Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Köszi mindenkinek a válaszokat oltás ügyben.
Most úgy áll a dolog, hogy szerdán megkapják mindketten mindkét influenza elleni oltást (már ha elég gyógyultnak ítéltetnek, Brúnál nincs kétségem, csak a Mirnél, ki másnál).
Boga, igen, mi is miatta dilemmáztunk és végül az oltás mellett döntöttünk, eddig a doki néni mindig jókat mondott, pneumococcus ellen is beoltotta.

Kinga nagy-nagy gratula!

Tündi, hogy vagytok? Tart még az éjszakánként háromórás evés? Nagyon ügyes vagy, hogy egyszerre szoptatod mind a kettőjüket és ilyen szépen nőnek :)

Lilla, mesélj, mit dolgozol, hogyan tudod megoldani?

Itt Brú okosodott, ügyesedett egy sort megint, érdekes, hogy ahogy ugrásszerűen nő vagy hízik (jó, azt inkább nem csinálja :( ) egy adagot, ugyanúgy okosodik is.

Miránál tombol a hisztikorszak, borzalmas, ma minden képzeletemet felmúló (alulmúló) örjöngést rendezett, nem is sikerült beazonosítanom, hogy pontosan mi volt az apropója. Brrr.
Remélem, lassan elmúlik. Kinél meddig tartott (ha volt) a hisztikorszak? Tuti tippek?

Végre ő is elkezdett kicsit jobban beszélni, szerintem a két nagydumás kölök mellett hónapokon belül nagytételben fogom fogyasztani a fejfájáscsillapítót. Alig várom. :)

Most épp mind a ketten danolászós korszakukat élik, táncolnak is hozzá, nagyon helyesek. Még most is röhejesen utánozzák egymást, néha rettentő kimerítő velük végigcsinálni így egy napot, de egy-egy jópofasággal persze mindent egy perc alatt helyretesznek.

Na megyek dolgomra, szép napot mindenkinek!

Sziasztok!
Tücsi


Sziasztok!

Mi beoltattuk Sanyikát mindkét vírus ellen. A gyerekorvosunk javasolta, mivel sokszor beteg, mindenféle vírust elkap, ezért nála érdemes. Tamást viszont megkímélné ettől, de ugye ebből az következik, hogy minket szülőket viszont kellene oltani. Én most kivárok, valamiféle oltóközpontokról beszéltek a tévében, ezt várom, hátha megvalósul, hogy odamegyek, minimális várakozás után beoltanak, kifizetek mindent és go home. Túl naív vagyok??? :shock:

Az oltástól egyébként Sanyikának semmi baja nem volt, se láz, se izomfájdalom, semmi.

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Derég jártam erre, és milyen jól tettem, hogy benéztem! :)

Kinga!
GRATULÁLOK!!!!!
Nagyon szupi!! :)

Tündi
Gyönyörűek az ikrek és nem semmi, hogy tudod őket szoptatni.
Sok boldogságot nektek!
Imi mennyire féltékeny?

H1N1
MI is beoltattuk magunkat apával, sőt még Botit is.
Pedig nála nagyon dilemmáztunk a lázasodási hajlama miatt, de Apa Kievbe jár elég sűrűn munka ügyben így beadtam a derekam.
Neki sem lett az oltától semmi baja.

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 

 
 

Gabek!

Bárányhímlőn túl vagytok?
Nagyon szörnyű betegség? Ezen is dilemmázom hogy oltassam e Botit....

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Joe, köszi neked is a választ.

Nekünk a doktornéni javasolta a bárányhimlő elleni oltást, nem is kifejezetten a pöttyök-viszketés, hanem a potenciális szövődmények miatt, úgyhogy mindkét gyereket beoltattuk, a rossz hír annyi volt, hogy kétszer kellett megkapniuk az oltást, mivel állítólag úgy véd igazán, de az oltástól semmi bajuk nem lett. Illetve, Brú az első után kicsit belázasodott (két nappal oltás után, épp csak láznak minősült és hamar elmúlt, a másodiknál már semmi nem volt, Mirán meg semmi nem látszott).

Tücsi


Sziasztok!

Tegnap beoltották H1N1 ellen a kölköket (ketten kaptak egyet), egy új rendelet szerint egy hétnek el kell telnie a normál influenza elleni oltás és eközött (puff neki, egy hete lett volna az oltatás, egyszerre mind a kettő, de a betegség miatt csúszott, most mehetünk jövő héten is).
Semmi tünetet nem tapasztaltam, láz, hőemelkedés, fejfájás nem volt (Brúnak Mira hisztijétől sem, pedig volt már rá példa :) ), nem úgy tűnik, mintha érzékeny lenne az oltás helye (de a doki nénink nagyon ügyesen szúr, azt már tudjuk) és Mira is rendesen hisztizett már este, ahogy szokta mostanában.

Brú meg sem nyikkant, Mir csak felnyüsszent, mikor beleszúrtak, a továbbiakat már inkább érdeklődve figyelte, pedig végignézték-hallgatták, ahogy előtte egy kislány ordibált egy sort az oltás miatt. Szóval ügyesek voltak megint.

Most már a következő oltásig nem viszem Brút az oviba, hogy ne szedjen össze semmit, essünk túl azon az oltáson is, ne húzódjon tovább.

Most már lassan fontolgatom, hogy magamat is beoltatom, de a helyzet az, hogy még életemben nem voltam influenzás, én csak a sima torokfájós felsőlégutikat szoktam elkapni, de azt meg mindig és az ellen úgysem véd.

Jó hétvégét mindenkinek!
Tücsi


Sziasztok,

Kicsit lemaradtam :-( pedig a szobafogságom alatt netezhettem volna.

Tündi
Az oviban is csak úgy oltják be a gyerekeket, ha ott van valamelyik szülője.
Szerintem 6 hét kell nekik, hogy telitődjenek, utána már nem esznek olyan gyakran.

Dina
Az oviban alá kellett írni egy papírt ha kérjük az oltást, aztán egy másikat, hogy ha szeretnénk hogy az ovi orvosa adja be. Aztán kijelöltek egy időpontot, be kellett menni, beszélgetni a doktor nénivel és utána megkapja, majd kicsit babusgatni.

Kinga
Gratulálok, kíváncsi vagyok fiú lesz-e vagy lány!!


Joe
Szerintem nem borzasztó betegség a bárányhimlő, csak az a baj, hogy fertőz, és legyengíti az immunrendszert, ezért a doki azt javasolta, hogy 10 percnél tovább ne legyünk kint sem. Tehát nincs udvarozás, nem találkozhatunk barátokkal stb. azt hiszem ezt nevezik szobafogsának.
Gergő 2hétig volt itthon, azután rá egy hétre kapta el a Dávid, vele most szenvedjük már a 3. hetet, így már látom a végét.
Én nem oltattam be őket, de nem is akartam ez ellen, sőt jó is, hogy hamar túlestünk rajta.
Több figyelést, csakis zuhanyozást és több vasalást kíván ez a betegség.

Boga
Ne félj a tesó kérdéstől, nálunk már annyira viccesek a fiúk amikor próbálnak együtt játszani. És nagyon sokat nevetnek együtt, na ez mindent feledtet.
Magánbölcsibe mentetek?

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Gabek
Azt hiszem, sejtem mit erezhetsz, mi is 3. hete vagyunk karantenban Lujzival... Az elso ket het huzosabb volt, most mar megszokta a kiscsaj az itthoni menetet, vagyis leszokott a menos ritmusrol, igy mar nagyon jol eljatszunk itthon megint.
Csak en csavarodok be neha, es ez sajna kihat Lulu leleki allapotara is, de hat nem panaszkodom, azt hiszem mindenki tudja milyen is ez :wink:

Jo Nektek, h tul vagytok a baranyhimlon, es hogy megusztatok szovodmenyek nelkul :) Neha kikeszitenek a szovodmenyektol zengo hirveresek, es nem tudom, mi a helyes dontes az oltasokkal kapcsolatban... :o

Bolcsi: Igen, un. alapitvanyi bolcsibe kezdett jarni Lujzi. Olyan fura, hogy ugy tunt, mar megszokta ott, es jol elvan, erre 2 het itthon utan elkezdte mondani, h ha megint megyunk majd bolcsibe, ne menjek el onnan :shock: :shock: Es a megszokottnal meg anyasabb lett, neha meg az illemhelyre is alig enged el :roll:

Remelem, mindenki jol van :wink:

Sziasztok!

Kép
 
 


Kinga
Gratula!:))

Gabek:
köszi az infót, én arra jutottam, hogy nem oltatom sem magam sem a kölköt.

Én nem adok semmilyen plusz oltást, megkapta anno az agyhártya ellenit, meg a kullancs ellenit és ennyi. Ezenfelül védje az immunrendszere.

Időszakos betegség ellen, mint az influenza, meg minek?Úgyis mutálódik a vírus.
Tavaly volt a madárinfluenza, az sem lett óriási világválságos járvány, ez sem , eddig-persze,ha tuti máshogy gondolkodom,ha elkapjuk, vagy a kiscsaj nagyon beteg lesz.
Anno a rotavírust is legyőzte, igaz, van oltás, de nem mindegyik vírustörzs ellen véd.
Aztán, ha jön a lóinfluenza, az ellen is adassak szurit???
 
 


Hú de nagy a csend :-(

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy így eltűntem, de sok szervezni való volt az elmúlt hetekben.

Mindenekelőtt köszönöm a babás gratulációkat mindenkinek! Nagyon örülünk és nagyon aggódunk, természetesen a hülye influenza miatt.

Mióta kiderült, hogy terhes vagyok, kicsit megváltozott az élet. November közepe óta itthon vagyok és idén már nem is megyek dolgozni. Mivel az óvoda isteni gócpont a vírusoknak, Boti sem megy már idén. Sajnálom szegényt, főleg, hogy kihagyja az ovis karácsonyt, de nem merünk kockáztatni.

Egyébként ő is és a férjem is megkapták az oltást, most telik le a két hét. Remélem, nem lesz semmi bajuk hosszú távon, bár Boti csúnyán köhög. Anyukám azt mondta, hogy ovisok között volt, aki azután kezdett köhögni, hogy megkapta a szurit. Király...

Nyilván ti is halljátok nap mint nap az újabb horrorsztorikat és ez persze felveti, hogy oltassak-e.
Én magamtól a nem-re hajlok, mert hiába mondja mindenki, hogy biztonságos terhesnek is, de amikor egy szem aszpirint nem vehetek be terhesség alatt akkor nyugodt szívvel lövessek be magamnak egy kis kórokozócskát? Tudom, hogy elölt, de akkor is.

Na, erről ennyit, nem parázásból áll az élet!

Sára!

Azért vártunk ennyit a kistesóra, mert az autoimmun betegségemre szedtem szteroidot, de 1 éve már nem szedek semmit, így nyugodtan bele mertünk vágni.

Ne haragudjatok, de most mennem kell, mert Boti felkelt és anyát akarja. Folyt. köv., amint tudok.

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Rég voltam már:-((
Hú látom sok minden történt Manó gratulálok a bébikhez, gyönyörűek! Jó egészséget, sok boldogságot kívánok!

Kinga gratulálok! Mennyi idős vagy?Beoltatod magad?

Mi jól vagyunk! Lili nő mint a gomba, ahogy Álmos is nagy dumás imád énekelni:-))Jó fiú, nagyon jól viselkedik Imád vetközni egy nap vagy ötször. Félig szobatiszta.

Imádni való gyermekeim vannak, nagyon imádom őket:-))

Mi beoltattuk magunkat igaz mással de abban is van H1N1 törzsnek megfelelő cucc. Én megkérdeztem a dokinkat mit tegyek ő azt mondta inkább ezzel mint azzal, én bizom benne. Mg a pneumococcuson gondolkozom. Álmos megkapta már de mi hármunknak gondolkozom rajta.

Habár én még kétséges hogy megkaphatom e:-)) :D

Puszi nektek!

Brigi

Kép
Kép
Kép
 


Kinga, ha ez segít egy kedves ismerősöm, most lett terhes és ő is sokat vacilált aztán nagyon nehezen de ő oltás mellett döntött. A gyerekorvosok, nőgyógyászok azt mondják legtöbbje hogy ne oltassanak a kismamák, de sokan azt mondták kérdezzék meg a kismamák a László kórházat ez ügyben ott talán megfelelőbb választ adhatnak.

Én a László kórházat nem ismerem, de biztos jó dokik vannak, legalábbis amiket hallottam a kórházról. Persze mindenkinek ez egy nagyon nehéz döntés. Ha terhes vagy azért, ha gyermeked van akkor azért.

Puszi!

Brigi

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Ez a kohogos sztori erdekes. Nalunk is a ferjem es en azota kohogunk, miota megkaptuk az oltast. Veletlen? Nem tudom. De en mar egy antibiotikumos kuran is tul vagyok, es meg mindig kohogok. Igaz, most mar nem olyan hurutosan, de sokat, es most mar Palko is kohog, ejszakankent alig tud aludni. O nem kapott oltast, valoszinu tolem kapta el a kohogest. Ami ki tudja honnet jott..

Maskulonben megvagyunk, rettenetes ez a karacsonyi porges, tenyleg egy hajsza lett nekem. Hol vagy, karacsonyi hangulat??

A

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Gondolom már mindenki lázas készülődésben van, de ha benéztek akkor Boldog, szeretetteljes karácsonyt kívánok nektek!!!

prücs

 
 


Kedves Levelezőpajtásaim!

Boldog és szép karácsonyt kívánunk mindenkinek!
Bejglifogyasztással vigyázni!:)

Kinga, Boti, Kristóf
kgk
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Békés, Boldog Karácsonyt kívánunk!

Áki és Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
 


Boldog karácsonyt és gyerekkacajban, no meg persze lottóötösökben gazdag új évet kívánok Nektek!

Panzej és a család

Kép
Kép
 
 


Kedves Lányok!

Szívből kívánom Mindannyiatoknak, hogy legyen nagyon sikeres és boldog az elkövetkezendő esztendő!

Sajnálom, hogy már régen voltam, de most inkább le se írom, hogy mennyi minden történt velünk! Sajnos nem feltétlenül jó dolgok. Meg dolgozom is, így a magamra, meg a netezésre fordított időm redukálódott a nulláról minusz egyre. Majd igyekszem azért bejelentkezni néha!

Szeretettel:
Lilla

 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Boldog, Sikeres Új Esztendőt kívánunk!

Áki, Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólókhoz: boldog új esztendőt kívánok mindannyiótoknak!

Móni

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Hoopsz lemaradtam, de még nem telt el az év, még így is kívánhatok boldog új évet ugye?

Lilla
Mit dolgozol??? Kíváncsi lennék :o
El sem tudom képzelni, hogy majd nekem is dolgoznom kell, azt hiszem a "rendes" 8 órás kizárt, nálunk ugyanis az oviban 1/2 5-kor már csk 3 gyerek lézeng az összes csoportból. Milyen munkahely az, ahol eljöhetek minden nap 4 előtt? Aki tud ilyet szóljon, és azonnal jelentkezem, nehogy elhappolják előlem :-)

Mindenkinek minden jót :-)

Gabi

Kép

Kép
 
 


Üdv Csajok!

No, fogadalmak megvannak? Tessék betartani, én már 2 napja tartom:))))Sikeres leszek?




Gabek: minden ovi ilyen, enyém kölyök 7-16ig van, s utsó (ja és első) a saját csoportjában. E van,de jól érzi magát és nem érdekel ki mikor hozza el. Azt ugyan én sem rétem, hogy dolgoznak a szülőtársak, de ez nem is érdekel.

HA kéne fék 6ig lenne ott, s kész.

NA,de a keméynvalóság után evezzünk rózsásabb vizekre:)

Meséljetek ki hogy van? Gyerkőcök?

Csók!
 
 


Én megfogadtam, hogy boldog leszek!!!!

Rohadt rövid az élet. Ki szeretném élvezni minden pillanatát.
Azon is csak mosolygok, ha egyszerre mind a három csemetém ordít. 8) Fő a pozitív hozzáállás. Különben már a diliházban lennék. :D

Leendő munka... hm. én ha tehetném életem végéig szülnék. :wink:
Mondjuk lehet hogy még egy negyedikre vállalkozunk (kérdés mennyire strapálnak le a törpök).

De már én is gondolkoztam azon, hogy hogy tudja majdnem mindenki elvinni oviból a gyerkőcöt fél4-kor: :roll: :roll: :roll: :roll: jah él nálunk reggel fél 8kor még senki sincs. :shock: a legtöbben fél 9 és 9 között viszik a gyereket. Érdekes.

Egy pár új kép a fiúkról:
Hunor
Kép

Kolos
Kép

Imi
Kép

Tündi és a fiúk

Tündi
Kép
Kép
 
 


Tündi: olyan nagyon szépek a kisfiaid, Imi meg már kész legény lett!!!!

Gratulálok még egyszer hozzájuk, bár gondolom, néha nehéz egy kicsit, de biztos simán veszed az akadályokat.

Ha van egy kis időd, írj, hogyan telnek napjaitok, vagy esetleg van blog, amit lehet olvasni?

puszi Nektek, és persze Mindenkinek! (bocsi, de már fürcsi, készülés a holnapra..)

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok!

Boldog Uj Evet mindenkinek!

Lillo, sajnalom, hogy ilyen rossz hireid vannak, remelem jossz hamarosan jobbakkal!
Miota dolgozol? Hu, le a kalappal!

Tundi, igazad van, fo a pozitiv hozzaallas :)
Nagyon szepek a fiuk, mindharom! Imi naggyon sokat valtozott, egyre szebb 8)

jol vagyunk, gyerekok nagyon csipik egymast, ami nagyon bodogga tesz, orom nezni oket :)
A virusok es az poratka allergia nem konyitettek meg a dolgunkat 2009-ben foleg miota ovizunk, remelem iden picit jobb lesz!
Vince a napokban sajat gyartasu mondokakkal szorakoztat minket, Piro par honapja elvalasztotta magat, most eli a nemtomhanyadik "anyaholvagy" korszakat, ha eltunok a latokterbol kitor a panik. Es dumal egyfolytaban :)

roviden ennyi!

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Mi is boldog új évet kívánunk mindenkinek! :)))

Én nem értem ezt a fővárosi ovi rendszert. Itt ugyanis általában nem 6-2-ig vagy 7-től 3-ig dolgoznak az emberek, hanem 8-tól 5-ig, ehhez képest az ovik előbb zárnak. Barátnőm tesójával megtörtént, hogy később ért oda és az óvónő már az ovi előtt sétált a kislánnyal... :twisted:
Ehhez képest nálunk itt vidéken 7-től (vagy fél 7-től?) 6-ig van ovi, reggel és délután összevont csoportban van az ügyelet, ha valaki később ér oda.

Tündi,
Nagyon szépek a fiúk és Imi hatalmasat nyúlt! Éljen a pozitív hozzáállás! Azért ha lesz egy kis időd, mesélj hogy telnek a napjaitok. (ja, Szilvi ugyanezt írta, bocs)

Ki hogy áll a vírusokkal? Mi még csak 1x voltunk betegek, de akkor is a szeme gyulladt be Blankának és nem az oviban szedte össze valószínűleg, szóval úgy fest, hogy a vitamin-kúra jót tesz neki.
Viszont tombol a dackorszak és ez kicsit megvisel. Szinte mindenre azt mondja: nem, tilos, nem játszom veled, nem vagy a barátom, akarom. Kiabál, akaratoskodik, ellenkezik, csapkod, legyez, hadonászik. Aztán meg jön és bújik: "anya, szeretlek", "apa, szeretlek", "anya, adhatok egy ölelést?". Próbálom szép szóval, próbálom hangosabb szóval, próbálom a szemébe nézve, próbálom távolabbról intézve, próbálom türelemmel és próbálom tényleg legjobb tudásom szerint, de nem megy. Úgy érzem nem tudom kezelni. Ha megkérem, hogy üljön le egy kicsit és gondolkodjon, azt mondja "nem ülök le! nem akarok gondolkodni!". Ez a "menjaszobádba és gondolkodjelmitcsináltál" dolog amúgy is csak legelőször működött nála. Valahogy zsigerből visszautasítja a fegyelmezés/jellegű dolgokat kisebb kora óta. Ötletek?

Most aztán jól beterítettem az oldalt. :)
Timiékről, Ritáékról, többiekről tud valaki valamit?

puszi,
prücs

 
 


Sziasztok!

Prucsok, turelem es kovetkezetesseg.... el fog mulni :)

Amiert beneztem: testverfellepot szeretnenk, legyszi szoljatok, ha van feleslegesse valt elado, erdekelne! Ha lehet irjatok mailt, mert nem mindig jutok el ide. sarahhh12@hotmail.com

Remelem mindenki jol van, nagyon nagy a csend!

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

na eltökéltem, hogy mostmár írok Nektek, ha törik-ha szakad. Apa Németországban van, így internetezhetek a neki szánt időben.

Tündi: Csodaszépek a fiúk!!! Gratulálok!
Nem lehet egyszerű az élet, de úgy tűnik jól bírod, főleg ha negyediket is szeretnél.

Ovis dolgok: Hát ezt én se értem. Sokszor Bálintot fél 9-kor viszem, és van hogy még szinte üres a terem. Ők mondjuk eleve kevesen vannak, 25 fő az egész oviban, de akkor is, csak 3-4 gyerek lézeng. Aztán délután az még rosszabb, mert 5-ig van ovi, de négykor mire megyek érte már alig vannak tizen. Sőt, ha dolgozom, és elcsúszok és csak 3/4 5 körül érek oda, akkor van hogy rajta kívül már csak 2-3 gyerek van. Sőt múltkor hallottam, hogy az egyik óvónő mondta az egyik szülőnek, hogy nem igaz, hogy ezért a gyerekért (egy kislány) mindennap úgy esnek be 5-re, és magánovi, sok-sok pénzért... ki van fordulva magából a világ. Mondjuk nem tudom, hogy ezeknek a gyerekeknek a szülei hol dolgoznak, mit csinálnak, hogy ilyen korán tudnak menni a gyerekekért meg ilyen későn viszik őket.

Mi jól vagyunk.
Abigél már tök sokat beszél, egy csomó értelmes szót mond. 15 foga van. Tök jó étvágya. Alszik rendesen. Reggel-este még szopizunk, de az éjszakairól meg a nappaliról már leszoktattam. Azóta végigalussza az éjszakát és délben is egyedül alszik el, öt perc alatt. Hihetetlen, hogy ilyen gyerekek is vannak. :)

Bálintivel is egyre könnyebb, mert már csomó dolgot meg lehet vele beszélni. Ő mondjuk soha nem volt egy "könnyű" gyerek, de nagyon értelmes. Olvas képekben, számol, tök sokat tud már angolul.

Amit nem akartam az újévi jókívánság mellé leírni, nálunk sajnos vannak gondok, anyukám kórházban van egy hónapja, sajnos elég komoly a baj, iszonyatosan hiányzik, lelkileg is nagyon nehéz, és a legfőbb segítségem és támaszom is elveszett így. Hát nem egyszerű az élet nélküle. Meg egy idióta részeg ember összetörte a párom kocsiját, miután majdnem frontálisan ütköztünk, szerencsére a párom rádudált, meg amennyire bírt lehúzódott, csak pont árok volt mellettünk. Szerencsére senkinek nem lett baja a családból, de a kocsi az jól néz ki. Most gyógyítják...

Munka: Sokan érdeklődtetek. Én most két dologba is belevágtam, hogy még bonyolultabb legyen a helyzet.
Egyrészt még nyáron hívtak egy wellness céghez, mlm-hez hasonló rendszerben dolgoznak, nem igazán izgatott a dolog, de aztán meggyőztek. És nagyon örülök, mert nagyon bejött a dolog, tetszik a munka is, a kollegák is, és a pénz is jó. De a legeslegjobb, hogy én vagyok a magam főnöke, és akkor dolgozom és annyit amennyit akarok.
Aztán itt az egyik kollegámmal nagyon jól tudtunk együtt dolgozni, és hívott egy másik vállalkozásába, egy reklám marketinges melóba. Na ez is nagyon tetszik. MOndjuk ez még tök új, mert nemrég kezdtük, de teljesen az én világom. Ez szintén nem kötött munkaidő, akkor dolgozom mikor kedvem van, meg időm.

Amikor elkezdtem dolgozni még Anyunak semmi baja nem volt. Aztán meg kellett oldani. Szerencsére Bálinti régi bölcsis gondozónénije csinált egy családi napközit, és oda tudom vinni Abyt, ha dolgoznom kell. Vigyáz rá csak pár órára is, és nagyon baráti áron. Aby meg imád nála lenni ,nagyon szereti Szilvit.
Néha esténként/délutánonként meg Bálinti régi védőnénije vigyáz Rájuk, ha el kell mennem dolgozni. Elhozom Bálintot az oviból, aztán jön Kati néni, elmegyek 2-3 órára, aztán az esti procedúrákra itthon vagyok.

H1N1: Én nem oltattam be senkit. Mi se magunkat. Mondjuk én amúgy is a kötelezőkön kívül csak a Prevenart meg a Menjugate-t adattam be a gyerkőcöknek.

Na megyek a dolgomra.
Szép estét Mindenkinek!
Vigyázzatok Magatokra, meg a családra!
Lilla

 
 


Sziasztok!

Na, jobb későn, mint soha!

Lilla!

Sajnálom, hogy egyik baj követte a másikat! Anyukádnak jobbulást kívánok, remélem, hamarosan megnyugodhattok és újra unokázhat majd!

Az autó már nem először "tréfál" meg benneteket, ugye? Nem kis bosszúság, az biztos.... De egyszer azt is megjavítják és remélhetőleg el is felejthetitek az incidenst.

Gratulálok a vállalkozó kedvedhez, nagyon ügyes vagy! Azt hiszem, egy ideje nem hallottam senkitől pozitív véleményt az mlm-rendszerű üzletekkel kapcsolatban, de jó végre egy pozitív bennfentes vélemény.

Oltás ügyében úgy döntöttem, hogy végül is nem kérek belőle. Hiába a sok hivatalos ajánlás, én egyszerűen nem érezném biztonságosnak, ha belőnének valamit. Most ugye már csendesedik a járvány, bár még ijesztgetnek egy márciusi fellángolással, de remélem, megússzuk.

Egyébként azt tapasztalom, hogy ha megkérdeznek újságban vagy bármi nyilvános fórumon akármilyen orvost, egyik sem mondja azt, hogy ne oltass. Biztos félnek, hogy komolyan elmarasztalnák őket, ha lebeszélnének az oltásról...

Tündi!

Gratulálok a menedzseri képességeidhez! :) :)
Nem lehet egyszerű négy pasit igazgatni, de nagyon jó olvasni, hogy nem hogy fáradnál, máris még egy kicsikén gondolkozol.
A fiúk nagyon szépek, Hunor és Kolos mint két tojás, Imi pedig nagyon helyes kiskrapek lett.

Brigi!

Nem tudtam nem észrevenni az utolsó mondatod, hogy nem biztos, hogy kaphatsz oltást. Csak nem együtt szülünk? :)

Prücs!

Azt esetleg nem tudod kipróbálni Blankával, hogy ha csak húzni akarja az idegeidet, egyszerűen nem reagálsz a „kísérleteire”? Talán ha látná, hogy nem tud beerdőzni, megunja a próbálkozást. Persze, nem mindegy, hogy milyen szintű rosszalkodásról van szó, ha ne adj' Isten kárt tesz valamiben vagy saját magában arra nem vonatkozik az elgondolásom.

Boti is nagyon akaratos gyerek és sajnos alkalmazza a feleselés nevű tevékenységet is, de én megpróbálom csírájában elfojtani a dolgot, mert úgy érzem, hogy ha belemegyek ebbe a játékba, akkor egyszerűen hülyét csinál belőlem.

Óvoda: nálunk az van, hogy a gyerekek kb. fele már megérkezik fél 9 előtt, a másik fele 9-ig bezárólag. Van olyan is, akit negyed 8-ra visznek, szóval korán nyit az ovi és ötkor azért még vannak. Akad olyan család, ahol az a ritka, ha jönnek a kisfiúért fél ötig és ha mégis, akkor anyuka még visszamegy az irodába gyerekestől.
Én is négy körül megyek Botiért, de hogy nem dolgozom, ez kivitelezhető.

Rólunk. Jól vagyunk, most kezdtem a 15.hetet, szóval hamarosan AFP. Minden rendben halad, kezd már nőni a hasam is. Tegnap voltam először kismamatornán és nagyon jólesett, fogok járni hetente kétszer egy órát, ami pont elég is lesz. Emellett próbálom gatyába rázni a lakást, olyan dolgokat is megpróbálok elvégezni, amik egy ideje váratnak magukra.

Ja, az a lényeg, hogy szülésig nem fogok már dolgozni, itthon vagyok táppénzen. A dokim azért döntött így, mert van ugye az autoimmun betegségem egy kis epilepsziával megspékelve, s bár egyik sem okoz gondot, a gyógyszerszedésen kívül meg is feledkezhetem róluk, de azért tényezők.

Na, most már húzok, mert leakad tőlem a net.

Szép napot mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok,

De jó, hogy bejelentkeztetek néhányan :-)

Prücsök
Türelem, türelem... én leginkább a figyelem elterelés technikáját alkalmazom, és csírájában elfojtom amit lehet.

Sára
Nekünk nincs testvér fellépőnk, mi a babakocsit is már alig használjuk.

Lilló
Kösz, hogy megírtad, azt hittem már vissza mentél a Mekibe.
Sajnálom, hogy anyukád kiesett a sorból, ez gondolom megvisel, a kocsi miatt meg ne aggódj, azt a szerelők megoldják, lényeg hogy nektek nem lett semmi bajotok.

Nekünk is jól jönne egy kis pénz, de én még várok a melóval Dávid 2 éves koráig. Most éppen a kinőtt gyerekruhákat adom el, meg a terhes cuccaimat, meg ami már nem kell Dávidnak játékokat, babakocsit, járókát stb. Így lesz sokkal több helyünk, bár sokat nem keresek vele, de azért valami csak visszajön.

Kinga
Azért vigyázz terhesen a sok rendezgetéssel, soha el nem végzett munkával.

Most éppen süt a nap, ha jobb idő lesz azért szervezünk még talit?

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!!

Vegre egy kis elet :)

Lilla, sajnalom en is, ami anyukaddal tortenik, nagyon nehez lehet most neked, nektek, remelem hamar megjavul az allapota.

Olvastam a blogon, amit az autobalesetrol irtal, remes, hogy ilyen debilek kozlekednek az utakon.... Sik ideg lettem, de vegul nem irtam kommentet, minek? A lenyeg tenyleg, h jol vagytok es "meggyogyitjak" a kocsit.

A munkaval kapcsolatban meg csak gratulalni tudok, tok ugyes vagy, ezt halal komolyan mondom! Orulok, hogy ilyen jol megy, csak igy tovabb!!! :)

Tucsi, megkaptam a leveledet, de valaszolni mar nem tudtam, valamiert visszadobta a freemail, bemasolom ide, tobbiektol bocsanat!

Koszi a leveledet!
Oviba jarashoz akartam fellepot, de Zoli hivta fel a figyelmemet arra, amit Te is irtal: nem lehet rendesen menni tole, mi amugy is magasak vagyunk mindketten szoval tuti, hogy minden lepesnel belerugnek... Kb 20 perc gyalog az ovi ezert lemondtam rola, mert 40 percet igy gyalogolni nem annyira kiraly. PLusz rossz derekkal felig elore hajolva babakocsit tologatni vegkepp nem jo :(
sajnos marad az auto a sok benzinfogyasztassal... sajna itt nincs bkv ;)
Majd ha Vince belejott a bringazasba jo lesz!

Hogy vagytok? Mira szivecskeje?

Gabek, nalunk Piro komolyan mondom jobban halad, mint Vince, ha gyalogolunk. O annyira kivancsi, h kiskora ota minden bokornal megall es ott matat 10 percet... nem tul halados.
Emiatt akartam fellepot, de az sem lesz jo sajna.

Itt most tok sokan szankoval viszik a gyerekeket, annyira jopofa sztem, de Piro meg kicsi ahoz, hogy kibirjon 2x40 percet egyhelyben ulve, szoval az is kilove es marad az auto.

Nalunk van, aki n8-kor erkezik az oviba :shock:
Pirokam felebredt, lepek, sziasztok!

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Ránéztem a naptárra és láttam, hogy a Füzesi-család háromnegyede a héten üli névnapját!

Szóval, Sára, boldog névnapot kívánok sorrendben Pironak, Neked és előzetesen Vincusnak is!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Koszi Kinga :)
Az a legjobb a nevnapjainkkal, hogy utolag kapcsoltunk, nem volt szandekos!
Miutan olvastalak tegnap azt beszeltunk Zolival, milyen jo volt babat varni... es milyen jo lesz, ha lesz még!

Oltas: en is igy dontottem volna azt hiszem!

Sara

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Kinga, én nagyon lemaradtam, és nem is olvastam figyelmesen vissza ezek szerint, de szívből gratulálok a második babához! (ejnyebejnye, hogy nincs vonalzód, azt azonnal észrevettem volna - na így kell a felelősséget átrakni! :))

Sára, Nektek boldog névnapot gyerkőcikkel együtt utólag is!
(A mi névnapjaink is így vannak csak épp februárban, Abigél 9, Bálint 14, én 16, nálunk is Apa a kihúzó :) ja, és Abigél első neve Mirtill is februárban van, 23-án - és nálunk se volt szándékos)

Ágiknak is nagyon boldog névnapot utólag is!!!


Lányok, köszönöm szépen anyukámmal kapcsolatban az együttérzést. Nem akarok panaszkodni, de nagyon nehéz, lelkileg is, fizikailag is. De túl fogjuk élni, és nagyon bízunk benne, hogy egyszer majd felépül és újra köztünk lesz, mégha most nem is olyan a helyzet.

A munka meg szuper, élvezem. Rám abszolút igaz az, hogy ha egyszer megtalálod azt a munkát, amit a szíved diktál, akkor soha többé nem érzed úgy, hogy dolgozol. Imádom csinálni mindkettőt.

A kocsi már kész. Igen Kinga, nekem is volt már balesetem, két éve, a sajátommal. Akkor azt törték ripityára, ott kicsit én is hibás voltam, itt ebben az volt a szörnyű, hogy teljesen vétlenek voltunk, és óriási baj történhetett volna, ha mondjuk pl az én kis Fiestámmal vagyok, ahogy eredetileg terveztem, hogy egyedül megyek le Bálintért. Szerencsére a férjem kocsija nagy és erős, így sokat kivédett.

Gabi: Te hol árulod a cuccaitokat? Én régebben teszveszeztem, de most az is pang, olyan rossz árakon mennek a dolgok, némely cuccunkért nagyon sajnálnám, ha olyan kevés pénzt kapnánk, mert vannak olyan alig használt dolgaink, amik gyönyörű állapotban vannak, de mindenki az olcsót veszi csak. Ha azt az árat írom be kikiáltási árnak, amin még eladnám, csak kis szájhúzással, arra már nem licitál senki. Az 1Ft-osokra mindig licitálnak, de ott meg jól meg lehet szívni... Szóval most én is gondolkodom, hogy hol adhatnám el jól a jobb cuccokat. Pl a járókánk az egy 27ezer forintos Brandonos járóka, de néztem, hogy ilyen 4-5 ezer forintokért adják a járókákat, és én ezért legalább 12-t kérnék, mert egyrészt szinte nem is használtuk, másrészt meg tiszta hibátlan.

És ha Dávid 2 éves lesz akkor beadod bölcsibe vagy otthonról szeretnél dolgozni? Visszamész hasonló helyre, mint az előző munkahelyed vagy valami egészen másban gondolkozol?

Sára: Nálunk ugyanez van most, hogy Abigél rohan elől, én középen, Bálinti meg lemaradva, mindenhol megállva nézelődik. :) Vicces.

Prücsök: Sajnálom a dackorszakot, teljesen együtt érzek Veled, nálunk Bálint születése óta ez van. Én már feladtam, ő egy ilyen gyerek, megvan a saját egyénisége, nem irányítható. Kész. Szóval nincs jótanácsom. Abigél meg tök más, így tudom, hogy ez nem a mi nevelési csődünk.

Én is szívesen hallanék minden régen íróról, Ritáékról, Timiékről, Joe-ékról, Ágikról, Vandáékról... a teljesség igénye nélkül.

Szép hétvégét mindenkinek!

Lilla

 
 


Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne.

Meg tudnátok nekem mondani, hogy AFP vérvételre éhgyomorra kell-e menni vagy sem?

Hétfőn megyek és most jutott eszembe, hogy ezt nem is tudom-pontosabban, elfelejtettem...

Előre is köszi és jó pihenést mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Üdv CSajok:)

Látom mindenki a tettek mezejére lépett.:)) kistesóprojekt, munka:)
helyes, helyes:))én élvezettel olvasom a történéseket:)

dackorszak: sztem mindenki hasonló cipőben jár, csak van hogy könnyebb, van hogy nehezebb:)
Nálunk a humor az, ami átsegít:) illetve a kölköm benyögései, mikor látja a vörösödő köd leszállt, benyögi: "Anya, ne dühösködj!"ilyenkor nehéz morcinak maradni:)-gondolom ráismertetek az idézetre:)))


Meló+kölök: iszonyú nehéz tök egyedül, sajna vannak ilyen hetek,mikor apa kiszáll a buliból mert síel:) és ilyenkor az egyik ovis társ hazahozza a gyereket, a másik szomszéd megeteti:)mert épp soka meló és nem tudok eljönni.-szóval, ha csak a sima hétköznap van, nekem meg sem kottyan a dacosság.

Mégis van jó hír: megvan(szó szerint kézben) a diplomám.
Irtó büszke vagyok, tök egyedül megcsináltam:)szóval többszörösen hátrányos helyzetű pedagógus vagyok:)))))ahogy azt egy ismerősöm megjegyezte:)

Más: valaki adhatna diétás tanácsot: alig eszem, mozgok is ,de van +5kilóm amitől pont annyira vagyok dagi,hogy a nacik szűkek maradjanak, és útáljam magam, szóval hogy lehet ettől megszabadulni???vagy ez a korral jár???és már marad?

Szép estét mindenkinek:)))
 
 


Sziasztok,

Kinga gyors válasz: igen :)

Dina: Gratulálok a diplomához! Ügyes vagy!
Ne diétázz, mert azzal nem onnan fogysz, ahonnan szeretnél, hanem mindenhonnan. Én tudok Neked tutit ajánlani, éhezés nélküli fogyást, ha érdekel írj privit!

Szép estét!
Lilla

 
 


Sziasztok,

Lilla
Az bizti, hogy ugyanoda nem megyek vissza, de hogy mi lesz még nem tudom, csak kezdenék már magammal valamit.
Most kezdtem volna el bölcsit keresni, de kezdeti tüdőgyulladás miatt itthon vagyunk, így elmaradt ez a project.
Azt mondják a bölcsibe kell munkáltatói igazolás, tehát legyen fix munkám. Állást viszont csak úgy keresnék, ha tutin tudom, hogy a gyerekem jó helyen lesz, tehát ez egy ördögi kör :shock:

Babaszobán szoktam olyan téma indítót keresni, aki keres épp olyat, ami nekem van. Először eladom a jobb cuccokat jó áron, utána a maradékot pedig egyre olcsóbban,mindent csomagban, hogy ne pár száz forintért kelljen találkoznom, vagy postára járnom. Nálunk már csak a helyet foglalja, így szívesen odaadom olcsón is, hogy ő is jól járjon. Rengeteg ruhánk volt, most már 1 éves alatt alig van szerencsére.

Dina
Gratula a diplomához :)
Deez mihez iskellett neked?

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, látom, mindenkinek zajlik az élete...

Dina, gratulálok! Ez esetleg más álláslehetőséget is jelent? Úgy érzem a szavaidból, nagyok klasszul kezeled az elmúlt időszakot, és Kata egy egészséges lelkületű kiscsaj lett! Mondjuk sosem volt elveszett! Ehhez külön gratulálok! És kívánom, hogy lassan megoszhasd az örömöd egy társsal! Ott laktok még?

Írhatnék külön-külön is mindenkinek, de Zsófi nemigen hagyná... Olyan jó olvasni a többgyerekes mamák mindennapjairól. Mindenkinél megvannak a kisebb aktuális problémák, de mindenki klasszul helytáll. De hát nem is lenne más választásunk, ugyebár. Csak az nem mindegy, hogy mosolyogva, optimistán, vagy siránkozva tesszük. Na tőletek lehet erőt meríteni a pozitív hozzáállásból. Mert nekem sem ment mindig. Sőt!

Mi remekül vagyunk. Panka szeptember óta ovis, minicsoportos, igazán januártól látom, hogy felszabadult, és kiegyensúlyozott, megszerette az ovit. Azóta kisangyal lett. Eddig csak délig járt, ma alszik ott először, de ha nagyon nem szeretné, szeptemberig csak délig lesz. Szeptembertől Zsófi is minicsoportos lesz. Őszintén, alig várom! Már nehezen kötöm le itthon. Hihetetlen gyerkőc, hatalmas próbatételeket állított elém és a család elé születése óta. de azért egyre könnyebb...

Prücsök Ági, nem lehet, hogy Blanka is figyelmet követel? Hogy a látszat ellenére nem ment olyan könnyen az ovimegszokás? Nekem Panka ugyanezt csinálta, akkor változott meg, mikor hosszabb időre elutaztunk (sokat együtt volt a család), utána téli szünet-karácsony-újév, ismét sokat együtt voltunk, sok figyelmet kapott. Blanka ott alszik az oviban? Tudom, fárasztó ennyi időt/figyelmet/türelmet folyamatosan mozgósítani, de nálunk bevált...

Kinga, gratulálok a pocaklakóhoz, majd mesélj, milyen volt az afp. (Habár én nem tartom jó dolognak, nem megbízható, ha nem a megfelelő időben csinálják, nekem ezért kellett magzatvízmintavételre mennem).

Tündi, nem semmi, ahogy a fiúkkal nyomod! Honnan ennyi erő, vidámság? Klassz!

Muzsuval mi lehet? Régen milyen aktív volt, most meg évezredek óta nem tudni róla!

Mtm Tücsi, Te is eltűntél!

Brigi, engem is izgat a felvetés! :)

Saara, egy szánkózás?

Mindenki, egy tali?

Puszi Nektek,

Cseragi és a lányok

Kép Kép

Kép

Kép
 
 


Üdv Csajok!

Cserági
igen itt lakunk, s sztem maradunk is.
Hogy jól viselem, nos ez változó:) menstruációnál nem:)))

Társ kérdése? nehéz, nehéz, de nem reménytelen, csak hát (ha szirupos akarok lenni és még szeretem a volt a férjem.)...és ez majdhogynem viszonzott is. Tudom, tudom, de abba gondoljatok bele, hogy valós kegyetlen helyzetben nem biztos,hogy mindenki azt az érzelmi szálat, teljesítményt hozná, mint a biztos helyzetben.
Én sem gondoltam sosem, hogy ennyire máshogy is lehet.

Katus kiegyensúlyozott, ügyes, noha két családja van, de ugyanazt kapja mindenhol, és soha nem hall a másik félről negatívumot, sőt csak a tiszteletet, szeretet. Mindketten részesei vagyunk életének, napi szinten beszélünk, s csak egy pl. minden ugyanúgy van, fekvés, alvás, fürdés mint nálam vagy ott. Szóval stabil rendszere van:)


Diploma: a suli miatt kellett, így most teljesen törvényesen tanítom azt,mait már 8 éve:)))


Lilló: írok:)
Üdv:)
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon tudtam visszaolvasni. De látom az az utolsó mondat megfogott pár anyukát. Igen úgy néz ki bébit várunk vagyis a teszt pozitív lett, de szégyen szemre nem voltam még dokinál, mert vizsgáim voltak és decembertől január végéig csak tanultam és vizsgáztam. Nem ment zökkenő mentesen. Közben nagyon félek, egyik bébinél se féltem így mint most, nem szedtem folsavat, igaz terhesség előtt rengeteg olyan ételt ettem amiben van folsav de nem szedtem semmit eddig. Félek hogy a bébinek ez miatt lehet baja. Eleinte az volt hogy igaz csúnya dolog de a mi anyagi gondjaink mellett úgy volt nem tartjuk meg a bébit de olyan zsúfolt volt minden hogy dokihoz nem jutottam el és a bébi mostmár jön :-)
Gondolom most sokan lenéztek ez miatt.
Szerintetek lehet baj hogy nem szedtem folsavat? Ja most kb olyan 12-14 hetes lehetek. A héten most már meglátogatom a dokit végre.
Nehéz dolgokon mentünk át és komolyan jobban félek mint eddig.
Bocs, hogy csak most írom meg. Szégyenlem is magam, hogy eddigi terhességeim elején ahogy pozitív lett a teszt már futottam, sajnos most nem így történt, ezért van leginkább lelkiismeretfurdalásom:-((

Remélem mindenki jól van:-)
Manó gratulálok, gyönyörűűek a gyermekeid!

Dina gratulálok a diplomádhoz!!

Kgk gratulálok a terhességedhez!!

Cseragi nagyon szépek a gyermekeid!

Puszi nektek!

Brigi

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Brigi!

Örülök, hogy jól értelmeztem a szavaidat, én is gratulálok! Ezek szerint nagyjából egy hónap különbséggel szülünk majd! Legalább nem leszek egyedül a pocakommal! :)

Sajnálom, hogy komoly gondok árnyékolják be a babavárásod.
Ne mondj ilyet, hogy lenézne bárki is! Az élet nagyon komoly dolgokat tud produkálni, ami sokszor rajtunk kívül álló okok miatt következik be. Szorítok, hogy mielőbb elrendeződjenek a dolgaitok.

A folsavval tudtommal az van, hogy ajánlott elkezdeni a szedését már teherbeesés előtt, de soha nem hallottam, hogy ennek elmaradása bajt okozna. Szerintem menj el mielőbb dokihoz, ő majd ebben is biztos tanácsot tud adni.
Egyébként Valentnél szülnél?


Dina!

Gratulálok a diplomához! Ne haragudj, de nem emlékszem pontosan, milyen képesítést is ad ez neked?

Gratulálok ahhoz is, hogy ilyen szépen, "felnőtt módra" meg tudjátok oldani az életet Kata apukájával és kis szőke angyalka nem kell nélkülözze az apukáját. Elhiszem, hogy érzelmileg kacifántos a dolog, gondolom, ez az az eset, amire közhelyesen szokás mondani, hogy az idő rendezi majd el.

Cserági!

Örülök, hogy "ideértél":D ! Gyönyörűek a lányok, nagyon hasonlítanak egymásra.
Nagy megnyugvás egy szülőnek, ha látja, hogy a gyermekecskéje jól be tud illeszkedni az oviba és szívesen jár!
Szerencsére Botival sem volt probléma a beszoktatás, azóta is szívesen jár oviba, vannak barátai és kedvenc játékai.

..És bár itthon is annyi játéka van, hogy nem győzzük kerülgetni, de barátokat varázsolni nem tudok neki csak úgy, neki pedig nagyon kell a társaság és ez az, amit az ovi tud megadni neki.

Most plusz dolog lett az életében az is, hogy elkezdtük őt úszásoktatásra hordani. Szerencsére nagyon kedves, fiatal edzősrácot fogtunk ki, akitől szívesen tanulnak a gyerekek.

Az afp megvolt, jó másfél hét, mire meglesz az eredmény.
Nem emlékeztem, hogy ennyit kell várni rá, de hát ez van.
A lelettel megyek aztán a 18. heti genetikai uh-ra. Már nagyon várom, szeretném tudni, hogy rendben fejlődik-e a kicsike és hátha hajlandó megmutatni, hogy fiú-e vagy lány.


Gabi!

Jobbulást a tüdőgyulladáshoz! Ki lett beteg?
Ez a munkakeresés kisgyerekkel tényleg egy ördögi kör.
Ezek szerint a Minimaxot otthagyod? Van esetleg valami olyan forgalmazó vagy hasonló területen működő cég, akihez szívesen átmennél?

Most megyek, megpróbálok megküzdeni a házimunka nevű mumussal...

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan: Brigi, a felelem csak ujabb felelmet gyart...
En egyik gyereknel sem szedtem folsavot a varandossag elott, Vincevel szedtem vitamint, amikor mar pocakban volt, de Pironal mar azt sem. Eleg jol sikerultek a gyerekeink szerintem ;), szoval en a helyedben nem aggodnek emiatt.

(ja es azt is leirom, akinel most Pirot szultem anno azt mondta felesleges a 10-11. het elott elmennem hozza, latod, akar orvosi utasitasra is tehetted volna ;))

Amugy gratulalok a kisbabahoz :)

Sára

Kép

Kép
 
 


Hu, ehhez mit szoltok??!

Kép

Sára

Kép

Kép
 
 


Sára:
ez milyen igaz:)))

Brigi:
ne légy lüke, tudom, a hormonok, meg minden.
Ki nem szarja le, mit gondolnak idegenek, te vagy meg a családod. Ennyi.
És akkor mi van, ha nem tudod megtartani a gyereket? kinek mi köze hozzá.
Ezek mind mind személyes döntések.Csak az érti meg,aki benne van. ENNYI.

DE!!!!!! Mivel megtartottad alomars a dokihoz:)))

Mondom én, aki 2 éve nem voltam rákszűrésen:((((
de megyek is a héten,:)

Egyébként meg, amelyik gyerek meg akar születni, az megszületik, gond nélkül:)
Ne gondolj hülyeségekre:)))
 
 


De felgyorsult itt az élet. :)

Anid,
Jó hallani rólatok és nagy-nagy gratula a diplomádhoz! :)
Az élet majdcsak megoldja ezt a kesze-kusza helyzetet nálatok is. Addig fő a béke és a nemt'ommi. :D

Gabek,
Tényleg ördögi a kör és ráadásul most baromira pang a munkaerőpiac. Én azért még mindig optimista vagyok, vagy legalábbis jól elfoglalom magam itthon. Remélem azért megoldódik majd ez is, neked is.


Cserági,
Nagyon helyesek a lányok. És milyen nagyok már. :)
Nálunk a sok együttlét után még nehezebb az ovi. Anno beszoktatás után 1,5 hónapig semmi gond nem volt, azóta nem nagyon akar menni. Hétvégén még igen, reggelente már nem, aztán hol jobban sír, hol csak nagyon elkámpicsorodik, hogy be kell menni a csoportba. Amúgy ott alszik és alapvetően szeretheti is, mert sokszor játszik ovisat a babáival.
Sokat vagyunk és foglalkozunk vele - szerintem. Gyakorlatilag nem is tudunk érdemben beszélgetni a párommal mellette, mert nem hagyja - csak ha alszik, vagy még oviban van. Azt mondja jó az oviban, de fél, mert mi nem vagyunk ott. Itthon meg...? Nagyon változó, ha dacos, akkor nagyon. Ha jó napja van, kenyérre lehet kenni.
Most is itthon van velem. Tegnap gyöngyöt fűztünk, ma festettünk, semmi gond nincs. Csak ha rájön a hoppáré. :) Azért ebben is optimista vagyok.

Brik,
Ne parázz a folsav miatt. És lelkifurid se legyen. Nincs miért elítélni téged. A saját életét mindenki maga látja, de ha már így alakult, örüljetek a csöppségnek. A szeretet kárpótolja majd őt is és titeket is a nehezebb körülményekért.
A lakás gondotok már megoldódott remélem. Fel a fejjel, a pozitív gondolatok a babát is erősítik, tudod!? ;)

Kinga,
Mikorra vagy kiírva, június-július? Jó rólatok is hallani.

Sara,
Óriási ez a kép. :P

Na lépek, pusszantás mindenkinek!
prücs

 
 


Brik!
Gratulálok a pocaklakóhoz. Ha jönni akart akkor jönni is fog. :P
Nem lesz semmi baj. Nyugodj meg, azzal segítesz a legtöbbet a picinek.

Sára!
Péterfy-ben egy kocsiban is voltak a srácok, a világért sem választották volna szét Őket, hisz a pocakban is együtt voltak. Vigyáznak egymásra.
Mióta kiderült, hogy ikreink lesznek, beleástam magam a témába és hát sok érdekes dolgot olvastam. Egy külön világ ez az iker dolog. (főleg az egypetéjűek)

Dina!
Gratulálok a diplomádhoz! Még mindig erős csaj vagy! :D
Külön elismerés azért, hogy Katának sikerült megtartani a "normális" életet.

Cserági!
Gyönyörűek a lányok. És mennyire hasonlítanak egymásra. Hihetetlen.

Mindenki!
Olyan jó lenne egy tali!!!!

Gabek!
Nálunk úgy volt, hogy ahonnan eljöttem szülni onnan adtak ki egy igazolást, hogy állományban vagyok. Mert attól hogy valaki gyed-en van még mindig ott dolgozik ahonnan elment szülni. És így igazolást is ki tud állítani az anyukának. Amit nálunk el is fogadtak a bölcsiben.

Nálunk telnek a napok, jó gyorsan. Van hogy a reggeli kávémat du. 4-5 körül iszom meg. :oops:
Mindig van valami. Szopi, pelenkázás, fürdés (napközben fürdünk, mert így az este több idő jut Imire) séta, játék , altatás... és a házimunkáról még nem is beszéltem. :roll:
De én élvezem. Akkor érzem jól magam, ha tudom, hogy hasznosat csináltam. És hát a két gyerkőc imádni való. Annyit mosolyognak :D
Jah és már egy hónapja átalusszák az éjszakát. Este fél9-től reggel 6-7-ig. :wink:
Szerencsére még tejcsivel is bírjuk az etetést. És remélem ez így marad még 2 hónapig.

Na megyek felkeltem apát, mert szerintem elaludt Imi altatása közben. 8)

Tündi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a biztatás és a gratulációkat, jól esett amiket írtatok! Még mindig hihetetlen, olyan fura, hogy babánk lesz. Nehéz felfogni, pedig itt van a pocakomban:-)))
Nem terveztük a bébit, de Isten ajándékának tekintem valamiért küldte hozzánk. Ő döntött és minket választott. Minden szeretetemmel várni fogom őt!!!
Tanulást nem hagyom abba, a sulit végig csinálom, kemény lesz de mi nők erősek vagyunk. A tanulás nagyon fontos a mmai világban, hogy el tudjunk helyezkedni.
Szerintetek csaszi után lehet simán szülni?
Volt aki már így szült?

Millió puszi nektek!

Brik

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok,

Brik
Ez az utolsó hozzászólás már jobban tetszett, mert nem csak azt hajtogattad, hogy félsz. Örülj neki, nézd a jó oldalát, nem baj ha nincs meg mindenetek, a baba akkor is boldog lesz ha szeretitek és örömmel fogadjátok, neki csak ez kell, a stabil érzelmek, hogy miylen az ágya vagy a babakocsija, vagy aruhája, vagy a háza az mindegy, cska az a fontos, hogy ti szeressétek!
Gondolj arra, hogy erős-ügyes kisbaba lesz és nem jöhet közbe már semmi!!!

Manó
Jól nyomod a srácokkal, nem mondom!!!

Saara
Ezt annyira jó, hogy bemásoltad, tisztára meghatott. Lehetne a szeretet ünnepének a szimbóluma is, nagyon szép.
Nektek amúgy milyen a vidéki élet? A lurkók megérezték, látsz rajtuk valami változást?
Vannak ott jófej anyukák?

Prücsök
Nálunk nincs ilyen, ezért tanácsot nem tudok adni, de majd elmúlik. De azt látom, hogy ha itthon vagyunk akkor 2-3 napig nagyon élvezi az itthon létet (annak ellenére, hogy nem nagyon megyünk sehova mivel beteg), de utána már nagyon várja az ovit.
Te most végül mégsem dolgozol? És akkor veled most mi van munkafronton? Magadnak fizeted a TB-t, vagy?

Anid
Nem lehet egyszerű a helyzeted, de jó hogy kultúráltan tudjátok kezelni. Tesómék is elváltak, sajnos a férje nagyon gáz lett azóta.
Általánosba vagy gimibe tanítasz? Kata oda fog járni ahol te dolgozol?

Mi már meggyógyultunk, vasárnap szülinapi bulira megyünk, utána hétfőn ovi, és végre pénteken lesz a várva várt farsang :-)

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: