Új privát üzeneted érkezett!

jujujuj!

Diploma nem ahhoz kell, hogy meghallgassa vki, hanem ahhoz, hogy segíteni tudjon. Nem tudjuk eldönteni, hogy ezekben a helyzetekben elég-e a meghallgatás, vagy annál több is kell.
És bizony, sosem vállalnék ekkora felelősséget.
Okozhat kárt a hozzá nem értés is.
Névtelen
 


Virág!


Ha vetted volna a fáradtságot, és visszaolvasol, láthatnád: itt, a neten kértem segítéget és úgy néz ki, majd kapok is.
OKÉ
 


Oké!

jujujujt félreértetted! Olvass a sorok között!
Névtelen
 

 
 

jujujj!

Ha az vagy, akitől segítséget kértem, ne itt üzenj! oke.oke@mailbox.hu
OKÉ
 


Egyébként:

Az ember ne menjen át a szomszédjához, a barátjához, hanem: JAJ? AZONNAL MENJEN ORVOSHOZ! És nehogy eszébe jusson meghallgatni a barátai véleményét! Ajajajj!

Ez komoly?
OKÉ
 


Oké, ha véleményt akarsz, ha együttérzést akarsz, ha beszélgetni akarsz, azt itt megkaphatod.
A segítséget, ami kivezet az alkohol rabságából, azt nem kaphatod meg itt. Ha a gyermeked, a férjed nem eléggé ösztönöz arra, hogy ne igyál, miért gondolod, hogy a "szomszéd" majd megoldja a problémádat?
Névtelen
 


Névtelen,
lehet, hogy oké első körben valóban csak beszélgetni akar, nem? Tudod, vannak dolgok, amiknek a megoldásához sok időre, sok beszélgetésre és sok érvre van szükség. Aki depressziós, az is orvosi kezelésre szorul - legalábbis a legelterjedtebb vélekedés szerint -, mégse mentél a depresszós topikba noszogatni az ott beszélgetőket, hogy hagyják már ezt abba, és forduljanak azonnal orvoshoz!
És ott a dohányos topik is: hányszor elhangzott, hogy a nikotin is függőséget okoz, mégse zavarsz ott se senkit orvoshoz. Ott lehet, hogy a beírók egyszerűen kicseréljék a gondolataikat a problémáról? Miért csak itt szúr szemet, ha valaki beszélni is akar, mielőtt fejvesztve kúráltatná magát?
Igen, először azt kell tisztázni, hogy a baj milyen fokú, aztán kell hozzá elszántság is, ahhoz meg sok-sok támogatás! Nehogy azt hidd, hogy olyan könnyű bemenni egy szakemberhez, és azt mondani neki: alkoholista vagyok!
Egy kicsit több toleranciát várnék, és kevesebb vagdalkozást, miszerint alkohol rabja, meg beteg, meg függő, meg csak szakember segíthet. Meg hogy felelőtlenség meghallgatni, megérteni valakit.
Jó, hogy már nem küldesz/küldtök kényszerelvonóra egy vadidegent!
Nna. Csak nyugi. Oké majd megtalálja azt az utat, ami neki a legjobb a szabaduláshoz. Ez az Ö dolga. Hozzánk azért fordult, mert nincs kivel megbeszélni a problémáját. Ezért a beszélgetés meg a MI dolgunk, már aki vállalkozik rá. Nem kötelező! Kép
 


Még csak annyit mondanék a kérdéskörhöz, hogy még a beszélgetés elején elhangzott többektől, hogy aki rendszeresen iszik alkoholt, még ha nem is minden nap, de rendszeresen, az már alkoholista. Csendben megkérdem: akkor minden francia alkoholista lenne? ugyanis köztudomású, hogy minen étkezéshez elfogyasztanak egy pohár bort....
 


Kíváncsi!

19.25-höz: talán ezért vagy Te még itt, más meg már nem.
Ítéletet mondani rohadt könnyű.
OKÉ
 


Névtelen!

A mail címem már itt is többször megadtam!
Az alapján, amit írsz, segíthetsz! Segíts!
OKÉ
 


Kíváncsi!
Küldtem választ, ha minden igaz. De ha visszaírsz, megadom a sajátomat. hátha még tallkozhatunk is! Jéééééé! Tényleg, mindenki eltűnt, Közhely, stb...?
OKÉ
 


Oké! Komolyan nem értem, ha a terhesség alatt kibírtad, hogy ne igyál, most miért nem megy? Hiszen már minden tekintetben érzed, látod a gyermekedet, sokkal valóságosabb a kötődésetek, mint mikor a pocakodban volt. Valahol mélyen kellene keresni ennek a problémának az okát, és hidd el, nem kötözködöm, de mégis szakmai segítségre IS szükséged lehet.
Kíváncsi! Oké annak idején azt írta, hogy ha találna egy leinformálható pszichoterapeutát, azonnal elmenne hozzá. Akkor miért ne menjen? Kérlek, ne erősítsd abban a hitben, hogy ezt a lépést nem kell megtennie. Nagyon becsülöm, hogy egyedüli emberként felajánlottad a segítségedet, a barátságodat Kép, igazad van, erre IS óriási szüksége van. De ha nem Te -akire hallgat-, akkor ki indítsa el a gyógyulás útján? Nem én fogalmaztam meg, hogy alkoholista, hogy mérték nélkül iszik, hanem Oké jellemezte így magát. Semmi bántani akarás nincs bennem, kívánom, hogy legyen ereje Okénak ahhoz, hogy úgy tudja alakítani az életét, hogy elégedett, boldog anyuka legyen. És ezt tiszta szívemből, őszintén írtam Kép!
Névtelen
 


Szia? kÍváncsi!

Ezzel az pf-fel elég tanácstalan vgok úgyhogy ha válaszolsz, inkább megadnám a magánt.
Többiek? Hol vagtyok? Megállt a tudomány?....
OKÉ
 


Kedvesem,

minek is jönnének ide, írtál valami érdekeset?
Tettek fel kérdéseket, egyre sem válaszoltál, csak amire akartál.
Írtak hozzászólásokat, röviden kommentáltad, de magadról semmit sem írtál.
Akkor meg miről is akarsz beszélgetni? Kép

Tudod, drága hol vannak?
Vacsoráztatnak, fürdetnek, szoptatnak és mesét mondanak a gyereknek. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Oké?

Miért provokálod a többieket? Itt voltak, rájuk se bagóztál, hát elmentek. Azért biztos benéznek időnként, elolvassák a hozzászólásokat és mennek tovább. Magadnak köszönd!
Névtelen
 


Kedvesem!
Téged nem érdekell!

Rájöttél, hogy ez nem valami TV-s topik, és azt hiszed, tiéd a világ!én is szoptatok, fürdetek, mesét olvasok, vacsorát főzök és - adok!!!
Tudod mit!
10 leírott sorommal többet keresek, mint te egy hónap alatt! Jaj, ez nem a Jakupcsek? Tényleg , akkor már ez nem is érdekel?vPedig, jajj, de tiltakoztál! Bmegolni én is tudok - csak nem a stílusom.
OKÉ
 


Névtelen,
mondtam én, hogy ne menjen? Menjen, ha akar!
Csak tudod abban a korban vagyok már, amikor az ember kisség szkeptikussá válik a különféle gyógymódok és csodatévők iránt. Ezért írtam neki rögtön elsőre, hogy segítséget kaphat sok helyről, de IGAZÁN csak magára számíthat. Tapasztalat: járhatsz akárhová, a legnevesebb orvoshoz is, ha benned nincs meg az elszántság... És ebben viszont nagyon sokat segít a környezet, hogy meglegyen az elszántság!
Van egy ismerősöm, majd két évtizedig volt rab. De nem ám úgy, mint oké! Na mindegy. Volt beültetése is többször, volt a pszichiátrián, minden kutyafülét kipróbáltak, református terápia, meg minden. Anonim alkoholisták. Amit akarsz. De nem gyógyult meg. Most egy ideje béke van, hogy a felesége VALÓBAN megindította a válást. Lehet, hogy neki ez kellett. Remélem, hogy ez kellett és tényleg vége. De addig is: nem vesztette el a családját, volt kinek a szavára valóban megijedni, érted? Ha az asszony már az elején elhagyta volna, tudod, most hol tartana?
Nekem elég sajátos nézeteim vannak erről a dologról hozzátok képest, belátom. De nekem nem is az a dolgom, hogy gyógymódokat tálaljak fel, nem vagyok addiktológus. Ember vagyok, aki próbál emberséges lenni, még ha nem is mindig sikerül.
 


Oké,
küldd el még egyszer, ide nem érkezett meg! A profilomban (katt a nevemre) találod a mélcímemet, ha valami gondod lenne.
 


Oké!
Ha oly sokat vagy képes keresni, van is miből inni ám! Amint valaki olyat ír, ami neked nem tetszik - még akkor is, ha előtte kedves, megértő volt, vagy éppen csak segíteni akart-, egyből támadsz.

Ha azt gondolod, hogy attól vagy jobb ember, hogy többet keresel, mint más egy hónap alatt, akkor veled valami más baj is van.
Névtelen
 


Névtelen!


Mi van????
OKÉ
 


Bigacsigáről beszélsz?
Olvass már vissza!
OKÉ
 


Oké!
Bigacsiga szavait emelted ki, az ő által mondottak miatt fakadtál ki.
Olvass már vissza!
Névtelen
 


Ja! És amire olyan büszke vagy, a kereseted, az boldoggá is tesz? Ilyen áron nem szeretnék annyit keresni.
Névtelen
 


eGY EMBERT ÉRDEKEL A SORSOM, A TÖBBI FELKaPOTT TÉMÁT LÁTOTT.
nÉVTELEN! lÁTOD, AMIT ÍRSZ? vAGY te is káosz vagy és ennek köszönhetző, hogy hülyeségeket beszélsz????
OKÉ
 


Névtelen!

Vállald a neved!
OKÉ
 


ja, és névtelen!

Tudod, mi tesz boldoggá?


A gyerekem mosolya és nem te. Takarodj!!!!
OKÉ
 


Miért? Te vállalod? Csak hitegeted magad, hogy milyen jó, hogy kiállsz és vállalod a problémádat és magadat. Elhintetted, hogy ismert médiás vagy, stb. Persze felvet a pénz. A gyereked miért nem ér annyit, hogy ÉRTE megtedd, amit szerinted kell megtenned? Te vagy teljes káosz! Az alkohol az már csak az utolsó csepped a poharadban.
Névtelen
 


Jaj, Kíváncsi!

Nem ment el a mailéem már harmadszorra- Nevedkl.mailbox.hu

vagy nem ?
OKÉ
 


Oké,
higgadj le. Te sem vállalod a neved, megértjük. De ne várd el mástól se. Mellesleg a kereseteddel dobálózni tényleg ízléstelen. Nem is tartozik a témához. Nem elég támadási felület, amit eddig hagytál? Minek újabbal előhozakodni? Hogy még többen ugorjanak rád?
 


tudod mit Névtelen?
Majdnem igazad van. Majdnem.
OKÉ
 


Kíváncsi!


Neked megadtam a mail-emet. A keresetem meg tudod mi? Semmi. A boldogsághoz lótúró. De ezt már sokkal ezelőtt leírtam, és most olyan támad, aki arra sem vette a fáradtságot, hogy visszaolvassa.
OKÉ
 


Oké, vedd ki az l-t!
 


Nem bántani akartalak, ezután sem foglak, de szembe kell nézned magaddal. Ez lenne a legfontosabb. Olvastalak végig, de most te voltál az aki megcáfolta saját magát. Nem hiszem, hogy a pénz fog boldoggá tenni. Igazad van, hallgass Kíváncsira, ő próbál téged jó irányba terelgetni, szelíden, és azt hiszem, segíthet Neked. Ha barátot, ha kedves embert kerestél, benne megtaláltad. De nézz szembe magaddal is! Ezt ő nem teheti meg helyetted.
Névtelen
 


Kíváncsi!

Megvagyok végre? Többet nem írom le ! ( Dehogynem )
Már 5!
OKÉ
 


Névtelen!
Mondom! Itt van a milem: oke.oke@mailbox.hu
OKÉ
 


Oké, ilyen nincs! Kép
Leírom ide, úgyse titok senki előtt, aki rányit a profilomra: hajduk@mailbox.hu
Aztán ügyesen másold át!
Ha meg végképp nem megy, másold be ide, gondolom, nagy titkok nincsenek benne! Kép
 


Nem jöttem rá, hogy ez nem a Jakupcsek..., csak annyit mondtam, hogy nem szeretném, ha az lenne, meg Mónika show, meg az Indexen fő cím.
Honnan tudod, hogy az én ill. a többiek miből/mennyiből élnek...
Persze, hogy enyém a világ! Naná, majd pont veled osztozpm rajta. Kép
Ha tíz sorral többet keresel mint én/mi, akkor miért nem ezt teszed...
Itt még nem villantottál semmit.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Oké! Ezt most komolyan gondolod? Hogy írjak Neked? Szerinted mire mennél velem? Téged a hideg ráz tőlem, pedig Isten látja lelkem, nem bántani akarlak. Ha valóban komolyan gondolod, akkor írok. A válaszod várom.
Névtelen
 


Kíváncsi!

Ez a mailbox-os izé nem megy egyenlőre. Már 4-szer küldtem el.
Szal, :16 évesen anyám pofonjai ellenére férjhez mentem. Ott senki sem védett meg. Pofonokat kaptam, utóbb okkal - mert szeretőm volt.ha már úgyis - miért ne? Na, - magyar népmese- llettem 2x terhes. Apuka nem akarta.Aztán jött egy 15 évvel idősebb herceg. Jé? Másnak is kell? Ráadásul okosabb mint én? 1. számú herceg baromi féltékeny ill. Öngyika akart lenni, ahogy azelőtt a hercegnŐ, akit ő küldött a pszihók közé) nem vicc - Nyéki út 2 hét)- csak ekkor már a hercegnőt ez rohadtul nem érdekelte. Hercegnő férjhez ment. A 15 évvel idősebb herceghez. Szült neki babákat. és most királynő, aki iszik.
OKÉ
 


Névtelen!

Igen, írj.


Bigacsiga!

Te ne írj. Fingod nincs, miről beszélsz. Másolni viszont tudsz.
OKÉ
 


Jajn, nehogy azt mondja valaki. hogy ak orkülönbség! Telt, múlt az idő és hercegnő szerelmes lett... A Királyba, akit ma is imád.
OKÉ
 


Na mégegyszer! A hercegnÖs mese!

Szóval: hercegnő szerelmes lett. 1x. Herceg baromi féltékeny vlot: előbb- utóbb okkal. hercegnő 2x terhes lett, herceg féltékeny. Aztán jött egy másik herceg. Nyéki út 2.- 2 hét. ( Tudod, mi az? )Hercegnő idegbeteg. Ja. 2 gyermekét nem engedték megtartani. Aztán jött a 3. herceg. Ő nős volt, de hercegnőtől babát akart. Lett is, 2 lett belőle. Az utolsó Herceget imádom. Szeretem, a gyerekeim után ő az életem.
Okosság?
Az okosság az, hogy egy célom van: hogy a gyermekeikm boldog felnőttek legyenek. A többi nem érdekel.
Ezért kértem segítséget.
OKÉ
 


Sziasztok!

Most névtelenül írok. Nekem a férjem alkoholista. 2002 decemberében kezdett egyre gyakrabban inni, míg majdnem egy év alatt 2003 novemberében odaáig fajult, hogy EGYFOLYTÁBAN részeg volt, egy nap sem volt, amikor normálisan lehetett volna beszélni vele, vagy hogy egyáltalán törődött volna a gyerekeivel, egész nap csak magában egyedül a piával a szobájában, nem lehetett rá semmiben sem számítani. Szépen kifejezve azt mondhatom, hogy még vécére sem ment ki.
Bár soha nem bántott senkit a családban, amikor részeg volt, inkább magába fordult. Így lényegében amellett, hogy mindent elivott, és nem törődött a gyerekkel, semmit nem róhatok fel neki. Ennek ellenére azonban mindenkit megviselt a dolog.
A nagyfiammal sikerült rábeszélnünk, hogy ez nem mehet így tovább, és ha másra nem, legalább a gyerekeire lehetne tekintettel. Sikerült rávenni, hogy elmenjünk egy pszichológia tanácsadásra. Ez most volt januárban egy hétfői napon. Szerdán már be is fektették az országos pszichiátriára.
Komolyan mondom, az a hely csodát művelt vele.Kép Még mindig benn van, hétvégekre jár haza. Teljesen vissszanyertük azt a régi embert, aki néhány éve volt. Persze ehhez kell az ő akarat erejei is, de szerencsére ő is akarja.
Még nem tudom, mi lesz, ha végleg hazaengedik onnan, de reméljük, nem fog visszaesni, nagyon kitartónak tűnik, és szeret bent lenni.
Anonim
 


Oké, egyszerűen meghányok tőled. Pökhendi vagy, parasztul beszélsz mindenkivel. És úgy éljek, nem alkás vagy, hanem az új tv-műsorodhoz csinálsz tesztet. Hogyan ugrik a segítőkész internetes a jajkiáltásra a különböző fórumokon címmel. Aki neked egyetlen sort is ír segítő szándékkal, az szimplán hülye. Úgy leosztottad itt a népet 2-3 nap alatt, hogy ilyet ritkán látni. ja, és a top médiás, aki még egy freemail címet se képes egyedül nyitniKép Ki hiszi ezt el?Akár el is húzhatnál, most, hogy már van anyag az új 10-soros írnivalódhoz.
ez így nem oké
 


Oké!

Mail ment!

hovirag (eddig névtelen)
hovirag
 


Anonim! végre látom értelmét a topicnak!
Kérlek,írd le bővebben a történeted!
OKÉ
 


Ez így nem oké!
Rohadtul elegem van a magyarázkodásból: De ha magyarázkodnom kéne, mondanám, hogy médiás vagyok???? Pökhendi meg az, ki nem írt mailt Bigacsigának.
Ha nem akarsz, ne segíts. Ha Jakupcsek idejön- kérem az ötletdíjat!
OKÉ
 


Miért ne írjak? Kép Kép
Ez nem a te topicod, még akkor sem, ha te nyitottad. A Babaneté, ami nyilvános és az ír bele aki akar. Még regisztrálni sem kell. Te innen nem kergethetsz el senkit, maxiumum, te magad szöksz meg.
Legfeljebb nem olvasod, te sem, én sem, maximum ez történhet.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!

Kettőnk közül te vagy, ai nevet akarsz. írd le, aztán húzz innen.,
OKÉ
 


Oké!

Miért vagy ilyen ellenséges? Mindenkit elmarsz magadtól, ez Neked sem lenne jó. Vagy most már nincs szükséged ránk?
És most ne sértődj meg! Kérlek!!!Kép
Ma este ittál? Félve teszem fel a kérdést, mert nem bántó szándékkal teszem, de tartok tőle, azt fogod látni benne.
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: