Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zsófi!
Örülök, hogy leírtad a történetedet, ez talán erőt adhat másoknak is, akik hasonló cipőben járnak.
És nagyon sok örömöt a kislányodhoz!
Kíváncsi
 


Sziasztok!
Elöljáróban annyit, hogy nem olvastam a topikot,csak itt-ott belenéztem, de van valami amiről beszélnem kell.
Tehát: én magamról el nem tudnám képzelni, hogy abortuszt végeztessek, ha terhes lennék (magyarázat alább, ill. örökbefogadós topikban), viszont volt tanítványom, aki az érettségije előtti napokban kényszerült erre a lépésre, és szinte együtt sírtam vele. Nem ítálek el senkit, erre nincs jogom, amúgy fogalmam nincs, hogy kényszerhelyzetben mit tettem volna.
tehát: én nem szültem gyermeket, de van két gyönyörű (stb. stb.) örökbefogadott fiam, nyílt örökbefogadással. Mindkét asszony el akarta vetetni a babákat, de kisebbnek számították a terhességet, mint az orvosuk...Így vannak most fiaim.
Azokat a kilenc hónapokat viszont nagyon nehéz lehetett végigcsinálni, és én hálás vagyok nekik!
REmélem senkit nem bántottam meg, ha igen, bocsánatot kérek.
Zsuzsa
 
 


Kedves Zsófi!

Én 19 évesen estem teherbe, érettségi után. Régebben már leírtam ide a kis történetemet. Detto ugyanazt mondta mindenki nekem is, mint neked: elbaszom az életem, sőt a kicsi apjának sem tehetem tönkre az életét, a karate edzőnk, akinek semmi köze nem volt a gyerekhez vasárnap akart magánnőgyógyászhoz cipelni, hogy minél előbb kikaparják a picit. Amikor anyukámnak elmondtam ő is csak annyit mondott, hogy az csak egy sejtcsomó és hogy mindenkivel előfordul az ilyesmi fiatalon. A környezetemben mindenki az abortuszt tanácsolta, Én is kérvényeztem, de én elhatároztam, hogy ha abortuszom lesz utána öngyilkos leszek. Attól a perctől, hogy sejtettem a pöttöm létezését szeretem Őt. Sajnos, egyedül vállaltam fel a picit, de egyetlen pillanatra sem bántam meg. DE az egy hatalmas marhaság, hogy az ember egy babával elrontja az életét, azóta a kisfiam 2 éves 3 hónapos igazi rosszcsont és idén kezdtem meg az egyetemi tanulmányaimat az ELTE-n, ezzel az összes „jóakarómnak” bebizonyítottam, hogy a gyerek mellett nem lehetetlen tanulni.
Dorothy
 

 
 

 
 


Most már igen.
A tabletták tényleg drágák. De még mindig megéri megvenni (netán összespórolni a rávalót) mint abortuszra járni. Szerintem ebben mind egyetértünk.

Persze lehetne ingyen is. De én akkor is amellett az utópikus nézetem mellett vagyok, hogy egy jól működő családban, igenis lehet erre anyutól kérni pénzt. És anyu nem lesz rosszul, hogy a 17 éves gyereke ilyesmire költi a pénzt.

Dorothy, te akkor otthon laksz, és a szüleid segitenek? Ha igy van, nagyon szerencsés vagy. Sokan nem tehetik meg ezt. Vagy nem akarják, mert igy egy életen át hallgathatják, hogy ők milyen ilyen-olyanok.
Örülök, hogy neked rendeződött az életed, és boldog vagy. Sok sikert és kitartást az egyetemhez. És sok boldogságot a kisfiadhoz!

Zsunya

 
 


Nem tudom, lányok, de azért nekem mégis az az érzésem, hogy aki védekezni akar, azt nem rettenti el a fogamzásgátló ára. Legfeljebb, ha már családot alapított. De alkalmi kapcsolatokat létesítő fiatalt? Szerintem, ha nem védekezik, annak nem az az oka, hogy drága a "baszpirin".
Kíváncsi
 


Sziasztok!

Egy kérdésem lenne hozzátok, mivel sajnos elhalt a terhességem, és szerdán lesz a megszakítás. Mivel szerencsére eddig még nem volt ilyenem, nem tudom mire számítsak. Elmondanátok Nekem, hogy ez hogy zajlik? Bevallom félek kicsit. Ráadásul van gyógyszerallergiám is, és sajnos mostanában derült ki újabb, úgyhogy most már azt sem tudom, hogy mikre vagyok allergiás, amikről esetleg nem tudok. Mondjuk nem szeretnék az altatószerre, ha altatásban csinálják. Csak abban csinálják? Meddig tart kb.?

Köszönöm a segítségeteket előre is.

Bucó
 
 


kb. 5 éve nekem úgy volt, hogy betoltak a műtőbe, ott altattak el, és a szobában tértem magamhoz, bár altatás után egy pillanatra biztos, hogy felkeltenek, de erre nem emlékszem.másnap jöhettem haza. fogalmam sincs, milyen hosszú, fél órára tippelnék.a műtét előtt elvileg bemegy hozzád egy anesztes, neki kell szólni minden allergiáról.
Névtelen
 


Kedves Bucó, ne aggódj, nem nagy gáz a műtét maga. Kb 10 perc maga a műtét, a másik 10 perc az ágyrafekvés, steril "csizma" húzás, altatási előkészületek. Egyszóval nem nagy ügy a műtét maga. Csak a többi a nehéz, az se fizikailag, hanem lelkileg.
Egyébként részvétem, én is kétszer átéltem ugyanezen okból Kép
Az altatóorvos mindenről kifaggat ahogy az előttem szóló névtelen is írta, semmi gáz nem lesz! Az allergia sem okoz gondot, nem feltétlenül igaz hogy altatószerekre is allergiás lennél. Ékszereket - még a fülbevalót is - hagyd otthon, ne ott kelljen gondolkodni ezekről.
Mielőbbi felépülést kívánok!
Névtelen
 


Köszönöm nektek, hogy válaszoltatok.

Sajnos tényleg nem könnyű, kicsit talán az segít, ha arra gondolok, hogy inkább így, mint esetleg harmincegynehány hetesen, vagy szülés után veszteném el a babát. Vagy mondjuk betegen születne. Lelkileg tényleg kikészíti az embert nagyon. Kemény dolog nőnek lenni néha úgy érzem. Méghogy a férfi az erősebb nem :-)

Hát csak túlleszek rajta. Kicsit nekem annyiban szerencsém van, hogy ő a harmadik lett volna, és babázásba folytom a bánatom a másik kettővel.

Köszönöm Nektek!

Bucó
 
 


Nnnnnnnna, ide sem irt mar senki jo régen!!! Emlékszem, a nyaron mwnnyire undoriiitooo dolgokrol volt itt szo, azota talan megbékéltünk a multunkkal, vagy masok multjaval...Mit gondoltok, Lanykak???
Vendég
 


miért kell provokálni, ha egy ilyen kényes témában épp béke van??????????????
 


Névtelen!!! Ha regisztralnal, mélben kifejteném... Azért irtam, hogy ide nem irt mar régen senki, mert lattam 1 olyan topic-ot,hogy Elvetettem a kisbabamat. Igy mar érthetö???

Csoook!!!
Vendég
 


Kukacz,
regisztráltKép
 
 


Kukacz!

Nem lehet, hogy félreolvastál valamit és az ElveSZtettem a kisbabámra gondolsz? Csakhogy én is Kukaczoskodjak. Kép
barki
 


Én sem értem. Azért mert valahol megláttál egy címet, még miért írsz ide egy olyan mondatot, ami semmit nem ad a dolgokhoz, viszont provokál és fölszítja az indulatokat. Tényleg, gondolkozz már mielőtt írogatsz. Csak azért nem kell írni, mert alul az van, hogy szólj hozzá. Csak akkor, ha tényleg van mondanivalód, vagy érintett vagy az adott témában
akárki
 


Én sem értem. Azért mert valahol megláttál egy címet, még miért írsz ide egy olyan mondatot, ami semmit nem ad a dolgokhoz, viszont provokál és fölszítja az indulatokat. Tényleg, gondolkozz már mielőtt írogatsz. Csak azért nem kell írni, mert alul az van, hogy szólj hozzá. Csak akkor, ha tényleg van mondanivalód, vagy érintett vagy az adott témában
akárki
 


Jo, ne haragudjatok, ember vagyok, hibazom én is. Meg aznap este nem voltam jol, amugy pedig lattam 1 topic-ot, hogy Elvetettem a kisbabamat, arra gondoltam, az oda irogato lanyok benézhetnének ide. De lehet, hogy tényleg annyira hülye voltam, hogy félreolvastam, pedig az Elvesztettem a kisbabam-at-ba szoktam is irni.Szégyenlem magam!!!Kép Ne haragudjatok.Kép
Vendég
 


Kezd visszatérni a régi Kukacz? Kép Ez jobban tetszik.
barki
 


Az uj KUKACZ csak 1 napig volt. meghalt Valakije, Akit szeretett... Csokollak!!!Tovabbi jo irka-firkat!!!
EXKUKACZ
Vendég
 


Hát nagyjából átolvastam ezt a topicot, nem semmi...
Ez a topic eredetileg ugye az abortuszról szólt volna, aztán láttam, hogy a babaneten ilyenről nem lehet szó, mert azonnal átmegy valami erkölcsiségbe...

Soha nem értem meg, hogy hogyan merészelnek olyanok bármiféle aranyigazságot kielenteni, akik pl. boldog párkapcsolatban élő anyák ebben a kérdésben.
Soha nem értettem meg, hogy hogyan merészelnek ugyanezen erkölcsi magasságból elitélni bárkit is oylanok, akik bár átestek ezen a választási kényszeren, de az utolsó pillanatban mégis máshogy döntöttek. És ha nem?

Soha nem értem meg, hogy egyáltalán bárki is azt merészelje magáról mondani, hoyg az ő erkölcsi megitélése a helyes...

Na midnegy. Igaza volt annak az ismerősömnek, aki azt mondta, hogy ő bárkivel vitatkozik csak kisgyerekes anyákkal nem, mert olyanok mint a vaddisznők mikor kicsinyeik vannak: amúgy békés jószágok, de ilyenkor támadnak akár ok nékül is.

Sokat mesélhetnék ebben a témában, de inkább mégsem.
 


Szia Alice!

Én nem vagyok olyan, mint egy vaddisznó, bár egy kicsit dagadt vagyok, elismerem...

Mia
mia
 
 


OFF

Alice_cs, latom 2 napja nem megy a Szoptatni szerettunk volna topikban a tema, atjott mashova nyelvet koszorulni? Azert a joindulat nem mindig vezet am a pokolba. Lehet joindulattal is kozeliteni embertarsaink fele, nemcsak allandoan arra vadaszni, h hol lehet duhot szitani.

ON
 
 


ON
 
 


Sziasztok!

Én a témával kapcsolat annyit mondanék, hogy én is elítéltem ezt amíg lehetetlen helyzetemben nem kényszerültem rá. Természetesen azóta tudom h lehetetlen helyzet nincs.
Mindenesetre az előtte állóknak csak azt üzenem h senki NE TEGYE MEG, akinek esélye van egészséges gyermeknek életet adni, különben egész életében bánni fogja és még a következő gyermek(ek) sem kárpótolják az első terhesség érzését.
Sajnos én azóta sem tudom feldolgozni!
 
 


Üdv,Sziasztok!

Én ezelőtt 6 hónappal nem igen látogattam se babás oldalakat, se abortuszos témákat mert nem voltam illetékes absolute a dologban.

Aztán az lettem...

Átmentem minden lelki traumán, megaláztatáson, öngyilkos gondolaton, hisztériás rohamon, csendes beletörődésen, hirtelen a megoldást megtaláló jókedven- és az azutáni befordulásokon...

A babát megtartottam.

Vele sose volt 'bajom', csak az apját utálom, aki meg ráadásul még talán szeretne is.De én undorodom tőle.Hogy miért, azt nem itt hanem egy pszichológussal kéne talán elemeznem, de a lényeg az, hogy nem túl ideális élet/lakás/anyagi helyzetben várom a kicsi lányomat.

Néha félek, h ha az apjára hasonlit majd akkor nem fogom szeretni.
De igazából már tudom, h ez nem igy megy.
Nagyon nem.

Minden tőlem telhetőt meg fogok neki adni.
Anyagilag az apja is.

Anno, végül elrugdostam magam a kijelölt kórházba a mütét előtti vizsgálatokra.

Volt olyan orvos,aki nem titkoltan utált, volt aki ismerve a helyzetet nagyon kedves volt.

Mikor minden papir meglett már igencsak betöltött 12 hetes volt a baba.

Akkor erre fogtam főképp, h mégis megtartom.
De amikor bementem a kórházba a befekvési idő után egy órával elkérni a már beadott papirokat és lemondani a műtétet, és láttam két velem egykorú (23) nőt beszélgetni már köntösben a folyosón, akkor éreztem,h jól döntöttem.

Azóta persze sokszor volt, h mindent vissza csináltam volna- de nem a baba előtti közvetlen időre, hanem mikor megismertem az apját.

Túl vagyok jó pár átidegeskedett éjszakán, h hogyan intézhetném el, h ne is láthassa, ne is jöjjön a közelünkbe- de nem igen lehet.

Talán majd elmegyek pszichológushoz is, mert érzem, h ki kéne ezt beszélnem, ezt a hatalmas utálatot amit érzek iránta, az abortusz gondolata is miatta jött, mert vele nem tudtam már akkor sem egy szobában békében megmaradni- és tudtam,h ez nem változik.

A lényeg, h én igy döntöttem, lesz aki máshogyan fog.

Senkit nem lehet elitélni szerintem azért, milyen döntést hoz.

Éppen eléggé elitéli önmagát, pedig van, h azt sem teszi helyesen.

Nehéz lehet feldolgozni a mütét utáni években ezt.Talán nem is lehet.

De egy életen át azon filózni, h mi lett volna ha.. éppen úgy hibás dolog, mint azon, hogy jó anyja leszek e ezek után.

Az leszek.Vagyok.

És azok is jó emberek, akik mégsem vállalhatták ezt.
Vendég
 


Kedves Menyasszon!

Nem fordult meg a fejedben az örökbeadás gondolata?

Üdv
 
 


Sziasztok!

Nehéz most döntenem..már van két gyermekem és most -nem várt-terhes lettem. Nincs saját lakásunk,s ide már nem jöhet: most albérletben vagyunk egy másfélszobás lakásban.
Nagyon fura ez, mert az eszem tudja jobb lenne a baba nélkül, de a szívem nem ezt súgja, már erősen működnek az anyai ösztönök.
Nem akarom elengedni a babámat, s szerintem, akinek már van babája nehezebb is, mert tudja, mi-mikor következik, mi lesz belőle és milyen érzés. Tudja egy életről kell lemondania.
A pasiknak könnyű annyit mondani legyen vagy ne legyen, mert nem bennük van, nem ők szenvednek.
Tudom párom sem szeretne több babát, amíg nincs saját lakás ,s énsem szerettem volna, ha nem lenne bennem...
Nálunk a lakás kérdés a legnagyobb, egyetlen gond, mert, ha az meg lenne, nem gondolkoznánk egy percig sem. :)
Ha valaki tud segíteni, szívessen meghallgatom, amit nem írtam még 10 hetes vagyok.

Mielőtt valaki félre értené, én szeretném a baba születését és párom is, de ő nem örül neki, azt hiszi minden rosszabb lesz.
Most megyek a családtervezőhöz, hátha segít, jó lenne megoldást találni, mert lemondani nagyon nehéz lenne róla. Nem hiszem, hogy képes lennék rá.

Sziszike.


Szia Sziszike.

Csak véletlenül olvastam el a leveledet.
Tanácsot nem tudok adni, hiszen nem vagyok a te helyedben, de nagyon-nagyon szurkolok nektek, hogy sikerüljön jó megoldást találnotok.

Egyébként nekem is két gyerekem van és én sem szeretnék (most) harmadikat, de ha mégis teherbe esnék tuti, hogy megszülném.
Szerintem teljesen természetes, hogy szereted azt a picit a pocakodban, ez a normális.

Egész jó lehetőségek vannak, elvileg, az első lakáshoz jutáshoz, nem érdeklődtetek még?
3 gyerkőcre magas összegű szocpol. jár.

Kérlek, majd jelentkezz, hogy mi van veletek. Szorítok neked.

Thimó
 
 


Szia ThimÓ!

Köszi a szorítást, énis nagyon szeretném a babát, már elis nevztem-ez a rossz.
Most mit csináljak, ha így alakult?

Elmentem a tanácsadásra a családtervezőhöz, ahol nagyfokú felkészületlenség fogadott. Nem erre számítottam. Én mondtam el neki a lehetőségeket..viszont az abortus-ról tudott mesélni, de tereltem, mert nem erre vagyok kíváncsi. Én azt hittem azt fogom hallani, ha megtartom mik a lehetőségeim. Kitől kaphatok támogatást...

A lakásügyben csak annyi, hogy van egy lakás én és hugom nevén, amin a nagymamámnak lakhaási joga van, amíg él. Ő 66 éves, szóval se lakás, se kedvezményes hitel... Viszont ma kaptam egy tippet, mi lenne, ha a gyerek nevére iratnám a részemet, jó nem olcsó, de legalább nem lenne az én tulajdonomban. :)

Ami még gond a pénz ugye..ha most mennék szülni, csak Gyest kaphatnék, mert a munkáltatóm kirúgott az előző terhességemkor, én bepereltem, megnyertem, de a munkaviszonyomat csak a szüléshónapjának végéig állítottuk vissza.
A lényeg, ahhoz, hogy ne Gyes kapjak dolgoznom kellene mennem, de ez a pici miatt nem lehetséges.

Azt kívánom néha bárcsak egy álom lenne, a terhességem, mert ez megint annyi akadályt görgít elénk, igaz minden problémánkat megoldaná, ha nem lennék az, de az elvetetés szerintem sem megoldás.
Este még megbeszélem párommal, mi legyen, mert együtt biztos megtaláljuk a kiutat!

Sziszike


Szia ThimÓ!

Köszi a szorítást, énis nagyon szeretném a babát, már elis nevztem-ez a rossz.
Most mit csináljak, ha így alakult?

Elmentem a tanácsadásra a családtervezőhöz, ahol nagyfokú felkészületlenség fogadott. Nem erre számítottam. Én mondtam el neki a lehetőségeket..viszont az abortus-ról tudott mesélni, de tereltem, mert nem erre vagyok kíváncsi. Én azt hittem azt fogom hallani, ha megtartom mik a lehetőségeim. Kitől kaphatok támogatást...

A lakásügyben csak annyi, hogy van egy lakás én és hugom nevén, amin a nagymamámnak lakhaási joga van, amíg él. Ő 66 éves, szóval se lakás, se kedvezményes hitel... Viszont ma kaptam egy tippet, mi lenne, ha a gyerek nevére iratnám a részemet, jó nem olcsó, de legalább nem lenne az én tulajdonomban. :)

Ami még gond a pénz ugye..ha most mennék szülni, csak Gyest kaphatnék, mert a munkáltatóm kirúgott az előző terhességemkor, én bepereltem, megnyertem, de a munkaviszonyomat csak a szüléshónapjának végéig állítottuk vissza.
A lényeg, ahhoz, hogy ne Gyes kapjak dolgoznom kellene mennem, de ez a pici miatt nem lehetséges.

Azt kívánom néha bárcsak egy álom lenne, a terhességem, mert ez megint annyi akadályt görgít elénk, igaz minden problémánkat megoldaná, ha nem lennék az, de az elvetetés szerintem sem megoldás.
Este még megbeszélem párommal, mi legyen, mert együtt biztos megtaláljuk a kiutat!

Sziszike


Sziszike.

Őszinte legyek nem csodálkozom azon, hogy a családsegítő szolgálattól nem kaptál segítséget. :evil:
Egy biztos, valami megoldást kell találnotok és csak egymásra számíthattok.

Szerintem is jó ötlet, ha meg tudod oldani a lakás átíratását(talán az ajándékozás a legolcsóbb, illetékileg, de ez nem biztos) akkor esetleg tudnátok saját lakáshoz, házhoz jutni.
Azt én nem tudom, hogy mennyire szeretnétek Bp-en maradni, mert ezen a vidéken(Nógrád megye,) elég jó házak vannak elérhető áron. Tudok olyat, nem is egyet ,aki anyagiak miatt hagyta ott Bp-et és jött vidékre lakni.
Mielőtt azonban bármi lépést tesztek saját lakás-ügyben, nagyon érdeklődjetek utána, mert sok a buktató.(saját tapasztalat)

Minden jót nektek.

Thimó
 
 


Sziszike.

Őszinte legyek nem csodálkozom azon, hogy a családsegítő szolgálattól nem kaptál segítséget. :evil:
Egy biztos, valami megoldást kell találnotok és csak egymásra számíthattok.

Szerintem is jó ötlet, ha meg tudod oldani a lakás átíratását(talán az ajándékozás a legolcsóbb, illetékileg, de ez nem biztos) akkor esetleg tudnátok saját lakáshoz, házhoz jutni.
Azt én nem tudom, hogy mennyire szeretnétek Bp-en maradni, mert ezen a vidéken(Nógrád megye,) elég jó házak vannak elérhető áron. Tudok olyat, nem is egyet ,aki anyagiak miatt hagyta ott Bp-et és jött vidékre lakni.
Mielőtt azonban bármi lépést tesztek saját lakás-ügyben, nagyon érdeklődjetek utána, mert sok a buktató.(saját tapasztalat)

Minden jót nektek.

Thimó
 
 


Sziszike.

Őszinte legyek nem csodálkozom azon, hogy a családsegítő szolgálattól nem kaptál segítséget. :evil:
Egy biztos, valami megoldást kell találnotok és csak egymásra számíthattok.

Szerintem is jó ötlet, ha meg tudod oldani a lakás átíratását(talán az ajándékozás a legolcsóbb, illetékileg, de ez nem biztos) akkor esetleg tudnátok saját lakáshoz, házhoz jutni.
Azt én nem tudom, hogy mennyire szeretnétek Bp-en maradni, mert ezen a vidéken(Nógrád megye,) elég jó házak vannak elérhető áron. Tudok olyat, nem is egyet ,aki anyagiak miatt hagyta ott Bp-et és jött vidékre lakni.
Mielőtt azonban bármi lépést tesztek saját lakás-ügyben, nagyon érdeklődjetek utána, mert sok a buktató.(saját tapasztalat)

Minden jót nektek.

Thimó
 
 


Sziszike.

Őszinte legyek nem csodálkozom azon, hogy a családsegítő szolgálattól nem kaptál segítséget. :evil:
Egy biztos, valami megoldást kell találnotok és csak egymásra számíthattok.

Szerintem is jó ötlet, ha meg tudod oldani a lakás átíratását(talán az ajándékozás a legolcsóbb, illetékileg, de ez nem biztos) akkor esetleg tudnátok saját lakáshoz, házhoz jutni.
Azt én nem tudom, hogy mennyire szeretnétek Bp-en maradni, mert ezen a vidéken(Nógrád megye,) elég jó házak vannak elérhető áron. Tudok olyat, nem is egyet ,aki anyagiak miatt hagyta ott Bp-et és jött vidékre lakni.
Mielőtt azonban bármi lépést tesztek saját lakás-ügyben, nagyon érdeklődjetek utána, mert sok a buktató.(saját tapasztalat)

Minden jót nektek.

Thimó
 
 


Szia Thimó!

Milyen buktatókra gondolsz?
Nógrád megyében szerintem kevesebb a munka lehetőség is, vagy nem?
Én vidéktől csak ezért tartok, Pest közelben szerettünk volna maradni ezért.
Szüleink Fóton laknak, tesóm Dabason él, így nem nagyon akartunk sokkal messzebb menni.
De bármilyen ötletnek örülnék.
Nem tudom, ki hogy tud lakást szerezni, de nekünk nagyon nehéz, s ezt most látom a legjobban..az Állam nem támogat minket, s csodálkozik, hogy a népesség meg csökken.:(

Sziszike


Szia Sziszike.

Tegnap írtam egy hosszú írományt és eltünt. Először próba.
 
 


Úgy néz ki sikerült.

Először is bocs, hogy a legutóbbi szövegemet sokszor küldtem el, nem akartam, de mindig érnek meglepik a babaneten. :?

Buktatókra, olyanokra gondoltam, hogy ha hitelt akartok felvenni, akkor érdemes sok banktól kikérni az ajánlatokat, részletesen elmondatni, hogy miként működik a hitel.
Sajnos előfordul, hogy nem tájékoztatnak megfelelően és később derül ki esetleg, hogy mégsem kap hitelt az ember. Természetesen ilyenkorra már egy csomó pénz benne fekszik. Mi is így jártunk. Az üzletkötő azt mondta sima ügy, de a házon tartási jog volt, így nuku jelzáloghitel. A tulajdoni lap kikérés stb... miatt jó pár ezer forint kiugrott az ablakon. :(

Az, hogy kinek mi a távolság az egyéni dolog, mert innen tőlünk Bp. bő 1 óra autóval, persze tömegközlekedéssel több.
Én úgy gondolom, hogy ha az embernek van autója, akkor ez nem olyan nagy távolság. Nekem például nincs kocsim, ha nincs itthon a férjem mozdulni sem tudok, még a 10 percre , közeli faluba lakó anyósomékhoz sem tudok elmenni.
Az teljesen igaz, hogy nincs sok munkalehetőség. Nekem is gond, mert jövő márc.-ba letelik a gyes és a régi munkahelyemre a gyerekek miatt nem tudok visszamenni, új meg nincs kilátásba.

Tudtad, hogy három gyereknél már főállású anya az ember? Persze a pénz nem sok, de több, mint a semmi. A családi is már egész magas összeg, viszonylag.

Az állam végül is annyit segít, hogy adja a szocpol tám.-t. Ez három gyereknél új lakás esetén 3,8 mFt, használt esetén a fele. Szerintem ez is segítség, de sok hitel kell még hozzá, az biztos.
Szüleid nem engednék meg, hogy az ő házukra vegyetek fel jelzáloghitelt? Ez is lehet egy megoldás. Mi is ezt akartuk, de nem jött össze.

Thimó
 
 


Szia Thimó!

A támogatásokat tudom, de ez édes kevés, főleg két pici mellett, s nálunk ez is bonyolultabb. Ahhoz, hogy ne Gyest kapjak most, el kell mennem dolgozni..A volt munkahelyem kirúgott, bepreltem, megnyertem, de 2005május 31-el megszüntettük a munkaviszonyt. Ez annyit jelentene, nem lennék most jogosult Gyás-ra és Gyedre. Voltam a TB-nél is már.
Amúgy Banknál is dolgoztam, így valamennyivel könnyebb átlátnom.:)
A Gyedet meg még egy évig aphattam volna, de így csak 1 gyerek után fizetnének, jelen állapotban Gyest. Ugye ez is elég nagy gond.
Távolság gond, mert, párom Pesten dolgozik, s a benzin se lenne kevés a bejáráshoz, s nem mindegy honnan menne..sok mindent kell még mérlegelnem. Szerdáig időt nyertem, akkor megyek családtervezőhöz megint.
Aztán kiderül.

Köszi: Sziszike.


Szia Sziszike.

Kérlek, ne haragudj, én nem kioktatni akartalak. Meg én tényleg könnyen beszélek, hiszen nem én vagyok a helyzetedben.

Szerintem nagyon szomorú, ha egy kisember esetleg azért nem jöhet a világra, mert anyagilag nem éri meg. Ez az én véleményem, és nem bántásból mondom. Én is tudom mit jelent anyagilag nem a helyzet magaslatán állni.

Kívánom, hogy jó döntést tudjatok hozni.


Thimó
 
 


Szia Thimó!

Nem az anyagiak itt a gond, mert azt mindig megoldottuk a saját lakás hiányzik, de azon vagyunk!!
A pénz sosem akadály, mert mindig lesz annyi, amennyi kell.
És hiszem, hogy a baba céllal választott engem, nem tudnám eldobni magamtól..csak most örülni sem tudok még neki..

A lakást egyfolytában keressük, s remélem hamarosan lesz erre is megoldás.

Sziszi.


Szia Sziszike.

Mi újság? Családsegítőnél voltál? Sikerül a lakás?

Thimó
 
 


Szia Thimó!

Családsegítő nem tud semmit a mostani támogatásokról, tudod miről mesélt? Az abortus-ról, hogy mit tegyek előtte, utánna, így segít? Aztán elmondtam neki, nekem másféle segítség kellene, mire ő csekkel tudott segíteni, de mondtam neki is, mi lakást és babát szeretnénk...szóval megkerestem a NOE-t(nem adom fel)..onnan kaptam is választ, most várok megint, s talán kitalálunk vmit.
Lakást láttunk már megfelelőt, de sok előleget kérnek, ha már tutti kapnánk hitelt-ezt is megpróbáljuk elintézni.
Azt hiszem csak erőssen akarni kell, sokat utánna menni és talán sikerül.
Közben a picilányom sincs jól..azt hiszem holnap rohanok vele kórházba, már 3 . napja lázas megint. Nincse gy hónapja, hogy hugyútival kezelték, ahol azis kiderült, hogy 1cm-es veseköve is van, s mivel még 1 év alatti ez nagyon komoly.
Csak műteni lehetne, ami egy nagyon komoly műtét lenne.:(
Szóval a gond, baj szokták mondani csőstül jön. De bízom a sorsban és remélem minden rendben lesz.

Sziszi.


Szia Sziszi.

Szegény picilány. Mihamarabbi gyógyulást kívánok neki. Soha nem hallottam még, hogy ilyen kiskorban is lehet vesekő.

Sok erőt és kitartást kívánok.

Thimó
 
 


Szia!

Köszi. Reggel megyünk a kórházba, nagyon nehéz éjszakákon vagyok túl és a nappalok is nehezek, remélem segítenek.
Az a rossz a családban sem volt senkinek, s a dokik sem tudják mitől alakulhatott ki..ez azért bosszantó. Azt szeretnék, ha húznánk az időt beékelődésig, sokat iszik mostanság, de keveset pisizik.
Talán d.u-ra okosabb leszek.

Ti mentek gyereknapozni?
Ha nem fektetnek be, mi a ligetbe mennénk azt hiszem. Zsolti nagyon várja már. :)

Szép napot: Sziszi.


Szia.


Jó lenne elmenni valahová, de még nem tudom sikerül-e, mert lehetséges, hogy a férjem dolgozni fog. Én sajnos a két gyerekkel, autó nélkül nem tudok mozdulni sem.
No meg persze, rossz idő esetén sem igazi. Majd meglátjuk.

Nekünk anyáknak, az egyik legszebb dolog a gyerekek örömét látni egy- egy ilyen rendezvényen.

Ha tudsz írj.

Thimó
 
 


Szia!

Ez igaz! Nekem is a gyerekem öröme a legnagyobb ajándék.
Nagyon szeretem őket.
De most nagyon szenvedek, mert Panka betike,s ezt énis nehezen viselem.
Sok energiámat elveszi..s amikor nem tudok rajta segíteni az a legborzasztóbb. :cry:

Doki vizeletet akart venni, hiába mondtam neki alig pisil, azt mondta, addig nincs további vizsgálat. :(
Tökre kiakadtam, mert 3,5 órát vártunk a pisire és a másik gyerkőcért meg megígértem mennem kell, ki a fontosabb kaptam erre, mondtam a beteg is és a másik is, mert nem szertek csalódást okozni. Amit megígérek betartom.

Sziszi.


Szia Thimó!

Ma elmentünk megnézni egy lakást, ami tetszik, de még messze vagyunk a megoldástól.
A picit napról-napra jobban várjuk, párom is nagyon ari..tegnap azt mondta jöhetet volna később is, de a tudatnak azért :P örül.
Ezt jó érzés hallani.
Mert a baba minket választott és okkal, énis első pillanattól, hogy tudom lesz, nagyon szeretem. :)
S, ha a lakás is összejön akkor felhőtlenül örülhetnénk a babának. :)
Tudom, hogy minden megoldódik.

Sziszike.


Szia!

Szonjának fogják hívni(úgy érzem lány lesz) :)

Kép


Nagyon boldogok vagyunk!!! :P
Sziszike.


Sziszike!

Ez szuper! :) Nem is történhetett volna másképp!

Sok boldogságot és egészséget kívánok a gyerekekhez!

Panni
Vendég
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: