Új privát üzeneted érkezett!

Szia Bóbi!

Örülök, hogy megnyugodtál. Kalauz jelölt egyébként még a bölcsészkedés előtt voltam, és nem bántam meg ezeket a vargabetűket, asszem. Elég sokféle emberrel lehetett találkozni, kicsit megismerni a dolgokat-ha már itt tartunk, voltam könyvtáros, kertész és fánksütő is, na meg beteg ápoló,meg még más is, de azt nem írom, szerintem azon is kiakadnál. (na, azért nem az!!!!Kép) Végül meg beiratkoztama bölcsészkarra, és csak remélni tudom, hogy nem kalauzként végzemKép Igaz, Klára?Kép

Mi se akartunk kicsellózni senkivel:azért ennyire a bölcsészek se naivakKép


Szép napot!!!


Éva
 
 


Pocok, gyere vissza plííííííz!!!!!!
 
 


Adri!

Azt, hogy hogy lehetnék antiglobalista, máig sem tudom. Nem értek a közgazdaságtanhoz: de attól már sokszor kaptam iszonyatosan elkeseredettségemben sírógörcsöt, ami az állatkísérletektől a tesco-gzadaságos málnaléig folyik. Hova vezet mindez?? Nem tudni.

Próbákozni fogok legalább a ygerekszobát azzal az ecetes-trükkel tisztítani, amiről Zsunyáék beszélgettek valahol. Kevés vegyianyag, kevés flakon, stb.Ha nem muszáj, no gyógyszer, no műanyagkacat stb., stb. Greenpeace??!!!

Tehetetlennek érzem magam a világ elpusztításának ebben a remek korszakában-nem tudom, ki hogy van vele. Most, hohy pl. márciusban nyár van...


Éva
 
 

 
 

Sasha! bocs, hogy ilyen későn esik le: sok a meló a 4 hónapossalKép Mondjuk egész napos gyerek, ha nem veszitek bántónak ezt a kifejezést, BóbitaKép Szóval nincs egy percem.
Szóval mesélnél erről a születést követő 10. hónapban előtörő melankólárólKép egy kicsit????
Egy barátnőm épp most van a mélyponton, igaz., 2,5 hónapos a kislánya még csak.
Kínai kaja, na ja...
amit egy kínai sohasem enne meg...
Hát ez se biztos, hogy így van?!
Én már vettem náluk, igaz, elég sokszor 100% pamut dolgokat. A tiszívirág életű bugyi is igaz azonban. Nekem már a pamut is óriási dolog volt, nemhogy Londsdale! Mi is az...Kép


Éva
 
 


mosmá kicsit sokat írok...Kép
 
 


Nem egyszerű környezetvédőnek sem lenni. Mert pl ott a problem a papirzacskó és a műanyagzacskó egyszerű esetével.
Adott ugye, hogy a papirzacskó könnyen lebomlik. Meg adott, hogy a műanyag nem. Aztán gyártottak már könnyen lebomló műanyagot és lassanbomló papirt. De hétköznapi szamlélő honnan tudhatja, hogy ami a kezében van, az melyik. Aztán ott az a tényező, hogy a papirt bármi fájó fából csinálják.
Akkor most akkor vagyok környezetvédőbb ha papirzacskót használok, vagy ha műanyagot?

Hát ilyenek azok a csavarok amik miatt én nem birok hétköznapi szintek környvédni. Mert ugyan lehet fordulni xzy környezetvédelmi szervhez, ahol hosszas utánajárkálás és taposás után találsz valakit aki megmondja a kezedben levő cuccról, hogy milyen. de ő se onnan tudja, mert látta, hanem olvasta valahol, hogy valami labor eképp nyilatkozott.
Ilyenkor jön be az összeesküvéselméletem. Miszerint mindenki meg van kenve akinek a véleményére ad a tömeg. Ennél a pontnál szoktam kilépni.

Zsuny

 
 


Tudátok, hogy a sajtos tallérban IGAZI MÁRVÁNYSAJT van? Dolgoztam sajtos-talléros-ként is 3 napotKép
Van, akinek ez jó hír?
 
 


tudátok=tudjátok
 
 


Sziasztok!
Éva!

Sajátos, hogy miután 33 éve tengetem életem, mint fekete bárány (azok szemében, akik velem ellentétben tényleg meg szoktak botránkozni bizonyos dolgokon), elég egy beírás ide, és máris lángpallossal a kezemben találom magam, amint ártatlan anyákat üzök ki a paradicsomból, mert a gyerkőcüket nem átallották az ordenáré "egész napos" kifejezéssel illetniKép.

Tehát nem "botránkozam meg" és nem "ítéltem el", csak megjegyeztem valamit, amiben végül még egyet is értettünk.
Jelszavam: semmi sem idegen tőlem, ami emberi!

Bóbita
 
 


Éva, kb. azt akartam neked írni, amit Zsunya már megírt.
Én a pelus kérdésen szoktam ezt levezetni. Amennyi hypot elhasznál az ember, mire a textilpelusokat kitisztítja - hát többet árt a környezetnek, mint ha papírpelust venne.
Ja, az ecetes takarítás meg szintén nagyon káros. A környezetre is meg rád is. A napokban elfogyott a Cillit, és eceteztem. Hát, nagyon agresszív szer. Ezt használni volna környezetbarát?

Éva, ne haragudj, hogy ezt mondom, de egyik oldalról jövő hülyítésnek sem kell bedőlni. Sem a fogyasztói társadalom reklámjainak, sem a fogyasztói társadalom felesküdött ellenségeinek nagyon szép szövegeinek. Egyik sem teljesen igaz. És nem szabad elzárkózni a hétköznapi szintű közgazdaságtantól, mert nyilván te se akarsz egy mindenki által átvert lúzer lenni, ugye? De ha te akarsz is, a gyerekednek nem kívánod, ebben biztos vagyok.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok

Márti

(OFF)Szt azért itt-ott beleférKép.Most hallottam a kapszulákról én is,kíváncsi vagyok,mi lesz a magyarázat...
Még csak annyit,hogy ezek szt a biogazdaságokban az állatokkal etetett táp is be van vizsgálva?

Éva

>>Bio-műanyag: hát ne csináljuk bio topicot<<
>>Láttam bio krumplit is<<

OKKépKépKép
Azért vannak olyan Tesco termékek,amik elfogadhatók.Na,persze nem az a céljük,hogy ezeketvedd meg?O!
Egyébként nem semmi előéleted voltKép!

Adrienn

Kép
Nem semmi,amit leírtál,főleg anyósék ivóvizéről...de ha eddig nem volt probléma,talán eztán sem lesz.De azért jó elkerülni.Ilyenkor egyébként megdöbbenek.Mert ugyan tudom,hogy még mindig nincs sem az ivóvíz,se a csatornahálózatra rákötve az egész ország,de azért ennyire elhanyagolt lenne...Kép

Zsunya

Én ott akadok ki,hogy elteszem az újságpapírt és az erre a célra kidobott gyüjtőbe elviszem..aztán megtelik...aztán hordja a szél..aztán felhívom a konténeren található telszámot(a cég,mely a gyüjtést végzi) és naphosszat egy hangpostafiókot hallgathatok...KépHát ez még nem EUrópaKép.
Sajnos a környezetvédelem nem is itt kezdődik...hanem talán a hulladék feldolgozásánál...

Anyapoc

 
 


Anyapoc, épp most hallottam, hogy ott, ahol anyósék élnek, bírságot fizet az, aki KÉT ÉVE nem hívatta ki a pöcéseket. Képzelheted, ha két évig szabad nem hívni pöcést, akkor mi lehet ott a talajban. A kutak mellett. Akkor határoztam el, hogy nem eszünk túl sokat abból, ami az ő vizükből készül. Egy év, és állítólag ott a vezetékes víz. Addig meg lehet, hgoy bevizsgáltatom a vizüket suttyomban, és ha kijön egy rossz eredmény, talán hajlandóak lesznek arra, hgoy legalább a gyerekeket megkíméljék tőle. Mi meg is vennénk nekik a kannás vizet, de elvből nem kell nekik, merthogy mit vagyunk mi olyan finnyásak... (főleg én). Régi burkolt konfliktus már köztünk ez. Hogy én szeretem a tisztaságot, ők meg nem.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn

Ha az ember alapvető higiéniai igénye puccosság...hááát.Érdekes emberek lehetnekKép.
De a két év szt nagyon sok..és gyanítom,az önkormányzatnak ennél többet kéne tennie.Mondjuk azt tudni kéne,hogy milyen a pöce szigetelése,mert azért azt sem hagyták csak úgy megépíteni..szl gondolom nem csak egy lyuk a földbe ásva,hajól emlékszem,anyuéké(már nem használjukKép) betonozva.Akérdés csak az,hogy az mennyire negdei ki magából a trutyit.Ha szigetel,akkor tk nincs mitől aggódni,csak ne szivárogjon.Azt meg folyamatosan ellenőriztetnie kéne az ök-nak.Szt ott nyugodtan érdeklődhetsz első körben ezügyben.

Anyapoc

 
 


Sziasztok! Vicces dolog ez a BKV-ellenőrösdi! A párom pl azt mondta, ő nem fog beleszólni a gyerekeink pályaválasztásába, de BKV ellenőrnek egyik sem mehet! Kép Mondjuk én a bölcsészkarról is lebeszélném őket, néhány szakot kivéve. Kép Éva, ésvégül miért rúgtak ki? Túl lágyszívű voltál? Vagy Te léptél le?
Zsuzsi: de ha gyerekkel nem büntetnek meg, akkor elvész az izgalom, a kihívás, a sport Kép Ha meg mégis megbüntetnek, mekkorát égek a gyerek előtt Kép Meg a rossz példa ugyebár.
Én is nagy környezetvédő volnék, szelektív hulladékgyűjtés, eszméletlen spórolás a vízzel, eergiával (nem annyira anyagi okokból), ecetes tisztítás és társai. Na ezért tényleg sokan néznek hülyének. De ez azért kölcsönös, mert ők meg szerintem legalábbis rövidlátók. Marhára tudok bosszankodni az ilyen dolgokon egyébként. Meg amikor anyósom eldicsekszik vele, hogy ő bizony folyóvízzel mosogat. Ja, merthogy nem vízórás. Eh. Különben mindenfajta pazarlás is eszméletlenül idegesít. Lehet, hogy szimplán kicsinyes vagyok? Kép
Na írjatok hasonló "okosakat", pusza, K.
 
 


Adrienn, az ecet tényleg mar. Szépen ésszel kell használni, de nem vegyszer. És ez nagyon fontos. Nem tartalmaz semmi olyat ami ne természetes úton jönne létre. Nem vegyipari előállitmány.

Buta szemléletes példa: ha a 15%-os ecetet negyedére higitod és megiszod, a világon semmi bajod nem lesz tőle. Ugyanezt a domestossal eljátszva tutira meghalsz.

 
 


Klára! Nem láttátok a Kontrollt? Kép Érdemes! Kép Én már nem bliccelek, legfeljebb feledékenységből, mert nem tudom megszokni, hogy lyuggatnom kell, mikor mindig bérletem volt. Gyerek nélkül meg olvasok a járműveken és nem tudok résen lenni Kép És én is folyóvízzel mosogatok, bár tudom, hogy helytelen - de különben koszosnak érzem Kép De a hulladékot szívesen gyűjteném szelektáltan - sőt, saját komposztdombot is szívesen építenék, ha lenne kertem...

Anyapoc! Igen, a bioállatokat kajáját is ellenőrzik, sőt, gyógyszert is inkább homeosat adnak nekik, ha már muszáj - ha meg nem betegek, akkor semmit!

Adrienn! Persze, hogy mar az ecet, azért lehet vele takarítani! Viszont ha felmosás közben a gyerekecske beletapicskol és lenyalja, max. fintorog egy kicsit. És szépen lebomlik. De pld nekem túl macerás lenne, ha csak ecettel kéne takarítanom - úgyhogy ez a bor és a víz ékes esete Kép Kép Pelenkával uganígy Kép

Márti
 
 


helló!

Sajnos (?), mindemellett a viccelődés mellet azért mi elég rendszeresen vásárolunk a nagyáruházakban, hiszen sokminden olcsóbb . A közgazdaságtanhoz meg én sajnálom a legjobban, hogy nem értek és már rég beiratkoztam volna a közgázra, ha nem állt volna meg a matektudományom ált. 5-ben, az egyismeretlenes egyenletnél...
Szóval, inkább esztétikai vagy tapasztalás-kritikai (ezt a szót most találtam ki), szempontból írtam itt fentebb. A bölcsésszakok kontra reál szakok közötti állandó ellenségeskedéstől egyébként már égnek áll vagy 5 éve a hajam: szerintem az a mázlista, aki mindkét oldalon otthon van.
A tarisznyás, lógó hajú bölcsészkedés pedig nem tudom igazán, miről szól, valami Vúdsztok maradvány, vagy rákkendroll puha változatban, vagy isten tudja mi-a lilafejűségnél nem feltétlenül erre a típusra gondoltam.
Bioétrend idáig nálunk annyiban volt, hogy a Balaton melleti falucskában lévő kertünkből addig esszük a szilvát, paradicsomot, almát stb., amíg el nem fogy. Utána jön a Tesco, Vámház piac és a többi. Nincs mese. Csak kiéleztem a szitut a málnalével meg a hörgő pontyokkal-valószínű, hogy ez a piacnak egy olyan jellemzője, ami már az ókorban is jelen volt...csak akkor még nem világméretkben.Én szívesen takarítok ecettel,meg ilyenek, habár a Vadász utcában a nyáron, terhesen odavonszoltam magam, nem volt épp nagy kínálat az "ártalmatlan háztartási szerek"-ből. Konkrétan 3 féle dolog volt: kókusztejes gyerekhabfürdő (vettem, most is azt használjuk), lúgos szappan (20kg-os kiszerelés)-nem vettem, mosószappan hard változat, nem vettem).Ennyi. És sok kis füzet a sündisznók és magyarország rágcsálóinak életéről. Vittem haza, osztogattam is. Eléggé enervált fiatalok ültek az irodában, és fél óráig tartott kiharcolni, hogy mossák el a flakont, amibe majd öntik a habfürdőt, mégis, csecsemőnek lesz.

Éva
 
 


Klári, azért rúgtak ki, mert "rajtakaptak"-ez a BKV-sok főnökének a szakkifejezése volt, méghozzá a tizediken,az épületben ,ahol a bkv.ellenőröket képzik, tehát ahol pszichológiai teszten, logikai játékokon és egyebeken kellett megfeleleni Kép a lift mögötti kis helyiségben;egy szintén bkv-ellenőr jelölttel ölelgettük egymást. Hát istenem . Egyéves kapcsolat lett belőle egyébként, ő fordítási munkákat kajtatott ezalatt,én meg közvélemény kutató voltam. Behívattak: kockafej rámnéz: "magukat rajtakapták!!" -hát, mondom, rajta. "Akkor magukat el kell bocsátanunk a BKV kötelékéből!" Hát, mondom, akkor viszonlátásra. Ennyi volt.
 
 


Adrinn, módosítotattam a saját idézeten a profilomban, ha van időd, meg kedved, nézd megKép


Éva
 
 


módosítotattam=módosítottam
 
 


Zsunya, az ecetnél is környezetbarátabb, ha egy erős kefét használ az ember, megfelelő gyakorisággal és megfelelő izommunkával. De én nem akarom így csinálni. Biztos nagyon sokat jelentene a világnak. De most inkább mégse. És most ecettel se. Amelyik nap ecettel próbáltam, utána még órákig fájt a fejem. Szar volt. Inkább Cillittel. Én szeretem.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Éva, megnéztem. De az eredetit nem láttam. Miről módosítottad?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Ne haragudj, Adrienn, Bóbitának szerettem volna címezni szombat 21h 16-miattKép

É
 
 


Sziasztok!

Klára:környezetvédelem és spórolás: dettó írhattam volna, pontosan így vagyok vele én is!

Anyapoc:a környezetvédelem szerintem nem a hulladékfeldolgozásnál kezdődik, de valóban nem a szelektív hulladékgyűjtésnél. Előrébb, a hulladék-keletkezésnél! Néha érdemes végignézni mi mindent veszünk, mit hordunk haza a boltból, amit aztán hulladékká minősítünk. Hol van már a kannás tej, a szódásautó stb.

Ja, és itt a válasz a műanyag kontra papirzacskóra is: anno gyerekkorunkban még nem 2-3-szor használható, hanem 50-100-szor használható hálót, hordtáskát használtak őseink.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
 
 


Éva, akkor én mázlista vagyok (ld vas. 10.51). De miért is? Mindenesetre gimiben még úgy volt: a TTK-ra megyek, mat-fiz faktra jártam. Aztán 4. félévkor váltottam magyarra, és végül a bölcsészkarra felvételiztem. (Ráadásul fel is vettek) Kép Viszont: a férjem TTK-s, azt a szakot végezte el, amit én akartam anno (prog.mat.). De így közelről látva úgy látom, túl száraz lenne nekem a kódolás. Kép Viszont azt a bizonyos ellenségeskedést nem igazán érzékeltem sosem. Ti igen? Kép
K.
 
 


Klára, elég sokszor, főleg mostanában. Sokáig nem is tudtam, hogy ilyen létezik, de aztán lassan figyelmes lettem bizonyos iróniára egyeseknél,néha meg egyszerűen "fa*verésnek" (bocs mindenkitől)nevezték az egész "bölcsészkedést", sok olyan "bölcsészt" ismerek, akik fejvezstve menekülnek attól, amit tanultak, mert "semmi haszna". Stb. Merthogy nincs hatása a külvilágra, a gyáva, vagy halogató emberek létformája, a semmittevőké, a betűrágóké, stb. Az élősködőké.Meg hasonlók. Én nem így gondolom, egyáltalán. Hogyhogy még találkoztál ilyennel? Megkérdezhetem, mi a szakmád? Nem muszáj ám megmondani.Kép


Éva
 
 


jav.: hogyhogy még nem találkoztál

(persze, azt hiszem, aki sikerrel végez "bölcsésszakmát" vagy "reálszakmát", tojik az ilyen ellenségeskedésre, nem?)
 
 


Ez az ellenségeskedés igenis megvan, például tanári karban tapasztalható. De én a reáloldalról jövő részét kicsit megértem, legalábbis a pedagógusoknál. Ugyanis a reálműveltségű emberek általában nagyon jól ismerik a történelmet, irodalmat, filozófiát, tiszta merő érdeklődésből. És eközben még a reáldolgokban, vagyis a saját szakmájukban profik. A humánértelmiség viszont olyan elképesztő távolságtartással szemlél minden reál dolgot, hogy az néha komolyan idegesítő. Mondom ezt én, aki szintén humán beállítottságú vagyok, humán oldalon tanítottam, míg nem voltam GYESen. És én is elég buta vagyok a reál dolgokhoz. De nagyon tisztelem azokat, akik értik azt. Mert az nehéz. Sokkal nehezebb, mint az irodalmat meg a törit megérteni, megtanulni. Szóval sokkal gyakoribb a "mindkettőben otthonosan mozgás" a reálértelmiség körében, mint a humánértelmiség körében.
Hogy melyik a produktívabb, az viszont teljesen más kérdés. Hogy a humánból (főleg az irodalom és történelem szakból) kevésbé lehet megélni, mint a reálból, az valószínű. De a humánra is szükség van. De szerintem nem ugyanannyi humánértelmiségit kéne képezni, amennyi reálértelmiségit. Mert humánból sokkal kevesebbet bír eltartani a világ. Ezért van annyi mérges és csalódott humánértelmiségi. Mert túltermelés van a valós igényhez képest.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!
Bekukkantottam hozzátok, én, visszaeső bűnös Kép.
Éva, csak az elejéig jutottam, ott láttam, hogy kerestél. Köszi az érdeklődést. Kép Mátén (akit házi használatra inkább Kelemennek, Picikelemennek, Kekének hívunk) olyan hálózsák van, ami pehellyel van töltve.
További jó beszélgetést, majd tovább olvasom, ha lesz időm! Kép
 


Adri,
erről beszélek. Maximálisan azok értenek meg a legtöbbet a világból, akik otthonosak mind a két területen. A "huménértelmiség" általam ismert tagjai között sem találok OLyAN SOKAT egyébként, akik valóban szívügyből tanulták volna az irodalmat, vagy a többit. Sokaknak kényszermegoldás, vagy tényleg a könnyebbik út. Szerintem a "bölcsésszakmához", ha jól akarja valaki csinálni, meglehetősen sok ambíció, ész és életszeretet kéne. Nem mindíg van meg. Nem tudom, mi a tapasztalatod, én még csak most kezdtem a tanítást, hááááát-elég érdekes dolgok vannak.

Éva
 
 


Kíváncsi
én mindent megadnék egy ilyen kicsi dunyha-hálózsákért-de mekkora babáknak jó ez? Odavagyok érte. Hol szerezhető iylen? Csinálni kell?

Éva
 
 


Éva,
szerintem a miénk már nem lenne jó a fiadnak, mire jön a tél, nyáron meg túl meleg. Pedig kölcsönadnám Kép Igazából nem is kell már ilyen nagy legényeknek, mint a te fiad. Most lett volna jó, épp az elmúlt négy hónapban.
Csináltatni biztos lehet paplankészítőnél, de gondolom, nem olcsó mulatság. Nekem egy használtcikk kereskedőnél köszönt oda... Kép
 


Sziasztok!
Kíváncsi, sokat gondolkodtam rajta, hogy ki lehet ez a "Máté" Kép
Éva: ja, lehet, hogy ilyesfajta kritikákkal valóban találkoztam, de nem annyira a TTKsok részéről, mint inkább a nem ELTÉsektől, vagy a nem értelmiségiektől. Hogy mi a fenére való ez az egész. Amúgy klasszika filológus (filológa) volnék. Ez nem az a tipikus lila bölcsészszak, az is tény. Viszont hozzá tartozik, hogy én magam is ironikusan szoktam szemlélni az egészet: inkább elegáns hobbinak, amelyet az öröklött birtokain ülve gyakorolgatott a XIX. századi ráérős tudósnép. Elég vicces, hogy ma is ezekkel a módszerekkel és mentalitással végzik/végezzük. Másrészt szakmabelitől származik a meghatározás, miszerint ez a "tudni nem érdemes dolgok tudománya". Szóval én nem bántódom meg az ilyen hozzáálláson, inkább együtt mosolygok vele. (Láttátok a Megint a régi nóta c. kedves fr filmet? A Paladru-tó mellett élő lovasparasztokkal? Na az engem telibe talált Kép)
Adrienn: abszolút nem értek egyet azzal, hogy a reáltárgyakat "sokkal nehezebb, mint az irodalmat meg a törit megérteni, megtanulni." Azokat ugyanis nem tanulni kell, hanem átlátni. Valakinek vagy van hozzá érzéke, vagy nincs. Míg egy bölcsész irodalomtöri vizsgára betéve kell tudni egy-két telefonkönyvet. Hát ne mondja senki, hogy az könnyű.
Amúgy bölcsész-bölcsészen belül is van egyfajta hierarchia talán, sőt, a minap egy filozófus haveron azt merészelte mondani, hogy egy filológia PhD-t megírni kismiska, bezzeg az ő tudománya, az milyen komoly. Kép Merthogy én meg egy angol filológus már rég kész vagyunk, ő meg... Ez a fazon egyébként TTK-s is volt. Kép
Szóval ilyeneken valahogy abszolút nem izgatom magam, és nem is értem, Te miért veszed magadra, Éva. Az én érzékenységem máshol kezdődik. Kép Mondjuk tény, hogy tanári karban sose dolgoztam (nem is fogok, asszem), így annyira nem érzem át.
Pusza, K.
Ja, p.s.: nagy vigyori PIldinek Kép Kép Kép
 
 


Áruljátok má el, mi az a LILA?
Én redvás közgazdász vagyok, nekem nem mennek az ilyen asszociációs játékok...Kép
 


Ja, Klára, én egyáltalán nem veszem egyébként magamra, csak ha hallom, nem tetszik. Magamat nem tartom egyik csoporthoz tartozónak sem, és különösebben nem is foglalkoztat ez a dolog, csak akkor jutott eszembe a téma, amikor Adrienn célzott ráKép, hogy nem kellene elzárkóznom a hétköznapi közgazdaságtantól, és nyilván a dolgok "reál" megértésétől. Maximálisan nem szándékom.
Szilvi, hogy mi a lila? na , erről jó lenne beszélgetni.

Most megyek etetni

Éva
 
 


Szilvi, kb az a lila, ami a topik címében olvasható. (Én legalábbis kb ezt olvastam ki belőle.) Amúgy - jó értelemben - az élet dolgaihoz való hozzáállásod tekintetében (t.i. Waldorf-anya) te is inkább lila vagy, mint "redvás közgazdász". Kép
K.
 
 


Klári, ez nem egy Alain Resnais film? Képtelenek voltunk megszerezni, pedig lépten nyomon utalnak rá filmes könyvekben. Talán Odeon? Mindjárt meg is nézem. Teljesen egytértek: a bölcsészkedés is baromi nehéz tud lenni, plána, ha valaki tényleg meg is alapozza, amiről jár a szája, lásd latin, görög, héber, stb. Régebben pl. filozófia szakra fel sem vettek latintudás nélkül embereket, és aki nem tanult görögül, az tényleg nem számított. Éa görög...hát az minden, csak nem könnyű, a héberről ne is beszéljünk...
Egyébként én is luxusnak érzem, hogy ilyemivel lehet foglalkozni, volt helyzet,a mikor egészen abszurdnak tűnt(nyócker albérlet, kisebbséggel egy albérletben, de volt ott mindenféle ember; nem vagyok rasszista, sőt. Ott azonban nem volt jellmező a klasszika filológia szakértelemKép). És akkor én jöttem haza, át a népeken, be a kis szobába, és szedtem elő Platónt. Olyan nonszensz volt, előte 5 hajléktalan meg 6 kurva(bocs!) társaságán törtem keresztül, a sarki boltban stricik kártyáztak, ajóhol megvettem a magam kis bölcsészpárizsiját...Kép

Éva
 
 


Kíváncsi, akor majd a következőm-nek-remélem, remélem, remélem
hogy lesz következőm. Azért már gondolatban rápróbáltam Mikire a kölcsöndunyhátKép

Éva
 
 


Hahó! Hát, Éva, ez nagyon ciki, de én képtelen vagyok filmeket meg rendezőket összepárosítani. De majd megkérdezem a teljesen lilalelkű esztéta barátnőmet, aki nagyon jó rendezőkben, és látta is ezt a filmet. Kép
Képzeld, én hébert is elkezdtem tanulni, na az tényleg nem kispálya. Olvasni már tudtam is valamelyest (Bibliát), de persze jól elfelejtettem. Az ógörög jóval könnyebb, mert azért közelebb áll az európai gondolkodáshoz. Meg a betűket is ismerjük fizikából, innen-onnan. Kép
Platónnal egyébként hogy vagy? Szerintem iszonyú jó fej volt. Kép
Azért nem akarom ám kisajátítani a topikodat filológiával, állíts le nyugodtan. Kép
Pussz, K.
 
 


Klára, OFF: Theo is tanult két évig héberül, sőt kibucba is szívesen ment vóna dógozni, de kiderült, hogy származás hiányában erre nem sok esélye van. Nem baj, a Kabbalah megmaradt. Kép
Ógörögbe meg egy szemeszter után tört bele a bicskája. Kép Kép ON

Nem tudom ki írt a mosogatásról. A férjem sokáig próbált leszoktatni a folyó vízes mosogatásról, mivel a kaliforniai múltja miatt ő a vizet (helyesen) roppant nagy értéknek tartja. Nem hajlottam rá, mert gusztustalannak tartottam, de aztán láttam, hogy pár barátnőm hogy csinálja, azóta én is rengeteg vizet spórolok meg.
Rögtön mindent beáztatok, ill. leöblítek, még mielőtt rászárad, majd amikor mosogatásra kerül a sor, mosogatószeres szivaccsal sorban elmosom őket és félrerakom (pl. másik tálcába, vagy mivel nekünk nincs, így a mosogató mellé. Amikor összegyűlt egy adag habos tárgy, akkor egymás után leöblítem őket folyó vízzel. És jöhet a többi.
A 8 éves fiam zuhanyozáskor is elzárja a vizet, amikor szappanozza magát, persze nem környezetvédelemből, hanem mert, ahogy mondja "zavar a víz!".
 


Szilvi, keblemre! Én is PONT így mosgatok!!! Párommal kikísérleteztük egyébként: kevesebb víz fogy, mint az állóvizesnél, és kevesebb, mint a mosogatógépnél. Csak több idő...
A zuhanyt meg nem mindenki zárja el szappanozáskor? Kép Kép
Kabbalah: Tszóval Theo szaki? Na tessék! A PhD-mhoz anno mennyire jól jött volna! Kép
Ugye nem risztottul el a többi problémás és nem szokványos kismamát? Aggódom Kép
K.
 
 


Sziasztok!

Mosogatás:kétmedencés mosogatóval egyszerű a helyzet, mert átpakolom az elmosott edény a másik medencébe, aztán ha megtelik, jön az öblögetés. Nálunk már a srácok is mosogatnak, bár többnyire még mi öblögetünk, de olykor már ők.
Fürdésben nem tudok ilyen szép eredményekről beszámolni, mert gyerekeim -hozzám hasonlóan- imádják folyatni magukra a vizet és álmodozni-lazitani a forró zuhany alatt.

Bölcsész lelkekhez nem tudok hozzászólni, agyilag hót reál vagyok (ttk).

Ildi

Ildi
 
 


Fürdésnél az is szép eredmény, hogy én kb. három perc alatt intézem el. Kép És azt is csak minden második nap! Kép...
Legalábbis az idén télen ez megy, mert a kútvizünk olyan ócska, hogy szerintem koszosabb vagyok fürdés után, mint előtte. De legalábbis büdösebb Kép Sebaj, már csak röpke pár hónap, és itt a vezetékes. Hogy az újszülöttet miben fogom fürdetni, hát azt nem tudom...

Mosogatni én is az általatok említett módon szoktam, el nem tudom képzelni, hogy folyó víz alatt is lehet. De ha az embernek jó mosogatógépe van, az mosogat a legtakarékosabban. Mert óriási mennyiséget mosagat el szépen, 12 l víz elhasználásával. Annyi vizet fogyaszt, amennyivel én jóformán meg se tudom tölteni a medencét a mosogatószeres első mosogatáshoz. És akkor a kézi öblítésről még nem is beszéltem. Szóval azzal nem értek egyet, hogy a mosogatógép pazarolja a vizet. Sőt, a kézi mosás (ruhamosás) is óriási vízpazarlás a gépi mosáshoz képest.
További reformok a háztartásunkban: szelektíven gyűjtjük a hulladékot, már vagy két hónapja. Nem is olyan bonyolult. És nyártól napkollektor is lesz. Sőt, a férjem már a házi szennyvíztisztítót is tervezi, a kijövő vízzel a füvet akarja locsolni. Én meg üdvözlöm ezen ötleteket, habár a napkollektor nem spórol meg annyi pénzt, amennyibe kerül a beépítése és a karbantartása, valamint kb. tíz év múlva a cseréje. Állítólag.
Ja, és a házunk vályogból van, hátha így nem kell légkondit használnunk a nyáron.
Most törjük a fejünket, hogy mivel lehet majd még spórolni. Talán ha veteményest csinálok hátul, és onnan szedem a kedvenc zöldségeimet, mint cukkini, dinnye, paradicsom, krumpli. Na, ez még jó ötlet. Holnap utána is nézek, milyen föld kell ezeknek. Kép

Ja, írjatok még ötleteket! Nekem tetszik ez! Leszámítva az ecetes-kefés takarítást Kép. Mondjuk a benzinspórolásra kéne valamit kitalálni. Állítólag már sokan feltalálták a vízzel hajtott autót, de valahogy mindegyikük rejtélyes körülmnyek közt elhalálozott, vagy elveszítette a dokumentumait. És az ártatlan kis olajmaffia azóta is szépen gyarapszik.
Ezeket a terveket kéne valakinek, aki tudatos, védelmébe venni. És megvalósítani. Én gyűlölöm azokat, akik a saját profitjuk érdekében egy ilyen találmányt, amely a klímát is megmenthetné, visszagyűrnek újra és újra, sőt embereket is ölnek.
(Juj, ilyet veszélyes írni... Most ha véletlen baleset ér, az azt jelenti, hogy az olajmaffia olvassa a babanetet. Kép)

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Lányok, én szivesen beszélgetek környezetvédelemről, meg takarékossági dolgokról, de ez inkább a Zöld topikba való, azt hiszem. Adrienn, ott találsz még pár tippet!

ILdi

Ildi
 
 


Sziasztok!!

Szeretném meghívni az egész Sznob Társaságot GYERMEKESTÜL Kép a vízivárosi galériába, ahol Kiss Ilona könyvtárgyaiból van egy kiállítás (http://galeria.origo.hu/kiss/ki01.html-itt lehet könyvtárgyakat megnézni). A tárlat vezetője: ZSUNYA.


Látom, a Nagy Budai Kirándulás topik megfulladt (vagy máshova költözött a téma?), úgy hogy egy kis sétafikálással is össze lehetne kötni a múzejumot.

Mindnekinek jó görögözést
&matekozást

outsider Éva
 
 


Sziasztok!

Remélem, a humán-reál téma nem az én megjegyzésemből indult ki, hogy nem mennék bölcsésznek, mert nem úgy gondoltam. Pont, hogy együttérzek azzal a rengeteg jobb sorsra érdemes emberkével, aki mindössze azt bukja, hogy amikor felvételiztek, senki nem világosította fel őket, hogy mi az a munkaerőpiacKép.

Humán-reál témába vágó könyv: R. M. Pirsig: A zen, meg a motorkerékpár-ápolás művészete. Ebben "klasszikus" és "romantikus" gondolkodásmódként említi őket, érdekes, hogy mire jut az okokkal kapcsolatban, kicsit woodstockos.

Állatosvosi ló: az öcsém, aki fizikus-csillagász-klasszika-filológus, foglalkozását tekintve viszont az ELTE Latin tanszékének titkárnőjeKép.

Éva!
Profil:Kép

Bóbita
 
 


http://galeria.origo.hu/kiss/ki01.html


április 4-ig van a kiállítás

Éva&Kismiki
 
 


Bóbita, csak nem??? Akkor az öcséd miatt nem alkalmaztak engem a két gyerekemmel??? (Merthogy én is ácsingóztam arra az állásra, csak jött egy fiú, és ő lett a befutó Kép vagy Kép) A könyvtáros srácról lenne szó?
Éva, állítólag Agnes Jaoui. Mármint a rendező. Ha agyonütöttek, se mondtam volna meg. Kép
K.
 
 


Klára!

Fogggalmam sincs, hogy könyvtáros-e, nem sokat tudok arról, hogy konkrétan mit csinál ott, viszont az tuti, hogy nem olyan állásban van, amire bárki is ácsingózik (4 órás állás, 8 óra munka, névleg titkárnő, gyakorlatilag rendszergazda+titkárnő). Ráismersz a dologra, vagy mégsem ő az?

Bóbita
 
 


Bocs, nem a tárlat vezetője, hanem a tárlatvezető, nekünk: Zsunya. Önszántából.
Klára, mintha már hallottam volna ezt a nevet..meg fogom nézni az Odeonban, és kiveszem.
Csak hasson.Kép

Kiállításra-hívó Éva
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: