Új privát üzeneted érkezett!

Szia Nevtelen Papa, azert Apanak lenni sem rossz, Ti is kivehetitek a gyerek eletebol a reszeteket, sot ki is kell vegyetek. Nalunk a kisfiam 2 honapos volt amikor teljes szerepcsere kovetkezett be. A ferjemnek felmondtak ezert en ismet dolgozni kezdtem(szabaduszo vagyok itthon, de a munka itthon is munka). Csak a szoptatas maradt az enyem, meg az elvalasztast inteztem en, legalabb ennyi legyen nekem a bababol. A helyzet odaig jutott hogy Dani az Apja utan nyafogott a kezemben es hozza keredzkedett fel. Most Apu megint dolgozik es a nap nagy reszeben a gyerek velem van. Nagyon orultem hogy ilyen szuper viszonyuk van - az Apja mondokakat talalt ki neki meg enekeket koltott, de egy picit feltekeny voltam rajuk. Az meg nagyon irritalt amikor nagykepuen elmagyarazta hogyan tegyem tisztaba vagy melyik a kedvenc macija. Most meg o feltekeny amikor nincs teljesen kepben a gyereknel. Apukak elore
zsuzsanna
 


Sziasztok!

Nekem három gyermekem van, most mindegyik ovis. A nagyfiam 7 lesz, a kisebbek -egy fiú egy lány - ikrek, ők 5 évesek lesznek a nyáron. Szóval nekünk is 2 éves volt az első, amikor hirtelen nem ő lett az egyetlen. Ezzel együtt azt hiszem nem volt gond, menet közben elég jól megértett mindent. A kisebbek persze kiabáltak eleinte éjjel, de általában sem a nagy, sem a másik kicsi nem ébredt fel. (A kicsik eleinte egy ágyban voltak, a fiam "odamászott" éjjel sokszor a leányzóhoz, na olyankor felkeltette.) Előtte rengeteget olvastunk neki, erre most is megvolt az igény, ezért amíg a kicsiket szoptattam, közben mellém a könyv, és olvastam a nagynak.
A fogmosáshoz. (Nincsenek még rossz fogaink)Én eleinte -anyósomtól tanulva- mindig textilpelussal mostam a szájukat (amint hazajöttünk a kórházból), a családi hagyomány szerint megóv a szájpenésztől. (Szerencsére ez utóbbit tényleg csak az irodalomból ismerem.) Később ez a pelusos szájmosás fogmosássá ment át. 2-3 éves koruk körül üres (fogkrém nélküli) fogkefét adtam nekik, eleinte csak játszani, majd kicsit át-át sikálva a fogakat. Kb. 3 évesek voltak, amikor már a köpködés is ment, és akkor jöhetett a fogkrém.(És ezzel együtt elhagyható volt a pelusos) Ma már megy mindnek egyedül, de azért még átsikálom én is nekik.
Ami pedig a papákat illeti. Harmadévet végeztünk a férjemmel az egyetemen, amikor az első (Bálint) született. Két évig szépen felváltva jártunk be, illetve voltunk otthon vele. Ha én mentem, akkor reggel lefejtem a tejet, és azt a férjem kiskanállal bekanalazta Bálintnak. (13 hónapig szopott). Az ikrekkel én már teljesen otthon voltam, ők anyásabbak is lettek. De a férjem remekül tudott pelenkázni (nem csak nadrágpelust, de betéteset is), kiskanállal etetni stb.
Ja, és ma már lényegében többet játszik velük, mint én.

U.I.: Szoptassatok!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Anyák!

Nekem sajnos 4-5 hónapig volt megfelelő mennyiségű tejem, a tervem az volt, hogy legalább 7 hónapig szoptassak.
Én nagyon elrontottam azt hiszem. Dorka imádott cicizni, volt egy idő, amikor nálunk is felborult a szoptatás rendje, de próbáltam túlesni rajta, ha kérte-kapta.
Amikor leállt a súlygyarapodás, alma-krumpli első pótlásnak. Én nem tudom, hogy nagy bajt csináltam-e, de én nem kezdtem rögtön tápszerrel pótolni a mamatejet.
Nagyon-nagyon rosszul tettem, hogy cumisüvegből kínáltam a főzeléket - feladva a kanállal vívott küzdelmeket -, szóval eleinte főzelék, cici, cici nélkül nem volt főzelékezés, előtte, közben stb.
Aztán úgy összezavartak, hogy a tej csak folyadék szükségletként működik, hogy nem mertem főzelékezésnél ciciztetni, ráadásul üvegből adtam a főzeléket.
Később már nem tudtam kínálni a cicit, és ripsz ropsz elfelejtette. Ma már a kezével tekergeti és úgy tűnik fogalma sincs mi is az.
Én nagyon depressziós lettem, amiért kevesebb lett a tejem, magamat okoltam, és csak sírtam.
Kedves Adrienn! Ne tedd ezt! Igyál Laktoherb teát nagyon sokat, és étkezzél gyakran!
6 hónapos koráig higítva bármelyik főzelék jöhetett, az első két fog kitörése előtt kezdett Dorka válogatni. Szerintetek van összefüggés?
Egyébként a HIPP, Kecskeméti bébiételek nagyon jók.
Én a lisztről azt hallottam, hogy 1 éves kor alatt csak kukoricaliszt jöhet szóba.
A Nestlé tejpépek nagyon jól működnek nálunk. A fagyasztott anyatejjel lehet higítani a püréket.
Mi is a Beba tápszert használjuk (Beba HA)reggelire és vacsorára.
Szerintem ismertesd meg a zöldségekkel, azután csempészheted a husit is. Egyébként a HIPP sütőtök nagyon finom, finomabb, mintha konyhakészen fagyasztva elteszitek.

Sziasztok: Mariann és Dorka
Mariann
 

 
 

Sziasztok!

Az alvással kapcsolatban szeretném elmesélni tapasztalatainkat.
Két hónapos koráig mózeskosárban aludt Dorka az ágyunk mellett. Tudjátok, a kádtartó szerkezet erre is alkalmas. Néha annyira fáradt voltam, hogy az utolsó szoptatás után sokszor riadtam fel, hogy hol a baba? Egyszerűen nem tudtam, hogy az ágyban felejtettem-e, vagy leesett, vagy mi történt?
Úgyhogy én annyira féltem velünk altatni, hogy soha nem is tettem. Féltem, hogy összenyomjuk, vagy leesik. Ahogy átkerült a kiságyába, megszűnt az éjjeli evés. Később megint kért cicit az éjszaka közepén, de amióta nincs cicizés reggelig tart az alvás.
Szóval nálunk nagyon működik a külön alvás.
Sziasztok: Mariann
Mariann
 


Sziasztok, az alvas nalunk is kb ugy ment mint Marianneknal. A terhessegem vegen olvastam egy nagyon meggyozo konyvet a babaval egyuttalvas elonyeirol (tobbek kozt hogy ilyenkor nincsen bolcsohalal) es bar elmeletben nem feltem attol sem hogy osszenyomjuk, nalunk sem ment a dolog. Egyszeruen nem aludtam el melyen. 1-2 ora mulva riadtam fel hogy mi van vele, vagy el sem tudtam aludni, csak hallgattam hogy szuszog. Nagyon faraszto volt. Delutani szundik alatt tudtam csak vele egyutt pihenni, mert az rovid volt, 1 ora kb. De 2 honapos koratol fel sem ebred ejjel, ezert 6 honaposan ment a szobajaba (egy kis privat eletunk lett azota). Ha ejjel felriad esetleg, ott a bebior, halljuk. De ez nagyon ritka.
zsuzsanna
 


Sziasztok mamák-papák!
Először is bemutatkozásul: 30 éves vagyok, a "nagyfiam" most 31-én lesz két éves, és szeptemberre várjuk a kistestvért. Én is tartottam (tartok) attól, hogy a kicsi majd fel fogja kelteni a nagyot, de kezdtek meggyőzni arról, hogy ne féljek.
A fogmosásról: Ábel kb. 2-3 hónapja kezdett el óbégatni, amikor fogat mostam, hogy ő is akar. Vettem is egy fogkefét, persze még csak rágta. Mostanában (talán egy hete) mutattam meg neki igazán, hogy hogy is kell fogat mosni, de még így is néha a nyelvét sikálja vele. Bár úgy hallottam, hogy fogkrémet csak akkor használjunk, amikor a gyerek már tud köpni, én teszek neki kifejezetten tejfogakra való fogzselét, épp csak egy leheletnyit.
Az elválasztásról: Ábel majdnem 22 hónapos koráig szopott (a vége felé már nagyon untam az egészet), éjjel is. (Elkapattam... De most már végre átalusszuk az éjszakákat, és megfogadtam, hogy a második gyerkőcnél nem leszek ennyire lágyszívű, aludni az anyjának is kell...) Az éjszakai leszoktatás nagyon könnyen ment, ha valakit érdekel, majd megírom bővebben.
Most ennyi, üdv mindenkinek
Zsóka

ui: nem lehetne egy barátnők nélküli mamák klubját szervezni? Mármint találkozáésokkal, sétákkal, egyebekkel?
Zsóka
 


Sziasztok! Bocsánat a hallgatásért, de képernyőmentes hétvégét tartottunk és ez rám is vonatkozik, így csak késve tudok válaszolni. Fogmosás. Az én taktikám a következő: Egy éves koruk körül, amikor már érdekli őket a fogkefe (a harmadik 8 hónaposan)a kezükbe adom. Aztán figyelnek és ellesik a helyes módszert egymástól. Nekem a nagyobbik fiam (hat lánnyal felér) született precíz, így a tanulás folyamatába nagyon besegített. A kétéves még nagyjából csak eszi a fogkrémet a többivel elégedett vagyok. Zsuzsa, a fenti íz téma nem az én gyerekorvosomtól származik, hanem a Kossuth rádió Vendég a háznál című műsorának szakértőjétől származik és nem osztom a nézetét!
Én végig együtt aludtam a gyerekekkel és ha betegek még most is olyan az ágyunk, mint egy Laookon-csoport. Este a saját ágyában alszik el a legkisebb is, de ha felsírnak éjszaka akkor átviszem őket hozzánk. Én képes voltam alvás közben szoptatni is, mindíg úgy alszom, mint a nyúl. Néha elfigyelem Gabit. Öntudatlanul is ellenőrzi, hogy hol a gyerek az ágyban, szóval a tpasztalat benne is kialakította az "anyai" érzéseket. Misi júliusban lesz kettő és most már többségében ketten vagyunk a családi hajóban.Üdv:Timi
Haraszti Gáborné
 


Egyetertek Zsokaval abban, hogy szervezni kellene valami klub-felet. Ez azonban azoknak, akik videken laknak(mint en), kicsit macerasabb, de jo lenne neha "sorstarsakkal" talakozni szemelyesen is. Ha minel tobben tamogatjak, talan osszejon...
Eva
Eva
 


Timi, az "apai-anyai" erzesekrol azt hallottam hogy a csecsemovel egyuttelo, azzal sokat foglalkozo apak prolaktin hormon termelese is megemelkedik (prolaktin az a hormon ami a tejtermelest iranyitja). Es az is furcsa volt, hogy bar Apa nagyon tiltakozott az elejen az egyuttalvas ellen, kesobb o kepes volt ra nyugodtan. Mi az hogy hat lannyal feler? :)))
zsuzsanna
 


Sziasztok!
Magamról anyit,hogy 29 éves vagyok két gyermek édesanyja. 5 éves a kislányom Cintia a kisfiam 3 hónapos Márk.
A terheségem idején nagyon féltem,hogy a lányom
hogyan fog viszonyulni a kistestévérhez, ugyanis az öt év elég hosszú idő és hát eddig csakk ő volt a fontos és a középpont. DE nagy örömömre imádja a testvérét és mindemben segít és részt vesz az öccsével kapcsolatos feladatokban.Sőt a babáival is eljátsza./a tisztába tevést,fürdetés,szoptatást.
Az alvással kapcsolatban nalunk nagyon jó bevált a külön alvás.Igaz néha-néha felébred a lányom megvigasztalja az öccsét és jön nekem szólni,hogy éhes a tesó és ő már alszik is vissza.Igy rá van bizzva a nagy feladat ,hogy vigyázon rá és ő erre nagyon büszke.Mi a férjemmel így kényelmesen és nyugodtan tudunk aludni. Egyébként a lányom sokszor átjött hozzánk éjjel aludni.Ha a kicsit magunkhoz venném valoszinüleg ő is odajönne aludni és akkor mi nem férnénk el.
Engem érdekelne az éjszakai felkelésről való leszoktatás légyszi Zsóka írd le.
Köszi: Reni
Renáta
 


Kedves Zsóka!
Engem érdekelne az éjszakai leszoktató módszered. Az én kisfiam Máté, -most lesz 6 hónapos- az este 9 órai lefekvést követően mindig felébred éjjel
3-4 óra körül. Ilyenkor csak a szoptatás után alszik el, igaz akkor azonnal.
Reggel 6, és 7 óra között ébreszt minket.
Ha viszont nem szoptatom meg, akkor nem jön ki a napi 5x étkezés.
Üdv.
Gabi
Gabi
 


Gabi, igaz nem engem kerdeztel, de szerintem told ki egy picit az utolso szopast vagy keltsd fel finoman Matet mielott Te lefekszel es akkor tovabb birja reggelig. Hiszen 6-7 orat alszik egyhuzamban most is ami nem rossz,csak nem akkor amikor neked kenyelmes lenne.szia
zsuzsanna
 


Kedves Éva! Nagyon örülök,hogy válaszoltál,föleg igy,hogy nálatok is 2 év van a gyerekek között.Remélem,hogy tényleg nem lesz semmi gond.Arra van lehet9ség,hogy egy szobában aludjon velünk.A fiacskánk is velünk alszik a szobában.Mi ot sosem vettük magunk közé éjszaka,hugom pélájábol kiindulva.Ö születésétöl kezdve szüleink között aludt,és most majdnem 12 évesen jutott el odáig,hogy a saját helyén,egyedül alszik.Tehát éppen ezért a másodikat sem szeretném köztünk altatni.Nekem csak egy gondom van.Mégpedig az,hogy a kisfiam már reggel 5 ora körül felébred.Este 9 ora körül fektetem le,éjjel általában egyszer felkel,és inni kér.Egyébként ö 1 honapos koráig pontosan 3 oránként felkelt enni,de utána mintha kicserélték volna.Betöltötte az egy hónapot,és kb.1 éves koráig a hangját sem hallottuk éjszaka.Ha érdekel valakit,hogy hogy szoktattam le az éjszakai evésröl-szopizásrol-akkor szivesen megirom. Sziasztok:Edina
Bognárné Edina
 


Sziasztok Anyukák
Nagy érdeklődéssel olvastam eddigi levelezéseiteket. Johanna lányom 8 hetes, a MÁV kórházban született, vízben vajúdással, amit mindenkinek szívből ajánlok. Arra szeretnék Tőletek tanácsot, hogy hová érdemes bébi-úszásra vinni Johannát. Mi Dunaújvárosiak vagyunk, de szívesen elmegyünk bárhová, amiről jó a vélemény, esetleg szervezhetnénk egy uszodai találkozót Anyukáknak. Egy picit kimozdulhatna így mindenki.
A fogyókúrához szeretnék hozzászólni: a terhességemet 53kg-mal kezdtem, de 75 kg-mal mentem szülni. A kórházban semmit sem ettem, csak napi 7-8 liter teát ittam abból a szörnyű ízű kórháziból. Az eredmény a mai napig üzemel: a szülés óta szoptatok és most napi 5-6 litert iszom, valamint megpróbálok a lehető legkevesebbet enni, ami persze nem mindeig jön be. Súlyomat így sikerült 55-57 kg közé beállítanom. Várom mindenki véleményét és észrevételét.
Sok szeretettel és érdeklődéssel: Anikó
Anikó
 


Aniko!
Irigyellek, hogy le tudtad adnia terhesseg alatt felszedett sulyfelesleget. En az elso gyerekkel a terhesseg alatt mindossze het kilot hiztam, de a szoptatas alatt 20-at!!!!!!!!! Nagy nehezen leadtam, amikor ismet megfelelo sulyu lettem, sikerult ismet teherbe esnem, es a lanyom most harom honapos. Na es persze ismetelten van rajtam egy csomo felesleg, nem annyi, az elozo alkalommal, de ez is rossz, lelassultam, a multheten usztam a Balatonban, es erezhetoen nem
ment ugy a dolog, mint kellett volna.
Ha van valakinek tippje, hogy hogyan lehet ismet "formaba lendulni", irja meg. Engem egyebkent meg nem elsosorban az esztetikai szempontok vezerelnek, hanem szeretnek jobb "kondiban" lenni.
Eva
Eva
 


Kedves mindenki!
Éjszakai leszoktatás: két tippem is van, náélam mind a kettő bejött. Viszont a gyerkőv majdnem két éves koráig legalább egyszer, de néha háromszor-négyszer(!) is felébredt éjszakéánként. Én meg, mint egy mártíer, gondoltam, kivárom, csak vágigalussza egyzser az éjszakát... Elkapattam, de hát ez van...
Többen tanácsolták, hogy hagyjam sírni, de ezt nem akartam. Egyszer megpróbáltam (kb. egy éves volt),
háromnegyed óráig hagytam sírni, aztán nem bírtanm tovább. Ő viszont szegény annyira felrázódott, hogy három órába telt, mire vissza tudott aludni. Azt hiszem, ez is közrejátszott abban, hogy nem mertem éjjel nem megszoptatni. Lelkiismeretfurdalásom volt.
Aztán tavaly nov-ben kimentünk az USA-ba három hónapra (a páromat kísérte a család). Ott, néha rengeteg időm lévén, nem tudtam mit csinálni, interneteztem, és, amit addig megvetettem, csevegtem is. A yahoo-n rengeteg csevegős szoba van, köztük egy terhességi is (egyébként a yahoo-n és a netscape-en nagyon-nagyon jó terhességről, gyereknevelésről írt dolgok vannak. Sajnálom, hogy nálunk ilyen nincs.) Szóval, az egyik csevegésnél tanácsolta az egyik mama (aki egyébként azt mondta, hogy nem is igazán éhesek ilyenkor éjjewl a gyerekek, egyszerűen megszokták, és szabályosan felébresztik magukat enni. Igazat adok neki). Szóval azt tanácsolta a mama, hogy a gyereket az első éjjel 5 percig, a második éjjel 10 percig, a harmadik éjjel 15 percig hagyjam sírni. És igaza lett (ennyi sírást még a reszkető anyai szív is kibír), a gyerek a negyedik naptól átalduta az éjszakát. Sajnos azonban az utazás miatt adódott olyan helyzet, hogy egy szobában, egymáés mellett kellett aludnunk, és visszaállt az eredeti, felébredős állapot. Aztán, már hazaérkezés után
éjjel, amikor felébredt, teát ill. vizet adtam neki (ha nagy ritkén mostanában is felébred, kap egy kis vizet, és rögtön visszaalszik.) Itt is kb. 3-4 nap után egyszer csak azt vettem észre, hogy átalussza az éjszakát. Szóval nálam mind a két módszer működött,és megfogadtam magamnak, hogy a következő gyerkőcöt hat hónapos kora után szépen leszoktatom az éjszakai szopásról. Kérdés, hogy a fogzás miatti éjszakai felébredésnél mit fogok csinálni?
Pesti-pestközeli mamák: séták, egyebek? Olvastam, hogy többeknek tetszett az ötlet, ne csak a neten találkozzunk...
üdv mindenkinek
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Éva!
Nem írod, hogy milyen az étvágyad és mennyit eszel, de próbáld meg esetleg a következőt:amikor úgy érzed enned kell, akkor iszol. Ha ez sikerül, biztosan a gyomrod még nem fog megelégedni, de én már csak akkor eszem, amikor nagyon kell és akkor is megpróbálok ésszel enni és nem élvezettel. Szerintem arra majd ráérek a szoptatás után. Nem könnyű, de a kitartásomat és önbizalmamat most ez is erősíti, hogy: na még is csak kibírtam és a kedvem is jobb. A megfelelő tápanyagot a babámnak a 2-3 naponta szedett Maternával próbálom biztosítani. Így a káposzta is megmarad és a kecske is jól lakik. Várom válaszod és mindenki véleményét.
Anikó
Anikó
 


Anikó, megtaláltad a babaúszás topicot?
Kata
Névtelen
 


Sziasztok Anyukák!
26 éves budapesti lány vagyok,aki most tervezi elso gyermekét. De megijedt ! Megijedtem az itt folyó levelezésben elhangzott tapasztalatoktól ,elkezdtem félni a szüléstol,a szoptatástól,a gyermekneveléstol.
Tényleg ilyen ijeszto és nehéz dolgok ezek ?

Szonja
Szonja
 


Szonja!

A gyermekvállalás a legszebb dolog a világon!

Természetesen nehéz, de idővel minden megszépül.
A szülésről: mi eleve 3 gyereket akartunk. Az elsőt szülve párom -valamikor az utolsó egy órában - megkérdezte (tréfásan), hogy "na még mindig 3 gyereket akarsz?". Azt mondtam, hogy egy-két nap múlva kérdezze meg. És addigra már igen volt a válaszom. Szóval azért ki lehet azt is bírni.
A szoptatás: az egyik legfelemelőbb érzés. Az elsőnél beletellett pár napba, mire először sikerült, de az akkor egy fantasztikus élmény volt.
A gyereknevelés: na, ez nehéz a legtovább. De épp ezért jó ez a web oldal, mert sok hasznos ötlet is elhangzik.

Azt hiszem, az ember az első gyerekével válik igazán felnőtté. Egy másik életforma kicsit, de megéri!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Ez a csevegés itt a neten teljesen kiszinezi a napom. Eddig minden hétköznap egyedül voltunk itthon Ádámmal, és csak hétvégén adódott alkalmam több emberrel beszélgetni, találkozni, akkor indult be itthon az élet.Így viszont jobban sietek a házimunkákkal, és mikor Ádám elalszik, már futok is a géphez.Olyan ez, mint egy titkos randi. Kész izgalom!Ráadásra a család is hálás, mert így nem őket nyúzom babagondozási kérdéseimmel, hisz őket vagy még vagy már nem érinti és észrevettem, hogy bármennyire próbálom visszafogni magam, ha beszélgetünk és előbb utóbb ádámról beszélek.De velem Ő történik.Szóval tök jó, hogy vagytok!
Zsóka, ti merre laktok? Hol szervezed ezt a sétás beszélgetést?
Mariann, köszi, amit a bébiételekről írtál.a sütőtököt már ki is próbáltuk és tényleg ízlett. Azt veszem észre, hogy mióta ilyen rostosabb dolgokat eszünk egyre sürűbb a kaki, és most fordult elő először, hogy már egy napja nem is volt. Meddig lehet várni, vagy mit addjak neki?
Babi! Mi is a XI.ker.-ben neveljük 6 hónapos kisfiunkat, ráadásra a mi apunk is fantasztikus, bár ő is sokat dolgozik és későn ér haza.Szóval mikor a te soraidat olvastam, olyan volt, mintha én írtam volna.Írsz magatokról többet? hogy van Máté? Jártatok a Szt. Imrébe szüléselőkészítőre, mert akkor lehet, hogy látásból ismerjük is egymást.
Sziasztok:Adrienn
adrienn
 


Kata
Bocs, de nem tudom, mi az a topic? A kérdésre válaszolva valahol a csevegőben találtam egy ötletet egy Campona melletti helyről, de bármilyen további ötlet és tapasztalat érdekelne. érdemes csinálni, van hátránya?, mert szerintem csak jó lehet együtt a babával.
Anikó
Anikó
 


Kedves mindenki!
Még egy vélemény a gyerkőc éjjel magunk mellé vételéről:
a fiam kb. fél éves koráig velünk aludt. Pontosabban az ágyában aludt el, de aztán éjjel, amikor először felébredt szopni, már az ágyunkban landolt és ott is maradt. Soha nem féltem attól, hogy agyonnyomom vagy ilyesmi, és mivel szivacson aludtunk még akkor, attól sem kellett félnem, hogy leesik. Jól aludtam, mint a bunda, de (mint az anyák általában) az első nyösszenésére felébredtem. Valószínűleg most a második gyerkőccel is ezt fogom csinálni (bár, ha leszek olyan szerencsés, mint az egyik barátnőm, akinek mind a négy gyereke két (!!!) hetes korától átaludta az éjszakát, akkor erre nem lesz szükség.) Olvastam a neten erről valahol, (yahoo vagy netscape terhességi oldalán), hogy az egészséges mama SOHA nem nyomja agyon a babáját, csak a beteg (mittudomén mire gondoltak) vagy pl. a részeg. A gyerkőcöt sikerült "visszaszoktatni" az ágyába. Az amit egyikőtök írt, (12 éves koráig a szülei ágyában aludt a gyerek) tényleg túlzás. Szerintem max. egy éves korig mehet ez így, mert utána a gyerkőcnek "megjön az esze", vagyis egyre többet észrevesz a világból, fejlődik, okosodik, és egyre nehezebb az ilyesmikrőkl leszoktatni (lásd az év fiam majdnem két éves koráig éjjel többször is felkeltette magát szopni. Túl engedékeny voltam). De az okos ugye a más hibájából tanul (a mamák meg az első gyerek neveléséből...)
Adrienn! Mi a Baross utcában lakunk, majdnem a SOTE Szülészeti klinika mellett. Még nem szerveztem semmit, csak felvetettem az ötletet, és úgy látom, lenne rá igény. Túl sok kismama mászkál egyedül. A barátai dolgoznak, nem érnek rá napközben, esetleges gyeses barátnői pedig esetleg elköltöznek Pestről (mint az én esetemben). Egxyébként szerintem működik az ilyen bartáság-teremtés, én a Kismamában hirdettem egyszer, több telefon is volt, és végül is az egyik kismamával nagyon jó barátnők lettünk. Sajna nyáron Zsámbékra költöznek. Azt hiszem, a csoportos találkozókban nem hiszek (ill. akkor nagyon-nagyon jól kell megszervezni), inkább az "egyéni" bartákozás-félében. De persze lehetne szervezni kismama-klubot vagy akármi ilyesmit is. Sokan vagyunk, akiknek pl. dolga lenne, elintéznivalója, de nem tudja kire hagyni a gyerkőcöt, így hát viszi magával az adóhivatalba, ide-oda. Pedig "vetésforgóban" akár vigyázhatnánk egymás gyerekeire. A kismamában olvastam egyszer, hogy egy pár szülő összefogott, és mindig másikuk lakásán vigyázott valamelyik gyerek szülője a gyerekekre, így a mamáknak jutott egy kis szabadidő elintézni ezt-azt, netán moziba (de rég voltam!) menni. Én pl. egy ismeretlen bébiszitterre biztos hogy nem merném rábízni a gyerekemet, de olyan valakire, akit előtte megismerek, tudom, hogy neki is van gyereke, akit szeret, akivel törődik, hát rá merném bízni az enyémet.
Mit gondoltok?
Zsóka
Zsóka
 


Szia Aniko(Dunaujvárosbol)!Én Pusztaszabolcson lakom(kb.3Okm),és én is a MÁV korházban szültem 16 honappal ezelött.Neked ki volt az orvosod?Nekem erröl a korházrol csak jo véleményem van.Nagyon aranyosak,segitökészek a szülésznök,csecsemösök,és mindenki,akivel én kapcsolatba kerültem.Mi most várjuk második gyermekünket,és öt i a MÁV korházban fogom szülni.Neked a férjed(párod)bennt volt a szülésnél?Várom válaszodat,mert nagyon örulok,hogyilyen közeli levelezötársra találtam. Szia:Edina
Bognárné Edina
 


Sziasztok !

Nekem is nagyon tetszik a BabaNet. Nagyon jó hogy tudunk egymásnak tanácsokat adni, segíteni egymásnak, társalogni. Szeretnék én is csatlakozni a Klubhoz.

ADRIEN és GABI !

Én mindhárom gyerköcömet a Szent Imrébe szültem. Ti is ott szültetek ? Nektek milyenek a tapasztalaitok ? Kinél szültetek ? Nekem a pici babám '99. dec. 13-án született. Gabi, Neked a kisfiad mikor született ? Merre felé laktok a XI.-be ? Várom jelentkezéseteket ! Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok !

Nekem is nagyon tetszik a BabaNet. Nagyon jó hogy tudunk egymásnak tanácsokat adni, segíteni egymásnak, társalogni. Szeretnék én is csatlakozni a Klubhoz.

ADRIEN és GABI !

Én mindhárom gyerköcömet a Szent Imrébe szültem. Ti is ott szültetek ? Nektek milyenek a tapasztalaitok ? Kinél szültetek ? Nekem a pici babám '99. dec. 13-án született. Gabi, Neked a kisfiad mikor született ? Merre felé laktok a XI.-be ? Várom jelentkezéseteket ! Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Kedves Szonja, nagyon sajnalom (biztosan nem csak en) ha ezekbol az irasokbol neked csak a fajdalmas vagy nehez resze "ment at". Szerintem az alaphangulat mindenkinel derus, kiegyensulyozott. Mindannyiunknak nagy orom a gyerek, de ha volt mar mondjuk macskad vagy kutyad, azokkal sem csak boldogsag van es (nekem mindketto van) persze ossze sem lehet hasonlitani oket egy gyerekkel (plane tobbel). Nincs olyan az eletben aminek csak pozitiv oldala van, es ezen a forumon mi segitseget, tanacsot kerunk es kapunk egymastol, ezert inkabb a problemainkat tesszuk kozze, de ez nem jelenti azt hogy a problemak vannak tobbsegben (legalabbis a legtobbunknel szerencsere). Valamint azt hiszem elegge egyeni hozzaallas kerdese is ki mit tekint problemanak. Van aki szo nelkul felkel a gyerekehez 2 even keresztul minden ejjel, van akit ez egy honap utan kiboritana. Van akinek nagyon hianyzik a megszokott tarsasagi elet, a munka, es van aki boldogan babazik evekig otthon. A terhessegtol szulestol, szoptatastol pedig nem felni kell (az emberiseg nem halt meg ki tehat valahol mukodik a dolog) hanem informalodni, olvasni rola, elokeszitore jarni, keszulni ra. Peldaul azzal hogy minket olvasol, felteszed a kerdeseket amik izgatnak. Mindenki szivesen valaszol majd Neked. Vegul pedig hogy lasd nem csak problemaink vannak, elmonom orszag-vilagnak hogy a kisfiamtol tegnap eloszor kaptam egy puszit. Nem tudom leirni milyen erzes volt amikor atolelte a nyakamat es az arcomba csucsoritett. Es az ilyen erzesekbol van a legtobb.
zsuzsanna
 


Én ma találtam rá a Babanetre, de nagyon tetszik. Kislányom 16 hónapos, és jó volt olvasni, hogy mások is küszködnek hasonló problémákkal mint mi. Nekem most az elválasztással vannak gondjaim, úgyanis a kislányom nem akar felhagyni a cicizéssel. Naponta háromszor (reggel, délben, este) kap még szopizni, de előfordul, hogy egyet gondol, odajön hozzám, és már húzza is fel a pólómat és keresgéli a cicit. Ha ilyenkor nem engedek neki, akkor meg addig hisztizik amíg meg nem kapja. Bár tudom, hogy ez sem jó, mert azt fogja hinni, hogy a sírással minden megoldható.
Egyébként nagyon jó evő, tehát nem azért csinálja mert éhes. Van valakinek valami jó ötlete, hogyan lehetne erről leszoktatni, mert kínos ha valami idegen helyen vagyunk, és Timikém a pólómat húzigálja.
Egyébként én is csatlakoznék a Barátnő nélküli babások klubjához.
Sziasztok! Ancsa.
Ancsa
 


Szia Edina
Nagyon örülök, hogy írtál!!!
Sorba válaszolva: Kisfalvi István volt az orvosom, aki szerintem a korház legfiatalabb orvosa, így egyben a leg lelkiismeretesebb is. Csak jót mondhatok, bár egy kicsit lehetne szervezettebb a rendelésekre jelentkezés. Volt amikor 3,5 órát vártam, máskor pedig csak a szerencsémen múlott hogy nem egy egész álló napot. A párom bent volt a szülésnél, valamint mindent kipróbálhattam, amit csak akartam és mindenki csak biztatott, segített és aranyos volt. Szóval azt mondom, ott majd meg haltam, de másnap már azt mondtam, újra jöhet (pedig szülés után a műtőben kötöttem ki). Neked ki az orvosod? És még egy csomó kérdésem lenne, egyszóval , ha te is úgy látod, látogass meg minket, akár babával, akár a pároddal. Várom válaszod: Anikó
Anikó
 


Sziasztok Anyák és Babák!

Ugye milyen jó ez az "Anyaság"?! Ma elmondtam a doktornéninek, hogy létezik ez a Babanet, és hogy, milyen jó dolog, nagyon tetszett neki. (Nekem is:-))
Dorka babánk beteg. Vírusos megbetegedés.
Lányok! Hogyan tudnám a gyógyszereket számára sem kellemetlen módon beadni? Eddig a Petit Danone-ba csempésztem, úgy tűnik működik, valami miatt. De az orrszívás és a cseppentés jó nagy csata.
Kedves Szonja! Megnevettettél... (aranyos vagy)A szülés óriási élmény, az éjszakai szoptatás nem tart örökké, és ahogy elalszik a ciciden hozzádbújva, annál nincs gyönyörűbb érzés. A nevelés pedig később kezdődik. Minden jót! Nekem a szülés óriási élmény volt, nincs mitől félned.
Örülök a találkozó szerveződésének, javaslom a Ligetet júniusban, a következő résztvevőkkel:
1. Mariann és Dorka, 2. 3. 4. ...
Még valamit szeretnék kérdezni, ha az elkészített tejpép nem járt sikerrel, vagy maradt belőle, akkor azt eltehetem a hűtőbe?
Várom tanácsaitokat szeretettel!
Sziasztok: Mariann
Mariann
 


Sziasztok!
Szilvy,mi a Fehérvári út végén lakunk, a most átalakuló Profinál.Az igaz, hogy én írtam, hogy jártunk felkészítőre a Szt. Imrébe, de csak azért, mert az van közel hozzánk, és mert minden héten érdekes témákat dolgoztak fel.Szülni viszont a MÁV-ba mentünk, mert a dokim ott dolgozik.Ott viszont csak 3 előadást tartanak, és még kettőt, kiscsoportban, közvetlen a szülés előtt.az orvosom dr. Banczik Zoltán.Mindennel meg voltunk elégedve.Az egyedüli nehézség az volt, hogy Ádám a 3. napra besárgult és ettől kezdve felkerült a gyermekintenzívre, és csak szoptatni járhattam fel.Szerencsére hamar rendbejött és időben jöhettünk is haza.
A találkozó még mindig érdekel.
Üdv: Adrienn és Ádám
adrienn
 


Kedves Ancsa!
Én is valószínűnek tartom, hogy a gyerkőcöd nem éhes, egyszerűen hozzád akar bújni, közel lenni hozzád. Az én fiam is csinálta ezt, míg szopott, de Nem tudom miért) idegen helyen soha. (Lehet, hogy érezte, hogy az nem jó?) Miért akarod elválasztani? Belefáradtál a szopotatásba, nincs már tejed, dolgozni kell menned, vagy mi az oka? Mert ha van kedved-tejed, én azt ajánlom, szoptasd még egy ideig (én majdnem 22 hónapig szoptattam). Bár már a végére én is belefáradtam, és egy ideig úgy gondoltam, hogy addig szoptatok, míg a fiam akar szopni. Erre néha kétségbeesetem, hogy vajon meddig akarhat szopni? Azzal nyugtatott a barátnőm, hogy ő még nem látott szopó általános iskolást :) . Aztán terhes lettem, és ezért választottam el a pockot.
Azt ajánlom, hogy amikor szopni akar (és nem akarod megszoptatni, akkor hancúrozz vele, csiklandozd meg, esetleg, ha úgy látod hogy szomjas, adj neki inni (cumisüvegből, vagy pohárból, amelyiket Te jobbnak látod). A fiam egyébként azt hiszem még mindig igénywelné a szopást, mert kell neki a cumisüveg az elalváshoz. Bár csak vozet teszek bele, mert nem akarom, hogy a löttyöktől a fogai megromoljanak. (Már próbálkozik a fogmosással esténként).
üdv:
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok Anyukák!
Lenne hozzátok egy kérdésem ,tudtok nekem segíteni szobatisztaság ügyben?Laura lányom 3 éves és 4 hónapos és még mindig nem sikeült teljesen szobatisztává válnunk.Napközben szobatiszta délutáni alváskor is, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy kakilni viszont csak pelenkába hajlandó! Az éjszakait pedig még nem próbáltam igazából nem is tudom , hogy csináljam keltsem fel pisilni vagy hagyjam aludni egész éjszaka? Lehet azért ilyen nehézkés a dolog mert van egy kistestvére (Levente 17 hónapos) és azt látja , hogy ő mindent a pelenkába végez? Szóval tanácstalan vagyok szeptemberben oviba megy és addigra már szobatiszta kell legyen.
A Baba-Mama klubbal kapcsolatban pedig :
-Nekem van már tapasztalatom . mert itt a kerületben működik egy a Marczibányi téren és nagyon jó dolog !! Csak az a baj hogy nyári szünetben nincsen. Jó lenne ha sikerülne megszervezni valamit, mi szívesen csatlakoznánk.!
Szilvia
Hajduvári Szilvia
 


KEDVES ANIKÓ! OLVASTAM A LEVELEKET ÉS A FOGYÓKÚRÁVAL KAPCSOLFOATOS HOZZÁ ÁLLÁSOD NAGYON TETSZETT.NEM SZERETNÉK SENKIT SEM MEGBÁNTANI DE VÉLEMÉNYEM SZERINT AZ ELHIZÁS NEM MÁS MINT "HOSSZÚ,KITARTÓ ZABÁLÁS EREDMÉNYE."GRATULÁLOK NEKED ANIKÓ A KITARTÁSODHOZ.ÉN 25.ÉVES VAGYOK.VAN EGY 2 ÉVES ÉS EGY NYOLC HETES GYERMEKEM.ALKATOM,SÚLYOM VISSZANYERTEM!GYERMEKEIMET IMÁDOM DE FONTOS HOGY AZ ANYA A SZERELMÉNEK ÉS ÖNMAGÁNAK IS ÉPP OLYAN VONZÓ MARADJON MINT AZELOTT.ÉN IS A NYÁRON SZERETNÉM VINNI ÚSZNI TANITANI KISLÁNYOM.SAJNÁLATOS MÓDON MI KISMAMÁK KIESÜNK A KÖZÉLETBOL ÉS EZÁLTAL NÉHA EGYEDÜL ÉREZZÜK MAGUNKAT.NEKEM NINCS BARÁTNOM DE SZERETNÉM HA LENNE. KÖSZÖNÖM HOGY ELOLVASTÁTOK A LEVELEM! IRJATOK HA FELKELTETTEM AZ ÉRDEKLODÉSETEKET. IZABELLA
ANTAL IZABELLA
 


Szia Izabella, koszi a biztato szavakat az akaratgyenge dagik neveben. Vonzo pedig nem csak a manokenalkatu no lehet. De lehet hogy ez csak onigazolas, mert en meg nem nyertem vissza alkatom es sulyom. Es lehet hogy cumtrucc nem is fogom. Eljen a hosszu kitarto zabalas!:))))))
zsuzsanna
 


En sem nyertem vissza meg a "versenysulyomat", es egyszer kiprobaltatnam egy olyan novel azt, hogy milyen daginak lenni, aki nem az. Miota szoptatok, egyaltalan nem eszem tobbet, mint elotte, csak tobbet iszom, es egyszeruen nem vagyok ura a testemnek. . Izabella, majd ilyen dolgokrol akkor beszelj, ha egyszer kiprobaltad a masik vegletet is, kulonben nagyon serto tud lenni az ilyen velemeny!!!!
Eva
Eva
 


Sziasztok
Én szeretném megköszönni Izabella levelét, ha van kedved, megbeszélhetnénk a babauszást.
Egyébként nem tartom jó dolognak, hogy sok esetben fontosabb az egészségtelenül véznaság, mint a szép teltség. Az, hogy valaki anya és otthon babázik, együtt általában együtt jár ilyen dolgokkal is, csak nekem ezt a párom nem biztos, hogy elfogadná és értékelné.
Anikó
Anikó
 


Kedves lányok!
Egyújabb hozzászólás az elhízás-fogyókúra ügyében:
első szülésem után hat héttel (azért tudom ilyen pontosan, mert akkor készült egy videofelvétel rólam és a fiamról) belefértem a terhesség előtti nadrágomba. A terhesség alatt 15 kg-t híztam. Ne kérdezzétek, hogy fogytam le. Fogalmam sincs. Amikor viszont a fiam elkezdett az anyatej mellett épeket is enni (7 hónaposan), én ugyanannyit ettem, mint azelőtt, amíg csak szopott. Gondolom, a szervezetem nem "használta fel" az egészeta tej termelésére, mint azelőtt, és szép lassan felszedtem egy kis felesleget (nem sokat, kb. 2-3 kilót). Tavaly kimentünk három hónapra az USA-ba, ahol nem igazán mozogtam, enni viszont ugyanúgy ettem, mint azelőtt. Újból 2-3 kg. Most 24 hetes terhes vagyok, és (a baba mellett) szépen gyarapodik a súlyom is. A combomon látom, hogy mennyit híztam, tiszta hájas meg narancsbőr meg minden. BRRRRRR!!!!!! Amúgy aki rámnéz, még mindig azt mondja, hogy hát nem is vagy kövér. De aki azelőtt vékony volt, annak a kis túlsúly is sok.
Úgy gondolom, nem az éhség miatt eszem, hanem ez valamiféle pótcselekvés. De egyszerűen nem tudom leállítani magam. Persze nem pont most akarok fogyókúrázni, de lehetne valahogy okosabban enni. Nincs akaraterőm. Mit tanácsoltok?
Még egy kérdés: hogyan kell elkezdeni a szobatisztaságra való szoktatást? Minden tippet szívesen fogadok! (A fiam két éves lesz jövő héten).
Köszi, Zsóka
Zsóka
 


Kedves Anikó!Drága kismamák! Anikó én egy cseppet sem vitatom hogy a véznaság a vonzó!Igazad van.A babaúszással kapcsolatban eloször tudni szeretném hogy hol laksz.Igy könnyebb lesz alkalmas helyet találni az úszáshoz.Autóm van,tudok alkalmazkodni.Mit szólsz hozzá? Lányok,én senkit nem szeretnék megbántani!!!Csak arra gondoltam hogyha nekem sikerült akkor egy kis önbizalmat és kedvet tudok önteni másokba!Ne haragudjatok ha szókimondó voltam! SZERETNÉK OLYAN ANYUKÁKTÓL IS LEVELET KAPNI,AKIKNEK LEHETOSÉGÜK VAN RENDSZERES SPORTRA,BABÁS PROGRAMOKRA VAGY EGYÉB MÁS KIKAPCSOLÓDÁSRA ÉS EHHEZ BARÁTNO KELL!VÁROM LEVELEITEKET,IZABELLA.
IZABELLA
 


Kedves Adrienn és Szilvy!
Én sajnos nem a Szt.Imrében szültem, hanem a Szt.Rókusban. (Melleseleg szörnyűek az élményeim). Ettől függetlenül találkozhatnánk, én a Beregszász u. mellett lakom. Írjátok meg, hogy mikor, és hol lenne jó randizni.
Nálam leginkább a szoptatásoktól függ csak, ami 8,12,16,2O óra körül van. Nálatok?
Sziasztok.
Gabi
Gabi
 


KEDVES ADRIENN ÉS GABI !!!

Én nem Pesten lakom, de Pest közelébe. Most még nem tudok pontos időpontot írni,( talán jövőhéten ) mit szólnátok a Etele úti Burger King-hez ?
Gabi ! Én is a Szent Rókushoz tartozom, de annyira unszimpatikus az a hely, hogy inkább a Szent Imrébe mentem. Ott jól éreztem magam nagyon ! Húgom május elején szült a Rókusba, de Ő is szörnyű dolgokat mesélt.
Várom jelentkezéseteket. Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok !

Éjszakai felébredés ügyben lenne egy kérdésem. Három hónapos Bence fiam minden éjszaka három és négy között felébred (néha egy és kettő között), de ha a cumiját a szájába adom, visszaalszik. Igaz, csak addig, míg a következő mocorgásig ki nem esik újra (mármint a cumi). Evés nélkül kibírja öt, félhatig is. Szóval, szerintetek éhes vagy csak "cumifüggő".
Egy francia babamagazinban láttam egyszer egy kis szerkezetet, amibe lehet rögzíteni a cumit, így a kölyöknek csak rá kell "kapcsolódnia" a másik végére. Lehet, hogy ez a megoldás ?!

Éva
Hati Éva
 


Kedves Fogyózók! Mondjam, ne mondjam: 2000. március 8-án 64 kg voltam. Ma 51 kg vagyok. Az első tíz kilót 3 hét alatt adtam le. A technika a következő: Sokat mozogni. (Napi 300 hasizom gyakorlat folyamatosan bevezetve) Keveset (semmit) enni. Rapszódikus alkat vagyok. Ha csinálok valamit akkor azt teljes erőbedobással!( A kajálást is) (Virágokat és gratulációkat szíveskedjenek mellőzni! :-))Önfegyelem hölgyeim, ha nem is ilyen őrült módon!Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok!!!!!

Van egy csomó tornakazettám (Bíró Ica, Béres Alexandra, Callanetics), ha van valakinek kedve a 9. kerületben (nálunk) tornázgatni, jelentkezzen bátran (gyerekestül)! Hempergő, babaágy, fekvős kocsi és babaülés is van + 2 nagy szoba.
Egyedül nehezen veszi rá magát az ember.
Várom az elszántakat!
HakaMama
Hakapeszi
 


Kedves Aniko! Örülök,hogy válaszoltál.Én a MÁV korházban Herczeg Szabolcsnál szültem Ö kb.3O-35 éves lehet,és tündéri orvos.Rá fél oránál többet sosem kell várnom,és általában hétvégi idöpontot beszélünk meg,mert igy férjem is el tud jönni velem.Persze az is lehet,hogy azért is rendesebb velem,mert édesapám is a MÁV korházban dolgozik,és ismerik is egymást.Téged az orvosod milyen gyakran vizsgált meg?Engem kb.2-2,5 havonta,és kb.havonta csinált ultrahangot.Te mennyit fizettél 1-1 vizsgálatért,ultrahangért és a szülés után? Ti Dunaujvárosban hol laktok?Nekünk a Vasmü uton van egy üzletünk. Várom válaszodat. Üdvözlettel: Edina
Bognárné Edina
 


Szia Edina! Nem jártál véletlenül szaunázni az usziba? Anikó
Anikó
 


Kedves Szilvy És Andrienn!
Nekem jó az Etele úti Burger King, de más hely is (pl. Tabán), ahol esetleg nyugisabb. Attól függ ki hogyan jut oda. Nekem szerencsére van autóm, ugyhogy bárhol jó.
Írjatok, hogy hol, s mikor.
EZ MÁS UNATKOZÓ KISMAMÁNAK IS SZÓL!!!
Üdv. Gabi
Gabi
 


Szia Aniko! Szaunázni nem jártam az uszodába,de 3 honapig Dunaujvárosban laktunk,és akkor vizilabdázni jártam.Ti melyik utcában laktok? Szia:Edina
Bognárné Edina
 


Kedves fiatal anyukák!
Nekem is nagyon tetszik a barátnők nélküli babás barátnő klub és szeretnék
csatlakozni hozzátok.Nekem egy négyhónapos fiam van.Amióta elköltöztünk
Pestről vidékre, én is szeretnék barátokra lelni sorstársaim között.
Kérdésem, hogy szeptembertől szeretném folytatni félbehagyott főiskolai
tanulmányaimat levelező tagozaton és olyasvalakitől szeretnék tanácsot
kérni, aki kisbaba mellett fejezte be felsőoktatási tanulmányait.
Még az is érdekelne, hogy melyikőtök lakik Pest megyei településen, mert mi
is egy községben lakunk, ha igen, írjátok meg, hol
Köszönettel: Éva anyuka
Éva
 


KEDVES ÉVA !

Én Pest megyében lakom, Érden. Te merre laksz ?
A továbbtanulással kapcsolatosan nem írigyellek. De ha van segitő háttér, akkor könnyebb lesz. Csak kérdés, hogy a pici majd hogy viseli ?!
Bár sokszor Ők jobban viselik, mint mi anyák a elválást.
Szia Szilvy
Szilvy
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron