Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Agci!
Szerinted akkor elobb jobb adni turot/sajtot es utana joghurtot?
En ugy terveztem, hogy mostanaban kezdenem natur joghurt- turmixolva vmi gyumivel; kesobb Potit Danone majd turo, sajt, tejfol. Persze aprankent...
Van jelentosege, hogy mivel kezdjuk? (jo, mondjuk az evidens, hogy ne tejjel... Kép )

Szila,
Majd ertesits, ha megvan a honlap! En is szeretnek elobb/utobb kesziteni egyet Daninak...

Danimama
 


Szia Danimama,
szvsz azért ajánlják túró, sajt, mert azt dolgozzák fel legjobban. És könnyebb feldolgozni a szervezetnek. Sajnos nem tudom szakszerûen, lehet vki erre jár, elmagyarázza, szerintem a fehérje és a tejcukor (amire allergiás lehet az ember)már jobban "szét van bombázva" és kisebb az esélye, hogy allergiás reakciót vált ki.
De ez csak oéyan józan paraszti ész érv.
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

NÉzzétek, mit találtam:

[url=http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=193" TARGET="_top]http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=193[/url]

Szila
 
 

 
 

[url=http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=192" TARGET="_top]http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=192[/url]
 
 


Sziasztok!
Ma Daninak akartam csinalni a szokasos gyumi-pepes turmix reggelijet es kiegett a botmixerem... Mivel vendegsegben voltunk, az ottani turmixgeppel nem tudtam pepesiteni, igy darabosan adtam neki es csodak csodaja fulladzas nelkul nyelte az elegge darabos gyumi kajat!!!!!!!!! Igy lehet, hogy a jovoben mar nem is kellene annyira pepesitenem, elvegre o mar nagyfiu! Kép

Szila! Koszi a linket. Nagyon jo. Csak az a rossz, hogy osszemossa az 1-3 eveseknek adhato dolgokat es pl. a gombarol azt hallottam, hogy nem adhato 2 eves korig. De aztan lehet, hogy minden mas mar adhato...??? De kulonben tenyleg nagyon jo, masolom is ki a receptetket! Kép

Danimama
 


Sziasztok!

Szeretnek bejelentkezni hozzatok (eddig foleg a szopis topikban voltam), mert mar szopi mellett (pontosabban utan) eszunk kanallal is (7 honapos mult Emese, most tettem fel uj kepet a profilba), es neha lenne kerdesem...Van egy listam es azon szerepel a rizs es kukoricapehely. Ma neztem a tejpepeket a kozertben, de azokban vagy van tej, vagy tapszerrel kell megcsinalni. Szoval hol lehet olyat kapni, amiben nincsen tej, es nem tapszerrel keszul. Vagy nincs ilyen? (lehet, hogy hulyeseget kerdezek). Eddig oszibarackot, kortet, almat, es krumplit ettunk, gondoltam kiprobalhatnank valami mast is. Banant mikortol lehet enni?

Hat egyelore ennyi...

Kati es Emese
 


Szia Kati,
van HA tejpép Milupa vaníliás és natúr, a dokival kell felíratni és úgy sokkal olcsóbb. De anélkül is lehet élni!Kép
szerintem a banánnal még karácsonyig várhatsz. Jöhet a répa, sütõtök és ezek mixei. (alma-srépa, alma-sütõtök, õszi-alma)
Ágci

Kép
 
 


Agci,
ilyenkor milyen oszit lehet adni, ha nincs a fagyasztoban nyarrol? A befott az tiszta cukor gondolom, mirelitben eddig en meg nem lattam. Es ez a repa-tok dolog, sargasagilag... mennyit lehet adni egy heten, hogy ne menjen at kiskinaiba a gyerekKép
 
 


Afonya,
van fagyasztott. Csak hát az íze... De bébiételben jók vannak. Mondjuk én a Hippet ajánlom.
Hát én adtam nyáron elég sok srépát. Talán 1x volt, mintha kicsit sárgább lett volna, inkább olyan volt mint akit megfogott a anpocska, akkor 2-3 napra leálltunk, és akkor megint. Õ egyébként nagyon szereti, ja és a bébiételnél ezt nem nagoyn tapasztaltam, inkább a rendes fõtt répánál.
A Kismama újságban volt 1x egy cikk, miszerint nem árt, nekem a védõnõm is mondta, ha észreveszed, picit leállsz, aztán kész. Van olyan anyuka, akinek a dokinénije viszont adag/hét.
Ágci

u.i. egyébként az elsõ 1-2 hónapban, ha szopizik még a baba, akkor nagyon nem kell változatos étrend, csak nekünk tûnik uncsinak.Kép

Kép
 
 


Szisztok!
Elõször is annyit , hogy a kisfiam Áron 11 hónapos, az anyukája 27 éves. Áron elsõ gyerek, édes aranyos, imádjuk.
Nagyon szeretlek olvasni Titeket és most lenne egy problémám, amiben szeretném a tanácsototkat kérni.
Áron nme hajlandó elfogadni a darabos kajákat: sem a kenyeret, banánt, kekszet semmit! Csak akkor ha pépes. Ha a kezemmel nyújtok oda neki valamit hisztizik elfordítja a fejét. Ki sem nyitja a száját. Mondjuk még csak most jött ki a negyedik foga, de a baráti körünk babái ennyi idõsen már rég kuncsorogtak minden "felnõtt" ételért. Õt meg egyáltalán nem érdekli, hogy mit eszünk.
Volt esetleg valamelyikõtöknek ilyen problémája? Mi lehet ennek az oka?
Zita
Káron
 


Zita!

Szerintem ne csinálj gondot belõle, teljesen ráértek még! Van olyan baba, aki ennyi idõsen még szinte csak szopik, még pépes kajákat se nagyon fogad el, és mégse lesz ettõl semmi baja. Az elsõ évben a szopi az elsõdleges kaja nekik, az egyebek csak kiegészítések. Ebbõl szerintem logikusan jön az, hogy a darabos kaják ideje is nyugodtan kitolódik a második életév második felére. Lehet, hogy ez most nem sokat segít neked, de szerintem ne aggódj, ráér még a darabos dolgokkal foglalkozni, addig se kell izgulnod a lenyeli-e egyben dolog miatt.

Ildi

Ildi
 
 


Zita,

az en lanyom 13 honapos, es szinte mindent pepesen eszi, nem hajlando a darabos kajat megenni. Jo 1-2 falat sonkat es kenyeret megeszik, de csak akkor, ha en rakom a szajaba a darabokat. Ha a kezebe adok kexet, akkor leharapja, kopi, leharapja, kopi. Jatek neki az egesz. Szerintem mas baba is van aki szinte csak pepeset eszik. Ez is uaolyan, mint a beszed es a jaras megindulasa. Egyik baba 10 honaposan jar, masik 15 honaposan jar. En nem aggodom, te se tedd Kép

gabomamo
 


Szia Agci!

Koszi, hogy irtal, ez a HA is valami tejfele, ha jol gondolom (csak valami modositott, ugye?), ugyhogy azt gondolom kihagyjuk. Ma ettunk eloszor repat keverve massal, a kisasszonyt nem nagyon erdekelte, hogy mas iz. Meg maradunk a viznel.

Kati
 


Szia Kati,
a Sinlac nem tejféle, szentjánoskenyér magból (vagy mibõl-remélem nem írtam oltári baromságotKép) készítik.
De ha egyelõre elég a többi is, ne erõltesd.
Ágci

Kép
 
 


Agci,

a multkor a Milupa vanilias HA-t irtad Katinak, es az tejbol van, csak hipoallergen. A Sinlac az tenyleg szentjanoskenyermag es rizs alapu. Bocsi, hogy szoltam.

gabomamo
 


Danimama,

na, készen van a honlap, estére talán már fel is tudom rakni a receptes oldalakat is.

Szila
Szila
 


Szia Gabómamó,
igen tudom, azért írtam most a Sinlacot.Kép A "viszont"-ot mondjuk beleírhattam volna, márcsak a pontos fogalmazás miatt is. Mert hát ugye csak tanító vagyok, vagy mi...Kép
Ágci

ui: Gabómamó,
nem veszi el Cumika Jázmint feleségül, ha kötözködsz!KépKépKép

Kép
 
 


Agci,

majd Cumi eldonti mit akar. (meg en.)Kép Kép

gabomamo
 


Ehh, micsoda anyosjeloltekKép
 
 


Gabómamó
ja-jaKép!

Afonya,
mind mindketten szegediek vagyunk és a két kicsi elég sokat szokott együtt lenni. Mikor felismeri az utcán a kis "mennyasszonyt" széles vigyorral húzza ki magát a babakocsiban!Kép

Bocsi az offért!Kép

Ágci

Kép
 
 


kedves Kati!
miért esztek pépeket?
mert nwm wlég már a tej?
mert ha elég, akkor anyatejjel is keverheted azokat a porokat, amelyekhez tápszert vagy tejet kell adni.
én is így csináltam anno, és azt tapasztaltam, hogy több por kell az anyatejhez, hogy megfelelõ sûrûségû legyen, mint a tápszerhez.de ha nem akarod, hogy nagyon tömény legyen a pép, keverhetsz hozzá egy kis gabonapelyhet is.
anita
 
 


Sziasztok!

Agci, Gabómamó, Anita!

Edesek vagytok, mostmar ki vagyok okitva a pepekbol. De azt hiszem Aginak igaza van, teljesen felesleges, foleg, hogy ilyen maceras...

Anita!

Het honaposan vagyunk es meg szopizunk napi 5-6X, csak mar eszunk mast is, es gondoltam kiprobalom...de mostmar letettem rola.

Az alma Emesenek szekrekedest okozott (masnal is elofordult?), szegeny ugy szenvedett harom napig (meg mi is), ugyhogy egy idore elfelejtjuk... pedig olyan edes volt, mert szerintem nagyon izlett neki a krumpli almaval, de nem eri meg a kinlodast utana.

Agci!
Olvasom, hogy tanito vagy, en is tanitokepzot vegeztem 93-ban, de mas teruleten dolgoztam...penz...


Itt esik a ho! es en mar ugy vartam...

Kati es Emese
 


Sziasztok!
Abban kernek tanacsot, hogy Ti milyen unnepi ebedet csinaltatok a babak elso szulinapjara. Olyat szeretnek amibol Dani is ehet mar (tehat nem boros, tejfolos, tejes) es egy kicsit unnepi. Kép Ha barkinek van otlete orommel vennem!
Koszonom elore is!
Danimama
 


Sziasztok!

A segitségeteket szeretném kérni. A kisfiam 8 hönapos, még ötször szopik naponta, egyik szopi után kap egy kis gyümölcsöt, és párszor kapott már krumplit is.
Most vettem HIPP bébikaját, tejfölös spenót krumplival, de csak itthon esett le, hogy valószinûleg még nem is ehet ilyesmit a tej miatt, bár az van ráirva, hogy 4 hónapos kortól.
Szerintetek adhatok neki belõle?
Elõre is köszönöm: Zsanett
Zsanett
 


Szerintem, ha eddig ilyen kevés típusú kaját kapott, akkor ne olyannal kezdj, amiben rögtön 3 összetevõ van. a tejterméket én külön próbálnám elõször, és nem olyan mennyiségben, hogy jóllakjon tõle, csak 1-2 falatot az allergia miatt. Arra már nem emlékszem, hogy melyikkel kezdtünk, talán petit danonnal, de ennyit telefonon is meg lehet kérdezni a védõnõtõl, gyerekorvostól, hiszen ezért vannak.
 
 


Sziasztok!
Zselatin tartalmaz olyan anyagot ami veszelyes a babanak? Ha tortara zseltaint teszek abbol ehet mar egy 1 eves baba?

Danimama
 


Danimama,
nyugodtan.

Zsanett,
ne adj a babának belõle, jó lesz az késõbbre.
Tejterméket úgy kezdünk adni, hogy
sajt (reszelt formában fõzelékre)
túró, pötidanon (ha ezekkel nincs baj, hasmenés, szorulás, piros foltok) krémtúró magában aztán
joghurt
kefír
tejföl
1 éves kor után forralt tej, ha akkor is még szoptatsz, nem kell sietni vele.
Azért a tejtermékekkel sem.Kép
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!
Gombával , hogy állunk? Mikortól? Tud vki vmit róla?
Ágci

Kép
 
 


Danimam,

a zselatint lehet, hogy marhabol csinaljak vagyis van olyan fajta amit marhakollagenbol keszitenek, lehet , hogy nem mindet. Ha esetleg van tejallergiatok, akkor ovatosan, mert sokx egyutt jar marhahus allergiaval.
Amikor kerge marha kor volt en gumicukrot sem ettem, mert az is tartalmazhat marhakollagent.

Agci,

en gombat meg nem adnek. Szerintem pukiztat nagyon, tapasztalatom szerint Kép

gabomamo
 


Ágci!

A gomba az egyik legnehezebben emészthetõ étel.

Jucusmamus


Gombát csak 1 éves kor után, de akkor is minek. Én legalábbis azt olvastam, hogy semmi nincs benne, amire szüksége volna egy babának.
 
 


Szia Agci!
En ugy emlekszem, hogy a Babanet orvosa azt ajanlotta, hogy 2 eves kor utan, mert nagyon nehezen emesztheto!

Te mar adtal tejcsit Cuminak? Es a tojas feherjet? Hogy adtad?

Danimama
 


SZiasztok!
Köszi mindenkinek,
csak azért kérdeztem mert gondoltam van itthon gomba, amibõl egy kis pörkölt lenne, akkor nem kellett volna külön fõznöm. De így, ugrott.

Nem, mi még csak most kezdtük a tejtermékeket. Tojásfehérjét sem, még szinte sárgáját sem (azt lehet elõbb).

Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Legyszi irjatok le nekem, hogy nalatok hogyan megy (ment) 8 honapos kor tajan az evesek gyakorisaga, es melyik napszakban milyen tipusu kajat ettetek? Mi igeny szerint szopizunk, de mostanra ez napi 6 szopi, ebbol ketto ejszaka, a tobbi eloszlik. Delelott gyumolcsot eszik Emese, delutan zoldeseget, de szopi utan, harom napja del korul is eszunk zoldseget, mert ugy vettem eszre, hogy mar igenyelne. Szoval mivel csak szopi utan adom neki a tobbi ennivalot, es a szopi nem oramu pontossagu ezert ossze-vissza eszunk. Nalatok a kanalas etkezesek mindig ugyanakkorra esnek? En is erre torekedjek, es adjak neki szopi nelkul is mast? Vagy igy jo, ahogy eddig csinaltuk? Engem annyira nem zavar az osszevisszasag, mert eddig is igy volt (csak neha), de kivancsi lennek annal, aki ugyanugy szopi utan etet mast, hogy alakult ez ki?

Kati es Emese
 


Sziasztok!

Kati: 8 hónaposan a kisfiam még csak egyszer evett, szóval nem azt írom le. Nálunk nem mûködött a szopi után evés, mert õ ha már egyszer cicire cuppant, le nem szállt róla, amíg teljesen jól nem lakott, utána viszont már nem volt hajlandó enni. Így nálunk a "normálkajás" étkezések "fix" idõponthoz kötõdtek/kötõdnek, és szopi akkor van, amikor kéri. Most reggelire joghurt (9 körül), dél körül gyümölcs, 3-4 körül fõzelék, este 7-8 körül szendvics, vagy fõzelék. És szopi kb napi ezerszer Kép
Ja, nálunk is a napi két étkezés mellé a reggeli úgy jött be, hogy jelezte egy reggel, hogy kevés már neki a szopi. Szopizott fél órát, majd benyomott egy joghurtot.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Kati!

Biztos emlékszel ram,nekem egy nappal idôsebb a kisfiam Emesénél.
Riki nagyjabol kétoranként szopizik.Eddig egyszer kapott délutan fôzeléket,de par napja kap dél körül gyümölcsöt,mert észrevettem,hogy igényelné.Mi is szopi utan eszünk mast.
Igazabol egyik étkezés sincs orahoz kötve,mert Riki dél körül aludni szokott és ha a szopinal bealszik,akkor elcsuszik a gyümi a köv.szopi utanra.
A fôzi pedig késô délutan barmikorra eshet.Nagyjabol ugyanigy alvastol,de még sétatol,jatéktol is függhet.Ha jol eljatszik valamivel és nem jelzi,hogy éhes,akkor nem szoktam elvenni tôle a jatékot csak azért,mert itt az idô az evésre.Ha éhes lesz,ugy is kér cicit és utana jöhet a fôzelék.

Szia!
Edit
 
 


Sziasztok!

2 kerdesem lenne:
szerintetek egy 7 honapos gyereknek mennyire "este" lehet adni fozeleket? Azert kerdem, mert neha nekunk is csuszik a napunk, hol ezert, hol azert,s van, mikor csak 4-5 korul tudnek neki fozeleket adni. Az nincs meg keson? /Mondjuk 10 elott nem alszik/
A masik, hogy mennyi kajat adjak neki? Mert van, hogy a tizorai szopi utan egy almat siman bevag, s meg birna enni, ugy nez ki. Mehet akkor a masodik is pl?
Hat ennyiKép ELore is koszi:
-Afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya: nálunk 7 körül volt este fõzelékezés, mert tõlem nem fogadta el, a férjem meg csak akkor tudta etetni.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Nagyon koszi, hogy valaszoltatok, most visszaterunk az egy gyumi egy fozelek variaciora, majd meglatjuk mi lesz. Es nem aggodok, hogy nem idoponthoz kotott, mert latom mashol is hasonlo...Ja, es kepzeljetek, eddig csak azt ettuk, amit en foztem, de most vettunk Hipp-es gyumolcsot (oszi, alma, rizs), es nem ette meg, pedig eddig mindent megevett. Harom napja eszunk cekla-krumplit es nagyon szereti.

Sziasztok!

Kati
 


Cory, koszi, Te mindig megnyugtatszKép
-Afonya
 
 


Sziasztok!

Jar meg errefele valaki...? Boldog Uj Evet Kivanok Mindenkinek! es lenne is egy kerdesem, ti mikor adtatok ragcsalni valot a Picinek? Also ket fogunk kijot, most jon a felso. Es mit lehet adni?

Koszi:

Kati
 


Sziasztok

Búék mindenkinek!

Kérdésözön:
Mikortól lehet adni gluténtartalmú ételt a piciknek?
A rizst hogy lehet pépesíteni, mert eddig nekem még nem nagyon sikerült.
Anyatejjel készült tejbegrízt ehet a majdnem kilenchónaposom?

Üdv

Shane
Shane
 


Sziasztok!

Lécci írjatok nekem 8 hónaposnak való cékla receptet!

Puszi.
Norci
 
 


Norci!

Nem nagy recept, lehet, hogy komolyabbra gondoltal: a ceklat (egy kisebb gumo) megpucolom, felvagom es vizben kuktaban 15-20 percig fozom. Utana teszek hozza fottkrumplit, vagy rizst (meg fozolet, ki milyen pepesre csinalja), es osszetorom. Emese nagyon szereti. En is megkostoltam, fincsi...

Kati
 


Csatlakozom,
nalunk is favorit /lasd a "topicunkban az utolso kepetKép/, siman megfozom /nem kuktaban majdnem egy ora/, osszetorom, neha krumplival, neha anelkul, nagyon csuszik. Nekem is izlik egyebkent, mindenfele izesites nelkul.
-Afonya
Afonya
 


Köszönöm a céklás receptet. Fincsi lett, Vilinek ma lesz elõször az az ebéd, remélem neki is ízlik Kép

Norci
 
 


Lányok, nem olvastam végig a topikot, de nálam a változatos étrend elég könnyen megjegyezhetõ a hozzátáplálás idõszakában. Én úgy hívom, hogy "nemzeti étrend"
azaz: piros-fehér-zöld. Ez annyit jelent, hogy az alap mindig a fõtt krumpli és ehhez jönnek a "nemzeti színek" naponként váltakozva (ebédre):

Piros: paradicsom, cékla, sütõtök, répa (ez utóbbiak kis jóindulattal)

Fehér: tök, zöldbab (ami általában fehérhüvelyû), krumpli,

Zöld: saláta, borsó, sóska, spenót, brokkoli

mindegyiket a család normál fûszereivel ízesítem egy kicsit.

feltétek ( ha már kell):
szintén felváltva: tojás, sajt (vagy túró), hús

Ebbõl a pár dologból eléggé változatos éterndet lehet összütni 15 berc alatt naponta...

Üdv: Szofi
Szofi
 


Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy egy 10 hónapos gyerek mit ehet reggelire, vacsorára. Most állt le a szopizásról (betegség miatt). Tápszert magában nem fogadja el. Elõre is köszönöm.

Andrea

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


xsara! Attól függ, hogy eddig mit adtál neki az anyatejen kívül (az én kicsim 8 hónapos, de mindent eszik, még fogacskája sincs, de darabosat is lehet neki adni és tul. képpen most már ugyanazt eszi mint a család többi tagja)
A lényeg a fokozatosság!! (én 4 hónaposan gyümölccsel kezdtem, 5 hó fõzelék, 6 hó fõzelék feltéttel... stb.)

Reggeli!!
Tudom, hogy ez ma nem divat, de én mind a négy gyerkõcnél adtam pici korban tehén tejet az anyatej mellé, pótlásként reggelire és vacsorára. 5 hónapos kortól kezdtem 2/3-os tejhígítással és 6 hónapos korban már hígítás nélkül.
Elég normális védõnõm és gyerekorvosom van és egyöntetû véleményük, hogy kizárólag a tej fehérje, ill. tejcukor allergia kialakulása miatt nem javasolják 1 éves kor alatt a tej adását (no meg a tápszer lobbi miatt)- Egyébént a tápszerek többsége TEJPORBÓL készül, ami ugyanúgy allergizálhat!!
Szóval, hogy a kérdésedre válaszoljak nálam bizony reggeli ill, vacsorára a tejbõl készíthetõ dolgok jöttek be.
Reggeli (elsõ felkelés) 3 dl langyos tej, majd 9 óra körül gyümölcs. ( a húgom langyosított gyümölcsjoghurtot szokott adni a babájának)
Vacsora: tejbegríz, tejberizs, tejbepapi (közvetlen lefekvés elõtt 3 dl tej)

Szerintem 10 hónapos babánál nyugodtan próbálkozhatsz a tehéntejjel, csak jobban figyelj oda a reakciókra (bõrkiütés, széklet, stb) Még valami:kis mennyiséggel kell kezdeni!

Üdv: Szofi
Szofi
 


XsaraKép

Az én kisfiam is 10 hónapos kora óta nem szopik, õ egyszerûen elválasztotta magát egyik napról a másikra, utána hiába is próbálkoztam. Most 11 hónapos.

Én nem merek neki tejet adni, bár nincs allergiás a családban. Igaz, hogy a tápszer is tehéntejbõl van, de speciálisan át van alakítva, ezért jobb a gyomrának. Ráadásul magasabb a vitamintartalma. Joghurtot, sajtot már õ is eszik, de tejet még nem, és azt hiszem inkább 1 éves kora után is maradok a tápszernél egy ideig. Láttam ugyanis, hogy napjainkban a dobozos tejek is porból készülnekKép. Hát akkor már jobban bízok a tápszerben.

Viszont Martin sem issza meg a tápszert! Így nálunk a reggeli és a vacsora tejpép. Most már utána eszik pár katona kenyeret is, margarinnal, sajttal vagy pici sonkával. Hozzá teát iszik vagy vizet. Esetleg megpróbálhatod, hogy a tápszerhez gyümölcsöt teszel, és pici kekszet, hogy sûrûbb legyen, mert Martin így elfogadja. Igaz, hogy ezt sem issza, hanem kanállal esszük.

Lina
Lina
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron