Új privát üzeneted érkezett!

Hello mindenkinek!Én egy 4 gyerekes anya vagyok s bár aszt mondják ennyi gyerek mellett nem lehet unatkozni én mégis szoktam.Na és jó lenne néha mássokkal is szót váltani.Szívesen leveleznék hasonló problémával rendelkező anyukákkal.Nekem 3 fiam 1 lányom van aki felér a 3 fiuval.Ennyit így elsőnek.Sziasztok

kunkli
 
 


Szervusz, Kunkli!

Mesélj, milyen az élet négy gyerekkel? Hogyan telnek a napok? Hogyan lehet eleget főzni? Hogyan sétáltok? Nem spriccelnek szét a gyerekek? Igaz, hogy egy gyerek mellett semmire sincs ideje az embernek, de négy gyerek mellett amire akarsz, arra találsz időt?

Szeretnék még gyereket, hogy ne legyen egyke a fiam, de már 40 éves vagyok és bár nagy a teherbírásom, nem szeretném, ha háttérbe szorulna a kisfiam. Segítséget nem sokat kapok a férjemtől. Csak ha kedve van.

szia

rifu
 
 


Szia Rifu!Örülök a válaszodnak.Vannak napok amikor könnyebb s van mikor nehezebb velük bírni.12 éves az első fiam 10 a lányom 6 a következő fiu és a törpe 9 hónapos.A nagyok sokat segítenek ímádják a kisöcsüket.Ők találták ki hogy legyen mégegy gyerek csak lányt szerettek volna hogy egyenlően legyenek.Ez nem jött össze de nem lettek nagyon csalódottak.A főzésnél nem a mennyiséggel van probléma hanem hogy mit.Ugyanis válogatós a társaság.Sétálni a nagyfiam a barátaival szokott velünk már ritkán képzeld el már barátnője is van én ennyi idősen még a babáztam.Az én férjemet a harmadik gyerek születésére sikerült megnevelnem hogy segítsen addig sokat tekerget inkább a haverokkal.Mostmár mondhatom azt majdnem mintaapa lett belőle csak ezt nem szabad neki mondani mert még elbízza magát.Más segitségem mit pl. nagymamák nincs.Neked mennyi idős a kisfiad?Szeretne kis tesót?Nem szokott unatkozni egyedül?Honnan írsz?Írj magadrol is neked hogy telnek a napok vannak segítő rokonaid?Hello

kunkli
 
 

 
 

szia!nekem is 12 éves a fiam és neki is van barátnője.szörnyü hogy a mai gyerekek milyen fejlettek a korukhoz képest.az ismerősöm kislánya 10 éves mult és már megjött neki az első vérzése.bezzeg a mi időkbe majd 14 15 évesen.neked beszámolnak a szerelmi ügyeikről a gyerekek?és a lányod ő nem pasizik?
 
 


Szia Zita!Na az kellene még nekem hogy 10 évesaen pasizon.Ő amúgyis más dolgokkal van elfoglalva. Úszni és mazsorettre jár most is az egész nyarunkat kitöltik a mazsi próbák mert fellépnek a virágkarneválon,elég kemény főleg ebben a höségben.Neked csak a fiad van?

kunkli
 
 


hello!nem van mégegy 2 éves lányom. Sára a fiam pedig Gergő és a tieidet hogy hívják?dratulálok a mazsihoz!az viszont nagyon érdekelne hogyan nevelted meg a férjedet!hátha nekem is sikerülne.
 
 


Engem is érdekel, hogyan nevelted meg a férjed, Kunkli. Az enyim néha kivasal, bevásárol, készít reggelit, kitereget. Szerinte ez nagyon sok segítség és más férfi ennyit sem segít. Pedig ez nem elég. Amikor fekszik a tévé előtt, én meg felmosok (azalatt az idő alatt, amíg a gyerek alszik) és ő angyali hangon megkérdezi "Miért nem pihensz le drágám?", nagyon dühös tudok lenni.
 
 


13éve vagyunk házasok kb 3-4 évbe telt mire nekem is normális lett, meg kellett tanítani neki milyen egy normális férj és apa.Mivel az ő apja ivott annyi emléke van hogy biciklistől neki van támasztva a kocsmának.Szóval tekerget a haverokkal éjfélig én fogtam magam és a gyereket utána mentem és kedves szavakközepette hazainvitáltam.Jól összevesztünk és haza költözött az anyjához.Másnapra belátta hogy nekem van igazam bocsit kert ,költözött vissza. Ezt eljátszottuk jópárszor.Nálunk ez vált be bármi rosszat csinált elmontam neki szépen mi a bajom le se sza..a.A házimunkát ő sem szereti a vasalót azt sem tudja hol tartjukde ez nekem nem is fontos nekem az a lényeg hogy a gyerekekkel mostmár regeteget foglalkozik elaltatja és amíg takarítok ő játszik velük alvásidőben mind a ketten együtt pihenünk.És én vagyok neki a legfontosabb mostmár nem a haverok.Szóval a partnernek szeretni kell nogyon a másikat hogy meg tudjon változni és ő megtette értem ,értünk.

kunkli
 
 


Szia Kunkli, ez egy nagyon nehéz időszak lehetett neked. Ki nem állhatom a részegeseket, mert apám is ivott, iszik. Ha a férjem csak egy kicsit kapatos, már haragszom rá. Nem tudtam volna végigcsinálni, azt, amit te tettél, hogy utána mentél a kocsmába. Pláne gyerekkel. Nagyon szerethet téged a férjed, ha ezt eltűrte, de te még jobban szereted, mert kihúztad abból a másfajta életformából. Szerintem ez nagyon ritka.

Én inkább azt szeretném, ha a férjem megértené, hogy nincs női munka vagy férfi munka. Együtt vagyunk benne (a házasságban), együtt dolgozunk, együtt pihenünk. Én főzök minden nap, mosok-vasalok, szóval nem támogatom a feminizmust, mert nálunk hiányzott annak idején a meleg étel és tudom, hogy az igazi otthont a nőnek kell megteremteni. De azt azért nem szeretem, ha a férjem fekszik a tévé előtt én meg a vacsora romjait takarítom a vendégek után. Abban neki is részt kell venni. De az is elég, ha megkérdezi mit segítsen.

Érdekelne mégis, hogy amikor a gyerekek kisebbek voltak, hogyan osztottad be a napotad és hogyan tudtál odafigyelni mindegyikre.

Ez tart vissza, hogy szüljek még egy (két) babát. Nem szeretném a kisfiamat elhanyagolni érzelmileg.

rifu
 
 


Szia Rifu.Be kell vallanom a házimunka el volt hanyagolva,másfél éves volt a fiam amikor a lányom megszületett.Két pici mellett én nem tudtam makulátlan rendetteremteni.Mert számomra a gyerekek voltak az elsők "hagya a dagadt ruhát másra engem vigyen fel a padlásra"én hagytam a ruhát.De ezt ne úgy képzeld el hogy be sem lehetett jönni a házba.Cintával hazajöttem a korházból 4 nappal a szülés után s nekiálltam mosni tárcsás képel mert még nekünk az volt.Nálunk nincs és szerencsére nem is volt érzelmi probléma nem is féltékenyek egymásra a kölykök ,de szoktak veszekedni.Én azon az elven vagyok legalább egy testvér kell ha a szülők már nem lesznek ne maradjon egyedül a gyermek mégha már felnőt is.És ha hárman vagy többen vannak mégjobban tudják egymást segíteni az életben.

kunkli
 
 


Sziasztok!

Nemrég regisztráltam és ézegetem az oldalakat.
Nekem három gyerekem van két lány és egy fiú. olvasom hogy elég nagy gyerekeitek vannak ha tudnátok tanácsot adi legnagyobb lányom most lesz hat éves és eléggé kiütött rajta a dackorszak nem fogad szót ha kérünk tőle valamit nem hajlandó megtettni elég sokszor visszafelesel nem is akárhogy. ha rákiabálok mikor már szakad a cérnám még ő van felháborodva. vége lesz ennek az időszaknak hogy lehet kezelni vagy nálatok nem volt ilyen?

lenartkinga


Hello! Próbáltad már hogy te is úgy visekedj vele ahogy ő veled.Tehát ha kér tőled valamit te se tedd meg ekkor mégjobban fog hisztizni de ekkor magyarázd el neki hogy neked is milyen rosszul esik amikor nem fogad szót.Nálunk ez bevált.A feleselésért bünti járt nem nézhettek tv meg ilyesmi.Mostmár nem feleselnek hanem megsértődnek elvonulnak a szobályukba most erről szoktatom őket lefele úgy hogy a fényképezővel utánuk megyek és fotót csinalok a duzzogos képükről megmutatom nekik elkezdenek röhögni és elfelejtik hogy meg voltak sértődve.

kunkli
 
 


Szia Kunkli!

Köszönöm válaszod ki fogom próbálni ha újra adódik ilyen de mióta megírtam ezt neked mintha ráérzett volna a lányom esze ágába sincs hiztizni de ami késik nem múlik.

lenartkinga


sziasztok csajok!olvasva beneteket látom hogy senkinek sem fenékig tejfel az élete.az én férjem is tekereg sőt még nem is dolgozik a gyerekekkel nem tőrődik fogalmam nincs mit tegyek írjatok ötleteket! :cry:
 
 


Sziasztok. Olvasgattam amiket írtatok. Szóval valójában minden férfi egyforma. De ha olyan társat barátot talál a nőben akivel egyenlő szerintem egy idő után mindet lehet alakitani. Az én párom mondjuk egy angyal. Mos, vasal, tereget, porszivozik ha kell. Sokat segít de azért eljár focizni a haverokkal. Néha morgok ezért de aztán rájövök inkább focizzon mint csajozzon. Van egy 20hónapos lányunk. Én pesrze mindig itthon vagyok de az élet márcsak ilyen. A nőknek első a család. Szeretnén második babát, (a férjemnek a 3 lenne) A nagyfiú a férjem első házasságából van ő 12éves. Érdekes ő is csajozik és tök természetes ha több barátnője is van. Hát az én időmben azért ez más volt. A ti gyerekeitek 12évesen nem flegmák? Ő most kezdi és én nagyon nem is akarok szólni neki mert úgye én hamar megkaphatom, hogy nem vagyok az édesanyja. Szóval inkább hallgatok.
Na jó sokat írtam :) Ha van kedvetek írjatok.
 


Nem tudom mi történt, de a férjem július 1 óta sokkal többet segít, mint azelőtt. Lehet, hogy azért mert közeledik a házassági évfordulónk? Teljesen átvette a vasalást, tereget, néha még mosogat is. Jó, így is marad bőven tennivaló, de nagyra értékelem, hogy elkezdett segíteni. Sőt, megkért, hogy szóljak, ha kell valamiben segítség. Jobban örülnék, ha észrevenné, hogy elborít a munka. De egy férfi állítólag nem veszi észre az ilyesmit.

Zita, nagyon nehéz lehet neked. Az a tapasztalat, hogy az emberek nem változnak. Amit Kunkli csinált - hogy a férje után ment, stb. - az óriási. Nincs a férjednek felelősség érzete? Ahelyett, hogy munkát keresne inkább tekereg? Miből tudod a gyerekeket egyáltalán ellátni, ha nincs rendes jövedelmetek? Nagyon sajnálom, hogy így alakult az életed. Majd egyszer a férjed talán rádöbben, hogy a haverokkal nincs Karácsony, nincsenek ünnepek, csak egyhangú ivászat, esetleg. Majd megtapasztalja milyen az, ha senki sem várja otthon vacsorával és üres lakásba jön haza.
 
 


Szia Csucsu!
A nagyobbik fiam 20 éves, nagyon jó a kapcsolatunk, de még vannak flegma korszakai. Most már nem annyira, mint régen. Ha szólok neki meglepődik, hogy ő nem is volt flegma, képzelődöm.

Teljesen úgy tünik, hogy ezek a gyerekek nem érzékelik, hogy ők flegmák. Miért ne szólnál rá a férjed fiára? Legalább érzékelteted, hogy törődsz vele. Neki fontos az extra törődés, érzékeny korban van és az apukájának új felesége lett.

A férjem például mindig rászólt az én fiamra, ha úgy látta jónak és a fiam soha nem mondta neki, hogy "nem vagy az apám, ehhez nincs jogod", hanem tudomásul vette. De a férjem volt az, aki reggelit készített neki és szendvicset csomagolt. Talán így lehet ezt az érzelmi limbót egyensúlyba hozni.
 
 


Rifu lehet igazad van és ha okot ad rá szolók neki. Azt is tudom, hogy neki sem könnyű. Anyukája utánam szült egy kisfiút. Tehát kapott rögtön innen is meg onnan is egy tesót. Most meg az Anyuja újból terhe és mi is dolgozunk az ügyön. Szóval hipp hopp 4tesója lesz. Eddig csak ő volt mindenki az ő kivánságát leste. Az Anyujával is tartom a kpcsolatot jóban vagyok vele hátha ez jobb neki is bár nem könnyű. Szóval igyekszem én.
Rifu: Tök jó, hogy ilyen nagy fiad van. Fiatal anyuka vagy simán mondhatod, hogy a nővére vagy :lol:
Most elteszem magam holnapra . Puszi nektek
 


Sziasztok!

Bekapcsolódnék a társalgásba, ha megengeditek! :) Nekem is három gyerköcöm van, a nagylányom 8 éves, a fiam 6 és a kislányom 15 hónapos.
Kinga! Az én fiam is mostanában felesel, lehet, hogy kortünet? Amit Kungli írt, nálunk is az működik. Ha valamit kér én se hallom meg, mit szeretne, és amikor megsértődik elmagyarázom neki, hogy nekem is ilyen rosszul esett, hogy nem csinálja amit kérek. Az egyik ilyen ütközőpontunk a szobájuk rendberakása szokott lenni. Sokszor egy délelőtt rámegy, hogy végre rend legyen. Reggel szólok nekik, hogy rendet kéne rakni, mert már nem lehet bemenni a szobába, Ők felmennek és leülnek játszani. :? Egy óra múlva újra szólok, hogy kezdjenek neki, három játékot a helyére raknak és újra játszanak. Újabb egy óra múlva már emeltebb hangon megkérdezem, hogy állnak, így újabb három játék a helyére kerül, és még mindig játszanak. :evil: Ekkor szoktam felmenni és emelt hangon vezényelni, hogy mit hova tegyenek és fél óra múlva rend van! :oops: Ismerős valakinek? Ti ezt hogy oldjátok meg? Néha úgy érzem, hogy sárkány vagyok, mert szegény gyerekeket ezzel gyötröm, de meg kéne tanulniuk, hogy vannak kötelességeik is. Vagy sokat várok tőlük? Kiváncsi vagyok a Ti tapasztalataitokra!


Ancsa

Kép
Kép
Kép
 


Anyanyanya valamilyen szinten minden anya egy sárkány :lol:
Külömben reggelétől estig pöröghetnénk. Mondjuk a pörgés igy is megvan. De érdekes én is annyit szoktam a kislányunkkal veszekedni, hogy már azon gondolkoztam csak én vagyok ilyen. De akkor megnyukszok, hogy más iy ilyen.
 


Sziasztok!Nálunk a rendrakással nincs gond. Bekapcsolom a magnót a kedvenc zenéikkel és ütemre táncolás közben rendetraknak.Viszont én lehet hogy csináltam valami hülyeséget érdekelne a véleményetek mert már 3 napja ezen rágódom.A fiam novemberben lesz 12éves kisnövésü,szégyellős, csendes gyerek.Jött haza biciklivel a járdán Debrecenben Budai Nagy Antal utcán aki itt lakik tudja nem 1 embert gázoltak már itt halálra az uton.30-as tábla van de 80-nal szálguldanak az autók.Szoval jött lassan mert félős is a drágám hogy elesik tudjátok olyan első gyerek tutyi mutyi és a büdös banya elkezdett vele üvőltőzni aki a sarkon lakik és sepregette a járdát hogy "a fene egye le a fejedet mennyél az úton"és ez már nem az első eset volt.Halván a dolgot a kicsit a kezébe nyomtam Szabinak /a fiam/ felpattantam a bicajára és mentem a banyához:mit képzel hogy a gyereket kiküldi a kocsik kőzzé.Csak hümmögött a férje ki sem jött a kapun,de ekkor jött a szomszéd asszony és nekem támadt még nekem is akart jönni hogy megüssön mondtam neki semmi köze az egészhez de ő csak mondta a magájét hogy neveljem meg a kölykömet ekkor már a banyának is kinyilt a szája mind a ketten szidni keztek és a fiamat pedig ők nem is ismerik a gyerekemet de én ismerem a szomszéd asszonyét mérgemben a pofájába vágtam hogy "nem az én kölyköm drogozik "mert sajnos így van erre elcsitultak én meg ott hagytam őket.Én sem szeretem ha a járdán bicikliznek de itt még a felnőttek is szoktak mert az úton életveszélyes csak az a baj hogy az ilyen emberek csak az ilyen végtelen gyerekeknek mernek méghozzá csúnyán szólni.De ha ilyenek a felnőttek hogy mer majd egy bajba jutott gyerek segítséget kérni és az ilyen felnőttek milyen gyereket nevelnek.Akinek jár suliba a gyerek biztos tudja hogy ott is a nagyok csak a kicsikkel mernek kötekedni és sajnos kötekednek is talán azért mert ezt a példát látják a szüleiktől.

kunkli
 
 


Sziasztok!

Csucsu! Akkor megnyugodtam, hogy másnál is van ilyen probléma, és nem csak én vagyok sárkány. :lol:

Kunkli!
Nem ismerem a helyet ahol laktok, de a forgalmasabb helyeken én is azt mondom a gyerekeknek, hogy a járdán menjenek biciklivel, mert ott talán nem ütik el őket. Mondjuk azt is hozzáteszem, hogyha jön valaki gyalog, akkor álljanak félre, hogy elférjen. Tehát a járdán való biciklizés szerintem teljesen elfogadható, ha ennyire forgalmas az út, mint írod, és nincs biciklisáv. A "banyával" már nem biztos hogy leálltam volna veszekedni, alapvetően konfliktus kerülő ember vagyok, inkább a gyereknek mondtam volna, hogyha meglátja a nénit, inkább szálljon le a bicajról és tolja amíg ki nem kerül a hatásköréből. A másik szomszédhoz nem tudok hozzászólni, igazából nem is értem miért kellett neki is beleszólni ebbe a vitába, hiszen semmi köze hozzá. Mindenesetre nem irigyellek, ha ilyen "megértő" szomszédaid vannak.
Láttam neked is van egy 6 évesed, Ő is most kezdi a sulit? Az én fiam igen és már nagyon várja, kíváncsi vagyok majd ha megkezdődik akkor is ilyen lelkes lesz e.

Ancsa

Kép
Kép
Kép
 


Kunkli: Még szép, hogy vissza szóltál a két nőnek. Az igazság, hogy csak az irigy emberek ilyenek. Az a gyerek menjen csak a járdán. Nincs jóguk nekik beleszólni hol menjen. Még szép, hogy a képébe vágtad mit csinál a gyereke. Ne foglalkozz a két nővel Biztos megkeseredett, rosszindulatú emberek. Sajnálni lehet az ilyet. Méghogy neked akart menni????? Hát ez örület!!! Persze ha egy nagyszájú esetleg bocsi ha valakit megbántok de kisebbség lett volna akkor neki nem szóltak volna mert úgye 100an mennek megvédeni a gyereket. Jó, hogy vissza szóltál nekik legalább egy kicsit el is gondolkodhatnak. Puszi: Era
 


Anyanyanya: Igazad van abból, hogy kerüljük a konfliktust de azt hiszem ezt nem lehetett szó nélkül hagyni. Amúgy a gyerekeknek több eszük van mint egy ilyen hárpiának.
 


Csucsu!

Persze igazad van, és Kunklinak is igaza volt, hogy megvédte a fiát, de mint írtam én alapból kerülöm az ilyen helyzeteket. Lehet, ha kicsit hevesebb természetem lenne, én se cselekedtem volna másképp. De szerintem az ilyen banyákkal nem érdemes veszekedni, mert csak egy igazság létezik számukra, az övék. Ha meg egyszer összeveszel vele, akkor onnantól kezdve azt nézi, hogy hol köthet beléd, vagy a gyerekbe. Tudod ha van sapka az a baj, ha nincs akkor meg az. Sajnos tapasztalat, van a családban egy ilyen öregasszony. :?

Ancsa

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Ancsa, ugye mi ismerjük régről egymást? :wink:

Évi és
Kép
 


Sziasztok!Nagyon köszönöm hogy mellettem álltok.Én sem voltam heves természetü de a gyerekeimért mindent és sajnos ha az ember nem áll ki az igaza mellett hülyének nézik például zoknit mentünk venni a gyerekeknek a zsibire ott szoktam venni "márkás"zoknit tehát tudom hogy két számmal nagyobb kell belőle mert összemegy de az eladó váltig álította hogy nem és rám akarta sózni a 36-ost mert nem volt neki 38-as a lökött férjem még meg is vette volna mire közöltem az eladóval hogy értse már meg ismerem az anyagát mindig ilyet veszek.És nem is szólva arról hogy hányszor vertek át minket mert naivak voltuk több száz ezerrel a gázszerelő meg ilyenek mindez azért mert nem akartunk senkit megbántani.Nem megy még suliba Krisz szeptemberben lesz 6 éves így késik.Várja a sulit csak egy baja van vegyes csoportu oviba jár Csongi aki most elballagott is abba a suliba jár ahová ő fog és fél hogy ott is bántani fogja.Mert én úgy neveltem ha bántják szoljon az ovónéninek de rájöttem szerintem hiba volt mert így rákaptak a verekedős gyerekek mostmár azt mondom védje meg magát pedig én még egy játék pisztolyt sem vettem nekik soha.A te gyerköcöd is odavan a számítógépért?Krisz jobban kezeli mint az apja pedig még nem tud olvasni de betudja irni hogy milyen honlapon szeretne játszani a nevét meg ehez hasonlókat.

kunkli
 
 


Sziasztok!
Milyen események történnek míg nem járok erre. Ilyen banyák mindenhol vannak látom nem csak nálunk. igaz nálunk nem a gyerekkel volt baj. Én se szeretek visszaszolni de néha csak így lehet őket leállíta.
A rendrakással nálunk is vannak problémák de mint írtam Kinga kissé nehéz eset. Ő is most lesz 6 éves a hónap végén. Tegnap is volt egy hisztis rohama de az jött be hogy benthagytuk a lakásba kidühöngte magát utána kijött az udvarra mintha mi sem történt volna.

Az ovónőkkel az a tapasztalatom hogy még rendet se tudnak tartani a csoportba úgyhogy a fiad jobb ha magát védi meg.

lenartkinga


Anyanyanya: Akkor belöled a tapasztalat beszél ha van a családban ilyen boszorka. Hát igen a rutin az sokat számit :lol:

Kinga: Akkor jól jártál ha miután kihisztizte magát lenyugodott. Valaki nem hagyja abba a hisztit. Nehéz időszak az biztos.

Kunkli: Akkor a te gyerköcöd lehet, hogy számítástechnikus lesz :lol:

Puszi: Era
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok? Ancsával régről ismerjük egymást, és mint látom, másnak is van itt 6 évese :lol:

Na, nálunk a rendrakás egyáltalán nem működik, de mondjuk én sem vagyok egy rendmániás, sőt....

Viszont én úgy gondolom, hogy kár délelőtt velük rendet rakatni, hisz úgy is játszanak még aznap, akkor már délután inkább. Bár én örülnék annak is, ha játszik és abbahagyja, jön a következő, akkor legalább az elsőt visszarakná a helyébe...

Nekem is van egy Csongim, de ő szerencsére nem verekedős. Az óvónőkről teljesen hasonló a véleményem. Amikor Csongi ovis lett, ütütték-vágták, mert ő egyáltalán nem volt hozzászokva a verekedéshez. Egy idő után mondtam neki, hogy ne hagyja magát, védje meg. Én fel tudom sorolni, hogy ki verekszik az oviban, nem hiszem, hogy az óvónők nem tudnak ellene tenni semmit!

Évi és
Kép
 


Hello! Látom mindeki aláírja az igazi nevét engem Csillának hívnak a Kunkli a ferjezett nevem.Nemsokára vége a nyáriszünetnek várjátok már hogy menjenek a gyerekek a munkahelyükre?Nekem vannak napok amikor igen.Csongi suliba megy?Mikor nekem elsősök voltak a nagyok az olvasás tanulástol kikészültem idegileg.Ancsa neked hogy ment Timivel?Én előre is félek tőle.

kunkli
 
 


Sziasztok!

Hát igen, az oviban a gyerek tényleg nem nagyon számíthat az óvónőre. Nálunk is vannak verekedős fiúk, szerencsére Tomit egyszer találták meg csak. Mondjuk attól függetlenül a legjobb barátjával, szinte naponta összeverekedtek. Mondta is az óvónő, mi lenne ha nem lennének barátok? :?

Tomi is számítógép guru. Sokszor úgy kell elzavarni a géptől, hogy most már én is szeretnék ide ülni. Azért tényleg milyen furcsa, mi ennyi idősen még nem is hallottunk a számítógépről, ők meg szinte már úgy jönnek a világra, hogy tudják kezelni. Nálunk negyedik osztályban kezdik tanítani a számítástechnikát, kiváncsi lennék, hogy a tanár tud-e ezeknek a gyerekeknek újat mondani.

Évi!
Üdv itt is! :) Na igen, én is ezt próbálom a kis fejükbe verni, hogy miután már meguntuk a játékot, mielőtt a másikat elővesszük, eltesszük azt amivel eddig játszottunk. De nem megy!! :cry:

Kunkli!
Én várom már, hogy kezdődjön a suli, és érdekes de a gyerköcök is. Tomi az ujdonság varázsa miatt, Timi meg csak a barátnők miatt. Pedig egész nyáron óvoda volt nálunk, mert hol ez a barátnő jött, hol a másik a testvéreivel, hol a szomszéd gyerekek. Egy héten legalább kétszer előfordult, hogy egyszerre 5-6 gyerek volt itt. Na jó ebben benne vannak az enyémek is. :lol:

Az olvasás nekünk is nagyon nyögvenyelős volt. Mondjuk ebbe belejátszik, hogy Timinek van egy enyhe diszlexiája, ami csak második osztályban derült ki, így a rossz technika rögzült neki, még mindig betűzgetve olvas. Most próbálom korrigálni, hogy szótagolva olvasson, egyelőre kevés sikerrel. Ráadásul a tanítónéni is kezdő volt, így Ő se volt a helyzet magaslatán az olvasás tanításkor, de ugyanígy szenvedtünk a matekkal is elsőben, és nemcsak mi, hanem az osztály nagy része, mert nem tudta a gyerekeknek megvilágítani, hogy mi is a feladat. Pechünk volt!
Tomiéknak egy idős tanítónéni lesz az osztályfönökük, ezért bizakodva várom az Ő tanítási módszerét. Szerintem itt nagyon sokat számít a rutin.
Nálatok mi volt a gond az olvasás tanulással? Most már jól olvasnak a nagyok?

Ancsa

Kép
Kép
Kép
 


Hello!Mind a kettő négyes olvasásból.Nálunk adtak egy lapot amelyen szavak voltak a két betüsek még mentek ,de a négy volt hogy olyat olvastak ki egy szóból hogy egy darab betü sem stimmelt.Nézték a plafont vagy ki az ablakon és akkora szamárságokat "olvastak"a hajam égnek állt.Amikor már nem birtam ideggel mondtam a férjemnek folytassa a tanítást de ő 2-3 perc mulva közölte :"én nem teszem tönkre idegileg magam de a tanárok ezét kapják a fizetésüket".Matekból is négyes mind a kettő a fiamnak csak az angol nem megy nincs nyelvérzéke igyhát jól mutat a négyes ötösök közt a kettes.Két évvel ezelőtt még nálunk is hasonló ovi müködött Kriszt két szomszéd csajjal pár hónapnyi külömbséggel szültem mindig átjártak a gyerekekkel jászani mert nálunk volt medence./amibe a lányom eltőrte a lábát és az első osztályt gipszben kezte/.Az egyik csaj mindig kölcsön kért majd egyszer nem adtam neki mert nekem sem volt megsétődött és nem jöttek át többet.A másik vissza ment dolgozni ezért nem ér rá így megszünt az ovi.Mosmár a nagyfiam barátai járnak hozzánk ritka az a nap amikor nem téved be valamelyk.Voltatok nyaralni?És ki hol? Jól éreztétek magatokat?


Csilla

kunkli
 
 


Sziasztok!

Csilla, a fiam nem megy még suliba, hagyom egy évet oviban. Igazából nem azért nem megy, mert buta, vagy nem lenne érett rá, hanem azért mert az elsősök 90%-a évvesztes, vagyis a többség egy évvel idősebb, mint Csongi. És akárhogy is nézzük, egy év nagy idő, nem akarom annak kitenni, hogy első évben megutálja az iskolát. Meg hát tanulhat még eleget, amekkora követelmények vannak!

Nekem is biztos mellé kell majd ülnöm, ahogy hallom a matekot is teljesen máshogy tanulják, mint mi anno. Én meg nem vagyok egy matekzseni, tehát valszeg együtt kell haladnom a gyerekkel.

Egyébként meg fociedzésre jár, nem tudom, suli mellett, hogy fog bírni heti 2-3 edzést, és a hétvégi kupákat. De annyira ügyes, és annyira szereti, biztos megoldjuk majd valahogy :lol:

Itt van róla kép: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=13112

Évi és
Kép
 


Hello!Ne aggódj nem gondoltam volna hogy azért nem megy Csongi suliba mert buta.Az én lányom is halasztott egy évet pedig az ovis teszt neki sikerült a legjobban csak mi is úgy gondoltuk hogy ráér még had játsza ki magát.Főleg hogy még most is elég szeleburdi.Cintia is mazsizik,úszik és birja amit szeretnek csinálni attól el sem fáradnak a gyerekek.Nagyon szép és aranyos a kisfiad!Te is csini vagy!

kunkli
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Ilyen nálunk is volt, mármint hogy a gyerek nézelődik és egészen mást mond mint ami le van írva. Sőt még most is ha nem figyelek, a szavak végét sokszor kitalálja, ilyenkor csak az tűnik fel, hogy valahogy nem illik a mondatba amit mondott. Megnézem és persze hogy nem az van odaírva. Nyárra, kötelező olvasmányként a Vukot kapták, most már a végén járunk, de elég kínszenvedés volt. Nálad a nagyok mennyire lelkesen olvassák a kötelezőket?
Nálunk a nyaralás eddig elmaradt, mert annyira sok melójuk van a pároméknak, hogy nem engedik őket el szabadságra. Építőipar. Viszont télen van, hogy két-három hetet is itthon vannak, olyankor szoktunk egy-egy hosszú hétvégét beiktatni, hogy kimozduljunk.
Most csak egynapos kirándulások voltak, strandon voltunk többször, állatkert, és még a dinó kiállítás be van tervezve a szünetre.
Mindjárt itt van 20-a, nem izgul a lánykád a fellépés miatt?

Évi!
Nagyon helyes kisfiú lett Csongiból! Edzések nálatok mikor vannak, délután? A munka mellett tudod hozni-vinni Őt?
Matek; én akkor lepődtem meg amikor lányomék a szorzótáblát tanulták. Mi anno még egymás után szépen sorban tanultuk. Ők meg egymásra építették. Először a 2-es, 4-es, 8-as, utána a 3-as, 6-os, 9-es, és végül a 7-es. Érdekes volt. De lehet könnyebben megtanulta, mint én annakidején.

Felébredt a gyereksereg, mennem kell.

Ancsa

Kép
Kép
Kép
 


Ancsa, hétfő-szerda délután van edzés fél 5-től 6-ig. Mivel 4-ig dolgozom, általában rohanás van. Néha anyu viszi, szerencsére közel van az ovi, a suli is ahol az edzés van, és én is közel dolgozom. Azért bevallom, nem egyszerű, volt, hogy kenyér sem volt otthon, mert a nagy rohanásban elfelejtettem venni :oops:

Évi és
Kép
 


Sziasztok!Jaj a Vuk! A lányommal 3-szor olvastattam el mire eltudta mondani normálisan a tartalmát.Most a Kincskereső kisködmönt olvassa nem nagy lelkesedéssel.Még két fejezet van neki hátra mert nincs sok ideje olvasni a próbák miatt, bár ha itthol van is minden más jut az eszébe csak olvasni ne keljen.Bezzeg a Witch,Barbi,Hercegnő újságokat szívesen olvassa.Szabi már végzett az Egri csillagokkal mivel közölve lett velük hogy aki nem olvassa ki a könyvét nem jön nyaralni,mert mi még most fogunk menni 21-én.Nem szokott izgulni de most igen hiszen kicsi korától ez volt az álma.Én meg olyan hülye vagyok hogy amikor nézem a szereplését mindig alíg birom visszatartani a bőgést,de ez így van az anyák napi müsorokon is az oviba és a suliba. Egy hete volt fellépésük Berekfürdőn alíg tudtam fényképezni mert könnybe lábadt a szemem és holnap lesz Nádudvaron vinnem kell egy csomó zsepit.Most mennem kell mert még sütöm a linzi koszorut 20.-ára a csapatnak.

kunkli
 
 


Na csajok tettem fel vonalzót. Mostmár nekem is ott van a kis manóm :lol:

Kép
 


Sziasztok!

Nagy lett itt a csend! Kunkli, mesélj, hogy sikerült a a fellépés? Volt könnyezés :wink:

Ancsa, Tomi várja már a sulit? Gondolom be van sózva rendesen!

Csucsu, akkor már ha ilyen szép vonalzód van, írj is egy pár sort :)

Nálunk annyi újság van, hogy Csongi elkezdte megint az ovit, nem nagy lelkesedéssel, mivel a barátai többsége sulis lesz. Viszont nagy hírt kaptunk, fociedzésen áttették az eggyel idősebb korosztályhoz, ő lesz az egyetlen 6 éves, a többiek egy évvel idősebbek. Hízik a mája, na, meg az enyém is:)

Évi és
Kép
 


Sziasztok. Írok én csak azért nem írtam mert ovi na meg sulis téma volt mostanság. Nekünk az meg még nem téma. De olvasási üzemmódban voltam ám :lol:
Amúgy ma van a kislányomnak a névnapja :lol:
Puszi: Era

Kép
 


Csucsu, akkor nagyon sok boldog névnapot kívánok a csajszinak :lol:

Évi és
Kép
 


Köszi csongianya :lol:

Kép
 


Sziasztok!

Jól eltűntem, de teljes iskolakezdési lázban égünk. Most már jobbára mindent megvettünk, a tankönyvek bekötve sorakoznak, és a gyerekek is kezdik megszokni, hogy most már este időben le kell feküdni. Hétfőn még felhívott az óvónéni, hogy Tominak az évnyitóra meg kellene tanulni egy verset, így most ezt a feladatot gyűrjük.

Évi!
Gratulálok Csonginak! :) Méltán vagy rá büszke! Ő most másik csoportba került az oviban?

Csucsu!
Nagyon helyes a kislányod! Igazi kis angyalka! :) Boldog névnapot neki!

Kunkli!
Mesélj milyen volt a fellépés? Nyaralás jól sikerült? Hol voltatok?

Na megyek főzni, amíg alszik a kiscsaj!

Ancsa

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Ancsa, Csongi vegyes csoportba jár, vagyis kis, közép, és nagycsoportosok együtt vannak. De a tavalyi nagycsoportosok közül ő maradt egyedül.
Majd mesélj, hogy sikerült az évnyitó!!!

Hozzánk meg jött Csongi unokatesója Erdélyből, 10 éves és még nem volt Magyarországon. De ha ilyen idő lesz, nem tudom, milyen programokat fogok nekik kitalálni.
Szombaton lesz itt Szolnokon a város napja, tele jobbnál jobb programokkal, népi játékok, bábszínház, minden, remélem addig javul az idő, de legalábbis nem fog esni az eső :?

Évi és
Kép
 


Hú de rossz idő van csajok :cry: Ilyen időben az embernek semmi kedve semmihez . Vagy csak én vagyok így ezzel.

Kép
 


Sziasztok!
Nagyon köszi az érdeklődéseteket jól sikerült a fellépés 5.-ek lettek már meg is hívták őket jővőre is,de nincs sok idő pihire 15.-én következő buli.Tulonban voltunk a francia tengerparton jó volt és gyönyörü ez volt az első nyaralásunk idáig csak egy napos kirándulásokon voltunk.Nálunk ma van nagyon vacak idő meg is látszik Zsombin elég nyügös nálatok is megviseli a rosszidő a gyerkőcöket?Megyek is mert most is recseg mint egy rossz rádió csak már régen voltam itt igy gyorsan benéztem.Dratula Csonginak büszkék lehettek rá.

kunkli
 
 


Kunkli: Hajajj. Ha rossz idő van akkor az én lányom is igen hisztis. Nem találja a helyét. Persze nem is csodálkozok rajta. Már napok óta bevan zárva olyan "szép" idő van. Nyár után mikor már kora reggeltől kint volt a kertben és este jött be ezen nem is csodálkozom. Szegényke bent ül mesét néz meg játszunk de kimmeni nem lehet. Itt már 2napja folyamatosan eszik az eső. Mi Halásztelken lakunk (pest megye csepel után van) Ti hol laktok? Ott is ilyen idő van?
Sok puszi: Era

Kép
 


Sziasztok!

Na, én Szolnokon lakom, itt sincs jobb idő :( Nem is érdekelne, de pénteken megyünk hosszú hétvégére Miskolctapolcára. Érdekes lesz... :?

Ancsa, hogy sikerült Tominak az iskolakezdés? Tetszik neki?

Kunkli, gratula a csajoknak! Hú, a nyaralás nagyon jó lehetett! Biztos nagyon szép helyen jártatok!

Évi és
Kép
 


Sziasztok!
Mi Debrecenben lakunk és már bekapcsoltuk a fűtést úgy lehült a ház az esőtől.Zsombi 11 hónapos nem érdekli még a tv ráadásul most tanul járni mindig menne, menne ki az ajton hogy felfedezze a világot de az esőbe nem lehet ezért recseg, bünnyög az ajtóban.

kunkli
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron