Új privát üzeneted érkezett!

Ebben a topicban különbözõ szoptatási pozíciókat ábrázoló képeket lehet felrakni, ezzel is segítve egymást.
Itt van elsõként egy idilli kép:
Kép
 
 


Ezen a képen az egyik leggyakoribb pozíció látható. Látszik, hogy a baba teljesen szembefordul a mamájával és így kényelmesen szopizhat:
Kép
 
 


Ezen a képen az látszik szépen, hogy milyen, amikor a baba jól bekapja a mellbimbót: a bimbóudvar nagy részét is bakapja, nem szívja be az ajkait és bár ez nem látszik, de a nyelve is biztosan a bimbó alatt van:
Kép
 
 

 
 

Itt látható az ún. hónaljtartás. Ez a pozíció nagyon elõnyös mellygulladásnál, csomósodásnál, ill. akkor is ha a mellbimbó valami miatt fájdalmas. Sok párna kell hozzá. A mama alkarján felszik a baba, feje a kezében pihen, a lábát a szék támlájának támasztja:
Kép
 
 


A hónaljtartást fekve is lehet kivitelezni, ez egy kicsit pihentetõbb a mamának:
Kép
 
 


Felülrõl is lehet szoptatni, ez az egyik leghatékonyabb módja annak, hogy az esetleges csomók kiürüljenek. Arra is jó, hogy egy kis változatosságot vezessünk be, pl. szoptatási sztrájk idején, hogy fenntartsuk a baba érdeklõdését a szopi iránt:
Kép
 
 


Könyökölve is lehet szoptatni, bár itt látszik, hogy a baba kénytelen kitekerni a nyakát, hogy elérje a cicit, ami elég kényelmetlen lehet neki. Ezt úgy tudjuk kiküszöbölni, ha a baba nem elõttünk, hanem a hónunk alatt fekszik:
Kép
 
 


Szia Menta!

Olyan képeid nincsenek amin esetleg kicsit problémásabb adottságú anyák vannak? Nekem pl a nagy mellemmel kellett megküzdenem, amivel a hagyományos ülõ póz használhatatlan. Vagy befele forduló mellbimbóval mit lehet kezdeni a bimbókiemelõn kivül? Szerintem ezek is sokakat érdekelnének.

Az ötlet nagyon jó! És a képek is! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Akár állva is szoptathatunk:
Kép
 
 


A kendõ takarásában csak az látszik, hogy ott szussog valaki:
Kép
 
 


Ez egy igen érdekes pozíció Kép :
Kép
 
 


És hogy gondoljunk az ikrek anyukáira is:
{futball-tartás}
 
 


Akkor mégegyszer az ikrekrõl:
Kép
 
 


És a hármas ikrekrõl is egy kép, amin most már tényleg a futballtartás látható:
Kép
 
 


Terhesen is nyugodtan lehet szoptatni, feltéve, ha nincs semmi görcsölés, vérezgetés:
Kép
 
 


Ha pedig megszületett a tesó, akár a szülõszobán is indulhat a tandem szoptatás:
Kép
 
 


Késõbb is lehet ezt otthon folytatni:
Kép
 
 


SõtKép:
Kép
 
 


De azoknak is van ötletem, akiknak valamiért nem megy a tandemezés:
Kép
 
 


Így is lehet állva szoptatni. Nekem ez akkor vált be, amikor nagyon izgága a kislányom:
Kép
 
 


És itt vannak azoknak a linkeknek a címei, amik nagyon hasznosak lehetnek, ha valakinek szoptatási problémái adódnának:
www.lll.hu
www.c3.hu/~hab/
www.waba.org.br
 
 


A BEFELÉ FORDULÓ MELLBIMBÓRÓL:
[url=http://www.lll.hu/archiv/ujsag/0202/0202_01.htm" TARGET="_top]http://www.lll.hu/archiv/ujsag/0202/0202_01.htm[/url]
 
 


Cory! Ez az anyuka hozzád hasonló adottságú, ezt a képet neked küldöm Kép:
Kép
 
 


A futballtartás felülrõl:
Kép
 
 


Menta: már csak egy kérdésem van Kép
Egy ábrát vagy képet lehet látni a befelé forduló mellbimbóról? Nekem soha senki nem nézte, fogggggalmam nincs, milyen az Kép
Ja, és én így nem tudok szoptatni Kép Asszem ez az én hibám, mert rövidek a kezeim, pedig tudom, a teleszkópon kivül kéne még vagy 2-3 kéz Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ezen a képen már az is látszik, hogy milyen az, amikor a baba nyelve jó helyen, a bimbó alatt van:
Kép
 
 


Cory! Most hirtelen sehol nem találtam róla képet, pedig tudom, hogy már láttam olyat csak nem emlékszem, hogy élõben vagy itt a neten, esetleg könyvben. Addig is ide másolom ezt neked, ezek alapján szerintem el tudod dönteni, hogy mi a helyzet. Ezt egyébként a már említett oldalról "loptam".
M.

"Ha a bimbód lapos vagy befelé forduló, egy egyszerû vizsgálattal meggyõzõdhetsz arról, hogy valódi befelé forduló bimbóról van-e szó vagy nem: a mellbimbód tövétõl kb. 2,5 cm-re finoman préseld össze a bimbóudvart. Ha a mellbimbód kiemelkedik, akkor nem valódi befelé forduló a bimbó, és semmiféle kezelést nem igényel. Ellenben, ha behúzódik, akkor valóban befelé forduló."
 
 


Variációk fekve szoptatásra:
Kép
Kép
 
 


Még egy tipp arra, hogy mit kezdjünk a nagyobbacskával szoptatás alatt:
Kép
 
 


Itt viszonylag jól látszik az a bizonyos C-fogás, amellyel a mellet tartjuk, miközben felkínáljuk a cicit a babának:
Kép
 
 


Menta,
ez topic, szuper ötlet volt!Kép És m,ég Cumika is elhallgatott a hisztibõl, mikor meglátta a babákat!
Ágci

Kép
 
 


Szia Menta! Kép

Azt a szöveget én is olvastam, de ettõl még nem tudom eldönteni. Igazából nekem már lényegtelen is, mert megoldottuk a dolgot Kép csak azt gondolom, az is fontos lehet, mert csak emlegetik folyton, de az embernek nincs fogalma arról, mit jelent pontosan.

A képek nagyon-nagyon jó! Kép A tandem szoptatásról meg szerintem is nagyon fontos! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Az SNS-Szoptanít készülék segítségével egyszerre lehet szoptatni és a kiegészítést adni. Így azonkívül, hogy nem veszik el a szoptatás meghittsége, rábírhatjuk a mellet a tejtermelésre. (Ami pl. örökbefogadó anyukának is jól jöhet.):
Kép
 
 


Sokan kedvelik kicsit nagyobb babáknál a szemben ülõs pózt:
Kép Kép
 
 


Egyes kisbabák akár akrobaták is lehetnének Kép:
Kép
Kép Kép
 
 


Tandem törökülésben. A törökülés egy babával is kényelmes lehet, fõleg azoknak, akiknek nagy mellük van és ezért nem kell nagyon elõre hajolniuk:
Kép
 
 


Amikor a babák már el kezdenek forogni, hasra feküdni, mászni, állni, akkor hirtelen nagyon kibõvülhet a repertoár:
Kép
Kép Kép
 
 


Menta!

Csuda klassz ez a topik!
Nekem az ikreknél nem ment egyszerre. Próbáltam én akárhány párnát, de mindig kellett egy-egy kéz tartani a babát. És akkor mégis mivel teszem a cicit a szájába???? Persze, mikor nagyobbak, akkor ez már nem gond, de az elsõ idõben nagyon. (mi maradtunk az egymás utánnál, 19 hónapig) Ja, és moccanni se lehetett, mert akkor rögtön kicsúszott. Szóval olyan tehetetlennek éreztem magam. Erre mit lehet csinálni??

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Menta! Szuper ez a topik, köszi a rengeteg 5letet, a szemben ülõs pózt még ma kipróbáljuk! Kép

Cory! Ismerõs a problémád, én is úgy voltam vele, hogy ha a klasszikus, nagykönyvben leírt módon próbáltam ülve szoptatni, akkor szegény PiciLaci arcát fültõl fülig temette be a cicim. Nekem a "Hami" fantázianevû szoptató párna vált be rá, azt meg lehet kötni a hátam mögött, így nem csúszik el, és Lacika úgy fekszik rajra, mint egy tálcán. Kép Így nem kell a karomon tartanom, és elég távol tud lenni tõlem ahhoz, hogy közénk férjen a cicim is. Kép Mostanában viszont már túl izgága ehhez is, sokszor úgy kell elkapni, mert már fordul is le róla. Fekve szopizás közben/helyett meg elmászkál, szóval az se nagyon jön már be. De szopizott már úgy is, hogy én az oldalamon feküdtem, õ meg szemben négykézláb állva a felsõ cicit támadta. Kár, hogy nem készült róla fotó, mókás darabja lehetne ennek a gyüjteménynek. Kép

BMárti

BMárti
 
 


Sziasztok!

Nagyon jo ez a topic, koszi Menta a melot vele, sok otletet adtalKép
Nalunk ami bevalt/ eddig, de csak 4 honapos meg a babam/ BMarti-fele fickandozasra, az a fekveszopi ugy, hogy "beszoritom" az agy hattamlaja es kozem. Igy nem sokat tud mocorogni, legalabbis a testevel nem, kilatast is eltakarom elole. PErsze igy is mint szelkakas tudja a fejet forgatni, de azert azt mar csak legyurom valahogyKép
Afonya
 


Menta nagyon klassz ötlet ez a topic, és szuperek a képek!Kép
Azt hiszem nekünk van még mit tanulnunk. Bár az ülve szopit már a fiam is csinálja(szemben ül velem és úgy szopizik), de csak pár korty erejéig, mert utána elkezd nevetni, meg piszkálja a cicit az ujjaival. Ez egy nagggyon jó játék!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Lányok, örülök, hogy tetszik a topic és, hogy ötletet is adott! Ez a cél! Kép
Ildi! Nekem nincsenek ikreim, ezért nem saját tapasztalatból írok. Úgy tudom létezik egy ún. U alakú párna, ami olyan jól megtartja a kicsiket, hogy akár mindkét kezed is szabadon maradhat. (Lsd. a 3-as ikrekrõl a képet feljebb.) Az elsõ napokban talán a párod, vagy valaki más is segíthet, aztán belejön az ember egyedül is. De minden csínját-bínját egy ikres anyuka tudná neked elmondani. Ki tudja, talán a következõ babáid is ikrek lesznek? Kép
Menta
 
 


Menta!

Úgy tûnik nem Kép, csak elméleti volt a kérdés, hátha okosabb leszek.

Ildi

Ildi
 
 


És íme az általam híd-pozíciónak keresztelt figura! Kép Nagyon jól ötvözi a hónaljtartás és a felülrõl való szoptatás elõnyeit:
Kép
 
 


Sziasztok!

Menta,
A képek szuperek, némelyiken jót mosolyogtam.
De volna egy kérdésem:
2. gyerekem most lesz 2 hetes. Igen -igen mohó baba, sokat eszik, tejem van is bõven. A probléma az, hogy még a kórházban véresre rágta (inkább szívta) mind a két mellemet.Még most is sebesek, bimbóvédõvel szoptatok, de azt meg utálja.
Nincs valami tipped arra, hogyan lehetne a sebeket minél elõbb begyógyítani? Kenem Garmastannal, Bepanthennel, de mivel mindig felázik, nem sokat érnek. A védõ nélkül a csillagokat látom, és rosszabb a helyzet a sebeket illetõen.
Elsõ gyerekemet 1 évig szoptattam, nála nem kellett a bimbóvédõ, bár õ is csinált sebeket, a mellem mégsem fájt.

Ha van ötleted (vagy valki másnak) nagyon szívsen venném.
Köszönöm, Rita
 
 


Szia Rita!
Legjobb, ha csak tiszta vízzel mosod le, és sokat szellõzteted napközben is!!! Anyatejet kenj rá inkább, és a baba nyálát, hagyd rászáradni. A kenõcsõkkel csak nagyon csínján bánj, és ha használsz is melltartó betétet, nagyon sûrûn cseréld. A hónalj tartás ilyenkor jó megoldás, illetve, ha gyakranm változtatiod a poziciókat, hogy ne ugyanúgy érje a nyelve a mellbimbódat. Figyelj rá, hogy jól benn legyen a szájában a cici, annál kevésbé dörzsöli a nyelvecskéje. Jobbulást kívánokKép :
Ágci

Kép
 
 


Kedves Rita!
Örülök, hogy tetszenek a képek! Ági nagyon jól leírta, hogy mit lehet tenni ilyen esetben. Talán még érdemes lenne ezt az oldalt végigolvasnod!
Sok sikert! Kép
Menta
[url=http://www.lll.hu/leche/107h.htm" TARGET="_top]http://www.lll.hu/leche/107h.htm[/url]
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, ötleteket.
Jól értelmezem, hogy a bimbóvédõ használata hülyeség? Én valószínûleg valamit nagyon elszúrtam az elején, mert még mindig sebesek a melleim, ha védõ nélkül adom a szájába, a csillagokat látom. Nagyon szeretnék anélkül szoptatni, nagyobbik fiamnál nem is volt rá szükség. Mit javasoltok? Szenvedjek pár napig anélkül? Ha esetleg vérzik, azzal nem ártok a babának?
Szellõztetem, fejek, bár igaz, kenem is, háthagyorsabban gyógyul. Egyelõre semmmi jele a gyógyulásnak, mindig újra felázik.

Sziasztok, Rita
 
 


Rita,
irtam neked az "elso hetekbe", 2002 Octóber 26 szombat - 09h 35 - kor. Zanzasitva: szerintem szenvedjKép pokolian tud fajni, tudom, de elmulik. Nekem mondjuk csak az elso perc fajt, de akkor csillagokat lattam, utana mar elzsibbadt. Verzes nem art, azt mondjak a nagyok, Rekamnak se lett tole baja. Nekem kezi fejom volt, az nagyon huzta, en abbahagytam, persze fokozatosan. De epp ezert tedd mellre elegszer, nehogy a tejtermeles rovasara menjen a fajdalom. Kitartas.

-Afonya
Névtelen
 


Rita!
Ha budapesti vagy, akkor érdemes lenne talán eljönnöd jövõ csütörtökön 10-re az Attila út 89-be, ahol Martinovichné Debulay Bianca tart szoptatós csoportot. Õ a La Leche Liga elnöke. Megnézné, hogy hogyan szopik a kicsid és akkor talán rájönnénk, hogy mi a baj, mert erõs a gyanúm, hogy azért fáj még neked bimbóvédõ nélkül annyira, mert nem jól van mellen a kicsi.
Menta
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron