Új privát üzeneted érkezett!

Csak annyit szeretnék még hozzátenni, hogy a prolaktin/progeszteroneredmény még tavaly októberi.

Köszönettel: Levendula
 


Kedves Erazmusz!
Nekem elég furcsa kérdésem lenne, de a jellegénél fogva mástól nem mernék ilyet kérdezni. Tehát most aktuális a kérdés, mert babát szeretnénk. Mivel második gyerek lenne, szeretnénk valahogy elérni, hogy kislány legyen. A lényeg az, hogy úgy tudom a kislányhoz szükséges ivarsejtek lassúak. A problémám az, hogy együttlét után nekem azonnal kifolyik a sperma. Tehát szerintem esélye sincs a lassabb, lányt eredményezõ sejteknek. Ez másnál is így mûködik, vagy ez egyedi? A véleményedet szeretném kérni az esélyeinkrõl.
Elõre is köszönöm.
Szilvi
Szilvi
 


Kedves Erazmusz!

Én vagyok a formalin érzékeny, állandóan baciktól szenvedõ lány. Most 11.héten járok a terhességnek és 3 hete ismét valami coccust tenyésztettek ki/sajnos panaszaim is voltak, tehát biztos/Semicillint kaptam Candibenével és gondoltam utána használok Gynoflort, de rá van írva, hogy elsõ 3 hónapban nem szabad. Akkor most mit csináljak? Gyors válaszodat megköszönném, ameddig valami újabb baci meg nem találja a Doderlein nélkül maradt alfelemet.

További jó munkát:Moncsi
Moncsi
 

 
 

Kedves Moncsi!
Van egy újabb laktobacillus tartalmú hüvelytabletta, amit recept nélkül is lehet kapni és terhesség alatt is használható, mivel nincsen benne ösztrogén. A neve: Floragyn. Gyorsan ezt vegyél és használjad.

Üdv.: Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Gitta4
Mivel látom, hogy az Rh összeférhetetlenség problematikája kicsit zavaros, (bár megint nagyon késõ van) leírom, amit errõl tudni kell. Ide írom, nem e-mail-ben, mert bizony sokaknak aktuális.
Tehát:

RH ÖSSZEFÉRHETETLENSÉG.
A rhesus majom vérében illetve vörös vérsejtjeiben van egy fehérje, ami megtalálható az emberek nagyobbik részének vérében is, ez a Rhesus faktor. Akinek a vérében van, az Rh pozitív, akinek nincs, az Rh negatív.(Az Rh vércsoportot al-csoportnak nevezik, a fõ vércsoportok a 0, A, B, AB.) Európában az emberek 15 %-a Rh negatív.
Ha egy Rh negatív ember Rh pozitív vér transzfúziót kap, az Rh faktor egy idegen fehérje, a kapó szervezete ellenanyagot termel vele szemben, és ez az Rh pozitív vörös vérsejtek pusztulását okozza. Amióta errõl tudnak, azóta nemcsak a fõ vércsoport szerint, hanem az Rh szerint is csoport azonos vért adnak az embernek.
A terhességben viszont a következõ probléma jelentkezik. Ha az anya Rh negatív, a magzat Rh pozitiv, akkor keletkezik az anya vérében ellenanyag az Rh faktorral szemben, ha a magzat vörös vérsejtjei átjutnak az anya vérébe. A terhesség alatt ez nem következik be, mivel a vérerek fala a vörös vérsejtek részére nem átjárható. Akkor jut át az anya vérébe a magzat vérsejtje, ha a magzati erek sérülnek. Ez történik a szülés, illetve a terhesség kaparással történõ megszakítása esetén. Ez az oka annak, hogy az elsõ terhességben az Rh összeférhetetlenség soha nem okoz veszélyt. Seila (Müller Mónika) tehát teljesen rosszul tudja a dolgot, és azok a szobatársaid is, akik Rh negatív vércsoporttal vetéltek. Tehát az elsõ terhesség befejezése után kezdõdik meg az immunizálás. (Érdekes módon nem minden Rh negatív anyánál, hanem csak minden 11-iknél.) Az immunizálódás azonban nem vetélést okoz, legalább is nem a második terhességnél, hanem a következõ baba nagyfokú sárgaságát a megszületés után, majd a probléma egyre jobban fokozódik, és úgy a negyedik-ötödik terhességnél a magzat méhen belüli elhalását okozza az anyai ellenanyag.
Ez volt a helyzet 1967-ig. Ekkorra azonban a tudomány kidolgozta a megelõzést. A WHO (Egészségügyi Világszervezet) 1969-ben elrendelte az anyák anti-D oltását az immunizálás megelõzése céljából. Ez azt jelenti, hogy szülés vagy vetélés után 72 órán belül anti-D ellenanyagot kell beadni az anyának izomba. Ez az az ellenanyag, amit az Rh negatív vércsoportú szervezet termel az Rh faktorral szemben. Ennek az ellenanyagnak a segítségével azz anya szervezetébe bekerült magzati vörös vérsejtek elpusztulnak, az ellenanyag leköti a veszélyes Rh faktort, és így az anya nem immunizálódik vele szemben, s a következõ terhessége is olyan lesz ebbõl a szempontból, mintha elsõ lenne, a következõ baba se lesz veszélyeztetve. Baj akkor van, ha az egészségügyi dolgozók elfelejtik beadni az anti-D-t. Ezért minden Rh negatív anya figyeljen oda, hogy megkapja-e spontán vetélés, terhesség megszakítás után, valamint szülés és császármetszés után akkor, ha az újszülött vére Rh pozitív. (Ezért mindíg meg kell nézni ilyen esetben a baba vércsoportját, ha az Rh negatív, akkor nem kell anti-D.) Magyarországon 1970-ben kezdték el adni az anti-D-t, eleinte még nagyon ritkásan, valószínûleg azok az orvosok, akik maguk is érintettek voltak ebben, mint pl. én. Az azóta eltelt 32 év alatt azonban már mindenütt megadják.
Korábban, amikor még nem tudtak az Rh faktorról, elõfordult, hogy súlyos fertõzésben a kisgyereknek fõ csoport azonos apai vért adtak izomba, a fertõzés kivédésére (ma ezt immunglobulinnal végzik el, nem apai vérrel). Szerencsétlen esetben az apa Rh pozitív volt, a gyermek Rh negatív, és ekkor az apai vértõl már kis gyermek korban immunizálódtak a kislányok. Náluk már az elsõ terhesség is súlyos szövõdményekkel járt. Anyáitoknál még elõfordulhatott ilyen szövõdmény, mivel az Rh faktort emlékezetem szerint a második világháború alatt fedezték fel. Azóta viszont ilyen vérinjekciót nem adnak.

Kedves Gitta! Megnyugodhatsz: a vetélésedet nem az Rh összeférhetetlenség okozta, és mivel kaptál ellenanyag injekciót, a következõ babádnak emiatt nem lez semmi baja. Azt azonban érdemes végig gondolni, hogy mit lehet tenni ellene, hogy a következõvel ne járj így. (Gyulladások megelõzése, megszûntetése Gynevac injekcióval, hormon vizsgálatok: a progeszteron a ciklus második felének közepén nagyobb legyen 21 ng/ml ill. 64 nmol/l-nél, nincs-e Toxoplazma fertõzés).

Noémi!
erasm@freemail.hu

Többieknek talán holnap tudok válaszolni.

Üdvözlettel Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!

Lenne egy kérdésem.Terhesség ideje alatt lehet elemes vibrátort használni a hüvelyben, illetve a csiklón?
Tudom,hogy nem kimondottan témakörbe vágó kérdés, de mástól nem tudom megkérdezni.

Köszönöm válaszát, Eper
Eper
 


Kedves Erazmusz!

Örülök, hogy részletesen elemezted az Rh-problémát
Gittának, így legalább én is "képbe kerültem".
Valóban, rosszul tudtam a dolgot, mert eddig szakembertõl nem, csak amúgy "félfüllel" hallottam róla,
és mivel engem nem érint / Rh pozitív vagyok /
nem is néztem utána.


Kedves Gitta ne haragudj, nem akartalak félrevezetni,
és nagyon örülök, hogy mivel kaptál anti-D-t, a többi
babád emiatt nem lesz veszélyben!!

Várunk vissza a "friss kismamákhoz"!!!

Puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a gyors választ, veszem, használom.

Moncsi
Moncsi
 


<H3>Azonosítási hiba</H3>Valamit meg kell adnia azonosítónak.
Vendég
 


Sziasztok!

Lányok! OFF leszek, de nagyon fontos!
Azért írom le a következ&otilde;ket, mert tudom, hogy nem mindenki számítógépzseni itt, mint ahogy én sem. Szóval a hétvégén kaptam (volna) egy vírusos levelet. A vírusirtónk kil&otilde;tte, és a férjem utána nézett, hogy honnan is jött ez a levél. A feladó Erazmusz volt, de valójában az Autosol Kft-t&otilde;l, Gabómanó volt munkahelyér&otilde;l jött a levél. Valószín&ucirc;leg a címjegyzékben benne maradtunk, és a vírus önállósította magát, az ott szerepl&otilde; címekre küldi el saját magát, és a feladó címét is a címjegyzékb&otilde;l szedi.
A lényeg az, hogy nézzetek bele a részletes levélfejlécbe ami így néz ki:

Return-Path: cyrus@taelon
X-Sieve: cmu-sieve 2.0
Return-path: autosol@matavnet.hu
Received: from jam.adverticum.net [212.75.130.203]
by taelon.prim.hu with esmtp (Exim 3.22 #1 (Debian))
id 171NT7-00054N-00; Sat, 27 Apr 2002 10:22:09 +0200
Received: from mail01.axelero.hu (gil.axelero.hu) [195.228.240.76]
by jam.adverticum.net with esmtp (Exim 3.22 #1 (Debian))
id 171KlU-0004IO-00; Sat, 27 Apr 2002 07:28:56 +0200
Received: from Xnlmo (line-193-92.dial.matav.net [145.236.193.92])
by mail01.axelero.hu (iPlanet Messaging Server 5.1 (built Jan 30 2002))
with SMTP id for kata@kgb.hu; Sat,
27 Apr 2002 07:16:59 +0200 (MEST)
Date: Sat, 27 Apr 2002 07:16:43 +0200 (MEST)
Date-warning: Date header was inserted by mail01.axelero.hu
From: erasm erasm@freemail.hu
Subject: Problemas de C
To: kata@kgb.hu
Message-id: 0GV700I21NZVJ2@mail01.axelero.hu
MIME-version: 1.0
Content-type: multipart/alternative;
boundary="Boundary_(ID_BdMVM/ceCnaZT+Oc9wDwxQ)"


Itt látszik, hogy feladóként (From) Erazmusz szerepel, de valójában fölülr&otilde;l a 3. sorban látszik az igazi feladó!
Tehát ha ezt címet látjátok, hogy Autosol, és mégegyszer írom, ez csak a részletes levélfejlécben látszik, akkor vírusellen&otilde;rzés nélkül nem megnyitni a mellékletet! Nem biztos, hogy nektek is Erazmusz lesz a feladó. Lehet bárki, akinek ott a címe.

Mégegyszer bocsi az OFF-ért, de én csak jót akarok, hogy a Ti gépetek sem legyen vírusos.

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Kedves Erazmusz doktornõ!

Nagyon szépen köszönöm a válaszát. Megfogadom a tanácsait, remélem minden rendben lesz!

Üdvözlettel:
Gitta
 
 


Kedves Erazmusz!

Csütörtökön megkaptam 3. gynevac szurimat. Mondtam az aszisztensnek az általad javasolt tûméretet és olyannal adta be. Most se piros folt, se csomó. Köszönöm.

Panka

 
 


Kedves Erazmusz!

Szeretnék véleményt kérni a Minulet tablettáról. Három hónapja szedem. Gyakran erõs fejfájásom van, fájt már a térdem is. Abba hagyjam? Másik gyógyszert ajánlanál? TÉnyleg minimális ennek a hormon tartalma?

Köszönettel
Beus
Beus
 


Kedves Lányok!
A mi gépünkre is jött mindenféle vírus tartalmú csatolt fájl, de mivel teljesen értelmetlenek voltak a feladók és a gép vagy szolgáltató jelezte a vírusveszélyt, én nem nyitottam ki egyet sem, és jól tettem. A fiam amikor hazajött, õ aztán kitörölte megnyitás nélkül ezeket a levelekt, mert a vírusirtó jelezte, hogy tele vannak vírussal.

Beus!
Térdfájást nem, de fejfájást okozhat bármelyik fogamzásgátló, bár a ma forgalomban levõk egyformán alacsony hormon tartalmúak, kivéve az Ovidont és Rigevidont. De mivel a hormonok kémiai összetétele nem azonos, érdemes megpróbálni másikat. Van, aki egyiket se birja szedni.

Eper!
Sok esetben még a terhesség alatti sexet is mellõzni kell, nemhogy a vibrátort. A természet védekezése (illetve a magzat védelme)az, hogy a terhes nõ libidója csökken, vagyis nem nagyon kívánja a sexet, és így az orgazmus is csökken. Éppen az orgazmus okoz erõsebb alhasi vérbõséget, ami fõleg a terhesség elsõ három hónapjában vetélés megindulását okozhatja. Emiatt a terhes nõnek egyáltalán nem kell törekednie orgazmusra. Ezekbõl következik, hogy a kérdésre a válaszom: nem!

Szilvi!
Ha kifolyik a sperma, akkor ezt úgy lehet megakadályozni, hogy már a sex alatt illetve elõtt kispárnát tenni a popsi alá, és az ott is maradjon reggelig. Természetesen nem felkelni. Valamivel nagyobb az esély a kislány keletkezésének, ha a sex a tüszõrepedés elõtt történt, és a tüszõrepedés után egyáltalán nincs sex legalább 3 napig. Persze, nem 100%-os biztonsággal lesz így.

Hóvirág!
A Serophen valóban az ovulációt serkenti, a Bromocryptin azonban csqak akkor, ha a Prolactin magas. Ez 20 ng/ml fölött szorul kezelésre, a 10,2 tehát egyáltalán nem, így szerintem az felesleges a Bromocryptin adása. Ráadásul annak vannak mellékhatásai, amit mj is leírt. Küldd el az alaphõmérsékletedet, hogy lássam, késõbb se volt-e ovulációd. A gyógyszer szedése közben én hormon szint ellenõrzést szoktam csinálni, mivel ultrahanggal csak az ovuláció tényét lehet kimutatni, de hogy elégséges-e a hormon kezelés, azt nem. Addig kell változtatni a gyógyszer mennyiségét, amíg elég nem lesz a kontrolll alapján, és akkor azzal a beállítással folytatni addig, amíg a terhesség össze nem jön.

Levendula!
Progeszteron tökéletesen jó.
Dehogy nem, hormon vizsgálatot a belgyógyász is csináltathat! (Ha akar!) Fel is írhatja a felsorolt gyógyszereket. A háziorvos is. A prolactint a leírt módon csökkenteni kell!

Noémoi! Majd e-mail-ben válaszolok. Nagyon szép az ábrád, csak most tudtam megnyitni.

Üdvözlettel: Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, meg fogjuk próbálni a kispárnás megoldást. Remélem, legközelebb már jó hírekkel fogok szolgálni.
Szilvi
Szilvi
 


Kedves Erazmusz!

OFF!
Nagyon "örülök", hogy nem vaklárma volt akkor az én vírusos levelem.
A Gabómanó volt munkahelye nyelt be egy vírust. Mi már dobtunk nekik egy mailt, hogy nézzék át a gépet, remélem megteszik!
Bocs, hogy ilyennel terheltem a topicot, de mint látom nem fölöslegesen.

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Kedves Erazmusz!

Az lenne a kérdésem hogy én 4 évvel ezelõtt sajnos elveszítettem a babámat és meg is kaptam az ellenanyagot mivel RH Negatív vagyok.
Na most azt elég egyszer megkapni mert hát az már lassan több mint négy éve volt???
Válaszod elõre is köszönöm
Tisztelettel
Alice
Alice
 


Kedves Erazmusz,

En kulfoldon elek es jelenleg 9 het 6 napos terhes vagyok.
Miutan lelkes olvasoja vagyok a topiknak , eleg sokat megtudtam az otthoni vizsgalatok meneterol.
Viszont kicsit aggodom, mert nekem pl.egyaltalan nem fognak "nyaki redot merni" ... a masodik ultrahang a 14-16 het kozott lesz - attol fugg,hogyan tudnak idopontot adni.
Tudtommal itt az AFP-t sem nezik es nem lesz genetikai ultrahang sem. A harmadik ultrahang a 18-19 heten lesz.

Az elso ultrahangot is csak azert csinaltak meg , mert volt egy kis barnas verezgetes , a 9 het elejen. De ott meg sokminden nem latszik a doki szerint.
Ezek kozott a vizsgalatok kozott csak havonta egyszer kell majd a vedönöhöz mennem , aki vert ill.vizeletet vizsgal. De kb.ennyi is. Dokit a masodik ultrahang utan legkozelebb a szuloszoban latok ...
Itt allitolag ez a rutin, de engem ezzel nem nyugtattak meg.

Megtudnad nekem irni mik azok a vizsgalatok amik elengedhetetlenul fontosak es mit kellene mindenkeppen kieroszakolnom beloluk ?

Szerinted eleg ez a ket UH arra, hogy a baba biztosan egeszseges legyen ... (tudom ez nem garancia, de eszrevehetik e pl. a downkort es egyeb fejlodesi rendellenessegeket ) ?

nagyon koszonom elore is Kép
kamelia

u.i.kerlek valaszolj itt a topikban, vagy a kamelia1@freemail.hu cimre.
kamelia
 


Kedves Erazmusz!!


Köszönöm, várom a levelet!

Noémi
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm szépen a válaszát, küldöm a múlt havi és az e havi hõméréseket. Várom szíves kiértékelését!!

Hóvirág

Múlt hónap E havi
5.- -
6.- -
7.- 36,6
8.36,6 36,4
9.36,7 36,6
10.36,7 36,5
11.36,8 36,5
12.36,8 36,6
13.36,8 36,6
14.36,6 36,4
15.36,7 36,7
16.36,4 36,7
17.36,4 36,7
18.36,6 36,7
19.36,7 36,5
20.36,7 36,5
21.36,7 36,6
22.36,6 36,7
23.36,7 36,7
24.36,7 36,6 (ma)
25.36,7
26.36,9
27.36,9
28.37,0
29.36,7
30.-
31.36,9
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Kérésedre akkor jelzem, hogy fenti márc. 29-i és ápr.2-i kérdéseim még aktuálisak, szeretném, ha válaszolnál rájuk. Kiegészítve még annyival, hogy (állítólag már gyógyultan) még most is idõnként borzasztóan csíp és idõnként bõvebb fehér folyásom is van. Lehet, hogy ez még mindig trichomonasz vagy ez normális?

Köszönöm elõre is,
Mathilda
 


Kedves Alice!
Az Rh ellenanyagot minden terhesség után, mindíg csak a terhesség befejezõdésekor, 1 alkalommal kell kapni (vetélés, szülés vagy terhességmegszakítás után). Azért, mert akkor jut át az anya vérébe a magzat vére, és azt azonnal meg kell semmisíteni, abból a célból, hogy az anya ne termeljen ellenanyagot a magzat vérével szemben.

Kamélia!
Nálunk a 13. héten, a 18-19 héten végeznek ultrahangos vizsgálatot, ezek a genetikai ultrahangos vizsgálatok. Valószínûleg ott is ugyanez a célja, ha nem is annak nevezik. Nem mindenki tud nyaki redõt se mérni. Az AFP-t sem mindenütt vizsgálják, bár ez szerintem fontos vizsgálat. Végül is egyetlen vizsgálat és a sok vizsgálat se biztosíték arra, hogy biztosan egészséges a baba. A Down-kórt biztosan csak a kromoszóma vizsgálat mutatja ki, fenti vizsgálatok csak felvetik a valószínûségét.
Fontos havonta a testsúly és vérnyomás mérés. Vérbõl a vérkép, étkezés utáni vércukor, ellenanyag vizsgálat. A terhesség vége felé is kell egy UH vizsgálat. Terhesség utólsó hónapjában hetenként 1x, az utólsó héten 2x, a terminus után 2 naponta CTG voizsgálat. Idõnként a méhszáj állapotának vizsgálata. Azt azért csodálom, hogy orvos nem látja a terhest a terhesség második felében. Hol van ez a külföld?

Holnap folyt. köv.
Üdvözlettel Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Alice!
Az Rh ellenanyagot minden terhesség után, mindíg csak a terhesség befejezõdésekor, 1 alkalommal kell kapni (vetélés, szülés vagy terhességmegszakítás után). Azért, mert akkor jut át az anya vérébe a magzat vére, és azt azonnal meg kell semmisíteni, abból a célból, hogy az anya ne termeljen ellenanyagot a magzat vérével szemben.

Kamélia!
Nálunk a 13. héten, a 18-19 héten végeznek ultrahangos vizsgálatot, ezek a genetikai ultrahangos vizsgálatok. Valószínûleg ott is ugyanez a célja, ha nem is annak nevezik. Nem mindenki tud nyaki redõt se mérni. Az AFP-t sem mindenütt vizsgálják, bár ez szerintem fontos vizsgálat. Végül is egyetlen vizsgálat és a sok vizsgálat se biztosíték arra, hogy biztosan egészséges a baba. A Down-kórt biztosan csak a kromoszóma vizsgálat mutatja ki, fenti vizsgálatok csak felvetik a valószínûségét.
Fontos havonta a testsúly és vérnyomás mérés. Vérbõl a vérkép, étkezés utáni vércukor, ellenanyag vizsgálat. A terhesség vége felé is kell egy UH vizsgálat. Terhesség utólsó hónapjában hetenként 1x, az utólsó héten 2x, a terminus után 2 naponta CTG voizsgálat. Idõnként a méhszáj állapotának vizsgálata. Azt azért csodálom, hogy orvos nem látja a terhest a terhesség második felében. Hol van ez a külföld?

Holnap folyt. köv.
Üdvözlettel Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

kérdésem a következõ lenne:

Sprilál felhelyezése után megváltozhat-e a menses folyamata.
Az elsõ mensesem mióta felhelyezték a spirált, és hihetetlen mennyiségû lett -számomra legalábbis- a mensesemKép

Ez idõvel visszafog-e állni, vayg ezekután így maradhat-e?
Most egy kicsit elkeserített ez a helyzet.

Köszönettel:
Hajni
 


Kedves Erazmusz!

Már régóta olvasója vagyok a "ma megint megjött" topiknak és néhányszor írogattam is. Tavaly augusztus óta próbálkozunk a babával, de eddig nem sikerült sajnos.
Viszont most reménykedem egy kicsit.
A véleményedet szeretném kikérni a hõgörbémrõl, szerinted lehet, hogy babám lesz?
1. 36,9
2. 36,8
3. 36,8
4. 36,8
5. 36,7
6. 36,8
7. 36,7 akció
8. 36,8
9. 36,7
10.36,7
11.36,5
12.36,7
13.36,7
14.36,8
15.36,6 akció
16.36,7
17.36,6
18.36,7
19.36,9 akció
20.36,8
21.37,0 akció
22.37,1
23.37,2
24.37,2
25.37,1
26.37,2
27,37,2
28.37,2
29.37,4
30.37,4
31.37,3

Várom válaszod!

Köszönettel: Fércegér
 


Kedves Erazmusz,

Koszonom a valaszod. Ez a kulfold Finnorszag.
Amit azota sikerult megtudnom - csak eppen a vedono, akihez havonta egyszer kell jarnom ,ugy latszik nem volt eleg tajekozott : - nyaki redot vegulis mernek de a 13-14 heti UH-n. Es AFP-t csak akkor csinalnak ha ezt az UH indokolja.
Egyebkent megvan a lehetosege a tobbi vizsgalatnak is amniocentezis stb, ha indolkolt.
Szoval ezt en tudtam rosszul , illetve a vedono nem tudott rola.
A testsuly, vervizsgalatot pedig a vedono csinalja itt havonta egyszer.A terhesseg vege fele valoban kethetente majd hetente.

Meg mindig ugy tudom, hogy az orvost a masodik UH utan csak a szuleszeten latom, de mostmar nem bizom ebben az infoban sem, inkabb utannajarok megegyszer.

Bocs ugy latszik en voltam tudatlan, de megnyugtatott a valaszod KOSZONOM !

udv
Kamelia
kamelia
 


Kedves Erazmusz!

A múlt héten küldtem e-mailt, amire azt írtad, hogy majd válaszolsz, de még nem kaptam választ. (petretein@freemail.hu)

Noémi
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Hétvégén (05.05.) kezdõdött a spontán vetélésem, a vércsoportom RH negatív, így anti-D ellenanyagot kell kapnom. Az orvosom azt mondta, hogy ráér, ha akkor adja be, amikor megyek legközelebb UH-ra, de az majdnem egy hét múlva lesz, hétfõn. Ez tényleg így van? Mert szülés után 72 órán belül be szokták adni. Aggódom, mert nagyon szeretnék minél elõbb másik kisbabát és szeretném, ha ez az RH inkompatibilitás nem okozna gondot. Várom válaszod, üdvözlettel:
Szilvi
Névtelen
 


Szilvi!

Bocsi hogy beleszólok de ha lehet azonnal adatasd be az ellenanyagot,ne várj egy hetet,mert én is úgy tudom hogy 72 órán belül meg kell kapni.
Nagyon sajnálom ami veled történtKépsajnos én is átestem ezen.
Puszi
A.
A.
 


Kedves Erazmusz!

Lehet, hogy nem ide tartozik, de azért megkérdezem.
Minden székelés után vérzik a végbelem. Vettem már rá kenõcsöt és kúpot is, de nem használt. Mit tegyek? Milyen orvoshoz kell ezzel fordulni?

Köszönöm

Cserkó
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Én a Clamydia nevezetû fertõzésrõl szeretnék minnél többet megtudni. Sajnos sikerült "összefutnom" vele, és most eléggé kétségbe vagyok esve. Doxiciklin nevû gyógyszert szedtem, a kedvesemmel együtt,de továbbra is vannak tüneteim.Ellenörzõ vizsgálatra megyek jövõhéten.Szerteném megtudni, mennyi idõ után múlik el a fertõzés és mik a szövõdmények.Olvastam,hogy elsõ fertõzés után is 15 % - kal csökkenhet a teherbe esés lehetõsége, sõt meddõvé is válhatok. Kérem az e-mail cimemre válaszolj,ha ez lehetséges.
Névtelen
 


Kedves Erazmusz,

szeretnem a velemenyedet kerni az alabbiakkal kapcsolatban :
Rolam annyit, hogy eddig egy masik orvoshoz jartam, aki semmilyen vizsgalatot nem csinalt, akkor sem mikor kertem, hogy nezzuk meg a hormonokat, ugyanis a hogorbem nagyon hullamzik, lassan eri el peteres utan a 37-37,1-et illetve minden mestruacio elott 4-5 napig barnas trutyi jon belolem. Mivel ez a 7 ciklus miota gyermeket szeretnenk, de eddig sajnos nem sikerult, ugy dontottem orvost valtok. Az uj orvosom a SOTE I. Asszisztalt Reprodukcios Osztaly-an dolgozik, most voltam nala eloszor. Nagyon kedves volt, megvizsgalt, kikerdezett, mondta, hogy kuldjem el a parom andrologiai vizsgalatra, mondtam, hogy az mar megvolt az eredmeny (60millio/ml, 95% ep, erett , 90%-a mozog, mozgasi sebesseg 3-4)jo. Megnezte a hogorbeimet es azt mondta, hogy sargatest elegtelensegre utal az ive, meg ugy az egesz. Kaptam tole Bromocriptint, amit meg aznap el kellett kezdenem &frac12; szemmel es, ha megjon fel kell emelnem 1-re. A mensi 2.napjatol 5 napon at napi 2 Serophent kell szednem, aztan vissza kell mennem UH-ra a ciklus 11-12-13.napjan. Vettek le vert a hormokvizsgalathoz, aminek az eredmenye csak 4-5 het mulva lesz meg.

Amit nem ertek:
- ugy olvastam itt a topicban, hogy a Boromot a prolaktinra adjak, na marmost a hormoneredmenyek meg nincsenek keszen, miert szedet velem akkor ab start Bromot? Ez egy hormonkeszitmeny, nem baj, ha szedem es esetleg a prolaktinommal nincs semmi gond?
- azt irtad tobbeknek, hogy ha Serophent szednek akkor a ciklus masodik feleben pedig Duphastont is szedni kell, azt pedig nem irt fel.
- beleolvastam a meddoseg archiv topicba, es ott ketten is negativ velemenyt irtak errol az osztalyrol, meg az intezkedesekrol, allitolag mindenkinek az altalam emlitett fenti kombinaciot adjak. Lehet, hogy ez a rutin eljaras nem jar majd hatassal nalam?

Nem tudom mi tevo legyek, eloszor ugy orultem, hogy vegre beindulnak a dolgok, de lehet, hogy nem jo iranyt vesznek?
Koszonom elore is a valaszod, nagyon kivancsi vagyok a velemenyedre, remelem meg tudsz nyugtatni, mert most kisse zaklatott vagyok, hormont szedek, pedig lehet, hogy nem is kene.
Meg egyszer koszonom es nagyon varom a valaszod.
Timici
Timici
 


Kedves Timici,
szeretném neked elmesélni, hogy én ugyanígy jártam a SOTE-n. Én egy nagyon kedves orvoshoz mentem, kivizsgálások után én is ugyanezt a hormonkombinációt kaptam (ugyanígy kell szednem). Nekem sem magas a prolaktinom, viszont nekem tüszõrepedésem nincs. Én a múlthéten mentem el egy harmadik orvoshoz Schöpf-Merei Kórházba. Azért kerestem fel ezt az orvost, mert itt nyomonkövetik a hormonpótlást és a tüszõérést is hónapról-hónapra. A SOTE-n csak felírták, hozzátették, hogy akár 4 hónapig is szedhetem egyfolytába.

Erazmusz doktornõ nekem is válaszolt, ha gondolod keresd vissza.
Üdv.
Hóvirág
Névtelen
 


Hóvirág,

mikor választ Neked a doktornõ, meddig keressek vissza???
Kihez jarsz a Schopf-Mereiben, ha szabad kerdeznem es kinel voltal a SOTE-n, ha gondolod johet magamban is.
timea_k@egon.gyaloglo.hu

Timici
Timici
 


a valaszt=valaszolt

bocsi
Timici
 


Kedves Erazmusz doktornô!

Nem tudom mennyire nôgyógyászati probléma az enyém, de talán találkozott már hasonló esettel. a problémám a következô: jelenleg 24 hetes terhes vagyok és kb 2-3 hónapja vettem észre elôször, hogy a jobb mellbimbómon kezd hámlani a bôr. Lehámlik - mint amikor begyógyul egy seb és az utolsó varr darabkák jönnek le - és utána ugyanúgy elkezd hámlani tehát soha nem gyógyul be. Nem fáj egyáltalán. aztán nem sokkal késôbb a másik bimbómon is elôjött. Bármivel kenegetem nem használ semmit. Ha nem kenem akkor iszonyatosan száraz lesz. Kezdek nagyon ideges lenni emiatt, mert félek, hogy szoptatásnál ez gondot is okzhat. Egyenlôre még csak a védônômnek mondtam aki azt mondta, hogy még életében nem hallott ilyenrôl, de próbáljam meg körömvirágkenôccsel kenegetni. Még nem próbáltam, mert ezt ma reggel mondta. Nagyon kínosan érzem magam emiatt, örülnék ha nem kellene bôrgyógyászhoz fordulnom. Válaszát elôre is köszönöm
Névtelen
 


Timici,
küldtem magánba, remélem megkapod! Jelezz vissza holnap, hogy odaért-e.

Hóvirág
Névtelen
 


Kedves Doktornõ!


Köszönöm a válaszát, megkaptam a e-mailt.


Noémi
Névtelen
 


Szia Mindenki,
Azért írok, mert nem tudom E. mikor fog válaszolni, de amit tudok azt szívesen megosztom veletek.

Kedves Névtelen (az egyik a sok közül)
A mellbimbó hámlós névtelen.

Én úgy tudom, a mellbimbó hámlás természetes jelenség! A hormonok változása okozza, a bör feszül, nyúlik, a mellbimbó nagyobb lesz, a mellek nönek, az erek tágulnak.

Kérlek kérdezd meg a lányokat a Friss kismamák topikjában, mert önáluk szokott ilyen probléma felmerülni. Különben ök is kenik mindenfélével. Próbáltad már a babaolajat, zuhanyozás után nedves testre kenni? Szerintem a legjobb.

Szia másik Névtelen,
A párodat kezelték Doxiciclinnel? Ezt nem írtad. Ha nem akkor ping-pong játékozhattok. E-mail címedet nem adtad meg!Kép

Cserkó,
Szerintem a körzetiddel beszéld meg, majd ö ad beutalót a megfelelö helyre. Manapság a fogászaton, ambulancián és a nögyógyászaton kívül mindenhova kell körzeti orvosi beutaló.

Üdv,
Moni
a friss kismamák és a ... ma megint megjött topikban megtaláltok.
mj
 


Kedves Erazmusz!

Szeretném megkérdezni,hogy miért nem tiltják a masszírozógéppel történõ teljes testmasszázst?
Igaz,hogy a magas rezgésszám feljõdési rendellensséget okzhat a megtermékenyülés idõszakában és a terhesség idele alatt? Állítólag a kismedencét nem érheti ilyen rezgés.

Köszönöm válaszát, Koviubi
Koviubi
 


Az elsõ mondat természetesen így hangzik :Szeretném

megkérdezni, hogy miért tiltják....


Bocs, Koviubi
Koviubi
 


Kedves Erazmusz!

Mailt megkaptam, köszönöm, és válaszoltam is.

Kata

KépKép


KépKép
 
 


próba!
 
 


Kedves Erazmusz!

Nos, hosszú a történetem.
27 éves vagyok. Tavaly szeptemberben sikerült teherbe esnem, de sajnos novemberben elhalt a kicsi. missed ab. 7.héten.

Több orvos azt mondta, hogy a hormonháztartásom rendben!
De az 5. doki ezt írta:
"A 7 hetes magzati elhalast minden esetben (csaknem minden esetben) a sargateshormon-termelés elégtelensége okozza, tehát cikluszavar kovetkezménye. Az összes lelete semmit sem ér, mert pont a lényeg maradt rejtve. A stressz ugyanis letiltja a szaporodast, részint az ovuláció, részint a beágyazódás szintjén. Ez az Ön problémája, mely gyógyszerekkel és némi lelki gondozással biztosan gyógyítható."
A lényeg: a ciklusom változó: 35-42 között, tehát evvel van a gond, illetve a tüszõrepedéssel!
Voltam is rendelésén. Stresszhormonokról beszélt, de amit nem értek, hogy akik eddig szültek nem voltak sosem idegesek? Kicsit tényleg, de nem is biztos, hogy olyan stresszes vagyok, mik egyáltalán a jelek? Mindenki stresszes valamilyen fokon.
Szóval ezek a hormonok akadályozzák a tüszõrepedést!?
Hogy lehetnék nyugis, mikor annyi marhaság van az életben, ami fájdalmat okoz, vagy félek, hogy fájdalmat fog okozni!
Nikie
 
 


Hóvirág!
Az alaphõmérsékletbõl az látszik, hogy valóban nincs tüszõrepedés. Az azóta elkezdett Serophen remélhetõleg rendbe hozta azt a hibát. A Bromocryptinnel én nem szoktam csak a magas prolactin szintet csökkenteni, de tény, hogy a gyógyszer leírásában benne van, hogy kiegészíthetõ a petefészek stimulálására használt gyógyszerelés is ezzel. Lehet, hogy fokozza a Serophen vagy Clostylbegyt hatását. Majd küldd el a következõ ciklus alaphõmérsékletét is, de írd meg, hogy mely testtájadban méred a hõt, mivel. Írd meg a dátumokat és a sex napjait is.

Névtelen Szilvi!
Igaz már bizonyára elkéstem a válasszal, de leírom, hogy mások is okuljanak belõle: az Rh neg. anyának vetélés után mielõbb, de legkésõbb 72 órán belül meg kell kapnia az antiD immunglobulint.

Cserkó!
Fontos, hogy minden nap legyen nem kemény székleted. Ha így is vérzik a végbél, akkor bizonyosan aranyér van a végbél körül. Ez véna tágulat. A vérzés ilyenkor is leggyakrabban amiatt van, mert az aranyér begyullad. Elsõ sorban a háziorvosnak kellene megmutatni. Gyógyszeres kezelést õ ad. Van egy torna is a gyógyítására. A sebészi kezelésnek az a baja, hogy 80%-ban kiújul.

Chlamydiás névtelen!
A Doxycyclin általában az elsõ választandó gyógyszer, és legtöbbször el is múlik tõle, ha elég ideig adják. Partnerrel együtt, 3 hétig kell szedni, és ezalatt tilos a sex (ping-pong fertõzés megelõzése céljából). Valóban, a meddõségnek gyakori oka. Jó hír, hogy ez a meddõség legtöbbször átmeneti: a fertõzés megszûntével sikerül a terhesség is a legtöbb esetben (ha nem okozott elzáródást a petevezetékben). Mivel nem írtad meg az e-mail cÍmedet, nem tudtam oda írni.

Timici!
7 ciklus nbem sok a próbálkozáshoz. Az egészséges házaspárok 80%-a lesz terhes 1 éven belül. 1 év után kell a legtöbb kivizsgálást megcsinálni. Ez nem jelenti azt, hogy bizonyos voizsgálatokat nem lehet hamarabb is. Pl. sperma vizsgálat (ez a legegyszerûbb, és nem is kerül sokba). Alaphõmérséklet mérés - ez semmibe se kerül. Hormon vizsgálatok - ez másd elég sokba kerül a TB-nek, de ha az alaphõmérséklet azt mutatja, hogy hormon elégtelenség valószínû, akkor ezt is meg kell csinálni már hamarabb. Ezért jól tették ezt a vizsgálatot a SOTE I.klinikán. Bromocryptinrõl fentebb leírtam a véleményemet. Én csak magas prolactin miatt adom, de nem hiba, ha a sárgatest elégtelenségnél is adják kiegészítésül. Én jó tapaztalatokat láttam a Serophen vagy Clostylbegyt adása után szedett Duphastonnak, de nem mindenki adja. Én se mindíg. De ha a tüszõrepdés után 16 nappal még 37 fok fölött van a hõmérséklet, akkor feltétlenül célszerû elkezdeni szedni. A hormonvizsgálatok egy része egész biztosan készen van már 2 hét mulva, érdemes rákérdezni a laboratóriumban. Igazán akkor lehet megtudni, hogy valóban kellenek-e ezek a gyógyszerek, amikor készen van az összes hormon.
Az e-mailodat nem kaptam meg, hiába keresem. Lehet, hogy nem jó helyre ment.

Névtelen mellprobléámás terhes kismama!
Próbáld meg Chlorosan kenõccsel kenni (ez recept nélkül kapható), vagy Flucinar N kenõccsel, ez recept köteles.

Hajni!
Gyakori, hogy a spirál miatt sokkal több a menses. A védõhatás részben a krónikus gyulladás okozásával keletkezik, ez pedig fokozza a vérzést. Éppen ez az oka, hogy 3 év után minden 3 spirálból már csak 1 van fenn, 2-t le kell venni.

Folyt. köv.
Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Két problémám lenne, az egyik biztosan nõgyógyászati jellegû
1. 25 éves vagyok, kb. 14 éves koromban jött meg elõször a havi vérzésem. NAgyon rendszertelen volt azóta, volt hogy egy évben csak kétszer jött meg. 2000 márciusában elkezdtem szedni a mercilon nevû fogamzásgátlót. Tudom, hogy hülyeség volt, de nem írattam fel, nem voltam orvosnál, barátnõk tanácsára használtam. Ezzel rendszeres lett a vérzésem, másfél évig szedtem, közben kétszer volt csak olyan, hogy 2 hónapig nem jött meg. Azután helyreállt. Tavaly októberben végleg abbahagytam, azóta viszont megintcsak nincs vérzésem. Nem védekezünk a párommal, mégsem estem teherbe. Bár szeretném, mert ezért hagytam abba a gyógyszer szedést is. Mit tanácsol? Milyen gyógyszert szedjek? A legnagyobb probléma, hogy még nem voltam nõgyógyásznál soha életemben, talán elõbb oda kellene eljutnom és akkor õ meg tudná mondani, hogy mit tegyek, ugye?
És a másik problémámra is õ lehet a megoldás?...:
2. Tegnap észerevettem, hogy egy borsószem nagyságú csomó van a végbélnyílásomnál.Ahogy kitapintottam, úgy gondolom, hogy a végbelemen van. Fájdalmas, ha ülök, néha szúró fájdalmat érzek, ha nem ülök rajta, akkor is. Ez aranyér lehet? Vérzést nem tapasztaltam, a székletem rendben van, azzal soha nem volt probléma.
Várom válaszát, akár emailben is: zsuka76@mailbox.hu
Zsuka
 


Kedves Zsuka,
amíg Erazmusz válaszol, egy-két megjegyzés: vérzési problémáid valószínûleg hormonális eredetûek, melyen csak rontott az elõzetes hormon- és háttérvizsgálatok nélküli fogamzásgátló tabletta szedés. A másfél éves gyógyszerszedés elfedte a valós problémákat, a vérzés, amely jelentkezett csupán megvonásos vérzés volt, nem normál menstruáció. A leírt tünetek alapján azt javaslom, hogy ha gyermeket szeretnétek, (de egyébként is ! ) sürgõsen fordulj nõgyógyász szakorvoshoz!! Minden bizonnyal hormonszintet néz, gyógyszeres vérzés indukciót végez majd, rendezi a menstruációt. A hormonszint beállítása után vállalható terhesség.
Tüneteid alapján valóban aranyered lehet, amelynek gyulladását háziorvos által felírt krémmel lehet kezelni.
Gyógyulást!
l.
 


Lányok! nem tudom már hogy kihez forduljak!
Meg vagyok ijedve.
1 hete kezdtem terhességi tüneteket észlelni pl: állando vizelési inger, fáradtság, mellfeszülés, szédülés...
SZoval teljesen biztosan tuddtam hogy terhes vagyok, mivel már van 2 gyermekem, így tuddtam, hogy ezek mit jelentenek. csináltam egy terhességi tesztet, ami negatív lett, igaz ez még biztos korai volt. voltam dokinál, aki azt monddta, hogy meg van nagyobbodva a méhem , de ez még nem biztosan terhesség, megultrahangozott, de nem látott semmit. gondoltam nem baj, mert az elõzõ terhességemet is elég késõn tudták kimutatni ultrahangal. 3 napja este nagyon görcsölt a dereka, hasam, gyomrom, és elkezdtem másnap vérezni. élénk piros vér volt, ami hamar apadni kezdett és most 3 nappal ezután meg is szünt, viszont a terhességre utaló tüneteket még mindig érzem. A hasam is fájdogál. Mit gondoljak? Méhen kívüli terhesség? Normális terhesség? Vagy csak a szervezetem, a hormonjaim hülyéskednek?
Kérek valakit segítsen!
Mea
Mea
 


A legvalószinübb,hogy un.szubklinikus vetélésed volt,ami nem más,mint az éppen megtapadt terhesség elvesztése még annak orvosi kimutatása(hatósága) elõtt.Ne aggódj,a természet része vagy,ez mással is elõfordul.A késõ mensesek háttere is gyakran ez.A terhességi hormonok bõ egy hét alatt lebomlanak,panaszaid akkor fognak megszünni.
Tiger Woods
Névtelen
 


Kedves Erazmusz doktornõ!

Nagyon köszönöm a válaszát. Az utolsó levelem óta kiderült, hogy kisbabát várok. Valószínûleg a 20 v. 22. napon volt a tüszõrepedésem, de a görbém sem mutatta.
Nagyon meglepõdtem, mert úgy gondoltam, hogy nagyon kicsi rá az esély, hogy sikerüljön.
Nagyon-nagyon boldog vagyok, hiszen ez volt minden vágyunk!

Köszönettel
Hóvirág
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: