Új privát üzeneted érkezett!

Üdvözlök minden leendő és már szülő olvasót

Dorottya hét hónappal ezelőtt látta meg a napvilágot a Szent Margit Kórházban.
Ha valaki kéztetést érez magában, hogy a szülést gyönyörű élményként emlegesse, hát akkor úgy
érzem én vagyak az.
Annyira nagy hatással van -volt- rám a szülés élménye, hogy napok múlva is könnyes szemmel
próbáltam visszaidézni az órákat. Ha van olyan kismama, aki fél a szüléstől, hát ne tegye. A legcsodálatosabb dolog a világon, fájdalom ide- -fájdalom oda, van értelme, hogy fájjon.
Nekem pláne megérte, olyan lehetetlen és álomszerűnek tűnik az egész Anyaság számomra, hogy
úgy érzem csodagyerekem van. No persze nem az elfogult szülők közhelyszerűségével szólva.
Nevetős, vidám egészséges, jó alvó, jó étkű, kedves lányunk van.Csak az a felesleges tíz kiló ne volna, amit a szoptatás alatti kényszerevésem okozott, és így is már minusz hat kiló, amióta Dorka elutasítja a cicit. Persze ez a icielutasítás az én hibám. Cumisüvegből kínáltam a főzeléket és egy kis idő elteltével az addig -mindenre orvosságot nyújtó cici feledésbemerült.

Szívesen beszélgetnék és osztanék véleményt , mert az otthonlét társaság nélkül kissé nyomasztó.
No, persze Dorka társasága sem elhanyagolható, de jó volna beszélgetni, csak úgy....
Névtelen
 


Kedves Dorka Anyuka!

teljesen megértem mit érzel. Dominika lányunk lassan 20. hónapjába lép és mi -én- még mindíg nem tudom elfelejteni mit éreztem mikor először megláttam ...
Gondolom, hogy a pici manó társasága nem elhanyagolható, de ha van kedved/kedvetek szívesen levelezunk veled/veletek, akár magánban is :-)))

Üdv,
Wittenberg Dianne
farbton@matavnet.hu
Névtelen
 


Kedves anyukak!
Nem csak azert fogott meg, amit irtatok, mert jomagam is egy kethonapos gyonyoru dorottya nevu aprosag anyukaja vagyok, de nekem is konnyek szoknek a szemembe, ha a szulesre gondolok, ami mar a masodik, hiszen Daniel fiam mar ket es feleves.
En nagyon szeretek allapotos lenni, es mindent ami vele kapcsolatos. Es meg abban is sorstarsak avagyunk, hogy csak az a tiz kilo ne volna. De hiaba, ha nem eszek rendesen, nincs tejem.
Udv
Eva
Névtelen
 

 
 

Úgy látszik, hogy az országban csak Dorottya van - az én kislányom 4 éves és 22 hónapig szopott. A terhességnél és a szoptatásnál csodálatosabb dolog nincs. Orsolya lányunk 11 hónapos, de legnagyobb bánatomra Őt néhány hétig tudtam csak szoptatni.
Kinga
 


Hahó Mindenki!

Nagy elvezettel olvastam Mindannyiotok levelét.Nekünk 4 gyermekunk van. A legkisebb 5 hónapos, a legnagyobb 6 és fél.Még nem iskolás.Szeretnék biztatni mindenkit, hogy az a tíz kiló elröppen, mihelyst a gyermek járni kezd és szaladhatunk utána.Kicsit késobb jó nagy sétákat tettünk,s ez is segíthet.Nekem egyébként mindig egy teljes év kellett a visszafogyáshoz.És jó sokáig szoptattam.Persze most is van plusz 1o kiló.Nem is túl kellemes, de ez legyen a legkevesebb.
Szeretném még elmondani, hogy mind a négy gyermekünket akartuk, vártuk, és nagy boldogság volt a megszületésük.
Most ugyan egy kicsit lármás a ház, de egyiküket sem adnám semmi pénzért.Nekem ok a legszebbek.
Ti hány gyermeket szeretnétek?
Finci
 


Finci kerdesere, minel tobb gyereket szeretnek. Meg csak most szultem, ( azaz februar vegen), de mar szeretnek ismet nagy pocakkal maszkalni, elkepeszto nosztalgiam van. Es ahhoz kepest, hogy megboldogult ifjukoromban azt mondtak, hogy nem lehet gyerekem, eleg konnyen es gyorsan jottek. Sokan kerdezik, hogy nem hianyzik-e a munkam, nem akarok-e karriert. Hat nem! Sose gondoltam, hogy valaha ezt mondom, de ez igy van. Tenyleg a kicsik a legfontosabbak, es amikor eloszor teherbe estem, gondolkodas nelkul hagytam ott mindent.
De gondolom, ez igy termeszetes.
Rozsa Eva Eszter
 


Nos, nekem 9 hetes a kisbabam, nehezen lett, es a szemunk fenye.
Persze, jo lenne kistestver.
Egyenlore viszont maris az faj, hogy anyagi okopk miatt tutira nem maradhatok otthon gyes-en 3 evig, max.1 evet.Persze anyagi okok miatt.
Mert nalunk en kerestem a "tobbet ", dehat indok ez?
Ti hogyan oldottatok/oldanatok meg hasonlo helyzetet?
Névtelen
 


Sajnos nalunk is indok volt az, hogy en kerestem tobbet annak idejen, mikor az elso gyerekkel voltam otthon. Vissza is kellett mennem dolgoni, rogton a szulesi szabadsag utan. szerencsere egy felevre ra a ferjem remek allast kapott, el is koltoztunk az orszag masik vegebe, es en visszamentem gyesre.
De ez azt hiszem, ritka nagy szerencse volt! Ha ez a munka nem adodik a ferjemnek, akkor most valoszinuleg nem szuletik meg a masodik baba, es az tenyleg Isten ellen valo vetek lenne!!!!
Névtelen
 


Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra! Nekem is van két csodálatos kislányom (4 és 6 évesek) és a szüléseim nekem is fantasztikus élményt jelentenek. Az biztos, hogy sokat számít, hogy melyik korházba és kinél szül az ember, de én hiszem, hogy a legtöbbet a saját hozzáállásunk nyom a latba. Ha valaki örömmel várja gyermekét és a szülést természetes dolognak tartja és nem egy orvosi beavatkozásnak, az biztos jobban tűri a fájdalmakat. Ami a "rooming" rendszert illeti, nekem nagyon jók a tapasztalataim, ugyanis az első kislányommal nem lehettem egy szobában viszont a másodikkal éjjel-nappal, és mondhatom, hogy a baba is és én is sokkal nyugodtabbak voltunk.
Most már két éve újra dolgozom (4 évet voltam otthon) és szerencsére semmi gondom nincs. Persze ehhez kell egy odaadó Nagymama és egy megértő főnök. Hála az égnek nekem ez megadatott!!! Viszont már nagyon készülök(ünk) a harmadik babára, mert én elképzelhetetlennek tartom, hogy többször ne éljem át a gyermekvárás és szülés csodáját.
Andrea
 


Amikor az elso gyermekünket vártam, a férjem diploma elott állt,és utána még posztgraduális képzésre ment.Én tanítottam.O nyáron nem kapott semmi pénzt,különben is csak ösztondíjat.Szerencsére lakásunk volt a szülok jóvoltából.
Eszembe sem jutott, hogy ne akarnék második gyermeket.A lelkivezetönk ezt hívta szent felelotlenségnek.Nem több e az élet a ruhánál és az ételnél?
Nekem nem volt testvérem, ugyhogy tudom mi az.
Egy érzés hiányzik az életedbol.Soha nem lehet már pótolni.
Ma kertes családi házunk van,persze örököltünk,és szerencsére nem anyagi probléma a gyerekvállalásunk.Az Isten mellettünk áll, és hiszem, hogy minden gyermekünk ajándék. s ha lesz ötödik, az is az o ajándéka lesz .

Üdv Finci
Finci
 


Sziasztok Lányok, Anyukák, Kismamák és Kisbabák!

Végre valami sikerélmény a "bezártság" után. Nagyon örülök, hogy ennyi új "barátnőre" leltem. Sajnos nekem nincsen igazi babás barátnőm, akivel megoszthatnám a bébiételek ismereteit, vagy elkészítési módjait, vagy akármi számunkra fontos dolgot.
Szeretnék feltenni egy kérdést:
Ti hogyan fogadjátok a sok "jó tanácsot"?

Sziasztok
Dorka Anyuka

Dianne, nagyon szívesen, csak ritkán jutok géphez, de várom leveled.
Dorka Anyuka
 


Kedves dolgozň Anyŕk, a fčrjemet a gyerek egy hňnapos korŕban kiraktŕk az ŕllŕsŕbňl, ezzel az čn min. egy čves babŕzŕsi ŕlmaim füstbe mentek. Olaszorszŕgban člünk, itt nincs gyes csak 2 hňnap szülčs elött čs hŕrom utŕna teljes fizetčssel utŕna mčg 3 hňnap 70% aztŕn mčg hat hňnap fizetčsnčlküli, legalŕbb az ŕllŕs marad. Nekem pedig az sincs mert szabadůszňkčnt itthon dolgozom, elvileg 5 havi valami minimum jŕrna, de a gyerek mŕr 14 hňnapos čs egy fillčrt sem lŕttam. Azňta barŕtnökkel, (messze lakň - nčha idejövö) nagymamŕkkal oldom meg a nappali bčbiszitterkedčst čs čjszaka (mint most) dolgozom. Egy čv elteltčvel a fčrjemnek van munkŕja (de nem fizetčse, csak jutalčkja) ůgyhogy folytatnom kell a csalŕdfenntartŕst, bŕr nem člvezem. Hŕt ez van. Sziasztok.
zsuzsanna
 


Azt hiszem, hogy Dorka Anyuka nincs egyedul azzal a gondjaval, hogy nincs babas baratnoje. En is igy vagyok vele. Tarsasagunkbol en szultem eloszor, es eddig meg senki sem kovette a peldamat. Raadasul olyan helyen lakunk, ami igazan nem a vilag kozepe. Igaz, a Balaton partjan van, de ennek a rengeteg elonye mellett sok a hatranya is.
A tanacsokat en szemely szerint jol fogadom, legfeljebb nem fogadom meg.
Udv
Egy masik Dorka Anyuka
Névtelen
 


Szia Kedves Másik Dorka Anyuka!

Örültem levelednek és ajánlom alakítsuk meg a barátnők nélküli babásbarátnők társaságát.

Most különben magányos vagyok, mert a párom a Balatonon dolgozik már három hete, és ez még egész májusban így lesz. Siófokon van, én meg a lakásban a XV. kerület Pólus Center "szép zöld" övezetében.

Üdv: Dorka Anyuka
Dorka Anyuka
 


Kedves Masik Dorka Anyuka!
Ha a ferjed most Siofokon van, akkor mi most kozelebb vagyunk hozza, ugyanis mi Tihanyban lakunk.
Jo otlet a baratnok nelkuli babasbaratnok klubja, szerintem lesz ra igeny masok reszerol is. En legalabb is ugy vagyok vele, hogy vegre van miert bekapcsolnom a szamitogepet, es jo, hogy a "sorstarsakkal" cseveghetek!!
Eva, az egyik Dorka Anyuka
Eva
 


Sziasztok lányok

A műcsarnokból írok, ingyenes internet az utcán.
Szóval ha a szerkesztőség engedélyt ad rá, akkor megalapítom a barátnők nélküli babásbarátnők társaságát.
Tagdíjmentes, kellemes időtöltés, feltétel nincs.
Dorka a kocsiban szunyál, apukája a lépcsőn üldögél,én pedig Veletek próbálok szorosabb viszonyt építeni.
Dorka az utóbbi napokban sajtkukaccá változott,azt hiszem vége a hét hónapig tartó csendespihenőnek.
Egyszer majd szeretném megírni a szülésem történetét, csak kiváncsi vagyok a véleményetekre, hogy szerintetek érdemel -e ekkora nyilvánosságot , egy ilyen bensőséges dolog, vagy ha valóban ilyen csodálatos, akkor bíztassak -e másokat is?

Minden jót kívánok,
Mariann, a Dorka Mamája
Mariann
 


Kedves Mariann!
Engem például érdekelnek a szülés történetek, és úgy vettem észre, hogy sok más nőt is. Én úgy érzem, hogy a szülés még egyáltalán nem túlbeszélt téma.
Kata
Kata
 


Engem is errdekelnek a szulesekrol szolo tortenetek, es jo azokat olvasni barhol, a Kismamaban is mindig elolvasom. Nem hiszem, hogy ezt a temat tul lehet beszelni. Sokat lehet tanulni a masok torteneteibol. Van, aki kedvet kap ezektol a dolgoktol.
Kedves Dorkas Mariann, elsokent jelentkezem a Klubba, remelem, lesznek meg csatlakozok.
Udv
A masik Dorkas anyuka, Eva
Eva
 


Üdvözlök minden Anyukát! Három gyerek mamájaként minden problémátokat átérzem, bár már nem vagyunk kisgyerekesek, 10, 16 és 18 éves gyermekeim vannak.10 évig voltam otthon boldog anyuka és háziasszony. Egy percig sem sajnáltam az idot és az un. karriert. A gyerekeim a karrierem. De nem irigylem azt aki most kezdi. Sokkal nehezebb helyzetben vannak a jelenleg kisgyerekesek, de aki csak teheti maradjon otthon , mert ezzel használ a legtöbbet a csemetéjének. Ezek az évek felejthetetlenek. Üdv. Zsuzsamama
Zsuzsamama
 


Örömmel üdvözlöm a Barátnők nélküli babásbarátnők társaságát!
Incze Gabriella
szerk
 


Sziasztok Lányok

Mindig úgy várom, hogy valaki hozzámszól a neten
keresztül, de sajnos nem.
Köszönöm az üdvözlést, próbálok toborozni, de
nem túl nagy a jelentkezés.
Segítsetek nekem kérlek, mert szeretnék tanácsot kérni a tapasztaltabb Anyukáktól, illetve a
most kezdőktől, hogy a sajtkukac Dorkával, aki
mindig szem előtt akar tartani, mit tegyek?
Attól félek, hogyha engedek, akkor örökké a kezemben szeretne majd lenni.
A másik kérdésem, hogy ilyen meleg időben a
ti bébikétek sem óhajt enni?
Valamint utóljára, hogy a ti Párotok mennyire
folyik bele a babagondozásba? Mármint arra gondolok, hogy a játék illetve a tőrödés mennyire
köti le? A pelenkázás, etetés nálunk működik, de
a játék mintha akadozna.

Várva Rátok,
Üdv. Mariann a Dorka Anyája
Mariann
 


Helló Mariann!
En meg csak most talaltam erre az oldalra, de gondoltam nevszerint irok Neked.
Nekem egy 3 eves kisfiam/ daniel/ es egy 2 eves kislanyom van /Leona/.
En azt tapasztalom, ha engedek, utana mar az lesz a termeszetes - nehez a korrigalas. Szerintem jo minel elöbb megtanitani mit lehet es mit nem.
Ha van elkepzelesed egyszer ugy is meg kell csinalni/ nevelni, es ha most neheznek is tunik kesobb csak egyre nehezedik.
Egyebkent melegben nekem is alig esznek, viszont ital mindig van keznel.
Az en ferjem elso pelenkazasakor Dani lekakilta, innentol kezdve csak akkor, ha megkertem -ami ritkan volt.Persze ha kell, mindig szamithatok ra. Üdv.: Levay Gabi
Levay Gabi
 


Sziasztok!
Nagyon örülök ennek a honlapnak és a soraitoknak. Én két gyönyörű kislány édesanyja vagyok, nagylányom 3 éves a pici 9 hónapos. A szülés számomra is nagyon szép élmény volt, sajnos csak a második, az első császár lett, persze azt is ki lehet bírni, csak a csalódás rossz. Reménykedtem, hogy császár után még szülhetek természetes úton, majdnem le kellett mondanom róla a kis csibész csak az utolsó napra fordult a helyére, de annál nagyobb volt az öröm. A férjem is velem volt, gyönyörű közös élménnyel lettünk gazdagabbak.
Üzenem minden császáron átesett anyukának reménykedjenek, még van lehetőségük a másik utat is kipróbálni, de ha mégsem a pici mindenért kárpótól.

Üdvözlettel:
Csilla
Staudt Gáborné
 


Csupa szép történetet olvastam itt és nagyon boldog vagyok, hogy ebben a szép témában lehet levelezni. Nagyon örülök én is e honlapnak.
NEkem sajnos nem sikerült még teherbe esnem, pedig már 29 éves vagyok. Ha valaki tud egy zseniális orvost ajánlani, kérem tegye meg, mert én még nem találtam meg azt a dokit, aki akar és tud is segíteni.
Kérlek, segítsetek, ha tudtok.
tarcsa@freemail.hu
Kriszti
 


Szia Mariann, nem hiszem hogy egy ekkora gyereket lehet "nevelni", inkŕbb tapasztalatokat szerez most. Szerintem a tapasztalata inkŕbb az legyen hogy ha kellesz neki akkor ott vagy. Biztosan nem minden gyerek egyforma, de ha most "megtelik" veled akkor azt is könnyebben elviseli kčsöbb ha otthagyod. Hamar kinövi a ragasztňkorszakot. Dani fiamat (14 hňnapos) eddig mindenben megprňbŕltuk kielčgiteni. Mostanŕban kezdi črteni hogy nem szabad pl. a hütöajtňt kinyitni. A konfliktusokat elkerülendö inkŕbb lehetetlennč tettünk bizonyos dolgokat szŕmŕra (lčpcsö, szekrčnyek). Érdekelnčnek egyčb včlemčnyek szigorrňl čs engedčkenysčgröl. sziasztok
zsuzsanna
 


Sziasztok! Lemaradtam erről a szálról, de ami késik nem múlik! Kedves Mariann! Ha kérdeznek, (meg ha nem) elszoktam mondani, hogy a gyerekek 1 és 2 éves koruk között a legaranyosabbak. Nagyon jó a ragasztókorszak kifejezés és nem szabad belefáradnod. Felejthetetlen élmény a mindent veled tenni akaró, nyiladozó értelmű kicsi. Nekem öt gyerekem van, de ezt a fáradhatatlanul tevékenykedő időszakot csak élvezni lehet. Akkor is ha sietnék, hogy kész legyek az ebéddel, de a rántást ő akarja keverni, hogy a mosogatástól nyakig vizes és a felmosás után úszik a konyha, a seprésnél pedig balettozni kell, hogy épségben el tudd kapni a leeső tárgyakat. Ki fogja nőni és ha Te el tudod engedni a kezét, akkor boldog embert fogsz belőle nevelni! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Kedves Mariann! Hova vársz leveleket? Lehet, hogy el kerülte a figyelmemet, de nem találom a címet. Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


A sógornőmnek van gyereke, 3 éves. A lány 18 évesen szült, még szinte ő is gyerek volt. Az anyaság érzése lassan alakul ki benne. Közben elvált és magára maradt a gyermekkel. Még most is csak 20 éves a sógornőm, szóval nincs veszve semmi.
Én férjnél vagyok és boldog vagyok, de mégis irigylem őt, mert minden pasinál többet ér egy gyerek és neki van, nekem meg nincs.
Kriszta
 


Sziasztok!
Bár nekem nem Dorkám van, hanem egy helyes kis Ádámom, én is csatlakoznék a barátnők nélküli babásbarátnőkhöz.A "terhesség" és a szülés tényleg fantasztikus dolog.Bár még csak fél éves a fiam, már újrí szívesen lennék kismama. Akkor az ember kicserélődik, kivirul. Én végig a 9 hónap alatt úgy éreztem, hogy bármire képes vagyok. a babám nem fárasztott, hanem hihetetlen erőt adott.Szerettem a munkámat, és az utolsó hétig dolgoztam is.
Most viszont két nagy problémánk van. Az egyik, hogy nehezen tűröm az itthon létet.Úgy érzem, hogy megfulladok.Sokat foglalkozom a fiammal, elvégzek minden házimunkát és még így is marad egy csomó időm.Sajnos sétálni( cél nélkül)nem nagyon szeretek, ezért ha tehetem a levegőzéshez hazavárom a férjem( ő viszont mindig elfoglalt és fáradt), úgyhogy biztos, hogy nem ez a jó megoldás.A másik problémánk is ezzel függ össze.kezdettől fogva sok tejem volt, Ádám szépen fejlődött és volt valami rendszer a napjainkban.Az utóbbi 1 hónapban viszont csökkenni kezdett a tejem és ezzel az egész világ felborult.ádám nem fogadja el a tápszert, sem a fagyasztott tejet. a gyümölcsöket szereti, de még abból sem eszik annyit, hogy kiváltana egy szopizást.Szóvalsír-sír, akkor probálok neki valamit a fentiek közül, de az nem kell, akkor cicire teszem, de abban meg nincs elég, így fél óra mulva megint kezdődik elölről.sajnálom a gyereket és magamat hibáztatom, amiért nem tudok neki tejet adni. Ettől persze ideges vagyok, ami a tejképzésnek megint nem túl jó. Tanácstalan vagyok és teljesen kimerült. Az egész napunk egymásba folyó evések sorozata. Segítsetek!
Névtelen
 


Kedves Adŕmos Nčvtelen, a tejed mennyisčgčnek a csökkenčse furcsŕnak tünik mert ha eddig müködött kereslet-kinŕlat alapon akkor most is. A babŕknak van kb 6 hetesen, 3 hňnaposan čs 5-6 hňnaposan egy növekedčsi ugrŕsuk amikor ugy tünik mintha kevesebb lenne a tej, de csak az igčny nagyobb. Szoptatsd egy picit gyakrabban akkor a temelčs is megugrik. De fčlčvesen kezdheted az elvŕlasztŕst is, zöldsčges-lisztes papikkal amik megtöltik a pocijŕt. A gyümölcs nagyon jň elvŕlasztŕshoz čs most van is mindenfčle friss. És csak lazŕn, fčl čvig csak szoptatni igazŕn a maximum amit a fiatalůr kaphatott.
zsuzsanna
 


Kedves Adam Anyuka, teljesen egyetertek Zsuzsannaval, hogy fel evig csak szoptattad, az a legjobb, amit a babad kaphatott. Es ez az a kor, amikor mar nyugodtan adhatsz neki mindenfele papikat. Amikor az en picurom fel eves volt, en mar csak reggel es este szoptattam, napkozben kapta a papikat es tapszert - mert ugy volt, hogy dolgoznom kell menni es nem tudtam volna szoptatni. Hat mit mondjak, az elso alkalmat vegigbogtem, amikor a cumisuvegbol itta a tapszert. Fusztralt voltam, hogy kepes vagyok szoptatni es megis abba kell hagyjam a munka miatt, meg azert is, hogy a kicsi milyen nyugodtan veszi a cumisuveget es nem kiabal utanam. Ne legyel ideges, elvegre mindent megteszel, amit csak tudsz, es ha az nem eleg, az igazan nem rajtad mulik. De ha ez nagyon-nagyon idegesit, akkor lehet, hogy a gyerekorvossal is beszelned kellene.
Vegul nem mentem dolgozni es most nekem is az egyedullet, itthonlet a legnagyobb bajom. Tenyleg igaz, hogy az ember azt hiszi, csak o szenved ilyen nagyon, aztan rajon, hogy masok is vannak ilyen vagy megilyenebb cipoben. Az elmult 14 honapban joforman csak ezt a 4 falat lattam es most mar csak az eltet, hogy par nap mulva elkoltozunk egy olyan helyre, ahol nem kell attol feljek, hogy ha leviszem setalni a kicsit, ne lojenek le, raboljanak el, eroszakoljanak meg, stb. Idovel minden jobb lesz, csak ki kell varni.
Agi
Agnes
 


Kedves Ádám anyuka! A legfontosabb, hogy megnyugodj, mert a gyerek érzi, hogy ideges vagy és nyugtalanná válik! Tapasztalat: Nem vagy újra várandós? Üdv:Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok kedves Anyuka-társak'Boldogan csatlakozom én is a barátnők nélküli babásbarátnőkhöz. Igaz, az én babáim már "nagyok" 7 és 8 éves kisiskolások, mégis nagyon közelinek tűnik az a sokminden, amit babakorukban átéltünk. Jó lenne megint babázni, de folyton otthon lenni mostanában nem szeretek, és végre újra NŐ-ként dolgozom, és ellóghatok néha túlórázni is a MAMA jóvoltából. Nekem ez jó így, néha mégis arra ébredek, hogy milyen anya az ilyen, akinek a családgyarapítás helyett-mellet dédelgetett munkabeli álmai is folyton vannak? Dominika lányom a kisebb, ő otthonunkban látta meg a napsütéses világot, sajnos Dávid születésekor ezt még nem tudtuk, hogy így is lehet. 30 éves múltam, és igazán szeretném még átélni a boldog kismamaság állapotát. MAriann, hol vagy? Mindenkinek üzenem, hogy nagyon jó anyának lenni - ha még nem tudnátok :-D
HajasJohanna
 


Sziasztok Lányok!
Itt Ádám anyuka.Keresztnevem Adrienn.(bocs, hogy ezt a multkor lefelejtettem).Köszönöm a tanácsitokat.Én alapvetően egy nyugodt tipusú ember vagyok és ha valaki látja Ádit akkor az első szavuk az, hogy milyen nyugodt kisbaba.Tényleg csak a tehetetlenség borít ki, amikor nem akarja elfogadni az új ízeket, mindent kiköp, a tápszerre öklendezve válaszol, a kiolvasztott tejnek pedig ha megérzi a szagát, akkor már fordítja is el a fejét.Másrészt odabújik az apu ciciéhez is.
kérdésem:az alma és banánpépet elég jól megeszi.( felet-felet összekeverve egy étkezésre).Ez viszont nem sokáig laktató.Szóval mikortól lehet beleegy kis kekszet reszelni?
Bébiételekből melyik márkát és milyet ajánlotok?
Én itthon már készítettem neki s.répát, krumplit, spenótot, és sóskát.Sütőtököt pedig ivólé gyanánt.Mi legyen a következő? A májat-húst tartalmazó bébiételt is ajánlják már az ő korában, de mi még csak a szoktatás elején járunk.Akkor is megpróbálhatom vagy várjak még vele?
Tápszerből is kezd elfogyni az újszükötteknek való.A BEBA 2-őt vegyem vagy valami ízesített tejpépet.Várom őtleteiteket.
Annak az anyukának válaszolva, aki arról írt, hogy férje nem úgy játszik a babával, ahogy azt ő szeretné, azt tudom írni, hogy valahol ez természetes is.nem ő van vele egész nap, nem ismeri annyira, hogy mit tud a baba, mi tetszik neki, mire nevet legjobban stb.Az én férjem egész este azt mondja:nézd, felkönyökölt, nézd ez, nézd az,...Persze, hogy mi már láttunk olyat, de azért mindig örülök.
Én meg azt vettem észre, különösen az első időkben, hogy ő mintha néha elfelejtené, hogy van babája.Akkor akar vacsizni, mikor megéhezett, nem azt nézi, hogy hol tart a baba napirendje. Ráérünk-e akkor enni, vagy éppen játszani kellene, hogy azután fürdessük, stb.Vagy pl.két hetes volt a baba és megkérdezte, hogy elmegyünk-e moziba. Majd a hugom vigyaz Ádámra. Eszembe sem volt otthonhagyni a kicsim.Persze tudom, hogy vigyázni kell nehogy elhanyagoltnak érezze magát, de ez nekem akkor abszurdnak tűnt és tűl korainak.Ezt csak arra volt példa, hogy az apák nem mindig reznek úgy a baba iránt, mint mi, bár nagyon szeretik.Ők mivel ugyanúgy telik a napjuk, mint korábban, nem érzik át, hogy "alá vannak rendelve" egy kisbabának.Én a májusi Kisbabában olvastam erről egy cikket és magunkra ismertem.
Még egy gondolat.én egy iskolában tanítottam és szülés után egy pár héttel beszélgettem az ig.nőmmel a fenti témáról. Neki már két nagy fia van.Ő mondta, hogy mivel az apukák nem töltenek annyi időt a babával, nem értik úgy a jelzéseiket, ráadásra olyan törékenyek, úgyhogy nincs annyi sikerélményük mikor probálkoznak. Azt mondta, hogy majd igazán akkor lesz jó a kapcsolat apja és fia közt, ha Ádám már nagyobb lesz, esetleg már beszél és ki tudja fejezni, hogy mit akar.Én ebben hiszek és az idő haladtával látok is változást.Szóval türelem.Az is jó, ha látja, hogy te hogy játszol a gyerekkel(ezzel bemutatod, hogy mit tud, mit szeret)azután magára hagyod őket és kimész a konyhába.arra fogsz belépni, hogy ugyanazt probálgatja, amit az imént tőled látott.
Más:nem lakik valaki közületek a XI.ker.-ben?
Üdv:Adrienn
Adrienn
 


Szia Adrienn, ha akarod irjŕl a cimemre čs elküldöm neked a gyerekorvosom elvŕlasztŕsi tanŕcsait, amik nŕlam bevŕltak. Itt hosszů lenne felsorolni. A hůst azonban minčl kčsöbb kezdenčm. A bčbičtelek megkönnyitik a mama čletčt, de kňstoltad mŕr? Egy otthon fözött krumpli-rčpa papinak minden izesitčs nčlkül is van ize, a bčbičtelnek.... Utazŕskor nagyszerü, de otthon meg lehet szervezni hogy nagyoknak-kicsiknek hasonlň legyen az eledele. Ezen kivül van egy könyv: Dagmar v. Cramm: Amit a baba szivesen eszik. Kicsit nčmetes de vannak benne jň dolgok. A tŕpszer minek kell ha van tejed? Csak a macera van vele. Szoptass tovŕbb miközben elvŕlasztod. A mčlyhütött tejemet čn fŕjň szivvel de kidobtam. Melegitve iszonyů szaga lett. Lehet hogy tčvedtem a tŕrolŕsnŕl, de mčg a kutya sem ette meg. Az elvŕlasztŕsnak pedig rčsze a köpködčs. Egy kanŕllal kezdi az ember aztŕn fö a fokozatossŕg. Egy kanŕl miatt pedig nem črdemes egy egčsz üveget bontani. Sajnŕlom a tŕpszergyŕrtňkat, de ellene vagyok. szia
zsuzsanna
 


Sziasztok! Csatlakozom Zsuzsához a tápszer és a bébiétel akkor jó, ha utazol, "szellemtelen" vagy. Vagyis nem igazán van kedved baba kaját készíteni. (Lásd Finci a vélemények a babanetről szálat.)Persze a gyerekorvos véleménye szerint a kicsiknek mindegy,hogy milyen ízeket esznek, legalábbis a tudomány mai állása szerint. Mellesleg, én valamivel 30-on túl láttam már néhány tudományos álláspontváltozást... Így én a valódi ízekre szavazok!! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok ! Én is szívesen csatlakozom a barátnők nélküli babásbarátnőkhöz, 2 gyermekem van Laura 3 éves múlt Levente pedig 17 hónapos.Nekem egy olyan kérdésem lenne ,hogy Levikémet most tudtam leszoktatni a ciciről és nem hajlandó semmiféle formában meginni a tejet.Erőltessem vagy elég annyi tejtermék ha mondjuk megeszik 2 pohár joghurtot egy nap?Egyébként mindent megeszik csak ez a tej, kakaó ..stb nem kell neki.Üdv:Szilvia
Hajduvári Szilvia
 


Sziasztok,
Timinek valasz hogy a gyerekorvosa teved illetve nem pontos. A csecsemo izerzekelese igen fejlett mar magzat koraban is, es be van allitva az edes tej izre, annak elfogadasara. (Kostoltatok a sajat tejeteket? En igen es iszonyu edes, ha valahova lecsoppent ragadt mint a mez.) A tobbi izt is erzi de genetikusan el kell utasitsa a tuleles miatt ezert kell nagyon lassan fokozatosan hozzaszoktatni az uj izekhez 6 honapos kora utan. Szerintem nem mindegy nekik milyen izeket esznek.
Szia Szilvia, az en gyerekorvosom szerint mindegy hogy milyen formaban veszi magahoz a gyerek a tejet. Jo a joghurt (lehetoleg a natur nem cukrozott) a turo, a sajtok. Nalunk sem fogy tejformaban sok de pl. a furdetes kozben a jatszoedenyekbol 1-2 dl-t megiszik jatszasbol. Ezt Anyukam fedezte fel, azota is mukodik.
Kerdesem: A fogmosas nalatok hogy ment? Dani 14 honapos es van 14 foga, szerintem lehetne mar mosni de semmi modon nem hagyja, sot azt veszem eszre hogy ha eloveszem a fogkefet szoritja oszze a szajat. Konfliktust ebbol nem szeretnek, nehogy megutalja a dolgot mielott elkezdenenk. A fogorvos azt is mondta hogy ne hagyjam hogy ragja akefet, pedig ez az egyetlen amit csinal vele. Eloljarok peldaval, ez tetszik neki, mossa is az en fogamat de a sajatjat nem es nem is hagyja. Mar arra is gondoltam hogy felfuggesztem a kiserletezest par honapra. vannak otleteitek? (Timi?)
zsuzsanna
 


Kisbabás Anyuk!

Helyes ez a lehetőség, anno nem volt lehetőségem gyeses mamákkal "összejönni". Ugyanis nem volt net. Maradt a problémák egyedüli, magányos megoldása, néha kínlódva...no, meg az öregek "jótanácsai". Először '84-'89-ig voltam gyesen. Aztán óvónéniskedtem.
Most újra gyesen vagyok, de Bálinttal, aki 15 hónapos kisgazfickó, minden teljesen más!!! Sokkal egyszerűbb a gondozás, etetés. Minden készen kínálkozik a boltokban a polcokon, még válogathatok is. Nincs is gond, rafinériákra, praktikákra nincs is szükség...még sem érzem magam bezárva, nem unatkozom, pedig több időm lenne, mint régen.

Imádom az itthonlétet, a kamaszok meg azt, hogy állandóan az övék is vagyok.

A Pólus Center nekem is 10 perc gyalog és ma vettem észre, hogy a Mikkamakka játszóházban 10-16 óra közt 1-3 éves gyerekekkel lehet menni játszani, a mamáknak is ott kell maradni. Bizisten kihasználom, mert Palota "öreg" részén se kisbabás nincs, se normális játszótér.

Jó újra babázni, szoptatni, babakocsit tologatni - és hála 1 kiloval könnyebb is lettem, mint terhesség előtt! Hogy nincs elég pénz? Sebaj! A szeretet mindent átvészel! A kéznek is 5 ujja van, mi így öten vagyunk egészek.

"Egy kiteljesedett anyuka"
Pap Éva
 


Szia Timi!
A fogmosással nekem az a tapasztalatom ,hogy egy 14 hónapos gyerek kicsi hozzá, hogy ezt a "mókát"
végiscsinálja!Nekem van egy "nagy" lányom aki 3 éves múlt és úgy igazából rendesen 1/2 éve mossa a fogát voltak különböző próbálkozásaim , hogy én próbáltam neki mosni hátul ő elöl de mindig az lett a vége , hogy 4-5 ször kellett fogkrémet tenni a kefére. Szerintem vegyél neki egy szoktató kefét aminek a sörtéje is gumiból van (nekünk Chicco van de láttam már Nuk-ot is)azt rághatja is és gyakorolja vele a mozdulatokat.Én még azt csináltam hogy ha valami olyat evett a Levi akkor letöröltem a fogát egy kis vizes textilpelussal.Üdv:Szilvia
Hajduvári Szilvia
 


Fogas kérdés...

Én úgy olvastam, hogy 3 éves kor előtt még igen sérülékeny a fogzománc. A kefék pedig durva sörtéjüek, bármennyire babáknak készült. Nekünk is vett egy barátunk babakefét, ez jópofa, gumiból van. SOHA nem volt Bálint szájában. Nem érdekelte. Van keféje is, de csak rágcsálja, ami szerintem elég is - egyenlőre.

2 éves kor fele úgyis jön az utánzó kedve, akkor fog tudni köpni is, ami lényeges, ha már igaziból fogunk fogatmosni.
Kamaszaimnak sem volt babakorukban keféjük, de mindnek szép és egészséges foga volt. Ja, rágtak is rendesen és sokat, pl. almát, répát. Ez az igazi fogedzés!

Evelyn
Pap Éva
 


Sziasztok Mamak.
Noemi 14 honapos es meg csak most jon az elso foga. Kicsit aggodtam, de mindenki igyekezett nyugtatni, hogy nem baj, ha kesobb jonnek a fogai es ki fognak jonni, mert olyan nincs, hogy nincsen foga. Igazuk volt, vegulis elkezdett jonni az elso fogacska. Ettol fuggetlenul hasznaltam egyfajta bebi fogzselet, ami az inyet tisztitja, az ujjamra tettem es ugy jartam vele korbe a szajaban. Csak hogy szokja az izt. Most hogy jon a foga, vettem neki egy bebi fogkefet, de utalja. Egyszer probaltam, de nagy tiltakozas, siras lett belole. Ugyhogy elraktam kesobbre. De azert a zselet hasznalom tovabbra is, az a jo benne, hogy nem kell obliteni utana. Anyukam mondta, hogy nekem sem volt semmi ilyen, amikor kicsi voltam es megis jok a fogaim. De szerintem nem art, ha megszokja, hogy az esti ceremoniahoz egy "szajturkalas" is hozzatartozik.
Agi
Agnes
 


Sziasztok Anyukak'Kisfiam 16 honapos,es decemberre varjuk masodik gyermekunket.Nagyon orulok ennek a babanak is,de felek is tole.Nem tudom,hogy lehet e egyforman szeretni mind a ket picit.Eddig nagyon jol megvoltunk harmasban,es most nem tudom,hogy mi lesz-felek attol is,hogyha a pici ejjel enni ker,akkor a nagy is felebred,es nem tudjuk majd ujra elaltatni. Termeszetes ez az erzes a masodik gyereknel,vagy csak en vagyok ilyen; Kerlek valaszoljatok.udvozlettelEdina
Bognarne Edina
 


Drága Edina!


Természetes az aggódásod, újdonság mindez Nektek! Akárhanyadik jön...mindegyik új baba fogadása új élmény és rákészülés.

Szerény véleményem, hogy azért kicsit közel születnek egymáshoz! Nekem a harmadik 15 hónapos és el nem tudnám képzelni, hogy a jövő hónapban újra szülnék. De ezzel nem bántani akartalak, hisz biztos szép család lesztek. A férjedre hárul egy kicsit több!
Nekem a két nagyobb közt 2 1/2 év van, dajkálta apuja a nagylányt amíg én a picivel voltam elfoglalva. No, de az apuk ugye dolgoznak...
Nem volt mit tenni, teljesen bevontam a babaápolásba is. Kenegethette, simogathatta, még az ölébe is adtam - persze velük maradtam. A szoptatás édes jelenség volt! Egyik karomon Dávid szopott, másik vállamon a nyakamba bújva szopta az ujját Maya. Nehéz időszak volt, mert én meg izzadtam alattuk. De megérte!!!

Próbálj meg összhangot teremteni és nem elzavarni a nagyobbikat, ha Nálad van a pólyás. Próbáld meg kiegyensúlyozni, eleget dajkálni és foglalkozni a nagyobbikkal, hisz az elején sokat alszik a manócska.

Megoldható lenne, hogy az első pár hónapban a szobátokban, az ágyad mellett tartózkodna a pólyás? Esetleg mózeskosárban, vagy bölcsőben. Álmosan csak ki kell nyújtani kezed és legtöbbször a pár napos csemeték is megnyugszanak ettől. Vagy kiemeled, magad mellé teszed, megszoptatod és alszotok tovább. Mindezekről tudomást sem fog venni a nagyobbik gyermek. Próbáld ki!

Csak ügyesen, bátran!
Evelyn
Pap Éva
 


Bocs, Edina!

Most látom, hogy decemberben szülsz!!! Akkor meg már majdnem 2 éves lesz emberke. Akkor még könnyebb lehet, egyre többet fog érteni az egészből. Most is engedd magadhoz, simogassa majd pocid, meg beszéljetek meg mindent.

Nekünk van is egy sztorink. Maya szeptemberben töltötte a 2-t, én meg 3 hónapos terhes voltam és buszon utaztunk. Egy kedves bácsi ült le mellénk és kérdezte sok más mellett, hogy van_e testvére? Csak bólogatott Maya, az ujját szopta éppen. Megkérdezte bácsi, hogy most holvan? Erre kivette a szájából az ujját, hátramutatott rám és ezt mondta: "itt az anyu pocakjában".
A bácsi jött zavarba...

Szurkolok, hogy simán menjenek a dolgok!!!
Evelyn
Pap Éva
 


Kedves Edina!
En hasonlo cipoben jartam mint te, a fiam keteves volt, amikor a huga szuletett. En is ugy ereztem, hogy vege lesz annak a gyonyoru osszhangnak, ami kialakult a csaladban. Neha ugy ereztem, mintha a fiamtol vennek el valamit. A ferjem mindig nyugtatott, hogy nem igy lesz. es(mint mar annyiszor) neki lett igaza. A kislany percek alatt elfoglalta a neki megfelelo helyet a csaladban, es a batyja a legnagyobb rajongoja. Enekel neki, simogatja, eddigi osszes becenevet o adta neki.
Az pedig nagyon jo otlet Evelyntol, hogy aludjon a picike veled. nalunk az eltelt harom honap alatt egyszer sem ebresztette fel a pici a nagyobbikat, es fortditva. A kicsi az en agyam mellett alszik egy bolcsoben.
Udv,
Eva
Eva
 


Druszám!

Örülök, hogy Nálatok is minden megy szépen, nyugalomban. Ez a titka, nyitja a gyermekek érkezésének: kellő odafigyelés, vidám, szeretetteljes légkör és 'uram bocsá' a saját ösztöneinkre is odafigyelni! Csak a civilizált embereknek van ez a kényszerképzetük, hogy a pólyásokat azonnal ágyba kell szoktatni, jó messze a mama mellől a neki berendezett méregrága gyerekszobában. Nem így érzitek?
Pedig a természeti népek és (bocs!) az állatok is maguk mellett tudják babáikat. Ha már az otthoni szülés és a természetes testhelyzetek felvétele nagy vitára ad okot, akkor ha már kinnt van a baba, akkor is viselkedjünk vele természetesen. Ölelni, ringatni, szoptatni...amikor csak szüksége van rá.

Evelyn
Pap Éva
 


Haliho baratnok nelkuli babatulajdonosok klubja!
Haliho Dorka Anyukak!
Sajnalom, hogy mar majdnem egy honapja nem neztem az oldalt, de sajnos elkezdodott a munkahelyem es Dominikat bolcsibe kellett szoktatni, meg hat ugye melozni ...
Sok erdekes uj tema vetodott fel, mindegyikhez szivesen hozzatennem tapasztalataimat, amit megigerek, hogy meg is teszek, hamarosan (remelem :-)

Addig is sziasztok,
Dianne W.
Wittenberg Dianne
 


Sziasztok Anyukák!
Örömmel olvastam az alakulóban lévő társaságotokról, én is szívesen csatlakoznék hozzátok. Magamról annyit, hogy 31 éves vagyok, és a 6 hónapos Máté fiammal ülök itthon (XI.ker).
Szerencsére anyagi problémáink nincsenek, kisfiamnak mindenről a lehető legjobban gondoskodtunk. Így viszont párom csak este 8 óra körül jön haza munkából. Itt kell elmondanom, hogy szerintem Máté fiamnak van a lehető legnagyszerübb apukája. Imádja fürdetni, és játszani vele, sokat énekel neki. Azt gondolom, ez azért nem általános!?
Szóval azért egész nap egyedül vagyok, a család csak néha segít. Szivesen megosztanám az anyaság örömeit és problémáit, illetve olvasok mások gondjairól.
Lassan elkezdeném az elválasztást is, bár szeretek szoptatni, azért eléggé elfáradok közben. Jó lenne tudni, más hogyan csinálta!
Más kérdésem is lenne, a szüléssel kapcsolatban.
Én császármetszéssel hoztam a világra a fiam, és a mai napig nem tudom az okát. Teljesen egészséges voltam a terhesség alatt is. 1 hetet hordtam túl,mikor megindították. Ekkor derült ki, hogy gond van,a baba rosszul reagált a kitolásra, és sokat fogyott bennem,így gyorsan megműtöttek.
Szerencsére késöbb már minden rendben volt, bár a korházi záró elég szűkszavú.
Szivesen veszem, ha írtok.
Üdv. Gabi
Gabi
 


Sziasztok Mamák !
Én egy papa vagyok. Jó Nektek.
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron