Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de nekem a hócipőm tele vana bölcsődével. 2006 novembere óta jár a kisfiam bölcsibe, mostmár 15 hónapos.
Kezdeném azzal, hogy baromira rugalmatlanok a dolgozók, kitaláltak hülyeségeket, és azokat akarják ráeröltetni mindenkire, és nem veszik figyelembe, hogy minden gyerek más és más.
1. Majdnem elájultam, amikor elolvastam a tájékoztatóban, hogy -5 fokig kint altatják a gyerekeket. Azonnal rákérdeztem, persze letagadták, remélem így is van, csak akkor kéne írni egy másik tájékoztatót, mert halálra rémültem, és gondolom mások is. Egy védőnő ismerősöm mesélte, hogy fagyott már megy így csecsemő...hát kösz
2. A gyerekek nem kor szerint vannak egy csoportba, hanem vegyesen, így állandóan a nagyobb gyerekek fellökik a kicsiket, és játszani sem tudnak együtt, sőt a kicsiket előbb fektetik, a nagyobbakat később és amire a kicsi felébred, a nagy még aludna, mivel kélsőbb feküdt le és így csak az ordítás megy.Logika ???
3.még mindíg sz alvás ! A gyerekem kb 1 órát alszik ebéd után. Ennyi az igénye. Gondozónéni a nekem esett " Ez így nem megy ! Felordítja a többieket, valahogy ezt meg kell oldani !!!" Oldja meg ő, minek van ott ???? Mondjuk ki kéne venni, foglalkozni vele, és a korán ébredő gyerekeket ( mert többen vannak) átvinni egy csoprtszobába és lefoglalni őket. Ahogy láttam ilyenkor nagyon ráérnek a gondozónők, tehát megoldható lenne.
4. Szellőztetés. Novemberben szoktattam a kisfiamat a bölcsibe. Folyamatosan nyitva voltak az ablakok, menekültem , mert húzott a hideg a derekamra. A kicsik meg futkosnak, kimelegszenek, de lazán hagyják őket az ablak alatt játszani rövidújjúban. Én már a hosszú ujjú body ra egy pólót is húzok, hátha nem éri annyira hideg. A fürdőben is nyitva az ablak ha kell, ha nem. Minden peluscsere után kötelező a fenékmosás, vajon becsukják e az ablakot, és mennyivel előbb ?? Mert ugye azt nem lehet kiszámítani, hogy kinek mikor lesz a pelusban valami....Jaaaa, és popsitörlőt nem használhatnak, inkább sz..ros seggel beleállítják a gyereket a kádba, letusolják, szegény bokáig áll a sz..rba, majd NO fertőtlenítés, jöna következő gyerek( saját szememmel láttam, és csak ámultam-bámultam)...én spec popsitörlő párti lennék, ti nem ??
Visszatérve az ablakra. Állandóan nyitva van, még amikor alszanak, akkor is sokszor. La van ez írva valahol, hogy kötelező ???
A gyerekem kb 2 hetente beteg, most is magas láza van és köhög. hete kezeltem ki, persze hogy visszaesik, ha ránytják az ablakot és másfél órákra kiviszik a hidegbe.
5.Levegőztetés. Egy kicsi gyereknek szerintem elég napi 2x 10 perc ebben ahidegbe, vagyis amig elérünk a bölcsibe, meg amig haza megyünk.Tök fölösleges kivinni másfél órákra, mert még mondjuk futni, biciklizni sem tud, mint a nagyobbak, csak áll szerencsétlen a hidegbe...egy csoporttársa aki szintén 15 hónapos most volt otthon tüdőgyulladással 4 hetet, vajon miért ??
A kicsiket nem kéne kivinni, és ez megoldható lenne ha külön csoportba lennének az 1 évesek.
6. Gyümölcs. Majdnem hátast dobtam !! Étlap szerint minden ebéd után van valamilyen gyümölcs. Jól hangzik nem ?? Szerintem is. Mi a valóság ??? A kicsiket előb etetik, ölben. Okés. Aztán lefektetik őket. Aztán jönnek a nagyok, majd köszönni nem tudó Debella néni a gyümölcsöstállal.Addigra a kicsik alszanak, tehát nem kapnak gyümölcsöt. erre úgy jöttem rá, hogy megkérdeztem, hogy milyen étvággyal eszi a gyümit a gyerek, és akkor vallotta be ezt a gondozónő. Nehéz felküldeni egy szalvétába 3 szelet almát a 3 kicsinek ?? Persze mentem a vezetőnőhöz aki közölte hogy erről nem tudott, és köszöni hogy szóltam...majd rákérdezek megint.

Sajnos odáig jutottunk, hogy panaszt teszünk az önkormányzatnál. Aztán ha nem változik semmi, tovább megyünk..

légyszi írjatok tapasztalatokat, és ha erre jár egy bölcsis néni, bátran írjon, érdekelne !!!



Sziasztok!
Saját tapasztalatom nincs, az én fiam nem járt bölcsibe, viszont a barátnőmet elkísértem amikor ment a kisfiáért - érdekes történet...
Amíg én öltöztettem a gyereket, a gondozónő mást sem csinált, csak szidta az "anyukát":
- ilyen betegen nem lehet hozni a gyereket (reggel elkezdett folyni az orra)
- nem tudjuk a gyerekek fenekét popsitörlővel tisztogatni, nem baj, amit behozott, jó lesz nekünk kéztörlőnek
- egész nap az én teámat itta a gyerek (felajánlotta a barátnőm, hogy visz be teát, vagy gyümölcslevet, erre a következő volt a válasz:)
- azt nem lehet, mert akkor a többi gyereknek sem kell majd a víz, nem tudunk mindenkinek teát adni, nincs rá pénze a bölcsinek
- ez a gyerek szinte semmit nem aludt, csak felüvölti a többit
és a többi apró kis megjegyzés, amitől nekem kinyílt a bicska a zsebemben, a barátnőm viszont nagyokat nyelve tűrte a megjegyzéseket.
És amikor kész lettem a gyerek öltöztetésével és kifelé tartottam a kicsivel (elkerülve, hogy leüvöltsem a g.nő fejét) észrevettem a heti étlapot. Hogy mi volt a gyerekek tízóraija??? Ivóvíz... Azt hittem, szörnyethalok. Nem tudom, hogy csak ez az egy bölcsőde van - e ilyen helyzetben, de ez mindennek a teteje volt számomra...
Azt hiszem, ezek után a következő gyermekemet sem járatom majd bölcsibe, amit inkább kiképzőtábornak neveznék...
 


Hát , stílusuk az van, az biztos.
De a faliújságon ki van írva ne félj, a következő szöveg : Az összes gondozónőnk a legmagasabb végzettséggel rendelkezik, és mi erre BÜSZKÉK VAGYUNK ! Hát lehettek is :))))))))

 
 

sziasztok!

hát nekünk is vannk sajnos rossz tapasztalataink..

ha gondoljátok megosztom veletek..

ez már régebben történt, a lányomat be kellett adni bölcsibe mivel januári, és év közbe nem vették be oviba, igy fél évet bölcsibe kellett járnia..

januárban kezdtük..ezt azér tis irom le mert az elsö rossz tapasztalat itt kezdödött:

szellöztetés: (igazad van Zita -remélem h jol irtam)
itt is nyitva voltak az ablakok már reggel amikor mentünk (6kor), és amikor érte mentünk is..a gyerekek poloban rohangáltak, és ott voltam a beszoktatás ideje alatt ami nálunk ké thét volt. akkor 8-délig voltunk,.

Semmit se tettek a zért h megszeretessék velük abölcsit..

Kaja: hát igen, sirva fakadok ha belegondolok, magam láttam amikor ahelyi bölcsiben a tizorai egy ici pici bögre tea volt..és lakjon jol az a gyerek..

szerencsére nekem szobatiszta votl addigra, igy nem kellett pelus..

de láttamolyan gyereket akinek ki se cserélték..

na meg olyat is akit hagytak a sarokban sirni, mondván h majd abbahagyja ha akarja..

altatás: a földön leteritettek matracokat és azona ldutak a gyerek..

sajnos nem tudtam tenni ellene, nálunk ez az egy bölcsi van..

Kép

Kép

Kép
 


Na, hát ma bevittem a gyereket a bölcsibe, természetesen egy igazolással hogy egészséges, mivel a múltkori oltástól belázasodott és kb úgy küldték haza pénteken hogy : Ez beteg !!!! Valami baja van, ez nem normális...lázas is , köhög is ...
Mondom, lázas az oltástól, mert megmondta adoktornő hogy oltás utáni 5-7 nap múlva lesz lázas ha lesz és ez a 6. nap ( MMR oltás).
Erre : hahahaaa neeeeeeeem, nem 5-7, kettő, ketttttőőőőőőő és mutattta az ujjával hogy 2.
Mondom az orvos csak jobban tudja már. Nem estem kétségbe hogy a gyerekem esetleg valami halálos betegségben szenved, de lehet hogy egy másik anyukát hahálra rémiszt a tudatlanságával.
Tán utána kéne nézni az uj fajta oltóanyagok hatásainak...
Szóval bevittem és kifele menet az utcáról láttam hogy tárva nyitva az ablak, a másik 3 bukóra. Akkor ültette le fiamat 10 óraizni tehát eltudom képzelni hogy mennyire jöhettett a hátára a hideg.
Amikor befelé mentünk még nem volt kinyitva, tehát mintha direkt nyitotta volna rá...pont úgy nézett ki. De mé' kell ezt csinálni ???????

Viz volt a tízórai ?
Az nálunk is volt...de mondták hogy ez csak kivételes nap volt és van hogy víz van, de akkor adnak hozzá répát is. Nyuszit szültem ??

Csilla !

Matrac na ja, amikor odakerültünk, a fiam 13 hónapos volt, a szobában 1 kiságy volt, amiben lakik egy kislány szintugy 13 hónapos. Az én fiam matracra került volna, mert ugye csak kényelmesebb mint felhozni a kiságyat a raktárból, és egyszerűbb azt mondani hogy nincs több kiságya a bölcsődének, na aztán kiderült hogy mégis van, és felhozták.
A többi gyerek matracon alszik, persze nyitott ablaknál :(, és még a zokniukat is leveszik, hátha megfáznak mégjobban.
Az én kisfiam is Gábor :)
Beadod bölcsibe ?


Zita!

nem adom be, hacsak nem lesz nagyon nagyon muszáj! tudod én egyedül nevelem öket, és csak anyumra számihtak, viszont lassan gyest kapok és ha nem találok valami itthoni melot,nem hiszem h a gyesböl megtudnánk élni.. De bizakodom..

örülök ha te kisfiad is Gábor!

tényleg nem értem, és tudod mi a legszörnyübb.????többségük szintén anya, és ök nem gondolnak bele h milye lehet annak a gyereknek ott? és vajon elgondolkodnak e azon h ök beadnák e ugyanilyen körülmények közé a saját gyerekeiket. szerinted?

nincs lehetöség másik bölcsibe vinned? de teljesen egyetértek h nem hagytad annyiban a dolgot!

Kép

Kép

Kép
 


Értem...
De ha elmész dolgozni akkor is kell a bölcsi nem? Vagy mindenképpen otthoni munkát akarsz, amig 3 éves nem lesz a kicsi ? Anyukád akkor is segíthet elhozni ( persze nem beleszólni akarok), csak az otthoni meló szerintem nem sok pénzt hoz, és nem is biztos. Vagy igen ?
Amúgy azt tudod, hogy a gyest majd igényelheted akár 8 órás munka mellett is ? Ez egy jó dolog. Nem sokat ér...de jó dolog.
Amikor szoktattam a fiacskámat, megismerkedtem egy anyukával, aki a 6 hónapos babáját akarta beíratni, mert egyedül nevelte és nem tudott megélni. nagyon sajnáltam. Elküldték.
Aztán egy másik bölcsi felvette soron kívül. Már 3 hónaposan be akarta adni a babát , csak a bölcsőde orvos eltanácsolta...

Hát a többi anyuka nem nagyon izgatja magát..jönnek bedobják a gyerekeket, és szaladnak tovább és a legnagyobb bajuk az amiért lázadnak többen is, hogy miért csak egy napon lehet ebédet befizetni ??? Ez aztán valóban hatalmas gond lehet ! :)
És tudod mit látok ??? Az apukák jobban lázadnak , jobban védik a gyerekek érdekeit mint az anyák !

Hát , sok bölcsöde vana kerületben, kb 10, de 1 helyre 24 en várnak...nincs esély, és szerintem máshol sem jobb, illetve van egy ismerősöm, néha összeugrunk lázítani egymást és ő ugyanezeket mesélte egy másik bölcsődéről. Valaki megszökik, vagy ők vagy én hehe, vagy milliomos leszek hirtelen és jöhet a magánbölcsi... ( na erre nem sok esély van)


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
 


helo en romaniabol vagyok es hozza szolnak egy par szot en is nalunk romaniaba sem valami fenyes a bolcsode igaz mi csak ket eves kortol visszuk a gyereket a bolcsodebe,de amit olvastam toletek nalatok rosszab mint nalunk itt azert jo a kaja az alvassal sincs gond kulon kisagyak vannak minden gyereknek es jo meleg van,itt a noverekel van a gond mar unjak a sok gyereket es eleg szigoruak a nagyobik fiam oda jart es bizony mindig sirva mentunk reggel azt mondta bantjak a nenik ha rea kerdeztem tagadtak van egy 1.4 kis fiam is es amenyibe lehet nem fogom oda vinni.Minden jot kivanok nektek,sziasztok

leonard es krisztian ket kis rosz csont
 


Zita!

Nem tudom mé ghogyan alakul, de szeretnék itthon maradni vele..de ez még ajövö titka..(közeli jövö).

Anyum nem tudna rá vigyázni mert ö is dolgozik. Munkahelyet kell keresnem mivel nincs egyáltalán, még terhességem elején voltam mikor megszünt. Egyenlöre nem tudom mi lesz..

de ha muszáj lesz, akkor marad ez a bölcsi sajnos.. :( :x

sajnálom énis és megértem azt aki szintén hasonlo helyzetben van mint én, mi.

Csilla

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csilla és Zita!
Senkit nem akarok lázítani, de biztos, hogy tűrni kell ezt a fajta viselkedést???
A pszichológia tankönyvek szerint a gyermek életében, testi és lelki fejlődésében meghatározó az első 2-3 év. Ha idegbeteg, klimaxos, flegma és gondatlan nevelőkkel van körülvéve, nem biztos, hogy a szülő által nevelt kiegyensúlyozott személyiség válik majd belőle.
A mai világban már semmit nem ér, ha csak megjegyzed a gondozónak, esetleg a vezetőnek, hogy mik a meglátásaid, problémáid az intézettel, ha gyökeres változást szeretnél, nagyobb fórumon kell hallatni a hangod. Én tuti a médiához fordulnék, azok úgyis mindent felfújnak, érezzék csak a törődést. Elvégre gyerekekről van szó!!!
 


Hát én sem jókedvemből adtam be bölcsődébe, de az tuti hogy a következő gyerekemet nem fogom, és még az óvodát is alaposan kiválasztom majd. De van ám újjabb storym is :)
Szóval az állandóan nyitva lévő ablakokra való tekintettel a gyereket úgy adom be, hogy a hosszú ujjú body - ra még egy pólót is húzok. Párszotr már póló nélkül adták ki. Mivel most megint kezd köhögni, ez elég érzékenyen érintett. Másnap regel amikor beadtam, megkérdtema gondozónőt hogy légyszíves ne vegyétek le róla apólót, mert jön rá a hideg egész nap és meg fog fázni. Na, pofavágás és a következő : Nincs nyitva egész nap az ablak, reggel muszáj szellőztetni ( ez 8 kor volt, a bölcsőde 6-kor nyit ), és amugy is beizzad, tehát le kell őket vetkőztetni. Alváshoz csak a bodyt hagyom rajta, még a zokniát is leveszem !!!!!
Mondom akkor én most megyen a vezetőnőhöz.
- Miért kell mindennel a vezetőnőhöz menni ????
Bakker, kell valaki aki tárgyalóképes.....:)
Aztán ránézetm és szépen halkan mondtam : AZT SZERETNÉM HA A PÓLÓ RAJTA LENNE AMIG AZ ABLAK NYITVA VAN. KÖSZÖNÖM SZÉPEN
(Most szóltam utóljára amúgy) És kijöttem. ( fogadok hogy levette)
Délután amikor ,mentem, no köszsönés , elbújás ajtó mögé és a gyerek kiküldése másik gondozónővel ( aki szintén nem köszönt, én köszöntem befele és kifele menet is, mert nem vagyok paraszt )
Csecsemőgondozási tankönyvek a következőképpen írják a szellőzetés menetét :
A gyemeket ( csecsemőt, kisdedet) kiviszem a szobából, kinyitom az ablakot, az ajtó csukva van. szellőzetés után megvárom amíg visszamelegszik a szoba, majd visszaviszem a gyermeket a már meleg szobába.
Én sehol sem olvastam olyat hogy folyamatosan nyitva kell lennie az ablaknak, biztosítva ezáltal az állandó levegő keringettetést a szobában, miközben a gyerekről a lehető legtöbb ruhát leveszem.
ha valaki igen, kérem írja meg hogy hol, és onnantól kezdve befogom a pofámat és ezt a fórumot is megszüntetem azonnal !!!

Csilla !
remélem sikerül megfeleő munkát találnod, de szerintem írasd be most hogy legalább ahelyetek meglegyen, aztán max nem viszed.

Madeira :)!

Ne félj, nem hagyjuk annyiban !
Klimaxos :)))))))))))


Madeira18!


igazad van, de nem igazán kivitelezhetö , hiába vagyok egy véleményen az aitteni anyukákkal, egyik sem merne szembeszállni velük, mivel ki vagyunk ugymond nekik szolgáltatva, kis helyen lakunk, és csak ez az egy bölcsi van, itt mindenki ismer mindenkit. és félö h a gyerekeinken csattana, és mivel még nem tudom h az én fiam nem kerül e oda, inkább most nem gondolkodom ezen. (Lehet h ez kétszinü részemröl d eén elsösorban megirni akartam a történteket.) ZIta meg ugy tudom tett lépéseket..

Kép

Kép

Kép
 


Madeira, Csilla!

Persze, lesznek lépések, első sorban fel lesz véve videokamerával egy egész napon keresztül a bölcsőde az utcai frontról ( apa bevállalta), és igy látszani fog a szellőzetetés időtartama, majd bemutatjuk a vezetőnőnek, majd kerületei vezető gondozónőnek, orvosoknak és ha kell , önkormányzatban is. És összeírjuk hogy hány gyerek betegszik meg éls milyen gyakran.Eddig ez a terv.

Monika !

itt a kajára nem tudok panaszkodni, tényleg nagyon finomakat főznek minden nap frissen, és amit kóstoltam az ízletes volt. Erre nem tudok rosszat mondani.
De ha én megtudnám hogy bántotta a gyerekemet, assszem másnap már nem élne. Ez tuti. A gyerekemért ölni tudnék. Megértelek hogy nem viszed majd oda a kisfiadat.
Abba már bele sem gondolok hogy egy csecsemőotthonban mit művelhetnek...

Néha arra gondoltam hogy egy bölcsőde olyan kéne legyen, mint egy bigbrother ház, kikamerázva. És a nagy testvér oldalán a szülők lennének, behívhatnák raporta a gondozónőt , és büntiből nem kapná meg az aznapi klimax elleni gyógyszerét, és 1 lábon guggolva kéne énekelnie 2 órán át hogy szereti a gyerekeket :)


Zita!

szurkolok nektek h sikerüljön a tervetek! Abszolut egyetértek veled, ha az én gyerekeimmel történne hasonlo én is ölnék.. Sajnos az étkeztetéssel kapcsolatban eszembe jutot valami ami nem bölcsödei "sztori" remélem elnézed nekem..a lányom nemrégen azzal jött haza sulibol h neki egyedülnem jutott uzsi, rákérdeztem állitolag már elött e is elöfordult, de nem akarta mondani. Felháborit, és nem tudom h ez hgy történhet meg,hiszen fizetek énis mint mindenki más független attol h én kevesebbet mert egyedülállo vagyok, de könyörgöm ami jár az jár!! milyen emberek vannak h egy gyerektöl lopnak?????????be akartam menni a suliba de kérte a lányom h ne te gyem, ha lesz még ilyen akkor sol,de addig várjak..hát most várok, nagyon remélem h több ilyen nem lesz. Itt megint az a helyzet az ember kicsit fél is hisze n mégis ide fog járni a gyerekem továbbra is..de azért nem hagyom magam é s öt sem!!
ugye nem haragszol h ezt megirtam?

a büntivel egyetértek!

ja és még valami pont ilyen témában van egy kétoldalas cikk a februári kismamában olvasd el. Érdmes lenne irni nekik, (én már több témában is irtam és jelentették meg, legutobb januárban)

puszi
Csilla

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csilla !

Dehogy haragszom, hogy megírtad , de egy kicsit elkeseredtem hogy minden korszakban harcolni kell a gyerekek jogaiért, pl az hogy ugye megkapja az uzsonnáját.....nagyon durva!!
Felháborodtam. Mindannyian tudjuk, hogy a konyhások teli szatyrokkal mennek haza, tehát hagyhattak volna legalább vajaskenyeret a lányodnak ha már kevesebbet rendeltek !!
Ha meg ellopták, törjön le a kezük !!!!És miért pont neki nem jutott ?
Ő az utolsó a névsorben ? vaíg a tanárnéni eldöntötte hogy most ő lesz az aki nem kap, mert ő már tudta hogy kevesebb van ?
Én bemennék a helyedben, max ne mondd meg a lányodnak.
Még nem vettem kismamát, de el fogom olvasni a cikket! Konkrétan a bölcsikről van szó ?


szia Zita!

igen, hozzánk (hozzám) közel állo témákrolv anszo, Bölcsiröl, szoptatásrol stb.. ÉRdemes szerintem elolvasni, mikor olvastam rögtön te jutottál eszembe..

Mostanában nem fordult elö ilyen, igy nem megyek be szolni, talán csak igy alakult nem tudom..nem utolso anévsorban, sz betüs a vezetékneve. De képzeld most h igy rákérdeztél van egy kedves kis sztorim szintén a lányommal kapcs...kapaszkodj meg..és ujfent elnézést h nem bölcsis téma..

mikor beirattam suliba, rögtön az "a" osztályba irattam mert az zenei tagozatos,és jo érzéke van hozzá..nagoyn jo fejü gyerek könnyen is tanul..beiratás után pár nappal felhivott az igazgatonö!!!!!!!!!!!!!!!h ö ismeri az apukát (az exférjemet), és ö is rossz tanulo volt, miér tnem iratom át a gyereket a c osztályba ahoáva gyengébbek járnak!!!???????ehhez mit szolsz???hát hirtelen se köpni se nyelni szindroma...hát megmondtam neki amit gondoltam h ne az apja után menjen már, és ha én egyszer oda iratom a gyereket ne ö határozza meg, majd ha nem megy neki akkor esetleg másik osztályba fog kerülni de adja már meg a z esélyt neki..hát az apja is fel votl háborodva rendesen...ezzel meg is szakiottuk a kapcsoaltot igazgatö nöcivel..ehhez képest a lányom most 2.os és kiválo lett afélévije most is!!!!!!!!!!!Ma pedig mesemondo versenyre megy, egy hosszu mesét fog elöadni fejböl...

bocsi h ezt is ide irtam..

szia,Csilla

Kép

Kép

Kép
 


Szia !

Nagyon kapós lehet a mostani kismama, mert edddig 2 újságosnál sem volt....


Igen, vannak bunkó emberek, csak sajnos én egyre nehezebben tűröm ezeket a dolgokat, én beszóltam volna a kedves tanárnőnek. Te nem szóltál neki semmit ?
Terhesen az utcán vállon lökött egy nyanya, kb 6-7 hónapos voltam,mert állitólag neki mentem ( ő jött nekem, mert nem került ki), na , úgy megvertem ott helyben hogy csak lestek az emberek.
Úgy látszik ez kell nekik. Azóta nem is láttam errefele.

manapság csak igy lehet elérni hogy ne tiporjanak földbe.....

Amúgy azóta bölcsiben csend van, persze el el van ejtve pár megjegyzés....

ti mikor iratkoztok be ?
Találtál munkát ?


Zita!

nem tudom,, még minden a következö pár honaptol függ, meg nem iskérdeztem még utána. Nem kerestem csak itthoni melot, de ahogy elénéztem mind átverés..szoval nem lesz könnyü...

komolyan megverted?????????????

Kép

Kép

Kép
 


Na szia csilla nézd mér kit találok itt!
Ha találsz otthoni munkát szolhatsz nekem is mert én 3.hon.mást se csinálok csak bedolgozást találni.De idáig minden átverés volt.Amugy helloka mindenkinek!
 


szia!

kicsiwuki!

irtam püt-. persze ha találok egy megbizhatot szolok, csak találnék végre..de látom neked sem sikerült..ez elszomorit..

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csilla !

közbena neten elolvastam a bölcsis cikket.....hát tudnék írni hozzászólást, lehte hogy meg is teszem.

Persze hogy megvertem, hát úgy vállon lökött, hogy majdnem elestem, aztán az anyámat szídta hogy miért mentem neki ( én!), és erre ugrok. Na meg amugy is, hogy mer meglökni ?????
Pláne egy terhes nőt ! De ne félj, senki nem állt a pártjára. Megérdemelte.

Hát az otthoni melóval szerintem sem lesz könnyű dolgod. Amúgy milyen területen szeretnél elhelyezkedni ha nem otthon dolgozol ?

Z


szia Zita!

titkárnö votam meg dolgoznék vmi irodai melot de ha igy halad nem válogathatok, sajnos nyelvvizsgám nincs csak közgazd-i érettségim..és ez ma már kevés :( te mit dolgozol?????

igy már érthetöbb amit irtál.

irj szerintem is a kismamába, ha elég visszhangja lesz megjelentetik. Lehet h majd irok én is több téma érdekel ebböl a számbol is(februári).

melyik kerbe laktok?
Csilla

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Végigolvastam a topicot.
Hááááát! Megdöbbentő, amit írtok!
Sajnos az én kislányom is fog bölcsibe járni, remélem ott nem lesznek ilyen afférok, meg majd alaposan körbenézek, hogy mi hogy működik ott.

Remélem mire mi oda jutunk, Enéh is szobatiszta lesz, viszont tuti, hogy vizet nem fog inni. :?

Ziza!
Esetleg megírnád (akár privibe is), hogy hol van ez a bölcsöde ahova fiacskád jár?
Az öregasszonyos sztorin jót mosolyogtam. Bár inkább szomorú, hogy ilyenek vannak, csak olyan viccesen hangzott, mikor írtad, hogy megverted. Én is megvertem volna! :lol: :lol:

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


sziasztok !

Csilla !

Én jelenleg a Zepternél dolgozom, ez jó meló, te osztod be az idődet, viszont jutalékos rendszer van nem fix bérezés. vagyis van fix, de azt senki sem választja. A Medical részlegen dolgozom, az orvosi műszerek forgalmazása a feladat. Érettségi a feltétel és jó kommunikációs készség. Nekem azért jó, mert kb 9 re megyek be amikor bemegyek :), és 3 ra már a bölcsiben vagyok.
Tök jó.

A 14. ker. ben lakunk, és ti ?

Sancsi !!

Szerintem kérdezz rá ezekre a dolgokra amiket én leirtam, kiváncsi vagyok mit mondanak rá ott ahova jelentkeztek.
Ez egy zuglói bölcsi. ha zuglói vagy, leirom pü ben hogy melyik, jó ?
Az én fiam sem ivott soha vizet csak limonádét stb, de már rászoktatták, igy már issza. Szép neve van a lányodnak, ez valami perzsa név ?


ZIta!

szerencsés vagy akkor a melo miatt..de kell hozzá a talpraesettség nagyon, és gondolom neked jol megy. régota dolgozol ott? vagy csak miota bölcsibe jár af iad?


Az ember sorult helyzetében bármit bevállalna(magamra értettem).. mi pest megyében lakunk, de mindg pesten dolgoztam..

szia

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Zita!
Enéh a 4. kerülrtbe fog járni. Igaz mi (most még) Pilisvörösváron lakunk, de Újpesten dolgozom. A melóhelyemnek van bölcsije, oda fog járni. Meg ez alapítványi bölcsöde, remélem azért ott jobban odafigyelnek a gyerekre mint egy önkormányzatiba.

Enéh egy ősmagyar női név, nem perzsa.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


szia Csilla !


Én kb 3 hete dolgozom itt, de van felvétel ha érdekel esetleg.
Persze nem innen megyek nyugdijba , legalább is kevés a valószínűsége.

Sancsi !

Megesküdtem volna hogy ez egy perzsa név...bocs.

Az alapítváníi bölcsi biztos jobb lesz, de ha majd rákérdezel pár dologra, kérlek oszd meg velem is miket mondtak, jó ?

Most rohannom kell, sziasztok


Sancsi!

néztem az oldalatokat nagyon klassz..aranyos kislányod van!

Zita!

én is kiváncsi leszek arra az alapitványi bölcsire amit Sancsi mondott....

madj irj nekme privit légyszi h mégis milyen a munkahely, mit kell cisnáli stb..még sose dolgoztam ilyen helyen..mást akartam megprobálni de ugy néz ki h nem jön össze..
ksözönöm h felajánlottad.. gondolkodom rajta..


sziasztok

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Elég szörnyű amiket írtok...
esetleg a IX. kerületi Dési Huber utcai bölcsiről nincs valakinek infója?

Előre is köszi.
 
 


Szia !
Szerintem az lesz a legjobb, ha elmész abba a bölcsibe amit kinéztél magadnak, beszélsz a vezetővel, és konkrét dolgokra rákérdezel ami téged érdekel.
Én sajnos nem így tettem, meg is látszik....


Sziasztok!

És azt meg tudja nekem valaki mondani, hogy melyek azok a dolgok, amikre érdemes rákérdezni. Nincs még benne tapasztalatom...

Köszi előre is.

További szép anpot!
 
 


Szia !

Olvasd ela legelső hozzászólásomat, amivel nyitottama topikot, abban vannak konkrét dolgok. Pl megkérdezheted hogy ugye nem nyitják rá a gyerekekre télen az ablakot, ugye nem maradnak le a kicsik a gyümölcsről ,mert már elaltatták őket ???
STB.....Mondd el, hogy van egy ismerősöd akivel ezek megtörténtek, és te nem szeretnéd. Vagy valami ilyesmi.
Ha lett volna eszem, én is előbb kérdezősködtem volna, de nem volt, és így jártunk....


Na, új sztorim van.
Nem ezzel a bölcsődével kapcsolatos.
Van egy ikres ismerősöm, már ovisak a gyerekek, idén kezdték. Elmeséltem nekik a problémámat, állitólag náluk is ez volt a helyzet a bölcsiben.
Az ismerősöm sokszor arra sétált napközben, és ablak nyitva, vagy éppen sapka nélkül, kint lévő derékkal voltak kint a gyerekek.
Persze 1 hét bölcsi után 2 hét otthonlét következett...
Aztán egy szép napon, gondoltak egyet ismerőseim, hogyha máshogy nem akkor ugye pénzzel mindent meg lehet oldani, kaptak a ( ezek után már nem hívnám gondozónőnek).......-k pénzt, mindegyik.
Utána olyan szépen felöltözették a 2 gyereket, óvták mint a hímestojást......
Ki kéne rakni a bölcsikbe egy árlistát :

1,Téli időkben ablak nem kinyitása 200 ft/ gyerek/ nap
aki nem fizet arra óránként rányitjuk 10 percre az alakot
2,Gyerek normálisan való felöltöztetése 300ft/gyerek/nap, aki nem fizet arról levesszük a sapkát miután leizzasztottuk
3,Gyerek nem órákig tartó levegőzetése novembertől márciusig 500ft/gyerek/nap, aki nem fiztet azt könyörtelenül kivisszük, de csak 5 fok alatt, hadd fázzon meg !!!

Kihagytam valamit ?????????????????????????
Ezek a dolgok senkit sem zavarnak ????


Zita!

ez elképesztö, de nem is jo szo rá.. Ekkora szemeteket..én a z ismerösöd helyébe valahogy felvenném akár hangfelvétel vagy kamerával és feljelenteném öket...Nagyon remélem ilyennel nem találom szembe magam de nem csak én..

SZia

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csillla !

Sajnos tutira nem egyedi esetről van szó, mert már sok helyről kaptam " jó tanácsot", hogy adjak ajándékot, vagy pénzt a gondozónőknek és akkor kezelhetők lesznek....hát nem tudom...szerintem is felháborító de ha lenne pénzem akkor nyílvan magánbölcsibe járna a gyerek havi 70 ezerért, , és nem egy putris önkormányzatiba, ahol az ember és a gyereke ki van szolgáltatva klimaxos, unottfejű, bunkó gondozónőknek..
Mi vana melóval, megy ??


Zita!

megyeget a melo, szép lassan tudod idö kellhozzá...

h vagytok? most mi a helyzet a bölcsivel? A fiam jol viseli h anyuval van idönként meg hétvégén többnyire..Remélem oviig kihuzuk igy..képzeld egyik ismerösöm fia ugyanide járt bölcsibe sak fél évvel késöbb kezdte mint ahogy mi abba hagytuk és nekik bejött..csak jokat zengett rola..én meg hallgattam hadd mondja..persze énis elmondtam h velünk mi történt én mit tapasztaltam nem is akarta elhinni... nem hizsem h azot változott volna valami is..

Adrianya..benézek oda is..amint tudok..

puszika

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csilla !

Miután kikezeltema gyereket a középfülgyulladásból, sikerült megint megbetegíteniük, gondolom a szokásos módszerekkel. Egyébként kiváncsi lennék rá, hogy ráadják e azokata ruhákat amiket azért viszek be, hogy amikor hibernálják őket, ne fagyjon halálra.....lehet hogy nem ????? :((
Tehát most megint hőemelkedése van és be van rekedve. Már kezd elegem lenni.

Örülök hogy megy a munka !!!!

Akkor tuti nem mentek bölcsibe ? De jó nektek....A bölcsikben sztem sem változik semmi, csak ugy ha max. az egész gárdát lecserélik, vagy egy olyan vezető jönne, akinek hasonló tervei vannak, mint a szülőknek.
Néha elgondolkodok, hogyha én lennék a vezető, miket vezetnék be a bölcsiben. 100 százalékban családbarát lenne, és rugalmas.
Nyitni kéne egy bölcsit......


szia Zita!

támogatom, teljes mértékben. ezen már én is gondolkodtam, nyitni kéne..hely nálam lenne..kb tiz gyereknek minimum..de anyi minden kell hozzá..de ha találunk pedagogust, akkor benne vagyok..vezetönek meg kinevezlek téged..mit szolsz???????de viccet félretéve tényleg jo ötlet!

hát gyanitom énis h nem adják rá a ruhákat..mert mire ráadnák már vehetik is le..az udvarra is vagy egész délelöttre kivágák öket vagy kapnak 5 percet...elég végletes a levegöztetés is..

hát nem is fog megváltozni szeirntem se..de bele se gondol h ilyen körülmények közé ö beadná a gyerekét? szerinte m nem............inkább magánbölcsibe vinné..

remélem már meggyogyultatok, miota irtál..

Zugloban laktok ugye azt mondtad? tényleg iwiwen fent vagy? ha igen priivben megadod a neved? nekem?

szia

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csilla !

Elküldtem a pü-t neked !
Amúgy sajna nem gyógyult meg, még mindíg hőemelkedése van. De legalább a torokváladéka negatív ez is valami...... És veletek mi újság ????


szia Zita!

nem kaptam püt irj mégegyszer légyszi.. SEmmi különös megvagyunk.. de szeretnék beszélni veled mindenképp!

puszi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Az én lányom szeptemberben kezdi a bölcsit. Itt nálunk is hallottam egy esetet amit megosztanék veletek. A minap beszélgettem az egyik anyukával a játszón és szóba került a bölcsi is. Ő mondta, hogy amikor be akarta szoktatni a fiát a bölcsibe tavaly akkor ott ahova akartam volna járatni az enyémet az egyik konyhás néni hepatitiszes volt. Valószínüleg most is az. A gondozó nénik az udvaron bagóznak a gyerekek mellett. Mondanom sem kell, hogy inkább máshova fogom iratni a Zitámat. Lehet, hogy egy kicsit messzebb lesz, de remélem, hogy megéri.
üdv. Évi
 
 


Sziasztok!

Az én fiam járt bölcsibe,már ovis, a lányom szeptembertől megy a bölcsibe.

Mélységesen megdöbbentett,amiket Zita leírt!!!Egy egészségügyi intázmény(márpedig a bölcsi az!!!),hogyan üzelemhet így????Ki az,aki ilyen hülyeségeket kitalál??És melyik orvos az,aki ezt tmogatja(gondolok itt a naponta odalátogató bölcsiorvosra!!!!) :shock: :shock: :shock:
Én ilyesmiket egyáltalán nem tapasztalatam a mi bölcsinkben.Ott sem tökéletes minden,de a gyermekek testi épségét még véletlelnül sem veszélyeztetik ilyen módon :roll:.Ezért döbbntem meg az eddigieken :roll:.Azt hiszem,én sem ahgynám ennyiben,mert ez így még veéletlenül sem felel meg az előírásoknak...

És néhány dolog,ami megfogott:
Orrfolyás:hááát,ez elég kényes dolog.Szl ilyekor mindenkinek szt arra kell gondolni,hogy ő mennyire örülne,hogy ha a másik anyuka így vinni a gyerekét,aki ugye így potenciális fertőzési forrás...na persze nem egy apró orrfolyásról van szó,de sajna nálunk voltak olyan szülők,akik lázasan is képesek voltak bevinni a gyreket... :? (na ez az oviban is így van sajnos...).

Tea és egyebek:valahol igazat adok a gondozónőnek a tartalmat illetően (nem a stílust!!!!!),mert bizony elég nehéz megmagyarázni a kicsiknek ilyenkor,hogy ő miért nem kaphat belőle,mert azt ugye csak XY-nak hozták... :? És bizony elég szívszorító egyébként is,amikor egy ilyen kisgyerek mennyire szeretne kapni és mégsem lehet.Azt meg tényleg nem lehet elvárni,hogy ilyesmit az intézmény biztosítson.Nálunk az oviban azt szkták mondani az óvónénik(teljesen normálisan),ha egy gyermeknek ilyen igényei vannak,hogy rendben van,hozzál(keksz,üccsi stb..),de úgy,hogy a többieket is meg tudjuk kínálni :).Ilyenkor azért a szülő is elgondolkodik...
Na azért az is elgondolkodtató,hogy mennyi esze van ezzel szemben a gondozónőnek,aki tudja,hogy nem tud a gyereknek teát adni,mégis előtte issza :? :? :? ...

Na bocsi,hogy hosszú lettem,ha nem baj,majd még jövök,mert érdekelnek az ilyen dolog (és mibndemellett dühít is ,ha kisgyermekekkel --vagy akár nagyokkal is--ilyesmi történik :twisted: )....

Sziasztok!

 
 


bocs a sok gépelési hibáért...siettem... :oops:

 
 


ANyapoc, Nikkx, gyertek nyugodtan örülünk ha irtok nekünk..


ANyapoc! annak örülök h nálatok nincsenek ennyire durva dolgok.. jo tudni h nem mindegyik intézmény olyan mint amiröl mi irtunk..

Nikkx, én is elvinném máshová inkább utaznék többet csakjo helyre kerüljön a gyerekem, megértelek..

joéjt..

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Csilla :)

Köszi :),jövök :).

Akkor leírok pár dolgot a mi bölcsinkről :).

Lehet,hogy nem sok rendszer lesz belőle,de igyekszem :).

Szl itt életkor szt vannak válogatva a gyerekek :).Gondolom,megvannak a határok,mettől meddig kerülnek egy-egy csoportba.Egy csoportot egy gondozópáros visz végig,így a gyerek biztonságosabban érezhetik magukat.
Reggel 8-1/2 9-ig van reggeli,ez idő alatt kérnek,hogy ne vigyük a gyerekeket,de egyébként rugalmasak,tehát ha pár percet késünk,nem csinálnak belőle problémát.J(a ennek az az oka,hogy ne zavarjuk a reggelit :). )
Délelőtt gyümölcslevet kapnak tízóraira,ebéd fél 12-kor.Segítenek nekik enni,ha szükséges, az én fiam 2 évesen került be,pillanatok alatt megtanult egyedül enni....fél 3 körül uzsi van.Ha esetleg előbb megyek,akkor odacsomagolják.Sőt,ha a gyerek nem eszi meg pl. a joghurtot,azt is odadják,nem teszik el....
Alvás:nem sötétítenek be nagyon,csak egy fehét nem átlátszó függönyt húznak be,hogy ne legyen túl sötét.Nem volt gond abból,ha vmelyik gyerek nem alszik,amellé odaül a gondozónéni és foglalkozik vele,vagy csak simogatja,hogy ne keljen fel és ne keltse a többit.

Sok a közös játék,rengeteg dolgot csináltak,tanultak:mondókák,rajzolás,festés,gyurma stb...
Minden ünnepet ünnepelnek,csoportpénzből kapnak ajit.Sőt,akinek úgy esik szülinapja,lehet bevinni tortát és ajándékot is kap :).Persze apróságot,de igen kedves dolog.
Levegőztetés:van kinti ruha,amit rájuk adnak,ez a bölcsié,tehát nem kell vinni. :) Ez a hideg időszakra vonatkozik,de legalább erre nincs az embernek gondja...

Dohányzás:kint az udvaron egyszer sem láttam ilyesmit,pedig tudom,melyik gondozó dohányzik,megvan a kijelölt hely.Asszem én is kitérnék a hitemből,ha a gyerekem előtt szívnák ...

Ha hidegebb az épület vmiért, a gondozók szólnak,hogy hagyjuk a pulcsit a gyerkőcökön,mert a fűtés nem tökéletes éppen :). Egyébként nagyon jó idő szokott lenni :).

Kis kinyitható ágyakon alszanak,ágynemű van,nem kell vinni ilyesmit.

Tisztasági csomag:minden hónapban kell vinni 1 csomag zsepit,egy guriga wc papírt.Pelust,törlőkendőt ilyesmit akkor,ha éppen fogy a gyerekemnek,mert az külön van mindenkinek,ki mit hoz.
Fogmosást gyakorolják szorgalmasan :).

Ja,járnak középsúlyos fogyatékosok is egy-egy csoportba,hozzánk pl. Down kóros kislány járt,tüneményes csaj volt :).

Talán egyetlen dolog,ami nem volt annyira szimpi,hogy a gyerekek orrát nem nagyon fújják ki.A fiam ugye már tudott orrot fújni,mégis sokszor úgy hoztam el,ha éppen betaknyosodott addigra,hogy bele volt száradva az orrába ez-az... :? Na ugye van olyan gyerek,aki akkor még nemtud/nem akar,így nem nagyon foglalkoznak vele ezek szt...
Ennyi negatívumot tudok hirtelen mondani.

Egyébként a gondozó nénik nagyon jól tolerálnak minden különcséget.Az én fiam pl mielőtt beadtam,az ölemben csimpaszkodott egy darabig,aztán átvette a Gondozó néni minden szó nélkül :).

Szl hirtelen ennyi és bocsi a csapongásért :).

 
 


Szia Anyapoc!
Olyan megnyugtató a számomra, hogy ilyen is tud lenni a bölcsi. Én személy szerint már most halálra aggódom magam, hogy milyen lesz az elválás. Szerintem jobban fogok kinlódni, mint a gyerek :-)
Hétfőn megyünk megnézni a nevezetes intézményt :-)
remélem, hogy be fog válni.
Évi

Kép
 
 


Anyapoc !

Javasoltam a vezetőnek hogy biztosítsanak foylamatosan nap minden órájában folyadékot a gyerekenek a csoportszobákban, amit fel is vetett a gondozónőknek...sajnos nem tudom az eredményt.
Ugyanis 4 hete itthon figyelünk mert beteg a gyerek, de majd rákérdezek hétfőn.( szertintem nem sikerült megoldani ezt az oltári nagy gondot...)
A többi promblémára meg keresünk megoldást, bár párom javasolta hogy vegyük ki a bölcsiből és keressünk másikat, de azt nem tudom megoldani mert nincs 2 hónapom beszoktatni másik helyre.Meg lehet hogy neki sem lenne jó..nem tudom...
Nálunk a dohányzó gondozónők kimennek az utcára ( többször láttam), úgyhogy ezzel nincs gond.

Szerintem kéne a bölcsikbe velemi orrszívó féleség, mert sok bajt megelőznének vele, és nagy segítség lenne, ha nem úszna takonyban a gyerek egész nap...Mert sok gyereknek csak szétkenik a taknyot az arcán.

Fogkefét nem láttam a bölcsiben...


Sziasztok!

Évi

Ha magamból indulok ki,akkor biztosan nehéz lesz az elválás és valószínűleg tényleg neked fog nagyobb traumát okozni :wink:...bár ez utóbbit ugye soha nem lehet tudni...
Én akkor mentem vissza dolgozni,amikor a fiam 1 éves lett.Igaz,hogy anyósom vigyázott rá,amíg dolgoztam(helybe jött minden nap) és pedagógus lévén viszonylag hamar hazaértem és ugye a szüneteket is együtt töltöttük,mégis nagyon nehéz volt az elválás---nekem :).Azt hittem,főleg azért,mert hogy olyan kicsi még és valahol belül lelkifurdalásom van,hogy otthon hagyom...holott én akartam nagyon visszamenni dolgozni,mert az otthonülés is kiidegelt teljesen (már mint nem a szó szoros értelmében,mert jöttünk -mentünk,de nagyon prögős típus vagyok,szükségem van rá,hogy emberek között is legyek... ).Aztán rájötem,hogy ez nem ettől van.Hanem az elválás,az elszakadás bizonyos fokig minden korban nagyon nehéz és át kell élni.Vagyis uilyen rossz lett volna,ha éppen 3 évesen adom oviba,vagy előbb bölcsibe stb....
A lényeg a lényeg,nehéz lesz az első 1 hét,az biztos :).
Kíváncsi vagyok,hogy milyen tapasztalatokat fogtok majd szerezni.Érdemes egyébként a gondozónéniket is megnézni,munka közben is,mert nagyon sokat meg lehet így is tudni róluk :).Hogy mosolyognak-e,hogy beszélgetnek-e a gyerekekkel (még ha kicsik is ) stb....
Egyébként az én lányom is szeptembertől megy bölcsibe :):



Zita

Nagyon kíváncsi vagyok,hogy tényleg sikerül-e valamire jutnotok :).Betegség :(...hát jól belekaptatok a közepébe :(.
Na látod,erre az orrszívó dologra nem is gondoltam...nem tudom,nálunk vajon van-e ilyesmi... :roll:
Úgy gondolom,most már nem biztos,hogy jó ötlet kivenni,bár ez attól is függ,hogy a kisfiad mennyire bírja a gondozónéniket és egyáltalán a bölcsit.Tiltakozik,sír-e,ilyesmi...

Próbálom megkeresni a gyermekvédelmi törvény leírását,mert abban elvileg benne van,miket kell nyújtania egy bölcsinek...Egyébként annyit tudtok megtenni még,ha a fenntartónak nem akartok jelenteni(mert végül nem tudom,hogy mi lett belőle...),hogy megkeresítek a terület módszertani bölcsijét (ezt az önkormányzaton meg tudják mondani),mert az egy referencia bölcsi,elvileg a többinek is úgy kéne működni....


bocsi a hosszúságért... :oops:

Sziasztok!

 
 


Anyapoc !

Most úgy néz ki, hogy meggyógyult a picikénk !
A kicsi nem tiltakozik, nagyon jól érzi magát a bölcsiben, szalad be a szobába reggelenként. Ilyen gond nicsen. De én nem is akartam kivenni, mert neki is csapás lenne lelkileg.
Épp elég az hogy nem velem van ( nekem is nehéz az elválás, talán nehezebb, mint neki :( )

A referencia bölcsiben fogadták el az ismerősömtől a pénzt, tudod az ikres kismamától........no comment.

Szerintem a gondozónők többsége nem magát adja nyílt napon, hanem rátesz egy lapáttal, így a szülők elé nem a valós kép tárul.
De ez sok helyen van így, nem csak a bölcsikben.

üdv

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: