Új privát üzeneted érkezett!

Névtelen=Nora=Napocska!
Mégsem olyan heppi az élet a napsütéses Kaliforniában, hogy itt kötözködsz? Sz.r érzés outsider-nek lenni? Mi Mo-n így élünk. Lehet, hogy gagyi, de mégis mi tűnünk boldogabbnak az összes nyavajánkkal együtt.
n3
 


n3;
kicsit lassabban...
Napocska tegnap jött haza Kanadából, kizárt dolognak tartom, hogy mielőtt még a bőröndöket kicsomagolta volna és kialudta volna az időeltolódást, gyorsan előkapta és összeszerelte a számítógépet, csakhogy néhány fórumon jól odamondogathasson... meg egyébként sem olyan.
Jamina -akinek van neve és elérhetősége
 
 


Sziasztok!
Én nem szoktam ide írogatni (csak olvasgatni), de most muszáj Kép
A kétévesem előtt következetesen nem beszélünk csúnyán, ennek ellenére sajnos tud csúnya szavakat, és azt is elárulom, hogy honnan (nyilván itthon is akaratlanul ki-kicsúszik). Utcán, villamos megállóban és hasonló helyeken az ifjú kis felnőtt csemeték előszeretettel "beszélnek" egymással hangosan és a kötőszavakat most talán itt nem írnám le. De amikor ezt a kisasszony meghallja nagyon szereti "ízlelgetni" Kép Hát erről ennyit. A többit inkább a fantáziátokra bízom Kép

n3! Tényleg óvatosabban kellene nickeket és névteleneket összeilleszteni. Ilyenből már volt gond. Most persze az alaptalan "beazonosításokra" gondolok.

A rosszindulatú névtelenek pedig mindig tökéletesek, csak úgy látszik nekünk nem sikerül ez sehogyan Kép
 

 
 

Hogy építő jellegű is legyek Kép
Nálunk a sima mezei gyurma nem jött be, szvsz azért, mert sz*r kínai minőségűt sikerült vennem. Ellenben a tésztagyurma +kis tálkákban hozzá bab, búzadara, kakaópor elég hosszú időre le tudja kötni az energikus 2,5 évest Kép, ha már nagyon nem tudok mit csinálni vele...

Csúnya szavak: anyák vagyunk, de tökéletlenek, néha nálam is kicsúszik egy-egy basszus; ezt már tökéletesen tudja a gyerek ejteni
Jamina
 
 


Ezt a mai estét jól elcs...tem. Ingerült voltam, ideges, és a gyerekeken csattant, hogy az apjukra vagyok dühös.Kép
Rohantam egész nap (előtte éjjel kb,ötször keltem, nem számolva, hoyg a köhögő kicsi mellettünk aludt). 9-re oviba a nagyobb, utána játszóra a kicsi, 12-re Svábhegy, allergológiai ontroll a kicsivel,3-ra kerültünk sorra - maga az őrület egy tömött váróban. !-re leértünk a városba az ovisért, majd irány haza. KAja nincs - irány a kínai. NAgyobbik bekakilt az oviban, nem tudtam teljesen letakarítani, úgyhogy itthon korai fürdetés, utána újra bekaki, átöltöztetés. Közben berakni a mosást, mosogatógépet, teregetés. Jön apa 1/2 7-kor. Moziban volt. Jó, szólt előre. De itthon bevackolt a képernyő elé kajával és sörrel, ki sem dugta az orrát, scak néha odaröffentett, hogy mit kóválygok (ja, gyulladt ízületekkel, fáradtan még frissen-fitten rohangáljakKép)Közben a dedek lepakolták a könyvhalmokat, és rájuk szóltam. Erre a nagyobbik: "csak apát szeretem". Na itt durrant el az agyam, pedig tudom, hogy hülyeség.
Most meg furdal a lelkiismeret, hoyg a kicsikkel morcoltam, pedig semmi közük a dologhoz.
Zsuzsa
 
 


Zsuzsa!Tudom,hogy sovány vigasz de nálunk is hasonlóan telt az este.Apa hazajött hozott valami műszaki kütyüt amit persze nem tudott beüzemelni és elkezdett hisztizni.Először velem,hogy miért telefonálok anyámmal ahelyett,hogy a gyerekemnek enni adnék.Mindenki evett már,de Mindy csokapikot akart.Közöltem azt nem lehet egyen lencselevest.Mire apa duzzogva ki és adott neki.Utána észrevette,hogy a játéklónak levágtak a "hajából"a lányok,ezért ő ma már haragszik és ne szóljanak hozzá.Majd lefeküdt és közölte ő beköltözik a gyerekszobába,mert a kölkök még mindig nem alszanak és ott legalább csend van!-felkiálltással.Aztán persze elfordult és már alszik is.A kicsi meg itt ugrál a fejemenKépSzerencsére a nagyobb elaludt végre.Fel a fejjel.Én már csak röhögök az egészen.
 
 


Lányok, hátha tudtok segíteni!
Bekentem a srácok haját egy kenőccsel, amit annak idején a koszmóra írtak fel. De ez a kenőcs nem jön le!!! Mivel szedhetném le a hajukról? Többszöri samponozás meg se kottyant neki. Így úgy néznek ki, mintha punknak készülnének, szinte áll a hajuk. A kenőcs neve Diprosalic, két hatóanyagot alkotórészt tüntettek fel a dobozán, betamethasonum és acidum salicylicum - szalicilsav. ???
Kíváncsi
 


A babaolajat is koszmó ellen használtuk,de nyugi az sem jött le.KépHolnapra jó úgy punkosan,legfeljebb kicsit zselézd be nekik.Aztán este újra hajmosás és remélhetőleg akkor már lejön.Kép
Sajna jobb ötletem nincs.
 
 


Linato! A férjeink nem ikrek véletlenül?Kép Nekem is röhögnöm kéne, de nem tudok, csak rágom magam és agyalok. Te hogyan tudtad ezt elérni? HOgyan tudod ilyen bölcsen kezelni a dolgokat? én ilyenkor ráadásul nagyon sajnálom is magamat, és előjönnek az anyai ágon örökölt mártír hajlamaim, amit saját felmenőimben annyira nehezen viseltem. Erre, most magamat kell nehezen viselnem.

kÍváncsi! mi is használtunk ilyen kenőcsöt, de már nem tudom mire.
Esetleg ecet, sima szappan...hmmm nincs ötletem.
Zsuzsa
 
 


Kíváncsi, ha jól emlékszem a Diprosalic ekcémára való kenőcs, és nagyon zsíros. Próbáld meg mosogatószerrel, az a legjobb zsíroldó!
Jobb ötletem sajna nincs. Szia,Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
 
 


Kíváncsi!
A Diprosalic-ot ne nagyon kenegesd önhatalmúlag, mert azt hiszem, szteroid tartalmú! Bocs, ha tévedek! De inkább ijesszelek meg feleslegesen, mint hogy baj legyen.
Amúgy alkohollal próbáltad már letörölni?
A mosogatószertől meg kaphat egyéb kiütést. Az én kezem azt kap tőle! Mégsem mosogat helyettem a férjem.Kép
Márti
T-Márti
 


Márti,
orvos írta föl! Igaz, már jó régen, de eddig nem kentem. Mintha csak éreztem volna, hogy jobb annak a kenőcsnek a dobozban! Kép
Kíváncsi
 


Zsuzsa!
Mi Nikinél, ha szemtelenkedik, és szokott, megvonjuk pár napra a TV-t, a számítógépet, vagy csak egyszerűen nem mehet le a haverokhoz. Most már legtöbbször ha kezdi a flegma beszédet, akkor csak szólok, hogy vigyázzon, hogy hogy beszél, mert következményei lesznek és legtöbbször vissza vesz. Ha mégsem, jön a megvonás. Viszont Niki már mindig időben itthon van. Kép

Jamina!
Én is ezt akartam mondani, Napocska nem egy odamondogatós tipus. Kép

Phaedra!
Az én középsőn is előszeretettel kóstolgatja a "csúnya" szavakat. De ha véletlenül mi káromkodunk (nálam is kicsuszik néha egy basszuskulcs, vagy afenébe, apánál sajna csúnyább is), akkor legalább ránk szól, hogy " naaaa apa/anya de beszélj csúnyán" Kép

Lányok!
Névtelenekre legjobb nem reagálni és akkor elunják magukat. Kép

Magdi


A diprosalic tényleg steroid-tartalmú.
Névtelen
 


Korábbi névtelen!

"Hatéves se voltam, az óvodában hallotam a többiektöl csúnya szavakat, megkérdeztem a vendégség kellös közepében: apu, mi az a basz? De te akkor sem nevettél, mint a többiek, csak rám szóltál, hogy szégyelljem magamat, és kizavartál, gözöm sem volt, mi rosszat tettem. Másnap aztán nekiálltál a tudományos magyarázatnak, hogy a növényeknél a porzó meg a bibe, az embereknél pedig a kölcsönös szeretet és megbecsülés, én egy büdös szót nem értettem az egészböl, de féltem, nehogy megint magamra vonjam zúditsam a dühöd mérged haragod, és amikor már a madár- és állatvilágból vett példák elfogytak, bólogattam, hogy értem."
(Vámos Mikós: Apák könyve)

Lányok!

Nem lettem okosabb, de most már tovább jutotam, egész arra szintre, hogy akkor én most leülök egy sarokba, és a gyerekem nevelje magát.KépKép
Biztos egy álomgyerek az én nagyobbikom, csak egyenlöre én nem tudomKép.
Valaki irta a múltkor, hogy szeretne végre pár nap szabit kivenni, olyan gyerekmenteset! Én is, én is!!!!
Ja, és a drága kisebbiknek ugy néz ki a egyik szemealja, mintha behuztam volna neki, pedig komolyan mondom, nem én voltam. Leesett egy 20 cm magas padról (névtelenek kedvéért: Ikea gyerekpad) és pont úgy sikerült neki, hogy nekiesett a ruhatárólónak.
A nagyobb bevetette az apjának mindenre nemet mondunk projektet, amit persze én nem kezelhetek, mert akkor hova az apai tekintély. Pedig az megoldaná (nálunk anya a mumus).

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Zsuzsa!Sokáig én is kiakadtam ilyeneken,meg persze sajnáltam is magam,de mit értem el vele?Semmit.Meg aztán inkább ezekért idegeskedjünk.Jobb mint a kocsmázás,megcsalás,drogozás vagy szerencsejáték.
Egyébként nekem "könnyű"anyukám kineziológus.KépBölcs meg csak szeretnék lenni.KépAzért én is ki szoktam akadni időnként.Kép
 
 


Végül is igazad van Linato, de olyan nehéz, még 15 év házasság után is.
Viszont most offolom a topikot: írj nekem a kineziológiáról, mert sok mindent hallottam róla, de nem tudom pontosan mi az? KÍváncsi vagyok! (bocs, KíváncsiKép)

Beszti! IdézetKép

Zsuzsa
 
 


Zsuzsa!A www.subrosa.hu oldalon nézz körül.Ha bővebben érdekel küldök neked e-mailt.Amúgy az anyukám oldala.

Többiektől bocsi és on topik.
 
 


Linato! Érdekel!
 
 


Linato! Érdekel!
 
 


CSak egyszerKépbocs
 
 


Holnap megyek anyukámhoz,begyüjtöm a friss infókat aztán elküldöm e-mailban.Kép
 
 


Linato!

Nekem is légyszilégyszi. Kép

Magdi


Magdi!Ok.De csak holnap vagy vasárnap.Nem baj?Kép
 
 


linato,
ha mamád tényleg jó, akkor elmennék hozzá vmikor karácsony előtt. Lehet?
Folyt köv. mailben, OK?
Solya
 
 


Solya!Ok!Majd e-mailban megbeszéljük a részleteket.Most megyek hozzá,mert ma van a szülinapom és fincsi ebéddel vár minket.Este majd írok.Puszi nektek.
 
 


Sziasztok!

Mivel ti nálam tapasztaltabb anyák vagytok, most a segítségeteket kérem! Bencém most múlt ugyi 10 hónapos, és az istennek nem akar már délelőtt aludni.Kép Sokkal inkább játszik az ágyában.Kép Szerintetek elhagyható már a délelőtti alvás?????

Süti
 
 


Süti, el! Kép
 


Gyerekek, hol van Zsunya???
 


És hol van Pocok?
 


Süti,
ha gyerek nem igényli. Kép
 
 


Süti,
az én fiam is 10 hónapos korában állt át a napi egy alvásra.Ebéd után 2-3 órát alszik...
 
 


Linato!
Boldog szülinapot!Kép
Zsuzsa
 
 


Csak nem szülinapja van linatonak? Hát akkor hajrá, hip-hip hurrá!Kép
 


Köszönöm szépen!KépMajd később jövök még,de előbb lefektetem a lányokat.
 
 


ÉNISÉNISÉNIS BOLDOG SZÜLINAPOT!
 
 


Linato, a legjobbakat!Kép

Süti, az is lehet, hogy néhány napig egyszer, aztán megint kétszer... A négyésfél évesem heti két alkalommal alszik du. De azért minden egyes napon megküzdök vele, mert legalább pihen.

sofka
 
 


Linato!
Sok boldogságot!Kép
Nekem nincsenek ilyen szép képeim, de szeretettel gondolok rád!Kép

Süti!
Az én lányom is ugyanígy volt, ő egyik napról a másikra állt át az egyszeri alvásra.
Csak egészen korán kellett ebédeltetnem, mert 11 után már éhes és álmos volt. Fél 12-kor ebéd, déltől, negyed 1-től volt alvás, kb. 2-2,5 óra.
Most ez csúszott fél órát, az alvásmennyiség meg csökkent fél órát. (Most 2,5 éves)
Márti
T-Márti
 


Sziasztok!
Akkor köszönöm szépen Zsuzsának,Kíváncsinak,Solyának és Sofkának.Nagyon aranyosak vagytok.KépKépKépKépKépzeljétek mit kaptam az én drága páromtól.Egy gyűrűt ami gyönyörű.De ami igazán jólesett,hogy azt mondta a jeggyűrű lesz a következő./Lehet,hogy minden álom valósággá válik?/Tudom ezt nem ide kellett volna írnom.A többiektől bocs az offért.
 
 


Márti!
Neked is nagyon szépen köszönöm.Kép nélkül is.Kép
 
 


Linato!

Boldog szülinapot kívánok én is!

Sofka!
Te hogy veszed rá a gyerkőcödet az alvásra? Az én lányom most volt négy éves, de képtelen vagyok elaltatni! Az óvodában pesze elalszik, de az meg kevés neki, és nagyon hisztis mikor felébresztik. Emiatt inkább elhozom ebéd után, de itthon meg nem alszik el.Persze este már hét órakor kómában van.

Kíváncsi!
Ma rád gondoltam palacsintasütés közben. Te hány darabot szoktál sütni? Én kb. 20 darabot csináltam, és fél óra alatt eltűntették!Nálatok biztos még rosszabb az arány!!!!
Sziasztok,Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
 
 


Timi!Neked is köszönöm.Kép
Az én 4 évesem nem alszik ha itthon van,de az oviban általában igen.Én már föladtam a harcot,nem fogok vele ezért minden nap veszekedni.Az egész nyár vitából állt volna,ugyanis sosem aludt délután.
 
 


Timi,
ab start dupla mennyiségű tésztával kezdem, ráadásul nekem az a mámiám, hogy a palacsinta hártyavékonyságú legyen Kép. Hát, mit mondjak, sose marad belőle! KépKépKép
 


Linato!

Boldog szülinapot!KépKép

Az én 4 évesen már nagyon régóta nem hajlandó délután aludni. Éjszaka sokat alszik, ugyhogy nem gond, max. azért, mert igy nincs napközben gyerekmentes idöm.

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Linato!

Boldog szülinapot!Kép

Kép
 
 


Beszti,Ameme!
Köszönöm szépen.Kép
 
 


Sziasztok!

Linato, nagyon Boldog Szülinapot!!!!!!!!!Kép

Lányok, köszönöm a tanácsokat, most próbálkozom, hogy délelőtt fent tartsam, aztán korai ebéd és alvás...majd meglátjuk!Kép

Süti
 
 


OFF!
Linato, megakadt a szemem az Anyukad web-cimen. Van valami kapcsolat o, es a Sub Rosa (szenzaciosan JOOOO!!!) Regizenei Egyuttes kozott?
Vagy nem szoktak levedeni a nevet? Gondolom gyakran "osszekeverik" oket, nem? Kép
Zita
 


Zita!Szerintem nincsen.De nem szokták összekeverni.Kép
Süti!Neked is köszönöm szépen.Kép
 
 


Lányok, tegnap este laura olyan aranyos volt, hogy el kell mesélnem! Lefekvés után magában beszélt az ágyban, és többször szóltam neki, hogy fejezze be, mert Ritát is felébreszti. Néhány alkalom után rámszólt, hogy haggyam már békén, mert ő egy karácsonyi angyalkával beszélget, aki azért jött hozzá, hogy felvegye a megrendelést a játékokra. Azt mondta, hogy el kell gyorsan mondania , hogy mit szeretne, mert az angyalka most találkozik majd a Jézuskával, és átadja neki az üzenetét. Azt akarta, hogy a Ritát is ébresszem fel, hogy ő is el tudja mondani, hogy mit szeretne. Mondtam neki, hogy a Rita nem is tud beszélni, de Laura szerint az angyalkával tud. Aztán abban maradtunk, hogy a Rita majd reggel elmondja a kívánságát, ezért nem ébresztjük fel.Ma este mikor lefektettem őket, mondta, hogy reméli ma is jön az angyalka, mert az egyik játékot már meggondolta, és mást szeretne helyette. Két perc múlva úgy aludt mint a bunda! Nem baj, karácsonyig még van idő! Addig még módosíthat, az "angyalka" még nem megy vásárolni, bár az áruházak már fel vannak töltve a karácsonyi játékkészlettel. Pénteken voltam a Tescóban, és tömve volt játékkal.Pedig még két hónap van karácsonyig!Annyi ócska játék van, nem is tudom, hogy mit fogok nekik venni. Ha van valami jó ötletetek, mondjátok! Ti mit vesztek a gyerkőcöknek?
Sziasztok, Timi.

Timi
Kép
Kép
Kép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: