Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kinga!

Imi is sielt, meg falat mászott, kenuzott, petang (na ezt biztos nem így írják) -ozott meg golfozott.
Mozgékony gyerek létére a birkózás, box, karate nem kötötte le.
A legjobban a golf tetszett Neki (mint aktív sport :roll: ) Legalább fél órát ott álltunk, ha nem is játszott, de nézte a többieket. Harmadszorra már bele is talált a lyukba :shock: Még a 6 év körüliek a labdát sem találták el. De itt is 6 éves korban kezdődik csak az oktatás :evil:

Mi is el akarjuk vinni úszni, de nem tudom, hogy mennyire lesz hozzá kedve, mert nem igazán szereti ha vizes az arca :roll: :roll:

Télen még korizni akarjuk vinni, mert már tavaly is járt és az tetszett neki, na de ott is leghamarabb 4 éves kortól oktatnak...

Muszáj lekötni az energiáit mert különben robban. :)


Ma megyünk az első CTG vizsgálatra. Már alig várom, hogy halljam a kis bogyókat. :D

Holnap pedig a doki bácsihoz egy hónap után ismét. Remélem csinál UH-ot.

Már alig várom,hogy megszülessenek, de azért még maradjanak bent vagy 3 hetet. :)

Tündi

Tündi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Látom beindult mindenkinek az őszi nyüzsgés, ovi kezdés és eltűnt a társaság. :( Az egyik szemem sír, a másik meg nevet. Remélem már nekem sem kell sokáig itthon ücsörögnöm. Holnap megyek egy interjúra...

Mtm,
Nagyon jól hangzik ez a Zebegény. Nagy kedvet kaptam hozzá. az egyetlen bajom a dunán túl eső kirándulásokkal, hogy sokszor tovább tart átkecmeregni a városon, mint a Budapest táblától eljutni a célig. :( Pedig nagyon szép környék és utoljára vagy 10 éve jártam arra.

Tündi,
Iminek hogy megy az ovi? Ott nincs sportolási lehetőség?
És hogy áll a névválasztás? Olyan jó, hogy a kezdeti nehézségek ellenére már majdnem finishben vagytok az ikrekkel. :D

Mi túl vagyunk egy zökkenőmentes ovikezdésen. Nagy meglepetésemre még az ott alvás is sima ügy volt már az első héten is. Kicsit még csendes Blanka, de ez nem olyan nagy csoda, mivel kb. tizenketted-magával a nagyokhoz került. Nagyon sok gyerek van és akik május végéig töltötték a 3-at, azok a kisközépsősökhoz kerültek. Már most látszik, hogy ez jót tesz neki. Eddig is elég önálló volt (szerintem), de egyre inkább az és nagyon ügyes. Sokat beszélgetünk és mindig mondja a meséket, mondókákat, amiket hallgatnak, tanulnak.
Van egy csomó lehetőség az oviban nálunk is (jazzbalett, kosár, angol, hittan és még valami), de úgy döntöttünk, idén még nem vágunk bele semmibe. Hadd szokja a nagyokat, a közösséget és majd jövőre.
Viszont a Bicskén újonan nyílt uszodában lesz visszaszoktató csoport az egyik ismerős úszás oktatóval, ahova lehet, hogy benevezünk ismét.

Hát ezek vannak.
Ha valaki erre jár, jelentkezzen be. :)

prücs

 
 


Sziasztok,

Mi is nagyban barátkozunk az ovival. Első héten minden simán ment, pénteken aludt ott először. Szombaton alig tudtam visszatartani, mindenképp oviba akart mennni. Mert hét ovi akkor van, amikor apa dolgozik, és mivel szombat reggel járnak focizni, ezért ő azt gondolta, hogy apa nincs otthon és ő is mehet oviba. Na eddig volt szép minden :cry:
Következő hétfőn ült szépen a jele előtt, amikor mentek ki az udvarra, elment előtte egy kislány és jól lekevert neki egy pofont. Szegény Gergő csak nézett, azt se tudja mi az a "pofon", okot nem adott rá, fogalma sem volt mi is történt. :oops: Mindezt egy anyuka látta, ő mesélte el, majd megkérdezte a kislányt, miért pofozkodik, erre azt mondta, hogy csak úgy. Ovó néni persze vígasztalta a Gergőt.
Bementem, találkoztam a kislány anyukájával, egy csomót gondolkoztam rajta mit is/hogyan is mondjam el neki, de megláttam és kitört belőlem tök egyszerűen, hogy "figyelj a lányod csak úgy felpofozta a fiamat". Erre az anyuka válasza: szokott ilyet csinálni. Na ekkor kész voltam, elvártam volna valami bocsánatot, vagy majd beszélek vele, vagy ilyesmit, de csak annyit mondott ha bármi nem tetszik neki, vagy valaki csak csúnyán néz akkor eljár a keze.
Ezután olyan mérges lettem, hogy én meg tanítsam arra a gyerekem, hogy a lányokat nem szabad bántani?! :roll: :x
Na ez volt a hétfő. Kedden egy kisfiú nekiment motorral, hogy vérzett a G. szája.
Ezután szerdától nem akart menni, iszonyat hisztit csapott reggel, pedig ilyet még sohasem csinált, és sírás volt az oviban egész nap.
Kínszenvedés volt a következő napok. Pénteken már be sem vittem, inkább nagyon sokat foglalkoztam vele.
Tegnap voltak nálunk az ovó nénik, és ma már minden jó volt, remélem ez így is marad :oops:

Blankát még mindig sokat emlegeti :lol:

Olyan furcsák a napok, hogy nincs velem a G. de így legalább Dáviddal van egy csomó időm foglalkozni. Neki most hétvégén ünnepeltük az 1. szülinapját :lol: :D
És képzeljétek mér nagyon jól jár mindenféle kapaszkodás, kézfogás nélkül. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a Gergő 1. éves szülinapján állt fel először és még nagyon-nagyon soká tanult meg járni.)

Hát ennyi van velünk,

A többi eltűnt is írjon helyzetjelentést !!!!

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Tündi: Hajrá kisbogyók!!!
Nagyon ügyes vagy, hogy a kezdeti nehézségek ellenére és a nagyfiad mellett ilyen sokáig bent tudod tartani Őket.

Én is előkerültem. Nekünk is beindult az ovi szept.1-el.
Nekünk a nyáron volt beszoktatás, aug. első két hete.Ekkor csak délelőtt lehetett bemenni játszani, ismerkedni az óvodával, óvonénikkel. Persze a szülőnek is ott kellett lennie.
Az első nap még el sem köszönt tőlem, csak beszaladt játszani. Aztán 3 nap sírás nélkül, utánna jött a fekete leves. Pár nap zokogó átöltözés, aztán 2 hét ovi után tüszős mandula gyulladás.
Itthon másfél hét. Most kezdtük hétfőn újra. Minden reggel hiszti, már hajnal 5-től. Ma reggel nagyon nehéz volt. Alig bírtunk elindulni.
Kicsit lelkiismeret fuldalásom van, mert én még itthon vagyok szabadságon egész november végéig. De úgy volt még az ovi elején, hogy esetleg előbb kezdhetek. Ja, mert közben az utolsó pillanatban a cégem úgy döntött, mégis vissza tud venni, csak nem a régi telephelyre ami Budán van és az ovihoz közel, hanem Pestre, Kőbánya szélére. 3 óra lesz az út oda-vissza, és persze az ovi kiesik.

Tudnátok tanácsot adni abban, hogy korai-e, vagy sem pszichológushoz fordulni a leányzó kakilási szokásával?
Még mindig csak pelenkába kakil, ráül a bilire és a W.C.-re is, hogy megpróbálja, de mindig felpattan, hogy úgysem sikerül. Ez gond az oviban, mert egész nap csak feszeng, ha reggel nem tudja itthon elintézni.

Most megyek a lelkemet ápolni, mert ma nálam is majdnem eltört a mécses az oviban. Nem tudom mi lenne a jobb. Nem erőltetni ezt az ovi dolgot amíg nem muszály, vagy mostmár ha elkezdte inkább ne zökkentsem ki.
Na megyek, mert velem lesz tele az oldal.

Szép napot Mindenkinek!

Edina és Anita

Kép
 
 


Sziasztok!

Eltunk barany jelentkezik :lol:
Tundi miatt neztem be, nagyon orulok, hogy meg egyben vagy es jol erzik magukat odabent a kisbogyok! :) :) Csak igy tovabb!

Teljesen el vagyok havazva, bocs a hosszu csend miatt!

Jol vagyunk! Vince ovis, szerencsere nagyon szeret oviba jarni es eddig minden flottul megy (le is kopogom gyorsan). Ovo nenik nagyon rendesek, nagyon figyelnek ra (titokban, h ne vegye eszer :)) a sok allergia, asztma miatt, nagyon oda vagyok ertuk!

Az elso ovis betegsegen is tul vagyunk, de az is viszonylag gyors lefolyasu volt, hala!

Piroval erdekes delelott kettesben, szokatlan ez a nyugalom :wink: .
Kiscsaj mar csomo mindent mond, mindent utanoz, amit a Vince csinal. Traktort vezet, hanggal, ezt latnotok kellene! 8)

Erdekes, hogy mennyire masok! Vince abszolut tuz gyerek, kemeny akarattal, nagy buszkeseggel, energia bomba. Tanar bacsit jatszik a hugaval, mesel neki, mindenbe beleszol, nagyon vicces!
Piro is tele van energiaval, de o annyira igyekszik mindig a kis 21 honapos fejevel, edes! Osszesegeben nyugisabb, mint a batyja - persze ez meg alakulhat!

no diohejban ennyi, szaladok valami ebedet barkacsolni es probalok jonni gyakrabban!

Edina, nem tudok tanacsot adni, remelem hamar meglesz a megoldas! Kaki ugyekkel lehet, nem artana pszichologussal beszelni. Megprobalhatod a kismama felet, jo fej, egyszer felhivtam tanacsot kerni.
Vincze Aniko, szerdankent lehet hivni 14 es 15 ora kozott a 20-396-2154-es szamon. Artani nem art!

Gabek, pofont a mamanak! :evil: grrr

Sára

Kép

Kép
 
 


Megint en :)

keresunk most Vincenek uj gyerekulest, a 15-36 kilos kategoriaban. Tudtok jot ajanlani? Olyat szeretnek, amiben nem log a gyerek feje, ha elalszik. Letezik olyan egyaltalan?

koszi!!! :o

Sára

Kép

Kép
 
 


Üdv:))

Tündi: hajrá:)

Gabek: hát sajnos az ovi ilyen, a kölkök érvényesítik a testi fölényüket.
Gondolom az nem vigasz, hogy Katust is állandóan lepofozzák a játékokról, nála is volt sírás napközben, meg üldögélt magában és potyogtak a könnyei, és vagyunk mi is büntiben rendesen.
De talán már alakul a helyzet.

Sztem teljesen normális a sírás, a hiszti, ez jelzi, hogy jó dolguk van otthon:))))
Én akkor aggódnék, ha nem akarna itthon maradni:))
Persze fárasztó, hogy le kell szerelni, meg a pörgős szoknya és harisnya kombó is elég zavaró minden nap, mert reggel álmos, a harisnya tekeredik:)))

Educi: sajna én voltam már picológusnál, s bár kicsit más jellegű volt (az hogy nem kakilt egyáltalán csak 5-7 nap után kínok között), szóval nekünk át kellett programozni az evését, rostdúsabbá, és narancslével kezdjük a napot:)) nálam is hatásos:)))
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat.
Anid: az biztos, hogy nekem sem volt még ilyen jó dolgom, mint itthon 3 évig vele. :lol: Én is fogok sírni, ha dec. 1-el elkezdődik a munkábajárás. :cry: :)
Ma már nem sírt az óviban reggel, de a pici szája nagyon görbült.
Pedig nagyon jó óvoda és az óvonénik is nagyon aranyosak.

Sára: Köszönöm a tippet. Már fel is hívtam a Vincze Anikót. Nem kell pszichológushoz mennünk egyenlőre. Azt hiszem kicsit rávilágított arra, hogy nekem is van bűnöm abban, hogy még pellusba kakil. Túl kényelmes neki, hogy anya ráadja a pellust és fekve megtörölgeti a popót. Na, mától nem így lesz. Azt javasolta, hogy vegye fel maga a pellust és állva vegyem ki alola, mintha a W.C.-n végezte volna el a dolgát. Remélem beválik.

További szép, napsütéses napot kívánok!

Edina és Anita

Kép
 
 


Sziasztok!

Tündi!

Jó hír, hogy jól vagytok! Volt UH a dokinál? Mekkorák a kisbogyók?


Most csak gyorsan ugrottam be, mert olvastam, hogy ovis problémák vannak.

Botiék csoportjában van egy kisfiú, aki egy évvel idősebb Botinál. Valahogy mindig megtalálják egymást, Boti is megy utána, pedig a gyerek már többször bántotta. Csúfolni is szokta, de csak azért, mert provokálni akarja és élvezi, ha Botit kihozza a sodrából.

Mi is gondolkodtunk, hogy mit tanácsoljunk a gyerekünknek Dávid ügyében(így hívják a kisfiút).

Egyrészt azt mondtuk neki, hogy ha lehet, ne játsszon azzal a gyerekkel, kerülje ki, amennyire bírja, hogy ne tudja őt provokálni.

Ha aztán esetleg mégse hagyja őt békén(általában sajnos ez a helyzet), védje meg magát nyugodtan, de csak annyit adjon vissza, amennyit kapott, különben ő lesz a rosszabbik.

Férjem is arra szavaz, hogy ha nem hagyják békén, igenis vegye fel a kesztyűt, hogy ne gondolják őt gyávának vagy gyengének, mert ez hosszú távon is rossz lehetne.

Egyébként az óvónők is azt a stratégiát követik, hogy messziről figyelik a veszekedést és csak akkor lépnek közbe, ha a gyerekek nem tudják lerendezni egymással a konfliktust. Ezt persze nem úgy kell érteni, hogy várnak egy-két balegyenest.

Gabek!

Nem tudom, hogy áll a helyzet a pofozkodós kiscsajjal, remélem, azóta visszavett egy kicsit.

Ha nem hagyja békén Gergőt szerintem guggolj le hozzá és mondd meg neki személyesen- persze nagyon kedvesen és szépen, nehogy az anyja besértődjön-, hogy ne bántsa Gergőt, mert neki az fáj, nem jó játék bántani egymást.

Azért gondolok erre, mert Botinál is előfordul néha, hogy nem veszi észre magát és azt hiszi, hogy jó vicc és játék a püfölés.

Viszont ha megfogjuk a kezét és elmagyarázzuk neki, hogy ezt ne csinálja, mert sérülést okozhat másnak, mindig megérti és meg is jegyzi.

Bocs a litániáért, remélem, tudtam segíteni.

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Üdv!
Ma nem tudtam aludni, szörnyűűűűű:)

Nos, a kölök apja is azt mondta, várjunk még, s ha ovisunk nem tudja elkerülni a lökdösődő, agresszív kiskölköt, szólunk a szülőknek, hogy az ő tökei lesznek letépve, ha nem teszi rendbe a gyerekét.
Nála alkalmaznánk testi erőt, nem feltétlenül szeretném, ha a kölköm visszaadna bármit is.

Egyébként meg 6-7 év és a lányom kegyeiért fognak pitizni a kis srácok:))))
Akkor ő lesz fölényben.
 
 


Sziasztok!

Tundi, mi ujsag? Hogy vagytok???????????
Kerunk szepen friss hireket!

Gabek, sztem valami nem stimmel David vonalzojaval, mert idosebb, mint Piro :D
Mi ujsag az oviban??

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Saara
Kösz, hogy szólsz, hogy nem is annyira öreg a kisfiam :-) javítottam, most remélem jó lesz.

Ovi helyzetünk alakul, de még most sem nagy vigyorral és kitörő örömmel megy :?

Viszont a Dávidnak nagyon jót tesz, hogy végre csak vele is van időm foglalkozni.

No meg nekem is kicsit több időm van mindenre.

Megyek is vár a lasagna késztés.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Jéééé, most nézem Tündi vonalzóján, hogy megszülettek a kis bogyók! :D Ki tud róluk valamit?

Gabek,
Hát a pofozós kislány anyukája hallatán nekem is kinyílt a bicska zsebemben és csatlakozom Sarahoz: pofont az anyukának! Hogy lehet ennyire debill hozzáállása?

Sara,
Nem tudom hogy áll az autós ülés vásárlásotok, de szerintem ebben a kategóriában sajnos nincs olyan, amiben nem esik le a gyerek feje. Blanka úgy oldja meg a kérdést, hogy féloldalt fordul és úgy nem nyetlik-nyaklik. A miénket amúgy a szomszédunk hozta, Römer lett.

Edina,
Hogy állnak a nagy dolgok Anitánál? Sikerült előrelépni?

Nálunk érdekes módon annak ellenére, hogy a csoport nagyobbik része jó 1 évvel idősebb Blankánál, nem nagyon van verekedés. Vagy legalábbis eddig nem volt semmi tudtommal, bár Blanka egyelőre nem központi személyiség. :) Van egy kis kör, amiben mozog és nagyon ragaszkodik az óvónénikhez, és kész. De majd kinyílik ő is idővel.

Szép hetet mindenkinek! Remélem előkerül a napocska lassan.
prücs

 
 


Jéééé, most nézem Tündi vonalzóján, hogy megszülettek a kis bogyók! Very Happy Ki tud róluk valamit?

ÉN!

Október 9-én a 36. héten természetes úton a világra jott Daka Hunor Tibor (3020gr. 54cm) és Daka Kolos Levente (2750gr 48cm).

Kedden befeküdtem a kórházba mert magas volt a vérnyomásom amit be kellett állítani, mivel nem volt egyéb tünetem így pénteken du. haza is akartam menni csak a kiskrepokok közbeszóltak. Péntek hajnalban szabályos fájásaim lettek majd este fél 6-ra megszülettek a picúrok. Sajnos iker transzfúzióban szenvedtek. Hunornak 3x olyan sűrű volt a vére mint az átlag, Kolos pedig vérszegény lett. Így Hunort csapolták Kolos pedig vért kapott. Majd mint a ketten besárgultak és emiatt csak tegnap jöhettünk haza.
Még mindig sárgák egy kicsit, így holnap vissza kell mennünk kontroll vérvételre, de reméljük múlóban van a dolog.

Imi oda meg vissza van értük.
Én is csak jobban kultiválnám, ha kevésbé lennének hasfájósak. :wink:

Most mennem is kell mert kezdődik az üvöltés a ciciért. :)

Tündi és a fiúk

Tündi
Kép
Kép
 
 


Tündi,
Hatalmas gratula a kis picurokhoz! Sok erőt, energiát és tejcit a férfi nemzedékhez és ha lesz egy kis ráérő időd (majd kiírjuk a hűtődre a szótárból, hogy mi az : :lol: ), akkor azért írj egy kicsit magatokról, szülésről. Sok puszi és legyen sok örömötök egymásban.
prücs

 
 


Aztaaa Tundi!!!! Ferfi dinasztia! :lol:
Hatalmas gratula!!!! Sok boldogsagot, oromet, jo egeszseget, sok erot es sok tejcsit kivanunk nektek!
Csoda, hogy ilyen sokaig bent maradtak es ilyen szep sullyal szulettek, termeszetes uton!! Hatalmas lehetett a pocakod!
Majd tenyleg meselj a szulesrol, huuuu! :D :)
Remelem hamar elmulik a sargasag!

Mekkora elmeny lehet ket babaval hazamenni, nem terek magamhoz! :D Hat meg neked milyen lehet! :wink:

Nagyon orulok a hirnek, megyek es elmeselem Z-nek :)

szep estet mindenkinek!
:) :D :) :D :) :lol: :D :D :D :D :!:

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Tündi!

Nagyon - nagyon nagy szeretettel gratulálok a két kicsikéhez!

Én is azt néztem, mint Sára, hogy egész szép súllyal és hosszal születtek!
Nagyon ügyes vagy, hogy természetes úton világra hoztad őket!

Remélem, mire ezt a levelet olvasod ( Isten tudja, mikor:)), már elmúlik a sárgaság.

Ja, és nagyon szép nevet adtatok a fiúknak!

Sok boldogságot, egészséget kívánok, ismerkedjetek egymással!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok,

Manó
Aztaaaaa!!! :) Nagy gratula a fiúkhoz :D
Nagyon ugyes vagy , hogy sokáig kihúztad, hogy természetes úton ment és hogy jó súlyban vannak mind a ketten :lol:
Ahogy Imivel kezdtétek, azt hiszem a tejcsivel sem lesz gond :wink: :lol:

Mi éppen a bárányhimlővel küzdünk, úgyhogy az ovit és mindenki mást két hétig nagy ívben elkerülünk. Még jó hogy pocsék idő van így nem fáj a szívem annyira, hogy nem mehetünk ki.
Még csak a Gergő pöttyös, de gondolom a Dávid is hamarosan elkapja. azzal vígasztalom magam, hogy legalább hamar túl leszünk rajta.

Jobb időket,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Tundi, kepeket is kerunk szepen, nagyon szepen!!!

Sára

Kép

Kép
 
 


Tündi!

Nagyon-nagyon gratulálok én is, jó egészséget és sok boldogságot kívánok nektek! Remélem "jó" babák lesznek és megkönnyítik a dolgodat. Tényleg, van/lesz segítséged?
Sok tejcsit és nyugodt, hasfájás-mentes éjszakákat kívánok!

Ha esetleg valamiben tudok segíteni (tudod, nem lakunk messze egymástól :) ), szólj csak bátran.

Móni

Kép
Kép
 
 


Tündi!

ÉLJEN!ÉLJEN!ÉLJEN!

Nagy gratula nektek:)))
 
 


Hűha, pont tegnap akartam benézni, de elsodort az élet, de még jó, hogy most belestem.

Nagy gratula nektek Tündi, jó egészséget, sok tejcsit és kitartást a pocakfájáshoz!

Gabek, nektek is jobbulást!

Tücsi


Sziasztok!

ISTEN HOZTA TÜNDI LURKÓIT!!!!! Nagy-nagy gratula, elismerés, meg minden, és külön gratula a szép súlyokhoz!

Nahát, nem is tudom, mit írjak ezután. Olyan ritkaság ilyen szép, problémamentes ikerterhességről hallani manapság! Van elég tejed? És segítség? Azért biztosan nagyon kimerítő lehet, de hajrá, hajrá!

Mi megvagyunk, lassan lejár a mandátumom a Porontyon.
Itthon vagyunk Palkóval ketten, Mici már ovis lett, de azért nem mondhatnám, hogy nyugisan telnek a napok. Ezer dolog van, amit be kell hoznom, Palkó pedig mindig kézben akar lenni, nagyon rajong értem.. :roll: Persze a dolog kölcsönös, ne aggódjon senki, csak tényleg, néha úgy érzem, nem tudok egyről a kettőre jutni.
Még nem igazán játszik magában, bár mostanában már rengeteget gőgicsél is, dádádá, dedede, gáá meg ilyenek. Folyton magyaráz, nagyon édes.

Mici egyszeruen imádja az ovit, hétvégén számolgatja, hányat kell aludni, hogy hétfő legyen.. azért ez durva, nem? :shock:
Lackó nagyon nagyfiú lett, már le tudja írni a nevét, klasszul számol, és kezd rosszgyerek lenni. Eddig őt csépelték, most egyre többet van ő büntiben ezért, azért.
Jaaaj, Palkó nem bír meglenni magában. Megyek, de majd jövök, és nem lesz tali valamikor?

Sziasztok!

Panzej

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tündi: Isten hozta a fiúkat, gratulálunk hozzá! Kívánunk jó egészséget Nektek!
Nagyon szuper, hogy ilyen nagy súllyal születtek, és néztem az iwiw-en, gyönyörű kisfiúk! Sok sok tejcsit Nekik-)


Elnézést, hogy ilyen ritkán, de rengeteget dolgozom sajna...

Áki nagyon szereti a bölcsit, mondjuk már több, mint egy éve jár. REngeteget dumál, mondókázik, szóval jó hatással van rá, bár én nem vagyok elégedett más miatt, de most nem állnék neki itt panaszkodni, mikor így is alig jutok ide.

Melót én még mindig szeretem, előrébb léptem, ami nagy szó, bár nem önszántamból, hanem elment a helyettes, és így én kaptam meg a munkáját. De próbálom a jó oldalát nézni: rengeteget lehet tanulni belőle, ami később bármikor hasznos lehet. Szóval elvagyok, mint a befőtt:-)))

Remélem mindenki jól van!

Bocsánat, de még van dolgom, és már mindjárt kelni kel megint....

Sok puszi Mindenkinek!

Szilvi és Áki

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
 


Szia Tündi!

Sok boldogságot kívánunk a nagy családnak!
Gratulálok, hogy ilyen sokáig bent tudtad tartani Őket!
Nőljenek nagyra, mint a nagy okos bátyuskájuk!

Edina és Anita

Kép
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy benéztem!

Tündi, gratulálok!!!! Nagyon ügyi vagy, nem semmi, hogy természetes úton megszülted Őket, és az már csak hab a tortán, hogy időre születtek és micsoda szép súlyuk van!
Nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok az egész családnak!
(Nagyon klassz neveket találtatok!)

Hol szültél végül?

Bocsánat, most csak ennyi voltam, majd ha lesz időm jövök!

Szép estét!
Lilla

 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a sok gratulációt.

Mi is meglepődtünk, hogy ilyen szép súllyal születtek 35+3-ra. Doki szerint is azért indult már be a szülés mert már nagyok voltak.

Sárgaság már szinte elmúlt, megy a szopi ezerrel. Egyszerre szoptatom Őket, de így is olyan érzésem van hogy egész nap csak szoptatok :roll: Kb. 40 percig tart egy szoptatás tisztába tétellel és büfizéssel együtt.
Segítségem van szerencsére, anyukám itt lakik a közelben, de teljesen jól boldogulok egyedül is, ugyanis a kórházba a koraszülött osztályra nem jöhetett be senki, így megtanultam ellátni Őket egyedül. (gátsebbel és úgy hogy rajtuk infúzió volt). Ahhoz képest az itthoni lét egy leányálom.

Szülésről röviden:
Mint írtam reggel, azaz még hajnalban beindultak a fájások, pont a fogadott szülésznőm volt az éjszakás, így gondoltam még mielőtt hazamegy szólok Neki, hogy valami alakulóban van. Fel is tett ctg-re ami mutatta, hogy szabályos fájásaim vannak. Ügyeletes doki megvizsgált teljesen zárt voltam. Monda a szülésznő, hogy várjunk még egy órát és újra megvizsgál. Akkor már egy ujjnyira ki voltam nyílva, így mentünk szülőszobára. Ismét eltelt egy óra is már két ujjnyira voltam nyitva, ekkor telefonált a szülésznő a dokinak hogy jöjjön mert nagy iramban jönnek a fiúk. Oda is ért 11-re de a tágulás megállt. Így kaptam oxitocint meg EDA-t. (nem szerettem volna, de a doki ragaszkodott hozzá, hogy gyorsítja a folyamatot, meg ha császár kellene, akkor már legalább be van kötve). Mellesleg nem is tudta beszúrni egyből és féloldalt hatott csak. :twisted:
Így elvoltunk du. 4-ig. Akkor döntött úgy a doki, hogy burkot repeszt. Na onnantól meggyorsultak az események. 5 cm-ről 10-re fél óra alatt tágultam, de azt hittem, hogy ott halok meg úgy fájt mindenem és nem mozoghattam mert rajtam volt két ctg gép ami figyelte a picik szívhangját. Végül szólt a doki, hogy akkor most már nyomjunk (nekem semmi nyomás ingerem nem volt) és nyomtam. Kb. 3-4 fájásra megszületett Hunor majd jött a gyerekvadászat. A dokim "alulról" húzta Kolost egy másik doki pedig felülről nyomta. Mondanom sem kell hogy milyen "jó" érzés volt. Két fájásra meglett Kolos is. Majd a méhlepény (ami állítólag hatalmas volt). Ezek után jött a legrosszabb rész a "kitakarítás". Nem tudom meddig tartott, de a végére én már ájulás közeli állapotban kerültem a fájdalomtól. Két órán keresztül feküdtem fél ájultan a szülőszobán annyira kimerültem. Ezek után kaptam meg a piciket egy fél órára aztán mentem a szobámba. Másnap reggel kihozták Őket, de egy óra után elvitték, hogy megvizsgálják és már vissza sem hozták, mert akkor derült ki az iker transzfúzió. Lekerültek a koraszülött osztályra. Másnap este én is csatlakoztam hozzájuk.

Nem volt egy egyszerű menet. De! Még mindig jobb volt nekik is én nekem is mint egy császár.

Megyek mert etetés van 8)

Tündi
Kép
Kép
 
 


Egy pár kép:

Kolos:
Kép
Hunor:
Kép Kép

Tündi
Kép
Kép
 
 


MAnó
:))
Tudom,hogy hülén hangzik, de hasonlítanak:)))))))))
 
 


Dina!

Talán mert egypetéjű ikrek. :wink:

Állítólag ahogy nőnek egyre jobban fognak hasonlítani egymásra.

Tündi
Kép
Kép
 
 


Manó:)

Esküszöm nem vette el az eszem semmi,d e ez most hogy is lett így?
Én nagyon rég lemaradtam a történetről, elmeséled, emilben?:)))
 
 


Tundi, ugy orulok, hogy jelentkeztel!

Gyonyoruek ezek a fiuk!!!!! Olyanok, mint ket alommano az also kepen!

Tok ugyes vagy, 40 perc sztem semmi! Nekem eggyel is siman annyi ideig tartott! :lol:

De akkor tk nem is hatott az eda?
Ismeros, amit a burokrepesztesrol irtal. Nalunk Vincenel volt. Egyedul volt, de en is azt hittem, ott fogok meghalni a fajdalomtol olyan mertekben felgyorsult a szules. utana teljes koma, remegtem es alig birtam ranezni szegeny Vincire. Elkepzelni nem tudom, milyen lehet, ha ketten vannak, szoval le a kalappal elotted :)

Imi mit szol hozzajuk?

Es te jol vagy?

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok lányok!

Manó Tündi, nagyon édesek ezek a fiúk, nem semmi, hogy egyedül terelgeted az összes férfit a családban és egyszerre szoptatsz! :)

Azért tudsz pihenni is egy kicsit? Vigyázz magadra!

Lányok, van valaki, aki beoltatta a sertésinfluenza/új influenza ellen a gyerekét? Valami tapasztalat?

Mira miatt nagyon tipródok az egészen.

Tücsi


Sziasztok!

Tücsi!

A kérdés jó. Mivel annyi ellentmondó dolgot lehet hallani, próbáltam utánajárni minél több embernél, hogy ki mit gondol.

Elsősorban a gyerekorvost kérdeztem, ő azt mondta, hogy szerinte nem kell oltani, mivel ez a vírus semmivel sem komolyabb, mint a többi influenza és az a véleménye, hogy valószínűleg lobbizás a dolog lényege.

Egy barátnőnk gyógyszerész két kisgyermekkel. Ő azt mondta, hogy Isten őrizz, hogy a gyerekeket beoltsák, mivel nem tesztelték még elég ideig az anyagot és bizonytalan a hatása. (Ma reggel hallottam ugyan, hogy befejeztéka teszteket a kisgyerekeken, de az oltás hatásfokát nem tudják megállapítani.)

Láttam itt a babaneten pár napja a Czeizel Endrével készült interjút, amiben ő nagyon komolyan követelte, hogy mindenki oltassa be magát, főleg a terhesek és a kisgyerekek.

Nem tudom, olvastátok-e, szerintem elég durva dolgokat mondott, pl. hogy az oltással az anya élete nem kerül veszélybe :shock: és a magzat egészsége sem károsodik, ha magas láza van a kismamának.
Azzal tisztában vagyok, hogy a magas láz valóban veszélyes, de ezt enyhe túlzásnak érzem, és szerintem tök bunkóság, hogy ilyen rémísztgetést rendez a doki.

Mi úgy gondoltuk, főleg a fent leírtak miatt, hogy nem oltatjuk be magunkat, mert jobban tartunk az esetleges mellékhatásoktól, mint a vírustól.

Lehet, hogy hülyeség, de egyelőre így döntöttünk, remélem, nem lesz probléma belőle.

Gondolom, Tücsi, most sokat segítettem dönteni, de remélem, azért valamit hasznosítani tudsz az okoskodásomból :) !

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!
Kinga, köszi a választ, nagyon rendes vagy.

Hát igen, a tipródásban ilyenekre jutottam én is, csak Miránál a szívbetegség és amiatt a lázas állapot veszélyessége kicsit megbonyolítja az életet.

Mivel mindenki össze-vissza beszél, jobb híján most megpróbálok konkrét tapasztalatokat gyűjteni beoltott kisgyerekekről.

Tücsi


Sziasztok!

Tucsi, eddig mi hasonlo infokat kaptunk, mint amit Kinga fentebb irt emiatt mi semmikepp nem oltatunk senkit a csaladban.

Kinga, amit irtal Czeizel Endrerol sztem :evil:

Sára

Kép

Kép
 
 


Köszi, Sára!
Tücsi


Hali:)

Én nem oltatom sem a kiskorút, sem amgam:)

Egyszer régen, hajdanában danában anyum biztatására beoltattam magam, na azon a télen két hetes időnként voltam lázasan otthon, iszonyat lila folttal a kezemen.Később kiderült, azért mert valszínűleg volt bennem valami kezdődő baci, erre ráoltott a doki:)

A kölök meg az ovi miatt,ahol mindig folyik valakink az orra, szintén kb. tavaszig orrfolyással van, szóval nem biztonságos.

Bárányhimlő ellen sem oltattam.

Üdv:)
 
 


Sziasztok,

Én is épp ezen vacilálok, mert az oviban lesz ugyebár csoportos beoltás a H1N1 ellen.

Most oltassam, vagy ne?

Ha valaki konkrét válasszal rendelkezik, az írja meg!

Báránymlőt én sem oltattam be, de Gergő már túl van rajta, szegény Dávid pedig azt hiszem épp most a legpöttyösebb :roll:

Köszi,

Gabek

Kép

Kép
 
 


H1N1:
Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy oviban semmi esetre sem oltassunk mert a gyereknek szüksége van arra, hogy az anyukája is ott legyen amikor oltják. Ne csak az ovónő.
De azt is mondta, hogy 4 éves kor alatt nem ajánlja az oltást inkább maradjon otthon a gyerek ha beüt a krakk. (nálunk ez megoldható, de gondolom Dina nem tud otthon maradni).

Szerintem nem sokkal rosszabb ez az influenza mint bármely másik. Mi is csak azért félünk, hogy a piciknek ne hozza haza. Ha nem lennének az ikrek akkor nem is foglalkoznék ezzel az egésszel.

Bárányhimlő ellen Imit beoltattunk 2x is, de ezt is csak azért hogy ne hozza haza az oviből a piciknek. :roll:

Dina!
Miről maradtál le????

Tündi
Kép
Kép
 
 


Gabek:

Mi ez a csoportos beoltás?
Megkérdeztek nem?
Beleegyeztél?


Mano:

Egyértelmű újszülöttel más a betegség, még sztem egy nátha is.

Ha beteg a kölök maradok itthon, aztán jön a nagyszülős felmentősereg:)
 
 


MAno: hát amikor még utoljára Imi összehányta az autóm, akkor másról beszéltünk:)))))))))
 
 


Dina!

Nálunk csoportosan oltják az oviba őket (már aki kéri). Nyilatkoznunk kellett róla.

Vannak amik nem változnak és vannak amik/akik igen. :wink:
Imi azóta is összehányja az autót, mi viszont változtunk (átértékelődnek a dolgok, ha a tűz közelébe kerülsz) Bonyolult, de majd egyszer leírom, ha sok időm lesz :wink:

Hány hetes koruktól van a babáknál az hogy éjszaka nem 3 óránként esznek???
MÁr elmúltunk 4 hetesek de még mindig 3 óránként megy a szopi éjszaka. :( Arra sem foghatom, hogy hát kis súllyal születtek és be akarják hozni, mert 3 hét alatt 1 kg (fejenként) híztak. Most már leállhatnának a zabálással :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Tündi
Kép
Kép
 
 


Manó
Pont erre gondoltam:)) örülök:)))

NA nálunk ez nem történt meg, sajnos. Az ex azóta sem tudja hogy mit veszített:))-nagyképű vagyok???


ÉS mit aggódsz, a fiúknak ízlik a főztöd:)))


Más:

HA esetleg valakinek van ismerőse, aki venne biztonsági gyerekülést, nekem eladó Maxi Cosi Tobi, s mivel volt póthuzat rajta, újszerű, teljesen:) Az ára is nagyon kedvező: 40.000Ft, szóval mivel muszáj vennem egy nagyobbat ettől előbb meg kell szabadulni:) ha úgy van, el is viszem a vevőnek:)

Köszönöm, ha valaki segít:))
Üdv:)
 
 


Sziasztok!

Önálló kezdeményezés keretében nyitottam egy topikot a Gyermekek-betegségek, gondok című kategóriában a H1N1 oltásról.

Egyelőre én vagyok az egyetlen hozzászóló :D :D :D , de remélem, írnak majd többen is és értékelhető infokat szerezhetünk erről a kérdésről.

Azért még egy érdekesség. Ma olvastam, hogy miniszter úr tájékoztatása szerint az oltás nem jelent veszélyt a terhesség második- harmadik trimeszterében. :shock: Tök jó, de mi van az elsővel, ami a legnagyobb kérdés? Na erről nem írt a cikk....

Szép napot mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Nagy hírem van: Botinak lesz kistestvére!!!! :D :D :D :D :D

Még csak épp, hogy kiderült, jövő héten megyek dokihoz, addigra azt hiszem, 6 hetes lesz! A kalkulátor szerint júliusra várjuk.

Megkérdeztem az orvosomat a H1N1 oltásról, szigorúan megtiltotta, mert szerinte az első trimeszterben "öngyilkosság" lenne. Jól hangzik, mi?
Azt mondta, hogy Elevitet szedjek, semmi mást.
Maximálisan megbízom benne, nagyon jó szakember, úgyhogy szótfogadok neki.

A férjem azt mondta, hogy akkor ő beoltatja magát, Botiról még nem döntöttünk.

Gondolkoztunk, hogyan kéne mégis elkerülni, hogy elkapjam az influenzát és arra jutottunk, hogy elmegyek táppénzre, amíg le nem cseng a járvány. Szóval kb. egy hét múlva már nem dolgoznék, csak majd januártól.

Egyébként a H1N1 topikban vannak már anyukák, állítólag az ő gyerekeiknek nem lett bajuk a szuritól.

Szép napot mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Kingaaa, de jooooooooooo, gratulalok!!! :D

Tok vicces pont a napokban jutott eszembe, hogy Botinak vajon lesz e kistesoja csak nem akartalak ezzel nyaggatni :)

Vigyazz magadra! biztos sikerul majd olyan dontest hoznotok, ami mindenkinek a leheto legjobb lesz!

Sára

Kép

Kép
 
 


Kinga,
Aztaaa :), szuper hír! Gratula és vigyázz magadra nagyon!

Tündi,
Jó étvágyuk van a fiúknak! És gyönyörűek!!! :D Szerintem egyelőre örülj neki, aztán az ikreket úgysem tudják általában olyan sokáig szoptatni az anyukák, mint az egykéket. Legalábbis minket anyu 3 hónapig tudott csak. Majd leszoknak ők is a 3 óránként evésről.
Hogy bírsz velük? Belefér olykor egy kis pihenés? És apa hogy bírja?

Mi nem oltattunk H1N1 ellen, egyelőre úgyis itthon tudok lenni vele, ha beüt bármi. A héten is elvittem dokihoz, mert nagyon köhög, de a doki semmit nem talált nála, így marad a köhögéscsillapító (ha hatna már végre) és az ovi is.
Ugyan ovi fronton válság van, mert most jött ki a "nem akarok oviba menni" korszak, de majd túl leszünk.

Lilla,
Mit kezdtél el dolgozni Aby mellett? Nagyon eltűntél!

prücs

 
 


Sziasztok!

Na en is jo reg nem jartam erre...

Eloszor is HATALMAS GRATULA TUNDI ES A FIUUUUK :D :D :D
Le a kalappal, nem semmi, amit veghez vittel-viszel. Hajra!
Es gyonyoruek a babak :wink:

Masodszor: Prucs, Gabek, Lillo
Tudom, h 500 eve volt mar a tali, de en azota nem jartam erre, tobb akadaly miatt is, es mar akkor szerettem volna irni, h nagyon orultunk, h ott lehettunk, nagyon kellemes nap volt :)
Lujzi meg mostanaban is emlegeti kulonbozo reszleteit a napnak. Tegnap pl azt kerdezte meg, h mi a neve a kutyaknak :D Nem tudtam :oops:

Rolunk:
Mi is intezmenyesedtunk szept elejen. Az eredeti terv 2-3 fel nap volt, de mondtak a bolcsiben, h la. 3 legyen, es egymast koveto napokon, mert kulonben nem all ossze a rendszer a gyerkoc fejeben. Es ez igaznak bizonyult. Sot! Meg a 3 sem, igy most 4x megy Lujzi, ebed utan megyek erte. Nalunk sem volt zokkeno mentes, de itt meg nem puffolik egymast a kicsik... :roll:

H1N1:
Nalunk uramat beoltottak, mert sokat utazik a kornyezo orszagokba. En sokaig oltas ellenes voltam, de vegul ugy dontottem, h magamat beolttatom, mert kistesot szeretnenk vegre :)
Lujzit nem oltjuk, ha jarvany lesz, itthon maradunk. Ugy erzem, h ha mi ketten be leszunk oltva, ot meg kivesszuk a kozossegbol, ha kell, jelentosen csokkentjuk az influenzas eselyeit.

Tucsi
A lyukacska miatt viszont en erosen megfontolnam... Pneumococcus ellen oltattatok Mirat?

Educi
Nalunk a bolcsi kezdesekor mondtak a gondozo nok, h ne legyen tema most a szobatisztasag, eleg egy uj dolog a gyermek eleteben.
Lujzi is olyan, h ha reggel itthon nem, akkor egesz nap kinlodik vele, de erdekes modon, ahogy elkezdett otthonosan mozogni a bolcsiben, mar kakilt ott is. Ja, es van egy conflakes: Kellog´s All Bran a neve, en csak Culinarisban talaltam itthon, ami csupa rost, ha azt regelizi Lulu, nagyon megkonnyiti a dolgokat :wink:

Kinga
GRATULA a kis pocaklakohoz :D

Sziasztok :wink:

Kép
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron