Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Gabi és Többiek !

Én azért tanácsoltam a Burger Kinget, mert anyósom a közelben lakik, így nem lenne gond a szoptatás, mielőtt elindulnék haza Érdre.

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Kedves Anyukák!
Én a MÁV-ban szültem 97. Szilveszterekor. A szülés iszonyú nehéz volt, az összes többi nagyon szuper. A bilizéssel kapcsolatban csak annyit, hogy semmit nem szabad erőltetni. A lányom Alexandra (Szaszi) még nem volt két éves és már nappali szobatiszta volt. Ő kérte és most már a bilire nem is hajlandó ráülni, csak a WC-re.Esténként kiköveteli, hogy ő is zuhanyozhasson, mert a nagyok is így csinálják. A kistestvér biztos hátráló tényező (ismerősőktől tapasztalat).
Az újság nagyon tetszik, végre van kinek írnom.
Isaszeg mellett lakom egy üdülőterületen, télen elég kies, csak a család, a három kutyám és a gép. Irjatok! Sziasztok! ANETT
ANETT
 


Szia Edina!
Merre van az üzletetek? Mi óvárosban lakunk, látogass meg minket, ha tudsz, vagy levelezhetnénk egyenesbe? Anikó
Anikó
 

 
 

Hello Szilvy!
Nekem jó az Etele, írj, hogy mikor.
Gabi
Gabi
 


Sziasztok Lányok!
Először is Szilvynek és Gabinak válaszolnék.Nekünk is jó az Etele tér, mert mi pedig Albertfalváról 7/a-val könnyen odajuthatunk.A héten nekünk már nem túl jó, mert Ádámnak a hétvégén lesz a keresztelője és a nagyszülők már pénteken érkeznek. A jövő héten viszont bármelyik nap megfelel.
Egy fontos kérdés! ádámnak hétvégén kibújt az egyik kisfoga. Eddig minden különösebb nyűgösködés nélkül megusztuk.Ma viszont rémes a hangulata.Nem csak addig gond a fogzás míg az íne át nem fakad?Én már érzem a kis recéket és mégis mintha az íne fájna.Javasoljátok az ecsetelőt? A hűthető rágóka nem aratott túl nagy sikert.
Sziasztok:Adrienn
Adrienn
 


Kedves Éva!

Én és a férjem egyaránt a gyermek mellett fejeztük be az egyetemet. Harmadévet követő nyáron szültem, államvizsga után 2 héttel meg az ikreket.
Az első gyermek 2 hónapos volt szeptemberre, amikor nappalis lévén megkezdődött a bejárás. Hol az apuci volt az egyetemen, hol én, és ha mindkettőnknek muszáj volt, akkor a nagymamák, sőt olykor a nagypapa volt vele. Mindemellett szoptattam, ha el kellett menni, egy adagot reggel mindig le tudtam fejni, azt kapta meg (nem cumisüvegből, az nekünk nem is volt, hanem pohárból, kiskanállal)
Úgyhogy szeretnélek bíztatni, sok kitartást kívánni hozzá.
A gyermeket ne féltsd, ha meg tudod oldani, hogy legyen segítség, ők szerintem nagyon jól kibírják a nagymamákkal is. (a kisebbeknek, akiknek ez kimaradt az életéből, sose volt szerintem olyan jó kapcsolata a nagyszülőkkel, és a nagyszülők sem jöttek egyébként érdeklődni felőlük annyira)
Ha konkrét kérdéseid vannak a dologgal, szívesen megpróbálok válaszolni.

Ildi
Pethes ILdikó
 


Sziasztok!
Nekem mar 4 eves lesz a nyaron a kisfiam, de olyan, mintha tegnap szuletett volna. Mi is 3 gyereket szeretnenk, egyenlore jovore a masodikat. A tobbsegtol elteroen, mi Szombathelyen lakunk. Az anyasag szerintem is a vilagon a legcsodalatosabb erzes, es annyira varom mar a kovetkezo kismamasagot! A fogyokurarol annyit, hogy amikor 10 eve megismerkedtem a ferjemmel akkor 64 kg korul voltam, es fokozatosan fogytam le 52 kg-ra. Mindez elhatarozas es kitartas kerdese. Az eves szerintem olyan mint az alkohol, vagy a cigaretta. Csak az nem fogy le, akinek nincs akaratereje. Terhesseg alatt 12 kg hiztam, de szules elott mar 2 kg fogytam. A szulessel 6 kg ment le rolam, es a maradek kb. 3 honap alatt. Ma is 52 kg korul vagyok, odafigyelek az etkezesre, mert tudom, hogy hajlamos vagyok a hizasra, es hetente egyszer aerobickra jarok, es ha idom engedi estenkent otthon is tornazom.. Delutan 4 utan csak akkor eszem ha ehes vagyok, de akkor is kizarolag gyumolcsot, vagy csak iszom. Amikor szigoruan fogyokuraztam, akkor edesseget sem ettem.
Sziasztok, Moni
Moni
 


Hello Adrienn!
Jövő héten nekem is jó, vagy délelött 10-11h, vagy délután 14-15h.
Ádámnak gratulálok a fogacskájához, Máténak még csak "recés" az inye, és nyálzik. Ajánlom a Dentinox-ot, ami szerintem jó, és az íze sem rossz.
Üdv,Gabi
Gabi
 


Kedves Zsóka! és Mindenki!
Én is valami hasonló dologról olvastam egyszer, mint Te (vetésforgóban vigyázni egymás gyermekeire). A bébiszitter szerintem sem jó megoldás, de nem tudom hogyan lehetne megszervezni a dolgot. Én, mivel dunaújvárosi vagyok nem látom értelmét hirdetni, talán a védőnőtől lehetne címeket, neveket kérni?! Mi a véleményed? Ha valakinek van jó ötlete, kérem írja meg.
Anikó
Anikó
 


Sziasztok!
Nekem minden problémámra, mint például a testvérféltékenység, vagy a fogyás a szoptatás volt a megoldás. Nagyobbik lányomat 22 hónapos koráig szoptattam, akkor már 5 hónapos terhes voltam a picivel, és olvastam valahol, hogy így már születés előtt egyfajta kapcsolatba kerülnek a tesók, ami késöbb jó kapcsolathoz vezet. Hát nálunk ez bejött, a pici 9 hónapos és semmi féltékenység nem volt.
Ami a fogyást illeti mindkét babánál 7-8 hónap alatt fogytam vissza, normálisan ettem de 6-7 hónapig kizárólag szoptattam. Tornászni is csak most kezdtem, persze így még hatékonyab.
Sziasztok: Csilla
Staudt Gáborné, Csilla
 


Csilla!

Ne haragudj, hogy megkérdezem, de én úgy hallottam egyszer, hogy nem jó, ha a kisded terhestejet kap. Ezt csak anyáink hitték így, vagy van valami alapja?
Szoptatáspárti vagyok, de nagyon! Szerintem is sokat levisz az emberről. Második gyermekemnél még tejtesónak is jutott! Az időtartam sajna egyiknél sem volt annyi, mint én szerettem volna. Mindhárom esetben a gyerekek döntötték el, kérik-e még. Más mamáktól meg egyre csak azt hallom, tőlünk függ, a mi hozzáálásunkon. No, de ha egyszerűen nem kapja be? (4 hónap, 7 hónap, 1 év)Ezek voltak gyermekeim "hozzáállása" a cicihez. Sőt, elsőszülöttem csak a jobb cicit szerette, ezért hónaljból szoptattam, ami azt jelentette, hogy a bal cicimre úgy kellett tennem, hogy a hónom alá kaptam, így a fejét úgy fordíthatta, mintha jobbról jönne...

Szerintem mindig a mértéktartás a jó. Ha egyszer elhízunk, igen nehéz leadni! Nem kell elhízni, elengedni magunkat. A fogyókúrák és koplalások után mindig erőteljesebb a hízás!!! Ördögi kör!!! Egyszerűbb inkább folyton vigyázni - szerintem.

Evelyn
Pap Éva
 


Szia Anett! Én is a MÁV-korházban szültem 1999.szilveszterekor.Neked ki volt az orvosod? Várom válaszodat:Edina
Bognárná Edina
 


Kedves Gabi és Adrienn !

Nekem is jó a jövőhét előre láthatólag, inkább a délelőtt ( akkor nem lesz olyan hóség se ) Addig még jelentkezem a pontos időponttal.
Adrienn !
Mi még nem használtunk ecsetelőt, de most ki szeretném próbálni, mivel Krisztike éjjel felébred és sír, szopizni se akar, a keze pedig a szájába van, igaz hónapok óta folyik a nyála, de most a kezét is nagyon rágja, sőt még a államnak is neki esett, hevesen rágni kezdte. Különben én is gratulálok a első fogacskához !!! Remélem hamarosan mi is túl leszünk már rajta.Különben a két nagyobbnak észre se vettük amikor jöttek a fogaik. Na sziasztok! Várom jelentkezéseteket.
Az időpontot majd írom, csak anyósommal is egyeztetnem kell. Szilvy
Szilvy
 


Kedves Anikó!
Szerintem megpróbálhatnál hirdetni pl. a Kismamában (ha olvasod), ott ingyen lehet hirdetni, de a védőnőtől is jó ötlet címeket kérni. Vagy Te kitehetnél egy hirdetést a védőnőnél vagy a gyerekorvosnál. Ha az ember már kellőképp megismeri a másikat, esetleg barátnőkké is válhatnak. Én szívesebben bízom rá ilyen emberekre a csemetéket, mint vadidegenekre.
De itt is közzétehetsz egy "felhívást", bizonyára nem Te vagy az egyetlen dunaújvárosi kismama...
Nekem van dunaújvárosi gyerekes ismerősöm (pontosabban a sógoromék), de náluk a legkisebb gyerek 11 éves, őt nem merem Neked ajánlani :)
sok sikert, esetleg írj, hogy mi történt!
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!

Par napja fedeztem fel a babanetet, s ket napja csak olvasgatlak benneteket. Nagyon orulok, hogy olvashatom, nemcsak nekem vannak problemaim. Feldobodtam a levelket olvasvan. Egyebkent a kislanyunk Eszter, 6 es fel honapos. Kepzeljetek, tegnap megkapaszkodott a kisagy szelebe, es felallt.
Orulok Nektek!!!
Reka
Borbathne Reka
 


Kedves Anyatársaim!

Szeretnénk (gyermekem és én) csatlakozni hozzátok. Paramétereink a következőek: Évának hivnak (alias Garam), 27 éves vagyok, még GYED-en, de sajna nem sokáig, aprolékom neve Szonja (alias Ubi), márciusban volt 1 éves(15 hó). Székhelyünk a VIII. ker.-ben van (nem épp gyereknevelésre való hely, úgyhogy próbálunk elmenekülni)
Rengeteg hozzászólni valóm van, nem is tudom mivel kezdjem.
1,Kilók: Azt hiszem a súly alapvetően alkati ill. pszichés kérdés. Nálam a hormonok és az evés szerete a meghatározó. Terhességem alatt 18 kilót hiztam. Semmivel nem ettem többet mint elötte, s mivel idővel kiderült, hogy magas a vércukrom, diétáznom kellett. A súlyom evés-nem evéstől teljesen függetlenül változott. Nos a kilók mára lementek, de nem drasztikus fogyókúra eredményeként. Az evésről alapvetően nem tudok lemondani, örömet okoz. Ha éhes vagyok és nem eszem, azonnal mély depresszióba zuhanok és kibirhatatlanná válok. Módszerem a következő, kevesebbet főzök (férjem a munkahelyén eszik meleg ételt), cukor kiiktatva (ráadásul még mindig magas a cukrom), nassolnivaló lehet egészséges is (répa, karalábé), és persze egy kis jutalom a jó teljesitményért. Ja és a késő északai kaját ki kell váltani valahogy.

Üdv: Garam
garam
 


Sziasztok!
Lassan összejön ez a találkozó.Már nagyon várom.Az ecsetelőt használjuk és tényleg jobb a hangulata.Vagy azért mert már jobban kibújt a fogacskánk és már nem feszít annyira vagyaz ecsetelő?Minden esetre jól vagyunk.
Gabi! Ebben a korban szerintem minden baba nyugtalan a szopi közben.Nálunk sem mehet a TV, nem beszélgethetek mással, stb.Mi bevonulunk Ádi szobájába és ha semmi nem zavarja, akkor rákapcsol.Biztos a foguk is közrejátszik, de szerintem a legfőbb "baj", hogy kíváncsiak, és Ádám egy kicsit már kezd féltékeny lenni az apura.
napközben, ha csak ti vagytok otthon akkor is tekinget?
Mi a héten elkezdtük a májat és a csibehusit.Semmi gond nem volt vele. A kérdésem az, hogy mennyire kell ovatoskodni?Ezt nehéz megemészteniük? Vagy fél évesen már nem? Egy hétem hányszor kapjon ilyesmit?
Réka! Eszternek teljes elismerésünk.Már ült is előtte? A mi babánk is 6,5 hónapos.Mi most a talaj hintát gyakoroljuk.Négykézláb áll és lengeti a popóját előre-hátra.
A súlyunkról annyit, hogy ez biztos alkati dolog is lehet.Én terhesség alatt kerek 20 kg-t szedtem fel.Amikor hazaértünk a kórházból már 14 eltünt. A fennmaradó 6 viszont azóta is ugyanúgy megmaradt, pedig mozgok is, figyelek rá, hogy csak a minimumot egyem, dehát még szoptatok, így ha márkorog a gyomrom, akkor muszáj.Az a baj, hogy én nem lakok jól csak zöldségekkel, pláne nem folyadékkal, mint azt valaki írta.Szóval nem tudom, hogy valaha vissszamegy-e, vagy majd a 2. babával innen indulunk és még több fennmarad?Nem lehet, hogyha abbahagyjuk a szoptatást, akkor egy pár kg magától eltűnik? Nagyon naiv vagyok?
Nos, mindenkinek jó hétvégét.
Sziasztok:Adrienn és Ádám
Adrienn
 


Szia Garam!
Mi is itt lakunk a VIII. ker-ben, de ahogy szoktam mondani, a jobbik felén, a Baross utca Kálvin tér felőli részén, a Sote Szülészeti Klinika majdnem tőszomszédságában. Mi is éppen menekülésre készülünk, valahová vidékre, de hát persze ez leginkább a piszkos anyagiaktól függ.
Én 30 éves vagyok, egy 2 éves lurko mamája és egy szeptemberben érkező leendő csemetéé. Volt már egy pár hozzászólásom (és gondolom lesz is még...)
szia
Zsóka
Zsóka
 


Hahó!

Kedves Garam!
Én is Éva vagyok, nekem is 15 hónapos a csemete, csak kislegény. Illetve 16 lesz, mert februári, és Bálint.
Van e mellett két másik gyerkőcöm is, de ők már kamaszok. Ha van ötleted, írj, talán "egyhúron pendülünk" bizonyos témákban.
Olvashattok a klubról, azon keresztül is levelezhetünk, azért írom többes számban, mert ZSÓKÁNAK is üzenem!!!

Evelyn
Pap Éva
 


Kedves Evelyn!
Írnék én Neked, ha tudnám, hová. Írj légyszi (csak a nevemre kell rákattintanod), mert tényleg szeretnék veletek találkozni, ahogy az Óvodásokról fórumon már írtam is tegnap vagy tegnapelőtt.
üdv:
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!

Adrienn: A "majomtnc", vagy ahogy te mondod popolengetes nalunk is szerepel a repertoarban. Kb. egy honapja kezdte, aztan egyszercsak azt vettuk eszre, hogy leteszi a fejecskejet, es labujjra emelkedik. Pontoasn ma egy hete ult fel eloszor. Ket nap mulva mar fogodznia sem kellett. El voltam keppedve mar ettol is, gondolhatod. A felallas mar ketszer sikerult, most is kiserletezik: felhuzza magat terdre, a kisagyba kapaszkodva, majd az egyik labat kiveszi maga alol, es probalkozik arra engedni a sulyat. Aztan ha ki tudja nyomni magat, mar all is. Hihetetlen, milyen ugyesek ezek a picik, maguktol rajonnek a dolgok nyitjara. Csak almelkodni lehet.

Remelhetoleg nem vagyok egyedul a kovetkezo problemaval, es segiteni tudtok megoldani. A ferjem nem kepes megerteni, hogy egesz nap itthon leven, megsincs idom mindenre, mindig marad elvegezetlen munka. Ti, ha atestetek ezen, akkor hogyan ertettetek meg a parotokkal, a pici az elso, s ha marad ido, akkor az nem mindenre eleg?
Reka
Reka
 


Réka!

Jómagam épp holnap leszek 17 éves házas...3 gyermekkel. Igaz, kettő már kamasz, de van egy 15 hónaposka.

Egyszóval baromi nehéz!!! Nem nekem, hanem a szitu nehéz, mert nem egyformák a férfiak. Nekem sose volt ebből problémám, de hallottam ilyen férfiakról - sajna. Pedig az első 3 év érzelmileg úgy feltölti a kicsiket, hogy később ebből kamatoztat és felvértezve kezd neki a közösségi életnek. Úgyis eljön az a kor, amikor egyre önállóbb lesz, még később már külön is húzódik játszani, nem biztos, hogy ígényel Titeket. Még később pedig örülni fogsz, ha láthatod!
Kamaszaim suli miatt is keveset vannak itthon és ugye ott vannak a külön kis programok. Amíg nem volt Bálint, azt csináltam a lakással egész nap, amit csak akartam. Most pedig...
De senki nem veti a szememre és ez sokat segít a hangulatomon, még István vígasztal.

No, fel a fejjel, kitartás, az idő NEKED dolgozik és persze felcseperedő babátok lesz az élő példa rá, hogy minden vele töltött perc csőstül kamatozik majd!

Szia! (remélem segítettem)
Evelyn

U.I.: Anyósom volt "édi", amikor a két naggyal voltam 5 évet itthon és átlátogatott, aztán a következő kép fogadta: mosatlan a mosogatóban, vasalni való a fotelban és én hasalok a földön és játszunk, nevetgélünk. "Mit csináltok itt?" tette fel a kérdést és közben pásztázott a szeme a rumlin. Felvilágosítottam, hogy Gyesen vagyok, a gyerekekért, nem a háztartásért. Nem tetszett, de kit érdekel? Most meg ismeretlen számomra az állítólagos kamaszkori probléma. Ezekről is hallok, hogy van ilyen. No, pá!
Pap Éva
 


Zsóka!

Férjem levelezőrendszeréből ma (szombat) délután írtam Neked!!! Ha nem kaptad meg, jelezd itt, vagy az ovis oldalon, de onnan azt hiszem kiszállok, max. itt nézelődök és bátorítok, ha valaki bajban van.

Jelentkezel?
Evelyn
Pap Éva
 


Kedves Éva! A terhes tej (mivel nálam, mind a négy szopott, amikor újra teherbe estem, így azt hiszem járatos vagyok a témában ) gusztus dolga a
babáknál. A második fiam nem volt hajlandó tovább
szopni. A többi igen, bár nem végig,így nem fordulhatott elő, hogy kettőt szoptassak egyszerre. Az egyébként, hohy a mamának vagy a babának ártani szerintem egyszerűen nem igaz. Üdv:
Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok!
A terhesen való szoptatásról egy pár szót: én a fiamat 22 hónapos koráig szoptatta, amikor is már három hónapos terhes voltam, és a fiamat "erőszakkal" kellett elválasztani. (Ezen azt értem, hogy ő szerintem még elcicizett volna néháény hónapig, csak engem fárasztott nagyon ez a helyzet). Van, aki végig szoptat terhessége alatt, sőt mindekttőt szoptatja a kicsi megszületése után (ezt hívják tandem szoptatásnak).
Csatlakozom Timihez - valószínűleg a babák gusztusán múlik, a mamának (és a leendő babának) nem hinném hohgy árt. Talán a mamának fárasztó lehet, egyszerre két gywereket "táplálni". De aki akarja, okosan meg lehet oldani ezt is (gondolok itt megfdelelő táplálkozásra, jó étkezésre stb.)
A fiam egyébként, mióta nem szopik, sokkal odabújósabb lett. Így pótolja a cicit...
Zsóka
 


Sziasztok!

Nem tudok róla, hogy ártana a babának a terhes tej, a védőnő nekem azt mondta, hogy kb a terhesség 5.-ik hónapjáig nem változik jelentősen a tej, és, hogy valószínű utána abba is fogja hagyni. A nagylányom abba is hagyta, valószínű tényleg gusztus dolga, nem is akartam erőltetni, csak az a lényeg, hogy magától fejezte be. Egyébként ő is sokkal odabújósabb lett utána. Amikor a pici megszületett, azt hittem, majd ő is folytatni akarja a szopizást, de nem jutott eszébe, mostanában /a pici is már 9 hónapos/ néha kér egy keveset, amit nem szoktam megtagadni.
Staudt Gáborné, Csilla
 


Kedves Anyák!

Előrébb olvastam a fogápolással kapcsolatos tapasztalataitokról és szeretném hozzáfűzni a mienkét. Nem rég vettünk Ubinak egy gyerek fogkefét. Először a fürdőkádban kapta meg és játszásiból megmutattuk neki hogyan kell használni. Mostmár ott tartunk, hogy minden étkezés után, amikor megyünk mosakodni a mosdóhoz, elkéri a fogkefét és "csutakol". Reggel együtt mosunk fogat a füriben és ő is kér fogkrémet (persz nem az enyémből kap). Talán a techikája még hagy némi kivánnivalót maga után, de remélem a megszokás, hogy minden étkezés után fogat kell mosni bevésődik. Ráadásul nagyon élvezi - még!

Kedves Zsóka, "lakóhely-társam"!

Mi is épp a meneküléshez szükssséges pénzt gyüjtögetjük, ezért is kell visszamennem dolgozni. Egyenlőre tervek vannak csak.

Kedves Evelyn, aki szintén Éva!

Ötletem rengeteg, csak most az időm kevés - vizsgaidőszakból kifolyólag. Nehéz az iskolába járó kismamák sorsa, de mindenkinek szeretettel ajánlom, mert néha nagyon jó kiszakadni itthonról pár órára és "másként" létezni.

Üdv:Garam

ui: Hogy' birják a kis- és nagyobb klambók a hőséget. És még lesz melegebb is!!
Garam
 


Szia Éva!
Kétéves fiam egész jól elvan a melegben, főleg az ilyen jó régi pesti bérházban mint a miénk. A játszótéren (naponta 2x kiviszem) rengeteget iszik, de egyébként úgy tűnik nem zavarja a meleg. Engem annál inkább (A pocakban lévő gyerkőcről nem nyilatkozom. Szerintem meg sem érzi :-)
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Hahó!!!

Minden csodálatom a tanuló (főleg vizsgázó) anyáké!!! Én azóta, hogy Bálint is egy izgő-mozgó emberke lett, annak is örülök, ha egy könyvben pár oldalt elolvashatok, vagy egy újságot átlapozhatok. Éjszaka meg szörnyen szégyellem, de aludni szeretek.

Nekem kimozdulásra ott a babaklub (olvashattok róla itt a babaneten), meg imádok cikkeket írni. Van is a Kismama Magazinban írásom. Igaz, azt a négy fal közt követtem el, de mégis más, mint a ház körüli teendők.

A hőséggel nincs bajunk, mert van udvarunk és lehet pacsázni, meg sarazni, meg minden...Autózást szoktuk kihagyni, amennyre csak lehet.

Örülök, hogy a gyakorlat azt mutatja, nincs gond a terhes-szoptatásból. Csak egy nagynénim fogta rá - ezek szerint - az összes gyerekkori betegségét arra. De az már fél évszázaddal ezelőtt volt. (vagy több)
Lányom amikor 2 1/2 éves volt és szopni látta kisöccsét, akkor kérte a cicit, majd lebiggyesztett szájjal közölte: "nekem nem jön". No, most Bálint úgy ráhangolt a dologra, azt hittem, kéri vissza a cicit, hogy újra van egy kis tejecske...de nem "harap rá".

Üdv!
Evelyn

ZSÓKA!!!!
Nem ért célba levelem??? Mert Te meg nem jelentkeztél még nálam!
Pap Éva
 


Sziasztok!
Adrienn! Szerintem mi egy cipőben járunk, én is most küzdök az első komolyabb étellel, a fözelék bevezetésével. Már többek véleményét kikértem (pl. Babanet-es orvosét is), általában az anyatej mellett győzködik mindenki. Én nem akarom abbahagyni a szoptatást, de Máténak már kedvére van megkostólni mást is. Amikor előtte eszünk, mindig mozog a kis szájacskája, ő is enne. Tehát szerintetek mikor kellene elkezdeni az elválasztást, és hogyan? Egyenlőre délben adok némi szilárdat. (pl. Nestle sárgarépa-krumpli, Hipp pulykamenü nagyon ízlik.)
Randi ügyben mondjatok időpontot.
Szerda, csütörtök?
Hello.
Gabi
Gabi
 


Szia Gabi!
Ádussal már nagyon várjuk a találkozót, úgyhogy lehet már a szerda de. is.
Üdv:Adri
Adrienn
 


Kedves Zorkanya!

Jutottál a fogmosás illetve az ágykérdésekben valamerre? Feltétlenül várom a helyzetjelentésteket.

Üdv: Garam, akinek a lánya (szintén?) egy éjjelibagoly

ui. Azért itt irtam, mert szivesen "csevegnék" általánosabban a skacainkról, mint az alvás
Garam
 


A fogmosáshoz fűzném hozzá, hogy szerintem is - egyetértek Garammal - fontos, hogy a gyereknél rutinná váljon a fogmosás. Mi az első fogacskák kibújása óta mossuk a fiunk fogát a férjemmel (reggel ő, este én), minden reggel és este. Ő is próbálgatja, de először mindig mi mossuk meg neki, aztán játszhat a fogkefével. Ha teljesen ráhagynánk képes lenne, és megenné a tubus fogkrémet.
Krisztina
 


Szia Garam!

Ágyiügy: "nagyágy még egyben, a férjem szerint ha odateszünk egy matracot elé nem lehet baj- ezt egyébként már hallottam mástól is. Az elalvás még mindig kudarc, amikor kibukik, akkor nálunk elalszik (tegnap este 11-kor- azt hittem megőrülök)- a tuti fogamzásgátlási módszert kereső anukáknak szivesen kölcsönadjuk a lányunkat-) utána át lehet már vinni a kiságyba, és nincs több probléma, alszik is rendesen reggelig.
Fogmosás: kefe van vacsi után vizesen nekiállunk, és elvégzem a nagyját, ő meg bohóckodik vele, de érti a lényeget. Ha mi mossuk a fogunkat akkor hangosan kacag, nagyon tetszik neki. Fogkrémet nem merek adni, éppen itt olvastam valakitől, hogy még kicsik is hozzá, nem tudnak köpni.
Ti a gyümölccsel hogy álltok? Zork a banánt, almát imádja, de semmi újat nem hajlandő még megkóstolni sem- eper, cseresznye.
Üdv
Zork és anya
Zorkanya
 


Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni a fogakkal kapcsolatban: a babám egy bal felső szemfoggal született és mos két hónap elteltével látszik az előtte lévő is. ezeket hogy kezeljük? Köszi!!
Anikó
Anikó
 


Kedves Anikó!
Azt olvastam valahol, hogy az első fogacskákat elég az ujjadra csavart steril, nedves gézdarabbal gyengéden megtörölni. De hallottam olyan véleményt is, hogy ha a babának elég intenzív a nyáltermelése (márpedig fogzás közben az), akkor nincs szüksége még külön fogtisztításra. Az én fiamnak csak 6 hónaposan jött ki az első foga, de akkor már elég nagy volt ahhoz, hogy benedvesített fogkefével tisztítsuk a fogacskáit, illetve hogy ő maga eljátszadozzon a fogkefével.
Krisztina
Krisztina
 


KEDVES ADRIENN ÉS GABI !

SAJNOS NEKEM NEM JÓ EZ A HÉT, DE NE VÁRJATOK RÁM, HOZZÁTOK ÖSSZE A RANDIT KETTEN, MAJD CSATLAKOZOM HOZZÁTOK. ( ANYÓSOM MŰTÉT ELŐTT ÁLL, NAPONTA ORVOSHOZ JÁR )
Nektek mit eszik a babátok tejcin kívűl ? Hányszor szopizik egy nap ?

SZIASZTOK SZILVY

JÓ RANDIZÁST !!!
Szilvy
 


Sziasztok!
Gabi!Ha még nem válaszoltál, akkor tegyük el a találkát csütörtökre? Holnap reggel én még 8-9 között megnézem, hogy írtál-e és akkor megbeszélhetünk valami konkrétat.
Szilvy!Lehet, hogy még bevárunk téged is! Egyébként, ha csak a hazafelé indulás előtti szopizás a gond, akkor eljöhetünk hozzánk is, nem lakunk olyan messze és akkor megoldod.Te egyébként honnan is jössz?
Ádám ideális esetben 3-4-szer szopizik egy nap( reggel 2-szer, délben és este elalvás elött.Emellett de. szoktunk gyümölcsöt enni és du. valami főzelék pépet, este pedig fürdés után kb. másfél-két hete rizspépet kap.Előbb milupát, most pedig Hipp tejberizst.Ezek vizzel higíthatók, vanília ízűek, szóval egy kicsit hasonlít az anyatej ízére.Én ebben a nagy melegben pluszban adok neki innivalót.Ez kamillatea, kifacsart narancslé, paradicsomlé forraltvízzel higítva vagy valamelyik bolti innivaló(én azt is higítom, mert túl édes.)sajnos a tiszta forralrtvizet nem nagyon fogadja el.
lehet, hogy már ez is soknak tűnik, de ezen kívül, ha rosszabb kedve van(fogzás, álmos)a cicin nyugszik meg, alszik el, de ezek nem igazi szopik.Ez egyébként már okozott gondot, mert nem lehet esére itthonhagynisenkivel, ha mi színházba, moziba mennénk a férjemmel, mert csak cicin alszik el.
"Röviden" ennyi.Leírjam, hogy milyen főzelékeket ettünk már?
Hasonló beszálolónak én is örülnék.
Szia:Adrienn
Adrienn
 


Hello Adrienn!
Jó a csütörtök, vagy péntek de.10, vagy du.15h.
Írd meg hol jó.
Megadtam a mail-em, oda is válaszolhatsz.
Hali.Gabi
Gabi
 


Nem kellene ezekre a magantemaitokra egy "magnugyek"topicot nyitni???
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
A randi mindenkinek szól, tehát nem magánügy.
Ha olvastad volna az előző leveleket tudhatnád.
Ha pedig csak ennyit tudsz hozzászólni, és a neved sem mered megírni, akkor mást olvasgass.(Most nagyon finoman fogalmaztam.)
Gabi
Gabi
 


Az elmúlt másfél napban úgysem történt más hozzászólás, így mi biztosítottuk neked az olvasnivalót és legalább kitölthetted valakin a hisztidet!
Névtelen
 


Kedves finoman fogalmazo Gabi!
Koszonom a jo tanacsodat, ha papirra irtad volna jobb helyen lenne!!!!!
Az alatt a mindenki alatt az altalad altalaban megszolitottakat erted????
Meg mindig nevtelen.
Névtelen
 


Kedves Mégmindignévtelen!
Röviden: pár napja a XI.ker.-ben lakók próbálgatnánk összehozni egy találkozót, melyben (erről is volt szó) másokat is szívesen várunk.
Idáig jutottunk.
Remélem ez nem baj?
(Egyébként megadtam a saját mail-em is).
Gabi
Gabi
 


Ha annyira nem tetszik a téma, akkor valtsŕl sŕvot!! Olyan mint a TV.

Vagy vess fel te egy témat, ami Téged is érdekel.
Szerintem az egész babanet maganügy lehetne.

Az én mellem, tejem, gyerekem, sexualis életem nem közügy, de jo megbeszélni dolgokat...

milla
milla
 


Kedves Adrienn és Gabi !

Én Érdről mennék, de három gyerekkel nem túl egyszerű, úgy gondoltam, hogy a két nagyobbat leteszem anyósomékhoz és utána mehet a " randi "
Csütörtök és péntek se jó, na majd a következő talira igyekszem elmenni, szeretnék Veletek találkozni, jót beszélgetni. ( Van bőven közös témánk )
Kislányom is szereti a tejpépéket, Ő a Milupát szereti, a Hip-et nem. Főzelékek közül a sütőtök a kedvence ( én készítem ) szereti még a répa-burgonya főzeléket is, de szoktam venni kész bébiételt is azokat is szereti. Gyümölcspépeket is szoktam készíteni ( alma-banán ) van amikor babapiskotát is reszelek bele. Különben minden alkalomkor megszoptatom és utána adok csak pótlásként napi 1-2-szer főzeléket, gyümölcsöt, meg a tejpépet.
Adrienn és többiek Nálatok mi a kedvenc ?
Sziasztok, jó találkozást ! Szilvy
Szilvy
 


SZIA EDINA!
Bocs, hogy csak most válaszolok, de a férjem hetente cseréli a gépünket (programozó). Én a Dr. Kürthy Lehelnél szültem a MÁV-ban. Nem ő volt a fogadott orvosom, de jobb is volt így. A fogadott pont síelt valahol Ausztriában. Azt hiszem a lehető legjobbat fogtam ki. Pont ő volt az ügyeletes, az én szerencsémre, ugyanis elég nehéz szülésem volt (kinek nem?). Előtte még három dokit elfogyasztottam, majd 30 órát töltve a szülőasztalon. Szerencsésen túléltem. Nekem kislányom van, 3700 gr és 52 cm született. Te kinél szültél? Kislányod van vagy kisfiad? Mi a véleményed a MÁV-ról? Írj a babádról!!!
SZIASZTOK MINDENKI! A fenti levelezéshez annyit, hogy ez az egész arra lett kitalálva, hogy bárki bármit leírhasson. Én szívesen olvasom a többiek leveleit is, mégha nem is nekem személyre szólóan szól, mivel más társalgókban nem kismamák leveleznek, nem éppen finom stílusban. Egyébként "Ünneprontó mindig kell, ezért hívunk, gyere el!" - Örömapa II.
Írjatok, imádok olvasni! Sziasztok
ANETT
Anett
 


Sziasztok!
Nagyjából sikerült végigolvasni benneteket. Kislányunk Lili 2000. április 21-én született a Szt. Imrében. Úgyhogy tegnap volt 7 hetes. Azt hiszem nagy szerencsém van, mert az éjszakákat átalussza mióta hazajötünk (és egyre többet alszik) és nappal sincs vele semmi nagy baj. Olvastam, hogy többen is a XI. kerületben laktok (én a Fegyvernek u-ban), de amikor sétálunk, szinte soha nem is látok más babás mamát. Pedig jó lenne, ha nem egyedül kéne állandóan kóborolni. Bár mióta ilyen nagy meleg van, azóta Lilivel csak este lehet sétálni, és addigra általában az apukája is hazaér (bár ő szintén késő estig dolgozó). Eddig valahogy még az idő is jobban telt, mert közben még egyetemre járok és vizsgáim voltak, de már annak is vége, úgyhogy nagyon remélem, hogy barátnőkre lelek!!!

Szilvi

Ui: Létezik hogy már megint begyulladt a mellem minden fejés ellenére?!
Szilvi
 


Kedves Szilvi, a melled valoszinuleg a fejes miatt gyulladt be. Hacsak nem kell egy masik gyereknek a lefejt anyatejed vagy ha nem a sajatodnak akarod spajzolni, akkor hagy a fejest a fenebe, szoptass amikor a baba keri. En 11 honap szotatas alatt akkor fejtem ha valamiert a kisfiam nem ebredt fel es nagyon tele voltam, ez az elso 3-4 honapban max hetente egyszer fordult elo. Akkor sem addig fejtem amig jott belole, hanem amig az elviselhetetlen feszules elmult. A mellem soha nem gyulladt be, a kezdetekkor volt egy kicsit berepedezve, de hamar belejottunk es bimbovedo is segitett. Az a nezet hogy a mellet ki kell fejni a termeles fenntartasahoz illetve hogy a "pango tej" gyulladast okoz, marhasag. A mell nem egy tejesibrik amit ha nem uritesz ki rendesen, megsavanyodik benne a a tej. A tej amugy is nagyreszt szopas kozben termelodik.
Probald meg elkepzelni mit tennel ha nem lenne idod fejni (kapalnal egesz nap a hatadra kotott babaval), nem lenne steril mellszivod stb.
Sok sikert, szia
zsuzsanna
 


Kedves Szilvy és Szilvi!
Én és Adrienn - XI.ker. lakók - már összehoztuk az első találkát a minap. Amennyiben ráértek, és van kedvetek (időtök biztos), csatlakozzatok hozzánk. Jövő héten, vagy utána.
Ez a többi kismamára is vonatkozik!!!!
Jelentkezzetek mikor, és hol jó.
Sziasztok.
Gabi
Gabi
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: