Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok GYED-en, GYES-en lévő anyukák!

Olyan témáról szeretnék levelezést indítani, ami szerintem sokakat érint, ez pedig a TÁVMUNKA, otthoni munka. Én 1999 óta GYED-en, GYES-en, majd 2002 óta ismét GYED-en vagyok. Két gyermekem van. (kislány, kisfiú) Kisfiam most másfél éves, kislányom 4 és fél. Távmunkában végezhető munkát keresek igen régóta, de sikertelenül. A gyerkőcök mellett azért van némi szabadidőm ( a nagylányom oviba jár), amit szeretnék anyagi haszonná fordítani. Számítógépes munka, fordítás (német) éppúgy szóba jöhet, mint bármilyen kétkezi munka. pl. csomagolás, összeszerelés stb. De nem találok korrekt munkát. Szerintem sokan vagyunk, akik hasonló cipőben járnak (legalábbis a környezetemben igen) Mintha az otthon lévő, gyermeküket nevelő anyukák ilyen téren teljesen el lennének felejtve. A kiegészítő kereset pedig nagyon jól jönne, mert a GYED nem sok, a GYES pedig NEVETSÉGES!!!!!! Érdekelne, hogy más anyukák hogy vannak ezzel a témával, van-e esetleg valakinek kézzel fogható ötlete, tapasztalata e-téren? Érdekelne, hogy dolgozik-e egyáltalán valaki távmunkában? Minden hozzászólás, vélemény érdekel, minden ötletet szívesen veszek. Írjatok, ha van kedvetek. (és időtök a gyerek(ek) mellett)
Sziasztok
Edina
Mindenkinek Békés Bolgog Újévet kívánok!
Edina
 


Szia Edina!

Énis ezen agyalok már egy ideje. Muszáj lesz visszamennem 2 év után melózni és anyura bízni a lányomat, annyira kevés a GYES. Nem engedhetjük meg magunknak Kép Nagyon kellene valami itthon végezhető munka. Mert nem bírok elválni a gyerektől idő elött....
Ha találok valamit szólok, de kicsi az esély....Mo. erre még nem érett meg Kép

DBarbi
DBarbi
 


Szia Barbi!

Sejtettem, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával! Nekem is lenne kire bízni a kicsit, de megszakad a szívem, hogy el kell válnom Tőle. 2 évesen még nagyon kicsi, a nagylányommal 3 éves koráig (oviig) együtt voltam és láttam mennyire szüksége van rám. Megszakad a szívem, hogy esetleg a fiamnak ezt nem tudom megadni. A bölcsi pedig szóba sem jöhet! (legalábbis Dunaharasztin nem) Távmunka lenne jó, de úgy látom ez nálunk még nagyon gyerekcipőben jár.
Várom a többiek véleményét is.
Sziasztok!
Edina
Edina
 

 
 

Szia Edina!
Én is hasonló cipőbenjárok. Márciusban lesz két éves a kisfiam, vmit muszály csinálnom. Munkaviszonyomat nem akarom megszakítani, mindenképpen itthoni munkára gondoltam. Kicsi sürget az idő, remélem találok vmit. Még 4 órára is elmennék dolgozni, de akkor bölibe kellene adni, amit nem nagyon szeretnék.
Csak megkérdezem, ha lejár a Gyed és én megint álapotos leszek, milyen jövedelmem lesz? Vagy ha márciusig leszek pocakos akkor mire számíthatok? Otthon vagy ebben a témában?
Heni
Heni
 


Sziasztok!
Még érdemit nem találtam én sem, de vannak ilyen honlapok: www.tavmunka.lap.hu
www.forditas.lap.hu
Hátha Ti több sikerrel jártok (akkor írjatok nekem is!)
Gi
AnyaGi
 


Sziasztok!

Hát én is agyalok a távmunkán (1 éve itthon vagyok), 1 hónap múlva szülök, de ha kialakul a napirendünk szerintem beleférne. Itthon el vagyok látva minden szükséges irodai technikával, csak a távmunka nincs.
Pedig jó lenne egy kis keresetkiegészítés. Közgazdászként én pl. pályázatírást tudnék elképzelni magamnak, ha elküldenék a szükséges dolgokat E-mail-ben miért ne lehetne itthon megírni. Most tavasszal volt egy kis munkám ( Széchenyis pályázatokat írtam,) de ez nem távmunka volt, egy vállalkozónak dolgoztam itthon. Jól is esett, legalább egy kicsit mozgott az agyam.
De én a neten eddig nem találtam semmit, akiknek írtam, az mind komolytalan volt.
Szerintem is gyerekcipőben jár a távmunka nálunk, csak beszélnek róla. Pedig olcsóbb a munkáltatónak is szerintem. Én meg úgy osztom be az időmet, ahogy akarom, a lényeg,hogy a feledat kész legyen.
Edina! Én a tavmunka.lap.hu -n pont fordítóknak való munkákat láttam, még mérges is voltam,hogy nem tudom ilyen szinten az angolt. Mert pont a fordítás az, amit leginkább el tudok képzelni távmunka lehetőségként.

Kitty
 


A GYES mellett már lehet (ha igaz, a gyermek másfél éves korától), az otthoninál nincs idő korlát sem, amúgy pedig 4 órásban dolgozhatsz.
Gi
AnyaGi
 


Sziasztok!
Örülök, hogy ennyi hozzászólás érkezett, ebből is látszik, hogy milyen sokunkat érint ez a probléma!!

Szia Heni!
Én azt a taktikát választotam, mikor terhes lettem a 2. babámmal (a nagylányom 2 éves és 3 hónapos volt és azt a "rengeteg" GYES-t kaptam)hogy kiirattam magam a nőgyógyászommal betegállományba, így táppénzre tudtam menni, amit a fizetés után számolnak. Ez lényegesen jobb volt így, legalábbis a szülésig. Úgy tudom a GYED-et is és a GYES-t is meg lehet szakítani így (ha van munkaviszonyod) Egyébként március után, ha terhes is leszel esetleg, a GYES jár.

Szia AnyaGi!
Üdvözöllek táborunkban. Ezeket a honlapokat ismerem, én is böngészem sokat, de érdemit még nem találtam.

Szia Pocok!
A gyerkőc 1,5 éves korától vállalhatsz munkát heti max 20 órában. De bölcsibe a gyereket a GYED alatt még 4 órába sem veszik be. GYES mellett már mindkettő mehet (munka + bölcsi) De távmunkát lehet megbízási szerződéssel is végezni, úgy tudom ezt lehet GYED alatt is, nem? Ti hogy tudjátok?

Szia Kitty!
Én már 4 éve vagyok itthon (2 gyermekemmel), kezdem unni. Előtte aktív életet éltem, külker. ügyintézőként dolgoztam. Nagyon szeretnék valami itthoni munkát. Irigyellek nagyon a pályázatírásért, valami ilyesmi nekem is bejönne. Hol találtad ezt a vállalkozót? A tavmunka.lap.hu-val az a probléma, hogy elkérnek pár ezret a fordítás regisztrációjáért, aztán vagy adnak munkát vagy nem. Az a baj, hogy nem vagyok szakfordító, csak felsőm van németből, gyakorlatom sincs sok. Egyébként a fordítás tényleg tipikus távmunka, csak nagyon sok van belőlük, rengeteg fordítóiroda és egyéni szakfordító van. Most lenne jó kozmetikusnak lenni! Két barátnőm is GYES mellett feketén dolgozik. De sajna (vagy nem sajna) nem vagyok az. Én a számítógéphez, némethez értek.

Szívesen vennék még több hozzászólást a témához, szerintem még rengetegen vagyunk ebben a cipőben. Szívesen beszélgetnék olyan valakivel is, aki távmunkában dolgozik, esetleg fordít. Jó lenne ötleteket, tapasztalatot gyűjteni. Egyébként bármilyen kétkezi, bedolgozói munkát is végeznék. Pl: összeszerelés, csomagolás,stb. Nem álmaim munkája, de ha pénzt lehet vele keresni...?! Tudtok ilyet? Vagy dolgozik valaki ilyen téren?
Írjatok!!
Sziasztok
Edina
 
 


Szia Edina!

Én azt hallottam, hogy az ilyen összeszereléses balhé tök szívás. Nem fizetik meg egyáltalán, deviszont baromira megnézik és a legkisebb hiba miatt már buktad.
A legtöbbel az a baj, hogy Neked kell befizetni egy összeget...aztán figyelhetsz. Ez az összeg lehet több ezer ft is...azt hiszem egyikünknek sincs kidobnivaló pénze Kép
Tanácstalan vagyok...
DBarbi
 


Szia DBarbi!

Egyetértek Veled, tényleg fillérekért lehet bedolgozni. Képzeld nemrég lett volna egy lehetőségem selyemvirágokat összerakosgatni, (pontosan nem tudom a menetét) és darabjáért 50 FILLÉRT fizettek volna!!!??? Ez RÖHEJ. Pedig elég aprólékos, pepecs munka. Hát ennyiért azért talán mégse. Esetleg ha megfizetnék...... Mert az időmbe beleférne. Na csak lesz valami értelmesebb.
Sziasztok!
Edina
 
 


Sziasztok!

Úgy látom köztetek én vagyok az egyedüli kompetens Kép Én ugyanis távmunkában dolgozom.
Bár ez valóban olyan, mint a fehér holló (MÉG), azért leírom a dolgot.
3 évig dolgoztam a Tesco győri központjában, mint kereskedelmi tolmács-asszisztens. Aztán idén januárban terhes lettem, sajnos februárban el is veszítettem a babát, és táppénzen voltam egy darabig. Aztán visszamentem márciusban dolgozni, pár hétre, ugyanis egyik pillanatról a másikra lebénult az arcom jobb oldala. Na azzal aztán hónapokig itthon voltam, miután enni, inni nem tudtam. Az egyetlen amivel tisztában voltam, hogy nem akarok vissza menni a tesco-ba. A férjem a Kisalföld Volán Rt-nél programozó, és említette, hogy adjam be az önéletrajzomat, hátha lesz valami, mert most a Volán pályázott pár új munkahelyre. Hamar kiderült, hogy távmunkahelyeket szeretne létesíteni a Volán, méghozzá 3-at. Ebből az egyiket megkaptam. Én az EU csatlakozással, pályázatfigyeléssel, internetes anyaggyűjtéssel foglalkozom, a másik kettő pedig otthoni programozással, web szerkesztéssel. Véleményem szerint ami valóban jó távmunka, nem ilyen humbug féle, az hasonló területen működik, mint a miénk. Az EU csatlakozás után ez a terület is fellendül majd. A fizetésem sem rossz, ha azt nézzük, hogy a tescoban 3 év után 108000 volt a bruttóm, + havi 1400 Ft étk. hozzájárulás, itt 100 a bruttóm, + havi 4000 Ft étk. hozzájárulás, + 13. havi fizetés, + év végi jutalom, stb. Most ugyan nem tudom, hogy a privatizáció miatt milyen változások várnak, de annyira nem vagyok betojva. Amúgy május végén megint terhes lettem, most vagyok 33 hetes, és az anyaságin kívül (168 nap) nem megyek másra, hanem dolgozom itthon tovább.
Egyébként próbáltam már másnak segíteni ilyen dologban, de nagyon nagyon ritka az ilyen jó állás. Sokan pedig a saját munkahelyükön próbálják elintézni, ha olyan beosztásban vannak, hogy számítógépen, és interneten tudnak dolgozni otthonról. Amúgy attól függetlenül, hogy tolmács voltam, nekem meg sem fordult a fejemben, hogy fordítással foglalkozzam itthon. Egy, hogy szerintem nincs hozzá elég tudásom, kettő pedig rengeteg időt elvesz. Az egyik olyan munka, ami tényleg időigényes.
Remélem, hogy azért sokaknak sikerül majd a jövőben távmunkában elhelyezkedni. Nemrég olvastam nem is egy tanulmányt, amiben azt írják, hogy a távmunka a munkáltatónak is nagyon megéri. Nincs betegszabadság, nem kell fenntartani annyi irodát, és még számos előnye van. A dolgozó szempontjából meg nem is sorolom Kép
Sok szerencsét mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
 


Te mákos! ;-)
 
 


Sziasztok!

Bogi, Veled már konzultáltam ezügyben, és tényleg nagyon jó neked, ez az, amit távmunkának hívnak. Bízom benne, hogy tényleg fellendül a jövőben, de eddig inkább csak cikkek jelentek meg róla, meg konferenciákat szerveznek a témában, de a valóságban sehol sincs.

Egyett tudok, hogy pl. a MATÁV-nál elég sokan dolgoznak távmunkában, de,hogy milyen területen,azt nem tudom.

Edina!
Én úgy találtam a vállalkozót, akinek írtam a pályázatokat, hogy Ők dolgoztak itt a lakásomban, és tudta,hogy magamnak írtam Széchenyis Energiamegtakarítási pályázatot, amit el is fogadtak. Így aztán megkérdezte,nem lenne-e kedvem az ügyfeleinek megírni. Ennyi. De sajna ezek csak Lakossági Energiamegtakarítási Pályázatok voltak, ami márciustól indult, aztán nyárra már ki is fogyott a keret, úgyhogy most várok,hátha jövőre is lesz, akkor megint lesz egy kis meló. De sajna nem volt olyan rengeteg, talán jövőre.

Aztért, ha valaki hall valami lehetőséget, szólljunk egymásnak, hátha sikerül valamit elcsípni.

Kitty
 


Szia Bogi!

Először is gratulálok a leendő kisbabádhoz, sok boldogságot Nektek!!
Másodszor meg gratulálok a távmunkához. Ez már komolyan és ténylegesen távmunka. Valami ilyet képzel szerintem mindenki a távmunka fogalma alatt. Pályázatok figyelése, Internetes adatgyűjtés..., nagyon jól hangzik. Bonyolult egyébként, vagy időigényes? Mennyit foglalkozol vele naponta? Milyen időnként kell leadni az anyagot és az személyesen vagy neten történik? Netán nincs szabad hely??!! Tényleg az EU csatlakozással remélem tágulnak majd a lehetőségek!!

Szia Kitty!
A MATÁV távmunkát hol hallottad vagy olvastad? Konkrétat nem tudsz?

Sziasztok!!
Írjatok!!
 
 


Edina!

A férjem MATÁV-os, Ő mondta,hogy sokan dolgoznak távmunkában a cégnél. Szerintem Ők eredetileg "rendes" dolgozók voltak, és úgy kerültek ki távmunkába. Gondolom az üzletkötők, meg ilyesmi munkával foglalkozók, nem hiszem,hogy csak otthon dolgoznak, legfeljebb a feladatot kapják neten, és úgy küldik vissza a kész munkát.De szerintem Ők inkább napközben kinn vannak az ügyfelek körül. Azért majd faggtom a férjem, hátha többet tud.

Kitty
 


Sziasztok!

Edina!
Szabad hely sajna nincs. Amúgy egyáltalán nem időigényes, ha valaki rutinos. Havonta le kell adnom egy szerkesztett hírlevelet az aktuális témákról, ami természetesen a cég profiljába vág. Nem csak Eu-s dolgokat, hanem pl. jogszabály változásokat, stb. Nem is mondhatom, hogy napi elfoglaltság, mert vannak napok, amikor nincs időm a gép elé ülni. A lényeg, hogy meglegyen a munka, az már nem érdekel senkit, hogy hogyan.
Az én közvetlen felettesem a vezérigazgató, így vele kell konzultálnom. Éppen ezért gondolhatjátok milyen gyakran ér rá velem foglalkozni. Amikor igen, akkor egy órás megbeszélésünk van, de őt megnyugtatja, hogy folyamatosan hallatok magamról, mert ha van valami fontosabb változás, azt azonnal tudatom vele. Amúgy az ötleteimet is szívesen fogadja, tényleg nagyon szeretem, mint főnököt. Most lesz kiépítve nálunk az Intranet is, arra is vannak ötleteim, abban pl. tevékenyen részt fogok venni. Tényleg nagyon örülök, és mázlistának érzem magam, hogy egy ilyet sikerült kifognom. Eleinte azt hittem, hogy a kollégák majd mindenfélét beszélnek. Hát ilyen is van, de zömmel szuper jól fogadja, és együttműködnek. Pedig ezt senki nem gondolta a cégnél Kép
Gondolom lassan felfogják, hogy tényleg EU tagok leszünk, és lépni kell bizonyos dolgokban.

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!
Én is otthon vagyok, jelenleg gyesen, de miután szorgalmasan csináljuk a gyerkőcöket (ő a harmadik), nem volt időm időközben elhelyezkedni. A régi munkahelyem (egy Rt.-nél) már megszűnt. Szívesen irogatok (mások szerint egész kitűnően), szívesen eljuttatnám glosszáimat újságokhoz. Nem tudna valaki ilyen ügyben tanácsot adni?
Köszike előre is!
Andi
 


Hahó,

Edina,
GYED alatt semmilyen kereső elfoglaltságot nem lehet űzni. Én tudom...próbáltam. Már éppen megkötöttem volna a szerződést, leadtam mindenféle nyilatkozatokat, és amikor meglátták, hogy GYED-en vagyok, elálltak az egésztől. Legálisan semmi nem megy, csak GYES-en.

Bogi,
ez tényleg klassz, hogy ilyen is létezik... Az a baj, hogy a cégek nem látják át a távmunkában rejlő lehetőségeket, illetve a jogi háttere máig nincs külön kialakítva, ha jól tudom, ezért fázik tőle mindenki. Meg hát a régivágásű főnök gyakran retteg attól, hogy nem tud minden pillanatban a beosztottai nyakába lihegni (ellenőrizni a munkamorált). Ezenkívül állítólag külön pszichikai alkalmasság kell a távmunkához, és nem tudom, hogy ezt mennyire tudja mérni egy átlag HR-es. És bizonyos munkáknál tényleg kell a folyamatos személyes kontaktus (persze egy rakat munkánál nem kellene, ezeknél nincs mentség).

Én is ezzel próbálkozom most (mármint majd gyed után), de nem könnyű. A volt munkahelyem egyáltalán nem nyitott ilyesmire, a munkám sem minde részletében olyan jellegű (némely részletében igen, de még azt sem végezhetném itthonról), tehát másutt kell keresgélnem.

Andi,
az újságoknál nyugodtan jelentkezhetsz egyrészt a la natúr is, hogy szeretnéd, ha kipróbálnának. Akkor egy ideig írogatsz nekik, és nem fizetnek. Aztán vagy kellesz, és alkalmaznak külsősnek, vagy nem. Az újságírás egyébként, amennyire én tudom, egy cefet rohangászós szakma, és napi odafigyelést igényel (vagy folyamatosat, attól függ, milyen sajtóorgánumnak dolgozol). Normálisan csak a fővárosban fizetik meg, vidéken kész éhhalál Kép Ha van valahol ismerősöd, az egy másik történet. És egy harmadik, ha jelentkezel valamilyen cikkíró pályázatra - abból bármi lehet. Ez esetben a pályázatokat érdemes figyelni, a pafin mindenképpen, illetve talán a MÚOSZ honlapján is, meg még ki tudja, hol.

Sok sikert mindenkinek,
üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!

Van egy listám, hogy a tavaly kiírt pályázaton, (amin az én cégem is elnyerte a távmunkások foglalkoztatásához a költségfedezetet) mely cégek, mennyi pénzt nyertek.
Rengeted budapesti és vidéki cég van, és van olyan, ahol pl. 40!!! távmunkahelyet alakítottak ki. Aki kéri, elküldöm e-mailben, szemezgessetek, szerintem érdekes. És abból ítélve nem is olyan elkeserítő a helyzet!

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
 


Bogi!
Szeretném, ha elküldenéd a címeket!
kisskamion@vnet.hu
Köszi: Anikó
Névtelen
 


Bogi!

Légyszi nekem is küldd el!
csabah@westel900.net

Köszi: Kitty
 


Bogi!
Csatlakozom az előttem szólókhoz: Légyszíves nekem is küldd el!
cornpop@freemail.hu
Andrea
Andrea
 


Bogi!

Engem is érdekelne, légyszi küldd el nekem is!
agw@freemail.hu

Köszi: Gi
AnyaGi
 


Hahó,
Bogi,
én is vevő lennék rá - köszi Kép
Szegény, most hirtelen mennyi emilt kell küldened...te se ajánlasz föl többet ilyet Kép

Üdv
Kriszi
kriszi@dravanet.hu
(de a nevemre kattintva is megy)
 
 


Sziasztok CSajok!

Mindenkinek elküldtem!

Excel táblázat!
Ha valakinek gondja van, nem ment át, vagy ilyesmi, írjon, és küldöm újra!
Remélem tudjátok használni valamire.

Bogi

KépKép

KépKép
 


Bogi!
Én is kérem szépen!
Köszönöm!
Csi
szuszetti@freemail.hu
 
 


Bogi, légyszives küldd el nekem is:
zsunya@freemail.hu

Köszönöm
Zsunya

 
 


Bogi, nekem is kérlek!
detholos@freemail.hu
köszi
Solya
 
 


Kedves Bogi, kérlek, nekem is küldd el!
kisklarus@freemail.hu
köszi szépen
Klára
 
 


Bogi!

Köszi szépen, tényleg viszonylag sok ilyen mhely.van. Legalább azt is lehet látni,hogy kb. milyen típusú munkákra alkalmaznak távmunkásokat.
(Sajna én még nem dolgozhato, TGYAS és GYED alatt nem lehet) Na,de majd utána!!! 2 év múlva hátha javul a helyzet.

Kitty
 


Kedves Bogi!

Légyszíves, küldd el nekem is!
Köszönöm szépen!
samci@vnet.hu
Halacska

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
 


Lányok,
nekem vlahogy elkezdték küldeni az apróhirdetés.hu-ról a hirdetéseket, állítólag megrendeltem, de nem emlékszem rá Kép...
Szóval rendszeresen küldözgetnek interneten végezhető távmunkról hírdetéseket, igaz, ki még nem próbáltam, és az is igaz, hogy ezek valószínűleg alkalmi jellegűek, de ha valakit érdekel, elküldök egy párat mintába.
Kíváncsi
 


Sziasztok

Második adag is ment, ebben a pillanatban!

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
 


Bogi, megkaphatom én is?
gabormagdi@freemail.hu

Köszi, Magdi
 
 


Bogi, én is szeretném!

sofka@freemail.hu
 
 


Bogi, nekem is küldd el légyszi!
sammm@freemail.hu
Köszi, Adrien
 
 


Bogi, Kíváncsi,
nekem is légyszi! Kép

virag78@axelero.hu

Köszi, Virág
Virág
 


Bogi!
Én is kérnék!
Cimem: gitike@freemail.hu
Köszi.

Giti
Giti
 


Bogi,Kíváncsi

nekem is légyszilégyszi Kép Kép mbarbi@chello.hu

Köszi:

Barbi
DBarbi
 


Fiore!Szemellenzös hülye vagy!
miki
 


Szia Bogi!
Nekem is küld el légyszi. Köszi: Erika

bate.attila@chello.hu
 
 


Szia Bogi!
Én is kérném szépen. Köszönöm! Zsuzsi

oliser@primposta.com
ozsuzsi
 


Szia Bogi!
Kérném szépen én is! Köszi: Beatrix
Beatrix28@vipmail.hu
 


Miki,
most ez mi volt?!
sz
 


Szia Bogi!

Nekem is elküldenéd? gmagdi@freemail.hu
Előre is köszi.

Magdi


Bogi! Én is csatlakozom a kérők közéKépKép kérném azt a táblázatot!
Kiváncsi, egy pár hirdetést nekem is átlökhetnél, amik jönnek neked az apróhirdetés.hu-ról

És amiért jöttem!
Nálunk Gödöllőn alakult egy csoport, és így próbálunk távmunkákat keresni. Hírdetjük magunkat különböző helyeken, pályázunk munkákra, és van ami összejön, van ami nem.
Akit érdekel, e-mailben megírom a csoport web lapjának a címét, nézzétek meg, és akit érdekel, jelentkezhet is. Vannak gödöllői tagok, és környékről, pestiek is vannak, sőt még távolabbról is. Akit érdekel nézelődjön, illetve a saját regionális területeteken Ti is szervezhetnétek ilyesmiket. Pl. szerintem Győr, Szombathely, Debrecen, Pécs, stb messze van Gödöllőtől, de ha ott összefogtok, nekiindultok, akkor lehet, hogy sikerülhet. Azt vettem észre, hogy ha valaki egymaga indul neki eme rögös útnak, az sokkal nehezebb, mint csoportban.
A csoportban lehet munkát szétosztani, van egy témafelelős, és ő szól a többieknek, ha van vmi meló. Ráér-e az illető akinek szólt, ha nem, akkor szól a másiknak, és már el is lehet vállalni a melót.
Van amikor nagyon nagy lélegzetű melók vannak, ahol egy ember nem is rúghat labdába, oda tényleg sok ember kell, és akkor esetleg jó szemmel nézik, ha egy összeszokott társaságról van szó.

Nem tudom, hogy érthető voltam-e, ha nem akkor kérdezzetek!

Sziasztok!
Zsuzsa

 
 


Bogi, Kiváncsi én is megkaphatnám az e-maileket?:-)
 
 


Hahó,
Zsuzsa,
ez remek ötlet. Én is éppen hasonlón gondolkodtam a napokban. Elküldenéd a honlapcímet, kíváncsi vagyok, ti hogy csináljátok.
Köszi,
üdv
Kriszi
 
 


Szia Zsuzsa!

Nekem is elküldenéd a honlapotok címét? Hátha itt is érdemes lenne elindítani valami hasonlót.

Köszi:
Kitty
 


Sziasztok!

Bogi, Zsuzsa, Kíváncsi!

Nekem is küldenétek?

Köszi!
K.

KépKép


KépKép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron