Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

KukaczKép
Igen, babás vagyok. A 12.hét most telt le, elkezdődött a 13.hétKép A profilomban van egy pár infó.

Éva!(senki)Kép
Ne haragudj, valahogy átugrottam a neveden. A "senki" név tényleg nem nagyon szerencsés, Te viszont nagyon az vagy, hogy kevés progeszteronnal sikerült teherbe esni. Szeded a gyógyikat, nem lesz semmi bajKép Hüvelyi kúpot használsz? Az jobb, terhesség esetén. A 9.hét is letelt, látom, hányadikba vagy pontosan? Mostmár tuti nem lesz semmi baj, a 9.hét a kritikus.
Amire most kell vigyázni többekközött, hogy uszodába, folyóvízben, tóban nem szabad úszni. Hiába írják a könyvek, hogy az úszás használ. Igen, használ, ha tiszta a víz, de ezek a vizek nem tiszták, az embertársaink miatt, ugye... Terhesség esetén nagy a fertőzésveszély, elmehet a baba. A tengervíz viszont nem annyira káros, azért lehet jobb, azt is kerülni.
Sok sikert továbbra is, mostmár nem kell izgulni!Kép

puszi
Nikie
 
 


Nekem holnaptól kezdődik a 12. hét. Azért szeretnék már egy héttel öregebb lenni.
Köszi a jó tanácsokat, a víziszonyom mellett egyébként sem megyek fürdőkádnyinál több vízbe :o). Vigyázok magamra, ahogy csak tudok, fekszem amennyit csak lehet.
Senki - Éva
 


Nikie!
Ok, megnézem a profilt.
Senkiéva! Drukkolok!!! Pihenj sokat!!!Kép
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Tihanyban nyaraltunk egy hetet, azért nem jelentkeztem eddig.

Kukacz

Nehogy azt hidd, hogy mi olyan kiemelkedően jó körülmények között élünk, azért van három gyermekünk. MÁsfél szobás önkormányzati lakásban élünk, normál fizetése van a férjemnek és mégis jól megvagyunk. Szerintem nem sok pénz, hanem sok szeretet kell a gyerekekhez. Tudom pénz nélkül nehéz, de valahogy mindig alakul. A szeretetet pedig ingyen adják.

P
Szerinted egy emberi élet kioltása nem gyilkosság? Mert szerintem az abortusz fojamán egy kis embert pusztítatnak el. Vagy te ezt hogyan neveznéd nem szemellenzősen?


Én nem vagyok nagyon vallásos, de hiszek Istenben és Isten előtt is nagy bűnnek számít az abortusz. Erről mi a véleményetek? Szerintetek a vallás miért ítéli el?

Kiváncsi

Én el nem tudok képzelni olyan nehéz helyzetet, hogy a saját gyermekemet "megölessem". Talán , ha esetleg megerőszakolnának, de lehet, hogy még akkor is megszűlném, de valószínűleg örökbeadnám. De erről így nehéz írni, ebben a helyzetben benne kell lenni. Én akárhogy is gondolkozom "sajnos" nem tudnám elvetetni a születendő gyermekemet, aki az én vérem, az én életem. Biztosan ti ezt másként látjátok, de én nem lennék erre képes.
Nem is akarok ez ügyben senkivel vitába szállni.

Amúgy én a naptári módszerrel védekezem, kb. ki tudom számítani,mikor van peteérésem és akkor megpróbáljuk elkerülni az együttléteket. Már két éve így védekezünk és eddig még bejött. Amikor babát szerettünk volna egyből teherbe estem és akkor is kiszámítottuk. Amúgy ha nem vállna be a védekezésünk és terhes lennék megint, megtartanám és boldog lennék, hogy megint kisbabám lesz, mert számunkra akkora csoda a gyermek, hogy mindig örülni tudunk neki és eszünk ágában sem lenne még gondolkozni sem az abortuszon.

Most mennem kell, mert várnak a gyerekek!

SEnkiÉva!!

Grtulálok!!!! És sok sikert kívánok nektek!

P. ÉVa
p.éva
 


S.Éva
Sajnálom, hogy te is átmentél ezeken a szőrnyűségeken.
Szorítok érted (értetek) Kép

P.Éva!
Mint mondottam nem vagyok ab párti, és ha egy mód van rá, igen is kerülni kell.
A vallást viszont nem kéne belekeverni. Azért sem, mert a történelem során nem egyszer a vallás nevében gyilkoltak.
P
P
 


P.Éva!
Azért van ez, mert te sokkal erkölcsösebb vagy, mint mi. Már abból is látszik, ahogyan a hátunk mögött nyilatkozol rólunk.
Üdv
Kíváncsi
 


Hello Csajok!!!
P, jopofa, szinte mindig uazokat irod, amiket én is gondolok!!!
Tehat: P. Eva-bizony-bizony, P-nek igaza van!!! Sajna még ma is az öldöklések egyik fö oka a vallas... Vajjjjjjon még meddig??? Kép eN SEM VAGYOK AB PARTI, FENTEBB LEIRTAM, MIT GONDOLOK AZ EGéSZRüL, NEM ISMéTLEM MAGAM.Igazad van, a gyerekneveléshez leginkabb szeretet kell. A pénz nem annyira fontos. En nem védem az ab-ra igyekvö lanyokat, de nem is itélem el öket. Na jo, azokat igen, akik ugy fexxxenek be abortuszra, mintha foghuzasra mennének, mondvan: "affene, mar megint!"
Kivancsi! Mire értetted, hogy Pévi a hatunk megett nyilatkozik rolunk???
Pussz. Kép
Vendég
 


Kivancsi! Pévi= P. Eva. KIVANCSI lennék vmire. Fentebb irtad 1 hozzaszolasomra, hogy talan több olvasata is van. Ez mit jelent???

Senkiévi, hogy vagy??? Gondolok am Rad (ha nem is segit sokat...-joszandék megvan!!!) Kép
Vendég
 


Kukacz, van egy topik, ahol megemlített minket. De mindegy, nem olyan vészes, csak rosszul esett.
A második hsz-ed egyenlőségjeles megjegyzését nem értem! Kép
A kérdésedre pedig: amit akkor írtál, az nekem valahogy úgy jött ki első olvasatra, hogy a dolgok majd maguktól alakulnak ideálissá egy eljövendő szép új világban. (Szemben azzal, amiről akkoriban beszélgettünk, hogy nagy a felelősségünk a jövendő nemzedék alakításában.) De biztos nem úgy értetted, csak én nem hallottam meg a hangsúlyodat. Kép
 


Kivancsi!
Közben véletlenül raakadtam p.éva megjegyzésére a masik topikon. Ne essen rosszul, amit irt, szerintem nem lényeges. Attol, hogy vki szemellenzös, könnyen elitél masokat még nem biztos, hogy igaza is van!!!
Vendég
 


Kukacz & Kíváncsi!
Kíváncsivá tettetek és megkerestem P.éva hsz-át a másik topikban (megírhattátok volna, hogy hol, legalább nem kellett volna keresni).
A lényeg, ami a véleményemet érinti: Kukacz most pedig én csatlakozom a véleményedhez. Még annyival kiegészíteném, hogy ez a megjegyzés is inkább P.évát minősíti.

P
ui.
P.éva! Most megakadt a szemem egy mondatodon:
"...De erről így nehéz írni, ebben a helyzetben benne kell lenni..." Látod, erről beszélünk itt a legtöbben! És ez igaz minden szituációra, m ert minden történet más és más.
P
 


P.Éva!

A vallás nevében tudod hány embert öltek meg? Szerintem meg se tudnád számolniKép Egyszerüen csak azért mert nem egyezett a véleményük az egyházéval. És a Keresztes háború? Amikor az egyház azért toborzott seregeket, hogy lemészárolja azokat akik nem akarnak az ő vallásukhoz tartozni? Magyarországon is "csupán" ezért létezik ez a vallás, mert ősapánk nem akart már háborúzni és a népe javát akrta, de később, ha valaki rájött, hogy a föld gömbölyű és ezt még hangoztatta is az máglyán végezte eretnekség vádjával... Ez az egyház, ez a vallás... ezzel aztán lehet dobálózniKép És azt tudod-e hogy honnan ered a sátán? Egy ősi vallásból (őket nevezték ki boszorkánynak) akinek az istenét kicsi kecskeszarvakkal ábrázolták és a lába patákban végződött. Pán-nak nevezték (nevezték még másnak is), de latinul a név nagyon hasonlított a sátán szóra. A vallás lényege a környzet és a természet tisztelete és megismerése, a gyógynövények... Amik ma újra helyet követeltek a szitetikus gyógyszerek mellett...

puszi
sasha

Kép
 
 


Megvagyok ám még! Minden oké velünk.
Visszatérve az eredeti témára, én továbbra sem érzem úgy hogy bárkinek joga lenne elítélni azt, aki az abortuszt választja.
9 évvel ezelőtt 10 napig vendégeskedtem a korház női osztályán. Egy 10 ágyas korteremben feküdtem, egy barom gyulladással kezeltek. Nos, a 10 ágyasban ketten voltunk "fix" vendégek, a többiek reggel jöttek este távoztak. Ők jöttek abortusztra. Sokan sokféle történettel.. Nos, volt egy 17 éves lány, aki már a 3. abortuszán esett át. Reggel jött remegő lábakkal, félve, majd irány a műtő, jött az ébredés, az altató okozta zokogás, a felkelni akarás. Ott ültünk felváltva a szobatársammal az ágyaikon és nyomtuk őket vissza a párnára, mert ugye két órán át tilos felkelni. Ez a 17 éves lány, amikor már felkelhetett, megtalált magabiztosságával oktatott minket, hogy bizony nem is nagy dolog az abortusz. Minden alkalom után a barátjától kap egy szép kabátot, a pasi fizeti a költségeket, ilyenkor kényezteti, stb. De, nem szed fogamzásgátlót, mert belesúlykolták hogy az ártalmas az egészségre. Szerintetek ítéljük el a sötét 17 éves lányt, akinek a legalapvető dolgokról - mint a sokféle fogamzásgátlás - sincs fogalma? Nem ő tehet róla hogy hülye, hanem a szülője, aki nem világosította fel amikor kellett volna. Vagy a környezete, esetleg a 15 évvel idősebb pasija, aki a 17 éves helyett is gondolkozhatott volna. A csaj akkor esett kétségbe amikor jött a vizit és az őt műtő orvos közölte vele, hogy addig nem hagyhatja el a korházat, amíg meg nem tartja neki a fogamzásgátlással kapcsolatos felvilágosítást. Ő volt az egyik típus.
Azután ott voltak a végig zokogó többgyerekes anyukák akik képtelenek lettek volna még egy gyereket bevállalni.
Persze, lehet mondani hogy nagyon klassz fogamzásgátlók léteznek. Én is szedtem hosszú évekig, majd a megbízhatónak tartott bogyóm mellett lettem terhes két éve.
Na, ennyit akartam még írni.
Ja, néhány napja irtam egy anyáról aki lelépett a családjától és lányától, és azóta se kereste a gyerekét. Tegnap aláírta ügyvéd előtt a válási okmányokat, hogy lemond a lánya felügyeleti jogáról, él a havonta egyszeri láthatással, meg az évente egyszer egy hetes felügyelettel. Ennek a csajnak az életébe már két gyerek se fér bele és ugye most terhes az új pasijától...
S.Éva
 


Hol van az a beszélgetés???

S.Éva!
Azt hiszem, ismét megfogalmaztad a lényeget.
Nem csak az abortuszt, hanem a körülményeket is kell nézni...

Csi
 
 


és akármennyit is tudsz arról az emberről, mindent nem tudhatsz. Igy nem szabad akkor sem itélkezni, ha azt hiszed, hogy mindent tudsz az életéről.
Segiteni, ha elfogadja, és a sajátjainkat felkésziteni a felelős életre, ez minden amit tehetünk.

 
 


Sziasztok!

A változatosság kedvéért én is Éva vagyok.

Kicsit OFF:
Sokat olvasgatom a babanetet, de nem vagyok aktiv levelező, vitázó meg pláne nem. Olvasok olyan topikokat is, amelyek közvetlenül nem érintenek, most pl. sajnos terhes nem vagyok, abortuszom sem volt soha, a gyerekemmel is minden oké. De érdekel mások sorsa, sokat lehet tanulni a hozzászólásaitokból.
Amiért most írnom kellett, az P.Éva következő mondata: "Én el nem tudok képzelni olyan nehéz helyzetet, hogy ..."
Régen én is mondtam ilyeneket, de az élet, Isten vagy a Sors, nem tudom, csakazértis szembesített ezekkel a helyzetekkel. Szerencsére nem ilyen tragikusakkal, mint amiről ez a topik szól, de megtanultam a leckét, és megpróbálom visszafogni magam, mielőtt kiejtem a számon:
én bezzeg soha, velem ilyen soha, én majd vigyázok, majd jobban meggondolom mint az a masik stb.

Magunkat kellene inkább javítani, megpróbálni megérteni a másik helyzetét. Szerintem az empátia megtanulható dolog, a gőgről pedig le lehet szokni.

ON:
én is abortuszellenes vagyok, ha magamról van szó, de nagyon sajnálom azt, akinek bármi okból keresztül kell ezen mennie.

Éva
Névtelen
 


sziasztok!

Kicsit off, de muszáj leirnom. P.Éva a vallást, a hitet emlegette. Amiről utána többen irtok, az nem a vallás, hanem az egyház. Sajnos a kettő nem ugyanaz. A hit, Isten szeretete nem öl. Ez belülről fakad, és jobb esetben az egyház támogatja. A középkori eretnek üldözések és társaik egy uralkodószervezet, az egyház részéről történtek. Szerintem P.Éva nem erre gondolt.

Ildi

Ildi
 
 


-
Névtelen
 


No comment!
Névtelen
 


Én pl éppen ebédeltem. Gratulálok ehez a Stock fotó gyüjteményhez. Nem ide kellene rakni, ha egyáltalán kell valahova.

Azt hiszem már csak ismételném magamat. Úgyhogy ezennel én is elköszönök.

Zsunya

 
 


Elképzelem, ahogy Névtelen testét-lelkét átjárta a kielégülés, amint lenyomta a Küldés gombot. Nna, mot megkapták...!
Megkaptuk. Én sem folytatom így.
Kíváncsi
 


P.éva!
Igaz, hogy az Ikrek topikban írtad, de muszáj rá válaszolnom.
Arra a következtetésre jutottam, hogy te a lényeg felett siklasz át folyamatosan. Nem a vélemény kimondásával van a baj, hanem azzal, hogy állandóan ítélkezel mások felett. Vajon te oly tökéletesen éled az életed, hogy van jogod hozzá? És a fél igazság a legnagyobb hazugság!!!! Nem azt mondtam, hogy senki vagy, csak azt mondtam, hogy senki nem vagy ahhoz, hogy mások felett ítélkezhess. Szomorú, hogy ennyi önkontrolod nincs, hogy még te játszod a megsértettet.
Mikor lesz a szenté avatásod?

Kiszállok én is! Ilyen beteges elmét, mint ez a névtelen, csak sajnálni tudom.

P

ui.
S.Éva!
Remélem egy másik topikban még hallunk Rólad/Rólatok.
P
 


Zsunya, te a szamitogep elott EBEDELSZ???? Kép
Mit szol hozza a csaladod?
Névtelen
 


Pfff Kép
Tudod, ha a törpe alszik és a férjem nincs itthon senki nem szól bele. Nem mintha amúgy tennék... Nem szeretek gép előtt ülni amikor a gyerek ébren van, mert felmászik az ölembe. Én meg korainak tartom, hogy itt lógjon, mig anya netel. Igy marad az ebéd közbeni netelés. Mivel nagyfoku komunikáció éhségem van, és nem szeretek játszóterezni, ezért fórumozok.
Adalék, hogy a gyerekszoba a konyhából nyilik, és nem szeretek ott matatni ha alszik, mert nagyon kicsi a légtér, ezért nem csukom be az ajtót. (ilyen bogarak laknak a fejemben, tudod) szóval igy itt eszem bent.

Kielégitő volt a magyarázat?

Észrevetted, hogy itélkezel?

 
 


Hello. A képeket latvan majdnem elhanytam magam. Ki az a vadbarom, aki felrakta öket??? Lehet, hogy egy ideig én se nézek be ide. Es mindezt 1 betegelméjü miatt. Fuuuuuuuuuuuuuuj.
Vendég
 


Lányok!
Túl az első felinduláson most mégis azt mondom: ne hagyjuk abba! Hiszen mi pont azért jöttünk itt össze, hogy megpróbáljuk összeszedni, hogyan is lehetne az életünk jobb azáltal, hogy elkerüljük az abortuszt. Nem csak mi, személy szerint, hanem a gyerekeink, a környeztünk is. Hogy erre valaki csak így tud reagálni, nem a mi szegénységi bizonyítványunk. De mi azért ne adjuk fel, mert mások csak az az egyetlen kifejezést tudják kiolvasni az eddig leírtakból, hogy "bizonyos esetekben"! Mi legalábbis végigbeszélgettük az eset után a délutánt a férjemmel, és olyan sok dolgot fel lehetne még a témával kapcsolatban vetni!
Szóval, szerintem ebbe a beszélgetésbe belefér az is, hogy egyesek botrányos módon provokálnak, bár nekem nem hiányzik, de kizárni nem lehet. Ha van kedvetek - én azért még figyelem a hozzászólásokat.
Kíváncsi
 


A képek borzalmassak...
Nem tudom mi lesz holnap... talán nem kellett volna megnézni... talán...

Egyszer küldött nekem egy "kedves" babanetes egy web címet amin állatkísérletek voltak. Mind ezt azért tette, mert belinkeltem egy olyan cikket ahol a Henkel adott pénzt arra, hogy új játszótereket építsenek.

Én hülye megnézegettem a linken található képeket. Akkor nem volt baj. Késöbb, egy darabig kb. egy hónapig, ha sampont vagy tusfürdőt vettem a kezemben mindig az a szegény nyúl vagy majom jutott eszembe akit a képen láttam. Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

ui: Ettől függetlenül, nem biztos, hogy az ilyen képekkel el lehet rettenteni embereket a dologtól, mert ha azt vesszük azóta is fürdők, mosok, mosogatok.
A háborúról meg ne is beszéljünk, mennyi elrettentő áldozat és mégis megteszik újra meg újra.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szerintem aki ezen a fórumon ír-olvas, az maximum az utolsó és legvégső megoldásként, mint számára egyetlen lehetőséget választja az abortuszt. Ezek a képek tisztességtelenek, az egyébként is kinzó lelki fájdalmukat csak növelik majd ezek a képek.
Aki viszont fogamzásgátlási módszerként alkalmazza a terhességmegszakítás e formáját nem ül a net előtt, nem néz babaoldalakat, fingja sincs e világról.
Köszi kedves ismeretlen, eddig nem tudtam milyen lehetett a belőlem kioperált halott embrió, most van róla fogalmam. Remélem örül a lelked hogy lesokkoltál, jót is tesz ez egy egyébként is aggódó 12 hetes terhesnek...
S. Éva
 


Kíváncsi! Igazad van, ne hagyjuk abba, de első felindulásom arra vezetett, hogy hagyni kéne.

S.Éva!
Azért ez nem egészen reális, mármint ami a képeket illeti. Ez egy nagyon gusztustalan propaganda kép. Volt alkalmam látni ilyet az életben Kép ennek a képnek semmi köze a valósághoz.

Inkább hajtogasd magadban, magatoknak, hogy egészséges, gyönyőrű, okos babád lesz. Rettegtem én is, de ez az önmegerősítés nálunk működött Kép
Annnyian szorítunk értetek, Ti pedig magatokért, hogy működnie kell Kép
szeretettel, P
P
 


Sziasztok!

Most néztem be hozzátok és megláttam ezeket a képeket. Szörnyűek, de ha nem is igaziak, valahogy így nézhetnek ki az embriók az abortusz után. Vagy szerintetek, mi marad belőle miután széttrancsírozzák?

Z
Névtelen
 


Azt hittem, lejjebb már nem lehet sűllyedni.
Csak így tovább...!
Névtelen
 


Képfeltöltős névtelen:
Kép

Kép
 
 


Hello Lanykak!
Ugy latom, mar nincsenek itt a képek, ugyhogy visszamerészkedtem... Kép
P! Orvos vagy??? Azért kérdezem, mert irod, hogy lattal mar abortuszt. Hol???
Vendég
 


Sziasztok!

Kukacz!
Már nem láttam a képeket.
OFF: orvos vagyok, láttam abortuszt a "nagy páciens" feji végéről. Nem volt nehéz megállni, hogy ne kerüljek a lábi oldalra. Tehát ez sem predesztinálja az embert arra, hogy lásson.
Aki látja a nőgyógyász, aki csinálja, a nőgyógyászjelölt, aki tanulja, a műtősnő és a műtősfiú, aki a lábát fogja a nagy páciensnek.

Snoopy

ON
snoopy
 


Sziasztok
Én is visszamerészkedtem... és már nem szorongok, betöltöttem a 13. hetem is Kép És a nuhaszűrés adatai alapján egy épkézláb, korának megfelelő méretű magzat kalimpál bennem Kép Hurrrráááááá!
tünded
 


Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Kicsit hosszú leszek, úgyhogy előre is elnézést.

Szóval, van egy barátnőm, aki együtt élt egy pasival, de a kapcsolatuk megromlott, így a barátnőm úgy döntött, otthagyja a barátját. Aznap, amikor konkrétan a költözésre került a sor, derült ki, hogy négy hetes terhes. A fiúhoz nem akar visszamenni, tehát, ha vállalná is, akkor is egyedül nevelné fel a babát, ám ő úgy döntött, hogy ilyen körülmények között nem tarthatja meg a gyereket. Nagyon régóta vágyik pedig rá, de anyagilag (többek között) nem tudja vállalni. Se lakás, se semmi... Minden lehetőséget átbeszéltünk, és el kell ismernem, még így, egy gyermekes anyaként is, hogy az ő helyzetében valószínűleg én is így döntöttem volna. No, de a lényeg, a kérdések:

Volt már dokinál, van papírja róla, hogy babát vár. Innentől kezdve milyen papírra van még szüksége? A Családvédelmi Szolgálatnál kell jelentkeznie? Hol (lakhely szerint, vagy mindegy)? Mennyi idő telik el kb. onnantól, hogy eldöntötte magában a dolgot, odáig, hogy megtörténik a műtét maga? Mennyibe kerül ma egy művi terhességmegszakítás?

És részemről: hogyan tudnék neki segíteni, hogyan tudnám egy kicsit lelkileg támogatni, hogy amennyire lehet, épkézláb állapotban essen át ezen?

Köszönöm a KONSTRUKTÍV válaszokat előre is mindenkinek.

Puszi:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Anélkül, hogy tudnám a pontos menetet, azt tudom mondani, hogy hívja fel a körzeti védőnőjét. Ha ő nem szeretné, akkor hívd fel Te azt, akihez jársz. Régen elvileg ezeket a dolgokat is ők intézték, de ez csak úgy rémlik...
Ha jobb tipp nem jön, próbáld meg.

És, hogy hogyan lehet segíteni?...Brrrr. Erről gőzöm sincsKép Nehéz lehet.

Csi
 
 


Nekem annak idején az ab-t végző dokinál kellett kitölteni a papírt. Más ügyintézés nem volt. Miért nem kérdezi meg a barátnőd az orvosát, hogy mi a teendő?
Névtelen
 


Az a helyzet, hogy nem idevalósi. A doki pedig, aki megállapította a terhességet, rögtön elítélően kezdett viselkedni, amikor 5 perc csönd után megkérdezte, hogy mi van, ha nem akarja megtartani... Így ahhoz a dokihoz nem akar visszamenni, vsz. keresünk neki valaki mást. A védőnős ötletet köszönöm, hétfőn felhívom az enyémet. Ha nem is tud ő mit tenni, legalább infót tud majd talán adni.

Köszi mégeccer. Ha van valakinek még ötlete, nagyon hálás lennék.

Pusz:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Jányok, tegyétek meg, hogy írtok a bürokratikus procedúráról a fentiek miatt, plííz.

Köcci:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 



Légyszi segítsetek!
Mennyi időt számoljak a védőnői látogatástól az abortuszig?
Nem mindegy, hogy mennyi szabadságot kérek, mert most kezdtem dolgozni aug.-tól. A munkámat nem szeretném emiatt elveszíteni. 5 hetes terhes vagyok. Első, és sajnos el kell vetetnem...
Névtelen
 


Sziasztok!
Nem tudom, mennyit kell varni, de szerintem elég az esemény napjara szabit kivenni, meg esetleg utana 2 napra, hogy pihenj.zerintem a dokitol függ, hogy mikor ér ra... Miért nem tartod meg a kicsit??? Nem tartozik ram, de késöbb megbanhatod...
Batorsag!!!
Vendég
 


Másnap lehet hazajönni a kórházból, úgyhogy, ha nem strapás a munkád, szerintem összesen 2 nap elég. Próbáld csütörtökre vagy péntekre kérni a műtétet, és akkor ott az egész hétvége pihenni.
Névtelen
 


Névtelen!

Gondold meg nagyon az abortuszt! Igen, miért nem tartod meg a kicsit?

Nikie
 
 


Szerintem N. már átgondolta ezt, és nem túl valószínű, hogy idegen emberek 1-1 soros hsz-a miatt meggondolja magát. Nyilván ő ismeri az okokat, körülményeket, amik miatt így döntött, és nem hiszem, hogy kívűlállóknak joguk van a döntését felülbírálni, megkérdőjelezni, befolyásolni.
Névtelen
 


Köszönöm az infókat! Kép Próbálok bátorságot önteni magamba, és erőt gyűjtök...
Névtelen
 


Hülye kérdés...nem is idevaló, de gyötör...miért hívja magát az a lány SENKINEK, akinek még nincs gyereke????? szerintem le lehet élni egy életet VALAKIKÉNT gyerek NÉLKÜL is akár....

UTÁLOM, ha egy nő a gyereke által MÁS SZEMÉLYISÉGET vesz fel, megváltoztatja a nevét, mondjuk Pistimamára...

lányok, mi MI vagyunk, és a gyerekeink pedig ŐK, persze, ha vannak...

én sokkal biztosabb voltam magamban, amíg NEM volt gyerekem, mostanra már azt sem tudom, jól döntöttem-e, amikor a kék öblítőt zöldre cseréltemKép

ABORTUSZ: ha egy társadalom megtiltja az abortuszt, akkor előbb utóbb tele lesz a temető halott kisbabákkal...

egy nő MINDENT megtesz, hogy gyereke legyen, de azért, hogy NE legyen, egy kicsivel többre is hajlandó

az esemény utáni, sürgősségi fogamzásgátlás a jövő, mint a drogosoknak a tiszta tű, eltűr, és ezáltal életet ment

az abortusz filmet én is láttam, és emlékszem a kampányra a sikító magzattal,

én soha nem szakíttatnám meg a terhességemet, 1x a párom azt gondolta, rossz időben jön ez a gyerek, hát csöndben vártam egy hetet, kerülve a témát, majd elmentünk az orvoshoz, aki megkérdezte, mi a terv, mondtam, nincs terv, gondolom program császár februárban

kedves NÉVTELEN! ha nincs más választásod, hát vetesd el, a nyílt örökbeadásra nem gondoltál? akkor még van 8 kerek hónapod a végső döntésre, vagy magadat, vagy valaki mást egy életre boldoggá tehetnél...tudod húsz év távlatában a legtöbben megbánják

ahalan
Névtelen
 


Sziasztok!

Olvasgatlak benneteket, és úgy gondoltam megosztom veletek az én történetemet.
20 éves vagyok, még nem töltöttem be a 19-et, amikor terhes lettem a kislányommal megbízható fogamzásgátlás mellett. Mivel még iskolába jártam, érettségi előtt álltam, és anyagilag sem jöttünk ki a párommal, hosszú, átsírt éjszakák után úgy döntöttünk, nem tartjuk meg a picit.

Ehhez hozzájárultak azok a megjegyzések, melyeket azoktól az emberektől kaptam, akikhez segítségért fordultam. "Az egész életedet elb**szod, ha megtartod ezt a kölyköt". "Ezt a takarítást el kell végezni." "Kapartasd ki onnan." Kép (szó szerint idéztem) Hozzáteszem, a barátommal nagyon nagyon szeretjük egymást, 3 éve vagyunk egy pár, és már régebben is beszélgettünk arról, milyen jó lesz, ha majd életet adhatunk egy kis embernek...
Az orvos hűvösen kezelt, miután megtudta a szándékomat, de előtte még megmutatta a monitoron a kisbabám szívének dobogását, amit meg is hallgattunk... Családvédelmisnél is voltunk, a beszámolója sokkolt, egy órát zokogtam a vállán. Végül a műtét előestéjén megváltozott bennem valami. Úgy érzem, amit igazából, a lelkem legmélyén eldöntottem, az az volt hogy vállalom a gyermekemet. Számomra ő volt a legfontosabb már akkor is, és nagyon szerettem az első perctől fogva. Másnap nem mentem el az abortuszra, és Evelin ma már 5 hónapos, csodálatos, egészséges kislány. Minden vele töltött perc ajándék. Soha nem fogom megbánni, hogy a szívemre hallgattam, és nehézségek árán is felvállaltam, hogy felnevelem őt. Az iskolát azóta magántanulóként elvégeztem, leérettségiztem, és amint Evi nagyobb lesz, folytatom a tanulást.

Ennyi a történetem, de a leírtak ellenére egyáltalán nem ítélem el azokat, akik végső elkeseredésükben az ab mellett döntenek. Biztos létezik olyan életszituáció, amelyben az én életem sem így alakul...

Zsófi
 
 


Sziasztok!

Olvasgatlak benneteket, és úgy gondoltam megosztom veletek az én történetemet.
20 éves vagyok, még nem töltöttem be a 19-et, amikor terhes lettem a kislányommal megbízható fogamzásgátlás mellett. Mivel még iskolába jártam, érettségi előtt álltam, és anyagilag sem jöttünk ki a párommal, hosszú, átsírt éjszakák után úgy döntöttünk, nem tartjuk meg a picit.

Ehhez hozzájárultak azok a megjegyzések, melyeket azoktól az emberektől kaptam, akikhez segítségért fordultam. "Az egész életedet elb**szod, ha megtartod ezt a kölyköt". "Ezt a takarítást el kell végezni." "Kapartasd ki onnan." Kép (szó szerint idéztem) Hozzáteszem, a barátommal nagyon nagyon szeretjük egymást, 3 éve vagyunk egy pár, és már régebben is beszélgettünk arról, milyen jó lesz, ha majd életet adhatunk egy kis embernek...
Az orvos hűvösen kezelt, miután megtudta a szándékomat, de előtte még megmutatta a monitoron a kisbabám szívének dobogását, amit meg is hallgattunk... Családvédelmisnél is voltunk, a beszámolója sokkolt, egy órát zokogtam a vállán. Végül a műtét előestéjén megváltozott bennem valami. Úgy érzem, amit igazából, a lelkem legmélyén eldöntottem, az az volt hogy vállalom a gyermekemet. Számomra ő volt a legfontosabb már akkor is, és nagyon szerettem az első perctől fogva. Másnap nem mentem el az abortuszra, és Evelin ma már 5 hónapos, csodálatos, egészséges kislány. Minden vele töltött perc ajándék. Soha nem fogom megbánni, hogy a szívemre hallgattam, és nehézségek árán is felvállaltam, hogy felnevelem őt. Az iskolát azóta magántanulóként elvégeztem, leérettségiztem, és amint Evi nagyobb lesz, folytatom a tanulást.

Ennyi a történetem, de a leírtak ellenére egyáltalán nem ítélem el azokat, akik végső elkeseredésükben az ab mellett döntenek. Biztos létezik olyan életszituáció, amelyben az én életem sem így alakul...

Zsófi
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: