Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok !

27 évemet járom és beleuntam abba hogy állandóan halasztgatom a babásodást az okán hogy le kell fogynom mert nem egészséges se nekem se a babának ha 100 kilósan teherbe esek . Van erről tapasztalatotok ? Belevágtunk a dolgoba , de egy kicsit félek .. várom tanácsotokat .

liliana4
liliana4
 


Szia liliana4,

Szerintem nem baj, ha nagyon odafigyelsz. Nem szabad majd sokat híznod. Sőt! Valamennyi úgyis följön, de 10-nél ne legyen több szerintem. Meg lehet csinálni, én 12-t híztam, van aki ennél is kevesebbet (nem Rubint Rékára gondolok)...én nem voltam 100 kg, de sovány sem éppen Kép Ettől még szülhetsz simán. A dokid biztosan elmond majd mindent, hogy miket ehetsz, hogy mire kell figyelni....meg persze a védőnő is. Úgyis ellenőrzik a súlyodat minden alkalommal Kép

Sok sikert: Barbi
DBarbi
 


Szia! Én kilencven voltam, amikor teherbe estem, kb. 5-6 kilót híztam, és végig nagyon jól éreztem magam, jó volt a közérzetem, a vérnyomásommal volt csak gond, de ezt gyógyszerrel rendezte az orvosom. Tegnapra voltam kiírva, de baba nagyon jól érzi magát, hétfőn fekszem be a kórházba...

De ismerek olyan lányt, akinek ennél sokkal nagyobb feleslege volt, ráadásul a harmincas évei derekán jár, mégis belevágott, persze szigorú ellenőrzés mellett. Neki több problémája volt (terhességi cukor, toxémia gyanú), szigorúan diétáznia kellett, és több, mint 20 kilót fogyott, aminek nyilván örültKép Most már ő is a nyolcadik hónapot tölti hamarosan, és a baba jól van, az ő közérzete is jó, élvezi a babavárást.

Szóval mindent bele, válassz egy jó orvost, meg egy jó kis kórházat, hogy biztonságban érezd magatokat, és mielőtt belevágsz, vizsgáltasd ki magad azért, hogy megnyugodj.

(Még annyi, hogy az embert inspirálja ám a fogyásra, hogy gyereke van - engem legalábbis - , mert szeretne csinos mami lenni...)
Fulescsacsi
 

 
 

Sziasztok!

Liliana24!
Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz Kép.
Először is beszélj az orvosoddal, kérdezd meg, Ő mit tanácsol, mit hogyan csinálj.
Én 82 kg-osan kezdtem a terhességet, a végére 25 kg-ot híztam sajnos, de szerencsére nem volt semmi problémám, eltekintve a végén egy kis vizesedéstől. Viszont ez a kismamák nagy részét érinti.
Az első trimeszterben állandóan émelyegtem, hányingerem volt, akkor nem igazán tudtam odafigyelni az étkezésemre, mert sajnos csak attól nem fordult fel a gyomrom, ami nem volt ajánlott: fehér kenyér, mindenféle édes üditők, csokoládé stb. A kezdeti nehézség után viszont próbáltam odafigyelni az étkezésemre, sok gyümölcsöt ettem, a fehér kenyeret lecseréltem barnára, édes üditők helyett ásványvizet és cukor nélküli teát ittam. Hetente ellenőriztettem a vérnyomásomat és igyekeztem sószegényen enni. Ja és tornáztam is és sokat sétáltam.
A babavállalás előtt drasztikus fogyókúrába nem érdemes kezdeni, mert az eléggé legyengítheti a szervezeted, ami nem lesz jó a babának sem, és még a fogantatást is veszélyeztetheti.
Röviden összefoglalva: odafigyelve szerintem lehet túlsúlyosan is babát vállalni Kép. Persze előfordulhat, hogy fokozott ellenőrzés szükséges (vérnyomás, cukorvizsgálat), de szerintem érdemes vállalni.
A következő terhességemnél azért óvatosabb szeretnék lenni, megpróbálom majd kordában tartani a súlyomat: gyümölcsnapokat fogok bevezetni, és a mozgásom is garantált egy eleven kisfiú mellett Kép.
Üdv, Virág
 
 


Szia!

Én is 90 kg-al kezdtem a terhességemet. 20 kg-ot híztam. Ebből csak 10 ment eddig le. Semmi porblémám nem volt és nem is tüntettek ki többlet figyelemmel, bár lehet, hogy orvosa válogatja.

sasha

Kép
 
 


Szia Lilianna4!
Én ugyan norm. súlyú vagyok,voltam szülés előtt,után. Nem is magamról írnám a pl,hanem az un.tesómról. Ő is hasonló cipőben járt mint te(azóta már 1 éves a baba) és csak bíztatni szeretnélek,mert alíg hízott 3kg-ot. Állítólag azért,mert a babó a szervezetének szükséges anyagokat kiválasztotta a mama szervezetéből,és ettől gyarapodott. Tehát úgy jött ki a kórházból,hogy kevesebb volt mint terhesség előttKép Nem mondom,hogy nem figyelt az étkezésére,de nem is sanyargatta magát.
A babóca norm súlyal,és makk egészségesen születettKép A szoptatás alatt sajnos visszajött a leadott súly,de hát ez legyen a legkevesebb.
Persze ez csak egy pl volt.
Sok kitartást,és ne hagyd,hogy elrémisszenek!
Névtelen
 


Sziasztok Duci Lyanyok!
En is az elözö Névtelenhez kapcsolodva azt akarom irni: nagyon gyakran a dundik nagyon keveset hiznak a terhesség alatt!!! Persze, ezeknél a lanyoknal gyakrabban elöfordul (azt olvastam) a terhesség alatti cukorbetegség, de nem vészes, tul lehet élni megfelelö diétaval, a szülés utan meg ahogy gyütt, ugy mulik el a diabetes.
Virganak is igaza van: egy orvossal is jo, söt ajanlott mindezt megbeszélni. Vigyazz Magadra, Liliana!!! Puszik.Kép
Vendég
 


sziasztok kedveskék ,

egyelőre tárgytalan a dolog , mert nem akar megfoggani a babó a pocimba , ami szomorúságot okoz , de ha sikerül akkor mindenképp félre teszem félelmeim , sokan támogattak a dologba és számoltak be hasonló helyzetről. köszönet nektek mindenért , pusz : Liliana
liliana4
 


Kitartas, Nöci!!!
Kép
Vendég
 


Sziasztok! Hasonló problémával küzdök 125 kg a súlyom. Ez már nagyon sok és hát a baba sem akar összejönni. Orvost egyet sem találok, aki úgy érzem foglalkozna a problémámmal, pedig voltunk már meddőségi centrumban is, de csak a beszélgetésig jutottunk. Tudnátok ajánlani egy jó kórházat és orvost, aki nem is nagyon anyagias?
Névtelen
 


köszi kukacz kitartok :-)

névtelen nekem van egy dokim aki szerintem jó , de túl sokat nem tapasztaltam belőle , mert csak 3-4 alkalommal voltam nála a neve Kocsis Éva és a Szent Imre kórházban rendel , de ajánlják még Fülöp dokit , Urbán Mártát és Balogh doktor a Szent Imréből de róluk csak hallomásból van
infóm , nézz körül a többi topicban is , drukkolok neked : Liliana
liliana
 


Sziasztok! Lehet 125 kg-osan teherbe esni? Szeretnék egy jó orvost, aki az ember lelkével is foglalkozik, nem csak a pénztárcájával! A Kaáli nem jött be, lehet, hogy csak rossz orvost fogtunk ki. Segítsetek!
Névtelen
 


Köszönöm Liliana! Utána fogok nézni és érdeklődni! Még új vagyok az interneten, melyik topicokat ajánlod? Mi volt a benyomásod Kocsis doktornőről? Mennyi túlsúllyal vágsz bele a babavárásba? Köszi Kriszta
A súlyom mellett egyéb problémám is van, nagyon rendszertelen a mensesem. 3 hónapja semmi. Jódot is szedek a pajzsmirigyemre, nem vészes csak megelőzés, ezenkívül epekövet is találtak, már 4 éve. Ezekután sikerülhet? Van olyan akinek sikerült? El kellene a biztatás!
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Háziorvosod hogy áll a dolgokhoz??
Gondolom a pajzsmirigy meg a súly összefügg, nem?
Van itt valahol két topik is, terhesség és pajzsmirigy alulműködés (http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/9341.html) ill. terhesség és pajzsmirigy túlműködés (http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/433.html) cimen.
Sőt, amennyire naivan tudom, szerintem a rendszertelen menzesz is a súly ill. a pajzsmirigy probléma következménye lehet.
Szóval szerintem eseted mindenképp olyna, hogy legjobb lenne először a belgyógyásszal-háziorvossal rendezni a dolgokat!
Epekő:nővéremnek van epeköve, ezzel volt terhes is, meg szoptatott is utána. ELéggé megkinlódta! Nem tudták gyógyszerelni, sem műteni a baba miatt. Nem értek hozzá, de az ő példájából kiindulva ezt is jó lenne baba előtt "lerendezni".
Szia:

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok Csajok!
Bizony Pildinek igaza van, hogy a suly összefüggHET a pajzsmiriggyel, meg azzal is, ha az ember leanya nem esik teherbe...De nem 100%ig biztos, hogy valaki pajzsmirigy probléma miatt hizik, vagy nem esik teherbe...
Nekem Hashimoto-kôrom van, ez annyit jelent, hogy az immunrendszerem megette a pajzsmirigyemet (na, leegyszerüsitve), 2 éve talaltak meg, mi a baj, miért vagyok allandoan rosszul, miért nem menstrualok rendesen, miért veszitem el a babaimat... Sok dokit végigjartam, amig ez kiderült!!! Tehat érdemes kivizsgaltatni a pajzsmirigy müködését!!!!! Mindenképpen!!! Eletem végéig hormonokat kell szednem, ki lehet birni... Faradt vagyok néha, de született 1 egészséges Fiam!!!!!!!Kép Nalam nem okozott a pajzsmirigy alulmüködésem nagy mértékü elhizast, csak 1 picit... Most meg idönként HOPP, leadok 10 kg-t 1 hét alatt, par honapra ra meg HOPP felszedek 15-öt... De ezzel együtt kell élnem, sajna... Most a sovany fazisban vagyok éppen...
Puszi!!!
Vendég
 


Szia Névtelen!

Én a Szt. Imrében Balogh-nál szültem. Nagy élmény volt vele szülni, de hozzá sztem csak akkor menj, ha már terhes vagy, mert (a szt.imrés topicból tudom, hogy) ő is a BMC-be küldene.
Énis ajánlom a Szt.Imre kórházat Kép Nagyon meg voltam elégedve Kép
Jah, SZTK-rendelésére jártam, a szülésért 40 ezret kért Kép

Sok sikert: DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok lányok!

Hát csak kitartást tudok kivánni nektek!
Én lennék az a "leányzó", akit Fülescsacsi emlitett a hozzászolásában.
Sok sok évet szendvedtem meg a fölös kilóim miatt, és sehogy sem jött össze a baba. Egy év fogamzásgátló szedésétől kb. tiz évig szendvedtem, hol volt hol nem volt menseszem, igy elég nehéz volt összehozni a babát. Kivizsgáltak, már amennyire lehetett, egy két dolgot megállapítottak, hogy abban éppen nem szenvedek, de igazi segitséget nem adtak. Általános válasz: fogyak le. Rengeteg fogyókurát csináltam végig, kisebb nagyobb sikerekkel, de csak nem tudtam megszabadulni a fölöslegtől.
Fogtam magam és kitaláltam magamnak egy fogyókurát, ami azon alapult, hogy megfigyeltem, mikor mit és hogyan eszem. Akkor rájöttem, hogy nekem csak este felé szabad ennem, mert ha reggeliztem, akkor egész nap ehetnékem volt és mindennek ellentudtam állni csak a kisértésnek nem, hogy ne egyekKép)
Le is fogytam tartósan! 30 kilót. Aztán lecseréltem a férjemetKép) Találtam magamnak egy új és kedves társat, akivel megbeszéltük, hogy mindketten benne vagyunk a korban és épp ideje, hogy gyermekünk legyen.( akkor 35 és fél éves voltam)
Tavaly sikerült életemben először teherbeesnem, én voltam a világ legboldogabb embere, de sajnos 8 hetesen elvetéltem, hogy igazán miért az sosem derült ki, de az akkori orvosom keze is bőven benne volt, ő nem igazán akarta, hogy megtartsam. Sajnos akkor, adott valami hormon gyogyszert amitől nem egész egy hónap alatt laza 10 kilót hiztam fel, ami sehogy nem akart távozni.
Idén márciusban újra terhes lettem, az akkori súlyom elképesztően sok volt, féltem is hogy ő sem fog sikerülni (145 kg voltam és ehhez nem túl magas). Féltem dokihoz menni, igy csak 12 hetesen kerestem magamnak egy új dokit, áldom az eget, hogy egy nagyon jót találtam. Kiderítette, hogy toximiás tüneteket produkálok: magas vérnyomás, fehérje a vizeletben, ezért rögtön beutalt kórházba, laza 8 hetet töltöttem bent, de minden vizsgálatot megcsináltunk és gyógyszerrel beállíották a vérnyomásom, a cukor megelőzésére meg 160 gr szénhidrátra lettem fogva, amit minden héten ellenörzöm, most már hála otthoni cukorméréssel.
Jelentem azóta 23 kilót fogytam, viszont pocaklakóm nagyon szépen fejlődik, ma töltöttük be a 35. hetet. Nagyon várjuk már az érkezését, ez lesz számunkra a világ legszebb karácsonyi ajándéka, nekem meg a 37. szülinapi meglepetésemKép
Bocs a túl hosszú történetért, de úgy gondoltam, lehet hogy sokunknak erőt adok ezzel.

KépKép
KépKép
 


Agiboszi!!!Kép
Nagyon örülök, hogy terhes vagy, és, hogy mar 35 hetes!!! Tudod, hogy a 34. hét utan mar minden ok, nem baj, ha jön a Baba??? Drukkolok, hogy siman menjen a szülés, meg minden, ami ezzel jar!!!
A régebbi fogyasaidhoz pedig gratulalok, én biztosan nem tudtam volna nem enni... (Na jo, reggelizni sose szoktam, de aztan eszem egész nap...)
Szerencse a szerencsétlenségemben, hogy a pajzsmirigy-hormon miatt, amit szedek, nem hizhatok tulsagosan el. Legalabbis remélem!!! Terhességem alatt én is többször voltam korhazban, volt, hogy 1 egész hetet, volt, hogy csak par napot, de még pisilnem sem volt szabad kimennem, mert görcsöltem...
De itt a Fiam, 13 honapos, kivanom, hogy annyi örömöd legyen a Babadban, mint nekem az enyémben. KépKépKépKépKép
Többiek: Ha vkivel jodot etetnek a pajzsmirigyére, az nem mindig elég... A Strumat gyogyitgatja, de ha hypo- vagy hyper-thyridie-rol van szo, ennyi nem elég, bizony kellenek a hormonok...
Kitartas, Dundi Lanyok, Liliana, még csak 27 éves vagy, vizsgaltasd ki Magad, de MINDENT!!! Aztan fogyj le 1 picurt, és jöhet a Baba. Semmiröl nem késtél még le!!!Kép
Vendég
 


Kukacz köszi a biztatástKép

Ma kezdtük a 36. hetet és a kisfiam egyre sajtkukacabb bent, vagyis egyre jobban érzem a mozgását, mert fogyóban a helyeKép
Lassan felkészülök a tudatommal is, hogy most már bármikor előbujhat a csöppségKép

Lányok csak azt tudom mondani, hogy kitartás, a vizsgálatoknál főleg nézessétek meg, hogy van e peteérésetek és a hormonok megfelelőek e, nekem is arra kellett várnom, hogy a fogamzásgátló okozta zavar elmúljon a szervezetemből.
Fogyókurához meg tudom ajánlani, hogy próbáljátok meg 180 grammra lecsökkenteni a bevitt napi szénhidrát mennyiséget és egy jó tápanyagtáblázat segítségével, nem koplalva de lehet fogyni havi 4-5 kilót is, ami sokkal tartósabban megmarad, vagyis yoyo formájában nem jön vissza a duplája.
Ha valamelyikőtöknek segítség kell a diétá kialakításához írjon bátran és segitek, vannak jó és bevált ötleteim, receptjeim.

Legyen szép napotok!

Ági
agiboszi@freemail.hu

KépKép
KépKép
 


Ágiboszi!

Nagyon örülök, hogy ilyen szuper most minden. NAgy gratula a pocaklakóhoz és a - kilóidhozKép Én igazán a terhesség alatt és a szoptatás során híztam meg nagyon. Igaz 90 kg-osan kezdtem. de az valahogy nem tűnt annyinak. De szerintem kevesebb voltam, kb olyan 85 kg, mert kb 10 hetesen mentem először súlyt mérni, addig meg csak akkor nem voltam rosszul, ha ettem. Vagyis kb 2 óránként tört rám a farkaséhség, de olyan szinten, hogy fájt.Kép Jó mi? Azóta csináltam pár diétát. Úgys, hogy többen, úgy is, hogy senki nem tudott róla.
Eredmény sok esetben 0 volt, vagy fél kiló egy olyan nagyon durva diétával ami kb 800 kalóriás. Mégse volt látható eredmény. 1 hét alatt kb fél-1 kb és elvileg a diétát 2 hétig szabad csinálni és legalább 10 kg garantált.
Ez van.
Már én is gondolkoztam a pajzsmirigyen, de nem tudom elképzelni, hogy én beteg lehetek. Bár ahogy olvastam a honlapon örökölhető a hajlam. Anyukámnak túlműködkik a pajzsmirigye, gyógyit szed rá.
Ez már kicsit off volt bocsi

Kép
 
 


Sasha!

Ismerős a dolog, ezekkel a fogyikurzusokkal az a baj, hogy sok kiloval kecsegtettnek, aztán elfelejtik elárulni, hogy utána meg a szervezett a kiéheztetés miatt elkezd tárolni és képes dupla annyit is felszedni, mint amennyit lefogytunk.
Én az első 12 hétig elég sokat voltam rosszul, igy lazán 6 kilot fogytam, azután meg beszéltem a diétás nővérrel a korházban, akivel összeállitottunk egy 160gr szénhidrátos menetrendet és igy még leadtam 17 kilót. Az elején kicsit nehéz volt, mert mindent méricskéltem, de kb két hét után szinte már rutinból ment a dolog, sőt azóta isKép
Szinte bármit ehetek, csak vannak olyan élelmiszerek amik mérve fogyasztandók és vannak olyanok amiket nem kell beszabályozni mennyiségileg, mert nem tartalmaznak szénhidrátot.
Ezért én már nem is nagyon néztem a kaloriákat, mert valahogy jött az is velük, hogy annak a szintje is csökkent a szénhidrát csökkentéssel.
4 élelmiszer volt ami tilos, a többi a tipusának megfelelően, mérve vagy méretlenül ehető.
Nem lehet: szőlőt, banánt, mézet és cukorral készült élelmiszert ennem, a többi mehet.
Hidd el hogy babuci mellett nem éhezek, sőt sokkal jobban érzem magam, hogy könnyebb lettemKép)

További szép napotKép

Ági

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!Kép

Ági írtam neked mailt.

Szilvi

Sz.

KépKép
 
 


Szia Szilvi!

Irtam választKép

Ági

KépKép
KépKép
 


Ági, írtam mailt.

sofka
 
 


Irtam Agi!!!Kép Kép azért ment 2, mert elsöre rosszat küldtem el!!!
Kitartaaas!!!
KépKépKépKépKép
Vendég
 


Sofka, Kukacz!

Még nem kaptam meg őketKép
LEhet hogy megint a drága freemail szórakozik, mint hétvégén.

Adok egy másik emailcimet is hátha az gyorsabb:

gicus66@axelero.hu

ÁgiKép

KépKép
KépKép
 


Sziasztok lányok! Dbarbi! Köszönöm a tanácsot, egyre több mindenkitől hallom, hogy a Szent Imre jó.

Szia Kukacz! Azért írtak fel jódot, mert az értékeim még a normál sávban voltak, csak közel a határhoz. Kontrollon is mindent rendben találtak. (lekopogom, babonás vagyok)Kékestetőn voltam, tehát szakrendelőben, kaptam vénásan izotópot stb. Ezért nem akarom elhinni, hogy baj lehet vele.
Pildi! A nővérednek voltak tünetei az epekövességét illetően? Nekem nincsenek, gyógyszert sem szedek. Mi lett a testvéreddel? Végül is megműtötték?
Ágiboszi! Nagyon, de nagyon sok reményt adtál, hogy lehet bárki bármennyi kg, szülhet, ő is anya lehet. Ki volt az orvosod? Természetes úton sikerült teherbe esned? Minden segítséget megköszönök mindenkinek!!!
Lenne még egy kérdésem! Meddőségi centrumot orvossal tudtok ajánlani? Van valakinek tapasztalata a Nyírő Gyula Kórház meddőségi centrumával?
Sok sikert a fogyókúrához, a babaváráshoz és a már megszületett kicsikhez mindenkinek!!!
Névtelen
 


Szia Névtelen!

A II. női klinikára járok, dr. Matányi Sándorhoz.
Természetes uton lettem terhes.
Sok sok kitartást és erőt kívánok neked, és ne hagyd hogy bármi kisebbítse a hitedet.

Legyen szép napotok

Ági

KépKép
KépKép
 


Ági!

Én is küldtem mailt.

Tina
 


Sziasztok!

Ági, a freemail nem megyKép én sem kaptam még meg a válaszod.
De ha ennyien bombázunk a kérdésinkkel, szerintem itt is nyugodtan leírhatod a válaszokatKép persze csak ami nem személyesKép

Szilvi

Sz.

KépKép
 
 


Szia Szilvi!

Időközben, lassú víz partot mos alapon becsordogálnak a levelek, ahogy tudok válaszolok rájukKép

Közben eszembejutott egy két dolog, amit nem említettem, de hát a tanácsadást nekem még gyakorolnom kell, mert inkább szeretem alkalmazni a dolgokat, mint fölöslegesen mesélni olyanokról, amit esetleg ki se próbált az ember.

Az elején, mikor valaki belevág a szénhidrát csökkentős étkezésbe fontos, hogy vezesse nap mint nap, hogy mit evett, mennyit és mikor, és számítása szerint az mennyi szénhidrátot tartalmazott. Ez két okból is nagyon hasznos: egyrészt ellenőrzöd magad, másrészt későbbre mintaétrendet kapsz magadnak belőle.

Ma összeszedem magam és fogok írni nektek segítség képen, hogy számoljunk ki egy ebéd szénhidrátját, vagyis csinálok nektek egy minta fözöcskézést, így már sokkal könnyebben tudtok majd neki fogni az elsőre nyűgnek tűnő számolgatásnak.

Van egy jó hírem is nektek: Fülescsacsinak megszületett hatodikán éjszaka a kisfia, 3220 gramm és 58 cm, mindketten jól vannak.

Sofka talán csak a te emailodat nem kaptam meg, bár kaptam egyet, de ott nem ez a név szerepelt, ha kaptál választ akkor minden rendben, ha esetleg nem akkor küld el újra a levelet.

Mindenkinek csodás, napsütéses szombatot kívánok!

ÁgiKép

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!!!
Agi, kösz a mééélt!!! Kép
A Freemail sokszor szorakozik: nem tovabbit leveleket...Kép Hiaba, az ingyenes dolgok atka...
Vendég
 


Sziasztok!

Ági, köszi a mailt!

Tina
 


Szia Agiboszi!!!Kép
Na, itt a napsütéses szombat nem jött be, esett az esö. De jooo napunk volt!!! Amiota irtad ezt a szénhidratos dolgot, egyfolytaban zabalnék... Talan elmulik majd... A mail-edre nemsokara valaszolok!!!Puszika!!!
Lekopok innen, nem vagyok idevalo. De azért batorsag, Csajok, szeretettel: KukaczKép
Vendég
 


Hol vagytok csajok? Senkinek sincs semmi érdekes mondanivalója? Senkivel nem történt semmi? Várom,hogy írjatok! Puszi mindenkinek
Névtelen
 


Sziasztok!

Bocsi az eltünésért, de egy csomó dolgom akadt hirtelenjében, mint a tűzoltás, amit el kell még intézni Dani érkezése elöttKép)

Igértem példát a szénhidrát számolásra, nah itt van három recept isKép)

én szeretem a spenótot, most nézzük meg hogy is kell számolni

veszel egy mélyhűtött csomag spenotot: 450gr szénhidrátja 2gr/100gr vagyis. ez itt 9gr
mi is kell még hozzá?:
fokhagyma, kb egy fej 50gr, ennek 26/100 gr a szénhidrátja vagyis jelenleg 13gr
kb két kanál liszt a rántáshoz kb 14gr 72/100 a szánhidrátja vagyis jelenleg 11gr , kell még két deci tej 4/100 vagyis 8 gr szénhidrát
a többi folyadékot lehet zöldségleves kockával pótolni, és még fini is lesz tőle ennek 0 szénhidrátja

A szokásos módon elkészited (én lepíritom a lisztet , belerakom a fokhagymát, felöntöm tejjel meg egy kis zöldségleveslével, belerakom a fagyasztott spenotot, sózom, borsozom vagyis ízesítem és addig keverem amig felolvad a spenót, ha kell öntöm hozzá a többi levest, hogy megfelelő sűrűségű legyen.)
Így kapott mennyiség kb 40 gr szénhídrátot tartalmaz, ezt annyi felé osztod ahányra akarod, kb 4 tányérnyi jön ki belőle, így egy adag 10 gr.

Egy kis édesség:

sima puding por( nem cukrozott), 2 dl tej, 3 dl viz, kb 20 db canderel
a vizet és a tejet összeöntöd, felteszed melegedni, beleszórod a pudingport és folyamatosan kevered amikor már elég melegnek látszik akkor tedd bele az édesítőt, hogy kevesebbet vesszítsen az édesség tartalmából, addig főzöd amig besűrűsödik és kész a pudingKép)
az egész 40 gr szénhidrátot tartalmaz, ahány felé osztod annyi lesz egy adagé, előírás szerint ez 4 adag, tehát egy 10grKép)

Vagyis az igazi lényeg abban rejlik, hogy szinte ugyanúgy fözöl, mint máskor, csak végig gondolod, hogy egyes szénhidrátokat mivel tudod kiváltani, pl a spenótnál a tejet a zöldségleves kockával, a pudingnál meg vízzel.

Ugyan ezzel a módszerrel simán süthetsz palacsintát is, tej helyet használj szénsavas ásványvizet, és egy étkezésnél megehetsz két darabot is diétás lekvárral, vagy van a canderernek kakaópora ami diétás, szal azzal is.

Egyes ételek megszokott köreteit is kiválthatod, pl. a brassóit általában sültkrumplival esszük, hát igen, 100 gr krumpli 20 gr szénhidrát és az olajról ne feledkezzünk meg hogy az meg a kalóriát növeli. Próbáljátok ki, hogy a család kap sültkrumplit, ti meg a sajátotokat készítsétek el mexikói körettel. Föz meg egy kisebb adagot magadnak vegetás vizben, keverd össze két kiskanál tejföllel és némi majonézzel és ezzel fogyasztd el a brassóit, ha van kedved bele is keverheted a saliba a húsit, így fini fokhagymás húsi salit kapsz.

A húsoknál a könnyebb étkezésre figyelve amennyire tudjátok váltsátok ki a sertés és marha húsokat szárnyasokkal, én pl a brassóit vagy a gulyáslevest is már pulykamellből készítem.

Ennyi jutott mára eszembe, nyugodtan kérdezzetek, mert könnyebb úgy válaszolnom, hogy tudom mire vagytok még kiváncsiakKép

Szép éjszakát és csodálatos holnapot nektek!

Ági

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!!!
Jééé, Agi, nem is tudtam, hogy létezik cukor nélküli puddingpor...Kép
Zsir nélküli szalonnarol senki sem hallott véletlenül??? Néha uuugy ennék 1 kis szalonnat!!!
Pusza! Jo fogyit!!!
Rubint Rékanak szuppper a teste, de nekem nem igazan tetszik az arca. Na, gonosz voltam. Tökmindegy, ki hogy néz ki. Nem??? A belsö értékek a fontosabbak!!!Kép
Nektek is joccakat, és szééépséééges holnapot!!!Puszi.

Kép
Vendég
 


Szia Kukacz!


Gonoszkóp vagyKép
Egyél húsos szalonnát, amiből a zsírt otthagyod, csak a húsi részt eszed meg, pl egy jó kis császárszalonna. Néha szoktam egy két kockát enni, csak a párom ne lássa, mert azt mondja hogy szentségtörés ahogy eszem, neki hagyom mindig a zsiros részt, csak a húsit eszem megKép
(Jah és hogy el ne felejtsem, nincs benne szénhidrát)

Megyek pancsizom egyet, aztán meglátogatom a védőnőmet, véleményem szerint talán Dani jövetele elött utoljára.

Tök szép idő lett, szeretem ha süt a napocska!

Ági

KépKép
KépKép
 


Szio Agica!
Hat igen, én is imadom, ha süt a napocska, de ITT sajna most elbujt...
Ird meg, mi volt a védönéninél???!!!Mit mondott???Sok puszi!!!
Kép
Vendég
 


Szióka Kukacz!

Minden renben volt, hálaKép
Súly megfelelt, másfél kilóval volt kevesebb mint múlthónapban, vérnyomás elment (130/90), leletek megfelelőek voltak, a pisilésről lebeszéltemKép)

Mondta hogy gondolkodjak majd gyerekdokin, hát még halvány lila segédfogalmam sincs kit válaszak, majd a játszón kifaggatom a csajokat.

Megkérdezte, hogy meglátogasson e még pocakosan, vagy ráér-e, ha Dani megérkezett. Mondtam, hogy nekem bőven elég ha már hárman vagyunkKép

Adtam neki néhány adózási tanácsot, meg papír intézési ultravalót, hogy tovább tudja adni a többi kismamának. Csak a párom unta el magát az autóban, már azt hitte, hogy bezártakKép)
Pedig csak fél órát voltam bent.

Mikor hazajöttünk aludtam egy akkorát, és olyan jól esett, kezdek megint átszokni az éjszakára, nappal inkább aludnék, estére jön meg a kedvem az otthoni munkára, mosás, főzés takarításKép)

Gyorsan vissza kell szoknom a nappali életmódraKép

puszi

ÁgiKép

KépKép
KépKép
 


Szia Agica!Kép
Na, de Kislanyom, miért nem akartal pisikélni???Kép
Nagyon örülök, hogy minden rendben. A Dani név nagyon aranyos!!!
Csak nem az adohivatalban dolgozol??? A Mamam ott volt fönök, most küldték nyugdijba.Ennek örült is, meg nem is... Kevesebb lesz a piiiz, viszont több az idö...KépKép
Sajna én mindig éjjeli bagoly voltam, az Uramnak ez nem igazan tecccc... Tegnap lefeküdtem 11-kor, hatha elalszom, de nem ment 4-ig... Ejjel szoktam irni, olvasni, tanulni, stb...
Ja, és a Parod ménem ment be Veled??? Még jo, hogy nincsenek fagyok!!!
Vigyazz Magadra!!!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Azt hiszem én is írhatok ide nyugodtan. Én 26 éves, 155 cm magas vagyok, és a terhességet 74 kg-al kezdtem.
Jelenleg 26. hetes terhes vagyok. Mint látjátok jelentős 15-20 kg-os súlyfelesleggel kezdtem. Az első 4 hónapban fogytam 4 kg-ot, a rosszullétek miatt. Az utóbbi 2 hónapban jött vissza 3 kg. Múlt héten derült ki, hogy terhességi cukorbetegségem van, és erős diétát kell tartanom. Ami 100%, hogy ez a dolog a kezdeti felesleg miatt jött, ugyanis a családunkban nem fordult elő cukorbetegség, így örökletes nem lehetett (az orvos szerint sem). Az orvos véleménye, hogy ha szoptatás után nem fogyok le a normál súlyomra, akkor szinte 100%, hogy öregkori diabétesz fog kialakulni nálam, és nagy valószínűséggel a következő terhességeimet is diétával kell töltenem, mert szinte garantált a cukorbetegség. Szóval ezzel nagyon kell vigyázni, mert ez nem az anya, sokkal inkább a baba betegsége, és ha nem tartja be a diétát valaki, annak súlyos következményei lehetnek a babára nézve.
Nekem rettentő nehezen megy a fogyás, de így, ellenőrzött keretek között talán menni fog.
Mindenkinek kitartást kívánok!

Ági!
Szuperek a receptjeid Kép Én is tegnap láttam először cukorbetegeknek való pudingport, de a herbáriákban lehet kapni kimondottan cukorbetegeknek való sütiket. Linzert, rácsost, mákos pitét, diós pitét, stb. Több adag van egy csomagban, darabja 10-20 g szénhidrátot tartalmaz. Karácsony előtt beszerzek párat, mert nem akarok kimaradni minden jóból.
Üdv mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
 


Szia Kukacz!

Pisilek én minden héten bent a kórházban a belgyógyásznakKép) elég egy héten egyszer, mikor megyek cukrot ellenőriztetni.
Még nem tartok az adóhivatálnál, mint munkahely, bár lehet, hogy nem lenne ott rossz dolgozni, de eddig egy gazdasági és jogi szakkönyvesboltban meloztam, ezért a szakirodalom mindig kéznél volt és van is hála, és ami engem is érint, azután mindig utána nézek, hogy ha lehet jól járjunk.
Hát a kevesebb pizz és több idő nálam is is bejött, a táppénz sajna meghalni sok, megélni kevés (vállakozói szféra buktatói, mikor csak minimálbérre jelentenek be, gondolom ismerős).

Most, hogy így mondod én is inkább éjszaka tudtam mindent csinálni, főleg egyetem alatt a tanulás csak akkor ment, ha már nem volt fent a nap, addig nem tudtam magam rávenni, hogy kézbevegyek bármi könyvet isKép
Az alvás krimi lett nálam most az utolsó hónapra, tegnap is lefeküdtem a film után, elszunyokáltam és jött a gyomorsav, felébredtem és hajnalig néztem a tévét, de hogy mi volt benne azt ne kérdezd, mert csak a fejemből bámultam ki és próbáltam magam szugerálni, hogy álmos vagyok elalszomKép

Párom sajnos nem birja az orvosi intézményeket, rosszul van tőlük, így kint ült az autóban addigKép
Szülni sem szeretne bejönni velem, igy keresztmamás szülés várható nálunk.

Itt megint szépen süt a nap, úgy örülök nekiKép)

puszi

Ági

KépKép
KépKép
 


Szia Bogi!

Egyre figyelj ezekkel a sütikkel, amiket lehet kapni, mivel készültek, mert terhes kismama bizonyos édesítőket nem fogyaszthat, mert árt mindkettőjüknek.
Fontos, hogy ciklamátot és sorbitot kerülni kell.
Ezért javasolják az aszpartamot, mert az a legkevésbé káros, és ami nem elhanyogolható nem támadja a fogzománcot a többivel ellentétben.

Amugy te is tudsz készíteni karácsonyra sütiket, mindjárt prezentálok egy beigli receptet is, meg egy sós sütit is.

Mákos-diós beigli (12 szelet)

30 dkg liszt, 14 dkg margarin, fél deci tej, 1db vanilia rúd, 1 dkg friss élesztő (pornál a duplája), 1 db tojás, canderel édesitő (por), csipet só

Töltelék:
10 dkg mák, 10 dkg dió, 40 dkg alma reszelve, 1 tojás, dióhoz csipetnyi fahéj, édesitő, citromhéj

A tésztéhoz a hozzávalókat egy tálban összekeverjük, és a kész tésztát fél óráig pihentetjük.
Az alma túl sok levet engedne kicsavarjuk, a töltelékhez a darált diót és mákot az alma felezésével izesítve összekeverjük(édeítés por canderel) pikánsabbá teszi a reszelt citromhéj.
A tésztát lisztezett deszkán négyzetalakúra kinyújtjuk, a tölteléket rákenjük, a széléhez ne érjen, maradjon egy kis keret (fele-fele oldalra tedd a mákot és a diót), feltekerjük, megkenjük tojással, hagyjuk megszáradni rajta, (egy két perc) ujra megkenjük és megszúrkáljuk hústűvel, előmelegített sűtőben, közepes hőmérsékleten megsütjük, az ajtót ne nyitogassuk.
Ennek az össz szénhidrátja kb 275 gr, tehát ahány szeletre vágod annyival oszd vissza ( 12 szeletnél, kb 23-24 gr egy szelet)

Egy kis sós süti is:

negyed kiló túró
negyed kiló liszt
negyed kiló sajt
negyed kiló margarin
fél élesztő

1 tojás
annyi tejföl, amennyitől szépen összeáll (kb fél doboz bőven elég)

Ebből gyúrsz egy jó kis tésztát, hagyod pihenni, melegen az élesztő miatt, kinyujtod kisujjnyi vastag elég, tojással megkened és egy kisebb pohárral kiszaggatod, minél kisebbet csinálsz, annál több lesz belőle, és annál kevesebb lesz egy darab szénhidrátjaKép ördögi körKépKépKépKép
ez az egész durván 200 gr szénhidrát, ahány darabot kiszaggatsz belőle annyival oszd el, nekem kb 50 db jött ki belőleKép


Karácsonyi menűben úgye általánosan megszokott a halászlé, ebből simán ehetünk pl. A pulykát is szeretik ilyenkor elkészíteni a családok, nekünk se kell róla lemondani, csinálhatunk belőle sok fajta ételt ami kevés szénhidrátot tartalmaz, és egy jól irányzott zöldkörettel még élvezni is fogjuk a dolgot.

Lassan azt hiszem még is írni fogok egy jó kis receptkönyvet kismamáknak, már jó páran mondták, hogy erőltessem meg magamKép

Puszi

Ági

KépKép
KépKép
 


Ági!
Erőltesd meg magad Kép
Besegítek. Nekem inkább affinitásom van hozzá, mint ötleteim.
Köszi a recepteket, kinyomtatom, és majd karácsonyra megcsinálom magunknak. Mi idén úgy döntöttünk, hogy Szenteste itthon maradunk. Eddig egy este 3 helyet megjártunk, mindenkihez igazodni kellett, szóval nagyon macerás volt.
Kíváncsi vagyok idén mikor jön meg a karácsonyi hangulatom. Annyira nincs kedvem vásárolgatni menni (meg pénzünk sincs). Már előre félek tőle.
Ti már gondolkodtatok ezen?

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
 


SziasztokKép

Hm nekünk a legegyszerűbb dolgunk lesz idén karácsonykor, tőlünk mindenki Danit kapja ajándékbaKép Megegyeztünk párommal hogy masnit rakunk a bébihordozóra és betesszük benne a fiunkat a fenyőfa aláKép

Pénzről ne is beszéljünk, elég kiadásunk lesz karácsonyi ajándék vásárlás nélkül isKép
De bizom benne, hogy ez nekünk idén abszolut nem fog problémát okozni és szerintem ez lesz a legeslegszebb szeretet ünnepünkKép

Az erőltetéshez még ihlet is kell, de remélem homlokon csókol a múzsa minnél előbbKép

Szép álmokat mindenkinek!

Ági

KépKép
KépKép
 


Hello Csajok!
Agi, ment a mél. Meg a kép. Nekem sem volt apas szülésem, de én nem akartam!!! Ez ritka, de én nem tudtam volna szenvedni, nem tudtam volna elengedni magam, ha ott a férjem... Azaz ott volt, csak a tolasnal ment ki 10 percre kb. Nagyon gyorsan kijött a Fiam. Mondta a szülésznéni, NYOMJON, én nem nyomtam. Erre aszongya, ITT A BABA. Kérdezem: akkor most nyomjak? Aszongya: ne, mar ITT van a Baba a kezemben... Jo, mi??? Vagy ezt mar irtam valahol??? Neked is ilyen könnyü szülést kivanok!!!KépKönyvtar szakot végeztél??? Vagy jogot? Közgazt???KépKépKép
Bogi! Kitartas!!! Nagyon vigyazz Magadra!!!A Karacsonyi hangulat mikor gyün??? Nem tudom. Nekünk sincs pénzünk... Tavaly tökjooo volt, mindenféle diszeket csinaltam, koronakat ajtokra ajandékba, füzéreket szaritott gyümölcsökböl, festettem salakat, bögréket. Ezt mind éjszaka, altalaban. Mivel nagy bagoly vagyok. Az idén nincs kedvem ilyesmihez...Kép Festeni festek, de csak magamnak...Kép
Joccakat.
Vendég
 


Sziasztok!

Kukacz még mindig gyönyörű a kisfiadKép)) Azok a hatalmas csodálkozó szemek, valami tünemény, még ha te most úgy gondolod hogy a kistündér átment kisördögbeKép

Először Közgázt végeztem el, utána meg egy jogi kiegészitést csatoltam hozzá, igy szakmai tanácsot is tudok adni a vevőknek, hogy mi a megfelelő könyv számukra.

Nah ma profilozom itthon, mindjárt nézhetem a cukor szintement, csak azt nem találtam még ki, hogy mi legyen az ebéd mára, a vacsi gondolata már megfogant, párom szomorúságára kelkáposzta fözelék lesz, de csirkepörit csinálok hozzá, azt meg nagyon szereti, majd eszik hozzá amit akar. Ma úgy is gonosz volt, hozott haza somlóit, ráadásul nekem is, pedig tudja hogy nem lehet, igy most ehet két adagotKép (Lehet, hogy nem volt véletlen???KépKépKép

Nah megyek megszúrom az ujjamat, és megnézem, hogy birta a cukorszintem a vajas piritóst szardiniával.

Szép napot nektek

puszi
Ági

KépKép
KépKép
 


Agim! Jo szurkalast! Szoritok, hogy minden OK legyen a szardiniaval... TE, ha ilyesmiket fözöl, hogy a csudaba tudtal lefogyni??? Jo, jo, kevesebb szénhidrat, de ha én ilyeneket ennék, ilyen lennék:Mail jöhet!!!

Kép
Vendég
 


Ja, és www.alvas.lap.hu
Neked, Agibanya!!!Kép Ram is ramférne... Meg is fogom nézni!!! Pusz.
Vendég
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron