Új privát üzeneted érkezett!

Várlak benneteket, kedves anyukák, akikkel együtt voltunk a kórházban, hogy megbeszélhessük a jót és a rosszat is, ahogy a fejő klubban is tettük.... :P :P :P

KépKép
 
 


helló!
most gyorsan beköszönök!

tegnapi napon hazajöttünk! :D
Diu eddig egész jól viselkedik! :D

az itthoni mérleg érdekesen működik, de hazajövetelkor 2330g!

majd talán gyártok én is egy vonalzót...

Dióbaba anyuja
 
 


helló :D :D :D :D :D
Dióka fantasztikus fejlődést produkált!!!!!! Annyita örülök nektek! :P :P :P :P Kép

KépKép
 
 

 
 

SziasztoK!

Bocsánat, hogy ide írok "külsős"-ként, de
Angyalt itt találtam meg :) Nagyon örülök, hogy végre hazamehettetek! És már ilyen szép nagy Dióka! Gratulálok!
Várom a további híreket Rólatok!
Puszi! Bea

Kép
Kép
 
 


Benóanyu,
helló!
azért fiaid is szépen nőnek! :D
most már jobban megy az etetés, mint az elején, igaz? :wink:

Diu elég jól eszik szerintem magához képest, 50-60-at simán kiszopókázik, este többet is!

hogy bírjátok a dupla dolgokat apával??

Beu,
:D köszönjük szépen!
és már 20 hetes vagy?? :) hú, de megy az idő! picicsillag fütyi v. nuni?
majd írok vmikor hozzátok is, most már tökhivatalosan babás vagyok, úgy, hogy itthon is vagyunk együtt! :D

most mennem kell, mert fürdünk, eszünk stb :D
és lábkörmöt vágunk, jaaaaj :roll:
 
 


Beu, tök jó, hogy megtaláltad Dióanyut! :D :D :D Sok boldogságot nektek is a gyerekeitekhez! :D

Kati (jó így, ugyi?), szerintem az 50-60 fantasztikus és az, hogy SZOPÓKÁZIK!!!, hát, az még fantasztikusabb! :shock: :shock: :shock: Dávidka kb. 120-150-et eszik, meleg időben/nyűgös kedvben kevesebbet, és most Kristófka fogyókúrán van, mert volt, hogy a napi összes kajáját kihányta (x, hogy miért), és most ezt olvastam/találtam ki, hogy 2 óránként etetem (ha felkel, ha hagyja magát felkelteni meg ilyenek), és akkor annyit adok neki, mint te Dióbabának (ha nem nyüszít tovább). Így csak napi 1-2 hányásunk marad. Kaptunk már rá Sinlac (talán) nevű tápszert, amit az igazi tápszer/tej előtt kell adni a K.-nak egy-két kanállal, mert az elvileg benne tartja a kaját, gyakorlatilag viszont azt is kihányta. Megemeltük már az ágyát, hogy így maradjon benne a kaja stb., stb., most még ez a legjobb módszer, ez a gyakrabban kevesebbet.

Bírjuk, bírjuk. Anyuék szoktak feljönni napközben segíteni, meg van, hogy elviszik a ruhákat kimosni (ha pl. minden kaját kihány, akkor egész nap etetünk és egész nap mosunk, a saját és a gyerekek ruháit is). Az etetés egyébként elég horror, van, hogy 2 óráig is eltart, főleg, ha egyedül nyomom, mert akkor ugye, van, hogy egyszerre akarnak enni és van, hogy egymás után és akkor azért hosszú. D. szokott bőgni evés közben (vagy az emésztése indul be és az fáj - a doki szerint, vagy éhes és mohó vagy passz), K. meg mohó és utána hány és utána lehet etetni újból, mert bőgés van.

Na, ennyi.
Most tettem le egyébként őket. Egyfolytában nyervogtak, úgyhogy felkaptam ezt, felkaptam azt, mert a Gyurika szerint nem kell felvenni őket (főleg filmnézés közben :?), szóval kaptam őket én és közben csináltam pirítóst.

Ti minden nap fürdettek? (Mi nem, csak kétnaponta kb.)
Lábköröm? Az nálunk leesik magától. :roll: :oops: :D
A kézköröm meg totál koszos. :x Mindig. Nálatok nem?
Majd írj, milyenek az éjszakáitok. :D Remélem, jó lesz.
Tényleg, még nem mosogattad el Diókát?
Majd tehetünk fel képeket is ide a babokról. :D :D
Na, azt hiszem megyek.
Fejni szoktál még? Én már csak kb. hatóránként.
Ja, még akartam mondani, hogy szólni kéne a Gabinak is, hogy jöjjön.
Na, reméljük, majd jönnek a többiek is, és akkor jól meg tudjuk beszélni ezeket a dolgokat.
Úristen, rengeteget írtam. Na, puszi

KépKép
 
 


1246562835.3221.doc
Ez itt fent a Hogyan ne legyünk tökéletes anyák? ÁLLATI JÓÓÓÓÓÓ

KépKép
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó, hogy megcsináltátok ezt a topiot! Bár én azt nem udom mit élhettetek át a kórházban, de a "fejő klub" ról eszembe jut a szoptatás, ami szerintem az egyik legcsodálatosabb dolog az életben. Nagyon szerencsésnek tartom magam, hogy szoptathattam a kisfiamat, és már alig várom hogy újra tegyem :)

Angyal szetintem is szépen eszik Diu! Lassan felfogjátok gondolom hogy végre otthon leget veletek!
Jaj a körömvágást én is utáltam mindig :roll:
Még nem tudjuk a nemét, pedig nézegette nagyon a doki az UH-n :)

Benó Gratulálok a Fiúkhoz, nagyon édesek!!!
És természetesen le a kalappal előttetek!!! Amióta van gyermekem megértem milyen nehéz lehet az ikrekkel :)

Kép
Kép
 
 


üdv!

Benóanya,
nem lehet semmi ez a sok hányás, szegény Kristóf, meg tényleg a sok lehányt cucc :? na meg a 2órás etetés! :roll:

DióMaki ma a vasat köpte ki, úgyhogy hanyagolom a kiskanalat, inkább kaja előtt egy kis tejben cumiból.

néha fejek még, de annyit már nem, szeretném már a fejőt a föld alá ásni. amúgy megolvadt és kissé eldeformálódott a margitban az egyik sterilizálásnál. :evil:

első éjjel egész jó volt, egy felkeléssel/evéssel, második éjjel sírós volt, tegnap okés, egy evéssel, várom a mait!
körmöt végül nem vágtunk, a védőnő mondta, hogy vágjuk le.
neeem, még nem mosogattam el! :mrgreen:

Gabival mindig épp "kerüljük egymást" a hívással, de egyszer csak összejön, akkor szólok neki!

Beu,
akkor a fütyi/nuni még titok! :wink:
majd egyszer összeszedem magam, és írok (lehet, hogy privi), hogy mi is volt, hogy is volt...

lassan kezd oldódni bennem a rengeteg ideg, tömény volt az elmúlt 3hó, még ha hozzá se veszem az előzményeket...
 
 


Helló!

Tök jó, hogy csak enni kell fel Dióka, ez nem semmi! Én is áldom a gyerekeket, hogy a kezdeti nyifinyafi helyett mi is már csak enni vagy nem enni (= úgy csinálnak, mintha éhesek lennének, csinálom a kaját ezerrel, erre vagy visszaalszanak, vagy isznak egy kortyot és aztán alszanak el, de olyan is volt, hogy K. 5-10 percenként evett egy kicsit, én a kiságyra dőlve aludtam a köztes időkben) kelünk fel! De most már, mindent összevetve, sokkal jobbak az éjszakák, már nem akarok sört adni nekik enni, meg nem mondom azt, hogy már megetettem őket, mikor nem, meg ilyenek. :roll: :lol: Ja, és már a takarót és a párnát sem etetjük. :lol:

Beu, tök jó, hogy tudod szoptatni a fiadat, reméljük, a második babánál is minden ugyanilyen szuper lesz! Egyébként én úgy látom, hogy néha a mi két gyerekünk egyszerűbb, mint egy gyerek, ez most komoly, mert szerintem olyan jók. :D :D :D (Nem mindig ám. :x)

A D-vitamint ti nem szoktátok elfelejteni beadni? Konakiont is kell adnotok? (Biztos mindenkinek kell.)
Most már a fiúk elkezdték nézni az embereket, a tárgyakat, és mosolyognak is az emberre meg mindenre. Még hang nélkül, tehát nem kacagnak, de tündériek így is. Így már nem annyira tengerimalac jellegűek. :roll: Dávidka eddig hason szeretett csak aludni, de most már megy neki háton is. Félek bevallani, de kiszedtük alóluk a légzésfigyelőt, mert a Dávidka eddig is mindig lemászott róla, tehát semmit se ért, mert mindig átmászott a Kristófkához. Most kb. egymás hegyén-hátán alszanak, egymás fejét kapirgálják, annyira közel vannak, de biztos jó így nekik, odabent se volt máshogy.
A fürdést szereti Dióka? (Meg majd a többiektől is kérdezem, ha jöttök.)

Nyifnyaf van, kopok. Puszi

KépKép
 
 


Sziasztok kedves fejőtársak :D itt a másik ikres mami.

Beno, köszi a segjtséget. :lol:
ez a hányásos dolog nagyon kemény. Nálunk szerencsére nincs ilyen probléma és Gergő is tud már levegőt venni evés közben. A D vitamint, ha néha elfelejted beadni nem gáz, de az a másik gyógyszer nem tudom mi, nekünk azt nem kell adni.

Kata,
fantasztikus, hogy otthon vagytok és ráadásul jó a jány. Jó rég taliztunk. Gondolom zabszem volt a gatyeszba az első nap. Nekem legalábbis igen. Nem mertem lecsukni a szemem. :shock:
Ágival beszéltem kisJaszi is szépen gyarapszik. Mesélte, hogy a Margitba is voltatok. Remélem minden rendben ment.
Mi is kezdünk alakulni. Benedek stram kiskrapek már 4 kg felett, Gergőci pedig közel 4 kg.

na megyek a mai nem Gergő napja
 
 


megvolt a nyifnyaf? :wink:
jaaaj de édik lehetnek egymás hegyén-hátán! :lol: :lol:

hihi, eszemb jutott, mikor felpattantál éjjel, hogy menni kell fejni, holott már megtörtént :wink: (mesélted)

Vigantolt kap Maki, azt minden baba kap, bekeverem neki a Maltoferrel és folsavval együtt kicsi tejbe, és kaja előtt rácuppantom Diut, mikor jó éhes, és mielőtt felfogná mit eszik.
Konakion az AT-s babáknak kell, mert a K vit. az egyetlen, ami nincs benne az anyatejben. Havi 1, mindig 24-én (szülinap). Na ezt nem kizárt, hogy el fogom felejteni! :?

Fürdés, hmm... szereti, ha nem én fürdetem :roll: :oops: szakavatott kézben (pl Hatharminc :) ) imádja, hatalmas szemeket mereszt. Nekünk inkább sír közben, utána meg fázik.

né csak, így kipofásodtunk:
Kép
 
 


Sziasztok.

Nektek milyen volt a tegnapi nap?
Nálunk Gege teljesen kivolt. Egész nap,ha aludt 1 órát sokat mondok. Ma már jobb a helyzet.
Beszéltem Ágival és van vmi nagyonjó nem gyógyszer ami kifejezetten hasfájás múlasztó. 6 hetes kortól lehet adni a babáknak, ha vkit érdekel megírom.

Benó,
szoltál Heninek és Áginak, hogy megcsináltad ezt a csevegőt?

Angyal,
Dióka csuda cuki :D
 
 


ó basszus!!! itt nézem egy ideje, hogy nem ír senki, még mindig az enyém az utsó hsz, hát most látom, hogy majdnem egyszerre futott be a hsz-ünk!

Bege,
sziaaa!!! :D :D
jól vagytok? Gergő tüdőcskéje rendben? kell puffot adni neki?
Benedek?

ú, fost@m rendesen első nap, főleg hogy Diu elég sokat sírt hazafelé meg otthon is mikor megérkezütnk, de a kaja megoldotta :wink: mint általában nála mindent :roll: :D
hadd dicsekedjek: tegnap du. 100-at szopikált! 8)

Megjártuk a Margito neurológiát, Jaszi+Anyával követtük egymást mindenhova! :)
remek korona volt a PIC-re és a Péterfyre :roll:
az eredményhirdetésre már olyan ideggombóc voltam, hogy na :? de ami a lényeg, sokkal jobb hírekkel zárult, mint az előzmények árnyékában várni mertem! :D
persze figyelünk, soksok kontroll még, de reméljük folytatjuk a jó utat! megyünk Dévényhez, akarom a korai fejlesztőt is pl.

Begeanyu,
voltatok már a Gézengúznál?
 
 


Helló csajok!
Elolvastalak mindig benneteket, de mivel mindig vagy altatás közben vagy büfi alatt tudok idejönni, ezért kezem már nincs, csak szemem. :roll: :lol:
Szóltam Heninek és az Áginak is, Heniéknek még nincs netük :(, de lesz és majd jön. :) Ági is jön. :)
Én még nem is mertem fürdetni a fiúkat :? , apuka vagy dédimama csinálja.
Nagyon ügyesek vagytok a százzal, Kati!!! :!: :!: :D :D :D

Ti jártok már valamerre fejlesztésre?
Kell tornáztatni a babákat? Nekünk egy picit kell, de tornáznak maguktól is. :wink:

Milyen hasfájás ellenire gondolsz, Bogi? Pl. Gripe Water (ilyenünk van, ez gyógyvíz, szerintem ez a legbarátibb), akkor van olyan, amit a gyerekorvos ír fel, 140 Ft és görcsoldó a becsületes neve, vagyis más nevét nem tudom, olyan kanalas, tudjátok; aztán van az Espumisan csepp, ami gyógyszer; Infacol, ami nem gyógyszer, úgy tudom; a Gripe water 1700 Ft-ba kerül.
Mi már nem szedünk semmit, mert csak ritkán fáj a hasa a Dávidkának (szerintem). Amúgy gőzöm nincs. Tiszta filozófusok lettünk, mióta megvannak: egyfolytában elméleteket gyártunk, mi a bajuk: lehet, hogy ez..., lehet, hogy az....

Tegnap kaptunk szurit (Infarix-IPV-HIB, mondjam, mire való?, megtanultam ám :D torokgyík, szamárköhögés, merevgörcs, gyermekbénulás, és még valami, ja, igen, agyhártyagyulladás), és D.-nak be kellett adnunk egy kúpot, mert 37,6 volt a hője. Lehet, hogy erre még nem kellett volna beadnunk, de adtunk (apa).
K. még mindig hány és nem akar fogyókúrázni (= gyakrabban keveset enni). :? Pedig egy ideig ment a dolog. Tegnap baromi nehéz pálya volt, minimum 8-as. :wink:
Na, most ennyi, puszi. Írjatok magatokról.

KépKép
 
 


Nagyon édi Dióka, hihetetlen, hogy mikor elváltunk, maroknyi baba volt! :shock: :shock: :shock: Hála Istennek, hogy már nem olyan pirinyó! :D :D

Nálunk egy evés már kimarad éjszaka, egész aranyosan gőgicsélgetnek (most kezdték egy-két napja), meg mosolyognak. Viszem magammal őket mindenhová kb., ma reggel K.-val mostam fogat, most meg D. nyifinyafizik. Felvegyem? A franc se tudja. Ti nem vagytok így? Hogy olyan bizonytalan vagyok, vagy mégsem? :roll: :lol: Most talán elhallgatott.

A lakás nálatok nem szalad?
Én magam is szaladok, hajam folyton hevenyészve összefogva, mert úgyis fel kell venni valakit, aki beleakadna, kitépné, lehányná stb., sulis pólóban flangálok szinte mindig, szóval csinos anyuka vagyok. 8) :lol:

Ui.: Mi az a Gézengúz?

KépKép
 
 


Csípőuh-on meg ortopédián ti is voltatok, ugye?
Ti mentek már erre-arra, Kati?
Bogi, nektek milyen babakocsitok van? Egymás mellett, mögött? (Nekünk mellett, de most licitálunk egy mögöttire.)
Tudsz menni egyedül (babkocsival vagy akárhogy)?
Én nem, már próbáltam 2 alkalommal a babakocsival egyedül, de képzeljétek, a földszinten lakunk, és így se megy, mert a ház előtti lépcsőn van olyan babakocsilejáró, de túl szűk, úgyhogy a lépcsőn kell kerekenként levinni, de akkor meg félő, hogy kiesnek alul a gyerekek (hátul), szóval, a franc se reszkírozza ezt.
"Régebben" mentem kocsival meg autós hordozóval velük kb. anyuékig, meg egyszer postára is :!:, de most már félek, hogy K. hányni fog, meg amúgy is, nehéz kiválasztani a megfelelő időpontot, amikor éppen nem akar senki se enni, se hányni, és már jó mélyen alszik, és akkor belehajtogatni őket az autósülésbe és úgy ki ...., még a babakocsi jobb, mert abba nem hajtogatod, csak lefekteted, na, mindegy, megyek. Puszi

KépKép
 
 


Sziasztok.

huu, nagyon szar éjszakánk volt :twisted: már kezdtem reménykedni, hogy nálunk is 1 etetés kimarad (azéjféli). 3 napig ügyik voltaka srácok, de tegnap.....2 óránként kérték a kaját és a teljes adagot megették. (130 ml)Szóval egész éjel apával kb2 órát aludtunk :cry: Nem tudom mikor normalizálódik a helyzet, de ezt hosszú távon nem lehet bírni és erre a védőnőm is figyelmeztetett.
Elég csoffadt vagyok én is benó. Már levágattam a hajam vállig érőre, de annyira hullik attol félek megkopaszodom. Most azon gondolkodom, hogy egész rövidre vágatom mint amilyen a tied angyal.

Benó, nekünk egymásmelletti babakocsink van ABC Design márkájú 3 kerekű. Teljesen jó nem túl széles, bár teljesen vízszintbe nem lehet állítani. A fiuk szeretik. MI kertes házban lakunk, tehátnekem nincs lépcsőproblémám. Sétálni szoktunk, meg kint ülni a kertben. Most is épp ez van a fiuk mellettem a babakocsiban.
Mi jövőhét szerdán kapjuk meg a szurit addigra Gege is malyd 4 kg-os lesz.
Vásárolni már voltunk a fiukkal, egész jól bírták, meg önkormányzatnál is voltunk próbáljuk elintézni a közgyőgyot.

Angel,
Gege tüdeje köszi jól van. A rekeszizom műtét után 2 nappal le tudták venni a lélegeztetőgépről :D ésonnantól kezdve hihetetlen mód gyógyult. Ami gond volt még, hogy evés közben nem vett levegőt, de szerencsére már ügyes. GYógyszert nem is kapott csak eg sós inhalálót, ezt használjuk. Múlthét kedden pedig megműtötték a szemét. 1 napot bent feküdt a korházban(aznap Bebével nem lehetett bírni). Tegnap voltunk szemészeti kontrolon,szépen gyógyul :lol

A Gripe Water-re gondoltam.
Nekünk még nem volt semmi neurológiai vizsgálatunk, de a csipőjüket sem nézték meg.
Gézengúz: szeretnénk a dr.néninktől beutalót kérni hátha akkor ingyen megnézik őket. A II.Nőin szeptember 24-re kaptunk időpontot :cry:
Hogy miaGézengúz?egy alapítvány ahol neurológiai felmérést csinálnakés vann mindenféle torna, masszázs, úszás lehetőség.
 
 


sziasztoook!

na próbálok reagálni a dolgokra, lehet, hogy ömlesztve :roll:

Bege,
nagyon ügyes fiú Gergő! :D akkor már a kaja is megy! :wink:
sós inhaláló? az mi? nem puff?

most műtötték a szemét? :shock: mintha már szó lett volna róla, akkrois, mikor még ott voltunk a sotén!
Diu szemét is meg kellett műteni, még május végén a Bókayban vendégeskedtünk egy éjszakát.
Gergőt is Maka drnő műtötte? hány pontot kapott a szemére?
Maki kb 3500-at egyenként... azt hittem sosem lesz vége a műtétnek, két és fél órán át tartott, már minden sz@rt el tudtam képzelni. nehezen tudták levenni a lélegeztetőgépről utána, akkor volt kb másfél kilós a drágám.
azóta rendben van, szépen ereződik, tegnap is volt kontroll. annyit mondtak, hogy élsportoló majd nem lehet, hát nagy cucc. :wink:

szeptember végi időpont?? :? akkora a sorbanállás vagy ráér addig?

Benómama,
ó, én is szoktam izélni, hogy felvegyem, ne vegyem :roll: aztán ált. felveszem v. apa. állítólag fél éves kora előtt nem lehet elkapatni, egyszerűen szüksége van rá, hogy kézben legyen.
no meg próbálom behozni a behozhatatlan külön töltött heteket... :?

jó lehetett a fogmosás együtt! :D én nagyon óvatosan hurcolom, kicsi a lakás, kevés a hely (egyre kevesebb), félek, hogy nagy lazán bekoppantom a fejét valahova :oops:

fejlesztés:
a Margit kórházban két hétig vizsgálták Diókát. nem írtak neki elő (legalábbis még nem?) semmit a szigorú hason fektetésen kívül. gyógytornát sem :shock: kíváncsi leszek majd a kontrollra hó végén, remélem nem rosszabbodik semmi

elmegyünk Dévényhez, ill most elkezdtem üldözni a Korai fejlesztőt, bár egy ismerős azt , hogy most ott nyári szünet van.


tegnap voltunk a Péterfyben kontrollon, hallásvizsgálatra megint nem reagált egyik füle sem, de úgyis tudom, hogy hall, a Margitban jól megnézték azt is. no meg látom rajta, hogy figyel hangokra.
ja, és csak úgy maradt nyugton, hogy közben szopott :roll: :D

vérvétből annyi derült ki, hogy kicsit vérszegény, amúgy okés.
első kimozdulás volt, még jó, hogy apa is jött... :roll: bénáztam így is :oops: :?
fél zoknit majdnem otthagytuk a szemésznél :mrgreen: nem vettem észre, hogy félmezítláb adták a kezembe :oops:
 
 


Sziasztok!!
Itt Kisjaszi!!Hogy vagytok??Irtam e-mailt is majd olvassátok el.Olvasom hogy mik történtek eddig,és látom hogy elég jo a helyzet alvás ügyileg..... Nem egyszerű!!!!!Én nem panaszkodom ahhoz képest jo pasi Jaszika néha sir ha éhes meg ha fáj a hasa,de 3 napja adom neki a gripe water-t és jobban viseli a görcsöket.Remélem barátaim mihamarabb talizunk!!!Beszéltem Henivel még nincs internet-ük.Akartam mai képet felrakni hogy hogy ordit Jaszi de tul nagy a méret nem tudom.....majd másikat. pusz
 


Helló mamák! :D :D :D
Örülök, h már szinte mind itt vagyunk (1 ujjal írok, D.-val). :P :P :P :P :P
Szegény gyerekek, sok mindenen kellett keresztül menniük veletek együtt! :cry: :cry: :cry:
Tegnap éjszaka mi se sokat aludtunk, megint 3 óránként volt evés, közötte meg nyafi. :?
Majd teszek fel én is képet.
Gabinak szóljatok, h jöjjön, Heniék meg iparkodjanak már. :mrgreen:

KépKép
 
 


Benó,
sok boldog névnapooot! :D :D

ezt neked sok szerettetel:

Kép

Jaszianya,
üdv itt is! :D :D

Gabinak szóltam, írtam mélt! :)
 
 


ritka pillanat ám, úúúúútáljuk a cumit!
 
 


sziasztok mammák...
:D
változatlanul kinlódunk az alvással. Lehet, hogy az időjárás? benó mi is elméleteket gyártunk :(
De képzeljétek megvolt az első egésznapos kiruccanás aminem korházi látogatás volt :D nem volt egyszerű, de egész felszabadultam, hogy kikerültem a megszokott közegből.

angyal,
igen maka dr.néni műtött minket is. Nekünk kb 45 perc volt a műtét,mindkét szemét kellett,de leginkább a jobbat. Anyit mondott a dr.néné,hogy kb 2 sornyit kellett lézerezni.
a szept végi időpont a telítettség miatt van. ezért akarjuk gézengúzékat, nehogy későn derüljön ki vmi, bár sztem minden oké. Hihetetlen mozgékonyak, és Bebe egyre ügyesebben használja a kezét, kezdi érteni, hogy bizony elérhet vele dolgokat. Gege kicsit lassabban fejlődik, vagy csak kevésbé izgága.

a felvegyem-nevegyemmel kapcsolatban: egy bizonyos Ranschburg Jenő gyermekpszichológus szerint ''az első 6-8 hónapban a gyermek igényeinek feltétel nélküli kielégítéséről szól. Ezzel nem lehet elkényeztetni, ez nem majomszeretet.'' és ha így teszünk 2-3 éves korára egy tündéri baba lesz belőle aki biztonságosnak érzi a világot. "Egyébként tény,hogy a sokat hordozott,kézben tartott baba 3 évesen lényegesen kevesebbett kéredzkedik kézbe, mint akinek azt az igényét csecsemőkorban nem elégítették ki."
Tehát kedves mamák ne halgassatok az öregekre :? b
 
 


Helló anyukák! :D :D

Köszi a köszöntést, a képet meg különösen! :D :D :D :D

Mi se túlzottan szeretjük ám a cumit (én legalábbis nem).

A felvevésről: R. bácsinak hiszünk, felvesszük őket, amikor csak tehetjük. :D :D :D

Klassz, hogy egész napra kiruccantatok, Bogi! Tudom, nem egyszerű! Merre jártatok? Sétálni? Mi is tervezünk egy hosszabb sétát a Beethoven-parkban, Martonvásáron, mert ott jó nagy fák vannak, nem fognak megsülni stb. (állandóan takarom őket nap és szél elől, szörnyű vagyok), és útközben lehet eszegetni, piknikezni.

3-as ikres ismerősöm itt lakik a városban, ők is nemrég jöttek haza a kórházból, mondja, hogy gázok az éjszakáik. El tudjuk hinni, mi? :? :? :lol:

Kösz, hogy szóltál a Gabinak, Kati! :D
Na, megyek, mert D. mond valamit. :P

KépKép
 
 


sziasztok mammák :D

a kiruccanás: egy barátunkunknál voltunk. ott fél éves a kis krapek, bazi hangos, tökikéink folyton felriadtak,dehát szokni kell.

nekünk a cumi létkérdés,legalábbez is megnyugtatja őket.

most mértem a krampuszokat : Bebe 4,58 Gege 3,87kg :P
majd próbálok felrakni képeket.

szép estét
b
 
 


hejó
Dávidka: Kép Kép Kép Kép
Kristófka: Kép Kép Kép Kép Kép közös, alvásos

KépKép
 
 


az első kép Kristófka, bocsi

akkor még Dávidka:
Kép Kép Kép

KépKép
 
 


épp az imént lettem lehányva :lol:
de ma még csak 1x
a tettes Kép

KépKép
 
 


Benó,
hű, micsoda két gömböc! :D :D
nagyot nőttek, pofásodtak, mióta a fejőszobában láttam őket! :wink:

Bege,
Bebe és Gege fotóit is várom ám! :) :)


Rólunk annyit, hogy voltunk tegnap Petős konduktornál, Maki ügyeskedett, fogunk itthon masszázsolni, tornázni!
 
 


sziasztok

benó,
csuda édesek a fiuk, és dundik.Nagyon sokat fejlődtek. Igazi kis pufók-pofák. Vannak combik amiket puszilni-harapni lehet. :D Én szét zabálom a fiukat, pár hónap azt majd nem engedik, ki kell használnom azt az időt amíg kedvemre nyammoghatok a husijukon :lol:
Van javulás a hányással kapcsolatban?
van egy humanás(humana baby fit) tápi,refluxos babáknak kimondottan jó, hátha segít a hányáson is. banános ízesítése van.
most fogjuk mi is megpróbálni. Nekünk szerencsére nincs ilyen tipusú problémánk viszont közgyógy folyamatban van támogatás csak 2 tipusu humana tápira van.reméljük sikerülni fog, mert akkor lehet, hogy ingyen hozzájuthatunk a tápszerhez. Most 1 doboz tápi max 2 napra elegendő és úgy, h felírják 2000 forintba kerül. azért nem lenne mindegy.

angyal,
Dióka nagyon ügyes. az inhalálóval kapcsolatban: a tüdőgyógyász írta fel a gépet 20 ezer helyett 2700 pénzbe került. van egy 5 ml-is tartály amibe salvus vizet kell tőlteni és párát csinál. szupi jó, bárki használhatja. főleg azoknak jó akik krúposak vagy asztmásak, vagy csak szimplán gyakran van felső légúti megbetegedésük.
Angyal meg tudod adni a Margit neurológiájának a tel számát? szeretnék informálódni, hogy ott is időpontot kell-e kérni. Szép sorjában az összes neurológiával foglalkozó intézetbe bejelentkezek :shock: marha vicces minden doki mondja minnél elöbb vizsgáltassuk meg őket, de időpont nem igazán van :twisted: mindenki nyaral, mintha nyáron nem lenne koraszülés....na mindegy nem bosszankodom.
mi ma voltunk gézengúzéknál, de csak aug 25-re volt időpont úgy,hogy vkiket átraktak késöbbre. Azt ajánlották,hogy a Margít neurológiájára mindenképp menjünk el és ott lehet,h beállítanak vmi programot.
ma megkaptuk a 2hónapos oltást a dr.néni megvizsgálta őket és azt mondta, h kötött az izmuk. szerintem nekünk kell majd torna.
tényleg angyal, iwiw?mert ott vannak cuki képek a pasiaimról :lol:


ajaj kész regény kerekedett... bocsesz...na most lépek
képeket próbálokfelrakni, csak kicsinyítenem kell mert giga méretüek :oops:

pusza mammák
b
 
 


Bege,
na nekünk is azt mondták ,hogy csak tüdő szakorvos írhat fel ilyet, de a gyerekorvos mondta, hogy van recept nélküli babyhaler. mi azzal nyomjuk a puffot (Flixotidot napi 2x, Ventolint is írtak fel, szürkülés esetére, hát remélem nem fog kelleni...)

a Margit fejlődésneurológia száma (záró pecsétről nézem le): 250-2170. szerintemis mindenképp! ha más nem, megnyugtatásra!

Maki is kicsit feszes, lábát szereti feszíteni, alig bírom néha a ruhába gyömöszölni, tipikus kora, nem marad így! :wink:

ja nem vagyok iwiwes.
 
 


Helló anyukák! :D

Végre Heni is tudott regisztrálni:D , csak még nem talált ide ezek szerint! :cry:
Remélem, jól vagytok mindannyian. Majd meséljetek, mi volt ezeken a fejlesztő helyeken, ahová jártok, Katáék és Bogiék.
Köszönöm a dicsérő szavakat, amelyekkel a fiakat illettétek. :P Jól látjátok a helyzetet. :mrgreen: (Sose voltam elfogult. :mrgreen: )
Most D. nyüszög mögöttem, bekajált kb. 240-et :!: :shock: :x, én is nyüszögnék a helyében.
Nagyon boldogok lehetünk, hogy vannak nekünk ezek a drága gyerekeink, mindannyian. És azok is vagyunk. Ez csak úgy eszembe jutott. Mert mindig minden pillanatot ki kell használni, hogy örüljünk annak, amink van. Csak úgy filozofálok, néha szoktam ilyet. :roll: :wink: De azért igazam van. :lol:
Na, mivel ennek sok értelme nincs, távozom.
Megnézem a fiacskáidat az iwiw-en, Bogi. 600x600-asra kicsinyítsd le a képeket, és akkor ide is fel tudod tenni. Puszi
Többiekről is szeretnénk látni fotót, gondolom, mondhatom mindannyiunk nevében. Kép

KépKép
 
 


sziasztok.
képzeljétek,hogy jártam. egy rossz mozdulat és oda aderekam. 24 órája és 47 perce fekszem.felálni se tudok, a folyő ügyeimet is az ágyról-vödörbe oldom meg... :(
de ez mind semmiahhoz,hogy a babákat nem tudom megfogni, ettől teljesen kiborulok.pedig nem szabad.Tegnap kaptam egy szurit és most is fogok. na mindegy..

angyal, köszi a tel számot. Milyen gyakrankell a gyógyszer?
 
 


Bege,
jjjajj, te szegényem :( :(
volt már ilyen máskor is?

puff? napi 2x, a Margitban írták elő neki, de se a gyerekorvos, se a péterfys drnő nem érti, miért...
nos hát ártani nem használ, adjuk, egész jól tűri.
ja, merthogy terhelésre elszürkült, de a gyerekorvos szerint terhelésre minden kisbaba elszürkül :?

Benó,
ejha 240 egyhúzásra? :lol: hát én is nyafognék :wink:
számold csak ki arányaiban, ha te húznál le x liter tejet egy óriás cumiból! :shock:

Henit várjuk! :D

Gabival tegnap telefonon beszéltünk, sztem ő is jön most már! :D
 
 


angyal,
még 1szer köszi a tel számot.sikerült bejelenkeznünk 2 hét múlva péntekre.remélem addig rendbejön a derekam.
 
 


Bogi, úristen!!!! Jobbulást neked! Mi a fenét csináltok így? :shock: :shock: :shock: :?

Ma ritka .... napunk van, az előbb (jó sokáig tartott a buli) úgy visított mind a kettő, mint a kismalac, és persze a rokonság hozzászoktatta őket, hogy mindig fel tudjuk venni mind a kettőt, szóval, K. annyira bőgött, hogy hányt (de nem bőgettem fél óráig, ne gondoljátok), közben a D. is rákezdte, ő meg fuldokolt, teljesen betojtam, úgy remegtem, mint a kocsonya.

Na, megyek, K. megint bőg.
Puszi, és várjuk a többieket

KépKép
 
 


ja, és vki kopogott a bőgés közben, szerintem vmelyik szomszéd segíteni akart, ez azért fokmérő, nem?

egyébként én is mindig felveszem őket, nemcsak a rokonság, most is K-fal írok

pussz

KépKép
 
 


Egyébként ez olyan fáradt és éhes bőgés volt egyben, mindkettőnél. De most már nyugi van. Remélem. :?

KépKép
 
 


Sziasztok mindenkinek!!!
Nagyon tündériek vagytok mindannyian!!!!!!!! :lol: Ti hogy birjátok a meleget????Mi kurva nehezen!Bege mami jobban vagy????Benoéknál minden rendben??Angel otthon Dévény????
Mi 2690g vagyunk a melegben kevessebbet hizunk(kevesebbet is eszünk)
Pusszantás
 


Óriási Jaszi, gratulálunk! Kép
Mi bent főlünk Kép és vinnyogunk Kép a nagy melegben Kép .
puszi :D

KépKép
 
 


hahó!

Bege,
javulsz???
baromi rossz lehet nem tudni megfogni BeGé-t :(

örülök hogy van időpont!
vigyél majd minden zárót, szülésedről is!

Benó,
na ez is egy fokmérő! :wink:
most Maki is nyafog :? no éhes az nem lehet, 95-öt cuppantott nemrég, sztem a vihar, apa sétálgat vele fel-alá :mrgreen: , én netezek - szigorúan konnektorból kihúzva!
Maki amúgy rövidujjú bodyban és zokinban nyomja, eddig aszaltam +ujjatlan rugdalózóban :?

Ágianya,
hejó! :D
Jaszika gyarapodj szépen! :wink: csak hát tudom, az az utálat táp is :roll:

Moszkva térre megyünk majd Dévényhez!
amit most tornázunk, az Petős torna! :)
 
 


Bogi, hogy vagy? :?

Ma is vinnyogunk. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
puszi, anyukák :P

KépKép
 
 


Sziasztok mammák :D

kösziaz érdeklődést :D

na azért még nem vagyok 100%-os, de 50már igen. kaptam kölcsön egy trabantot (járókeret) és azzal hasítok :?
4 nap után már fürödni is tudtam, felemelő volt. Untam mára popsitörlőt. Injekció kúrán vagyok, a popóm egy tűpárna :shock: ,de a cél érdekében mindent. Szedek gyogyszert is amitől jól lehet aludni. Szegény apa fáradt, mert a hajnali meló teljesen ráhárult, de nagyon aggódott. Nem csoda, annyira fájt, hogy folyt a könnyem.
a derekam már máskor is szarakodott (gerincferdülésemvan a szertornától), de ennyire még nem robbantam le. általában 1 szuri rendbehozta.
Azért marha nagy mákomvolt, hogy az ágyig még el tudtam csoszogni és,hogy nem volt gyerek a kezembe. És az is szerencs,hogy tudtak jönni segíteni,mert én olyanvoltam mint egy partravetett bálna. De vmi miatt kellett ez a kényszerpihenő. a babukat még nem vehetem kézbe,de mellém fektetik őket és így nem érzem annyira szarulmagam.

úúú benó, nem lehetett semmi a síróduó. gyerekként én is kifejlesztettem a sírás-hányás dolgot. kb 2 évesen szoktam le róla. :roll:

ágimami, jó hallani téged is :) kisJaszi nagyon ügyi. Nálunk a házba hideg van. hosszúujjú ruhákba nyomjuk. HA kint vagyunk akkor egy kicsit lengébben.Mi bírjuk a meleget. Bebe egy szivattyú 10 perc alatt benyomja a kaját 1-es cumiból.ja és azért 1-es mert a 2-esből 5 perc és éhes marad. gy legalább dolgoznia kell a kajáért. :lol: na jóóó éjjel nem,de napközben szigorúan 1-es cumma jár.

angyal,
ha nem árt akkor puffoljatok. mi 1szer gőzölünk/nap.
köszi az infókat. kiváncsi vagyok mikor végzünk,mert érkezési sorrendben vizsgálják a babákat. felkészített a néni,hogy sokan lesznek.

vigyázzatok magatokra és semmi hirtelen mozdulat :wink:
pusz
 
 


hahó!

Begeanyu,
júj basszus, ezt még olvasni is szörnyű volt! :shock: :shock:
bár itt-ott kénytelen voltam mosolyogni az írásodon :wink:
szegénykém, örülök, ha már jobb! nemsoká biztos foghatod is BeGé-t, ugye? :) :)

ja, sokan szoktak várni a Margitban, láttam őket mindig... készülj 3napi hideg élelemmel :roll:
nekünk van konkrét időpontunk órára, de fogalmam sincs, tartják-e... :?
egy nappal kerüljük egymást, mi 30-án megyünk!

Benó,
ma is vinnyogtok? :wink: :roll: :mrgreen:

naaa, Gabi, Heni, tessék most már jönni!!!

Makikám felülről veri a 3kilót! 8)
 
 


angyal,
Dióka belehúzott :)
jó, hogy még mindig van elég tejcsid.
a cickóim mint két leeresztett lufi :lol: talán nem annyira szottyadt,de a fejés eléggé megviselte.

még jó,hogy nevettél. elvégre elég hülye helyzetben vagyok.csak így lehet kibírni.

az mák,hogy idő-időpontotok van.talán gyorsabban sorra kerültök.

mi elég nyugtalanok vagyunk, pedig állítólag ma aludni akarunk az időtől...
 
 


Hali mindenkinek!
Mi meg csak alszunk egész nap és kurvára nem vagyunk éhesek!!!!Mi lesz igy????Pedig most nincs oly nagy meleg a lakásba.Tegnap 2780g voltunk.Jol hizunk de sokat bukunk,
bege leget hogy tul mohok vagyunk és nekünk is 2-es cumo kéne????én azt teához szoktam...
Dio leelőzött,nagyon??????Benoék miért vinnyogtok????
pussszantás
:roll:
 


Ja és kurvára hullik a hajam!!!!!!!!!!!! :oops:
 


Helló, Ági, szép nagy Jaszi, Dióka is, szuper, szuper! :D :D :D Nem baj az, ha alszik.... :D :D :D
Bogi, örülök, hogy jobban vagy! :D :D :D
Csúnya Heni és Gabi. :(
A helyzet nálunk: ma nem vinnyogunk, valószínűleg elkényeztettük őket (ha még nem lehet, akkor is), mert csak azért nem vinnyogunk, mert nem voltam egyedül, voltak anyuék is, meg a Gy. nagymamája, szóval, felváltva vittük a kis seggüket, meg becincáltam a babakocsit és abban ringattam őket, mikor egyedül voltam és vinnyogtak reggel (közben olvastam egy kis Agatha C.-t :oops: :lol: takarítás helyett :roll: :oops: - jó kifogás az egy/két gyerek a rendetlenségre :mrgreen: ). Most ebben a szent minutában a következő van: K. az ágyunkon elterpeszkedve alszik, 50-edik kajáláson és egy rámhányáson van túl, D. a konyhában lévő babakocsiban szunyókál már egy csomó ideje. Tehát, Ági, ma D. is inkább alszik, mint eszik. Már nagyon régóta nem evett. Készenlétben állok a tápival, mert ha felkel, engem megesz.... :twisted: Viszont mióta D. alszik, azóta K. már ki, tudja, hányszor evett. Na, nem írok többet, mert K. nem örül neki, morog, mozgolódik a háttérben, én NAGYON FÉLEK ÁM TŐLÜK.... :shock: :shock: :shock:
puszi :D :D :D :D

KépKép
 
 


Hejó, Ági, nálunk a hejó heö (ezt mondják a srácok), az enyém is, és nagyon szarul nézek ki. :? :cry: :cry: :cry: És nincs is kedvem/időm stb. akárhogyan kinézni, ja, és a hasam se túl kicsi. :? Amúgy biztos tök jó nő vagyok. :roll: Mindegy, legalább nem szeretnek el. Na, jó, K. nehogy rámszóljon. :? 8)

KépKép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: