Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz!

A múlt hónapban és most is a ciklus 2. felében sokszor elöfordult, hogy fájt a méhem és most is érzem, hogy fájogat tompán olykor-olykor élesen is. (Nem petefészek szurkálása, hanem középen!). Peteérés után pedig 1 vagy max 2 napig nagyon kevés barnás-rózsaszínes maszatom van/volt.
Mitöl lehet? Méhszájseb, endo? Már mindenre gondolok! Bár tudom, hogy így látatlanban nagyon nehéz meghatározni csak a lehetõségeket mérlegelem, mert lassan babát szeretnénk.

Gynevacból hamarosan megkapom az utolsót is. A höm mindig tartósan 37 felé megy, de néha barnás elötrutyi is van 1 max 2 napig. Nögyogyásznál két-három hónapja voltam, akkor nem látott semmi gondot.
Válaszodat elöre is köszönettel,
H. Ágnes
H. Ágnes
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

Annyit szeretnék sürgõsen megtudni, hogy a cytológiai vizsgálattal /rákszûrés/, a rák melyik fajtáit lehet kiszûrni /megállapítani/.

Tisztelettel: Nagyné H. Annamária
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Ismét köszönöm a válaszodat és teljesen megnyugodtam. A hõma ciklus elsõ napjától 36.9 és 36.8 között mozog, de ma már 37.0 volt. Remélem ez jó jel és a fölfelé ívelõ tendencia marad is egy darabig. Nagyon sokat jelent, hogy vagy és bármikor kérhetek tanácsot tõled.
Olvastam, hogy valaki elnézést kért, hogy tegezõ hangnemben szólított meg téged. Én úgy emlékszem, hogy azt írtad, hogy nem baj ha tegezünk. Remélem, hogy azzal, hogy rögtön tegezõdtem nem sértettelek meg.

Üdv: Gabó Kép
Gabómanó
 

 
 

Erazmusz!
Még annyit szeretnék elmondani, hogy a feszítõ fájdalom a hasamban mára már elmúlt. Valószínûleg ez lehetett a tüszõrepedés ideje. Szerintem. A duphastont pedig már szedem napi 3x1-et.

Gabó Kép
Gabómanó
 


Kedves Erazmusz, oktober 25-en kuldtem neked egy mailt, nem tudom megkaptad-e, az ebredesi homersekelt diagramom volt benne, aminek a kiertekeleset szeretnem toled kerni.

Befejeztem a Gynevac kurat, es ma jott az oromhir, hogy a kislanyom szamara is megjott otthonrol a Gynevac, holnap kezdi lanyom a kurat, koszonom szepen a tanacsodat!

Lella
Lella
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm a gyors válaszodat.
Ma voltam a területileg illetékes genetikai tanácsadóban. Hát nem lettem okosabb. A doki szerint nem jó a 3D sem és a chorion biopszia sem, mert nálam a korom miatt, kimondottan a Down kórt kell vizsgálni, amit viszont csak a magzatvíz mutat ki. Mondott még egy olyan lehetöséget, hogy az AFP-vel együtt levesznek valami CRG-t. Sajnos nem emlékszem mi volt pontosan a 3 betü. Mire kiértem a tanácsadó ajtaján, elfelejtettem, olyan ideges voltam. Szóval ez még mindig biztosabb mint magában az AFP. Ezt is a 16. héten kell végezni. Mi van ha csak decemberben töltöttem volna be a 35-öt. Egyszerûen nem tudom eldönteni, hogy melyiket vegyem elõtérbe. Az 1%-os vetélési arányt, vagy az 1 %-os Dawn-kór arányt.

Szóval én élnék a tanácsoddal és felhívnám az általad ajánlott Dr. Osztovics Magdolna föorvosnöt. Esetleg hivatkozhatok rád mint Erazmusz doktornö, vagy ez már túl nagy kérés lenne?

Kata
Kata
 


Kedves Erazmusz!

Elöször is elnézést ha túl egyértelmüt kérdeznék de nem tudom, hogy az ovuláció után a tüszö, ami bevérzett hol "várja ki" a menzeszt, illetve a hüvelyi ultrahang mennyi idös terhességet mutat ki? Köszönöm szépen, Juci
JUCI
 


Kedves Erazmusz!

Bocsánat, az elöbb kihagytam egy kérdést: szerinted milyen idöpontban kedvezö hívni a fent említett föorvosnöt?

Kata
Kata
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon koszonom valaszaidat, sokat segitettel!

Udvozollek:
Noemi
Noemi
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a választ!leirom a höm alakulását a mult ciklusban.
csak a tizedik naptol mértem.
10.36.6
11.36.6 x
12.36.7
13.36.7
14.36.8
15.36.8 x
16.37.5 x-nem veten gyogyszert,jol aludtam csak fájt a derekam este,nem votam meghülve !!!
17.36.8 x
18.36.8 x
19.37.0
20.37.0
21.37.1
22.37.0
23.37.0
24.37.3
25.37.3
26.37.3
27.37.3 x
28.37.3
29.37.4
30.37.3
31.37.4 x
32.37.4 x
33.36.8

Visza térek a kérdésemre,hogy lehet Urgogestan tabletát szedni vagy huvelybe dugni hogyha nem tudom hogy jo vagy nem a progi szintem,mikortol és menyit?árthat nekem ha véletlenül nem vagyok terhes?vagy árthat a babának ha nagyob lesz a progeszteron szint a keletnél?

Elöre is köszönöm
Arkos
Arkos
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon örülök, hogy Rád találtam! Én szülés utáni állapottal kapcsolatban szeretnék kérdezni, ha lehet! Nekem 3 hónapja született a 3. gyermekem. Az elsõ 2-nél semmi gond nem volt a szülés után. 4 ill. 6 héttel utána már rendesen tudtunk házaséletet élni. Most azonban a gátseb varrás öltéseinél még mindig kis csomócskákat érzek, sokszor napközben is fáj, vagy kellemetlen a gáttájék. Az elsõ héten fájdalomcsillapítokon éltem, pedig nagyon féltettem a babát! Közösüléskor a hüvelybemenetnél kellemetlen dörzsölést érzek és fáj is, pedig nagyon kívánom a dolgot. Ez nem lehet az oka.(Mármint közömbösség) Mint mindig, most is gumival védekezünk. Szülés után egy kb. 10 Ft-os nagyságu vérömleny is volt a területen, ami borzalmasan fájt. A 2. és 3. terhesség alatt aranyerem is volt. Az orvos szerint most a szülés után is az fájt, nem a varrat v. a vérömleny. De hát ÉN éreztem! Az utóbbi napokban pedig többször kis mennyiségû véres folyásom volt. (Az 1. babánál 4 hónappal a szülés után kezdtem újra menstruálni) Egyébként a 3 gyereket "önhibámon kívül" 3 különbözõ orvosnál szültem. Most pedig nem vagyok biztos abban, hogy a szülést vezetõ, felkért orvoshoz menjek-e vissza, ugyanis hazajövetelkor a " reactio mentesen gyógyuló gátseb" standard szöveg szerepelt a záróban. Szerinted mit tegyek? Így látatlanban tudsz valamit tanácsolni? Én attól félek, hogy csak valamiféle plasztikai mûtét-szerûség segíthet.(Vagy ez nagy butaság?) Esetleg túl türelmetlen vagyok, és ezek a problémák még normálisak ilyenkor?
Várom válaszodat:
Mara
Mara
 


Kedves Lányok!
Egyre több a kérdés, és sose tudok visszatérni az elmaradottakra (már megint fél 2 van éjszaka).

Teddy!
A halvány csík valószínüleg onnan van, hogy a terhességi hormon még nem ürült ki teljesen a véredböl a vetélés után.

Mickey!
3 hónap feltétlenül kell. Erre nincs vizsgálati mód az ismereteim szerint.

Ágc!
Az a cikk (bocsánat!) marhaság! Papp Zoltán legújabb szülészet tankönyve írja: A lepény általában a fundusban, vagy a mellsö, ritkábban a hátsó falon tapad. Ennek klinikai következménye nincs.- Ha igaza lenne a cikknek, akkor a császármetszés gyakoribb lenne, mint a spontán szülés. Az se igaz, hogy a baba arca a has felé néz. Amikor a baba beilleszkedik a medencébe, szülés elött, akkor általában a háta az anya oldala irányában van, arca az anya másik oldala felé néz. A szülö fájások (méhösszehúzódások) hatására a baba feje úgy forog, hogy arca lefelé, az anya háta felé fordul, a hátán fekvö anyából arccal lefelé bújik ki a baba. A 33. héten még forog a baba, nyugodtan bízhatsz a normális szülésben.

Bébé!
Nem tudok mást írni, mint amit eddig többször leírtam. A méhlepény ugyan átveszi a sárgatest müködését 12 hét után, de a progeszteron pótlás abbahagyása miatt hormonszint esés jön létre, ez pedig vérzést, méhösszehúzódásokat válthat ki, ami miatt elmehet a terhesség. Több esetet tudok, ahol más abbahagyatta a progeszteron pótlást, és 2-3 hét múlva be kellett fejezni a terhességet. Ezért én nem hagyatom soha abba!
A megrövidült méhszáj a fenyegetö vetélés egyik jele, ez még veszélyesebbé teszi a hormonpótlás abbahagyását.

Via!
A terhesség harmadik harmadában az ultrahanggal nem lehet pontosan megállapítani a baba korát, csak a terhesség elején. Ilyenkor már plusz-mínusz 3 hetet tévedhet az ultrahang. Pl. egy 40 hetes kihordott magzat lehet 2,70 kg és 3,90 kg is, és mind a kettö normális. A 87 mm koponya átméröjü baba lehet 33 hetes, lehet 35,5 hetes és lehet 31 hetes, és ez is mind normális. A 31/4 és 3 héttel korábban 29/0 között mindössze 3 nap különbség van, ennyi mérési pontatlanság pedig lehet az UH-ban anélkül, hogy annak jelentösége lenne. A HPL egy lepényi hormon, azt mutatja meg, hogy jól müködik-e a lepény. Szerintem nincs ok az izgulásra.

Ágnes! (A H-t nem hajlandó a gépem kiírni elöre!)
A középidöben jelentkezö 1-2 napos vérzés, vagy csak maszatolás nem kóros. A természetes hormon szintek változása miatt jelentkezik, de nem mindenkinél. Jó lenne hormonszint mérés akkor, amikor már 37 fok fölött van a höd.

Nagyné H. Annamária!
Cytológiai vizsgálattal a nök 5-8 %-át érintö méhnyakrákot, illetve rákmegelözö állapotokat lehet gyógyítható állapotban, idöben kiszürni.

Gabó!
Nem emlékszem, hogy volt-e hormon mérésed? Kicsit furcsállom a hö értékeket. Ha megjönne a vérzésed, írd meg az egész ciklus értékeit, mint mások teszik.
Tegezéssel kapcsolatban valamelyik nap is leírtam az álláspontomat

Lella!
Megkeresem az e-mailedet. De csak 0,3 ml-t adjanak egyszerre a kislánynak, nem 3 ml-t, ahogy írtad!
Szóval volt peteérés, valószínüleg a 14. napon. Mivel aznap, és elötte-utána is 1-1 nap kimaradt, nem sikerülhetett a terhesség. A terhesség szempontjából baj, ha felkelsz 1-2 óra mulva, és úgy látszik, a hömérözést is befolyásolja a felkelés.

Kata!
A chorion biopsziával ugyanúgy a Down-kórt mutatják ki, mint a magzatvíz vételle, csak sokkal hamarabb készen van. A magzatvizböl 4-5 hét, a chorion biopsziával néhány nap. Az AFP-vel együtt a béta HCG-t veszik le. a kettö aránya mutatja meg,hogy nagyobb vagy kisebb rizikójú a Down, mint a kornak megfelelö átlag. Mindenképpen hívd vel Osztovics föorvosnöt. Ne mond neki az Erazmuszt, mert ö nem ismeri ezt az álnevemet. De mondd, hogy egy doktornö az István kórházból, javasolta, hogy hozzá fordulj. 11-12 óra körül érdemes hívni. De mielöbb, hiszen most megint hosszú hétvége lesz!

JUCI!
Az ultrahangok nem egyformák, van olyan, amelyik az elmaradó menses idejében, vagy utána 2-3 nappal kimutatja a terhesség kezdetét, van amelyik csak 2 héttel utána. Ugy gondolom, nem is a tüszöt akartad írni, hanem a petesejtet. Hát az nem várakozik, hanem vándorol a méh felé, és ha megtermékenyült, akkor úgy süllyed a méh nyálkahártyába, mint a forró pénz a viaszba. Ha nem termékenyült meg, akkor kiürül. A tüszö, ami bevérzett, ott marad a petefészekben, és 1 nap mulva átalakul sárgatestté.

Árkos!
A progeszteron nem árt se neked, se a babának, de felesleges adni, ha nincs progeszteron elégtelenség, viszont szükséges adni, ha van.
A högörbéröl. Kár, hogy csak a 10. naptól mérted. Ha nem voltál lázas, ez minden esetre gyanus egy terhességre, de az, hogy leesett a hü (és gondolom, meg is jött a vérzés) arra utal, hogy nem volt életképes a petesejt.

Üdvözlettel Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!
Megtaláltam a tegezéssel kapcsolatos álláspontodat, csak az elõzõekben figyelmetlenül átsiklottam rajta.
HOrmonszintet néztek nálam, de csak FSH, LH és Prolactin szintet a progeszteronra azt mondta a dokim, hogy ebben a kórházban nincs olyan laboratóriumi lehetõség,hogy ezt megnézzék. Régebben Egerbe küldték, de ez problémás volt. Ezzel indokolta,hogy nem nézi meg. De megnyugtatásul adja a Duphastont. Ez elég érdekes volt számomra, de bízom benne és elfogadom a döntését. Bár nyugodtabb lennék, ha tudnám ott is minden rendben van. Ja az utolsó UH.-n az endometrium mérete szerintem elég kicsi volt 5.8 mm a 12. napon, amikor már a tüszõm 26 mm-es volt. Ezen segít a duphaston? A doktorom véleménye,hogy akinek clostival indukált PÉ.-se van azoknál ez gyakori sajnos.
Én azért bízom benne,hogy nem fog megjönni, de akkor is elküldöm a görbémet. Ma már 37.1-et mértem. Tehát elindult felfelé, csak a leesés kimaradt. Eddig mindig szép, értékelhetõ görbém volt. Lehet ez a gyógyszerek hatása?

Üdvözlettel: Gabó
Gabómanó
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon köszönöm a gratulációt.
Igen ez a 13. ciklus volt.
Beszéltem a nögyógyászommal, és rákérdeztem a progeszteronra is. Azt mondta, hogy ha szeretném természetesen felírja, de ö nem látja indokoltnak. Mert igaz, hogy gyógyszeresen segített terhességem van, de már van egy spontán fogant, éretten született kisfiam, és vetélésem sem volt.
Ezen a héten még nem tudnám feliratni, mert szabadságon vagyunk a férjemmel együtt (elég távol Budapesttöl).
Köszönöm a többszöri segítségedet.

Beszti
Beszti
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon köszönöm a válaszodat!
eben a ciklusban már az elsö naptol mérem a höt,még nem volt szerintem ovim,most vagyok a ciklus 11-edik napján,továbra is problkozunk hátha sikerül.

Udvözöllek
Arkos
Arkos
 


KEDVES ERASMUS
VELEMENYEDET SZERETNEM KERNI A HOMERSEKLETI GORBEMMEL KAPCSOLATOS
20.aug.01

6 25-aug 36,65
7 26-aug 36,65
8 27-aug 36,65
9 28-aug 36,6
10 29-aug 36,7
11 30-aug 36,5
12 31-aug 36,8
13 1-sep 37,095
14 2-sep 36,8
15 3-sep 36,5
16 4-sep 36,7
17 5-sep 36,7
18 6-sep 37
19 7-sep 36,9
20 8-sep 36,9
21 9-sep 37,1
22 10-sep 36,75
23 11-sep 36,95
24 12-sep 37,03
25 13-sep 37
26 14-sep 37
27 15-sep 37,2
28 16-sep 36,9
29 17-sep 36,85
30 18-sep 36,91
31 19-sep 36,8
KOSZONOM ELORE IS A VALASZODAT.
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm válaszodat. Sajnos akkor nincs babus ha a petefészkemben bevérzett tüszöt láttak sárgatest helyett az ovu utáni héten. Mégegszer köszönöm. És jó pihit kívánok a négy napra. Juci
JUCI
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm gyors válaszodat!
Kellemes pihenést a hosszú hétvégre, ha dolgozol, jó munkát!

Kata
Kata
 


Kedves Erazmusz!
Amire számitottam...nem reagáltam a 3 ampulla Fostimon-ra(8.napon volt UH) és az orvosom felírt még 7-et és hétfõig minden nap kapok és kedden megyek UH-ra!Majd megírom mi lett kedden!
üdvözlettel:Kandi72
Kandi72
 


Kedves Erazmusz!

Megvannak a hormoneredményeim.Mutattam az orvosomnak,õ jónak találja./én nem/Nagyon szeretném ha te is kiértékelnéd nem szeretnék rossz eredmények miatt ujra elvetélni.7. napi: LH 5.6 IU/I,FSH 7.0 IU/I,Prolaktin 233.4 mIU/I,Progeszteron 5.0 nmol/I,Tesztoszteron 2.05 nmol/I.14.napi:LH 26.9 IU/I,FSH 10.5 IU/I,Prolaktin 191.1 mIU/I,Tesztoszteron 2.26 nmol/I,Progeszteron 4.3 nmol/I. 23.napi:LH 2.2 U/I,FSH 4.0, Progeszteron 52.3nmol/I. /referencia tartomány itt 1.0-59.0-ig van megadva/A prolaktin, Tesztoszteron még nagyon soká lesz kész kb 1-hónap.Addig is ha kell szeretném a kezelést elkezdeni.Szerinted van valami teendõ??A hõm ma is a 30.napon 37.1.Addig amig a szervezetembõl nem ürül ki teljesen a HCG addig nem is tudok teherbe esni?

Köszönettel:Teddy
Teddy
 


Kedves Erazmusz,
ismételten köszönöm a gyors válaszodat.
Megcsináltam a tesztet, negatív lett, amit a szívem mélyén sajnálok, de az eszemmel tudom, hogy egyrészt még korai lett volna, másrészt tabletta mellett megfogannia nem lett volna biztonságos.
Még egyszer köszönöm:
Jamina
Jamina
 


Kedves Erazmusz

Köszönöm a gyors válaszodat.

bébé
bébé
 


Kedves Erazmusz,
Érdeklõdni szeretnék a Mirena spirállal kapcsolatban. Terhességem elõtt éveken keresztül szedtem Marvelont, szinte az elsõ pár hónaptól kezdve 5!éven keresztül gombás fertõzéssel küzködtem. Minden kenõcsöt, tablettát, kúpot "beszedettek " velem, majd egy hirtelen ötlettõl és vezérelve úgy döntöttem, hogy abbahagyom a tablettát. Attól kezdve csak akkor köszöntött be újra a gomba, ha nagyon legyengültem, vagy ha túl sok édességet ettem. Bár vigyáztunk, sajnos közben becsúszott egy baba, amit nem tartottam meg. Ezután Gold lily mini spirált kaptam, ami nekem nagyon bevált, 2,5 évig használtam. Zavartalanul, bár a menstruációm valamivel erõsebb volt.
Jelenleg van egy kisfiam akit még szoptatok. Szeretnék ismét spirált. Úgy tudom a Minerva spirál egy bizonyos hormont tartalmazva is segít megakadályozni a terhességet. Lehet-e így szoptatás mellett alkalmazni, illetve várható-e, hogy ettõl a hormontól is újrakezdõdnek a Candida problémák?
Elõre is köszönöm:
mukilány
mukilány (mukil&aa
 


Kedves Erazmusz!
Gyors válaszodat köszönöm! Az orvosomtól, akinél szülni fogok, rákérdeztem, ö is ilyen megnyugtató választ adott. Visszatértem a régi kerékvágásba, és nagyon várom már, hogy kezembe tarthassam a babát.
Ágci
Ágci
 


Kedves Erazmusz!


Nem akarlak hosszn traktálni, a sztorimat a "ma megint..."topicban részletesen leírtam ma. Zanzásítva: rendszertelen (32-40 napos) ciklusok, hormonvizsgálat: a prolaktin szintem az orvos szerint az egyik vérvétel esetén enyhén magasabb. Az adott ciklusban nem volt tüsszõrepedés (Éppen egy olyan cikusban csinálták a vérvételeket, amikor 52 napra jött meg, ilyen egyébként csak ekkor volt) Az lenne a kérdésem, hogy mi a véleményed a Bomocriptin-rõl. Az utasítás szerint komoly veszélye lehet, ha az ember a szedése közben teherbe esne. Az orvos nyugtat. Felet kell szednem két hónapig, aztán visszamenni.

Hálás köszönettel elõre is
Másikviki
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

A menstruációs váladék alvadékot tartalmazott,amely spontán kiürült. A múlt hónapban csak mosakodáskor ürült ki a az alvadék.
Több kékesvörös összeálló darabot tartalmaz.
Mitõl van ez ? Mi a teendõ?
Köszönetttel: Márti
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a választ. Azóta megjött a HPL eredmény is, ami tökéletes lett.

Szia: Via
Via
 


Kedves Erazmusz!

Kérlek segíts abban, hogy milyen módon tudom elmulasztani a menstruáció szerû görcsöket terhességem elején. Most a 7. héten tartok, de naponta többször (fõleg éjjel) görcsöl a hasam. Szedem a magnézium pezsgõtablettát és magzatvédõ vitamint.
Válaszodat köszönöm,
Zsófi
Szabó Zsófia (szzsofia)
 


Kedves Erazmusz!

Azt szeretnem kerdezni, hogy tervezett terhesseg elott mennyivel szuksegszeru elhagyni a tablettat, egy vagy harom honap?
Az itteni orvosok (Kanadaban) azt mondjak, hogy mar a tabletta elhagyasa utani 1-2 het utan biztonsagos a dolog, vagyis nincs semmi karos hatasa a babara. Hat en ezt nem akarom elhinni.
Ja, es meg azt is mondjak, hogy ha "baj akar tortenni", az akkor is megtortenik, ha nagyon elovigyazatos vagyok. Ez igaz, de en akkor is mindent meg szeretnek tenni, ami tolem telik, marcsak azert is , mert a kisfiam ugy szuletett, hogy ossze volt nove a nyelocsove a legcsovevel es nem tudott szopizni, enni. Egy hetesen meg kellett muteni, ami szerencsere jol sikerult, most 4 eves mar a kisfiam, aki eros es egeszseges.

Elore is koszonom a valaszodat!

Udvozlettel: egy masik Noemi
e.m.Noemi
 


Kedves Erazmusz!

Atol eltekintve hogy a höm jol alakult,nagyon agodom mert máma regel ara ébretem hogy nagyon fáj a jobb petefészkem!szurkál vagy görcsöl néha eröseben,föleg amikor járkálok,de egyfojtában aszt érzem hogy valami nagyon öszeszoritya,és közben fájdogál a derekam!ciszta alakulhatot ki vagy progi hijányra utal!Ha ciszta nem reménykethetek hogy eben a ciklusban öszejön a baba?Mit csinályak?leirom hogy alakult a höm!
1.oct.21-36.8
2.oct.22-36.9
3.oct.23-36.8
4.oct.24-36.8
5.oct.25-36.8
6.oct.26-36.7
7.oct.27-36.7
8.oct.28-36.6 x
9.oct.29-36.9 x
10.oct.30-36.4
11.oct.31-36.8 x
12.nov. 1-36.8 x
13.nov. 2-36.6 x
14.nov. 3-36.9 x
15.nov. 4-37.0
szerintem nov.2-án volt az ovim mert az este és másnap érzékenyek voltak a melbimboim.

Elöre köszönöm a válaszodat!

Udvözlettel
Arkos
Arkos
 


Kedves Erazmusz!

ujbol jelentkezem,mert közben utána olvastam nem lehet cisztám mert nem megyek gyakran a wc-re(remélem),de nekem mégis nagyon fájt máma egész nap,egy kicsit enyhült azért estére a jobboldali fájdalom de a derékfájás az nem.egész nap az ágyban ültem!Mi lehet az oka és mit csináljak?

Udvözlettel
Arkos
Arkos
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a hõmérõzéssel kapcsolat tanácsodat, remélem lesz erõm kipróbálni így a mérést.

A mostani ciklusom már a harmadik, amelyikben Metrodint kapok. De most nem 5x1-et, hanem 5x2 ampullát. Az elõzõ két ciklusban is, amikor kaptam a Metrodin inj,-t és a hõ emelkedése után szedtem az Utrogestant már a vérzés várható ideje elõtt 3 nappal elkezdõdött és a vérzésig végig megvolt a barnás váladék. Az a furcsa, hogy amíg nem kaptam Metrodint és nem szedtem Utrogestant ez a barnás váladék nem jelenkezett. Csak most, amikor mindezeket kapom. Miért van ez a barnás váladék épp ilyenkor, amikor ezt az inj.-t és az Utrogestant kapom?
És az lehetséges, hogy azért nem esek teherbe, mert a nyák hamarabb folyósik, hamarabb lesz nyújtható, mint amikor a peteérés bekövetkezik?
Mert nálam ez áll fenn.

Nagyon várom válaszát, amit elõre is nagyon köszönök.

Éva
Éva
 


Kedves Erazmusz!

Véleményedet szeretném kérni ciklusommal-hõgörbémmel kapcsolatban.
20. 36,5
21. 36,3
22. 36,3
23. 36,3
24. 36,7
25. 36,7
26. 36,5
27. 36,8- mellfeszülés
28. 36,8- mellfeszülés
29. 36,8- mellfeszülés
30. 36,8- mellfeszülés
31. 36,8- mellfeszülés
32. 36,6- mellfeszülés

Amióta a fogamzásgátlót abbahagytam (9 hónapja), ciklusaim nagyon hosszúak és rendszertelenek. A mellfeszüléses idõszaktól számított 2 hét múlva szokott megjönni a menzeszem.
Nem tudom, hogy volt-e peteérésem. A hõt szájban mérem.

Válaszod elõre is köszönöm!
Panni
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon köszönöm megnyugtató és gyors válaszodat a Bromoc.-nel kapcsolatban. Mi a véleményed arról, hogy ebben a hónapban "idõben" (a szokásos 32 napra)megjött, de sokkal gyengébben az átlagosnál. A hatodik napon voltam a dokinál, aki csinált hüvelyi uh-t is, és mindent rendben talált. Azóta szedem a Bromoc.-t. Azóta viszont nem múlt el a vérzés, sõt egy kicsit fel is erõsödött, de még mindig nem éri el egy normális menzesz mennyiségét. Nemcsak az izgat, hogy már több mint 2 hete nem tudunk próbálkozni, hanem félek is, hogy nem árt-e a hormon.
Várom válaszodat köszönettel

Másikviki
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Szeretnék érdeklõdni, hogy miért van a mûtéti befejezés után az 5-6 hét tilalmi idõ? Se ülõfürdõ, se házasélet,... Pár napig véreztem csak, kevesebb volt mint egy normál menszesz. Mikor kellene megjönnie? Utána érdemes elkezdeni a fogamzásgátló tablettát?

Mit jelent orvosi körben az inter szó?

Nagyon szépen köszönöm!

Beáta 23
Beáta 23
 


Kedves Erazmusz Doktorno!
Szeretnem megkerdezni korai terhessegnel (5hetes) lehet-e vmilyen hashajtot szedni szekrekedes ellen,tekintve,hogy mar 5 napja nincs szekletem,es felek,hogy az erolkodestol megint elvetelek.
valaszat koszonom:
judit
judit
 


Beata23
az inter szo ha jol tudom azt jelenti "közti"
udv
judit
judit
 


Kedves Beata!

A muteti befejezes utan szerintem azert nem szabad ulofurdot venni, illetve hazaseletet elni, mert nagy a fertozes veszelye. En is most estem at ezen, meg nekem is tilalmi ido van, igaz nekem 3 hetet mondott a doki. Ja es a menstruacio 3-5 het elteltevel varhato.

orsoly
orsoly
 


Kedves Erazmusz!
Én 8 hónapja szedem a Continuint és legnagyobb megdöbbenésemre mégis terhes lettem. Nem volt valami rendszeres a ciklusom a tabletta szedése közben, de 2 hónapja tljesen elmaradt, ezért csináltam tesztet, ami ma reggel 2 csíkos lett. Mivel a nõgyógyászomnak keddenkén van magánrendelése, addig is, amíg eljutok hozz, szeretném megtudni: milyen következménye lehet ennek a babára nézve?
Köszönöm: Móni
VMóni
 


Kedves Judit!

Próbáltad már (reggel éhgyomorra) kávét vagy tejeskávét vagy aszalt szilvát vagy édeskömény teát vagy rostos gyümölcslevet?
Nekem valamelyik mindig bejött.

Üdv:
Ágci
Ágci
 


Kedves Erazmusz Doktornõ!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzád, hogy a duphaston szedését, hogyan kell abbahagyni ha a babuci nem sikerült? Megjön magától és utána egyszerûen abbahagyom, vagy csak ha abbahagyom akkor jön meg?
Tegnap nagyon begörcsölt a hasam, ahhoz tudnám hasonlítani, mint egy erõs menzeszes fájdalom de mindössze 1-2 percig tartott és azóta nem fájt. Mi okozhatta ezt? Esetleg a duphaston, vagy lehet a babóca jele?

Válaszodat nagyon várom és köszönöm: Gabó
Gabómanó
 


Kedves Ágci!
En mar mindent probaltam,de semmi nem segit,sajnos gyermekkorom ota vagyok ilyen szekrekedos,es a "produktum" is csak nagy nehezsegek aran lesz meg. Rengeteg rostosat iszom ill.eszem, de semmi Kép eddig megvoltam vele, de most mar attol tartok,hogy ez is lehet vetelesi ok...
udv
judit
judit
 


Kedves E. bocsánat, hogy belekotnyeleskedem.

Judit,

Úgy gondolom ezt a székrekedéses dolgot nem szabadna annyiban hagyni, föleg, hogy most már felerösítve látod milyen kényelmetlen és veszélyes tud lenni. Nemcsak a kisbabának árthat az erölködés, hanem a beleknek is, ha hosszútávon fennáll a panasz. Javasolnám az alapos kivizsgálást. Ha már tényleg mindent kipróbáltál, (és nem szeretnélek megijeszteni) lehet, hogy valami szervi elváltozás az oka vagy valamilyen emésztési enzim hiba, vagy felszívódási probléma áll az ügy mögött.
NEM HISZEM, HOGY EGY NÖNEK ILYEN GONODOKKAL KELL LEÉLNIE AZ ÉLETÉT! Lépj elöre, de komoly orvosi segítséggel és kivizsgálásokkal. Ha már csináltak vizsgálatot és eredménytelen lett, kezdeményezd újra, mert valami nem stimmel. Vegyél rá idöt és fáradságot, mert idösebb korodra mégszörnyübb lesz.
Moni
mj
 


Szia Judit!
Sajnos nekem is volt/van ilyen problémám. Fõleg terhesség alatt a vas készített ki. Én Aloe gélt ittam minden reggel és az teljesen helyre rakott.
Csak javasolni tudom!
mukilány
mukilány (mukil&aa
 


Kedves Mukilany!
Errol az aloe geles lehetosegrol meg sosem hallottam, de utanajarok es ki is probalom Kép
koszi a jotanacsot!
judit
judit
 


Kedves Erazmusz!
Két hónapja olvasom a topicot, és borzasztóan tetszik, hogy van valaki, aki ilyen nyíltan és õszintén felvállalja a virtuális tanácsadást. Eddig a háttérben voltam, de most a véleményedet szeretném kérni a Mastodynon homeopátiás készítményrõl!
25 éves vagyok, és 8 havi Triodena szedése után, hat hónapja szeretnénk babát. Nem hõmérõztem az elejétõl, csak a mostani ciklusomtól a babanet topic hatására. Ebben a ciklusomban úgy tûnik, nem volt peteérésem (ma vagyok a 27. napban). Talán a stressz az oka, ugyanis most államvizsgáztam és éjjel-nappal tanultam, izgultam. A hõmérsékletemet szájban mértem minden reggel, és 36,1-36,5 között mozgott (szerintem borzasztóan alacsony). Tájékoztatásul leírom: (X-együttlét)
1. nap 36,4
2. nap 36,4
3. nap 36,5 X
4. nap 36,4
5. nap 36,4
6. nap 36,4
7. nap 36,2
8. nap 36,1
9. nap 36,2 X
10. nap 36,3
11. nap 36,1
12. nap 36,2 (államvizsgám napja, elõtte való napokon alig aludtam és ment a hasam)
13. nap 36,2 X
14. nap 36,1
15. nap 36,2 X
16. nap 36,3
17. nap 36,4
18. nap 36,5 X
19. nap 36,3
20. nap 36,2
21. nap 36,3 X
22. nap 36,3 (fáj a mellem)
23. nap 36,3 (nagyon feszül a mellem)
24. nap 36,3 (nagyon feszül a mellem)
25. nap 36,3 (nagyon feszül a mellem)
26. nap 36,4 (fáj a mellem)
27. nap 36,2 (ma és fáj a mellem és a hasam mensi szerûen)
Egyébként a menstruációs ciklusom hosszú, de rendszeres (32-34 nap körül jön meg, igaz a múlt hónapban 36 napra és darabos, szövetszerû váladékot is tartalmazott, elég sokáig fájt elõtte a hasam és a mellem). A nõgyógyászom mindent rendben talált a petefészkeimmel, és amit egy kézi vizsgálattal meg lehet állapítani. Kértem tõle hormonvizsgálatot, de ahol lakom, -szerinte- nincs értelme, mivel nincs meg a technológiai háttere, ahhoz Bpestre kellene mennem. (Ez igaz? Szolnokon lakom). Mindezek tudatában írta fel a Mastodynon-t, napi 2x30 cseppet. Még sosem hallottam róla. Azt mondta, ha három hónap után nem hoz eredményt, elkezdjük a párom kivizsgálását, majd jómagamat is tüzetesen. Mi a véleményed a fenti ciklusomról? A túl alacsony hõm oka egyedül a peteérés hiánya lehet? És elkezdhetem-e a Mastodynon szedését; egyáltalán érdemes-e elkezdenem? Nagyon köszönöm, hogy meghallgattál és bár kérdéseink egyre gyarapodnak, köszönöm elõre is válaszod!
Vanda
Vanda
 


Szia Judit!
Nem vagyok terjesztõ, de bioboltokban kapható, Forever Living termék, sár.ga mûanyag kannában van, kb. hétre elegendõ, 8.000.-Ft körül van az ára.
mukilány
mukilány (mukil&aa
 


Szia Mukilany!
Ez sajna nalam mar a megfizethetetlen kategoria Kép
judit
judit
 


Kedves Erazmusz!

Ujabb kérdésem lenne Feléd. Az elotorténet: 1 evvel ezelott volt 4 stimulacios ciklusom: Closti+Choriogonin+Utrogestan. Az utrogestant a 28. napig szedtem. A mindig pontos ciklusomra igy 4 napott huzott ra. Utana egy kisse megbolondult a szervezetem a sok gyogyszertol es ossze-vissza jott meg. Tavasz vegen rendezodni latszodott a dolog, igy sor kerult 2 inszeminaciora. Majd juniusban a laparoszkopias mutétem. Mar az inszem alatt is, de a mutet óta soha nem 28 napra jon meg az en korabbi svajci oramu pontossagu mensim. Mire eljutottunk a lombikig, azert addig sikerult +1 napokkal megtoldania, igy kb 25, 26. napon jott meg. Most meg a lombik utani elso ciklusom vege fele vagyok kb a 24. nap környékén (pontosan azért nem tudom, mert pecsetelve kezdodott) és most ismetelten kezdi ezt a pecsetelest. Mi lehet az oka? Hormonális elégtelenség, ha igen melyik? Augusztus elején nézék a Kaaliban a hormonszinteket és normális volt. Most a két lombik között kell ezt kezelni?

Várom mielõbbi válaszod,
köszönettel: Noemi
Noemi
 


Kedves Gabomano!

A duphaston szedese mellett is megjon a nem vart mensi, esetleg keslelteti, de meg fog jonni. Amikor megjott, abba kell hagyni, az biztos. Gondot nem okoz, ha egeszen a mensi elso napjaig szeded sem. Szerintem nem okoz gorcsoket, az mastol lehet. /Biztosan Erazmusz is valaszolni fog, addig is leirtam, amit en tudok a Duphaston szedeserol/ Szia, Lella
Lella
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: