Új privát üzeneted érkezett!

Jó, Pocok, ha még nem küldted el, akkor a jamina@netandgo.hu címre küldd. De ha már elküdted a profilomban lévőre, az sem baj.
Köszi: Jamina
 
 


Köszi Pocok, én is megkaptam. Nekem nagyon tetszik! Kép
Ezt Ti találtátok ki, vagy valahol készen találtátok? Csak mert, ha Ti találtátok ki, akkor nagyon ügyesek vagytok. Kép

Bea
 
 


Bocsi a sok szóismétlésért. Kép

Bea
 
 

 
 

Nagyon ügyi vagy! Gratulálok! Kép
 
 


Pocok,
mivel nekem a freemail-es cím néha elég nyomoronc, hát most sem kaptam Tőled semmit Kép; átküldenéd a fentebb megadottra?
Köszi:
Jamina
 
 


Márti!
A Központi Népességnyilvántartót én is próbáltam régebben, csak kíváncsiságból, de akkor nem működöttKép!

Enikő!
Én is hasonló listát olvashattam, mint amit Jamina írt a legritkábban adott nevekről. És én is nemrég tudtam meg, hogy Erdélyben NAGYON gyakori az Enikő név.

Jamina!
Tök jó név a Polett nem?
De ezek az állatnevek...

Csi
 
 


A legalább 5000 esetben megtalálható férfi utónevek, elofordulásuk sorrendjében
http://www.nyilvantarto.hu/BMKOZP/hivatkozas/inform/fuzetnepes/nep12/nepesseg/f- ffi.html

A legalább 5000 esetben megtalálható noi utónevek, elofordulásuk sorrendjében
http://www.nyilvantarto.hu/BMKOZP/hivatkozas/inform/fuzetnepes/nep12/nepesseg/f- noi.html

A 2001-ben születettek között legalább 10 esetben eloforduló fiú utónevek
http://www.nyilvantarto.hu/BMKOZP/hivatkozas/inform/fuzetnepes/nep12/nepesseg/f- fiu.html

A 2001-ben születettek között legalább 10 esetben eloforduló leány utónevek
http://www.nyilvantarto.hu/BMKOZP/hivatkozas/inform/fuzetnepes/nep12/nepesseg/f- lany.html

A legalább 10 000 esetben megtalálható családnevek elofordulásuk sorrendjében
http://www.nyilvantarto.hu/BMKOZP/hivatkozas/inform/fuzetnepes/nep12/nepesseg/f- csalad.html

Napocska
 


miért halt meg a topik?
pedig olyan jó volt.Kép
Névtelen
 


SZiasztok!
Először is én is a segítségeteket akarom kérni. Nem tudni, hogy megint kisfiúnk fog-e születni, vagy netalántán kislány szeptemberben, és hát gondunk van a nevekkel. Finnországban élünk, és azon gondolkodunk, hogy lehet-e vegyesen anyakönyveztetni nevet. Ti. lehet-e az egyik keresztnév magyar, a másik meg finn. Azon gondolkodunk, hogy az egyik név olyan lenne, ami igaz hogy finn, de a magyarban is legyen megfelelője, csak mondjuk más írásmóddal. Tudtok erről valamit??

A másik, hogy szívesen vennék ötleteket elsősorban olyan névre, amivel meg is keresztelik a gyerkpcöt, hogy ne kelljen már egy 3. nevet is választanunk.

Magunkról annyit, hogy Bárányos a családnevünk és van egy Donát nevű kisfiúnk.

Ha kislány lesz, eddig a párom a Petra nevet találta ki, nekem is tetszik, és ugyanígy van írva finnül is, viszont ezzel nem keresztelik meg, nem?

Kisfiúra viszont még nincs tippünk, pedig az első uh szerint 90%, hogy kisfiú lesz. Szerintetek András, Péter, Márton????????

Segítsetek!
Puszi: Nyuszimanó
 


Szia Nyuszimanó!

Nekem is tetszik a Petra lánynévnek, fiúnévnek a Márton vagy az András. Ha finnet szeretnétek, abban nem tudok ötletet írni, 3 finn névről hallottam Tomi (Makkinen), Kimi (Raikonnen), Mika (Hakkinen).
A megkeresztelésről én nem tudok semmit, nekem nincsenek a gyerekeim megkeresztelve, azt sem tudom sajnos, hogy lehet-e vegyesen a magyart, és a finnet.

Pusz: Bori
Bori
 


Nyuszimanó,
Petrát keresztelnek itthonKép.

Szila

Ui.: a Bárányos mellé megy még a Levente is, neked hogy tetszik?Kép
 
 


Nyuszimano

Finn torvenyeket nem ismerem igy az kerdeses ott hogy van. De Kanadaba peldaul barmilyen nevet anyakonyvezhetsz. Semmi de semmi megkotes nincs. Otthon meg mivelt csak bejelented mint elo magyart a gyerekedet. Igy kenytelenek elfogadni azt ami a szuletesi anyakonyvebe van.
Milyen valasuak vagytok? En ugy tudom maximum vedoszentett adnak gyereknek, de nem kell meg egy ujabb nev. Habar en evangelikus vagyok es ott meg ilyen sincs.

Napocska
 


Szila!
Levinek hívják itt Finno.-ban Adri barátnőm kisfiát, szóval kilőve...

Ma éjjel a Marcell jutott eszembe, hm????

Cory!
Neked meg tudod mi jutott eszembe a vezetéknevetekhez??? mit szólsz az Andorhoz? Csak az a gondom vele, hogy hogyan lehet becézni?????
Ugyanilyen gondom van a neked ajánlott 3 napkeleti bölcs nevével is, a Menyhért nevet hogy lehet becézni? Mellesleg mondjuk nekem nem tetszik alapból ez a név.

Puszi: Nyuszimanóék, akik a névválasztás lázában égnekKép
 


Menyhért=Menyus
Andor=Andi (ez ronda név)
Névtelen
 


Nyuszimanó,
a Marcell nagyon OK.Kép És úgy, hogy Márton? ugyanúgy lehet becézni, és biztosan még ritkább Kép
Névtelen: az Andor egyáltalán nem ronda, bár kétségtelen, hogy Andinak becézni nem túl szerencsés...
Jamina
 
 


A Márton sokkal gyakoribb, mint a Marcell mostanában
Névtelen
 


Nyuszimanó!

marcell szerintem szuper! Viszont a Márton nem tetszikKép, mindíg a nils holgerson jut eszembe rólaKép.
ha katólikus keresztelőre gondolsz ott nem tudom mi van, mert tényleg szentek nevére szoktak keresztelni, és petra szent nem hiszem hogy van, de egy normálisabb pap nem csinál már ebből gondot, legfeljebb lesz még egy kereszte neve, amihez van szent. Viszont ha nem katólikus ott semmi gond, nincsenek szentekKép és a saját becsületes nevükre keresztelik őket.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Névtelen,
ezt honnan veszed? Most komolyan érdekel. Mert Marcellt kapásból hármat is ismerek, míg Mártont egyet sem.

Manó,
a mi gyerekeinknek már nem valószínű, hogy a Nils Holgerson fog róla eszükbe jutni...Kép

Pocok,
ugye hogy jó az Andor? Kép És nem baj, ha egy nevet nem lehet becézni, egy kisgyerek úgyis annyi más becenevet kap. Hogy is szokta az anyósod? Kép
Jamina
 
 


Andor=undor Kép ne máááá, szegény gyerek Akkor inkább Márton!! És tényleg több a Márton manapság mint a Marcell (legalábbis itt vidéken)
Andi
Andi
 


csak "játszótéri" tapasztalat. ahány Marcit ismerek, mind Márton, de az utónévkönyv szerint is az utóbbi években a Márton fut.
Névtelen
 


Köszi mindenkinekKép
Én is úgy gondoltam, hogy a Marcell ritkább, mint a Márton.

Manó!
Ja-ja, Márton gúnárKép meg a Márton napi libatömés... Bár szerintem a mi gyerkőceink korában már nem erről fognak beszélniKép sajnosKép

Nekem akkor is tetszik az Andor, bár ez úgyis Coryéktól függ, ha hazajöttek a nyaralásból. Kíváncsi vagyok, milyen neveket találtak ki.

Pocok!
Lesz még neked Andorod, ne félj!KépKép
Erre most meg én mondhatnám, hogy nekem is Petrám lesz, ha lesz egyszer kislányom.... Bár sajnos van egy ismerősöm, akinek 7 fia!!!!! született...

A páromnak mindenesetre mondogatom a Marcellt-Mártont, hátha "lassú víz partot mos", uis ő még nem nyilatkozott, mi legyen a bébi neve, pedig most ő ad a babának nevet, és azért jó lenne előtte egyeztetni. Bár már puhul-puhul...

Puszi: NYuszimanóék
 


Andi,
méghogy Andor-undor, hát, nem hiszem, hogy jellemzően ez jutna az emberek eszébe!

Egyébként meg ízlésekről nem lehet vitatkozni. Akinek tetszik, tetszik, akinek nem, nem. Pont.
Jamina
 
 


Pocok!

ha megkérhetlek átküldenéd újra a neves táblátokat nekem? Pénteken elszállta gépünk és újra kellett telepítenia WindowstKép vszilvia@tvnetwork.hu
Köszi

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Sziasztok!

Megszületett Ivanics Péter, akit még néhány hete lánynak hittünk és Lénának szerettük volna nevezni.

A Péter hirtelen jött mivel nem készültünk fiú nevekkel. Már így utólag a férjem is belenyugodott, hogy nem olyan oroszos lett.

Mindketten jól vagyunk!

Ildikó
Névtelen
 


Ildikó!!!
Millió gratula! Milyen volt a szülés, mesélj!!!! Puszika Petinek is, nagyon szép a neve!!! Kép
Sok tejcsit és jó egészséget valamint kitartást kívánok nektek! Puszika
Andi
Andi
 


2001-ben szuletett gyerekek kozul
Marcell elso nevkent: 576 masodik nevkent:74
Márton elso nevkent: 492 masodik nevkent:94

Ezen infok szerint:
http://www.nyilvantarto.hu/BMKOZP/hivatkozas/inform/fuzetnepes/nep12/nepesseg/f- fiu.html
Névtelen
 


Sziasztok

Pocok, szeretném én is elkérni a táblázatot, Manó mesélt róla a Friss fórumon. A profilomban szerepel a címem.

Előre is köszi Kép
Gigi
 
 


Sziasztok!

Korábban sokat olvastalak titeket, az utóbbi időben valahogy kevesebb időm jutott a böngészésre. Eddig titkon azt reméltem, hogy segítetek majd a névválasztásban - most viszont

Hozzád szólnék Pocok. Kép Légyszi, ha nem túl nagy gond, küldd át nekem is az általad gyártott táblázatot. Kép Címem a profilban, de itt 1 másik is biztonságból: b.boroka@freemail.hu. Fáradozásod köszönöm szépen előre is. Kép

Természetesen, ha nem tudunk zöldágra vergődni párommal névügyileg, jövök a javaslataitokért is! Kép Az UH szerint 90%, hogy kisfiút várunk, megérzésem is ezt sugallta, de ki tudja? Kép Minden esetre mindenféle névvel készülnénk decemberre ...

Szóval köszi előre is! Kép

Boróka
 
 


Sziasztok!

Pocok, légyszives küldd át nekem is a táblázatot! Remélem nem gond. soraya_75@freemail.hu

Köszi előre is!

Soraya
 
 


Pocok, ha most nem érsz rá, és Lányok, ha még van egy kis türelmetek: hamarosan fenn lesz a névnapos tábla a megújuló ötlettárban!
Jamina
 
 


Jamina

Engem is érdekelne az a táblázat.Lesz olyan topic, hogy Ötletetár? Vagy, hol lehet majd megtalálni?

Kitty
 


Kitty,
van egy külön honlap, ahol a babanetről összeszedett hasznos infókat mindenki által hozzáférhető és átlátható formába öntöttük.
Mivel most megy át teljes formai és tartalmi átalakuláson, igazából egy pár nap múlva ölt új alakot és akkorra a névnapos tábla is fenn lesz. www.otlettar.try.hu
Jamina
 
 


sziasztok
Nálunk sem sikerül közös nevezőre jutni. Ti hogyan győzködtök?? Ez olyasmi, mint egy színdarab. Az embernek lehet róla véleménye, de meggyőzni szinte lehetetlen vkit, hog ymégis sz@r darabot látott.
Nálunk a szépséges, de a legtöbbet használt Top3 2. és 3.helyezettje Dániel, Dávid visakodik a szívemnek kedves Domonkossal. Akit az apja Domi-Homi címen emleget.
Én úgy döntöttem 2 nevet adunk, lesz egy Dávid/Dániel és utána/előtte egy Domonkos, és én Dominak fogom hívni...Kép
Ez nem igazán kompromisszum,én is érzem. Ez a kérdés,pont. Ti hogy csináltátok???
Kép
Judit


Pocok
Nincs baj a Dániel/Dáviddal, szerintem is csodaszépek, tényleg. Csak minden 2 gyereket így hívnak. 2001ben születettekkötül az első 3 név, és a hozájuk tartozó gyermekszám:
Bence


Pocok,
jó ötlet a link a főoldalról, majd írok Diának.

Ez a győzködősdi ismerős, ugye első fiúgyermeknek az apja nevét KELL kapnia, ami nekem nem tetszik (György). Így lett mellé Ádám is. De annak ellenére, hogy ez a 2. neve, mindenki Ádinak hívja Kép. Szaffi meg férjem szerint Erzsébet lett volna, na de ezt már nem tűrhettem 2. névként sem!Kép
Jamina
 
 


Jamina
Szóval, akkor legyek gáláns, és legyen a gyermek Dániel Domonkos, aztán meg győzön,amelyikjobban illik rá Kép
Szerencse, hogy lánynévben tiszta a helyzet, bár fiút várunk
Judit


Erzsébet -na igen, a kedvenc sógornőm is az. Mert a vezetéknevükkel (Szilágyi) együtt valóban figyelemfelkeltő név, de én nem szeretném, hogy a lányom ezzel a névvel éljen. Szerencsére a Szaffi nagyon illik rá, nem egy Bözsi-típus Kép
Megjegyzem, anyósom is Erzsébet, és még ő is azt mondta, hogy nehogy ezt a nevet adjuk a gyereknek...
Jamina
 
 


Jamina!

Kép ismerős! Anyikám Irén és rosszul van ha azt hallja hogy egy kisbaba ezet a nevet kapjaKép

Holophernes!

Nálunk a tesóm két fia Dániel és Dávid. Tényleg szép nevek de őrült divatosak. A férjed biztos sose szenvedett tucatnévtől. ezért nem értiKép Vagy lehet hogy ez a férfiakat nem is zavarjaKép Na mindegy. Nálunk a győzködés nem működött, én Kirát szerettem volna, a férjem jött a Rebekával, és végül kiegyeztünk egy EmmábanKép Esetleg próbáljatok meg ti is egy negyedik nevet találniKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Pocok,
és én mit szóljak?Kép Panni27 és Dávid145 együtt...
Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok
Pocok, köszi a listát Kép, nagyon jó.
Gigi
 
 


Zulu
Te nyertél
Kép
Judit


Sziasztok!

Valaki kérdezte, honnan van a Lara, ill Ajsa név. Nos, a Lara orosz eredetű Larisszából van, pl. Dr. Zsivagó egyik hőse. az Ajsa ,meg Marokkói-francia féle, van egy ilyen szám is, Khaled énekli, Ajsa tararara...

Az én lányomat Valériának hívják, de Lérának, ill. Lérkának becézzük. szerintem gyönyörű név, és mostanában baromi ritka. A játszón minden 2. kislány Luca meg Fanni. Fiúkből pedig a kristóf, Dániel a menő.

Most, szeintem fiú lesz, de még nem tudom hogy mi lesz a neve. Majd megálmodom.

Holopherness, ugye mondtam, hogy fiad lesz még a pár hetes topikban! Hajrá Domokos! vagy domonkos?
 
 


Domonkosnak drukkolj, a kislány pedig Léna lesz. Ez is orosz beütéses, mint a Lara, bár az én fantáziámat az Ajsa mozgatta meg.Vajon hogy lehet becézni??
RBogi
sajnos még nem tudom a nemét, csak hiszem . Vali és nagyon szép név. A dalbetéted meg egyszerűen lenyűgöző, bár lila sejtésem sincs milyen zenére utalhatzs. Hát ez az amit a chat nem tud visszaadni, mert néma mint a ..Kép


Sziasztok!
Bogi! Ha lányunk lesz, tudod hogy fogjuk hívni? Boglárkának. Nagyon szép név, és jól lehet becézni. Szerintem ez is nagyon fontos. Pl. Itt van ez a Kristóf csak példaképp, hogy becézhető? Kristi?
És hogy vagy? Gyere át a topicba!

Nikie
 
 


Fatima... ez is milyen szép név Kép
A Léna is, a Boglárka meg a Lara is (az Ajsáról már nem is beszélve Kép). Mennyivel jobb ezt látni-olvasni, mint Szintia, Dzsesszika, Eszmeralda és társaik!
Jamina
 
 


Lányok,
a www.otlettar.try.hu -n mostmár fenn van a névválasztó, nem kell Pocoknak külön küldözgetnie Kép Nézzetek fel, sok minden van, ami érdekelhet benneteket!
Jamina
 
 


A Léna pedig az orosz Elena becézése.

Judit, mi Lérkának, vagy Lérának becézzük a Valériát, a Valit nem bírom. Az abszolút nem tetszik.
Nikie, jó hallani, hogy Boglárka lesz, én gyeekkoromban nem szerettem túlzottan a nevem, de mostmár tetszik. akkor mindenki Brigitta meg Nikolett volt, és én is az akartam lenni. de most már örülök, hogy Bogi vagyok. Általában a Boglárkák érzékenyek, családcentrikusak, nem túl harsányok, erőszakosak-legalább akiket én ismerek.

Valéria egyébként azt jelenti, hogy erős, egészséges. Na a lányom igazán erős karakter, és hál Isten egészséges is..
 
 


sziasztok!

ha olyan nevet szeretnénk, ami még nincs benne az utónévkönyvben, hogy és hol kell engedélyeztetni?

köszi előre is
detti
detti
 


Sziasztok!

Erzsébetnek hívták az egyik osztálytársnőmet. Őt mindenki Böbének hívta.

A becézésekről meg annyit, hogy vannak kifejezetten olyan nevek amiket nemcsak nem lehet, de nem is jó becézve. Vagy a "gazdája" nem szereti.

sasha

Kép
 
 


Judit, ha mindenképpen D-betűset szeretnétek, miért nem lesz Dénes? Dini a beceneve, a nagyapámat hyvták így, szerintem szép név és ritka. a Domonkost pedig lehet Domkónak is becézni.
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: