Új privát üzeneted érkezett!

Solya!


Köszi, engedem. Ha segíteni akarnak.
OKÉ
 


Zsóka,
tényleg, miért is? Kép Össze vagyok zavarodva kissé talán? Kép Valahogy azonosítottalak helyesíró névtelennel... De ezt már csak egy lélekbúvár mondhatná meg, hogy miért! Kép

Oké,
én ide többet nem jövök. Ha akarsz, tudod, hol érhetsz el. De még nem tetted meg azt, amire reggel kértelek...
 


Emlékeztek? Mikor azt írtam, hogy nem biztos, hogy Okénak ez a fajta segítség kell? Nem mondom, hogy teljesen igazam volt, de láthatóan még azt is elmarta maga mellől, aki segíteni akart neki.
Névtelen
 

 
 

Hát... ha valakinek nem ártottam - az kiváncsi.
OKÉ
 


Off
OKÉ
 


Oké,
bántottál vkit, aki Kíváncsihoz közel áll. Ez majdnem uaz, mintha őt bántottad volna, nem?

De gondold végig, mire kért. És ha segítség kell, írj neki.
 
 


jaj, csajok! Képzeljétek::::
Tökjó lenne mi? Mellébeszélni, általánosságokat mondani! Persze, így is lehet. Most ott vagyok, ahol 180 üzenettel előbb.
OKÉ
 


Nem, OKÉ,
nem ezt kérte.
 
 


Solya! Az a valaki meg engem bántott. Nagyon. Vissza lehet olvasni.
OKÉ
 


De itt Te kérsz. És az a kapcsolat, kapcsolat. A te és kíváncsi közötti szál még nem elég erős. Könnyen szakadhat. és lehet, hogy Kíváncsi, miután ismeri őt, tud olyat, amit te nem. Rólam is tud sokmindent és én is sokkal többet tudok róla, mint rólad.
 
 


Solya!


Ezt értem. De ez a szál már nem is lehet erős, mert kiváncsi sem kiváncsi rám. Egyébként is. KI BARÁTKOZNA EGY ALKOHOLISTÁVAL?
És ez nem provokáció ( tudom, kötőszóval nem kezdünk mondatot), de tény: van nekem szerelmetes férjem, gyerekem. Akkor mi nem jó? Na,. ezt nem tudom.
OKÉ
 


Magaddal békülj ki.
 
 


Solya!


Azon vagyok. Hidd el.

Topic meghalt.Bár Hóvirág érdekel. Hátha neki meg én tudok segíteni.
OKÉ
 


A remény hal meg utoljára.
 
 


OKÉ,
hány gyereked van?

Zsóka
 
 


Kettő
OKÉ
 


Solya!

Ja! Tehát topic előbb.
OKÉ
 


Úgy tűnik sikeres a szellemidézésKép

fiú, lány? vegyespáros? mekkorák?
 
 


Oké

Miért gondolod, hogy nekem segítened kellene?
hofeher
 


De igy nem tudok vigyázni rád!
Montam, csak az energiádat pocsékolod itt!
Az vagyok
 


hofeher! Bocsi!
Hóvirággal kevertelek.

Solya! Lányok. 6 éves és 4 hónapos
OKÉ
 


Az vagyok!

Vettem.
OKÉ
 


Nyugodj meg! És vigyázz magadra!
Akkor jó
 


Oké!

Én vagyok Hovirág is, csak időközben bekevertem a neveket, de fentebb már egyszer írtam

hofeher=hóvirág=névtelen (akivel sokat vitáztál)

Még mindig nem értem, miért Te akarsz segíteni nekem?!
hofeher
 


hofeher!
kaptam 2 mailt anonim névvel. Az egyiknek a férje koholista. Úgy néz ki, nem te vagy az. Bocs. De tényleg léptem. Van, aki segíteni akar. Hallgatok rá. Energi nem ide. BIBIPP!
Ha jól leszek, visszajövök.
OKÉ
 


Oké,
várom az okés OKÉtKép
 
 


Én csak nagyon tudlak kérni, hogy ha már te átmentél ennyi szörnyűségen, a gyerekeidet kíméld meg. Ha tényleg alkoholista vagy az egy betegség. Gyógyítható. Ne halogasd, fogd meg az elején! A legfontosabb, hogy előbb önmagad előtt ismerd be, hogy segítégre szorulsz. Szakemberére és a családodéra is. Állj eléjük és mond el mi a problémád, másképp nem tudnak segíteni. Biztos nem lesz könnyű, de a gyerekeidért meg kell tenned.Bár én abban reménykedem, hogy most egy kicsit egyedül érzed magad, otthon a babával és nem olyan rossz a helyzet, ahogy látod. Ezt is a férjeddel kellene megbeszélned, mert ha ő nem veszi észre, biztos nem vagy alkoholista. Az alkoholista nem tudja ellátni a gyerekeit, nem tudja konrollálni, hogy most nem iszom, mert itthon van a férjem, stb. Nem beszélve az italszagról. De az is lehet, hogy vagy olyan intelligens, hogy még az elején felismerted.
Egyébként az én apám is alkoholista, és én is amikor esténként iszok egy pohár sört, vagy egy kis likőrt átfut az agyamon, hogy csak nem...
De persze ez hülyeség.
dinoka
 


Solya!


Előbb-utóbb megkapod.

Névtelen!

Megkaptam a leveled.

OKÉ
OKÉ
 


dinoka! Te nem...!!!!Én igen.
OKÉ
 


Offoljátok már ezt a topicot! Légyszi!Nem
t
udok nem válaszolni.
OKÉ
 


Oké! Az enyémet kaptad meg???

hófehér
hofeher
 


Mostmár nem tudom. Kaptam egy nagyon kedves levelet. Ennyi.
OKÉ
 


Oké!
Azt hiszem az voltam én. A vége:

Névtelen a Babanetről (ott ezután nem leszek névtelen, de ígérem, ott is rám ismersz majd)

Ha ez az a levél, akkor én voltam.
hofeher
 


Te, OKÉ!
Az jutott eszembe, arról, hogy nem tudsz elmenni, hogy nem lehet, csak ez kell? Hogy legyen kivel beszélgetned? Hogy ne érezd magad egyedül? Mert társasabb lény vagy az átlagnál. Főleg, ha a médiában élsz, akkor a kommunikáció elvesztése, a magány sokkal erősebben nyomaszthat. És akkor jönnek a rossz gondolatok, rossz gondolatokat meg követi ez az. Nálad az alkohol. Másnál más. Mondjuk a csoki. Hm. Kép

Na pá! Kép
 
 


Oké!

Levelemet tegnap megkaptad. Miért nem írsz? Az nem válasz, hogy írsz egy mailt egy másik címről, hogy oda írhatok. Azt gondoltam, beszélgetni akarsz. Megteheted, hiszen tudod a címem. De én mit írjak most? Mire vársz?

Ha Te nem válaszolsz, én nem írom tele a postaládádat.

Amúgy örülök neki, hogy a Babaneten is sikerül beszélgetned. Látod, van aki visszajön, aki figyel Rád, aki meghallgat. Csak beszélj, mert tudod, "néma gyereknek anyja sem érti a szavát"Kép.

Üdv: hófehér
hofeher
 


Hófehér!


Köszönöm. De itt sem tudtam megfelelni az igényeknek.
OKÉ
 


Hófehér!


talán valamit tehetnél. Mondd meg, hogy neked megadtam a mailomat. Hogy miért pont neked, azt nem tudom. De nem hazudok. Nem vagyok álszent. Sose voltam az.
OKÉ
 


Kedves Mindenki!

Oké valóban megadta a mail címét. Az igazit.

Oké!

És miért nem írsz? Nekem nem kell megfelelned! Kép
Nem támasztok igényeket Veled szemben.

Üdv: hófehér
hofeher
 


hófehér!

nem tudok mit. Ha kérdezel, válaszolok. Kiégtem.
OKÉ
 


Solya!


Ha tudnád, mennyire rátapiztál a lényegre.
OKÉ
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm szépen a barátságotokat, jól esett, nagyon!!! Kép Kép Kép


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kedves Oké!


Itt vagyok. Kép

Nem utállak, szánlak, (különbség).

Igen nem tudok helyesen írni, de talán több ok miatt is,
diszlexia hajlamos vagyok, ill. figyelem zavarom is van (ez most tudtam meg felnőtt fejjel, amikor azt kutattam az én gyermekem miért más mint a többi)
ebből kifolyólag autót vezetni megtanultam, de nem tudok gépírni és nem is fogok tudni maximum ha vért izzadok
nem tudom az ujjaimat ütemre összerendezni

nincs térlátásom és emiatt tök mindegy, hogy hogy állnak a betűk és az írásjelek a papíron, nem látom hol a hiba.

Néha úgy segítek magamon, hogy lefuttatom a helyesírás ellenőrzőt. Miondjuk attól még a megfogalmazás marad ugyan olyan.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Végiolvastam a mai termést, láttam többször is szólítottál.
Nem azért nem jöttem, mert elüldöztél, sőt tök jót tettél velem.
Látod, már te is tudtál segíteni valakin Kép.

Este (ja, már mejdnem hajnal volt) elhúztam aludni. Reggel elvittem a srácokat az oviba, közben meghívtam az egyik kis barátunkat délutánra játszani.
Ennek kapcsán dolgom akadt délelőttre.
Kép Kép Kép (Remélem veszed a lapot), a nőrsznek fájt a feje, maradt az ovi, a bejárónő meg lábát törte, maradtam én. Kép Kép Kép

Főztem, mostam, takarítottam. Még sütit is tudtam sütni a gyerekeknek. Diós muffin. Kéred a receptjét? Tök könnyű és nagyon finom.
Ja és olyan jó érzés, mert tök csili-vili a lakás. Ez által a hangulatom is emelkedettebb mint máskor. Kép

A barátok 1/2 8-ig maradtak olyan jól érezték magukat.
Fürdés, vacsi, mese helyett most játék volt.
Hoztak a barátok egy Meccano szerű csavarokkal összeszerelhető fémépítőt.
Lassan hazért a párom is. Neki is vacsi, de a nagy már enni is alig hagyta, hogy segítsen neki összeszerelni az autót.
Miután kicsi ügyetlen ujjacskái vannak, ő válogatta az alkatrészeket, a párom összeillesztette, és ő csavarta rá az ici-pici anyacsavarokat. Közbe már marha nagyokat ásítozott, de 1/2 11 -re kész lett, most meg békésen alszik az új szerzeménnyel.
Én meg a kicsivel legoztam és rá kellett jönnöm micsoda klassz dolog az!!! (Persze nekem gyerekként nem volt ilyen csuda játékom)
Ez a kisebbik Lego volt, építettünk házat, versenyautót és amin magam is elcsodálkoztam, de most tökre megértettem miért is tudnak két kockával ellenni, 3* három kockából gólyacsaládot kreáltunk a ház tetejére. Kép

Szép nap volt, nekem legalább is.
Holnap kirándulni megyünk, remélem holnap is süt majd a nap, és nem lesz nagyon hideg.

Egész nap gondoltam rád, de nem tudtam, akartam feljönni a netre, mert akkor itt ragadok és nem maradt volna időm semmire.


Kívánom, hogy legyen neked is holnap szebb napod, és mindennap az előzőnél szebb és jobb.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Oké,
én kérdeztelek. Mégsem válaszoltál. Ez is elszomorított. Tudod, a másik embernek is vannak érzelmei, és ugyanúgy ki tud akadni, mint te.
Bigacsiga,
nagyon szép napod volt! Örülök, és nagyot nőttél megint a szememben! Kép
 


Szia, OKÉ!

Elfelejtettél reagálni a kérdésemre: pontosan hol áll a szakemberkeresés?

Bigacsiga, Kép

Virág
Virág
 


Gratulálok!


Eddig csak olvastam, de azért ez már sok. Itt édelegte egymással, hogy ki milyen boldog. Hátha még szarabbul érzi majd magát. Tán ezért nem válaszol.
Névtelen
 


Azért nem válaszol, mert elkezdi tenni a dolgát, talán rájött valamire...
Az aki
 


Na jo, de akkor mi van az osszes Herceggel meg Kirallyal???? Kép
Azok legalabb valos mesek voltak? Remelem! Kép
kivancsi kacsa
 


Kedves Kíváncsi és Bigacsiga!

Búcsúzni jöttem.
Névtelen! Köszi, de nincs igazad. Én is járok a gyerekemmel korcsolyázni, úszni, a kicsivel a parkba. Én is boldog vagyok attól, ha süt a nap. És képzeld, minden héten kapok virágot a páromtól- csak azért, mert szeret!
Csakhogy ez egy segélykérő topic lett volna, és nem egy happy!

Na, mindegy! Sziasztok!
Mindannyiótoknak minden jót!

OKÉ ( mondom: OKÉ )
OKÉ
 


Kedves Oké!

(Még mindig nem tudom csupa nagy betükkel leírni a nevedet, nekem az kiabálás)

Egyáltalán nem mindegy! Kép
És ha olvastad valaha a Kisherceget, akkor nagyon is jól tudod, hogy nem mindegy!!!
Te itt elindítottál bennünk valami és most az egészet összeromboltad, mint a gyerek a kocka várat! Kép

Sajnálom, hogy elmész. Pedig már éppen megbarátkoztam volna veled. Kép
Most viszont úgy érzem levágtad a fél karom. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: