Új privát üzeneted érkezett!

Szakdolgozatom témája az Anya-gyermek kapcsolat, születéstől 3 éves korig. Mivel dolgozatomat a pszichológia tanszéken írom, alapkövetelmény, hogy gyakorlati résszel színesítsem kutatásaimat. Ezért fordulok segítségért, mert sajnos nem igen találtam olyan helyet ahol több anyukával egyszerre végezhetném el az adott teszt kitöltését.
Dolgozatomban nem kell megemlítenem egy nevet sem, csak a összesítést kell leírnom, hogy a válaszok alapján milyen következtetésre jutottam. Előre is köszönöm megértését és segítségét.


Személyi kapcsolatok kialakítása, anya-gyermek kapcsolat:




1. Mennyi idős gyermeke?


2. Hány testvére van a gyermeknek? Mennyi idősek?



3. Emlékezzék vissza, mit érzett, mit gondolt, amikor megtudta, hogy áldott állapotban van?




4. Hogyan fogadta az idősebb gyermek a kistestvér születését? Előkészítették rá? Hogyan?



5. Véleménye szerint megfelelő időben érkezett a gyermek, vagy inkább később szerették volna?




6. Fiút vártak vagy lányt?



7. Dolgozott a gyermek születése előtt?



8. Mit érzett, mit gondolt, mikor nyilvánvaló lett, hogy hosszabb ideig nem dolgozhat?




9. Hogyan táplálta gyermekét? Fontosnak tartja, hogy gyermekét szoptassa? Ha igen, miért?






10. Mikor volt az első szociális mosoly?





11. Érzése szerint milyen a gyermek temperamentuma?





12. Ragaszkodó vagy inkább közömbös a gyermeke? Hogyan reagál egy számára idegen személy ( orvos, bolti eladó, hajléktalan stb. ) közeledésére?



13. Kihez kötődik a gyermek ( anya, apa, nagyszülők )? Hogyan fejezi ki ragaszkodását fájdalom, bánat, öröm érzésekor?





14. Kitől kér a gyermek vigasztalást? Ki az aki legjobban meg tudja vigasztalni?




15. Volt illetve van e ideje arra, hogy gyermekével legyen azon az időn kívül is amit gondozásra fordít?





16. Ha igen, mivel telik az idő ilyenkor?




17. Volt e stressz a gyermek eddigi életében? Ha igen, hogyan dolgozta fel a gyermek?





18. Volt e olyan időszak, mikor a gyermektől távol volt ön, vagy esetleg az egész család? Mennyi idős volt a gyermek és hogyan reagált az újboli találkozáskor?





19. Mit gondol, örül a csecsemő, ha foglalkoznak vele, vagy közömbös iránta, mert még kicsi?







20. A csecsemők általában szoktak sírni. Vannak anyák, akik úgy gondolják, ha ilyenkor ölbe veszik őt, ezzel elrontják, elkényeztetik. Mások szerint nem szabad a csecsemőt soká sírni hagyni. Ön mit csinál mikor gyermeke sír?





21. Dacreakciót tapasztalt már?Ha igen, hogyan viselkedtek a gyermekkel?




22. 2 évesen elkülönül a gyermek a felnőttektől? Hiányoztak a gyereknek a kortársak?





23. Mi a véleménye, mikor kell elkezdeni kialakítani az anya-gyermek kapcsolatot?






Köszönöm!
 
 


Szia Bogosz!

Te jó ég, ez jó sok kérdés! Kép Kép
Mivel én is írtam hasonló módszerrel (kérdőívezés) szakdolgozatot, és tudom, milyen nehéz összegyűjteni a megfelelő számút, ha lesz időm, kitöltögetem. (Pár napon belül.) Négy hónapos babával is jó? (Azt írtad, születéstől 3 évesig.)
Ide írjam, vagy adsz email címet (úgy jobb lenne)?

Pindur
 
 


Bogosz,
ha adsz emilcímet, akkor elküldöm.
 
 

 
 

Szia Bogosz!

Én is kérek emilcímet,és válaszolok a kérdésekre.

üdv,
Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Én isKép

 
 


Nekem is küldhetsz, kitöltöm szívesen!!!
Gi
AnyaGi
 



Bogosz!

Ha egy 11 hetes babócáról is jók azadatok akkor én is szivesen segitek.

Ági

KépKép
KépKép
 


Szintén szívesen segítek, de nem találom az e-mail címedet az azonosítódnál. Ha írsz, megírom én is a válaszokat.
Amúgy egy cipőben járunk, én is éppen a szakdolimhoz keresek dolgokat Kép
Dorka
szeredas@axelero.hu
 
 


Én is!

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Köszönöm nektek, igazán nagyon hálás vagyok. Ezt el sem hiszem... Köszönöm!
E-mail címem: bogosz@freemail.hu
Sziasztok
 
 


Sziasztok!
Persze minden életkorú csöpségnek örülök és gratulálok hozzájuk!
Dorka ha tudok valamiben segíteni, csak szólj!
 
 


Én is szívesen kitöltöm, ha nekem is küldesz!
adr@fibermail.hu a címem

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


bogosz
én is küldöm
Nyanya
 


Bogosz!

Elküldtem, megkaptad?
Bellana
 
 


Küldtem.

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Bellana, Banyóci, köszönöm megkaptam. Nagyon kedvesek vagytok, igazán hálás vagyok érte.A többieknek küldöm!
bogosz
 
 


Sziasztok!
Köszönöm válaszaitokat, megkaptam!
Sajnos néhány kérdés lemaradt... A dackorszaknál, illetve a stresszhelyzetnél, anya távolléte kapcsán, jó lenne ha azt is le tudnátok írni ( akinél volt ilyen ), hogy a gyermek hogyan viselkedett az adott helyzetben.
Az egyik anyuka mesélte ( közeli ismerősőm ), hogy a gyermekét 2 évesen a nagyszülőkre hagyta pár napra. Mikor hazajött és találkozott kisfiával, hiába tárta ki a karját ölelésre, kisfia durcásan elfordult tőle. Pár óra kellett mire " megbocsájtott " a gyermek szüleinek. Nos... ilyesmire gondolok.

köszönöm!
Bogosz
 
 


Bogosz, a "néhány kérdés lemaradt"-nál rám és Banyócira gondoltál?
Ha igen akkor részemről még nem voltam külön, vagy távol a gyerkőctől. Kép
 
 


Bogosz
elküldtem, ha nem ment át vagy van még kérdésed írj.
Kriszta

ui.: a lemaradt kérdés engem sem érint.
Nyanya
 


Szia Bogosz!

Én is kitöltöttem a kérdőívet. Ha esetleg nem kaptad volna meg, írj, és átküldöm újból.
Sok sikert a szakdolgozatodhoz!
 
 


Bogosz, én is elküldtem.

Pindur
 
 


Sziasztok!
olyan szuper anyukák vagytok! Köszönöm, hogy ilyen gyorsan külditek a válaszaitokat! Nanya, Micka, Pindur azt hiszem tőletek még nem érkezett meg a válasz.
Bellana a válaszokból következtettem arra, hogy talán rosszul tettem fel a kérdéseket. Elnézést kérek utólag is.
Sziasztok:Bogosz
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszaitokat! Igazán szuper anyukák vagytok!Álmomban sem mertem volna gondolni, hogy ilyen hamar kapok válaszokat. Már két hónapja, küldözgetem a barátoknak ismerősöknek a kérdőívet, s eddig 4 ember jelzett vissza, rajtatok kívül.
Nyanya, Micka, Pindur azt hiszem tőletek még nem kaptam meg a válaszokat, de köszönöm, biztosan csak késik.
Bellana, a válaszokból következtettem arra, hogy talán bután tettem fel a kérdést, ezért egészítettem ki. Elnézést kérek érte!
Sziasztok:Bogosz
Most érzem csak igazán milyen nagyon jó témát választottam szakdolgozatnak. Hisz ezáltal megismerhettelek benneteket. Tényleg nagyon hálás vagyok érte!
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, de rossz a gépem és nem jelezte ki, hogy elment a levelem ezért küldtem el mégegyszer.
Nyanya köszönöm megkaptam a válaszokat!
Szép estét mindenkinek!
Sziasztok: Bogosz
 
 


Bogosz,

én is segítek, csak írj mélcímet!

Éva
 
 


Én is szívesen válaszolok, ha elküldöd nekem a kérdéseket, címem a profilomban, nekem két 3 éven aluli gyerkőcöm is van, meg egy aki már elmúlt három, de még nincs négy. A két kicsiről szívesen válaszolok a kérdésekre.
 


Evaanya
a mail címét már fentebb leírta, de idemásolom neked
bogosz@freemail.hu
Pocok
Ha a kérdéseket várod, a topik elején megleled, csak másold ki magadnak egy word fájlba és úgy el tudod küldeni a mail címére.
Bogosz
bocs, hogy helyetted válaszolok.
Kriszta
Nyanya
 


Pocok
bocs közben leelőztél Kép
Nyanya
 


szia Nyanya!
Köszönöm igazán kedves tőled, hogy válaszoltál, mert én csak most léptem be.
Pocok szívesen elküldöm neked is ha gondolod, csak szólj.Köszönöm!
Szia: Bogosz
 
 


Szia Bogosz,

ha nem ment át az üzenet, szólj, és küldöm még egyszer. Remélem, tudtam segíteni! Kép (Én annyit szenvedtem anno a kérdőívezéssel... Kép )

Pindur
 
 


Szia Pindur!
Egy perc és megnézem, de biztosan megkaptam.
Csak azért nehézkes a kérdőívezés, mert a tanárom értetlenkedik.
Sziasztok! Szép álmokat!
Bogosz
 
 


Bogosz

Elküldem,remélem,megkaptad!Kép

Anyapoc

 
 


Sziasztok!
Ezt fontos lírnom, mert nem bírom magambantartani. Most vettem csak észre, mert én itten elég új vagyok, csak tegnap regisztráltattam magamat,hogy ha a nevetekre rákattintok megjelenik egy kép a csöpségekről. Olyan aranyos babáitok, gyermekeitek vannak, csak gratulálni tudok hozzájuk és sok egészséget kíváni!
Bogosz
 
 


Anyapoc, köszönöm megkaptam!
 
 


Bogosz, elküldtem még egyszer...
 
 


Sziasztok!
Pindur, köszönöm megkaptam!
 
 


Sziasztok!
Még azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy véleményetek szerint mitől alakul ki az anya-gyermek kapcsolat? Mi az ami kiváltja ezt a szoros, szétszakíthatatlan kapcsolatot? Hiszen a gyermek édesapjával is sokat van együtt, őt is szereti, mégis ha valami fáj neki az édesanyja az akit feltétlenül segítségre hív.
Mi van akkor ha elválasztják édesanyjától a csöpséget ( betegség, haláleset stb. )
Mitől alakulhat ki egy csöpségben szeparációs szorongás?
Köszönöm!
Bogosz
 
 


Szia Bogosz!

Szia Bogosz!

Szerintem messzemenően az anya van a legtöbbet a kicsivel. Az apák ált. dolgoznak és csak délutántól kerülnek elő. Kép
Szerintem ha elválasztják az anyától a babát akkor gyakrlatilag kihúzák az állandóságot és a biztonságot a kicsi talpa alól.
Van egy könyv aminek a címe: Gyermeklélektan (Mérei Ferenc-V. Binét Ágnes). Nem éppen mai könyv,de jól benne van az anya-gyerek kapcsolat és a szorongás kialakulása is.
Bár gondolom tuti, hogy ismered a könyvet. KépAzért ideírtam hátha valaki kedvet kap hozzá. Kép

Szia: Bellana
 
 


Na, sikerült az előző irományom egy csomó hibával elküldenem. Kínos. Elnézést mindenkitől!!

Bellana
 
 


Bogosz!
Fentebb írtad, hogy néhány kérdésre lemaradt a válasz. Nézd már meg légy szíves, hogy ez rám érvényes e vagy sem! Ha igen, szólj, és megnézem újraKép!

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Bellana köszönöm a könyvet olvastam, tényleg nagyon jó könyv! Igazán nagy segítséget nyújtott a szakdolgozatom megírásához. Azért kérdezem tőletek ezeket a dolgokat, mert a tanárom gyakorlati rész nélkül nem fogadja el a dolgozatomat. Ezért kellenek megerősítések az elméleti anyagomhoz.
Banyóci, köszönöm tökéletesek a válaszaid!
 
 


Én is elküldtem a válaszokat, remélem tudtam segíteni!
 


Szia Bogosz!

Én is küldtem egyet, remélem, megkapod. Mostanában sokat vacakol a levelezésem, úgyhogy jelezd, ha nem érkezik meg, és megpróbálom újra.

Jó munkát! Kép


BMárti

BMárti
 
 


Anyakati köszönöm megkaptam a válaszaidat.
BMárti, sajnos a tőled még nem érkezett levél, de mostanság elég lassú a rendszer... Köszönöm, hogy szakítotok rám időt!
Bogosz
 
 


Bogosz, én is elküldtem a válaszokat!

Ui.: Nagyon örülök, hogy nem szórtad tele az összes topikot a kérdőívvel, és lám, így is működik! KépKépKép

Kati


Nyanya,

köszi, nem figyeltem.

Bogosz,

küldtem!

Éva
 
 


Katicabogár
szerintem csak így működik Kép

evaanya
szívesen
Nyanya
 


Köszönöm evaanya, megnézem.
Bogosz
 
 


Evaanya köszönöm megkaptam!
Bogosz
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: