Új privát üzeneted érkezett!

És ababák milyenek voltak?? Róluk is írjatok: névtelenke
névtelenke
 


Szia, Anett!
Azt hiszem eléggé hasonló "paraméterekkel" rendelkezünk: én is 28 leszek, bár csak aug. 31-én, a fiam meg 2,5 éves, pontosabban okt.20-án lesz 3.
Na, azért nem vagyunk még olyan öregek!!!!! Egy jól karbantartott 28-ast nehezen lehet megkülönböztetni egy átlag 23-astól. Vagy 20-astól? Viszont mennyivel érettebb és elbűvölőbb (ó, édes illúziók!). Te merre laksz? Otthon vagy még a gyerkőccel, vagy már dolgozol?
Krisztina
Krisztina
 


Ja, Anett!
Elfelejtettem írni, hogy van olyan rovat, hogy "Anyasággal kapcsolatos humor, poénok", oda írhatnál még ilyen "gyerekszáj aranyköpéseket"!
Krisztina
Krisztina
 

 
 

Szia, Dianne!
Most én is elhavazódtam egy kicsit a munkával, a fiam is lebetegedett, bár most a férjem van otthon vele, de többnyire előbb elkéretzkedek, és rohanok haza hozzájuk. De jó neked, hogy van, aki segít a takarításban! Nálunk már elég gyakran "elúszik" a lakás, most is 2 hete nem sikerült kitakarítani, mert hétközben és hétvégén is mindig van valami tennivaló. Nem is értem, hogy hogyan csináltam tavaly, hogy munka mellett heti 4-szer fél órát tornáztam is.
Ételkihordó éttermet sajnos nem tudok felétek, de ha látok ilyet, szólok.
Én a terhességem alatt nem tapasztaltam olyat, hogy nem adták át a helyet, valaki mindig átadta. Most is ha babakocsival vagyok állandóan odajön valaki, hogy segítsen fel- vagy lemenni a lépcsőn (pedig a fiam egyedül szereti feltolni a babakocsit a lépcsőn). Nem tudom, miért van ez - már több barátnőmtől is hallottam, hogy nem voltak velük segítőkészek az emberek.
A Tigris nap jó lehetett, murisan nézhetett ki a gyerkőc! És hogy mostad le aztán?
Majd írj, akár e-mailt is, ide most mellékelem az e-mail címem is.
Üdv:Kriszta
Krisztina
 


Szia Baba(Katalin)!Végre van valaki,aki ugyanahhoz az orvoshoz jár,mint én.Elsö gyermekünknél a Herczeg Doki elött én két orvoshoz is jártam,de az egyik a 6 hetes terhességemnél azt,mondta,hogy a baba nagyon kicsi,ezért nem fog megmaradni.Na én ekkor szoltam neki,hogy többet nem megyek hozzá.A másik orvossal az volt a baj,hogy 2 hetente minden kismamát megvizsgált.Valahogy ugy éreztem,mintha a terhes nökön élvezkedne.Kb.4,5 honapos terhesen kerültem a Herczeg Dokihoz,és rögtön megfogott a kedvessége és a szakmai tudása.A szülésnél is nagyon megértö,türelmes és segitökész volt.Ezek után már természetes volt,hogy most a második babánkkal is hozzá járok.Mondjuk nálunk annyibol más a helyzet,hogy édesapám is a MÁV-korházban dolgozik,és egy kicsit ismerték is egymást.Szoval szerintem el se menjél másik orvoshoz.Te hány éves vagy?Miota probálkoztok a férjeddel?Mikor kell legközelebb menned az orvoshoz?Lehet,hogy éppen ott fogunk találkozni! Kérlek válaszolj:Edina
Bognárné Edina
 


Kedves Edina !

Én most 24 éves vagyok. Egy hónapja próbálkozunk, 3 hónapja nem szedem a gyógyszert. Én még csak egyszer voltam a Herczeg dokinál, nagyon szimpatikus. Ismerőseim közül többen szöltak már nála és meg voltak vele elégedve.
Visszatérve , nagyon-nagyon szeretnék terhes lenni. Attól félek, hogy túlságosan beleélem magamat a dolgokba , és csalódni fogok a sikertelenségen.
Ráadásul a férjem cigizik, mondjuk csak a munkahelyén és hétvégén nem. Remélem ez nem gátol semmit.
Jó Neked , Te már " túl vagy a Nehezén " :))

Én is kérlek írj !

Puszi: Kati
Király Kati
 


Csajok!
Kedd este van. Ráadásra megy a foci a TV-ben, és ti nem értek rá itt levelezni? Valami új jött a divatba?
Holnap akkor szabad ráúszással 1/2 10 és 10 között megyünk?Reggel még megnézem a fejleményeket.
A babák egyébként fantasztikusak voltak.Nagyon helyesek.A séta nagy részén aludt mind a kettő, de mikor felébredtek ránkmosolyogtak.A két pici még nemigen kezdett egymással semmit, de hasonló korúak és fejlettségűek, úgyhogy még lehet, hogy nagy haverok lesznek!
Egyébként Ádám séta közben mindig sokkal nyugodtabb, mint itthon.Szóval, ha egy leterített pléden találkoznának, akkor lehet, hogy jobban tudomást vennének egymásról.Itthon ugyanis egy izgő-mozgó kismanó.Most a napokban jutott el oda, hogy a popólengetésből megindult a célbavett virág felé.Szóval kezdődik a pakolás.Mostantól a lakás olyan lesz, mint egy felkopaszodott cserje?!
Akkor a holnapi viszontlátásig:Adrienn
Adrienn
 


Sziasztok !

Sajnos én megint kimaradok a találkozásból, Krisztike hétfőn kapta meg az oltást, tegnap nem lázasodott be, de majd estére nagyon forró lett szegénykém, már délután nyügi volt.
Így inkább most nem mennék Vele csavarogni.
Valamikor már csak eljutok én is és végre megismerhetlek Titeket személyesen is.

Eddig azért nem jelentkeztem, mert valami gond volt a matávnál és nem lehetett csatlakozni.

Na azért Nektek jó csavargást. A Burger King mögött jó kis park van, szuper játszótér. Érdemes elmenni arra felé is. Mi nagyon szerettünk oda járni.

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!
Adrienn: holnap de. találkozhatunk, de jó lenne tudni, hogy jön-e még valaki!?
Reggel 9h-ig üzenj, ha neked sem jó.
Én kocsival megyek, Mátét majd séta közben próbálom bealtani, mert ő délelőtt min. 1-1,5 órát szokott aludni.
Szilvy: Próbálj lázcsillapító kúpot adni a pindurinak, nekünk bevált. Máté eddig egyszersem lázasodott be oltás után.
Gabi
Gabi
 


Sziasztok!
Még nem tudom, hogy tudunk-e menni. Adrienn: 9 körül telefonálok.

Szilvi
Szilvi
 


Gabi!
nekünk jó a de. és ha Szilvy nem tud jönni, akkor végülis du. is áttehetjük, ha Máténak az jobban megfelel.Mivel Szilvi is majd 9 után hív, én még 1/4 10-kor megnézem, hogy mit válaszoltatok.
Addig is hello:Adrienn
Adrienn
 


Gabi!
Most beszéltünk Szilvivel.Nézd meg légyszíves a mail-ed.
Szia:Adrienn
Adrienn
 


Szia Adrienn!
Az a helyzet, hogy Máté a reggeli szopi után bealudt, nem tudom mikor ébred.
Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha péntek de.-re tennénk át a randit, hátha az másnak is jó, és talán hűvösebb lesz.
Válaszolj.
Gabi
Gabi
 


Lanyok, borzasztoak vagytok!!!

Tulkomplikaltok mindent!!!
Helyezzétek egyszer mar magatokat az elötérbe, ne a hazimunkat, gyerek alvasat, evését, kakilasat, stb. A gyerek aludni és enni fog akkor is, ha ti jol érzitek végre magatokat.

miota szerevezitek ezt a rohadt talalkat???
NEM IGAZ!!! és ti raadasul egy varosban is laktok!!

SOK SIKERT!!!

azt hiszem, én lelépek erröl a helyröl!!!
Tul faraszto!

nevem lényegtelen.
NE KOMPLIKALDD!!
 


Szia Gabi!
Most Ádám is alszik már egy órája, úgyhogy nem bánom, hogy így alakult.Napközben arra is gondoltam, hogy mi lenne, ha kimennénk a Margit szigetre.Ott tiszta a levegő, jó nagy terület, szóval lehet sétálni, és árnyékot is találnánk.És most így, hogy már van olyan babakocsink amivel vill. is tudunk szállni, megoldható lett volna, hogy valahova messzebbre is menjünk.Ha viszont így alakul, hogy átteszük péntekre( ami előre láthatólag szintén jó lesz nekünk, és tényleg addigra enyhülést ígérnek az időjárásban), akkor az ötletem tárgytalan, mert Sem Szilvi a picivel, sem Szilvy nem tudnának oda eljönni.
A késő du. sétáról lemondtatok?
Te csak csirkehúsos bébiételt adsz Máténak, vagy a borjút, marhát is? Én az üvegen úgyláttam, hogy már azt is ehetik, de még nem próbáltuk.És gyümik közül az alma, banán, őszibarack és meggy a menü? Vagy lehet mást is?
Du. 2 körül még megnézem, hogy mit írtál, hátha a ma du. is jó.
Sziasztok!Írjál Mátéról is, ne csak mindig az időpontokat egyeztessük.:)
Adrienn
Adrienn
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy csak most válaszolok, előbb nem jött össze. Szóval nekem a péntek de. lenne tuti jó, de találkozhatunk hozzád közelebb is, én úgyis kocsival megyek.
Mátéról annyit, hogy ebédre már egy fél üveg HIPP, vagy Nestle hamit megeszik (bármilyen husisat). Egyetlen problémánk az, hogy a gyerekdoki a múlt héten vizsgálta, és azt mondta, hogy sárga az orra. Ez állítólag karotin érzékenység, nem adthatok neki sárgarépát, narancsot, sütőtököt, meg ilyesmit ami sárga. A gond csak az, hogy minden gyermekételben van pl. sárgarépa.
Kivétel talán a HIPP spenót, de attól olyan büdöset kakil szegénykém, hogy neki is bántja az orrát. Hát ez van.
Írj, hogy mi legyen.
Gabi
Ui:Jó lenne, ha más is ráérne végre.
Gabi
 


Kedves Névtelenek!
Már egyszer leírtam, de úgytűnik nem voltam elég világos, azt illetően mit olvassatok.
Lehet, hogy mi sokat tökölünk dolgokon, de az csak azért van, mert a legjobbat akarjuk a pincuriknak. AZÉRT EZ NEM LESZ ÖRÖKKÉ ÍGY.
Én pl. nem mondok le magamról, teszem amihez kedvem van, és jól érzem magam. De minden áron nem fogok 40 fokban sétálgatni, amikor a légkondis lakásomban lehetek.
Még 1 dolog: nem vall túl nagy inteligenciára, hogy nem mered leírni a neved, vagy legalább annyit: GIZIKE
Gabi
 


Sziasztok!
Utáljuk ezt a meleget!!! Főleg Lili. Szerintem, ha egésznap fürödnénk, ő akkor se lenne elégedett. A péntek nekünk nem jó, mert úgy tűnik, hogy 3 napra el tudunk utazni, mert apának végre sikerült egy nap szabadságot kivennie :))).
Úgyhogy mi majd jövő héten csatlakoznánk, csak szerdán nem, mert Lili akkor kapja élete első oltását.

Szilvi
Szilvi
 


Szia Gabi!
Sajnos úgy alakult, hogí a péntek nekünk sem jó, mert most indulunk egy hosszú hétvégére Szegedre a mamiékhoz.Bocs!
Jó lenne, ha hétfőn tudnánk találkozni!!!vasárnap ezt még majd lefixálhatjuk.
Mátét pusziljuk!Mi is egy fél ü.bébiételt eszünk meg egyszerre, de sokkal jobban csúsznak a gyümölcsös dolgok, mint a főzelékek.bármelyiket próbáljuk, egy kínszenvedés.(az sem tetszik, amit én készítek).A mi doki nénink azt mondta, hogy mostmár legyen 1 gyümi, és 2 főzelék egy nap.Tehát szinte csak 2-3-szor kellene szoptatnom.Ádám viszont jobban szereti a tejcsit, mint az egyéb kaját. ha van is tejem, akkor se szoptassak többet?Nem tudom ebben a korban minek van prioritása?!Mertugye az anyatej mostmár nem elég vitaminos, stb.
Most mennem kell! Ne felejtsétek a HÉTFŐT!!!
Sziasztok.Jó hétvégét:Adrienn és Ádám
Adrienn
 


Szia Edina és Krisztina!
Köszi a választ. A korom abszolút nem nyugtalanít, változtatni úgysem tudok rajta, ráadásul a megjelenésem sem olyan vidéki 28-as (még nem fogott rajtam ez a három év, mióta kiköltöztünk a fővárosból - a gyerek miatt). Isaszeg mellett lakunk (férj, gyerek, három kutya) egy üdülőterületen. Nyáron jó, mert nagyon sok gyerek nyaral ilyenkor a nagyszülőknél, a kertben van medencénk, forróbb napokon a Szaszit (lányomat) ki sem lehet húzni a vízből. A szomszéd kislány is hozzánk jár át játszani, és így van társasága a Szaszinak. Persze a Velencei-tó közelében sem lehet rossz lakni. Télen kevésbé élvezetes, de a kutyák jelenléte biztonságot nyújt, ilyenkor nem nagy a nyüzsgés a környéken, éjszakánként -20-25 fok van (hegyoldal, a völgyben tóval), és sokszor térdig ér a hó. Ilyenkor nagyokat lehet szánkózni a kertben. Nyáron elég sok kerti partit tartunk, minden ismerősünk özönlik ki hozzánk a fővárosból, és egész nap azt követelik, mindenki legyen csöndben, mert ilyen élvezetben rég volt részük. Órákon át hevernek a nyugágyban és hallgatják a csöndet. Jó nem? A lányom persze élvezi, mert tetszik neki a nyüzsgés és hogy mindig szórakoztatja és a kedvében járnak. Mára ennyi, mert a férjem (éjjel 1.35 van) is szörfözni akar. Sziasztok! Írjatok!
ANETT
ANETT
 


Kedves Anett!
Rettenetesen irigyellek!! Komolyan!
Zsóka

(mi is valami hasonlóra vágyunk...)
Zsóka
 


Szia Zsóka és Anett!
Én is nagyon vágynék már el innen, a belvárosból (Astoria), de a férjem nem hajlandó Budapest területén kívül költözni, Budapesten meg őrült áron lehet csak kertes házhoz jutni. Férjem ugyan bizonygatja, hogy egyszer majd lesz normális (nyugati típusú) jelzáloghitel (a mostaniak még nem azok), és akkor majd költözünk, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy addigra felnőnek a gyerekeink!
Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Ugy latszik, hogy mindenki masra vagyik, mint ami neki megadatott. Mi Tihanyban lakunk, annak is a kevesbe lakott reszen. Gyonyoru, imadom is a helyet, de telen szinte teljesen kihalt, nincs semmi es senki a kornyeken, a bevasarlasi lehetosegek a nullaval egyenloek. Nyaron meg az a sok turista, habar ilyenkor mindent ellensulyoz a Balaton kozelsege. Neha szabalyosan szeretnek varosban lakni, de eleg egy fel napot Pesten tolteni, es sejtem, hogy milyen jo dolgom van, foleg a jo levego miatt a gyerekeknek fantasztikus.
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok,
Hát igen. Mert egyrészről borzasztóan vágyom végre egy belélegezhető levegőjű, nyugodt helyre (főleg, de nem elsősorban a gyerek(ek) miatt, hanem magunk miatt is). Adja az ég, hogy megvalósuljon. Aztán, ha ott leszünk (pénzügyek miatt ki tudja hol tudunk majd házat venni, lehet, hogy 500 km-re Pesttől) akkor majd meg kell aszokni, hogy a bolt (az az egyszem) délután négykor bezár, hétvégén csak sdzombaton délig van nyitva, orvos a szomszéd faluban, társaság az nincs, mozi a környéken sem... A barátnőmék úgy tűánik megtaláltákl az ideálisat, Zsámbékon vettek egy kertes házat, viszonylag megfizethető áron, a pesti lakásuk árából. Zsámbék közel van Pesthez, óvoda bölcsöde van szval földi paradicsom. Mi viszont nem akarjuk eladni a belvárosi lakásunkat, úgyhogy valószínűleg majd csak Kukutyinban lesz elég a pénzünk egy pirinkó parasztházat venni...
Szóval irigyelek mindenkit, aki olyan helyen él, ahol én szeretnék... :))
Zsóka
 


Szia, Zsóka!
Azt hiszem, hasonló cipőben járunk! Mi sem akarjuk eladni a belvárosi lakást. De azért még ne adjuk fel a reményt! A választások évére biztos előrukkol a kormány valami népszerű lakásintézkedéssel, nem? Szóval reméljük a legjobbakat!
Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok Lányok

Visszatért Dorkaanyuka.
Beszámolok sikeres fogyókúrámról, miszerint
tíz kilót sikerült leadni.
Torna, fogyóstea, diéta, súlyom 55kg. Terhesség
előtt 52 volt. Igazán még 5kg minusz, s ismét a régi leszek.
Dorka gyarapodott 2 foggal, tud már mászni, és nagyon érdeklődő a világ felé.
Ja a fogyókúra kb 4 hónap volt. De kétszer futottam neki. 5-5 kiló volt a veszteség, mind két alkalommal. Március és május hónapokban.

Üdv.
Mariann
Mariann
 


Szia Zsóka, Krisztina és Éva!

Nem mondom, hogy ilyen elszigetelten élni a legbulibb dolog a világon, de az biztos, hogy egy kisgyereknek maga a paradicsom. Ha egy kis kert is van a házhoz, mindent bele lehet pakolni, hogy a lurkók jól szórakozzanak. A miénk több mint 900 nm, ebből kb. 100 nm a három kutyáé, a többi a Szaszié. Egy anyának nem az a legfontosabb, hogy a gyereke jól érezze magát?
A mozira egy ötlet: mi autósmoziba járunk, 5 éves korig ingyenes, nem szuszognak és csörögnek a fülembe, sztereo, a lányom alszik a hátsó ülésen, tiszta levegő, illatos romantika.
A lakáshitellel kapcsolatban csak annyit, hogy mivel mind a ketten vállalkozók vagyunk a férjemmel, a pénzintézetek azt hiszik, hogy havonta milliós a jövedelmünk; az Apeh átalányadó alapján filléres jövedelmet igazol, így a hitel ugrik; csak belterületi telek lehet, ami valószinű, hogyha nem új negyedbe megyek, kifogok egy olyan szomszédot, ahol disznót tartanak. Ezért is választottunk mi üdülőterületet, ahol jóval olcsóbb az ingatlan, nincs állandó szomszéd és nem lehet kutyán kívül más állatot tartani. Ilyenekre ingatlan vásárlásnál érdemes odafigyelni. Most terveznek 24 órás biztonsági szolgálatot, tiszta Amerika! (Bárcsak!)
Kedves Mariannn! Fogyózni soha nem szoktam, mert szerintem megrontja az ember lelkét. Soha nem tudnám magam kényszeríteni, hogy éhezzek. A szülés előtt 56 kiló voltam, 30 kilót híztam (de nem is igazán látszott rajtam, inkább óriási hasam volt), szülés után 3 hónappal már megint 57 kiló voltam. Lement magától. Most volt ezzel a témával kapcsolatban az MMM-ben egy órás összeállítás. Mint kiderült, fogyókúrázni egészségtelen, fölösleges és drága. Próbálkozni viszont mindig lehet, sok sikert, csak vigyázz az egészségedre!

Sokat locsogtam, sziasztok, írjatok!
ANETT
ANETT
 


Szia Anett!
Az a baj ezzel az új lakáshitel törvénnyel, hogy még mindig nem az igazi... Így hát várja az ember a csodát (és élére rakja közben a pénzét). Ha minden összejön, év végén-jövő év elején tudunk venni vmi olcsó kis parasztházat vagy téliesített nyaralót úgy 150 km-nyire Pesttől (ilyen távolságban már viszonylag olcsók a házak). Jó lenne Pesthez közel, de ott majdnem drágább mint Pesten. Az üdülőterületekkel csak az az egíy gondom van, hogy ott szalagparcellák vannak (vagy hogy hívják őket), és pirinkó telkek (a tiétek is ilyen, ne vedd sértésnek), szóval mi nagy-nagy telket szeretnénk, ahol a szomszád nem lát bele a szánkba. Nálunk az elfogadható teleknagyság úgy 600 négyszögölnél kezdődik (azt hiszem 300 nöl úgy 1000 négyzetméter, de lehet hogy nem jól tudom). ja persze és ha az ember lánya így él, nem lehet meglenni kocsi nélkül.
Szóval marad addig is a vágyakozás és a jó értelemben vett irigykedés. Legyetek jók,
üdv:
Zsóka

ui: fogyókúra: rájöttem, hogy arra én képtelen vagyok. Az első terhességemnél (két éve) 52 kg-ról 72-re sikerült magam feltörnázni, és ez a 20 kg írd és mondd a szülés után a hatodik hétre teljesen eltűnt (bizonyítéknak ott egy video, amit a kicsiről és rólam csinált a párom). Ne kérdezzétek, hogy csináltam, fogalmam sincs. Azt hiszem, inkább vizes voltam, mit hájas. Most viszont újra babát várok, eleve nagyobb súlyról indultam (kb. 57 kg), és iszonyatos gerincfájás és egyebek miatt még sétálni sem nagyon tudok, nem még tornázni. Abban reménykedem, hogy szülés után a fájdalom elmúlik és tudok majd mozogni egfy kicsit. Addig is előttem lebeg egy hájba burkolt nőci rémképe... (bár talán szoptatás alatt leadom, ki tudja?
Zsóka
 


Kedves Zsóka! Egy apró off-topic megjegyzés. Nektek (pont Te kivétel vagy!) budapestieknek a kiköltözés egy 20 km-es kört jelent a főváros körül. Ott a telkek irtózatosan drágák, de ha már 30-40 km-t megteszel, akkor viszonylag olcsó telket kapsz. Tapasztalatból beszélek, nem mindegy, hogy 50 vagy 150 km-ről jössz Bp-re! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Kedves Timi!Í
Jelenleg még nem nézegetünk hirdetéseket, a tavasszal csak úgy kíváncsiságból megtettük. Hát, ha az embernek szerencséje van, ki lehet fogni...
Mi egyébként úgy költöznénk ki, hogy amikor a párom nem dolgozik, akkor "kimennénk a tanyára", vagyis több hónapra is leköltöznénk vidékre. Aztán amikor stúdiómunkája van vagy ilyesmi, vissza Pestre. Én csak azért szeretnék Pesthez közel maradni, mert itt az összes barát, barátnő, és (fehér holló!) szeretem Pestet. Csak ez a büdös levegő ne lenne! Persze az elköltözés mindenki esetében a barátoktól való elszakadást (ha nem is a teljes elszakadást) jelenti, ezt persze tudom. De valamit valamiért, és miért pont egy pici faluban ne találnék rokonlélekre? Erről jut eszembe, Timi, Ti hol laktok?
üdv?:
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Zsóka! Mi egy Bátonyterenye nevű város, Maconka falujában lakunk, 100 km-re Bp-től. Mi is közelebb mennénk Bp-hez, mert a férjem ezt a távot mindennap megteszi. Mivel időnként nézegetünk, ezért tudom, hogy a bpestieket 20 km megfogja. 30 km-ről pedig lehet barátságot tartani. Egyébként az autó mindenképp elengedhetetlen! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziaztok!Igaza van Zsókának ez a lakáshitel törvény még mindig nem az igazi, mert hiába van az embernek némi alaptőkéje, ha úgy ítéli meg a bank, hogy nem hitelképes. Nálunk pl. a férjem miatt nem, mert eddig akárhány vállalkozónál dolgozott (az építőiparban) csak a minimálbérrel jelentik be, ha egyáltalán bejelentik. Igy hiába keresi meg a 3-4-szeresét nem számít hitelképes alanynak. És lehet,hogy nálunk most ez fogja eldönteni a második babánk sorsát. Kb. 8 hetes terhes lehetek, de ha ésszel gondolkozok úgy érzem hogy hülyeség lenne vállalni egy 10 négyzetméteres szobába még egy gyereket, mikor hárman is alig férünk el. Ráadásul anyósomék nem is tudom mit szólnának (mert náluk lakunk). Ugyanakkor minden porcikám tiltakozik az ellen, hogy esetleg elvetessem, és a férjem is amellett van, hogy tartsuk meg a babát. Kislányom másfél éves, úgyhogy neki is járna már egy kistestvér.
Szerintetek az eszemre vagy a szívemre hallgassak?
Egy kétségbeesett anyuka Ancsa2
ancsa2
 


Ancsa2!

Mint sok helyen olvashattad tőlem, én a szívedre hallgatás pártján állok.
Ami fent leírt problámádra is segít talán: írtad, hogy jó lenne hitelt stb. kapni. Nos nem tudom pontosan milyen helyzetben vagytok, mekkora hitelre lenne szükségetek, de a valamikor szoc.pol.-ként emlegetett dolog tudtommal még él, és ez az egy gyerek után járó 200ezer forinttal szemben 2 gyerekre már 1200000Ft-t jelent. És ez vissza nem térítendő támogatás. Talán éppen a második baba segíthetne lakáshoz benneteket!
Szavaidból még azt érzem ki, hogy te szeretnéd ezt a babát, szerintem ne vállald azt a kínt, amit egy másik oldalon többektől olvashattál!

Szia:

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok,

Egy kérdésem lenne hozzátok.
7 hetes terhes vagyok,és állandóan fáradt,álmos.
Ez normális?
Éjszakánként 8-9 órákat alszom,hétvégenként sokat pihenek.
Már addig fajult a dolog,hogy napközben alig tudom nyitva tartani a szememet,délutánonként alszom munka után.
Lehet valamit tenni ellene ?

Hédi
Hédi
 


Szia Hédi!

Teljesen normális dolog, a nagykönyvben is meg van írva.
Ellene tenni nem hiszem hogy lehetne, pihenj amennyit csak tudsz, tulajdonképpen jogos a szervezetedtől, hogy ezt követeli tőled, nem?

Kitartás!

Szia:

Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Ancsa!
(Szerintem a többiekkel együtt) nagyon örülök annak, hogy még idejében megosztottad cvelünk a problémádat. Őszintén szólva azt hiszem, hogy talán Ti már döntöttetek is, hisz mindhárman (a gyerkőcödet is beleértve) nagyon szeretnétek a kisbabát. Mindenképp halégass a szívedre! És hidd el, a régi mondás még mindig érvényes (ahol háromnak van hely, ott elfér egy negyedik is). Nagyon drukkolok Nektek, remélem sikerül jól dönmtenetek, és hét hónap múlva eggyel többen lesztek.
ui: A szocpol támogatás még él, (tegnap néztem meg a szociális és családügyi mint. honlapját:
www. meh.hu/szcsm
Két gyerekre 1.200.000 Ft jár, plusz azt hiszem most júl 1-től megint változtak a lakátshitel feltételei.
üdv
Zsóka

Hédi!
Ez az álmosság teljesen normális, sőt! A szervezeted így jelzi, hogy most sok energiát "fogyaszt", és szinte kiköveteli a pihenést. Én anno mindkét terhességemnél úgy voltam, hogy a nap 24 órája nem lett volna elég ahhoz, hogy kialdudjam magam. Ráadásul másodszor ugye már nem alhattam annyit, mint szerettem volna, hisz egy kétéves pocokkal is törődnöm kellett. Pihenj amennyit csak tudsz!
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!
Köszönöm, hogy bátorítottatok, hogy tartsam meg a babát, bár azt hiszem tényleg a szívem mélyén már el volt döntve, hogy megmarad.
Ma fel is hívtam az orvosomat és jövő héten szerdára kaptam időpontot tőle, onnantól hivatalosan is terhes leszek. Igazából örülők neki, csak egy kicsit még szorongok is tőle. Meg különben is nem tudnám megbocsátani magamnak, ha elvetetném és a következő héten megnyerném a lottó főnyereményt, mert 7 hónap alatt akármi is történhet nem igaz?

Hédi! Én is hasonlóan érzek, képes lennék az egész napot végigaludni, de csak annyi jut amennyit Timi lányom is alszik délben. De te, ha tudsz pihenj minél többet.
Sziasztok
Ancsa
Ancsa2
 


Ancsa2!

Szocpolt csak új lakás építéséhez, vásárlához vehetsz fel. Ez pedig a következőt jelenti: az OTP a jelenlegi kínálatából Csepelen épülő új lakásait kínálja a legolcsóbban, mi elmentünk érdeklődni, egy 1+2 félszobás 56 nm-es lakás uszkve 11 millió. Budán a nm-árak elérik a 450.000 ft-ot. Erről ennyit, hogy mennyit is segíthet rajtad a szocpol. Mellesleg kötve hiszem hogy a hitelelbíráláskor előnyben lennének a gyeses, gyedes anyákkal rendelkező családok. (Ez már most a 8 %-os téma)
Z.
Zorkanya
 


Ancsa2!
Szocpolt fel lehget venni még pl. tetőtérbeépítéshez is (egíy barátnőmék pont most fejezik be így a leendő lakásukat), 3 gyíerekre kapták a szocpolt. De ajánlom mégegyszer a Szociális és Családügyi Min. honlapját, www.meh.hu/szcsm. Ott minden nagyon jól le van írva, nem csak ez, hanem pl. gyes, csaaládi pótlék minden egyéb minket érinbtő dolog.Érdemes végigbogarászni!
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Zsóka!
Köszönöm az ötletet megnéztem a Minisztérium honlapját és tényleg sok érdekes és hasznos dolgot tudtam meg. Bár a szocpol. rajtunk nem segít ugyanis még esélyünk sincs arra, hogy új lakást vegyünk vagy építsünk. Mivel vidéken lakunk arra gondoltunk, hogy itt vennénk egy kis házat amit esetleg fel kell újítani, de sajnos időközben itt is az egekbe szöktek az ingatlanárak és 6 millió alatt nem nagyon találni kis házat. A nagyobbak meg 8 milliónál kezdődnek.
De azért reménykedünk, hátha felragyog a szerencsecsillagunk és mégis akad egy olcsóbb kis ház itt a községben nekünk is. Ha sikerül akkor talán a félszocpolt. ki tudnánk használni.

Más! Ti mennyire viseltétek másképp a második (többedik) terhességeteket? Mert nekem a lányommal nagyon könnyű terhességem volt, a fáradságon és néha egy kis émelygésen kivül semmi bajom nem volt. Most meg állandó hányinger gyötör, semmi nem esik jól, ez normális?
Ancsa2
 


Szia Ancsa!

Egyesek szerint ez a fiú baba jele, ha sokat émelyegsz!

(Nekem mindkét terhességnél volt, mindkettőből fiú (is) lett, kitudja).

Nekem fizikálisan elég hasonló volt, bár én a hányingert az elsőnél is sokáig tudtam produkálni, akár még 6-7 hónaposan is. Meg hamarabb nőtt a pocakom, de ebben én nem lehetek mérvadó, mivel akkor kettő baba nőtt. De jól fel lehetett használni az elsőnél szerzett tapasztalatokat. Nekem pl. émelygés ellen az orvosilag nem javallt szénsavas üdítők váltak be, mert alapvetően büfi gondjaim voltak állandóan, azon meg egy pohár cola reggel nagyon segített.

Szia:

ILdi
Pethes ILdikó
 


Szia Ancsa!
Azt mondják, minden terhesség (ugyanannál a mamánál) más. Hááááát, lehet benne vmi. Anno a fiamnál állandóan émelyegtem, egyetlenegyszer nem hánytam, aztán abbamaradt , amikor megmozdult a kicsi. Utána jött az ájulásos-szédülős korszak, mire az elmúlt, jött amikor a nagy hasadtól se ülni se állni se feküdni nem jó. Most (szeptemberre várjuk a csemetét) az eleje hasonló, azzal a kül9önbséggel, hogy míg a fiamnál az első három hónapban rettenetes gyomorégésem volt (míg mindenki másnak ez az utolsó hónapokban van)m, most minden italtól (csapvíz, tej, kóla, gyümölcslé) állandóan (hm, hogyan legyek szalonképes) büfiztem mint egy disznó. De tényleg, mint aki megivott két korsó sört. No és nem beszélve arról, hogy ugye ott van a nagyobbik gyerkőc, akivel foglalkozni kell, míg amikor őt várta az ember, csak magával kellett törődnie...
Egyébként az UH most azt mondja, kislány lesz...
Pihenj amennyit csak tudsz (könnyű mondani, tudom) és gondolj arra, hogy az émelygés (ha jól számolom)kb. 9 hét múlva elmúlik... :))
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!

Szerintem lehet valami igazsag abban, hogy minden terhesseg mas es mas, mert nekem is a lanyommal nem volt semmi gond, meg a legutolso napon is a ferjemnek egy uzleti targyalasat inteztem delutan, este meg mentem a korhazba szulni, semmi emelyges, semmi faradtsag, semmi vizesedes, semmi hanyinger legfeljebb iszonyu gyomoreges, de lett is nagy haja a lanynak!
Most meg mar a 4. heten egett a gyomrom, allandoan el akarok aludni (ami munka kozben igen nehez dolog), folyton rosszul vagyok, kinoz a hanyinger meg az emelyges. Mindenki azt mondja, kitartas, meg 2 het es minden megvaltozik (a buvos 12. het!), de addig is at kell veszelni valahogy ... :-))) Meglepo, hogy nem reggel vagyok rosszul, mint a baratnoim tobbsege, hanem vagy este vagy egesz nap! Lehet, hogy tenyleg kisfiu lesz?
Egyebkent nekem az emelyges ellen nagyon jol bevalt az alkoholmentes Schlossgold sor iszogatasa ... persze szigoruan csak otthon ... :-)

Sziasztok,
Wittenberg Dianne
Wittenberg Dianne
 


Sziasztok!

Ma voltam orvosnál és megállapították, hogy 10 hetes a baba. Egyébként én is arra tippelek, hogy ez csak fiú lehet. Most már megnyugodtam, mert anyósomék, nagyon jól fogadták a hírt, hogy lesz még egy unokájuk, apósom kifejezetten örült neki.
De ezek a rosszullétek nem akarnak elmúlni. Bár ha belegondolok ez a kólás ötlet nem is olyan rossz, mert amikor azt iszok egy darabig jobb. De állítólag ebből meg nem lehet két decinél többet meginni naponta, mert sok benne a koffein. (Legalábbis egy ismerősőmnek ezt mondta az orvosa)
Szerintetek van benne igazság?

Sziasztok
Ancsa
Ancsa2
 


Sziasztok Lányok

Képzeljétek Dorka megajándékozott a születésnapomon, mégpedig azzal, hogy felállt.
Kilenc és fél hónapos, ebben a korban ugye
még nem volt elkésve?
Szerintetek a l2 hónaptól lehet csak tejet adni
reggelire vagy vacsorára?
Tojás? Nem tudom mikor kezdhetem el a felnőtt ételek ismertetését. Az a baj, hogy mindent megenne amit meglát.

Minden jót: Mariann
Mariann
 


Szia Ancsa!
Most ősszel kint voltunk Ámerikában, és ott kellett átvészelnem a babavárás első két és fél hónapját. Egy tapasztalt hatgyermekes mama mondta nekem (egyébként 70 éves), hogy annak idején neki émelygés ellen a ginger ale volt jó. Ez a kanada dry-t meg a Sprite-ot takarja. Bár én utálom mindkettőt, mégis megkóstoltam (hátha beválik), és csodák csodája, lehet hogy csak a placebo-hatás miatt (az sem elhanyagiolható!) tényleg jobban voltam utána. A kólával nem tudom, mi a helyzert, de régebben azt hallottam, hogy egy kismama, ha nincs túl magas vérnyomása, napi max. 3 kávét ihat. Szerintem napi 3 kávénál sokkal kevesebb a koffein mondjuk 1 liter kólában, szóval idd nyugodtan. Én néha iszom kólát, egy kis félliteres üveggel, semmi bajom. ellenben a capuccinótól nem tudok aludni, pedig abban állítólag nincs annyi koffein. De gondolom ezt is embere válogatja. Ha szereted a szénsavasat, de tartasz a koffeintől, igyál mást.
üdv:
Zsóka

Szia Mariann!
Én hét hónapos koráig csak anyatejet adtam a fiamnak, se teát mellé, se vizet, semmit. Aztán elkezdtem az almapürét, banánpürét, krumplipürét és társait. Mivel hét hónaőpos koráig csak szopott, bíztam abban, hogy nem lesz allergiás és semmi kórságot nem kap el, én kilenc hónapos korában megpróbálkoztam a tejjel. Nem lett semmi baja, azóta kap tejet, tejterméket. Szerintem óvatosan megpróbálhatod, és várd meg, hátha produkál vmi allergiás tünetet (bízom benne, hogy nem így lesz.) Minden új étel bevezetésénél ez a szabály. A tojással én vártam egy éves koráig, ahogy a könyvek is tanácasolták (igaz, hogy a tejre is azt mondták), de akkor is csak sárgáját adtam neki, fehérjét nem, azzal még vártam egy fél évig. Vigyázz, csak keményre főzve vagy jól átsütve add neki! Egyébként az nagyon jó, ha mindent megenne, hidd el, vissza fogod sírni ezt az időszakot!! (Nézd meg az étvágytalan gyermek topicot). Anno az én fiam is a tányért is megette volna, most meg játszana egész nap, kaja nuku.
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Mariann!
Dorkának gratulálunk, egyáltalán nincs elkésve, kinek-kinek ritmusa szerint jönnek a fokozatok, lehet, hogy két hét múlva már úgy szalad, hogy utol se éred.
Én nem mertem egy éves kora elött tejet adni Ubinak, de tejtermékeket már kapott.
Tojássárgáját kapott elötte is, imádja. (bébirántotta formájában)

Kedves Ancsa2!
Én a kólától óva intenélek, nem csak a koffeintartalma, hanem a rengeteg cukor miatt. Ha úgy érzed a szénsav jó hatással van rád (rám azzal volt), inkább ásványvizet ajánlanék.

Üdv: Garam
Garam
 


Sziasztok!

A tej, tojás gondolatról szólnék. Mivel én elsőre 1993-ban szültem, akkor még a sokáig szoptatás csak indulóban volt. Rengeteget küzdöttem a doktornővel, aki 6 hetes kortól akart gyümölcsöt adatni stb. (ugyanez a doktornő 1995-ben már lazán elfogadta a minél tovább csak tej eszméket). Ebből adódóan, bár 4 hónapig csak szopott az első is, viszonylag hamar ismerkedett a tehéntej, tojás stb.-vel. Ezalatt azt értem, hogy kb. 7 hónapos kor körül indult a forralt tej a főzelékbe (vele még nem volt sok fagyasztott anyatejem), és tojássárgát is hamar kapott. A kisebbek később, de mindegyik bírta. Szerintem 9 hó-1 év között lassan fokozatosan már nem lehet baj egyik sem.
A felnőttes kajákról még azt, hogy akkoriban úgy tartották, ha a gyerek már kinézi a szánkból az ételt, az azt jelenti, hogy már nem csak a tisztán szopi, hanem érdemes megpróbálni az egyebeket is. Nálunk az ikreknél, akik a bébimód készített főzeléket bár megették, de sose voltak igazán oda érte, nagy változás volt a közös, azonos kaja. SOkkal jobban ették azokat. (az 1 éves szülinapjukon döntöttem el, hogy nem kínlódom tovább, egyenek amit akarnak). ÉS szerencsére semmi bajunk sem lett tőle.
És rengeteg esetet tudok, ahol az anyuka nem volt igazán szoptatás párti, és viszonylag hamar mindent kapott a gyerek, és semmivel sem betegek, mint az én sokáig anyatejes gyerekeim. Oké, a számok biztos igazak, csak azt akarom ezzel mondani, hogy azért nem kell rettegni a dologtól.
A fő a megfelelő kezelés (forralás stb.), meg a fokozatosság.

Sziasztok:
ILdi
Pethes ILdikó
 


Sziasztok,
egyszer talaltam az Interneten egy gyonyoru szoveget az anyasagrol, amin fel orat bogtem. Ezt szeretnem ide bemasolni, ha sikerul. (kicsit hosszu, de megeri elolvasni)

Anyasag

Ebednel ulunk, amikor a baratnom mellekesen megemliti, hogy a ferjevel gondolkozni kezdenek csaladalapitason.
- Egy felmerest keszitunk, - mondja felig viccelve. – Mit gondolsz, kellene vallalnunk egy babat?
- Ez meg fogja valtoztatni az eleteteket, - mondom, igyekezven megorizni hangom semlegesseget.
- Tudom, - mondja. – Nem lesz tobb hosszu alvas a hetvegeken, nem lesz tobb spontan vakaciozas…

De en egyaltalan nem erre gondoltam.

Ranezek a baratnomre, kozben pedig probalom eldonteni, mit mondjak neki. El akarom neki mondani mindazt, amit nem tanitanak a gyermekszules-gyermekneveles tanfolyamokon. El akarom neki mondani, hogy a terhesseg es a szules fizikai sebei be fognak gyogyulni, de az anyava valas orokke sebezhetove teszi.

Gondolkozom, hogy figyelmeztessem ot, soha tobbe nem fogja ugy olvasni az ujsagot, hogy ne tenne fel a kerdest: “Mi lenne, ha ez az EN gyermekem volna?” Hogy minden egyes repulogep szerencsetlenseg, minden kigyulladt haz kiserteni fogja. Hogy amikor kepeket lat szerencsetlen, ehezo gyermekekrol, arra fog gondolni, hogy annal rosszabb nincsen, mint amikor valaki a sajat gyermeket latja meghalni.

Ranezek a gyonyoruen manikurozott kormeire es stilusos kosztumjere es gondolom, nem szamit milyen kifinomult is o, az anyava valas leviszit ot a kolyket vedo anyatigris egyszeru szintjere. Hogy a ketsegbeesett “Anyu!” kialtasra habozas nelkul el fogja dobni a kezeben tartott porkolttel teli talat vagy a legdragabb kristalypoharat. Ugy erzem, figyelmeztetnem kellene, hogy akarhany evet is fektetett bele a career-jebe, az anyasag szakmailag kisiklatja majd. Elrendelheti a gyermekvigyazot, de egy nap, amikor egy nagyon fontos uzleti talalkozora megy, az egyetlen dolog, amire gondolni fog az a kisbabajanak az edes illata lesz. Minden onuralmara szuksege lesz, nehogy hazaronhanjon csak megnezni, hogy kisbabaja jol van-e.

Azt akarom, hogy tudja, hogy a mindennapos dontesei nem lesznek tobbe rutinszeruek. Hogy az ot eves kisfianak az ohaja, miszerint o a ferfiak mosdojat akarja hasznalni a noi helyett a McDonald’s-nal, nagy problema lesz. Ott, a zorgo talcak es kiabalo gyermekek kozepette, a fuggetlenseg es a nemiseg kerdese szembe fog szegulni a gondolattal, hogy egy gyermekmolesztalo bujkalhat a mosdoban. Akarmilyen donto lehet o az irodaban, mindig kerdojelre fogja magat vonni, mint anya.

Ranezven a csinos baratnomre, biztositani akarom ot, hogy vegul is el fogja hullatni a terhesseg kiloit, de maskepp fog gondolni magara ezutan. Hogy az elete, most olyan fontos, kevesbe fog neki szamitani, ha mar gyereke van. Pillanatnyi habozas nelkul feladna, csakhogy megmentse sajat szulottet, de ugyanakkor szamitani kezd a hosszu evekre – nem azert, hogy vegrehajtsa almait, hanem, hogy gyermekeit lassa megvalositani a sajat almukat.

Akarom, hogy tudja, hogy a csaszar szules sebhelye vagy a fenyes terhessegi csikok a megbecsules erdemjegyeive valnak majd. Baratnom viszonya a ferjevel meg fog valtozni, de nem ugy, ahogy o gondolja. Szeretnem, hogy megertse, hogy mennyivel jobban lehet szeretni egy ferfit, aki hajlando bepuderezni a babat, vagy aki sosem habozik jatszani a gyermekevel. Tudnia kellene, hogy ujra bele fog szeretni olyan okok miatt, amiket most egy percig sem talalna romantikusnak.

Szeretnem, ha a baratnom erezni tudna a koteleket, amit erezni fog a tortenelem noivel kapcsolatban, akik megprobaltak haborukat, eloiteleteket, ittas vezeteseket megallitani. Remelem, meg fogja erteni, miert gondolkozok jozanul a legtobb dologrol, de ideiglenesen orultte valok, amikor egy lehetseges nuklearis haborut vitatunk, ami fenyegetest jelent a gyermekeim jovojere. Le akarom neki irni azt az oromot, amit erezni fog, latvan a gyermeket biciklizni tanulni. El akarom fogni szamara egy kisbaba szivbol jovo neveteset, aki eloszor erinti meg egy cica vagy kutya selymes szoret. Akarom, hogy megizlelje ezt az oromot, ami annyira valosagos, hogy szinte faj.

Baratnom furcsa tekintetere rajovok, hogy konnyek gyultek a szemembe. – Nem fogod megbanni, - mondom neki vegul. Aztan keresztulnyulok az asztalon, megszoritom a kezet es magamban elmondok egy imat erte, magamert es az osszes egyszeru, halando asszonyert, akiket utjuk a termeszet legcsodalatosabb hivasaba, az anyasagba visz.


Remelem, nektek is tetszett,
Udv,Agi
Toroc
 


Szisztok! Csak megerősíteni tudom, minden terhesség más és más!:))
Mariann! Annyira nincs jelentősége, hogy mikor állt fel és, hogy késésben van.e! Csak arra figyelj, hogy minden fejlődési fázis sorrendben jön-e, mert a kimaradt mászás pl., a későbbi dislexia és társai jele lehet! Nem biztos, de jó rá figyelni! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: