 14. nap is csináltattam hormonmeghat.:LH 10.9 mE/ml, FSH: 3,8, prolaktin 56,2ng/ml, 17-B-Öszt 160pg/ml progeszteron 6ng/ml
(Utrogestan-t szedek 400 mg naponta, természetesen ez mind orvosi utasításra)
Aztán a 21. napon is csináltattam egy hormonmeghatározást ami még rettentõbb lett.
LH 0,6, FSH 0,8, prolaktin 32,2, 17-b-ösztr 972,9
Progi 60.
Ezek mellett létrejöhetett-e a terhesség?
Vagy egyáltalán volt-e ennek a meghatározásnak értelme? A kezdeti hormonszintek majdnem tökéletesek voltak, csak az LH-FSH arány volt rossz.(LH 10,6, Fsh 8,6)
Még azt sem értem, hogy miért kaptam humegont amiben egyformán van mindkét hormon, ráadásul a 150 U-t.(Ma a 23.cn)
Kérlek ha idõd engedi válaszolj, elõre is köszönöm
Mazsola
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Bár a legutóbb nem sikerült választ adnod, azóta történt egy-két érdekes dolog a ciklusommal, és ezzel most kiegészíteném a fent leírtakat (nov.8. 20óra26p.) A ciklusomat a 28. napi hõmérsékletemnél hagytam abba, másnap azonban 36,2-rõl felszökött 36,6-ra!!
26.nap 36,4
27.nap 36,2
28.nap 36,2
29.nap 36,6
30.nap 36,7
31.nap 36,4 - 36,5 között (higanyos lázmérõ)
32.nap 36,6
33.nap 36,6
34.nap 36,6 (ez ma)
Még mindig nem jött meg. Akció azóta nem volt. A Mastodynon szedését nem kezdtem el, ha esetleg megjön majd akkor, - de ez függ attól, hogy mit tanácsolsz. Kérdéseim ugyanazok (hõgörbém kiértékelése, Mastodynon szedésével kapcsolatos dolgok). Lehetséges 28. napon ovuláció? Olyan képtelenül hangzik.
Nagyon sokat segítenél válaszoddal! Ha idõd engedi, nagyon várom a válaszodat!
Vanda
Vanda
 


Kedves Gabó!
A 4 tized fokos hömérséklet esés szerintem is annak a jele, hogy nincs baba. Ovuláció a 12. napon volt (ha a Clostyt a 3. napon kezdted), illetve a Profasi napján. Ha fönt maradt volna 37,2-37,3 körül, akkor lennél terhes. Ilyen esés nem szokott lenni kora terhesség esetén. Hagyd abba (ill. már ezt meg is tetted) a Duphaston szedést. Meg fog jönni a menses. A következö ciklusban kb. 21 napon csináltasd meg a progeszteron mérést. A miskolci orvosok azért nem mondják, hogy Kazincbarcikán van, mert szerintem nem is tudják. A házi orvostól kérj hozzá beutalót.

Orsoly! Írd meg az e-mail címedet légy szives.

Hétfö estig nem leszek net közelben.
Üdv.: Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Email-cimem: urbano@budapest.hu

Koszonom.

orsoly
orsoly
 


Kedves Erazmusz!

Azzal kapcsolatban szeretnélek megkérdezni, hogy szülés után mennyi ideig normális a terhességi gyermekágyi folyás-vérzés?! Én két hete szültem meg a harmadik babámat és néha úgy tûnik, hogy már vége felé közeledik a gyermekágyi "vérzés". Néha azonban újra elöjön. Ez már nem az az igazi friss piros vér, hanem inkább olyan bordós, de azért nyugtalanít, hogy ennek még mindig így kell-e lennie. (Arra már nem emlékszem, hogy az elsö két terhesség után meddig véreztem). Általában szoptatás után vagy a tej-belövelléskor nagyobb a mennyisége (ez nem jelenti azt, hogy olyan mértékû mint pl. menzesznél). Kérlek ezzel kapcsolatban írj! Köszönettel: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Kedves Erazmusz!

Régen nem írtam neked, csak az a múltkori "távozást" elövetitö leveled késztet - kissé megkésve írásra.

Én is mindig elolvasom a másoknak írt válaszaidat, abból is sokat lehet tanulni. És bár nem mondtam neked külön, érveid alapján felirattam és adagoltatom is a Gynevac-ot. Remélem nálam is beválik.

Hidd el, ha néha szélmalomharcnak tününk is, mi nagyon odafigyelünk a tanácsaidra. Azt mondom tehát, amit te szoktál nekünk: nem feladni és nem csüggedni Kép

Talán még emlékszel, a saját orvosommal kiegyezve laparoszkópiát nem engedtem, HSG-t igen. Jelentem átjárhatóság tökéletes. És ismét olyan a ciklusom mint sok éven át, van nyák középidõben és nincs barna váladékozás mensi elött. Gyógyszert nem szedtem azóta amióta a clostytól cisztám lett.

Törõdj velünk kérlek továbbra is.

Köszönettel: Lotti
Lotti
 


Kedves Erazmusz!
Nem válaszoltál...leírjam pontosan neked email-be mi van velem,vagy el tudtad olvasni?
Most már kicsit lehiggadtunk a férjemmel és várunk...hátha az idõ mindent eldönt!
Két napja olyan mensis-en fáj a hasam,de semmi más jele,hogy meg akarna jönniés ma vagyok a 25.napon !A 14.napig kaptam a Fostimon-t szerinted mi lehet ez?
Köszi a válaszodat elõre is!
Tisztelettel:Kandi72
Kandi72
 


Kedves Erazmusz!
Egy olyan kérdéssel fordulnék önhöz, hogy nem tudja-e megmondani, hogy a Novinette v. Novinetti fogamzásgátló mennyi idõ szedése után véd a terhesség ellen. Mert az egyik ismerõsõm most kezdte el szedni (a vérzése elsõ napjától) és nem tudja hogy mitöl nem kell más védekezési modot használni.
Válaszát elöre is köszönöm!
Tisztelettel: Titkos Imádok Klubja
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Szeretném a tapasztalatát megkérdezni a Gracial és a Minulat fogamuzásgatló tablettákról. Nekem két orvos ezt a két tablettát ajánlotta. Mindkettõ ki lett váltva, nem kevés pénzért. Ezeket egymás után nem tanácsos beszedni, ugye? Vagy esetleg olyan kevés a hormontartalmúk, hogy nem okozna túl nagy gondot?

Köszönöm elõre is a válaszát.

Beáta
Beáta
 


Kedves Erazmusz!
Szeretném a tanácsodat kérni azzal kapcsolatban, hogy a babának mennyire ártalmas (ha egyeltalán ártalmas) az UH?
Mindezt azért kérdezem, mert a Te tanácsodra nem maradtam a megyei genetikusnál. Igaz nem Pestre mentem (gondolom ezért nem haragszol), hanem kicsit közelebb Debrecenbe. Mint kiderült a nögyógyászomnak ott volt ismeröse. Szóval most oda járok, és mint ahogy Te is mondtad, nem estek neki rögtön a magzatvíznek, hanem elöször a 12 hetes célzott UH, majd a 16 hetes vérvétel, amiben ök nemcsak AFP-t hanem még két dolgot néznek (HCG + még valami). Aztán ha ezek az eredmények indokolják, csak akkor végeznek magzatvízvizsgálatot.
A kérdésem lényege mégis az, hogy ma voltam a 12 hetes UH-on. Viszont hétfön mennem kellene ide a megyeibe is. Tudom, hogy fölösleges, de én amiatt az apróság miatt szeretnék, hogy a férjem is láthasson valamit a babából. Debrecenben nem engedték be, sem két hete, sem ma. Itt Miskolcon viszont tudom, hogy beengedik. Annyira szeretné ö is látni és azt mondta, hogy kérdezzelek meg Téged. Ha azt mondod, hogy nem ártalmas, akkor elmennénk ide is. Viszont ha azt mondod, hogy inkább ne, akkor megfogadjuk a tanácsod.

Elöre is köszönöm válaszod!

Kata
Kata
 


Kedves Erazmusz!

Regebben irtam neked a rendszertelen menstruaciom es a szamomra valoszinuleg karos hatassal levo fogamzasgatlo ugyeben. Idokozben sikeresen felterkepeztem egy honap hoadatait az altalad leirt tanacsokat kovetve. A ciklusaim altalaban 33-40 naposak, az alabbi ciklus 40-napos volt.

Ciklusnap
1..36,4___11..36,45____21..36,55_____31..36,85
2..36,6___12..36,45____22..36,55_____32..37,0
3..36,5___13..36,45____23..36,35_____33..36,9
4..36,5___14..36,65____24..00000_____34..36,85
5..36,5___15..36,65____25..36,8(*1)__35..37,1
6..36,6___16..36,5_____26..36,4(*2)__36..37,05
7..36,6___17..36,4_____27..36,5(*3)__37..37,1
8..36,6___18..36,65____28..36,6______38..37,1
9..0000___19..36,4_____29..36,7______39..36,9
10..36,3__20..36,55____30..36,95_____40..36,75


*1 elozo este alkoholt ittam kis mennyisegben
*2 zseleszeru atlatszo nyujthato valadek nagy mennyisegben...27-28 ciklus napon is talaltam meg kisebb mennyisegben.
*3 mellfeszules es duzzadas egeszen a 39-ciklusnapig.
A 40. nap megjott (ciklus vege)

Mi a velemenyed a ciklusrol?
Amennyiben Nogyogyaszhoz kell fordulnom szeretnek hozzad menni. Mit kell ez ugyben lepnem?

Koszonok mindent

Melinda
Melinda
 


Kedves Erazmusz!

Az aktualis grafikonomat is elkuldom neked, mar
csak azert is mert ez is eleg erdekesen alakul.
Epp most tartok a 36-napnal es meg nem jott meg, ha 14 napot nezem varhatoan 45-napra varhato a menzim. (az elozo es mostani ciklus eredmenyeit is a popoba mertem)

Ciklus nap
1-27 ciklusnapig nem nagyon tudtam merni mert berepedtem...ez sajnos nalam nagyon gyakori Kép

28...36,45 A
29...36,48 A
30...36,65 A
31...36,42 A
32...36,95
33...36,9
34...37,0 A
35...37,05
36...36,88

A 27-naptol fogva talaltam tojasfeherjet...
A= akcio

Szerinted a tuszoerest koveti nalam tuszorepedes is?
Lehet Progi hianyom? (nem mintha akarnam Kép)
Minden nap azonos idoben mertem tobb mint 4-orai alvassal es megprobaltam ebredeskor a leheto legkevesebbet mozogni.

Segitseged elore is koszonom
Melinda
Melinda
 


Kedves Erazmusz!

A szülés utáni 6 hetes kontrolon kiderült, hogy nyitva maradt a méhszájam és az orvosom mûtétet javasol, de csak azután, ha megjött a menstruációm. Már 7 hónapos a gyermekem, 1 hónapja hagytam abba a szoptatást de a menzeszem még nem jött meg. Arról szeretném kérni a véleményedet, hogy mitõl alakulhatott ki, hogy nem záródott vissza a méhszájam és mennyire veszélyes (milyen problémákkal járhat)ha hosszabb távon nyitva van. Mindenképpen várjam meg a menzeszt, vagy mát korábban is sürgõs lenne a beavatkozás? Azt még szeretném hozzátenni, hogy a terhesség alatt volt humán papilloma vírusom a külsõ nemi szerven, ami az orvos szerint nem a vszélyes fajta volt és el is múlt. Elõre is köszönöm a véleményedet.
erika
dodo
 


Kedves Erazmusz!

Immár a terhességem 12. hét és 4. napján tartok, azonban a hányás, hányinger még mmindig nem szünt meg. Idáig szedtem a Torecant, amivel voltak ugyan rosszabb napok, de javulni látszott a helyzet. Három napja a körzeti terhesgondozó (nem az orvosom, vele ma beszélek) tanácsára és mert nem volt hajlandó torecant felírni áttértem a 3*1 B6 vitamin szedésére. Ami ugy néz ki nem nagyon használ, ismét napi háromszor hányok, maga B6 vitamin sem marad bennem és hajnalban felébredek arra hogy õrült szájszárazságot érzek, muszáj innom, azonban bármivel probálkozom 1/2 óra - 1 óra múlva az is kijön belõlem. Mit tanácsolsz nekem? Kezdem nagyon nehezen viselni, pedig annyira nagyon akartam ezt a babát.

Elõre is köszönöm a segítségedet!

Norci
Norci
 


Kép
Hédi
 


Kedves Erazmusz!

Teljesen veletlenul talaltam ra erre a topicra, annyira orulok neki. Nagyon jo, hogy barki, aki bizonytalan valamiben, valaszt kap Toled.
Ahogyan olvastam a valaszokat, egyre bizonytalanabb lettem es most mar nagyon felek, nehogy valami baj legyen velem vagy majd a babaval.
A problemam; mindig visszatero folyasom van, sokfele kupot kiprobaltam mar. Eddig minden vizsgalat azt mutatta, gombas eredetu. Viszont most probalkoztunk a babaval, a folyas pedig ujra visszajott, de nem tudom, terhes vagyok-e. Lehet ugy teherbeesni, hogy kozben folyasa van az embernek? Es ha igen, akkor az mennyire veszelyezteti a babat? Mit tanacsolsz, irassak en is Gynevacot? Ezt csak szuriban lehet kapni? Haziorvos felirhatja? (csak eleg ennyi: Gynevac?) Gombas fertozesre is jo? Hogyan tortenjen az adagolas? A ferjem is kapjon?
Mar masodik honapja merem a homersekletemet is, az elso honapban szajban, most mar huvelyben. Megnezned, hogy rendben van-e? Remelem, igen, mert kulfoldon elunk es itt biztos nagyon draga mindenfele vizsgalat.
Egyebkent amig otthon eltunk, 35-33 naposak voltak a ciklusaim. Most viszont a honvagy, az uj kornyezet kicsit osszezavarhatta, kicsit megvisel, hogy az otthoniak nagyon hianyoznak.
Szoval a homersekletem:
1.ciklus:

az 1.2.3.4.napon sajnos nem mertem
5. 36.6
6. 36.6
7. 36.95
8. 36.4
9. 36.6
10. 36.6
11. 36.6
12. 36.6
13. 36.7
14. 36.9
15. 36.5
16. 36.4
17. 36.4
18. 36.3
19. 36.35
20. 36.8
21. 36.8
22. 36.5
23. 36.2
24. 36.4
25. 36.6
26. 36.6
27. 36.8
28. 36.8
29. 36.75
30. 36.95
31. 37.00
32. 36.85
33. 37.00
34. 37.1
35. 37.2
36. 37.00
37. 37.00
38. 37.00
39. 37.00
40. 36.8

2. ciklus

1. 36.6
2. 36.6
3. 36.6
4. 36.6
5. 36.6
6. 36.5
7. 36.6
8. 36.4
9. 36.6
10. 36.6
11. 36.1 (Ekkor indultunk vissza otthonrol, eleg koran mertem)
12. 36.9
13. 36.3
14. 36.7
15. 36.75
16. 36.7
17. 36.4
18. 36.5
19. 36.5 (Ezen a reggelen szeretkeztunk, homerozes utan)
20. 36.3
21. 36.55
22. 36.7
23. 36.825
24. 36.825
25. 36.85
26. 37.00
27. 36.9 (Ez volt a mai nap)

Kerlek, valaszolj a kerdeseimre!

Kivanok Neked nagyon jo egeszseget es sok sikert a munkadhoz!

Udvozlettel: Szofi
Szofi
 


Kedves Erazmusz!

Lenne egy rövidke kérdésem. Mi az az AIH? Merthogy a párom volt andrológiai vizsgálaton, ahol megállapították, hogy a spermaszámmal és mozgással nincs baj, ellneben az alakjuk nem túl jó, mert sok az orsó- és körtefejû, ami állítólag nem tud behatolni.
És annyit írt az andrológus a nõgyogyimnak üzenetben hogy spermaszelekció után AIH javasolható. Mi az?????? OLyan jó lenne tudni, de sajna a dokim éppen szabin van, nem érem el majd csak a jövõ héten.
Segíts kérlek!
Ja a mail címem: kubuka@freemail.hu
Köszönöm elõre is!
Kubuka
kubuka
 


Kedves erazmusz!
Milyen ídõközönként szabad használni a tejsavat?
A LACTACID FEMINÁT a gyógyszertári tájékoztató mindennapi használatra javasolja. A receptre felírható tejsavról (Acidi Lactici) azt hallottam,hogy csak heti egyszer kell használni.
köszönöm elõzõ válaszodat is.
Köszönettel: Márti
Névtelen
 


Kedves Lányok!
Most írok gyorsan addig, amíg el nem fáradok.

Vanda! (11.08.)
A leírt hömérséklet értékekböl nem nagyon lehet semmit kiolvasni, valószínüleg azért, mert szájban mérted. A mellfeszülés ugyanis ara utal, hogy volt peteérés azaz tüszörepedés, de ez a hömérséklet értékekben nem látszik. Ezért vannak az alacsony értékek is. Egyébként lehet tüszörepedés a 28. napon, söt késöbb is, a rendszertelenül menstruáló nöknél. Nem tudom, hogy Szolnokon van-e hormon vizsgálatra lehetöség, de ha egy olyan kis városban, mint Ózd, van, akkor elképzelhetö, hogy Szolnokon is van. A Mastodynon receptköteles homeopátiás készítmény, növényi kivonatokból áll. Ártani nem fog. Föleg akkor hat, ha a prolactin mérsékelten magasabb a normálisnál. Jó lenne, ha popsiban mért értékeket tudnál elküldeni.

Noémi! (11.09.)
2 lombik között nem érdemes más hormon kezelést csinálni, úgyis elég sok hormont kapsz a lombikhoz, közben pihentetni kell a szervezetedet. Viszont elökészítésnek, hogy növekedjen az esélye a következö lombik sikerességének, javaslom a Gynevac kúrát, lehetöleg férjeddel együtt (ha eddig még nem kaptad meg, ha pedig igen, akkor havonta egy emlékeztetö oltást belöle). Ha ez a kicsit zavaros vérzés, amiröl 14-és írtál, gyulladástól van, akkor meg is fog töle gyógyulni.

Zita8!
A hüvelygyulladás veszélyezteti a terhességet. A terhesség bármelyik idöszakában vetélést, koraszülést, esetleg méhen belüli sorvadást okozhat, ha baktériumok, vagy Trichomonas okozza. Ha bizonyítottan gomba, akkor csak kellemetlen a terhesnek, de az nincs káros hatással a terhességre, Viszont általában kevert fertözések vannak. A baktériumok és Trichomonas okozta hüvelygyulladás következményei ellen véd a Gynevac. Olyan módon is, hogy ha bekerül egy kórokozó baktérium a hüvelybe, az oltás hatása általában megakadályozza a kórokozók feljutását a méhbe, a baba közelébe. Ha félsz a visszafertözödéstöl, beszéld rá a férjedet, hogy ö is kapja meg a Gynevac-ot. Ez megakadályozza a ping-pong fertözést.

Másikviki!
A hasad puffadása nem valószínü, hogy a Bromocryptintöl lenne, szerintem csak azzal egy idöben, de más okból pl. valamilyen puffasztó ételtöl.

Kandi72!
Ha gondolod, hogy tudok segíteni, írd meg az e-mail-ben. Gondolom, azóta megjött amensesed.

Gabó!
Sikerült-e a kazincbarcikai progi mérés? Az orvosod azért nem javasolja Kazincbarcikát, mert valószínüleg nem is tudja, hogy ott illetve Ózdon megcsinálják. A nagyvárosi orvosok általában lenézik a kisebb városok egészségügyi ellátását és orvosait. (Én Budapesten élek, de tudom, hogy sok mindent jól csinálnak egy kisvárosban is.)

Szami!
FSH, LH, Prolactin jó. A többit sajnos a mértékegység közlése nélkül nem tudom értékelni, nem mindegy, hogy milyen mértékegységben határozták meg.

Anni (Névtelen, nov.13.)
Valószínüleg jó lenne egy hormon vizsgálat, pl. a II. Nöi Klinikán megcsinálnak minden féle hormon vizsgálatot. Keresd dr. Sebestyén András adjunktus urat. Ö bizonyára megnézi ultrahanggal is, hogy mekkora az a méhecske.

Nagy Kati!
A keratosisnak esetedben nincs jelentösége . Azt jelenti, hogy szarusodó (szaru pl. a haj, vagy a köröm, szarusodik a bör felszíne, mielött lekopik a felszínröl.)

Alma!
A hömérséklet görbéid azt mutatják, hogy valószínüleg nincs probléma a hormon rendszerrel. A 11-12 napon van a tüszörepedés. Irányított sex: a 8. 11. és 12. napon legyen. Kispárnát tenni közben a popsi alá és nem felkelni reggelig. Közben kérj a házi orvosodtól Gynevac-ot mindkettötöknek, és jó lenne megnézetni andrológián a férjed sperma képét is. Az esetek felében gond van a spermiumokkal, és érdemes megtudni idöben, hogy van-e gond vagy sem (ugyanúgy, mint a te hömérséklet görbédböl a te hormonjaidat).

Melinda!
A 26. napon volt a tüszörepedés az elsö leírt ciklusban, a másodikban talán a 28.-on ( a tüszörepedés a tüszöérés befejezése, ezután emelkedik a hömérséklet 37 fokig, vagy fölé.) Kellene hormon vizsgálat, utána kezelés. Hol laksz? Írd meg az e-mail címedet, magánban válaszolok.

Panni!
9 hónap alatt illet volna visszaállni a ciklusnak. Ha nem tette, magától már nem is igen fog visszaállni. Ezért jó lenne Neked is egy jó idöben elvégzett hormon vizsgálat. Annak eredménye alapján végezni gyógyszeres kezelést. Hol laksz? Tüszörepedés a leírt ciklusban a 23. napon volt.

Chris!
Nem terheléses, hanem étkezés utáni vércukor volt, 7-ig jó, tehát egy kicsit a felsö határ fölött, de ez még a mérési pontatlanságba belefér. Szóval szerintem elég a cukor mentes diéta. De ha a nögyógyászod mást mond, és centrumba küld véleményezésre, akkor menj el.

Mazsola!
A hormonokból az látszik, hogy magas a prolactin szint, és a tüszörepedés valószínüleg nem a 14. napon volt, hanem a 21,. nap környékén, de ezt a hömérséklet görbéböl lehetne igazán jól látni. Ha valóban így volt, akkor a 14. napi inszem nem vezethetett eredményre. A magas prolactin szint is gátolja a terhességet. Azt én se tudom megmondani, hogy miért kaptál Humegont.

Norcsi!
A gyermekágyi vérzés a 6. hét végéig, 42 napig normális. Gyakori, hogy egy idöre abba marad, majd ismét jelentkezik. Valóban sokszor szoptatás közben, vagy után jelentkezik.

Kedves Lotti!
Igyekszem törödni Veletek továbbra is!

Titkos imádók klubja!
Ha a fogamzásgátló tablettát az elsö nap kezdik el szedni, akkor már az elsö ciklusban is véd a terhességtöl, tehát azonnal, illetve 1 hét után.

Beáta!
Nincs lényeges különbség a kétféle tabletta között, azonban nem célszerü felváltva szedni öket, hanem az egyiknél kitartani, és csak akkor váltani másikra, ha az elsö valamilyen ok miatt nem válik be (pl. erös hányinger, rendellenes vérezgetések).

Kata!
Nyugodtan menj el a férjeddel a megyei UH vizsgálatra, hadd lássa ö is a babát. Vigyetek video kazettát is, hátha arra is van lehetöség, hogy videora felvegyék, mert akkor még otthon is nézegethetitek! Nem árt az ultrahang a babának. Kívánok benne sok örömet nektek!

Dodo-Erika!
Ha a rákszürés eredménye jó. nem sürgös a méhszáj mütéte. Késöbb még magától is összehúzódhat. Szülés után gyakran nyitva marad. Ez önmagában még nem nagy baj.

Norci!
Lassan abba fog maradni a hányás, de ha nem, be kell feküdni a kórházba infúzióra. az rendbe hoz. Semmi képen se a terhesség elpusztítása legyen a megoldás! Nem értem az orvosodat, miért nem írja fel a Torecan-t, miért kínoz? Ha csak a recept kell: írd meg a címedet, küldök Neked!

Szofi!
Hol laksz külföldön? Elsö görbéden a 22. napon volt a tüszörepedés, a másodikon a 20. napon. Még nem lehet ebböl terhességet megállapítani. Lehet, hogy kellene egy kis petefészek serkentö (Clostylbegyt vagy Serophen), ettöl hamarabb lenne a tüszörepdés. Folyás mellett keletkezhet terhesség, de nehezebben, és veszélyben is van a terhesség: könnyen lehet belöle vetélés. A Gynevac ez ellen jó. Ez vakcina, csak szuriban van. A háziorvos felírhatja és beadhatja. 1 doboz 5 ampulla, optimálisan minden tizedik napon kell egyet beadatni a farizomba. Jó, ha a férjed is kapja a ping-pong fertözés megakadályozása céljából. Tehát 2 dobozzal kellene.

Kubuka
Az AIH az inszemináció. Vagyis amikor fecskedövel felfecskendezik a spermiumokat a méhbe. Spermaszelekció: valamilyen módon kiválasztják a jó minöségü spermiumokat a többi közül, és ezeket fecskendezik fel.

Márti!
Egészséges nönek nem szabad hüvelyöblítést csinálni semmivel és semmikor, mert inkább árt, mint használ. (Kimossa a védö laktobacillusokat.) Ha kellemetlen a sex után és csíp a sperma, akkor sex után idönként lehet valamilyen tejsavas irrigálást végezni. Ha gyulladás miatt lúgosabb lett a hüvely, akkor is lehet, de nem szabad ebböl rendszert csinálni. Szóval a laktacid feminát se szabad minden nap használni, és a colpocleanert se!

Most talán végére értem minden kérdésnek. Nézzétek meg: hány óra!
Üdvözlök mindenkit Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a válaszodat, ez megnyugtató.
Jó hétvégét és jó egészséget Neked!
Norcsi
norcsi (norcsi)
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon koszonom a valaszodat. (Ezt a levelet a biztonsag kedveert E-mail-ben is elkuldom)

Jelenleg Nemetorszagban lakom es nem tudok itteni nogyogyaszhoz fordulni, mivel a nyelvet meg nem beszelem olyan jol, hogy megertsem Oket. Nem tudom, hogy fogom a terhesseget megoldani, de addigra kitalalok valami megoldast. December 20-tol Januar 8-ig Otthon leszek ami a szuleimnel van Budapesten, es ahogy az iskola engedi tobbszor is lehetosegem nyilik ra hogy hazamenjek. Nincs Nogyogyaszom, es ha lehet szeretnek hozzad menni.

E-mail cimem: Melinda.Pecsi@gmx.net

Udvozlettel: Melinda
Melinda
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon-nagyon köszönöm válaszod!

OLYAN JÓ, HOGY VAGY NEKÜNK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kata
Kata
 


Kedves Erazmusz!

Köszönjük a válaszát!

TIK!
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!


Köszönöm a választ, én is erre tippeltem, csak nem voltam benne biztos. Az inszeminációt bárhol elvégzik vagy csak a meddõséggel foglalkozó kórházakban?

Jó hétvégét kívánok Neked!

Kubuka
kubuka
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: