Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz!

Borzasztóan kínos, de el kell vetetnem a gyermekemet. Már van egy kislányom, aki 10 hónapos. Őt császármetszéssel hoztam a világra. Az orvosom azt mondta, hogy legalább két évet kellene várni a következő picivel. Sajnos valami hiba csúszott a védekezésünkbe. Pedig gumit, filmet használtunk felváltva.
Nem tudom, hogy hogy történik egy ilyen műtét. Idáig elítéltem a dolgot, de az élet megtanított... Hány napig kellene bent lennem? A kicsi lányomat el kell helyeznem addig. Lehet-e még gyermekem? Ön ajánlaná-e a baba megtartását a korai idő miatt is?
Köszönettel
Kitti
Kitti
 


Olga!

A ciklusod teljesen természetesnek mondhato. Fogamzásgátloval percre pontosan jön meg, de ha abbahagyod, nyugodtan belefér a ciklusod 25-35 napig. Ezt valahol olvastam, de nem tudnám most neked megmondani, hogy pontosan hol!

Kitti!

Mi a másik topicban mind azért küzdünk, hogy babánk lehessen, ezért szomoruan olvasom soraidat. Mivel nekem már volt egy ilyen mütétem (11 hetesen elhalt a babám) ezért megosztom veled a menetét. Az érzelmi részét nem, mert engem igen csak megviselt.
Szoval: attol függ melyik korházban végzik és hány orakor. Ha du. 2-ig megcsinálják, akkor még este hazamehetsz, mert az altatástol 6 orának kell eltelnie (persze ha nincs semmi komplikácio), de ha te császárral szültél, akkor valoszinüleg csak másnap reggel fognak hazaengedni, nehogy bármi legyen.
Mütét: Vagy kapsz tágitofát a mütét elött vagy nem. Orvosa válogatja. Ha kapsz (kb 5 cm hosszu hurkapálca szerü fa, ami mint a tampon megdagad 4 ora hossza alatt és ez kitágitja a méhszájat) akkor nem roncsolják a méhszájat. Ha nem, akkor is ki tudnak tágitani 10 perc alatt, csak az rosszabb. Elvezetnek a mütöbe (saját lábon), felfekszel, megkapod az altatodat, elalszol, kitisztitják a méhet (most már legtöbbször vákummal, mert az kiméletesebb mod) visszavisznek az ágyadra és ott fogsz ébredni. Fájdalom nincs csak annyi mint egy menzesznél. Vérzel 3-4 napig az utána következö ciklus pedig 4-8 hétre következik be.

Az érzelmi részéröl nem beszélek, remélem neked nem kell ezt átélned! Sok olyan anyukárol tudok, akik császár után igen hamar (fél év) terhesek lettek és teljesen komplikáciomentesen hordták ki és szülték meg a babát. Szoval gondold meg!

Pucur
Pucur
 


Kitti
Nem jogom,hogy rabeszeljelek a bab megtartasara.DE!A hugom 2. csaszar utan 8 honappal terhes lett,o is sokat vivodott,hogy megtartsa-e vagul megtartotta.Nem volt abszolut semmi baja a hasanal persze 3 hettel elobb csaszaroztak a seb miatt a baba csak 2.5 kilo volt de gyonyoru es egeszseges es egy angyal.Ja es a 2. sebe szurnyu csunya volt es folyton nedvedzett.Emiatt nem kellene elvetetned,persze ha mas miatt is arra hajlassz az mas.

Kriszti
kriszti
 

 
 

Kedves Kitti, nekem az elso csaszar volt, es utana annyit mondott a doki, hogy egy evet erdemes varni a kovetkezovel, de legalabb hat honapot. Te a hat honapon mar tul vagy. Szerintem orvost (tobbet) kerdezz meg errol, ne az internetet.
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Egy honapja merem en is a homet, de valahogy a minimumot nem sikerult elcsipnem. Altalaban 28 naposak a ciklusaim(+-1nap), a hom 36,6-36,7 korul ingadozott, a 14. nap elott pedig jo par napig folyamatosan 36,6(popoban). Ezutan felugrott 36,9-re. Vagyis vagy nem volt minimum, vagy a "keszulekben" volt a hiba. Ha nincs minimum akkor nincs tuszorepedes? Terhesseg eseten mennyire kell felmennie a honek? Mert a mult honapban vegig 37 volt (felido utan) es megsem lett babuci.
Bocs a dedos kerdeseimert es koszonjuk, hogy meg a keso esti orakban is szakitasz rank idot .
Rebi
Névtelen
 


Kedves Kitti !

Ha az orvos azt mondta, hogy egy évet érdemes várni, akkor azt még túl is fogod lépni. Hiszen a kislányod most 10 hónapos + a 9 hónapos terhesség, azt már túl van az egy éven.

Ha csak emiatt gondolkozol az abortuszon, akkor ne tedd meg !

Persze én abortusz ellenes vagyok, én feltétlenül lebeszélnélek, hogy a pici babádat ...... Ő már ott él, növöget.

Röviden ennyit.

Remélem, hogy hagyod élni a babádat !

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Kedves Lányok!
Mostanában nagyon sürü az elfoglaltságom, ezért nem tudok válaszolni, de Kitti kérdésére MUSZÁJ válaszolni!

Kedves Kitti!
Remélem, még nem késett el a válaszom! A 10 hónappal ezelött elvégzett császármetszés NEM INDIKÁCIÓJA A TERHESSÉG MEGSZAKÍTÁSNAK! Magyarul: egyáltalán nem indokolja a terhesség megszakítást! Én is azt szoktam mondani, hogy lehetöleg legyen 3 év a császármetszés és a következö szülés között. Igy kedvezö esetben a következö szülés spontán is lehet. De ha ezt nem sikerül betartani, akkor az nem tragédia, legfeljebb a második is császármetszés lesz! (De nem biztos.) Az viszont tragédia, ha egy magzat életét emiatt akarja valaki elvenni! Ilyet egy orvos nem tanácsolhat! Ez bizonyára félreértés! A terhesség megszakításnak bármikor lehetnek szövödményei, és a legszomorúbb szövödménye, ha közben kilyukad a méh, ami miatt leggyakrabban ki is kell venni a méhet, és így bizony nem lehet több gyereked. Kb. 100 terhesség megszakításból 1 ilyen szövödmény van, és erre az elözményben szereplö császármetszés fokozza a rizikót. (És ez nem mühiba, hanem a terhesség megszakítás rizikója ill. szövödménye, amit az ANYA VÁLLAL!) Szóval ha csak ez az egyetlen oka a terhesség megszakítás gondolatának, akkor sürgösen felejtsd el! Én feltétlenül az ÉLETRE SZAVAZOK, azaz a baba megtartását javaslom!

Kedves Monique!
Megkaptam az e-mailt, fogok is válaszolni, csak nem volt rá idöm. A 6. Napon végzett CT nem károsítja az utána bekövetkezö terhességet.

Kedves Olga!
A 30 nap normális, a plussz-mínusz 2-3 nap az ovuláció kiszámítását nehezíti, de az is normális.

Kedves Rebi!
A tüszörepedés az utólsó 36,6 foknál volt. A mélyebbre csökkenés csak néhány óra hosszat szokott tartani, és azt nem biztosan sikerül reggel kimérni, tehát csak az biztos, hogy akkor volt, amikor utána felemelkedett a hömérséklet, tehát a 36,9 elötti napon. Terhesség esetén általában 37,1-37,2 popóban, de semmi képen nem esik le 37 alá.

Kedves Lányok!
Talán szombaton tudok egy kicsit több idöt szakítani a válaszokra.
Mindenkit üdvözlök Erazmusz.
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!
Remélem, hogy hétvégén hozzájutsz emailem megválaszolására (több héttel ezelőtt küldtem emailen - ha nincs meg, akkor újra küldöm), mert nagyon várom!
Köszönettel: Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


Kitti!

En vagyok az elo pelda ra, hogy 26 evvel ezelott is lehetseges volt megtartani ilyen esetben a gyereket. En a batyam 8 honapos koraban fogantam (o csaszarral szuletett), es termeszetes uton (huvelyi szulessel jottem vilagra).
Ha csak az elozo csaszarmetszes miatt szeretned elvetetni, akkor kerlek ne tedd!

Beszti
Beszti
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm a CT-re való választ, ez volt a sürgos. Türelemmel várom leveled.
Monique
Monique
 


Kedves Erazmusz!
Még eddig nem kértem a tanácsod, ezért eloszor is elmondanek nehany dolgot magamrol. 23 eves vagyok es szeretnenk gyermeket. Igaz, csak 1 honapja probálkozunk, ami most nem sikerult, de persze ez egyaltalan nem nyugtalanit, hiszen még nagyon az elején vagyunk.
A problémám az, hogy nagyon változékonyak a ciklusaim. 30 és 50 nap kozotti hosszuságuak voltak eddig, de a mostani még az eddig "rekordot" is megdontotte, az 57. napon jott meg. Leggyakrabban 40 - negyven-valahány naposak voltak, ezt még el is fogadtam, de attól tartok ilyen mértéku változékonyság már nem teljesen normális dolog, és félek, hogy valami olyan probléma lehet az okozója, ami esetleg a teherbe esést is megnehezíti.
Ezért szeretném a véleményedet kikérni. Szeretném megkérdezni, hogy te mit javasolsz? Próbálkozzunk néhány hónapot - 1 évet ilyen rendszertelen ciklusok mellett, vagy célszeru lenne elmennem orvoshoz, és elmondani neki ezt a panaszt, es esetleg kivizsgálni a szabálytalanság okát.
Nagyon koszonom, hogy idot szakítasz rám, és elolvasod, illetve megválaszolod kérdésem.
Mégegyszer kosonom, olyan jo, hogy van kihez fordulni, és az elozo hozzászólások során nagyon szimpatikusak voltak a válaszaid! Kép
Sugár
Sugár
 


Kedves Erazmusz! Most fordulok hozzád elöször, de most sürgös lenne a válaszod. A problémám a következö: 35 hetes terhes vagyok, és csütörtök óta (amikoris az utolsó vizsgálaton voltam) a hüvely-bemenet környéke kisebesedett, sötétvörös színü és vizeléskor csíp (lévén sebes). Azóta érzem ezt, és nagyon nyugtalanít, hogy ez valamiféle gomba lehet, vagy mi, és hogy nem vezethet-e koraszüléshez. Keddig az orvosomat nem tudom elérni, ezért addig is, ha írnál valami véleményt a problémámmal kapcsolatban, nagyon megköszönném! Szia: Mamika.
Mamika
 


Kedves Mamika!
Ülj bele egy langyos kamilla teába (tisztára súrolt lavorba), utána óvatosan szárazra törölve kend be Canesten krémmel (recept nélkül kapható). Ez jó a gombára. A gomba nem okoz koraszülést. Ha Trichomonas, az okozhat. Jó a gombára még a borax-glicerin is, amit szintén lehet recept nélkül kapni. Ezt egy kis fecskendövel hanyatt fekve be tudod spriccelni a hüvelybe is (fecskendö is kapható recept nélkül). Ha Bp-en laksz: a Nagyvárad téri patika ügyeletes hét végén és éjszaka (okt. 1-től) és ott megkaphatod. Ott tudsz kérni egy kúpot is, a neve Globulus L, amit be tudsz dugni a hüvelybe, jó gombára és bakteriális fertőzésekre is, és nem árt a babának.
Üdv. Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz! Nagyon köszönöm a gyors választ, tényleg nagyon hálás vagyok! Most mindjárt ki is próbálom a javasolt kezelést. Remélhetöleg nem a Trichomonas az amivel megfertözödtem.
Mégegyszer köszönöm: Mamika.
Mamika
 


Mindenkinek köszönöm a hozzászólásait!

Igérem megfontolom a döntésemet.

Kitti
Kitti
 


Kedves Erazmusz!
Nem érkezett meg a héten a recept. Kép
Pedig nagyon vártam és figyeltem a postaládánkat. ha megkapom: betudja adni majd a párom is vagy tényleg orvos kell hozzá? Kismókus
Kismókus
 


Kedves Erazmus!

Szeptember 18.-án laparoszkopiás mütéttel feltárták a hasüregemet, és a petevezetök átjárhatoságát, és az esetleges összenövéseket vizsgálták. Szerencsére nem találtak semmit, minden rendben volt, és átjárhato ami kell. Tanácsodra most fogom beadatni a gyevac-ot a háziorvosommal.
Kérdésem az lenne, hogy egyetértesz-e azzal, hogy ezt, és a köv. kiklust hagyjuk ki, hogy a hasfal kellöképpen meg tudjon erösödni, és felkészüljön a babára?

Köszönettel
Lora
Lora
 


Kedves Sugár,
NK vagyok, feljebb megtalálod a problémámat ami hasonló mint a tiéd, azzal a különbséggel, hogy én a tavasszal 8 hónapos terhesen elvesztettem a kisbabamat. Most szeretnénk már újra próbálkozni, de nekem is azóta rendszertelen a mensim. Csináltak egy hormonvizsgálatot, aminek az eredménye 6 hét. Ez nekem a jövő héten telik le. Kíváncsi vagyok neked mit tanácsolnak.
NK
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
31. hetes terhes vagyok és terhességi cukorbetegséggel kapcsolatos a kérdésem. A 26. héten kiszűrt gyanú miatt nemrég kétpontos vércukorszint ellenőrzésre rendeltek be. A vércukorszintem jó is lett (éhgyomri:4,9, 40 g CH reggeli után egy órával 6,5) a nappal gyűjtött vizeletmintában viszont találtak cukrot, az éjszakaiban csak nyomokban. Ha jó a vércukorszintem, akkor a vizeletben hogyan lehet cukor? Ez kóros? Milyen betegséget jelent ez?Milyen összefüggés van a kettő között?
Előre is köszönöm a választ!
Egy aggódó Névtelenke
Névtelen
 


Kedves Erazmus!

1997-ben volt egy lézeres vesekö eltávolításom, azota minden évben vagy egy vesekövem, ami magátol elmegy. A kövek kálcium-oxalátosak. Elolvastam a gynevac tájékoztatoját. Ezek mellett kaphatom a szurit? (ez vesebetegségnek számít?)

Köszönöm válaszodat, Lora
Lora
 


Kedves Erazmus!

Kb.2 hónappal ezelött kértem tőled segítséget a krónikus petefészek gyulladásomra.Akkor javasoltad nekem a Gynevac injekciót, amit én be is adattam.Sajnos lényeges javulás nem történt, ezért egy újabb kúrát felirattam.
A második dobozból 3 már be lett adva, de a panaszaim továbbra is megvannak.
Elmentem újból a nőgyógyászhoz, aki felírt egy doboz Semicillin kapszulát.(A nögyogyászom nem tud arrol, hogy megkaptam a Gynevac injekciot.)
A kérdésem az lenne,hogy a Gynevac mellett lehet-e antibiotikumot szedni, nem rontja-e a hatását?
A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mennyi idö alatt fejti ki a hatását a Gynevac, mikorra várhato, hogy megszünnek a kellemetlen hasfájások?

Elöre is köszönöm válaszodat!
Anita
Anita
 


Kedves Anita!

A www.elender.hu/gyenvac honlapon ha elolvasod a gyakori kérések -et, akkor választ kaphatsz sok más kérdésre is.

Mielöbbi javulást, Lora
Lora
 


Kedves Erazmusz!
A szülésem után kapott zárójelentésen szerepel néhány kifejezés, amit nem értek, nagyon megköszönném, ha lefordítanád, esetleg elmagyaráznád oket.
Diagnózis:
Szülési medencei haematoma
Mutétek:
episiotomia és ellátása
Nagyon köszönöm a segítséget.
Gyöngyvirág
Gyöngyvirág
 


Kismókus!
Pedig azt mondta az asszisztensnöm, hogy elküldte. Lehet, hogy rossz címet írtam a levélre?Telefonálj a 06-30-9710-150 telefonszámra, megbeszélünk egy találkozót. Igen, orvos kéne hozzá!

Lora!
A LSK nem bántja úgy a hasfalat, hogy amiatt kellene várni. Legfeljebb ezt a ciklust hagyd ki amiatt mert egy folyadék lett átnyomva a petevezetéken.
A vesekö nem számít vesebetegségnek. Nyugodtan lehet mellette kapni a Gynevac-ot.

Névtelenke!
Bizonyára sok édességet ettél azalatt, amíg gyüjtötted a vizeletet. Egy bizonyos szint felett megjelenik vizeletben a cukor. Ez nem betegég.

Anita!
Ha nem használt a Gynevac, akkor több dolgot lehet tenni kiegészítésül.
1. Beszedni egyszerre 4 tabletta Tinidazole-t
2. elhasználni 6 este egymás után 1-1 Gynoflor hüvelytablettát
3. a férj is kapjon egy sorozat Gynevac-ot.
Általában 1 néha 2 sorozat megszünteti a panaszokat.
A Semicillin adható vele, de nem valószínü, hogy az segíteni fog. Ha nem jössz rendbe: írj a freemail cimemre.

Gyöngyvirág!
A haematoma vérömlenyt jelent. Valahol a medencében (nem igazán tudom elképzelni, hogy hol, de hát szoktak lenni szülés közben furcsaságok). Az episiotomia a gátmetszést jelenti, amit azért csináltak, hogy könnyebben kibújjon a baba, és ne repedjen szét a gát (a hüvely és végbél közti rész), és ne legyen szülés után hólyagsérv, vizelet csepegés.

Üdvözlök mindenkit
Erazmusz
Erazmusz
 


Szia Erazmusz,
Bemásoltam az október 02-i levelem, légyszíves ha van időd válaszolj..Köszi

Megint hozzád kell, hogy forduljak.
NK vagyok. A rendszertelen mensim (1-1 hét késés a múlt hónapokban) miatt peteérés vizsgálatot csináltak a 14,15,16 napon, de mind a háromszor 16mm volt a jobb oldali, tehát - megint nem jön meg időben. (egyébként a hormonvizsgálat eredménye még két hét)
Az orvosom azt mondta - csak úgy futtában a folyosón, mert ezer dolga akadt - hogy a mensim után az 5-10 napig szedjem majd a Clostylbegytet.
Egyébként 4 éve amikor a tablettát abbahagytam akoor is rendszertelen volt, és a Norculut nevű gyógyszerrel állt be. Mi a két gyógyszer közt a különbség? Lehet e mellette teherbe esni, mert babát szeretnénk?
Várom válaszod.
NK
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Van néhány kétségbeesett kérdésem, ha tudsz, kérlek válaszoj.

Több mint másfél éve nem védekezünk, nagyon szeretnék már babát, de nem jön össze. Kb. egy éve a mensim elött pár napig barna trutyi folyik belölem. A menzeszeim már gyerekkorom ota igen erös görcsökkel járnak, gyakran hányni is szoktam, teljesen ki tud készülni a szervezetem. Két hónapja mérem a hömet. Az utolso ciklusban nem ment 36,6 alá, kb 2 hétig 37 fölött volt (37,1-37,2) 4 nap késés után tegnap megjött, a höm ma is 37,1 volt. Faxolni nem tudom, de ha segitenél értelmezni, leirnám, vagy emilen szerkesztenék egy diagrammot. A barna trutyi miatt az itt olvasottak alapján arra gondoltam, talán progi hiányom van, mit gondolsz?
A másik, kissé talán paranoiás kérdésem a toxikus stressz szindrómával kapcsolatos. Éjjel hihetetlen erös fejgörcsöm volt, a hasam kivételesen nem fájt, de megint hánytam, és nagyon rosszul éreztem magam. Közben olvatam a tampon dobozán a tss-röl, telesen bestresszeltem, hátha olyanom is van (azt irták, halálos is lehet). Ezen a gynevac nem segithet? Ahogy olvastam, mindenkinek ajánlod, én is meg szeretném probálni, meg mindent, ami segithet. Kérlek adj tanácsot!

Köszönettel,
Mazsola
Mazsola
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm szépen a gyors válaszodat!

A kérdésem most már csak az lenne, hogy ki írhatja fel a Tinidazole tablettát, ill. a Gynoflor hüvelytablettát? Csak nögyógyász vagy a háziorvos is felírhatja?

Elöre is megköszönöm válaszodat!
Anita
Anita
 


Kedves Erazmusz!

Most eloszor fordulok hozzad.A problemam a kovetkezo:kb.12 hetes terhes vagyok es eleg alaposan sikerult felfaznom. (megjegyzem ez nalam eleg gyakori dolog) Eddig Nitrofurantoint szedtem. Viszont a terhesseg elso es utolso harom honapjaban nem lehet szedni. Az orvosom jelenleg szabadsagon van. Igy sajnos ot nem tudom utolerni.
Azt hallottam, hogy ha viszont nem kezelik, magzatelhalashoz vezethet.Ez igaz???

Valaszod elore is koszonom!
Mona25
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Elõször is köszönöm szépen a "ma megint megjött"-ben tett gratulációdat. Kép

3 hetesek és 5 naposak vagyunk. Kép Ha jól tudom, a mellfájás, a derékfájás és a "mintha meg akarna jönni hasfájás, hasgörcs" normális. A kérdésem az volna, hogy az utóbbi mégis mennyire normális? Olykor már nagyon fáj és már többször ébredtem rá fel éjszaka is. Kép Ez természetes, vagy esetleg csak én vagyok túl hisztis és nem bírom a fájdalmat Kép, vagy esetleg lehet a sok üléstõl? Ülõmunkát végzek, amit a nõgyógyászom szerint nyugodtan végezhetek, amíg nincs semmi gondom. Bár mostanában határidõ után határidõ, szóval elég nagy a hajtás, de azért igyekszem vigyázni magunkra. Egy szintén kismama ismerõsömnek viszont azt mondta az orvos, hogy a sok ülés kifejezetten ártalmas, mert állítólag vérbõséget okoz a hasban, ami remek elõjáték lehet egy esetleges vetéléshez, úgyhogy kifejezetten a fekvés javasolt. Én ezt még nem hallottam. Mi errõl a véleményed? És az a "bizonyos" hasfájás, hasgörcs végülis meddig "normális"?


Hálás köszönettel, Koalamaci
Koalamaci
 


Köszönöm a gyors válaszodat Erazmusz.
Lora
 


Bemásolom Erazmusz levelének részletét, hátha másnak is jól jön.
"A Margit kórházban inkább laparoszkópiát
csinálnak, mint HSG-t, és erre én mindenkinek melegen
ajánlom Fábián Sándor doktort, aki egyéb kóros
elváltozásokat is lézerrel megold közben. (Pl.
endometriozis, vagy az elzáródások némely esete)."
Monique
Monique
 


Kedves Erazmusz!
A Gynevac kúra alatt lett (valószinűleg) egy gombás fertőzésem.
Gyno-pevaryl 150 hüvelykúpot (6 db), és Pimafucin krémet kaptam. Nincs különösebb tünetem, csak mélyen a hüvelyboltozaton látott váladékot az orvos. (Gyakori vizelés miatt urológushoz mentem, ő küldött a nőgyógyászhoz.) A nőgyógyász azt mondta, hogy a fertőzés nagyon az elején van, és lehet, hogy a Gynevac miatt nincs tünet, viszont a kúrát most hagyjam abba.
Az urológus azt mondta, hogy folytassam. Hétfőn lenne esedékes az 5. injekció.
Tapasztalataid alapján érdemes beadatni?

Köszönettel:
Monique
Monique
 


Kedves NK!
A Clostylbegytet 5 napig kell szedni, nem a menses után, hanem a ciklus 5 töl 9 napjáig. (Lehet, hogy ez utána van a mensesnek, de pl. ha az 7 napig tart, akkor az utólsó 3 napon már szedni kell, 2x1et naponta. 1 dobozban 10 szem van, ez az egy havi adag kezdetben. Ezután hormon kontroll kell, ha túl magas (sokkal több, mint 21 ng/ml vagy 64 nmol/l) pl. 2xese a szükségesnek, akkor csak 1 tabl kell naponta, ha nem érte el a szükségest, akkor emelni kell a napi adagot 3x1re 2x2re , 2 1 2 re.
A két gyógyszer között nagy különbség van. Peteérés után a sárgatest hormon (progeszteron) átalakítja a méh nyálkahártyát. A sárgatest hormonszint leesése okozza normálisan a mensest. Ha nem volt ovulációd, azért nem jön meg a vérzés, mert nincs sárgatest hormonod, nem alakult át a nyálkahártya, és természetesen hormonszint csökkenés sincs. A Norcolut egy sárgatest hormon, elvégzi ezt a feladatot, és abbahagyása után leesik a hormonszint, megjön a menses. De változatlanul nem volt és nem lesz töle ovulációd. Igy soha nem lehetsz terhes. A Clostylbegyt serkenti az agyalapi mirigy befolyásolásával a petefészek müködését, peteérést, ovulációt hoz létre, és így terhes tudsz lenni. Tehát elöbbi csak tünetet hoz létre (vérzést), utóbbi rendezi a rendellenes müködést. A Clostíylbegyt és hasonló gyógyszerek azok, amik segíteni tudnak, hogy legyen kisbabád, tehát azt szedjed.

Kedves Mazsola!
A Gynevac valószínüleg javítana a menses görcseiden is. Feltétlenül ajánlom, ha babát szeretnél.
Tampon helyett jobb lenne betétet használni, de legalább is éjszaka tilos tampont használni. Az amerikai közlemények számolnak be a tss-röl, és arról hogy olyanoknál jelentkezett, akik éjszaka is tampont használtak. (Ezért került le a TV hirdetésekröl, hogy használjatok éjjel is tampont.)
A hödet ugy tudom értékelni, ha látom az egészet. Lella web lapján van egy általam küldött üres diagramm, azt kéne levenned és kitölteni, és elküldeni e-mail-en. A trutyi krónikus gyulladás miatt is lehet, és ez vezethet a görcsökhöz is, ezért segíthet a Gynevac.

Kedves Anita!
A Gynoflort és a Tinidazolet is felírhatja a házorvos is.

Kedves Mona25!
12 héten túl már nem okoz magzati károsodást a Nitrofurantoin, de elötte sem. A terhesség alatti húgyúti gyulladásvalóban sok problémát okozhat: koraszülést, vetélést.

Kedves Koalamaci!
Ha éjszaka felébredsz a hasfájásra, az már nem normális. Egy kis húzó jellegü tompa hasfájás két oldalon, az normális. A görcsölés nem. A nagy hajtás, stressz nem használ a terhességnek se az elején, se késöbb. Kérd meg a házi orvosodat, hogy vegyen fel táppénzre inkább. Ha görcsöl a hasad, szerintem is feküdni kell. És szex tilalom az elsö 3 hónapban. Az ülö munkának speciálisan vetélést okozó hatását nem ismerem, de attól még úgy lehet.

Kedves Monique!
Ne hagyd abba a Gynevac kúrát! Ha nincs tüneted, akkor nincs fertözésed se. Némi kis váladék a hüvelyben mindig van. Ettöl a Gyno-pevaryl és Pimafucin kúrát nyugodtan megcsinálhatod, a kettö nem zavarja egymást, mehet együtt. Örülj neki, hogy nincs tüneted, és a tartós tünetmentesség érdekében csináld végig a Gynevac kúrát is! Az urológus mondta jól. Viszont, ha a kúra alatt gyakori vizelési ingered van, akkor lehet egy Trichomonas is a dologban erre kérj az urológustól, vagy a házi orvostól 2 doboz Tinidazole-t, amiböl 4 szemet vegyél be egyszerre vacsora közben, és a másik 4 szemet ugyanakkor a férjed.

Mindenkit üdvözlök: Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!

Ismételten köszönöm a gyors válaszodat!
Ma reggel voltam beadatni a 9.Gynevac-ot és felirattam két doboz Tinidazole-t.
A kérdésem az lenne, hogy az egyik doboz tablettát a férjem beszedheti-e ? Írtad, hogy jó lenne, ha a férjem is megkapná a Gynevac-ot.Viszont férfi emberröl van szó és nem vállalja az injekciózás "gyötrelmeit", de hajlandó bármilyen gyógyszert beszedni.
Ezért gondoltam, hogy a Tinidazole esetleg jó lenne.
A másik kérdésem, hogy a ciklustól függetlenül bármikor beszedhetem, és valóban 1x4-et kell bevennem?
Elöre is köszönöm válaszodat!
Anita
Anita
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm szépen a gyors választ. Mi lenne velünk nélküled? Kép Jó, hogy itt vagy. Ezer köszönet érte.

Koalamaci
Koalamaci
 


Kedves Erazmusz!

Holnap repulovel elutazom Bukarestbe (tehat nem messzire), jovo hetfon pedig gepkocsival Zagrabba...Okozhatnak-e ezek az utak valami gondot a babaval? Az orvos ugyan azt mondta, hogy minden rendben van, nem javasolta hogy szedjek Duphastont, de a vedono pl furcsallotta, hogy a doki nem merte le a petezsakot, meg az ilyenkor szokasos dolgokat. Szoval en meg vagyok remulve kicsit, es mindenkepp meg szeretnem akadalyozni, hogy valami gond legyen a babaval.

Elore is koszonom a valaszt.

orsoly
orsoly
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm szépen a gyors választ. Ahogy elolvastam, le is rohantam a céges orvoshoz (ő a háziorvosom is), felírta nekem.
Legközelebb jövö héten rendel, én viszont egész héten Budapesten leszek (vidéki vagyok). Utána is csak egy hét itthon, aztán 3 hét Budapesten. Van rá lehetőség, hogy Pesten beadassam magamnak? Szeretném minnél előbb elkezdeni a kúrát.
Ha van javaslatod, kérlek segíts!

Köszönettel,
Mazsola
Mazsola
 


Kedves Erazmusz!

Tudom, hogy interneten keresztül lehet a legkevésbé diagnosztizálni de azért kérlek válaszolj. Menstruációm 28 napra barna pecsételés formában jött meg, illetve nem jött meg. Ma már a 3. napja "tart", minimális a mennyisége. Egyébként teljesen normális szokott lenni. Egyéb tünetek még: érzékenyek a melleim, 37,0 az ébredési höm. Teszteltem de az negativ volt. Nem görcsölök csak mint az elözö válaszodban írtad "húzó jellegű tompa hasfájás két oldalon". Lehet ez bébi (akit egyébként szeretnénk) vagy ne várjak tovább mert ártok vele és rohanjak orvoshoz? Lányok ha volt már ilyen tünetetek akkor osszátok meg velem. Köszönöm szépen.Sára
Sára
 


Sara
velemenyem szerint lehetsz babas.Mikor teszteltel?Esetleg 1-2 nap mulva ujra csinalj egyet.De sajna van olyan is,hogy csak igy jelentkezik a mensi,ha nem esik tovabb a hod es nem fordul pirosba akkor tesztelj ujra.

Sok szerncset,Kriszti
kriszti
 


Kedves Kriszti!

Az második nap teszteltem Midistick-kel, amikor jelentkezett a barnás cucc és ráadásul du. mert nem bírtam várni. Lehet, hogy megfogant csak nem akar megtapadni és most "búcsúzik"? Annak milyen jelei lennének még? Szerinted ameddig nem görcsölök nincs nagy vész? Remélem nem pszichésen produkálom ezeket a tüneteket?! Bár ahhoz túl sok egybeesés lenne! Köszi, hogy szóbaálltál velem, Sára
Sára
 


Sara

hatha mar igy elfogadod a tanacsom akkor megmondom en mit tennek.ClearBlue tesztet vennek/draga de jo/este keveset innek,reggel elso pipivel tesztelnek.Nagyon-nagyon szoritanek,hogy poz.legyen es szaldnek a Dr-bacsimhoz Duphastont iratni hatah a progiszint alacsony.Ha negativ akkor biztosra vennem,hogy nem vagyok babas,megnyugodnek es ujult erovel varnam a kov.ovulaciot.De ezt en tennem es nem vagyok orvos.E.vszinuleg csak ma ejjel fog valaszolni tehat csak holanp tudod meg mit javasol.Ma probalj viszonylag minimalisan aggodni mert telleg soxor csak igy mensizunk,foleg ha nem volt ov.nem gorcsolsz feltetlenul ha `elmegy` a babad mert ilyen hamar csak egy erosebb mensivel tavozik.Tehat ha reggel magas lesz meg mindig a hod kapd elo a tesztet.

Kriszti
kriszti
 


Kedves Erazmusz
Remelem nem adtam Saranak buta tanacsot,ne haragudj,hogy belekotyogtam.
Kriszti
kriszti
 


Kriszti, elfogadom és köszönöm a tanácsod. Így teszek mindenképp akár pro akár kontra. köszi, Sára
Sára
 


Sara
Ugye holnap ha vegulis tesztelsz akkor megtisztelsz azzal,hogy elarulaod az eredmenyt!?Akar itt akar a`megint megjott`-ben,en sajnos ott vagyok oszlpos.
persze ha nem akarod elarulni azt is megertem.

Puszi Kriszti
kriszti
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm szepen a gyors valaszt! Sokat segittetel.
Mona25
Névtelen
 


Kriszti,

Persze, hogy elárulom, föleg, hogy ilyen kedves és segítökész voltál. Sajnos ez manapság abszolute nem szokványos. Az oszloposságodról csak annyit, hogy nem fer az élet de ezt tudja úgyis mindenki. Két mottóm van: Az egyik: It could be worse-Rosszabb is lehetne. A másik a mobilom bejelentkezö szövege, ami reggelente mindig emlékeztet,hogy: Szép az élet, bébi! Szóval szép az élet Kriszti! Minden jó kívánok Neked, amit magamnak kívánnék. Sára
Sára
 


Akkor varom!!!KépKépEs gondolok rad reggel!
Az elet tenyleg szep!

Kriszti
kriszti
 


Anita!
Jól gondoltad, legalább a Tinidazole-t vegye be a férjed. Mindketten 1x4-et, vacsora közben. Inkább a ciklus elsö felében történjen ez, amikor még biztosan nem indult be a baba. Neki esetleg ártana.

Orsoly!
Az utazások okozhatnak problémát, de valószínüleg csak akkor, ha anélkülis lenne probléma a baba megmaradásával. Vigyél magadal B6 vitamint és Torecant hányás ellen, és Pipolphent nyugtatónak, ha esetleg fájni kezd a hasad alja. És azért tartalékba a Duphaston is jó lenne, ha mindez kevésnek bizonyul. Ne nagyon izgulj, bízz benne, hogy nem lesz semmi baj.

Mazsola!
Irj az e-mail címemre, írd meg a tiedet, ott adok javaslatot a kérdésedre.

Sára!
Kriszti jó tanácsokat adott, egyet érek vele. Tedd azt. Elöfordul néha, hogy a hömérséklet késöbb esik le, mint a menses eleje. Kérlek, ne izgulj, és ez mindenkinek szól. NEM SZABAD GÖRCSÖSEN AKARNI!

Kedves lányok!
Ma du. meghalt az édesapám, és ezért egy darabig nem jelentkezem, mert sok az intézni valóm.
Mindenkit üdvözlök
Erazmusz
Erazmusz
 


Draga Erazmusz
Nem is tudom mit `mondhatnek`ami vigaszt nyujt,valoszinuleg ebben a formaban nem lehet igazan kifejezni amit gondolunk,erzunk.

SAJNALOM!

Udv,Kriszti
kriszti
 


Kedves Erazmusz!

Öszinte részvétem!


(Köszönöm a választ, neked volt igazad.)
Sára
Sára
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: