Új privát üzeneted érkezett!

Szia ! Írok, bár Ti még javában nyaraltok. Nálunk a hét az ovi kezdés jegyében telt. Dávid sirdogál egy kicsit, amikor érte megyek, hogy velem szeretett volna lenni, de azért elvan, nem csak búslakodik. Játszik, meg megdicsérték, hogx ügxesen öltözik! (Szegény, hát második gyerek, ráadásul két kistesóval Kép!) A kicsikkel meg tegnap voltunk úszni először, eléggé bírták, Eszter sírt utána, mert fáradt volt, és épp nem tudtuk fölvenni, de aztán a bkocsiban elaludt. Amúgy mászni próbál a lisasszony, egyelőre inkább hátra sikerül, de szépen áll 4kézláb, és lengeti a popsiját Kép! Ádám inkább kúszik, de a fejét a talajban fúrja, elég mókás! Egyelőre csak szopiznak!
Állítólag hét elején meglesz az autónk, kiváncsi vagyok, mennyiért, és sikerül-e kihajtanunk a Közterületesektől egy kis pénzt!
Írj, ha megjöttél, hogy vagytok, hogy sikerült, stb. Üdv: Claire
 
 


Szia!
Megjöttünk és nagyon jó volt. Az út 16 óra volt, aludtak nagyrészt a gyerekek (éjjel mentünk), mi meg felváltva nyomtuk a gázpedált. A kicsi mindennap aludt a strandon is délelőtt, meg délután, élvezte a tengert, le is barnult. Első és második este oda kellett feküdnöm mellé egy pár percre, de aztán minden rendeződött. Voltak apró problémák, például hogyan fürdessük - mert zuhanytálca volt, dugó nélkül -, meg nehéz volt kimódolni, hogy mindkét gyerek úgy fekhessen, hogy ne essen le az ágyról. Mi meg esténként ültünk a kertben a férjemmel a pálmafák alatt és olvastunk, beszélgettünk. Isteni volt! Tami nagyon élvezte, mezítláb járkált egész nap, meg sarazhatott (homokos volt a tengerpart), meg nagy élmény volt neki, hogy megnéztük egy igazi herceg palotáját (voltunk Monacoban).
Egyébként Adrienn is kúszik, meg négykézlábon hintázik és felül és ülve is marad pár percig. Reggel, meg délelőtt szopik, aztán ebédel velünk, utána alvás, majd uzsonnára szopi, utána gyümölcs és este lefekvés előtt megint szopi. A hozzátápi nálunk már nem téma, mert ő mindent eszik. Valahogy észrevétlenül alakult ki, hogy megkóstolt ezt is, azt is, minden ízlett neki és semmire sem allergiás. A bébiétel az egyetlen, amit nem eszik meg, és nem szívesen eszik pépeset. Inkább kisebb darabosat kedvel, de ez miatt meg én aggódom, mert egy foga sincs még. Na lassan abbahagyom, mert kész kisregény lett. Egyébként annyira jól sikerült ez a nyaralás, hogy most tervezzük, hogy télen is elmegyünk egy hétre Ausztriába, nem síelünk, csak szánkózni, korizni, sétálni a hóban, meg ilyesmik.
Tami még nem ment oviba, még "pihenni szeretne egy hétig". Szerintem nagy balhék lesznek jövő héten, de muszáj túlesnünk rajta.
Szia
Bucska
 
 


Szia! A nagy forgalomban csak most vettem észre, hogy írtál. Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás, a feltöltődés mellett a kapcsolaton is sokat tud dobni, egy kis nyugi!
Nálunk sűrű az élet, az ovi már egész jól megy Dávidnak is, főként egyik óvónénivel nagyon szeretik egymást. Ábel már volt egy ovis úszáson, kicsit odavolt, hogy be kell mennie egy összeszokott, és számára idegen csoportba, de kifele már eléggé vigyorgott. Így pénteken megúsztatom az egész bandát 10-től délig. Igaz a szüleimet igénybe kell venni hozzá, de ez így is király, ha működik.
Az autónk működik, de az ajtó egy kicsit akad, nem tudom tképpen miért, mikor szerezte azt. visszavittük , állítólag megcsinálták, de igaziból hozzá sem nyúltak. De azt legalább ingyen, garanciális alapon. Nem tudom mi legyen vele, mert elég zavaró, hogy nem lehet normálisan kiszállni az anyósülésről, meg a tolóajtó is leverődik így.
Képzeld, közben el is lopták, alig hogy elhoztuk a szerelőtől, de aztán meglett még aznap du. Vszinűleg nem tudták beindítani, így csak a hegy aljáig gurultak vele. Lehet, hogy kinyitni is emiatt az ajtó hiba miatt tudták(?). Mindenesetre sértetlenül megtalálta a párom, mialatt jött haza a rendőrségről! Ez egy rémtörténet volt, nagyon kibuktam, még szerencse, hogy gyors és jó véget ért.
A kicsik lassan fél évesek, olyan gyorsan elment ez a fél év, kár.
Közben még voltunk a doktorimról konzultálni egy pofával, nagyon rendes volt, ha tényleg tudna segíteni, talán meglennénk vele határidőre. Most nagy reményeket fűzök hozzá.
Egyelőre röviden ennyit, most mennem kell! Claire
 
 

 
 

Szia!
Hát nem panaszkodhatsz, nálatok aztán zajlik az élet.
Nincs riasztó a kocsitokban? Nem tudom, mennyire kelendő márka, de erre érdemes áldozni. Mi mondjuk a miénkkel állandóan beállunk éjszakára az udvarra, napközben meg nem gond, mert zsákutcában lakunk. De mondjuk a városba nemigen merek elmenni vele. Amikor a nagy meleg volt, akkor is inkább a másik kocsival mentem, pedig abban nincs klíma, de percek alatt elviszik még így is, hogy van benne elég komoly riasztó.
Nálunk nincs még ovi, majd jövő héten kezdjük, de Tami már előre nyafog. Képzeld, már olyat is mondott, hogy ő szeret beteg lenni, mert akkor nem kell menni oviba. Mi lesz, ha iskolás lesz?
Jó, hogy ez az úszás dolog összejött nektek, most én is azon fáradozom. Van Gyömrőn egy uszoda, nekünk az elég közel lenne, és ott állítólag van bébiúszás is. A Tami meg egy barátnőjével, meg egy barátjával menne hármasban. Kicsit tehermentesítve lennék, mert minden héten más vinné el a gyerekeket, szóval csak 3 hetente kerülne rám a sor. Neked bele merték tenni a fejüket a gyerekek a vízbe? Tami attól nem fél, ha lefröcsköljük, vagy a hullám nyakon öntötte a tengerben, de bele nem ugrana semmi pénzért. Külön izgulok, így hogy fogják megtanítani úszni.
Adrienn két napja egyfolytában állni akar, mindenbe belekapaszkodik és felhúzza magát. Én meg ideges vagyok, hogy meggörbül a lába, meg korai is még nagyon. Még csak most múlt el 7 hónapos. De nem lehet leállítani, meg talán nem lesz gond, mert igazán nem egy súlyos egyéniség, igazi "ropibaba".
Taminak rémálmai vannak, majd erről fogok kérdezni, ha legközelebb írok, de most mennem kell.
Üdv Bucska
 
 


Szia! Van rajta riasztó, de nem tudom mekkora behatásra szólal meg! Balatonon egyszer bekapcsolt, amikor egy tehervonat ment el és rezgett a kert talaja.Mi kormányzáron gondolkodunk. Nem hiszem, hogy nagyon menő márka, bár fogalmam sincs, citroen jumpy.
Ne aggódj a felállás miatt, ha magától csinálja, akkor érett rá, a korától függetlenül. A nagyfiam még nem volt 9 hós, amikor elindult, fogta a kezünket és húzott, hiába tudtam, hogy jobb volna egyedül.
Az enyéim a bébi úszáson szoktak a vízhez, szóval ők nagyon otthon vannak benne, de az ovisokkal is vmilyen vízhez szoktatással kezdik! Claire
 
 


Hahó! bucska! Eltűntél, csak nincs vmi baj?! Claire
 
 


Bocs, nem vagy nemecsek ernő, csak béna a billentyűzet, vagy aki kezeli Kép! C
 
 


Szia!
Régen írtam, mert alig van időm. Holnap lesz a keresztelő, arra is kell készülődnöm. Közben persze itt a munkám is, meg Tami három nap óvoda után beszedett valami vírust, és tiszta takony lett. A férjem belehegesztett a szemébe egy vasszilánkot, őt is vittem a szemészetre, meg utána óránként csepegtettük neki, még éjjel is. Adriennek volt két nagyon nyüszi éjszakája, meg napja, egyszerűen nem tudtam letenni aludni esténként, meg napközben sem volt el magában. Aztán a harmadik napra kijött alul két foga. Még enni sem volt hajlandó, egész nap csak szopizott. Tegnap meg felállt a járókában, ma este a kiságyban is. Szóval, nálunk zajlik az élet. Holnap este majd leírom, mi volt a keresztelőn.
Veletek mi van? Kocsi, gyerkőcök, doktori?
Üdv
Bucska
 
 


Szia! Látom jól el vagy havazva! Ebből azért a párod szeme hangzik legrosszabbul! Adri ügyes! Egyébként a foggal való bajlódás nálink is megy , én a homeopátiás chamomillát adom nekik, meg ha nagyon nyügik, akkor kenegetem egy aloés löttyel, és várom a jó szerencsét. Az a legtutibb, hogy mostanában gyakran alszanak felváltva, ha ezt még megspékeljük egy kis nyafival, akkor folyamatosan a kezemben van egy gyerek...nem részletezem!
Holnap kapnak a kicsik oltást. Dávidot sokat dicsérik az oviban. voltunk vendégségben a kicsik kereszt szüleinél, nagyon jól elvolt Ábel az ő középső gyerkőcükkel, és az összes gyerekeünk tök normálisan viselkedett, így kellemes délután volt.
Az autónk megvan, az ajtaját nem javították meg. Amúgy még futunk a pénzünk után.
Ha igaz kedden újra konzultálok a fickóval , igyekeztünk megcsinálni amit mondott, remélem így majd tudunk haladni!
Nálunk is jött-ment néhány vírus, de azaz igazság, hogy amióta adom nekik ezt az aloe lötyit, azóta csak úgy érintőlegesen húz át rajtunk a kór! Remélem a Dávidnak is elég lesz ennyi, most is, hogy elkezdte az ovit. Mindenesetre volt már olyan nap, amikor a huszonx gyerekből 9 volt bent, de Dávid még nem hiányzott.
Pátyolgasd a tieidet, és vigyázz magadra, mert aza legnagyobb gáz, ha Te kidőlsz!
Milyen volt a keresztelő?
Claire
 
 


Szia!
Lezajlott a keresztelő. Adrienn egyáltalán nem sírt, végig egy tündér volt, még utána itthon a zsivajban is el tudott aludni, szóval egy szavunk nem lehet rá. A nagy viszont piszok féltékeny volt, pedig nagy gondot fordítottunk a ruhájára, a fülbevalóra, a hajára, mégis nehezen viselte, hogy ez a nap nem róla szólt. Itthon aztán magára talált, mert elhívtuk egy kis barátját az anyukájával együtt és elmentek játszani.
Adriennek én is adom a chamomillát, most újra átalussza az éjszakát. Képzeld szoptatás közben néha megszúrnak a fogai. Mi lesz ha kinő teljesen? Lehet, hogy akkor meg is fog harapni? Már előre örülök Kép
Milyen aloe lötyit adsz a gyerkőcöknek? Nekem is ki kéne találnom valamit, mert Tami is beszedi a vírusokat az oviban, aztán itthon a férjem is megkapja, meg a kicsi is. Igaz, hogy nagyon enyhe lefolyású nála minden, (még csak egyszer kapott életében antibiotikumot, injekciót meg sosem,) de gyakran elkap valami kórságot. Én nem szoktam beteg lenni, szerintem egy anyának ez csak egészen különleges helyzetekben lehetséges.
Mi lesz most az autótok ajtójával?
Üdv Bucska
 
 


Szia!
Nem találok homeopátiás topicot. Nem tudod, van ilyen? A Viburcol-ról szeretnék kérdezni, meg a fogzás körüli nyűgös éjszakákról. Nem akarom gyógyszerezni a manót, de valami okosat ki kéne találnom...
Üdv
Bucska
 
 


Szia! Azt hiszem van ilyen, hogy www.homeopata.hu, de nem tudom, hogy van-e kérdezős rovata!
Örülök, hogy jól sikerült a keresztelő, azt hiszem amit Tamiról írtál, az természetes, nehéz megemészteni a kistesó születését, főként az első szülöttnek. Ábel igazán nem volt sokáig "egyke", és az uolyan idős unokatesója itt van a házban, de azért még most is vannak olyan gesztusai, ami szerintem csak az elsőkre jellemző, Pedig igazán nem vészes, és szereti is a tesóit. A nővérem fia már 11 éves, a lánya 8, de még most is sokszor féltékeny! Viszont meglásd, a tieid is hipp-hopp úgy összenőnek, hogy aztán meg sem lesznek egymás nélkül!
Az autónk ajtaja még mindig akad, most a bezárásnál figyelünk, ki ne pattanjon. Meg szeretnék vmi kormány zárat, vagy vmi biztonsági izét. Az ajtóval nem tudom hova kéne fordulni, bár látszólag tök piti hiba. Lehet, hogy csak lusták voltak foglalkozni vele. Csak én a párom helyében nem vettem volna így át!
Immunrendszer erősítésre nekünk nagyon bejött az aloé, bár Ábel nem beteges, ő is csak egyszer kapott antibiotikumot, azt is csak azért, mert terjedt itt a kór az összes gyerek közt, és hogy ő se essen le a lábáról pont az ünnepek alatt! Nekünk a doki néni azért mondta, mert a Dávidot féltettem, amikor Ábel az ovit kezdte. Már nem szopott, viszont ő krupra hajlamos volt. Szerencsére ahogy nőtt, meg ahogy töltöttem bele ezt, szépen kinőtte, és sosem fulladt be. Tavaly már csak a taknyosság ment nála folyton, remélem az orrmandula kivétel ezt megoldotta. Mindenesetre lekopogom, de még nem hiányzott az oviból, pedig kiscsoportban az már valami, nem?
Átküldök emilen egy anyagot az aloéről, jó? Aztán ha érdekel, majd megbeszéljük a többit! OK?
Most megyek, mert egyedül vagyok ma este a gyerkőkkel, és jön a "műszak"! Üdv: Claire
 
 


Szia!
Na először a kocsi ajtótokról. A férjem azt mondta (ő karosszéria-lakatos), szívesen megnézi, ha gondoljátok, elmondja, mi a gond, lehet-e kezdeni vele valamit, érdemes-e. A kormányzárról azt mondta, menetsebességgel törik el, semmit sem ér. Váltózárból vannak jók, ami megnehezítheti a tolvajok dolgát. Ha van kérdésetek, leírom az e-mail címét lemharkaly@freemail.hu, esetleg itt is kérdezhetsz és akkor majd ő válaszol. Csak azért ajánlom, mert ha nem értetek hozzá, sokan megpróbálnak átverni, sajnos ez egy ilyen világ. Hozzánk jön néha olyan valaki, aki büszkélkedik, hogy milyen szép kocsit vett, aztán a férjem mondja, hogy minden elem össze volt törve, totálkáros volt az autó. Az emberek meg csak hüledeznek, hogy mennyire átverték őket. Szóval, ha kell segítség, csak szólj nyugodtan!
Tegnap este a lefekvéssel volt nyüglődés, ma meg már hasmenése is volt az Adriennek (nem vészes). Az arca egyik fele ki van pirulva, néha 2-3 órán keresztül tiszta takony, aztán úgy elmúlik, mintha semmi se lett volna, szóval valószínű, ez megint fog lesz. Az e-mailt nem néztem, hogy megjött-e, majd ha olvastam, utána értekezünk a dologról.
Üdv Bucska
 
 


Egyébként rákerestem erre a www.homeopata oldalra, de itt csak az orvosok, meg az erről szóló könyvek vannak feltüntetve. Én úgy tudtam, hogy van a babaneten is ilyen topic, de nem találtam meg. Olyat kerestem volna, ahol a gyógyszerekről írnak.
 
 


A sógornőm szokott nézegetni egyet, majd megkérdezem! Itt a babaneten nem tudom!Egyébként ez a fele arc piros+hasmenés+esetleg piros popsi= tipikus chamomillás kép, elvileg annka hatni kéne, ha nagyon nyüglődik, adhatod gyakrabban!
Valószínüleg igaza van a férjednek, én inkább arra gondolok, hogy egy kormányzáras autó mégis nehezebb prédának tűnik, talán ilyen hülye suhancok nem azt kezdik piszkálni. Ha meg vki rászáll pl. egy típusra, akkor gondolom nincs menekvés, legfeljebb elviszi "trélerrel" Kép !
De ha van vmi jó ötlete, majd azt is szívesen fogadjuk, írtam emilt végre, ott is válaszoltam.
Egyébként az az alapvető probléma az egész autó históriával, hogy nem értünk hozzá, azért nem is akartunk először használtat. Végül a régit is, meg ezt is az apósom bevetésével vettük, ő gépész mérnök, meg állandóan vezet, használt már néhány autót, stb, szóval őt vitte el a Zsolt megnézni. Eddig szerencsére nem tűnt elő hibája, arról meg nem tehetnek, hogy az autó nem szeret árkot ugrani Kép ! Mi szeretjük ezt az autót, reméljük rászolgál, és több kalandunk nem lesz!
Ha aloés kérdésed van, csak bátran, most megyek, mert néha muszáj aludni is ! Claire
 
 


Szia!
Megüt a guta! Egyszer már válaszoltam, és elszállt az egész. Szóval írnék emailt, de üríts légyszi postaládát.
Az aloés cuccokból te melyiket használod a gyerkőcnek immunerősítésre? Mennyire lehet bízni benne? Annyi mostanában az átverés, hogy én mindent fenntartással fogadok. Volt több is, ami tetszik, például az a krém, ami ízületi, reumás panaszokra, sportsérülésekre való, a férjemnek jó lenne, ő állandóan megemeli magát, mindig fáj valamelyik ízülete, csontja. Egyébként hol lehet kapni? Milyen az árfekvése?
Tami megint beszedett valami vírust. Semmi tünet, "csak" láz, illetve hőemelkedés. A múlt héten is így volt, 3 nap ovi, aztán 2 nap itthon. Kezdem unni Kép Az úszás-dolgot is jó lenne végre intézni, de így nem sok értelmét látom. Tornázni is jár, de még csak egyszer tudtunk menni az idén.
Képzeld, Adrienn hallgat a nevére. Kipróbáltuk, a Bélára nem figyel Kép
Végre fel tud menni a nappaliban a lépcsőn. Napok óta gyakorolta, még nézni is rossz volt. Most felkúszik-mászik, közben fel is áll, aztán a tetején vigyorog egyet és visszaindul. Fejessel előre a semmibe! Most nem unatkozom Kép
Most megyek, mert ma nincs munkám és olvasással szeretném tölteni az estét. Végre Kép
Üdv
Bucska
 
 


Szia! Bocs, kipucolom a postaládát, a munkahelymről küldtek vmi barom táblázatokat, és az volt a végső döfés! Nekünk ezt az aloét ajánlotta a gyorvos, pont azért, mert ez megbízható. Küldök majd árlistát, meg "betegség" listát, hogy mi mire jó. Be tudod szerezni rajtam keresztül, vagy tudok neked is ennél a cégnél diszkont jogot csinálni, akkor önállóbban tudod intézni, de kb ennyi a különbség. (van aki ezzel kereskedik, és tesz rá felárat , de nem én). Nekünk bevált néhány dolog, a gyerekeknek a gél adom, hol az áfonyásat (berry), hol az ősziset. most már a simát is megisszák, ha nincs más, de azért az nem túl fini.( A gyerekek általában az ősziset szeretik a legjobban. ) Meg télen szoktam nekik adni a gyerek vitamint (kids). És tartok itthon ebből egy kis házi patikát, kisebb balesetek, nyavalyák esetére.Tavaly is sokat hiányzott Tamo az oviból? A férjed tényleg reumás, vag ya gerince van ki, vagy meghúzza magát?? Igyekszem levelezésre alkalmassá tenni az emilemet, meg küldök még anyagokat.
mi jót olvasol?
Tök ügyes a kicsi lány, csak vigyázz rá! Képzelheted mi lesz, ha nekem az ikrek indulnak majd meg! :o
Üdv: claire
 
 


a fenébe, még mindig nem tudok röhögőset csinálni! Kép Talán így? C
 
 


Szia Bucska! Postaláda ürítve! Kép claire
 
 


Szia!
Tegnap egész egyszerűen nem tudtam írni. Mindig visszadobta az üzenetemet és jelezzem a társalgó adminisztrátornak. SZóval, már nem is tudom, hogy mit írtam.
Az aloés cuccokból nekem tetszett az A-Beta-Car E zselékapszula, immunerősítőnek, meg az Absorbent C rágótabletta, (ezt a férjemnek szánom, mert stresszre is jó, meg immunerősítésre is). A Forever Kids is tetszett, meg a Heat lotion (piros virágú melegítő krém) a férjem ízületi panaszaira. Nincs semmi konkrét baja egyébként, csak néha megemeli magát, meg ki vannak az ízületei. Fiatal korunkban motoroztunk, de ész nélkül, télen is, ezt most érezzük a térdünkben. Meg a mozgásszegény életmód sem tesz jót, továbbá mindketten dohányoztunk (sokat) évekig. Neki valószínűleg gyengébbek is az ízületei, meg a csontjai, meg nagyon igénybe is veszi őket. Szeretném, ha leírnád, mit gondolsz ezekről a cuccokról, jók-e arra, amire szeretném.
Ma voltunk Visegrádon, nagyon jó volt. Tami meg az apja boboztak, meg kompoztunk, meg ebédeltünk egy jót, szóval nagyon jól éreztük magunkat. Adriennek is tetszett, hogy levegőn volt szinte egész nap. Egyébként ma volt a kicsi lány 8 hónapos. Pedzegetem a férjemnek a harmadik gyereket és élénken tiltakozik. Merthogy azt fel is kell nevelni. És az hogy most nem panaszkodom az anyagiak miatt, az azért nem biztos, hogy így is marad. Ebben tök igaza van, de szerintem ez nem pénz kérdés. Valószínűleg az sokkal inkább visszatartja a harmadik kölöktől, hogy egyre kevesebb időm jut rá.
Üdv Bucska
 
 


Szia! Igen, én is íyg jártam, a babanet servere volt rossz!
Az enyémek meg szombaton voltak fél évesek! Eszméletlen gyorsan megy az idő!
Érdemes lenne tisztáznotok, hogy tényleg pénz kérdés-e a 3. csemete, mert azon azért lehet segíteni, meg amúgy is jobb tisztán látni! Nem?
Küldtem emilt! Most rohanok: Claire
 
 


Szia!
Emilre majd válaszolok.
Szóval ez a pénz kérdés azt jelenti, hogy most többé-kevésbé megvehetünk nekik, amit csak szeretnénk és mi is úgy élünk, ahogy jólesik. Ez persze nem azt jelenti (sajnos), hogy Hawaii-ra megyünk nyaralni, de megyünk, van autónk, lakásunk, nincs tartozásunk, fizetjük a számláinkat és nem szoktunk kölcsönkérni. Szerintem ez elég. Ő is így véli, szóval nem vágyik milliókra, csak attól fél, hogy mi lesz majd, ha iskolások lesznek. Ilyen farmer, olyan mobil, hogy fogjuk ezt győzni! Meg persze az is jár az ember eszében, hogy amikor majd arra kerül a sor, hogyan tudunk nekik segíteni az életkezdésben. Kettőnek még csak-csak fogunk tudni adni, de a háromnál már tényleg rázós a dolog. Én azzal nyugtatom, hogy ez nem fontos, mi sem kaptunk túl sokat, önerőből jutottunk oda, ahol vagyunk. Ők is elboldogulnak majd, meg különben sem ez a fontos. Ha jó testvérek lesznek, és igazi család maradunk, ez minden pénznél többet ér. A férjem erre azt feleli, hogy ezek szép szavak, de mikor majd nyafog a gyerek, hogy mindenkinek van mobilja és mi nem fogunk tudni neki venni, akkor mit fogok mondani. Neked erről mi a véleményed?
Bocsi, most rohannom kell
Bucska
 
 


Szia!
Nem hiszek abban, hogy a gyereknek minden vágyát ki kell elégíteni, és mindent meg kell kapnia, ami menő, sőt "trendi". Nem baj, ha megtanul vágyakozni, esetleg később megpróbál tenni vmit azért, hogy meg legyen amit szeretne. Jó, ha sikerül rávezetni, hogy nem attól boldog az ember, hogy bármit megvehet. És persze kellemes súlyos anyagi gondok nélkül élni, de annak ára van. sőt, azt hiszem, ha egy gyerek mindent megkap, aztán magának ezt nem tudja biztosítani, az egyenes út a boldogtalansághoz, pedig lenne minek örülni.
Mi sem élünk rosszul, de nem engedhetünk meg bármit magunknak. Igyekszünk a gyerekeinket igényesen nevelni, és azt hiszem sokat költünk rájuk, úszás, torna, gyerekkoncertek, zeneovi, stb. De pl rengeteg ruhát örökölünk, és nem vagyok besózva, hogy az én gyerekemnek csak a vadi új jó. (Azt sokkal tutibb szétcsúszkálni az udvaron! Kép ) Így is dől ki a sok cucc a szekrényből.
Mi ilyen "újgazdag" környéken lakunk, de nem érdekel, ha nem állunk be a sorba, és talán jó, ha a gyerekeim is ezt látják. Most pl nézegetünk a páromnak másik állást, mert közben még szerzett egy diplomát. De erősen mérlegelünk, hogy megérje a pluszban befektetett munka. Mert ha 3x annyit kell melózni, mi fele annyit látjuk mint eddig, de csak 1,5x annyit kap, mint mosz , akkor nem éri meg! Az iskoláztatás, és az élet kezdés tényleg kérdés. Vszinűleg nem fogja futni magániskolára, mnit ahogy most is önkormányzati óvodába jár. Nem hiszem, hogy ettől ő lesz a nagy vesztes. Szeretnénk majd utazni velük, de valószínüleg nem a 3 csillagos szállodákban fogunk lakni! Én a szüleimmel bejártam az országot hátizsákkal, meg amennyire lehetett akkor, külföldön is voltunk, kempingben, de nem érzem magam hátrányos helyzetűnek, sőt! Állati jó balhék voltak!
Én egy kis lakótelepi lakásban nőttem fel. Volt, amikor apámnak elég jól ment, és ha még többet dolgozik, akkor költözhettünk volna nagyobba. Úgy döntöttek, hogy inkább utazzunk, meg hétvégén kiránduljunk, meg tartson edzést apám nekünk. Én is így döntenék. Hát vhogy így képzelem.
Szerintem sem tudsz egy erős szerető családi köteléknél többet adni a gyerekeidnek az életben való indulashoz! Az anyagiak mindenképp csak ezután jönnek! Szerinted?
Emil megy, most meg én megyek! Szia! Claire
 
 


Ja, még azt akartam kérdezni, az előzővel kapcsolatban, hogy neked, meg a férjednek van tesója? claire
 
 


Szia!
Eltűntem egy kicsit, mert munkám volt és esténként dolgoztam. Egyik este voltunk a Kikában vásárolni és tök későn értünk haza, már mindkét gyerek nagyon nyűgös volt (nekünk Törökbálint a világ vége). Tami is volt úszni, először, nagyon tetszett neki, csak nem találunk normális uszodát. Az óvónénije tornatanár és ő tanítaná Tamit meg a barátnőjét privátban. Mi vinnénk őket kocsival, mindent megszerveztünk, csak nincs hova. Most elsőre kipróbáltunk egy uszodát, de hideg volt a víz, nem tudott velük normálisan foglalkozni, mert mások úszni szerettek volna. Az a baj, hogy csak oktatási időn kívül mehetünk, akkor viszont nincs a medencében elkerítve rész, nem könnyű. Csoportba viszont nem akarom vinni. Most egy másik uszodát fogunk kipróbálni, mert holnap reggel elmegyünk bébiúszásra és a férjem elhozza Tamit is. Ők pancsolnak, meg felmérik a terepet, mert ha jó, akkor ide mennénk jövő héten az óvónénivel oktatásra. Én meg kipróbálom ezt a bébiúszást az Adriennel, bár ő már 8 hónapos, de kíváncsi vagyok mi történik egy ilyen bébiúszáson.
Visszatérve az előbbi témánkra, bár most csak röviden írok, mert még ma is dolgoznom kell Kép
A férjemnek és nekem sincs tesónk, de mind a ketten nagyon szerettünk volna. Egyébként igaza van a férjemnek sok mindenben, biztos nem lesz egyszerű az életünk már két gyerekkel sem, hárommal meg még nehezebb, de ez csak hozzáállás kérdése. Nem gondolom, hogy mind a kettőnek(háromnak) lakást kéne vennem, ha majd felnő, és azt sem, hogy csak Budmil melegítőben lehet tornázni. Én nem tulajdonítok nagy jelentőséget a külsőségeknek, szinte semmiben nem vagyunk trendiek, így remélem ez a családi példa a gyerekeimnek is útmutató lesz. És akkor nem baj, ha nem lesz sok pénzünk. Végül is még úgy is várni szeretnék a teherbe eséssel egy félévet legalább (én császárral szültem, jobb a biztonság), remélem addig még másképp fogja a férjem is gondolni a dolgot, meg majd finoman igyekszem rábeszélni.
Na megyek, mert muszáj ma még dolgoznom. Emil elment.
Üdv Bucska
 
 


Szia! emilt megkaptam.
Ábelt én 9 hósan kezdtem hordani úszni, szerintem az egyáltalán nem késő, talán csak annyival volt nehezebb, hogy akkor úgyis kicsit félősebbek a gyerekek. Persze nem a víztől, hanem a sok embertől, uszoda zajaitól, stb. íDe biztos nem minden gyerek ilyen. Amúgy kiváncsi leszek a tapasztalataidra, mert bébiúszás címen elég sok minden fut.
Én Ábelt most egy csoportba nyomtam be, uabban az usziban, csak a bébi után, de nyögött, hogy nem akar. Szerencsére tegnap a leghelyesebb bácsi tartotta, meg elmagyaráztam neki, hogy így azt az egy órát kivéve egész nao együtt vagyunk, ráadásul kivételesen bevittem a bébikhez is, ahol jól kibolondozta magát, meg elvolt a kis barátnőjével (Kép), szóval, most azt mondta, fog járni! Huh!
Azért is szeretném, ha rendesen megtanulna úszni, mert ha jövőre sulit kezd, akkor lesz épp elég egyéb dolga! Amúgy meg tökre szereti a vizet, és annyira otthonosan mozog benne, ahogy én már sosem fogok. Tényleg csak annyi hiányzik, hogy a szabályos tempózást elsajátítsa!
A kicsiknek tegnap nem volt vmi jó kedvük, aztán este kiderült, hogy a nagyok-féle köhögős vacak próbál erőtvenni rajtuk. Szerencsére nem komoly!
A férjednek igaza van, amint az embernek gyereke van, bonyolódik az élet. Mostmár a tieitek sem egykék, ráértek eldönteni, belefér-e a következő vagy sem. Mi aí két fiú után szerettük volna kipróbálni, milyen, ha lánya van az embernek! Nektek nincs ilyen ambíciótok? Meg Adri azért még elég kicsi, nem?
Az anyagiakban hasonlóan vélekedünk azt hiszem. Persze van, amire a minőség kedvéért áldoz az ember, de nem a divat miatt. Én pl emlékszem, hogy amíg olyan szinten sportoltam, mindig nagyon márkás cipőm volt, mert nem mindegy, miben nyomja le az ember azt a rengeteg km-t. De a pólóink.... ha már edzésre sem volt jó, az lett a felmosórongy kb. Kép
Jaj, muszáj kicsit kapirgálni a doktorimon, most "ráér" a párom. ,úgyhogy leszállok a gépről!
Üdv: Claire
 
 


Szia!
Csak röviden írok, mert alig van időm olvasni és most van egy szabad estém és egy jó könyvem.
Az úszás egész jó volt, tulképpen semmit nem csináltak 1200 forintért, csak megmutatták, hogy kell a bébit a vízben tartani, meg lelocsolták az arcát, aztán mivel nem visított, bele is nyomták. Azzal sem volt baja. Most pénteken megint megyünk, de nem bébiúszásra, hanem az uszoda nyilvános idejében. Jön a Tami óvónénije, ő tanítja a Tamit úszni, én meg közben pancsolok majd az Adriennel.
Képzeld, most 8 hónaposan 90 grammot hízott. Úgy tűnik, most kezdi behozni a lemaradást. Még a végén pufi lesz Kép
Mi is azért gondolkodunk a 3. gyereken, mert a két lány mellé jó lenne egy kisfiú is. Azt hiszem nem kiabálom el, ha leírom, hogy szerintem meg fogom tudni győzni a férjemet. Ő nem ellenzi, inkább csak tart tőle. De minden anyagiakkal kapcsolatos fenntartását félre fogja tenni, mert a súlyosabb gond, hogy rá nincs időm. Ha igyekszem többet foglalkozni vele, szerintem a többi gondot majd megoldjuk. Különben nem is tudom mennyit várjak? Mégis csak 35 leszek jövőre, de császár után meg van egy kötelező várakozási idő. Jól vagytok?
Na tépek olvasni
Üdv Bucska
 
 


Szia! Hagytam a hangpostádon üzenetet, majd felhívlak, hogy egyeztessünk vmit. Amúgy nektek délután nem jön szűmításba? Nem megoldhatatlan, csak a Zsolt dolgozik olyankor.
Sajna erőt vett a népen a köhögés, szerencsére nem egy halálos dózis, csak nem akarom továbbadni. Némi köptetőt kaptak az aprók, meg egy kis homeogolyót, a nagy már természetesen túl van rajta, a kicsi meg csak azért van itthon, mert megkezeltem egy kis fokhagyma -kakukkfű kapszulával (lásd aloés cuccok), és az elég hatékonyan kioldotta a maradék trutymót, csak ettől köhögött az oviban Kép!
Látod így van ez, nekem meg Ádám most nem hízott, sőt. Persze lehet, hogy csak a kis szervezete küzdött a kórral!
Fura, hogy 1. úszáson víz alá vitték, nálunk a 3. alkalomnál előbb sosem szokták, akkor is csak annál, aki elég jókedvű!
És mi van, ha ikrek lesznekKép??
Holnap hívlak, üdv: Claire
 
 


Szia!
Bocs, hogy eltűntem, de beteg voltam-vagyok. Ilyen is csak nagyon ritkán van, de eléggé megvisel. Beszedtem valami vírust, szerencsére csak a férjemet "sikerült" megfertőzni. Most mi ketten vagyunk lerobbanva, a gyerekek meg pezsegnek ezerrel.
Az úszás nagyon jó. Adrienn nagyon élvezi a vizet, szívesen merül, alkalmanként 40-45 percet is benn vagyunk a vízben. Olyankor nincs bébiúszás, mert én Tamit viszem elsősorban és mi meg mellettük fürdünk. Taminak is nagyon tetszik, legutóbb már úszódeszkán elrúgta magát a medence egyik oldaláról és a másikig átment, közben meg ütemesen rakta bele és emelte ki a fejét. Az óvónénije tanítja és nagyon szereti őt. Jókat játszanak a vízben és bármire rá tudja venni a Tamit.
Adrienn most feláll a bútoroknál és megcélozza a következő bútort, ami közel van hozzá és oda átmegy. Nagyon kis ügyes. Már a délelőtti szopit is elhagytuk, már csak háromszor szopizik naponta. Most megint fogzik, a felsők jönnek, szegény elég étvágytalan is tőle, pedig egyébként nagyon szeret kajálni. Ábel és Tami szerintem szétszedik majd a lakást és a csilláron fognak hintázni, ha a te fiad olyan, mint az én lányom. De nem baj.
Hirtelen nem is jut más az eszembe. Hogy vagytok? Írjál?
Üdv Bucska
 
 


Szia! de jó, hogy megkerültél, kúráld ki magad gyorsan! Mit szedsz? A gyerekekbe elkezdted tölteni az aloét? Beveszik?
Az tök jó, ha hallgat vkire és tanítható Tami: Bár idegennek, főként férfiaknak Ábel is jobban szótfogad, ezért ragaszkodom ahhoz, hogy járjon ovis úszásra! Amúgy kezd belejönni. Neki az a nehéz, hogy a bébi úszás elég kötetlen volt, itt meg azt kell csinálni, amit mondanak! Képzeld, pénteken Zsolttal ketten vittük a 4 kölyköt úszni!! Ábel bent volt a bébin, és aztán ott maradt az ovison is, azt hittem ettől ki lesz ütve, de ne gondold! Nem aludt délután!
Jó meleg lehet az uszitok, ha ilyen sokat bent vagy Adriennel! Nálunk legutóbb Ádám bírta jobban a merülést, de Eszter sem sírt, csak nem örült neki! Nem semmi, hogy Arri járni kezd! az ikrek is fejlődnek, a hétvégén Eszter rájött, hogy előre fele is tud haladni, ha nagyon igyekszik. Ádám meg határozottan mászik, és ha meg tud kapaszkodni, támaszkodni, akkor feláll! Nálunk csak azért nem lesz csilláron hintázás, mert nincs csillár Kép!
A hétvége számunkkra szomorú híre az volt, hogy meghalt a nagynénim, aki távoli rokon, de nekem olyan pótnagymama szerű volt! Persze idős volt, meg volt mindenféle baja, de erre akkor sem tudsz felkészülni!
Hát ennyit így egy szuszra, nektek jobbulást! A kifacsartságon kívül mik a tünetek? Claire
 
 


Szia!
Én semmit sem szedtem, a szopi miatt, de még mindig beteg vagyok. A párom szedett Coldrexet, ő egy nap alatt meggyógyult. Tami nem kapta el, Adri viszont köhögött, meg folyik az orra. Igaz, ő most megint fogat növeszt.
Az nagyon korai, hogy Ádám már feláll. Ő is hamar el fog indulni.
Raktam fel képeket a 2004. első babái topicba, ha érdekel.
Nagyon sajnállak, hogy meghalt a nagynénid, ha valaki, hát én sajnos tudom, mit érez az ember. Én már mindenkimet eltemettem, a szüleimtől a nagyszüleimig, egy nagymamám él még, de ő meg sajnos elmeileg van rossz állapotban. Most éppen fenn van a Lipóton, nem őrült, csak az öregséggel járó elbutulás jött ki rajta nagyon. Nem valószínű, hogy még haza tudom hozni, inkább valami intézet lesz a vége. Nekem meg ezzel kapcsolatban van sok bajom, mert éppen a közös házunkat árultuk, de most már nincs abban az állapotban, hogy ügyvédhez jöjjön, ha úgy adódik. Én meg egyedül nem tudok lépni semmit, de még ügyvéd ismerősöm sincs, aki felvilágosíthatna, mit lehet ilyenkor csinálni. Szóval nem egyszerű az élet, emiatt most nagyon sokat problémázunk.
Tami szedi az aloés cuccot, nem ízlik neki túlzottan, de lehet, hogy ő már emiatt nem lett most beteg. A vitamint is beveszi. Adrinak is adhatok az aloés lötyiből?
Szia
Bucska
 
 


Szia! Ingatlanos ügyvédet tudok egy megbízhatót! Sajna most majd mi is felkereshetjük, nagynéni lakás-ügyben. A fene akart örökölni!
Persze, adhatod Adrinak is, én 1 kiskanálnyit adok az ikreknek. Végül simát vettél, vagy ősziset? Mert 1 éves kor alatt a sima a javasolt!?
Bocs, most csak ennyit, kéne aludni, de Ádira rájött a köhögés, és itt ül és dumál az ölemben!Claire
 
 


Szia!
Bocs, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem, de nagyon sok zűrünk volt.
A taknyosság kétszer is körbement rajtunk, most éppen megint a férjem is, meg én is ramatyul vagyunk még mindig. Tami egyszer sem kapta el, hála az aloés lötyinek?, meg Adrienn is csak egy picit volt taknyos. Aztán begyulladt a fogam, éjszakai nemalvás, ügyelet, szóval minden ami kellhet.
A nagymamám megint kórházban van, volt egy rövid tudatzavaros állapota, ami szerencsére elmúlt, most fenn van a Hűvösvölgyi úton az Országos Pszichiátriai Intézetben, de a héten el kell hoznom. Ez sem olyan egyszerű, mert felügyelet nélkül már nem maradhat, de normális idősek otthonát találni néhány nap alatt, az sem egyszerű. Végül egy csomó pénzért a kórházban még maradhat rövid ideig, amíg találok valami helyet. Ez is elég súlyos gond, meg látogatni sem egyszerű, a gyerekeket nem vihetem be, de a Laci sem tud állandóan itthon vigyázni rájuk, mert ugye dolgozni is kell. Aztán még a hab a tortán, hogy úgy néz ki, idén megszűnik a munkahelyem, ennek sem örültem túlzottan, bár nem a munkámmal van baj, csak a kiadónak nem megy jól a dolog, és ez már a teljes csőd előtti állapot.
Egyébként szívesen találkoznánk veletek, de egy kicsit üljenek le körülöttünk a dolgok, mert így nagyon zűrös az életünk. Az ügyvédet különben elintéztük, kihoztuk a mamát a kórházból, az orvos adott egy papírt, hogy csak öreg, de teljesen beszámítható és az ügyvéd előtt aláírt egy meghatalmazást, hogy eladhatom a házat, meg intézhetem a dolgait, meg egyáltalán mindent.
Egyébként Adrienn továbbra is szívesen járkál a bútorokba kapaszkodva, és nagyokat esik. Tamival egyre többször játszanak együtt. A kicsit semmilyen neki való játék nem érdekli, de ha Tami legózik, segít neki. Ha Tami rajzol, ő megnézegeti a ceruzás dobozt, egyik másik tollat kicsit meg is kóstolja. Állandóan megy utána, és egyelőre Taminak sem terhes ez a dolog. Adriennek most jött ki a 3. foga, felül, most a másik is aktuális, mert már nagyon nyálzik, meg nyűgös, meg ilyesmi.
Ti hogy vagytok? Írjál!
Üdv Bucska
 
 


Szia! De jó, hogy megvagyKép, még ha nem is a legjobb hírekkel Kép!
Nálunk elég jól van a banda, Ádám köhögött kicsit, de csak az úszást hagytam ki vele. Amúgy meg mászik, minden hova, meg föláll, ha meg tud kapaszkodni. Eszeter nem, ő viszont nagyon stabilan ül, és sokszor szép nyugodtan, békésen eljátszik. és nagyon próbál mindent utánunk mondani, néha idegenek is felismerik, hogy azt ismétli, tük jó pofi. Ádám mef egy örökmozgó, nincs egy perc nyugta sem, mászik, pakol, felfedez! A nagyok nem voltak múlt héten oviban, őszi szünetet szavaztam neki, bár nem sikerült olyan jól kihasználni, mint akartam. Temetés, meg be kellett mennem a témavezetőmhöz is! Fárasztó, de mostmár nem izgat, meg csinálom, ahogy gondolom, aztán annyi! Szerencsére a nagyok egészsége OK, bár az oviban terjed minden. Dávid meglepően jól bírja! Aloé?
Lehet amúgy, hogy nektek sem ártana egy kúra. Mi is iszzuk, ebben a hajtásban nem engedhetjük meg magunknak a betegséget, mint nehezítő tényezőt!
Aranyosak lehetnek együtt a gyerkők!
Nálunk is sűrű a világ, de majd kitaláljuk, amikor már javul a helyzet nálatok!
Sok erőt a nagymamához és a családodhoz4 Jelentkezz, ha tudsz, üdv: Claire
Mit fogsz csinálni, ha ugrik a munkád? Te amúgy ezt gyes vagy gyed mellett csinálod? vagy vállalkozóként?
 
 


Szia!
Na végre kezdenek elsimulni a dolgok. A nagymamám Nagysápon van egy idősek otthonában. Maszek buli és nagyon színvonalas, viszont megfizethető a havi díj és nem volt belépő sem. SZóval megéri utazgatni egy kicsit.
Melóm még van 2 hétig, aztán kipihenem magam. Utána meg majd meglátom. Nem kifejezetten akarnék dolgozni, egyelőre van mit kezdenem a szabad időmmel. Ha meg lesz harmadik gyerkőc is, akkor meg pláne. Nem igazán vágyom karrierre, meg nincsenek ambícióim, abszolút elvagyok a háztartásibeli szerepben, de majd meglátjuk mit hoz a jövő.
Egyébként a gyerkőcök még mindig betegek, illetve Adri. Tegnapelőtt éjjel nem aludt, nem sírt, csak egyáltalán nem akart elaludni. Aztán délután 38 fokos láza volt, akkor megijedtünk, elvittük a doktor nénihez, aki azt mondta, hogy a füle gyanús, pedig 1 hete antibiotikumot is szed. Berohantunk a Bethesda utcába, ott volt ügyelet a fülészeten, aztán ott sem tudták eldönteni, hogy van-e valami baj. Kétszer is megnézte a doktor bácsi, aztán azt mondta, hogy kezdődő, vagy múló fülgyulladás. Tulajdonképpen semmilyen gyógyszert nem írt, csak C-vitamin, orrcsepp, orrszívás meg ilyesmi, meg várjunk. Aztán hazaértünk, se láz, se rosszkedv, se fájdalom, azóta is teljesen tünetmentes, szóval szerintem jól megtréfált bennünket és megint csak egy fogat növeszt.
Jövő héten végre remélem megyünk úszni, mert már hetek óta nem voltunk. Vagy Tami volt beteg, vagy az óvó nénink, aki tanítja, de már nagyon hiányzik egy kis lubickolás.
Majd igyekszem gyakrabban jönni, bár most meg jön a mikulás, meg készítem az adventi naptárt stb.
Hogy vagytok?
Szia
Bucska
 
 


Szia!
Hát ha anyagi kényszer nincsen, akkor valóban jól elvan az ember munka nélkül. Pontosabban én nem utálok dolgozni, de a munkahellyel járó kötöttségeket tudom mellőzni! Amúgy, ha dupla ennyi időm lenne, akkor sem unatkoznék. Most kicsit le is vagyok törve, mert kéne az ünnepekre készülni, és én még azzal sem vagyok meg, amit novemberre ütemeztem, hogy az ünnepek előtt be kell fejezni. A héten mindennap voltam vhol, vagy nálam voltak, ráadásul Zsolt ma dolgozott Kép.
Az enyéimet is kerülgeti vmi, Dávidot tegnap rázta a hideg, aztán adtam neki oscillococcinumot, meg marha nagyot aludt, remélem kialudta. Ma meg Ábel hányt. Elég ronda dolgok köröznek felénk, jó volna ennyivel megúszni!
Dávid a fülfájásra már kéri, hogy fújjunk bele aloe firstöt. Nektek van olyan?
Örülök, hogy kezdtek egyenesbe jönni!A gyerekeknek meg kicsit emeld meg a gél adagját, vagy adj még c vitamint, úgy hamarabb kimásznak!
Leragad a szemem: Claire
 
 


Szia!
Én sem tudok itthon unatkozni, sőt. 1 éve kiiratkoztam a könyvtárból, mert sorra úgy vittem vissza a könyveket, hogy nem volt időm elolvasni. Azóta meg ugye született még egy porontyom. Most megint beiratkoztam, mert egyszerűen betűfüggő vagyok, ha nem olvashatok, akár csak 10 percet is egy nap, rosszul érzem magam. Különben is ez az egyetlen hobbim, úgyhogy most igyekszem rá időt szorítani.
Nálatok van még Jézuskás mese? Mármint, hogy ő hozza a fenyőt, meg az ajándékot? Egyébként mit vesztek a gyerkőcöknek karácsonyra? És Mikulásra?
Most jó sok kérdést tettem fel Kép
Hallottál már arról, hogy fülfájásra körömvirág cseppet kell a fülbe csepegtetni és állítólag teljesen lehúzza a gyulladást? Nekem most javasolta valaki, akik kipróbálták és nekik bejött.
Adrienn állandóan hohes-c-t iszik, meg most adott neki a füldoki calcimusc-ot és kapja még mellette az aloés lötyit, meg egy bélflóra helyreállító cuccot, valami pro... a neve. Tami eszi az aloés lötyit, meg a vitamint is, meg belé is diktálom a hohes-c-t, amennyire lehet, csak sajnos ő nagyon szereti a kólát is. Most úgy néz ki, mind a kettő jól van, remélem be is fejezik idénre már a betegeskedést, mert nagyon elég volt.
Megyek, mert olvasok még egy kicsit.
Szia
Bucska
 
 


Szia!
Nálunk az angyalok hozzák a fát, meg az ajándékokat, de azért üdvözlet jelleggel a gyerkek is készítenek ezt-azt, így az sem meglepő nekik, hogy a felnőttek is.
Mikulásra általában különleges gyümiket szoktak kapni tőlünk, amúgy is beüt 1-2 miki csoki. Idén azt tervezem, hogy csinálok nekik adventi naptárat, mert most nagyon szeretik az ilyen apró ajándékokat (radír, kinder tojás, rágó, stb).
Fülfájásra én a kövirózsa kipréselt levét ismerem, meg az aloét, mindekettőt "füles" gyerek szülőja igazolt vissza, a körömvirágot erre nem hallottam. Az jó, ha kapott protexint, mert a bélflóra tönkre megy az antibiotól, és akkor legyengül az immunrendszer!
Az enyémek kicsit nyavalyognak, de ha túl lesznek rajta, csak összehozzuk azt a találkozót! OK?
Én mindig olvasok este az ágyban, csak mostanában nem mindig jutok be oda Kép, múltkor pl 1/2 3 felé sikerült, akkor már nem olvastam Kép.
Miket szeretsz olvasni?
Ja, karira vannak közös ajándékok, most pl fognak kapni a szobájukba egy rendes magnót, esti zene , stb hallgatáshoz. Meg persze játékok: menő a lego meg a play mobil, könyveket, zenéket. Ruhát, meg ilyesmit nem nagyon.
És Ti?
Claire
 
 


Szia!
Nálunk az a sztori, hogy a gyerekes családoknak a Jézuska hozza a fát, meg a gyerek(ek)nek az ajándékot, a felnőttek pedig megajándékozzák a rokonokat, barátokat. Akinek nincs gyereke, vagy már nagy, az kénytelen fát venni és díszíteni, mert a Jézuskának nincs ennyi mindenre ideje. Mi is mindig készítünk valamit, Tami már egyre szebb dolgokat tud csinálni. Idén nagy sláger az üvegfestés, meg kipróbáltuk a szalvétatechnikát is, az is tetszik neki.
A Mikulás nálunk csokit, narancsot, diót hoz, meg egy könyvet. Általában valami karácsonnyal, téllel kapcsolatos esti mesélős könyvet.
Karácsonyra nálunk szigorúan játék az ajándék, a ruhát amúgy is megvesszük.
Nem körömvirág, hanem kövirózsa, csak én összekevertem. Nem alapszinten vagyok lüke Kép
Olyat hol lehet kapni? És folyós kiszerelésben van?
Én is csináltam adventi naptárt, már fenn van a falon, Tami teljesen be van pezsdülve, hogy elkezdhesse bontani, pedig olyan édességek vannak benne, amit egy átlag hétköznapon is megveszek neki. Szerintem a két ünnep között talán lesz időnk, meg módunk találkozni, akkor kevesebb a munka is. Bár nálunk teljesen kiszámíthatatlan, a férjem karácsony előtt mindig hajt, ilyenkor sok embernek törik össze a kocsija. Remélem, akkor semmi göthösség nem üt ki rajtunk.
Olvasni mindent szeretek. Harry Potter, Rejtő éppúgy jöhet, mint egy-két "divatkönyv", például Havas Henrik, de amit igazán szeretek, azok a történelmi regények. Főleg a középkor érdekel, de nagyon sokat olvastam a zsidó államról, illetve az alapításáról, meg a holocaustról is. A kedvenc íróm egyébként Merle, na neki minden könyvét többször is kivégeztem. Jöhet orosz klasszikus is, mondjuk Tolsztoj, a magyarok minden mennyiségben és egyáltalán, minden.
Ma voltunk látogatni a nagymamámat az idősek otthonában. Mind a két gyerek velem volt, az öregek megzabálták őket. A mamám is sírva fakadt, úgy örült nekünk. Gondolom, furcsa még neki ez az új helyzet, de tényleg nagyon lelkiismeretesen foglalkoznak vele. Hosszú szünet után Tami holnap végre megy óvodába, már most nyafog, hogy nem akar, de nem lehet állandóan lógni. Pedig annyi mindent tudnék vele csinálni, amit hétköznap jobb. Van a Sportcsarnok környékén egy játékbemutató/kiállítás, mindenféle játék van a legótól a barbie-ig, és ki is lehet próbálni. Oda szeretnénk elmenni, de hétvégén meg sem merem próbálni, biztos nagy a tömeg. Ezen a héten pénteken már megyünk úszni is, alig várom, én is nagyon élvezem. Most jó sokat írtam, lesz mit olvasnod Kép
Üdv Bucska
 
 


Szia Bucska!
Rám ma remek program vár, megyek fogorvoshoz Kép.
Na, na, majd vigyázunk , nehogy mi is beleessünk az autó zúzó kategóriába. Egyszer Apámét is dec 22-én törték össze, ott sem voltunk, úgy neki ment vki hátulról, hogy a parkoló lada fölugrott a járdára, neki egy fának Kép!
Nem tudom, lehet-e kövirózsát kapni, nekünk régen csomó volt az erkélyen, anyámnál, talán ha "füles " a gyerek, érdemes tartani egy csöbörben, baromi igénytelen.
Szabó Magdát szoktál olvasni? A történekmi drámáit biztos élveznéd!
Az atért jó, meg neked is megnyugtató, ha jó helyen tudod a nagymamát. Milyen sűrűn tudjátok látogatni? Nem csoda, hogy szét szedték a gyerekeidet, már hallottam olyat, ahol gyakorlatilag együtt csinálták a nyugdíjas délelőttöket, meg a gyerek megőrzőt, gondolom pont ezért. Persze ahhoz még jobb karban lévő nyugdíjasok kellenek, de amúgy tök jó: anyukák el tudják intézni a dolgukat, gyerekekre van felügyelet3nagyszülő jellegű közegben vannak, idősek élvezik a kicsket+ érzik, hogy szükség van rájuk!
Legyetek egészségesek, és jó készülődést! Megnyugtat, hogy nem csak az én gyerekem nyög néha az ovitól!
a lányod mikor megy suliba,
Claire
 
 


Szia!
Jó rég írtam, de valahogy olyan fáradt vagyok, nem is tudom, mi van velem. Valószínűleg idegi alapon van az egész, állandóan tudnék aludni, pedig engem a kicsi nem zargat fel éjjelente. Az utóbbi időben viszont annyi problémával kellett megbirkóznom, hogy szerintem ez ment az agyamra.
Válaszolva a kérdésedre, olvastam Szabó Magdát, bár csak gyerekkoromban. Ezt a nemrégiben megjelentet (Az ajtó) már felvettem a listára. Mire gondoltál történelmi drámaként? Biztos én vagyok tudatlan, de most valahogy nem ugrik be.
A nagymamámhoz hetente megyünk, de most jól belém tették az ideget. Az egyik "kedves" rokon mondta, hogy ez is biztos egy "halálgyár", valami riportban hallotta, hogy vannak olyan helyek, ahol megrövidítik az öregek életét, hogy több hely szabaduljon fel és hamarabb. Én nem ilyennek látom ezt a helyet, de ilyesmit nem lehet megkérdezni, és az, hogy én hetente egyszer meglátogatom, csak elég felületes képet ad. Ő egyébként jól érzi magát, bár szívesebben lenne otthon, de úgy tűnik, megérti, hogy az ő állapotában nem maradhat egyedül.
Végre voltunk úszni, Adrienn már alig emlékezett a dologra, de ahogy bevittem a vízbe, megint nagyon élvezte.
Az én lányom elméletileg 2006. januárban tölti be a hatot, és abban az évben kezdhetné a sulit. Ebből nem tudom mi lesz, mert nagyon okos kislány, de nem tud nyugton maradni. Ebből a szempontból nem iskolaérett. Agyilag viszont ha ráhúz az óvodára, az már nem elégíti ki a tudásvágyát. Nem tudom, melyik a jó megoldás. Persze, legyen minél tovább gyerek. Ez is egy érv. Másrészt viszont már most azokat a feladatokat oldja meg, (magánszorgalomból), amit a jövőre iskolába menőknek kell és általában ő kapja a legtöbb jutalompöttyöt, az óvónők is azt mondják, hogy extrán sok mindent tud. Nagyon érdeklődő, a csillagászattól az anatómiáig sok mindenről kell vele beszélgetni, meg a könyvmániámat rá is átragasztottam, de nyugton maradni csak egész kevés dolog kedvéért tud. Ha valami nem érdekli, vagy unja, oda se lehet ragasztani a székhez. Neked mi a véleményed erről a késleltetett iskolakezdésről?
Most kezdtem gondolkodni a harmadik bébin. Még bizonytalan vagyok, de már jár az agyam, hogyan lehetne, hogyan kéne, mikor, stb.
Szia
Bucska
 
 


Szia!
Hallgass a megérzésedre, nem kell minden rémtörténetnek hitelt adni! Bizalom nélkül nem lehet élni!
Ez röhej, de a lányod, tiszta Ábel lány kivitelben, csak Ábel most januárban lesz 6 . Így a dilemmákat ismerem. Most ezeknek megfelelően m,egpróbálok egy neki való sulit leakasztani! Szerintem ma már túlzásba viszik ezt a késleltetést, de milyen iskola az, ahova félsz beadni a tök értelmes gyerekedet? Pedig van miért félteni!
Szabó Magda történelmi dráma pl: Az a szép fényes nap!; Kiálts város!; Béla király trilógia.
Egyébként Az ajtó is jó könyv, de érdemes elolvasni a Feskót, Az őzet, a Mondják meg Zsófikának-ot, a Disznótort. Nagyon szeretem az ember ábrázolásait, azokat a jó kis belső monológokat!
Mit olvastál legutóbb regényt, ami nagyon tetszett? Most rám férne vmi jó könyv!
Bocs, hogy csak most írok, vhogy elbambulta, .nem láttam, hogy írtál!
Claire
 
 


Szia!
Most meg én nem vettem észre, hogy írtál. Különben is teljesen be vagyok havazva. Az ajándékok szerencsére megvannak, be is csomagoltam őket, mert Tami már csak a héten van oviban, tehát ezt le kellett bonyolítani. Az óvónőknek, meg a dadus néninek szalvétázott egy-egy cserepet, abba virágot kellett szereznem, mert azt is még a héten be kell vinnünk. Az ablakpucolást az idén tuti kihagyom, de már elkezdtem csaszatolni a konyhát, meg a fürdőszobát, mert szörnyen néz ki.
Voltunk úszni tegnap, Tami úgy ugrált a vízbe a medence partjáról, hogy nem hittem a szememnek. Ahhoz képest, hogy szeptemberben még a szemét sem merte beleérinteni a vízbe... Kép
Egyébként az óvónője tanítja úszni, és amíg megyünk, meg jövünk, szoktunk beszélgetni. Ő úgy látja, hogy nem kéne Taminak ráhúznia az óvodára. Szerinte ha marad még egy évet a nagycsoport után, nem fog találni magának sem játszótársat, sem elfoglaltságot, mivel okos. Az iskolában is lesz egy csomó minden, amit már tudni fog és ezért unni is fogja, de minden kis haladékkal ez még rosszabb, tehát szerinte vinni kell abban az évben, amikor betölti a hatot. Igazából ha belegondolok, hogy másfél év múlva iskolás lesz... hiszen még nemrégiben kisbaba volt, most meg kész nagylány.
A Mondjátok meg Zsófikának nekem nagyon tetszett, bár elég régen olvastam. Ez a Béla király trilógia mondjuk felkeltette az érdeklődésemet, ki is veszem a könyvtárból.
Nemrég olvastam James Aldridge: A diplomata című könyvét, nagyon érdekes volt, de nem könnyű olvasmány. Előtte a Havas könyvét olvastam, amit a Lipótról írt (sajnos érintve voltam a mamám miatt), azt megelőzően meg Marquez: Száv év magány-át. Előtte Berkesitől olvastam a Ha az igazságra esküdtél, az is elég érdekes volt. Amire emlékszem, (idén), hogy nagy élmény volt, az Annemarie Selinko: Désirée című könyve, hát az tényleg szuper volt. Én különben Passuthot is szeretem, pedig sokan mondják, hogy nem bírják elolvasni.
Olvastalak az agykontrollos topicban és ez a narancslekvár engem is érdekelne. Neked megvan? Vagy írjak a topicotokba és kérdezzem meg? Egyébként sok jó ötlet kerül ott szóba.
Üdv
Bucska
 
 


Szia!
Mi sajna ma nem jutottunk el az usziba, pedig Ábónak bemutató foglalkozás lett volna. Reggel még úgy indultunk az ovis karácsonyra, hogy onnan kilőjük magunkat az úszásra, de úgy lefagytak az utak, nem mertünk neki vágni, így is alig tudtunk hazajönni. Múltkor csináltak a bébiúszáson vítalatti fotót, Eszter kimaradt, mert épp nem volt hajlandó rá, de Dávidról és Ádámról készült, majd átküldöm, vagy felteszem ide, mert ez kivételesen gépben van. Számomra is nagy öröm látni, hopgy ilyen jóban vannak a vízzel, azt hiszem én sosem leszek!
Irigyellek, hogy ilyen jól állsz az ajándékokkal, én még sosem álltam olyan rosszul, mint idén. A gyerkeknek van már vmi, mert kint voltunk a Gulliverben, de amúgy elvétve. Nem tudom mi lesz, de azért nem ez a karácsony lényege, nem fogok kardomban dőlni miatta. Inkább azt sajnálom, hogy készíteni nincs elég időm, azt nagyon szeretek.
A narancs lekvár receptjét majd elkérem a sógornőmtől, ha megvan még neki. Igen, abban a topicban Zsóci különösen kreatív!
A Száz év magány milyen? Gimiben a barátnőm egyik kedvence volt, de akkor nem olvastam el vmiért!?
Suli: Ábelnek is ezt mondták, most megpróbálok olyan sulit találni, ami kölcsönösen elviselhető. Kinéztem egy montessoris osztályt (szintén itt a babneten hívta fel rá a figyelmemet egy lány), az most eléggé vonz, csak nem biztos, hogy felveszik. (lásd: www,montessori.hu; www.batthisk.hu).
Igen, döbbenet, hogy milyen nagyok már, lehetne hosszabb is az első néhány év!
Hozzátok jön vki karácsonykor, vagy 4esben lesztek? Kaja terv kész?
Hozzánk idén csak a szüleim jönnek, most változtatjuk a menetrendet, mert nagyon megnőtt a család. Eddig a házban lakó családtagok, + a szüleim, ha ittohn voltak, + a nagynénim, míg élt, mind nálunk voltak, muszáj volt kisebbre venni, a karácsony mégse legyen egy tömeg jelenet!
Megyek, megpróbálok képet felrakni!
Claire
 
 


Szia!
Karácsony szenteste jön a férjem anyukája, így ötösben leszünk. Másnap délelőtt jönnek Tami keresztszülei, aztán megyünk Adrienn keresztszüleihez. 26-a szándékosan üres, ekkor itthon szeretnénk lenni, négyesben.
A kaja nálunk nagyon egyszerű, mivel Tami és Laci nagyon válogatósak. Csirkehúsleves szokott lenni, meg rántott pulykamell krumplipürével, az Adri meg én rántott halrudat eszünk majonézes krumplival. Ha utána még belénk fér, lesz mákos guba. Másnapra szerencsére csak salátákat, sütit kell készítenem, a második napra meg bármi jó, amit mindannyian szeretünk.
Most éppen mézeskalácsot gyúrtam az előbb, meg megcsináltam azt a magyaros zöldségsalátát, amit az agykontrollos topicban olvastam.
A Száz év magány egy elég érdekes könyv, nekem talán egy kicsit túlságosan szókimondó, meg ha vannak erkölcsi aggályaid, akkor azért nem nagyon fog tetszeni. Mondjuk nem a szexvonal a lényeg benne, de nem lehet tőle eltekinteni. A mondanivalója (már amit én értettem belőle Kép nagyon szép gondolat, de talán a megközelítési mód nekem egy kicsit vulgárisnak tűnt. Ez persze magánvélemény, ettől függetlenül tervezem, hogy elolvasom a Szerelem kolera idején című könyvét is. Most egyébként kivettem a könyvtárból Collen McCullough Az októberi ló című könyvét, ami Antoniusról és Cleopátráról szól, nagy várakozással nézek elébe.
Elolvastam ezt a montessori című honlapot, de a mi közelünkben nincs ilyen iskola. Budára azért nem akarnám Tamit áthordani. Egyébként sem győzött meg, úgy érzem, csupa olyan alapigazságról beszélnek, amit a mai követelményrendszer mellett nem lehet betartani. Persze, hogy hagyni kéne a gyerekeket a saját ütemüknek megfelelően fejlődni, meg engedni kell őket sokat játszani, de a NAT nyilván őket is kötelezi, tehát sok lehetőségük nincs a variálásra. Úgy gondolom, talán annyi a különbség, hogy mondjuk egy normál iskola piros, a montessori meg rózsaszín. Lehet, hogy felületesen olvastam és tévedek, akkor várom, hogy helyreigazíts Kép
Szia
Bucska
 
 


Szia!
Én sem vinném át, csak azért írtam, mert egyszerűbb volt, mint leírkálni. engem sem a szép mese győzött meg, hanem amit láttam, érzékeltem, amikor ott voltam. Meg a rendszernek számtalan előnye lenne számomra, pl hétközben nem hozzák haza a cuccot sem, az egész lecke, táska, stb harcot nem nekem kell megvívnom, ami Ábelt ismwerve előny. Az órán is elég sokat mozoghatnak, és eléggé építenek az önállóságukra, ez szintén jó nekik, szerintem. És a legvonzóbb az a nyugalom volt, ami áradt ott. Tudod, én stakmámnál fogva elég sok suliban voltam, és talán kicsit érzékenyebb vagyok erre, vagy mást is nézek, mint egy "kívülálló". ez persze nem csak előny, de előny is tud lenni. Aztán majd meglátjuk, hogy jön be! Bocs, most megyek, épp nehezen kezelhetőek!
Claire
 
 


Szia! Felsötétítettek, hogy hogyan kell ide képet küldeni, meg albumot csinálni. Albumot majd később csinálok. A vizes képeket elküldtem az ikres topicba. Feltegyem ide is, vagy ott megnézed?
Claire
 
 


Szia! Csináltam végre egy albumot, kezdetnek elmegy, sajnos néhány kép elég gyengén lett bescannelve. 3+1 néven fut, de addig bénáztam, míg csináltam egy üreset is , bocs, nem megtévesztésnek szántam!
Üdv: Claire
 
 


Szia!
Amit írtál a suliról - hogy a hangulata, a nyugalma győzött meg - a legnyomósabb érv. Én óvodát is úgy választottam, hogy szinte az összeset megnéztem, ami a kerületben van. Volt köztük maszek, egyházi, Waldorf. Végül az szólt a miénk mellett, hogy jó volt oda bemenni. Mindenki mosolygott, az óvónők és a dadusok is, a gyerekek sikítoztak a teremben, felszabadultan rohangáltak, nem voltak állandóan rendszabályozva. Persze, akármit itt sem lehet csinálni, de még véletlenül sem fordulhat elő, hogy mondjuk leültetik őket videót nézni, csak hogy csönd legyen (ilyet is hallottam). Különben az óvodavezető pedagógiai szemlélete is meggyőző volt, és így utólag azt gondolom, nem választottam rosszul. Adrienn is ide fog járni. Szerintem suli ügyben még jobban meg kell gondolni a dolgot, igenis sok múlhat rajta, hogy milyen általános iskolában kezd, mennyire utálja meg a tanulást például. Tavasszal valószínűleg ellátogatunk egy pár helyre és körülnézünk.
Holnap megyünk úszni Kép , már nagyon várjuk mindannyian.
Voltunk a Vörösmarty téren, nagyon szép kézműves dolgok vannak, meg kis bábukkal betlehem, sütnek igazi, békebeli kürtöskalácsot, forralt bor illatát lehet érezni mindenhol, szóval nagyon hangulatos. Ha van időtök, menjetek ki feltétlenül. Végre láttam más ajándékot is, mint a bevásárlóközpontokban kapható tucatárut (gyűlölöm a plázákat, a Tescót és társait), igaz, hogy borsos árakon, de ezek tényleg ötletes, egyedi ajándékok. Mit kapnak a gyerekek?
Biztos én vagyok a legostobább Babanet használó, de fogalmam sincs, hol van az album, amit csináltál. Hol tudom megnézni?
Üdv Bucska
 
 


Szia!
Ha belépsz a chat címszóba, oldalt van egy fotóalbumos macis kép, ott el lehet jutni az albumokig, meg is nézheted, meg csinálhatsz is sajátot! Örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen béna, én is úgy sötétíttettem fel magamat.
Idén nem voltunk, de a Vörösm. tér tényleg jó szokott lenni. Sajnos idén semmim nem volt a karácsonyi készülődéshez, illetve ezek a dolgok feltételezik egymást, ha nincs elég időm, a kedvem is kevesebb, ha nincs elég pénzem, akkor az ötletek is beszorítottabbak, ha nem tudok elmenni és látni... szóval érted. A fiúkkal bütyköltünk ezt azt, de a két kicsi miatt az sem volt egyszerű és nyugodt. Amúgy én is utálom a plázázást, de azért nagy diszkontokba, hipermarketekbe szoktunk járni, bár nem annyira ajándékért.
A gyerekek ajándékait idén főként a Gulliverben vettük, játékok. Szeretik a play mobilt, meg az apjuk is Kép, abból kapnak most vmi kalózosat. Meg a szobájukba egy magnót, mert szeretnek zenét, mesét hallgatni, de már mind bedöglött, amin lehetett.Ja, meg olyan összevasalós gyöngyöt, azt most olyan szívesen rakja a nagy is, a kicsi meg amúgy is bütykölösebb. És persze könyveket. Nálunk bonyi a helyzet, mert a nagyoknak a szülinapja is most lesz. Az aprók meg persze tele vannak játékkal, de azért ők is kapnak vmi személyeset, Eszter pl babát. Az legalább egy új terület itthon, bár 1-1 a fiúknál is akad.
És nálatok?
Ami a sulit illeti, tényleg szét kell nézni, és a szempontokat mérlegelni, még így is lutri, hogy bejön-e.
Hogy állsz az előkészületekkel? Én a nagy takarítást megcsináltam, persze azért van még mit tenni, Főzni részben holnap fogok. Délben elvisszük a gyerekeket anyámékhoz, s akkor gőzerővel neki látunk. Ilyen sem volt még.
Közben ma voltam velük dokinál, és szinte mindegyik kapott ezt-azt, bár nem súlyosak, de azért azzal is foglalkozni kell!
Hát ez egy ilyen év: Claire
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: