Új privát üzeneted érkezett!

Sziiasztok! A napokban leltem rá erre lapra a neten. Sok topicba beleolvastam, némelyekbe írtam is,de kicsit reménytelen bármelyikbe csak úgy belecsöppenni. Szóval beszélnék itt bármiről, bárkivel. örülnék nektek.
 


Szia Borkaborka!

Én egy 7 hónapos gyönyörű kislány anyukája vagyok. Sajnos szinte teljesen magamra vagyok utalva, nincs segítségem. Így hét hónapja minden időmet a babámmal töltöm. Kicsit talán már be is gyepesedtem.Dobj fel egy témát és beszélgessünk, engem minden érdekel ami babával, mamával stb kapcsolatos.Sagica
 
 


Nahát! Szia! Akkor hasonló cipőben járunk. Anna lánykám 3 hónapos, gyönyörű, egészséges, időnként mégsem tudok felhőtlenül örülni neki. Ugyanis gyakorlatilag én is egész nap egyedül vagyok vele. Férjem keveset tud velünk lenni, dolgozik reggeltől estig. Én pedig gyakran megőrülök itthon, mindennap ugyanolyan. Igyekszünk mindennap sétálni, kimozdulni, mégis hiányzik az egykori élet. Párom sokat vigasztal, de időnként már ő is besokall tőlem. Túl lehet ezt élni valahogy? Egyébként örülök, hogy írtál.
 

 
 

Szia!

Nekem szerencsére van egy jó barátnőm aki babát vár.Minden héten egy délutánt együtt töltünk. Sajnos jön a rossz idő így nehezebb lesz kimozdulni.Már nagyon várom a tavaszt,hogy a kicsim járni tudjon. Szerintem akkor már könnyebb lesz. Hol szültél?Milyen élményeid vannak ezzel kapcsolatban?Alszik rendesen a kisbabád? Most mennem kell de holnap ismét jövök.Kitartás!
 
 


Szia! a tavaszt már én is nagyon várom, illetve hogy egy évesek legyünk. Bajai vagyok, itt is szültem júliusban. Nagyon jó dokim volt és pozitív élményeim vannak. Ebben sokat köszönhetek a húgomnak, ő ugyanis a szülészeten dolgozik, végig velem volt. Szerencsés vagyok, mert délután egykor mentünk a kórházba, és háromnegyed ötkor már megszületett Annánk. Szerintem nem voltak vészes fájásaim, mondjuk a végén már kb. tízen álltak körülöttem a műtősök, mert nagyon keskeny a medencém, alig akart kiférni. De sikerült. Utána a következményeket viseltem egy ideig: Elpattantak a hajszálereim, így az arcom olyan volt, mint egy pulykatojás, bevéreztek a szemeim, és kijött az aranyerem, egy hétig nem bírtam ülni.Egyébként én úgy érzem ,hogy a szülés utáni időszak sokkal nehezebb, mint a szülés. Persze lehet, hogy a tesóm segítsége miatt. Mindig jött velem a dokihoz, minden vizsgálatot ő végzett, vérvétel, NSTstb. Ráadásul a vérvételeket is mindig a nappali kanapéján, nem kellett bemennem ezért külön a kórházba. Viszont az tény, hogy utána nagyon érzékeny voltam, képes voltam pillanatok alatt elérzékenyülni, pityeregni. Most már jobb, most inkább az egyhangú napok egyedülléte emészt. Valahogy hiányzik a munkám, a férjemmel egy suliban tanítunk, talán ezért.Sajnos most nem azt csinálom mint eddig, úgy értem akkor és azt amit akarok és bárhol... Ráadásul szegény férjem is kezd panaszkodni, hogy elhanyagolom őt. Bevallom igaza is van. Nehezen tudok megfelelni, pedi Anna jó baba. Nem volt hasfájós, keveset sír, de azért azt is nehéz elviselni, éjszaka is többnyire alszik, persze azért felkel enni. A te lánykád átalussza az éjszakát? És mikortól? Persze minden baba más. Szerencsére van tejem, Anna csak azt kap. Még tejtesónk is van, 4 nappal fitalabb kislány. Apukája egy csapatban focizik a férjemmel, így ismerős a család.De azért a cicifejésekből már néha nagyon elegem van. Azt mondják egy idő után abba lehet hagyni. Te hogy vagy ezzel? Annával utazni is lehet, már hosszú hétvégén voltunk a sógoroméknál Isaszegen, Pest mellett. Semmi probléma nem volt, most Somogyba készülünk a rokonokhoz és Sárvárra anyósomékhoz. Ilyenkor is inkább én vagyok idegbeteg, mint a gyerekem. Mindezt ha elovasod, még majd a szememre is veted, hogy izgalmas az életem, mi a fenének nyavalygok. Valahogy a helyzetet nehéz megszokni és elfogadni. De neked nagyon örülök! Írjál majd magadról sokat. Várom.
 


Szia!

Sajnos nekem nem volt olyan könnyű a terhességem alatt.Terhességi cukrom volt így állandóan szurkáltak. Kétszer feküdtem kórházba és egy nap nyolcszor vettek vért. Ez engem nagyon megviselt ugyanis nagyon nem bírom ezeket a dolgokat. Én Nyíregyházán szültem, rakamazi vagyok.A doki és a szülésznő szuper volt semmi okom panaszra. Nekem a szülés könnyebb volt, mint a terhesség. Sajnos nekem nem volt tejem csak három hétig tudtam szoptatni.Két hónaposan megfáztunk, három hónaposan kezdődő tüdőgyuszink lett. Szerencsére sikerült anyatejet szereznem.Három hónapos korától öthónapos koráig 90%-ban anyatejet kapott. Hat hónapos korára már neked is kevesebb tejed lesz mert akkor már nagyon sokat fog enni és nem jut majd a tejtesónak.Tejérzékenyek is voltun de szerencsére azt már kinőtte. Az én párom is nagyon nehezen viseli, hogy nagyon keveset foglalkozom vele. Azt hittem ha nagyobb lesz több időm lesz rá de tévedtem. Egyenlőre még kitartó, remélem nem unja meg ezt az állapotot. Enikő baba est tíz tízenegy óra körül alszik el, olyankor már örülök ha én is álomra hajthatom a fejem. Az oltásokat hogy viseli Anna baba?Nekem a 4 és 5 hónaposra belázasodott és nyügi volt egy kicsit.Utazni még nem mertem vele,majd nyáron már elmegyünk strandolni pár napra. Egyébként Enikő három hónapos kora óta nem kér enni éjszaka,így szerencsére nyugodtan alszunk általába reggel 9-ig. Tudom ez irigylésre méltó. Talán a nehéz terhességért kárpótol így az élet. Minden babás ismerősöm rám irigykedik.Igaz nap közbe keveset alszik. A házimunkát nagyon nehéz elvégezni, főzni pedig csak ritkán tudok. Te hogy oldod ezt meg?Mekkora most a babád?Hányszor eszik éjszaka?Nappal tudsz vele aludni egy kicsit?Nekem az alvás nagyon fontos az első hat hétben rosszul aludt,ez az időszak nagyon megviselt.Anna magától alszik el, vagy ringatod?Felkelt a gyerkőc mennem kell holnap megint jövök. Szia
 
 


Helloka! A leveled olvasva nekem nincs jogom panaszkodni. Minden elismerésem a tiéd. A vérvételek miatt a szurkálásokat én sem szerettem. Először rosszul is lettem, pedig akkor is a húgom csinálta, igaz akkor még nem voltam terhes.Aztán valahogy hozzászoktam,meg hát a tesó és az otthoni körülmények megnyugtatóak voltak. Képzeld a sógorom felesége nyíregyházi,az ő családja odavalósi. Tényleg örülhetek annak is, hogy van tejem. Mi még hála a jó istennek nem voltunk betegek,illetve Anna nem. Én augusztusban összeszedtem valami vírust, amitől két napig magas lázam volt. Paracetamol tartalmú lázcsillapítót szedhettem és mellette szopiztathattam a Babám. Végül a párom prizniccel húzta le a lázat és utána eltakarodott a vírus belőlem, de borzasztó volt. Hogy bírtad elviselni Enikő betegségét. Én már előre rettegek az ilyentől. A szuriknál is mindig úgy sajnálom. Mi még csak a kéthónapost kaptuk meg, nagyon sírt, de utána nem volt semmi baj.De nagyon félek a többitől.Ja egyébként Anna 3hós, ha még nem mondtam volna.Főzésügy nálam is gond. Ritkán főzök, anyukám hétvégén többet és többfélét gyárt, mindig pakol nekünk is. Aztán van olyan, amikor pizzát eszünk, vagy valami gyorskaját összedobok,vagy anyuféle fagyasztott szilvásgombócot kifőzök. Nappal semmit nem alszok, szerencsére éjjel evés után visszarakom az ágyába és tovább alszik. Mondjuk előfordul, hogy cumihiány van, aztán lehet szaladni. Anna magától alszik el, este a szopi után leteszem és alvás. Idő kérdése, hogy mikor alszik el. Amikor már nem veszi észre, hogy kiesett a cumi a szájából. Korábban volt, hogy ringatni kellett a fürdés előtt, de most már nem igazán fordul elő. Hogy szokott a napod telni? Várom, hogy írj. Szia
 


Szia!

A betegségről:Mostmár tudom, hogy ami neki fáj az nekem még jobban fáj,de én jobban félek a későbbi kötelező betegségektől, mint pl.himlő.
Napjaim mondhatni unalmasan telnek. Minden napra beosztom, hogy mit kell megcsinálnom és igyekszem betartani.Sajnos igaz a mondás "A munka megvár". A gyerkőchöz végtelen türelem kell ami néha elfogy. Ilyenkor teljesen kibukok. Megbeszéltük a barátnőmmel, hogy minden héten egyszer, legalább két órára beülünk valahová és beszélgetünk. Sajna még egyszer sem sikerült ezt megvalósítani. Mivel jön a tél a párom sokat lesz otthon,már fog tudni segíteni.Annyira jó mikor néha vigyáz rá egy órácskát. Szerintem mindenképp szükség van arra, hogy néha a gyerek nélkül kikapcsolódjunk. Kell,hogy a folyamatos felelősség terhét néha levegye a vállunkról valaki, különben bedilizünk. A Te párod szokott vigyázni a kicsire?Nagyon, szerencsés vagy, az én babám nem alszik el magától, le kell feküdni mellé és a hasát simogatni. Eddig ha elaludt betettem a kiságyba.Most, hogy beteg volt egy éjszakát magunk között hagytam. A következő nap már felébredt a kiságyban és nem aludt vissza.Most próbálom visszaszoktatni, remélem sikerül.Mikor teljesen kimerülök arra szoktam gondolni milyen szerencsés vagyok, hogy van gyermekem, gyönyörű és egészséges. Most megyek elkészítem a tápit és a teát. Jó éjt!Írj!
 
 


Szia!Most láttam, hogy néhány kérdésedre nem válaszoltam. Anna Éjjel felkel enni. Este 8-kor adok neki utoljára enni, aztán leteszem aludni. Mostanában hajnali három körül ébred, bár ez változó. Aztán 7 körül már kéri, hogy hozzuk ki közénk, szóval korán elalszik és korán is ébred.De így jó, mert a férjem reggel elmegy tanítani, így is úgy is felébredek. Mondjuk időnként rosszul alszom, mint ma is. Egyszerűen nem tudok elaludni, nem tudom miért. Pedig a párom javaslatára egy pohár vörösbort is elkortyolgatok esténként. Nincs valami jó tipped a bárány számolgatáson kívül? a párom nem szokott vigyázni a kicsire, ő nagyon elfoglalt. a tanításon kívül van egy labdarúgás utánképző egyesülete, ahol különböző korosztályban gyerekeket okít arra, hogy kell a bőrt rúgni. Ez azt jelenti, hogy hetente 4 alkalommal délután 4-től este 7-ig edzést tart. Van úgy, hogy ebédelni sem tud hazajönni, ha a suliban hosszú napos. Az edzéseken kívül hétvégén gyakran vidékre viszi a gyerekeket focitornára. ezenkívül mindig van valami hivatalos intéznivaló az egyesülettel kapcsolatban: szülői értekezlet, könyvelés, termet szerezni télre, közgyűlést tartanistb. azonkívül persze ő is focizik egy csapatban vagy szerdánként a haverokkal. Nagyon keveset van velünk. Ráadásul most bejelentette, hogy szeretne elmenni Amsterdamba november közepén egy szakmai útra, ahol az Ajax utánpótlás képzését nézhetnék meg. Na igen, akkor megint egyedül maradunk, ez nagyon rossz. Ilyenkor ha még egyszer születhetnék, biztos férfi lennék. Amellett, hogy jó nőnek lenni, de azért az utóbbi időben rájöttem, hogy nem mindig. Anyukám szokta időnként bevállalni az unokáját, de sajnos ő sem gyakran, mert egy hülye kínaiüzletben dolgozik, reggel 8-tól este fél 7-ig. Gyakorlatilag a mai világban csak dolgozni szabad, élni nem.a sok egyedüllét miatt félek a téltől, amikor már hamar fog sötétedni. Mit fogunk csinálni? Nagyon tartok az óra átállítástól is, esetleg megbolygatja a napirendet. Ez a hetem most jobban alakult, mint az előző. Talán a szép idő miatt kevesebbet stresszeltem, próbálok helyt állni. Gondolom 7hós babával már jobban lehet kommunikálni, nem? Enikőnek mikor bújtak ki az 1. fogai? Egyébként mit csináltál szülés előtt? Én is szoktam arra gondolni, hogy ahhoz hogy egyszer boldog és harmonikus családi életet éljek, ezen most túl kell esni. nincs mese, majd néhány év múlva már minden rendben lesz.Szeretnétek kistesót? Most megyek, szia, holnap megint írok.
 


Sziasztok!

Csatlakozhatom hozzátok?

Szolnoki vagyok, 22 éves. Van két tündéri kisfiam: Gergő 26 hónapos és Milán 6 hónapos. Én is egésznap egyedül vagyok velükKép De a tudat, hogy egészségesek és az enyémek mindenért kárpótol! Mindketten simán születtek. Sajna az aranyér téma nekem is ismerősKép( Gergő anyósnak köszönhetően tápszeres lettKép( Milán meg kizárólag szopizik. Nekem nincs senkim akire rábízhatnám őketKép

Zsú

KépKép
KépKép
 


Szia Zsú! Persze, hogy csatlakozhatsz, nagyon örülünk neked. Minden elismerésem a két gyerekhez, főleg, hogy alig van köztük korkülönbség. Nem lehet könnyű. Meg még te is elég fiatal vagy és bátor,hogy ilyen korán szültél. Bár a fene se tudja mi a jó idő a szülésre. Későn vagy korán? Egyéne válogatja. Az én anyukám is 18 volt, amikor engem szült, 22 amikor a húgomat. Most 46 évesen nagymama, amit nagyon tudna élvezni, ha már nyugdíjas lenne, de sajna még dolgoznia kell. A férjem legidősebb fia is Gergő, A középső pedig Milán, jó mi? A 3. lehetne nálatok is Kristóf. Anna is kizárólag szopizik, Nincs problémád a szoptatással? nekem csak annyi, hogy kényelmes az igaz, de az állandó fejés egy kicsit megkeseríti. Valamennyi mindig marad benne, igaz most már kevesebb, de nem nagyon merem abbahagyni, mert félek, hogy begyullad. Így is a bal cicimben már 3-szor volt kisebb csomó, amit még időben könnyen eltávolítottunk. te fejed még? Vagy ha nem, hogyan és mikor hagytad abba? Óra átállítással kapcsolatban ha van valami hasznos tanácsod megoszthatnád velem. Az esti fürdetés valahogy gyakran problémás. Sagica ezt már neked is írom! Tegnap 5 körül megint nagy cirkusz volt nálunk, oltári üvöltés. Igaz anyukáméknál voltunk, de már nem először. Kiverte rendesen a palávert, úgy sír, mintha nyúznám. Gondolunk már mindenfélére: esetleg fáradt, de akkor kérdem én egy óra üvöltés után,miért vigyorog fél nyolckor a párom képébe és miért társalog vele? Tegnap meg sem fürdettem a hiszti miatt. Máskor meg a fürdőkádban kezd rá, pedig vannak napok, amikor kifejezetten szeret fürdeni, látom rajta. Ilyenkor, ha fürdés közben kezd el üvölteni a cici sem szokott neki kelleni. Gondoltam már hogy nem elég meleg a víz vagy nem éhes vagy fáradt vagy előrébb kéne hozni a fürit .Ti mit gondoltok? Mikor fürdettek? Nálatok milyen az esti szertartás? Ja és Zsú, milyen időközönként és hányszor szopizik Milán? Van már kalakult rendetek vagy mikor hogy mint nálunk? Ja, és mikor kezdenek jönni az 1. fogak? Anna állandóan a szájában turkál, nem korai 14 hetesen? Na sziótok, lehet még benézek ma. ÁÁ még valami: éjjel kajáltok még? Sziasztok!!
 


Sziasztok!

Minden elismerésem, két kicsivel egyedül. Hogy bírod idegekkel?Bár azt mondják minél fiatalabb az ember lánya annál több a türelme. Nekem és Borkaborkának már valószínű azért sír ennyit a szánk mert "idősebbek"vagyunk.Borkaborka:Télen majd egész nap játszunk a babánkkal és mire itt a tavasz szép lassan szellemileg leépülünk. CSak vicc volt, egyenlőre elképzelésem sincs, hogy mit lehet csinálni hónapokig bezárva. Télen 1 óránál tovább nem lehetünk majd kint velük.Enikő már nagyon rafinált, akaratos és hisztis. 6 hónaposan jött ki az első foga, kicsit nyügi volt, de nem vészesen. Az én babám is kiveri néha a hisztit, ha nem éhes, nem szomjas, nem álmos, és tiszta a pelus akkor csak a te babusgatásodra van szüksége. Mi nyolckor fürdünk,de már próbálom eltolni az óra átállítás miatt. Ugyanis szeretném ha nyáron már csak 9-kor fürdene. Kicsit nyügös már, de olyankor énekelek neki, és ez eltereli a figyelmét. Õket még elég könnyű elterelni más irányba, és el is felejti miért hisztizett. Ha úgy gondolod, hogy jön Anna foga nyugodtan adj neki egy kis Panadol szirupot nem lesz baja tőle.Persze csak mértékkel. A ligában találkoztam egy kismamával, a baba 12 hetes és jön a foga. Nálatok sem kizárt.
Magamról:27 éves vagyok, azelőtt egy cukrászdába dolgoztam.Nagyon utáltam. Most szeretnék tanulni valamit de még egyenlőre nincs elképzelésem. Hétfőn jövök, írjatok!
 
 


Sziasztok!
Nah igen egyik kicsi másik piciKép De szerintem így jobb, mint később nagyobb korkülönbséggel. Az idegeim:D:D azok már nincsenek. Igen Milán is igény szerint, rendszer nélkül szopik. Naponta 5-6 és a 15 alkalom is belefér. Gergőnek is csak az ebéd, az ebéd utánni alvás, meg az esti fürcsi és alvás a fix a napjában. Hiszti? Milán 3,5!!! hós kora óta szopisztrájkolKép Azaz elkezdi és 1-2 perc múlva megfeszül elfordul és sír aztán vissza és cici tovább. Állítólag őt is a fogacska bosszantja.(szopis tanácsadók mondják) Gergőnél észre sem vettük csak a kibújt fogakat(7 hósan). Milán meg rág mindent( nem csak azt amit lehetneKép)és nyáladzik nagyon. Látszik rajta, hogy nagyon kínozza a fogacskaKép Ja még egy sem jött ki neki.
Esték: Mi kilenc és 1/2 10 között fürdünk. Azután már csak alvás jöhet a nagynak a kicsi még kap cicit, de ő is tudja, hogy aludni kell. Átlag 10 és 10.30 között már alszanak. Milán reggel 6 és 7 között kel átlagosan, szopizik és még alszik tovább 8-ig 9-ig.
A hiszti lehet fáradtság is! Kisírja magából a felgyülemlett feszültséget. Bár én sem szeretem ezt de Milánnál is van ilyen néhaKép Sajna még én sem találtam rá megoldást. De ahogy jött úgy el is múlik. Nállunk sem válik be sem a cici sem a séta, összebújás, tisztábatétel, átöltöztetés. Sagica igazad van sokszor kilehet zökkenteni őket. Borkaborka mikor fürdetsz? Utánna még csináltok vmit (játék ilyesmi)?
Télen miért nem lehetnétek többet kint? Én Gergővel voltam 2-3 órát is. Sőt ő csak a kocsiban aludt az erkélyen de. és du. is ha nem mentünk sehová.
Fejni már nem fejek. Szépen fokozatosan hagytam abba. Mindíg 10 ml-rel kevesebbet fejtem aztán már csak reggel és aztán...nekem nem voltak iléyen csomós gondjaim. 3 hónapig adtam tejet egy másik babónak és 4 hós kora óta nem fejek.
3. Petra lesz:D:D Legalábbis már jó lenne egy kiscsajszi is.

KépKép
KépKép
 


Sziasztok! Mi most este 7 körül fürdünk. Előtte van úgy, hogy tudok vele még beszélgetni vagy játszani. De gyakrabban fordul elő, hogy látom rajta azt, hogy aludni akar egy kicsit, jobb, ha nem szólok hozzá vagy esetleg járkálni kell vele. Azt nagyon utálom, mert egyre nehezebb. Fürdés közben az utóbbi időben valami mindig gáz neki, emiatt gyakran egész nap stresszelek. Tegnap is ki kellett vegyem előbb a vízből, de aztán megnyugodott. Olyan is előfordul, hogy utána még apjával hajlandó dumálni és vigyorogni, velem meg nem. Lehet, hogy akkor már elege van belőlem? a nagyon sírós "hisztiket", amikor gőzöm nincs mi baja szintén utálom, mert bármilyen kegyetlenül hangzik is, de fogom és rácsukom az ajtót. Ha elkezdeném rázogatni stb.. csak rosszabb és teljesen behülyülnék tőle. Inkább nem veszek róla tudomást, aztán egyszercsak elalszik. Mindenesetre nagyon tudom utálni magam érte. Sagica! Télen én is többet leszek kint vele, márcsak azért is, mert én is begőzölnék bent. Talán így gyorsabban múlik majd az idő, a séta egyfajta terápia. Nekem. Sajnos nincs erkélyünk. Nekünk is van tejtesónk, de a héten már nem vittek tejet, kevesebb jön össze, mégsem merem abbahagyni a fejést. Most új technikám, hogy két oldalt erőteljes nyomással kipréselem még ami bennevan. Jó lenne abbahagyni. Milán mindig teljesen kiszívja? vagy ha nem akkor is a cicidben hagyod? Bevállalnál még egy csajszit is? Elismerésem. Sógorom felesége 3 után most bevállalta a 4.-et. Hogy a fenébe van hozzá erőtök? Holnap lehet, hogy utazunk, bár nagyon tartok tőle. Így lehet, hogy csak hétvégén tudok megint írni, de akkor elolvasok mindent, na meg beszámolok nektek. sziótok
 


Sziasztok!


Töj jó lesz a nagyinál, egy kicsit talán megpihenhetsz és egy órácskára elmehetnél kettesben a pároddal sétálni, vagy kávézóba.Az én babám is hisztizik , de hamar megtanulják, hogy nincs értelme egyedül a kiságyba ordítani. Én megszokattam vele, ha elhallgat rögtön kiveszem. Így ordít kb10 percet majd játszani kezd. Soha nem hagyom játék nélkül a kiságyban, így előbb utóbb arra irányul a figyelme. Próbáld ki. Bár lehet, hogy a tied még pici ehhez. Én nem szeretnék még egy gyerkőcöt. Pontosabban a gyerkőc jöhetne csak a terhesség ne lenne. Ha Enikő igényli 4-5 éves korában nagyon hiányozni fog neki a kedvéért bevállalnék egy másikat. De remélem lesz sok barátja és nem fog ugrálni egy kistesóért.
Zsú te mikorra tervezed a harmadikat. A barátnőm is most várja szintén a harmadikat. Két fia van, az egyik 8 a másik 6 éves. Ha náluk vagyok óriási a ricsaj az ugrálás állandóan veszekednek, magyarul egy perc nyugi sincs náluk. Nem cserélnék vele.Most sétálunk egyet, ha valaki ír este még jövök. Sziasztok
 
 


Sziasztok!

Borkaborka! Lehet, hogy a te idegességedet érzi! Nagyon rá hangolódnak az anyu érzéseire. Tudom, h könnyebb mondani, de ilyenkor próbálj meg nyugodt maradni. Gondolj valami jó dologra. Igen a kikapcsolódás neked is jól jöhet. Lehet, hogy erre van már mindkettőtöknek szüksége! Figyeld meg ha te is nyugodtabb vagy ő is az lesz.
Tejci: Már bennehagyom a maradékot. Nem hiszem, hogy sokat hagyna. Meg beáll a kereslet kínálat. Mindig épp annyi tej lesz amennyi kell.


Sagica! Mi volt a baj a terhességgel? Vagy már írtad és én nem olvastam volna? Bizti, hogy csak a terhesség volt a baj? Én egyke vagyok (apum 1. házasságából ugyan van egy nővérem, de 14 év van köztünk, meg nem is igazán tartottuk a kapcsolatot). Mindig is vágytam testvérre. Talán innen jött, hogy minimum 2 gyerek kell. A harmadikat most még csak tervezzük. Ki kell "heverni" a két gyerkőc ostromát is. Minimum 5 év múlva.
Épp ez a "ricsaj" a szép a gyerekeknél! Sokszor érzi az ember, hogy készvan, de akkor mindig produkálnak valamit amitől elolvadsz!

Sziasztok

KépKép
KépKép
 


Cukros voltam, így állandóan szurkáltak. Kétszer voltam kórházba, 8-szor vettek vért egy nap. Tudni kell, hogy én már attól rosszul vagyok ha szúrásra, vágásra gondolok. Lelkileg ez nagyon megviselt. Minden egyes vérvétel előtt olyan ideges voltam, hogy hányingerem volt, nem kaptam levegőt stb. Az pedig, hogy a szüléstől, pontosabban a gátmetszéstől mennyire rettegtem azt nem is mondon. Igaz a szüléssel kapcsolatban nincsennek negatív élményeim. Gyors volt és a gáztól már akkor nem emlékeztem semmire. Te simán szülted a gyerkőceidet?Nehéz volt? Hol szültél?
 
 


A cukor nállam is határt súroló voltKép Nekem mondjuk megelégedtek a diétával. Igen sima szülések voltak. Az első magától indult be 39. héten. A második indított szülés volt(burokrepesztés, infuzió). Az elsőnél gátmetszés, utánna külső, belső varratok. 12-kor folyt el a magzatvíz és 15.55-re kint volt Gergő.A másodiknál semmi. Ja igen Milán 37. hét első napján jött. 12-kor kötötték be az infúziót és 13.34-re lett meg Milán. Gergő 3200 gr 52 cm, Milán 3000gr 52 cm. Szolnokon (hentestelep) szültem. Sajna itt nincs választás ez az egy kórház van. Ez is inkább minden más, mint kórház. A szülészet még csakcsak elmegy, de a gyermekágyas osztály...... A csecsemősök nem segítenek. 24 órás rooming-in van csak, de ha anyuka kérdezni mer lehurrogják, mintha mindenki 25. gyerekkel lenne és mindent tudna. Pedig minden gyerek más, nekem is okozott Milán meglepetéseket. Nah igen napi 4! pelenkát adtak, meg egy csomag popsitörlőt egy 5 ágyas szobába 3 napra. Monván ott a csap mossuk le.Azért a 24 órás rooming-in, mert pályáznak a bababarát címre. Ezek???Kép
Na kidühöngtam magam. megyek gyerkőcözni. Riasztás van.

KépKép
KépKép
 


Szia!

Mind a két babával rooming-in szobába voltál?Én nem mertem volna bevállalni. Szerintem a szülés után nekünk is szükségünk van arra a pár nap pihenőre. A babával lehetünk otthon 24 órás szolgálatba kb 14 évig. Aztán már valamivel talán könnyebb. Neked Gergő nem féltékeny a kicsire?
Milyen furcsa, hogy Borkaborka nincs itt. Vajon, hogy érzi magát. Biztos ír majd sokat ha hazaér. Mennem kell nyafizik a babám. Hello.
 
 


Szia!

Nem az elsővel még nem volt ilyen lehetőségKép Szerintem nem volt probléma, h kint volt Milán. Sőt! Gergőnél pont az volt a baj, h ő nem bírta a 3 órás kajcsikat. Beteáztatták aztán úgy hozták ki, hogy ébreszteni is alig lehetett nemhogy szoptatni. Aztán otthon (akkor még anyóséknál) elkezdték mondani, hogy nincs elég tejem éhes a gyerek. (1,5-2 óránként akart enni). Egy egyhetes gyereknek már 3 órát ki kell bírnia evés nélkül. Ez volt a vesztünkKép Elősször tea két szopi között, aztán a tápszer. Így ő alig szopizott. Beszedtünk egy jókis cumizavart, mert persze azt is adni kellett neki. Milánnak se cumi, se cumisüveg. És érdekes: Még mindig szopik. Igaz elég idegtépő, mert ugye itt van Gergő is, Milán meg igény szerint szopizik sokszor naponta akár 10* is. De most ébredtek rá anyósék is, hogy nekem volt igazam, nem nekik. Na ez már igazán egy másik sztori.
De igen féltékeny és irígy. De ettől rosszabbra számítottunkKép Édesek mikor "veszekednek" egy-egy játékonKép Nehéz őket összeszoktatni. Bár így majdnem hét hónap távlatából inkább Gergőt kell alakítani, nem Milánt.
Remélem Borkaborka kikapcsolódhat egy kicsit! Én is kiváncsi vagyok a beszámolóra.
A te manód mikor is született?
Szia.

KépKép
KépKép
 


Szia!


Az én babám március ötödikén született,Nyíregyházán. Idított szülés volt úgy mint neked a második. Hamar megvolt és hála a dokinak és a gáznak nem is volt olyan szörnyű. Sokkal rosszabbra számítottam.
Van neked szabadidőd a két baba mellett? Van legalább egy óra amikor egyszerre alszanak?Hogyan telnek napjaid?
Képzeld rátaláltam a honfoglaló nevű játékra és teljesen a rabja lettem. Borkaborka, te is próbáld ki! Csak az a baj ,hogy nekem nincs gépem a tesómhoz járok számítózni. Sajna a jövő héten éjszakás lesz, így egész nap alszik és nem fogok tudni jönni. De addigra hazajön Borkaborka és nem maradsz egyedül. Szia.
 
 


Sziasztok csajok! Ma haza érkeztünk. Tulajdonképpen megérte elmenni. Rohadtul nehezen indultam el: összepakolni egy csomó dolgot, szoptatni ki tudja hol, mit csinálok, ha idegen helyen sír stb.. Az 1. nap szar volt. Pécsen megálltunk, hogy Annának utazóágyat vegyünk, megjegyzem úgy aludt benne, mint egy kis angyal, pedig teljesen lent van az alja, nem úgy, mint a kiságya matraca. A lényeg, hogy amikor odaértünk, az én lányom körbe vigyorgott mindenkit, jól zsebre vágta a rokonokat, aztán meg iszonyatos üvöltésbe kezdett. Ettől az én könnyeim is potyogni kezdtek és teljesen kész lett mindenki. Aztán a párom a helyzet magaslatára került és bevágta a csajt a babakocsiba és elmentünk sétálni. Aztán minden rendben lett. A férjemmel nagyokat sétáltunk hármasban, szerencsére klassz időnk volt. Kicsit macerás volt útközben szpoiztatni, de megoldottuk: parkolóban, autóban Keszthelyen, fejtem cicit kilövelve a kocsiból a parkolóban, nylonzacskóba a kocsiban... Másnap a férjem takarította az autót, többek között az én anyatejspricceim is. Végülis utólag nehéz elindulni, legközelebb is az lesz biztosan, de le kell ezt küzdeni, mert az ember egy kicsit kizökkenhet az itthoni napokból. Még kicsit rossz is volt hazajönni, hogy megint kezdődik minden elölről, de talán most megint egy picit gyorsabban telnek a hétköznapok és gyorsan jön a Mikulás. Én már régóta honfoglalózom, alias samsivar vagyok, Sámson nevű teknősünk után. Amióta Anna megszületett állandóan veszítek a JEP pontjaimból, szóval ritkábban játszom. Na holnap folytatom, mert közeleg a füriidő és most már apa is itthon van, addig puszi nektek. Hellotok
 


Sziasztok!

Na ez az én formám! Egy nap nem vagyok és erre írtok mind a kettten.

Sagica! Milán április 19-én jött. Az indított szülés nállatok miért volt? Nállunk nem vooltak jók az NST-k, nézte a dokim a magzatvizet, és Milán véleménye az volt, h belerottyintott a vízvbe. Ezért burokrepesztés, aztán infúzió és az inf. után 1,5 órával már kint volt Milán. Nekem egyik szülésnél sem volt semmi fájdalomcsillapítás. Ja de Gergőnél a gátvarráshoz állítólag kaptam, csak nem éreztem.
Pihenés? :D az mi? Semmi időm nincs. Váltásban alszanak. Kezdi Milán 10.30 fele, kel 12-kor , aztán Gergő 12.30-tól 14.00-ig, Milán 14.30-tól 15.30-ig aztán uzsi aztán séta és Milán alszik még olyan 17-18 óra körül egy félórát.Szóval van nyüzsgés állandóan. De az állandó álomkóron és némi türelmetlenségen kívül egészen jól viselem őket. Szabadidőm nincs, de talán majd jövőre, mikor már Milánt is rábízhatom valakire, meg Gergőt is. Várlak majd jövőhéten!

Borkaborka! Anna mikor is született? Na ugye kellett az a kimozdulás nektek! Milán is utazóágyban alszik! Sőt Mióta abban alszik azóta alussza át az éjjszakát. Sokkal nyugisabban alszik benneKép Mi is azért vettük, hogyha mennénk Anyósékhoz legyen miben aludnia. Aztán soknak találtam a kiságyat is meg ezt is, így a kiságyat eladtam. Mi nyáron (azt hiszem júliusban) voltunk utoljára anyóséknál. " napra mentünk de mi is vittük a félházatKép Te kézzel fejsz?Nekem úgy sosem sikerült. Aventes mellszívóm van, nekem az vált be. A sírás lehetett azért is , mert sok új dolgot, embert látott egyszerre és valahogyan fel kellett dolgozni. A kocsiban elaludt legalább? Szívesen megnézném a Honfoglalót, de az az érzésem nem lenne időm két gyerek, meg a háztartás mellett még arra is. Magamat ismerve függővé válnékKép A lakás meg szaladna mellettünk.Jajj az idő múlás. Mikulás, aztán már karácsony, azután szilveszter (petárdaáradatKép). Utánna meg már megint eltelik egy év.

Bocsika a hosszú levélért, de ma apa is itthon van és volt időm írni.
Sziasztok!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok! Igen, szóval kellett a kimozdulás, de szerintem a következőnél is biztos megint fogok parázni. De az már hála isten tavasszal lesz és nyáron. tulajdonképpen 1-2 hete fejek kézzel és csak a jobb cicim. a ballal leálltam, igaz abban szokott időnként csomó lenni, de mit tegyünk.A jobb több tejet termel és volt már úgy, hogy nem fejtem, de akkor a következő etetésre olyan kemény lett, hogy nem merem nem fejni. Most megpróbálok csak keveset, aztán hátha olyan lesz, mint a bal. Nekem Medela kézifejőm van, de már akkora bicepszem van a fogantyúja húzogatásától, hogy meguntam. Aventes mellszívóm is van, de az valahogy nem jött be, lehet, hogy rosszul használtam. Rájöttem, hogy most kevesebb tejet kell fejni és az kézzel gyorsabb:pumpálok egyet-kettőt csak úgy spriccel a tejcsi, több jön egyszerre. Egyébként az elején nem is lehet kézzel fejni, az iszonyú nagy meló. Anna július 24-én született, fent leírtam egyszer a szülés történetét. A sírás tényleg sok minden miatt lehet: idegenek, fáradság, az én idegességem, biztos igazad van, hogy megérzi, ha nincs rendben valami. Hát igyekszem nyugodt maradni, de nem mindig sikerül. Apa máris belevetette magát a munkába Kalocsára vitte a gyerekcsapatot focitornára és tegnap már edzést is tartott. Sajnos a suliban is vége az őszi szünetnek, kezdődik minden elölről. Annát kedden viszem oltásra, már előre sajnálom. Majd adok neki egy kanál Panadolt előtte, remélem nem fog belázasodni előtte. Mostanában sokkal kevesebbet kakil, mint korábban. Tegnap például nem is volt. Lehet, hogy most 3 és fél hónaposan ugrásszerűen kezd nőni és felhasznál mindent? Erre gondolok, mert korábban semmi gond nem volt ezzel. Most se látszik, hogy ez probléma lenne nála. Olvastam a baba-mama szobás sztorikat. Én is abban voltam, egyszerűen oda tettek: kétágyas, Július legmelegebb napjai voltak, min. 50 fok, izzadtunk a levünkben a babákkal együtt, ha látogató jött be kellett öltöznie hosszú köpenybe, általában 1 volt amibe egy nap húszan izzadtak bele, roppant higiénikus.Ezt hülyeségnek tartottam. Csecsemősökre nem panaszkodhatom, sok kismama ott szopiztatott náluk, ha problémájuk volt és vissza is lehetett napközben vinni a babát, ha akartuk. Éjjel mindig bent voltak. Igaz én szerencsés helyzetben voltam, mert a húgom ott dolgozik, mindenki tudta ki vagyok. Protekcióval könnyebb az biztos. Milán szopizik még éjjel? Anna igen, nem tudom leszokik e valaha. Délután megyünk anyukámhoz, este 6-kor pedig lehet hogy megnézzük apa focimeccsét a csarnokban. Holnap jövök, szióka
 


Sziasztok!

Borkaborka:Örülök, hogy itthon vagy már kezdél hiányozni. Furcsa pedig nem is ismerjük egymást. Képzeld én is július 24-én születtem.
A nagyszülők nem kapatták el nagyon Annát?Jó neked. Én is kiruccannék egy kicsit, se mosás , se főzés, se takarítás és még a gyerekhez is van segítség. Sajna erre nem nagyon van kilátás. Én a honfoglalóban Arpadvezer9 vagyok. Majd egyszer összehozunk egy közös játékot. Lehet, hogy még ma játszom egyet. Te kútfőből válaszolsz, vagy nagyrészt tippelsz?Nekem sajna sok a tipp, egy átlagos műveltséggel ebben a játékban kevés az ember. Meg sok a szemét játékos is. Durvákat írnak és a váramat támadják még el nem vérzek. De erről ennyit.
Zsú:Azért indították meg a szülést mert kevés volt a magzatvíz, túlhordtam már négy nappal. Nekem 3,5 óra alatt volt meg. A gátvarrást végigaludtam, kaptam fájdalomcsillapítót és szívtam közbe a gázt, attól aludtam el. Pont a varrás végére ébredtem fel. Hánytam egy jót aztán minden rendben volt. Nálunk aki babás szobába megy nagyon kevés segítséget kap. Úgy vannak vele ha valaki ezt akarja akkor kóstoljon bele a nehezébe. Mennem kell sziasztok.
 
 


Szia!

Nekem is volt (igaz kölcsönbe) Medelás, nekem is az volt vele a bajom, h a karom nem bírta. Az Aventesnél egy hetembe telt, mire rátaláltam a megfelelő technikára. Igen három hónapos kor után már kevesebb a székletük. Milánnak is csak 2-3 naponta van egy kevés. Úgy írják a szakik, hogy 6 hetesen, 3 hónaposan és 6 hónaposan vannak növekedési ugrások. Kinél mikor jön elő az azért változhat. Ki később ki korábban.
Oltás előtt ne adj neki Panadolt! Csak utánna, mert ha mégis lázas és ez lenyomja neki később bajok lehetnek. Azért szokták (átlagban) megkérdezni, hogy lázas-e v. köhög-e meg ilyesmi, mert beteg babát nem szabad oltani.
Nem Milán már nem eszik éjszaka 3 hós kora óta (v. talán kicsit hamarabb). Mint ahogy írtam is mióta az utazóágyban alszik este kb. 10-kor leteszem és reggel 6-ig 7-ig alszik. Jók azok az éjszakai szopik csak nekünk anyukáknak nehéz egy idő után éjjel nappal készenlétben állni. Én imádtam éjjel etetni Milánt, mert akkor csak ő és én voltunk, de ha néha elalszom vele este a mi ágyunkban akkor ő is sokszor szopik, mert zavarja, hogy nem az ő ágyában van és nem egyedül és felkel és csak szopival tud visszaaludni. Gergő miatt lett hozzászoktatva, hogy ott aludjon, mert csak kicsi még Gergő is és nem érti, hogy alvó babát nem piszkálunk. Meg valahogyan biztonságosabb is.
Tényleg ti most hogyan védekeztek a kistesó ellen? Nekem felírtak vmi tablettát a hathetes ellenőrzésen, de az úgy elvitte a tejemet, hogy abbahagytam. Tényleg neked megjött már? Nekem még nem. amit nem bánok csak már mégis furcsa, h nincs semmi. És idegesít is, h nem-e lesz gyorsan egy kistesóKép Ja sajna én allergiás vagyok a gumira, meg az ilyen hüvelyi kenőcsökre, meg kúpokra is. A naptár módszer is kilőve most. Nincs valami ötleted?
A fürdéseket nem tudja a párod átvállalni? Ha nem is örökre csak amíg "törlődik" Anna fejecskéjéből a rossz beidegződés, h valami nem jó van a fürdésben. De lehet, h apával semmi baja nem lesz. Sok ismerősnél már ez bevált. De ha nem hát marad az, h megpróbálsz nem stresszelni a fürdés körül. Na meg ha fáradni kezd megpróbálod altatni, nem megvárni míg teljesen elfárad. Na ezek csak tanácsok.
Milyen lett a mecs?
Szia!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Elaludt a család, én pedig visszajöttem honfoglalózni. Hogy csinálod , hogy a babád hol veled alszik, hol a saját ágyában?Nekem kiságyba aludt, kb 3 hete beteg volt így magam mellé vettem pár napra. Azóta hiába próbálom felébred a kiságyba. Vissza altatom magam mellett át teszem és újra felébred. Azt hiszem már ott ragad közöttünk és kidobhatom a kiságyat.Szoptatós fogamzásgátlót írt fel a dokid? Nekem rendes van mivel nem szoptattam , de egy ismerősnek a szoptatóstól semmi baja. Igaz a nevét nem tudom. Azt hiszem nektek más módszer nem marad csak a Hatvannál kiszállós. Sajnos ez nem igazán megbízható. Én annyira félek egy esetleges terhességtől, hogy a gyógyszer mellett még gumit is használunk. (Sajna sokszor elfelejtem bevenni, így nem vagyok biztos benne.)Én úgy érzem soha nem lesz olyan a szex, mint szülés előtt. Ti hogy vagytok ezzel?
Borkaborka ez a második oltásotok? Erre valószínüleg még nem fog belázasodni.

Jó éjt, sziasztok.
 
 


Sziótok! Vasárnap délelőtt, anyukám főz, itthon a párom, most jó. Ez lesz a 2. oltásunk, anyu eljön a munkahelyéről egy órára, így nem egyedül viszem. Esti fürit a párom nem tudja átvállalni, mert nem mindig ér haza, egyébként néhány napja noncs gond vele. Most éjjel új, hogy fél 12-kor mindig fönt van, bemegyek, adok neki teát, mert szopiztatni nem akarom, ha már eddig egyszer evett, maradjon is úgy. de a tea nem mindig hatásos, mert van hogy alszik hajnali 2-3-ig, az jó is, mert olyankor már megetetem,de ma éjjel például hajnali 1-kor már megint fent volt, szóval a hócipőm tele. Ráadásul képtelen vagyok sokszor visszaaludni.Ma is hajnali 4-ig forgolódtam. Sose fog leszokni az éjjeli kajáról. Nekem is írt ki a doki fogamzásgátlót:Cerazettát, amellett lehet szopiztatni, de nem váltottam ki. Mi is a kiszállós módszert választottuk, bár egy kezemen megtudom számolni, hogy a szülés óta hányszor voltunk együtt. Egyébként nekem is az az érzésem, hogy sose lesz olyan, mint régen. Valahogy nincs hozzá nagy kedvem, nem tudom miért. Szegény párom sokkal többször igényelné, amikor érzem, hogy kellek neki, akkor szakítok időt rá. Csak az a baj, hogy a férjemért teszem, sosem magam miatt. Örökre frigid maradok? Érdekes, hogy ezzel más is küzd. Ebben az a rossz, hogy a párom sokszor megérzi ezt, és azt mondja, hogy kötelességből nem kell szexelni. Sajnálom nagyon, de mi a fenét csináljak? Kedves Geromilo a menstruációd nem is fog megjönni egészen addig, amíg szoptatsz. A szervezet így reagál, igazából tudományos magyarázatát a húgom megmondaná, de most nincs itt. Szóval ne aggódj, nincs semmi bajod, ha abbahagyod a szopit, meg fog jönni. Sagica a honfoglalóban a férjem is játszik és félelmetes puskagyűjteményünk van különböző témakörökben. A baj csak az, hogy már már alig férnek el a cetlik az asztalon és mire megtaláljuk a választ, addig lejár az idő. Holnapig sziasztok. Ha-ha: apa kész van, hogy én szexelek a neten, amíg ő "szerelmeskedik" a lányával.
 


Sziasztok!
Sagica! Az esti elavást úgy csinálom, hogy a mi ágyunkba fekszünk fürcsi után, én nézem a tv-t ő meg szopizik, aztán egyszercsak elalszik. Sajna az egésznapi hajtás után én is sokszor kivagyok, így ilyenkor elalszom én is mellette. Gergő meg apával megy aludni az ő ágyában. Neki fotelágya van.
Igen nekem is szoptatás melletti tablettát írtak fel. Cerazettet. A védőnőm is mondta, hogy vannak akiknél beáll a dolog egy hét alatt, de vannak néhányan akiknél ugyanúgy mint nállam elmegy a tej.

Borka! A sex nállunk is sokszor a párom miatt van. Én magamnál a fáradtságra fogom az érdeklődés hiányát. Sokszor csak egy kis szeretgetésre, összebújásra vágyom. De skoan azt mondják, ha már mást is eszik nem csak szopizik, már nem véd a szopi sem.

Na most mennem kell. Majd du. még jövök. Addig összeszedem gondolataim, mert tudom, hogy még akartam írni csak már azt nem tudom mit.
Sziasztok

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Borka! Ja igen Zsuzsa vagyok. Miért kinlódsz a teázással? Van tejed akkor elég az neki. Nem lenne kényelmesebb szopiztatni éjszaka is? Milán is leállt vele. Minden baba alszik éjjel ha megérik rá. Ha még cukrozod is a teát, akkor jobban fog neki ízleni és azért kel éjszaka, mert megtanulja, hogy akkor tutira csak tea van.Gergővel mi is megjártukKép 18 hósan is még 3* 4* kelt teát inni. Nehéz volt átszoktatni a vízre. és a vízért már ritkán kel. hetente-kéthetente 1*. De panelban lakunk és elég száraz a szobában a levegő így megértem ha szomjas néha.
Igen átlag ezen az oltássnál még nem lázasodnak be. Milánnak csak az 5 hós után volt este 37.8. Ja és nekünk a kúpos lázcsillapítás jobban bevált. Előbb hat a kúp.

Bocsika, ha kicsit erőszakos hangnemben írtam, de mint fentebb írtam Gergőnél nem sikerült a szopi és Milánnal már semmit nem engedtem 6 hós korig és mivel ez nállunk bejött, így gondolom másnál is megoldás lehet. Ja és mindig felmegy a pumpám ha ide jukadok ki, de sajna ez olyan mély lelki bajom, hogy a babás témáknál mindig előjön a kisördög belőlem.

Más: Hétfőnként nézitek a bajkeverőket? Én falnak megyek az egész csapattól. Dühítő, hogy ilyen műsorról azt hiszik vannak rá vevők. Vagy én vagyok rosszul összerakva?
Lassan már én is megnézem ezt a honfoglalótKép Hol is kell keresni?

Sziasztok!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

www.honfoglalo.hu

A bajkeverőkből 2 részt láttam, hát valami katasztrofa. Fantasztikus példát mutatnak a 16-17 éves korosztálynak. Felháborító.
Én is azt hittem , hogy a szexel csak nekem van problémám. Minden egyes alkalom olyan mintha a szüzességem venné el. Szinte egyáltalán nem kívánom. Most rohanok aerobikra. Valószínüleg csütörtökön jövök és beszélünk még közös problémánkról.
 
 


Sziasztok! Igazából az éjjelekkel időnként tanácstalan vagyok. Én éjjel is szoptatom Annát, teával akkor kínálom, amikor többször felébred. például az utóbbi időben fél 11-kor, fél 12-kor,van hogy össze-vissza. Gondolod minden alkalommal cicit kéne adnom? Gőzöm sincs. Szerintem mindig hajnali ébredéseknél ébred azért, hogy egyen. Ha egy ideig mondjuk hajnali 2 és 3 köztt ébredt, akkor tanácstalan vagyok, ha már mondjuk éjfélkor hallom, hogy fent van. Ilyenkor mindig azt gondolom, hogy még nincs kajaidő. Akkor jön a tea.Gondolod hülyeség? Te hogy csináltad? Én például utálom hogyha éjjel nem eszik annyit, mint nappal és érzem, hogy marad tej a cicimben. Állhatok neki fejni hajnalban. Egyébként megint szar estém van, két napja nem tudok aludni csak forgolódok.Délután 5-től őrzöm a lányom, ottülök mellette, játszunk, beszélgetünk, figyelek, hogy ne legyen sírás a vége. 7-kor meg is fürödtünk szépen, fél 8-kor jött a férjem, örültem, hogy egy picit fellélegezhetek.Erre 5 perc múlva a csaj úgy döntött, hogy kiveri a hisztit. Már a cici se kellett neki. üvöltött húsz percet, aludt fél órát, aztán felébredt és evett. Utálom ezt a játékot. Én még egyszer sem láttam a bajkeverőket, mivel még egy esti filmet se néztem meg amióta szültem. Nem merek tévézni, mert fel kell kelnem etetni ki tudja mikor, szóval ahogy leteszem a csajt én is ledőlök. aztán hergelem magam, hogy aludni kell és azért sem alszom. a férjem az emeleten tévézik, ezt is utálom. Most hulla vagyok, holnap folytatom.
 


Jó reggelt! Szerencsére jobban aludtam, mint az előző napokban. Anna mostanság hajnali egykor kajál, aztán megetettem négykor is. Akartam kérdezni, hogy Milán egyáltalán nem ébred fel éjjel? Vagy ha felébred megeteted azért? Már csak azért kérdezem, mert mintha írtad volna, hogy már nem eszik éjjel. Sagica! Milyen volt az aerobic? A szexszel kapcsolatban annyit, hogy nekem is fájt az első három alkalommal. Aztán észrevettem, hogy a hagyományos pozícióban(apa fent, én lent)nem fáj. Nem mondom, hogy nem szoktam érezni a gátsebem helyét, de így nem szokott rossz lenni. Neked is a gátaddal lehet valami. Azt mondják, ha megint rendszeres lesz a nemi élet megint "bejáródunk". Egyébként én az elején mindig stresszeltem is attól, hogy fájni fog. Lehet, hogy te is így vagy ezzel és így nem tudod elengedni magad, csak még görcsösebb leszel.Délután megyünk szurira, majd megírom, hogy viseltük, már most rosszul vagyok. Sziasztok!
 


Ja, még azt is akartam mondani, hogy a sétákra is mindig viszek teát, mert előfordult már, hogy Anna felébredt és nyűgösködött a babakocsiban. Akkor kapott egy kis teát és mentünk tovább. Egyébként gyakran a mosógatóban végzi, de nem mernék nélküle elindulni. Puszi
 


Szia!
Szívből örülök, hogy jobb volt az éjszakád! Sok-sok ilyet még!!!
Igen megetetem ha felkel éjjel. Ha korainak érzed az ébredést próbáld azt a cicit adni amiből előzőleg evett. Igen Milán nem kel már fel, csak ha mellettem marad. De akkor sokszor. De éjjel annyira fáradt vok, hogy nincs erőm kimászni az ágyból és betenni az ő ágyába.
Nekem is kellően érzékeny a gátam mégKép Pedig nekem Milánnal már gátmetszésem és varratom sem volt.Ámbár Gergőnél 17! belső varratom volt, meg 4 külső. Nálla nagyjából egy év után mondtam magam panaszmentesnek. Most nemtom mi lesz. Igen Borka ez egy jó kis pozíció.:D
Nállunk Milán a sétáknál már tudja, hogy ő a kocsiba kell, hogy maradjon, meg ott nincs evés ivás. Ha mégis nyekeregne nekünk bevált azis ha megálltunk és ütemesen tologattam előre-hátra egy kicsit. Milán tán kétszer kapott eddig cumisüveget, de nem tudott vele mit kezdeni.azt a nézést sosem felejtem elKépNa jól van ha neked ez megnyugvást ad akkor így kell csinálnod.Mert mindig te érzed mi jó nektek, más sosem tudhatja, legfeljebb javasolni lehet.
Sagica! Ti miket esztek már?
Sziasztok!

KépKép
KépKép
 


Jujj azt el is felejtettem írni, hogy drukkolok nektek az oltásnál! Anna baba csak ügyesen!!! Nekünk már csak jövőre lesz oltás: júliusban Milánnak a 15 hós, augusztusban meg Gergőnek a 3 éves.

KépKép
KépKép
 


Szia!
Na hogy sikerült az oltás?

KépKép
KépKép
 


úgy nézem elveszett az éterben az üzenetemKép
Na hogy ment az oltás?

KépKép
KépKép
 


Hát ilyen nincs! csak én nem látom az üzeneteimet?
Borka! Oltás hogy ment?

KépKép
KépKép
 


Szia.Beillesztettem a címet így nagy képben megjelent az összes üzenet, remélem, most jó, ha ideírok. Szóval oltás jól ment. Egy hangja sem volt, pedig azt hittem, hogy lesz majd nagy sírás. Aztán szerencsére észre sem vette. Viszont még másnap is volt némi hőemelkedése, ami eléggé aggasztott, gondolom az oltásnak köszönhetően. Remélem ma már nem lesz gond. Annyira rossz, hogy még a lázzal kapcsolatban bizonytalan vagyok. Mikor lázas? Észreveszem-e? Mit csináljak? Szerencsére anyunak tegnap volt egy szabadnapja, így majdnem az egész napot együtt töltöttük. Otthon ebédeltem, délután sétáltunk, térdig jártam megint a lábam. Annának vettünk téli sapit, kesztyűt, sálat. Nagyon édes. Karácsonyra pedig néztünk gyerekszőnyeget a szobájába. Piros lesz, kisegerekkel és sárga sajtszeletekkel. Apával sajnos megint csak este találkoztunk, Anna már aludt is. Ez van. Dokinő javasolta, hogy elkezdhetünk anyatejen kívül mást is. Almalét, répát, banánt. Ha már megy aleve, akkor jöhetnek a pürék belőle. Két étkezés között kell majd adni. El is akarom kezdeni, mert igazából nyáron már nem szeretném szoptatni. Amíg szükséges, addig mindenképpen, de aztán, már ha szépen kibújnak a fogai, használja őket. Egy idő után ugysem lesz elég tápanyagértéke a tejemnek. Szüksége lesz vitaminokra, egyéb ásványi anyagokra. Később pedig ha már kellő tudattal rendelkezik csak nehezebb lenne elválasztani. Nem szeretném, ha mindenhol húzogatná blúzomat a ciciért. Meg nekem az már morbid, amikor egy nagy gyerek 20 foggal rágja a cicit.Persze nem ítélem el aki így csinálja, csak én így gondolom.Nekünk is csak egy cumisüvegünk van: Egy aventes kis teásüveg. Nem használjuk sűrűn, ráadásul újszülött cumi van rajta, amiből alig jön valami. A leveket szeretném már inkább csőrös itatópohárból adni. Majd meglátjuk, hogy megy. Remélem Sagica megtalál minket. Puszi Borka
 


Sziasztok!
Borkaborka! Az alma okozhat székrekedést, hasfájást! Próbáld inkább a baracklevet! Vannak kifejezetten babáknak gyártottak is! A Pacifik leveket Gergő is szerette! Banánt teával turmixolva;-) Írigy vagyok ám rátok, mert nekem már csak anyósom vanKép Van egy olyan mondás is, hogy: "Foga van a babának másik kell a mamának!"Kép
A tejednek mindig elegendő a tápértéke, de hozzá kell szoktatni szép fokozatosan a babákat a felnőtt kajákhoz, mert mint te is írod ha már van foga használja is. Gondolom a természet azért oldotta meg a fogaink kibújási idejét, h azzal már tudjunk "rágni" (az első fogakkal sztem ez képtelenség). Tehát addigra érik meg az emésztőrendszerünk a szilárd kaja befogadására és emésztésére. Bár sztem mi előbb kaptunk szilárd kajákat és itt vagyunk mégisKép Arra figyelj azért, hogy bármennyire tetszik Annának az új iz legalább egy hét kell a bevezetéshez. Egyszerre csak egyfélét adj neki. Ha az nem okoz panaszokat jöhet a következő és aztán a kettő keverve. Itatásra meg jók a régi kávéspoharak is aminek kifelé fordul a szája. Meglepően jól tudnak inni belőle;-) De eleinte még kiskanállal is adhatod a leveket, mert első nap pl. 1-2 kanállal adsz úgyis. Ha pl. hétfőn kezded 1-2 kanál, kedden már 4 szerdán 5-6 csütörtöktől talán lehet pohárból is. Figyeld, hogy mindig inkább de. add neki, mert ha bármi panaszt is okozna nem éccakára jön ki hanem még du.. És mekkora most Anna? Vagy nállatok ilyenkor nincs mérve, hanem külön van a tanácsadás? Majd a 4 és 5 hós oltás az igazán veszélyes láz szempontjábólKép Meg a 15 hósnál beadás után 7-14 nappal jön ki a láz. A 3 évesnél meg aznap nemigen bírnak lábraállni, mikor megkapják szegények. Ami most megy peres ügy, vmi anyuka nem adatta be a kötelezőket a gyerekének, ők is ebből indultak k, hogy a nagylány a 3 éves szuri után nem bírt lábra állni. Pedig ez köztüdott mellékhatás, csak utánna kellett volna nézniük. Na ez az ő dolguk. Én azért inkább beadatom.
Bocsika a hosszú levélért. Zsú

KépKép
KépKép
 


Szia! Köszi, hogy írod ezeket a dolgokat a kajálásról. Tök jó. a védőnőnk persze felénk se néz. Időnként beugrik, aztán megkérdezi mi újság. Magától aztán nem sok mindent mondana. Most azon is gondolkodtam, hogy amennyire lehet megpróbálom finoman némileg alakítani az etetési időket.Ma például evett Kora reggel 5-kor utána csak 10-kor és fél 2-kor. Lehet, hogy inkább adok neki 9-kor és 1-kor. Utána séta, majd kaja 4 körül és végül este. Vagy hülyeség? Így most fél 3 körül sétálunk 5-igutána kajál, és aztán megint 8 körül. talán ésszerűbb az előző nem? Vagy ezt nem kell alakítani? Hm., majd meglátjuk. Sagica megtalálhatna már minket. Na megyek térdig koptatni ma is a lábam. Én szeretem a hosszú leveleket.
 


Szia!
De jó neked, hogy már ennyire bírja Anna kaja nélkül. Milán ha 3! órát kibír sokat mondok. Mindegy mit adok neki ez vanKép Bélgép:D Pedig ránézésre egy etiop baba leginkább. Hosszúnak tűnik és soványnak. De mégis hízott még 5-6 hóig is több mint fél kilót tehát nem éhezikKép Kérdezz nyugodtan még! Ha én nem is tudom rá a választ utánna nézek szívesen. Van egy rakás könyvem, meg itt az internet is, meg a védőnénit is tudom zargatniKép) Meg Milán már a 2. gyerkőcöm (bár ő totál más mint Gergő volt). Õ már csak az én kotyvasztásomat esziKép) Gergő ezeket a kajcsikat csak úgy fújta kifelé a kanálból, bezzeg a bébikajákat szószerint zabálta:D A napirendet te érzed mennyire fontos, és hogyan jó nektek.
Jajj tényleg ne lepődj meg ha vmi nem ízlik Annának és kiköpi ők is válogathatnakKép Próbáld azt a kajcsit egy hétig kihagyni majd újra megnézni. Ha még így sem kell megint várhatsz, de van amit kifejezetten nem szeretnek. Milán példáula barackot utálja, már a szagától fintorog. Ja a krumpli is lehet hasfogó néhány babánál. Ha meg még mondhatok valamit szerintem még korai a hozzátáplálás. De szíved joga, mikor kezded el.
Tényleg az éjjszakák milyenek? Nem a foga miatt kel fel? Vagy fázik, melege van? nem próbáltad a te ágyad mellé húzni az ő ágyát? Lehet, hogy csak anyahiánya vanKép
Nem válaszoltál: Mértétek most Annát?
Sagica mikor jössz már?

KépKép
KépKép
 


Borka a sütőtököt kihagytam azzal is lehet kínálgatniKép Már ha ti is szeretitek. Megsütöd és veszel ki neki belőle, fejsz rá tejcsit(már csak az íze miattKép) és pépesíted aztán hátha tetszik. Ja igen Milán sem szereti a tejjel hígitott kajákat. Mindent csak magában szárazon. Neki a főzelék ismeretlen:D A krumplit, répát csak kiveszem a főzővízből, szétnyomom villával és úgy eszi csak meg. Akár mit önthetek rá nem kell. Csak szárazon. Ja és szokták mondani, hogy a reszelt almát cukrozd, vagy mézzel öntsd le, de szokja csak meg a gyerkőc a savanyúbb ízeket is, mert ha mindent édesen adsz neki...Meglesz az eredménye a szuvas tejfogak, meg a válogatás. Ja és mézet, narancsot, mandarint (banánt sem) szabad adni egyéves korig, mert ezek is allergizálnak. Meg lisztes dolgokat pl.:keksz, babapiskóta is csak 6 hó után->lisztérzékenység. Tehéntej egy éves kor után. Joghurt, sajt, tejes dolgok is csak 8-9 hó után. Majd még szétnézek. Most mennem kell. Szia!

KépKép
KépKép
 



KépKép
KépKép
 


Hello! Az igazság az, hogy én még nem akarom izomból hozzátáplálni. A fő kaják a szopik. de amit a dokinő mond, azt már kipróbálom. Csak szokja. A kaják tekintetében nem nagyon izgat, hogy éppen hogyan gondolkodnak róla. Én úgy gondolom ez is modern világunk "trendije". Persze nem adok tehéntejet 1 éves koráig, de a szüleink ezen nőttek föl. A tej ugyebár élet, erő, egészség. Így szólt a reklám. Most meg kifejezetten ellene vannak. Hát én imádom a tejet, literszámra tudom inni. Allergizál. Néhány éve ismeretlen volt . A férjem méhész volt, mind a három fia mézen nőtt föl, sose voltak betegek, csak mikor elindultak az óvodába. Ne együnk marhát, mert az kerge, disznót, mert annak is van valamije, csirkét se, mert influenzás. Régen úgy ettük a gyümölcsöt a fáról, meg se mostuk. Nem volt Domestos, hemzsegtek a bacik a vécé pereme alatt, vígan elvoltunk azokban a kiságyakban, amiket mérgező festékkel festettek le, a játékokról már nem is beszélek. Szóval szerintem mindez éppen most van így. aztán néhány év múlva egész más lesz, figyeld csak meg az unokáinknál majd hülledezünk, hogy mit fognak mondani a védőnők és orvosok. Egyébként Anna most 5850 gr és 61 cm. Kicsit száraz a bőre. A dokinő javaslatára vettem a patikában egy olajos tusfürdőt, csak 2100 ft volt, írt ki neki testápolót is. Megvettem a 4 hónapos új oltóanyagot is 7000 ft-ért. Így egy szurit fog csak kapni a kettő helyett. Állítólag kíméletesebb. Jövőre már mindenkit ezzel fognak oltani, januártól. Aki pedig előbb tölti a 4 hót, az megveheti ennyiért. Felháborító. Van ismerős kismama, aki nem váltotta volna ki. Nem tudom, én úgy vagyok vele, hogy miért kapja a régi oltóanyagot, ha már új van és jövőre azt kapja mindenki. Csak azért, mert júliusban született? Éjszaka lekopogom tűrhető. Ma fél kettőkor ébredt a csaj, utána pedig 6-kor etettem. Azután meg fél 11-kor adtam neki, de szerintem nem volt éhes annyira. Enni persze evett, de inkább a séta zavartalansága miatt kajáltattam. Lehet, hogy reggel várhattam volna még még fél 7-ig, de azt hittem visszaalszik még egy kicsit. Hát nem aludt. Akkor lehet, hogy etethettem volna normálisan ebédidőben. ÁÁÁ! Nem tudom, mindegy is, így is el fog múlni a nap, aztán ha nagyobb lesz, úgyis másként lesz. Annának elég méretes kiságya van és külön szobája. Így nem húzom magam mellé az ágyát. Nem is szeretnék egy légtérben aludni vele, minden szusszanására fent vagyok ugyanis. Semmit nem aludnék, bár vendégségekben már muszáj volt. Jobb így itthon. Most a nappaliban kihúzzuk a kanapét, ott alszunk a párommal, Anna szobájában pedig nyitva az ajtó. De már így is alig várom, hogy visszaköltözzünk a z emeleti saját hálónkba. De azt még nem merem, mert macerás lenne mindig lépcsőzni. Hallani szerintem hallanám, ha felébredne. Még nem olvastam, amit ajánlottál, majd később. Sagica hol vagy?
 


Sziasztok!

Hová tűnt ez az oldal?Kedden és szerdán reggel kerestem és sehol semmi. Eltűnt mintha a föld nyelte volna el. Alig győztem olvasni annyi mindent írtatok.
Borka:Mivel nekem nem volt tejem 3 hónapos korátol elkezdtem a kaját. Először Kecskeméti és a Hipp bébiitalokat adtam neki. Először alámát. Nekem a védőnő azt mondta azzal kezdjem. Én cumisüvegből itattam, de te csak kanállal vagy pohárból add a levet. A cicis babákat kár rászoktatni a cumisüvegre. Nem egy jó dolog. Ja és a gyümölcslé elveszi az étvágyát úgyhogy csak mértékkel és kaja előtt legalább másfél órával add neki.
Én adtam neki bébiételt és házikosztot is , mindkettőt elfogadta. Mostanra a bébiételről már leálltunk. A főzelék neki sem kell, de én a répát és a krumplit tejföllel töröm össze. Imádja. Már kapott vajas kenyeret is. Egyébként , párizsit virslit, zöldséget,levest, gyümölcsöt eszik. Ettől függetlenül még naponta négyszer kell neki a táp. Nem egy kövér gyerek most 7140g és 71cm. Nagyon hosszú baba. Alkatra teljesen az apja. Képzeljétek a párom 3 éves korában volt 10 kilo. Remélem azért Enikő nem lesz ilyen kórosan sovány. Egyébként rengeteget mozog. Zsú, mennyi idősen ült fel Gergő magától?Már több variációt olvastam.
A szex miatt kezdek komolyan aggódni, mert még mindig fáj, szinte teljesen száraz vagyok, és ráadásul nem is igazán kívánom. Lesz még olyan mint rég? A párom mindig azokat a régi szép időket emlegeti.
Jaj, nagyon örülök, hogy újra megtaláltalak titeket.Nekem mostanában könnyű dolgom van mert a párom csak három éjszakát dolgozik, úgyhogy amig elvégzem a házimunkát ő vigyáz rá. Sokkal jobb hogy nem kell hurcolnom magammal. Most megyek elaltatom a babát, holnap jövök, remélem nem tűnik el megint ez az oldal. Sziasztok
 
 


Szia! Végre ránk találtál.Nekünk is eltűnt ez az oldal,de Zsúval valahogy mégis összefutottunk egy másik topicban és aztán ügyeskedett valamit, mert most minden rendben van. Képzeljétek ma adtunk Annának Almalevet,két kanállal. Nagyon ízlett neki. én inkább lereszelem neki a dolgokat és kinyomom a leveket. Sagica az én párom is emlegeti a régi szép időket:"amikor még fiatal voltál és szerettél" szokta mondani. De hát mit csináljak? Sokszor én is visszasírom.Nemcsak a szexet, hanem mást is. Időnként mintha elvesztettem volna a mosolyom. minha nem is én lennék a régi fényképeken.talán ahogy múlik az idő és nő a csaj, visszakapom önmagam. holnap írok bővebben, most megyek etetni, aludjatok jól.
 


Sziasztok!
Sagica! Örülök, hogy sikerült minket megtalálni! Nem én ügyeskedtemKép A Babaneten lehetett valami karbantartás.
Gergő ha jól emlékszem 7 hós elmúlt már bőven mire felült, de ő mászni is csak ekkor kezdett. Milán már próbálgatja az ülést. De arra még nem jött rá, hogy hogyan kellene. Viszont ha felültetem eldől még:D Milán is 6 hósan volt 69 cm és 6960 gr. Akkor majdnem egyformákKép Miért kérded az ülést? Félsz, hogy le van maradva Enikő? Vagy csak kíváncsi vagy? Minden baba más.
Borka! Mint írtam ate dolgod, mit és hogyan csinálsz a babáddal én leírtam a véleményem, te meg eldöntöd, megfogadsz-e valamit vagy nem.Kép
A szárazság ellen nem próbáltatok még síkosítót? Vagy esetleg a dokihoz visszamenni? Nem-e van valami ötlete mit lehet tenni? Nállam már javult a helyzet, már nem fájt annyira és nem is olyan sokáig.
Mindenkinek nyugodalmas jóéjjszakát!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok! Megpróbálok feltenni egy képet a két gézengúzról! Szeptemberi kép, de még nincs újjabb.<!--attachment: Testv_ri_szeretet-293274.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*201.7**Testv%e9ri+szeretet%2ebmp --><center><pre>
Kép
Testvéri szeretet.bmp (201.7 k)</pre></center><!--/attachment-->

KépKép
KépKép
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: