Új privát üzeneted érkezett!

Az orvosom azt mondja hátrahajló méhem van, és hogy ez a nõk 15%-ánál van így. Azt állítja, hogy nem befolyásolja a teherbeesést. Ezt itt is olvastam már a Babaneten.

Mégis van bennem kétség, mert az elsõ terhességemre több mint egy évet kellett várni.

Az érdekelne, hogy akinek hátrahajló méhe van milyenek a gyakorlati tapasztalatai a fogamzással kapcsolatban.

Írjatok!
Névtelen
 


Kedves Írjatok!

Én 3 hónapon belül állapotos lettem (az elsõ próbálkozástól számítva), azután mondta a dokim, hogy hátra hajló méhem van, és ez elég gyakori. Azt mondta, aludjak hason fekve és ez be is vált, mert úgy nem volt olyan kellemetlen. A középsõ idõszakra a méh már felvette a normális alakját.

Milyen tapasztalataid vannak az elõzõ terhességbõl? Félbe maradt? Vagy most tart?

Kép
Ilon
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Nekem is ezt mondta az orvosom, mégis 3 hónap alatt terhes lettem. Ugyanez az 3 hónapos várakozás elõzte meg a második terhességemet is.
Szóval ez nem egy hosszú idõ.

Sok sikert,
Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 

 
 

Szisztok!
Nekem egy percig sem kellett varni,csak ugy jott a terhesseg Kép a hatrahajlo mehemnek !(becsuszott baba lett Kép
Viszont azt megsem ertem,hogy utana miert fordult megint vissza.Pedig a regi nodokim azt mondta,hogy az elso terhesseg utan rendbe fog jonni. Hat nem igy lett .
De attol nem felek,hogy nem sikerul teherbe esni.
Ilon! Neked kellemetlen volt a terhesseg a hatrahajlo mehed miatt? Ezt en nem ereztem.Viszont az elso 3 honapban nem szabadott bicikliznem.
Sziaszok,
Csilla
LCsilla
 


LCsila!

Feszülést éreztem az elsõ hónapokban, kicsit kellemetlen volt, de nem fájdalmas.
Miért írod, hogy "rendbe fog jönni"? Nekem a dokinéni azt mondta, hogy ez olyasmi, mint ahogy van pisze orr, meg nagyobb orr - semmit nem számít.

Kép
Ilon
Ilon
 


Sziasztok!

"Állítólag" nekem is hátrahajló a méhem. Azért írom idézõjelben, mert számomra nagyon furcsa, hogy csak a negyedik nõgyógyász világosított fel 25 éves koromban, az elõzõek vagy nem vették észre, vagy nem tartották lényegesnek megemlíteni.
A teherbeesésrõl annyit, hogy azért valamelyest tovább tart elvileg, de itt sem lehet általánosságban kijelenteni, mert számos más tényezõtõl is függ egy "bebabásodás Kép".

Ötlet akció után:
Forduljatok hasra és kispárna a has alá. Így a gravitációt kiküszöbölve jobban jutnak el a matyik a hátrahajló méh miatt a célig. Vagy ott a gyertyaállás is, bár ez elég bizarr számomra Kép.

Ha pedig valaki babás lesz, ajánlott a kezdeti sûrû hason alvás, hogy a méhet így segítsük elõrefelé nõni, benne a babával. Ha a méh nem akar eredeti helyzetén változtatni, miközben a baba már növekszik, a dokik kézzel segítenek rá. Ez állítólag egyáltalán nem fájdalmas.

Mi már egy éve próbálkozunk, de nem a hátrahajló méhem az oka a várakozásnak, hanem sajnos a homonjaim, amit most teszünk rendbe Kép.

Vanda
Vanda
 


Sziasztok!
Nekem is hátrahajló méhem van, elsõ próbálkozásra teherbe estem, ráadásul nem a legideálisabb pozicióban, májusra várom a babát. Mikor már bennem volt a baba néhány napja, csak még nem tudtunk róla, mondta a dokim, hogy lehet, hogy nehezebben fog sikerülni. Nem tudom, hogy ezért-e, de késõn kezdett el látszódni a hasam, viszont nekem nem kellett semmi "praktikát" alkalmaznom.
Metope
 
 


Sziasztok!
Érdekes módon én szülés előtt pár héttel tudtam meg, hogy hátrahajló méhem van. A babánk, aki már 3 éves, azonnal megfogant, ahogy nem védekeztünk. Viszont a tágulás nagyon nehezen ment, amit a dokim nem a hátrahjló méhnek tulajdonított, de azért lehet hogy van benne valami?
Sok sikert mindenkinek a szüléshez és a babákhoz!
Anddi.
 
 


Fiatal, kezdõ koromban azt tanultam az idõsebektõl, hogy akinek hátrahajló méhe van az nehezen esik teherbe, sõt a meddõség egyik oka lehet a hátrahajló méh. Kezdõként ezt el is hittem és bõszen magyaráztam csalódot betegeimnek ezt az "okot". Csak az kezdett feltünni, hogy ezek egyre másra mégis, többnyire hamar teherbe jutottak.... Majdnem direk elõnyösnek látszott. Vannak még babonák (ma is) ebben a szakmában.
Ma már tudom, hogy a jelentõsége csaknem semmi.
Illetve (mivel semmi sem egyszerû)
A hátrahajló méhnek több oka is lehet, ezek közül az egyik a kismedencei krónikus gyulladás, ami tényleg meddõséget okoz, de itt nem a méh helyzete, hanem a gyulladás (peteveztõ elzáródás) a meddõség oka! Ezt ki kell vizsgálni.
A másik ok a "pisze orr", ez a gyakoribb, és jelentõsége semmi.
Mindkét esetben a méh helyzete egyszerû nõgyógyászati vizsgálattal tisztázható és a kettõ elkülönítése is valószínûsíthetõ. Egyrészt az elõzmény vizsgálata irányadó: volt-e gyulladás vagy sem, illetve korai - egész fiatakori- vizsgálat mit mondott? Ezért jó megmondani mindíg, ha ezt találjuk akkor is, ha nem tulajdonítunk ennek jelentõséget. Másrészt, a nem gyulladásos méh "mozgatható" és a mozgatás, ha nem durva, nem fájdalmas...
Miért fáj a terhesség alatt?
A hátrahajló méh esetén a méhet rögzítõ szallagok rövidebbek, és a terhesség alatt jobban meg kell nyúlniuk, mint a "normál" helyzetben. Ez panaszokkal jár, fõleg az elsõ 20 hétben. A fájdalom jellegzetesen oldalt jelentkezik, nem a méh görcsöl. Erre nincs gyógyszer, el kell viselni. Elmúlik. Szülés után többnyire vissza áll a régi (hátrahajló) rend.
Egy esetben okozhat súlyos szövõdményt, ha a hátrahajló méh a terhesség 12 hete körül nem tud kiemelkedni a kismedencébõl (beszorul), mert a rövidebb szallagok nem nyúlnak (többnyire a gyulladás az oka). Ez nagyon fáj, a vizelés elakadhat (un. ischuri paradoxa jön létre) és kezelés nélkül súlyos hólyag szövõdményhez vezethet. Kezelése csapolás (több liter vizelet) és a méh kézzel történõ kiemelése a kismedencébõl, mely manõver vetéléshez is vezethet (fáj). Megelõzése: hason, sõt térd-könyök helyzetben történõ fekvés, a hólyag gyakori kiürítése. (nagyon ritka betegség inkább csak riogatásra használható)
dr.Csákány
 


Örülök ennek a topicnak, mert nekem ez a téma soha nem volt világos. Elsö terhességemnél ami elsö próbálkozásra sikerült, szóltak, hogy hátrahajló méhem van, kíméljem magam az elsö hónapokban. A múlt év végén el kellett mennem uh-ra (egy ciszta miatt) és szóltam, hogy hátrahajló méhem van. Az orvos azt mondta, hogy egyáltalán nem, teljesen normális a pozíciója. Meg is mutatta, hogy milyennek kellene lennie, ha nem az lenne. Most vagyok a 13. hétben a második terhességemmel és az elején közölték, hogy egy kicsit hátrahajló a méhem, de ez nem annyira lényeges és veszélyes. A saját nögyógyászom azért ismét azt javasolta, hogy kíméljem magam, pihenjek sokat. Valószínüleg a hónap végére már kiegyenesedik. Szóval ennyit a "pisze orról". Semmilyen gyúlladásom nem volt soha. Viszont egyetlen panaszom, hogy néha "szúr" az oldalam, bár az utóbbi hetekben ez sem jellemzö. A cisztám viszont elmúlt.
Az orvosom szerint a hátrahajló méhnek nem sok köze van a teherbeeséshez, hanem inkább a terhesség megtartásához bizonyos esetekben.
Luca
Névtelen
 


Kedves mindenki! Csak pár sort olvastam bele az elõzõekbe. Nekem is ezt diagnosztizálták, mikor elõször voltam nõgyógyinál. Utána meg is feledkeztem róla (csak most jött elõ, mikor a témát felvetettétek), mert én akkor is teherbe esem, ha férjem rám néz. Igazából nem tudom, hogy létezik-e az én eseteimnél ideálisabb terhesség (ezt a doki szavaira írom), soha semmilyen fájdalmat nem éreztem és a szüléseim is extra gyorsak voltak. De hát ez is csak egy tapasztalat...
Szofi
 


Sziasztok!

Örülök hogy csak jó tapasztalatok vannak, ezzel lényegében meg is nyugodtam. Mert tényleg nem az számít hogy mi van leírva a könyvekben, hanem hogy a gyakorlat mit mutat.
(be kell valljam, eddig a könyveknek hittem)

Most fogtunk hozzá a tesó gyártásához, és szerettem volna ezt a "hátrahajló méh=nehezebb teherbeesés" szorongásomat legyõzni. A segítségetekkel sikerültKép

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást
Névtelen
 


Sziasztok!

Én is csak kb. 25 éves koromban tudtam meg, hogy hátrahajló a méhem. Ezt egy vadidegen nõgyógyász (vmilyen gyulladásom volt és õ volt ügyeletben) közölte velem, olyan körítéssel, hogy: hát, ha maga majd egyszer gyereket szeretne, akkor sok gondja lesz vele.
A jóslat be is jött: férjemmel 2 évig próbálkoztunk. Ennek azonban nem csak és kizárólag a hátrahajló méh volt az oka, hanem férjem kevés spermaszáma. Gondolom, a kettõ együtt már sok volt a természetnek.

Jelenleg a 32. héten járok terhességemben és - talán a hátrahajló méhnek köszönhetõen - formás, kicsi pocakom van!

A szülés és a hátrahajló méh kapcsolatáról még nem tudok beszámolni, de két hónap múlva, ígérem mesélek!

Üdv!

Christa
 
 


Engem is beijesztett az orvosom, valószínûleg nehesen esem majd teherbe. Ezt megcáfoltuk, mert elsõ próbálkozásra megfogant a ma már 10 és 1/2 hónapos babánk. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én gyertyaállást alkalmaztam. A szülésem nagyon nehéz volt, de egyáltalán nem biztos, hogy a hátrahajló méh a magyarázata.
orsi
 


Orsi, gyertyaállást mikor?
katicabogár (katic
 


Szia Edit!

Most olvastam a kérdésed. Közvetlenül az ejakuláció után.
orsi
 


Bocs, Edit helyett Katicabogár!
Orsi
 


Orsi!
Kár, hogy nem láttam, érdekes lehetett!
Sajnos fogamzás vonatkozásában hatástalan, de látványnak biztosan vonzó!
Elnézést az élcelõdésért, de errõl már korábbai is írtam: a hátrahajló méh, ha természetes variáció jelentéktelen, ha gyulladás következménye akkor kivizsgálás-kezelést igényel.
dr.Csákány
 


Nekünk fél év alatt jött össze a baba. Az elsõ terhesvizsgálaton mondta a doki, hogy mellesleg hátrahajló méhem van, de ez nem jelent semmit. Nem adott semmiféle különleges tanácsot, óvintézkedést. Tehát mi is rácáfoltunk a "nehezen esik teherbe" dumára. Még csak a 14. héten vagyunk, de nekem eddig az ég világon semmi panaszom nem volt. Gondolom, akkor emiatt nem is lesz.
 
 


Sziasztok,

nekünk a 16. ciklusban jött össze a bébi. Ennek egyik oka talán a hátrahajló méhem volt, a másik pedig az, hogy a méhnyak bár nem termelt elleneanyagot a spermák ellen, azok mégsem jutottak át rajta. Ki tudja. Remélem legközelebb hamarabb összejön a kistesó. Most félidõs vagyok, de szerencsére eddig problémamentes a babavárásunk.

Én is úgy tudom, hogy ez alkati adottság, és kb minden negyedik nõnek ez van. Olyan mint a "pisze orr".

Lora
 
 


Sziasztok!

Nekem is van egy sztorim a témához. Nekem évekkel ezelõtt egy rutin nõgyógyászati vizsgálaton mondta egy doki, hogy hátrahajló a méhem, lehet, hogy kicsit nehezebben fogok teherbe esni. Márciusban (idén) egy másik nõdokinál voltam Szegeden a klinikán, akinek ezt elmondtam. Õ azt mondta, hogy nem érzett ilyet, szerinte nem hátrahajló, nyugodjak meg. Ettõl függetlenül már 6 hónapja próbálkozunk, és még nincs babuci, de ennek valszeg más oka van, most fogunk utánajárni.

Üdv,

KnéRita
 


Sziasztok!
Nekem is szó szerint ezt mondta, hátrahajló, nehezen fogok teherbe esni. négyszer estem teherbe, és 3 gyönyörû gyerekem van, minden különleges próbálkozás nélkül, úgymond, amikor nem védekeztünk "elsõre" összejöttek.
Kép
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!
Nekem tegnap vált biztossá, hogy babát várok, szóval még nagyon az elején járok. Lehet, hogy hátrahajló a méhem, de nem tudom biztosan, mert volt olyan orvos, aki mondta ezt, volt, aki nem. Mindenesetre megörültem a topicnak.
Valahol az elején Csilla hozzászólásában olvastam, hogy nem volt szabad biciklizni az elsõ 3 hónapban. Miért? És mi errõl a doktor úr véleménye?
Andi
Névtelen
 


Sziasztok,
Nekem akkor mondta meg a dokim, hogy hátrahajló a méhem, amikor az elmaradt vérzés és a pozitív terhességi teszt miatt felkerestem. Most 2,5 hónapos és gyönyörû,egészséges a babámKép Szerintem nincs összefüggés a hátrahajló méh és a teherbeesés nehézsége között. Viszont a terhesség alatt én is szinte végig éreztem tompa feszülést,fájdalmat,(végig kellett szednem az elején Pipolphent a végén meg a Seduxent) meg a szülés is nagyon hosszadalmas volt. 16 óra alatt 2 ujjnyit tágult a méhszáj. Azt hittem sose fogom megszülni. 1 napig vajúdtam. Kemény volt, de mostmár így visszagondolva, jöhet akár még 20 is Kép Kép Kép Anyukámnak is hátrahajló méhe van és õ is nagyon ,megszenvedett az elsõvel, de a többi már csak úgy "kipottyant" Kép
Enci
Névtelen
 


Nekem az orvosom tegnap mondta, hogy hátrahajló méhem van. Korábban évekig volt gyulladásom, fentiek alapján ez okozhatta.
A "nehezen esik teherbe"-ről annyit, hogy nekünk egyből egy. Csak a nászéjszakánkon nem védekeztünk, és hathetes terhes vagyok! A dolog a lagzi után, kora hajnalban történt, elég fáradtak is voltunk, nem volt semmi "gyertyaállás", hanem azonnal zuhany. Három nappal később volt a peteérésem (én érezni szoktam olyankor egy kis hasfájást), és épp mondtam a kedvesemnek, ha ebből baba lesz, akkor nagyon valószínű, hogy kislány.
Szerintem ez egy szép csoda, hogy így történt, és úgy gondolom "fentről" is kaptunk egy gyönyörű nászajándékot, amit majd március elején nézhetünk meg. És talán tényleg kislány...
vovo
 


Nekem is az van, és az elsõ nõgyógyászom még pózokat is magyarázgatott, ami segít majd teherbe esni! Evvel nem sokat törõdtünk, és mégis, a két fiam abban a hónapban született, amikorra elterveztük.
Timi
vargat
 


Nekem is hatrahajlo mehem van, es egybol osszejott. Most 11 hetes terhes vagyok, ugy gondolom az elottem szolokkal egyetertve, hogy nem szamit a hajlasa.
Valamelyik doki azt mondta, de nem dr. Csakany, hogy utana visszaallhat normalisra.
Mas kerdes az, hogy kinek mennyire hajlik.
 


Lenne egy kerdesem, de leirom az elozmenyeket:
Ma voltam szokasos eves felulvizsgalaton, es a doki azt mondta, hogy a kenet vetelnel, hogy jol lassa a mehszajat, mar a vegen a terden allt mert szinte teljesen a hasam fele mutat a mehszaj.
21 honapos a gyerekem aki elso probalkozasra jott ossze, vagyis a teherbeesessel nem volt semmi gondom.
Ezt, hogy igy all a mehszajam most hallottam eloszor, es nem fuzott hozza a doki kulonosebben semmit, hogy ez jo vagy rossz lenne.
Szoval a kerdesek:
1. A hatrahajlo meh amirol ti irtok a fenek fele hajol vagy a hasfal fele?
2. Lehetseges, hogy egy szules utan alakul ki? (csak mert nekem eddig soha nem mondta ezt a dokim)

Koszi a valaszokat!

Agi
Agi
 


Ági!

A 2. kérdésre tudom a választ: igen lehetséges.
(engem a terhességeim elõtt sose látott a dokim, csak terhesen, akkor sose szólt semmit. Aztán a második szülés után egyik éves megjelenésemkor kérdezte: mondtuk-e már, hogy hátrahajló méhe van? Viszont elõtte sose semmit, szóval ha volt, akkor nagyon semmi gondot nem okozott (nagyon simán estem mindkétszer teherbe, és problémamentes terhességeim voltak, beleértve azt is, hogy a második iker volt). Azóta látott vagy 4-5-ször, de sose mondta újra, azt se tudom, most milyen)
1.-re pedig val. az a válasz, hogy el a hasfaltól, tehát a fenék felé, ha már így fogalmazzuk. Épp ezért mondják a hátrahajlós koraterheseknek a hason alvást, hogy kiemelkedhessen a kismedencébõl a méhük, tehát ilyenkor hason fekve a hasfal felé viszi a gravitáció, tehát arra lenne a nem hátrahajló.
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Nekem is hártahajló méhem van, amit huszas éveim elején egy "kedves" nõgyógyász fejletlenn semminek is titulált. Ehhez képest 3x estem teherbe, most várom a második bamám(a 8.héten járunk) Mindegyik azonnal sikerült, ahogy szerettük volna. Egyébként én elõtte soha nem tudtam hason aludni, és nem is hallottam, hogy így kell, de ahogy terhes lettem, szinte az elsõ héttõl csak így tudtam aludni. Lehet, hogy a természet is segít?!
Bea
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, ezt az egész hason alvás dolgot mennyire kell komolyan venni. Elsõ terhességem óta, nem terhesen sem tudok hason aludni (nem a pocimat nyomom, hanem kicsit feljebb...). Második terhesség után közölte a doki a hátrahajlót, hogy elõtte is volt-e nem tudom. Most meg majd 20 hetesen jegyezte meg, hogy ugye tudom, hogy hátrahajló. De nem mondott semmit, hogy ezzel tennem kéne bármit is. Egyáltalán, normális az, hogy 20 hetes terhesen ez még észlelhetõ? Amúgy a korábbiakkal is midnen oké volt, ez a baba is simán jött, és ilyen jelleggel egyelõre semmi probléma nincs vele sem.

Ildi

Ildi
 
 


Nekem is hátrahajló méhszájam van, de négyszer voltam terhes, ebbõl az elsõt elvetéltem, de a többit megszültem. Minden esetben 1-2 hónap alatt teherbe estem, amikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba. A gyertyaállás, akár mennyire is nevetséges, nekem is bejött.
A szülésnél semmi akadálya nem volt ennek a ténynek, mármint a hátrahajló méhszájnak. Egyedül a vizsgálatok során kell egy kicsit kotorni doktor bácsinak. A legutolsó vizsgálatomnál (2 hónapja) rákszûrést is csináltak, és amíg eddig fájt,addig most észre sem vettem. Komolyan. Az is igaz, hogy akinél fájt ahhoz már nem járok kb3 éve. Akinél nem fájt, nála szültem a 3. gyerekemet, és hiába fiatalabb, mint az, akinél az elsõket szültem, mégis sokkal jobban odafigylet rám. Emberszámba vett, és nem csak a pénztárcámat nézte.

 
 


Sziasztok!

Nekem is hátrahajló méhem van, de mindkét kisfiammal azonnal (elsõ hónapban) teherbe estem. Az elsõnél csinált a doki méhkiemelést kb. a 20. hétig hetente 1-2 alkalommal, és nekem igen fájdalmas volt ez. A második babámmal másik dokihoz mentem, és õ nem csinált ilyet, de a hasonfekvést javasolta. Az elsõ fiamat elég nehezen szültem meg, 12 óra alatt, míg a másodikat 20 perc alatt, igaz, anya-magzat kapcsolatanalízisre is jártam (lásd: Pszichoanalízises téma). Nem tudom, hogy a hátrahajló méhemnek, és az ennél fogva rövidebb méhszalagoknak tulajdonítható-e, de a második terhességemnél kb. a 20. hét környékétõl méhszalag megnyúlási gondjaim lettek (gyenge vagy túlfeszült lett a méhszalag?), ami méhsüllyedést eredményezett vizelési gondokkal (elzárta a húgyutat a méh) és méhszáj leszállásával a hüvelynyílásba. Végülis nem lett belõle komoly baj, csak alig tudtam járni, és sokat kellett pihennem. Szülés után 6 héttel teljesen visszaalakult minden a normális helyzetébe.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!

Nekem azt mondta az összes doki, hogy NAGYON hátrahajló méhem van, ennek ellenére a fogámzásgátló szüneteltetésének a legvégén mikor nem figyeltünk kellõképpen terhes lettem. Ebbõl a terhességbõl 8 hónap múlva két gyönyörû kisfiú is született! Mi lett volna ha még meg is tervezzük? Kép
Ennyit a nagyon hátrahajló méhrõl.
Vikics

KépKép
 
 


Sziasztok!
Kicsit más téma a könnyen ill. nehezen teherbe esés,hason alvás mellé: ágyéki visszerem van, most már másodszor. Az elõzõ terhességnél is a 20.hét körül jött elõ, és most is. Rettenetes, bár a nõgyógyászom szerint teljesen veszélytelen. Az elsõ terhességemnél annyira szégyelltem, hogy beszélni se mertem róla, hetekig kételyek között vergõdtem, mire rákérdeztem a dokimnál. Szegény aggódós férjem meg csak attól tartott, hogy mi lesz majd a szülésnél ezzel a visszérrel. hát nem lett semmi. visszahúzódott. most meg elõ. A szakkönyvek meg sem elmítik (kiv. Rákóczi doktor könyvének egyik lábjegyzetét). Ha valakinek volt hasonló problémája, és van ötlete, hogy mit lehet csinálni (azon kívül, hogy lefekszik az ember és hever, amíg egy picit alábbhagy a fájdalom), kérem írjon!
És az is érdekelne, hogy lehet-e ez kapcsolatban a hátrahajló méhhel, hiszen az biztos, hogy a növekedõ magzat nyomja az ágyéki vénákat, és ez okozza ezt a dög fájdalmat.
Niki
Niki
 


Sziasztok!

Úgy látom már egy ideje nemigen él ez a topik. Azért leírom hátha valaki erre téved. Sok a sikertörténet és ennek én szívből örülök. Nekem is hátrahajló a méhem, továbbá, még kicsit ballra áll, kicsi és szűk. Én másfél éve nem esek teherbe szerintem emiatt, a többi vizsgálat nem talált semmit.
Ha van valakinek hasonló méhe :) és ismertek valami trükköt szívesen veszem. Nekem se a párna se a gyertya, se a hason alvás nem jött be eddig. :(

j.
Vendég
 


Sziasztok!

Úgy látom már egy ideje nemigen él ez a topik. Azért leírom hátha valaki erre téved. Sok a sikertörténet és ennek én szívből örülök. Nekem is hátrahajló a méhem, továbbá, még kicsit ballra áll, kicsi és szűk. Én másfél éve nem esek teherbe szerintem emiatt, a többi vizsgálat nem talált semmit.
Ha van valakinek hasonló méhe :) és ismertek valami trükköt szívesen veszem. Nekem se a párna se a gyertya, se a hason alvás nem jött be eddig. :(

j.
Vendég
 


Sziasztok!
Par napja tudtam meg, hogy nekem is hatrahajlo mehem van.En mar ket eve nem esek teherbe, de remelem mielobb megtortenik.
Javasoljatok valamilyen poziciot!
Kosz.
Ui. Orulok, hogy ratok talaltam, mert egy kicsit megnyugodtam.
:D [/img]
 
 


Sziasztok!nekem is hátrahajlo méhem van és szerintem meg,igen is nagyon sok köze van a teherbe eséshez...olvastam sokan azt irjátok hogy bár ezt diagnosztizálták az orvosok mégis szinte azonnal teherbe estetek...Ennek tiszta szívemböl örülök :D de hidjétek el akinek igazábol erösen hátrahajlo a méhe,ténylegesen nehéz teherbe esnie.Aki szintén ezzel küzd,tudom ajánlani a kutya pózt és a gyertya állást :D tudom viccesnek hangzik de véleményem szerint csak ezek segítenek...
 
 


Sziasztok!

Velem életem első nőgyógyászati vizsgálatán (14-15évesen) közölte a doki, hogy hátrahajló méhem van amit akkor nem fejtett ki bövebben.Most 29 éves vagyok s nincs még gyermekem.Hozzá kell tennem, hogy soha életemben nem szedtem semmi fogamzásgátlót, s párommal már 3 éve nem védekezünk és semmi.
Ez elszomorító és ellentmond azoknak a "tényeknek", hogy ettöl még könnyen teherbe lehet esni!
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!
En megnyugtatasul szeretnem irni, hogy nekem erosen hatrahajlo mehem van (egyebkent Anyukamnak is) és a harmadik honapban teherbe estem. En is feltem e miatt, ezert amikor 2 honapig nem jott oszze vettem ovulációs tesztet es amikor az jelzett, akkor csinaltuk es Bumm!
Szoval NE panikoljatok, az tenyleg hatraltatja a dolgokat!
Era
 
 


Sziasztok!
Nekem is hátrahajló méhem van! És már 2szer is sikerült teherbe esnem, először egy hónap után, másodszor 3 hónap próbálkozás után.
A szülésnél semmi gond sem volt, gyorsan és jól tágultam.
Szóval kitartás, szerintem semmi hátrány nem származik ebből, főleg nem a teherbeesés. SZERINTEM.
SZUSZIE!!
Mihamarabbi babásságot kívánok neked! Kivizsgáláson még nem voltatok? 3 év sikertelen próbálkozás szerintem már kíván némi kivizsgálást.............. dokid véleménye?????
A nővéremnek is hátrahajló a méhe és Ő is másodszorra is teherbe esett.
Szuszie, kitartás és sikerülni fog a babaprojekt!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Ja és nekem is igazából erősen hátrajaló a méhem.
És még csak ewtra pozicók sem voltak szükségesek!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Kitartás, sikerülni fog!!!!!

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok.
Most írok ide előszőr.Nekem is csak 29 évesen mondta az orvos,hogy hátrahahjló a méhem.
Mi már két éve próbálkozunk,igaz megszakításokkal,mert sportoló vagyok,de sajnos eddig még nem sikerült teherbe esnem.
Nem tudom,hogy a méhem,a nem folyamatos próbálkozás vagy mi miatt nem sikerült még.Ha idén sem sikerül akkor a következő alkalommal már kivizsgáltatjuk magunkat,hátha valami baj van valamelyikünkkel.Bár sok olyanról hallottam már,hogy amikor egy pár már ott tart,hogy orvosi segítséget kér akkor egyből összejön még mielőtt az orvos segíthetett volna.
 
 


bp.Andi:
Nekem is hátrahajló a méhem.. Ez nem hiszem,hogy bármit is számítana a teherbeesés szempontjából.. :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
 


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!


Nekem is ez a problémám, nagyon féltem, hogy csak nehezen fogok teherbeesni, főleg mert kamaszkoromban pattanásos volt a bőröm, és Diane 35-öt szedtem évekig, amiről azóta kiderült, hogy meddőséget okozhat.

Szóval így álltunk neki a próbálkozásnak.

De nagy szerencsénkre, elsőre összejött a baba, és most vagyok 29 hetes terhes :-)

Mindenkinek hasonló szerencsét kívánok!

Csilla


egyébként az orvosom szerint csak póz kérdése az egész.
akit érdekel, hogy melyek ezek, írjon privibe...

Csilla


Sziasztok Lányok!
Nekem a 3-ik babám előtt derült ki, hogy hátrahajló a méhem, előtte nem említette az orvosom, lehet, azért, mert az elsőnél, amikor hozzá kerültem, már kiemelkedett, a másodiknál sem volt semmi probléma. De az is lehet, hogy gyulladás okozta (bár azt talán észrevettem volna), és az előzőeknél még normális volt.
Sem a fogantatással, sem a szüléssel nem volt semmi gondom egyik esetben sem.
Most, a harmadik babánál a 10-ik hét környékén erős fájdalmaim voltak egy éjszakán át, másnap elmentem a dokihoz, aki közölte, hogy kiemelkedett a méhem :) egyéb kellemetlenség nem volt miatta.
Mi nem trükköztünk a figurákkal, sem gyertyaállással. Én mindig hason fekszem, ezért ez most sem okozott gondot, de külön figyeltem rá :)
Úgyhogy fel a fejjel, és hajrá :D

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok Csajok!

Az én méhem is hátrahajló (anyukámnak is), de az első babánk rögtön megfogant (már 17 hónapos). Nekem a doki akkor mondta, mikor megállapította a terhességet 6 hetesen, de nem fűzött hozzá semmit. Igaz, én imádok hason aludni. A terhességem tökéletesen probléma mentes volt, se hányinger, se undor, vagy kívánósság. Imádtam terhes lenni :D A szülésről meg annyit, hogy első babánál 4 óra 20 perc nem olyan rossz idő nem? Most már 3. hónapja próbáljuk a kistesót, de még szoptatok úgyhogy gondolom ezért nem sikerült elsőre.

Kép


Kép
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron