Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz!

Áprilisban hagytam abba a tabletta szedését. Folyamatosan 11 évig szedtem. Most szeretnénk babát. Munkahelyi körölményeim miatt jó lenne, ha minnél elõbb jönne, mivel félek, hogyha sokáig várat magára a baba, akkor elõbb kirúgnak.
Attól félek, hogy nincsen peteérésem. Vettem egy tesztet PG/53 (ha jól emlékszem a nevére), ami állítólag kimutatja a termékeny napokat. Ez a teszt szerint nekem az elmúlt ciklusban nem volt peteérésem. Van valami biztonságos módszer, amivel meg tudjam állapítani, hogy van-e peteérésem? Lehet valami jobb tesztet kapni? Mit tudsz tanácsolni?
ELõre is köszi a választ!
Szia, Raki
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Tavaly májusban hagytam abba a fogamzásgátló szedését. (kb. 5 évig Tri-Regol, 1 évig Marvelon) Nehezen állt be a menszeszem. Február 4 óta már rendszeres, március óta beállt 28 naposra.
Olyan gondom lenne, hogy vérzés igazából csak az elsõ két napon van, majd kb. egy napig szinte semmi. Majd 2-3 napig kevés barna váladék/folyás van.
Szeretném tudni, hogy ennek mi lehet az oka. Érdemes ezzel orvoshoz fordulni? Mikor tavaly orvosnál voltam, hogy nem állt vissza rendesen a ciklusom az orvos azt mondta, hogy örüljek, hogy egyáltalán megjött, mert van akinek gyógyszer abbahagyása után fél évig meg sem jön.
Elõre is köszönöm válaszod
Üdvözlettel: Olga
Olga
 


Kedves Erazmusz,
Koszonom szepen a segitseged,
4 napig csak napi 2 Utregostanra tertem at, matol 3 vagy negy napon at napi egyet fogok csak hasznalni, es aztan abbahagyom.
Koszonom szepen meg egyszer a segitseged,
Gombóc
 
 

 
 

Kedves Erazmusz!

A terhesség 3. harmadában milyen jellegû fájás a normális és mi az amivel orvoshoz kell fordulni (pl. éles, tompa, megerõltetésre jön elõ, a has melyik részén, stb.)? Azt észre lehet venni, hogy a méhszáj nyitva van - tehát van e valami egyéb ráutaló jel is?

Köszönöm válaszod.
M.
 


Kedves Erazmusz!
Egy hete derült ki, hogy uterus septusom van. Az orvosom uh-n vette észre (ami persze jó, hogy kiderült), azonban azt tanácsolta, hogy elõbb próbáljak teherbe esni, aztán meglátjuk, hogy mi a következõ lépés. Szerinte nagyon sok nõnek így is sikerül, persze kockázattal járhat és ha sikerül, akkor folyamatosan követni fogja a terhességemet.

Kérdéseim: Befolyásolja-e ez a teherbeesési esélyeimet? Lehet-e látni uh-n, hogy mekkora és, hogy ténylegesen kell-e mûteni? Javasolt most még egy Clostis kúrát, szerinted szedjem vagy azonnal kérjem a részletes kivizsgálásomat?

nagyon köszi a válaszod,
bogár
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Másfél éve próbálkozunk hogy babánk legyen, de sajnos eddig sikertelenül.Mindkét részrõl van probléma.
A férjem elment kivizsgáltatni magát, 20 millió a spermaszáma, amirõl az andrológus azt mondta hogy ettõl még lehet, a nõgyógyászom meg azt, hogy hát így nem csoda hogy nem esek teherbe-most akkor mi van? Az alakja meg mozgása is hasonló arányú mint a száma. Andriolt szedettek vele, hogy az majd csodát tesz, hát semmit nem tett, sõt kicsit rontott a helyzeten, és hereviszeret mondtak neki, meg ha megmûtik sokkal jobb lesz a spermaképe. Félünk felszabdaltatni ezt a kényes testrészt, van más megoldás?
A másik probléma sajnos velem van. tavaly augusztusban allergia ellen a spéci allergológus adott egy mellékvesekéreghormonszteroid injekciót, "ó hát persze ettõl nyugodtan lehet baba" mondta, majd a nõgyógyászom közölte hogy nagyon rosszat tettem.igen fel is borult az addig tökéletes menstruációs ciklusom. Na ezek után az újévet egy petefészekcisztával kezdtem ami szerencsésen elmúlt. Aztán 2 hónapot szedtem a clostilbegyt-t hogy hátha, de sajna eredménytelen volt a próbálkozás. Most vérvétellel próbáljuk megtudni mi is van. a 12-25.napon volt.FSH 7,3-7,2 LH 15,4-30,4 Estrediol 86-70, Progesteron 0,3-0,3 Prolactin 37-35,5 . Ez most akkor milyen? Van ennek valami köze a clostilbegythez vagy a meddõséghez? És ha most elkezdenek hormonkezelni, egyáltalán kell-e hormonkezelés és milyen és ha eredményes lesz meg baba is összejön, nem lesz neki valami baja attól mert engem hormonokra kezeltek? Hát ennyi az én kálváriám, és ennek ellenére minden ciklusvéget úgy várok hogy hátha MOST...Felesleges?
Elõre is köszönöm válaszod. Üdv Erika
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

7 évig szedtem fogamzásgátlót (sokáig Tri-regol, pár hónap Diane 35, kb. 1,5 év Regulon). 1994-ben volt petefészek cisztám, amit megpróbáltak leszívni, csakhogy a mûtét közben már nem találták meg.
2001. december vége óta nem szedek fogamzásgátlót, mert babát szeretnénk. Sajnos azóta egyszer sem volt spontán menzeszem. Márciusban és májusban véreztem, miután az orvos írt fel Norcolut tablettát. Júniusban elkezdtem méregetni a hõmérsékletemet reggelente a számban. Az értékek 36,1-36,5 között mozogtak, de én nem láttam benne semmilyen rendszert. Valamilyen gombás fertõzést is sikerült közben "beszereznünk", amire kaptam Canesten kenõcsöt. Ekkor írt fel az orvos egy Provera nevû tablettát is, amit 10 napig kell szedni, és várni a vérzést. Majd a 15. naptól újra 10 napig kell szedni.
Kérdésem: ez a tabletta segíti a peteérést, vagy valami más módon próbálja rendezni a menzeszem? Mekkora esélyt lát a teherbe esésre? Hány hónap telhet el még, amig helyreáll a hormonháztartásom a tablettaszedés után? Ha közben terhes lennék, nem árt a következõ 10 napig szedendõ Provera a babának?

Bogi
Bogi
 


Kedves ErazmuszKép
Bocs, hogy megint kotnyeleskedemKép, csak mondtad, hogy megint nagyon elfoglalt vagy és nem tudsz sürün jönni.


Szia RakiKép
Ha gondolod látogass el a ... ma megint megjöttbeKép ott aztán van infó dögivel az ilyen peteérés jelzökröl és egyebekröl.

1. PG53-as eléggé megbízhatatlan. Sokaknak bejön, mégtöbbeknek nem ér semmit. Ugyanez a Maybebaby. Nem érdemes velük foglalkozni, elég megbízhatatlanok. Tisztelet a kivételnekKép

2. A peteérés jelzö teszt már biztosabb (szerintem). Ez gyógyszertárban kapható, ugyanazon az elven müxik mint a terhességi teszt. (pisi, csík) Ez akkor jó, ha általában rendszeres a ciklusod.

Használata: Azt tudni kell, hogy ha a ciklusod most mondjuk 32 napos (direkt nem 28-at írok), akkor a peteérés az ÁLTALÁBAN 32 minusz 14 napon nap van, vagyis a 18. napon. Persze ez azért eltérö lehet minusz 12-16 nap is , de esetleg 8 is. De ez a minusz 14 nap az általános nézet. Ezt a peteérés jelzö tesztet érdemes ez esetben mondjuk már a 11. naptól alkalmazni. És ha pozitívat jelez, akkor kb. két napra rá lesz a pé. Hátránya, "kissé?"Kép (ha, ha, ha, kb. 700ft/darab/nap) költséges.

3. Hömérözés. Minden reggel azonos idöben, japán higanyos hömérövel, hüvelyben vagy popóban, mozgás, felkelés, pisilés nélkül, megmérni. Elötte 3-4 órás alvásnak minimum kell lennie, szóval ha pisilni mész éjszaka az ne 1-2-3 órával a mérés elött legyen. Bövebb infó a ma megint megjöttbenKép

Ez biztos módszer, mert nemcsak azt jelzi, hogy van e péd, hanem azt is, hogy van e valami hormonális gondod.

4. Hüvelyváladék nézése, valakinél alig érzékelhetö valakinél pedig nagyon jól kivehetö. Pisilés után érdemes vizsgálni, tapadós, ragadós hüvelyváladék = terméketlen idöszak. Nyúlósabb, lazább, rugacsosabb hüvelyváladék=termékeny idöszak kezdete. Jól nyújtható (akár 10 centiméterres is), tojásfehérje szerü hüvelyváladék=akciózni kell, mert ekkor vagy a legtermékenyebb. Ja bocs ackió=szex=kufircKép

A spermák az ilyen hüvelyváladékban sokkal könnyebben úsznak fel a petéig, és ez a váladék segíti öket abban, hogy sokáig életben is maradjanak. A pete általában 24 óráig míg a sperma akár 72 óráig is életképes.

Remélem segítettem,
Üdv,
Moni
... a ma megint megjött ösrégi (voltKép) tagja
mj
 


BogiKép
Ne haragudj, hogy szólok, de sajnos a szájban mért hõmérséklet megbízhatatlan és így értékelhetetlen eredményt ad mivel nagyban befolyásolják a külsõ tényezõk. (pl. levegõ hõmérséklete, nyitott, vagy csukott szájjal alszol...stb.) Ha újra hõgörbét készítenél, akkor feltétlenül hüvelyben vagy popsiban mérd MJMóni által lejegyzett módonKép (Fél évig magam is szájban mértem, utána pedig kíváncsiságból mindkét helyen...meglepõ volt a különbség)

Sok sikert kívánokKép

Puszi: Doris

ui: ErazmuszKép Kérlek, ne haraguj, hogy itt "kotyogok" a Te topikodban de talán sokan olvassák, akiknek hasznukra válhatKép
 
 


Jól tudom-e,hogy a peteérést csak 2-3 nappal követi a hõmérséklet emelkedés, de babásodásnak legnagyobb esélye közvetlenül pé. után van - vagyis a hõmérséklet - emelkedés elõtti napok a legesélyesebbek. Ekkor egy kis hõm.csökkenést kellene tapasztalni, de sajnos nálam ez nem így van. A hõmérséklet emelkedés is csak a 20. nap körül következik be, pedig a ciklusaim átlagosan 30 naposak. Ez valamilyen hormonhiányra utal?
Válaszodat elõre is megköszönöm Kép,
Virág
Virág
 


Szia Móni!

Örülük, hogy válaszoltál. A PG/53 nekem egyenlõre nem nagyon jött be. Szerinte soha nem fogyok fogamzóképes. (persze ez sajna lehet igaz is, de jobb azt hinni, hogy a teszt rossz) Meg tudnád mondani a peteérést jelzõ teszt nevét (ami vizelet alapján mutatja ki a fogamzóképes napokat), mert sajna a gyógyszertárba nem tudtak segíteni. Állítólag õk nem tudnak ilyenrõl. Két helyen is voltam, mind a két helyen ezt a választ kaptam. Ma este még beugrok két helyre. Remélem sikeresebb leszek ezekben a gyógyszertárakban.

Szia, Raki
Névtelen
 


Raki Kép
DEI OVU LH a neve, ez kb.sajnos 5.000,-Ft, nem tudom, van-e más fajta, ezt ismerem. 5 alkalomra szól, és részletes leírás van hozzá a ciklusodhoz kell igazítani a használatát. A SOTE1-el szembeni gyógyszertárban van mindig, persze biztos máshol is.
Nikie
 
 


Kedves Erazmusz !
Kisebbik fiammal voltam várandós , mikor allergiás lettem . Elõször hetente egyszer jelentkezett , mikor nagytakarítást végeztem , egész nap tüsszögtem és folyt az orrom . Ez pár hónap alatt rosszabbra fordult , most már ott tartok , hogy egész évben szedem a Zyrtecet . Szeretnénk még egy kisbabát , de nem tudom elképzelni , hogy 2 évig (tehát a terhesség és a szoptatás alatt ) semmit nem szedhetek , mert a tüneteim gyógyszer nélkül elviselhetetlenek .Már próbáltam abbahagyni , kalciumot szedtem és pezsgõtablettát ittam , de sajnos kevésnek bizonyult . Mit lehet ilyenkor tenni ? Mondjak le a babáról ?
elõre is köszi : Erika
erika (erika)
 


Raki
Corax, vagy RapiPreg vagy valami ilyesmi a neve. Peteérést jelzö pálcának hívják. Én amelyik gyógyszertárban voltam mindenhol ismertékKép Sajnálom, hogy nem jártál szerencsével, de hidd el LÉTEZIK és igen népszerüek isKép Arra figyelj, hogy egy ciklus alatt ugyanazt a terméket vegyed. Vagyis ne nagyon keverd a Coraxot a rapipreggel, vagy másikkal.

Üdv,
Moni
mj
 


Kedves Raki!


Van meg egy Corax elnevezesu is, ami gyogyszertarban olyan 7-800 ft, de Budaorson van egy telepuk, ahol joval olcsobban, 500 ft korul meg lehet kapni. Esetleg keress ra, mert nekem nincs felirva, de sokszor volt mar szo rola a topikokban (kulonosen a Ma megint megjottbenKép)

orsoly
orsoly
 


Kedves Erazmusz!
2002. júli 24.-én szerdán 17h 47-kor névtelenül írtam a levelet, nem direkt csak akkor találtam rá az oldalra és nagy hirtelenjében írtam, hátha tudsz segíteni, aztán rájöttem, hogy ha akarnál sem tudsz válaszolni, így kérlek írj a köv címre: vereshurka@freemail.hu
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Hetedik hónapban hüvelyi fertõzés (pl. trichomonas) okozhat koraszülést? Mik a koraszülés elõjelei?

Köszönettel:
M.
 


Petra!
Mi történt? Hogy van a gyerek?
csmgy
Névtelen
 


CSMGYKép
Petrának megszületett Petra kislánya, ha jól emlékszem császárral.
2300 gKépKépKép, 51 cm 35 nappal a kiírás elött 07. 16-án. Az orvosok sorozatosan úgy látták túl kicsi a baba és nem fejlödik rendesen és gond lehet belöle. Hát látható, hogy az UH mennyit tud tévedni, de jobb félni mint megijedniKép, mindketten jól vannak. Petra azóta írt a friss kismamák topikba, ha gondolod keress rá.

Üdv,
Moni
mj
 


Kedves Erazmusz!

Szeretnék érdeklõdni, hogy esemény utáni tabletta (Rigesoft) bevétele után meddig kell várni a teherbeeséssel, mikor ürül ki a hormon teljesen a szervezetbõl?
Névtelen
 


Kedves Doktor Úr!

2 hete észrevettem, hogy pisiléskor és utána is csíp, viszket a nemi szervem a hugycsõnyílás környékén, ami nagyon kellemetlen érzés. Amennyire meg tudtam vizsgálni, annyi látható, hogy a nagyajkak belsõ felén az érzékeny bõr ki van pirosodva és pici berepedések találhatók rajta, amik olyan horzsolás-szerûek (pedig nem horzsolta le semmi). A kisajkak is pirosak és duzzadtak.
Gyógyszertári mosakodókrémet használok, rendszeresen zuhanyzom, pamut fehérnemût hordok (sõt, mostanában itthon nem is veszek bugyit a szoknya alá, hátha javul ettõl is). A hüvelyemben és környékén nincs elváltozás.
Férjemmel boldog házasságban élünk, fertõzõ nemi betegségrõl biztos hogy nem lehet szó.
Szeretném megtudni mi lehet ez az égetõ, csípõ érzés, mi okozhatja és milyen orvoshoz fordulhatok vele? Csak kívül érzem, a nagyajkak belsõ területén. Vidéken élünk, ahol a háziorvoson, nõgyógyászon kívül van egy bõr- és nemibeteg gondozó ahova nem szívesen mennék el. Úgy érzem ez nem nemi betegség, talán valami gomba vagy gyulladás? Javasolta egy barátnõm a Canesten krémet, de én míg nem tudom mi ez, nem akarom semmivel kenni, egyedül a Neogranormont és babapopsikrémet próbáltam ki, eredménytelenül. Strandon, Dunában elkaphattam? Kismama vagyok, 15 hetes - a terhességgel azt hiszem ez a problémám nem függhet össze.

Válaszát köszönöm elõre is:

Kamél
Kamél
 


Kedves Kamél!

Erazmusz doktornéni!Kép Szerintem gomba, amit bárhol elkaphattál. A nõgyógyászodat keresd meg, minél hamarabb annál jobb, fõleg, ha kismama vagy. Valószínû, hogy a párod is kap egy kis kezelést a ping-pong effektus elkerülése végett.
Ágci

Kép
 
 


Kedves Ágci!
Nagyon szépen köszönöm amit írtál! Jövõ héten mindenképpen felkeresem a nõgyógyásom (aki szintén doktornõ Kép )

Kedves Erazmusz!
Elnézést kérek a figyelmetlenségemért, nem olvastam bele az elõzményekbe.. Jó munkát és kellemes nyarat kívánok:

Kamél
Kamél
 


Kedves Erazmusz!

A ... ma megint nem jött meg... topicba irogatok mostanában. Ott írtak Rólad, hogy lehet hozzád fordulni kérdésekkel.
Nekem az a problémám, hogy 10. napja nem jön meg a menstruációm, pedig a teszt negatív lett, és a hõm is olyan alacsony, hogy nem lehetek terhes. Viszont nekem max. 1 heti késéssel mindig meg szokott jönni. 6 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót, azóta rendben volt minden ciklusom.
Mi lehet az oka az elhúzódásnak?

Segítségedet elõre is köszönöm.

Nelli
 
 


Kedves Erazmusz!
UH szerint most kb. 11 hetes terhes vagyok. Az orvosom elküldött EKG vizsgálatra, ahol a leletemre a következõket írták: "Normal sinus rhytm with sinus arrythmia", "Nonspecific ST abnormality". Azt szeretném kérdezni, hogy milyen jelentõsége van ennek? Soha semmi bajom nem volt a szívemmel, nem vagyok fáradékony stb. A dokim sajnos szabadságon van, úgyhogy nem tudom most õt kérdezni. Elõre is köszönöm a segítséged.
Franyo
 
 


Kedves Doktornõ!

Aktív olvasója vagyok a Babanetnek, mivel áprilistól elhatároztuk férjemmel, hogy gyereket szeretnénk. Fél éve hagytam abba a fogamzásgátló szedését és júniusig "rendben" (30-38 nap) meg is jött a menstruációm. Azonban azután furcsa jelenséget figyeltem meg: a 22. napon 2-3 napig, azután a 37. napon 3 napig kevés rózsaszines-barnás folyás jelentkezett. A héten fel is kerestem a nõgyógyászomat, aki rögtön elmondta, amire én is gyanakodtam, valami hormonális problémám van. Vizsgálat során kiderítette, hogy vékony a nyálkahártyám is. Fel is írt Clostibegylt, hogy a ciklusom helyreálljon. Emellett kiderült Candida fertõzésem is van, amire Candibene hüvelytablettát írt. Sajnos annyira ideges voltam, hogy csak miutan elmentem Tõle akkor ötlöttek fel a következõ kérdések, amikre Öntõl szeretnék most választ kapni:
-Nem kellett volna hormonszint vizsgálatot végeznie, mielõtt felírja a gyógyszert?
-Ha szükség van ilyen vizsgálatra, azt mikor célszerû elvégeztetni?
-Azt mondta, az elsõ Closti kúra után menjek vissza. Ez pontosan vajon melyik nap legyen?
-A nyálkahártya vastagítására nincs valami egyéb mód(nem gyógyszer is)?
-A gombával kapcsolatosan, vajon a férjemnek miért nem kell semmit szednie, így nem fertõzhet viszza?

Elnézést a rengeteg kérdésért, üdvözlettel:
Enikõ
 
 


Kedves Erazmusz!

Szerencsére idõben észrevették a problémát és a kislányom teljesen egézséges, már 3 hetes. Sokat szopizik és alszik.
Végül is az volt a gond, hogy mikor mentem a következõ orvosi vizsgálatra már a vizeletemben is fehérje volt és a vérnyomásom is magas volt. Az UH azt mutatta, hogy 1800g a 35. hétben voltam is azt mondta a doktornõ, hogy ki kellene szedni amig minden rendben van. Igy hát megmûtõttek, különben farfekvéses is volt. A magzatvizem is nagyon kevés volt, de szerencsére az UH tévedett és 2300g lett. Kicsit tovább voltunk a kórházba mert kb. egy hétig inkubátorba kellett lennie.

CSMGY, Moni
Köszönöm, hogy aggódtatok. Minden rendben van.


Petra
Petra
 


Kedves Erazmusz!

Miota kb. 3 evig (Mercilon) fogamzasgatlo tablettat szedtem, rendszeresen (nehany havonta) Candida fertozesem volt. Ez abban nyilvanult meg, hogy eloszor enyhen viszketni es egni kezdett a huvelyem, aztan a jellegzetes feher darabos folyas kovetkezett. A folyasig nem is mindig jutottam el, mert elofordult olyan is, hogy az orvosom csak a nyalkahartya kipirulasat ill. berepedezeset latta, es el sem akarta hinni, hogy tenyleg candidarol van szo, de aztan a huvelykenet vizsgalat igazolta. Kezelesek kozul a Canesten kenocs ill. kup es a Pimafucort kenocs nem hozott javulast, a Diflucan kapszula viszont minden alkalommal par nap alatt rendbehozott.
Most 5 hetes terhes vagyok, es nagyon felek attol, hogy ez megint kiujult. Kb. 4-5 napja kezdodott, eloszor azt hittem, hogy csak a biciklizestol kicsit kidorzsolodtem, de nem akar mulni. Olyan erzes, mint ha ki lenne szaradva a nyalkahartya. Idaig semmi folyas nem volt, de most mintha az is kezdodne. Cickafark teaval mosogatom, de nem hasznal. 1 honappal a teherbe eses elott vegeztek huvelytisztasagi vizsgalatot, akkor negativ voltam, egyebkent mar kb. fel eve nem volt ilyen gondom. A helyzetet bonyolitja, hogy egyreszt nyaralasunkat toltjuk a Balatonnal (egyebkent pesti vagyok), masreszt a nogyogyaszom szinten szabadsagon van.
Mivel allatorvos vagyok, receptkoteles gyogyszert is meg tudok venni, de a Diflucant nem merem megprobalni a baba miatt.
Milyen mas helyi vagy szisztemas kezelest lehetne megprobalni a terhesseg kockaztatasa nelkul? Mennyire veszelyes ez az allapot a babara? Teljesen ketsegbe vagyok esve!Kép

Valaszodat nagyon varom, es elore is koszonom!

Leszter
 
 


Erazmusz, kedves!

Tudom, hogy hülyeség láttatlanban ilyet kérdezni, és el is fogok menni orvoshoz, de mitõl lehet az, hogy az ember lánya tabletta abbahagyása után 8 cikluson keresztül 28 napra szépen menstruál, aztán külsõ ok nélkül (nem ért semmilyen nagy stressz vagy betegség, terhes sem vagyok)egyszer csak 33 napra jön meg - ez még lehetne kivételes eset,ugye - és a mostani ciklusomban is már a 32. napon járok, és még sehol semmi. Mitõl változhat meg hirtelen, és aggódnom kell-e (épp a babatervezés fázisában vagyunk, gynevacon, egészséges étrendre való átálláson, stb...-n túl)?

Elõre is nagyon köszönöm válaszod, remélve, hogy tudsz rám idõt szakítani.
Morgensen
 


Kedves Erazmusz!

Elkezdtem olvasni a topicot az indulástól kezdve, hogy hátha találok a barátnöm problémájára választ, de aztán rájöttem, hogy minden eset más és más, ezért leírnám, hogy mi a gondja, problémája.
Szóval: 18 évesen kezdödött, hogy leállt a menstruációja 8 hónapra, kapott Diane 35-öt 3 évig, majd Marvellont pár hónapig, aztán Mercilont 3 hónapig. Utóbbitól hízott, fulladt, lába dagadt be.
Ezután inkább semmit nem szedett jó pár hónapig, de így össze-vissza menstruált. Orgametrilt kapott, erre megjött. Oradexon+clostybegit szedés jött ezután, ekkor rendszeres lett a vérzés, peteérés is volt. De nem esett teherbe. Emellé késöbb kapott Humegon injekciókat 2 naponta egy egész dobozzal, amíg el nem fogyott. Nem sikerült teherbe esnie, viszont hízott 30 kg-ot, kihullott az összes haja, stb. Ez két éve volt. Azóta nem ment vissza az orvoshoz, sikerült visszafogynia is 17 kg-ot. Most a menzesze 27-70 nap között jön meg. Valószínüleg így peteérése sincs. A normális höje 37,2. De még nem csinált soha lázgörbét. Mindenképpen szeretne orvost változtatni, tudsz esetleg valakit ajánlani? Neki nincs internet elérhetösége, így én lennék a postás. Az email címem: evey@axelero.hu
Nagyon megköszönöm elöre is a válaszodat az ö nevében.

Evey
 
 


Tisztelt Erazmusz!

A barátnõmnek és nekem volna egy kérdésünk, kérlek válaszolj! Mitõl van az, hogy idõnként fehér folyadék jön a hüvelyébõl, és az néha meg is szárad, vagy összesûrûsödik?

Válaszodat elõre is köszönjük!
Névtelen
 


Kedves Doktornõ!

Tanácsát szeretném kérni, mert nagyon el vagyok keseredve.
Évek óta küszködök nõgyógyászati, alhasi problémákkal (cysta, endometriozis, bartholin-mirigy gyulladás, és ERÕTELJES FOLYÁS). Ami leginkább aggaszt, hogy a streptococcus agalactiae folyásomat még hosszabb idõre soha nem tudták kikezelni. Rengeteg antibiotikumot beszedtem, a gyomrom és a bélrendszerem teljesen tönkrement. STD rendelésre járok rendszeresen, mert ez a baktérium SZÍNTENYÉSZET a hüvelyemben és a vizeletemben is megtalálható évek óta. Férjemet is kivizsgálták, nála nem találtak semmit. Beadattam a Gynevac injekciókat is, de változás az állapotomban nem történt. Legutoljára az orvosom felírta a Gynoflor hüvelykúpokat, de mikor kiderült, hogy endometriozisom van, azt tanácsolta mégse rakjam fel, mert ösztrogént is tartalmaz. Azóta a hûtõben áll. Nagyon szeretnénk kis babát, de az állandó hasi fájdalmak, a szeretkezéskor fellépõ égõ érzés a hüvelyemben, és a bartholin-mirigy gyulladások teljesen elveszik még az életkedvemet is.
A kérdéseim a következõk lennének:
- A streptococcus agalactiae fertõzés, ha évek óta színtenyészetben fennáll a hüvelyben, okozhat-e alhasi fájdalmakat, gyulladásokat?
- Lehet-e olyan tályog, vagy krónikus gyulladás a hasüregemben, amelytõl állandóan újra fertõzöm a hüvelyemet?
- Hogyan lehet hosszantartó javulást, gyógyulást elérni, illetve az immunrendszert megerõsíteni? (tejsavas beöntéseket, kúpokat használtam, de nem épült be)
- A Doktornõ kit tudna jószívvel ajánlani, akihez a problémáimmal fordulhatok?

Bocsánat a hosszú levelemért, a válaszát nagyon várom.
Köszönettel: Dorcsó
 
 


Kedves Erazmusz!

Hol vagy? Remélem, nem vagy beteg! Már olyan régen hallottunk rólad!!!

Üdv:
Gitta
 
 


Kedves Erazmusz!

Érdeklõrni szeretnék, hogy ha valaki Triodenát szed és Tetanusz oltást kap hatással van -e az a gyógyszerre, vagy ugyanúgy továbbra is fenn áll a védelem. Elõre is köszönöm.
Vica
 


Kedves Erazmusz!

A Gynevac-kal kapcsolatban lenne kerdesem. Tudom, hogy kulonbozo nogyogyaszati gyulladasoknal hatasos. Elso kerdesem az lenne, hogy petefeszekgyulladas eseten is? Masodik kerdesem pedig, egy ismerosom az arcbore miatt kulonbozo fogamzasgatlokat szedett eredmenyesen, viszont egy kis ido elteltevel mindenfele gyulladasok (huvely, felfazas) jelentkeztek nala, ami eros antibiotikumos kezelessel jartak. Az O eseteben is hatasos lenne a Gynevac kura?

Valaszat elore is koszonom!

Maci
Maci
 


Maci!
[url=http://www.elender.hu/gynevac" TARGET="_top]http://www.elender.hu/gynevac[/url] oldalt nézdd meg!
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Látom, régóta nem vagy jelen a topicban, de azért én is feltennék egy kérdést, remélem jól vagy, és hamarosan visszatérsz.

A problémám a következõ: 3,5 hónapja szültem, a kislányom a harmadik babám, 35 éves vagyok.
Mivel sajnos csak rövid ideig tudtam szoptatni, a menstruációm már kétszer megjött, és úgy tûnik már rendszeres.
A gondom az, hogy a 2. naptól három napon keresztül szinte
dõl belõlem a vér annyira, hogy a legnedvszívóbb betétet is
(2db-ot használok belõle egyszerre) óránként kell cserélnem.

Ez engem nagyon zavar,mert eddig viszonylag tûrhetõ menzeszeim voltak, igaz a szülések között mindig fogamzásgátlót szedtem és tampont használtam.

A kérdésem az, hogy normálisnak tekinthetõ-e a szülés
után ez a jóval erõsebb vérzés, ill. mikortól használhatok
újra tampont??

válaszod elõre is köszönöm.

üdv,

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Kedves Erazmusz,

Már 1 éve szeretnénk babát a párommal, de sajnos a próbálkozásokat gyakran abba kellett hagyni, mert közbejött valami hugyúti- vagy hüvelyi fertõzés, amit kezelnem kellett. Pedig mindent megteszek, hogy vigyázzak, de nagyon érzékeny vagyok a fertõzésekre. Legutóbb májusban egy nagyon makacs hugyúti fertõzésem volt, amire erõs antibiotikumot kellett szednem, elõtte a terhességet ki kellett zárni. Sajnos a védekezésbe ezalatt hiba csúszott és mivel az ovulációs teszt azt mutatta, hogy peteérésem volt (menstruációt követõ 8. napon!?) megijedtem és esemény utáni tablettát vettem be, Rigesoftot. Abban a hónapban és a következõben (amikor áttöréses vérzésem is volt) 28. napra jött meg a mensesem, pedig 36.-ra szokott. A dokim azt mondta, hogy feltételezhetõen nincs peteérésem. A rákövetkezõ ciklusban kb. aug. elején teherbeestem, aminek nagyon örülök, de egyben rendkívüli aggodalommal is eltölt. Nem számítottam rá, mert sajnos a munkánk miatt csak 2x voltunk ebben a hónapban együtt a férjemmel, de hát mégis megtörtént a csoda. A kérdesem az lenne, hogy az esemény utáni tabletta bevételét követõen eltelt 2 és fél hónap alatt kiürültek-e maradéktalanul a hormonok ill. lehet-e bármi magzatkárosító hatása és érhette-e bármi káros hatás az azóta megérett petét.
Válaszát elõre is köszönöm
Dodó
 
 


Koszi Nevtelen!Kép

Maci
Maci
 


Kedves Sheila!Kép

Nalam is pont ez volt a helyzet, amikor a szoptatast abbahagytam az elso par menzeszem irto eros volt, meg a szuper nedszivo tampon is atazott! Aggodva kerdeztem a velem egyidoben szult ismeroseimet, akiknek szinten ez volt a tapasztalatuk. Szoval valoszinuleg teljesen normalis, kesobb rendezodik a mennyisege, ne aggodj!

Bocsana Erazmusz, hogy belekontarkodtam!Kép

Maci
Maci
 


Lányok Kép
Ne aggódjatok, Erazmusz jól van, csak most nagy adag határidõs munkája van, egy szabad perce sincs, de ha kész lesz vele, jön.
Nikie
 
 


Maci!!Kép

Nagyon szépen köszönöm megnyugtató szavaidat!Kép

azóta lezajlott a második menstruáció és a 3. naptól nem is volt olyan vészes, mint elõször...

szóval kezdek megnyugodni, hogy nem vagyok egyedi "kóros" eset.

Nikie!

köszi az infót Erazmuszról!Kép

Puszi: Sheila
Sheila
 


Sheila!Kép
Nagyon szivesen!


Maci
Maci
 


Kedves Erazmusz!

Érdeklorni szeretnék, hogy ha valaki Triodenát szed és Tetanusz oltást kap hatással van -e az a gyógyszerre, vagy ugyanúgy továbbra is fenn áll a védelem. Elore is köszönöm.
Névtelen
 


Kedves Ismeretlen Doktorom!

A pajzsmirigy alulmûködés és a meddõség között van vmi. összefüggés? Pontosítok: melyik beteség jöhetett elõbb?Néhány infó még magamról, hogy tisztább legyen a kép: 26 éves vagyok, 20 éves koromban az elsõ kapcsolatomból megfertõzödtem egy nemi betegséggel (Chlamydia), amit egy év múlva vettek észre szûrésen. Azt olvastam, hogy ez a betegség meddõséget is okozhat, de nem igazán foglalkoztatott még akkor. Csak most kezd összeállni a kép. Tehát, 4 éve vagyok együtt a mostani barátommal, 2 éve nem védekezünk, és nem esem teherbe. Év elején derült ki, hogy enyhe pajzsmirigy alulmûködésem van. A kérdésem tehát a következõ: lehet, hogy a Chlamydia meddõvé tett és ez okozza a pajzsmirigy elégtelenséget? Vagy a pajzsmirigy elégtelenség miatt nem esem teherbe?
Ez egy kicsit kuszára sikerült, de remélem érthetõ volt vmennyire.
Várom a választ.
Margit
 
 


Szia Margit!

Az en felszines tudasom szerint LEHET osszefugges a betegseg es a teherbe nem eses kozott. Bovebbet talan itt talalsz

Ildiko
 
 


Kedves Erazmusz!
Nekem is lenne egy kérdésem. Placenta previám van (totális,fedi a méhnyakat), a 21. héten járok.
Konkrétan az érdekelne, hogy a teljes kímélet konkrétan mit is jelent, mit szabad és mit nem. Emelni pl. hány kilóig, stb.
Tudom, hogy a szex titott,de ez a közösülésre értendõ, vagy az orgazmusra, vagy mindkettõre?
Milyen átlagban fordul elõ koraszülés? Mennyi esély van a teljes kihordásra? A méhnyak zárt, C3000
Köszönettel:
Szandra
Szandra
 


Kedves Erazmusz!

Leírom a történetem, hogy pontosabban tudjon válaszolni a kérdésemre.
2000 június óta szeretnénk gyereket, az év júliusában és decemberében volt egy-egy korai, spontán vetélésem, mindkettõ kb. 2 héttel a vérzés kimaradása után. Mindkét alkalommal találtam egy nagyobb szövetdarabot. 2001-ben semmi, csak 1 menses alkalmával egészen apró szövetdarabkákat találtam, de akkor nem tudtam orvoshoz menni. Novemberben pedig késett a mensesem, de mégsem volt semmi. Ekkor a nõgyógyászom teljes genetikai kivizsgálást rendelt el és volt a férjemnél andrológiai vizsgálat is. Márciusra lett meg az utolsó vizsgálat eredménye, minden rendben volt, javaslat: újabb terhesség vállalása javasolt.
Ekkor az orvosom azt mondta, hogy 3 hónapig védekezzünk, vitaminozzunk és utána próbáljuk újra.
Nagyon csalódott voltam, mert úgy éreztem elpocsékolunk újabb 3 hónapot. Meg azért is, mert a mensesem mióta abbhagytam a fogamzásgátló tablettát mindig barnás pecsételéssel kezdõdött és úgy gondoltam, hogy esetleg sárgatest hormon elégtelenségre utalhat, talán nem tapadtak meg a korábbi esetekben sem a megtermékenyített petesejtek, talán ezért lehet a korai vetélés. Azt mondta erre az orvosom, hogy az nem lehet, mert az hormonzavar, de én teherbe esek, ezért nem akarta megcsinálni nekem a vizsgálatot, de azt mondta, hogy akkor hõmérõzzek is a három hónap alatt.
De mi nem tartottuk be a védekezést és még áprilisban teherbe estem, a menses kimaradása után 10 nappal pecsételni kezdtem és 3 nap múlva megint találtam egy szövetet amilyet az elõzõ két alkalommal is. Ezúttal másik orvoshoz mentem, elvittam a szövetet is. Ezúttal nem tisztultam ki, mûtéti befejezést kellett csinálni a szövetdarab megtalálása után 4 nappal. Megvizsgálták azt a darabot is, amit a mûtétkor kivettek és azt is, amit bevittem, de nem találtak bennük embrióra utaló nyomot. Terhestesztet ez alkalommal nem csináltam, de a hõm a mûtét utáni napig folyamatosan 37 fölött maradt és távoztak még el kisebb szövetdarabok, de azokat nem vittem be az orvoshoz. Az orvos szerint azért terhesség volt.
Õ egyetértett a sárgatest elégtelenség lehetõségével - sõt õ vetette fel. A vetélés és mûvi befejezés utáni ciklusban volt az elsõ vérvételem, a ciklus 20. napján, és az eredmény nem érte el az alsó határt: 8 lett. Két hónap múlva már 13, rá egy hónapra pedig 13,1 lett a progeszteronom. A ciklus 20-21 napja körül néztük, de nem vagyok biztos benne, hogy mikortól számoljam a ciklusom kezdetét, mert mindig a barnás pecsételéssel kezdõdik, és utána az erõsödik fel, de élénk piros vért nem is emlékszem mikor láttam utoljára. Néha elõfordul, hogy a legerõsebb szakaszban is csak napi egy tisztasági(!) betétet használok el.
Most hétfõn Clostilbegyt-et és Duphaston-t adott az orvosom a következõ két ciklusra.
De elfelejtettem neki említeni, hogy mostanában a 20 naptól nagyon enyhe és tompa menstruációs jellegû fájadalmat érzek majdnem folyamatosan a menses kezdetéig. Azt hiszem a vetélésem elõtt is elõfordult ilyen néha, de most azt hiszem határozottabb.
Mire utalhat ez? Veszélyezteti a következõ 2 hónap gyógyszeres kezelésének sikerét?

Látom mostanában nem sûrûn tud írni a topicba, de számíthatunk rá? Remélem fog válaszolni!
Elõre is nagyon köszönöm a segítségét!
Leone

KépKép
 
 


Kedves Erazmusz!
Szeretném megkérdezni tõled, hogy mit jelent a következõ -részen latin - szöveg. Illetve az érdekelne hogy egy következõ teherbe esésben, illetve a baba kihordásában akadályozhat e.
ép k. genit normnál nagyobb gravid uterus kissé jobbra helyezve szabad környezetben portion ectopium cyt f.
Elõre is nagyon nagyon köszönöm.
Vero
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
A mûvi meddõvé tételrõl szeretnélek kérdezni. MEddig kell kórházban lenni, és utána van-e valami plusz, pl. kell-e feküdni, táppénzen lenni? van-e ilyenkor menzesz? Járhat-e hormonális változással?
Már 4 gyerekem van, sajnos nincs más megoldás. Vidéken élek, nincs fogadott orvosom, így Téged kérdezlek, mielõtt elmegyek a megyei rendelõbe. Várom válaszod!
Annamari
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: