Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A kislányom most múlt el 6 hónapos, idáig csak anyatejet kapott. Most próbálkozom 4 napja almalevet adni neki, de nem igazán izlik neki (kifolyik a szájából).
Szerintetek próbáljak mást adni neki (de ha az édes alma sem izlik neki akkor lehet esélyem pl:répával?), vagy próbáljam meg pépesen adni az almát, vagy várjak még pár napot az egésszel???
A védõnõt nem tudom megkérdezni, mert õ alig akarta elfogadni azt is, hogy 6 hónapos koráig csak szopizik és eleve azt mondta, hogy most már sûrgõsen el kell kezdeni hozzátáplálni.

szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Szamoca!

Mi ot es fel honaposan a fott krumpli, anyatej parositassal kezdtuk (csinald pepesre eloszor), es azota ia mindent megeszik Emese amit kinalok neki. Probalhatjatok meg a fagyasztott oszit is, a hejat huzd le, es pepesitsd. Eleinte csal nagyon kis mennyiseget fog a kislanyod is enni, mert csak probalgatja, izlelgeti, milyen ujdonsag, aztan egyre tobbet...Meg lehet, hogy ugyetlen, es azert folyik ki a szajabol. Poharbol adod?

Kati
 


Sziasztok!

Ágci

A zöldbabot meg akarom próbálni,de elõbb most a céklaKép jön,anyum csinált egy csomót.
Azért lehet,hogy kipróbálom a parit,mert állítólag nagyon szeretik a manók.Igaz,nálunk nincs gond a kajálással.Kép

Szamóca

Nálunk a krumpli nem jött be.Mi sütõtököt ettünk eleinte meg Milupa rizspépet.Azt is megpróbálhatod neki,mert lehet hígra is csinálni.Azon meg ne is csodálkozz,hogy kifolyik a szájábólKépHiszen egészen idáig semmit nem kellett szinte tennie,hogy jöjjön a kajcsi!!KépKép
Az sem baj,ha eleinte nem ízlik neki.Próbáld meg,hogy akkor adsz egy kis tejet/cicit,aztán megint almát stb.Váltogatva.
Na meg ha ki is folyik,azért lefelé is biztos megy!KépA védõnõvel meg ne is foglalkozz!!!

Anyapoc

 
 

 
 

Sziasztok!
Kati, Anyapoc
köszi a válaszokat.
Úgy alakult, hogy vasárnap és hétfõn kimaradt a plusz kajcsi,csak szopit kapott. Ma ismét próbáltam az almalevet és nyitogatta a kicsi száját. Persze ma is kifolyt a többsége, valószínüleg az állagával van a baj. Úgy döntöttem, holnap megpróbálom a pépeset.
Kipróbálom majd a váltogatást (cici-alma)kiváncsi vagyok mit szól majd hozzá?!
Kanállal próbálom etetni.
Szerintetek ezek után vehetem úgy, hogy az almalé belett vezetve és nem allergiás rá? Elég ez az 1-1 korty ehez?

szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Szamóca

Nagyon jól csináltad,elõször csak kis mennyiséget szabad adniHa allergiás(almára nagyon ritka),1 kortytól is kijön.Vagyis veheted úgy,hogy be van vezetveKép
Szerintem azért ne csináld túl pépesre,mert furi lesz neki a folyadék után.Inkább vmi köztes állagot próbálj ki.Mondjuk fele lé,fele pép.Vagy a pépet higítsd tejjel.

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Tegnapi viziten mondta a doki, hogy lassan vacsorara is kaphatna "rendes" kajat a gyerek, pl. azt, amit ebedre. Igenam, csak nalunk a vacsora tapszer, furdes utan, ami kozben gyonyoruen ellazul es szo nelkul le tudom tenni aludni. Ehelyett ultessem szekbe es kanalazzam bele a krumplit csirkevel?!
A mostani menetrend: tapszer 1/2 7 korul, neha visszaalvas. Mostanaban 8 korul, mikor en reggelizek, O is kap kis kenyeret, sonkat, mennyiseg mondjuk nem merheto. Utana 1/2 10-kor tizorai, gyumolcs, ujabban alvas utana. Ebed 1/2 2 korul, normalis fozelek feltetel, mostanaban mar a mi kajankbol, dietas verzioban. Uzsonna eddig 5-6 korul volt, gyumi+gabona+tap vagy joghurt. Es vacsira tapszer.
Hova tegyem a kovetkezo "nagy" kajalast szerintetek?

-Afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya!

Mi még mindig szopizunk vacsira. Fogunk is amíg van tejcsi és Dórinak is kell. Pont azért amit Te is írtál a tápszer miatt. A fürdés és a szopi annyira elnyomja, hogy semmi gond vele és alszik reggel 6-7-ig. Dóri is edzõdik a mi kajcsink light-os verziójáhozKép, úgyhogy épp elég ez. Neki nem hiányzik még estére is tömény vacsi.

Persze úgyis Te döntöd el, ez csak az én véleményem.
S csak mert kérdeztél, s mert itt alul pedig az van, hogy szólj hozzá... KépKépKép

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Áfonya

Jó a kérdésKép
Mi pl. már most is vacsizunk szopi után(8 hónapos a fiúka),mert sajna csak így alszik rendesen a csemeteKép
Sokszor õ is elalszik szopi közben és hagyom kicsit szunyókálni az ölemben,de aztán felébred.Akkor megkapja a fõzijét vagy gyûmis rizspépjét és leteszem aludni.De nincs gond az elalvással(hozzáteszem,sokáig volt..Kép)
Ezen kívül délben kap fõzit amúgy még csak szopi van.

Javaslat:Fürdés elõtt vacsi és fürdés után lehet híg tápszer(hogy ne legyen olyan sok a tápanyagbevitel).A víztõl lehet,hogy kicsit még megéhezik.De a tápszer szerintem kiváltja a vacsit,mert abban van minden és mennyiséget is fogyaszt belõle,nem?
Vagy próbáld felesbe,aztán lassan térj át a csak vacsira.
Lefekvéskor nem próbáltál más "lazító" dolgot?Egy kis éneklés ringatással,mese...(nálunk nagyon bejött) És akkor nem is kell a tápi,mehet a vacsi...
De az is lehet,hogy érdemes lenne megvárni,amikor már nem igényli a tápszert,hanem "rendeset" akar enni.

Hát bonyolult..KépNem voltam vmi nagy segítségKép

Anyapoc

 
 


Sziasztok!
Kislányom , nyolc hónapos szereti nagyon a fõztömet,
elég sûrûn fõzök neki.Az lenne a kérdésem ,hogyha a fagyasztott husit kiolvasztom , megfõzöm vagyis megcsinálom fõzeléknek azt újból vissza lehet fagyasztani?
Mivel nincs botmixerem, a turmixgépünk 1.5l, így csak nagyobb adagokat tudok készíteni.A másik dolog amiben bizonytalan vagyok, szerintettek, a fagyasztott darált(bolti) sóskát,parajt meg kell párolni, fõzni vagy elég
hozzákeverni a burgonyához?Natur, Iglót szoktam venni
nem tudom ,hogy fagyasztás elõtt csinálnak-e valamit vele.
Sziasztok:Kata
 
 


Afonya!

Mi meg szopizunk, es este elobb van a vacsi (1/2 7-7 korul), utana furdes, es aztan szopi. Szerintem a tapszer elegge kiados, ugyhogy en is valahogy ugy csinalnam, ahogy anyapoc irt, kevesebb tapszer (gondolom lefekves elott azt szokta meg a babad), es esetleg furdes elott egy kisebb adag vacsi.

Kata!

A fagyasztott husit ha kiolvasztod, es megcsinaltad, mar nem szabad visszafagyasztani, mondjuk hutoben meg pl.: estere elrakhatod, de utana szerintem inkabb dobd ki. A spenotot en mindig felforralom, es ugy keverem a tobbihez. Egyebkent figyelj, mert vannak olyan fajtak, amiben pl: tejpor!! van, nem csak spenot.

Kati
 


Kata

Szerintem se fagyaszd le,kétszer semmit sem szabad és nem csak babáknakKép
Én frissen veszem a husit,megcsinálom,aztán irány a frigó!

Az iglo spenót talán nem tartalmaz mást,de tényleg jobb vigyázni.Ezeket amúgy ált. már félig fõzötten vagy forrázva teszik el.De ha jól láttam a zöldségesnél,már van friss.De lehet,hogy melegházi és akkor tele van minden rosszal!KépJobb a fagyasztott!

Anyapoc

 
 


Lányok-asszonyok!

A paradicsom magját muszáj kiszedni,vagy leturmixolhatom azt is?Nagyon macerás mindig paszírozniKépDe ha nincs más,hát vállalom...Kép

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat, a fagyasztással kapcsolatban.
Azért ragaszkottam ehhez a husihoz, mert anyósoméktól kaptuk házi csirke, a napi adag fõzihez meg kiolvasztani mindig egy egészet..
Ibolynak írtam emailt , õ azt mondta ha megfõzöm utána , mehet vissza a fagyasztóba, de annyira megoszlanak
ezzel kapcsolatban a vélemények, hogy nem merem meg kockáztatni, nem ér annyit az egész.
A darabos ételeket mikor, és mivel vezetéttek be??
Sárika nagyon szeret már mindent megrágcsálni(kenyérhéj, babapiskóta), de a darabos fõzitõl öklendezik, viszont a banánt szereti ha nem olyan nagyon pépes.
Sziasztok:Kata
 
 


Kata

Mi is 8hósak vagyunk,de még nem darabosozunk.Fõleg azért nem,mert egy darab banánnal volt már baleset.KépDemég annyi fogunk sincs,hogy nagyon menne.De azért nem turmixolok le mindent teljesen.Éppen a banán az,amit már csak villával szoktam összetörni.

Egyébként ez engem is érdekelne.

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Koszonom a tippeket vacsora-ugyben, probalkozunk valamifele uj rendszer kialakitasan. Ha van vegleges, legalabb 5 napon keresztul mukodo kajalasi rend, jelenkezemKép

-Afonya
 
 


Anyapoc,
epp ma reggel mondtam Apajanak, hogy Rekanak bar csak 2 foga van, alul, gyonyoruen "rag". Reggelire megeszik mar lassan egy fel szelet kenyeret, ugy, hogy masfel centis kockakat kap, kemenysajtbol fel centiseket sajat maga pakol a szajaba es gyonyoruen elcsocsalja. Igaz, nem igy indult, de par het alatt rajott, hogy kell.

-Afonya
Afonya
 


Sziasztok!

Amikor mar volt azt hiszem 4 foga Emesenek, akkor abbol amit ugyis foztem neki, kihagytam a turmix, vagy osszetores elott nehany megfott kockat (sutotok, krumpli, repa, cekla, zoldbab,...), es odaadtam neki az eves kozben, egy-ket kanal, egy kis ragcsa, felvaltva, nagyon ugyeskedett, es elvezte. Szoval igy ettunk is, meg volt probalgatas is. Utana meg jott nemreg a fel alma meghamozva, nekunk fulladas volt, ha kisebb darab almat adtam, meg a banan, az persze slager...

Kati
 


Sziasztok!

Áfonya!
Nálunk ugyanez a vacsikérdés. Rozi 1 éves múlt és az esti tápszer után gyönyörõen alszik. Ha fürdi után elkezdeném asztalnál etetni, akkor félõ, hogy az "buli" és túlságosan felébred.
Lehet, hogy meg kéne fordítani, és vacsi után fürdeni?
Igen ám, de Rozi csak két tápszert iszik, reggel és este, nappal már nem fogadja el. Így meg kevésnek tartom a tejet.
Szóval azt hiszem, még maradunk az eddigi bevált módszernél.
Egyébként ha elõtte adok neki szilárdat, akkor egyáltalán nem nyúl a tejhez.

Kata!
Fagyasztás: általános szabály, hogy felengedett kaját semmilyen formában nem lehet visszafagyasztani. Magatoknak sem. Tanyasi csirkeügyben én úgy csinálom, hogy fõzök egy jó zöldséges levest. A csirkemellet/májat pici porciókban (kb.3Ogr- 3 evõkanál) apró dobozkákban vagy alufóliában lefagyasztom, így mindig elõ tudok venni, ha nincs friss husi.
Sóska, spenót: nyers, legfeljebb elõgõzölik. Kb. 1O-13 percet párolni kell. Spenótról a párolóvizet leönteni, mert oxálsav van benne, és az nem kell.

Passzírtéma: soha nem passzíroztam se paradicsomot (persze héját leszedem), sem a hüvelyeseket. Ha a pocija nem puffad, nyugodtan mehet.


Kérdésem (inkább csak költõi, mert változtatni úgysem tudok): Rozi gyakorlatilag nem iszik. Próbálom, de nem kéri (se víz, se "bambi", se pohárból, se semmibõl). Gyümit kap sokat és kb. 2x2OO tejet. A dokibácsi azt mondta ez teljesen o.k. majd iszik nyáron. Közben meg látom a babákat fél demizson teákkal a babakocsiban és sopánkodom. Nálatok is van ilyen?

rozimama
rozimama
 


rozimama,
en is kerdeztem a dokit, mert az en lanyom se iszik pluszban. Eddig ugye szopi volt ezerrel, most meg reggel-este a tapszer, aztan ennyi. Azt mondta, ez a jo, /legalabb latszik, hogy nem szoktattam edes lottyokhoz, bocs, ha valakie iszik sokatKép/, es hogy egy ilyen koru gyereknek, ha megfelelo minosegu /zoldseg, gyumolcs, mertekkel cukrozott, sozott, valamint nem agyonsutott hus, ragcsalnivalok/ kajakkal van etetve, valamint nincs agyonoltoztetve, tehat nem izzad, nincs szuksege plusz folyadekra. Majd nyaron, de akkor is csak vizet.

-Afonya
Afonya
 


Áfonya

Köszi. Valahogy én is így gondoltam. Csak hát látom a teademizsonos babákat séta közben, és elbizonytalanodom, hogy hátha mégis.
Próbáljátok ki uzsira a kásákat! Az enyém imádja. Mivel semmit nem lisztezek, nasikeksz és piskóta nuku, kenyér mértékkel, ki kellett már találnom valami laktató uzsit.
Ma zabkása volt banánnal. Imádta.
Üdv

rozimama
rozimama
 


Sziasztok!

Az ivassal kapcsolatban: szerintem ne banjatok, hogy mi nem kozlekedunk demizson teakkal. Emese jovo heten lesz egy eves, es meg nem ivott teat. Egyebkent vizet iszik, neha veszek BonJour oszit. Es tenyleg ugy van, hogy a vizbol a Picik annyit isznak amennyit a szomjusag diktal, de a masikbol habzsolhapok...es lattam mar eleg sok fekete fogu Picit...Szoval a viz a legjobb, kaja mellett iszik azert, de egyebkent napkozben ha kinalom, csak 1-2 korty. Az a lenyeg, hogy kinaljuk oket...

Rozimama!
A zabkasa az zabpehely, vagy valami mas? Mert mi aztatott, fozott zabpelyhet eszunk gyumivel, es Emese is imadja.

Kati
 


Sziasztok!

Akkor én csatlakozom a demizsonos babákhoz! Kép

Nekem Dóri elég sokat iszik napközben. Szopizik 2-3-4-szer (attól függ mi a tízórai és az uzsi). Viszont ennek ellenére igényli a folyadékot. Nehezen jöttem rá, higyjétek el. Pici korában teázott, mert sárga volt és a kórházban rászokott. Aztán elhagyta egy idõ után. Viszont mióta melegebb az idõ, sokszor nyafizott mellettem a konyhában. Volt egy alkalom amikor én is nagyon szomjas voltam és lehúztam egy jó pohár vizet. Dóri majd kinézte a kezembõl a poharat.Kép Ekkor megkínáltam õt is és azóta rendesen értem, hogy mikor nyafog a folyadékért. Az igaz, hogy a teát nem issza, a gyümilét alig-alig, de a víz az megy.
Tudom ez nagyon jó, de olyan ciki elõvenni a csõrös poharat teli vízzel a játszótéren, amikor minden más gyereknek színes folyadék van a cumisüvegben vagy pohárban.KépKépKép
Szóval örüljetek, hogy nem kell + folyadék a gyerkõcnek.Kép
Mi próbáltunk dobozos ivólét venni neki, az sem kell. Sem pohárból sem cumisüvegbõl.

Ja, Dóri kb. 1 dl vizet iszik meg egy nap. Emellett rendesen eszik, szopik.

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Nagyon ügyi Réka,hogy így elrágcsálKépA kenyerezést most kezdtük,mert reggel mindig megy a nyafi,amikor mi eszünk és muszáj vmit adni a szájába.Gondoltam,fõtt sonkát azért még se,maradt a kenyér.fintorog,de elnyammog rajtaKép


ivászat

Éppen ez lett volna a következõ kérdésem nekem is.Mert hogy mi sem iszunk,de 4-5-ször szopi van még egy nap.Hogy mennyit eszik ilyenkor,fogalamam sincs.Megkérdeztem a védõnõt és õ is azt mondta,hogy amíg szopik és nincs nagyon meleg,elégnek kell lennie a folyadéknak.Esetleg a fõzi után meg lehet próbálni itatni.Õ is a vizet javasolta.
Kata007!Nem ciki,ha víz van a poharában!1 évesen már akár szénsavmentes ásványvizet is adhatsz(nem mindegy,melyiket),ezt a védõnõm mondta.Az õ unokája is azt kapott.Na és akkor ha megkérdeznek,még büszke is lehetsz!Kép

Egyébként a cukros löttyökbõl azért isznak sokat a babák,mert nem oltja a szomjukat,mert a sok cukortól csak még szomjasabbak lesznek.De ez jó marketing az üdítõsöknek.Minél többet iszol az üccsibõl,annál szomjasabb leszel és még iszol és mégiszolésmégiszol....

Piskóta:állítólag a Hippnek van vmi olyan babpiskóta szerûje,amit lehet adni a babáknak.Vagy nem is a Hippnek?NEm tudom,mert a védõnõ mondta.Jól kifaggatm,mi?Kép

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Kati, a zabkása az zabpehely.

Kata, tényleg örülj, hogy saját magától ilyen okos a babád. A barátnõmnek 7 éves a kislány és a mai napig csak vizet fogad el. Ez a legjobb. Még visszasírod, amikor kóláért rágja a füledet.

Anyapoc, lehet hogy a Milupa Biscottira gondolsz (DM-ben lehet kapni). 6 féle gabona, vas, vitamin, estifény. Én is szoktam idõnként venni, mert az igazi babapiskóta felfújt cukros liszt. Könnyû hozzászokni... Nekem is. Mi mostanában sajtot meg almaszeletet viszünk sétára, mert túlzottan fogyott a Biscotti meg a kiflicsücsök. De szerintem nektek még a kenyér/kifli a legjobb (8 hónapos, ugye). Jó sokáig nyammoghat rajta és finom. Ráérsz áttérni, amikor majd nagyobb hatásfokkal tömi magába.

Rozimama
rozimama
 


Sziasztok!

Igazatok van, örülök, de mégis én érzem magam hülyén amikor elõveszem a vizet. Mindegy végülis mindenki azt gondol amit akar, nem? Kép

Írjátok ezt a kenyér, kifli nyammogást.Kép
Nektek nem harapja le a gyerek? Dórinak 5 foga van, de olyan hamar leharapja, ráadásul nagyokat, hogy néha csak öklendezik akkorát nyel le. Neki csak kekszet tudok adni, ami hamarabb elázik és nem öklendezik tõle, pedig imádja a kiflit.
Próbáltam már frissen, szikkadtan, szárazon. Ti hogy adjátok?

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Rozimama

Éppen tegnap próbáltuk a kiflicsücskötKépBejött,majdnem a fele elfogyott.A másik fele meg a földön és a ruhán,arcon,kézen mindenhol kötött kiKép
A piskóta gondolom az,amit írtál,csak nem jegyeztem meg,mert még tényleg nem esedékes.Csak említette a védõnõ,hogy majd késõbb lehet azt is adni.De azért gazdaságosabb és egészségesebb a kifli meg a gyümi.Kép

Kata007
Tényleg mindenki azt gondolKépKép
Én friss kiflit adtam.Ezt a felfújtat.Még csak két fogunk van,de nem volt baleset.Inkább szopogatta Bulcsú.Lehet,hogy idõvel Dóri is rájön,hogy nem kell akkorákat harapni.Vagy ha harap is nagyot,hogy mit kezdjen egy nagyobb falattal.
Próbáld a répát,abból talán nem tud nagyot harapni.Ha szeretiKép

Anyapoc

 
 


hahó!

Nálunk is leharapja a fél kiflit, aztán szépen nyammogja a szájában. Ha nem náthás, nem vészes. Elõször engem is a frász tört ki.
Répát még nem merem, félek, hogy túl kemény és belélegzi a darabját. De lehet, hogy lassan megpróbálom. De a kásásabb almát megpróbálhatod.
rozima
rozimama
 


Sziasztok!

Szóval akkor szokjuk tovább a kiflit. Vagyis én nem, csak Dóri. .)
Nála az a baj, hogy hatalmasakat harap és nem mindig nyammogja el. Néha csak öklendezik. Almát már próbáltam, de abból is nagyot harap és fuldoklik tõle. Répát is próbáltam, abból is leharap. Ha nem sikerül elsõre, akkor tiszta méregbõl rágja amíg le nem töri. Úgyhogy akkor marad a kiflicsócsálás.Kép

Na pá!

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Emesenek jovo heten van a szulinapja, es eddig csak olyan gyerektorta receptet talaltam, amiben van tojas, pedig csak egyeves kor utan lehet a fott tojassargajat. Lehet, hogy nem jol tudom, de akkor milyen tortat lehet csinalni?

Kati
 


Szia Kata,
pl.
és a recept:
4 gesztenyemassza, 2 zacsi zselatin, magozott meggy, meggylé, babapiskóta, marcipánmassza.
A gesztenyemasszát ledaráltam, összekevertem a zselatinnal, beleszórtam a meggyet. A babapiskótát beáztattam meggylébe, majd rétegesen massza babapikóta beleraktam egy folpackkal kibélelt torta formába. Ez lehet bármilyen, a mienk nem volt nagy, inkább magas.
Gesztenyemasszával kezdtem, piskótával fejeztem be. Elõzõ nap megcsináltam este, be a hûtõbe. Másnap kiborítottam, a marcipán masszát nyújtófával kinyújtottam, ráteríttem, és díszítettem. Hát nem valami profi módon, de az íze jó lett!
A kép az osztály topik dec. 8-i hozzászólásomban látható.
És még:
[url=http://www.hanga.ngo.hu/szulinapi_tortak.html" TARGET="_top]http://www.hanga.ngo.hu/szulinapi_tortak.html[/url]
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Belejöttünk a kiflievésbe és egyre ügyesebb a lurkó.Úgyhogy Kata007,hajrá,fog ez menni!

Csak az a bajom,hami eszünk,õ is azonnal hisztizik a kajáért.Még akkor is,ha elõtte evett éppen.
Nincs jó ötletetek,hogy ilyenkor mit lehetne adni?Most kenyeret eszünk,mindig kap egy csipetet,meg a kezébe egy darabot játszani.Olyanra gondoltam,amit nem kell"megcsinálni",de mégse kenyér.Vagy jó az is?

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Jelentem megy a dolog! Már nincs öklendezés. A mainál már egy sem volt.Kép
Igaz ma megszakítással evett meg egy kiflit, mert a boltban egy kislány pillanatok alatt kivette Dóri kezébõl a fél kiflit. Mire nyúltam volna oda, már a kislány szájában is volt a Dóri kiflije. Az anyuka elvette tõle, majd oda akarta adni Dóri kezébe. Talán megsértõdött, de én ezt már nem engedtem, mondván itt a másik. Úgyhogy a pénztár után kapta meg Dóri a másik felét.
Ja, amikor a kislány elvette tõle, az én kis bamba gyerekem csak nézett, ijedten, meglepetten, hogy akkor most mi van...KépKépKép

Ez az evés dolog nálunk is így van. Hiába elõtte evett, akkor is kellene neki a mienkbõl. Én adok neki egy kekszet, vagy a tapadókorongos tálkájába csipkedek kenyérdarabkát, had birkózzon vele, bár mostanában már olyan ügyes, hogy azonnal elfogy.Kép

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Na,nálunk kajálás takarékon,mert egyszerre jön szinte minden fog.Csak úgy,a semmibõl.Tegnap magas hõemelkedés este,ma már csak egy kicsi,de a doki semmit nem talált.KépDenyafi az van,bõven!Kép

Kata007

Gartulálok,ügyesek vagytok!Azért csak belejönnek ezek a baócák!Kép
Szerintem helyesen cselekedtél,amikor nem adtad oda a kiflit.Még ha meg is sértõdött az anyuka.Azért ki tudja,kicsodák-micsodák.Fõleg,amik a mai világban vannakKép
Én is pici darab kenyereket adokBulcsúnak,csak az a baj,hogy õ még nem tudja felcsippenteni.Marokra fogja,így eltûnik a kis tenyerében,aztán keresi,hogy hol is van...KépMarad a kiflicsücsökKépHa majd enni is akar,természetesenKép

Anyapoc

 
 


>>Emesenek jovo heten van a szulinapja, es eddig csak olyan gyerektorta receptet talaltam, amiben van tojas, pedig csak egyeves kor utan lehet a fott tojassargajat.<<
Szerintem tartsatok a szulinapot egy hettel kesobb, akkor mar nyugodtan adhatsz neki tojast is tartalmazo tortat, hisz mar elmult egyeves!

Sef
Sef
 


Tizennégy hónapos szopós babának lehet adni velõscsontot pirítóssal hagymával és szódavízzel?
Névtelen küld
 


Kati!
ÉN leveles tésztából csináltam almatortát, ahhoz nem kell tojás! Kép

m.
m.
 


A tortához még egy megjegyzés: vigyázat, a boltban kapható mélyhûtött gesztenyemasszákban rumoaroma van és tartósítószerek. Utóbbi még a cukor nélküliben is.
Ancsa
 


Kedves Ancsa!

Mikortól lehet rumaromát adni a babának?

egy tanácstalan anyuka
Névtelen
 


Sef!
A tojással nem a szalmonella, hanem az allergia veszélye a probléma. Szerintem nem öröm egy ödémától elkékült szülinapos, de még egy tetõtõl talpig csalánkiütéses sem. A szülinap semmiképp nem jó alkalom új dolgokat bevezetni.

Tippem a tortára: a családnak legyen valami hagyományos, a babának meg gyümölcsrizsbõl. Úgyis fõleg szétgyurmázni fogjaKép.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Na,csak nem idetaláltak a "topikrontók"?KépKép

 
 


Anyapoc,
etesd akkor mikor ti is esztek. Kicsit nehéz az elején, de hamar bele lehet jönni a "technikába". Párold gyümi darabot, züldséget nagyon haamr lehet a mikróba csinálni, és azt is szedegetheti a tányérkájáról. Nálunk az nagyon menõ a mai napig.Kép
Ágci

Kép
 
 


Helló!

Kicsi fiam 7 hónapos lesz és már elkezdtük a hozzátáplálást. Fõ gond a kunyizás.. de megoldottam, mert általában csinálok neki is valamit. Kis gyümi, vagy valami zöldség, persze neki még apróra nyomva. Ez eddig ok. Van jó pár táblázatom, hogy mikortól mit lehet adni. Ennek ellenére husit már kap két napja. Így már 2x eszik egy nap és szép adagokat, feltéve, ha nem turmixolom, henm vannak benne darabkák. Vagizik a két rizsfogávalKép
Namármost. Az ok, hogy répából egy héten max 2x lehet adni, mert magas a karotintartalma. De mi van a többi táplálékkal. Pl a húst hányszor lehet egy héten, vagy erre nincs korlátozás? Répa ügyben én úgy gondolom, hogy ha a gyereknek nem 1 egész répát adok, hanem a levesbõl kiszedek pár karikányit akkor többször is adhatok neki...
Na meg a kifli, tölcsér... velük mi a helyzet? Mert fagyizni sem lehet már úgy, ha neki nincs olyan formályú a kezében, mint az enyémben!!! Ez nem vicc sajnaKép Úgyhogy ma kapott tölcsért és megette! Az egészet és egy morzsányi sem ment félre és félre sem nyelte. Aztán kb 20 perces hiszti következett, mert elfogyott és nekem még volt, na meg, hogy egyáltalán hova lett az övé és ki ette meg?KépKépKép Aranyos volt, csak hát ez a nem túl korai még? Tojást, tejet meg ilyen dolgokat nem szívesen adnék neki legalább másfél éves kora elõtt, mert apukája ekcémás. A tölcsér milyen alapanyagokból tevõdik össze? Nem tudja valaki?

Elég fantáziátlan vagyok a heti menüt illetõen és mivel már napi 2x-i étkezésrõl van szó, még tanácstalanabb vagyok mivel pár dolog (sajtok, joghurtok, egyéb) még tiltólistás.
Ha valakinek nem fáradtság nem adna tippeket. Eddig délben gyümölcs, és (2 napja) este fõzi husival. Simán krumplival nem csúszik, csak ha van benne répa, karfiol.

Kukorica és rizspelyhet már lehet neki adni. Na de hogyan? (tipikus hüle kérdés tudomKép) Nekem a kukoricapehelyrõl a tejbe, joghurba áztatott jut eszembe, meg is próbáltam anyatejbe ázatni, de amikor már szétázott akkor nem kellet, ha meg hirtelenjében áztattam és kemény maradt akkor a torkára szaladt valamennyi falatka. Persze natur kukoricapehelyrõl van szó. Ötlete nincs valakinek hogy adhatnám neki?

Egyelõre ennyi kérdésem lenne, aztán még jövökKép Remélem nem gondKép
puszi
sasha és Gabcsi(29)

Kép
 
 


Sasha,
szia.
A heti két répa, ez hülyeség.
Olvasd el ezt:
[url=http://www.kismama.hu/cikk.php?id=61&cid=5030" TARGET="_top]http://www.kismama.hu/cikk.php?id=61&cid=5030[/url]
egyébként itt a kismama.hu-n nagyon sokféle recept is található az archívumban.
meg még itt:
[url=http://www.hanga.ngo.hu/bebireceptek.html" TARGET="_top]http://www.hanga.ngo.hu/bebireceptek.html[/url]
de nem kell túlbonyolítani a dolgokat, hiszen õk még nem igénylik annyira a változatosságot.
A húst sem kell azért szerintem túlzásba vinni. Fõleg, ha hízik, gyarapodik rendesen a csimuta. 1-1 adag a héten.

Én nem adnék neki még tölcsért. Ha a kezébe adsz egy rágókát és megfordítod a karfáját a babakocsinak, nézelõdni fog, egyáltalán nem kell se tölcsér, se kifli...

Pehely: vízben megáztatva, összeturmix gyümölccsel.

De ez csak egy mamek vélemény.
Ágci

Kép
 
 


Sasha!
Ha már csipeget, a nagyobb kukoricapelyheket szárazon lehet elétenni, hogy nagylegényesen egyedül ehessen.
Nálunk menõ volt a sóska banánnal c. kreáció: natúr mirelit sóska felengedve+felforralva, és egy banánnal összedolgozva.
A sütõzacskóban almával-meggyel sült csirke fõtt rizzsel összemixelve. (Ezt mixelés nélkül ti is ehetitek, bár én a banános sóskát is megettem.)
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Helló!

Nem is gondoltam ilyen gyors választ!

Ágci!
Köszi a linkeket! Az az igazság, hogy elvileg nem bonyolítanám én túl, de akárhol olvasgatok ott túl van bonyolítva és csak kíváncsi voltam, mi is a helyzet.
Tölcsér, kifli... hát igen. Az a baj, hogy hiába forditom meg a kocsit, hátrafordul... Meghát csak kicsi, de nem hülye. A fagyizóba ugye beviszem, és már ott látja, hogy elveszem a fagyit és neki muszály olyan formályút kapni, mint ami anyánál van. Hiába adok neki játékot, mert már 6 féle játék nélkül egy sima sétára se indulok el. De akármivel igy van. Az kell ami nálam van kész nincs mese, vagy jó kis hiszti elé nézhetek, bár lehet, hogy ennek még most kéne gátat szabni, mert a késõbbiekben nem lehet vele vásárolni menni, mert ha nem kapja meg x játákot a földhöz veri magát?!?!? Hmm.
Köszi a pelyhes tippetKép Hát hízik szépen. A hozzátáplálás kezdetekor (5,5) 6 hónaposan volt 9,77 kg. Szóval nincs rászorulva a tápláló dolgokra, próbálom nem rászoktatni a cukros lötyikre, vagy amibõl késõbb cukros lötyi lehet. Pl. a teák, vagy gyümilevek. Inább vizet adok neki, vagy szopit.

Boszi!
Sóska-banán? brrrr és fújKép Az almás, meggyes csirke rizzsel viszont megfogott!Kép Bár mixelni nem fogom, inkább összenyomom villával, vagy krumplinyomóval, mert rájöttem, hogy Gabi fiam a mixelt kaját nem szívleli... túl pépes és híg neki. Váletlenül jöttem rá erre is, bár gondolhattam volna abból, hogy csak a banán és az alma fogy. Az egyiket reszelem a másikat töröm. A többi kaja ment a turmixba és azokból, ha 10 g. elfogyott akkor már jó volt. De törve már szép mennyiségeket megeszikKép

pusz
sasha

Kép
 
 


Sziasztok!

Koszi mindenkinek a hozzaszolast torta ugyben, sajnos gesztenyet nem kaptam, ugyhogy krealtam egy tortat magam... Emesenek nagyon izlett, akar ot szeletet is megevett volna belole: zabpehely, turo, joghurt, banan, es egy kis zselatin. Egesz torta formaja lett...

Kati
 


Sziasztok!

1.kérdés Volt már vkinek,hogy a menstruáció miatt kevesebb a teje?Mert nekem most nagyon,de nagyon leállt és talán most kellene megjönnie,de nem bizti.Bocs a kérdésértKép

2.kérdés:melyik natur joghurtot lehet adni a manóknak?Mert amit néztem,abban volt tejpor is,azt nem szívesen adnám.Vagy az nem olyan gáz?KépCsak mert a bébiételbõl sem veszem meg azt(ha veszek),amelyikben van ilyen.

Ágci

Nálatok csimuta?Nálunk csimota!KépEz nagyon tetszik!
Köszi az ötletet,már ezt is bevetettük,ilyenkor kap kis darabkákat.Illetve én adom,mert csippenteni még nem tudunk,csak marokra fogni és csodálkozunk,hogy hova lett...KépDe majd belejövünk!

Sasha

Gatulálok a kilóitokhoz!Nem semmi ez a gyerkõc!Mennyivel szültett?Kép
Nálunk nagyon menõ a banán narancslével(mármint házi készítésû,ja,nem a banánKép)ez még Apának is nagyon ízlik.
Aztán szeretjük a brokkolit is,meg a borsót.Adhatsz céklát is,az is édeskés,szokták szeretni a babák.
Ha meg nem akarsz bajlódni a kásákkal,akkorírass fel Milupa HA rizspépet.Abba lehet tenni mindent és laktató is.Nekünk sokszor ez az alap,abba teszek gyümit vagy zöldséget.Na meg natur is nagyon finom,késõbb desszertnek is jó.És ezt 1 éves koráig felírják nektek is,mert van allergiás a családban.Kép
Én szinte minden kajába rakok répát,mert szereti a fiam(a krumplit õ sem szíveli),de semmi baja.Annyi lehet,hogy esetleg kicsit sárga lesz a bõre(rézbõrûKép.De a karotintartalom nem lehet káros,mert abból csak annyi A vitamint csinál a szervezet,amennyire szüksége van.Mert a sok Avitamin okkozhat gondot.Ha szereti a répát,akkor uccuneki!!!Kép

Borcsa

A sóska nem korai még?Mármint az oxálsav tartalma miatt.Én úgy hallottam.Vagy az kifõ?

Kati!

Írd le,légy szíves,hogy csináltad,mert ha aktuális lesz,akkor én is kipróbálomKép
Köszi

Anyapoc

 
 


Anyapoc!

Én nem vettem észre, a menses alatti tejci csökkenést!

Köszi a Gratulát a kilókhoz! Átlagos súllyal született szerintem, 3540 g-al és 3400 hoztam ki a kórházból. 55 cm, elég vézna hatássalKép Ma sem tünik olyan kövérnek, inkább jó húsban van, sok hurkávalKép Profilomban van kép, bár az arca a domináns, a többi nem igen látszik.
Köszi a tippeket. Cékláról már hallottam sok borzalmasatKép Fog meg miegymás, bár a meggy is, úgyhogy totál mindegyKép
Tudod nem szívesen iratnék fel tápszert, mégha a fõzibe is raknám. Inkább anyatejet, vagy a fõzõvízbõl teszek bele, ha túl sürü. Meg van még a fagyasztóba anyatejci és meg is esziKép A fiam apukája ekcémás, mára már úgy-ahogy kinõtte, de kicsinek az anyja kesztyûben altatta, mert éjszakánként véresre vakarta magát. igen már elolvastam Ágci linkjét a répárólKép Úgy tudom a Hippnek van joghurtja. A tápszerek és a rizspépek is tartalmaznak tejport.

puszi
sasha

Kép
 
 


Anyapoc!

Nekem már vagy négyszer volt meg a rendes mensim és mindig kevesebb volt a tejcsi is. 1-2 nap és visszaáll. Én ilyenkor ennek ellenére többször adok neki szopit.

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sasha! Ha jól értem, darabos kajcsit akarsz változatosabban. Nálunk is ez a probléma, az én megoldásom: tört krumpli vagy rizs, szósznak pedig pépes-húsos bébiételek. Nagyon menõ nálunk, és igencsak ripsz-ropsz elkészíthetõ (elõrefõzött krumpli-rizs).

Méri
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron