Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy szerintetek van-e valami alapja a citromon és az almaeceten alapuló fogyókúrának.
Azt hallottam, hogy minden étkezés után ezeket kell meginni, s ez fogyaszt.
Kipróbálta valaki a Knoll Gyógyszárgyár új gyógyszerét. Állítólag az éhségközpontra hat.
A gyengébb hatóanyagú 20.500Ft/hó.
Ennyi pénzt nem szeretnék csak úgy kidobni az ablakon.

Köszi

Sziasztok

Andi
Névtelen
 


Kedves Andi


Van mar fogyokuras Topic erdemes elosszor keresest hasznalni mielott ugyanabba a temaba uj topicot nyitsz

Kiscica
Kiscica
 


Sziasztok!

Jol lehet fogy sok zoldseggel es gyumolccsel is.
Es egyetek teljesorlesu lisztbol keszult kenyeret.
Hilda
Hilda
 

 
 

A regi fogyas topic ez

[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/384.html" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/384.html[/url]

igaz erdemi levelezes csak az archivumba talalhato.

Kiscica
Kiscica
 


szoptatás alatt hogyan lehet fogyni?
Névtelen
 


Ha már nem rögtön a szülés után vagy (azaz mondjuk túl a 6. héten) akkor finoman lehet tornázni. Ezalatt azt értem, hogy a mellizmokat nem szabad hajtani (és hasonlóan pl. tésztanyújtás stb. sem jó, gyulladást csinálhat), de lehet tornázni. Fogyózni drasztikusan semmiképp nem javasolt, csak fokozatosan szabad súlyt veszteni, mert különben a felhalmozódott méreg anyagok egyszerre szabadulnak fel és jutnak a tejbe.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!Márciusban szültem,azóta 15 kg-ot adtam le!Nem tornával,hisz a fiacskám miatt nekem sem jut rá idõ!terhességem alatt 24 kg-ot hiztam!Csak zöldséget ettem,meg sok gyümölcsöt!Különbözö variációkat készitettem belõlük!Salátával is nagyon jól lehet lakni!Nehéz de megéri!Rövid idõ alatt nagy súlycsökkenés volt látható rajtam!Akkor ettem amikor csak akartam,NEM KOPLALTAM!PL:párolt zöldség fûszerekkel nagyon finom!SAláták,(paradicsom,paprika,uborka,sajt,virsli,hagyma,retek,+saláta öntet)Nehéz megállni a finomabbnál finomabb ételeket!Amíg szoptattam,(másfél hónapig)mindent ettem!Két és fél hónap alatt 15 kg,koplalás nélkül!Sokszor éreztem hogy mindjárt kipukkadok olyan jól laktam!Próbáljátok ki!
sziasztok:LIVIA
LIVIA
 


Sziasztok!

6 hete szedem a Reduktilt és fogytam 7 kg-t. Egyáltalán nem éhezek, mert nincs mellette éhségérzet.
Persze azért eszek, de nagyon oda figyelek, hogy mit.
Mindenkinek csak ajánlani tudom. Egyedül az ára húzos csak.

Andi2
andrea (andrea)
 


Szia Andrea!

Először is gratulálok.
Örülök, hogy sikerült fogynod. Lenne néhány kérdésem a Reduktillal kapcsolatosan:
1 Orvos írta fel, vagy recept nélkül is lehet venni?
2 Hol lehet megvásárolni?
3 Mennyit szedsz naponta?
4 Mennyibe kerül heti viszonylatba?

További kitartás.

Előre is köszi

Erzsi
Erzsi
 


Sziasztok!

Én a szülés utáni 4. hétt?l napi fél órát tornáztam minden nap (er?sít? gyakorlatokat, nem ugrálást, és mellizomer?sít?t nem), annyit ettem, mint normálisan (tehát nem ettem többet a szoptatás miatt), és f?leg szárnyashúsokat zöldséggel, salátával, és mostanra (3 hónap) nyertem vissza a terhesség el?tti súlyom és alakom (170 cm, 53 kg.). Igaz, rajtam csak 5 kiló felesleg maradt szülés után, viszont a módszer már 2-szer bevált...

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia Erzsi!

Ez a gyógyszer receptköteles. A házi orvos írhatja fel.
Reggel kell egy szemet bevenni, 28 db van benne és 18.000, illetve 24.000 Ft-ba kerül egy havi adag.
Először az olcsóbb is elég, de ha már nem használ jöhet az erősebb.
Nekem a pajzsmirigy betegségem miatt egyből az erősebbet javasolták.

De végre valami, ami nekem is használ.

Sajnos még rengeteget kell fogynom, ezért készítheti a férjem a pénztárcájátKép))

Andi2
andrea (andrea)
 


kedves Andi2! Mi a pajzsmirigybetegséged? Alulműkodés?? Mert nekem az, és már szinte nem is eszem, mégis hízom...! Szedsz a pajzsm.-re valami gyógyszert? koszi: Évi
Névtelen
 


Szia Andrea!

Lenne még néhány kérdésem.
A Reduktil gyógyszertől:
nem vagy éhes?
diétázni kell mellette?
vagy mégis mitől lehet fogyni.

Köszi

Erzsi
Erzsi
 


Szia Évi és Erzsi!

Igen, nekem is alulmüködő pajzsmirigyem van. Sőt olyan rossz lett az eredményem, hogy csak na...
TPO-AB: normális értéke 0-60-ig, nekem 3000!!!
Most új gyógyszert probálunk ki: Euthyrox-ot.

Igen, én a Reduktiltól nem vagyok éhes. Elveszi az étvágyamat!

Ha tehetitek probáljátok ki és értesítsetek a tapasztalataitokról.

Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok!

Egy idõben én is próbáltam fogyókúrázni. Negativ tapasztalatokat szeretnék irni a Szûztea kapszuláról és a teáról, amit vele együtt kell inni. Ez állitólag nagyon divatos készitmény, esetleg valamelyikõtök próbálta is.
Tehát én az esküvõmre próbáltam fogyni 1-2 kilót a szûztea kapszula segitségével. Az eredménye az lett, hogy vesekövet kaptam (még szerencse, hogy a nászút után 3 nappal kezdtem görcsölni). Ugyhogy ezzel vigyázzatok!

Minden jót kivánok!
Helga
 


Sziasztok!

Eladnám Xenical fogyi tablettámat. A zsírfelszívódást gátolja meg az elfogyasztott ételbõl többek között.

Az ára 9.607 Ft, én 5.000 Ft-ért eladnám.

szneandi@freemail.hu
andrea (andrea)
 


Vigyázzatok az euthyrox-szal (vagy L-thotoxinnal), mert túladagolása ugyan fogyást okoz, de egyben borzalmas tünetekkel is jár, idegesség, szívdobogás, alvászavar....
Én kb. 6 évig nyugtatót szedtem, mire kiderítették hogy a pajzsmirigy túlmûködés okozza a rosszúlléteket. Akkor megmûtöttek,kivették a pajzsmirigyem nagy részét, azóta ezeket kell szednem, és bizony nehezen lehetett beállítani a megfelelõ adagot. Mellesleg a gyógyszer szedése mellett 98-ban szültem egy gyereket, minden gond nélkül, bár szoptatni csak pár hétig tudtam. A terhesség alatt 150-et kellett szednem, szülés után pedig azonnal vissza kellett állni 100-ra, bár még igy is úgy felhalmozódott a szervezetemben, hogy hetekig tünetei voltak, s két hetet teljesen ki kellett hagynom. Azóta sem sikerült folyamatosan beállítani, a 100 kevés, annál több pedig elõbb-utóbb sok, s akkor jönnek a tünetek.
Nálam a TSH-t vizsgálják, a 2 körüli érték lenne jó.
Legyetek óvatosak! Zsuzsa
Névtelen
 


én is szeretnék lefogyni kb.20 kilót,sajnos szeretek fõzõcskézni és persze enni is... kitartás és több testmozgás kellene, szerintem ez az egyetlen valóban hatékony módszer.
De egyedül nagyon nehéz...
Virág
 


Szia Lányok!

Tuti fogyós módszer: Futás otthon, futógépen. Utálatos,undorító, pfuj,de borzasztó, viszont nagyon hatásos, és bizony rá lehet szokni!!! Nekem 35kg sikerült "lefutnom", kb.7 hónap alatt. Emellett még egy jó kis recept: Végy egy fél literes natúr joghurtot, keverj bele egy 7és17-et(a csokison kívül mindegyik használható), szórd meg egy kis korpával(a fûrészpor ízét elveszi a 7és17), és fald be! Én imádom, és ez után TUTI, hogy nem lakmározol be az esti töltöttkáposztából, mert egyszerûen nem fér beléd.

Jó turmixolást:Csi
Névtelen
 


Kedves Csi,

es napi hany perces futasokra osztva a dolog?

udvi, Beja
dbeatrix
 


Szia Beja!

Én leraktam este a Törpét aludni, és aztán beöltöztem, felhúztam a fogyasztógatyómat/irtó szexi xxl-esben/, és alapfokon 20 percet gyalogoltam, mert azért ez inkább egy erõs gyaloglás, esetleg kocogás. Minden hónapban emeltem a pad dõlésszögét, majd késõbb súlyzókat pakoltam a bokámra, késõbb a kezemre is. Fontos volt a napi rendszeresség, a végén egyszer kihagytam, aztán másnap is, végül elmaradt az egész. Nemsokára, ha a második babám befejezi a szopit, újrakezdem...
Még egy tanács: Küldd ki a párod, mert úgy nem érzed cikinek a dolgot...
Jó futást!
Csi
Névtelen
 


Kedves Csi,

koszike a tanacsokat. A parommal nincs gond, a konditerembe csinalom. Nekem is ujrakezdesrol lenne szo, mert kitartas az az ablakba.......De ha ez ilyen hatekony, hogy 35 kg-ot irtal, akkor ujra hajraba lendulok, es remenykedem. Csak olyan nehez elkezdeni :-(

Kajaval hogy voltal ebben az idoszakban?

Koszi a segitseged, Beja
dbeatrix
 


SZIA BEJA

Bocsi, de napok óta csak az idõpontot lestem, és azt hittem ,hogy én írtam 22'45-kor, de most látom, hogy nem!
Szóval:
Mennyit szeretnél fogyni? Tudod nálam azért is volt annyira hatásos ez a módszer, mert ebbõl a brutális testbõl keveset nem lehet fogyni. A kaját szépen le lehet fogni a fent leírt turmixitallal, mert tényleg nem fér beléd több, ha azt megiszod! Eleinte naponta kettõt-hármat megittam,késõbb már nem is kellett. Az elsõ hónapban nem fogytam, mert a szervezetem azt hitte éhezés van, és csak késõbb indult be minden. Hivatalosan úgy mondják, hogy lelassult a metabolizmusom. Szedni kezdtem néhány hangulatjavító vitamint, ilyen a C, E, Szelén, és a bétakarotin, ezeket így együtt lehet kapni. Mikor elkezdtem, lemértem magam centivel, és ezt minden hónapban megismételtem. Na, ez igazán erõt ad, ha gondolod, elõkeresem a papírkámat, mert az nagyon jól hangzik! Azóta megint bálna vagyok, de ha már nem szoptatok, újrakezdem én is, mert ha hiszed, ha nem, hiányzik a futás, meg a sikerélmény is!
Bíztassalak még?
HAJRÁ BEJA!!!
Szia Csi!
Névtelen
 


Szija Csi,

En egy 15 kg minusszal kiegyeznek :-)
Megirod az e-mail cimed?

udvi, Beja
dbeatrix
 


Beja!
Hát persze:
lehner@mail.digitel2002.hu
Szia Csi
Névtelen
 


A zsírégetés hét trükkje
[url=http://www.origo.hu/noilapozo/egeszseg/20020925azsiregetes.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/noilapozo/egeszseg/20020925azsiregetes.html[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Névtelen
 


Kép
Névtelen
 


Kép))
Névtelen
 


:P
Névtelen
 


:/
Névtelen
 


Szisztok!

Szokott még valaki erre járni?! Mert szívesen vennék fogyókúrás tippeket.
Írjatok, ha van kedvetek!
nagyneanita@freemail.hu
Üdv
Anita
NAGY ANITA
 


Szia Anita!
Van egy nagyon jó fogyókúrás tippem:
Ebédre azt ehetsz amit akarsz (előétel, főétel, desszert) de reggelizni és vacsizni nem szabad.
Legfeljebb gyümölcsöt. Barátnőm ezzel a módszerrel 20 kg-ot fogyott 5 hónap alatt. Lassú, de nem is jött vissza. Én 10 kg -ot fogytam uennyi idő alatt, de rajtam a felesleg is kevesebb volt. Azért jó, mert sokáig birja az ember hiszen ebédre bármit megehetsz amit kívánsz.

Rita
rita
 


Bocs, hogy beleszólok, de ez nem igazán jó fogyókúra, mondhatni rossz. Ahhoz, hogy az anyagcsere ne álljon le ezért rendszeresen, de keveset kell enni.
Egy nap 1000kcal és max 30 g zsír és ezt kell elosztani 4-5 étkezésre úgy, hogy lehetőleg este 6 óra után nem szabad enni. Mellette természetesen valami mozgás sem ártana. És természetesen egy nagy adag kitartás kell, mivel 1000 kcal nem sok, de ügyesen kibírható.
Névtelen
 


Sziasztok!Nagyon ötleteket kapott Tőletek az ember,de mi van ha nincs otthon futópadunk,a konditerembe járás kivitelezhetetlen/ az ikrekre vigyázni nem tolonganak/,és sajnos 35 kg-nál is többet kellene fogynom.Kérlek,ha vkinek erre is van tippje,írjon nekem,mert már nagyon nehezen bírom... e.huszti1@chello.hu Előre is köszi:Erika
Névtelen
 


Sziasztok, fogyózók!

Rita! Felejtsd el ezt a módszert, nagyon káros, előbb-utóbb vércukoreséshez, rosszulléthez vezet! A reggeli a legfontosabb étkezés, az egész éjszakai éhezés után a szervezetnek szüksége van jó minőségű szénhidrátokra, folyadékra, energiára.
valóban sokszor kell enni kevesebbet, a napi 5 étkezés az ideális.

Kedves Erika!
Gratulálok az ikrekhez! Ne keseredj el, le fogsz tudni fogyni, tanácsolok Neked én is egy-két dolgot:
1. Ne arra gondolj, hogy milyen nehezen bírod most + 35 kilóval, hanem arra, milyen szuper lesz mínusz 5-tel. (Egyelőre)
2. evés: délelőtt, ill, délután kettőig egyél szénhidrátokat (jó minőségű gyümölcsjoghurtok, teljes kiőrlésű lisztből készült kekszek, müzlik, müzliszeletek, 100%-os gyümölcslevek, gyümölcsök, krumpli, rizs, durumtészta). Délután jönnek az építő fehérjék: hús, hal, tojás, soványabb sajtok(pl. mozzarella, sport, stb.), túró, sovány felvágottak, szójatermékek, tej, kefír, sima joghurt, valamint natúr zöldségek, ezeket lehet kombinálni a fehérjék bármelyikével. délután már csak ásványvizet igyál, gyümölcs, ill, lé csak délelőtt!
3. nem kell számolni a kalóriákat, mindenből ehetsz, amennyi jólesik(tehát nem kipukkadásig).
4. Próbáld lecserélni a gyenge minőségű élelmiszereidet jobbakra: pl. használj olívaolajat
5. Testmozgás: minden másnap tornázz szorgalmasan, ezt egyszerűen kötelező beépíteni az életedbe, hogy gyorsuljon az anyagcseréd, szép legyen a bőröd. olyan otthoni fitnesskazettákat ajánlok, amikre szívesen mozogsz, mert ha utálod az illető mozgást, akkor előbb-utóbb biztosan abbahagyod. Reklámozás szándéka nélkül ajánlom: Duci tréning I.; aerobzóna (mindkettő Schorbert Norbitól). Ezek pont neked valók! próbáld meg a gyerekek lefekvése után megcsinálni a tornát (én este kilenckor jutok hozzá), mert akkor nem zavar senki. Nem baj, ha ilyen későn mozogsz, most úgyis meleg van.
6. Ne használj semmilyen táplálékkiegészítőt! Lehet, hogy sokan lefogynak xyz csodakapszuláktól, de nézd csak meg őket akkor, amikor elhagyták a szereket! A célod az legyen, hogy életmódot váltsál!
7. Csináljatok egy egész alakos fényképet rólad, mondjuk fürdőruhában, havonta ismételjétek meg a fotót, hogy nézegethesd a változásokat!
8. Tedd félre egy időre a mérleget! Csalódni fogsz, ha naponta ráállsz várva a gyors fogyást, mert a szervezet bizony sokkal bonyolultabban működik, minthogy a tartalékot (értsd: hájacskák) azonnal bontani kezdje. Én április óta hét kilót fogytam, centikben sokkal többet, nem kívánom sem a habos tortákat, sem a nasit, mert a délelőtti egsézséges szénhidrátok miatt nincs rájuk szükségem.

sok sikert a kezdéshez, szeretettel üdvözöllek: Viráganya
viráganya
 


Sziasztok!
Meg Viraganya jo tanacsaihoz annyit hozzatennek, hogy en anno, amikor 64 kg-rol lefogytam 52-re, akkor minden nap tornaztam, es du. 4 utan nem ettem semmit. Es nem ettem a levesbe tesztat(azota sem eszem, max a huslevesbe, de azt is inkabb a zoldsegekkel eszem), nem ettem kenyeret, max. rozsosat vagy felbarnat eszem azota is, edesseget semmit nem ettem, es a korpas kiflit, (mert azt ettem akkor), ugyanugy felszeleteltem, mint a kenyeret, es a felvagottat is kis kockakra vagtam, mert igy sokkal tobbnek latszik, tovabb is tart megenni, hamarabb jol lakik az ember. Es ami meg nagyon jo, ha reggel ehgyomorra megisol egy pohar citromos vizet. Most, ket gyerek szulese utan is (mert meg elotte fogyokuraztam), 48 es fel kg vagyok. Es imadom a csokit, annyit ehetek amit akarok, de este 6 utan mar nem eszem most sem, csak ha eppen ugy jon ki a lepes. Es csak akkor eszem, ha ehes vagyok.

Moni

 
 


sziasztok!

Úgy látom, hogy nagyon régen nem írt ide semmit.
Én már minden fogyókúrát kipróbáltam, de egy se jött be.
Most pedig megvettem a story-t(múlt heti) és a benne levő fogyókurát próbáltam ki.
másfél hete csinálom és 3 kg-ot fogytam úgy, hogy egyáltalán nem éheztem.
Happy vagyokKép!

Mindenkinek tudom ajánlani.

Krisztaa
 


Sziasztok!

Én is rengeteg fogyókúrát kipróbáltam már, és most bizony rá lettem kényszerítve a terhességi cukorbetegség miatt egy erős diétára.
Gondolom hallottatok róla. A módszer eleinte nagyon "fárasztó", de megéri. Most vagyok 35 hetes kismama, és nem híztam egyetlen kg-ot sem!!!!
Napi 150g szénhidrát bevitelre vagyok kárhoztatva Kép amit nem terhesek csinálhatnak 180g-os diétával is. A lényeg: semmi cukros étel!!! NO CUKOR!!!!! kenyérből is teljes kiőrlésű, vagy barnakenyér. A lényeg, hogy olyan CH-ot vigyen az ember a szervezetébe, ami lassan szívódik fel.
Napi 5-6 szori étkezés!!!! Reggel (az eddig ismert fogyókúrákkal ellentétben!!!) kevesebbet lehet enni, és este többet!!! Bizony, bizony. Akár hiszitek, akár nem, húsok közül szinte bármilyet lehet enni, mert azokban 0 CH van. Egyébként pedig a cukros ételeken, édességeken kívül mindent lehet enni, csak a mennyiség számít.
Inni: vizet, néha diabetikus üdítőket, gyümölcsleveket (bár nekem azzal csínján kell bánni, mert az bizony ha cukor nélküli is, akkoris megdobja a cukorszintet), teát, tejet (én ettől is el vagyok tiltva, mert a tejcukor nagyon gyorsan szívódik fel).
Én emellett nem mozogtam semmit, de az természetesen ajánlott, ugyanis azzal is CH-ot éget az ember, és hatékonyabb a diéta.
Nekem eddig csak ez vált be. Most ott tartok, hogy szülés után olyan 9-10kg-al leszek kevesebb, mint a terhesség előtt, amire nagyon büszke vagyok, mert akkor már csak 4-5 kg-ot kell fogynom az ideális súlyom eléréséhez, és a második babánál, már nem biztos, hogy előjön a cukorbetegség.

Szóval itt is egy a lényeg: Éhezni tilos!!!

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
 


Még valami!

Nézzétek meg:
www.kcal.hu

Én ezt használta az étkezéseim CH és Kcal tartalmának kiszámolásához, és nagyon profi!
Ja és a 150g CH mellett 1500-1600 kcal bevitel van előírva a terhesség miatt, de lehet ennél kevesebb is, aki "gyorsabban" akar fogyni.

Bogi

KépKép

KépKép
 


Szia Bogi!
Ezt a módszert lehet akkor is alkalmazni,ha nem vagyok cukros,de én is súlytöbblettel kezdem a terhességet?
Kriszta
Sz.Krisztina
 


Sziasztok! Nézzétek meg a Ducin babat vallalni topic-ot, Agiboszinak szuper fogyokura-receptje van!!! Szivesen el is küldi barkinek!!! Jo fogyizast, de azért egyetek, Lanyok!!!

Kép
Vendég
 


ÖT HÉT ALATT ÖT KILÓ
Tegnap találtam az oldalt. Márciustól indul a kúra. Olvassátok el és iratkozzatok fel!
http://www.hazipatika.hu/services/weightloss
 
 


Sziasztok!!

A terhesség alatt énis anyagcserezavarral küzdöttem, sőt, nekem olyan magas volt a vércukrom, hogy inzulinoznom is kellett az utolsó hetekben, de én bizony - állítólag éppen emiatt - 25kgot híztam. a baba előtt sosem voltak súkyproblémáim, ezért aránylag hamar lement 20 kg, de a maradék 10el nem boldogulok. csak kitartás kell hozzá, az viszont sok. az azonban köztudott, hogy z utolsó kilók nagyon nehezen mennek le. sajnos...
a szénhidrát tiéták valóban nagyon hatásosak, de figyelni kell mellé a kalóriatáblázatot is.
 
 


Sziasztok!
Hátha idetéved ismét valaki.
Azt szeretném megtudni, hogy valaki próbálta-e a Kismamában mostanában reklámozott "Fogyasztó, zsírégető, alakformáló testmasszázs"-t. (Pl. a legutóbbi, májusi szám 81. oldal.) Tényleg annyira hatásos? És ha igen, akkor szoptatás alatt egyáltalán használható?
Előre is köszi!
Anna
 


Tinalila!

Nahát én felhívtam az egyik helyi képviselőt a listából, aki közölte, hogy valamit belemasszíroznak az ember bőrébe, és ezt szopi alatt nem lehet. Úgyhogy szívesen lát, ha befejeztem a szoptatást. És asszem 40 valahányezer a kúra, de nemigen emlékszem a pontos számra. Tudnám, hogy ha szopi alatt nem lehet, akkor miért a Kismamában reklámoznak...

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Szirom!
Hát igen, ezt én sem értem, de azért köszi az infót.
Van esetleg valami más tipped a szoptatás alatti fogyásra?
Anna
 


Tinalila!

Úgy olvastam, többen is csinálják az ún. 90 napos diétát szoptatás alatt is. A mindmegette.hu-n van róla információ, és azt hiszem, fórumoznak is a témában fogyózó lányok.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Kukacz láttam a képetKépDe figyu valami Agiboszit emlegettél meg egy jó fogyókúra receptet!Nem tudnád megmondani hogyan léphetnék kapcsolatba az illetővel??Előre is kösziKép
 


Sziasztok !Eladó

BéresFITTFORMAtablaetta :eredeti ár 2850 én 2000 ft ért adom.
Bőveb infó házipatika.com

BROMOCRIPTIN INGYEN
CORAX ovulációt állapítja meg egy bontatlan csomag +1 2000 ft ért.
06209355564
Janikrisztina@freemail.hu
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: