Új privát üzeneted érkezett!

Zita!

egyetértek, sajnos ez tényleg igy van, nagoyn sok képmutato pedagogus, gondozonö van (tisztelet a kivételnek!!!) de akkor is igy van! (ésa kkor nem beszélek a z ovodai dolgozokrol akik nem gondozok de lenne mit irni roluk)..de most nem térek ki rá hiszen nem ez a téma..

gyere msnre ha tudsz ok?

puszika

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

1000 éve nem jártam erre! Bocsi, de valahogy már nem jutottem el idáig.

Zita!
Látom nálatok a helyzet változatlan. :?
Azért azt szemétségnek tartom, hogy pénzt kell adni agondozónőnek, hogy egyáltalán felöltöztesse a gyereket.
Mi még nem jutottunk el a mi leendő bölcsinkbe, szerintem ebbe a hónapba nem is fogunk. :(
Annak azért örülök, hogy ott nincs kimondottan nyílt nap.

Anyapoc!
Az a gyermekvédelmi törvény engem is érdekelne.
Esetleg neten fellelhető valahol?

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Sziasztok!

Bocs,csak most jutottam ide :oops: ...

Zita

Örülök,hogy jól vagytok és még a bölcsizés is rendben megy :).
Ennek a pénz dolognak utánaolvasok,mert kihagy az agyam... :? D elég durva,hogy pénzt fogadnak el egy bölcsiben :(...vagy bhol... :?
Inkább féldisznó :D:D:D!


Sancsi

Itt találod a törvényt: http://www.jogiforum.hu/torvenytar/66_1 ... azgatasrol
Ezek csak alap rendelkezések,de nem árt a helyi önkormányzattól a helyi rendeleteket elkérni.Elvileg ki kell legyen függesztve,vagy hozzáférhetőnek kell lenni,mert szabályozhatnak másként bizonyos dolgokat.



Nyílt napok:még soha nem voltam oviban,bölcsiben nyílt napon,nem tudom,hogyan megy,mi mindig csak "beestünk" az adott helyre :) és jó választásnak bizonyult... :roll:
De az biztos,hogy ilyenkor egy a cél,hogy meglegyen a megfelelő gyerekszám :?...én sem értek azzal egyet,hogy mást adnak ilyenkor és mást a hétköznapokon.Jó,legyen némi csalogató,de hogy homlokegyenest más legyen a szitu,az elég durva...
én pedagógus vagyok (aki ált. önmagát adja :wink:) és bizony én sem értek egyet azzal,hogy a mi sulinkban nyílt napon vannak ilyen-olyan mismásolások.Én kertelés nélkül válaszolok,ha kérdeznek,igenis legyenek tisztában azzal,hogy amit választani akarnak,valójában mi is.Így sem kevesebb vagy rosszabb értékű,nem tudom,miért csinálják mégis :?...

Na mindenkinek jó éjszakát :)!

 
 

 
 

Anyapoc !


Nem tudom, hogy hol olvasol a pénz dolog után..tudjuk mindannyian hogy ez nem tisztességes, de azt is tudjuk h mindent megtennénka gyerekinkért, és ha pár ezer ft on múlik, hogy felöltöztessék és ne legyen beteg akkor azt is megadjuk...

És egy csomó védőnő is elfogad pénzt...( bár ez nem ide tartozik )

A nyílt napokat úgy értettem, hogy amikor bemehetek megnézni egy bölcsit vagy egy ovit.
Amúgy amikor általános iskolás voltam, volt egy magyar tanárom ( Kati néni), aki oylan volt mint egy kő, soha egy mosoly, csak katonás rend, kiabálás, szigor...stb ( amúgy lehet hogy transzvesztita volt, mert néha nagyon fiúsan nézett ki ), na és amikor nyílt nap volt, és ott nyomultak a szülők az ajtóban akkor mosolygott ( sz....rul ment neki ) és kocka cukrokat dobált nekünk...

Most rohanok, sziasztok


Anyapoc !


Nem tudom, hogy hol olvasol a pénz dolog után..tudjuk mindannyian hogy ez nem tisztességes, de azt is tudjuk h mindent megtennénka gyerekinkért, és ha pár ezer ft on múlik, hogy felöltöztessék és ne legyen beteg akkor azt is megadjuk...

És egy csomó védőnő is elfogad pénzt...( bár ez nem ide tartozik )

A nyílt napokat úgy értettem, hogy amikor bemehetek megnézni egy bölcsit vagy egy ovit.
Amúgy amikor általános iskolás voltam, volt egy magyar tanárom ( Kati néni), aki oylan volt mint egy kő, soha egy mosoly, csak katonás rend, kiabálás, szigor...stb ( amúgy lehet hogy transzvesztita volt, mert néha nagyon fiúsan nézett ki ), na és amikor nyílt nap volt, és ott nyomultak a szülők az ajtóban akkor mosolygott ( sz....rul ment neki ) és kocka cukrokat dobált nekünk...

Most rohanok, sziasztok


Sziasztok!

Anyapoc!
Köszi!
Megnéztem, bizony nem rövid! Majd ha lesz kis időm, végigolvasom!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


sziasztok!

Anyapoc ,
legalább te öszinte vagy, nem ugy mit mások, mint például nálunk a lányom sulijában.. én is már választottam tanárnöt szerencsére benne nem csalodtam de van olyan pedagogus akiben igen....

sajnos Zitának igaza van..ezek "fü alatt " mennek zsebbe egyes embereknek.. de mindent a gyerekekért csak szomoru h még külön el is várják némelyek h fizess.

ZIta!

(védönö témával egyetértek.. :? :twisted: )

Ma nem igérem h leszek msnen de keresni foglak vmivel kapcs ha nem baj okŰ?

puszi mkinek

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Zita

Az utánaolvasást úgy gondoltam,hogy vmi ikres anyukát említettél és nem emlékeztem rá,hogy olvastam volna iylet a topikban,gondoltam visszaolvasok mégegyszer :roll:....
A "hálapénz" tényleg egy kellemetlen dolog,én ugyan ennyire durva dolgokat nem hallottam...sem bölcsiben,sem oviban,sem védőnőnél...,de elhiszem,hogy van,mert nem vagyunk egyformák,bizony sok olyen ember van,aki úgy gondolja,ez normális.
Igazából egy ördögi kör,amit a szülők is generálnak(nem akarok senkit megbántani,csak hangosan gondolkodok :wink:)...mert ha nem fizetek és nem öltöztetik fel,bizony kiverem a palávert...és ha akkor sem,akkor akár fel is jelentem és bizony akkor mehet,amerre lát...Szl nem biztos,hogy csak a pénzen múlik... :roll:
Igen,igen,tudom,akkor jön a hátulütő,amitől minden szülő fél,hogy a gyereken bosszulják meg(és hát sajnos tuti létezik ilyen is :?).Én ezért abban reménykedek,hogy a mindenhol kötelezően bevezetendő minőségbiztosítás valahol egy kicsit emel majd a dolgon és lassan-lassan kikopnak az ilyesmik... Lehet,hogy ez utópia,de szeretném ezt hinni :).
Igazából számomra (mint gyerekekkel foglalkozónak) igen megdöbbentő,hogy ilyesmi létezik,ahol egyébként gyerekek élete múlik rajta... :?
nylít nap:igen,tudom,csak mi minden ilyenről lemaradtunk,mert tk nem ez alapján választottunk,hanem ahogy éppen esett...és szerencsére mindig jó helyre esett :roll:...legalább is eddig úgy tűnik...most félhetek majd az iskolától :?...


Ancsi

még szerencse,hogy nem rövid :wink:...persze ebben a fogyatékos gyerekektől kezdve minden benne van,de szt nem árt,ha az ember 1-2szer elolvassa...Jó,ha van mivel visszavágni :).


Csilla

Sajnos nálunk sem mindenki őszinte :?...És ezért sokszor az én pofám ég.Sokmindent szégyellek más kolléga helyett,de asszem ez az én hatalmas igazságérzetem miatt van :D.Néha úgy érzem,lehetne kevesebb. :( Na de mindegy :).
Én úgy érzem,soha nem tudnék kevesebbet ami egy gyereknek,mint ami jár neki.
Ha munkám elismeréséül néha kapok egy kis ajándékot (évvégén,ballagáskor),az nagyon jól esik,de inkább azért,mert gondoltak rám:de a legjobb érzés,amikor pl a továbbtanuló gyerekek úgy jönnek vissza a főiskoláról,egyetemről,hogy azt mesélik,mennyire sokat tudtak hasznosítani abból,amit tanítottam...Ekkor érzem azt,hogy maradandót alkottam :):)...és ennél jobb nincs(a gyerekeimen kívül :wink:)!
Az álszentségtől írtózom... :(:(:(

 
 


Anyapoc,

pár oldallal elörébb irtam azt h a suliban volt olyan h alányomnak két esetben nem adtak uzsihoz gyümölcsöt mert állitolag neki már nem jutott..képzelheted mit éreztem...de épp azért nem cisnáltam balhét mert a lányom sem akarta azt mondta h ha lesz mé gilyen akkor szol, és igen-féltem attol h "megbosszulják" amiért szoltam..Szerncsére nem fordult elö ilyen mostanában. (tudom ez más téma csak gondoltam megemlitem)

Értem miröl beséltél utolso soraidban, jo érzés tényleg maradandot alkotni..Sajnos nekem nem voltak ilyen jo tanáraim akikre szivesen gondolnék vissza csak felsö suliba mikr felkerültem pestre. Jo tudni h vannak még jo pedagoguso és hálás diákok..(ezt msot itt arra értettem h visszatértek hozzád h megksözönjék azt amit töled tanulhattak..)

Te ot helyben tanitasz? milyen korosztályt felsösöket?

megyek mert a fiam már nyügös

joéjt

Kép

Kép

Kép
 


Csilla

Húúú,ne is írj ilyeneket,hogy nem jutott stb...hát hogy lehet igazságosan elosztani így valamit???? :twisted:
Komolyan,kinyílik a bicska a zsebemben!!!!
Szólás kérdése: nem tudom,én a másik oldalról hogy regaálnám le....találkozom szülőkkel,ilyennel is,olyannal is...szt nagyon sokat számít,hogy adja elő a búját-baját.Hogy ha "érdeklődés"-szerűen,akkor esetleg nem vált ki negatív indulatokat a másik félből,mégis eléri a célját...Sokszor szt az ilyen bosszú dolgok és egyéb perpatvarok esetén is az a baj,hogy a szülő(és magamról is tudom) eleve felturbózva megy be és akkor aztán nem az jön ki belőle,amit egyébként esetleg szeretne...Szl sokszor a kommunikáció lehet roszz... :(

Na ez most csak fejtegetés volt,ne vegye senki magára :)!!!!!

Itt tanítok Veszprémben egy középiskolában :)..szl enyémek már nagyok :D!Persze sokzsor nagy gondokkal is... :roll: 9-12 évfolyamig,sőt,13. évfolyamot is,azaz 19-20 éves nagy lovakat :D!

 
 


Sziasztok!
Voltunk a kiszemelt bölcsiben körülnézni! Persze óvatosságból napokig csak kerülgettük, nézegettük kívülről. Milyenek a gondozónők, stb. Aztán egy nap be is mentünk. Az igazgatónőt a baba klubból ismertük. Ő is megismert minket. :)
A gondozó nénik szimpik voltak. Játszhatott a gyerek kb 1 órát a többiekkel, én pedig kikérdeztem. Fel is vettek minket. Júniustól fogunk járni, ha felvesznek az új munkahelyemre. :) Ha nem akkor szept.-től.
Írtó rendes volt az igazgatónő. Csak az a problémám, hogy leállnak 5 hétre a nyáron. :( Tudom, hogy lesz ügyeletes bölcsi, de szegényt megint beszoktatni... A gondolattól is ki vagyok...Sajnos muszály. Remélem, hogy nem fogja nagyon megviselni. :roll:
Megkaptuk házi feladatnak, hogy le kéne szoktatni a cicin való elalvásról. Ez keményebb dió, mint gondoltam. Van esetleg ötlete valakinek? :oops:
Évi

Kép
 
 


Évi!

Nekem is voltak hasonlo gondjaim de részben sikerült megodlanom..végül is nem adtam be bölcsibe mert olyan melot sikerült találnom ahová vihetem magammal öt, ehhez persze kellett h ö roppant megértö és türelmes legyen és az a korához képest. Igy mi ill. a fiam mai napig cicizik, nem is egyszer és este csak azon tud elaludni. pedig mindjárt két éves lesz! HA gondolod irok erröl még. De gyere át az énforumomba is, amit nyitotam nemrégen, ott is tudsz beszélgetni hasonlo problémával küzdökkel a topiknév:másfél éves még szopik..

Anyapoc,
én nem vagyok az az orditozos fajta valoszinü higgadtan kérdeznék és higgadt modon "orditanám" le af ejét a tanárnak vagy konyhásnak (épp akivel bajom lenne), de itt tényleg azon mult h a lányom kérte h most ne szoljak..sajnos a gyerekekben már most benne van a félsz is h nehogy emiatt kiközösitsék h anyuka berohan intézkedni..Sajnos sok rossz tapasztalatom van a szülöknél, akik a 8 éves gyerekeküket igen csak félre nevelik(gondolkodás és viselkedés szempontjábol)..de ez megint más téma. tisztelet a kivételnek (ha gondold irok erröl privit)

sziasztok

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!


Évi

Szuper,hogy így elsőre szimpi a bölcsi,meg minden :).Hááát,cicin alvás...ebben nem tudok nyilatkozni,mert nekem nem azon aludtak el :roll:...Illetve a fiam 5,5 hósan,de az brutál volt,így leszoktatam a cicin alvás-visszaalvásról,de az merőben más,mint egy 1 évesnél :roll:.
Szt sokat számít,hogy milyen az első benyomás és hogy neked hogy tetszenek a gondozó nénik...Ha Te elfogadod őket,akkor a lánykád is úgy áll hozzá :).
Nálunk is van leállás (asszem minden bölcsiben és oviban van szünet).Ráadásul nálunk az ovi most úgy áll le,hogy augusztusban,amikor a lányomat kell beszoktatni,szl vihetem a fiamat :?....

Csilla

Igen,érdekelne a dolog a félrenevelésről,jöhet a privi :).Infokat gyűjtök,mire számítsunk a felnövekvő nemzedéknél...és mi ellen kell akkor tennünk esetleg a későbbikeben...amúgy nekem is lennének hasonló rémtörténeteim :?...
Na igen,Te tudsz disztingválni,de sokan nem.És bizony ezen sok múlik...
Viszont tényleg sajnálatos,hgy a gyerekek már ebben a korban így félnek... :(:(:(

 
 


Sziasztok !

Én nem tudom mi van velem, de elegszívesebben kivenném a gyereketa bölcsiből..olyan ellenszenvessé vált mindenki....a gondnok bácsit kivéve mega vezetőnőt....Nem tudom mivel teszek neki jót...Ő aki mindig rohant be a csoportba mostanában sír amikor ott hagyom oylan keservesen. leselkedtem multkor is , és amikor elmentem, ott sétált egymagában az udvaron körbe körbe , magányosan és zokogott. legszívesebben bementem volna és hazahoztam volna.
De akkor elrontok mindent ...vagy így ?? Biztos nem jó a lekének

Ma is kitépték a kezemből....


sziasztok!

Zita!

vedd ki én csak ezt tudom mondani, ha egy gyerekkel törödnek és szeretik az jol érzi magát ha sir is pár percig az elválás után de hamar elfelejti h anya most nincs ott és gondolj bele h kitépik a kezedböl milyen érzés az neki azt hiszi h elakarják öt venni töled, ezek után még inkább nem tud megnyugodni....nálunk ez volt én kivettem vártam 3 honapot amig elfelejtette,v inkább megnyugodoitt de mivel csak ez a bölcsi volt káénytelen voltam visszaszoktatni de sokkal könnyebb volt utána mert megért a közösségre..ezért ugy gondolom vagyis ez szerény magánvéleméy h vedd ki és legfejjebb késöbb talán egy másik bölcsibe vidd a picikédet..

Anyapoc, irok majd de olyan ramatyul vok...

puszi mkinek

Kép

Kép

Kép
 


Zita

Egyet értek Csillával!Az,hogy mit hogy csinálnak,egy dolog (nálunk sem hagyták a hosszú búcsúzkodást,mert megnehezíti az elválást,de azért ki nem tépték a kezemből....).DE!!! Ha Te úgy érzed,hogy nem jó neki ott,az nem véletlen van!!!!Akkor bizony lépni kell!Én most is azt mondom,az első lépés a közösségbe szoktatásnál,hogy az ANYUKA érezze jól magát,ha érted mire gondolok.Ha te nem fogadod el a csoportot, a gondozónőket stb.,akkor ő sem fogja!
Talán tényleg éretlen még a közösségre hosszab időn keresztül és jobb lesz pár hónap múlva...
Remélem,minden rendben lesz :).

Csilla

OK,várom és jobbulást :)!

 
 


Sziasztok!

a gondozónő szerint csak " műbalhé " amit a kicsi fiam csinál, mert kb 2 perc után abbahygja és játszik stb.
Én úgy látom hogy ő jól érzi magát ott, és a gyerekekkel is jól megvan.Csak puzstán az zavar, hogy amikor mostanában nagyon sirt amikor otthagytam, és a vezetőnő mondta is hogy sokáig nem lehettett megnyugtatni akkor senki nem mondta nekem hogy mit kéne tennem, visszamenni vagy valami...ott álltam tanácstalanul, ez a kis szerencsétlen meg bent zokogott az udvaron és sétált...aztán egyszer a vezetőnő ölbe vette és ringatta, akkor kicsit nyugodtabban jöttem el. De én azár ilyenkor várnék valamit....hogy miért van ez, vagy nyugodjak meg, vagy maradjak egy kicsit ott vagy valami...nem???

Az hogy én nem fogadom el a dolgokat és nem szimpi egyes gondozónő, az legyen az én bajom....de nem is merek ugrálni mert ha kiveszem akkor nem tudok dolgozni ésakkor miből élünk meg , szóval igy megy a lánc....

Igen, ha őszinte akarok lenni akkor nagyon összeszorult gyomorral hagyom ott minden reggel.Néha el is bőgöm magam. pláne amikor ő is sír...


Zita

Nem,nem a Te bajod csak,ha nem szimpi a bölcsi,vagy egyes gondozónők!Mert ebben a korban még érzelmileg nagyon össze vagy kötve a kicsiddel és ő mjindazt leregaálja,amit Te is!!!vagyis ha Te -akár tudat alatt is- olyan jeleket küldesz,akkor azt ő veszi és ennek megfelelően fog viselkedni,hidd el!
Ettől függetlenül nyilván neked kell tudni,hogy mit és hogyan csinálsz,de ha te is sírsz reggel,akkor nyilván a gyermeked is ezt fogja tenni,mert rád van hangolva.Ha kelletlenül és összeszorul gyomorral mész be,ezt is érzékeli és ezt fogja tenni.
Erre írtam,amit írtam.
És egyáltalán nem biztos,hogy az tenne jót,hogy ha ottmaradsz,vagy elhúzod a búcsúzkodást.De asszem,ezt is írtam már.
Én úgy látom,hogy inkább abban van a probléma forrása,hogy Te hogyan viselkedsz.
Nem tudom.,ennyire érthető,amit írtam.Nem bántani akartam vele,de ezek szt nem egyértelműen fogalmaztam. :roll:

 
 


Szia Anyapoc !

Én akkor sirok amikor nemmlátja a gyerek mert már bent van.
De abban igazad van , hogy érzi amit én. Sajnos nem tudom leplezni az érzelmeimet.
Pl amikor bemegyek délután és a XY gondozónő elmegy mellettem, miután én köszönök, másnak meg odamegy nyalni hogy
" szia csillagom ", sajnos elfog az undor. Mostmár én sem köszönök neki. Amikor ő hozza kia gyereket, odamakog valamit " minden rendben volt vele" a kezembe nyomja és elmegy.
Vagy ha valami okot talál azonnal kioktat pl oltásokkal kapcsolatban stb, fertelmesen lenéző stílusban.Pl amikor be volt dagadva az oltás helye , nem múlasztott el rámförmedni hogy : EZT FEL IS VÁGHATJÁK ! SZIKÉVEL! Aztán elhallgatott mert mondtam neki h egészségügyis vagyok. Hogy jön ő ahhoz hogy nulla képesítéssel ijesztgesse az anyukákat a hülyeségeivel ???Már nem először játsza ezt.Nincs hozzá joga, és képesítése.Múltkor azt mondta hogy pár hónap alatt átképezhetné magát szülésznővé ...HAHAHAHA!

A következő alkalomkor már én sem leszek urinő. És ezeket nyeljem nap mint nap, még 2 éven át ??????? A beszólásokat, a nem köszönéseket, a pofavágásokat ????Ezek után nem csoda ha savanyú fejjel megyek oda nem ?
Kíváncsi vagyok mit csinál a gyerekemmel....

na mára ennyia panaszáradat


Zita

Igen,érthető a panaszod.Az ilyentől nekem is kinyílik a bicska a kezembe :(.Sajnos sokan úgy gondolják adott pozícióban,hogy mi vagyunk őértük.
Én sem tudnám magam sokáig türtőztetni,az biztos... :roll:.Megmondanám az ilyennek,hogy az én gyerekem nem azért jár ide,hogy neki munkája legyen,ezt vegye tudomásul!!!! :twisted:
Nincs lehetőség másik csoportba átrakatni?Vagy csak egy csoport van ennek a korosztálynak?Ezek a gondozónők végigviszik?
Na meg érdekelne,hogy a minőségbiztosítás náluk hogy néz ki???Mert ott is kötelező elsz és annak van egy olyan pontja,hogy bizony a szülőket is meg kell kérdezni.És azért a vezetésnek el kellene gondolkodni,ha valakiről ennyi panasz érkezik,hogy valóban megfelelő-e erre a pályára???
Szülésznő...ez vicces...utána meg doktorálna???
Egyébként hihetetlen,hogy sokszor nulla empátiával hogyan kerülnek emberek ilyen munkahelyre???És ha veled ilyen,milyen a gyerekekkel???
A baj tényleg ott van,hogy ezek a gyerekek még picik ahhoz,hogy bmit elmeséljenek,mi éri őket,vagy hogyan bánnak velük.
Mert akkor legalább okkal tudna az ember pörölni velük és a gyerek ugye elmondaná,ha emiatt hátrányba kerülne... :roll:


Szt a minőségbiztosításra kérdezz rá,mert esetleg úgy el lehetne érni,hogy ilyen emberek ne dolgozzanak ott... :roll:

 
 


Szia Anyapoc !

Sajna nem korosztály szerint vannak a gyerekek, 8 an vannak egy csoportban de vegyesen. Mindenkit az adott gondozónő visz végig.


sajna nem tudom hogy panaszkodott e erre a gondozóra más is, bár ugy látom hogy a tenyérbemászó stílusával, meg a nyávogásával benyalta magát a szülők többségének szívébe...grrr


A minőségbizt. az minden bölcsire ugyanaz a kerületen belül nem ?
legalább is én úgy tudom. De még szülői értekezlet sem volt 2006 novembere óta , amióta oda járunk.....


sziasztok!

Továbbra sem értem a bölcsödéseket nálatok Zita..de még mindiga zon az elven vagyok amit feljebb irtam, h én keresnék másik bölcsit.de ettöl függetlenül megértettem amit irtál, és emlékszem arra amit mondtál msnen..

ANyapoc, megkaptada privim? vártam h válaszolsz..olvastalak egy másik forumba hát mit mondjak komolyan meglepödtem azon a sztorin..(fodrászos talán mondt valamit igy??????????)

most csak ennyit tudtam irni már ennek is örülök h idöm van és forumozhattam..

puszi

Kép

Kép

Kép
 


Zita

Ellég furi,hogy vegyesen vannak a gyerkőcök,bár ha nem teljes kihasználtságú az intzémény,akkor elképzelhető,de érthetetlen.Hiszen ebben a korban még annyi más igénye van pl 1 és egy 2 évesnek... :roll: Na mindegy.Az valamilyen szinten jó,ha egy gondozónőt kell megszokniuk,csak nem mindegy,milyet... :?
A minsőégbiztosítsának vannak szt intézményi irényelvei,de elvileg minden intzéménynek ki kellett dolgoznia idén (talán) márciusig a sajátját és ezt hozzáférhetővé kell tenni,amennyire emlékszem... :roll:
Szt az intézményvezetőt kérdezd meg.
Szülői ugyan nálunk sem volt soha,de volt üzenőfüzet,amibe a szülők és gondozók is írhattak...

Csilla

Ne hari,még nem jutottam odáig,de olvastam... :oops: Kicsit besűrűsödtek a dolgaim,aztán mire eszembe jut,addigra tuti már lekapcsolom a gépet :?...
De ma megemberelem magam :).
A fodrászosra emlékszem,ahol nem nézték jó szemmel az anyuka csemetéjét és kitessékelték,Vagy vmi ilyesmi volt... De már nem emlékszem ám egészen,pláne hogy mit reagáltam... :oops:
Az eset azt tudom,hogy durva volt :(.

 
 


Anyapoc !


igen jol emlékszel, durva eset volt :evil: ..csak azért emlitettem meg mert tök véletlen keveredtem be abba a forumba..

Sokat dolgozol gondolom azért is nem jössz irni..nyugi türelmes leszek és várni fogom h irj... :lol:
Nekem is volt már olyan h kikapcsolatm a gépet mire eszembe jutott h elfelejtettem válaszolni az üzikre...
:oops: :x
kerestem babaneten a képeiteket de nem találtam lehet h bennem van a hiba?????????????? :idea:

már akartam kérdezni mi a keresztneved?
:?:

puszi

Kép

Kép

Kép
 


Csilla

Most ünnepélyesen ígérem,hogy megyek privit írni :).De komolyan... :roll:

Én is szoktam olvasgatni és érdekes témákat találok :).Emlékszem,az az eset eléggé megdöbbentett,de hát lassan eljutunk oda,hogy nem is ritkaság... :twisted:
Ja,most bedurvult a suli,mert jövő héten ballagás,meg érettségi,az utolsóévesek hajtanak,mint az állat :D,én meg javíthatom a kisérettségiket :?....
Mellette a saját sulimra is kéne készülni... :?
Egyébként Vera vagyok :).

Itt vannak képek,de nem túl frissek :)
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=71
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=2912&page=4

Majd teszel fel frisseket :).

 
 


Sziasztok!
Csak bekukkantottam. :D
Anyapoc nem ez volt az első bölcsi, de a többiről nem írtam. :P
Zita!
Én a helyedben rákérdeznék, hogy van-e valami problémája a nőnek veled. Ha azt mondja, hogy nincs akkor azt mondanám, hogy én ezt nem így érzem. Lehet, hogy valami nevetséges félreértés van köztetek (remélem). :? Ha kiderül, hogy alapból tuskó akkor kihisztizném a másik csoportot. :oops: 8)
Évi

Kép
 
 


szia!

Nikxx!

szia, most hirtelen nem emlékszem de remélem válaszoltam neked a másikba..de olyan elhavazásokba vok..alig érem utol magam, a gépem is sza..ik.. merre felé laktok? irok privit remélem olvasod még ma..

anyapoc!

megnéztem a képeket nagyon helyesek vtok és nagyon csini kismama voltál! milyen suliba jársz? mi leszel ha nagy leszel?

bocsi, most cak ennyire futota az idömböl..rohanoban vagyok..

de igérem késöbb többet irok..

puszika

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csilla!
Sajna későn olvastam a prividet. :cry:
Remélem, hogy azért egyszer majd talizunk. :lol:
Mostanában zajlik felénk az élet, alig tudok a géphez jönni. Azért majd igyekszem. :P

Zita mi a helyzet? Beszélgettél a gondozóval? Mit mondott?
Nagyon remélem, hogy hamarosan tisztázódik a helyzet. :roll:
Évi

Kép
 
 


Sziasztok !

Csilla, eltüntél....
Csináltasd meg a géped .


Nikkx !

nem beszétem a gondozónővel, de majd ha is mét alkot valamit akkor rákérdezek, perzse nem arra h mi a baja velem hanem hogy miért beszél ilyen hangnemben vagy valami hasonló. Mostanában nem nagyon találkoztam vele ( nem baj ), és most volt az Anyáknapja is, illetve pénteken amikor a piciért mentem, majdnem elsirtam magam, mert amikor kitotyogott hozzám, kezében tartott egy kis virágot, és egy szépen kifestett rajzot, amin rajta volt a kézlenyomata...hát lehet hogy túlérzékeny vagyok, de csak azért nem kezdtem zokogni, mert nem akartam h megijedjen a gyerek !
Nem tudom, hogy fogom birni az Óvodai előadásokat, ott biztos fogok sírni. :?


Sziasztok!

Csilla

Köszi :).Fősulira járok, a szak neve:rekreáció,életmód,egészségfejlesztés.A suliban szeretném amjd hasznosíítani :).Remélem,fog menni :D!

Évi

hogy álltok a cicizéssel? :) És a meló???Sikerült???

Zita

Oviban még rosszabb lesz a helyzet :).Amikor majd verset is mond :D!

A fiam ezt a verset mondta:

Ha én nagy varázsló lennék,
mindenhova anyut tennék.
Anyut a fürdőszobába,
aki pacsál velem a kádban.
Egy anyu kell a konyhámba,
aki jót főzzön vacsorára.
Az ovi is kell anyu,
aki hogyha hiányzik nekem,
icipicit megszeretem,
aztán útjára engedem.
Istenem,de jó is volna,
mindenhonnan anyu szólna!

Én ezen nagyon meghatódtam
:oops: :cry: :oops: :cry:

 
 


Sziasztok!
Még nem tudok semmit a melóról. 2 körön túl vagyok, de nem tudom, hogy mit tökörésznek ennyit. :twisted:
A cicizés változóan alakul, de azért javarész sikerül elaltatni. :P Azt mondogatom magamnak, hogy a bölcsiben neki sokkal nehezebben menne. Talán jobb ha én szoktatom le, mintha ott üvöltené fel a többieket. :roll: Persze nagyon nehéz, de valahogyan azért sikerül elringatni. :)
Évi

Kép
 
 


Évi

Drukkolok :)!

 
 


Sziasztok !


Az előbb írtam egy csomót és elveszett....

Valamelyik nap megyek a bölcsibe a gyerekért, és azzal fogad az új gondozónő, hogy köhögött a gyerek, és megvizsgálatta a bölcsődei gyerekorvossal, aki felírt rá természetesen KÖPTETŐT / gondolom azért hogy mégjobban köhögjön, haha /.
Persze nem adtam be neki, csaka jól bevált homepoátiás ipecacuana-t.- Másnapra semmi baja sem volt. Azért bevittem egy üveg Dr Theiss syrupot, de azt mondták hogy nem adhatnak gyógyszert, mert a bölcsődébe nem járhat beteg gyerek....Anyapoc, nálatok a suliban is ez a helyzet ???

Az még talán oké, hogy antibiotikumot stb nem adnak be...de csak talán.De egy sima száraz köhögésre...


Csilla mi van veled ?? Sem msn se semmi ????


Sziasztok!
Zita én szerintem nem kéne ennyire elfogultnak lenned a bölcsivel kapcsolatban. Az a doki is biztosan tudja, hogy miért irta fel azt a gyógyszert. A köptető azért köptető, hogy a gyermek fel tudja köhögni a váladékot, "ki tudja köpni". Szerintem hülyeséget csináltál. Lehet, hogy csak tünetileg kezelted a dolgot. Ki tudja...
Én biztosan az orvosra hallgatnék amikor a gyerekemről van szó. Hiszen mégis csak ő az orvos. Én nem csodálkoznék ha az ilyen dolgaid miatt lenne feszültség a bölcsiben. Természetesen nem akartalak megbántani, a te gyereked azt csinálsz amit akarsz. Ez csupán az én véleményem.
Nálunk a bölcsiben csak a lázas gyereket nem lehet bevinni. Ugyan az az orvos ott, mint egyébként is.
Még egyszer bocs ha megbántottalak.
Évi

Kép
 
 


Kedves Évi !

Egészségügyis lévén meg tudom különböztetni a száraz köhögést a hurutostól.
Tehát erre nem kell köptető.
És a doktorokat sem kell az egekbe magasztalni a DR miatt.
Én sajna ilyen ember vagyok akinek vannak "ilyen dolgai", és ha ezért lesz feszültség akkor legyen.
És igen, ez az én gyerekem.


Sziasztok!
Elnézést kérek a betolakodásért, a "ma mégsem jött meg"-ből jövök.
Elkezdtem minőségi használt angol márkás baba,-és gyerekruhákkal foglalkozni, és szeretném nektek ajánlani az oldalamat a http://babaturi.gportal.hu címen.
Nagyon szép ruhák vannak kedvező áron. Nézzetek be hozzám!
Tina

 
 


Sziasztok!

Érdekes ez a beteg gyerek kérdés.
Nálunk a bölcsiben az a kitétel,hogy csak egészésges gyerek mehet.Azaz lázas,antibiotikumot szedő vagy fertőzésre gyanús gyerek nem mehet(ezt most a házirendből olvastam).
Az a gond,hogy sok olyan gyerek van,aki még vagy már nem lázas,de fertőz.elég,ha csak folyik az orra stb.Az már fertőzhet cseppfertőzéssel. Na persze azért kis orrfolyást nálunk is elnéznek,mert iylen alapon egész télen otthon lehetne a gyerek.

Az oviban is így van,de hát ugye az óvónő nem kötlezheti a szülőt semmire.Mondhatja,hogy meg kéne nézetni a gyereket,de ha nem lázas és a szülő nem viszi,akkor ez van.Így történt,hogy egyik kislánynak (aki egyébként hónapok óta köhög és nemegyszer szóltak a szülőknek) az ovidoki most a felülvizsgálatnál szinte rosszul lett,hogy hogyan zörög a tüdeje :(.Valszeg kihordott lábon egy tüdőgyuszit.
Mellesleg sok szülő nem átallja begyógyszerezve elvinni a gyerekét oviba.És ugye sok gyerek ezt el is mondja,na meg az óvónők észreveszik,hiszen ismerik a gyerekeket... :(


Én is amondó volnék,hogy azért nem kell feltétlenül mindent elhinni az orvosoknak. :roll: Pláne ha nem ismeri a doki a gyereket :roll:
Persze mindenkinek belátása szt kell cselekedni.
A köhögést én is először homeopátiásan kezelem.Bár nem szokott nagyobb gondunk lenni,általban 1-2 nap alatt felszakad,aminek kell.ha nem,akkor doki,de ő is a gyógynövényalapú gyógyszereket részesíti előnyben ilyenkor.


Suliban (hogy erre is válaszoljak :)): igazából nem tudok róla,hogy ki lenne kötve,ki mehet suliba,ki nem.nyilván itt is egészségesnek kéne lenni,de mivel vannak kötelezettségek,sokszor megteszik a gyerekek,hogy akár lázasan is bemennek egy-egy dolgozatot megírni.Mert sajnos (valljuk be) ,vannak olyan kollégák,akik bizony rettegésben tartják a gyerekeket.Na jó,valahol ez is érthető,mert bizony vannak olyan gyerekek,akik viszont notoriusan hiányoznak dolgozatokról.míg a többiek kínlódnak,ő otthon kszül és szépen belibeg megírni pótlólag... :?
Na egy szó mint száz,én bizony a nagyon beteg ygerekeket haza szoktam "zavarni"...mert egyrészt a társainkat,másrészt engem se fertőzzenek.


Hát ennyi :).

 
 


sziasztok!

Vera!

látom -látom irtá :shock: l...én meg direkt nem zavartalak este. :roll: ..pedig ugy szerettem volna beszélni veled..

betegség: én se vittem betegen a gyereket se bölcsibe, se oviba., suliba se, csak abban az esetben ha nem köhögött, nem volt lázas, max az orra folyt..én sem örültem volna forditott helyzetben ha a más gyereke betegen jön..és sajna sok ilyennel találkoztam.. Amugy a dokira én se minden esetben hallgatok, még a saját gyerekdokinkban sem igazán hiszek..
De mondok ettöl durvábbat, oviba megusztuk suliba még nem sikerült, ez pedig a tetü..hát a lányom szép hosszu haját legutobb már rövidre kellett vágni mert a suliban olyan tetüjárvány volt h alig akartam elhinnni. a legszebb az egészben: a védönö nem vette észre az én lányom fejében sem (ez fura..)a másik h az a szülö aki látja a gyerekében mirét engedi igy iskolába ahelyett h kezelné is, és csak akkor vinné suliba ha már nincs benne?????????nincs igazam?

Bocsi ha már egyszer esetleg ezt irtam, de ez megint kikivánkozott belölem.


én is a természetes dolgok hive vok, nem adok nekik gyogyszert, megtaláltam a legmegfelelöbb "szert", ami gyorsan rendbe hozza mindkettöt.

tegnap kisebb baleset történt a fiammal és nagyon nagy hasznát vettem az egyik termékünknek!

Zita, Vera estére igyekszem msnre felnézni..

most mennem kell,

pusz

Kép

Kép

Kép
 


Csilla :)

Na igen,erre muszáj volt reagálnom :D!

Ma leszek én is,ha minden igaz.leadtam a dolgozatomat,este fél 12-kor végeztem és küldtem el a tanárnak :?...Hát ma nem vagyok üde és friss,de lassan megszokom :D!

Ovi: a tetű elég csúnya dolog,sajnos nem mindenki vizsgálgatja olyan alaposan a gyerekét (szt...),hogy észrevegye.ami megdöbbentő és sajnálatos is... :( mert ki más vegye észre,ha nem a szülő???
Sajnálom a lánykád haját :(.
Remélem, a fiad már jobban van :)!

Na megyek takarítani :?....

 
 


Sziasztok!!

Tünde vagyok nekem is van két gyerkőcöm. :lol: :lol:
Észrevettem ezta topicot és beleolvastam, mivel a kislányom 1 éve ovis hála istennek nincs gond. :D A kezdeti nehézségek után lekopogom kop...kop... imád járni. Ha érdekel valakit majd irok erről egy kicsit részletesen, De amiért betolakodtam ide amiért bocsi. :oops: :oops: a kisfiam. mi is most iratkoztunk bölcsibe szeptembertől menne ha felveszik. Ez még nem olyan biztos sajnos sok a jelentkező, De itt sok olyan dolgot olvastam ami jól jöhet nekem ha mégis elkezdjük a bölcsit :D egy kicsit féltem a kismanómat csak azt nem tudom miért :?:
Igaz h Dórám nem járt bölcsibe de mintha nem érztemvolna magamban ezt a kételyt jól teszem e hogy beirattam. :roll: Úgy látszik először nekem kell felkészülni lelkileg erre a nagy lépésre. :roll: Ha nem gond még benézek hozzátok és gyüjtöm a jótanácsokat és a tapasztalatokat.
Sziasztok minden jót
Tündi.

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Zita kicsit bántva érzem magam, hiszen engem a jószándék vezérelt amikor írtam neked. Honnan tudhatnám, hogy te hol dolgozol? :?: Egyébként egy nővérke nem ugyan az, mint a doktori végzett, már csak a tanulási idő miatt sem. Azt nem mondtam, hogy a doki mindenható, de te sem vagy az. Én is találkoztam már olyan orvossal akit nem neveznék annak. Csupán arról van szó, hogy illik vele megbeszélni, hogy mit adtál be a gyerköcnek. És szerintem meg kellene vele beszélni a kezelést. Én sem viszem rögtön orvoshoz csak akkor ha baj van. Nem vagyok hive a mü gyógyszereknek, de van amikor igen is azt kell beadni. Én nem hiszek a homeopátiás bogyókban. Inkább gyógyteát iszunk és rengeteg mézet fogyasztunk. Évek óta nem voltunk betegek.
Kicsit toleránsabban kéne viselkedni a másik iránt. Meg kéne beszélni a dolgokat...
Csak ennyi...
Évi

Kép
 
 


Sziasztok!

persze szabadon elmondhatja mindeki a saját véleményét, csak egyet ne tegyetek kérlek..ne kezdjük mi is a vitát, már ugy unom h annyi helyen csak ezt olvasom, a folytonos vitákat..beszéljünk meg azért vagyunk, azért irunk ide h elmondhassuk a véleményünket, megosszuk egymással a tapasztalatainkat és tanácsot adhassunk vkinek ha kéri..

Évi!

miért nem hiszed el h gyogyszeren kivül is van segitség? bár a homeos dolgoknál sem a hit számit, mert nem attol fog használni, de érdekelne h akkor ha gond van pl. megfázás stb. h oldod meg? mit adsz a gyerköcnek?

Tündi! persze gyere bármikor szivesen látunk, irj nyugodtan! szerintem a többiek sem bánják..ugye ?????????


Zita!
már jo a gépem..kereshetsz ha ráérsz..

Vera!

küldtem emailt remélem megkapod! amit igértem feladom holnap!

puszika

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Tündi

Üdv itt :)!
Nekem is nehezen ment anno elengedni a fiam bölcsibe,talán 1 hétig nagyon gyötört a lelkiismeretem,de aztán túlestünk rajta.Ő jól érezte magát (igaz 2 éves volt már),csípte a bölcsit :).És mivel én már nem voltam elég neki,így pláne nem volt kérdéses a dolog.Az együtt töltött perceket pedig duplán tudtuk kiélvezni :).
Szt tény,hogy bmikor is történik az elszakadás (ezen formája),az mindig megviseli a szülőt.Legalább is én ezt szűrtem le :wink:!.

Évi

Remélem,azért már megbékéltél :).
Az az igazság,hogy én sem biztos,hogy normálisan le tudnám regaálni,ha egy általam kevésbé ismert ember azt vágja a képembe,hogy hülyeséget csináltam...Nem az a baj,hogy megmondod a véleményed,hanem ahogy... :roll: Talán a minősítést ki lehetne hagyni,vagy egy "szerintem"-mel tompítani az élét...Ha már tolerancia :wink:!
De azért remélem,ezzel most én nem bántottalak meg :).
A homeopátiás készítmények uúgy gyógynövényekből készülnek(vannak más félék is,de többségük növényi).Tehát a hatóanyag uaz,mint amit Ti használtok.
A méz is tényleg nagyon jó,de azért jó vigyázni vele.2 éves kor alatt egyébként nem ajánlott egyrészt a pollentartalma,másrészt a botulizmus miatt. :roll:
A gyógynövények esetében szt legalább uannyit számít a hit,mint a homeopátiánál :wink:!Nekünk ez utóbbi eddig bejött,és gyógynövényezünk is.Hiszen pl a lándzsásútifű is az,az Echinacea is az és még sorolhatnám.... :roll:
Abban igazad van,hogy bizony vannak olyan esetek,amikor bizony kell a gyógyszer.ez viszont eléggé dokifüggő.ismerek olyan orvost(akitől azért jött el a barátnőm),mert nyakrafőre írta fel az antibiotikumot a fiának.És bizony a végén már ő sem adta be neki.uez a dokinéni ügyeleten az én fiamnál is azonnal hörghurutot diagnosztizált (ez egyébként mániája) és antibiotikumot adott.Utólag már bánom,hogy boeadtam neki,de akkor elfogadtam,még ha kétkedtem is,hogy az lenne....És hogy azonnal a lehető legagresszívebb gyógyszer kell.
A köptető meg egy olyan dolog, hogy nálunk a dokinéni is először a lándzsásútifüvet javasolja.Talán Zita nem csinált nagy galibát,hogy a "műgyógyszer" helyett természetesebbet adott....
Szóval akkor megbeszéljük? :wink:

Csilla

Megkaptam,most fogom elolvasni,ha végre elalszanak a csemeték :)!Köszi :)!

 
 


Sziasztok!
Őszintén szolva nem békéltem meg egyáltalán. Én NEM minősitettem senkit sem!!!!! Elmondtam a vélenyémemet és erre mindenki nekem esik! Bocsi, hogy én nem adok be a gyereknek minenfélét amit én kitalálok, hanem inkább megkérdezek egy olyann embert akinek a KÖTELESSÉGE, hogy megvizsgálja a gyermeket. És én inkább benne bizom mint egy nővérkében, gondozóban stb. A gondozó felelőséggel tartozik a gyerekért ezért NEM adhat be neki mást mint amit a doki fel írt. Ha ezt nem tudjátok megérteni sajnálom. Egyébként ha betegek vagyunk hársteát iszunk. Természetesen a gyerek nem kap mézet még. Tudom, hogy növényi alapu a homeopátia és azt is, hogy a betegség felszinre hozásával gyógyít. De akkor sem bizom meg benne. ( a hiszem szó úgy látszik nem volt jó erre a mondatra, mert mindenki ezt ragadta ki :twisted: ) Engem is a régi módi gyógymóddal kezeltek és itt vagyok. :D Lehet, hogy szerintetek én ezért nem vagyok jó anya de ha a gyerek egészségéről van szó akkor én igen is kikérem az orvos tanácsát :oops: . Megjegyzem a mi orvosunk nem az az antibiotikum mindenek elött fajta. Engem megnyugtat, ha látja és véleményt mond. Sajnálom, de ebben a témában én nem engedek. SZERINTEM a dadának most igaz volt. Neki is van főnöke, ha baja van a gyereknek az az ő felelősége. Én sem adtam volna be a gyógyszert a helyében. Nem a homeopátia miatt. Remélem, hogy sikerült a szerintemet eléggé hansúlyoznom.
Javaslom, hogy ezzel zárjuk is le a vitát. Mint azt már mondtam mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy jónak látja. Remélem, hogy ebben egyet értünk és nem vitázunk többet.





Zitám mégis szeptemberben fog kezdeni, de már járogatunk be a bölcsie, és nagyon meg vagyunk elégedve. Aranyosak a dadusok és nagyon segítő készek. Menden kérdésre válaszolnak.
Azt gondolom, hogy jól választottunk.
Évi

Kép
 
 


Nikkx!

senki nem mondta h rossz anya vagy ne mondj ilyet!!!!!
Szerintem is zárjuk le ezt a témát!!

Csilla

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Évi

Nem tudom,miért fakadtál ennyire ki,de szt senki nem támadott.
Olyan dolgokat hozol fel,amik el sem hangzottak.
Pl. senki nem írta,hogy rossz anya lennél,vagy hogy az a jó,hogy mindenfélét beadsz a gyereknek.És még sorolhatnám.Eléggé kisarkítottad a témát.
Snki nem is mondta,hogy engedned kell,ebben legalább megegyezünk.Itt mindenki kitart a saját véleménye mellett,én úgy gondolom.
És már megbocsáss,de azzal,hogy azt írtad,Zita hülyeséget csinált,azzal igenis minősítettél.Ha nem akartad,az más kérdés,ilyenért szoktak elnézést kérni.
Ráadásul én úgy érzem,hogy eléggé barátságos hangnemben próbáltam veled "beszélgetni",de ezek szt nem lehet.Ezt sajnálom.Egy vitát pedig nem lehet lezárni úgy,hogy "én jólmegondtam,aztán kész".
Akkor hallgattassék meg a másik fél is.Nem gondolod?
Egyébiránt meg pont Te írtad,hogy meg kellene beszélni.De ha valaki nem ért veled egyet,az már vita és nem tetszik?Tudod,ezt nem értem...Most akkor mi lenne a jó?
És sajnálom,én SEM ENGEDEK ebben a témában és egyáltalán nem vagyok arról meggyőzve,hogy a dadának igaza volt.
És én is megmutatom a dokinak a gyerekemet,ha beteg, és ő sem ír fel antibiotikumot.A SAJÁT dokim.De amikor egy vadidegen vizsgálgatja és ír fel mindenfélét,azt azért átgondolom.És én így vagyok jó anya :).

Na most lezárhatjuk :).

Na most lezárhatjuk a témát.

 
 


Sziasztok !

Hogy van mindenki ?

Tündi, örülünk neked, gyere bátran.És írjál nekünk tapasztalatokat.

Évi !

Én is lezárnám a témát !
Nem egy a gondolkodásunk és kész.
De ez nem baj. Középfülgyulladásnál pl én is adtam antibiotikumot gondolkodás nélkül.És fogok is.
Én amúgy nem ismerem a bölcsőde orvosát. Ő sem ismeri a gyereket.
Szerdán például azzal fogadtak hogy vírusos hasmenése ( ???) van. / Amúgy jön a foga és ilyenkor mindíg hasmenése van szegénynek és étvágytalan / Meg mertem kérdezni, hogy ugyan honnan a diagnózis ?? Az volt a válasz, hogy azért gondolják hogy neki is az van, mert a bölcsőde orvos körzetében sok gyereknek van...És a fogzástól nem ÍGY megy a hasa. nem akartam rákérdezni hogy miért AKKOR hogy megy a hasa ????? Ti tudjátok a különbséget ? Mert én komolyan nem tudom .
Aztán gondoltam könnyítek a gondozó dolgán, mivel a fejemhez vágta hogy MA MÁR NEGYEDSZER megy most tisztába tenni. Na kibontottam a pelenkát.......és elsírtam magam.
Tudjátok mit láttam ??????A hámréteg teljesen felmaródott az egész fenekéről + a herezacskójáról is. Fel volt hólyagosodva.Rettenetesen fájt neki minden érintés.
Természetesen lemostam szappannal, és langyosvizzel, jól megszárítottam, és bekentem vastagon.
Ma volt az első nap hogy le mert ülni a kisfiam.
Évi szerinted ez sem a gondozó hibája ?
A popsikrém, a pelenka saját, tehát azzal nem kell spórolni.
Idáig eljutni bakker....
Sajna megint a kisördög gondolkozik bennem...halkan jegyzem csak meg hogy SZERINTEM nem tették a gyereket tisztába időben a 4 ből egyszer sem.


sziasztok!

most nézem h ategnapi üzim benyelte a babanet!

Zita neked irtam h igazad van, ha ilyen sulyos a hlyzet nagy valoszinöséggel tényleg nem lett idöbe tisztába téve a picurod! nem gondoltál rá h mágis kivedd? nálunk is volt hasonlo, de nem ennyire, el tudom képzelni szegénykémkémnek h fájhatott!

Vera! gyere msnre jo lenne dumcsizni, kedden nem leszek akkor ne keress.

remélem mki jol van, mi tegnap tartottuk a kisfiam szülinapját!
puszi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Zita, ez szörnyű amit a bölcsiről írsz! Teljesen ledöbbentett és totál kiakasztott! Az én középső fiam a Dani tavaly szeptembertől bölcsis. Tapasztalataim Anyapocéval egyeznek meg csak két külömbség volt, hogy kinti ruhát nem adnak, viszont a csoportpénzből veszik a wc papírt, zsepit és a többit. Tényleg.
A fiam annyira szeret menni, hogy azért hisztizik, ha haza kell jönnie! Nem a játékok és a hely miatt. Hanem a két tündér gondozónője miatt. Gyerekcentrikusak és egyenesek. Egyenesen a szemembe mondják, ha van valami és viszont. Egyetlen egyszer nem volt, még, hogy piros volt a feneke... Nagyon-nagyon szeretik a gyerekeket, ez látszik is rajtuk, ahogy beszélnek mindegyikkel... Ennyi ideig nem lehet megjátszani. Szeptembertől januárig minden nap voltak bent szülők beszoktatni! ennyit nem lehet megjátszani.

A gyógyszerről a mi bölcsinkben szabály van, hogy nem adhatják be. Tilos. És sajna csak lázas gyereket nem vihetnek, de a dolgozó anyák helyzetét meg tudom érteni... nem lehet folyton otthon maradni táppénzen. Nálunk folyamatosan folyt valamelyiknek az orra, persze az én fiamnak meg egyből a fülére ment mindig, de ez nem bölcsi hiba.
Kakira, meg:) Nálunk pontosan így néz ki egy fogzós kaka. Fosi jellegű és pillanatok alatt pirosra marja a fenekét, Na jó, 5 perc, de keleltt legalább 20-30 perc, hogy hólyagos legyen :x
:evil:
Sok kitartást kívánok!!! És csak azért írtam, hogy együttérzésemről biztosítsalak, no meg, hogy tudjátok, szerencsére nem minden bölcsiben gondtalanok a gondozónők.

Kép
 
 


Sziasztok!

Zita

Elég megdöbbentő,megint hova lyukadtatok ki :(.Most kellett volna megmutatni a kisfiadat a bölcsiorvosnak,mit szólt volna a fenekéhez???? :twisted: Egyébként meg a gondozó fejéhez vágtam volna,hogy már ne haragudjon, de AZ A DOLGA,hogy tisztába tegye a gyereket,ahányszor csak kell!!!
Remélem,azót még jobban vagytok :roll:.
Az én gyerekeimnél nem volt hasmenés fogzásnál,de nem hinném,hogy bmi különbség lenne... :roll:


Csilla

Remélem,megkaptad az üzimet MSN-n.Megint lázas a lányom,most is alszik szegényem,én meg bekukkantottam ide :).De majd jövök :).


Sasha

Örülök,hogy felétek is jó a bölcsi :).

Sziasztok!

 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron