Új privát üzeneted érkezett!

KíváncsiKépKépKép

Nagyon jókat irtál csak nállunk nehezebb a helyzet a párom nagyon jó erőben van és akkorát lök rajtam hogy meg sem állok a konyháigKép
Holnap lessz a szülinapja és arra gondoltam hogy mi lenne ha akkor mondanám meg neki de még nemtudom hogy kezdjem el.Lehet hogy oltári veszekedés lessz a vége és ettől nagyon félekKép
Nem akarom elrontani a szülinapi buliját.

Szerinted?

Mamszi
mamszi
 


Mamszi,
szerintem elmagyarázhatnád neki, hogy te nő vagy, akinek nagyon fontos az anyaság. És azt is, hogy nem leszel fiatalabb sem, és ugye azért vannak rizikófaktorok, amik az évek előrehaladtával emelkednek. És más is nevelt fel már gyereket úgy, hogy nem volt milliomos. Ne haragudj, de szerintem Te már túl megértő vagy. Gondolj magadra Is!
Névtelen
 


Köszönöm Névtelen nagyon aranyos vagyKép

Nagyon sokat gondolok magamra is ,de a jövőnkre is mert ha az én keresetem már nem lessz nemtudom hogy hogyan fogjuk beosztani az ő keresetét(albérlet ,számlák,kaja stb)

Mamszi
Mamszi
 

 
 

Mamszi, vki írta már, hogy a GYED a keresetedből számolandó, ergo biztos havi fix. Legalább két évig. Ha dolgoznál mellette, akkor is lehetsz GYESen, és dolgozhatsz félállásban.
Szóval ettől ne félj. Ezt el is mondhatod neki.
 
 


Drága SolyaKép

Köszönöm a hozzászólásod,el is mondom neki csak azt nem tudom hogy hogy kezdjem elKép
Olyan fosós vagyok vagy mi a szösz.Társaságban kezdjem el talán akkor merészebb vagyok vagy kettesben nemtudooooooomKép
Mamszi
Mamszi
 


Mindenképp kettesben legyetek és ne a szülinapján!
Bonyolult dolog a férfi-lélek, nem sülne jól el, ha "nagy plénum" előtt zavarba hoznád. A szülinapja meg csak őróla szóljon, ne egy olyan "dologról", amivel szemben esetleg averziói vannak. Úgyis felhánytorgatná 100 évig. 1-2 nap már nem számít.
 
 


Szia RjuliKép

Hát akkor ma ha haza megyek nekivágok a lehetetlennek és ha jól összeveszünk ezen akkor nemtudom mit csinálokKép

Mamszi
Mamszi
 


Ez az! Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Ha ma összevesztek - de erre ne is gondolj, miért kellene ezen összeveszni??? -, holnap a szülinapján majd megbékíted. Kép
 


Mamszi!
Én 31 éves voltam, amikor igazán vágytam egy gyerekre. Akkori barátomtól egy szép hétvégi reggelen megkérdeztem, gondolkodott-e már gyereken. Azt válaszolta, hogy Ö nem szeretne. Megkérdeztem, hogy csak tölem nem, vagy egyáltalán nem. A válasz az volt, hogy egyáltalán nem, mert Ö nem lenne jó apa. Bár szerettem, megmontam, hogy akkor most fejezzük be, mert most még van esélyem más mellett teljes életet élni. Felesleges egymás idejét húznunk és esetleg még 10 szép év után rájönni, hogy most már késö. Persze ez hosszabb beszélgetés volt, de a lényeget leírtam. Nagyon örülök, hogy így döntöttem, mert a férjemet sokkal jobban szeretem, és Ö is engem.
Szerintem ne várj sokáig a helyzet tisztázásával. Próbáld meg elmagyarázni neki, hogy Te így nem vagy boldog, és emiatt a kapcsolatotok sem lehet az. Én biztos nem trükköznék a helyedben, mindenképp az öszinteség a célravezetöbb.
Különben egyáltalán nem vagy még elkésve. Én 35 évesen szültem az elsö gyereket és most tervezzük a másodikat.
Ne fossál, határozottan állj elé és mond el, hogy te hogy képzeled a jövöt. Persze lehet, hogy az Ö érvei is jók (a maga részéröl), de akkor Ö is mondja el, hogy hogy képzeli veled a jövöjét. Akár gyerekkel akár gyerek nélkül.
Ha ajánlhatok egy könyvet, ezt olvasd el:
'John Gray: A férfiak a Marsról jöttek, a nők a Vénuszról'
Én hülyére röhögtem magam rajta.
sok sikert a beszélgetéshez
ja és mindenképp kettesben
Kriszta
Nyanya
 


Kedves Kriszta és a többi Lánykák.

Na tegnap este megtörtént aminek megkellett történnie.
Hát sokra nem mentem vele de azthiszem egy mondatot eltudtam neki úgy mondani hogy nem vette észre rajtam azt hogy potyognak a könnyeim(le volt kapcsolva a villanyKép)
Nagyon kedvesen odabujtam hozzá és megkérdeztem tőlle hogy mit szeretne szülinapjára soroljon fel legalább hat dolgot hogy mi az álma ajándékilag így megkönyítve az én dolgomat isKép
Aztán rátértem a lényegre hogy én mit szeretnék,hát mondanom sem kell amikor kimondtam azt a szót hogy kisbaba úgy éreztem hogy azonnal szétrobban a fejem olyan melegség futott végig a fejemben(rettenetesen féltem a válaszától)
Annyit mondott hogy"igen ő is szeretne már,DE akkor mi lesz velünk így is nehezen tudjuk kifizetni az albérletet,na ekkor pofára estem nemtudtam hirtelen mit válaszoljak,csak annyit mondtam neki hogy nézünk neki egy jobban fizető állást mert amit most csinál(vállalkozás)csak viszi a pénztKép Meg elmondtam neki azt hogy én is kapok a baba után pénzt nem kell egyedül dolgoznia én bármit elvállalok otthoni munkát stb.

Na ekkor már nembirtam tovább és elsírtam magamKépŐ már kezdte felemelni a hangját és annyiba maradt a beszélgetés.

Eldöntöttem hogy mostmár emlegetni fogom neki a babát ha szétválnak útjaink úgyis emiatt fognak így 12 év után.
Nagyon szeretem Őt de valahogy soha nemtudom biztosra megbeszélni azt vele hogy na mostantól próbálkozunk.
Eddig mindíg azt mondta hogy igen mostmár lassan kell a gyerek ő is nagyon szeretne már és ennnyyyyyi...semmi több.

Mamszi
Mamszi
 


Mamszi,
ez a legtöbb, amit mondhatott!!!
megtört a jég! Mostmár TUDOD, hogy ő is szeretne babát! Hát mi kell még? Rajta fel! Vásárolj ezerrel Kismama újságokat, hagyd elöl Kép, ha vásárolni mentek, nézegess kisruhákat, stb.
De hát mit akartál tulképpen? Hogy a nyakadba boruljonés azt mondja, kisbabát kérek szülinapomra? A mai ünneplés tökéletes alkalom egy nagyon meghitt összebújásra! Kép
Szorítok és hidd el, ennél többet így elsőre nem is baj, hogy nemkaptál! Ez sokkal több, mint gondolnád! Az első közös lépés megvan.
De ne akard, hogy váltson mindenáron munkát! Próbáljatok meg másodállást találni neki. Kép
Szóval hajrá! És örülök, hogyilyen jól alakulnak a dolgaid! Kép
Solya
 
 


Sziasztok!

Mamszi!
Ezerrel szoritok, hogy osszejojjon a baba minel hamarabb, es ne is veszekedjetek! Aterzem a helyzeted, bar mar nekem van 2 gyerkocom, de megvagyok bolondulva egy 3.-ert es egy 4.-ert is. A 3.-ba mar belement(mikor vegzek a sulival indulhat is a project, meg masfel ev), bar mikor megszuletett a masodik es ellenkezo nemu lett akkor elzarkozott tole, aztan meg jo sokaig, de mar megtort a jeg. A 4.-tol meg jobban elzarkozik, de meg nem lefutott kor szerintem! Szoval kitartas, es nem meghunyaszkodas, tessek csak kitartoan ragni a fulet, nekem bevalt! A 4.-en meg csak mosolyog, mikor elohozom, de bizom magamban, ha mas nem valami trukkel csak osszejon!
Szoritok!
Moni

 
 


SolyaKép

Tudod az az egy szomorított el az egészben hogy lassan már két éve ezt mondja ahányszor eddig rákérdeztem(kb 3 szorKép).
Ezzel sajnos nem jutottam előrébb mert azt eddig is tudtam hogy nagyon szeretne gyereket csak fél attól hogy hogy fogunk élni.És ezért védekezik.
Mamszi
Mamszi
 


MóniKép

Nagyon aranyos vagy hogy ilyeneket irsz nekem jót mosolyogtam az írásodon.
Annyira szerettem volna én is legalább 4 babát dehát én már lekéstem róllaKép
Mostmár 2 is elég lenne de hát még az elsőt sem hajlandó végrehajtaniKépés már lassan 31 éves leszekKép
Trükközök én eleget mégsem jön össze, pedig már mindent kipróbáltamKépKépKépKép

Tudom már mit csinálok,megmondom neki hogy 4 Babát szeretnék (szerintem szívinfarktust fog kapniKép)

Szerinted? Kép
és úgysem szállok mostmár le a fülérőlKép és ha nemtetszik neki akkor elszalad.

Mamszi
Mamszi
 


Mamszi,
és akkor elkezd alkudni, kettőnél meg is állhatsz! KépKépKép
 
 


SolyaKép

Valahogy én is így képzeltem el a jövőtKépKépKép
És akkor szerinted most mit fog hozzászólni ha ma már a kezemben fog figyelni a kismama újság?Kép
Biztos találok benne valami izgitKép

Mamszi
Mamszi
 


Mamszi,

jó, hogy erőt vettél magadon és szóba hoztad. Most már ne kegyelmezz Kép
Névtelen
 


Mamszi!
Gratula, nem lehetett könnyü, de tul vagy rajta, csak legyél kitartó és ne hagyd, hogy megint szüneteljen a téma.
Próbálj meg érvelni. Pl. Más anya több gyereket is felnevelt egyedül , Ti meg legalább ketten vagytok. A barátnöm pl. egyedül nevelte fel a lányát aki kitünö tanuló és élsportoló, pedig ök is albérletben laknak. Éjjel dolgozott vendéglátósként, hogy nappal tudjon tanulni a gyerekkel. Trükközés helyett inkább az érzéseidet mondd el neki.
Én biztos, hogy nem esnék teherbe úgy, hogy a párom nem akarja, mert késöbb csak visszaüthet. Persze egy kis nöi praktikát nem árt bevetni. Nincs egy barátnöd, ahol már van gyerek és be tudod vonni. Esetleg megbeszélhetnéd vele, hogy ha látogatóba mentek, csak úgy spontán kérdezzen rá a párod jelenlétében, hogy nálatok mikor lesz már baba.
"Nagyon szeretem Őt de valahogy soha nemtudom biztosra megbeszélni azt vele hogy na mostantól próbálkozunk."
Talán kérdezz rá nála, hogy miért nem tudtok konkrét idöpontot megbeszélni, és mondd meg hogy a "lassan kell a gyerek" nem válasz, csak a kérdés elhárítása. Pontosan meddig akar várni, és addig mi fog történni ami miatt azt mondja, hogy most már OK??? Kifogás mindig van. És ha már összeszedted a bátorságod, hogy beszéljetek róla ne hagyd leállítani magad kitérö válasszal, még ha zokogva kiabálva is kell kiszedned belöle a neked megfelelö választ. Legalább látja, hogy komolyan gondolod és neked ez mennyire fontos.
2 év alatt 3szor ????
"Eldöntöttem hogy mostmár emlegetni fogom neki a babát."
Ez joooo, most már ne hagyd kialudni a tüzet, bár egy nagy beszélgetés többet ér.
Még egy ötlet: Mondd meg neki, hogy ha ma elkezdtek próbálkozni, lehet, hogy csak 2 év múlva jön össze, és lehetne, hogy eleinte csak a védekezés maradjon el, igy kisebb a valószínüsége, hogy 1-2 hónapon belül összejön. Persze attól még Te figyelheted mikor van peteérésed (erröl nem kell tudnia) és akkor kicsit kedvesebb leszel Kép
Van erre egy nagyon jó gyógyszertárban kapható nagyító (MabyBaby)

Szoritok neked, szerintem nem reménytelen a párod, csak meg kell gyözni
Kriszta
Nyanya
 


Szia KrisztaKép

Köszönöm az infokatKépKépzeld mi történt tegnap a szülinapjánKépa barátainknak azt mondta igaz én még akkor nem voltam ott, hogy gyereket kell csinálnom a MamszinakKép
Na erre varjááá gombotKép én így vigyorogtam este.
Aztán meg szóba került a Károly nap,szegény apukámat hívták így aki nemrég halt meg és pont akkor azon a napon lessz peteérésem.A párom csak vigyorgott remélem megjegyezte November 4-étKép kíváncsi leszek hogy fog e védekezni vagy sem.
A barátainknál mindenhol kisbaba van azokkal vagyunk körülvéve csak már nállunk nincs baba.
Ma reggel viszont vettem egy kismama magazint és véletlenül ott fogom felejteni a vc-beKépKépKép

Jaj nagyon izgulokKép

Mamszi
Mamszi
 


Szia!

Eddig olvasgattalak. Most én is rászántam magam hogy írjak és bíztassalak.

Leírom neked az én történetemet. Igaz én csak 25 éves vagyok de az most mindegy.
18 éves voltam amikor találkoztam a párommal, fél évmúlva eljegyzés, aztán következő évben esküvő. De már nagyon szerettünk volna kisbabát, először mi is azion gondolkoztunk hogy hova hisz semmink sem volt, a párom nagymamájánál laktunk, de mivel kiszekált elköltöztünk.
Végül azt mondtuk hogy felesleges várni mert fogaémunk sisncs mikor tudunk összegyüjteni annyi pénzt hogy lakást kocsit vegyünk magunknak. Én ápolónő vagyok tehát abból a fizetésből biztos nem.
Irány albérlet, mire az esküvőnk volt addigra már a baba a pocakomban volt. Ez 98-ban volt, 2001-ben pedig a következő, végig albérletben laktunk, nem kevés összeget fizettünk. De azt mondom nem bántuk meg. Most mie a harmadik babát várom tudtuk megvenni a lakást, mondanom sem kell 20 éves részletre.

Szóval ezt csak azért mondtam el , hogy nyaggasd a párod hogy más is szül gyereket albérletbe, és nem éheztünk, és ha tényleg szeretne gyereket akkor nem érdemes várni, mert az ember észre sem veszi és elszalad az idő.


Sok sikert és kitartást.

Gabi

20 éves voltam amikor terhes vol

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
 
 


Kedves GabiKép

Köszönöm neked is a hozzászólást a páromat mostantól egyfolytában nyaggatni fogom aztán vagy rászánja magát vagy megszökik(úgysem fog)mert imádKép
Bár nemtudom hogy hogyan fogom mondogatni neki mivel ez az első alkalom is annyira nehéz volt azthittem hogy belehalok mire kimondom de sikerült.
Mostmár nagyon várom hogy mit fog tenni annak érdekében hogy babánk lehessen , de van egy rossz érzésem hogy még mindíg védekezni fogKép
Na majd meglássssuk.

Mamszi
Mamszi
 


Mamszi,
ne légy negatív!
Önbeteljesítő jóslat márpedig létezik!
 
 


Solya!

Pontosan mire is gondolsz?Kép

Ja és azt is elmondtam a páromnak hogy 5 éve amióta elment a babám azóta megőrülök egy gyerekért erre ő azt mondta hogy tudja nagyon jól meg hogy azt is tudja amikor ideges meg hisztis vagyok az mind ezért van.
Na meg nem egyszer el is sírom magam.

Mamszi
Mamszi
 


Jajj! Mamszi!
MÁr olvasgattalak, de érdemi hozzászólás nélkül inkább nem írtam. Most viszont szöget ütött a fejembe valami. Az utolsó hozzászólásod.
Írod, hogy párod nagyon szeret, nem hagyna el, de védekezik, mert nem akar babát. DE MIÉRT? Talán azért mert látja rajtad, hogy az előző elvesztését még mindig nem heverted ki? Lehet az van a párod fejében, hogy -mi van, ha megint elmegy és akkor te összeroppansz lelkileg? Hiszen írtad, hogy Ő nagyon is jól tudja, hogy neked ez mennyire fáj még és ha nem is lát sírni, biztos tudja, hogy szoktál.
Ha már beszélgetsz vele, érdemes lenne ebbe az irányba is terelni a dolgokat, mert lehet, hogy nem a te lelkedet kéne kivesézni, hanem az övét. Meglepő, hogy a féfiak mennyire magukba tudnak zárkózni és úgy betemetik a fájdalmakat, hogy onnan többé nehezen kerül elő, de szálkaként jelzi, hogy azért ott van.

sasha

Kép
 
 


Mamszi!
Orulok hogy felviditottalak! Probalok erot kuldeni, es tenyleg nem szabad igy meghunyaszkodnod! Tessek nyiltan felvallanod az erzeseidet! En is sokszor sirok a ferjem elott, pl. tegnap a baba miatt, mert tenyleg nagyon odavagyok erte, de tudom, hogy amig a suli tart addig nem lehet, mert Viki is suli mellett jott, es nem tudtam igy ra annyira koncentralni. Szoval szenvedek en is rendesen. Bar nekunk van mar lakasunk, autonk, igy az anyagi dolgok csak a jovo miatt kerdesesek. Mert ugye egy gyerek folyamatosan egyre tobbe kerul. Eloszor csak bolcsi, aztan az ovi, ami mar egy kicsit tobb, aztan az alt.suli, ami meg elviselheto, aztan a kozepiskola mar huzos, a felsookt.-rol mar ne is beszeljunk! Szoval a ferjem emiatt nem tamogatja a 4.-et. Mert a 3-mal mar annyi kedvezmeny van(adokedv, csaladi potlek, ebed, tankonyv), hogy "olcsobb" mint a 2 gyerek. A ruhak meg egy adrabig orokolhetok. Meg biziben es turkiban is nagyon jokat ki lehet fogni toredekert az ujnak. Szoval azert nem visz olyan sokat egy kisgyerek, hogy meg lehesen erezni nagyon.
Moni

 
 


Jaj Lányok Kép

Én már annyira várom azt a pillanatot amikor ismét kismama lehetekKépÉrzem hogy a következő babánk erőss lesz nem fog magamra hagyni és mindent megteszek én is hogy jól érezze magát.
Mivel megvettem célzásképpen a Kismama újságot és elkezdtem olvasgatni elfelejtettem kirakni a táskámbólKéptehát a párom szelíditése ma elmaradKép
Holnap talán rátalál,kíváncsi leszek hogy hogyan fog reagálni rá, 2 lehetőség van vagy elérzékenyül vagy összeveszünk.
De nem érdekel már az sem ha felháborodik,ki fogok tartani és nemhagyom mostmár magam.
Olyan jó lenne ha Karácsonyra egy pár kiscipőt tehetnék a fa aláKépKépKép
Már csak a páromon múlik minden,de attól félek hogy nem vette még rá magát azóta még nem is voltunk eggyütt lehet hogy már szexelni sem mer nehogy várandós legyek, jaj már minden eszembe jut ilyenkor.
Úgy szeretnék már végre megnyugodni és tudom hogy ez csak akkor fog bekövetkezni ha már kerekedik a pocakomKép
Mindenkit pusszantok és vigyázzatok Magatokra és a Családotokra.

Ha van valami fejlemény megírom Okse?Kép

Mamszi
Mamszi
 


Mamszi

OK várom a fejleményeket
És csak pozitív dolgokra gondolj, akkor azok fognak beteljesülni, ahogy már Solya is mondta
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Nyanya
 


Mamszi!

Nekem van már egy gyermekem, akit terveztünk, de a második várat magára, mert a férjem a piszkos anyagiakra hivatkozik. Persze semmi oka nincs rá, de ő bizonytalan. Nyáron terveztük, hogy elkezdjük a tesóprojektet, de mindig megoldotta, hogy esélye se legyen a babának. Aztán rájöttem, hogy erőszakból nem kell a kistesó és próbáltam a gondolataimat másra terelni. Aztán, jött pár szomorú eset a baráti körünkben, és rájött magától, hogy csak a gyereknek van értelme. Végre ő is szeretné a kistesót, bár érzem, hogy nem 100%-osan. De türelmes vagyok és tudom, hogy eljön az a pillanat, mikor ő is biztosan akarja.
Szerintem nem jó, hogy ha nagyon erőszakoskodunk. Jobb inkább valahogy kitalálni, hogy mi is az igazi oka, hogy miért odzkódik a férfi a babaprojekttől. Nálunk az volt a megoldás, hogy én is magamba néztem és rájöttem, hogy az utóbbi időben mint társra, szerelmemre nem is néztem a férjemre, hanem ő csak az apa. A gyermekünk volt központ, az új terhesség a fontos, nem pedig ő. Megváltoztattam a hozzáállásomat és abban a pillanatban kedvesebb lett és partnerem lett. Így magát nem egy gyerekcsinálónak tartja, hanem egy szerethető férfinek.
Mindenképpen tisztázd a férjeddel, hogy ha meg lesz a baba, biztosan lesznek nehéz pillanatok, de ő mindig is fontos lesz neked és szeretni fogod, a gyermek nem fogja elvenni a helyét a szívedben.
Szorítok neked!

Egy praktikus kérdés, hogy lehet, úgy szeretkezni, hogy közben nem arra gondolsz, hogy most gyereket készítünk??? Az elsőnél nem foglalkoztam ilyennel, de most állandóan begörcsölök, hogy na ebből lesz gyerek vagy nem... Így nem lehet lazulniKép....

névtelenke
névtelenke
 


Mamszi,
névtelenke sok jó dolgot mondott. Jó ötletek, meg lehet próbálni, meg is kell.
Engem azonban már régóta nem hagy nyugodni a ti esetetek. Valahogy úgy érzem, te túlságosan függsz ettől a pasastól, a te vágyaid, elképzeléseid háttérbe szorulnak. A szereteted irracionális, beleképzelsz ebbe a fiúba olyasmit is, ami egyáltalán nincs benne. Ne haragudj, hogy ezt most megírom, de egyszer csak muszáj. Ha tévedek, úgyis te tudod a legjobban.
Ha belegondolok, hogy tíz év együttélés után, sok nehézséggel a hátatok mögött, egy elveszített magzat emlékével őt még mindig győzködni kell, még félni kell tőle, hogy mit szól az egészhez, még nem fejeződhet be egy szerelmi aktus a megnyugvás mozzanatával, hogy még mindig arra kelljen figyelni, hogy mindjárt kiugrik...! Nem, ne haragudj, de ez nekem nem áll össze... Szerintem itt valaki nem őszinte. Vagy te nem vagy igazán az, és nem döntöttél még valójában arról, hogy akarsz-e gyereket, vagy az ő érzelmei nem igazak, és valójában nem is akar hosszú távon veled élni.
Tisztába kellene tenni a dolgokat. Mielőbb.
Kíváncsi
 


Sziasztok!
Mamszi, bizony, gondolkodj el Névtelenke és Kivancsi ötletein...
Ha egy kapcsolat elromlott, és még nincs gyerek, le is lehet zarni... Ha van gyerek, akkor is, de ugy mar nehezebb. Tovabb kell lépni azon, ami mar nem javit6o. Ha pedig javit6o, javitani kell rajta!!! Nem vagyunk idömilliomosok. Az évek szallnak, mi maradunk, majd elmegyünk... Beszélj az ur fejivel... Komolyan mondom, itt komoly beszélgetésekre van szükség... Vagy szakitasra...Kép(Ami, tudom, nehéz...) Es, Mamszi, 1 Babat ketten kell akarni... Tudom,sok nö fogja meg ugy a szeretett krapekot, hogy terhes lesz, de az nem megoldas... Szerintem az sem az, ha ra kell beszélni az urat, hogy: "ugyammmagyurikéneazagyerök"... Drukkolok Mamszi, de gondolkodj, mielött örökre ehhez a fiuhoz kötnéd az életed. Ha veszekszik, mert Kismama magazint talalt, az szerinted normalis??? Azt irtad, vagy veszexxxik, vagy +6odik... Szerintem ennek az EGESZ babadolognak természetesen kell jönnie. 2ember szereti egymast, gyereket akar, Aki jön...
Kivancsi, ménem alszol???Kép
Hogy kell masok profiljat megnézni??? Mindenhol olvasom: "lattam a profilodban", de ha a profilra kattintok, csak az enyim gyün bé...
Vendég
 


Ja, és Mamszi!
Szerintem NE ugy allj a parod elé, mint kislanyként apuci elé, amikor kérni szerettél volna valamit, hanem, mint egyenrangu partner elé. Komolyan mondom. Nem magasabbrendü, mint Te,csak pozitivan allj elé, ne sird el magad, ha nemet mond. Puszillak.
Vendég
 


Kukacz,
ha itt balra a nevére kattintasz, kijön a profilja, már akinek van Kép
Kíváncsi
 


Sziasztok Lányok!

Annyi jót irtok nekem hogy még a végén elérzékenyülökKép
Hát sok jóval sajnos nemtudok szolgálni a párom ugyanúgy továbbra is odafigyel lassan már a sex sem olyan mint régen épp amiatt hogy állandóan kiszáll még közben is megtörölközni(bocsánat hogy ilyeneket leírok ide de néha már úgyérzem hogy nembírom tovább.
Én nagyon szeretnék már kisbabát és már nemegyszer előfordult hogy annyit sírok mert egyedül érzem magam és úgyérzem hogy nekem már soha nem lehet gyerekem.
Nem tíz hanem 12 éve élek eggyütt a párommal és Őszintén tiszta szívemből szeretem őt.Nem szeretném elhagyni (eggyenlőre)de már eszembe jutott az is hogy megmondom neki azt hogy ha nem hajlandó a gyerekáldásra elköltözöm,igaz nemtudom hogy hova mert egyedül vagyok a családom más országban lakikKép
Na és még valami lehet hogy a párom (szerinte viccnek szánta )de tegnap este beszólt hogy "meneküljetek fiuk"remélem tudjátok hogy mire értem.
Lassan úgyérzem magam mint egy gyerek már nemtudom hogy mitcsináljak vele.
Néha úgy tudnék ordítani..............

Mamszi
Mamszi
 


Mamszi,
én már nem tudok neked mit mondani Kép Neked kell rendet tenned a fejedben. Amit írsz, abból én azt veszem ki: a gyerek és a pasi együtt nem megy. El kell döntened, melyik a fontosabb és aszerint lépni. De ez a pasi vagy nem szeret téged, vagy valami nincs rendben nála, és akkor legjobb lenne, ha szakemberrel beszélné meg, mi legyen. Én nagyon ritkán mondok olyat, hogy forduljon valaki pszichológushoz, mert szerintem az ember maga kell kiérlelje a lelki gondjai okait, de MOST indokoltnak tartom. HA tényleg szeret téged. Mert ha nem, akkor tök normális, amit csinál.
Nagyon megértem, hogy félsz elhagyni, ha nincs Magyarországon rokonod, de van talán valami barátnőd, aki segíthetne, amíg rendezed a nehézségeidet!?
Mamszi, úgy szeretnék jobbakat írni neked, hogy felvidítsalak, de igaz szívből nem tudok! Kép Mert ha még a jobbik(?) eset is áll fönn, és lelki nyavaja okozza a meglehetősen furcsa viselkedését, akkor is évekig tartó küzdelem lesz rávenni, hogy kezeltesse magát. Ha meg a rosszabbik(?), akkor az meg neked fáj jobban. Mindenképpen évekig tolódik a baba-ügy.
Nem is mondom, hogy gondold ezt át. Úgyis tudom, hogy mást se teszel. Légy okos!!!
Kíváncsi
 


Kedves Kíváncsi!

Te tartod bennem az erőtKép"Az erő velem van" mostmár küldtem neki sms-t is hogy mi volt ez a tegnapi eset.Lassan már ott tartunk hogy behoz egy lavor vizet hogy két nyomár között fürödhessenKépKépKép bocsikaKép
Úgyérzem hogy már nagyon nembírom tovább,sajnos nemigazán van kihez mennem,mert ha lenne szerintem már egyszer elköltöztem volna, akkor sírva fakadt a párom és nemmentem sehova.
Én már nemtudok rá évekig várni hisz már lassan 31 éves vagyok mire várjak még?
Nemtudom mit tegyek....talán nekem kellene pszihológushoz mennem....
Mamszi
Mamszi
 


nyomár=nyomásKép
Mamszi
 


Mamszi,
hát menj el, ha úgy érzed! De annyit mondok neked: nagyon kényelmes ennek a pasinak, hogy veled élhet. Ott a megbízható, fix jövedelmed, tuti nem hagyod magára, mert nincs hova menned, ő meg szórakozhat a vállalkozásával, hogy vagy bejön, vagy nem. Semmi felelősség. Mintha még nem nőtt volna be a feje lágya. Vagy nagyon is tudja, mit csinál? Ne haragudj, nem akarom bántani őt, mert szereted, de időnként érdemes a dolgokat a másik oldalukról is megszemlélni. Úgy teljes a kép.
Ne hagyd, hogy a sírásával zsaroljon. Ő se hatódik meg a te könnyeidtől!
Vannak nagyon csúnya történetek. Csak egyet: ismerősöm a férje kedvéért elköttette a petevezetékeit (régi történet, amikor még nem volt tabletta), mert művészek voltak mindketten, és a férj azt gondolta, hogy bizonytalan jövőre nem lehet családot alapítani. Amikor a nő jócskán elmúlt negyven, a pasas gyereket csinált egy fiatal nőnek és meglépett. Ismerősöm ott maradt üres kézzel, lehetetlen helyzetben, utód nélkül...
Mamszi, ne hagyd magad, ez a te életed! Gyerek nélkül is lehet értelmes életet élni, de neked nem ez az utad! Adj magatoknak haladékot, ha akarsz, de mennyit? Fél év, egy év? Több?
A szerelem sötét verem. És te beleestél. De ki lehet mászni belőle, és a szerzett sebek idővel gyógyulnak! Kép Meg aztán, gondold át, lehet, hogy a te érzelmeidben is szerepet játszik valamennyire a biztonság utáni vágy! Hiszen hova is mehetnél, ha elhagyod a pasidat?
Na nem bántalak tovább.Kép
Kíváncsi
 


Kedves Kíváncsi!
Olyan jó hogy itt vagyKép
Eggyáltalán nem bántassz meg azzal amiket irsz nekem.Nagyon jólesik ha valakivel megtudom osztani a gondjaimat és meghalgatnak.De ami a legjobban bánt hogy ezek a valakik közzé nem tartozik a párom.
Nemtudok vele beszélni mert mindíg veszekedésbe fullad a téma.

Egy picikét várok még de nem sokat.

Mamszi
Mamszi
 


Olvasgatlak Titeket egy ideje, de végülis, amiket gondolok, azt mások megírják helyettem. valamit azonban nem értek. Lehet, hogy felvilágosulatlan vagyok, de mi az , hogy menet közben tisztálkodik? Az mire jó? Fogamzásgátlásra? Vagy tisztaságmániás?
 
 


Jó, Mamszi,
de akkor mit szeretsz benne? Mik a jó tulajdonságai? Okos, művelt? Vagy nagyon szép, elbűvölő? Igéző szeme van? Merthogy jó az ágyban, azt nem mondod komolyan! Kép

Juli,
a pasi kényszeresen fél attól, hogy Mamsziban megtapad egy kósza ondó, ezért a "tisztaságmánia". Kép
Kíváncsi
 


Kíváncsi KépKépKép
Mindenét szeretemKép ez az én bajom....
Jött válasz az sms-emreee felhívott a párom képzeld hogy miért így kell ezt megbeszélnünk aztán én erre azt mondtam azért mert nemtudunk beszélgetni,mert állandóan veszekszik meg ideges lessz ahogy felhozom a gyerektémát.
A hangjából itélve fosik hogy elhagyomKépKépKép beszélni akar velem.
Akkora pöcs vagyok már megint bőgökKépKépKép

Mamszi
Mamszi
 


Mamszi,
az eddig leírtak alapján azt látom, hogy te pszihológiai értelemben kisgyerek vagy (ez nem bántás ám!), a párod meg nem érett meg az apaságra. Szerintem is nagyon jót tenne egy pszihológus, én is jártam, sokat segített. Van egy psz-i alaptörvény: ha a rendszer egy eleme változik, vele változik a rendszer többi eleme is. Ha te felnőtt nőként(!) leszel képes közölni, hogy gyereket akarsz (semmi pityergés, könyörgés, kérés, nem az oviban vagyunk), akkor felnőttként fog reagálni. Amíg sírdogáló kislány vagy, addig a fensőbbrendű apa fogja kimondani a megfellebbezhetetlen döntést. És ehhez a változáshoz kell a pszihomókus többek közt. Nekem kb. 3 évembe tellett felnőni, pedig már 3, majd 4 gyerekes anya voltam. egyetértek Kíváncsi mai 10:36-os hozzászólásával. Kép Jó utat a psz-hoz. Kép És a gyerekeidhez. Kép

Virág
Virág
 


VirágKép

Köszönöm de előbb megvárnám a ma esti beszélgetést meglátom mit szól a levelemhez amit irtam nekiKép
Azt mondta hogy megbeszélünk mindent.Kíváncsi leszek ráKép

Mamszi
Mamszi
 


Mamszi!
El nem hiszed mennyire szurkolok! De amiket irtak a lanyok elottam abban nagyon sok az igazsag, es erdemes fontolora venned ezeket!!! Semmi siras am este! Legy eros! Veled vagyunk! En idegessegemben sirok, de mar megtanultam visszafolytani, ha olyannal allok szemben aki nem erdemli meg hogy sirjak elotte, vagy eppen nem jonne jol, hogy sirjak elotte! Hatalmas akaratero kell hozza, de hidd el segit!

Moni

 
 


Mamszi!
Hát elég nehéz helyzetben vagy. Drukkolok neked, hogy sikerüljön amit szeretnél, de nem tartom túl jó ötletnek egy olyan férfit belekényszeríteni ebbe aki "állandóan kiszáll még közben is megtörölközni" vagy "Lassan már ott tartunk hogy behoz egy lavor vizet hogy két nyomás között fürödhessen". Biztos, hogy jó lesz ez? Én elhiszem, hogy te nagyon szeretnél már babát, de ahogy olvasom ő nagyon nem szeretne még. Azért az se túl biztató dolog, hogy állandóan veszekszik meg ideges lesz ahogy felhozod a gyerektémát. Ha ennyire akarsz gyereket akkor próbálkozz, de készülj fel arra is, hogy lehet, hogy egyedűl maradsz majd a babával. Mi lesz ha a terhesség alatt meggondolja magát és mégse akarja majd?
"Mamszi, 1 Babat ketten kell akarni... Tudom,sok nö fogja meg ugy a szeretett krapekot, hogy terhes lesz, de az nem megoldas... Szerintem az sem az, ha ra kell beszélni az urat, hogy: "ugyammmagyurikéneazagyerök"... Drukkolok Mamszi, de gondolkodj, mielött örökre ehhez a fiuhoz kötnéd az életed. Ha veszekszik, mert Kismama magazint talalt, az szerinted normalis??? Azt irtad, vagy veszexxxik, vagy +6odik... Szerintem ennek az EGESZ babadolognak természetesen kell jönnie. 2ember szereti egymast, gyereket akar, Aki jön... "
Tökéletesen egyetértek ezzel. Alaposan gondold végig Mamszi ezt az egészet.
 
 


Mamszi,

egy barátnőm is nagyon szeretett volna babát, a fiút próbálta rávenni, de ő persze mindig vigyázott, nehogy összejöjjön. Egy év gondolkodás/várkozás után elege lett belőle, és megmondta neki, hogy ő gyereket akar és keres valakit, aki ugyancsak babát szeretne. A fiú megértette, és mondta a barátnőmnek, hogy ha talál tényleg jobbat és akivel tudnak minél előbb babát vállalni, akkor igaza van, hogy elmegy. 1 évig keresgélt a barátnőm, akiket talált, mind őrült volt, vagy éppen nem elég őrült hozzáKép Közben mint barátok tartották a kapcsolatot a régivel. 1 év elteltével a fiú jelentkezett nagyon finoman és fokozatosan, hogy most már ő is szeretné a babát.
A barátnőm most ikerterhesKép

Mi lenne, ha őszinték lennétek egymáshoz és egyszerűen felvázolnád, hogy milyen utakat látsz magatok előtt:1.babát vállaltok 2. vártok, de eközben te megkapod a szabadságodat(vagy mellette vagy különélve) és kereshetsz más apajelöltet 3. szétváltok 4. gyerek nélkül éltek
Válasszon!

hány éves az apajelölt különben?

ügyes legyél!
Névtelen
 


Sziasztok, szia Mamszi!!!
Ne szomorkodj!!! Viragnak igaza van Te 1 kicsi lany vagy, de lehet, hogy csak ebben a kapcsolatban!!! Lehetsz ettöl még érett nö a munkahelyeden, stb... Viszont itt a függö viszonyban lévö kislany varja a megoldast az itt befolyasolo "szülöként" fellépö férfitöl, aki egyaltalan nem biztos, hogy érett,söööt. Te teszed ebbe a kategoriaba. Mint fentebb irtam, egyenrangu felnöttként allj elé, a felnött beszéljen a felnöttel!!!Ne a gyerek akarjon gyereket egy olyan gyerektöl, akit magasabb rendünek tekint... A fentebb emlitett pszichologiai fogalmakat én valaha régen franciaul tanultam, csak atforditottam szabadosan magyarra, nem tudom, mik a szakkifejezések... De talan igy is érted...
Majd ird meg, hogyan beszélgettetek, mi lett a döntés, stb...
Szerintem itt MINDENKI drukkol Neked!!! KépKépKép
Vendég
 


Mamszi
Mindig csak úgy emlegeted, hogy a "párom". Nem a férjed? Bár ennek álltalában nincs jelentösége, mert egy papír semmin nem változtat, de a Te esetedben talán lényeges. Ha téged sem akar elvenni, meg gyereket sem akar, akkor talán a kötöttségtöl fél és a "nincs rá pénzünk" csak kifogás. Megkérdezted már töle, hogyan képzeli a jövötöket gyerek nélkül. Vagy lehet, hogy Ö nem is gondolkodik közös jövön? Ha tényleg elszánt vagy és mindenáron gyereket szeretnél, akkor merd kimondani, hogy vége. Hát fosson is, hogy elhagyod. Azért kiváncsi lennék, hogy ha választania kéne, hogy hagy elmenni vagy közös gyerek veled, melyiket választaná. Még egy intim kérdés, nem kell válaszolnod, de magadban gondolkozz el a válaszon. Jó volt vele valaha is a szex??? Ha igen, mikor volt ez utoljára? Szerintem már eleget engedtél, most már csak a te érdekeidet nézd. Megértem, hogy nehéz otthagyni v.kit 12 év után, de járj nyitott szemmel, nem tudhatod mikor jön veled szembe egy apukajelölt.(még az is lehet, hogy pont Ö lesz) Gondolj bele 10 év után Ö még tud csinálni gyereket egy másik nönek, ha tönkremegy a kapcsolatotok, de Te már addigra kifutsz az idöböl. 31 éves vagy, ha a párod reálisan gondolkodna (vagy ha valaha is szeretne gyereket) nem húzná igy fel magát a téma hallatára. Most kell lépned, vagy így, vagy úgy, de most. Az SMS szerintem elég szeméytelen, akkor már inkább jöjjön a veszekedés.
Bocsi most elég negatív voltam
Szurkolok neked.
Kriszta
Nyanya
 


Na, mi volt???

Nyanya,
mi a csudát csinálsz 3 óra 24-kor? Kép

Virág
Virág
 


Mamszi!
En is nagyon varom a fejlemenyeket! Jelentkezz es meselj!
Moni

 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: