Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mea,
Gondolom Tiger WoodsKép hivatalos és konkrét és bocs, hogy ilyet mondok de érzelemmentes, leírása most nagyon megijesztett.

Most még jobban meg lehetsz rémülve mint voltál. Az elsö a nyugalom. Sajnos való igaz, hogy a piros vérzés nem jelent jót, a legtöbb esetben vetélést jelent, de láttunk mi már csodátKép! Csak azt tudom javasolni, hogy menj el orvoshoz megint. Olyan ultrahangos vizsgálatra menjél aminek nagyon jó a felbontása, ugyanis már 5 hetes terhességet is szoktak látni nagyon határozottan.

A tünetek, ha valóban vetélés volt, csökkenni fognak napról napra. Figyeld magad, de ne úgy mint egy eszelös!Kép

Méhenkívüli terhességröl egyelöre szó sincs. Ha az lenne, a vér valószínü nem a hüvelyen át távozna, hanem gyülne a medencében valahol titokban és ugyanakkor általában egy éles, iszonyatos késszerü fájdalommal (amikor a petevezetö megreped)járna és nagyon hamar elvérzést okozna, mert a petevezetökön van 1-1 föér ami megpattan a petevezetö szétszakadásakor.

Drukkolok, hogy minden rendbe legyen, és értesíts légyszi, hogy mi az ábra.
Pusszancs,
Moni
A friss kismamákban vagy a ... ma megint megjöttben megtalálsz.
mj
 


Mindenkitõl elnézést,akit megijesztettem.Gondoltam,aki egyszerre több topicban is ugyanarra keres kétségbeesve választ,nem vigasztaló kedvességre, hanem tényszerû magyarázatra vár.Csak a segítés vezérelt,higgyétek el.
Az pedig szerintem korrekt volt.
Tiger Woods
Névtelen
 


Kedves Zsuka!
Annak, aki ilyen rendszertelenül vérzik, valóban nem szabad egyáltalán fogamzásgátlót szednie, mert az csak rontja az amúgy is rosszul mûködõ hormon rendszert. Nem csoda, hogy október óta nem sikerült terhesnek lenni. I. bizonyára maga is nõgyógyász, mert nagyon pontosan leírta a probléma és a megoldás lényegét. A pontos hormon beállítás nélkül nehezen sikerülhet terhesség, de ha véletlenül valamiképpen meg is indulna,nagy valószínûséggel vetéléssel fejezõdik be, ha elõször nincs rendezve a hormonok szintje. Szóval feltétlenül meg kell keresni egy olyan nõgyógyászt, aki jól ért a hormonok beállításához.

Mea!
Tüneteid leírásából hoiányzik az, hogy mikor volt az utólsó rendes vérzésed elsõ napja, hány napos normális körülmények között a ciklusod, hanyadik napon csináltad a negatív terhességi tesztet és milyen tesztet csináltál, hanyadik napon csinálták az ultrahangos vizsgálatot? Hol fáj a hasad? Vizsgálat nélkül nehéz véleményt mondani, de én nem a szubklinikus vetélésre szavaznék, mivel a vetélés általában darabos, alvadékos vérzéssel jár. Újabb tesztet csinálnék, de még jobb lenne vérvételre kérni beutalót (béta HCG meghatározása céljából), ami méhen kívüli terhesség gyanuja felvetésekor hamarabb ad pozitív eredményt, mint az ultrahang, illetve együtt értékelendõ. Tény, hogy a méhen kívüli terhesség okozhat olyan jeleket, mint a normális terhesség, és ugyanakkor kisebb-nagyobb vérzéseket is. Meg azt is, hogy egyik nap pozitiv, másik nap negatív, aztán megint pozitív a terhességi teszt. Újra el kell menni orvoshoz, többször is, amíg pontosan ki nem derül, hogy mirõl van szó.

Mindenkit üdvözlök
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 

 
 

Kedves Hóvirág!
Gratulálok! Azért légy szives elküldeni az utoló ciklusod hátralevõ hgõmérsékleti értékeit is, hadd nézzem meg!
Üdv. Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Tiger Woods,
Bocs, nem akartalak megsérteni, azért is tettem a neved után a Kép jelet, nehogy gond legyen belöle. Igen tudjuk, hogy a "segítés vezérelt"Kép úgyhogy máskor is gyere, ha van valamihez hozzászólni valód.
Üdv,
Moni
mj
 


Kedves Erazmusz!

5 hete volt egy mûszeres befejezésem 7 hetesen. A problémám az, hogy 2 orvos is megvizsgált manuálisan -az elsõ már nem vállal szülést, ezért volt kettõ -,és egyértelmûen azt mondták, hogy babát várok. Kb a hatodik héttõl a tüneteket is éreztem (mellfeszülés, fémes íz a szájban stb)
Az 5. és a 7.héten készített teszt is negatív volt.
Egy szerdai napon kezdtem el vérezni -
vérdarabkák és kisebb szövetdarabok is távoztak. Az orvosommal folyamatosan tartottam a kapcsolatot, aki csütörtökön reggel elvégezte a mûtétet. Elõtte az UH-n nem láttak semmit (" ki mondta magának, hogy terhes?")
csak a vérzés miatt kaparták ki. A szövettan eredménye szintén nem mutatott terhességet ( az orvosom elõször méhlepénydarabkára gyanakodott, azt küldte el szövettanra), és az egy hétre rá végzett vérvétel is alacsony Béta HCG szintet mutatott.
A kérdésem, jelent-e valamit a következõ terhességeknél, hogy a teszt nem mutatott pozitív eredményt?

Köszönöm válaszod
Jade

e-mail: csibe.csibe@freemail.hu
Jade
 


Kedves Erazmusz, kuldtem neked tegnap egy mailt, remelem, megkaptad Kép
Udv.Lella
 
 


Kedves Erazmusz, kuldtem neked tegnap egy mailt, remelem, megkaptad
Nikie
 
 


Kedves Erazmusz!

Azt kérte tõlem, hogy a hormoneredményeket küldjem el Önnek, az eredmények az alábbiakban készültek:
1.2001.aug-szept.: a ciklus 7.15.21.28. napján : Ennek az eredményére szükség van?
2.2002. április: a ciklus 21.napján

Figyelembe véve, hogy a ciklusom változó: 35-42 nap közötti,(bár most 2 egymást követõ hónapban volt 35 ) a fenti napokon végzett vérvételek napjai helyesek-e?
Mindenesetre elküldöm az eredményeket:

Ciklusnap: 21
FSH 5.88 u/l
LH 15.71 u/l
Progeszteron: 8.156 ng/ml
Prolaktin: 13.66 ng/ml Normál tartománya:1.40– 24.20
Ösztradiol: 170 pg/ml

FSH LH PROGESZTERON ÖSZTRADIOL
Follikuláris 4-13 1-18 0,41-1,07 39-189
Csúcs/Ovul 5-22 24-105 94-508
Luteális 2-13 0,4-20 3,6-21,6 48-309
Postmenopausa 20-138 15-62 cikluszavar > progeszteron-elégtelenség. Rögtön felírt Clostylbegitet, Bromociptint, progeszteront, a következõ ciklusban alkalmazzam.
Kérdésem: teljes hormonvizsgálatnak nem kell-e mindezt megelõznie??? Vagy a barnás váladékozás, mint tünet egyértelmûen az elégtelenséget igazolja? Én nem okoskodni akarok, csak tisztán látni, és megérteni mi is fog történni, és minden rendben legyen. Kiváltottam és vártam, várok .
Eközben eljött az idõ, hogy visszamenjek a SOTE I.-re (férjemmel együtt), azt javasolták, hogy semmiképp ne használjam a fenti gyógyszereket csak úgy, részletes vizsgálatok nélkül. Ami igaz lehet, eddig meg sem fordult a fejemben, ugyanis itt a neten is rögtön kapják a lányok ezeket a gyógyszereket, ahogy olvasom. De anyukám is azt mondta, hogy a hormonkezelés veszélyes is lehet, nem lehet nekem semmi bajom, nála sem volt. Mondjuk, nagymamámnak a 2. gyermeke 12 év után fogant meg, ami nem kis idõ, nála is cikluszavar volt, biztos, nem?
Részletes hormonvizsgálatot javasolt, amit nemcsak õ, hanem a docens úr is analizál majd, õk evvel foglalkoznak régóta.
Az alábbiak szerint lesz a vizsgálatok sora:
-elsõ vérvétel a ciklus 3.napján: a vérvétel után TRH gyógyszer fecskendezése történik a vénába, majd ezután 30 perccel ismét vérvétel
-vizelethormonvizsgálat dei ovu-lh vizeletteszttel
-a vizeletteszt pozitívvá válasa után 5. napon egyszeri vérvétel
-a vizeletteszt pozitívvá válasa után 7. napon terheléses teszt: metoclampramid nevû gyógyszerrel, vérvétel
-a vizeletteszt pozitívvá válasa után 9. napon vérvétel

Nos mindezek után mit tegyek?
1.I. Sote Klinika: részletes hormonvizsgálat után kezelés, ha kell egyáltalán
2.azonnali kezelés, ez a kezelés gyorsítja a teherbeesést, vagy mi lesz az eredménye? Mi célt szolgál? Biztos peteérést nyújt, és progeszteront a teherbeeséshez, igaz?

És mindezt megkeseríti az örökös gombás váladékozásom is, nehezen tudok megszabadulni tõle, néhány hónapra igen, de örökre? Az együttlétek száma emiatt nagyon lecsökkent, lecsökken. Férjem bõrgyógyászhoz forduljon? Van valami csúcs recept?

Lányok Ti is segítsetek! Köszi!
Köszönettel:
Nikie
 
 


ELnézést a hibákért, remélem így is olvasható!
( Jó lenne, ha lehetne csatolni file-t, word-ös táblázatban megvan.)

Nikie
 
 


Inkább javítom, pár sor nem került be, a "postmenopausa 20.." után és a "cikluszavar" elõtt ez jön:

Segítsen kérem, nem tudom mitévõ legyek, leírom most már az egész történetet:
Elõször is a ciklusom a fenti, sajnos barnás-véres váladékozásom is van. Volt már 2 ciklus között, de a rendes vérzés elõtt 1-2 nap is. Mire utal mindez? Ha sárgatesthormon-elégtelenséget takar, akkor a barnás váladék ennek egyértelmû tünete?


I.Sote Klinikán lévõ orvosom:
- nem tudta mi ez a barnás szín, felhívta egy kollégáját, õ meg valami fertõzést mondott. Mi az igazság?
- a 2. hormonvizsgálat eredmény láttán (a 8.156 ng/mol), azt mondta: rendben! Erre a 2. vizsgálatra õ küldött el, csupán a ciklus 21. napja elég!!!???
Kérdezem Öntõl: hogy lehet a 9 érték jó, mikor legalább 20-nak kell lennie, átlagszámítás szükséges több napi eredménybõl.
Mindenesetre megunhatta az örökös kérdéseimet, mert elküldött az endokronológiai osztályra. Ide be kellett jelentkezni, még 2 hétem volt odáig. Mindez alatt (eléggé nyugtalan a természetem, nehezen tudok várni, fõleg ilyen fontos dolgokra), hát az interneten bukkantam rá hasonló cipõben járó lányokra, asszonyokra, és egy humángenetikusra (nõgyógyász is). Neki is megírtam a történetem, késõbb a rendelésre is elmentem. Megvizsgált (ciszta, rák nincs, mellvizsgálat rendben). A 2. hormoneredményemet látta. Mindezek után a stressz hatását taglalta : cikluszavar...


Bocsika!

Nikie
 
 


Kedves Erazmusz!

Negy honapja probalkozunk ferjemmel babaugyben, de eddig meg nem sikerult. Kulonosebben meg nem izgulok, orvoshoz sem mentem kulonbozo vizsgalatokra. Azonban a homet reggelente merem, s pobalok kovetkeztetni a pe-re. A hom eleg alacsony, s alig eri el a 37 fokot. (Felidoben a hom felugrik, s ott is marad, majd a menszi napjan visszaesik. Szoval a "gorbe" megvan.)
Korabban visszamenoleg olvastam itt a topikban egy hogorbet, ami szinten alacsony(ka) volt. Ekkor azt valaszoltad, hogy a "ho alapjan ugy tunik nincs tuszorepedes". (Azota kiderult, hogy az illeto boldog babas.)
A kerdesem az lenne, hogy valoban igy van-e? Valoban kovetkeztetni lehet az alacsony hogorbebol, hogy nincs tuszorepedes?
Valaszod elore is koszonom!
Névtelen
 


Névtelen!
Az értékeléshez látni kellene Erazmusznak a görbédet! Egyébként ha a ciklus második felében (ovuláció utáni idõszak) a hõd nem éri el a 37 fokot, az sárgatesthormon elégtelen mûködésére utal (nem pedig ovuláció hiányra).
Ha a te görbéd jól láthatóan kettéosztható (bifázisú), feltehetõen van tüszõrepedés.
Ha valakinek nincs tüszõrepedése, az egész ciklus hõgörbéje "egysíkú": nincs egyértelmû hõ-emelkedés és annak fennmaradása, hanem végig nagyokat ugrál a hõ le-föl.
Vanda

Vanda

Kép
 
 


Kedves Vanda!

Koszonom a gyors valaszt, ez egy kicsit megnyugtato. Azonban a sargatesthormon elegtelensegrol nem tudok semmit. (igyekszem utannanezni a neten.) Ez okozhat gondot a "babaugyben"?
Koszi!!!
Dori
Dori
 


Dori!
Sajnos igen! De tanácsolom, hogy írd le pontosan a ciklusod ébredési hõjét, és Erazmusz kiértékeli neked!
Ha gondolod (hogy ne terheljük itt a topikot) írj az e-mailemre, szívesen kifejtem bõvebben (címem a profilomban: kattints a nevemre).
Vanda

Vanda

Kép
 
 


Sziasztok! nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!
Az igazság az, hogy tegnap csináltam ismét egy tesztet, ami megint negatív volt, tehát úgy tünik, hogy nincs terhesség, de én még mindig nem vagyok nyugodt, mert a vizelési inger, és a mellfeszülés, fáradtság még mindig megvan. kedden megyek megint dokihoz, hát majd kiderül. igazából azért izgat nagyon a dolog, mert 3 féle antidepresszáns gyogyszert szedek és jó lenne tudni, hogy mi is a helyzet.
Szoval: az elözö mezeszem 4 hete volt és kb 5 napig szokott tartani, igaz hogy ez most olyan volt, mintha rendesen idöre megjött volna, de a vérzés és az idötartam teljesen más volt.
írok ha tudok majd valami pontosat
mégegyszer köszi a válaszokat!
Mea
Mea
 


kedves erazmusz!
kb. fél éve kezdõttek a következõ tüneteim:a menzesz elött pár nappal olyan alhasi fájdalmaim vannak,mint régen a menzesz elsõ napján és ,olyan erõssé vált a vérzésem,hogy tampont(extra)már nem tudok használni,a legnagyobb betétet is szinte óránként kell cserélnem.a menzesz 3-4 napján pedig inkább alvadt vér jön ki,utána normalizálódik.a cikluso egyébként 23-32 között szokott lenni.
válaszodat elõre is köszönöm:erika
erika
 


Kedves Doktornõ!

Két gyerekes, 33 éves mama vagyok. Marvelon fogamzásgátlót szedek 3 éve. MOst áprilisban tartottam a kötelezõ évenkénti 1 ciklusnyi szünetet. Az óvszeres védekezésbe "hiba csúszott", ezért Fertilan tablettával próbáltam kivédeni a pillanatnyilag nem kívánt teherbe esést. Nem sikerült. A terhességi teszt a várt menstruáció elmaradása után 5 nappal pozitív volt. Problémám a következõ. Örömmel fogadnánk a nem várt babát, azonban 4 hónappal ezelõtt pánikbetegséget diagnosztizáltak nálam, amit a pszichiáter napi 3X1 Xanax tablettával, és napi 2X1 Effectin tablettával kezel jelen pillanatban is, mert egy 2 hónappal ezelõtti adagcsökkentésre újabb rohamokkal reagáltam. Mivel mindkét orvosság kísérõ szövegében feltüntetik, hogy terhesség alatt nem szedhetõ, nagyon megijedtünk. Holnap megyek a szülészemhez Õt is szeretném kikérdezni a várható hatásokról, de igyekszem minél több információt begyûjteni, ezért írok Önnek is. Tervezem még megkérdezni a pszichiátert, aki a gyógyszereket felírta, a gyermekorvosunkat, illetve - mivel férjem orvos és ismeri az Effectin termékmenedzserét, õt is. Nagyon félek, hogy babánk súlyos károsodást szenved ezektõl a gyógyszerektõl ezért szeretném tudni, hogy milyen esélyeink vannak egészséges, vagy kevésbé sérült babára? MIre számíthatunk? Gyors válaszában bízva, üdvözlöm. Férjem e-mail címét tudom jelenp illanatban megadni, de Õ naponta bontja üzeneteit.

Bene Zsófia
Névtelen
 


Kedves Zsófia!
A gyógyszerekrõl én se tudok többet mondani, mint ami az ismertetõben van. Legfeljebb annyit, hogy ilyenkor még a "minden vagy semmi" törvénye érvényesül, vagyis, ha ártott a terhességnek a gyógyszer, akkor nem marad meg, ha megmarad, akkor nem ártott. De ennél a véleménynél pontosabb információt kaphat dr Czeizel Endre professzor úrtól, aki a fejlõdési rendellenességek szakértõje Magyarországon. Hétfõn tudomásom szerint megtalálható az Optimális Családtervezési Központban (Budapest,XIV. ker. Bolgárkerék u. 3.). Jelenleg nem tudom a telefon számát (elveszett a menedzser kalkulátorom, amiben benne volt), de a Tudakozó bizonyára meg tudja mondani. Õ pontos információval tud szolgálni a leírt gyógyszerek hatásáról. A férje orvos lévén, ha õ hívná föl, még inkább tud szakszerû felvilágosítást adni.
Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz doktornõ!

Lassan 2 hónapja, hogy már több orvostól is kértem a toxoplazmózis vizsgálatát nálam. Mindenki elutasított azzal, hogy nem az õ hatáskörébe tartozik. (2 nõgyógyász, háziorvos). A mostani dokim azt mondta, hogy megszûnt a TB támogatás a vizsgálatra, ezért kb. 100 000 Ft-ot kellene fizetnem a vizsgálatért. Nekem nincs ennyi pénzem. Kép Ez tényleg így van? Tud ajánlani esetleg olyan helyet, ahol ezt ingyen megcsinálják a TB keretén belül? Mivel idõközben elvesztettem a babám, ezért is érdekelne, nincs-e valami köze a betegségnek hozzá.

Köszönöm.
Üdv:
Gitta
 
 


Zsófi!
az optimális családtervezési központ a BOLGÁRKERTÉSZ utcában van(mivel itt a háború elött bolgárkertészet mûködött ,innen az utca név).
bocs,hogy belekotyogok
.dodo
dodo
 


Szia Zsófi!
Nekem is hasonló gondom volt nemrégiben. Van egy "Teratológiai tanácsadó", ahol válaszolnak az ilyen jellegû kérdésekre. Ingyenes tel.szám:06(80)200-339
juci
 
 


Ja, az OCSSZ száma is kéznél van: 383-84-77 vagy 363-22-29
És a címet Erazmusz Doktornõ adta meg helyesen, BOLGÁRKERÉK utca.
(.dodo, én is mindíg keverem, de most pont itt van elõttem az újság Kép )
 
 


dodo!
A Bolgárkertész utca is arra van, de a Czeizel intézet a Bolgárkerék utcában van, ami merõleges a Bolgárkertész utcára és mindössze talán 3 házból áll. Jártam ott, úgy hogy én nem tévesztem el .
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz doktornõ!

Decemberben 7 év után hagytam abba a Mercilon fogamzásgátló szedését és 2 hónap védekezés után februártól próbálkozunk a 'babagyártással'. Ez alatt végig hõmérõztem és csináltam az LH teszteket, ami alapján úgy tûnt, hogy a korábbi hónapokban volt rendesen ovulációm. Ebben a ciklusban azonban már elkönyveltem, hogy nem volt peteérésem, mivel a hõm csak le-föl ugrált, jelentõs emelkedés nem volt és a 9.-15. napon végzett ovulációs tesztek mind negatívak lettek (általában 26-27 napos a ciklusom). Ennek ellenére 1 hete késik a menstruációm és ma reggel pozitív lett a terhességi teszt. A hõgörbémet nézegetve azt el tudom képzelni, hogy a 27. nap környékén volt egy ovuláció, de ez esetben a terhességi teszt nem hiszem, hogy már kimutatná (ma van a 34. nap). Most igazából azon aggódom, hogy a hõgörbém miatt lehetséges-e, hogy valamiféle hormon problémám van, ami vetéléshez vagy egyéb komplikációhoz vezethet? Szerinted szaladjak el egy orvoshoz vagy várjak nyugodtan (ez elég nehezen megy...)???

A hõgörbéim itt érhetõk el:
[url=http://kep.tar.hu/andia" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/andia[/url]
(Itt a Hõgörbék albumra kell kattintani, a mostani az andi_ho4.jpg).

Köszönöm a segítséget,
A.Andi
 
 


Erazmusz doktorno,
koszonom a valaszat.
Timici
Timici
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm a hetek-hónapokkal kapcsolatos válaszát, viszont, ha ilyen kérdezz-felelek lehetõségem van, hát kihasználom: Pár napja fájdogál a fejem, pedig a terhesség eleje óta nem volt ilyen. Foghatom a frontokra, vagy lehet vmi gond? Kb.3-4 napja fõleg du. fordul elõ, hosszabb-rövidebb idõszakokban hátul a tarkómnál.
Másik: a lányok nem tudtak válaszolni, mert talán még nem tapasztalták - a jobb oldalamon enyhe fájdalmat érzek néha a csípõmnél. Lehet, hogy a májamat tapossa éppen a pici és az fáj?Nem túl erõs, de szúró fájdalom.
Válaszát elõre is köszönöm!
Üdv: Ágota
Ágota
 


kedves erazmusz!
május 26-án írtam neked ,kérlek válaszolj!
erika
erika
 


Kedves Erazmusz!

Még annyit tennék hozzá, hogy a hõmet eddig szájban mértem, de néhányszor megmértem popsiban is, ott általában 3 vagy 4 tized fokkal volt magasabb, mint szájban (ma pl. 37.2).

A.Andi
 
 


A.Andi!
Elég kár, hogy szájban mérted a hõdet. Ez ugyanis nagyon pontatlan. Ezen kívül bizonyára nem japán higanyos lázmérõvel mérted, és ez is nagyon pontatlanná teszi a görbét. Én is többször leírtam, és a lányok is elmondják egymásnak, hogy az alsó fertályban (végbél, hüvely) kell mérni. Abból lehet ugyanis normálisan következtetéseket levonni. Az, hogy "3-4 tizeddel magasabb" nem mond semmit, nem küszöböli ki a pontatlanságokat. És nem ad felvilágosítást arra nézve, hogy vajon elegendõ-e a sárgatest hormon (progeszteron) vagy valószínûleg alacsony-e? Egy dolgot tudtam megállapítani belõle: a megtermékenyülés valószínûleg a 13. ciklusnapon volt, az volt valószínûleg a tüszõrepedés napja. Az ovulációs tesztek se 100%-osak!

Ágota!
A fejfájás lehet a fronttól, lehet vérnyomás emelkedéstõl (ez szokott tarkó táji fájdalmat okoznoi). Meg kell méretni a vérnyomást a védõnõvel. Ha nem magas, hanem inkább túl alacsony, akkor is fájhat a fejed, ilyenkor célszerû ebéd után inni egy kávét.
Ha már olyan nagy a baba, hogy eléri a májat, akkor okozhat kellemetlen érzést. De lehet más oka is, ha fokozódik, feltétlenül szólni kell az orvosodnak róla.

Dori!
Igaza van Vandának: az értékeléshez látni kellene a görbét. De kérlek, ha jól értékelhetõ görbét akarsz,akkor a hõmérõzést és ábrázolást az Erazmusz topic (vagy a már megint megjött? nem tudom biztosan) 2001. julius 21. 22 ó 05 kor írt instrukciói alapján készítsd el. A szeretkezések idõpontjait is jelölni kell. A leírtak alapján minden esetre vanb tüszõrepedés, de mint A.Andinak is írtam, hormon szempontból értékelni csak a leírtak alapján vezetett görbét lehet.
A sárgatest hormon elégtelenség az egyik leggyakoribb ok, ami gondot okoz "baba ügyben".

Erika!
Hány éves vagy?
Ettõl függetlenül kellene csináltatni egy jó felbontó képességû hüvelyi ultrahangot, lehet hogy a méh ürege felé növekvõ mymoma göb van, vagy méhnyálkahártya polyp.

Gitta!
Néhány terhesemnek csináltattam Toxoplazmózis vizsgálatot, és tudomásom szerint mindet TB-re csinálták meg. Rajtam ugyanis senki nem követelte az árát, és tudtommal a betegeimen se. A spontán vetélés is indokolja a TB-re történõ vizsgálatot.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!
Szeretném segítségedet kérni a hormoneredményeim értékeléséhez. Elõször írnám a mostanit (a ciklus 10. napján készült), mellé zárójelben a tavaly októberit(21. nap).

FSH: 2,9 mlU/ml (3,2 U/l)
LH: 4,6 U/l (7,9 U/l)
Estradiol: 147 pg/ml (267 pg/ml)
Prolaktin: 12,1 ng/ml (28,8 ng/ml)
Totál testosteron: 82,7 ng/dl (ezt régebben nem nézték)
Progesteron: 0,26 ng/ml (23,8 ng/ml)

Nem túl magas a tesztoszteron szint? Ezt azért nézték meg, mert sok rajtam az akné, pedig már 15 hónapja abbahagytam a gyógyszert (elõtte majdnem 8 évig szedtem). Szõrösödés, vagy más tünet nincs. Ha magas, kell valamit csinálni vele szerinted? Akadályozza ez a teherbeesést? A többi adat mintha javult volna (LH/FSH arány, a prolaktin csökkent), vagy ez csak amiatt van, hogy a cklus más szakaszában volt a vérvétel?
Válaszodat elõre is köszönöm:
Levendula
 


Kedves Erazmusz!

Szeretném a véleményét kérni. 3 napja a terhességi teszt alapján derült ki hogy terhes vagyok. Már van egy 4 éves kisfiam. Nagyon örvendünk és szeretnénk még babát. De az a baj hogy két hete gyomorröntgenen voltam, mivel sok savam volt. Hogy ne kelljen a tükröt lenyelnem megnéztek röntgennel. Valószínû hogy akkor már 2-3 napos terhes lehettem a számításaim szerint. Nagyon aggódomm hogy nem-e történt valami baj a babával. Felhívtam a röntgenorvost. Õ azt mondta, hogy nagy a kockázat és nem szabad megszülni mivel a gyomorröntgen esetén erõs sugárzásnak voltam kitéve,és érhette a kismedencét is sugár.
A nõgyógyászom azt mondta, mikor felhívtam, hogy ha valami baj lenne akkor magától elvetélnék és hagyjam a természetre a dologt. Ha nem történik semmi nincs semmi baj. És ha mégis ?
Szerintetek mit tegyek? Sajnos nem tudok most örvendeni mert nagyon aggódom. Nagyon szeretném, de mi van ha tényleg károsodott a baba ???

Panna
 
 


Kedves Erazmusz !

Problémáink akadtak a férjemmel és sajnos nagyon sokat idegeskedem és sírok az utóbbi hetekben . Azt szeretném kérdezni , hogy mennyire befolyásolja ez az állapot a picit ( 21 hetes terhes vagyok ) ? A nôgyógyászom 2mg - os diazepam nevu nyugtatót írt fel ( nem tudom , hogy Magyarországon is ez a neve ? ) , nem tudom , hogy mennyire ártanék a picinek a nyugtatószedéssel ? A másik probléma az , hogy pár napja állandóan viszket általában a lábfejem és kézfejem , de elôfordul , hogy a combom vagy a karom . Az orvos szerint idegi eredetu . Szerinted mitôl jöhet ez az elviselhetetlen viszketegség ? Az interneten az olvastam , hogy a pocinövekedés rémes viszketegséget okozhat , de szerintem akkor a pocim kellene viszkessen ???
Válaszodat elôre is köszönöm !
Üdvözlettel :
Móni
Névtelen
 


Kedves Móni!

Én még a gyermekáldás elõtt vagyok sajnos. Kérdezd meg a nõgyógyászod, hogy orbáncfû és citromfû teát (reggel este 1-1 csészével) ihatsz-e, az is nyugtató hatású, de mégse gyógyszer.

Marcsi
Marcsi
 


Kedves Erazmusz!

Most voltunk 18 hetesen 3D-s Uh-on a Mammut II-be, és a doki szerint 90% hogy kisfiúnk lesz. Mivel végig segítettél, és a hõgörbém alapján kislányra tippeltél, gondoltam megírom.

Kicsit aggódom az alacsony (0,51 MOM) AFP-m miatt. De az Uh szerint minden rendben.

Köszönöm eddigi segítségedet, és további jó munkát.

Lora (19)
 
 


Erazmusz Doktorno,

Egy kerdesem lenne ami meg most 20 hetes terhesen sem hagy nyugodni.
Jan 15-en volt az utolso menstruaciom es februar 01-06 kozott felfazas miatt bevettem Cifran nevu antibiotikumet.A Babi kb akkor fogant.Minden orvos azt mondta hogy ne izgiljak de azert Ont is megkerdeznem hogy ha esetleg barmi problema lenne mi lenne az???
Azt is hallottam hogy az elso 10 napban meg nincs is a helyen a bebi csak uton van.

Elore is koszonom a valaszat,
Kitty
Névtelen
 


Kedves Levendula!
A testosteron egy kicsit magas. Antiandrogénnel lehet csökkenteni, de az fogamzásgátló hatású tehát akkor nem lehet alkalmazni, ha gyereket akarsz. A prolactin valóban javult, FSH, LH nem volt rossz az elõzõ mérésnél sem.

Panna!
A röntgen vizsgálatok nem indokolják a kívánt terhesség megszakítását. Egyrészt azért, mert ebben az idõben a "minden vagy semmi" törvénye érvényesül. Ha ártott a terhességnek, akkor magától megszakad. Ha nem szakad meg, akkor nem ártott. Ez az egyik ok. A másik az, hogy nagyobb ártalmat jelent egy következõ kívánt terhességre az elõzményben elvégzett terhességmegszakítás, mint a jelen terhességben elvégzett röntgen vizsgálat. Éppen ezért törvényesen a terhesség megszakítását orvosi indok alapján csak akkor javasolják, ha a kismedencét terápiás röntgen sugárzás éri (daganat gyógyítása sugár kezeléssel). Nem gyomor, de még vese röntgen se indokolja a terhesség megszakítását! Igaza van a nõgyógyásznak, õ jobban ért ehhez, mint a röntgen orvoas. Valóban nincs ok az aggódásra, ha megmarad a baba.

Kedves névtelen Móni!
A Diazepam ellenjavallt a terhességben, de a többi nyugtató is. Ugyíanakkor pl. fenyegetõ vetélés, koraszülés megelõzésére gyakran adunk nyugtatót: Pipolphent vagy seduxent. Én az Andaxint tartom az egyik legjobb feszültség oldónak. A Rudotel is feszültég oldó és csak relatív ellenjavallatot képez a terhesség ( meg kell fontolni az elõny/kocskázat viszonyát). Egyébként 21 hetes korban már nem okoz egyik gyógyszer se fejlõdési rendellenességet.
A viszketés okának kiderítésére májfunkciós vizsálatokat kellene végezni (serum bilirubin, SGOT, SGPT)

Névtelen Kitty!
A Te problémádra is ugyanaz vonatkozik: a megtermékenyülés idejében a minden vagy semmi törvénye érvényesül. Mivel a baba fejlõdik, a gyógyszer nem ártott neki.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Koszonom szepen az informaciot, megtalaltam a megadott leirast a homeressel kapcsolatban. Az elmult honapokban a szamban mertem csak a homet, szoval lehet (valoszinu), hogy nem pontos adatokat kaptam.
A kovetkezo honaptol a megadottak alapjan csinalom.
Koszonom a segitseget!!!
Dori
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

15 hetes terhes vagyok. Terhessegem elejen volt egy p3-as citologiai erdmenyem, ismetlesre p2 lett. 3 hete ujra vettek kenetet es most p4 lett. Az orvosom szerint azonnal muteni kell es szikevel konizalni a mehnyakat. En utana jartam ennek a temanak a neten es a kovetkezoket talaltam: Amerikaban es Angliaban nem csinalnak ilyen mutetet terhesseg alatt. Mielott mutetet vegeznenek koloszkopias es HPV virus vizsgalatot vegeznek, mivel a pap test eredmeny nem eleg a diagnozishoz. A szikes eljarason kivul, amit nekem venas altatasban vegeznenek es egy het korhazat jelentene, van az un. LLETZ fele ambulans eljaras, amit helyi erzestelenitesben vegeznek.A szikes modszert kulfoldon mar nemigen alkalmazzak, csak specialis, indokolt esetekben.
Azt is olvastam, hogy a terhesseg is kivalthat rossz eredmenyt, de szules utan helyreall a normalis allapot.
Most megismetelte az orvosom a tesztet, holnapra varom az eredmenyt. Az orvos szerint akkor is el kell vegezni a mutetet, ha p2 lesz az eredmeny.
Szeretnem tudni mi tevo legyek, az orvosom eleg idos, talan nem tart lepest a korral? Vagy a korhaz felszereltsege nem engedi, hogy korszerubb eljarasokat alkalmazzanak? Keressek jol felszerelt maganrendelot?
Az orvos szerint 10 % esely van ra, hogy elveszitem a babat a mutet miatt.
Gondolom az orvosom biztosra akar menni, ha kivágja azt a darabot a mehnyakambol, akkor biztos nem lesz baj. DE nem tulzas-e ez, hiszen nem talatak rakos sejtet egyaltalan.
Nem szeretnek kes ala menni, ha nem szukseges, es ha mas kevesbe veszelyes eljaras is letezik.
Mit gondolsz a tortenetemrol? Esetleg tudnal olyan orvost vagy helyet ajanlani, ahol a mai kornak megfeleloen tudnanak kezelni? Koszonom valaszodat
Anna
Névtelen
 


Kedves Erzmusz !

Koszonom a valaszod. Sajnos nem tudok teljesen megnyugodni. Mar ugy allok, hogy korulbelul 15 szakember nogyogyasz velemenyet kerdezetem meg. Es amiatt kerdeztem meg ennyi neves szakembert, mert teljesen elternek a velemenyek. Egyes szakemeberek szerint nem szabad kockaztatni, mert serulhetett a magzat es nem biztos hogy egeszeseges lenne a baba. Szerintük a fogantatás pillanatában megkezdõdik a gének kicserélõdése. Ilyenkor különbözõ okok miatt egyes kromoszómákból letörik egy-egy darab, s akár egy másikhoz csatlakozik. Így a gének megsérülhetnek, ami nem mindig vezet vetéléshez. Azt mondják ma már az abortusz majdnem rizikómentes. Még fiatal vagyok és pár hónap múlva újra terhes lehetek. És nemcsak a babáról kell döntenem hanem az egész családom életérõl abban az esetben "ha"...4 orvos mondta azt hogy "bizzam a termeszetre". De sajnos a termeszet altal sok serult gyereket lattam azert megszuletni. Nagyon szeretnenk meg babat. Nem is egyet, meg legalabb 3-at. Csak pillanatnyilag nagyon rossz lelkiallapotban vagyok, amiatt hogy mar nem tudom kinek hidjek. Miért van ez, hogy látszólag azért egy egyszerü ügyben enniyre eltérenek a velemenyek? Ha arra gondolok hogy dontson a termeszet, akkor valyon jo-e a magzatnak, hogy vegigstreszelem magam a 9 honap alatt. Mert nem tudnám teljesen kizarni,(a sok ellentetes velemeny miatt), allandoan ott lenne a "kicsi bogar", hogy mi van 'ha'...


Panna
 
 


Kedves Erazmusz!
Kérlek segíts, mert nagyon aggódom. Most kaptam meg a hüvelykenet vizsgálat eredményét, s kimutatták a streptococcus baktériumot a váladékból. Tudom, hogy ez elég gyakori, s a megoldás általában a vajúdás alatti antibiotikumos injekció adása. Ezt rá is írta orvosom a lapomra, valamint mostanra felírt Penglobe nevû gyógyszert (napi2*1-et, 5 napig). Ez teljesen rendben is lenne, tudom, hogy így a kockázat sokkal kisebb, hogy a szülésnél a babám károsodhat. Tudom a kockázati tényezõket is (pl. koraszülés, stb), a problémám viszont az, hogy eddig mindenhol azt olvastam, hogy az antibiotikumos kezelés Penicillines (vagy annak származéka) kezelés. Én pedig penicillin-érzékeny vagyok. Ilyenkor mi a megoldás? Mit tehetek?
Válaszodat elõre is köszönöm. Most vagyok 29 hetes.
trigo
trigo
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a válaszod!
Akkor ez azt jelenti, hogy a kissé megemelkedett testosteron szint nem akadályozza a teherbeesést?

Levendula
 


Kedves Erazmusz!

Igaz van már egy gyerkõcöm, és most szeretnénk még egyet, de sajnos nem sikerül. 2,5 éve szültem császárral, utána volt egy gyulladásom. Most csináltak már HSG-t, az jó lett, férjemet megvizsgálták, õ is OK. Szedem a Clostit 2x2-t a 2. ciklusnaptól. A méhfalam általában középidõben (13.napon) 10mm, a 23. ciklusnap táján 16 mm. Vettem már PG/53 tesztet, ha páfrányos mindig van általában érintkezés, ha nem is mindennap, de 2 naponta legalább. Van 2 miómám, de ezek nagyon kicsik, nem tapinthatóak, csak UH. mutatta ki. Nyálkah. területet nem érint egyik sem. De ezektõl általában 9 napig van meg, aztán 2 napig semmi, aztán megint barnás folyás 2-3 napig aztán megint semmi, és ez igy megy kb. a 16. c.napig. Ez lehet ok a terméketlenségre? Az orvosom szerint, csak a Sors tudhatja miért nem sikerül.... Már 2-szer volt kevés HCG hormon a véremben, de az orvos szerint ez csak a Profasi hatása miatt volt. Meddig mutatható ki HCG a Profasi beadása után? Általában a 13. napon kapom és kb. a 23. napon még van a véremben HCG. Nem tudni, hogy készült e valami, vagy csak tényleg az injekció. Mi a valószinûbb? A középidõ után kb. a 3.-4. napon általában fájdogál a hasam, feszitõ, égõ érzést szoktam érezni. Ez volt akkor is mikor terhes voltam a lányommal. De most mindig elmulik pár nap után. Ez vajon mi lehet? Elõre is köszönöm a válaszodat!!!! Minden jót!!!


GyAnett
Anett
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm szépen a gratulációt.
A friss kismamákhoz leírtam a szülés-sztorit, gondolom nem haragszol meg, hogy itt nem részletezem.

A kérdésedre azért mégis válaszolok itt. Mint olvasni fogod, azért kellett császár, mert nagy volt a baba, és nem fordult meg. Nálam sajnos nem jött be a "megfordítós" tornagyakorlat.

És persze mint már tudod kislány. Kép
Emlékszel? A fogamzás idõpontjából, te is ezt valószínûsítetted, tavaly októberben.

Üdvözlettel

Kata és Dórika

KépKép


KépKép
 
 


Kedves Erazmusz!

28 éves vagyok, mi is nagyon szeretnénk kisbabát, bár pár hónapja próbálkozunk csak. Az orvosom a tüneteim alapján azt mondta, hogy sárgatest-elégtelenségem van (mielõtt megjön 6 napig pecsételõ vérzés van és sok PMS tünet...). Most lesz 22. napon hormonvizsgálatom.
*Kérdésem az lenne, hogy szerinted elképzelhetõ, hogy sárgatest pótlás nélkül is sikerülhet a terhesség? Vagy így sokkal nehezebben, lassabban? Mi a tapasztalatod???
*Ha sikerül természetesen, akkor nem lesz gond a terhességnél vagy valószínûleg mindenképpen kell majd pótlás, hogy ne menjen el a baba?
*Szerinted ez lehet ez a probléma súlyosabb? Érdemes kezeltetni?

Nagyon köszönöm a válaszod. Sokat fog segíteni.
Üdv:
Adél
 
 


Kedves Erazmusz!

Most hagytam abba a szoptatást. Észrevettem, hogy vizesedik a lábam egy picit, és fájni is szokott. Ez normális lehet ilyenkor? Azért is aggódom, mert egy vesém van, de a vérnyomásom alacsony, és úgy tudom, ha ezzel lenne gond akkor magas lenne.Mégis mitõl lehet?

Elõre is köszönöm a választ:
Via
via
 
 


Kedves Erazmusz!

Kéréssel fordulok most hozzád: a múlt havi cikusomról több szempontból "adatok" állnak rendelkezésre. Ennek ismeretében megkérhetlek, hogy mondj egy-két tanácsot orvosi szemmel, milyen következtetések szûrhetõk le, illetve hogy milyen további lépéseket tanácsolsz babaügyben! Összeségében is mi a véleményed?

- napi egy szem Bromocriptin szedése a prolaktin csökkentésére
- ciklushossz: 30 nap
- feltehetõen az ovuláció: 16. napon volt
- 13. ciklusnapon nyálkahártya 13-14 mm, látható 1db 9mm, 1db 9-10mm, és 1db 17mm-es tüszõ
- 24. ciklusnapon hormonszintmérés, ennek eredményei:

TSH: 1,642 mIU/l (0,49-4,67 a ref.tartomány)
FT3: 3,68 pmol/l (2,23-5,35 a ref.tartomány)
FT4: 10,9 pmol/l (9,14-23,8 a ref.tartomány)
FSH: 2,8 mIU/ml
LH: 5,0 mIU/ml
Ösztradiol: 633 pmol/l
Prolaktin: 159,6 mIU/L (33,4-581 a ref.taromány)
Progeszteron: 48,2 nmol/l

- ébredési görbém hüvelyben:
Kép

Köszönöm elõre is, és nagyon várom véleményedet! További jó munkát kívánok Neked!

Vanda

Vanda

Kép
 
 


Kedves Erazmusz,

25. hetes terhes vagyok, és úgy tünik, hogy ismételt kezelések (2x patikai készitett kup, 1x Clindamycin) ellenére visszatérö, valoszinüleg bakteriális folyásom van.
A legutobbi kezelés elött az orvosom levette a váladékmintát, és bár az eredményt nem láttam, telefonon azt mondta, ne izguljak, elég egy hónap mulva visszamennem.
Rákérdeztem nála a Gynevac-ra, de ö terhességben semmiképpen nem javasolja, és nem is tartja hatékonynak.
1. Milyen "házilagos" módszerekkel javithatnék a helyzeten? (pl. joghurt, Génia, stb.)
2. Sokat hallottam a BV veszélyeiről (koraszülés, magzati fertözödés). Ha az orvosom nem lát okot aggodalomra, akkor én se izguljak?

Köszönettel:
Zita
ParaZita
 


Kedves Erazmusz!
köszönöm a válaszodat és azt szetetném kérdezni ,hogy a hüvelyi ultrahangot hol lehet megcsináltatni? és arra van-e lehetõség ,hogy nõ nõgyógyász végezze el a vizsgálatot?
köszönettel:erika
erika
 


Kedves névtelen Anna (jun.3.)
Magyarországon rendszeresen megcsinálják ezt a mûtétet a terhesség alatt P4 cytológiánál. Ennek pedig az az oka, hogy terhesség alatt is elõfordulhat invazív rák a méhszájon (bár a P4 nem azt jelenti, hogy biztosan rák, de meg van ennek is az esélye), és ebben az esetben a szülés robbanás szerûen rontja az anya állapotát, életkilátásait. Magam is ismerek több esetet, ahol a terhesség alatt kifejlõdött, de nem észlelt méhnyakrák a szülés után 1-2 éven belül az anya halálát okozta. A fenti mûtét biztossá teszi annak megállapítását, hogy veszélyben van-e az anya élete vagy nem. Ekkor már az anya dönthet abban, hogy élete veszélyeztetésével kihordja a gyermeket és esetleg utána itt hagyja árván, vagy nem szüli meg õt, de saját maga meggyógyul. Igaza van az orvsnak, hogy akkor is el kell végezni a mûtétet, ha az ismétlés P2. Ezek olyan elvek,amik nem az orvos korától függenek, hanem a lelkiismeretességétõl. Terhesség alatt minden esetre kisebb darabot vágnak ki a méhszájból, mint egyébként, úgy hogy szülés után esetleg meg kell csinálni a teljes konizációt is, ha a szövettani eredmény ezt indokolja.
A LLETZ féle ambuláns eljárás nagyobb veszélyt jelent a babára és az anyára nézve is, mert ott nem varrják össze a sebet, hanem leégetik, ugyanakkor a méhszáj terhesség alatt sokkal vérzékenyebb. A terhesség olyan speciális eset, ahol a szikés méhszájplasztika illetve konizáció indokolt.
A cytológiából nem lehet biztonsággal megállapítani, hogy van-e rákos sejt, az csak a figyelmet hívja fel arra, hogy szövettani vizsgálat szükséges!
Szóval az én tanácsom is az: a javasolt mûtétet el kell végeztetni mindkettõtök érdekében.

Panna!
Az orvostudomány nem olyan, mint a 2x2. És az ember nem olyan, mint a rádió, hogy egy kis hibakeresõ mûszerrel el lehessen dönteni a tennivalót. Minél töb orvost kérdezel meg, annál bizonytalanabb leszel. Végül Neked kell döntened. Én a terhesség kihordása mellett döntenék, mert a látott sérült gyermekek nem a terhesség elsõ napjaiban sérültek! Ha indokolt lenne a félelmed, akkor a terheségmegszakítás hivatalos orvosi indokai között szerepelne a röntgen vizsgálat miatti terhességmegszakítás, azonban ez nincs az indokok között!

Trigo!
Streptococcus sokféle van, és általában valamelyik csoportja minden nõ hüvelyében megtalálható. Nincs steril hüvely! Én a terhesség alatt Neomycines-Nystatinos hüvelykúpot (bórsav és Nátrium boricummal) szoktam adni , amik nem szívódbak fel, csak a hüvely nyálkahártyán lokálisan hatnak. A legtöbb baci érzékeny a Neomycinre, éppen azért, mert ritkán kerülnek érintkezésbe vele.

Levendula!
Valószínûleg nem fogja akadályozni a teherbe esést a testosteron, ha minden más rendben van. De ez nagyon sok tényezõs dolog!

Anett!
Nem tudom, a 2x2 Clostylbegyt mellett milyen a progeszteron értéked? Valószínûleg jó, a nyálkahártya mérete erre utal. A barnás folyás azért lehet a myomától is. Hysteroscopiás vizsgálattal lehetne megbizonyosodni róla, hogy valóban egyáltalán nem érinti-e a myoma a méh belfelszínét ill. nyálkahártyáját.
Ha eddig nem tetted, adasd be magadnak és a férjednek is a Gynevac kúrát, mert a tünetek lehetnek krónikus gyulladás tünetei is, amely akadályozza a terhességet.

Kata007!
Sajnálom, hogy nem jött be a fordítás, sajnos,nem mindenkinek jön be.

Adél!
Ha a hormon vizsgálat kimutatja, hogy sárgatest hormon elégtelenséged van, akkor a hormon kezelés nélkül vagy egyáltalán nem sikerül terhesnek lenni, vagy nagy a valószínûsége a vetélésnek. Nem szabad kockáztatni! Hormon pótlás a terhesség alatt még így is általában célszerû.

Via!
Javaslom a sótlan fúszermentes étkezést. A fél vese még inkább indokolja, mint az egészségeseknél, hogy diétával kíméld a vesét.

Vanda!
A hõgörbébõl is, a hormonértékekbõl is az a következtetésem, hogy sárgatest elégtelenség áll fenn. 1. Mindössze 4 olyan mérési pont van, ahol eléri a görbe a 37 fokot. 2. A progeszteron nem éri el a 64 nmol/l-t. A prolaktin így jó, tehát a Bromocryptin kell, de Closdtylbegyt vagy Serophen is kell.

ParaZita!
A Génia savanyítja a hüvelyt, ez kis mértékben javít a hüvelyflóra állapotán. Joghurt adását ma már nem ajánlják, mert nemcsak a jó laktobacillusok, hanm káros baktériumok is bekerülnek vele a hüvelybe. Gynoflor a benne levõ ösztrogén nmiatt terhesség alatt mindenképpen káros! Gynevac a terhességben nem árt. Én rendszeresen adom, ha szükséges. Több ezer esetben nem okozt problémát. Az orvosod azért nem tartja hatékonynak, mert nincs vele tapasztalata. A bakteriális vaginózis valóban vetélést,koraszülést stb. okozhat. Ha a Gynevac-tól fél az orvosod, írja fel a Neomycines-Nystatinos, bóraxos kúpot (l. Trigo-nak írtakat.)Ez ugyan nem olyan tartós hatású, mint a Gynevac, de minden nap használva jó hatású lehet. Valahol leírtam a receptjét, nemrég Lellának is megírtam, kérdezzétek tõle. Vagy megpróbálom bemásolni, de most megismételni nincs erõm. (Nézzétek meg, hány óra van.)

P.Edit!
A betegséged miatt valószínûleg feküdni vagy legalább is pihenni kell a terhesség második felében. Valószínû a császármetszéses szülés.

Erika!A Kútvölgyi Kórházban dolgozik egy nagyszerû ultrahangos doktornõ, nagyon jó szakember, nagyszerû ultrahangos készülékkel: dr. Bábinszki Ágota.

Mindenkit üdvözlök
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: